Karabük Amerikan Kültür Derneği

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Karabük Amerikan Kültür Derneği"

Transkript

1 Karabük Amerikan Kültür Derneği [Yan çubuk çubuk, ana olarak öğedir. Çoğu sağına veya da sayfanın kısmında metin değiştirmek Araçları Yan çubuk çubuk, ana olarak öğedir. Çoğu sağına veya da sayfanın kısmında metin değiştirmek Araçları kullanın.] içeriğini yazın. Yan belgeyi bağımsız tamamlayan bir durumda sayfanın soluna hizalanır ya üst veya alt bulunur. Yan çubuk kutusunun biçimlendirmesini için Metin Kutusu sekmesini kullanın. içeriğini yazın. Yan belgeyi bağımsız tamamlayan bir durumda sayfanın soluna hizalanır ya üst veya alt bulunur. Yan çubuk kutusunun biçimlendirmesini için Metin Kutusu sekmesini

2 AMACIMIZ Karabük Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu; Bilgi çağında eğitime duyulan ihtiyaç doğrultusunda küresel ortamdaki bilgiye ulaşmak isteyen birey ve şirketlerin gelişimine kaliteli yabancı dil eğitimi vererek, katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir dil okuludur. Türkiye`nin ulusal ve uluslararası düzeyde kabul gören ve çeşitli alanlarda birçok ilki gerçekleştirerek ödüller alan tek Türk Yabancı Dil Kursu olma özelliğine sahip olan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, 2010, 2011 ve 2012 eğitim yıllarında Türkiye de en az şikayet alan dil kursu olma özelliği ile Türkiye Tüketici Birliği Ödülü almış, bunun yanında 2011 yılı Avrupa Birliği Tüketici Ödülü ile onurlandırılan yabancı dil kurslarımız Türkiye'de 120, yurt dışında 12 merkezi noktadaki şubelerinde hizmet vermeye devam etmektedir. Karabük Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu; Genel İngilizce Eğitimi, Kurumsal Eğitim, Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, YDS, IELTS, TOEFL, HAZIRLIK ATLAMA (vs. sınav İngilizceleri) eğitimi gibi gelişimini destekleyici alanlardaki açılımlarıyla dünya standartlarını yakalamış bir eğitim kurumu ve bir dünya markası olarak hizmetlerine devam etmektedir. Karabük Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu genel İngilizce programlarında Avrupa Birliği Komisyonu tarafından akredite edilmiş ve sadece Türkiye de Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları'nın kullandığı Avrupa Dil Portfolyosu üzerinden eğitim vermekte ve bu eğitimde 6 seviyelik Avrupa Dil Portfolyosu eğitim sistemi uygulanmaktadır. Kurlar hafta içi ve hafta sonu yapılan ders programlarına göre bir seviye 2,5 ay civarında sürmektedir. Genel İngilizce Programları dışında sınavlara yönelik eğitim programları da mevcuttur. Özellikle uluslararası kabule sahip TOEFL, IELTS, TOEIC, GMAT, GRE, SAT, FCE, CAE, CPE, BEC, BULATS ve ülkemizde uygulanan YDS programına yönelik kurs programları bulunmaktadır. Ayrıca Karabük Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları bünyesinde belirli meslek gruplarına veya belirli amaçlara yönelik İngilizce eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler ve kurum çalışanları için özel hazırlanmış olan eğitim programları mevcuttur. Branşa yönelik özel amaçlı İngilizce kursları adı verilen bu programlar İş İngilizcesi, Finans, Turizm, Tıp, Hukuk, Bilgi Teknolojileri, Havacılık, Mühendislik gibi alanlarda teknik ve pratik İngilizce bilgisine ihtiyaç duyan kişilere yöneliktir. Karabük Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu bünyesinde ya da firmaların ihtiyaçları doğrultusunda, kendi lokasyonlarında sektöre özel dil eğitimi de vermektedir.. Karabük Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, kurumsal yapıya sahip Bimeks, Sabancı Holding, Koç Ailem, Garanti Bankası gibi ulusal firmaların çalışanlarına da dil eğitimi sağlamaktadır. Kurumumuz İngilizce dışında; Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Rusça ve diğer Avrupa dilleri ile de hem bireysel hem de kurumsal dil eğitimi sunmaktadır.

3 NEDEN KARABÜK AMERİKAN KÜLTÜR VE İLKELERİMİZ Karabük Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu İngilizce dilini uluslararası eğitim standartlarına sadık kalarak, kaliteden ödün vermeden, öğrencilerine mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi kendine görev bilmiştir. Bu amacı gerçekleştirmek ve öğrencilerin sonsuz güvenini kazanabilmek için aşağıdaki ilkeleri değişmez olarak kabul etmiştir. - Avrupa Dil Portfolyosu uyumlu eğitim verir. Böylece Avrupa Standartlarında eğitim alma imkanı sunar. Sadece gramer bilen öğrenciler değil, öğrendiklerini aktif olarak kullanabilen öğrenci mezun etmeyi hedefler. - Sadece anadili İngilizce olan, alanlarında uzman, diplomalı ve sertifikalı yabancı eğitimciler ve deneyimli Türk Eğitmenler ile eğitim verir. - Şubesinde tecrübeli, uzman yabancı ve Türk eğitim koordinatörleri bulundurur. - Yüksek kalitede ders kitaplarını ve dokümanlarını öğrencilerine ücretsiz sağlar. - Öğrencilerini İngilizce seviye tespiti sonrasında en verim alacağı sınıfa yerleştirir. - Uluslararası standartlara uygun bir eğitim verir. - %100 öğrenme garantisi sunar. Aldığı kur sonunda, sınavlarında başarısız olan öğrencilerine "başaramadınız" demez. Devamsızlığı %10'u aşmamış ve ev ödevlerini eksiksiz tamamlamış ise; üst kura geçemeyen öğrencilere ücretsiz tekrar hakkı verir. - İlk 16 ders saatinde öğrencilerimizin kayıt sildirme ve iptal hakkı vardır. - Öğrencilerimizin eğitimlerini 1 yıl boyunca dondurma hakları vardır. -İnternet ortamında özellikle kelime çalışmaları yapabileceği site üyeliğini ücretsiz olarak verir.(mykelime.com sitesi) -Kurum öğrencilerine ücretsiz speaking club,business club aktivitelerinden yararlanmalarını sağlar. - Öğrencilerine ücretsiz ikramlar sağlar.

4 ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİ Bizim İçin En Değerli Referans Her Yıl Başarı İle Kurumlarımızdan Mezun Olan 150,000 Civarı Öğrencimizdir. Sadece öğretmenlerinin iyi olması tek başına bir dil okulunun iyi olması için yeterli bir kriter değildir. Diğer çalışanların da kendi alanlarında tecrübeli olması gerekir. Bizim için, öğrencilerimizin mutluluğu ve memnuniyeti en ön sıradadır. Bunun için tüm öğrencilerimize belirli dönemlerde anket formları dağıtır ve onlardan görüş önerilerini isteriz. Tüm istek ve sorunlarınızla birebir ilgilenilir, kantin görevlisinden şube müdürüne kadar herkes, eğitiminizin sorunsuz ve yüksek kalitede tamamlanması için çalışırlar. Avrupa Dil Pasaportu kriterlerine uygun en önemli koşullarından biri de "Kendi Kendine Değerlendirme" (Self Assessment) yöntemidir. Öğrenci belli aralıklarla ve kur sonunda, Avrupa Dil Pasaportu değerlendirme formları aracılığıyla kendini değerlendirir ve kuru başarıyla tamamlayıp tamamlayamadığına öğretmenleri ile birlikte karar verir. Kurunu başarıyla tamamlamadığını düşünen öğrencinin devamsızlığı belli ders sayısını geçmemişse aynı kuru ücretsiz alma hakkına sahiptir.

5 DİL EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ GENEL İNGİLİZCE PROGRAMLARI En fazla 10 kişilik sınıflarda farklı gün ve saat seçenekleri sunan, Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak Yabancı ve Türk dil eğitmenlerle konuşma ağırlıklı derslerin gerçekleştiği programlardır. Dil programlarına başlayan her kişi Avrupa Dil Pasaportu'nu alarak "kendi kendini değerlendirme" (self assessment) esasına dayanan bir sistemde dil öğrenme gelişimini uzman rehberleri eşliğinde takip eder. AMERİKAN KÜLTÜR YABANCI DİL OKULLARI, EĞİTİM SİSTEMİNİ, AVRUPA DİL PORTFOLYOSU'NA UYARLAMIŞ TÜRKİYE'DEKİ BİRKAÇ EĞİTİM KURUMUNDAN BİRİDİR.

6 DİL DÜZEYİ GÖSTERGELERİ A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde toplam 6 kuru ifade eder. Bu genel programlarda dersler, Amerikan İngilizcesi ve konuşma becerisi odaklıdır. 1 seviye 80 ders saatlik eğitimden oluşmaktadır. Hafta içi akşam gruplarında 9 veya 10 haftada 1 seviye, hafta sonu programlarda ise 10 haftada 1 seviye tamamlanır. Ders Saatleri aşağıdaki gibidir: Hafta içi (Akşam) Pzt-Çrş-Cm günleri / saatleri arasında (Haftada 9 Ders saati) Hafta içi (Akşam) Salı-Perşembe günleri / saatleri arasında (Haftada 8 Ders saati) Hafta içi Pzt-Çrş-Cm günleri sabah ve öğle grupları (Haftada 9 Ders saati) Hafta içi Salı-Perşembe günleri sabah ve öğle grupları (Haftada 8 Ders saati) Hafta sonu (Sabah) Cmt-Pzr / (Haftada 8 Ders saati) Hafta sonu (öğle) Cmt-Pzr 12:30 / (Haftada 8 Ders saati) Hafta sonu (öğleden sonra) Cmt-Pzr 16:00 / (Haftada 8 Ders saati)

7 İLKÖĞRETİM VE LİSE GRUPLARIMIZA YÖNELİK PROGRAMLAR İlk, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik kendi yaş ve seviyelerine uygun olarak okul döneminde ve yaz döneminde olmak üzere İngilizce programlarımız mevcuttur. Öğrencilerimize, kids club,speaking club,ingilizce mental aritmetik gibi aktiviteler ile İngilizceyi severek öğretmeyi hedeflemekteyiz. 48 GÜNDE İNGİLİZCE EĞİTİM PROGRAMLARI Amerikan Kültür Yabancı Dil kurslarının 9 yıldır tüm dünyada özel müşterilerine uyguladığı bir eğitim sistemidir. Bu program, dünyada bilinen en etkili, en hızlı ve en kolay dil öğrenme yöntemidir. Bu programda öğrencilere meslekleri doğrultusunda en çok ihtiyaç duyacakları kelimeler ve cümle yapıları öğretilirken hayat boyu belki de hiç kullanmayacakları ve hatta bir Amerikalının bile günlük yaşamda hiç kullanmadığı gereksiz gramer bilgileri ve kelimeler öğretilmez. 48 Günde İngilizce kursları, öğrencilerine en kısa sürede ve en etkili şekilde kelime ve konuşma ağırlıklı bir İngilizce eğitimi verir. Programa başladığınızda ilk iki günlük deneme süresinde ne kadar hızlı ve kadar kolay bir şekilde İngilizce öğrendiğinize siz de şaşıracaksınız. Daha da önemlisi İngilizce öğrenip öğrenemediğinize programın sonunda siz karar vereceksiniz. 48 Günde İngilizce programında 1 seviye 192 ders saatlik eğitimden oluşmaktadır. Öğrencilerimize haftada üç kere kuruma gelmelerini ve 1 gün eğitim alıp, 1 gün almamasını önermekteyiz. Programda haftada toplam 12 ders saati eğitim yapılmaktadır. Bu şekilde toplam 48 kere eğitim için kuruma gelindiği taktirde program 4 ay sonunda tamamlanmaktadır.

8 %80 İNDİRİMLİ 2. YABANCI DİL Amerikan Kültür Yabancı Dil Okulları'nda herhangi bir yabancı dil programlarına kayıtlı her öğrencimiz öğrenim süresi içinde açılmış olan başka bir yabancı dil programının grup eğitimlerine, (Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça) ilk kur ücretinin %20'sini ödeyerek devam edebilir. ÖZEL DERS Yabancı ya da Türk eğitmenler ile ders saatlerini ve günlerini kendinizin belirlediği özel derslerde, 24 derslik programlar halinde eğitmenlerimizle birebir olarak ders alabilirsiniz. KONUŞMA VE İŞ İNGİLİZCESİ PROGRAMLARI Konuşma ve İş İngilizcesi programında özel BUSINESS & CONVERSATION CLASS eğitimimiz tamamı yabancı öğretmenlerle verilmektedir. Programın temel amacı, öğrencilerimizin konuşma yetilerini üst seviyelere taşımak ve pratik İş İngilizcesi eğitimi vermektedir. Eğitim alacak personellere göre eğitim planlanmaktadır. Eğitimlerimiz ; Akıcı Konuşma (Fluency), Telefonda konuşma Teknikleri, Toplantı yönetme ve Sunuş Teknikleri, Pazarlık yapabilme teknikleri, Resmi yazışmalar, Rapor hazırlama, İş ve ekonomi gazete ve dergileri okuyup anlama, Yöneticiler için yoğun Eğitim (VIP English),Sektöre Özel amaçlı Mesleki İngilizce vb.. konuları kapsamaktadır.

9 SINAV İNGİLİZCESİ PROGRAMLARI Hazırlık programlarımız ingilizce dilbilgisi ve konuşma becerilerinizin gireceğiniz sınavın yöntem ve tekniklerine uygun olarak geliştirilmesi doğrultusunda hazırlanmıştır. YDS,TOEFL, IELTS, TOEIC, GMAT, GRE, SAT, FCE, CAE, CPE, BEC, BULATS hazırlık programlarımız da mevcuttur. TOEFL (Test of English as a Foreign Language) TOEFL, Amerika merkezli ETS (Educational Testing Service) tarafından oluşturulmuştur ve dünya üzerinde İngilizce yeterlilik göstergesi olarak en çok kabul gören testtir. Birçok eğitim kurumu, devlet kurumu, profesyonel organizasyon ve şirket bu test sonuçlarını İngilizce bilgisinin bir göstergesi olarak kabul etmekte ve buna göre değerlendirmeler yapmaktadır. TOEFL, adayların dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçer ve sınav internet üzerinden yapılır. TOEIC (Test of English for International Communication) Özellikle iş dünyasına yönelik İngilizce iletişim becerileri üzerine yoğunlaşan ve yeterliliği ölçmeyi amaçlayan bir testtir. TOEIC, Amerika merkezli ETS (Educational Testing Service) tarafından oluşturulmuş ve her yıl dünya üzerinde 5 milyon kişinin üzerinde aday bu testi almaktadır. Birçok kurum ve şirket iş başvurularında, dil tazminatlarında ya da promosyonlarında, iş yaşamında İngilizce yazışması ve iletişim standartları konusunda adayların İngilizce bilgi düzeylerini anlamak için bu testin sonuçlarını bir gösterge olarak kabul etmektedir. TOEIC testleri yetkilendirilmiş test merkezleri tarafından yapılmaktadır. IELTS (International English Language Testing System) İngilizce'nin geçerli olduğı ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır. Özellikle İngiltere, Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Öğretim Kurumlarına giriş için ve Türkiye'de bazı üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıfından muafiyet için bu sınav skoru kabul edilir. Akademik ve Genel IELTS sınavları vardır, ancak yükseköğrenim için geçerli olan Akdemik IELTS sınavıdır.

10 ÖĞRETMENLİK PROGRAMLARIMIZ ULUSLARARASI İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ OLMAK İSTER MİSİNİZ? INTESOL İngilizce Öğretimi Metodolojisi ve Uygulaması Sertifikası ile hem Türkiye'de hem de ana dili İngilizce olmayan dünyadaki tüm ülkelerde İngilizce Öğretmeni olarak çalışabilirsiniz. Uluslararası tanınırlığı olan tam akredite Collage of Teachers TESOL Sertifikası ve bu belgenin yanısıra tanınmış ve saygın bir eğitim kuruluşu olan The Collage of Teachers'ın "A member of Collage of Teachers" ünvanını alırsınız. Bu sertifika ile M.E.B'dan onaylı atama yapılarak çalışabilirsiniz. INTESOL İngilizce Öğretimi Metodolojisi ve Uygulaması Sertifikası ile hem Türkiye'de hem de ana dili İngilizce olmayan dünyadaki tüm ülkelerde İngilizce Öğretmeni olarak çalışabilirsiniz.

11 KURUMSAL EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ Şirketler ise artık en çabuk dönüşüm alabilecekleri alana, insana yatırım yapmaktadır. Bir yabancı dili konuşabilmek, kişiye olduğu kadar firmaya da artı değer kazandırır. Kurumsal eğitim programlarımız iş hayatında gereksinim duyulan temel, orta ve ileri düzey İngilizce iletişim becerilerini, uzman eğitmenlerimiz ile Avrupa Dil Portfolyosu uyumlu olacak şekilde yapılandırılmıştır. Firma bünyesinde İngilizce dil eğitim programına dahil edilen katılımcıların pozisyonlarına bağlı olarak iş yaşantılarında gerekli olan İngilizce iletişim becerilerinin tespiti ve firma amacına yönelik aktif kullanım şekilleri belirlenir. Kurumsal eğitimlerimiz Firmanın kendi bünyesinde bulunan eğitim salonlarında gerçekleşebilir. Firmanın belirlediği gün ve saatlerde eğitmenlerimiz eğitim verebilmektedir. Grupların max. 12 kişi olarak oluşturulmasını tavsiye etmekteyiz. Dilerseniz personelleriniz Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu Temsilciliklerimiz de de eğitim alabilmektedirler. Türkiye'de bulunan en yaygın dil okulu olmamızdan dolayı, İstanbul dışındaki şubelerinizde bulunan personellerinize de 120 adet Temsilciliğimiz ile hizmet verebilmekteyiz. Firma çalışanlarınızın Yabancı dil seviyeleri de uzman kadrolarımız tarafından ölçümlendirilerek tarafınıza rapor edilebilmektedir. Mevcut ya da yeni alınan tüm personelleriniz için seviye danışmanlığı da yapabilmekteyiz. KURUMSAL RAPORLAMA Amerikan Kültür Yabancı Dil Okulları, eğitim alan kurumsal öğrencileri ile ilgili detaylı bir raporlama yapabilmektedir. Öğrencilerin devam devamsızlık durumları, öğretmenlerin derslerdeki yorumlarını, aldıkları testlerin sonuçlarını ve kurumumuz ile olan her türlü iletişimi içeren raporlar sunar. Bu bilgiler istenildiğinde hem öğrencilerle hem de sizinle paylaşılır.

12 Ücretsiz olarak alabileceğiniz SOSYAL AKTİVİTELER Konuşma Kulüpleri, yabancı dil programlarından bağımsız olarak katılabileceğiniz, dialog kurma becerilerinizi geliştiren aktivitelerdir. İngilizce, Almanca ve İspanyolca kulüpleri dönemsel olarak açılmaktadır. Genellikle yabancı personel ile çalışılan bu kulüplerde katıldığınız programa bağımlı olmak zorunda değilsiniz. Örneğin; Almanca biliyorsanız ve İngilizce eğitimi alıyorsanız Almanca'nızı geliştirmek ve hatırlamak için Almanca Konuşma Kulübüne katılabilirsiniz. Sosyal aktiviteler, sizlere edinmeyi düşündüğünüz bir hobiyi ücretsiz deneme fırsatı sağlar. Kişisel gelişiminize bir ölçüde vakit ayırabilmeniz açısından önemli bir fark yaratır. Online İNGİLİZCE Bu program sizlere; kendi kendinize İngilizce çalışırken bir İngilizce öğretmeni ile özel ders verecektir. Bu yöntem; eğitiminizi pekiştirerek ve internet materyalleri kullanarak kolay ve hızlı İngilizce öğrenmenizi sağlamak üzere hazırlanmıştır. Bildiğiniz gibi haftanın belirli günleri ve akşamları bir İngilizce kursuna gitmek en doğru metottur. Ancak TOEFL, IELTS ya da KPDS gibi bir sınava girmeyecekseniz veya bulunduğunuz bölgede iş yoğunluğunuz, aile durumunuz bir kursa gitmenize engel ise, amacınız da günlük hayatın konuşulan İngilizcesini öğrenmekse doğru yerdesiniz

13 REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI AVIVA SİGORTA BİRLEŞİK FON BANKACILIĞI ÇELEBİ YER HİZMETLERİ BEST FM TMSF TRT AVEA PETKİM COCA COLA ECZACIBAŞI FORD OTOSAN HILLSIDE SU HOTEL HOTEL BEDS HDI SİGORTA A.Ş. BİLEŞİM A.Ş. PROMED A.Ş. TÜRK TELEKOM HOTEL SUN ZEYNEP MERCEDES BENZ BRITISH AMERICAN TOBACCO SHERATON VOYAGER HOTEL SUNEXPRESS HAVAYOLLARI URART GÜMRÜKSÜZ MAĞAZA İŞLETMECİLİĞİ TITANIC RESORT HOTEL TÜRK HAVA YOLLARI HAVALİMANI İŞLETMECİLİĞİ WOW TOPKAPI & KEREMLİN PALACE HOTELS DENİZ REKLAM A.Ş. MAZARS & DENGE DENETİM BAKIRKÖY DEVLET HASTANESİ INTERNATIONAL COMMUNITY SCHOOL GENWORTH FİNANSAL HİZMETLER A.Ş. IÇTAŞ ANTALYA HAVALİMANI YUG LOJİSTİK BİMEKS BAYER İLAÇ MAERSK DENİZCİLİK LOJİSTİK SHELL KOÇ AİLEM TEB KOBİ

14 İŞ İNGİLİZCESİ KİTAPLARIMIZ Tamamen sizlere özel eğitimler oluşturabiliriz.

15 HÜRRİYET CADDESİ İNG BANK ÜSTÜ KAT: 1-2 KARABÜK MERKEZ

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi Türkiye genelinde devlet okullarında İngilizce eğitimi ihtiyaçlarını belirlemeyi ve politika önerileri

Detaylı

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 1 İÇİNDEKİLER 5 Rektörümüzden 6 Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi 17 Yönetmelikler & Yönergeler 18 Akademik Takvim 19 Ders Kaydı 19 Derse Devam Zorunluluğu 19 Not Sistemi

Detaylı

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİNDEKİLER Giriş Yüksek lisans (master) Doktora Yüksek lisans hakkında merak ettikleriniz Yurtdışı lisans üstü öğrenimle ilgili genel bilgiler ABD de lisans üstü

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı 1 Öğrenci Elkitabı 2014-2015 1. Hoşgeldiniz 2. Yabancı Diller Yüksekokulu Hakkında 2.1. Okulumuzun Tarihçesi 2.2. Misyon ve Vizyon 2.3. Okulumuz Nasıl İşler? 3. İYTE Hakkında

Detaylı

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 Değerli Öğrenciler, Öncelikle Işık Üniversitesi ni seçtiğiniz için sizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Birçok bölümünde eğitim dili tamamen veya kısmen İngilizce olan

Detaylı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Tıp Eğitimi Çalışma Kolu 2013 Değerli TurkMSIC Gönüllüleri, TurkMSIC olarak bir tıp öğrencisinden daha fazlası olmak

Detaylı

KANADA DA İNGİLİZCE. 2 Year Winner. Japan Best School Award ILAC Vancouver. Best English School in Toronto

KANADA DA İNGİLİZCE. 2 Year Winner. Japan Best School Award ILAC Vancouver. Best English School in Toronto 2015 KANADA DA İNGİLİZCE Winner 5 years in a row Winner 3 years in a row 2 Year Winner Winner 8 years in a row STM Star English Language School North America Best English School in Toronto Japan Best School

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

Singapur eğitim sisteminin başarısına etki eden faktörlerin incelenmesi*

Singapur eğitim sisteminin başarısına etki eden faktörlerin incelenmesi* Eğitim Bilimleri Dergisi / Journal of Educational Sciences Yıl / Year: Ocak / January 2014 Cilt-Sayı / Volume-Issue: 39 ss/pp: 121-143 ISSN: 1300-8889 DOI: 10.15285/EBD.2014397401 Singapur eğitim sisteminin

Detaylı

FİNLANDİYA VE TÜRKİYE DE İLKOKUL DÜZEYİNDE YABANCI DİL ÖĞRETİMİ FOREIGN LANGUAGE TEACHING AT PRIMARY EDUCATION IN FINLAND AND TURKEY Ekrem SOLAK

FİNLANDİYA VE TÜRKİYE DE İLKOKUL DÜZEYİNDE YABANCI DİL ÖĞRETİMİ FOREIGN LANGUAGE TEACHING AT PRIMARY EDUCATION IN FINLAND AND TURKEY Ekrem SOLAK Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi The Journal of International Social Research Cilt: 6 Sayı: 28 Volume: 6 Issue: 28 Güz 2013 Fall 2013 www.sosyalarastirmalar.com Issn: 1307-9581 FİNLANDİYA VE TÜRKİYE

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR?

İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR? İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR? İNGİLİZCEYİ SİZE GETİRDİK... 1 Global iş yaşamının temeli, uluslararası ticaretin ve diplomasinin ortak dili İngilizcedir. İşinizi büyüterek rakiplerinizle

Detaylı

Do your best! Elinden gelenin en iyisini yap!

Do your best! Elinden gelenin en iyisini yap! ișbirliğiyle Türkiye de AVRUPA POLİTEKNİK ÜNiVERSiTESi UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI Do your best! Elinden gelenin en iyisini yap! www.epu.bg www.epuniversity.eu 2014-2015 Kataloğu Vizyonumuz Güneydoğu Avrupa

Detaylı

MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR?

MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR? MESLEK EĞİTİMİNDE KALİTE İÇİN İŞBİRLİĞİ MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR? OKUL-İŞLETME İŞBİRLİKLERİNE DAİR POLİTİKA ÖNERİLERİ YAYINA HAZIRLAYAN IŞIL ORAL Yapım Myra Koordinasyon Rauf Kösemen,

Detaylı

FİNLANDİYA, ALMANYA, SİNGAPUR VE TÜRKİYE NİN EĞİTİM SİSTEMLERİ AÇISINDAN KADEMELER ARASI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ÖZET

FİNLANDİYA, ALMANYA, SİNGAPUR VE TÜRKİYE NİN EĞİTİM SİSTEMLERİ AÇISINDAN KADEMELER ARASI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ÖZET FİNLANDİYA, ALMANYA, SİNGAPUR VE TÜRKİYE NİN EĞİTİM SİSTEMLERİ AÇISINDAN KADEMELER ARASI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ÖZET Belgin BAL*, Erdoğan BAŞAR** Günümüz dünyasında hemen hemen tüm ülkelerin

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Gençler; umudumuz sizsiniz. Sizler, almakta olduğunuz eğitim ve kültür ile insanlık niteliğinin, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli savunucusu olacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk 2 REKTÖRÜMÜZÜN

Detaylı

YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 -

YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 2 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 3 - İSTİKLAL MARŞI YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 4 - ATATÜ

Detaylı

Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com. Yüksel GÜNDÜZ. gunduz0735@hotmail.com

Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com. Yüksel GÜNDÜZ. gunduz0735@hotmail.com Gelişmiş Bazı Ülkeler İle Türkiye deki Öğretmenlerin Hizmet İçi Eğitimlerinin Karşılaştırılması 1 Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com Yüksel GÜNDÜZ Artvin Çoruh

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI Yaşar UZUN GİRİŞ İnsan kaynakları yönetimi, kamu yönetiminde giderek önem kazanan ve yaygın olarak uygulanmaya başlanan stratejik yönetim

Detaylı

MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM YÖNETMELİĞİ

MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM YÖNETMELİĞİ MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı; a) (Değişik bent: 20/03/2009-27175 S.R.G Yön/1.mad.)

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI http://oidb.marmara.edu.tr/ Sevgili Öğrenciler, Üniversite yaşamına ilk adımınızı attığınız bu

Detaylı

ÜSTÜN ve ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLAR ve EĞİTİMLERİ

ÜSTÜN ve ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLAR ve EĞİTİMLERİ ÜSTÜN ve ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLAR ve EĞİTİMLERİ Prof.Dr. Necate BAYKOÇ DÖNMEZ Özel Gereksinimli Çocuklar ve Özel Eğitim 283 284 Özel Gereksinimli Çocuklar ve Özel Eğitim ÜSTÜN ve ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLAR

Detaylı

MENKUL KIYMET DEĞERLEMESİ. Bölüm:1: YATIRIM KARARI SÜRECİ

MENKUL KIYMET DEĞERLEMESİ. Bölüm:1: YATIRIM KARARI SÜRECİ MENKUL KIYMET DEĞERLEMESİ Bölüm:1: YATIRIM KARARI SÜRECİ Günümüz ekonomik koşullarında tasarruf yapmak ve tasarrufları menkul kıymet yatırımlarına yönlendirmek, hem yatırımcıların refahı hem de ekonominin

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı