HASTANE REFERANSLARIMIZ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HASTANE REFERANSLARIMIZ"

Transkript

1 HASTANE REFERANSLARIMIZ

2

3 3 İçindekiler Acıbadem Hastanesi 4 Liv Hospitals 6 Medical Park Hastaneleri 8 Akdeniz Üniversitesi Hastanesi 10 Egepol Hastanesi 11 Atatürk Üni. Süleyman Demirel Hastanesi 11 İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi MR Ünitesi 11 Turgutlu 300 Yataklı Devlet Hastanesi 11 Gazi Üniversitesi Hematoloji Servisi 11 Çukurova Devlet Hastanesi 11 Atatürk Üniversitesi Hastanesi 11 Dünya Göz Hastaneleri 12 Florence Nightingale Hastaneleri 14 Karadeniz Teknik Üniversitesi Hastanesi 16 Erciyes Üniversitesi Hastanesi 18 Kolan Hastaneleri 19 Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi 19 Zonguldak Üniversitesi Tıp Fakültesi 19 Yunus Emre Devlet Hastanesi 19 International Hospital 19 Erzincan Devlet Hastanesi 19 Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi 20 Celal Bayar Tıp Fakültesi 20 Adana Askeri Hastanesi 21 Fatih Tıp Fakültesi 21 Irak Tızgare Hospital 21 Vakfı Kebir Hastanesi 21 Harran Üniversitesi Morfoloji Servisi 21 İskenderun Körfez Devlet Hastanesi 21 Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri 22 Koşuyolu Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesi 23 Manisa Turgutlu 300 Yataklı Hastanesi 23 Mersin Hastanesi 23 TOKİ Adapazarı Devlet Hastanesi 23 HRS Kadın Doğum Hastanesi 23 Tepeüstü Rehabilitasyon Merkezi 23 Zekai Tahir Burak Hastanesi 23 Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi 24 Avisenna Hastanesi 25 Batıkent Bilgi Hastanesi 25 Konya Onkoloji Hastanesi 25 El Khadra Hospital 25 Uşak Devlet Hastanesi 26 Nizip Devlet Hastanesi 26 Tüm Referanslarımız 28

4 4 Acıbadem Hastanesi İlk hastanesi 1991 yılında kurulan Acıbadem Sağlık Grubu, yapılan marka değerlendirme sonuçları ve sektörde ulaştığı konum itibariyle Türkiye nin en değerli özel sağlık kuruluşlarından biridir. Acıbadem Sağlık Grubu, bünyesinde bulunan 16 hastane ve 12 tıp merkezinde 2200 ü doktor, 3500 ü hemşire olmak üzere yaklaşık çalışanıyla sağlık hizmeti vermektedir. Donanımlı sağlık çalışanları, ileri teknolojisi, modern altyapısı ve JCI akreditasyonu ile belgelendirilmiş sağlık standartlarında teşhis ve tedavi hizmetleri sunmaktadır. Son yıllarda yurtdışında yaptığı yatırımları artıran Acıbadem, Ocak 2012 den beri sağlık sektöründe geniş bir küresel ağa sahip olan Intergrated Healthcare Holding (IHH) in üyesidir. Yatırımcıları Malezya da Khazanah, Japonya da Mitsu ailesi olan IHH ye son katılan üye Türkiye den Aydınlar Ailesi dir. Acıbadem, bu birleşmeyle sağlık sektöründe global bir markaya dönüşerek dünyanın 2. büyük sağlık zinciri olmuştur. Acıbadem Sağlık Grubu, ilk kez 31 Ocak - 4 Şubat 2005 tarihlerinde JCI tarafından gerçekleştirilen denetim ile Acıbadem Kadıköy, Acıbadem Bakırköy, Acıbadem Kozyatağı Hastaneleri; Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi, Acıbadem Etiler Tıp Merkezi, Merkez Laboratuvar ile sistem olarak akredite olmuştur. Acıbadem Bakırköy Hastanesi ve Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi 29 Mart 2008; Acıbadem Kadıköy Hastanesi, Acıbadem Etiler Tıp Merkezi ve Acıbadem Göktürk Tıp Merkezi 4 Nisan 2008; Acıbadem Kozyatağı Hastanesi ve Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi 11 Nisan 2008 tarihlerinde yeniden akredite olmaya hak kazanmıştır. Kanser alanında özel sağlık sektöründeki en büyük teknolojik yatırıma sahip olan Acıbadem Maslak, Türkiye nin Onkoloji Üssü olma iddiasında. Acıbadem Grubu nun en büyük yatırımı olan Acıbadem Maslak, çok sayıda ilkleri ve farklılıklarının yanı sıra dijital Akıllı Hastane olma özelliğiyle de öne çıkıyor

5 5 191 yatak kapasitesiyle, 13 dönüm arazi üzerinde, yaklaşık m² kapalı alana sahip olan Acıbadem Maslak Hastanesi, Levent Sarıyer güzergahında, yerleşim ve iş merkezlerine ulaşım kolaylığının sağlandığı bir merkezde, tıbbın tüm branşlarında hizmet vererek, İstanbul un en büyük özel hastaneleri arasında yerini almıştır. Hastanenin yüksek kalite hedefine uygun olacağı düşüncesiyle Alarko Carrier ürünleri tercih edildi. Hastanede 3 adet Carrier 19XRV model Su Soğutmalı Frekans İnvertörlü Santrifüj Kompresörlü Soğutma Grubu, 3 adet Su Soğutma Kulesi, 26 adet Carrier 39HQ Klima Santrali, 28 adet Carrier Hücreli Aspiratör, 30 adet Hygromatik Buharlı Nemlendirici, Acıbadem Atakent Hastanesi nde, Alarko Carrier in 33 adet 39HQ model Klima Santrali, 3 adet 19XRV4242 model Su Soğutmalı Santrifüj Kompresörlü Soğutma Grubu ve 1 adet 23XRV3232 model Su Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu, Acıbadem Hastanesi İzmit Anjiyo Bölümü nde 1 Adet 39HQ model Klima Santrali, Acıbadem Hastanesi, Acıbadem yerleşkesinde Alarko Carrier in 12 adet 39FB model Klima Santrali ve 50 adet Fancoil kullanılmıştır. Bakırköy yerleşkesinde ise Alarko Carrier in 14 adet 39HQ model Klima Santrali ve 2 adet 30XA1302 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu, Acıbadem Hastanesi nin diğer zincirlerinde ise toplamda Alarko Carrier in 91 adet 39HQ model Klima Santrali, 11 adet 30GX- 358 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu, 3 adet 30RB0802 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu ve 3 adet de 19XR model Su Soğutmalı Santrifüj Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. CARRIER 39 HQ Klima Santrali Alarko Carrier ürünlerini tercih ettiğinizde aslında siz geçmişi 50 yıla dayanan bir klima santrali üretim tecrübesini seçmiş oluyorsunuz. Bu sizin günlük koşuşturmanız içerisinde yüksek kaliteli bir havalandırma sistemi alacağınız anlamına gelmektedir. Bursa Acıbadem Hastanesi Bakırköy Acıbadem Hastanesi Bir kullanıcı olarak, sizin yüksek kaliteli hava koşullandırma sistemi istemek en doğal hakkınızdır. Kendi prosesimizi uluslararası kalite standardı ISO 9001:2000 standardına belgelememiz, sunduğumuz Alarko Carrier ürünlerinin ve verilen servislerin kaliteli olduğunun sizin için bir garantisidir. Tam bir güven yaratmak ve müşterilerine söylenen kapasitelerin gerçekliliğine ispat etmek için Carrier ürünlerinin performansı bağımsız sertifikasyon kuruluşu olan Eurovent tarafından belgelenmektedir. Ayrıca, Alarko Carrier Çevre, Sağlık ve Güvenlikle ilgili olan tüm yönetmeliklere uymakta ve bunu sahip olduğu ISO 14001, OHSAS 18001, EN16001 ve SA8000 belgeleri ile ispatlamaktadır. Alarko Carrier sahip olduğu bu belgeleri ile çevreye, insan sağlığına ve güvenliğine ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha ispatlamaktadır.

6 6 Liv Hospitals Türkiye genelinde 18 hastane ve tıp merkezi bulunan Medikal Park Hastaneler Grubu, mimari projeciliğini Tümay Mimarlık ın ve mekanik projeciliğini de Klips Mühendislik in üstlendiği Liv Hospital Group la Türkiye de sağlık turizminde üst gelir grubuna hitap edecek bir zincir kuracağı, 2 yılda 300 milyon dolar yatırım yapılmasının planlandığı belirtiliyor ve sağlık turizminden yılda 100 milyon dolar gelir sağlanması ve Türkiye nin yanı sıra tüm çevre ülkelere de hizmet vermesi planlanıyor. Hasta odaklı yaklaşımı, seçkin hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi altyapısı ve teknolojisiyle Liv Hospital, 30 bin metrekare kapalı alanda, 154 yatak, 8 ameliyathane ve 48 klinikten oluşuyor. Kusursuz hizmet anlayışı, hastalık değil sağlık kavramını öne çıkaran duruşuyla Liv Hospital, Türkiye nin uluslararası arenada sağlık vizyonunu oluşturan kurum olmayı hedefliyor. Ayrıca yaşam kalitesini artıracak en iyi hizmeti ve çözümleri sunuyor. Bu yüzden de Alarko Carrier güvencesini tercih ediyor. İstanbul un yeni ve üst sınıf sağlık merkezlerinden Liv Hospital da da Alarko Carrier sağlığı ve konforu tercih edildi. Hastaneler zincirinin ilki olan Liv Hospital- Ulus ta Alarko Carrier in 2 adet 30 XA 1002 Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu, 2 adet FFD 24/30 Laminar Tavan Ünitesi ve 9 adet 39HQ model Klima Santrali, Liv Hastanesi Ankara da da Alarko Carrier in 20 adet 39HQ model Klima Santrali ve 30HXC230 model Su Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı.

7 7 AQUAFORCE 30 XA / XAS HAVA SOĞUTMALI SU SOĞUTMA GRUPLARI Carrier, bakır/alüminyum ısı değiştiricilerden çok daha etkin olan ve yıllardır havacılık endüstrisinde kullanılan alüminyum mikro kanallı ısı değiştiricilere (MCHX), kullanıcı dostu geliştirilmiş Dokunmatik Pilot Ekranlı (Touch Pilot Display), A sınıfı enerji verimliliğine sahip olan YENİ NESİL AQUAFORCE hava soğutmalı su soğutma gruplarını sunar. AQUAFORCE un kalitesi ve öncülüğü, The Air Conditioning Heating and Refrigeration News (USA) dergisinin sponsorluğunu yaptığı, 75 imalatçı firmanın 112 ürün ile katıldığı Dealer Design Awards-2006 yarışmasında, 45 bağımsız yüklenicinin oluşturduğu jüri tarafından ticari cihazlar sınıfında verilen Gümüş Madalya ile belgelendi. Aquaforce soğutma grupları enerji verimliliği ve çalışma ses seviyesi bakımından günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmışlardır. Bugün var olan en iyi teknolojiyi kullanırlar: Alüminyum mikro-kanallı ısı değiştiriciler (MCHX), Dokunmatik Pro-Dialog kontrol sistemi, Değişken kapasite valfli ikiz rotorlu vidalı Kompresörlüler, Saf R134a soğutucu, Kompozit malzemeden yapılmış düşük-sesli IV. jenerasyon Flying Bird fanları, Aquaforce soğutma grupları ( kw nominal soğutma kapasite aralığında 20 modeli ile) yükleniciler, mühendislik firmaları ve bina sahiplerinin optimum performans ve maksimum kaliteye ihtiyaç duydukları endüstriyel ve ticari uygulamalar için en üst seviyede çözüm olanakları sağlar.

8 8 Medical Park Hastaneleri 1995 ten beri Türkiye de hastanecilik alanında faaliyet gösteren Medical Park Hastaneler Grubu; 15 Hastane, 2 Hastane Kompleksi ve 1 Tıp Merkezi ile toplam 18 hizmet merkezi, i aşkın çalışanıyla Türkiye nin çeşitli illerinde hizmet vermektedir. Medical Park Hastaneler Grubu nun Medical Park adıyla kurulmuş ilk hizmet merkezi olan Medical Park Fatih Hastanesi, kurulduğu günden bu yana, ileri teknolojili donanımı, geniş yelpazeye sahip tıbbi üniteleri, teşhis ve tedavi uygulamaları ile hizmet veriyor. Medical Park Bahçelievler Hastanesi, Medical Park Hastaneler Grubu nun Avrupa yakasının en büyük özel hastanelerden biri olarak ileri tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı tam teşekküllü yapısıyla toplumun her kesiminden insanı sağlıkla buluşturuyor.

9 9 Akdeniz Bölgesi nin JCI belgesine sahip ilk ve tek hastanesi olmanın gururunu taşıyan Medical Park Antalya Hastane Kompleksi, m² nin üzerindeki kapalı alanda, bünyesindeki bir Genel Hastane ve bir de Kalp Hastanesi ile hizmet veriyor. Ankara Medical Park Hastanesi nde115 adet Fancoil, Bahçelievler Medical Park Hastanesi nde 82 adet Carrier 39HQ Klima Santrali ve 4 adet 30GX-358 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu, Antalya Medical Park Hastanesi nde 1 adet 30XA1302 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu, 1 adet 19XR model Su Soğutmalı Santrifüj Kompresörlü Soğutma Grubu, Fatih Medical Park Hastanesi nde 1 adet 30RA140 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu, Kavacık Medical Park Hastanesi nde ise toplamda 2 adet 30XA1002 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. CARRIER 39 HQ Klima Santrali Alarko Carrier ve Çevre Alarko Carrier, yaşayan herşeye karşı sorumlu olduğumuzu düşünüyoruz ve bundan dolayı ürünlerimizde ozonla dost soğutucu akışkanları kullanıyoruz. Ürünlerimizde kullanılan geri dönüştürülebilir parça sayısı gün geçtikçe artmakta ve ayrıca Alarko Carrier olarak enerji verimli üretim ve ürün sektörde öncü rol oynamaya devam etmektedir. Bu sayede geleceğin standartları bugünden yakalanmıştır. İlgili Standartlar Klima santralinin gövde panel yapısı ve sınıflandırma ve ünitelerin, ekipmanları ve bölümlerin performansı tanımlayan iki Avrupa standartı mevcuttur: Model kutusu, içerisinde hiç bir ekipmanın olmadığı birbirine birleştirilmiş iki hücreden oluşan bir klima santralidir. Ayrıca her bir hücrenin bir kapısı vardır. Boyutları ve yapısı standardın gereklerine uygun olarak inşaa edilmelidir. Gövde panel yapısının ısıl ve ses karakteristikleri model kutusu üzerinden gerçekleştirilen ölçümlerle tespit edilirken, mekanik dayanım, hava kaçağı ve filtre bypass kaçağı HVAC uygulamasına uygun olarak imal edilmiş gerçek cihaz üzerinden tespit edilmelidir. EN Klima Santralleri Mekanik performans EN Klima Santralleri Sınıflandırma ve ünitelerin, ekipmanlarının ve bölümlerinin performansı Klima santralinin gövde panel yapısı, model kutusu ve gerçek cihaz üzerinden gerçekleştirilen ölçümlerle, EN 1886 standartına uygun olmalıdır.

10 10 Akdeniz Üniversitesi Hastanesi 1997 yılında Kepez deki geçici hastanede hizmet veren tüm birimler kampüsteki 425 yataklı yeni hastaneye taşınmıştır yılında yapımına başlanan 150 yataklı Acil-Yardım, Travma ve Organ Nakli Hastanesi 1999 yılında tamamlanarak ana hastane ile bütünlük içinde hizmete girmiştir yılında hizmete açılan C blok ile beraber yatak kapasitesi 650 ye ulaşmıştır. Bugün m² si tamamlanmış, m² si inşaat halinde toplam m² lik örtülü alana sahip olan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi nde batı standartlarında eğitim, araştırma ve sağlık hizmeti verilmektedir. Temel Tıp Bilimleri üniversite kampüsü içinde m² örtülü alana sahiptir. Buradaki modern ders araç ve gereçleri ile donatılmış derslik ve laboratuvarlarda Probleme Dayalı Öğrenim (PDÖ) oturumları ve interaktif yöntemlerle teorik ve uygulamalı eğitim yürütülmektedir. Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi nde Alarko Carrier in 2 adet 19XRV7577 model Su Soğutmalı Santrifüj Kompresörlü Soğutma Grubu, 4 adet 39CF model Klima Santrali, 1 adet 30GX-360 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Bölümü nde Alarko Carrier in 37 adet 39HQ model Klima Santrali, 3 adet 30GX-182 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu ve 2 adet de 30XA0752 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Gediatri Bölümü nde ise Alarko Carrier in 4 adet 39HQ model Klima Santrali kullanıldı.

11 11 Egepol Hastanesi Egepol Hastanesi nde Alarko Carrier in soğutma grubu ürünlerinden 1 adet 30XA0802 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. Atatürk Üni. Süleyman Demirel Hastanesi İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Atatürk Üniversitesi Süleyman Demirel Hastanesi nde Alarko Carrier in soğutma grubu ürünlerinden 2 adet 30GTN315 model Hava Soğutmalı Pistonlu Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. (Erzurum) İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi MR Ünitesi Turgutlu Devlet Hastanesi İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi MR Ünitesi nde Alarko Carrier in 2 adet 30RBS039 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu ve İnönü Üniversitesi Hastanesi nde 3 adet 39HQ Klima Santrali kullanıldı. (Malatya) Turgutlu 300 Yataklı Devlet Hastanesi Turgutlu 300 Yataklı Devlet Hastanesi nde Alarko Carrier in 1 adet 16JLR024 model Absorpsiyonlu Soğutma Grubu ve 522 adet Fancoil kullanıldı. (Manisa) Gazi Üniversitesi Hematoloji Servisi Gazi Üniversitesi Hematoloji Servisi nde Alarko Carrier in 1 adet 39HQ model Klima Santrali, 1 adet 30RB0432 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu, Yenidoğan Servisi nde ise 3 adet 39HQ model Klima Santrali kullanıldı. Çukurova Devlet Hastanesi Gazi Üniversitesi Hastanesi Çukurova Devlet Hastanesi Çukurova Devlet Hastanesi nde Alarko Carrier in 1 adet 39HQ model Klima Santrali ve 30HXC110 model Su Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. (Adana) Atatürk Üniversitesi Hastanesi Atatürk Üniversitesi Hastanesi nde Alarko Carrier in 2 adet 30RB0162 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. (Erzurum) Atatürk Üniversitesi Hastanesi

12 12 Dünya Göz Hastaneleri 1996 yılında hizmet vermeye başlayan Dünya Göz, gözün tüm branşlarında sunduğu yüzlerce farklı tedavi yöntemiyle 365 gün, 24 saat göz ve göz çevresi sağlığına dair sorunlara çözüm getiriyor. Ülkemizde branş hastaneciliği ile yeni bir dönem başlatan Dünya Göz, yurt içi ve yurt dışında toplam 18 merkezde 150 kişilik deneyimli medikal kadrosu, 1500 e yakın personeli ve çağdaş yönetim anlayışıyla ilkeli sağlık hizmeti veriyor. Türkiye çapında İstanbul, Ankara, Antalya, İzmit, Adana, Samsun, Gaziantep ve Bursa olmak üzere 8 ayrı ilde, 14 şube ve yurt dışında Hollanda, Almanya, İngiltere de bulunan 4 ayrı noktada hizmet veren Dünya Göz Hastaneler Grubu, Türkiye nin Avrupa daki ilk ve en büyük yatırımını Almanya nın Frankfurt kentinde gerçekleştirdi. Yatırımlarına devam ederek yeni hastanelerle daha geniş coğrafyaya yayılmayı hedefleyen ve Türkiye de sağlık turizminin öncülüğünü üstlenen Dünya Göz, dünyanın 107 ülkesinden yılda yaklaşık 30 bin yabancı hastaya da hizmet veriyor. İstanbul Dünya Göz Hastanesi nde 3 adet Carrier 39HQ Klima Santrali, Etiler Dünya Göz Hastanesi nde 22 adet Carrier 39HQ Klima Santrali ve 3 adet 30RB0522 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu, Altunizade Dünya Göz Hastanesi nde11 adet Carrier 39HQ Klima Santrali, Pendik Dünya Göz Hastanesi nde 5 adet Carrier 39HQ Klima

13 13 Altunizade Dünya Göz Hastanesi Santrali ve 1 adet 30RBS140 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu, Bursa Dünya Göz Hastanesi nde 8 adet Carrier 39HQ Klima Santrali ve 1 adet 30RB0262 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu, Ankara Dünya Göz Hastanesi nde 18 adet Carrier 39HQ Klima Santrali ve 2 adet 30XA0402 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu, Antalya Dünya Göz Hastanesi nde 203 adet Fancoil ve 2 adet 30XA0802 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. AQUAFORCE 30 XA / XAS KOLAY ve HIZLI MONTAJ - Entegre Hidronik Modül (Opsiyonel) - Hidronik montajının basınç kaybına dayalı, santifrüjlü düşük ve yüksek basınçlı su pompası (gerektiğinde). - Bir arıza meydana gelmesi durumunda, otomatik olarak yedek pompaya dönüşen ve işletim zamanı dengelemesine sahip tek veya çift pompa (gerektiğinde). - Devreye karışan partiküllere karşı su pompasını koruyan su filtresi. Ankara Dünya Göz Hastanesi Ankara Dünya Göz Hastanesi - Yüksek açma-kapama kapasiteli ana devre kesici anahtarı V kontrol devresi için trafo (400/24V). - Hızlı İşletmeye Alma - Sevkiyat öncesi sistematik fabrika çalışma testi. - Genleşme vanaları, fan ve Kompresörlülerin adım adım kontrol edilebildiği hızlı-test fonksiyonu ekipmanlar. - Su devresinin basıncını sağlayan yüksek kapasiteye sahip membran genleşme tankı. - Termal yalıtım ve alüminyum koruma. - Filtrenin kirlenmesini kontrol eden ve sistemdeki suyun akış oranını ölçen basınç ölçer. - Su akış kontrol vanası. - Basitleştirilmiş Elektrik Bağlantıları

14 14 Florence Nightingale Hastaneleri Florence Nightingale grubunun beşinci hastanesi olarak hizmete giren İstanbul Florence Nightingale Hastanesi İstanbul un merkezi Şişli de m² kapalı alana sahiptir ve toplam 18 kattan oluşmaktadır. Binanın çatısında bulunan heliport alanı her tür hava ambulans helikopterinin iniş-kalkış yapmasına uygun olarak yapılandırılmıştır. Akıllı hastane olarak inşa edilen İstanbul Florence Nightingale Hastanesi TUV Hessen Green Building sertifikası ile ülkemizin ilk Yeşil Hastane Binası unvanını almıştır. Yapımına 2008 yılında başlanmış olan hastanenin 219 hasta yatağı 51 yoğun bakım yatağı, hepsi laminar hava akımı ile donatılmış 11 ameliyathanesi ve 2 doğumhanesi bulunmaktadır. Ameliyathanelerin tümü odyovizüel olarak 300 kişilik konferans salonuna ve uluslararası noktalara bağlanabilmekte, bu sayede interaktif tıp eğitimi ve bilimsel aktivitelere imkân sağlamaktadır. İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, yalnızca İstanbul ve Türkiye ye değil aynı zamanda uluslar arası arenada özellikle Ortadoğu, Doğu Avrupa ve çevre ülkelerin sağlık hizmeti ihtiyaçlarını karşılayabilecek tıbbi kadro-teknolojik donanım-teknik altyapı üçgeninde organize olmuştur. Şişli Florence Nightingale Hastanesi m² kapalı alında 300 yatak ve 12 ameliyathane ile hizmet vermektedir. Günümüze kadar 40 bin 671 kalp ameliyatı 95 bin 919 anjiyografi gerçekleştirilmiştir. Grup Florence Nightingale Hastaneler zincirinin 3. halkası olarak 1997 yılında faaliyete başlayan Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi; uzman ekibi, teknolojik olanakları ve Florence Nightingale tecrübesiyle birleştirdiği hasta odaklı bakımı hizmetleri ile; kısa sürede sadece İstanbul un değil, tüm ülkenin ve yakın coğrafyanın cazibe merkezi olmayı başarmıştır.

15 15 Yaklaşık m² kapalı alanda, toplam 16 katta, 87 Hasta yatağı, 10 Erişkin Yoğun Bakım yatağı, 5 Yeni doğan Yoğun Bakım yatağı,15 bebek odası yatağı, 6 ameliyathane, Medikal Onkoloji Ünitesi, Radyasyon Onkolojisi Ünitesi, Gamma Knife Ünitesi, Tüp Bebek Ünitesi, Endoskopi ve Bronkoskopi Ünitesi, Nükleer Tıp Ünitesi, Radyoloji Ünitesi, Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi, Patoloji Laboratuvarı, Doku Tipleme ve İmmünoloji Laboratuvarı, Biyokimya Laboratuvarı ve Mikrobiyoloji Laboratuvarları ile hastalarının hizmetindedir. Özel Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi; 7 gün 24 saat uzman kadrosu, modern teknoloji donanımı, ameliyathaneleri ve yoğun bakımları ile acil vakaların tedavisinde referans bir hastane olma özelliği taşımaktadır. CARRIER 42 N Serisi Oda Tipi Fancoiller 42 N ürün gamı estetik ve alımlı tasarımıyla büyük ofis binalarından, otel veya alışveriş merkezi ve bireysel uygulamalara kadar tüm alanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Yüksek hızda, 90 ile 440 l/s hava debisi aralığında yedi farklı kapasite seçeneği mevcuttur. Sessizliğin çok önemli olduğu mekanlar için kullanabileceğiniz tanjensiyel fan (tip 16 ile 50 arasında) ve statik basınç, hava debisinin önemli olduğu mekanlarda kullanabileceğiniz santrifüj fan seçeneği ile size iki farklı imkan sunmaktadır. Özellikler Zarif stili ile 42 N serisi Fancoiller odanın dekoruna mükemmel uyum sağlar. Ön boyalı çelik paneller yüksek kaliteli boya katı ile korunmuştur. Drenaj tavasında sağlanan esneklik sayesinde başka aksesuara ihtiyaç duymadan aynı ürünü yatay veya dikey uygulamalarda kullanmak mümkündür. Fabrika montajı soğutma ve ısıtma bataryası sayesinde dört borulu uygulamalara olanak verir. 42 N serisi fancoiller çağımızın yeni düşük ses seviyesi standartlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Büzgülü filtre: Idrofan serisi Fancoillerin filtreleri tamamen yeni bir konsepttedir. Filtre yüzey alanı büzgülüdür. Bu sayede: Geleneksel filtrelere göre yüzey alanı %87 arttırılmıştır. Yüzey alanına düşen daha az hava debisi, daha düşük basınç kaybı ve ses seviyesi demektir. Standart filtrelere göre filtre temizleme süresi üç kat daha uzundur. Filtre malzemesi EU1 sınıfında ve polipropilendir. Özel Göktürk Florence Nightingale Tıp Merkezi nde tam tıbbi donanım ile her yaş grubu için ayrıntılı check-up yapılabilmektedir. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için iç hastalıkları uzmanı ile beslenme ve diyet uzmanı kontrolünde ideal kilo sağlanmaktadır. Florence Nightingale Hastaneleri nde toplamda 684 adet Fancoil, 98 adet 39HQ Klima Santrali, 4 adet 30RBS060 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu, 2 adet 30XWP1462 model Su Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu, 2 adet 19XR5757 model Su Soğutmalı Santrifüj Kompresörlü Soğutma Grubu, 1 adet 16JLR027 model Absorpsiyonlu Soğutma Grubu ve 1 adet 30HT-195 model Su Soğutmalı Pistonlu Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı.

16 16 Karadeniz Teknik Üniversitesi Hastanesi Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesindeki tam teşekküllü Farabi Hastahanesi, eğitim ve araştırma çalışmalarının yanı sıra, 800 yataklık kapasitesi ile sağlık alanında Doğa Karadeniz de çok ihtiyaç duyulan bölge hastanesi ihtiyacına da cevap veriyor. Bu nedenle Türkiye sınırlarının da ötesinde komşu ülkelerden çok sayıda hasta kabul ediyor. Aşamalar halinde yapılan hastahane binalarındaki ve ameliyathanelerindeki tüm hava koşullandırma cihazları ve donanımları Alarko Carrier tarafından sağlandı. Trabzon da Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) bünyesinde faali- TECNAIR H serisi Paket Hijyenik Ameliyathane Klimaları yet gösteren Farabi Hastahanesi, bölgenin en büyük sağlık tesisi olarak tüm Doğu Karadeniz e ve Kafkas ülkelerine sağlık hizmeti veriyor yılında SSYB ile KTÜ Rektörlüğü arasında imzalanan protokolle Trabzon Soğuksu-Çamlık mevkiinde bulunan 225 yataklı binanın 10 yıl süre ile KTÜ Tıp Fakültesi ne tahsis edilmesi ile aktif olarak hizmete başlayan Tıp Fakültesi Hastanesi 1989 yılında Farabi Hastahanesi adını alarak KTÜ kampüsünde m² kapalı alanda yapımı tamamlanan 600 yatak kapasiteli yeni ve modern binalarına taşındı. TECNAIR H serisi Paket Hijyenik Ameliyathane Klimaları, her türlü %100 taze hava veya karışım havası koşullandırmaları için tasarlanmıştır. Referans ortama göre odadaki yüksek veya alçak basıncı kontrol edebilen dinamik sisteme sahiptir. Doğrudan genleşmeli bataryalı OHA ve sulu bataryalı OHU serileri; genel ameliyathaneler, özel ortopedi ameliyathaneleri, düşük sıcaklıkta kalp ameliyatı yapılan ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, sterilizasyon odaları, teşhis odaları, virüs tedavisi, yanıcı, nükleer, zehirli, radyoaktif ya da, genel olarak kirlenmiş materyaller, biyoteknoloji ve patolojik anatomi laboratuarları, morglar için tasarlanmıştır. Ameliyathane klimalarının en önemli görevi, kimyasal ve bakteriyolojik kirlenmeyi önlemektir. H Serisi Ameliyathane Klimaları DIN 1946 bölüm 4 Standardına göre tasarlanmıştır ve Almanya TÜV tarafından onaylamıştır. Üniteler, hava kaçak testlerine uygundurlar ve yüksek/alçak basınçta hava kaçağı oluşturmazlar. Hava dağıtım ünitelerinin tasarımı bakımından EN1866 ya göre en üst sınıf olarak sınıflandırılmıştır. Almanya TÜV tarafından test edilerek geçerliliği onaylanmıştır.

17 17 SSK Hastaneleri Ankara SSK Hastanesi nde, 175 adet Fancoil, 3 adet Çatı Tipi Klima, Antalya SSK Hastanesi nde 18 adet Çatı Tipi Klima, Halkalı SSK Hastanesi nde 82 adet 39HQ Klima Santrali, toplamda 15 adet Su Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu ve 9 adet Hava Soğutmalı Pistonlu Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. Ege Üniversitesi Hastanesi 48/50 UA/UH PAKET TİP ÇATI KLİMALARI Paket çatı tipi cihazlar dış ortama montaj için tasarlanmış esnek ve verimli klimalardır. Üniteler kendine yeten cihazlar olup ticari ve endüstriyel uygulamalar için kullanılabilir. 50 UA/UH üniteleri ek ısıtma opsiyonlarıyla kullanılabilen sadece soğutma veya ısı pompalı paket Çatı Tipi Klimadır (sıcak su bataryası veya elektrikli ısıtıcılar). 48 UA/UH üniteler fabrikada çok kademeli gaz ısıtıcısı takılmış sadece soğutma veya ısı pompalı paket Çatı Tipi Klimadır. Cevre Dostu Soğutucu Akışkan R410A soğutucu akışkanı - ozon tabakasına zarar verme potansiyeli sıfır olan HFC grubundan klor içermeyen soğutucu gazdır. - soğutucu gazın yoğunluğu yüksektir, böylece ihtiyaç duyulan soğutucu gaz daha azdır. - çok verimlidir: daha yüksek enerji verimliliği sağlar (EER, COP ve parçalı yük verimlilikleri). Özellikler Yeni Çatı Tipi Klima en son teknolojik yenililikleri bünyesinde toplamıştır: - son model scroll Kompresörlü teknolojisi. - kompozit malzemeden imal edilmiş sessiz fanlar. - otomatik uyarlanabilen Pro-Dialog+ mikroişlemci kontrolü. Son Teknoloji İçerik - Daha az boyut ve ağırlıkları bu üniteleri günümüzün hafif bina yapıları için ideal hale getirir. - Kritik parçaların sağlam tasarımı. Örneğin motor destekleri, emme/boşaltma boruları, vb. - Dış ortamda dayanıklılık için toz boyalı galvanizli çelik paneller (açık gri RAL 7035). Ege Üniversitesi Acil Servisi nde toplamda 3 adet 50GH-016 model Çatı Tipi Klima, 1 adet Hava Soğutmalı Pistonlu Kompresörlü Soğutma Grubu, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi nde 3 adet Hava Soğutmalı Pistonlu Kompresörlü Soğutma Grubu ve 1 adet Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı.

18 18 Erciyes Üniversitesi Hastanesi Erciyes Üniversitesi Kök Hücre Merkezi nde Alarko Carrier in 1 adet 30RB0432 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu ve 181 adet Fancoil, Erciyes Üniversitesi Hastaneleri nde Alarko Carrier in 6 adet 30RA240 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu, 4 adet 39HQ model Klima Santrali ve 1 adet 30XW-1002 model Su Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. Ayrıca Erciyes Kemik İliği Bölümü nde ise 1 adet 30RB0522 model Carrier Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı.

19 19 Kolan Hastaneleri Zonguldak Üniversitesi Tıp Fakültesi Yunus Emre Devlet Hastanesi Kolan Hospital Group; Beylikdüzü, Silivri, Büyükçekmece, Güngören ve Sefaköy olmak üzere toplam 5 merkezde bulunan kurumlarıyla hizmet vermektedir. Büyükçekmece ve Bayrampaşa Kolan Hastanesi nde Alarko Carrier in 3 adet 39HQ model klima santrali, 43 adet FCU model Fancoil, Şişli Kolan Hastanesi nde ise 267 adet Fancoil, 47adet 39HQ Klima Santrali, 2 adet Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. International Hospital Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi MR Ünitesi Erzincan Devlet Hastanesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde Alarko Carrier in, 1257 adet Fancoili ve 1 adet 30RBS039 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı.

20 20 Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi 19 Şubat 2004 tarihinden itibaren sağlık alanında hizmetlerine devam etmektedir. Yatak başı tıbbi gaz sistemi bulunan hastanede 417 klinik yatağı, 52 yoğun bakım yatağı, 72 gözlem yatağı ve 155 poliklinik odası bulunmaktadır. Hastanede KVC Yoğun Bakım, Koroner Yoğun Bakım, Nöroloji Yoğun Bakım, NRŞ Yoğun Bakım, Reanimasyon Yoğun Bakım ve Transplantasyon Yoğun Bakım üzere 6 yoğun bakım ünitesi, 4 ü laminer akımlı olmak üzere 17 ameliyathane, 4 göz ameliyat masası bulunmaktadır. Ameliyathaneler kullanılan branşların özelliklerine göre dizayn edilmiştir. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde 38 adet Carrier 39HQ Klima Santrali ve 2 adet 30GX-358 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu ve 1 adet 30RQ0462 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı.

21 21 Celal Bayar Tıp Fakültesi Celal Bayar Tıp Fakültesi nde Alarko Carrier in 3 adet 30XA1202 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. (Manisa) Adana Askeri Hastanesi Adana Askeri Hastanesi nde Alarko Carrier in 212 adet Fancoil cihazı ve 5 adet 39HQ Klima Santrali kullanıldı. (Adana) Fatih Tıp Fakültesi Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Fatih Tıp Fakültesi nde Alarko Carrier in 5 adet 39HQ Klima Santrali kullanıldı. Irak Tızgare Hospital Irak Tızgare Hastanesi nde Alarko Carrier in 2 adet 39HQ Klima Santrali kullanıldı. Vakfı Kebir Hastanesi Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı Kebir Hastanesi nde Alarko Carrier in 243 adet Fancoili ve 2 adet 30XA0402 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. (Trabzon) Harran Üniversitesi Morfoloji Servisi Harran Üniversitesi Morfoloji Servisi nde Alarko Carrier in 3 adet 30XA0402 model Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu ve Tıp Fakültesinde 3 adet Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. (Şanlıurfa) İskenderun Körfez Devlet Hastanesi Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi İskenderun Körfez Devlet Hastanesi nde Alarko Carrier in 2 adet 39HQ Klima Santrali ve 1 adet 30RH-140 model Hava Soğutmalı Scroll Kompresörlü Soğutma Grubu kullanıldı. İskenderun Körfez Devlet Hastanesi

TÜRKİYE SAĞLIK İNSANGÜCÜ DURUM RAPORU

TÜRKİYE SAĞLIK İNSANGÜCÜ DURUM RAPORU TÜRKİYE SAĞLIK İNSANGÜCÜ DURUM RAPORU Mart 2008 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. YÜKSEKÖĞRETİM KURULU TÜRKİYE SAĞLIK İNSANGÜCÜ DURUM RAPORU Mart 2008 ANKARA 1 TÜRKİYE SAĞLIK İNSANGÜCÜ DURUM RAPORU Bakanlık Yayın

Detaylı

www.birtesltd.com Isıtma Soğutma Sanayi İnşaat Müh.ve Servis Hiz.Tic.Ltd.Şti.

www.birtesltd.com Isıtma Soğutma Sanayi İnşaat Müh.ve Servis Hiz.Tic.Ltd.Şti. Isıtma Soğutma Sanayi İnşaat Müh.ve Servis Hiz.Tic.Ltd.Şti. 1998 yılında 7 ortaklı bir limited şirket olarak faaliyetine başlamış olan BİRTES, kısa bir süre içinde Doğu Karadeniz de sektörünün öncüsü firmalardan

Detaylı

Adana Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi

Adana Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi Teknik Olmayan Özet (TOÖ) Nihai Taslak Haziran 2014 tıtyjuyıyuıu ADN PPP Sağlık Yatırım A.Ş. June 2014 Bu doküman, için İngilizce olarak hazırlanmış olan Çevresel

Detaylı

2010-2014 STRATEJİK PLANI

2010-2014 STRATEJİK PLANI KADIKÖY BELEDİYESİ 2010-2014 STRATEJİK PLANI HAYATTA İNSANI MUTLU EDECEK ŞEY, KENDİSİ İÇİN DEĞİL; KENDİSİNDEN SONRA GELECEK OLANLAR İÇİN ÇALIŞMAK'TIR. 2 SAYFA İÇİNDEKİLER 3 TABLOLAR LİSTESİ 5 GRAFİKLER

Detaylı

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM Konuralp Yerleşkesi, 81620 DÜZCE Tel: (0 380)

Detaylı

DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu

DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 2014 Yılı Faaliyet Raporu 2. DÜNYA GÖZ HASTANESİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Sayın Ortaklarımız, Değerli Yatırımcılarımız, 20 yıldır

Detaylı

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL AKILLI BINAM Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi l Akıllı Şehirler Zirvesi WICS13 l Turkcell makineleri birbirine bağlıyor l Türkiye 2023 e akıllı şehirlerle

Detaylı

KONYA TİCARET ODASI TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİM, AB YE UYUM SÜRECİNDE TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİMİN DURUMU VE KONYA YA İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE İHTİYACI

KONYA TİCARET ODASI TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİM, AB YE UYUM SÜRECİNDE TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİMİN DURUMU VE KONYA YA İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE İHTİYACI KONYA TİCARET ODASI TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİM, AB YE UYUM SÜRECİNDE TÜRKİYE DE YÜKSEKÖĞRETİMİN DURUMU VE KONYA YA İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE İHTİYACI Etüd-Araştırma Servisi Nisan 2008 İÇİNDEKİLER GİRİŞ...1 BİRİNCİ

Detaylı

2 www. metro mekanik.com

2 www. metro mekanik.com 2 www.metromekanik.com www.metromekanik.com 3 Medikal Gaz Sist. Endüstriyel Mutfak Dürüstlük Samimiyet Güvenilirlik Çözüm Profesyonellik Güç 4 www.metromekanik.com Kojenerasyon Enerji Bahçe Sulama Bina

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı

Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor;

Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor; Mesleki tecrübemiz ve finansal gücümüzle, tüm dünya ile rekabet edebilecek kapasitedeki teknik ve idari kadrolarımızla çalışmalarımıza değer katıyor; Türkiye nin sınırları aşan gücünün bir simgesi olmaktan

Detaylı

KÜNYE : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi : Uluslararası Özerk, ortak Devlet Üniversitesi

KÜNYE : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi : Uluslararası Özerk, ortak Devlet Üniversitesi Dil, bir köprüdür; tarih, bir köprüdür; inanç, bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz M. Kemal ATATÜRK KÜNYE Resmî adı : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

LİSANS DÜZEYİNDE AÇILACAK ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA BÖLÜMLERİ İÇİN GEREKLİ ASGARİ ÖLÇÜTLER

LİSANS DÜZEYİNDE AÇILACAK ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA BÖLÜMLERİ İÇİN GEREKLİ ASGARİ ÖLÇÜTLER LİSANS DÜZEYİNDE AÇILACAK ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA BÖLÜMLERİ İÇİN GEREKLİ ASGARİ ÖLÇÜTLER TÜRKİYE PLANLAMA OKULLARI BİRLİĞİ KASIM 2011 1 İçindekiler GİRİŞ... 3 1. TÜRKİYE DE ŞEHİR PLANLAMA LİSANS EĞİTİMİ

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

Çok Sektörlü Sağlık Sorumluluğunu Geliştirme Programı 2013-2023

Çok Sektörlü Sağlık Sorumluluğunu Geliştirme Programı 2013-2023 Çok Sektörlü Sağlık Sorumluluğunu Geliştirme Programı 2013-2023 Bölüm 1: Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesine Çok Sektörlü Yaklaşım Özet Kitap ANKARA, 2014 Çok Sektörlü Sağlık Sorumluluğunu Geliştirme

Detaylı

D A H A İ Y İ B İ R D Ü N YA İ Ç İ N... 2011-2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

D A H A İ Y İ B İ R D Ü N YA İ Ç İ N... 2011-2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU D A H A İ Y İ B İ R D Ü N YA İ Ç İ N... 2011-2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU İÇDAŞ ÇELİK ENERJİ TERSANE VE ULAŞIM SANAYİ A.Ş. Raporumuz Hakkında İçdaş ın bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2011-2012 yıllarına

Detaylı

Yazı İşleri Özlem Has ozlem.has @turizmyatirimdergisi.com.tr. Yayın Danışmanı Erol Karabulut. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx

Yazı İşleri Özlem Has ozlem.has @turizmyatirimdergisi.com.tr. Yayın Danışmanı Erol Karabulut. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx PROJE ORTAKLARI Beta Sistem City İklim Galeri Kristal Gelişim Elektronik Erbap Kamp Mlz. Ltd. Karşen Soğutma Netsa Kasa N. Büger Asansör Mac Dek. Mim. Müh. Kale Kilit Dış Ticaret Osmanlı Laser Öztiryakiler

Detaylı

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

Faaliyet Raporu. ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Faaliyet Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 3 Vizyon 3 Misyon 4 Otokar Hakkında... 6 1963-2013 Satırbaşları... 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10 Otokar ın Faaliyet Alanları

Detaylı

DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU. Hazırlayan: Cem BAYRAK

DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU. Hazırlayan: Cem BAYRAK DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU Hazırlayan: Cem BAYRAK İçindekiler Giriş... 2 Amaç... 2 Kapsam... 2 Mevcut Durum... 2 Sektör Tanımı... 2 İlişkili Sektörler... 3 Dünyadaki

Detaylı

SAĞLIK TURİZMİ: İSTANBUL A YÖNELİK BİR DEĞERLENDİRME

SAĞLIK TURİZMİ: İSTANBUL A YÖNELİK BİR DEĞERLENDİRME SAĞLIK TURİZMİ: İSTANBUL A YÖNELİK BİR DEĞERLENDİRME Hazırlayanlar: Prof. Dr. Oğul ZENGİNGÖNÜL Yrd. Doç. Dr. Hamdi EMEÇ Yrd. Doç. Dr. Dilek Eser İYİLİKÇİ Pelin BİNGÖL İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI STRATEJİK PLAN 2013-2017

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI STRATEJİK PLAN 2013-2017 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI STRATEJİK PLAN 2013-2017 ARALIK - 2012 BAKAN SUNUŞU İnsan Önce İnsan Eşref-i mahlûkat insan Bu düstur ile yola çıktık. Rehberimiz İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir.

Detaylı

% İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

% İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ^tkno^ T C /MX % İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı IYTE «1W2-2012 Sayı : 14966742 n0 Konu : ÎYTE 2014-2018 Stratejik Planı 02/99/2013 KALKINMA BAKANLIĞINA

Detaylı

bülten PARK EVO PARK AVANTAJ PARK İNŞAAT ACRO YAPI Yepyeni Bir Proje TÜRKİYE'DE BİR İLK FOTOĞRAF YARIŞMASI D A H A İ Y İ B İ R Y A Ş A M İ Ç İ N

bülten PARK EVO PARK AVANTAJ PARK İNŞAAT ACRO YAPI Yepyeni Bir Proje TÜRKİYE'DE BİR İLK FOTOĞRAF YARIŞMASI D A H A İ Y İ B İ R Y A Ş A M İ Ç İ N Yepyeni Bir Proje PARK EVO bülten SAYI:3 TÜRKİYE'DE BİR İLK PARK AVANTAJ Geleneksel PARK İNŞAAT FOTOĞRAF YARIŞMASI ACRO YAPI İLE DÜNYAYA AÇILDIK Söyleşi GTO BAŞKANI MEHMET ASLAN ÇALIŞANLARIMIZLA PARK AKADEMİ

Detaylı

HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ

HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ SEKTÖREL BÜYÜKLÜKLER POLİTİKA VE DÜZENLEMELER PROJE ve FAALİYETLER ULUSLARARASI İLİŞKİLER İŞLETME FAALİYETLERİ HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ 244 Havacılık ve Uzay Teknolojileri,

Detaylı

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ İŞYÜKÜNE DAYALI PERSONEL İHTİYACI BELİRLEME YÖNTEMİ BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK KURUMLARI UYGULAMASI

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ İŞYÜKÜNE DAYALI PERSONEL İHTİYACI BELİRLEME YÖNTEMİ BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK KURUMLARI UYGULAMASI 2014 DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ İŞYÜKÜNE DAYALI PERSONEL İHTİYACI BELİRLEME YÖNTEMİ BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK KURUMLARI UYGULAMASI T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü Telif hakkı sahibi: Türkiye

Detaylı

GÜNDEM TEKNO. Akıllı Teknolojiler. Ne Kadar Akıllı Olacak? Geleceği İyi Okumak Gerekiyor YILDIZ TEKNOPARK GELECEGI TASARLIYOR

GÜNDEM TEKNO. Akıllı Teknolojiler. Ne Kadar Akıllı Olacak? Geleceği İyi Okumak Gerekiyor YILDIZ TEKNOPARK GELECEGI TASARLIYOR TEKNO GÜNDEM Yıldız Teknopark Dergisi Yıl:1 Sayı:4 Kasım-Aralık 2014 Akıllı Teknolojiler Ne Kadar Akıllı Olacak? YILDIZ TEKNOPARK GELECEGI TASARLIYOR ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMLERİ Geleceği İyi Okumak

Detaylı