Tabliye döşemeleri mimari projeye göre asmolen ve/veya betonarme yapılacaktır. Temeller radyel temel olacaktır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Tabliye döşemeleri mimari projeye göre asmolen ve/veya betonarme yapılacaktır. Temeller radyel temel olacaktır."

Transkript

1 EK 1: TEKNİK ŞARTNAME A - BETONARME Binada kullanılacak malzemeler Bayındırlık Bakanlığı teknik şartnamesine uygun olacaktır. Yapılacak her türlü imalat Bayındırlık Bakanlığı Genel Şartnamesinde tarif edilen çerçevede yapılacaktır. Betonarme karkasta BS30 hazır beton kullanılacaktır. Bina betonarme karkas olarak yapılacak projesi şartlarına uygun olacaktır. Demir donatısı nervürlü çelik kullanılacak gerekli sıkıştırma yapılacaktır. Drenaj sistemi yapılarak kanala bağlanacaktır. Tüm temel alanı bohçalama tekniği ile su yalıtımı yapılacaktır. Bu izolasyon zemin katın su basmanına kadar çıkacaktır. Teknik imkanlar dahilinde yapının betonarmesi perde sistemi ile çözülecektir. Çift kat mebran yapılacaktır. Mebranlar marka olacaktır.hafriyat aşamasının sağlıklı yapılabilmesi için gerekirse mini kazıklar çakılarak yapılacaktır. Gerekli transmikser ve beton pompaları kullanılarak dökülecek vibratör ile sıkışması sağlanacaktır. Betonun içine korozyonu ve su geçirimliliğini önlemek için katkı maddesi konulacaktır. Tabliye döşemeleri mimari projeye göre asmolen ve/veya betonarme yapılacaktır. Temeller radyel temel olacaktır. Betonarme yapı yapılacak zemin etüdüne bağlı olarak çizilecek statik projeye uygun ve bayındırlık şartları göz önünde bulundurularak inşa edilecektir. B - DUVARLAR VE CEPHELER 1- Bütün dış duvarlar ısı yalıtım göz önünde tutularak dış cephe 15 cm iç duvarlar 10 cm kalınlığında yalıtımlı I marka gaz beton ile örülecektir. marka ısı yalıtımında levhalarınla kaplanacaktır.veya Vitrafix ile. boya ile anlaşmalılar firma gözetiminde garanti kapsamındadır.tercih edilir. 2- İç duvarlar örülerek ısı yalıtım sıvasıyla sıvanacak üzerine marka alçı sıva yapılacaktır. Saten sıva ve boya macunuyla sonlandırılacak ve üzerleri silikon esaslı ampisilan boya ile boyanacaktır. Dairenin bütün köşelerine kolon ve kirişlere alçı köşebent koyulacaktır. Daire içleri ve asansör makine dairesi ses yalıtımlı levhalarınla da kaplanacaktır.

2 Daireleri ayıran iç duvarlar da yalıtımlı 10cm lik çift duvar örülerek arasına taş yünü koyulacaktır. Oda bölmeleri 10 cm gaz beton ile örülecektir. marka olacaktır. Ön cephelerde binanın dekoratif görüntüsünü sağlamak için ahşap görünümlü giydirme gibi değişik uygulamalar yapılacaktır. Mitsubishi kullanılacaktır. Arsa sahiplerinin onayı alınarak yapılacaktır. marka Alpolic Kompozit Levhalar C - BİNA GİRİŞ VE MERDİVENLERİ 1- Bina girişi ve zemini granit döşenecektir. Döşeme şekli ve rengi mal sahibi ya da kontrolü tarafından seçilecektir. Alçıpan asma tavan yapılacak olup, içerisine ankastre armatür konacaktır. 2 - Rüzgarlık ile giriş bölümü zemin granit duvarları granit kaplanacaktır merdiven boşluğu duvarları İtalyan tarzı saten boya veya ithal kağıt yapılacaktır. 3 - Dış giriş kapısı ekstra kalite ahşap kaplamalı Parmak izi ile açılan kendinden alarm sistemli çok yönlü kilitli çelik kapı yapılacaktır. Kilit sistemi merkezi kilit olacaktır. Çelik kapı 1.sınıf olup ahşap kaplama olacak model ortak beğenime göre seçilecektir. marka olacaktır. Girişe iki çift (rüzgarlıklı) kapı yapılacaktır. Apartman giriş kapısı özel dizayn edilecektir. 4 - Dairelerden girişi kontrol edebilen renkli görüntülü marka diafon sistemi kurulacak, uygun bir yere yerleştirilecektir.güvenlik ve kapıcı dairesi bağlantılı telefonlu olacaktır. 5 - Merdiven basamakları doğal granit olacak; model ve renk toprak sahibi tarafından onaylanacaktır. Duvarları macunlu saten boya, basamak üstlerinde ise saten yağlı boya uygulaması yapılacaktır. 6 - Merdiven korkulukları ve Fransız balkonlar alüminyum uygulama yapılacaktır. Pencere denizlikleri granit yapılacaktır. Dış cephe renk uyumuna dikkat edilmeli ve esas numune mal sahibi ve kontrolüne onaylatılmalıdır. Apartman boşluklarına sıhhi tesisat ve elektrik tesisatlarının geçmesi için tesisat bacaları yapılacaktır. Merdiven sahanlıklarına asma tavan yapılıp ankastre armatür konacaktır. D - ÇATI, BACALAR VE İNİŞ BORULARI

3 1 - Çatı iskeleti çelik olarak yapılacak üzerine OSB çatı kaplamaları yapılacaktır. OSB altı Alçıpan ile kapatılacak, mesi kullanılarak izolasyon yapılacaktır. uygulanacaktır. marka çatı sistemleri 2 - Yağmur iniş boruları gizli ve yağmur olukları yeterli sayıda ve kapasitede cepheye ve çatı kaplamasına uygun; yatay ve dikey dereler Fıratpen veya muadili iyi kalite derin iç hacimli tiplerden yapılacaktır. Yağmur oluk hesapları güncel yağışlara uygun olarak hesaplanacak ve proje hesapları mal sahibinin kontrolüne onaylatılacaktır. 3 - Balkon giderleri iniş borularına gizli paslanmaz çelikten ayrı bir inişle kanala bağlanacaktır. Balkon giderleri gizli paslanmaz çelik sistem ile yağmur oluk inişlerinden bağımsız kanallar ile toplanarak indirilecektir. E - ASANSÖR 1 - Yapılan proje çalışmalarına gore asansörler koyulacaktır. marka,çift hızlı 4 kişilikli TSE ve C belgeli asansör yapılacak ve paslanmaz otomatik emniyet kapılı kabin kapısı takılacaktır. 2 - Kabin içi aydınlatması yeterli laminant kaplamalı füme aynalı dijital göstergeli metal kabaralı olacaktır (acil durumlarda kapıcı ve güvenlik bağlantılı telefonlu). 3 - Asansör kat araları granit kaplanacaktır. 4 - Asansör makine dairesi ses yalıtımlı olacaktır. 5 - Elektrik saati ayrı olacaktır. 6 - Elektrik kesintilerinde kata indiren sistem yapılacaktır.(genelinde jeneratör gerekli) 7 - Asansör zemini granit kaplanacaktır. 8 - Asansör dış kapıları tam otomatik olup paslanmaz çelik yapılacaktır. 9- Asansörler çatı katına kadar çıkarılacak.makina daireleri bodrum kata yapılacaktır. F - KALORİFER, SICAK SU VE DOĞALGAZ 1 - Isıtma sistemi kombili kat kaloriferi olacaktır.isteğe bağlı olarak yerden ısıtma yapılacaktır. marka olacaktır. Yerden ısıtma olmazsa radyatör modeli Radyal marka Kosk yada Konak model kullanılacaktır. Radyatör vanaları ECA marka termostatik olacaktır. 2 - Kombi cihazları dijital göstergeli yoğuşmalı sistemli marka olacaktır.

4 3 - Tesisat TSE belgeli projesine uygun olarak yapılacaktır. Altta ve üstte tahliye musluğu konulacaktır. Mobil sistem konulacaktır. 4 - Sıcak su için banyolarda ve mutfakta kombiden irtibatlı tesisat yapılacaktır. Banyo radyatörleri Hammam marka krom havlupan olacaktır. 5 - Her daireye ayrı doğalgaz saati takılarak mutfak ve kombiye kadar doğalgaz hattı çekilecektir. 6 - Daire içine çekilen doğalgaz hattı gaz açılışından sonra gerekli yerler alçıpanla kapatılıp dekoratiflik sağlanacaktır. 7 - Su tesisatı borularının tamamı döşemeden geçecektir. G - TEMİZ SU TESİSATI VE BATARYALAR 1 - Temiz ve pis su boruları marka olacaktır. 2 - Kombinin dağılımı kolektörlü mobil sistem yapılacaktır. Kolektör kapağı yapılacak, yönleri belirtilecek. Kollektörlere termostatik ısı ayarlayıcısı konulacaktır. 3 - Dairelerde kullanılacak olan mutfak, banyo muslukları, ara muslukları gömme rezervuarları GRÖHE marka takılacaktır. 4 - Mutfak ve banyodaki musluklardan önce ara musluklar konulacaktır. Daire içine giren tesisatlarda filtre kullanılacak öncesinde ara kesme valfleri olacaktır. Ara kesme valfleri daire içinde de uygulanacaktır. I - ELEKTRİK TESİSATI 1 - Bina tesisatının inşaatında kullanılacak bütün kablolar TSE belgeli HES marka olacaktır. 2 - Elektrik sistemi merdiven ve asansör trifaze olacaktır. Daire elektrik sistemi monofaze olacaktır. Dairelerde sigorta tabloları antrede uygun yere gömme olarak konularak, 1.sınıf marka sigorta kullanılacaktır. Elektrik, su ve kalorifer tesisatı için hiçbir kiriş ve kolonda kırılma yapılmayacaktır. Elektrik tesisatları betonarme içerisinden geçirilecek olup 16 ve 18 lik ebatlarında özel bir plastik boru içerisinden geçirilecektir. 3 - Elektrik çarpmasını kontrol için kaçak akım rölesi olacaktır. 4 - Prizler proje uygun olacak şekilde ve adet sınırı olamadan yapılarak ana tablodan çekilecek şekilde yapılacaktır. Elektrik projesi toprak sahibi tarafından onaylanacaktır. Priz sayısı alt sınır olarak en az salonda 5, yatak odalarında 3, antre, ön balkonda 1 adet, mutfakta 5, banyoda 2 adet olmak üzere yapılacaktır.

5 5 - Anahtar ve prizler özel ithal (serimodel belirtin) marka olacaktır.modeli Arsa Sahibi tarafından beğenilecektir. Dairelere KAAN marka akıllı elektrik sayaçları takılacaktır. 6 - Merdiven aydınlatması, asansör, dış aydınlatmalar, otopark kapısı, garajda bazı lambalar ve iç mekanlarda iki priz ve iki aplik jeneratörle beslenecektir (Sensörlü). Bina ortak alanlarına yetebilecek güçte bir (izolasyonlu)jeneratör konulacaktır. J - TELEVİZYON VE ANTEN TESİSATI 1- Her odada ve mutfakta Kablolu TV, telefon, adsl wireless sistemli tesisat olacaktır. 2- Kullanılacak kablo 1.sınıf veya marka olacaktır. 3- Çatılara çanak anten konulup merkezi uydu dağıtım ve Digitürk sistemi yapılacaktır. Bu sistemden her dairenin salon, mutfak ve bütün odalara anten çıkış prizleri ve dağıtım panosu.konulacaktır. K - KARTONPİYER ALÇI TAVAN 1 - Bütün bölümlerde kartonpiyer yapılacaktır. Kartonpiyerler pencere üstlerinde perdelik vazifesi görülecek şekilde tasarlanacaktır (modeli toprak sahibi belirleyecektir). 2. Banyolarda yeşil alçıpan kullanılacaktır. 3 - Koridor salon ve mutfak spot aydınlatma yapılacaktır. Aydınlatmalar marka olacaktır. Spot trafoları tridonic olacaktır. L - DOĞRAMALAR 1- Bütün doğramalar marka 7000 serisi plastik doğrama olarak projesine uygun olarak yapılacaktır. Isı ve ses izolasyonlu camlar kullanılacaktır. Doğramalar panjur sistemli olacak ve elektrikli panjur monte edilecektir. Denizlikler doğramaya uyum sağlayacak malzemeden yapılacaktır. 2- Kapı ve pencere kolları mal sahibi ve müteahhidin ortak beğenisi sonucunda seçilecektir. 3- İç kapılar Indoor marka mobilya olacak, renk ve model seçimi yapılacaktır. Yalnız mutfak ve salon kapıları flotal camlı ve bizoteli olacaktır. İç kapıların aksesuarlar HAFELE marka olacaktır.kol ve kilit sistemleri Kale marka olacaktır. Dairelerin dış kapıları TSE belgeli

6 ahşap kaplamalı KALE Kapı veya ithal çelik kapı olacaktır. Kapı pervazları çivisiz sistem olacaktır. 4- Tüm balkon kapı ve pencerelere iyi kalite storlu sineklik konacaktır. M - CAMLAR VE AYNALAR 1 - Dış pencere camları doğramaya uygun mm. olacaktır. 2 - İç kapı, mutfak, salon camları takılacaktır. N - BOYA VE BADANA İŞLERİ 1 Daire iç duvarlarının tamamı macun çekilerek su bazlı saten yağlı boya olacak rengi mal sahibinin isteği doğrultusunda olacaktır. veya marka olacaktır. Tavanlara alçı çekilecek köşelere köşebent profil koyulacaktır. 2 - Bütün tavanlar kartonpiyerli beyaz plastik badana olacaktır. Bütün borular duvarların renginde saten yağlı boya olacaktır. 3 - Merdiven boşluğu dış kapıdan başlayarak asansör kulesine kadar saten boya yapılacaktır. Zemini macun çekilecektir. O - MERMER VE SERAMİK İŞLERİ 1- Yerler; Mutfak, antre, koridor ve banyolar 40x40cm veya 30x30cm lik Kalebodur un, Vitra nın veya İspanyol Apariçi firmasının porselen seramikleriyle kaplanacaktır. 2- Seramik uygulaması 1.sınıf işçilikle yapılıp, seramikler Vitra Fix porselen yapıştırıcı ile yapılacaktır. Seramik araları 2 mm derz artısı ile döşenecek olup derz dolgusu olup. Derz dolgusu fix kullanılacaktır. 3- Duvar diplerine uygun süpürgelikler dönülecektir. Yer döşemesi rengi ve deseni mal sahibi beğenisi ile seçilecektir. Köşe olan duvarlar için SCHLÜTER marka derz çıtası konulacaktır. 4- Mutfak tezgahı üzeri ve dolap arası 5*5 ebadında SERAMİK veya Resco cam mozaik veya Mio marka olacaktır. Banyoların duvarları 1.sınıf SERAMİK veya APARİCİ seramik kullanılacaktır. Seramik aralarına seçilen renk ve ebatta bordür konulacaktır. Ö - SALON Zemin 1.sınıf ithal lamine BARLİNEK, TEKNO veya HÖNS Alman marka olup, veya merbua 1.sınıf masif parke yapılacaktır.alttan ısıtmalı olduğu takdirde lamine parke uygulaması yapıştırma

7 yapılacak olup UZİN marka MK 92 kodlu yapıştırıcı kullanılacaktır. Masif parke uygulaması olacak ise yine yapıştırma yapılacak olup HENKEL TOMSİT tutkal kullanılacaktır. Duvarlar pürüzsüz macunlu saten boya yapılacaktır. Yeterli derecede telefon, TV tesisatı yapılacaktır. P - YATAK ODALARI 1 - Zeminler 1.sınıf lamine parke olacaktır renk seçimi mal sahibi ya da kontrolü tarafından belirlenecektir veya merbua parke olacaktır. İthal lamine BARLİNEK, TEKNO veya HÖNS Alman marka olup, veya merbua 1.sınıf masif parke yapılacaktır.alttan ısıtmalı olduğu takdirde lamine parke uygulaması yapıştırma yapılacak olup UZİN marka MK 92 kodlu yapıştırıcı kullanılacaktır. Masif parke uygulaması olacak ise yine yapıştırma yapılacak olup HENKEL TOMSİT tutkal kullanılacaktır. 2 - Duvarların tamamı macunlu saten boya olacaktır. 3 - Yeterli sayıda TV ve telefon hattı çekilecektir. Yapılacak elektrik projesine mal sahibi onay verecektir. R - MUTFAK 1 - Zemin antrenin devamı olacak şekilde mal sahibinin beğenisi doğrultusunda granit seramik veya seramik olacak, uygun mutfak dolapları yerleştirilecektir. Mutfak dolapları renk ve model toprak sahibi tarafından seçilecektir. Mutfak ve. banyo dolaplarının gövdeleri MDF lam olup, kapaklar ve gözde renk ve malzemesi Arsa Sahibi tarafından seçilecek model doğrultusunda kaplama veya lake olacaktır. Tüm aksesuar ve mekanizmalarda Blum veya Gras marka kullanılacaktır Mutfak aspiratörleri ve ankastre sistemleri mutfak dolapları ile birlikte monte edilecektir. 2 - Mutfak ve banyo tezgahları veya marka olacaktır. 3 - Mutfakta çift gözlü markalı evye kullanılacaktır. Siemens marka paslanmaz davlumbaz ocak fırın takılacak olup modelleri Arsa sahibi tarafından onaylanacaktır. S - BANYOLAR 1- Banyo seramikleri un veya ithal İspanyol firmasının seramiklerinden arsa sahiplerince seçilerek yapılacaktır.

8 Banyo dolaplarının gövdeleri MDF lam olup, kapaklar ve gözde renk ve malzemesi Arsa Sahibi tarafından seçilecek model doğrultusunda kaplama veya lake olacaktır. Tüm aksesuar ve mekanizmalarda Blum veya Gras marka kullanılacaktır 2 - Banyolarda uygun aydınlatma ve otomatik elektrikli ELİCENT havalandırma yapılacaktır. Havalandırma penceresine alüminyum MENFEZ takılacaktır. 3 - Banyoların tavanına kartonpiyer dönülecektir. 4 - Panelduş hidromasajlı Akrilik küvet konulacaktır. banyo zeminleri su yalıtımı yapılacaktır.panelduş 6 mm. Temper camlı parlak eloksal profilli duş kabin takılacaktır. 5 - Gömme rezervuar marka takılacak lavabo marka olacaktır. 6 - Banyoya Hilton dolap takılacaktır, dolap MDF üzeri ahşap görünümlü olacak akpolimer tezgah takılacaktır. 7 Vitrifiyeler marka olacaktır. Proje gereklerine göre küçük tuvalet ve ebeveyn odasında duş ve WC yapılacak olup genel banyo malzemelerindeki ürünler ve markalar ebeveyn banyoları için de geçerlidir. Giriş portmantosu yapılacak, proje, renk ve malzeme cinsi Arsa Sahibinin onayına sunulacaktır. Ebeveyn yatak odasına soyunma odası konulacaktır. Ş - KORİDORLAR 1 - Taban, mutfak ve antrenin devamı veya İspanyol Apariçi firmasının porselen seramikleriyle kaplanacaktır. 2 - Duvarları macunlu saten boya olacaktır. 3 - Kartonpiyer yapılacak ve tavanlara asma tavan aydınlatma sistemi yapılacaktır, topraklı priz tesisatı Osram veya Philips yapılacaktır. T - PEYZAJ 1 - Gerekli mimarı çizimler yapılarak toprak sahibinin beğeneceği proje uygun olarak yapılacaktır. Peyzaj projesi yaptırılarak bahçe tanzimi yapılacak projeye uygun ağaçlandırma ve bitkilendirme çalışması yapılacaktır. Bahçedeki mevcut manolya, çam vb gibi kıymetli ağaçların taşeronlar tarafından usulüne uygun şekilde taşınıp peyzajda kullanılacaktır. Bahçe aydınlatması yapılacak çim taşı ve dekoratif karo taşları kullanacaktır. 2 - Güvenlik girişi yapılacaktır. Bütün güvenlik kameraları burada toplanacaktır. Isıtmalı kapalı yüzme havuzu projeye uygun bir şekilde yapılacaktır (Vitrapool, Mio, Rescoo malzeme ile kaplanacak). Çocuk parkı uygun bir yere yapılacaktır. Kamelya vs yapılacaktır.

9 Antrelere her dairenin su ve doğalgaz saatleri, bodruma da elektrik saatleri takılacaktır. Site duvarları çelik kalıplı brüt beton ile yapılacak, üzerlerinde gerekli yerlere aydınlatma konacaktır. Bahçe düzenlemesi ve gerekli ağaçlandırmalar peyzaj mimarları tarafından düzenlenecek ve aynen uygulanacaktır. Bahçede binaların müsait yerlerine yangın hidrantları ve araç-gereçlerinin bulunduğu camekanlı kutular konacaktır. Bahçe sulama ve havuzun su ihtiyacını karşılamak için uygun kapasitede su sondajı yapılacaktır. U - OTOPARK - 2.BODRUM KAT 1- Su ve elektrik panoları bodrum kata yapılacaktır. Bodrum kata su deposu yapılacaktır. Su deposu paslanmaz olacaktır. Hidrofor kullanılacaktır. marka olacaktır. Depoda su temizleme filtre sistemi 2- Kapalı otoparka uzaktan kumandalı kapı takılacak, özel şap atılıp epoksi ile boyanıp duvarları boyanacaktır. 3- Her daireye ardiye yapılacaktır. 4-1 adet Oto yıkama yeri yapılıp ve drenajları konulacaktır. 5- Bağımsız bölüm başına iki adet kapalı garaj yapılacak ve numaralandırılacaktır. Garaj zemini süpürgeli, tozu kalkmayan beton olacak, garaj duvarları brüt beton yapılacak üzeri plastik boya ile boyanacak ve emniyet şeritleri fosforlu özel boya ile çizilecektir. Garaj aydınlatması sensörlü (otomatik) olacaktır. Garajda otomatik yangın söndürme sistemi yapılacaktır. Yeterli havalandırma yapılacaktır.güvenlik kamerası burada da olacaktır. Dairelere eşit şekilde tahsis edilecek garaj park alanları ve ardiyeler(depo) kat irtifakı esnasında her bağımsız bölüme eklenti şeklinde tescil edilecektir. V DİĞER a) Sitenin ön tarafındaki parsele spor tesisi, cafe v.b tesis yapılacaktır. Projesi Ek-2 dedir. b) SİTE GÜVENLİK SİSTEMİ: Ana giriş ve deniz tarafından tali giriş olmak üzere iki adet yeterli büyüklükte güvenlik kulübesi yapılacaktır. Site bahçesi ve çevresinde elektronik güvenlik donanımı oluşturularak kamera izleme sistemi ve gerekli diğer araç gereçle Site nin güvenliği Ana Giriş Kulübesinden izlenecek ve kasete alınabilecektir. c) SOSYAL TESİSLER:

10 Kapalı ısıtmalı Yüzme havuzu; A blok ve B blok ortasında kapalı alanda yapılacaktır. üstü açılır ve kapanır sistem olacaktır; -Soyunma odaları; Tuvaletler Duşlar Sauna veya buhar odası Şok duşu Bilardo salonu Masa tenisi Çocuk oyun odası Fitness (aletli jimnastik salonu-aynalı, TV, temel aletlerden birer adet) Dinlenme, oyun ve televizyon salonu gibi ayrıntıları kapsayacak şekilde yapılacaktır Sosyal tesislere merkezi müzik sistemi, yangın alarm sistemi ve kalorifer tesisatı yapılacaktır. Yeterli bahçe ve diğer ortak alan ışıklandırma ve prizleri, asansörlerin ve güvenlik sistemlerinin çalışması için yeterli büyüklükte otomatik devreye girebilen, ses yalıtımlı jeneratör ve yeterli mazot deposu konacaktır. Yeterli büyüklükte bir veya birkaç müşterek bir paslanmaz su deposu yapılacak, yangın hidrantlarına da bağlantı olacaktır. Tüm bu maddelerin proje detaylarının onayı Arsa Sahiplerine sunulacaktır.. d) AKILLI EV GÜVENLİK SİSTEMİ Tüm dairelere akıllı ev alt yapısı için kablo tesisatı çekilecek. Binanın bahçesine gerekli yerlere noktada güvenlik kameraları yerleştirilecektir. Görüntülü diafon takılacaktır. Ev sahipleri tarafından televizyondan binanın giriş kapısı izlenebilecektir. e) POSTA KUTULARI: Bina girişlerinde daire sayısına uygun olan kaliteli posta kutuları konacaktır. f) KLİMALAR

11 Bütün daireler klima alt yapısı yapılacak, drenaj ve elektrik tesisatı çekilecektir.salon ve yatak odalarına invertör tipinde veya Daikin veya Panasonic klima takılacaktır. g) ŞÖMİNE ve Barbeküler: Her dairenin salonuna bir adet ısıtma kazan sistemli camlı şömine yapılacaktır.model beğenisi mal sahipleri tarafından yapılacaktır Her dairenin yatak odasına bir adet plazma elektrikli şömine takılacaktır.dubleks dairelerin teras bölümüne bir adet barbekü yapılacaktır.şömine ve barbekü çevresi Total Stone dekoratif malzeme ile kaplanacak h) Müteahhit daireler arasında fark gözetemeyecek kendi dairelerine uyguladığı kaliteyi ve özeni Arsa Sahibinin dairelerine de uygulanacaktır. İşçilik 1.sınıf olup fen ve sanat kurallarına uygun yapılacaktır. İnşaatta kullanılacak tüm malzemeler TSE belgeli olacaktır i) Tüm hacimlerin iç mimari projeleri çizilecek ve tesisatlar bu projelere göre yapılacaktır. Tüm tesisatlar (elektrik, sıhhi tesisat, telefon, televizyon, müzik, yangın alarmı, kalorifer) bilgisayardan proje olarak çıkartılıp, iç mimari projesi ile beraber daire sahiplerine bir kitapçık olarak verilecektir. Bu kitapçık yardımı ile daire sahipleri herhangi bir arıza durumunda arızanın nerede olduğunu kolayca tespit edebilecektir.

Kullanılacak tüm malzemeler ilgili TSE standartlarına veya gerektiğinde CE vb uluslararası normlara uygun olacaktır.

Kullanılacak tüm malzemeler ilgili TSE standartlarına veya gerektiğinde CE vb uluslararası normlara uygun olacaktır. ORYAPARK KONUT TEKNİK ŞARTNAME Bu teknik şartname ORYATAŞ İNŞAAT ve TİCARET A.Ş. tarafından yaptırılan ORYAPARK projesi bütününde, yapının ana konstrüksiyonu, kullanılacak sistem ve malzemelerin genel

Detaylı

S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR.

S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR. S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR. İŞİN KONUSU : Birinci etap olarak DöşemealtI 654 ada 1 parselde yapılması

Detaylı

1) GENEL 2) YAPI NİTELİKLERİ

1) GENEL 2) YAPI NİTELİKLERİ 1) GENEL Site her katta 4 er adet olmak üzere 16 adet daire ve zemin katta 1 adet işyerinden oluşmaktadır. Tek ana girişe sahip 2 adet merdiven holü ve 2 adet asansör ile dağılım yapılarak her dairenin

Detaylı

ÖN PROTOKOL. Karatay İlçesi. Mahallesi pafta, ada,.. parsel nolu

ÖN PROTOKOL. Karatay İlçesi. Mahallesi pafta, ada,.. parsel nolu ÖN PROTOKOL Karatay İlçesi. Mahallesi pafta, ada,.. parsel nolu m 2 lik gayrimenkulün hissedarları olarak hissemi. daire karşılığında Karatay Belediyesine vermeyi kabul ediyoruz. 1: Bu ön anlaşmaya göre

Detaylı

Ancak yüksektekiler bilir

Ancak yüksektekiler bilir Ancak yüksektekiler bilir Ona, çıkabileceğiniz yüksekleri söyleyin, size kim olduğunuzu söylesin!.. Çünkü onun, aşağılarla da, aşağıdakilerle de işi yok!.. O sadece yüksekler için; yükseklere göre!.. 03

Detaylı

İstanbul un orta yerinde 2. perde!

İstanbul un orta yerinde 2. perde! İstanbul un orta yerinde 2. perde! 2 Yukarıdaki görsel tanıtım amaçlı olup ARTAŞ teknik gereklilik olması halinde Emlak Konut GYO A.Ş. nin onayı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir. 3 A B 4 Yukarıdaki

Detaylı

DEĞİŞİM VİLLALARI / Teknik Şartname

DEĞİŞİM VİLLALARI / Teknik Şartname DEĞİŞİM VİLLALARI / Teknik Şartname Site Alanı Site ortak alanları Ruhsat ve Projelendirme Toplam site alanı 22.340 metrekareden oluşmakta olup 25 Adet birbirinden farklı veya aynı olabilecek şekilde parsellendirilip

Detaylı

İNŞAAT İŞLERİ. Omv Petrol Ofisi Aş Mühendislik Departmanı. Burak AŞLAMACI Mühendislik Müdürü. Ersin GÜLCAN İstasyon Mühendisi.

İNŞAAT İŞLERİ. Omv Petrol Ofisi Aş Mühendislik Departmanı. Burak AŞLAMACI Mühendislik Müdürü. Ersin GÜLCAN İstasyon Mühendisi. İNŞAAT İŞLERİ 0 Yeni Şartname Omv Petrol Ofisi Aş Mühendislik Departmanı Ersin GÜLCAN İstasyon Mühendisi Burak AŞLAMACI Mühendislik Müdürü REV. AÇIKLAMA HAZIRLAYAN KONTROL EDEN ONAYLAYAN 01.10.2013 00

Detaylı

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün IV- ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ BÖLÜM 1 Genel Esaslar 1.1 Kapsam Bu Genel Teknik Şartname, özel ve tüzel kişiler ile kamu kuruluşlarına ait mevcut ve yeni yapılacak tüm binalarda olması gereken

Detaylı

3030 SAYILI KANUN KAPSAMI DIŞINDA KALAN BELEDİYELER TİP İMAR YÖNETMELİĞİ

3030 SAYILI KANUN KAPSAMI DIŞINDA KALAN BELEDİYELER TİP İMAR YÖNETMELİĞİ 3030 SAYILI KANUN KAPSAMI DIŞINDA KALAN BELEDİYELER TİP İMAR YÖNETMELİĞİ Bayındırlık ve İskan Bakanlığı: Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 02/11/1985 Yayımlandığı Resmi Gazete No: 18916 (Mükerrer) Yönetmelik

Detaylı

BİNALAR İÇİN DOĞAL GAZ TEKNİK ESASLARI

BİNALAR İÇİN DOĞAL GAZ TEKNİK ESASLARI BİNALAR İÇİN DOĞAL GAZ TEKNİK ESASLARI AKSA DOĞAL GAZ 2013 ÖNSÖZ Doğal gaz gibi çevreci enerji kaynağının kullanımındaki artış sevindirici bir gelişmedir. Hizmet kuruluşları olarak bizlere düşen önce etkin

Detaylı

BUCA. 2. Etap 1. Faz 291 Konut Projesi

BUCA. 2. Etap 1. Faz 291 Konut Projesi 2. Etap 1. Faz 291 Konut Projesi BUCA İÇİNDEKİLER 2 3 4 6 7 14 19 20 22 49 Tahsise Kimler Katılabilecek? Tahsise Kimler Katılamayacak? Mahal Listesi Başvuru ve Tahsis Takvimi Ödeme Koşulları (2. Etap 1.

Detaylı

VAN URARTU MÜZESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

VAN URARTU MÜZESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ VAN URARTU MÜZESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ MADDE.1-200 DZ. DEMİRSİZ BETON VAN URARTU MÜZESİNDE KULLANILACAK OLAN TEMEL ALTI BETONLARININ TAMAMI 16.002 POZ YAPIM ŞARTLARINA UYGUN OLARAK YAPILACAKTIR. MADDE.2-250

Detaylı

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK. Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 27/11/2007 No : 2007/12937

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK. Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 27/11/2007 No : 2007/12937 5243 BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 27/11/2007 No : 2007/12937 Yayımlandığı R.Gazetenin Tarihi : 19/12/2007 No : 26735 BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler,

Detaylı

Genel Hükümler, Binaların Kullanım ve Tehlike Sınıfları

Genel Hükümler, Binaların Kullanım ve Tehlike Sınıfları Resmi Gazete 19 Aralık 2007 Çarşamba Sayı : 26735 Resmi Gazete 9 Eylül 2009 Çarşamba Sayı : 27344 BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ KISIM BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve

Detaylı

tmmob makina mühendisleri odası ALİ İNCE MAKİNA MÜHENDİSİ

tmmob makina mühendisleri odası ALİ İNCE MAKİNA MÜHENDİSİ tmmob makina mühendisleri odası ALİ İNCE MAKİNA MÜHENDİSİ 1 Katı,sıvı veya gaz türünde bir yakıtın yakılması suretiyle enerji elde edilmesi ve bu enerjinin değişik amaçlarla verimli kullanıma sunulması,

Detaylı

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Karar Sayısı : 2009/15316 Ekli Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik in yürürlüğe konulması; Bayındırlık

Detaylı

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI İMAR YÖNETMELİĞİ

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI İMAR YÖNETMELİĞİ KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI İMAR YÖNETMELİĞİ KONYA 2008 BİRİNCİ BÖLÜM Genel hükümler Amaç MADDE 1 Bu yönetmeliğin amacı; Konya Büyükşehir Belediyesi, belediye ve mücavir

Detaylı

TANITIM VE KULLANIM EL KİTABI

TANITIM VE KULLANIM EL KİTABI 2. BÖLGE TANITIM VE KULLANIM EL KİTABI MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÇAĞRI MERKEZİ 444 0 795 CANLI DESTEK www.soyak.com.tr E-POSTA info@soyak.com.tr SOYAK SİESTA TANITIM VE KULLANIM EL KİTABI Hoş geldiniz, SOYAK

Detaylı

SEKİZİNCİ KISIM Tehlikeli Maddelerin Depolanması ve Kullanılması

SEKİZİNCİ KISIM Tehlikeli Maddelerin Depolanması ve Kullanılması SEKİZİNCİ KISIM - Tehlikeli Maddelerin Depolanması ve Kullanılması SEKİZİNCİ KISIM Tehlikeli Maddelerin Depolanması ve Kullanılması BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Tehlikeli maddeler ile ilgili olarak uygulanacak

Detaylı

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK 2007/12937 KARAR SAYILI BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK RESMİ GAZETE TARİH : 19 ARALIK 2007 ÇARŞAMBA SAYI : 26735 19 Aralık 2007 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 26735 YÖNETMELİK Karar Sayısı

Detaylı

BİNA İÇİ ELEKTRONİK HABERLEŞME TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ

BİNA İÇİ ELEKTRONİK HABERLEŞME TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ BİLGİ TENOLOJİLERİ VE İLETİŞİM URUMU Teknik Düzenlemeler Dairesi Başkanlığı BİNA İÇİ ELETRONİ HABERLEŞME TESİSATI TENİ ŞARTNAMESİ ARALI 2013 ANARA BİNA İÇİ ELETRONİ HABERLEŞME TESİSATI TENİ ŞARTNAMESİ

Detaylı

AGDAŞ İÇ TESİSAT DOĞALGAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ (BİNALAR İÇİN)

AGDAŞ İÇ TESİSAT DOĞALGAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ (BİNALAR İÇİN) AGDAŞ İÇ TESİSAT DOĞALGAZ TEKNİK ŞARTNAMESİ (BİNALAR İÇİN) İTS001 YAYIN TARİHİ: 01/11/2004 /REV:4 / REV TAR.16.09.2013 SAYFA NO: 1 / 71 İÇİNDEKİLER Ekler listesi....3 Şekiller Listesi ve Çizelgeler Listesi...4

Detaylı

YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER

YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER 235 YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER Rüknettin KÜÇÜKÇALI ÖZET Yüksek yapılar, Batı da olduğu gibi, Türkiye de de büyük şehirlerde daha yaygın olarak kullanılmaya başlanan bir yapı cinsidir.

Detaylı

ĐÇĐNDEKĐLER. HRS Tasarım Kriterleri

ĐÇĐNDEKĐLER. HRS Tasarım Kriterleri ĐÇĐNDEKĐLER 1. GENEL... 1 2. GEOMETRĐK TASARIM... 2 2.1 YATAY GÜZERGAH... 2 2.1.1 Genel... 2 2.1.2 Düz Hat Kesimleri (Aliyman)... 2 2.1.3 Kurplar... 3 2.1.3.1 Dairesel Kurplar... 3 2.1.3.2 Bileşik Kurplar...

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 1. BİNA İÇİ ATIK SU TESİSATI

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 1. BİNA İÇİ ATIK SU TESİSATI ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ Bina içi atık su tesisatının bölümlerini, döşenmesinde dikkat edilecek hususları öğrenecek, standartlara uygun olarak boruların çaplarını hesaplayabilecek ve

Detaylı

alçı levha Uygulama Kitapçığı LAFARGE DALSAN

alçı levha Uygulama Kitapçığı LAFARGE DALSAN alçı levha Uygulama Kitapçığı LAFARGE DALSAN GİRİŞ Bu kitapçık, mimar, mühendis ve diğer teknik kişiler ile yüklenici, iş sahipleri ve son kulanıcılara alçı levha Bölme Duvar, Giydirme Duvar ve Asma Tavan

Detaylı

Do an n Suyla Buluflma Noktas. Perge Su Konutlar

Do an n Suyla Buluflma Noktas. Perge Su Konutlar Konutkent Mah. 42. Cad. No: 66 06810 Çayyolu / Ankara T: 0.312 241 0 444 F: 0.312 241 2 212 www.arteinsaat.com SU KONUTLARI PERGE SU KONUTLARI PERGE SU KONUTLARI PERGE SU KONUTLARI PERGE 30 Mart 2001 tarihinde

Detaylı

BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMELİĞİ

BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMELİĞİ BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Amaç MADDE 1 (Değişik:RG-1/4/2010-27539) (1) Bu Yönetmeliğin amacı, binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının

Detaylı

Yönetmelik hükümleri, imar planlarında aksine bir açıklama bulunmadığı takdirde uygulanır.

Yönetmelik hükümleri, imar planlarında aksine bir açıklama bulunmadığı takdirde uygulanır. PLANLI ALANLAR TİP İMAR YÖNETMELİĞİ Bayındırlık ve İskan Bakanlığı: Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 02/11/1985 Yayımlandığı Resmi Gazete No: 18916 (Mükerrer) Yönetmelik hükümleri, imar planlarında aksine

Detaylı