NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN."

Transkript

1 NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

2 NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne kadar yaptığın her yolculuktan daha konforlu, daha rahat, daha X-TRAIL. HAYALLERİNE KUSURSUZ BİR ARAÇLA ULAŞ. Mükemmel yakıt tasarrufu ile sürüş keyfini geniş bir SUV de buluşturmak mümkün mü? Biz X-TRAIL de bunu, verimlilik ve performansı maksimum seviyede buluşturan yeni nesil motor ve sıradışı tasarım ile başardık. Seni hayallerine götüren güç. Daha da güçlenen X-TRAIL, sahip olduğu gelişmiş 1.6 dizel motoruyla yüksek performans gösterirken düşük yakıt tüketimi ve düşük karbondioksit emisyonu sağlıyor. Nissan ın akıllı Stop/Start sistemi ise sıkışık şehir trafiğinde beklerken motoru otomatik olarak durdurup hareket etmeden önce tekrar çalıştırarak karbondioksit emisyonunu daha da azaltıyor.

3 YOLLAR KONFORLU OLMAYABİLİR AMA X-TRAIL İN İÇİ TAM HAYALİNDEKİ GİBİ. Arkana yaslan ve açılır Panoramik Moonroof, çift dikişli iç deri kaplama, LED iç aydınlatma ve parlak metalik aksam gibi zevkli dokunuşların tadını çıkar. Tüm bunlar hayalindeki konforu aracının içine taşımak için.

4 BAŞTAN AŞAĞI NEFES KESİCİ. Nissan mühendislerinin özel olarak tasarladığı, vücuduna göre şekil alan, belini ve göğüs kafesini destekleyen koltuklarla konforlu sürüşün keyfini çıkar. Elektrikli Açılabilir Panoramik Moonroof Yıldızlar ışığın, gökyüzü tavanın olsun. En güzel manzaralar sana yol boyunca eşlik edecek. Isıtmalı / Soğutmalı Bardak Tutucular Soğuk ya da sıcak içeceğin, ideal ısısıyla elinin altında. Isıtmalı Ön Koltuklar Vücudunun temel noktalarını hedef alır ve hemen ısınmanı sağlar.

5 77 DERECE AÇILABİLEN ARKA KAPILAR X-TRAIL in esnek ve fonksiyonel oturma sistemi sayesinde, ikinci ve üçüncü sıradaki koltukları dilediğin gibi ayarla. İster sürpriz misafirlere yer aç ister eşyalarına daha fazla alan sağla. Dinlenme zamanı geldiğinde ise koltukları arkaya kadar yatırıp keyfine bakabilirsin. Elektrikli Bagaj Kapağı X-TRAIL de her şeyi senin rahatını düşünerek tasarladık. Tek dokunuşla kendiliğinden açılan elektrikli bagaj kapağı hayatını kolaylaştıracak. 77 O açılabilen arka kapılar Elektrikli Bagaj Kapağı

6 OTOMOBİLİN DE İÇİN DE RAHAT OLSUN. 2.6 metre uzunluğundaki eşyaların bile ona kolayca sığar. 60/40 katlanabilir akıllı koltuklar, konforlu bir yolculuk için sevdiklerine daha fazla yer açar. Geniş iç ve bagaj hacmiyle onda her şeye ve herkese yer var. 1,982 LİTRE Bir yolcu, birçok yük ve sen. 550 LİTRE Aileniz ve eşyalarınız.

7 YÜKSEK PERFORMANS, DÜŞÜK TÜKETİM. X-Tronic teknolojisiyle, hem yüksek konforu hem de düşük yakıt tüketimini birleştiren bir SUV. Aeorodinamiği ve gelişmiş motoruyla performans ve verimlilik maksimum düzeyde. DAHA GÜÇLÜ. HER HALİYLE. Gelişmiş dci 130 motoru, büyük hacimli motorların performansını sunarken, gelişmiş yakıt tasarrufu ve düşük CO 2 emisyonu sağlıyor. Stop/Start teknolojisiyle hem yakıt tasarrufu hem de rahat ve hızlı kalkış imkanı bir arada. X-Tronic X-Tronic ile kusursuz performansı ve gücü hisset. Üstelik, yeni Eco moduyla yakıt tasarrufu tek tuşla kontrolünde. MOTOR MOTOR GÜCÜ TORK CO2 ORTALAMA YAKIT TÜKETİMİ dci 130 2WD MT ,9 (lt/100 km) dci 130 2WD X-Tronic ,1 (lt/100 km) dci 130 4WD MT ,3 (lt/100 km)

8 ONUNLA YOLA ÇIK, VİRAJLARI GÜVENLE AL. Nissan tarafından özel olarak geliştirilen anlık kontrol sistemleriyle her virajı güvenle al. All Mode 4x4-i. X-Trail, 4x4 fonksiyonuyla her koşuldaki yola uyum sağlar. Otomatik Mod koşulları sürekli kontrol eder, gücü ön ve arka tekerlekler arasında dengeleyerek en iyi sürüş deneyimini sunar. Peki ya zorlu koşullar? 4x4 Kilit Modu da onun için var. Aktif Motor Freni. X-Tronic teknolojisi size viraja girerken hızınızı azaltırken daha yumuşak bir yavaşlama sağlar. Onunla virajlar daha güvenli, durmak daha kolay. Aktif Yol Kontrolü. Virajı hisseden bu teknoloji, her tekere ayrı ayrı fren uygular ve güvende olmanı sağlar. Aktif Sürüş Kontrolü. Tümsekten geçerken sarsıntıyı önlemek için fren otomatik olarak devreye girer ve motor torkunu düzenler. Yokuş Kalkış Destek Sistemi. Zorlu yokuşlar sana kolay gelecek. Yokuş Kalkış Desteği yle yokuşlarda rahat ve güvenle kalkış yapabilirsin.

9 NISSAN GELİŞMİŞ SÜRÜŞ YARDIM EKRANI. YENİLİKLER GÖZLERİNİN ÖNÜNDE. Etrafında çok şey olup biterken, gözünü yoldan ayırmaman için Gelişmiş Sürüş Yardım Ekranı devrede. Navigasyon bilgisinden arayan kişi bilgisine kadar her şey göz hizanda. SES LASTİK BASINÇ UYARI SİSTEMİ KİŞİSELLEŞTİRME NISSAN GÜVENLİK KALKANI TEKNOLOJİLERİ TURN-BY-TURN NAVİGASYON

10 NISSANCONNECT AKILLI VE FONKSİYONEL. NissanConnect'in 7 yüksek çözünürlüklü, yansıma yapmayan dokunmatik ekranıyla ses, navigasyon, son teknoloji bağlantılar ve akıllı telefon entegrasyonu kullanıma hazır. NEREYE GİDERSEN GİT, BAĞLI KAL. NissanConnect in kullanıcı dostu ekranını kullan, akıllı telefon entegrasyonuyla her geçen gün yenilenen uygulamaları* keyifle takip et. SÜRÜCÜ DESTEĞİ. Sürücü Desteği ve navigasyon fonksiyonları; otoyol çıkış görünümü, şerit kılavuzu ve dinamik güzergah değişimi gibi konularda sana yardımcı olur. BLUETOOTH. Akıllı telefonunla müzik keyfi yol boyunca seninle. ipod/usb BAĞLANTISI. ipod ya da MP3 çalarını tak ve müzikle bağlantın hiç kopmasın. *Araba kullanmak ciddi bir iştir. Yalnızca güvenli durumlarda NissanConnect hizmetlerini kullanın. Burada gösterilen bazı uygulamalar henüz mevcut olmayıp, sonraki tarihlerde daha fazla uygulama kullanıma sunulacaktır. NissanConnect hizmet aboneliği zorunludur, fakat kayıt tarihinden itibaren 3 yıl boyunca bedelsiz olarak kullanılabilecektir. Hizmet ve uygulamalar yalnızca belirli Avrupa ülkelerinde ve belirli Nissan modellerinde geçerlidir. Hizmet ve uygulamalar Nissan'ın kontrolü dışındaki üçüncü taraflarca da sunulabilir ve Nissan'ı ya da bayilerini herhangi bir yükümlülük altına sokmadan önceden haber vermeksizin değiştirilebilir (Herhangi bir kısıtlama olmaksızın, üçüncü taraflarca iptal edilen/askıya alınan hizmetler dahil). Bazı uzaktan kontrol fonksiyonları için uyumlu bir telefon ya da cihaz gerekmektedir (Bunlar araca dahil değildir). Hücresel şebekeler cep telefonu şirketleri tarafından sağlanmakta olup Nissan'ın kontrolünde değildir. Hücresel şebekeler her bölgede mevcut değildir. Dolaşım ve/veya veri kullanım ücretleri yansıyabilir. Nissan, hizmet değişikliklerinden ötürü kesintisiz bir kullanım için gerekebilen ekipman değişimlerinden ya da yükseltmelerinden ya da bunlara ilişkin ücretlerden sorumlu değildir.

11 AKILLI PARK SİSTEMİ. X-Trail i park etmek, onu sürmek kadar kolay. Akıllı Park Sistemi, park etmen için yeterli alan olup olmadığını tespit eder. Zahmetsizce park edebilmen için direksiyon manevralarını senin yerine yapar. Kontrolü eline almak mı istiyorsun? O zaman, ekran kontrollerini kullanman ve sisteme aracı nasıl park etmek istediğini söylemen yeterli. NISSAN ÇEVRE GÖRÜŞ SİSTEMİ. HER AÇIDAN GÜVENDESİN. Nissan X-Trail le paralel park çok kolay. Geri giderken arkayı görmek işini kolaylaştırır ama iş park etmeye gelince daha fazlasına ihtiyaç duyarsın. İşte bu yüzden X-Trail de Çevre Görüş Sistemi var. Dört adet kamerası sayesinde aracını kuşbakışı 360 izleyebilir, ön ve arka kameralarla etrafındaki nesneleri daha iyi görebilirsin. Tabii her nesne sabit değil. İşte bu yüzden aracının çevresindeki hareketli nesneleri taraması ve seni uyarması için Hareketli Nesne Algılama Sistemi ni geliştirdik.

12 HER NOKTASIYLA SANA ÖZEL. Nissan ın orijinal aksesuarları sayesinde, X-Trail tamamen senin tarzını yansıtacak Alüminyum Yük Taşıyıcı 6. Sökülebilir Çeki Demiri 7. Köpek Ayracı 8. Arka Stilli Kaplama 9. Aydınlatmalı Kapı Eşikleri (Ön Set) Stil Paket, Krom; Ayna Kapakları, Kapı Yan Eşik Bantları, Bagaj Alt Çıtası 2. Ön Stilli Kaplama WIND Koyu Gri Elmas Kesim Alaşımlı Jantlar 4. Bagaj Alt Çıtası

13 SİZİ KORUYAN TEKNOLOJİ NISSAN GÜVENLİK KALKANI FELSEFESİ. Sürüşün her anında ihtiyacın olan güvene sahip olman mümkün mü? Nissan Güvenlik Kalkanı, her aracımızın geliştirilmesinde bize rehberlik eden kapsamlı bir güvenlik stratejisidir. Otomatik Çarpışma Önleyici Sistem. Eğer öndeki araçla çarpışma riski varsa sistem sesli ve görsel uyarı sinyali verir. Eğer sürücü bu sinyale reaksiyon göstermezse, fren sistemi otomatik olarak devreye girer ve aracı yavaşlatır. Lastik Basınç Uyarı Sistemi. Araç, lastik basıncı indiğinde seni uyarır. Yorgunluk Algılama Sistemi. X-TRAIL her zaman seni gözetir ve sürüşünü kontrol eder. Yorulduğunu düşündüğünde Gelişmiş Sürüş Yardım Ekranı nda uyarı verir. Kör Nokta Uyarı Sistemi. Eğer kör nokta alanında bir araç belirirse, yan aynalarda ve Gelişmiş Sürüş Yardım Ekranı nda uyarı ışığı yanarak seni bilgilendirir. Şerit Takip Uyarı Sistemi. Araç şeritten ayrıldığını algılarsa Şerit Takip Uyarı Sistemi hem görsel hem de sesli olarak seni anında uyarır. Hareketli Nesne Algılama Sistemi. Çevre Görüş Kamerası kullanımdayken aracın çevresinde hareket eden bir nesne algıladığında sesli ve görsel olarak seni ikaz eder. Trafik İşareti Tanıma Sistemi. Bilgi güçtür. X-TRAIL sürüş esnasında trafik işaretlerini tanır ve seni bilgilendirir. Otomatik Uzun Far Asistanı. Uzun farlar ile yolculuk ederken X-TRAIL sana doğru yaklaşan bir araç algıladığında ya da yoğun bir trafiğe girdiğinde kısa farlara döner.

14 RENKLER DÖŞEME SEÇENEKLERİ VISIA / SKY PACK / DESIGN PACK / BLACK EDITION / PLATINUM PLATINUM PREMIUM PACK İnci Beyazı Gümüş Metalik Gri Siyah Kumaş Deri Deri Turuncu Kırmızı Tekno Lacivert Zeytin Yeşili

15 Tip dci 130 Vites Kutusu M/T (X-TRONIC) 4x4 MT TEKNİK VERİLER Motor Motor Hacmi (cc) 1598 Motor Gücü (ps/dd)¹ 130/4000 Maksimum Tork (Nm/dd)¹ 320 / 1750 Silindir / Valf Adedi 4/16 Emisyon Normu / Yakıt Tipi EU5 / Eruodizel CO2 Salınımı (gr/km) 129 (135) 139 Performans Maksimum Hız (km/s) (188) Hızlanma km/s (sn) 10,5 (11,4) 11 Yakıt Tüketimi (lt/100 km)³ Şehir İçi 5,7 (5,8) 6,2 Şehir Dışı 4,5 (4,7) 4,8 Karışık 4,9 (5,1) 5,3 Yakıt Deposu Kapasitesi (lt) 60 Frenler Ön / Arka Disk / Disk Boyutlar-Kapasiteler Uzunluk x Genişlik x Yükseklik (mm) 4640 x 1820/1830 x 1710/1715 Dingil Mesafesi (mm) 2705 Bagaj Hacmi (lt) 445/135*/1982** Boş Ağırlık (kg)² 1500/1550 (1540/1595) 1580/1615 Minimum Dönüş Çapı (m) 11,2 Lastik Ebadı Visia/Sky Pack: 225/65 R17 Design Pack/Black Edition/Platinum Premium Pack:225/55 R19 Arazi Kullanımı Yaklaşma Açısı (º) 18,1 Ayrılma Açısı (º) 26,5 Yerden Yükseklik (mm) 210 Versiyonlar Visia*** Sky Pack Design Pack Black Edition Platinum Premium Pack Sky Pack Design Pack VISIA STANDART ÖZELLİKLER GÜVENLİK ABS EBD ESP (Elektronik Denge Kontrol Programı) Fren Destek Sistemi (Brake Assist) Sürücü ve Yolcu Hava Yastığı Yan ve Perde Hava Yastıkları Ön Yolcu Hava Yastığı İptal Kilidi Şerit Takip (Aktif Yol Kontrolü) Aktif Sürüş Kontrolü Aktif Motor Freni (X-Tronic) Lastik Basınç Uyarı Sistemi Yokuş Kalkış Destek Sistemi Elektrikli Park Freni Far Yükseklik Ayarı Hıza Duyarlı Hidrolik Direksiyon Immobilizer Aktif Ön Koltuk Kafalıkları Ön Gergili Ön Koltuk Emniyet Kemeri ISOFIX Çocuk Koltuğu Sabitleme Mekanizması TEKNOLOJİ Bluetooth (Bas-Konuş Sistemi) Bluetooth (Müzik Aktarımı) Aux-in Bağlantısı USB Bağlantısı Eco Sürüş Modu (X-Tronic) Eco Sürüş Göstergesi (X-Tronic) Stop / Start Sistemi Gecikmeli Sönen Ön Far Aydınlatma Sistemi KONFOR Manuel Klima Elektrik Destekli Direksiyon Teleskopik Direksiyon Direksiyon Modu Seçimi (Normal / Sport) Direksiyondan Kumanda Ünitesi Hız Sabitleyici (Cruise Control) Hız Sınırlayıcı (Speed Limiter) Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi Sustalı Anahtar Ambiyans Aydınlatma LED Harita Okuma Lambası Makyaj Aynası - Sürücü ve Yolcu Tarafı Aydınlatmalı Süet Döşeme Koltuklar Sürücü Koltuğu - Manuel Yükseklik Ayarlı Ön Kol Dayama ve Entegre Eşya Gözü Arka Kol Dayama DIŞ DONANIM LED Gündüz Farları Krom Cam Çerçeveleri Gövde Rengi Yan Aynalar Yan Aynalara Entegre Edilmiş Sinyal Elektrik Kumandalı Yan Aynalar Isıtmalı Yan Aynalar Krom Dış Kapı Kolları LED li Stop Lambaları Alüminyum Alaşımlı Jantlar 17 İÇ DONANIM Elektrik Kumandalı Ön Camlar Elektrik Kumandalı Arka Camlar Yol Bilgisayarı 5 Gelişmiş Sürüş Yardım Ekranı - Renkli Radyo CD MP3 Çalar Hoparlör - 4 Adet Kızaklı 2. Sıra Koltuk 2. Sıra Koltuklarda Sırt Eğim Ayarı 3. Sıra Oturma Grubu Tiyatro Oturum Düzeni Krom İç Kapı Kolları İçecek Gözü - Arka 2 Adet İçecek Gözü - Ön 2 Adet (Isıtmalı/Soğutmalı) İçecek Gözü - Kapılar Aydınlatmalı Torpido Gözü Güç Soketi (12 V) - 3 Adet Katlanabilir Arka Koltuk (40/20/40 Oranında) Bagaj Aydınlatması SKY PACK VISIA VERSİYONUNA EK OLARAK KONFOR Otomatik Klima (Çift Bölge Kontrollü) Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası Deri Direksiyon Simidi ve Vites Topuzu DIŞ DONANIM Elektrikli Açılabilir Moonroof Karartılmış Arka Camlar Ön Sis Farı Otomatik Yanan Ön Farlar Yağmur Sensörlü Ön Silecekler Ön Park Sensörü Arka Park Sensörü Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar İÇ DONANIM Hoparlör - 4 Adet + 2 Tweeter DESIGN PACK SKY PACK VERSİYONUNA EK OLARAK KONFOR Akıllı Anahtar - Anahtarsız Giriş Anahtarsız Çalıştırma - Start / Stop Düğmesi DIŞ DONANIM Tavan Rayı Elektrikli Bagaj Kapağı Alüminyum Alaşımlı Jantlar 19 BLACK EDITION DESIGN PACK VERSİYONUNA EK OLARAK GÜVENLİK Otomatik Çarpışma Önleyici Sistem Şerit Takip Uyarı Sistemi Trafik İşareti Tanıma Sistemi Otomatik Uzun Far Asistanı TEKNOLOJİ Nissan Connect Multimedya Sistemi Navigasyon 7 Dokunmatik Ekran Geri Görüş Kamerası Çevre Görüş Sistemi (AVM) PLATINUM PREMIUM PACK PLATINUM VERSİYONUNA EK OLARAK GÜVENLİK Kör Nokta Uyarı Sistemi Hareketli Nesne Algılama Sistemi Yorgunluk Algılama Sistemi Otomatik Far Yükseklik Ayarı TEKNOLOJİ Akıllı Park Sistemi KONFOR Deri Döşeme Isıtmalı Ön Koltuklar Sürücü Koltuğu - Elektrikli 4 Yöne Ayarlanabilen Sürücü Koltuğu - Elektrikli Bel Destekli Yolcu Koltuğu - Elektrikli 2 Yöne Ayarlanabilen DIŞ DONANIM Bi-LED Far Sistemi Ön Far Yıkama * 3. sıra koltuklar dik durumda ** 2. ve 3. sıra koltuklar yatırıldığında geçerli olan bagaj hacmidir. 1) 1999/99/EC ye göre belirlenmiştir. 2) EC direktifleri uyarınca düzenlenmiş verilerdir. Araç boş ağırlığı, sürücüsüz olarak, soğutucu, tüm sıvılar, yedek lastik ve aletleri içerecek şekilde hesaplanmıştır. 3)Yakıt tüketimi 2004/3/EC ye göre belirlenmiştir. Hava şartları, sürüş tekniği ve bakımlara göre sonuçlar değişiklik gösterebilir. *** Sadece MT seçeneğinde mevcuttur.

16

17 /NissanTurkiye NISSAN GÜLÜMSEME HATTI NISSAN YOL YARDIMI / Nissan binek araçlar 2 yıl / (hangisi önce dolarsa ) garanti kapsamında olup Nissan Otomotiv A.Ş. Aracın ilk satış tarihinden itibaren yasal garanti süresine ilave, +1 yıl / km Nissan Kalite Güvence Sitemi ile işçilik ve malzeme hatası sonucu üretimden kaynaklanabilecek problemlerin ücretsiz onarımını garanti eder. Ayrıca, araçlar 12 yıl gövde garantisi altındadır. Baskı Tarihi: MAYIS 2015 Fotoğraflarda görülen aksesuar ve donanımlarla Türkiye de satışa sunulan modellerin aksesuar ve donanımları arasında farklılıklar bulunabilir. Türkiye de satışa sunulan modeller için en yakın Nissan Otomotiv Yetkili Satıcısı ndan bilgi alabilirsiniz. Nissan Otomotiv A.Ş., ürünlerin şekil ve donanımında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Nissan Bayisi Kaligrafik hatalar ve baskıdan kaynaklanabilecek kusurlarda firmamız herhangi bir sorumluluk kabul etmez. TÜRKİYE GENEL DİSTRİBÜTÖRÜ NISSAN OTOMOTİV A.Ş. Tel: (0216) Faks: (0216)

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK.

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. Yeni i20. ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. O artık tepeden tırnağa yeni... İlk görüşte kalbini yerinden çıkaracak kadar nefes kesici... Yeni i20, heyecan verici bir

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik.

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik. IBIZA SEAT Ibiza nın genç ruhu, performansıyla birleşti. Tasarımı, eğlenceye ortak oldu. Hep kendi çizgisinde ilerledi. Ve klasik bir model olduğunu kanıtladı. MÜKEMMEL UYUM Ibiza her zamankinden daha

Detaylı

Basım tarihi: Eylül 2013

Basım tarihi: Eylül 2013 Fiat ın en yeni modellerini, otomobilinizle ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir, kısa sürede

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

Türkiye Genel Distribütörü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

Türkiye Genel Distribütörü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Ocak 2015 Tüm ürün çizimleri ve özellikleri, dosyanın hazırlandığı tarihlerdeki mevcut bilgilere dayandırılmıștır. Katalogdaki ürünler ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. TOFAȘ Türk Otomobil Fabrikası

Detaylı

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 2 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 3 HEYECAN VERİCİ En iyi

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION VOLVO Kullanici el kıtabi WEB EDITION S40 2006 Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı

Volvo FH ınızı özelleştirin.

Volvo FH ınızı özelleştirin. TEKNİK ÖZELLİKLER Volvo FH ınızı özelleştirin. Sunduğu sonsuz sayıda olasılık ile Volvo FH serisi araçlar, her türlü taşımacılık işine uygun hale getirilebiliyor. Esnek şasi düzeni ve VBI (Volvo Üstyapı

Detaylı

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI Web Edition DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle.

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Hidrodinamik tahrikli Dizel ve LPG forkliftler (Tork konvertörü) 1.600 ile 3.500 kg arası taşıma kapasitesi sunar. 1 Neden bir Jungheinrich

Detaylı

YÜK TAŞIMA HİZMETİ ARAÇLARI

YÜK TAŞIMA HİZMETİ ARAÇLARI YÜK TAŞIMA HİZMETİ ARAÇLARI Dışarıda işler zorlaşabilir. Ekipler gidip gelir. Bütçeler inip çıkar. orumluluklar artar ancak bir tek Carryall sabit kalır. Gün içinde ve dışında çalışmaya devam eder; yük

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu SIMPLY CLEVER ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu Bu kullanma kılavuzunun yapısı (açıklamalar) Elinizdeki bu kılavuz, gerekli bilgileri bulmanızı ve okuyarak anlamanızı kolaylaştırmak için, tamamen sistematik

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

Volkswagen Orijinal Aksesuarlar. Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları.

Volkswagen Orijinal Aksesuarlar. Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları. Volkswagen Orijinal Aksesuarlar Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları. Sportif ve estetik tasarım 4 Aerodinamik eklemeler, krom görünümlü parçalar, pedal kaplama seti Alaşımlı jantlar

Detaylı

Peugeot 308'in hatlarına baktığınızda tekerlekleri üzerine güvenle oturmuş olduğunu ve bu özellikleriyle yola hükmettiğini keşfedersiniz.

Peugeot 308'in hatlarına baktığınızda tekerlekleri üzerine güvenle oturmuş olduğunu ve bu özellikleriyle yola hükmettiğini keşfedersiniz. SOLUK KESEN HATLAR Yeni Peugeot 308'de her şey tam anlamıyla uyum içerisinde. Hem şehir içi hem de uzun yol için tasarlanan aerodinamik gövdesi, kompakt yapısı ve boyutları arasında mükemmel bir oranı

Detaylı

NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS

NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS NAVIGON 20 EASY NAVIGON 20 PLUS Kullanıcı El Kitabı Türkçe Haziran 2010 Üzeri çizilmiş çöp bidonu sembolünün anlamı, ürünün Avrupa Birliğinde ayrı bir çöp yığınına ilave edilmesi gerektiğidir. Bu durum

Detaylı

DAVRANIŞ PSİKOLOJİSİ DERSİ SORULARI

DAVRANIŞ PSİKOLOJİSİ DERSİ SORULARI DAVRANIŞ PSİKOLOJİSİ DERSİ SORULARI 1. Aşağıdakilerden hangisi sürücü davranış modeli bileşenlerinden değildir? A) Hava koşulları B) Yatkınlıklar C) Hareket belirleyicileri D) Durumsal etkenler 2. Sürücü

Detaylı

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir.

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. ON ROAD Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. Bu kılavuz ATV150U On Road modelini içermektedir.

Detaylı

Değerli arkadaşlar, bu dokümanda size Halkla İlişkiler dersi kapsamında işlemiş olduğumuz Basın Bülteni konu

Değerli arkadaşlar, bu dokümanda size Halkla İlişkiler dersi kapsamında işlemiş olduğumuz Basın Bülteni konu BASIN BÜLTENİ ÖRNEKLERİ Değerli arkadaşlar, bu dokümanda size Halkla İlişkiler dersi kapsamında işlemiş olduğumuz Basın Bülteni konu başlığı ile ilgili örnek basın bültenleri sunulmuştur. Bu örneklere

Detaylı

224 kw. 45,5 t. Mobil materyal elleçleme makinesi 18 m. Kademe IV

224 kw. 45,5 t. Mobil materyal elleçleme makinesi 18 m. Kademe IV 224 kw 45,5 t Mobil materyal elleçleme makinesi 18 m Kademe IV Her türlü ayrıntı düşünülmüş. E Serisi. E serisi makineyi avantajlı kılan özellikler Hidrolik elleçleme makinelerinin tasarımı ve yapımı konusunda

Detaylı

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin D-26615-2009 D-27753-2009 D-26530-2009 Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin 02 ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ 03 Çalışma Alanı Bileşenleri* Göz alıcı şekilde tasarlanan

Detaylı

www.esis.com.tr ELIT M Serisi Tam Sinüs Dalga İnvertör Akü Şarj Cihazı Kullanıcı Kılavuz Kitabı

www.esis.com.tr ELIT M Serisi Tam Sinüs Dalga İnvertör Akü Şarj Cihazı Kullanıcı Kılavuz Kitabı ELIT M Serisi Tam Sinüs Dalga İnvertör Akü Şarj Cihazı Kullanıcı Kılavuz Kitabı 1 İçindekiler Tablosu 1. Önemli Güvenlik Bilgileri... 3 1.1. Genel Güvenlik Önlemleri... 3 1.2. Akü ile Çalışırken Alınacak

Detaylı

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den.

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. SCHELL. Genel ve Ticari WC lerde Uzman Fabrika 1 İdari bina ve eğitim merkezi bulunan üretim tesisi WC sıva altı yıkama sistemi COMPACT II için EDITION ECO

Detaylı

V40, S60, V60, XC60, V70, XC70 & S80 ROAD AND TRAFFIC INFORMATION SYSTEM - RTI

V40, S60, V60, XC60, V70, XC70 & S80 ROAD AND TRAFFIC INFORMATION SYSTEM - RTI V40, S60, V60, XC60, V70, XC70 & S80 ROAD AND TRAFFIC INFORMATION SYSTEM - RTI Ekran üzerindeki metin ve semboller Bir sonraki kılavuz noktasındaki olay Sonraki kılavuz noktasına olan mesafe Bir sonraki

Detaylı

KIŞIN ARAÇ KULLANIMI. Hazırlıklı Olun, Güvende Olun

KIŞIN ARAÇ KULLANIMI. Hazırlıklı Olun, Güvende Olun KIŞIN ARAÇ KULLANIMI Hazırlıklı Olun, Güvende Olun KIŞIN ARAÇ KULLANIMI Hazırlıklı Olun, Güvende Olun! Kış Koşullarına Uyum Sağlanması Kış şartları motorlu araç sürücüleri için zorlayıcı olabilir.kış koşulları

Detaylı

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu CLX-3170 Series Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu olasılıkları hayal edin Samsung ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Tam bir hizmet almak için, lütfen ürününüzü www.samsung.com/global/register

Detaylı

Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme

Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme Miele Yıkama, Kurutma, Ütüleme Verimli ve geniş kapsamlı çamaşır bakımını garanti eder Daima Daha İyi Miele kalite demektir. Daima Daha İyi sloganı 110

Detaylı