Language Testing Service) ve BEC (Business

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Language Testing Service) ve BEC (Business"

Transkript

1 British Side da Kurumsal Kurslar Biz Kimiz? British Side, British Council in Türkiye de kurs bölümünü kapatması sonrasında, British Council in yöneticileri ve eğitmenleri tarafından kurulan, müşteri odaklı ve kalite öncelikli eğitim sistemi ile lider bir kurumdur. British Side, bünyesindeki 16 Sınıfı, Kütüphanesi, Film Kulübü, Toplantı Salonları, Bilgisayar Laboratuarı ve öğrencilerin internetten ücretsiz yararlanabileceği boğaz manzaralı Kafesi ile Beşiktaş Barbaros Bulvarı ndaki modern dizayn edilmiş binasında hizmet sunmaktadır. British Side, ana dili İngilizce olan ve dünya çapında geçerli sertifikalara sahip tecrübeli öğretmenlerle çalışır. İşe alım kriterlerimiz British Council ın eski kurslar bölümünde uygulanan kriterler ile aynıdır ve öğretmenlerimiz Genel İngilizce ve İş İngilizcesi konularının eğitimini verme konusunda uzmandırlar. Eğitim Methodumuz British Side, merkezi İngiltere de olan Quality English tarafından üye kabul edilerek kalitesine onay verilmiş Türkiye deki tek dil okuludur. British Side, Cambridge Üniversitesi ESOL sınavlarının İstanbul da British Council dışındaki tek merkezidir. Cambridge Üniversitesi için sınavlarını yapacak kurumun güvenilirliği büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple British Side ın kısa British Side, eğitmenleri yukarıda saydığımız eğitimlerin tamamını dünyanın çeşitli merkezlerinde vermiş olma tecrübesine sahiptirler. Eğitimdeki yaklaşımımız gerek sınıf içinde küçük guruplarda ve gerekse sınıf genelinde iletişimsel yaklaşım sisteminde yapılır. Katılımcılar sınıfta belli konular üzerinde pratik yaparak ve öğrendiklerini sürekli uygulayarak öğrenme imkanı bulurlar. Eğitmenlerimiz temel prensip ve teknikleri öğretecek, değerlendirmeler yaparak eğitim boyunca her öğrencinin bireysel gelişimini gözlemleyecekler. Amacımız eğitimlerimizin hem eğlenceli hem de bilgi verici ve kalıcı olmasıdır.

2 Eğitmenlerimiz British Side eğitmenleri yukarıda saydığımız eğitimlerin tamamını dünyanın çeşitli merkezlerinde vermiş olma tecrübesine sahiptirler. Eğitmenlerimizin; Tamamının ana dili İngilizcedir, Meslekleri öğretmenliktir.(tamamı 4 yıllık üniversitelerden mezun olmakla birlikte asgari CELTA sertifikasına sahiptirler). Asgari 2 yıl eğitmenlik yapmış olma tecrübesine sahiptirler. Kurumsal Kurslar Şirketler için 2011 yılı eğitim ihtiyaçlarının belirlendiği, mevcut çalışanların kariyer planlarının ve işe yeni personel alımlarının yapıldığı bu günlerde, İnsan Kaynakları ve Eğitim Departmanlarını yoğun bir tempo bekliyor. Özellikle şirketlerin kaynakları ve kişilerin zamanı, mevcut ekonomik ortamda her zaman olduğundan daha kısıtlı ve de çok daha değerli. British Side Kurumsal Kurslar Departmanı olarak geniş ürün yelpazemiz ve eğitimde kalite yaklaşımımız ile kurumlara destek vermeyi hedefliyoruz. British Side ın uzman akademik kadrosu tarafından hazırlanan ve iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefleyen Profesyonel Gelişim Programları özellikle orta ve üst düzey yöneticiler tarafından büyük talep görüyor. Bu programlar isterseniz sizin uygun olduğunuz gün ve saatlerde sadece size özel, birebir olarak organize edilebiliyor. Aynı ya da benzer ihtiyaçları olan bir grup çalışanınız var ise British Side eğitmenlerini ofisinize göndererek de eğitim verilebiliyor. British Side ın firmaların istek ve ihtiyaçlarına göre kurs hazırlayıp bire bir ya da şirket içi grup eğitimi olarak yine firmanın tercihine bağlı olarak kendi yerinde veya firmada bu kursları verebilmektedir. Bire Bir Dersler British Side olarak, eğitimini bire bir olarak almak isteyen, grup programlarına katılmakta zorlanan, özel ihtiyaçları olan ve her şeyden önemlisi yoğun çalıştığı için düzenli olarak grup derslerine katılmakta zorlanan katılımcılar için birebir dersler de organize ediyoruz. Birebir derslerde ders yeri ve ders yoğunluğu katılımcı tarafından belirlenecek, saat başı temel alınarak fiyatlandırılacaktır. Birebir derslerde de dönem sonunda verilen sertifikalara ek olarak IK departmanını istediği sıklıkta raporlama yapılabilmektedir

3 Firma İçi Kapalı Grup Dersleri British Side olarak Genel Katılıma Açık Gruplarda belirtilen kursları firmanızda ya da British Side binasında firma katılımcı/(larına) özel grup açarak da yapabiliriz. Bu çeşit bir eğitim, esas olarak saat başı temel alınarak fiyatlandırılır. Kuruma özel hazırlanan kapalı gruplarda ideal kişi sayısı 12 olmakla birlikte maksimum 16 kişiye kadar çıkarılabilir. British Side da Grup Dersleri Şirket çalışanlarınız British Side merkezinde yeni dönemde başlayacak olan dil kurslarına kendi seviyelerindeki sınıflara katılabilirler. Kurumumuzdaki kurslarda toplam 8 seviye ve 22 kurdan (başlangıç seviyesi 1 kur) oluşur. British Side da 1 dönem 12 haftalık periyodu içermekte olup, 1 dönem içinde 2 kur tamamlanmakta, öğrencilerimizin kayıtları dönem esasına göre yapılmaktadır. Her bir kurumuz 36 ders saati içerir ve 6 haftada tamamlanır. Haftada 6 saat ders yapılmaktadır. Sınıflarımızda ortalama kişi ders alıyor olmakla birlikte öğrenci sayısı maksimum 16 kişi olabilir. Katilimcilarin siniflara kaydi yapilmadan önce Seviye Sinavina girmeleri gerekmektedir. Merkezimizde ağırlıklı olarak aşağıdaki kurslar yapılır: Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Seyahat ve Yaşam İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi Sertifika Programı, Konuşma Kursları, Akademik Yazışma, İş İngilizcesi Yazma teknikleri, İş İngilizcesi Konuşma Teknikleri, Sunum Teknikleri, IELTS Sınavına Hazırlık Kursları, TOEFL IBT Hazırlık Kursu... vb gibi. Aşağıda bazı programlarımız ile ilgili detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Genel İngilizce 22 kurdan oluşur. 1 dönem 12 hafta sürer ve 2 kurdan oluşur. Haftada toplam 6 saat ders yapılır. 12 haftada toplam 72 saat ders yapılmaktadır. İş İngilizcesi 15 kurdan oluşur. 1 dönem 12 hafta sürer ve 2 kurdan oluşur. Haftada toplam 6 saat ders yapılır. 12 haftada toplam 72 saat ders yapılmaktadır. Bu programa katılmak için en az Elementary seviyesinde olmanız gerekmektedir. Seyahat ve Yaşam 8 kurdan oluşur. 1 dönem 12 hafta sürer 1 kurdan oluşur. Haftada toplam 3 saat ders yapılır. 12 haftada toplam 36 saat ders yapılmaktadır. Konuşma Teknikleri 12 kurdan oluşur. 1 dönem 12 hafta sürer ve 2 kur içerir. 1 kur 6 hafta sürer, haftada 3 saatten, toplam 18 ders saati içerir. Bu programa katılmak için en az Pre-Intermediate seviyesinde olmanız gerekmektedir. IELTS Sınavına Hazırlık 1 kurdan oluşur. 1 kur 6 hafta sürer, toplam 36 ders saati içerir. Haftada toplam 6 saat ders yapılır. Bu programa katılmak için en az Lower Advanced seviyesinde olmanız gerekmektedir.

4 Profesyonel Gelişim Programlarımız British Side Kurumların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği ve güncellediği; Sunum Teknikleri, Uzlaşma Teknikleri, İş İngilizcesi Konuşma Teknikleri Müşteri İlişkileri, Ofis içi İletişim Becerileri, Telefonda Konuşma Becerisi Topluluk Önünde Konuşma Becerisi, Etkili Toplantı Yönetimi, Mülakat Teknikleri, Liderlik gibi profesyonel gelişim programları ilgi ile karşılanıyor. Programların orta ve üstü seviyedeki katılımcılar için kısa dönemde gözle görünür faydalar yaratması, iş hayatında eğitimler ile edinilen bilgilerin hemen kullanılabilir hale gelmesi, kısa süreli olması ve elbette ki kurumların eğitim bütçelerini zorlamaması bu programlara olan ilgiyi gün geçtikçe de arttırmakta. Programlarımıza katılan, şirketlerindeki ihtiyaçları için yöneticilerini bu programlara Yurtdışında Dil Eğitimi Yurtdışı dil eğitimi İngilizce öğreniminde önemli bir basamaktır. Başlangıç seviyesindeki bir katılımcının yurtdışında eğitim almadan önce yurt içinde gerekli çabayı göstermesini ve en azından orta sevide bir İngilizceye sahip olduktan sonra yurtdışına gitmesini öneriyoruz. Yurtdışı dil eğitimi, kişinin dil pratiği sağlaması, konuşması ve konuşulanı anlaması açısından çok önemlidir. Yurtdışı eğitiminde çok sayıda farklı ülke-şehir seçenekleri, farklı okul alternatifleri ve farklı programlar var. Biz yurtdışında eğitim almak isteyen katılımcılarımız ile detaylı bir görüşme yapıp, neden İngilizce eğitimi almak istediklerini belirleyip, ihtiyaçlarını ve beklentilerini netleştirip ona göre okul ve program seçeneği sunuyoruz. Okul kayıt işlemleri konusunda danışmanlık yapıyor, öğrencimizin ihtiyacına yönelik alternatifler sunarak memnuniyet oranını yüksek tutuyoruz.

5 Kurumlara İşe Alım ve Kariyer Planlamaları için Seviye Tespit Sınavları British Side, Cambridge Üniversite sinin İstanbul da British Council dışındaki ilk ve tek yetkili merkezdir. İş İngilizce lerinin ölçülmesini ve sertifikalandırılmasını isteyen katılımcılar Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanmış, BULATS ve BEC sınavlarından birini tercih edebilirler. Mesleki İngilizce nin tespiti söz konusu olduğunda ise, Finansal İngilizce bilgisinin ölçümü amacıyla geliştirilmiş ICFE ve Hukuk İngillizce si bilgisinin tespiti amacıyla geliştirilmiş ILEC sınavları da yoğun talep alan sınavlarımızdandır. BULATS dışındaki tüm Cambridge sınavları belirli tarihlerde uygulanmakta olduğundan adayların girmek istedikleri sınavları netleştirdikten sonra bizler ile iletişime geçmeleri önem arz etmektedir. Cambridge sınavlarından BULATS (Business Language Testing Service) ve BEC (Business English Certificates) özellikle şirketlerin işe alım, İş İngilizcesi dil bilgi seviyesi tespiti ve kariyer planlama gibi konularda sıklıkla kullandığı, uluslar arası sertifikalar ile raporlanan sınavlardır. Hemen her firmada İK Uzmanlarının kullandıkları bir seviye tespit sınavı bulunmaktadır. Fakat uzun zamandır kullanılan bu sınavlar güncelliklerini yitirebilmekte ve kişinin İngilizce seviyesini belirlemekte yetersiz kalabilmekte. Bu sebeple dünyanın en saygın kurumlarından biri olan Cambridge Üniversitesinin sınavını kullanmak kalite ve güvenilirlik anlamında katkı sağlamakta. Detaylı bilgi ve şirketinize özel British Side alternatifleri için; British Side Eğitim Hizmetleri Tic. A.Ş. Kurumsal Kurslar Departmanı Ebru Abanoz Deniz Sisbot

İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR?

İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR? İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR? İNGİLİZCEYİ SİZE GETİRDİK... 1 Global iş yaşamının temeli, uluslararası ticaretin ve diplomasinin ortak dili İngilizcedir. İşinizi büyüterek rakiplerinizle

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 Değerli Öğrenciler, Öncelikle Işık Üniversitesi ni seçtiğiniz için sizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Birçok bölümünde eğitim dili tamamen veya kısmen İngilizce olan

Detaylı

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ Gündem -- Eğitim ihtiyaç analizi - Eğitim bütçesi hazırlanması - Eğitim araştırması konu ve içerik belirlenmesi - Kurum içi eğitimci tespiti ve dış

Detaylı

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 1 İÇİNDEKİLER 5 Rektörümüzden 6 Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi 17 Yönetmelikler & Yönergeler 18 Akademik Takvim 19 Ders Kaydı 19 Derse Devam Zorunluluğu 19 Not Sistemi

Detaylı

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİNDEKİLER Giriş Yüksek lisans (master) Doktora Yüksek lisans hakkında merak ettikleriniz Yurtdışı lisans üstü öğrenimle ilgili genel bilgiler ABD de lisans üstü

Detaylı

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi Türkiye genelinde devlet okullarında İngilizce eğitimi ihtiyaçlarını belirlemeyi ve politika önerileri

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI Kariyeriniz yaşamınızdır ANKARA, 2011 KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı

Amalfi Kıyılarında İtalyanca öğren. İlahi Kıyı da Öğren. Info: http://www.accademialeonardo.it/en/contact.html or email info@accademialeonardo.

Amalfi Kıyılarında İtalyanca öğren. İlahi Kıyı da Öğren. Info: http://www.accademialeonardo.it/en/contact.html or email info@accademialeonardo. Amalfi Kıyılarında İtalyanca öğren İlahi Kıyı da Öğren Info: http://www.accademialeonardo.it/en/contact.html or email info@accademialeonardo.it Tarih ve Deniz arasında Öğrenim için en ideal yer Olağanüstü

Detaylı

NORVEÇ TE ZORUNLU EĞİTİM, GENEL VE MESLEKİ ORTA ÖĞRETİM, TEMEL MESLEKİ EĞİTİM VE YETİŞKİN EĞİTİMİ

NORVEÇ TE ZORUNLU EĞİTİM, GENEL VE MESLEKİ ORTA ÖĞRETİM, TEMEL MESLEKİ EĞİTİM VE YETİŞKİN EĞİTİMİ NORVEÇ TE ZORUNLU EĞİTİM, GENEL VE MESLEKİ ORTA ÖĞRETİM, TEMEL MESLEKİ EĞİTİM VE YETİŞKİN EĞİTİMİ ZORUNLU EĞİTİM (grunnskole) 1997 Reformu ile okula başlama yaşı 7 den 6 ya indirilmiş ve zorunlu eğitim

Detaylı

T. C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI. Erasmus+

T. C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL AJANSI. Erasmus+ T. C. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ KA2- Stratejik Ortaklıklar Okul Eğitimi Projeleri BAŞVURU REHBERİ 2014 Bu rehber 2014 yılından itibaren Erasmus+ Ana Eylem

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı 1 Öğrenci Elkitabı 2014-2015 1. Hoşgeldiniz 2. Yabancı Diller Yüksekokulu Hakkında 2.1. Okulumuzun Tarihçesi 2.2. Misyon ve Vizyon 2.3. Okulumuz Nasıl İşler? 3. İYTE Hakkında

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI Yaşar UZUN GİRİŞ İnsan kaynakları yönetimi, kamu yönetiminde giderek önem kazanan ve yaygın olarak uygulanmaya başlanan stratejik yönetim

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

KONYA TİCARET ODASI İŞYERİNDE İNFORMEL ÖĞRENME VE İNFORMEL ÖĞRENMENİN İSTİHDAM ÜZERİNDEKİ ROLÜ

KONYA TİCARET ODASI İŞYERİNDE İNFORMEL ÖĞRENME VE İNFORMEL ÖĞRENMENİN İSTİHDAM ÜZERİNDEKİ ROLÜ KONYA TİCARET ODASI İŞYERİNDE İNFORMEL ÖĞRENME VE İNFORMEL ÖĞRENMENİN İSTİHDAM ÜZERİNDEKİ ROLÜ Nazlı MAÇ - Ayşegül DEDE 5 Ağustos 2008 İÇİNDEKİLER 1. YAŞAM BOYU ÖĞRENME...1 2. YAŞAMBOYU ÖĞRENME KAVRAMININ

Detaylı

YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 -

YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 1 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 2 - YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 3 - İSTİKLAL MARŞI YALIHÜYÜK HEM STRATEJİK PLANI 2015-2019 - 4 - ATATÜ

Detaylı

eurodesk Türkiye Durum Analizi ve Yol Haritası

eurodesk Türkiye Durum Analizi ve Yol Haritası T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (TÜRKİYE ULUSAL AJANSI) eurodesk Türkiye Durum Analizi ve Yol Haritası Eurodesk Türkiye Durum Analizi ve Yol Haritası Yapılanması

Detaylı

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI (LLP) ÜLKE MERKEZLİ PROJE ve BİREYSEL FAALİYETLER 2013 YILI ULUSAL TEKLİF ÇAĞRISI

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI (LLP) ÜLKE MERKEZLİ PROJE ve BİREYSEL FAALİYETLER 2013 YILI ULUSAL TEKLİF ÇAĞRISI T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI (LLP) ÜLKE MERKEZLİ PROJE ve BİREYSEL FAALİYETLER 2013 YILI ULUSAL TEKLİF ÇAĞRISI

Detaylı

Almanca öğrenmek. Sprache. Kultur. Deutschland.

Almanca öğrenmek. Sprache. Kultur. Deutschland. TR 2014 Almanya DA Almanca öğrenmek Sprache. Kultur. Deutschland. İÇİNDEKİLER Sizlere sunduğumuz hizmetler Ders, kurs sistemi, etüt merkezi, sınavlar, konaklama, kültür ve boş zamanları değerlendirme programı

Detaylı

Satış & Pazarlama Satış & Pazarlama MAAŞ ANALIZ ANKETI 2013

Satış & Pazarlama Satış & Pazarlama MAAŞ ANALIZ ANKETI 2013 Satış & Pazarlama Satış & Pazarlama MAAŞ ANALIZ ANKETI 2013 1 Michael Page Maaş Analiz Anketi 2013 -Satış & Pazarlama 2 MICHAEL PAGE CEO nun Mektubu Değerli müşterilerimiz; Michael Page olarak; 2013 yılı

Detaylı

GOSBSAD. Üniversite Sanayi İşbirliği. GOSB'de yüksek lisans eğitimi

GOSBSAD. Üniversite Sanayi İşbirliği. GOSB'de yüksek lisans eğitimi G O S B S A N A Y İ C İ L E R İ D E R N E Ğ İ D E R G İ S İ O C A K - Ş U B A T - M A R T 2 0 1 0 S A Y I : 1 9 Üniversite Sanayi İşbirliği GOSB'de yüksek lisans eğitimi DERGİ İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER

Detaylı

12 YIL ZORUNLU EĞİTİM

12 YIL ZORUNLU EĞİTİM T. C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 12 YIL ZORUNLU EĞİTİM SORULAR - CEVAPLAR ANKARA - 2012 ÖNSÖZ Bilgi çağı olarak nitelendirilen 21. Yüzyılda eğitim, değişimin ve dönüşümün en temel aktörü haline gelmiştir.

Detaylı

Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com. Yüksel GÜNDÜZ. gunduz0735@hotmail.com

Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com. Yüksel GÜNDÜZ. gunduz0735@hotmail.com Gelişmiş Bazı Ülkeler İle Türkiye deki Öğretmenlerin Hizmet İçi Eğitimlerinin Karşılaştırılması 1 Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com Yüksel GÜNDÜZ Artvin Çoruh

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 1 İçindekiler En İyi İşveren Olarak Farkınızı Ortaya Çıkarın Avrupanın En İyi İşverenleri Hoşgeldiniz 4-5 Türkiye nin En İyi İşverenleri 50-500 Kategorisi Metodoloji

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Tıp Eğitimi Çalışma Kolu 2013 Değerli TurkMSIC Gönüllüleri, TurkMSIC olarak bir tıp öğrencisinden daha fazlası olmak

Detaylı