GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR"

Transkript

1 Kullanım Kılavuzu GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR LNV7210RH Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve kılavuzu ilerde başvurmak için saklayın. CALL CENTER TELEFON NUMARASI :

2 2 DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ! AÇMAYIN DİKKAT: ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, KAPAĞI (VEYA ARKA KISMI) ÇIKARMAYIN CİHAZIN İÇİNDE KULLANICININ BAKIM VE ONARIM YAPABİLECEĞİ BİR PARÇA YOKTUR. SERVİS HİZMETİ ALMAK İÇİN NİTELİKLİ SERVİS PERSONELİNE BAŞVURUN. Üçgen içinde ok sembolüyle gösterilen bu yıldırım işareti, ürün içinde elektrik çarpması riski oluşturabilecek derecede tehlikeli, yalıtılmamış bir voltaj varlığı konusunda kullanıcıları uyarmak amacıyla kullanılmıştır. Üçgen içindeki ünlem işareti, ürünle birlikte verilen yazılı belgelerde bulunan önemli kullanım ve bakım (servis) talimatları hakkında kullanıcıları uyarmak amacıyla kullanılmıştır.

3 Uyarı: Ekipmanı, kitaplık veya benzeri bir birim gibi dar bir alana kurmayın. Uyarı: Tel tertibatı yöntemleri Ulusal Elektrik Kodu, ANSI/NFPA 70 ile uyumlu olacaktır. Uyarı: Bu A sınıfı bir üründür. Bu ürün, ev ortamında radyo girişimine yol açabilir ve bu durumda kullanıcının uygun önlemleri alması gerekebilir. Uyarı: Yangın ve elektrik çarpması tehlikesini azaltmak için bu ürünü yağmurun altında veya nemli bir ortamda bırakmayın. Uyarı: Emniyet ekstra düşük voltaj (SELV) standardına uyabilecek güç adaptörünü kullanın. IEC ve Sınırlı Güç Kaynağı standardına uygun olarak (modele göre) 12 VDC veya 24 VAC kullanan güç kaynağı. Uyarı: Kamerayı montaj desteği dahil olmak üzere kameranızın 5 katı ağırlığına dayanabilir bir tavan ya da duvara kurun. Dikkat: Bu kurulum, nitelikli servis personeli tarafından yapılmalıdır ve tüm yerel kanunlara uygun olmalıdır. Dikkat: Elektrik çarpmasını önlemek için bölmeyi açmayın. Servis için yalnızca nitelikli personele başvurun. 3

4 4 Dikkat: Cihaz suya (damlayan veya sıçrayan) maruz bırakılmamalı ve vazo gibi içi sıvı dolu nesneler cihazın üstüne koyulmamalıdır. Dikkat: Kamerayı kullanmadan önce, güç kaynağı geirliminin doğru olduğundan emin olun. Dikkat: Kamerayı düşürmeyin veya fiziksel şoka maruz bırakmayın. Dikkat: Sensör bir lazer ışını tarafından yakılabilir, bu nedenle lazerli ekipman kullanılırken, sensörün yüzeyinin lazer ışığına maruz kalmadığından emin olun. Dikkat: Nakil sırasında, kamera orijinal ambalajıda paketlenmelidir. NOT: Düzgün çalışmasını sağlamak açısından, cihazın saçak altı gibi su taşkınına karşı koruma sağlanan uygun yerlere monte etmeyi unutmayın. Bu ürün IP66 standardı onaylıdır. Bununla birlikte, herhangi bir su taşkını endişesi varsa, açık hava Muhafazası kullanılması önemle tavsiye edilir. Kamerayı açık hava Muhafazası içerisinde monte ederken, aşağıdaki yöntemleri uygulayın: 1. Kamerayı takmadan önce Muhafazanın ön camını çıkarın. 2. Muhafazanın ön camını konumunda tutmak için, ön kapağı çıkarın ve ardından kamerayı ön camın yakınına yerleştirin.

5 Bu ürünün uygunluk durumu için başvurulacak irtibat bürosu: LG Electronics European Shared Service Center B.V. European Standard Team Krijgsman DM Amstelveen The Netherlands Eski cihazınızın atılması 1. Tüm elektrikli ve elektronik ükünler hükümetin ya da mahalli yetkililerin gösterdiği toplama tesislerine atılmalıdır. 2. Eski cihazınızın uygun biçimde atılması çevreye ve insan sağlığına zararlı potansiyel negatif sonuçlari önler. 3. Eski cihazınızın atılmasıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen mahalli yetkililerle, katı atık servisiyle ya da ürünü aldığınız mağaza ile irtibata geçiniz. 4. EEE Yönetmeliğine uygundur. 5

6 6 Üniteyi kullanma Üniteye su veya başka sıvılar dökmemeye dikkat edin. Gövdenin içine yanıcı veya metal maddeler sokmamaya dikkat edin. İç kısmında yabancı madde varken kullanılması durumunda kamera arızalanabilir veya yangın ya da elektrik çarpması oluşabilir. Lensin yüzeyindeki tozu veya kiri üfleyici bir araçla giderin. Gövdesini temizlemek için yumuşak ve havsız bir kuru bez kullanın (cam temizleyici gibi). Çok kirliyse, az miktarda nötr deterjanla nemlendirilmiş bir bez kullanın ve sonra gövdeyi silerek kurulayın. Tiner, alkol, benzen ve böcek ilacı gibi uçucu solventleri kullanmayın. Bunlar yüzey kaplamasına zarar verebilir ve/veya kameraya zarar vererek çalışmasını önleyebilir. Bu kamera tavana veya duvara montaj için tasarlanmıştır.baş aşağı kurmanız durumunda arızaya neden olabilir.

7 Çalıştırma ve saklama konumu Uzun süre boyunca çok parlak bir nesneyi (örn. lamba) görüntülemekten kaçının. Üniteyi aşağıdaki konumlarda çalıştırmayın veya saklamayın. Aşırı sıcak veya soğuk yerler (çalıştırma sıcaklığı -40 C ile 50 C, ancak ünitenin -30 C ile 45 C sıcaklık aralığında kullanılmasını tavsiye ederiz.) Nemli veya tozlu yerler Yağmura maruz kalan yerler Güçlü titreşime maruz kalan yerler Radyo veya TV vericileri gibi güçlü elektromanyetik radyasyon üreticilerine yakınlık. Kamerayı klimayı açık ve kapalı konuma geçirerek hızlı sıcaklık dalgalanmalarının olduğu bir yerde kullanmayın. 7

8 8 İçindekiler 9 Parça adları ve İşlevleri 12 Bağlantılar 18 Kurulum 26 Sorun bulma 34 AÇIK KAYNAKLI YAZILIM BİLDİRİMİ 35 Özellikler 40 GARANTİ ŞARTLARI

9 Parça adları ve İşlevleri 9 a b c d e f g h i jk l

10 10 a Dom kapağı b IR Sensörü c IR LED NOT: Çalışan IR LED ine, tehlikeli mesafe içerisinde (1 m) uzun süre bakmayın. d mikro SD kartı yuvası Mikro SD kartı yerine yerleştirin. e Koşu düğmesi Bu düğmeyi kameranızın Yakınlaştır / Odak kontrolü için kullanın. f Video çıkış konektörü Kameranın montajı sırasında görüntüyü taşınabilir monitörde kontrol etmek için bu jakı kullanın. g RESET (Sıfırlama) düğmesi Bu düğmeye 3 saniyeden daha uzun bastığınızda fabrika çıkış ayarlarına dönülür. h AUDİO GİRİŞ / ÇIKIŞ (Hat Seviyesi Giriş/Çıkışı) i ARM GİRİŞİ & ALARM ÇIKIŞ / ALARM GİRİŞ DÖNÜŞÜ & ALARM ÇIKIŞ DÖNÜŞÜ Sensör ve Alarm/Röle için fiziki arabirim sağlar.

11 j Güç giriş soketi Uygun kablo ile 12 VDC güç temin noktasına bağlanır. Bu kamera sadece 12 VDC. LPS ile uyumlu Onaylı/ Tescilli Adaptör. k ETHERNET / PoE Çıkış Bağlantı Noktası Bir bilgisayarı veya ağı RJ-45 konektörüne bağlı 10 BASE-T / 100 BASE-TX kablo ile merkezi bir noktaya bağlar. NOT: Ethernet üzerinden Güç (PoE) LAN altyapısında güç veren bir teknolojidir. Ağ kamerası gibi bir ağ aygıtına, ağ bağlantısı için kullanılan kablo üzerinden aynı zamanda güç verilmesini de sağlar. Böylelikle, aygıtın bulunduğu noktada güç çıkış unsurlarının gerekliliğini ortadan kaldırır ve daha kolay bir uygulama ile birlikte kesintisiz güç verilmesini sağlar (LPS). l Kamera bağlantı parçası Vidaları sıkarak kamera montaj desteğini kilitleyebilirsiniz. 11

12 12 Bağlantılar Önlemler Kurulum ve bağlantı yapmadan önce cihazın kapalı olduğundan emin olun. Kurulum yetkin servis personeli veya sistem kurulumcusu tarafından gerçekleştirilmelidir. Güç ve bağlantı kablolarının, cihazınızda oluşabilecek hasarları önlemek amacı ile nemli ortamlarda bulunmamasını sağlayın. Ağa Bağlanma Sistemi, ağ üzerinden izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. Uzaktan kumanda ile (izleme) sistem düzenlemesini değiştirebilir veya ağ üzerinden görüntü seyredebilirsiniz. Kurulum sonrasında, uzaktan kumanda ve izleme işlemleri için ağ ayarlarını kontrol edin. IP kamerayı ağınıza standart bir RJ-45 ağ kablosu kullanarak aşağıda gösterildiği şekilde bağlayın.

13 13 PoE Aygıtı (IEEE802.3af ) Yönlendirici (router) Geniş Bant Hizmeti Geniş Bant Hizmeti

14 14 Güç Kaynağına Bağlantı Aşağıda listelenen yöntemlerden birini uygulayarak güç bağlantısı yapın: Güç adaptörünün kullanımı 12 VDC güç kaynağını güç giriş terminaline aşağıda gösterildiği şekilde bağlayın. (Önerilen güç adaptörü 12 VDC / 1.5 A veya üzeridir.) NOT: Alarm ve sesi bağlarken vidaları yukarıda gösterildiği gibi sıkın. Konektörü çekmek için parmağınızı güç konektörü ile kamera gövdesi arasına koyun.

15 PoE (Eternet üzerinden Güç) kullanımı için PoE kablosunu ünite üzerinde LAN çıkış bağlantı noktasına bağlayın. IEEE802.3af standart PoE aygıtı kullanmanız gerekmektedir. 15 PoE Aygıtı (IEEE802.3af ) NOT: PoE aygıtını bağladıktan sonra kamera çalışmaz ise, lütfen PoE aygıtının yeteri kadar güç sağladığından emin olun. Alarm Aygıtının Bağlanması Alarm terminalleri, algılayıcılar, kapı düğmeleri vb alarm (aktarma) aygıtların bağlanması için kullanılmaktadır.

16 16 ARM GİRİŞİ & ALARM ÇIKIŞ / ALARM GİRİŞ DÖNÜŞÜ & ALARM ÇIKIŞ DÖNÜŞÜ (Sensör Girişi/ Aktarım Çıkışı) Sensör cihazını ve alarm (röle) cihazını alarm terminaline bağlayın. Alarm sinyali olay meydana geldiğinde verilecektir. Alarm (Aktarım) Aygıtı Algılayıcı Aygıt NOT: Foto MOS Aktarımı 20 VDC da 100 ma e, 28 VAC ise 100 ma dir. 3 veya 4 pimli konektör tapasının her iki ucunu da kavrayın ve çekmek için her iki tarafını da sallayın.

17 Mikrofon ve Hoparlör Aygıtlarının Bağlanması İsteğe bağlı olarak, içerisinde yükselticisi bulunan etkin bir hoparlör ve/veya harici mikrofon bağlayın. 17 Audio Çıkış Audio Giriş NOT: Mikrofonu, uğultuyu önlemek amacı ile hoparlörden uzakta tutun.

18 18 Kurulum Mikro SD kartın kullanımı Ağ bağlantısı kesilmiş olsa dahi gözetim ortamınızı mikro SD kart ile kaydedebilirsiniz. Mikro SD kartın yerine yerleştirilmesi 1. Kubbeli Kapak Halkasını. 2. Mikro SD kartını aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi dikkatlice yerine yerleştirin. Mikro kartı yerine yerleştirmeden önce mikro SD kart terminal pozisyonu kontrol edin. Mikro SD kartının arka tarafını son adıma kadar itin. NOT: Mikro SD kartını yerine yerleştirirken çok fazla güç kullanmayın. SD kart zarar görebilir.

19 Mikro SD kartı yanlış konumda yerine yerleştirirsiniz mikro SD kart zarar görebilir veya mikro SD Kart Yuvasının zarar görmesine neden olabilir. Mikro SD kart terminal ucunu temiz tutun. Mikro SD kartın terminal ucunun tozlanmamasına dikkat edin. Mikro SD kart sarf malzemesi olduğundan ve belirli süre kullanılabileceğinden dolayı belli bir süre kullanımdan sonra üzerine veri kaydedilemeyebilir. Bu durumda mikro SD kartın yenisini alarak yerleştirin. Mikro SD kartı çıkartın 1. Mikro SD kartın arka kısmına basarak kilidi açın Mikro SD kartını kameradan dikkatlice çıkartın. Kilitli pozisyonda çok fazla güç uygulamanız durumunda Mikro SD kart veya Mikro SD kart yuvası arızalanabilir.

20 20 DIKKAT: Mikro SD karı kameraya taktıktan sonra mikro SD kartı gösterge ışığı yanarken çıkartırsanız, kartın çıkarılması için the [System > Storage > Device Management > Unmount] menüsünü kullanabilirsiniz. Mikro SD kartını [Unmount] fonksiyonunu kullanmadan çıkaracak olursanız SD kart verileri veya kamera normal olarak çalışmayabilir. Mikro kartın takılışı veya çıkartılması sırasında kullanıcı tarafından hatalı kullanım nedeni ile verilerin silinmesinden dolayı LG Electronics herhangi bir sorumluluk almamaktadır. Önerilen mikro SD kart özellikleri Üretici LG Sandisk Transcend Kapasite Blok Boyutu (FAT 32) 32 GB dan az 32 kbayt NOT: Okuma ve yazma hızı 10 MB/saniyeden daha fazla (Sınıf 6)

21 Kameranın Kurulumu Cihazla birlikte verilen kelepçeyle kamerayı yüzeye monte etmek için aşağıdaki talimatları takip edin. 1. Montaj yapılacak alanı, kurulum için verilen kılavuz şablon ile kontrol edin. Etiketin ön yüzünü izlenecek bölgeye doğru yerleştirin. Verilen şablonu kullanarak, duvarda bir delik açın Kamera montaj kelepçesini tavana takın.

22 22 3. Kamera kablolarını kamera üzerinde bulunan soketlere yerleştirin. NOT: Kanal aracılığıyla kabloları bağlamak için kapağı içten itin. (Opsiyonel)

23 4. Kamerayı ve kasasını takın. Kamerayı doğru yöne taktığınızdan emin olun. Sabitleme vidasını sıkarak kamera montaj desteğinin kilitleyin. 23 Sabitleme Vidası

24 24 NOT: [ALIGN] okunu kameranın altındaki deliğe gelecek şekilde ayarlayın. Daha sonra bastırın ve [LOCK] oku yönünde çevirin. Kurulumdan sonra kabloları kablo bağı ile bağlayın.

25 Kamera Ayar Kameranın Döndürme konumunu ayarlayın. 25 ROTATION NOT: Dom kapağını monte ederken SD kart PCB pozisyonunun LG logosu ile aynı hizada olduğundan emin olun Kamera Pan ve Eğme ayarlarını zorladığınız taktirde zarar görebilir. PAN (pan): 350 / TILT (eğme): 75 / ROTATION (rotasyon): 355 PAN/TILT/ROTATION ayarlarını elle yaparken, elinizin diğer parçanın çıkıntıları nedeniyle yaralanmamasına dikkat edin.

26 26 Sorun bulma Bu bölümde, LG IP aygıtınız ile ilgili karşılaşabileceğiniz sorunların çözümüne yönelik olarak gerekli bilgi bulunmaktadır. Hata belirtileri, olası nedenler ve çözümleri bu bölümde sunulmaktadır. IP kurulumu ile ilgili problemleri ARP/Ping Ağ kamerasının gücünü kesin ve tekrar güce bağlayın. Aygıt 2 dakika içerisinde IP yi almalıdır. Kameranıza ping işlemini uygulayın. Bilgisayarınızda komut penceresini açın IP adresi ile birlikte ping yazın. Bu komuta gelen cevap problemin nedeni ile ilgili bilgiyi de içerir. 1. Baytlar = 32 kez = 2 ms anlamı IP adresi kullanımda ve aynı IP adresi kullanılamaz. Yeni bir IP adresi alınmalıdır. 2. Diğer ana bilgisayara ulaşılamıyor: Bu mesajın anlamı bilgisayarınız ile aygıt, aynı alt ağ içerisinde yer almıyor ve dolayısı ile yeni bir Ip adresinin alınması gerekmektedir. Sistem yöneticisine gerekli yardım için başvurun. 3. İşlem zamanı son buldu: Bu mesaj IP adresinin kullanılabilir olduğunu, başka birisi tarafından kullanılmadığını ve ağ cihazının bu adresi alabileceğini belirtmektedir.

27 IP Karmaşası: LG ağ aygıtının statik bir IP adresinin olması durumunda ve DHCP seçeneği seçili ise, ağ aygıtı ile diğer bir ağ paylaşımcısının IP adresleri aynı olabilir. Bu sebeple statik IP adresini olarak belirleyerek problemi çözün. 27 Tarayıcıdan kameraya ulaşılamıyor. Ağ kamerasına tekrar güç vererek ping işlemini yerine getirin ve IP adresinin bir başkası tarafından kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin. Proksi sunucu kullanıyorsanız proksi ayarlarını kapatın. Kablolamanın ve ağ bağlantılarının doğru olarak yapıldığını kontrol edin, kontrolden sonra doğrulamak için ping işlemini yapın. Bazı durumlarda HTTPS etkin duruma gelmiş olabilir ve URL in http ile eşleşmesi gerekeceğinden URL yi http veya https den uygun olanına manuel olarak değiştirin. IP adresinin ağ cihazına statik olarak atandığı durumlarda, DNS ve çıkış ayarlarını kontrol edin. Kullandığınız tarayıcı ya da baktığınız sayfada sorun yaşıyorsanız, tarayıcınızın belleğini silmeyi deneyin. Bu sorununuzu çözmezse, çerezleri silmeyi deneyin.

28 28 Harici kameranın yerel ağa erişimi Güvenlik Duvarı Koruması: Sistem yöneticisi ile internet güvenlik duvarını kontrol edin. Yönetici bağlantı noktası gönderimi yapmalı veya yönlendirici üzerinde DMZ fonksiyonlarını modifiye etmelidir. Önceden belirlenmiş bir yönlendirici olmalıdır. Yönlendirici ayarlarını düzenlemeniz gerekip gerekmediğini kontrol edin. Düzensiz ağ performansı Ağ anahtarları veya kullanılan birleşim cihazları daha düşük konfigürasyona sahipse, ve ağ kameramızın isterlerini karşılayacak yükü kaldıramıyorsa böyle bir durumla karşılaşılabilir. Ağ bağlantıları için kullanılan RJ-45 kabloları kontrol edin. PoE kullanılıyorsa, bağlantı yapıldığında kamerada güç olduğunu kontrol edin.

29 Giriş şifresi kayıp Varsayılan ayarları geri yüklemek için, çoklu donanımlarda IP sıfırlama ve GND terminalini 3 saniyeden fazla kısa devre yaptırarak kamerayı sıfırlayın. Fabrika ayarları geçerli olduğunda kullanıcı adı ve şifre ön değerlerini girin. 29 Video Akış problemleri Web tarayıcınızda video akışının başlamaması durumunda, LG Web Client ActiveX programını Web tarayıcı üzerindeki yönergeleri takip ederek yükleyin. Internet Explorer ın görüntüyü normal göstermemesi ActiveX sürümüyle ilgilidir. Bu durumda, ActiveX için Internet Explorer ayarlarını kontrol edin. Windows IE tarayıcının kullanılması durumunda her zaman açılır pencerelere izin verme konusunda dikkatli olun ve ağ istemcisini çalıştırmadan önce açılır pencerelerin açık olduğundan emin olun. Görüntünün kalitesini bu kullanım kılavuzunda belirtilen yöntemleri uygulayarak kontrol edin. Bazen, video akışı aralıklarla ve çok yavaş olarak gerçekleşebilir. Bunun nedeni video için yapılan yüksek çözünürlük ve çerçeve oranlarıdır.

30 30 Bazı zamanlarda video akışı kalitesi düşük olabilir. Bunun nedeni ağ trafiğinin yoğun olması, anahtar ve birleşim cihazlarına pek çok aygıtın bağlı olması, hareket algılayıcıların her bir video akışı içerisinde etkin olması ve bilgisayarınız üzerinde diğer çalışan programlar Olabilir. Resimlerin bulanık gelmesi durumunda daha net görüntü için kameraların odak ayarlarının yapılması gerekmektedir. Görüntünün siyah beyaz olması durumunda OSD içerisinden gerekli ayarlamaları yaparak renkli görüntü elde edebilirsiniz. Karanlık veya az ışıklı yerlerde, kamera ayarını gece moduna getirin. Ayarlanandan daha düşük çerçeve oranı elde ediliyorsa, sistem yöneticisinden gerekli bant aralığının artırılmasını veya istemci bilgisayar üzerinde çalışan program sayısının azaltılmasını isteyebilirsiniz. İstemci bilgisayarının çoklu akış moduna erişemiyor ise sistem yöneticisi ile görüşerek geçerli bir çoklu gönderim adresinin teminini isteyebilir veya göndericinin çoklu akışı destekleyecek tipte olup olmadığına bakabilirsiniz.

31 Görüntü üzerinde gri ve beyaz şeritlerin olması durumunda, istemci bilgisayarı üzerindeki video grafik sürücüsünü son sürüm ile güncelleyin. Kameranın çok az aydınlık olan ortamlarda kullanılması durumunda karlı bir görüntü elde edilebilir veya resim kalitesi çok düşük oran/ değere ayarlanmış olabilir. Daha iyi kalite için ayarları iyileştirin ve ortamı yeterli ışıkla aydınlatma yöntemini deneyin. 31 Audio bağlantısı Kamera ile iletişim içinde bulunan istemci bilgisayarının bir ses kartı olmalı ve bu ses kartı hoparlör ve mikronu destekleyecek yapıda olmalıdır. Ses kartının tam iki katlı iletişim desteği kontrol edilmelidir. İstemci bilgisayarının sessiz konumda olmadığından ve tüm audio ayarlarının doğru olarak konumlandırıldığından emin olun. Ağ görüntüleyici üzerindeki hoparlör düğmesi ağ kamerasından gelen audio sinyallerini alacak şekilde ayarlanmış olmalıdır. Ağ görüntüleyici üzerindeki çift yönlü audio düğmesinin ve mikrofonun açık olduğundan emin olun.

32 32 Doğru audio seviyesini elde edebilmek için hoparlör ve mikrofon için giriş ve çıkış kazançlarını değiştirerek ayarlayın. Tarayıcı sorunları Tarayıcı ile ilgili bir sorununuz olması durumunda tarayıcı pencerenizden [Refresh] düğmesine basın. Tarayıcı Önbelleğini temizleyin Tarayıcınız cihaz yazılımı sürümünün yükseltilmesinden sonra düzgün çalışmıyorsa, Aşağıdaki çözüm yolunu deneyin. Çözüm: Tarayıcı önbelleğinin silinmesi bu sorunu giderebilir. 1. Tarayıcının Araçlar menüsünde İnternet Seçenekleri sekmesini açın ve ikinci öğedeki (İnternet geçici dosyaları) [Delete Files] butonuna tıklayın. 2. Değiştirilmemesi gereken diğer seçenekleri kontrol edin. Kullandığınız tarayıcı ya da baktığınız sayfada sorun yaşıyorsanız, tarayıcınızın belleğini silmeyi deneyin. Bu sorununuzu çözmezse, çerezleri silmeyi deneyin.

33 RCA çıkış sorunu İlk kurulumda RCA çıkış kullanımı IP Kamera kullanım senaryosuna bağlı olarak, RCA video çıkışı düzgün olmayabilir. Yalnızca ilk kurulumda kullanılır. 33 Uso de la salida BNC El conector BNC es para la conveniencia de la instalación de la cámara y no es adecuado para vigilancia. Diğer tüm destek konuları için lütfen üretici ile irtibata geçin ağ üzerindeki kaynaklar ve forumları inceleyin.

34 34 AÇIK KAYNAKLI YAZILIM BİLDİRİMİ GPL, LGPL, MPL ve bu ürünün içerdiği diğer açık kaynaklı lisanslar altında kaynak kodu elde etmek için lütfen adresini ziyaret edin. Kaynak koduna ek olarak, adı geçen tüm lisans koşulları, garanti feragatnameleri ve telif hakkı bildirimleri indirilmek üzere mevcuttur. LG Electronics, adresine e-posta atarak talep etmeniz durumunda dağıtım masrafları (medya, sevkiyat ve taşıma ücretleri gibi) size ait olmak üzere ürünün kaynak kodunu bir CD-ROM a kayıtlı olarak da gönderecektir. Bu teklif, ürünü satın aldığınız tarihten itibaren üç (3) yıl süreyle geçerlidir.

35 35 Özellikler Kamera Öğeler Görüntü Algılayıcı Lens Gündüz / Gece Minimum Aydınlatma WDR IR Mesafesi Görüntü İyileştirme LNV7210RH 6.4 mm (1/2.8 türü) CMOS 3 mm ile 9 mm F1.2 (x3 Zoom) ICR (Oto / Gün / Gece / Harici / Program) Renk: 0.03 F1.2 (1/30 saniyelik, 50 IRE) S/B: 0 IR LED Açık Destekliyor 20 m Arka Işık Dengeleme, 2D+3D-DNR, Netleştir, Işıklama Kontrolü, AGC, Beyaz Denge, Gizlilik Maskesi, Netlik, EIS, Pivot, SmartIR

36 36 Video / Audio Sıkıştırma Çözünürlük Maksimum Çerçeve Hızı Çoklu Akış ROI (İlgi Bölgesi) Video Çözümleyici Metin Yerleşimi Audio Sıkıştırma 2-yollu Audio Ses Algılama H.264, H.264_High, MJPEG 1920 x 1080 / 1280 x 720 / D1 (704 x 576) / CIF (352 x 240) x ye kadar Akıllı kodek (8 ye kadar) Hareket Algılama, Alarm ile oynanması, Yüz algılama, Saldırı tespit, Geçiş çizgisi, Nesne sayma, Nesne kaldırma, Nesne firar Destekliyor G.711, G.726 Destekliyor Destekliyor

37 37 Olay Arayüz Olay Tetikleyici Video Çözümleyici, Ses Algılama, Alarm Giriş Olay Bildirimi Röle Çıkış, E-posta, FTP Olay Öncesi Ara Belleğe Alınıyor Destekliyor Analog Çıkış BNC Çıkışı Audio Giriş/ Çıkış 1 / 1 Alarm Giriş/ Çıkış 1 Giriş / 1 Çıkış SD Yuvası micro SD (32 GB ye kadar)

38 38 Ağ Ethernet RJ / 100 BASE-T Şifre Koruma, HTTPS (SSL, Güvenlik TLS), IP filtreleme, IEEE 802.1X Açık Protokol ONVIF 2.2 Profili S, PSIA 1.1 IPv4 ve IPv6 : TCP/IP, UDP, HTTP, HTTPS, RTP, RTSP, DHCP, ICMP, QoS, Protokol UPnP portu iletme IPv4 : FTP, SMTP, NTP, ARP, SNMP v1/v2c/v3, DDNS(LG) LG Ipsolute VMS Suite / Mobil Entegre Yazılım Uygulaması (iphone, ipad, Android) Bağlantılar 20 a kadar

39 39 Genel Güç Kaynağı 12 VDC, PoE Maksimum Güç 11.4 W (12 VDC), 12.8 W (PoE) tüketimi Maksimum 940 ma (12 VDC), Giriş akımı 340 ma (PoE) Çalıştırma ısısı / Çalışma Rutubet Seviyesi Saklama Sıcaklığı / Rutubet Koruma Boyutlar (Ø x Y) Ağırlık -40 ºC ile 50 ºC / 0 % RH ile 80 % RH -30 ºC ile 60 ºC / 0 % RH ile 80 % RH IK10, IP mm x 122 mm 957 g Bu ünitenin tasarımının ve teknik özeliklerinin önceden herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın kalite ve geliştirme nedeniyle kılavuzdan farklı olabileceğini dikkate alın. bileşenler Kamera, CD (Yazılım ve Kullanım Kılavuzu), Kullanım Kılavuzu, Test monitörü kablosu, Anahtar, Vidalar (4 Adet), Kurulum etiketi, Kamera bağlantı parçası

40 40 GARANTİ ŞARTLARI 1. Garanti süresi,malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 Yıldır. 2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır. 3. Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 20 iş günüdür. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatcısı veya imalatçısından-üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Sanayi malının arızasının 10 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde, imalatçıüretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malını tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır. 4. Malın gwaranti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır. 5. Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetim Genel Müdürlüğü ne başvurulabilir.

41 6. Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici; Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme, -- Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme, -- Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme, -- İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi hakları üretici veya ithalatçıya karşı da kullanılabilir. Bu hakların yerine getirilmesi konusunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur. Üretici veya ithalatçı, malın kendisi tarafından piyasaya sürülmesinden sonra ayıbın doğduğunu ispat ettiği takdirde sorumlu tutulmaz. Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesinin satıcı için orantısız güçlükleri beraberinde getirecek olması hâlinde tüketici, sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim haklarından birini kullanabilir. Orantısızlığın tayininde malın ayıpsız değeri, ayıbın önemi ve diğer seçimlik haklara başvurmanın tüketici açısından sorun teşkil edip etmeyeceği gibi hususlar dikkate alınır. 41

42 42 Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi haklarından birinin seçilmesi durumunda bu talebin satıcıya, üreticiye veya ithalatçıya yöneltilmesinden itibaren azami yirmi iş günü. Ancak, bu Kanunun 58 inci maddesi uyarınca çıkarılan yönetmelik eki listede yer alan mallara ilişkin, tüketicinin ücretsiz onarım talebi, yönetmelikte belirlenen azami tamir süresi içinde yerine getirilir. Aksi hâlde tüketici diğer seçimlik haklarını kullanmakta serbestîr.tüketicinin sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden yapılan indirim tutarı derhâl tüketiciye iade edilir. Seçimlik hakların kullanılması nedeniyle ortaya çıkan tüm masraflar, tüketicinin seçtiği hakkı yerine getiren tarafça karşılanır. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte 11/1/2011 tarihli ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir. 7. Kullanım hatalarına ilişkin bilgi. -- Tüketicinın malı tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı olarak kullanmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığının, yetkili servis istasyonları, yetkili servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla; malın satıcısı, ithalatçısı veya üreticisinden

43 43 birisi tarafından mala ilişkin azami tamir süresi ferisinde düzenlenen raporla belirlenmesi ve bu raporun bir nüshasının tüketiciye verilmesi zorunludur Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığının, yetkili servis istasyonları, yetkili servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla; malın satıcısı, ithalatçısı veya üreticisinden birisi tarafından mala ilişkin azami tamir süresi içerisinde düzenlenen rapora ilişkin olarak bilirkişi tarafından tespit yapılması talebiyle uyuşmazlığın parasal değerini dikkate alarak tüketici hakem heyetine veya tüketici mahkemesine başvurabilir. Ürünün kurulumunun yetkili servis tarafından yapılması önerilir.

44 44 Enerji Tasarrufu Bilgileri Eger uzun bir süre ürünü kullanmazsanız fişini çekiniz. Eğer ürün çalışmazsa ya da belirli bir süre boyunca herhangi bir düğmeye girişi yoksa, otomatik olarak yedek moduna geçer (eger ürün oto güç kapama yı desteklerse, on olarak ayarla. Ürünü kullanmadıgınız zamanlarda kapalı tutunuz. NAKLİYE VE TAŞIMA SIRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 1. Cihazın fişini prizden çıkarınız. 2. Taşıma sırasında cihazın darbe görmesini önleyiniz. 3. Ürünü normal kullanma konumunda taşıyınız, yana ve arkaya yatırmayınız. 4. Taşıma sırasında cihazın üstüne ağır bir şey koymayınız. Kullanım süresi 5 yıldır. (Ürünün fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerekli yedek parça temin süresi.)

45 LG Electronics Ticaret Anonim Sirketi İTHALATÇI FİRMA ÜRETİCİ FİRMA LG ELECTRONICS TİCARET A.Ş. LG Electronics Inc. LG Twin Kaptanpaşa Mah. Piyalepaşa Bulvarı Towers 20, Yeoi-do-dong, No:73 Ortadoğu Plaza Kat: Yeongdeungpo-gu, Seoul, Korea Okmeydanı Şişli - İstanbul/Turkey Tel: (0212) Tel: Fax: (0212) fabrika Factory Address PT. LG Electronics Indonesia. Indonesia Block G, MM2100 Industrial Town, Cikarang Barat, Bekasi Jawa Barat 17520, Indonesia. LG Electronics(Huizhou) Inc. Huitai Factory China No.13 Hui Feng Dong Yi Road, Huitai Industrial Park of ZhongKai Development Zone, Huizhou city, GuangDong, China LG Electronics Inc. Korea 222 LG-ro Jinwi-myeon, Pyeongtaek-si, Gyeonggi-do , Korea Değerli Müşterimiz LG Çağrı Yönetim Merkezi (LGE) no.lu telefon numarası ile, 7 gün / 24 saat hizmet vermektedir (Saat 20:00 ile 09:00 saatleri arasında otomatik kayıt sistemi ile). Bu saatler dışında aradığınızda adınızı, soyadınızı ve telefon numaranızı alan kodu ile bıraktığınızda ilk mesai saatinde sizinle irtibata geçilecektir. Doğrudan bu numarayı çevirerek size en yakın Yetkili Servis telefonunu alabilir veya arzu ettiğiniz hizmeti talep edebilirsiniz.

46

47

48

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

Kablosuz APP Kamera. Kurulum ve Kullanım Kılavuzu C935IP. Sürüm 1.0

Kablosuz APP Kamera. Kurulum ve Kullanım Kılavuzu C935IP. Sürüm 1.0 Kablosuz APP Kamera Kurulum ve Kullanım Kılavuzu C935IP Sürüm 1.0 BU ÜRÜNÜ KULLANMADAN ÖNCE, LÜTFEN BU TALİMATLARI DİKKATLE OKUYUN VE İLERİDE BAŞVURMAK İÇİN BU KILAVUZU SAKLAYIN. Son teknoloji WAPP kamera

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 F Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu CLX-3170 Series Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu olasılıkları hayal edin Samsung ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Tam bir hizmet almak için, lütfen ürününüzü www.samsung.com/global/register

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A RENICA KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A Modelleri için geçerlidir. İÇİNDEKİLER Çok Önemli Notlar Bölüm 1 Genel açıklama 1.1 Tanıtım 1.2 Aksesuarlar 1.3 Ana özellikler 1.4 Teknik parametreler

Detaylı

FLV 11 TF. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu

FLV 11 TF. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu FLV 11 TF Elektrikli Yağlı Radyatör Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3286

Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3286 Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3286 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite Bu Talimat İçin Notlar Bu kullanım talimatını daima Notebook'unuzun yakınında bulundurun. Notebook'u yeni bir kullanıcıya devrederken kullanım talimatını ve paketleme malzemesini verebilmek için bunları

Detaylı

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu SHR-6080/6082/6160/6162/6163/6164 8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu olanakları hayal edin Bir Samsung ürünü aldığınız için teşekkürler ederiz. Daha eksiksiz bir hizmet alabilmek için lütfen ürününüzü

Detaylı

K 3282 IM/P/C/IC K 3294 IN

K 3282 IM/P/C/IC K 3294 IN Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3282 IM/P/C/IC K 3294 IN Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş

Detaylı

Model AL Serisi Güç (KVA) Seri Numarası Satın Alma Tarihi Devreye Alma Tarihi Şebeke Gerilimi/Frekansı Akü Sayısı x Ah

Model AL Serisi Güç (KVA) Seri Numarası Satın Alma Tarihi Devreye Alma Tarihi Şebeke Gerilimi/Frekansı Akü Sayısı x Ah AL23 V0.2 Sayfa 1 Giriş Elektrikli cihazlarınızı korumada ENEL Kesintisiz Güç Kaynakları ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. AL Serisi Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK), en son teknoloji kullanılarak üretildi.

Detaylı

TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU

TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU UYARI Bu kılavuzdaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuzun

Detaylı

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU UYARI Bu kılavuzdaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuzun

Detaylı

CX510 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637

CX510 Series. Kullanıcı Kılavuzu. Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637 CX510 Series Kullanıcı Kılavuzu Eylül 2014 www.lexmark.com Makine türleri: 7527 Model(ler): 636, 637 İçindekiler 2 İçindekiler Güvenlik Bilgileri...7 Yazıcıyı tanıma...9 Yazıcı hakkında bilgi bulma...9

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş

Detaylı

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en

Detaylı

PCI KARTI. Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu TÜM MODELLER

PCI KARTI. Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu TÜM MODELLER PCI KARTI BİLGİSAYAR KARTLARI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu TÜM MODELLER Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu PCI KARTI TÜM MODELLER GĠRĠġ ÜRÜN TANITIMI PCI Express Kart, 3 Gb/s, SAS, 8-bağlantı noktalı

Detaylı

FLV 11 FTS. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu

FLV 11 FTS. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu FLV 11 FTS Elektrikli Yağlı Radyatör Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

Izgara ve Tost Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 759

Izgara ve Tost Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 759 Izgara ve Tost Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 759 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

Ekmek Yapma Makinesi Kullanma Kılavuzu BKK 2510

Ekmek Yapma Makinesi Kullanma Kılavuzu BKK 2510 Ekmek Yapma Makinesi Kullanma Kılavuzu BKK 2510 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Samsung Çağrı Merkezi : 444 77

Detaylı

Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi

Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi Kullanım Talimatları Kullanıcı Rehberi Güvenli ve doğru kullanım için, makineyi kullanmadan önce "Güvenlik Bilgisi"ni okuduğunuzdan emin olun. İÇİNDEKİLER 1. Makine Rehberi Kılavuz Hakkında Bilgi...5

Detaylı

Durum İşletme modu Isıtma modu. Brülör durumu Açık

Durum İşletme modu Isıtma modu. Brülör durumu Açık Kullanıcı için işletme kılavuzu AM Gösterge modülü Durum İşletme modu Isıtma modu Brülör durumu Açık Wolf GmbH Posta kutusu 1380 84048 Mainburg Tel. 08751/74-0 Faks 08751/741600 İnternet: www.wolf-heiztechnik.de

Detaylı

Türkçe. All-in-One PC. Kullanıcı Kılavuzu. P1801 Serisi

Türkçe. All-in-One PC. Kullanıcı Kılavuzu. P1801 Serisi All-in-One PC Kullanıcı Kılavuzu P1801 Serisi TR7705 Ocak 2013 P1801 PC İstasyonu, P1801 ASUS Tablet ile kullanılmalıdır Telif Hakkı Bilgileri İçinde açıklanan ürünler ve yazılım da dahil olmak üzere bu

Detaylı

SM-E500F SM-E500HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 01/2015. Rev.1.0

SM-E500F SM-E500HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 01/2015. Rev.1.0 SM-E500F SM-E500HQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 01/2015. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 SIM veya USIM kartını ve pili kullanma

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Lexmark E460dn, E460dw ve E462dtn

Lexmark E460dn, E460dw ve E462dtn Lexmark E460dn, E460dw ve E462dtn Kullanıcı Kılavuzu Ocak 2010 www.lexmark.com Makine türleri: 4513 Model(ler): 630, 63W, 6EW İçindekiler Güvenlik Bilgileri...9 Yazıcıyı tanıma...10 Bu yazıcıyı seçtiğiniz

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ BU KULLANIM KILAVUZU USS 85 MODELİNİ KAPSAMAKTADIR. BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle üretilen, kalite kontrollerinden

Detaylı