Neden Biz? SEVEN Communication: Bilgi ve fiziksel güvenlik ortamlarının bulunduğu. Tüm iletişim imkânlarının kullanıldığı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Neden Biz? SEVEN Communication: Bilgi ve fiziksel güvenlik ortamlarının bulunduğu. Tüm iletişim imkânlarının kullanıldığı"

Transkript

1 Hakkımızda Çağrı merkezleri, pazarlama ve müşteri ilişkileri stratejisi açısından, birçok sektör için geçmiş 30 yıl içinde artan bir öneme sahip olmuştur. Türkiye de bu önemi henüz farketmeye başlamış şirket ve sektörler de her gün daha bilinçli adımlar atmaya başlamışlardır. Bu sayede çağrı merkezinden elde edilebilecek fırsatlar daha belirgin hale gelmeye başlamıştır. Günümüzde çağrı merkezleri tüketiciye daha iyi hizmet vermek, CRM uygulamaları geliştirmek, yürütmek ve marka bilinci oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır. Ancak tecrübeler gösteriyor ki, halihazırda çağrı merkezi aracılığıyla müşterilerine hizmet veren şirketler bile henüz çağrı merkezinden elde edebilecekleri faydaların tamamını kullanmamaktadırlar. Şirketlerin ürün ya da hizmetlerini tek bir kanal aracılığıyla dağıtmaları artık yeterli olmamakta ve günümüzde şirketler müşteri taleplerine birden fazla kanal ile cevap vermektedirler. Değişik kanallardan alışveriş eden müşterilerin, diğer müşterilere oranla daha fazla para harcama alışkanlıkları, bu şirketlere internet ve çağrı merkezi gibi yüzyüze satış a oranla çok daha düşük maliyetli kanallarla daha büyük ciro, dolayısı ile de yüksek kar elde etme şansı tanımaktadır. Giderlerin optimum miktarda tutulmasına kimsenin karşı çıkmayacağı gibi, markanızın sesini yansıtan müşteri temsilcisinin yetkin olmaması ya da müşteri trafiğinin iyi yönetilmediği, elde edilen bilgilerin doğru şekilde kayıt altına alınmadığı, güncellenmediği, takip edilmediği, bilginin aynı müşteriden daha fazla ciro ve kar getirecek pazarlama aktivitelerinde kullanılmadığı bir sisteme de kimse para harcamak istemez. Çözüm; maliyet, ciro ve kalite unsurlarını dengeleyen doğru Müşteri Hizmetleri ve Pazarlama Stratejisi nin oluşturulmasından geçmektedir. Şirketler ancak bu sayede çağrı merkezlerini büyümek ve rekabetçi avantaj sağlamak için stratejik bir değer haline getirebilirler.

2 Çağrı merkezlerinden maksimum faydayı sağlayan şirketler, iyi hizmeti düşük maliyetle gerçekleştirecek bir Müşteri Hizmetleri ve Pazarlama Stratejisi tanımlarlar ve bu stratejiyi hayata geçirmek amacıyla dış kaynak ve teknolojiyi kullanırlar. Müşterileri ile gerçekleştirdiği her işlemde, bu stratejiyi en iyi şekilde uygulayacak, hizmet verilen kişide olumlu duygu uyandıracak, çözüm ve satış odaklı, yetkin müşteri temsilcileri yaratabilmek ve bu müşteri temsilcilerinin başarılarını sürdürebilmeleri amacıyla koçluk ve performans yönetim sistemlerine bütçe ayıracak, yönetecek bir çağrı merkezi iş ortağı ile çalışmayı seçerler. Türkiye nin ilk dış kaynak kullanımlı çağrı merkezi olan SEVEN Communication, 2004 yılında kurumsal müşterilerinin tüketicileri ve iş ortakları ile olan etkileşimi sağlayan Müşteri Etkileşim Platformu olarak kurulmuştur. SEVEN Communication: Bilgi ve fiziksel güvenlik ortamlarının bulunduğu Tüm iletişim imkânlarının kullanıldığı Her türlü felakete karşı önlemlerin alındığı 7/24 hizmet sürekliliği sağlayan 200 koltuk kapasitesi ve Multisite teknolojiyle çalışan iki üretim merkezi ile kurumsal müşterilerine hizmet vermektedir. Neden Biz? Sektörün en büyük ve lider oyuncularından olan SEVEN Communication, gerek güçlü sermaye yapısı, gerekse geniş müşteri portföyü ile her yıl sektör ortalamasının üzerindeki istikrarlı büyümesini sürdürmektedir. SEVEN Communication, bankacılık mevzuatına hakim ekipleriyle ve bilgi güvenliği konusundaki titizliğiyle finans sektöründe de kendini kanıtlamıştır. Çeşitli finans ürünlerine yönelik satış, pazarlama, tahsilat ve operasyonel aramalarda hızla büyüyen SEVEN Communication, sadece bankacılık ve sigorta sektörlerine hizmet veren 50 kişilik bir ekiple çalışmaktadır. SEVEN Communication, finans sektörüne özel uygulamaları ile müşterilerine yüksek verimlilik ve hız sağlar; deneyimli yönetim ekibi sayesinde çok çeşitli sektörlerden projelere başarılı çözümler sunar.

3 SEVEN Communication ile hedef odaklı, şeffaf ve güvenilir bir çağrı merkezi hizmetine ulaşır; SEVEN Communication uzmanlığından isterseniz dışkaynak kullanımı ile, isterseniz kendi lokasyonunuzda alacağınız çağrı merkezi yönetimi hizmeti (insource) ile faydalanabilirsiniz. Çünkü SEVEN Communication ile müşterileriniz herşeyin merkezinde... Vizyon - Misyon Vizyonumuz Türkiye'nin ve Almanya'nın, çağrı merkezi alanında çözümler sunan en yetkin, yenilikçi ve güvenilir firması olmak. Misyonumuz Kurumların çağrı merkezi alanındaki ihtiyaçlarını, sunduğu dış kaynak kullanımı, danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle karşılamak, sahip olduğu bilgi birikimini sektörle paylaşmak suretiyle ülkemizin bu alandaki gelişimine katkıda bulunmak.

4 Hizmetlerimiz Seven Communication Çağrı Merkezi Hizmetleri ile hedef kitlenize, doğru zamanda, doğru yerde ve doğru kanaldan ulaşarak onlarla en etkin iletişimi sağlarsınız. Seven Communication, kapsamı ve performans kriterleri tarafınızdan belirlenmiş, size özel projeler tasarlar. Böylelikle hizmetlerini ve süreçlerinizi geliştirmeye, sürekli iyileştirmeye yönelik uygulamalar yürütür. Kurumunuzla birlikte belirlenen hedefler ve yönetim standartları çerçevesinde üstün kalitede hizmeti en verimli şekilde üretir. INBOUND Sipariş Yönetimi Cross - Sell/Upsell Bilgi Hizmetleri Müşteri Hizmetleri Şikayet Yönetimi Teknik Destek Hizmetleri OUTBOUND Tele Satış Kampanya Yönetimi Welcome Calls Collection Aramaları Churn/Elde Tutma Lead Gelen(Inbound) Çağrı Hizmetlerimiz Pazardaki ürün çeşitliliğinin ve buna bağlı olarak rekabetin arttığı, müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu günümüz iş dünyasında firmaların, satış pazarlama faaliyetlerine, hizmet anlayışlarına olan bakış açılarını geliştirmeleri ya da tamamen değiştirmeleri gerekmektedir. Tecrübeler göstermiştir ki, yeni müşteri kazanmak için yapılan çalışmalardaki maliyet kalemleri, mevcut müşteri memnuniyetinin arttırılarak devamlılığını sağlamak yönünde yapılan çalışmalardaki maliyet kalemlerinden her zaman daha yüksek olmuştur. Bu nedenledir ki firmalar, mevcut ve potansiyel müşteri talep ve şikayetlerini toplamak, değerlendirmek ve çözümlemek amacı ile Çağrı Merkezi çalışmalarına hız vermektedirler. Profesyonel bir altyapı ile kurulan çağrı merkezleri şu hizmetleri sunabilir: Müşteri taleplerini değerlendirmek Müşteriyi ürün hakkında bilgilendirmek

5 Müşteriyi satış noktası hakkında bilgilendirmek Ürünle ilgili sorunları çözmek Ürünle ilgili sorunlar için servis yönlendirmesini koordine etmek Müşteriye yönelik özel pazarlama faaliyetleri yapmak Özel gün kutlama Yeni ürün tanıtımı Memnuniyet çalışmaları Telefon, , faks gibi iletişim araçları ile alınan çağrılar; Görüşme kayıtları bir yazılımda tutulmakta Ses Kayıtları alınmakta Çağrı merkezi performansı raporlana bilmektedir. Alınan çağrılar ve yapılan görüşmeler dahilinde firmanın birçok konuda strateji belirmesi için bir çok kaynak oluşmaktadır. Ürün kalitesi Satış personeli performansı Bayi kanalı performansı Çağrı merkezi performansı Servis ekibi performansı Reklam ve kampanya çalışmalarındaki başarı Firma bu raporlara göre çalışmalarına hız vermekte, kendini geliştirmekte ve hedeflenen müşteri devamlılığını sağlamaktadır. Dış Arama(Outbound) Çağrı Merkezi İletişim, gelen ve yapılan çağrılarla bir bütün olabilir. Dış arama çaılşmaları proaktif olmanın temelinde yatan en önemli kriterlerdendir. Çağrı Merkezleri hem gelen çağrıların (Inbound Calls) karşılandığı ve işlendiği, hem de dış aramaların (Outbound Calls) gerçekleştirildiği birimlerdir. Çağrı merkezinin Stratejik Planında belirlenen Misyon dahilinde, dış aramalar firmanın iş modelinde çok ciddi bir yer teşkil edebilmektedir. Seven Communication, kurmuş olduğu altyapıyı müşterilerine kullandırarak dış arama organizasyonlarını rahatlıkla yapmanızı sağlayabilir ve bu aramaları tüm detaylarıyla raporlayabilir. Dış aramanın içeriğine bağlı olarak uygun profilde insan kayanağı istihdamını müşterisi için gerçekleştirebilir ve tüm iş süreçlerini belirleyerek uygulamaya sokabilir.

6 Firmanın sektörüne, iş modeline, ürün ve hizmet yapısına, dağıtım ağına, müşteri profiline ve içinde bulunduğu rekabet ortamının özelliklerine bağlı olarak, gerçekleştirilecek olan dış arama uygulamaları da değişiklik gösterebilmektedir. Bir çağrı merkezi sadece çağrı almak üzere yapılandırılmaz; mutlaka dış arama çalışmaları da gerçekleştirilir. Bazen bu aramalar satış amaçlı yapılırken, bazen iş takibi, bazen de bir anket çalışması için yapılabilmektedir. Seven Communication, aşağıda kısa bir liste şeklinde sunulan tüm dış arama çalışmalarında Tasarım-Uygulama-Raporlama-İyileştirme zincirinin tüm halkalarında size yardımcı olabilecek insan kaynağı, süreç birikimi ve teknolojiye sahiptir. Telefonla Satış Randevu Alma Bilgilendirme Müşteri Memnuniyet Araştırmaları Tahsilat CRM Bazlı Aramalar Veritabanı Pazarlaması Tanıtım Faaliyetleri Geri Kazanım Aramaları (Recovery Calls) Doğrulama Aramaları Veri Güncelleme Aramaları Poliçe Yenileme Aramaları Bayi Bilgilendirme/Edinme Ampanya Duyuru Aramaları Tele Satış / Tahsilat Daha fazla müşteriye satış yapmak, mevcut yada potansiyel müşterilerle doğru zamanda iletişim kurarak, kişiselleştirilmiş çözümler/ürünler sunmak ve tabii bir müşteriye birden çok ürün satmak gibi amaçları olan telesatış hizmeti, ister gelen çağrıda ister dış arama yöntemiyle olsun sahada satış yapmaya oranla daha verimli ve düşük maliyetlidir. Türkiye'de bu konuda etkin hizmet veren bankacılık sektöründe ATM, internet bankacılığı gibi Alternatif Dağıtım Kanalları nın kullanımı ile sağlanan maliyet avantajı, bankaların kaynaklarını daha iyi yönetmesini sağlamış ve rekabet gücünü arttırmasına yaramıştır. Ancak internet bankacılığı, Türkiye deki 50 yaş ve üstü kesim için halen çok kullanışlı olmadığından tüm diğer yaşlardaki müşterilerin yanısıra, yüzyüze ve telefonla iletişime açık olan bu kesim, işlemlerini yapmak, bilgi almak ve satın almak için genelde banka şubelerini ve çağrı merkezlerini tercih etmektedir.

7 Dünya'da sigorta sektörü de tele-satıştan yüksek fayda sağlamakta, Türkiye'de bu konuda öncü firmalar da konunun üzerine hassasiyetle eğilmektedir. Bu başlık altında verilen hizmetler: Tele-pazarlama Tele-satış Lead generation Firmaların saha satış ekipleri için randevu alma Kontrat yenileme ve ödeme takip Cross-sell/Upsell IVR'da tuşlama yapılarak müşterinin kredi kartından tahsilat Tahsilat hizmetleri Dış kaynak kullanımlı bir çağrı merkezi olarak Vodatech tahsilat operasyonlarını sadece telefonla yapılan bir proje olarak görmemekte, işin daha sonraki adımı olan dosyanın hukuki takibi konusunda da sorumluluğu üstlenmek üzere projelendirme yapmaktadır. Tahsilat hizmeti, ödemesini zamanında yapmayan müşterielre yapılacak dış arama ile verilebildiği gibi, müşterinin hizmet almak üzere yapacağı aramaların sonucunda da hatırlatma olarak uygulanabilmektedir. Müşteri Hizmetleri olmaktadır. Müşteriden gelen olumlu yada olumsuz her türlü geri bildirim çok değerlidir. Şikayet etmek yani sorununa çözüm bulmak için arayan bir müşteriye verilecek doğru ve hızlı hizmet bu müşterinin geri kazanılmasını ve daha önce olduğundan daha sadık bir müşteri haline gelmesini sağlayacak önemli bir fırsattır, dahası referans verilmesi yoluyla yeni müşteriler kazanmak da firma için ilave bir kazanç

8 İletişim 7 Seven Communication Merkez Söğütlüçeşme Cad. No : 101 Kat. 3 Daire. 8 Kadıköy / İSTANBUL Tel : Fax : Mcc Group / Şişli Şube Büyükdere Cad. Akabe Ticaret Merkezi No : Kat. 2 No. 202 Gayrettepe Şişli / İSTANBUL

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

Sosyal medya Kitle bankacılığında yeni bir ufuk mu?

Sosyal medya Kitle bankacılığında yeni bir ufuk mu? Sosyal medya Kitle bankacılığında yeni bir ufuk mu? Ocak 2014 Günümüzde Türkiye de faaliyet gösteren bankaların sosyal medya etkinlikleri, Facebook ve Twitter hesabı oluşturup; reklam ya da tanıtım yoluyla

Detaylı

Ocak 2015. Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi

Ocak 2015. Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi Ocak 2015 Enerji ve doğal kaynaklar endüstrisinde risk zekâsı Kurumsal risk yönetimi kıyaslama anketi Bu rapor, Deloitte Global Enterprise Risk Services tarafından hazırlanan Risk Intelligence in the Energy

Detaylı

HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu Rapor Dönemi Ticaret Unvanı

HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu Rapor Dönemi Ticaret Unvanı HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu Rapor Dönemi : 31 Aralık 2014 Ticaret Unvanı : HSBC Bank Anonim Şirketi Kuruluş Tarihi :13 Eylül 1990 Adres : Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi No

Detaylı

Yasanabilir bir dünya icin...

Yasanabilir bir dünya icin... 2012 Faaliyet Raporu Yasanabilir bir dünya icin... Değişen dünyanın sigortası ...sürdürülebilirlik inisiyatifini hayata geçiren ve fark yaratan global bir oyuncuyuz. Sigortacılık ve bireysel emekliliğin

Detaylı

Ticari Bankalarda Pazarlama Stratejilerinin Uygulanması ve Türkiye deki Ticari Bankalar Üzerine Bir Alan Çalışması

Ticari Bankalarda Pazarlama Stratejilerinin Uygulanması ve Türkiye deki Ticari Bankalar Üzerine Bir Alan Çalışması 1 Ticari Bankalarda Pazarlama Stratejilerinin Uygulanması ve Türkiye deki Ticari Bankalar Üzerine Bir Alan Çalışması Metehan TOLON * Giriş Para piyasası kurumu olan bankalar kullandıkları pazarlama stratejileri

Detaylı

Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm

Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm: DİVA Yeni dünya düzeni ve yeni rekabet şartları artık yeni iş modelleri geliştirmeyi zorunlu kılarken rekabette öne

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

Yıllık Faaliyet Raporu Uygulama Rehberi

Yıllık Faaliyet Raporu Uygulama Rehberi www.pwc.com.tr Yeni Türk Ticaret Kanunu Düzenlemelerine Uygun Yıllık Faaliyet Raporu Uygulama Rehberi İçindekiler Standartlar ve İçerik 4 I. Yönetim Kurulu Başkanı/ İcra Kurulu Başkanı (CEO)/Genel Müdür

Detaylı

2015 I. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu

2015 I. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu 2015 I. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER VİZYONUMUZ... 2 MİSYONUMUZ... 2 STRATEJİLERİMİZ... 3 KURUMSAL PROFİL... 4 ORTAKLIK YAPISI... 5 ESAS SÖZLEŞMEDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER... 5 YÖNETİM KURULU

Detaylı

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U GARANTİ her HER YERDE yerde 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - Sunuş 4. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 5. Olağan Genel Kurul Gündemi Garantİ Hakkında 8. Kurumsal Profil, Ortaklık Yapısı

Detaylı

KADRO - GÖREV ve ROL TANIMLARI

KADRO - GÖREV ve ROL TANIMLARI KADRO - GÖREV ve ROL TANIMLARI 1. KADRO GÖREV TANIMLARI 2. ROL TANIMLARI 1. KADRO - GÖREV TANIMLARI GÖREV TANIMI VE İŞ GEREKLERİ TANIMLAR Görevin Adı / Kodu Genel Müdür / GM-0-00 NİTELİK ve BECERİLER Eğitim

Detaylı

Bulut Bilişim. Dosyası. İşbirliğiyle. katkılarıyla

Bulut Bilişim. Dosyası. İşbirliğiyle. katkılarıyla Bulut Bilişim İşbirliğiyle Dosyası Bulut Bilişim, ortak kullanılan kaynaklar üzerinde, ihtiyaca göre ölçeklenebilen, anında kullanıma hazır, kaynak ataması ve yönetimi kolay yapılabilen BHT-Bilişim ve

Detaylı

MÜŞTERİ İÇİN DEĞER YARATMA, MÜŞTERİ SADAKATİ OLUŞUM SÜRECİ VE ŞİRKET PERFORMANSINA ETKİLERİ ÜZERİNE ARAŞTIRMA

MÜŞTERİ İÇİN DEĞER YARATMA, MÜŞTERİ SADAKATİ OLUŞUM SÜRECİ VE ŞİRKET PERFORMANSINA ETKİLERİ ÜZERİNE ARAŞTIRMA MÜŞTERİ İÇİN DEĞER YARATMA, MÜŞTERİ SADAKATİ OLUŞUM SÜRECİ VE ŞİRKET PERFORMANSINA ETKİLERİ ÜZERİNE ARAŞTIRMA Hazırlayan: Çiğdem ERK Danışman: Doç. Dr. Ayşe AKYOL Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Genel Müdür ün Mesajı Yapı Kredi ve Bankacılık Sektörü Yapı Kredi ve Kurumsal Yönetim Yapı Kredi ve Sürdürülebilirlik Çalışanlarımız Müşterilerimiz

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

MAAŞ ANALIZANKETI2013

MAAŞ ANALIZANKETI2013 Maaş Analiz Anketi 2013 MAAŞ ANALIZANKETI2013 Human Resources Worldwide leaders in specialist recruitment www.michaelpage.com.tr 1 Maaş Analiz Anketi 2013 CEO nun Mektubu Değerli Müşterilerimiz, Micheal

Detaylı

ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI

ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI İÇİNDEKİLER 3-0-1-Giriş -2-Borsanın Görevleri 4-0-3-Borsanın Faydaları 0-4-Diğer Borsalarla Entegrasyon 5-0-5-Revizyon Takip Çizelgesi 6-0-6-Çapraz Çizelge 7-0-6-Çapraz

Detaylı

Arsu müşterilerine Çağrı Merkezli Mobil Dağıtım Yönetim Sistemi sayesinde hızla ve güvenle ulaşıyor.

Arsu müşterilerine Çağrı Merkezli Mobil Dağıtım Yönetim Sistemi sayesinde hızla ve güvenle ulaşıyor. 13.12.2012 TARİHLİ BAYİ TOPLANTISI SUNUMU ARSU İÇME SULARI bayi toplantısı, 13-14 Aralık 2012 tarihleri arasında Huzur Et Lokantası nda yapıldı. 12 bayinin katıldığı toplantıda, bayiler çeşitli konularda

Detaylı

TÜRKİYE DE DIŞ KAYNAK KULLANIMINDA TEDARİKÇİ SEÇİM KRİTERLERİ VE SÖZLEŞME ŞARTLARINDA DİKKAT EDİLEN HUSUSLAR

TÜRKİYE DE DIŞ KAYNAK KULLANIMINDA TEDARİKÇİ SEÇİM KRİTERLERİ VE SÖZLEŞME ŞARTLARINDA DİKKAT EDİLEN HUSUSLAR TÜRKİYE DE DIŞ KAYNAK KULLANIMINDA TEDARİKÇİ SEÇİM KRİTERLERİ VE SÖZLEŞME ŞARTLARINDA DİKKAT EDİLEN HUSUSLAR İsmail BAKAN H.Seçil FETTAHLIOĞLU A.Melih EYİTMİŞ ÖZET Günümüzde dış kaynaklardan yararlanma,

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 1 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkan ve CEO Ortak Mesajı Kurumsal Profil Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz

Detaylı

Finans Emeklilik Faaliyet Raporu 2012

Finans Emeklilik Faaliyet Raporu 2012 Finans Emeklilik Faaliyet Raporu 2012 İçindekiler Sunuş 1 2 3 4 5 6 8 10 16 18 28 30 32 32 34 37 38 40 41 43 44 45 46 47 48 53 56 57 58 59 121 123 128 131 135 Kurumsal Profil Misyon, Vizyon, Kurumsal Amaç

Detaylı

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek...

Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... Sürdürülebilir Büyümeye Odaklı Bir Şirket İnşa Etmek... FAALİYET RAPORU ...tüketicilerine mutluluk vermek, müşterileri ile iş ortaklığı yapmak, hissedarları için üstün değer yaratmak ve topluma güven vermekle

Detaylı

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİNİ UYGULAMA SÜRECİNDE BAŞARIYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİNİ UYGULAMA SÜRECİNDE BAŞARIYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER Özet MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİNİ UYGULAMA SÜRECİNDE BAŞARIYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER Ercan ÇİÇEK Müşteri ilişkileri yönetimi uygulaması günümüzde pek çok işletme tarafından uygulanmaya başlanmış bir pazarlama

Detaylı

www.pwc.com/tr Türk İş Dünyası nda sürdürülebilirlik uygulamaları değerlendirme raporu

www.pwc.com/tr Türk İş Dünyası nda sürdürülebilirlik uygulamaları değerlendirme raporu www.pwc.com/tr Türk İş Dünyası nda sürdürülebilirlik uygulamaları değerlendirme raporu Ekim 2011 İçindekiler Yönetici özeti Sürdürülebilirlik mevcut durum anket çalışması Araştırma sonuçları Sürdürülebilirlik

Detaylı

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013 ZAMANIN RUHUNU OKUMAK Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2013 RAPOR İÇERİĞİ Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk şirketlerinden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet,

Detaylı

01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU Seri II 14.1 Sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliğine göre hazırlanmıştır. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. DRT Bağımsız Denetim

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Cemalettin AKTEPE Yrd. Doç. Dr. Mehmet BAŞ Dr. Metehan TOLON

Yrd. Doç. Dr. Cemalettin AKTEPE Yrd. Doç. Dr. Mehmet BAŞ Dr. Metehan TOLON DETAY YAYINLARI : 274 1. Baskı : Ocak 2009 ISBN : 978-9944-223-81-2 Yayıncı Sertifika No : 13188 Yrd. Doç. Dr. Cemalettin ATEPE Yrd. Doç. Dr. Mehmet BAŞ Dr. Metehan TOLON Copyright Detay Anatolia Akademik

Detaylı

M E V C U T B T O R T A M I N D A O R T A Y A Ç I K A N D E S T E K Z O R L U K L AR I

M E V C U T B T O R T A M I N D A O R T A Y A Ç I K A N D E S T E K Z O R L U K L AR I A R A Ş T I R M A R A P O R U B T D ö n ü ş ü m ü i ç i n H e r Z a m a n A ç ı k D e s t e k D e n e y i m i n d e n Y a r a r l a n m a Sponsor: HP Rob Brothers Mart 2012 B U AR AŞ T I R M A R AP O R

Detaylı