Plana. Görkemli gereksinim.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Plana. Görkemli gereksinim."

Transkript

1

2

3 Plana. Görkemli gereksinim. Enerji bizi sürekli çevreleyen doğal bir kaynaktır. Bu nedenle, onu israf olmadan en iyi şekilde yönetmek ve dağıtmak her geçen gün daha öncelikli bir gereksinim haline gelmektedir. Plana bu gereksinimi karşılar maksimum kolaylıkla karşılar: tasarımda eksiksiz, görünüşte şık, detaylarda zarif, doğallıkla ortamlarınıza ve günlük yaşamınıza girer. Konfor ve güvenlik için ışıkları, sıcaklığı, ekipmanları ayarlayan algılamalı komutlar ile akıllı bir teknolojinin hüneri. Her tarz ve zevk için malzemelerde modern ve buzlu, parlak, klasik renklerde canlı, minimalist bir estetik. 1

4 total look Beyazın hafifliği ve Silver ın şıklığı. Beyaz tuşlar ve fonksiyonlar ile zarif ve yalın Plana, göze çarpan minimal bir stil ile her ortama tatlı bir şekilde uyum sağlar. Gümüş renkli komutları ile Plana Silver modeli teknolojik, zarif ve parlak: çağdaş şıklıkta bir görünüm için.

5 total look 2 3 Plana. Beyaz komutları ile Reflex Neve Plaka: vazgeçilmez bir estetik. Plana Silver. Parlak gümüş renkli komutlar ile metal plaka: teknolojik bir tasarım.

6 easy control Maksimum kurulum özgürlüğü için birbirleri ile değiştirilebilir modüler komutlar. Ana hatlar ile çizilmiş tuşlar farklı büyüklüklere sahiptir: her türlü gereksinime yönelik bir, iki ya da üç modül. Kızılötesi veya telekumandalı farklı komut çeşitleri, en yüksek işlevsellik standartları ile tüm fonksiyonların kontrolüne olanak tanırlar.

7 KUMANDALAR Otomatik elektronik düğmeler. Işıklar en kolay şekilde yanar ve söner: bir kişi geçtiğinde. Bu, farklı tipteki bir çok düğmeden biridir. Kızılötesi yönetimi. Plana, geleneksel komutların yanı sıra, maksimum konfor için telekumanda ile aktifleştirilen kızılötesi alıcıların hassasiyeti sayesinde ışıkları ve otomasyonu etkinleştirir. Modüler anahtarlar. Bir, iki, üç modüllü, sembollü anahtarlar ve kumandalar. 4 5 Her zevke göre komutlar. Sessiz mekanizmalar, her türlü kurulum gereksinimini karşılamak üzere, sembollü ya da sembolsüz bir, iki ya da üç modüllü tuşlar ardında gizlenir. Arkadan aydınlatmalar, hem gündüz hem de gece aradığınız fonksiyonu açıkça belirtir.

8 Lights everywhere Gündüz ve gece güvende hissettiren ışık. Işıklar bir evdeki duygusal alanların tasarımını yapar ve Plana ile bu alanlar zekileşir. Hafif, yoğun, acil durum, uyarı, otomatik: aydınlatma, istediğiniz her yerde ve zaman ya da gerektiğinde yönetilebilir. Karanlıkta veya kesinti sırasında da.

9 IŞIKLAR Acil durum lambası. Akım yetersiz olduğunda hemen yanar. Sorun çözüldükten sonra otomatik olarak kapanır. Modüler ışıklar. Gösterici olarak ideal olan ledli lambalar acil durumlarda veya istediğiniz anlarda otomatik olarak yanarlar. Işıklı göstergeler. Yalın, çiftli ya da prizmatiktirler, açık kapıyı ya da açık bırakılmış dışarıdaki ışığı gösterirler. 6 7 TORCIA, çıkarılabilir fener. Kesinti durumunda anında yanar ve çıkarılabilir bir fener gibi kullanılarak karanlıkta da rahatça hareket etmenize olanak verir. Elektrik geldiğinde istediğiniz herhangi bir prize takarak daima elinizin altında olmasını sağlayın.

10 extra Comfort Günün her anı için doğru atmosferi seçmenin keyfi. Plana, evinizi kendinizi daima iyi hissettiğiniz keyifli bir mekana dönüştürür: sabah uyandırmasından eve döndüğünüzde sizi karşılayan sıcaklığa kadar. Her bir odada tercih ettiğiniz iklimi programlayabilir, atmosferleri yönetebilir ve herhangi bir olaya veya gereksinime göre değiştirebilirsiniz.

11 KONFOR Komütatörlü termostat. Sıcaklığı ayarlar ve fanlı ısıtıcıların hızını kontrol eder. Ekranlı kronotermostat. Elektrik şebekesinden beslenerek otomatik yönlendirmeli bir navigasyon menüsü aracılığı ile sıcaklığı yönetir. Programlayıcı saat. Işıklar ve sulama, evde olmasanız bile önceden belirtilen saatlerde çalışmaya başlar. 8 9 Pilli kronotermostat. Her odanın kendi ideal iklimi vardır: yazın ve kışın tercih ettiğiniz sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Tümü kullanımı kolay ve hızlı bir menü aracılığıyla.

12 personal Sound Olağanüstü müzik performansları her odaya yayılır. Mutfakta klasik müzik, odada pop şarkıları, banyoda radyo dinleyebilmek için 4 adede kadar bağımsız müzik kaynağını yöneten maksimum dijital ses kalitesinde bir sistem. Mp3 okuyucular, ipod ve iphone ile uyumlu.

13 SES Multimedya. Sisteme herhangi bir dış müzik kaynağı, ancak aynı zamanda TV çıkışları, PC, USB bağlamak için: bu şekilde ev daima tercih edilen araçlara bağlı olur. Dokunmatik ekran. Her bir odanın müzik programının denetlenmesi çok kolaydır: bir dokunuş yeter. Kontrol sezgisel ve tamdır. Dağıtıcı. Ankastreden, 3 ve 8 modüle, ya da duvardan, kapalı hacme BassReflex teknolojisi ile sorunsuz ışık dağıtımı için Docking station. Mp3 okuyucuları, ipod ve iphone u çok kolay şekilde sisteme bağlayan ve temel reprodüksiyon ve navigasyon özelliklerini koruyan bağımsız bir ses kaynağı. Ortamı kendi müzik zevkinize göre kişiselleştirmek için.

14 safety first! Gelişmiş ve sessiz teknolojiler günde 24 saat boyunca denetler. Plana ile huzurlu bir şekilde uyuyabilirsiniz: gaz kaçakları, su sızıntıları, aşırı gerilim, elektrik kesintisi ve hırsızlık girişimi durumlarında teknik alarmlar anında çalışır. Ayrıca, görüntülü kontrol sistemi ile evdeki her ortamı denetleyebilirsiniz.

15 GÜVENLİK SICURY obtüratörlü priz.. Sizi elektrik akımıyla temas tehlikesinden korumak için en yalın mekanizma. Telekameralar. Evdeki tüm ortamları kolaylıkla denetlemek için dahili bir video kontrol devresi. Dijital tuş takımı. Hırsızlık önleyici sistemi etkinleştirmek, devre dışı bırakmak veya kısımlara ayırmak için kişisel bir kod girmeniz yeterli Gaz detektörü. Gaz dağılımını bildirir, bloke eder ve bir uyarı verir: kısacası, gece gündüz güvenliğinize göz kulak olur. Gaz kaçakları için aşırı duyarlılık ile donatılmış son derece hassas bir teknoloji sayesinde. Size huzurlu bir şekilde uyumaktan başka bir şey kalmaz.

16 around the world Geniş bir kurulum alanı için evrensel sistemler. Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya da kullanılan başlıca prizler: yurt dışına uygun özel ölçüdeki bir çok modüler plaka arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle hepsi esnek olan Plana çözümleri tüm elektrik standartlarına uygundur.

17 ULUSLARARASI Yurt dışı standartları. En iyi İtalyan tasarımına dahil edilmiş yurt dışı standartlarına uygun komutlar ve prizler. Dikey veya yatay kurulum mümkündür. Modülerlik. Sizin alanınıza uyum sağlayan prizler: ankastre kurulumlar, duvar, masa ve panel kurulumları. Alanınız çok dar olduğunda bile Evrensel sistemler. Dünyanın her yerinde size uygun bir priz bulursunuz. Yaşadığınız yerde güvenli, verimli, fonksiyonel sistemlere kaliteli bir dokunuş katmak için: tüm kumandaları ve prizleri giydiren dünya çapında şöhrete sahip İtalyan stili.

18 your style Her ışık noktası kesimi sipariş üzerine ve kişisel gereksinimler doğrultusundadır. Plana plakalar dört malzeme ve geniş bir renk serisinde mevcuttur ve lazerli oyma logolar içerebilirler. Her tuş, işlevini daha açık kılacak şekilde gece ve gündüz sembolleri ve arka aydınlatmasıyla kişiselleştirilebilir.

19 KİŞİSELLEŞTİRMELER Arka aydınlatmalar. Diskli, halkalı ya da sembol: tercihinize göre seçin. Komutlar gündüz ve gece görünür olacaktır. Seçme özgürlüğü. Plana zevkiniz ve gereksinimleriniz doğrultusunda kişiselleşir: zaman içinde silinmeyen ve değişmeyen maksimum belirginlikte lazerli oymalar. Semboller kitaplığı. Tuşları kişiselleştirmek ve komutların kullanımını daha seri kılmak için minimal özellikte geniş bir simge serisi Sipariş üzerine komutlar. Tüm evin minimum çaba ile yönetilmesi, Plana teknolojisinin tasarlanma hedeflerinden biridir. Eğimli, kızılötesi ve telekumandalı komutlar arasından seçim yapabilirsiniz: her birine gerekli olan tipolojiyi vermek için. Üç farklı tuş ölçüsü, sembollü ya da sembolsüz, daha da kişiselleştirilmiş bir sistem için tümü arkadan aydınlatmalı.

20 home automation By-me sistemi tüm ortamları akıllı ve kolay bir şekilde yönetir. Plana, bir Vimar akıllı ev otomasyon sistemi olan By-me yi evin ışığını, otomasyonunu, sıcaklığını, güvenliğini, elektrik tasarrufunu uzaktan da koordine bir şekilde yönetmek için kolay ve sezgisel bir teknoloji ile donatıyor. By-me, radyofrekans sayesinde duvarda işlem gerektirmeden yerleştirilebilir.

21 by-me Güvenlik. Hırsızlık önlemenin ve diğer tüm alarmların denetimi. Konfor. Her ortam için kişiselleştirilmiş sıcaklık ve ışık yönetimi Enerji tasarrufu. Tüketim kontrolü, radyofrekans komutları ile enerji yönetimi By-me sistemi. Kontrol birimi aracılığı ile yönetim kolay ve sezgiseldir. Kontrol. Basit bir hareketle evin tamamı denetlenir İletişim. Entegre görüntülü telefon ve cep telefonu, akıllı telefon ve tabletten uzaktan kumanda. Ses dağılımı. Müziğin evin tüm odalarında bağımsız olarak yönetilmesi.

22 İletişim. Sistemin merkezi olan kontrol birimi fonksiyonların kendi aralarında iletişimini sağlar. By-me ile hırsızlık önleme, iklim, enerji tasarrufu, görüntülü telefon senaryolarının yönetilmesi dolaysız, sezgisel ve en önemlisi son derece kolaydır. Zarif bir karşılama. İki çözümlü görüntülü telefon plakaları: inox ve bronz, her ikisi de cilalı veya parlak. Diyafon. İki yönlü iletişimi başlatmak için bir tuşa basmak yeter. Uzaktan iletişim. Vimar uygulaması ile fonksiyonlar PC den, tabletten ve akıllı telefondan değiştirilebilir ve kontrol edilebilir.

23 by-me Enerji kontrolü ve tasarrufu. Zarif bir renkli dokunmatik ekran sayesinde tüm ev otomasyonu sistemini kolaylıkla denetlersiniz. Tüm evde hızlı ve rahat bir şekilde gezinmek için ekrana hafifçe dokunmanız yeterlidir. Yerel denetim. Bulunduğunuz ortamın ışıklarına, sıcaklığına ve senaryolarına kumanda etme için bir dokunuş yeter Senaryoların aktifleştirilmesi. Işıklar, iklim ve otomasyonlar aynı anda tek bir kumanda ile aktifleştirilir. Enerji tasarrufu. Kesintiyi ve aşırı tüketimi önlemek için elektrik yükünü yönetir: böylece tasarruf garantilenir.

24 building automation By-com sistemi otellerdeki ve binalardaki tüm etkinlikleri kontrol eder ve birbiri ile uyumlu çalışmasını sağlar. Her binanın kendine göre özellikleri ve gereksinimleri vardır. Vimar bu nedenle otellerin, ofislerin, şirketlerin, sağlık kuruluşlarının ve ticari etkinliklerin performans, konfor ve enerji tasarrufunu artırmak için bir otomasyon sistemi olan By-com u yarattı. Binalar için otomasyon

25 by-com Ofisler için. Tüm cihazlar arasında sürekli iletişime olanak veren güvenli ve akıllı bir sistem Oteller için. Kesintisiz hizmeti garantileyen etkin ve optimize edilmiş komple yönetim. Dil. KNX standardı: tüm fonksiyonlar arasında diyalog sağlayan en güvenli bağlantı. Yazılım. Well-contact Suite: sistemin denetimi için özel olarak geliştirilmiş beş versiyonlu yazılım

26

27 by-com Ofisler için. 3 modüllü dokunmatik ekran. Ekran üzerinde bir dokunuş ile çalışma masanızdan kalkmadan tek bir yerin ışıklarını ve sıcaklığını kontrol edebilirsiniz. Güvenilirlik ve Güvenlik. Well-contact Plus ile geçişlerin maksimum güvenilirlik ile yönetilmesini sağlayabilirsiniz: tüm girişler ve çıkışlar izlenir ve ortamların denetimi anında yapılır Transponderli okuyucu. Yalnızca yetkili personelin erişimine izin verir: kartı transpondere yaklaştırmak yeterlidir, tanıma anında gerçekleşir. IR detektörü. Bir kişi geçtiğinde uyarı sinyali verilmesinin devreye sokulmasına olanak verir.

28

29 by-com Oteller için. Yönetim ve denetim. Well-contact Plus ile odalarda bulunan tüm hizmetler kontrol altındadır: müşteri odaya girdiğinde ışıkları açık bulur ve oda, daha sonra dokunmatik ekranda basit bir dokunuşla değiştirilebilecek ideal sıcaklıktadır. Dikey girişli okuyucu. Kartı sokunca devreye girer ve odanın ışıklarını, panjurlarını, senaryolarını ve sıcaklığını yönetir Kumandalar. Çok fonksiyonlu kumandalar farklı işlemlerin tek bir cihazdan kontrol edilmesine olanak verir. Termostat. Odanın sıcaklığını düzenleyerek isteğe uygun bir konfor garanti eder. Durum resepsiyondan yönetilebilir ve denetlenebilir.

30 Dil. Birlikte çalışabilirlik. Well-contact Plus ile kontrol tamdır: otomasyon, erişimler, iklim ve enerji tasarrufu KNX standardı ile geliştirilen tek bir sistem tarafından yönetilir. Transponderli okuyucu. 4 led erişim durumunu, odada bulunan müşteri veya personeli ve olası acil durum çağrılarını sinyal verir. Kumandalar. Fonksiyonlarını açıklayan simge içeren bağımsız ve kişiselleştirilebilir tuşlar. Yerel dokunmatik ekran. Tek bir odanın anında ve sezgisel denetimine olanak verir.

31 by-com Yazılım. Top Çok sayıda odası bulunan ve potansiyel olarak sınırsız sayıda alana sahip büyük otelleri kontrol etmek için. Bu uygulamada 7 şifre seviyesi vardır, girişlerin ve çıkışların denetimi için planlayıcıyı kullanma olanağı verir. Basic Maksimum 50 odalı bir oteli tek bir yerden yönetmek için. 5 şifre seviyesi tüm sistemin güvenli bir şekilde denetimini garantiler. Planlayıcı ile otele girişler ve çıkışlar kolaylıkla kontrol edilir. Office Ofisler ve ticari şirketler gibi yapılar için özel olan bu uygulama potansiyel olarak sınırsız sayıda ortamdaki fonksiyonları tek bir yerden yönetme olanağı verir. 7 şifre seviyesi ile kontrol sağlanır ve güvenceye alınır. Client Office Office uygulamasının lisansı programa daha fazla yerden erişime izin verir Client Basic ve Top uygulaması lisansı sistemin daha fazla yerden yönetilmesine olanak verir.

32 Safe boxes Isoset muhafaza kutuları Plana yı dış etkenlerden korur. Plana en güvenli şekilde bahçeye, garaja, bir sütunlu giriş altına ya da bodruma, her yere ulaşır: IP40 ve IP55 duvar muhafaza kutuları içinde. 1 modülden 16 modüle, kapaklı ve şeffaf membranlı Isoset ekipmanları hem dikey hem de yatay olarak takılabilir.

33 isoset IP40 muhafaza kutusu. 16 ya kadar geniş modülerlik, birden fazla işlevin tümünün tek bir noktada toplanmasına ve korunmasına olanak sağlar. Kurulum olanakları. Yatay mı dikey mi? İşlevselliğe ve kullanabileceğiniz alana göre serbestçe seçim yapın: aynı düğmeler ve cihazlar her iki eksende de monte edilebilir IP55 muhafaza kutusu. Şeffaf IP55 membranı kumandayı koruyarak su veya toz ile doğrudan temas etmesini önler. Kilit sistemine sahip kapak, özel koşullar dahil olmak üzere son derece güvenli bir kullanım için açma ve kapama işlemlerini kolaylaştırır ve garantiler.

34 MAterials & colours Her stil için buzlu, parlak, klasik. Metalin zarifliği, ahşabın sıcaklığı, teknopolimerin modernliği ve Reflex in tazeliği: her oda Plana nın canlandırdığı ve şıklaştırdığı kendine özgü bir görünüme sahiptir. Her şeyden önce malzemeleri ve renkleriyle: her zevke hitap etmek üzere fazla seçenek.

35 MALZEMELER Reflex Metalik Ahşap Teknopolimer

36 Reflex 40 Reflex kül 41 Reflex kar 42 Reflex şeffaf 43 Reflex amber sarısı 44 Reflex nane yeşili 45 Reflex su mavisi 46 Reflex sedir ağacı sarısı 47 Reflex zümrüt yeşili 48 Reflex portakal rengi 49 Reflex tütün rengi 50 Reflex safir mavisi 51 Reflex rubin-crvena

37 renkleri Metalik 70 Metalik bronz 71 İtalyan Gümüşü 72 Metalize Yeşil 73 Metalize Mavi 74 İnci Nikel 75 İnci Gümüş 76 Antik pirinç 81 Alüminyum Ahşap 61 Akçaağaç 62 Armut ağacı 63 Kiraz

38 Teknopolimer 01 Beyaz 02 Fildişi 03 Bej 04 Krem 05 Siyah 06 Granit beyazı 20 Mat gümüş 21 Mat nikel 22 Mat şampanya 23 Yanar döner kahverengi 24 Parlak altın 25 Mat altın 31 Dişbudak 32 Köknar 33 Makoré

39 Giriş sayfa 1 Ses sayfa 10 By-com sayfa 22 Total look sayfa 2 Güvenlik sayfa 12 Isoset sayfa 30 Kumandalar sayfa 4 Uluslararasi sayfa 14 Malzemeler sayfa 32 İşık sayfa 6 Kişiselleştirmeler sayfa 16 Renkleri sayfa 34 Konfor sayfa 8 By-me sayfa 18

40 Viale Vicenza, Marostica VI Italy Tel Fax B.D12012 TK 1203

Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde

Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde akıllı ev çözümleri Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde 60 yıldan fazla süredir bizi diğerlerinden farklı kılan değerlerimiz, deneyimimiz, teknolojik kalitemiz

Detaylı

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin D-26615-2009 D-27753-2009 D-26530-2009 Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin 02 ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ 03 Çalışma Alanı Bileşenleri* Göz alıcı şekilde tasarlanan

Detaylı

Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır.

Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır. Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır. Baştan aşağı size uygun bir şekilde düzenlendi. Konforlu yaşam alanınız için digitalstrom. Geldiğiniz gibi kendinizi evinizde

Detaylı

Binanızı nasıl akıllı bir hale getirirsiniz. Merten KNX

Binanızı nasıl akıllı bir hale getirirsiniz. Merten KNX Binanızı nasıl akıllı bir hale getirirsiniz Merten KNX Bina fonksiyonlarını kolayca, ekonomik ve esnek bir şekilde kontrol edin Merten KNX 2 Tüm taleplerinizi tek bir çatı altında toplamanız mümkün mü?

Detaylı

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde...

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... 2 DCN Kablosuz Kongre Sistemi Kablosuz Kongre Sistemi kolaylık ve esneklikte son nokta Modern, gelecek teknolojisiyle uyumlu çözüm Mekanı hiç etkilemeyen

Detaylı

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den.

WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. WC ve Pisuvar Yıkama Sistemleri, Schell den. SCHELL. Genel ve Ticari WC lerde Uzman Fabrika 1 İdari bina ve eğitim merkezi bulunan üretim tesisi WC sıva altı yıkama sistemi COMPACT II için EDITION ECO

Detaylı

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1 Büyüyen İşletmenize Uygun İletişim Çözümleri avaya.com 1 İşinizin hızına yetişebiliyor musunuz? Bu, birçok KOBİ'nin ve şubenin karşılaştığı sorudur. Çalışanlar da müşteriler de dağıtık organizasyona sahiptir.

Detaylı

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Totally Integrated Power SENTRON 3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak tasarlanmış, eksiksiz bir sistem. www.siemens.com.tr/3va İçerik 3VA kompakt tip güç şalterleri 04 Güç

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji

Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji Yıl Bosch Güvenlik Sistemleri'nden Temel Altyapı Tesisleri ile ilgili Güvenilir Çözümler Emniyet, Güvenlik ve İletişim Ürünleri Yaşam için teknoloji 2 Dev bir Sorumluluk Temel altyapı tesislerinin güvenlikle

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı.

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı. Viega bağlantı sistemleri Daima doğru bağlantı. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen Automation Suite Micron Redüktör AKC Endüstriyel PC ler AKM Servo motorlar S700 Servo Sürücüler Delik milli Servo motorlar Cartridge

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

Balıkesir HEM İÇİNDEKİLER Modul 1~ 1 ~

Balıkesir HEM İÇİNDEKİLER Modul 1~ 1 ~ Balıkesir HEM İÇİNDEKİLER Modul 1~ 1 ~ A. Bilgi Teknolojisinin Temel Kavramları... 2 1. Temel Bilgiler 2 a. Donanım yazılım bilişim teknolojisi... 2 b. Bilgi ve iletişim teknolojisi ürünlerinin tanıtımı...

Detaylı

Genel Katalog Ocak 2014. System pro E comfort MISTRAL Kendi şaheserinizi yaratın

Genel Katalog Ocak 2014. System pro E comfort MISTRAL Kendi şaheserinizi yaratın Genel Katalog Ocak 2014 System pro E comfort MISTRAL Kendi şaheserinizi yaratın İçindekiler Giriş System pro E comfort MISTRAL 2 System pro E comfort MISTRAL41F Giriş: System pro E comfort MISTRAL41F

Detaylı

Liebert NXL KGK400 kva - 800 kva

Liebert NXL KGK400 kva - 800 kva AC Power for Business-Critical Continuity Liebert NXL KGK400 kva - 800 kva Orta ve Büyük Ölçekli Veri Merkezleri İçin Kurumsal Ölçekte KGK Koruması Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. HP Officejet 150

Kullanım Kılavuzu. HP Officejet 150 Kullanım Kılavuzu HP Officejet 150 HP Officejet 150 (L511) Taşınabilir Hepsi Bir Arada Yazıcı Kullanım Kılavuzu Telif hakkı bilgileri 2014 Copyright Hewlett-Packard Development Company, L.P. 2. Baskı,

Detaylı

Anahtar ve değerli eşyalar için elektronik yönetim sistemi

Anahtar ve değerli eşyalar için elektronik yönetim sistemi Anahtar ve değerli eşyalar için elektronik yönetim sistemi Anahtarlarınızın ve varlıklarınızın güvenli bir şekilde kullanılması ve eksiksiz olarak kontrol edilmesi, diğer fiziksel güvenlik önlemleriniz

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW Güç Devriminin de Ötesinde Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji ile tasarımı birleştiren

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

Bir Daha Kesinti Yaşamayın.

Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Multichannel VPN Router Multichannel VPN Hub Her tür bağlantıya uygun Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme Modüler tasarım sayesinde esneklik Farklı erişim

Detaylı

Enerjinizle daha fazlası. Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu

Enerjinizle daha fazlası. Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu Enerjinizle daha fazlası Enerji Verimliliği Çözümleri Ürün Kataloğu 2 Giriş... % 30'a kadar EN-VER* *Enerji Verimliliği Schneider Electric ve bayileri neden Enerji Verimliliği çözümlerini geliştirmektedir?

Detaylı

%30. Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun. www.tr.evoflat.danfoss.com. TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi

%30. Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun. www.tr.evoflat.danfoss.com. TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun %30 Merkezi ısıtma konusunda bilinç arttırıldığında enerji tüketimi %30 düşürülebilmektedir. www.tr.evoflat.danfoss.com

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Samsung Çağrı Merkezi : 444 77

Detaylı

Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B

Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B Split tipi hava/su ısı pompası 6 720 648 125-78.1I 6 720 810 499 (2014/02) Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B aşağıdaki parçalardan oluşur: ODU 7,5-12t ile birlikte WPLS 7,5 veya 12IE ODU

Detaylı