KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ"

Transkript

1 KARTLI GEÇİŞ SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

2 GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Sayfa - 2 A. STANDARTLAR: A.1. Üretici firmanın ISO9001:2000 kalite belgesi olacaktır. A.2. Sistemde kullanılacak ürünler CE standartlarına sahip olacaktır. A.3. Sistemde kullanılacak her türlü fiş, priz, bağlantı elemanı ve benzeri malzemeler ile kullanılacak her türlü kabloda Avrupa standardı veya TSE belgesi aranacaktır. B. GENEL ÖZELLİKLER: Bu şartname entegre geçiş kontrol sistemi, sistem entegrasyonunun ekipman, montaj, kablolama ve yazılımının özelliklerini tanımlar. B.1. Sistem aşağıdaki ekipmanlardan oluşacaktır. Okuyucular Kullanıcı Kartları Akıllı Kontrol Panelleri Elektrikli Kapı Kilitleri ( Fail safe ) / ( Fail Secure ) Haberleşme Modülleri Besleme Üniteleri Ana Kontrol Bilgisayarı ( Server ) Sistem Yazılımı B.2. Sistem imkan ve kabiliyetleri kullanılarak her personele bir adet tanıtım kartı verilecektir. Personel ancak bu karta tanınmış yetkiler dahilinde kat, bölüm, oda ve işletme alanlarına tanımlanan zaman aralıklarında girebilecektir. B.3. Sistem, tesis içinde personelin ne zaman ve nerelere girebileceğini kontrol etmek amacıyla tesis edilecektir. B.4. Sistem yangın kapılarının kontrolünü sağlayabilecektir. B.5. Sistem; Bekçi tur sistemi ile entegre çalışabilecektir. B.6. Sistem güncel tüm kart ve biometrik tanımlama teknolojileri ile uyumlu olmakla beraber proximity kart veya MIFARE teknolojisi ile çalışacaktır. B.7. Kartlı geçiş sistemi, Yangın Algılama, Acil Anons ve Kamera Sistemiyle tek çatı altında entegre çalışabilmelidir. B.8. Opsiyonel olarak Asansör Kontrol ve Ziyaretçi Kontrol işlevlerini gerçekleştirebilmelidir. C. SİSTEM YAZILIMI C.1. Sistem, ana kontrol bilgisayarına yüklenecek tek parça bir programla denetim altına alınacaktır. C.2. En az 32 adet saha paneliyle haberleşecek özellikte olmalıdır. C.3. Yazılım gerçek 32-bit, client/server yapıda olacaktır ve Microsoft arabirimleri ile uyumlu ODBC yapıda olacaktır. C.4. Yazılım en az Windows 2000/XP/ 2003 server işletim sistemleriyle uyumlu olacaktır. C.5. Sistem gelen alarm bilgileri ekranda geliş sırasına göre gösterecek, operatör tarafından silinmedikçe alarm ekranında bulunmaya devam edecektir. C.6. Sistem, kapı pozisyonlarını, çıkış butonu işlemlerini, ilave I/O kartı girişini sürekli olarak denetleyecektir.

3 GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Sayfa - 3 C.7. Geçiş Kontrol Sisteminin tüm faaliyetleri günün belli bir zaman aralığında, haftanın belli gününde devreye girip devreden çıkabilecektir. C.8. Her operatör için farklı yetki seviyelerini tanımlayabilen yetkilendirme olacaktır. Her operatör kendi şifresini girerek yetkisi dahilinde işlem yapacaktır. C.9. Sistemin tüm özellikleri, fonksiyonları ve veritabanı şifre ile korumalı olacaktır. C.10. Yazılım biometrik tanımlama teknolojilerini destekleyecektir. C.11. Tüm veri tabanı ADD, DELETE, REPORT, VIEW, ve EDIT işlemleri yapılabilir tarzda olacaktır. C.12. Sistemdeki tüm olaylar saat ve tarih bilgisi ile arşivlenecektir. C.13. Global and Zone anti-passback uygulaması yapılabilecektir. C.14. Her hangi bir kart okuyucuya, kart kullanıcısının kartını göstermesini takiben; kart kullanıcısının sisteme kayıtlı fotoğrafı otomatik olarak ekrana gelecektir. C.15. Kart kullanıcısının bilgileri sadece kart okuyucu, zaman, tarih, ve kart kullanıcısı adından oluşmayacaktır. İhtiyaca göre kullanıcı isteklerine göre tanımlanabilir 10 bölge olacaktır. C.16. Sisteme ilişkin tüm işlemler ve olayların yedek arşivlemesi yapılacaktır. C.17. Yazılım yangın algılama sisteminden gelen bilgiler doğrultusunda yapılmış olan senaryoya göre sistemdeki belli kapıları açık duruma getirebilmelidir. C.18. Yazılıma sistemin kurulduğu kat planları girilebilmelidir. C.19. Sistemin unsurlarının izlenmesi, kontrolü ve takibi amacıyla planlar üzerine dinamik ikonlar yerleştirilebilecektir. C.20. Bu ikonlar yardımı ile kapılar izlenebilmeli ve kontrol edilebilmelidir. C.21. Alarm algılama noktalarının durum raporları alınabilecektir. C.22. Alarm bilgisinin kart okuyucudan gelmesi durumunda; alarm kaynağı olan kart kullanıcısının tüm kimlik ve fotoğraf bilgileri bilgisayar ekranına gelecektir. C.23. Sistem arşivinde saklanmış olan tüm sistem, olay ve alarm bilgisi kayıtlardan, istenen tarih ve saat aralığında istenen sistem, olay ve alarm bilgilerinin raporlaması sağlanacaktır. C.24. Yazılımda tüm kayıtlı kartların takibi yapılabilecektir. C.25. Böylece kaybolmuş, çalınmış kartlar tekrar kullanılmak istenildiğinde yazılım alarm olarak güvenliğe bilgi verebilecektir. C.26. VIP kartları gibi özel kartlar da takip edilebilecektir. C.27. Yazılımdan saha kontrol panellerine reset yapılabilecektir. C.28. Yazılımda tüm ayar bilgilerini ve tüm kart bilgilerini saha panellerine tek bir tuşla yollama özelliği bulunacaktır.

4 GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Sayfa - 4 C.29. Yazılımda yetkilendirme için zaman bölgeleri tanımlanabilecek. Her zaman bölgesi tanımı, haftanın her günü, resmi ve dini tatiller için yetkinin başlangıç ve saatini ihtiva edecektir. C.30. Yazılımda tatil aralıkları yetki tanımlama bölümü olacaktır. ( Bayram, Yılbaşı vs. ) C.31. Yazılımda minimum 5 adet gün içinde 24 saat aralığında değişik bölümlerde yetki verilebilecektir. C.32. Yazılımda bekçi tur sistemi bulunacak, mevcut okuyucuların aynı zamanda bu amaçla kullanılması mümkün olacaktır. C.33. Güvenliklere belli bir güzergah ya da değişken bir güzergah oluşturulabilecektir. C.34. Bu hareketler ayrıca bekçi tur raporu olarak alınabilecektir. C.35. Yapılan tüm hareketler gün, ay ve saat aralığına göre raporlanabilecektir. C.36. Yazılım kayıtlı olan tüm kart sahiplerinin bilgilerini rapor olarak verebilecektir. C.37. Yazılım tüm alarm veya olay durumlarını raporlayabilecektir. C.38. Yazılımından alınan tüm raporlar Excel, pdf ve html dosyalarına çevrilebilecektir. C.39. Yazılım, asansör kontrolü, IP Kamera / Analog DVR ve yangın algılama sistemleriyle kolayca entegre edilebilecek özelliklere sahip olacak. Aynı zamanda bina yönetim sisteminin modüler bir parçası olacaktır. D. DONAMIM ELEMANLARI D.1. KART OKUYUCU, KART VERİTABANI D.1.1. Kullanılacak Proximity kart okuyucular en fazla 54X86X0.8 mm boyutundaki kartlarla en fazla 10 cm. mesafeden okuyabilecektir. D.1.2. Proximity kart okuyucuların üzerinde 2 renk led ve beeper olacaktır. D.1.3. Kart kullanıcı bilgisi en az 16 dijitlik kart numarasından oluşacaktır. D.1.4. Proximity kartlar kredi kart ölçülerinde esnek olmalıdır. D.1.5. Kart kullanıcısına ait herhangi bir bilgisinin bilgisayardan değiştirilmesi durumunda bu değişiklik otomatik olarak saha kontrol panellerine download edilecektir. D.1.6. Kartlar RF Proximity ( Yaklaşım Tipi ) olacaktır. D.1.7. Sistemde uygulama gereklerine bağlı olarak; 13,56Mhzlik Mifare ya da 125khzlik proximity kartlar kullanılabilecektir. D.1.8. Kart yüzeyine logo basılabilecektir. D.1.9. Kartların çalışma sıcaklıkları minimum -30ºC +65ºC arasında olacaktır. D.2. SAHA KONTROL PANELİ

5 GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Sayfa - 5 D.4.1. Her kuru kontak çıkışın darbe süresi değeri girilebilecektir. D.4.2. Saha kontrol paneli, bilgisayar bağlantısı olmadan da işlevlerini yerine getirebilecektir. D.4.3. Her alarm noktasından gelen alarm için istenen kuru kontak çıkışlar otomatik olarak kontrol edilecektir. D.4.4. Alarm girişleri için gerek duyulduğu takdirde 255 saniyeye kadar gecikme suresi verilecektir. D.4.5. Kontrol Paneli, 1,2,4 kart okuyucu kontrol edebilecek kapasitede olacaktır. D.4.6. Yazılım bilgileri ve lojik kontrol değerleri FlashROM donanımlarında saklanacaktır. D.4.7. Saha kontrol paneli tamamen esnek ve modüler anlayışta dizayn edilmiş ve genişleyebilir olacaktır. D.4.8. Kontrol paneli UL, CE sertifikalarından birine sahip olacaktır. D.4.9. Kontrol paneli 20 ma haberleşme çeviriminde haberleşme hızında olacaktır veya baut D Elektrik kesintilerine karşı 3 saat operasyonel işletim desteği verecek kuru tip 12 VDC akü ihtiva edecektir. D Proximity, wiegand, magnetic stripe, keypad ve biometrik okuma teknolojileri ile uyumlu olacaktır. D Minimum 1 adet alarm girişi olacaktır. D Üzerine genişleme modülleri takılarak alarm giriş çıkış kapasitesi genişletilebilecektir. D Minimum 2 adet 30 Vdc/2A çift kutuplu röle çıkışı olacaktır. D Standart 20,000 kart kullanıcısı hafızası olacaktır. D Standart minimum olay hafızası olacaktır. D Minimum 1000 metre mesafede bile PC bağlantısıyla kullanılabilmelidir. D Saha panelleri, uygulama gereklerine cevap verecek şekilde TCP/IP yada RS485 haberleşme protokolü üzerinden merkezle haberleşmesini sağlayacaktır. D.3. Asansör Kontrol Paneli: D Asansör kontrol paneli, min.16 ad. kat kontrolü gerçekleştirilebilecektir. Gerektiğinde modüler olarak genişletilebilmektedir. D RS485 yada TCP/IP bağlantı desteği bulunacaktır. D Geçişin onaylanması durumunda tüm katlara yada sadece izin verilen katlara ulaşıma izin vermelidir.

6 GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Sayfa - 6 D.4. KONTROL BILGISAYARI D.5.1. Minimum 2GB RAM ihtiva edecektir. D.5.2. Minimum Intel Pentium çift çekirdek işlemci (Veya en güncel olan CPU) veya daha hızlı olacaktır. D.5.3. Minimum 1TB HDD ihtiva edecektir. D.5.4. DVD okuyucu/yazıcı ihtiva edecektir. D VGA Flat ekran ihtiva edecektir. D.5.6. Lisanslı Windows İşletim Sistemi ve SQL yüklü olacaktır. D.5. ELEKTRİKLİ KİLİT KARŞILIĞI (FAIL SAFE) (Geçiş Yoğunluğu Az Olan Kapılar için) D.6.1. Gövdesiyle günlük geçiş sayısının fazla olmadığı ashap ve alüminyum kapılar için uygun olmalıdır. D.6.2. Teknik özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır: Çalışma Voltajı: 12VDC Dayanım Kuvveti Değerleri: 330kg, 360kg Dil Hareket Mesafesi: Max. 4mm D.6. Paslanmaz Çelik Çıkış Butonu D Paslanmaz Çelik yapıda olmalıdır. D Kontakları max. 125/250 VAC akıma dayanabilmelidir. D.7. Manyetik Kontaklar D Kullanım alanına göre yüzey montaj yada gömme tip seçeneklere sahip olmalıdır.

YÜZ VE SES TANIMA SİSTEMİ

YÜZ VE SES TANIMA SİSTEMİ YÜZ VE SES TANIMA SİSTEMİ Sistemin Genel Özellikleri Sistem aşağıdaki ünitelerden oluşmalıdır; 1. Yüz tanıma ünitesi 2. Harici röle kutusu veya TCP / IP röle kutusu 3. Wiegand çevirici 4. Server bilgisayar

Detaylı

BOĞAZİÇİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ MÜKELLEFLER GRUP BAŞKANLIĞI YENİBOSNA HİZMET BİNASI GENEL TADİLAT İŞİ ELEKTRİK TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ

BOĞAZİÇİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ MÜKELLEFLER GRUP BAŞKANLIĞI YENİBOSNA HİZMET BİNASI GENEL TADİLAT İŞİ ELEKTRİK TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ BOĞAZİÇİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ MÜKELLEFLER GRUP BAŞKANLIĞI YENİBOSNA HİZMET BİNASI GENEL TİLAT İŞİ ELEKTRİK TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ Tadilat yapılacak Hizmet Binasında genel olarak aşağıda sıralanan

Detaylı

Enerjimiz Herseye Yeter

Enerjimiz Herseye Yeter ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. İŞİN KONUSU Elektronik Belge Yönetim Sistemi Yazılımı Hizmet Alımı İşi; ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. (İDARE) standart dosya planının oluşturulması, oluşturulan

Detaylı

YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMLERİ

YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMLERİ Hazırlayan Ender Barış AKBULUT ÇANKIRI-2006 YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMLERİ YANGIN TARİHÇESİ HAKKINDA BİLGİ Acil durumlarda kullanılan madeni çanlardan sonra ilk elektrikli zil 1891'de ABD'de üretilmiştir.

Detaylı

2013 YILI e-devlet KAPISI 160 İLETİŞİM MERKEZİ HİZMETİ ALIMI

2013 YILI e-devlet KAPISI 160 İLETİŞİM MERKEZİ HİZMETİ ALIMI TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. 2013 YILI e-devlet KAPISI 160 İLETİŞİM MERKEZİ HİZMETİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ e-devlet Kapısı 160 İletişim Merkezi Hizmeti İhalesi Teknik Şartnamesi 2

Detaylı

T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SİYAH BEYAZ VE RENKLİ FOTOKOPİLERİN ÖĞRENCİ - PERSONEL GİRİŞ KARTLARI İLE KULLANILMASI ÖĞRENCİ KREDİ YÜKLEME KİOSKLARI VE TAKİP, RAPORLAMA YAZILIMI İHALE TEKNİK ŞARTNAMESİ

Detaylı

Enerjimiz Herseye Yeter

Enerjimiz Herseye Yeter PERSONEL GEÇİŞ CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ Parmak izi onaylama hızı 0.3 saniye veya daha az olmalıdır. Hata kabul oranı 0,00001 den daha yüksek olmamalıdır. Hatalı reddetme %0,01 veya daha az olmalıdır. Cihaz

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ MONTAJI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

Milli Eğitim Bakanlığı. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü. Milli Eğitim Bakanlığı. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü. Milli Eğitim Bakanlığı. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezi Sistemi Alımı Teknik Şartnamesi 2007, Ankara Atatürk Bulvarı Kızılay

Detaylı

DCS ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ & YAZILIM ve DONANIM MÜHENDİSLİĞİ

DCS ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ & YAZILIM ve DONANIM MÜHENDİSLİĞİ olarak amacımız müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, ihtiyaç duydukları çözümleri azami ölçüde en az maliyetle karşılamak, müşteri ihtiyaçlarını müşteri memnuniyeti temel alınarak en uygun şekilde

Detaylı

MAVİ TUR TEKNİK ŞARTNAME ACENTE OTOMASYON

MAVİ TUR TEKNİK ŞARTNAME ACENTE OTOMASYON STANDART İLAN FORMU VE BAŞVURU EVRAKLARI Bu program T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından finanse edilmektedir. T.C. Çukurova Kalkınma Ajansı bu program kapsamında teknik destek vermektedir. Mavi Tur,

Detaylı

24kV a kadar ORTA GERİLİM METAL-CLAD ARABALI, VAKUM KESİCİLİ MODÜLER HÜCRE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

24kV a kadar ORTA GERİLİM METAL-CLAD ARABALI, VAKUM KESİCİLİ MODÜLER HÜCRE TEKNİK ÖZELLİKLERİ 24kV a kadar ORTA GERİLİM METAL-CLAD ARABALI, VAKUM KESİCİLİ MODÜLER HÜCRE TEKNİK ÖZELLİKLERİ 1 İÇİNDEKİLER 1. KAPSAM 2. GENEL 2.1 STANDARTLAR VE YÖNETMELİKLER 2.2 ÇALIŞMA ŞARTLARI 2.3 DOKÜMANTASYON 3.

Detaylı

YENİ NESİL ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLAR TEKNİK KILAVUZU TK-2. Sürüm 3.0

YENİ NESİL ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLAR TEKNİK KILAVUZU TK-2. Sürüm 3.0 YENİ NESİL ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLAR TEKNİK KILAVUZU TK-2 Sürüm 3.0 6 ŞUBAT 2015 Yeni Nesil ÖKC Teknik Kılavuzu TK-2, Sürüm 3.0 Sayfa 1 A- Giriş: Bu Teknik Kılavuz Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlarda

Detaylı

Alçak Gerilim IEC Motor Kontrol Merkezleri

Alçak Gerilim IEC Motor Kontrol Merkezleri ROCKWELL AUTOMATION TEDARİK ŞARTNAMESİ TEDARİK ŞARTNAMESİ Alçak Gerilim IEC Motor Kontrol Merkezleri 2500-SR002B-TR-P 1 İÇİNDEKİLER PART 1 GENEL... 3 1.01 ŞARTNAME KAPSAMI... 3 1.02 İLGİLİ KISIMLAR...

Detaylı

MERAM ELEKTRĠK DAĞITIM A.ġ. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. MOBĠL KABUL PROJESĠ YAZILIM ġartnamesġ

MERAM ELEKTRĠK DAĞITIM A.ġ. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. MOBĠL KABUL PROJESĠ YAZILIM ġartnamesġ MERAM ELEKTRĠK DAĞITIM A.ġ. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MOBĠL KABUL PROJESĠ YAZILIM ġartnamesġ ÖZEL ġartname İçindekiler 1 KONU 3 2 KAPSAM 3 3 TANIMLAR 3 4 GENEL HUSUSLAR 4 5 KABUL SĠSTEMĠ 5 5.1 WEB Portal 5 5.1.1

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

EK-4 TEKNİK ŞARTNAME (TELEKOM SDH DEVRELERİ ÜZERİNDEN KATKI DEVRELERİ SİSTEMİ) 1. İŞİN TANIMI VE İSTENEN GENEL ÖZELLİKLER 1. Bu şartname, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu nun (bundan sonra TRT olarak kısaltılacaktır)

Detaylı

TÜRKİYE İŞ KURUMU GÜVENLİK VE LİSANS İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE İŞ KURUMU GÜVENLİK VE LİSANS İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE İŞ KURUMU GÜVENLİK VE LİSANS İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Ocak 2009 İŞKUR Güvenlik ve Lisans İhalesi Teknik Şartnamesi Sayfa 1 / 11 1. KONU, AMAÇ VE KAPSAM 1.1. KONU Bu teknik şartname, Türkiye İş

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİNDE ARIZA VE BAKIM ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

400 KVA 3 FAZ GİRİŞ VE 3 FAZ ÇIKIŞLI KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI TEKNİK ŞARTNAMESİ

400 KVA 3 FAZ GİRİŞ VE 3 FAZ ÇIKIŞLI KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI TEKNİK ŞARTNAMESİ 01-TEM-.2013 16:11 Kimd. Kime:+90 312 4181361 S. 3'8 400 KVA 3 FAZ GİRİŞ VE 3 FAZ ÇIKIŞLI KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu teknik şartname 400 KVA Kesintisiz Güç Kaynağı (bundan sonra

Detaylı

İÇİNDEKİLER KM. LL2WT.004

İÇİNDEKİLER KM. LL2WT.004 İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 4 2. TEKNİK ÖZELLİKLER... 5 3. SERTİFİKALAR... 6 3.1. Yönetmelikler ve Standartlar... 6 4. AÇIKLAMALAR... 7 4.1. Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Sırasında Dikkat Edilecek

Detaylı

DOĞALGAZ SATINALMA TEKNİK ŞARTNAMESİ DG-SAŞ-11 YAYIM : 1 REVIZYON : 1 TARİH : 04.06.2013 SAYFA : 1 / 7 OTOMATİK HACİM DÜZELTİCİ(Korrektör)

DOĞALGAZ SATINALMA TEKNİK ŞARTNAMESİ DG-SAŞ-11 YAYIM : 1 REVIZYON : 1 TARİH : 04.06.2013 SAYFA : 1 / 7 OTOMATİK HACİM DÜZELTİCİ(Korrektör) DOKÜMAN No: DOĞALGAZ SATINALMA TEKNİK ŞARTNAMESİ YAYIM : 1 REVIZYON : 1 TARİH : 04.06.2013 SAYFA : 1 / 7 OTOMATİK HACİM DÜZELTİCİ(Korrektör) İÇİNDEKİLER 1- AMAÇ VE KAPSAM 2- STANDARTLAR 3- TEKNİK ÖZELLİKLER

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A RENICA KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A Modelleri için geçerlidir. İÇİNDEKİLER Çok Önemli Notlar Bölüm 1 Genel açıklama 1.1 Tanıtım 1.2 Aksesuarlar 1.3 Ana özellikler 1.4 Teknik parametreler

Detaylı

Kullanıcı Klavuzu. Boy 1... 5. 0,25 kw tan 37 kw a kadar 3 fazlı asenkron motorlar için değişken hızlı sürücü. Stok No: 0452-0061 Yayın No: 8

Kullanıcı Klavuzu. Boy 1... 5. 0,25 kw tan 37 kw a kadar 3 fazlı asenkron motorlar için değişken hızlı sürücü. Stok No: 0452-0061 Yayın No: 8 Kullanıcı Klavuzu Boy 1... 5 0,25 kw tan 37 kw a kadar 3 fazlı asenkron motorlar için değişken hızlı sürücü Stok No: 0452-0061 Yayın No: 8 Genel Bilgi Sürücü bağlantılarının veya çalışma parametreleri

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ WEB TABANLI UZAKTAN KONTROL 481BB0008 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen Automation Suite Micron Redüktör AKC Endüstriyel PC ler AKM Servo motorlar S700 Servo Sürücüler Delik milli Servo motorlar Cartridge

Detaylı

İÇİNDEKİLER GENEL BİLGİLER

İÇİNDEKİLER GENEL BİLGİLER İÇİNDEKİLER GENEL BİLGİLER:. İmalatçı firma bilgileri....2 Ön söz / Turnike ile ilgili genel bilgiler.........2 Turnike Modelleri..........3 BT / BTE Serisi için Canopy montaj planı.....4 Turnike Kol Montaj

Detaylı

SĠVĠL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BĠLGĠ GÜVENLĠĞĠ ESASLARI YÖNERGESĠ GENEL HÜKÜMLER

SĠVĠL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BĠLGĠ GÜVENLĠĞĠ ESASLARI YÖNERGESĠ GENEL HÜKÜMLER SĠVĠL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BĠLGĠ GÜVENLĠĞĠ ESASLARI YÖNERGESĠ GENEL HÜKÜMLER Amaç MADDE 1- (1) Bu yönergenin amacı; Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nün görevi ve konumu nedeniyle bilgi çağı gereklerine

Detaylı

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİMİ

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİMİ Hamza KANDUR ELEKTRONİK BELGE YÖNETİMİ SİSTEM KRİTERLERİ REFERANS MODELİ (v.2.0) Gözden geçirilmiş 2. Basım İstanbul 2006 Ofset Hazırlık: Yücel Dağlı Baskı & Cilt: Kitap Matbaacılık (212) 501 46 36 Kapak:

Detaylı