2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz"

Transkript

1 2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz 14 Mart Bahariye cad. Adliye Palas No:72 Kat:4 Daire: 8 Kadıköy/Đstanbul

2 2009 Yönetim Kurulu Halim ÇUN 77 Başkan Av. Argun EĞMĐR 86 Başkan Yardımcısı Sevil ÖZCĐĞER Genel Sekreter Kemal MĐLANĐ 86 Sayman Av. Fehmi HASANOĞLU 76 Üye Akgün A.YARDIMCI 95 Üye Burak ÖNER 99 Üye

3 VĐZYONUMUZ Öğrencilerimizin; Cumhuriyet temel ilke ve değerlerine ve çağdaş Türkiye idealine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen, çağdaş, iyi eğitimli, gelişime açık, bilgiyi üreten ve kullanabilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacak şartları oluşturmaktır. MĐSYONUMUZ Eğitim seviyesinin ve fiziki olanakların batı standartlarına çıkartılması, çağın gereklerine uygun teknolojik ve bilimsel gelişmeleri takip eden ve uygulayan nitelikli ve sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de desteklenen ve tamamlanan kaliteli bir eğitim hizmetinin sunulabilmesi için kaynaklar ve projeler yaratarak Kadıköy Anadolu Lisesi ndeki gençleri ve eğitim sürecini her anlamda ve her aşamada desteklemektir.

4 Mütevellilerimiz Kalev Mütevelliler Kurulu ndaki mevcut mütevellilerimize, e-bülten ve lerle projelerimiz ve çalışmalarımızla ilgili bilgi veriliyor ve düzenli olarak bilgileri güncellenerek iletişimin sürekliliği sağlanıyor. Ayrıca bazı mütevellilerimiz mütevelliliklerini mezunumuz olan çocuklarına devretti. Yeni Mütevelli Kazandırılması Çalışmaları Desteğiniz Fark Yaratacak sloganı ile yürüttüğümüz çalışma ile Genel Kurul da Yönetim Kurulumuza verilen yetki çerçevesinde, hazırlanan sunum dosyaları ile Vakfımıza kazandırmayı amaçladığımız mütevelli adaylarına mütevelli davet mektupları ve Vakıf Senedimiz gönderildi. Sonrasında aramalarla iletişim sağlandı. Kasım 2008 de başlattığımız çalışma ile Vakfımıza 30 yeni mütevelli kazandırıldı. Bu girişimi ve açılımı mezunların okullarına sahip çıkmalarının yeni ve güçlü bir göstergesi olarak görüyoruz.

5 KURUMSAL KĐMLĐK VE TANITIM ÇALIŞMALARI Mezunların okula bakan yüzü; kalev

6 WEB SĐTEMĐZ Ziyaretçi Sayıları * 4028 * Şubat 2010 sonu

7 Okul Tanıtım Günleri Temmuz 2009 Burası Kadıköy Anadolu, Amacımız Fark Yaratmak ilkesiyle eğitim çalışmalarını sürdüren okulumuzun, en iyi şekilde tanıtılması ve en başarılı öğrencilerin camiamıza kazandırılması için düzenlediğimiz Okul Tanıtım Günleri nde gönüllü öğrencilerimiz ve mezunlarımız ziyaretçilerimize gelenekleri olan köklü bir camia olmanın farkını yaşattı. Kadıköy Maarif i tercih edecek martı adayları için basın, okul ve dershanelerde tanıtım afişleri ile duyurulan: Temmuz 2009 tarihlerinde Okul Tanıtım Günleri ni gerçekleştirdik. Güncellenmiş Okul Tanıtım Filmi, okulumuzu ziyarete gelemeyenlere fiziki şartlarını inceleme imkanı veren Kadıköy Anadolu Lisesi Sanal Turu, Türkiye genelinde bine yakın ilköğretim okulu ve dershaneye gönderdiğimiz tanıtım dosyaları, DVD ve düzenli e-postalar ile tanıtım çalışmalarımızı sürdürdük. Ayrıca Kadıköy Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi, Sanal Turu ve 2009 Tanıtım Kitapçığını web sitemizde okulumuzu ziyarete gelemeyenlerin incelemesine sunduk. Okulumuzu kazanan genç martıların kayıt döneminde yine tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarımıza 2009 mezunlarımızın desteği ile devam ettik.

8 Kadıköy Anadolu Lisesi Tanıtım Kitapçığı Kadıköy Anadolu Lisesi Sanal Tur Kadıköy Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi

9 Okulumuzdaki Kurumsal Kimlik Çalışmalarımız Okulumuz öğrencilerinin köklü geçmişimizi öğrenmeleri ve özümsemeleri amacıyla planladığımız çalışmaları çeşitlendirerek, okul girişinde ve içinde yerleştirdiğimiz görseller ve uygulamalar ile okulumuzun kuruluşunu, tarihçesini öğrenmelerini, geçmişten ve bugünden yaşayan fotograflarla dönemler arası paylaşımı ve kurum kültürünün sürekliliğini sağlamayı amaçladık.

10 Okulumuzdaki Kurumsal Kimlik Çalışmalarımız Burası Kadıköy Anadolu, 1955 ten günümüze, Maarif Koleji geleneğinin çağdaş, öncü ve lider temsilcisi Burası, katılımcı eğitim anlayışını benimsemiş, bilimsel gelişmeleri takip eden ve kendini sürekli geliştiren bir eğitim kurumu... Burası, kaliteli yaşamın, kaliteli eğitimle başladığını bilenlerin adresi... Burada hedef; Cumhuriyetin temel ilkeleri ve ulusal değerler ile çağdaş Türkiye ideali doğrultusunda yüksek standartlarda eğitim vermek. Burada hedef; akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, yaratıcı, gelişime açık, bilgiyi üreten ve kullanabilen gençler yetiştirmek. Burada hedef; gençleri kalbinin sesini dinleyen özgür bireyler ve bu ülkenin aydınlık yüzleri olarak geleceğe hazırlamak. Amacımız, fark yaratmak

11

12 EĞĐTĐM ÖĞRETĐM FAALĐYETLERĐNE DESTEKLERĐMĐZ Mezunlarımızın okula bakan yüzü; kalev

13 KALEV - KALĐD KALEV in amaçları doğrultusunda verimli çalışmalar yapmak ve projeler üreterek kaynak sağlamak üzere, alanlarında belli noktalara gelmiş, başarılı, Kadıköy Maarif geleneğine inanan ve eğitime destek vermeye gönüllü mütevelli ve mezunlarımızın katılımı ile yeni bir yapı oluşturmak, daha etkin bir KALEV yaratmak için çalışıyoruz. KALEV, mezunlarımızın okula bakan yüzü, öğrencilerimize sağlanacak desteğin, eğitime ve okula yapılacak yatırımların ve her türlü katkının koordinasyon merkezi ve etkin bir organizasyon olarak konumlandırıldı. Camianın mezunlara yönelik hizmetlerinin KALĐD; okula yönelik hizmetlerinin KALEV üzerinden yürütülmesi şeklinde bir görev bölümüyle; her iki kurum da etkin STK lar olarak kendi amaçlarına yönelik projeler üretiyor, belli projeler ise ortaklaşa yürütülüyor. Bu işbirliğinin sağlıklı ve verimli yürütülmesindeki katkılarından ötürü KALĐD Yönetim Kurulu na teşekkür ediyoruz. Martı Bursları KALĐD-KALEV ortak burs projesi Martı Bursları kapsamında öğrencilerimize desteğimiz devam ediyor. Martı Bursları Kalid in mezunlarımızdan sağladığı kaynağın, başvuruların Kalev-Kalid Yönetim Kurullarınca ortak değerlendirmesi sonucunda, Kalev in özkaynaklarıyla da desteklenerek amaca uygun olarak kullanılıyor. Eğitim Bursu (öğrencilerin eğitimlerine destek sağlanması için kullanılmaktadır) Sağlık Bursu (Revirin ihtiyaçlarının sağlanması için kullanılmaktadır) Kütüphane Bursu (Kütüphaneye yeni yayınlar alınması için kullanılmaktadır) Eğitmen Bursu (eğitim seviyesine destek sağlanması için kullanılmaktadır) Kulüp Bursu (Öğrenci Kulüplerinin Faaliyetlerinin desteklenmesi için kullanılmaktadır)

14 KALĐD-KALEV Martı Bursları Programı Martı Bursları Eğitim Bursu öğretim yılında 77 olan burslu öğrenci sayımız, öğretim yılında 67dir. Bu öğrencilerden bir tanesine KALEV olarak burs verilmektedir. Ayrıca döneminde hazırlık sınıfında okuyan bir öğrencimizin yatılılık bedelinin tamamı temin edilerek ödenmiştir. Martı Bursları Sağlık Bursu Revirin ilaç ve sarf malzemesi ihtiyaçları karşılanmaktadır. Martı Bursları Kütüphane Bursu Kütüphanemizin zenginleştirilmesi ve güncelliğinin korunması amacıyla yeni yayınlar alınmakta, kütüphanenin yazılım ve donanımı desteklenmektedir. Martı Bursları Eğitmen Bursu Okulumuz Öğretmenlerinden Demet Kır ın Rotary Gurup Đnceleme Değişim Projesi kapsamında Mart 2009 için 5 hafta süreyle Avusturalya da meslek eğitimine katılması organize edilmiş ve aynı proje kapsamında Amerika ve Avusturalya dan gelen öğretmen guruplarının okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle paylaşımda bulunmaları sağlanmıştır. Matematikçiler Derneği'nin Kasım 2009 tarihlerinde Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi salonlarında düzenlediği 8. Matematik Sempozyumu na okulumuz matematik öğretmenlerinin katılımı için destek verilmiştir. Okulumuz Matematik öğretmeni Semiha Mete nin, MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nce TÜBĐTAK-BĐDEP (Bilim Đnsanı Destekleme Daire Başkanlığı) öncülüğü ile Bilim Olimpiyatlarına katılan öğrencilerin sayısını, bilgisini, birikimini arttırmak amacıyla düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatları Danışmanlık Seminerine katılımı için destek verilmiştir. Seminer sonrası, Bilim Olimpiyatlarına katılacak öğrencilerimizle bir çalışma gurubu oluşturarak, danışmanlık yapmaktadır. Kadıköy Anadolu Lisesi nde on yabancı dil öğretmeninin ek ders ücretleri ödenmektedir.

15 Kadıköy Maarif Geleneği Mezunlardan Öğrenci Kulüplerine Destek... Martı Bursları Kulüp Bursu ECHO Đngilizce Kulübü eğitim öğretim döneminde ilki düzenlenen ve okul geleneğimizde bulunan Đngilizce Münazara yarışması hedeflendiği gibi her yıl geliştirilerek sürdürülmekte ve Vakfımızca desteklenmektedir. Bu yıl ilk kez 9 ve 10. sınıflarda okul içi Đngilizce münazara yapılmıştır. Đngilizce Münazara Yarışmasının ikincisi 11 Şubat 8 Nisan 2009 tarihleri arasında 16 okulun katılımıyla düzenlenmiştir. 31 Mart 21 Nisan Đngilizce Münazara yarışması için hazırlıklar devam etmektedir. Spor ve Satranç Kulübü Kadıköy Anadolu Lisesi Kayak Takımı, Vakfımızın desteğiyle 7-10 Ocak 2009 tarihlerinde Uludağ da yapılan Đstanbul Kayak Đl Şampiyonası na katılarak, Müdür Yardımcımız Yurdanur Erbasan sorumluluğunda şampiyonaya katılan 15 öğrencimizden Onur ARI, Baran KÖSEOĞLU ve Batuhan DĐREK (Snowboard) Batı Gurubuna katılmaya hak kazanmışlardır. Bu yıl yine, F. Yurdanur ERBASAN ve Hatice Aysel AYGÜN rehberliğinde; kayak takımımızda yer alan sporcu öğrencilerimiz 7-11 Ocak 2010 tarihlerinde Bursa ULUDAĞ'da yapılan Đstanbul Đl Birinciliğinde okulumuzu başarı ile temsil ettiler. Yarışmalarda erkek takımımızdan; Baran Köseoğlu 7., Ediz ÖNEN 9., Can ÜLKER 10., kız takımımızdan; Başak ÖZTAHTACI., Melis ŞAHĐN 5., Hilal YAYLA 6., Bensigu SÖZER 10. luk elde ettiler.snowboard yarışmalarında ise; Batuhan DĐREK 7., Oğuzhan BIKMAZ 10. luk elde ettiler.

16 Türkiye Almanya Buluşması Kalev olarak, ziyaret programı kapsamında destek verdiğimiz Kadıköy Anadolu Lisesi ve Paul-Klee Gymnasium okullarının, Alman ve Türk öğrencilerin farklı kültürleri yakından tanıma imkanını bulması, bu sayede kültürler arası anlayış ve hoşgörüyü geliştirmek amacıyla yürüttükleri projenin ilk aşaması Ekim 2008 tarihleri arasında 13 Alman öğrenci ve öğretmenlerinin Okulumuza gelmeleriyle gerçekleşti. Projenin ikinci aşamasında, 4-8 Mayıs 2009 tarihlerinde öğrencilerimiz Almanya da incelemelerde bulundu. Almanca Kulübü Okulumuzda ilk kez çıkarılan Almanca Dergi nin basımı için destek verilmiştir.

17 Tiyatro Kulübü (KALTT) Dans Kulübü 21 Mart 2009 tarihinde düzenlenen, 16 okulun yarıştığı KASDAV Liselerarası Dans Yarışması na okulumuz iki dans gurubuyla katıldı. Martı Bursları kapsamında destek verdiğimiz dans guruplarımızdan biri yarışmanın 1.si olurken, diğer gurubumuz ise Kadıköy Kültür Sanat Derneği Özel Ödülü ne layık görüldü. Cevdet Kudret in Yaşayan Ölüler oyununu sahneleyen ve çeşitli etkinliklere katılan Kadıköy Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu na, dekorkostüm için destek verildi. Doğa Sporları Kulübü (DSK) Kulübün ihtiyacı olan çadır alımı için destek verilmiştir. Matematik Kulübü Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını geliştirerek, sorunlara farklı açılardan çözüm getirmelerini sağlamak amacıyla çalışmalar yapmaları ve Akıl Oyunları ve Yaratıcı Çözümler yarışmalarına katılımları için gerekli olan destek sağlanmış ayrıca okulumuzda büyük ilgi gören GO Oyunu çalışma gurupları için takımlar alınmış ve eğitmen desteği sağlanmıştır.

18 MUN (Model United Nations) Kulübü MUN (Model United Nations) yaş arası öğrencilerin belli bir format çerçevesinde, dünya sorunlarını, resmi bir Đngilizceyle tartıştıkları Birleşmiş Milletler simülasyonudur. Kadıköy Anadolu Lisesi, MUN aktivitelerini ciddiyette yürüten Türkiye deki tek devlet okuludur. GeMUN 2009 / Şubat 2009 tarihlerinde Đtalya da düzenlenen GeMUN 2009 konferansına katıldı. Konferansta Sezin Okulları, FMV Ayazağa Işık Lisesi, Đzmir Işıkkent Lisesi, TED Đstanbul ve TED Ankara Kolej i ile birlikte ülkemizi temsil eden okulumuz dünya çapında 15 i aşkın ülkeden katılan öğrencilerle dünya sorunlarını tartıştı. Öğrencilerimiz, Đnsan Hakları Komitesi nde, Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik Komitesi nde, Biyoçeşitlilik hakkında Özel Konferans ta, Güvenlik Konseyi nde, Ekonomik ve Sosyal Konsey de ve Akdeniz Komitesi nde yapılan tartışmalara katıldılar. DSAMUN 2009 / Ekim 2009 tarihlerinde Yunanistan Atina da düzenlenen DSAMUN 2009 konferansına katıldı. Danışman öğretmenleri Nevin Necef rehberliğinde konferansa katılan Beren Su Kales, Tuğçe Ceceloğlu, Murat Tansan, Anıl Bakkaloğlu ve Hazal Buluttekin komitelerde aktif rol oynayarak, ülkemizi başarıyla temsil ettiler. BERMUN 2009 / Kasım 2009 tarihlerinde Almanya Berlin'de düzenlenen BERMUN 2009 konferansına katıldı. Konferansta 6 delege ile Lüksemburg ve 1 delege ile St. Lucia ülkelerini temsil etti. Öğrencilerimiz komitelerinde aktif rol alarak güncel dünya sorunları için çözüm üretmeye katkıda bulundu. Danışman öğretmenleri Ayşen Toksoylu ve Gülder Engin rehberliğinde konferansa katılan öğrencilerimiz Merisa Şahin, Đrem Toprak, Baturay Çalcı, Atakan Tatar, Elvan Yolcu, Baran Köseoğlu, Hazal Tokatlıoğlu'na ülkemizi başarıyla temsil ettiler. TĐMUN 2009 / Aralık 2009 tarihlerinde Đstanbul Üsküdar Amerikan Lisesi'nde düzenlenen TĐMUN 2009 konferansında, danışman öğretmenleri Süleyman Bağlamaç rehberlğinde okulumuzdan yedi öğrenci ile temsil edildi.

19 PROJELERĐMĐZ Mezunlarımızın okula bakan yüzü; kalev

20 Geçmişten Günümüze Maarif One Way Vision Uygulamaları Pansiyon binası camlarına yapılan one way vision uygulamaları ile öğrencilerimizin okulumuzun kuruluşunu, tarihçesini öğrenmelerini, geçmişten ve bugünden yaşayan fotograflarla dönemler arası paylaşımı ve kurum kültürünün sürekliliğini sağlamayı ve Kadıköy Anadolu Lisesi nin farkını ve Fark Yarattığını vurgulamayı amaçladık. One Way Vision uygulamaları için bize destek veren 1994 mezunumuz Sayın Eyüp Batal'a ve Büyük Baskı Merkezi'ne katkılarından dolayı teşekkür ederiz. KAL Kurumsal Kimlik Panoları Okulumuzun Kurumsal Kimlik Çalışmaları kapsamında, yapmış olduğumuz uygulamalara yenilerini ilave ederek, yol kenarına yerleştireceğimiz okulumuzun adının ve ambleminin yer aldığı totem ile okulumuza dikkat çekmeyi, okul bahçesine yerleştirmeyi planladığımız büyük boy dış mekan panolarında kalıcı mesajlara yer vermeyi, kapaklı afiş panolarında güncel organizasyonları duyurmayı, taşınabilir rollup larla okul içi ve dışındaki tüm organizasyonlarda tanıtım çalışmalarımızı sürdürmeyi hedefledik. Proje maliyetini karşılayarak gösterdiği hassasiyet ve verdiği destek için 1981 mezunumuz ve mütevellimiz Sn.Cem BOZKURT a teşekkür ederiz.

21 KAL Pansiyon Binası TV Ve Dinlenme Odası Kız ve erkek yatılı öğrencilerimizin etüd saatleri dışında kalan zamanlarını değerlendirdikleri 2 adet TV ve dinlenme odasının daha konforlu ve fonksiyonel hale getirilerek iyileştirilmesi ve bu odalara internet ve okuma üniteleri eklenmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mevcut Durum Proje maliyetini karşılayarak gösterdiği hassasiyet ve verdiği destek için 1986 mezunumuz Sn.Acun ILICALI'ya ve 1977 mezunumuz Serdar Güray a teşekkür ederiz. Okul Đçi Yayınlar Đçin 2 Adet LCD TV 55 yıllık geçmişi ile Türk Eğitim Sisteminde önemli bir yeri olan, kendi eğitim gelenekleri ve ortak kültürü bulunan okulumuzun bugünkü durumunu okulumuzu ziyaret edenlere tanıtmak, aynı zamanda öğrencilerimizin de köklü geçmişimizi öğrenmeleri ve özümsemeleri amacıyla planladığımız kurumsal kimlik çalışmalarına devam ediyoruz. Okulumuz içinde, hem hazırlamış olduğumuz tanıtım materyallerini gösterebilmek, hem de okulumuzdaki güncel proje ve organizasyonları duyurabilmek amacıyla iki farklı noktaya LCD TV yerleştiriyoruz. Proje maliyetini karşılayarak gösterdiği hassasiyet ve verdiği destek için 1986 mezunumuz Sn.Acun ILICALI'ya ve 1977 mezunumuz Serdar Güray a teşekkür ederiz.

22 KAL Dış Duvar Revizyonu Okulumuzu görünmez kılan yüksek duvarlar yıkılarak yeni yapılan uygulama ile daha şeffaf ve dışarıdan binaların algılanabildiği bir görünüme kavuştu. Bütçe yetersizliği nedeniyle tamamlanamayan bu uygulamada, gerekli olan kaplama malzemesi için destek arayışımız sonuçlandı. Proje maliyetinin bir bölümünü karşılayarak gösterdiği hassasiyet ve verdiği destek için mütevellimiz Sn.Mehmet YEREBAKAN a ve Önalanlar Yapı A.Ş. Serdar Özer e teşekkür ederiz.

23 KAL Kütüphane Bilgisayar Donanımı yenilenerek okulumuz öğrencilerinin kullanımına sunulmuştur Okulumuzda Satranç Kulübü nün ve tüm öğrencilerin kullanımı için tam donanımlı bir satranç odası açılmıştır. KAL Biyoloji Laboratuarı Öğrencilerin kullanımına Sunulmuştur Diğer Desteklerimiz Okulun ön ve arka bahçesindeki kablosuz internet erişimi güçlendirilmiştir. Okula tahsis edilmiş olan Vakıf aracının tüm masrafları karşılanmaktadır. Okulumuzda 5 personelin istihdam giderlerine katkı sağlanmaktadır.

24 FAALĐYETLERĐMĐZ Mezunlarımızın okula bakan yüzü; kalev

25 KALEV Kadıköy Anadolu Lisesi 1. ve 2. Satranç Turnuvası Ocak Ocak 2010 Đstanbul Liselerinin katılımıyla Ocak 2009 tarihlerinde Kadıköy Anadolu Lisesi Spor Salonu nda gerçekleştirilen turnuvaya toplam 39 takım, 158 sporcu katıldı. Turnuva 18 Ocak 2009 Pazar günü Kadıköy Anadolu Lisesi Kültür Merkezi nde yapılan ödül töreni ile sona erdi. KALEV sponsorluğunda, Satranç Kulübü öğrencilerimiz ve Öğretmenimiz Emel Oğuz la birlikte organize ettiğimiz turnuvada Takım 1.liğini Özel Alman Lisesi, Takım 2.liğini Kadıköy Anadolu Lisesi ve Takım 3.lüğünü Özel Avusturya Lisesi kazandılar. Ayrıca öğrencilerimiz masa dereceleri kazandılar. Kadıköy Anadolu Lisesi Liselerarası 2. Satranç Turnuvası Đstanbul Liselerinin katılımıyla Ocak 2010 tarihlerinde Kadıköy Anadolu Lisesi Spor Salonu nda gerçekleştirilen turnuvaya toplam 40 liseden, 160 sporcu katıldı. Turnuva 17 Ocak 2010 Pazar günü Maarif Kültür Merkezi nde yapılan ödül töreni ile sona erdi. Turnuvada okul takımlarımızda yer alan öğrencilerimiz Berfu Dinçok, Barış Kumkumoğlu, Nadin Gemrekoğlu, Onur Arkış, Irmak Sipahioğlu, Gözde Dinçok, Utku Özdemir Takım 1.si ve Takım 2. si olurken ayrıca Irmak Sipahioğlu, Barış Kumkumoğlu ve Utku Özdemir masanın birinciliklerini aldılar.

26 KALEV Yurt Dışı Dil Okulları Programı Yaz tatilinde yabancı dilini yurtdışında o kültürü yaşayarak geliştirmek, okulda öğrendiği dil bilgisini pratikle buluşturmak ya da yabancı dil eğitimine yurtdışında başlamak isteyen yaş gençler için KALEV Yurtdışı Dil Okulları Programı 3-8 haftalık programlar Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Đngiltere ve Almanya da özenle seçilmiş nitelikli dil okulları ve yabancı öğretmenler Kültürel-sosyal gezi ve aktivitelerle hem güzel bir tatil hem eğitim olanağı A.B.D. Kanada Đngiltere Almanya Ayrıca, tüm yıl boyunca yetişkinlere yönelik, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Đngiltere de uzun/kısa süreli, amaca yönelik ve yoğun Đngilizce dil eğitim programları, Ortaöğrenim, kolej ve Üniversite eğitimi, Sertifika, diploma, master, doktora eğitimi

27 KALEV Kadıköy Anadolu Lisesi 1. Eğitim ve Kariyer Günleri Kadıköy Anadolu Lisesi nde bir ilk: Geleceğinizi Planlamak için Doğru Seçim Kadıköy Anadolu Lisesi Kişisel Gelişim Kulübü nün KALEV in koordinasyonu ile devlet okullarında bir ilki gerçekleştirerek düzenlediği 1. Eğitim ve Kariyer Günleri 7-8 Mayıs 2009 tarihlerinde gerek tanıtım amacıyla etkinliğe katılan eğitim kurumlarının sayısı ve nitelikleriyle ve gerekse Kadıköy Anadolu ve diğer liselerin öğrencilerinin gösterdikleri yoğun ilgi ile hedeflenen başarıya ulaşarak, okulumuz kampüsünde gerçekleşti. Eğitim sektörünün profesyonelleri ile lise çağındaki gençleri buluşturarak bilinçli tercih yapabilmelerine ve kurumların kendilerini tanıtabilmelerine olanak yaratılan organizasyonda; üniversitelerin, dershanelerin, yayınevlerinin ve eğitim sektöründeki diğer şirketlerin tanıtım standlarının yanı sıra KAL Kültür Merkezi nde üniversite, meslek tanıtım ve kariyer seminerleri ile başarılı eğitim ve kariyerleri olan ve toplumda tanınan kişilerin katılımları ile sunumlar düzenlendi. Kadıköy Anadolu Lisesi 2. Eğitim ve Kariyer Günleri 6-7 Mayıs 2010 da Yapılacak

28 Türkiye nin En Büyük Lise Festivali

29 Kadıköy Anadolu Lisesi 46. Dönem Martılar Mezuniyet Töreni ve Balo Organizasyonu eğitim öğretim döneminde okulumuzdan mezun olan 46.Dönem Martılar ın Mezuniyet Töreni ve Çırağan Otel de yapılan Mezuniyet Balosu na organizasyon desteği verdik

30 19-22 Şubat 2009 tarihlerinde Educatürk 09 Eğitim Fuarında, okulumuzun standında ziyaretçilere Yurtdışı Dil Okulu ve 1.Eğitim ve Kariyer Günleri organizasyonlarımızla ilgili broşür dağıttık ve bilgi verdik Şubat 2010 tarihlerinde Türkiye nin en büyük eğitim fuarı olan Educatürk 10 da okulumuzun standında hem Vakfımızın organizasyonlarını duyurduk hem de görevli mezunlarımız aracılığıyla okulumuzun tanıtımını sağladık.

31 Özel Gün Kartları Mutluluk, sağlık, başarı dilekleri ve taziye mesajlarınızı sevdiklerinize iletebilir, bu kartlar için Vakfımıza yapacağınız bağışlarla burs fonumuzun gelişmesine ve oluşturulan projelerin finansmanına katkı sağlayabilirsiniz. KALEV - KAL Okul Armalı Ürünler Tüm mezun ve öğrencilerimizin ortak noktası: Okul Armamızı 54 yıldır gururla taşıyoruz Yeni yaptırdığımız okul armalı ürünler Vakıf Merkezimizden veya mağaza bölümünden temin edilebiliyor.

32 GERÇEKLEŞME BĐLGĐLERĐ

33 2009 Hedefleri 2009 Gerçekleşenler Eğitim Öğretim Faaliyetlerine Destek Eğitim Öğretim Faaliyetlerine Destek Okulumuzda yabancı öğretmen çalıştırılmasının şartlarını hazırlamayı Hazırlık aşaması tamamlanmış, Mart-Nisan-Mayıs döneminde uygulamaya geçilecektir Eğitim için yabancı kültür organizasyonları ve konsolosluk destekleri sağlamayı Bu alanda faaliyet gösteren STK larla işbirliktelikleri yürütülmektedir. Avrupa Birliği fonları ve eğitim programlarından yararlanmayı Avrupa Birliği Fonları ve Eğitim Programları ile ilgili Vakfımız bünyesinde bir komite oluşturulmuş, bu konuda uzman mezunlarımızın katılımıyla çalışmalarına devam etmektedir. Okulun fiziki ihtiyaçları ve yatırımlar Okulun fiziki ihtiyaçları ve yatırımlar Okul idaresinin talep edeceği ve ihtiyaç duyulan diğer fiziki yatırım ve projeleri hayata geçirmeyi Okul adının yer aldığı pano ile yerleşke panosunu kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde düzenlemeyi Okul içinde iki adet LCD ekran aracılığıyla faaliyetlerimizi ve projelerimizi tanıtmayı Ölçme Değerlendirme Merkezini geliştirmeyi Đhtiyaç duyulan fiziki yatırımların ön çalışmaları tamamlanmış, uygulama aşamasına gelmiştir Okulumuzda gerek okul adının yer aldığı pano ve gerekse diğer kurumsal kimlik çalışmaları çeşitlendirerek uygulanmıştır Đki adet LCD ekran bağışla temin edilmiş, yakın zamanda monte edilecektir Okul yönetimince oluşturulan ölçme değerlendirme birimi ihtiyaçlar için fizibilite çalışmaları yapmaktadır, kendilerinden rapor beklenmektedir.

34 2009 Hedefleri 2009 Gerçekleşenler Faaliyetler Faaliyetler Yurtdışı ve yurtiçi dil okulu programları düzenlemek Yurtdışı dil okulu programları düzenlenmiş ve düzenlenmektedir Yaz okulu ve spor okulu uygulamaları yapmak Öğrencilere ve yetişkinlere yönelik çeşitli kurslar ve eğitimler düzenlemek 2009 yazında okulumuzda kapsamlı bir tadilat yapıldığından 2010 yazı için gerekli hazırlık yapılmaktadır Bu konuyla ilgili idari izinler tamamlanma aşamasında olup önümüzdeki dönemde bu kapsamda çalışmalar yapılması öngörülmektedir Okulun ihtiyaçları için dış kaynaklardan ve mezunlardan sponsorluk ve bağışlar sağlamak Yıl boyunca gerek okulumuzun fiziki ihtiyaçları ve gerekse organizasyonlar için sponsorluk ve bağışlar temin edilmiştir Vakfımıza yeni mütevelliler kazandırmak Vakfımıza yeni mütevelliler kazandırılmıştır

35 2009 Hedefleri 2009 Gerçekleşenler Đdari Çalışmalar Đdari Çalışmalar Kaynak yaratma ve sponsorluk bulma odaklı profesyonel yapımızı geliştirmeyi Kaynak yaratma ve sponsorluk bulma odaklı çalışmalarımız gelişerek devam etmektedir MEB, yerel yönetimler ve TEVDAK ile ilişkilerimizi geliştirmeyi Đletişim, kurumsal kimlik, web sitesi, PR ilişkilerimizi geliştirmeyi ve etkinleştirmeyi Okulun kamuoyunda ve Anadolu daki okullarda tanıtımını sağlamayı Đlişkilerimiz düzenli olarak sürdürülmekte olup, Tevdak Yönetiminde etkin olarak görev alınmıştır Kurumsal kimlik uygulamalarımız, yurt çapında okul ve dershanelere gönderdiğimiz düzenli e-postalar, PR çalışmalarımızla Vakfımızın bilinirliği artmıştır, web sitemizin izlenme artışı bu anlamda önemli bir göstergedir Okulda yaptığımız kurumsal kimlik uygulamaları, yurt çapında okul ve dershanelere gönderdiğimiz düzenli e- postalar, organizasyonlarımızla ilgili PR çalışmaları, okul tanıtım günleri ile okulumuzun tanıtım çalışmalarını sürdürüyoruz

36 DA KAL A AKTARILAN KAYNAK KAL GĐDERLERĐ Personel Gideri , , ,72 Yatırım giderler , , ,00 Eğitim Destek Giderleri , , ,00 Revir/Kütüphane Destek Giderleri 205, , ,07 Öğrenci Eğitim Yardımı , , ,00 TOPLAM , , ,79

37 TEVDAK ile temaslar geliştirilerek sürdürülmektedir. TEVDAK ın özellikle Vakıf Destekli Okul modeli üzerindeki çalışmaları ilgi çekmektedir. TEVDAK ın Ankara da MEB ve diğer resmi makamlar ile olan temasları ve ziyaretleri de izlenmekte ve katkı sağlanmaktadır. 6 Mart 2010 tarihli TEVDAK Genel Kurulu nda Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Halim ÇUN Yönetim Kurulu Asil, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Av.Fehmi HASANOĞLU Yönetim Kurulu Yedek, geçmiş dönem başkanlarımızdan ve mezunumuz Sayın Özer YELÇE Denetim Kurulu Asil Üyesi olarak görev almışlardır. Buna bağlı olarak, TEVDAK ile idari ve hukuki daha etkin işbirliği ve ortak projeler konusunda çalışmalar yapılması öngörülmektedir.

38 2010 FAALĐYET PLANI ÖNERĐSĐ

39 2010 FAALĐYET PLANI ÖNERĐSĐ Vakfımızın kuruluş gayesi Kadıköy Anadolu Lisesi ne hizmette bulunmak, eğitime, öğrencilerin faaliyetlerine ve gelişimine ve okulun fiziki şartlarının iyileştirilmesine yönelik kaynak yaratılmasıdır. Bunun için de, Yönetim Kurulumuz tarafından Vakfımızın kendi kaynaklarını yaratan, sponsor ve bağışçıların okula ve Vakfın projelerine katkıda bulunmalarını sağlayan ve okula aktaran bir yapıya kavuşturulması amaçlanmaktadır. Orta uzun vadedeki major hedefimiz ise Đlköğretim Okulu açılmasıdır yılı çalışma planımızı 5 ana başlık halinde uygulamayı düşünüyoruz. Tüm faaliyetlerimizde, okul yönetiminin yanı sıra mütevellilerimizi, velilerimizi, mezunlarımızı, öğrencilerimizi kısacası tüm camiamızı yanımızda görmek için çaba sarf edeceğiz yılı çalışmalarımızda yaratılan kaynağı ve okula aktarılan kaynağı da TL nin üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. A- Eğitim Öğretim Faaliyetlerine Destek Okulumuzda yabancı öğretmen projesinin hayata geçirilmesi ve kalıcı hale getirilmesi Yerli ve yabancı STK larla ve kültür organizasyonları ile işbirliği yapılması Avrupa Birliği fonları ve eğitim programlarından yararlanılması Öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmelerinin teşvik edilmesi Öğrencilerimizin ve kulüplerimizin her anlamda desteklenmesi Akademisyenlerden oluşan bir Eğitim Danışma Kurulu oluşturulması

40 B- Okula fiziki yatırımlar ve destek Ölçme Değerlendirme Merkezini geliştirmek Internet laboratuarını ve okulun IT alt yapısını yenilemek ve geliştirmek Spor alanları ve kulüp odalarını yenilemek ve geliştirmek Okul idaresinin talep edeceği ve ihtiyaç duyulan diğer fiziki yatırım ve projeleri hayata geçirmek C- Faaliyetler Velilere, öğrencilere, öğretmenlere ve mütevellilere yönelik çeşitli sosyal organizasyonlar yapmak Okulun kamuoyunda ve Anadolu daki okullarda tanıtımını sağlamak Đletişim, kurumsal kimlik web sitesi, PR çalışmalarımızı geliştirmek MEB, yerel yönetimler ve TEVDAK ile ilişkilerimizi geliştirmek Vakfımıza yeni mütevelliler kazandırmak Okul içinde öğrencilere yönelik kültür ve spor aktivitelerini artırmak KALĐD ile işbirliğini geliştirerek sürdürmek Okul Aile Birliği ile işbirliğini geliştirerek sürdürmek D - Kaynak Yaratma Çalışmaları Kaynak yaratma ve sponsorluk bulma odaklı profesyonel yapımızı geliştirmek Yurtdışı ve yurt içi dil okulu programlarını geliştirerek sürdürmek Yaz okulu ve spor okulu uygulamaları yapmak Genele açık olarak, öğrencilere ve yetişkinlere yönelik çeşitli kurslar ve eğitimler düzenlemek, Okulun ihtiyaçları için dış kaynaklardan ve mezunlardan sponsorluk ve bağışlar sağlamak Vakfımıza yeni mütevelliler kazandırmak Pansiyon binası alt katındaki alanda fitness salonu yapılması için çalışmalarda bulunmak E Đlköğretim Okulu Çalışmaları Bu konu ile ilgili olarak stratejik işbirlikleri için ülkemizin önemli özel eğitim gurupları ve yatırımcıları ile temasları devam ettirmek Arazi bulunması için yerel yönetimler, merkezi yönetim ve özel sektörle temasları hızlandırmak Çalışmaları projelendirerek camianın bilgisine sunmak

41 TEŞEKKÜR EDERĐZ 2010 KALEV Yönetim Kurulu Halim ÇUN 77 Başkan Av. Argun EĞMĐR 86 Başkan Yardımcısı Sevil ÖZCĐĞER Genel Sekreter Kemal MĐLANĐ 86 Sayman Av. Fehmi HASANOĞLU 76 Üye Tuğrul DURAKBAŞA 77 Üye Burak ÖNER 99 Üye Bahariye cad. Adliye Palas No:72 Kat:4 Daire: 8 Kadıköy/Đstanbul

Final Aşaması Sonuçlandı

Final Aşaması Sonuçlandı Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması 2009, Türkiye İçindekiler Final Aşaması Sonuçlandı Yarışmanın Final Aşaması Yarışmaya Ait Bazı İstatistik- 2 6 Dünya Bankası tarafından Türkiye'de Gençlik: Geleceğimizi

Detaylı

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU 21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 4 I. GENEL BİLGİLER... 5 A. Misyon ve Vizyon... 5 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

K A R İ Y E R İ T Ü Z İ R V E S TANITIM DOSYASI. Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi. 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir.

K A R İ Y E R İ T Ü Z İ R V E S TANITIM DOSYASI. Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi. 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir. İ T Ü K A R İ Y E R Z İ R V E S İ 2015 TANITIM DOSYASI Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir. 2 İTÜ KM İTÜ KM 1 Touch the Talent Saygıdeğer

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Genel Müdür ün Mesajı Yapı Kredi ve Bankacılık Sektörü Yapı Kredi ve Kurumsal Yönetim Yapı Kredi ve Sürdürülebilirlik Çalışanlarımız Müşterilerimiz

Detaylı

BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU

BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU BM KİS İLERLEME BİLDİRİM RAPORU 2011 2 PharmaVision GRI Performans Göstergeleri İÇİNDEKİLER * 3.1/3.2./3.3/3.4/3.5/3.6/3.12 Sunuş 3 1.1/4.12/4.19 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 4 2.6/2.7/2.8 PharmaVision

Detaylı

Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma

Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma ancak yerelin potansiyelini harekete geçirerek gerçekleşmektedir. Başta AB üyesi ülkeler olmak üzere dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

Uluslararası Kariyer İçin

Uluslararası Kariyer İçin YIL:1 SAYI: 4 MART 2010 ÜCRETSİZDİR DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İLE GAZİ ÜNİVERSİTESİ KARDEŞ ÜNİVERSİTE OLDULAR Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Gazi Üniversitesi arasında 19 Şubat 2010 Cuma günü protokol

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ SOSYAL ETKİ RAPORU

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ SOSYAL ETKİ RAPORU MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ SOSYAL ETKİ RAPORU 2006-2010 Raporun hazırlanmasına katkı ve destek verenler: Milli Eğitim Bakanlığı Koç Holding Vehbi Koç Vakfı MLMM Bursiyerleri MLMM Proje Okulları Temsilcileri

Detaylı

KÜNYE : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi : Uluslararası Özerk, ortak Devlet Üniversitesi

KÜNYE : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi : Uluslararası Özerk, ortak Devlet Üniversitesi Dil, bir köprüdür; tarih, bir köprüdür; inanç, bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz M. Kemal ATATÜRK KÜNYE Resmî adı : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası

Detaylı

CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ ÖZGÜRLÜK VE REFORM PARTİSİ KOALİSYON HÜKÜMETİ

CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ ÖZGÜRLÜK VE REFORM PARTİSİ KOALİSYON HÜKÜMETİ CUMHURİYETÇİ TÜRK PARTİSİ ÖZGÜRLÜK VE REFORM PARTİSİ KOALİSYON HÜKÜMETİ HÜKÜMET PROGRAMI 30 EYLÜL 2006 Sayın Başkan, Değerli Milletvekilleri, Kıbrıs Türk Halkı 24 Nisan 2004'te gerçekleşen Referandum'da

Detaylı

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... 2010 Çalışma Raporu i MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2010 İşbirliklerimiz: ii İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON ii 2010 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU

Detaylı

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU - 1 - İÇİNDEKİLER TABLOLAR... 4 GRAFİKLER... 5 ŞEKİLLER... 5 KISALTMALAR... 6 YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU... 8 GENEL SEKRETER SUNUŞU... 9 A. GENEL BİLGİLER... 11 A.1. Misyon ve Vizyon... 11 A.2. Yetki,

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI Haziran 2012 ÖNSÖZ Sevgili Marmaralılar, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik kurumlarından

Detaylı

2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip. Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor. Tarihi başkent Bursa da geçmişe yolculuk zamanı

2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip. Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor. Tarihi başkent Bursa da geçmişe yolculuk zamanı MESS TÜRKİYE METAL SANAYİCİLERİ SENDİKASI YAYINIDIR YIL: 51 SAYI: 885 MAYIS-HAZİRAN 2014 2014 te büyüme için ihracat artışı kritik öneme sahip Rusya, Türk yatırımcıları heyecanlandırıyor Tarihi başkent

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

GMKA Çalışma Programı

GMKA Çalışma Programı 2015 GMKA Çalışma Programı 0 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 ŞEKİLLER... 3 TABLOLAR... 3 1 Giriş... 4 2 2015 Yılı Öncelikleri... 13 3 2015 Yılı Faaliyetleri... 18 3.1 Kurumsal Gelişim ve Yönetim Faaliyetleri...

Detaylı

Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu

Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu İçindekiler Kısaca Türk Telekom 02 Türk Telekom Grubu 05 Misyonumuz, Vizyonumuz, Kurumsal Değerlerimiz 06 Tarihçe Bir Bakışta 2012 10 Öne Çıkan Gelişmeler

Detaylı

Bizler sadece geleceğin liderleri değil, bugünün de ortaklarıyız

Bizler sadece geleceğin liderleri değil, bugünün de ortaklarıyız Bizler sadece geleceğin liderleri değil, bugünün de ortaklarıyız 3 Sevgili Dostlar, Uzun bir aradan sonra yeni faaliyet raporu ile yapılan çalışmaların toplumla paylaşılması heyecanını yaşıyoruz. Gelinen

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM Konuralp Yerleşkesi, 81620 DÜZCE Tel: (0 380)

Detaylı

Şehit Fethi Bey Cad. No: 49/1 Birlik Plaza K:3 35210 Gümrük İZMİR T (0232) 489 81 81 F: (0232) 489 85 05 www.izka.org.tr info@izka.org.

Şehit Fethi Bey Cad. No: 49/1 Birlik Plaza K:3 35210 Gümrük İZMİR T (0232) 489 81 81 F: (0232) 489 85 05 www.izka.org.tr info@izka.org. Şehit Fethi Bey Cad. No: 49/1 Birlik Plaza K:3 35210 Gümrük İZMİR T (0232) 489 81 81 F: (0232) 489 85 05 www.izka.org.tr info@izka.org.tr İzmir Kalkınma Ajansı 2011 Faaliyet Raporu Mart 2012 Baskı Tarihi

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 1 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Başkan ve CEO Ortak Mesajı Kurumsal Profil Sürdürülebilir Yönetim Anlayışımız Çalışanlarımız Müşterilerimiz ve Tedarikçilerimiz

Detaylı