50. yıl NİZİP TİCARET ODASI NİZİP TİCARET ODASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "50. yıl NİZİP TİCARET ODASI NİZİP TİCARET ODASI"

Transkript

1 50. yıl 2013

2 1. AKREDİTASYON BELGESİ PROJE VE FAALİYETLERİ Nizip Ticaret Odası; üyelerine sunduğu hizmet kalitesini artırarak Üyelerinin rekabet edebilirliğini ve büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla Akreditasyon çalışmalarında büyük bir başarı göstererek tarihinde gerçekleşen denetim sonrasında Akreditasyon Belgesine almaya hak kazanmıştır. TOBB, Akreditasyon Sistemi ile Odalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda sisteminin iş dünyası nezdinde saygınlığının artırılması, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amaçlamaktadır. Ülkemizde reel sektörün asli temsil mekanizması olan oda/borsaların hizmet kalitesi ve kurumsal kapasitesinin Avrupa ülkelerindeki emsallerinin seviyelerine çıkarılmasını amaçlayan Akreditasyon Sisteminin işler hale getirilmesi amacıyla Oda Yönetimi ve personeli gayretle çalışmalarına devam edecektir. 2. NİZİP ZEYTİNYAĞI COĞRAFİ İŞARETİ Nizip Ticaret Odası, geçmişten günümüze kadar gerek coğrafi gerekse ekonomik konumuyla Güneydoğu nun gözdesi olan Nizip te, Zeytin ve Zeytinyağı sektörünün Ulusal ve Uluslararası platformda tanınırlığının artması için bir dizi çalışma başlattı. NTO olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek amacıyla asırlardır zihinlerde yer edinen Nizip yağlık zeytinlerinden elde edilen Nizip Zeytinyağı nı korumak, hak ettiği yere getirmek, belirli kalite standartlarında üretimini ve piyasaya sunumu sağlamak amacıyla Türk Patent Enstitüsü ne Nizip Zeytinyağı Coğrafi İşareti ni almak için başvuruda bulunulmuştur. Bu kapsamda 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların sonuçlanarak Nizip Zeytinyağının coğrafi işaretinin alınarak 03 Ağustos 2011 tarihli Resmi Gazete de yayınlanmıştır. 3. TARİHİ KENTİMİZİN TARİHİ ÜRÜNÜ NİZİP SABUNU PROJESİ İlçemizin geçmişte en önde gelen sektörü olan Nizip sabununu tekrar ön plana çıkarmak için Tarihi Kentimizin Tarihi Ürünü Nizip Sabunu adlı projemizi hazırlayarak, İpekyolu Kalkınma Ajansına sunulmuştur. Projemiz kapsamında öncelikle doğal "Nizip Sabunu"nun özellikleri belirlenmiş ve coğrafi işaretini almak için "Nizip Sabunu" logosu ile birlikte Türk Patent Enstitüsü'ne başvuru yapılmıştır. Ayrıca Nizip sabununun analizi yapmak amacıyla odamız binası bünyesinde sabun analiz laboratuarı kurulmuştur. Bu sayede coğrafi işaret alındıktan sonra tüketicinin korunması amacıyla analiz çalışmaları odamızda yapılacaktır. Böylelikle ilçemize artı bir değer daha katmış olacağız. 4. GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ Odamız aracılığıyla KOSGEB destekli Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri verilmiştir. Eğitimler kapsamında birinci dönemde 60 kursiyer ikinci dönemde 90 kursiyer ve üçüncü dönemde 60 kursiyer olmak üzere toplamda 210 kişiye uygulamalı girimcilik eğitimi verilmiştir.

3 5. KURUMSAL KİMLİĞİMİZLE YENİDEN DOĞUYORUZ PROJESİ İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından Destekli Kurumsal Kimliğimizle Yeniden Doğuyoruz Projesi kapsamında Nizip Ticaret Odası Yöneticileri ve Personellerine Neden Stratejik Planlama?, Kurumsal Kimlik Nedir?, Neden Gereklidir?, Kurumsal Kimlik Oluşumunda Dikkate Edilmesi Gereken Yönler, Ekip Çalışması, Zor İnsanlarla Çalışma, Toplantı Yönetimi ve Zaman Yönetimi, PEST Analizi, SWOT Analizi ve Matris Çalışması (GZFT) konularında eğitimler verilmiştir. Ayrıca odamızın kurumsal kimlik kitapçığı da oluşturulmuştur. 6. AVRUPA BİRLİĞİ MÜKTESEBATI UYUM ÇALIŞMALARI Odamız, AB Müktesebatı-Direktif Çalışması projesinin ikinci aşaması olan ETCF II projesine dahil olan 25 oda arasına girerek ilçemizde projenin gerçekleşmesine katkı da bulunmaktadır. ETCF II, Odaların AB Müktesebatının uygulaması, iş etiği ve CSR-Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanlarında işletmelerimizin AB katılım sürecinde uyum uygulamalarına ilişkin farkındalıkların arttırılmasını amaçlayan bir projedir. ETCF II, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği koordinasyonunda, Avusturya Federal Ekonomi Odası, Belçika Waasland Ticaret ve Sanayi Odası ve Slovenya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile yürütülmektedir. ETCF II projesi kapsamında 11 adet firma ziyareti yapılacaktır. Proje, Tüketici Haklarının Korunması, İş Sağlığı, Hijyeni ve Güvenliği, Ce İşareti, Gıda Maddeleri ve Çevre hakkında konulara değinmekte ve firmalarımızın AB standartlarına uyumu sağlamasına katkıda bulanacaktır. Yapılan çalışmalar sonrasında belirlenen konu başlıklarına ilişkin AB mevzuatına uyum konusunda yaşanan başlıca zorlukları içeren bir rapor hazırlanacaktır. 7. GİRİŞİMCİLİK KURSU İlçemiz değerlerini korumak ve tanıtmak amacıyla yaptığımız ve yapacağımız çalışmalara ek olarak eğitimlerle, yeni yatırımlarla ve yeni girişimcilerle güçlenmemiz gerekmektedir. Bu kapsamda Nizip Ticaret Odası olarak SODES destekli "Kadın ve Engellilerde Girişimcilik Potansiyelini Arttırıyoruz" projemizle ilçemiz adına önemli bir adım attık. Bu tür çalışmalarda girişimci ruhumuzu ortaya çıkarmalı ve bu ruhu geleceğimizin garantisi olan çocuklarımıza ve en büyük destekçimiz olan bayanlara da aşılamalıyız. 8. MARKA ÇALIŞMALARI Gaziantep Üniversitesi Nizip Yerleşkesi çarşamba eğitimleri konferans programı kapsamında düzenlenen Markalaşma ve Nizip Konulu Konferans, Nizip Ticaret Odası konferans salonunda Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÖZYURT tarafından sunulmuştur. Düzenlenen konferansta Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ÖZYURT tarafından öncelikle markanın tanımı ve önemi konusuna değinilirken, şehirlerin markalaşması hakkında bilgiler verildi.

4 9. EĞİTİME DESTEK NTO, eğitime destek vermek amacıyla odamız imkânlarını eğitim kurumlarına mümkün olduğu ölçüde sunmaktadır. Bu kapsamda 6, 7 ve 8.sınıflar arasında gerçekleştirilen bilgi yarışmalarına ev sahipliği ve sponsorluk yapmaktadır. Ayrıca eğitim kurslarının düzenlemek istedikleri seminer, gösteri, konferans ve vb. etkinliklerde odamız imkânlarından yararlanmaları sağlanmaktadır. 10. GIDA ve AYAKKABI YARDIMI Nizip Ticaret Odası olarak her yıl ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ramazan ayı içerisinde gıda yardımı yapmaktayız. Her yıl 800 gıda paketi hazırlanarak sahiplerine ulaştırılmıştır. Ayrıca öğrencilerimizin kış aylarının zorlu şartlarda eğitime devam etmelerine katkıda bulunmak amacıyla her yıl öğrencilerimize ayakkabı yardımında bulunulmaktadır. Her yıl içerisinde 2000 öğrencimizi kış aylarına girmeden ve bayram öncesi ayakkabı yardımını gerçekleştirerek bayram sevinçlerini artırmaya amaçlamıştır. 11. VERGİYE TEŞVİK Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi amacıyla Odamız tarafından geleneksel hale getirilen yüksek düzeyde vergi ödeyen ve en fazla ihracat gerçekleştiren firmalarımıza yönelik ödül töreni düzenlenmektedir. Yapılan törende; ilçemizde yüksek düzeyde vergi ödeyen, ihracat yapan ve zirai stopaj ödeyen, firma ve şahıslarımıza başarılarından dolayı plaket takdimi yapılmaktadır. Son yapılan ödül törenimizde ilçemizin önemli bir değeri olan mozaik zenginliğini ön plana çıkarmak amacıyla törenimizin adı Ekonominin Mozaik Taşları Vergi Ödül Töreni olarak belirlenmiştir. Törenimize Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma ŞAHİN, Ekonomi Bakanı Sn. Zafer ÇAĞLAYAN ile TOBB Başkanı Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve diğer oda başkaları ile kamu yöneticileri de katılarak firmalarımızın yüksek oranda onure edilmeleri sağlanmıştır. 12. "KÜÇÜK ADIMLARLA BÜYÜK HEDEFLERE" PROJESİ Nizip Ticaret Odası tarafından hazırlanan "Küçük Adımlarla Büyük Hedeflere" projemiz T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı SODES kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır ve projemizin toplam bütçesi ,00 TL olup %100 ü hibedir. Nizip Ticaret Odası zemin katında bulunan mekânın gerekli olan tadilat ve tefrişat işlemleri yapılarak sürekli eğitim merkezi haline getirilmesi sağlanacaktır. 1 adet Bilgisayar Laboratuarı, 1 adet teorik bilgilerin işleneceği eğitim sınıfı oluşturulacaktır. Projemizde 2 eğitmen görev alacak olup eğitimci giderleri proje kapsamında karşılanacaktır. Projemiz kapsamında, ilçemizde bulunan 20 genç işsize yönelik Bilgisayarlı Çizim / Tasarım Kursu ve 20 genç işsize ise Yabancı Dil (İngilizce) kursu düzenlenecek olup, Kursu tamamlayan kursiyerlere proje ortağımız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından M.E.B onaylı birer sertifika verilecektir. Düzenlenen kurs programının ardından, teorik bilgilerin pratik hale getirilmesi adına 30 iş günlük staj programı düzenlenecek olup, Eğitim ve staj süresince 40 kursiyere günlük 15 TL harçlık ödenecektir.

5 YILLIK MOZAİK SANATI CANLANIYOR PROJESİ Türkiye Suriye Bölgeler Arası İşbirliği Programı kapsamında 16 Temmuz 2007 tarihinde hazırlanan ve uygulanan 2000 Yıllık Mozaik Sanatı Canlanıyor projemizle Nizip ve çevresindeki tarihi ve kültürel mirasın tanınması, yeni nesile aktarılması için mozaik eğitim merkezinin kurularak 30 kişiye eğitim verilmiştir. 14. ŞANGHAY/ÇİN İŞ SEYAHATİ Nizip Ticaret Odası olarak firmalarımızın yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlamak, globalleşen dünya ekonomisinde dünyanın düzleşme noktasına gelmesi sebebiyle sınır ötesi rekabet etme güçlerini arttırmak, ihracat odaklı büyüme hedeflerini desteklemek ve sürdürmek amacıyla 2012 yılının ülkemizde Çin yılı ve 2013 yılının Çin Halk Cumhuriyeti nde Türkiye yılı olarak ilan edilmesi de dikkate alınarak Kasım 2012 tarihlerinde Çin/Şanghay'a benim önderliğini ettiğim 34 kişilik bir heyetle yurtdışı iş seyahati düzenlenmiştir. Seyahatimiz kapsamında; TC Şanghay Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği Çin Uluslar Arası Ticareti Geliştirme Konseyi Şanghay/Pudong Bölümü Şanghay Uluslar Arası Serbest Ticaret Bölgesi Şanghay WAIGAQAIO Uluslar Arası Ticaret Operasyon Merkezi Şanghay WAIGAQAIO Uluslar Arası Ticaret Operasyon Merkezi- Şanghay WAIGAQAIO Uluslar Arası Şarap Sunum ve Ticaret Merkezi Şanghay/Pudong Serbest Ticaret Bölgesi Üretim Teknolojisi ve Hizmet Merkezi Sanghay Xingfei Paketleme Makineleri Firması-Shanghai Xingfei Packaging Machinery Co., Ltd. YAMASA Türk İş Merkezi-Turkish Business Center ile görüşmeler yapılmıştır. Gerçekleşen resmi görüşmeler ve iş ziyaretleri sonrasında heyetimize Çin in kültür yapısını, yaşayış biçimini, şehirleşme yapısını da tanıtmak amacıyla şehir turu da düzenledik. Seyahatimiz sadece iş seyahati değil aynı zamanda kültürel bir seyahat özelliği de taşımaktadır. 15. TÜRK ODA YÖNETİCİLERİ İÇİN AB EĞİTİM PROGRAMI TOBB ve Eurochambers ETCFII projeleri Türk Oda Yöneticileri için AB Eğitim Programı kapsamında özgeçmişleri ile seçilen 20 oda personeline ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi nde bir dizi eğitimler verilmiştir. Odamız personeli bahsi geçen eğitimlere katılmaya hak kazanarak odamızı ve ilçemizi proje kapsamında temsil ederek, projeye katkı sağlamıştır. 20 kişilik özel gruba ODTÜ bünyesinde yabancı uzmanlar ile ODTÜ öğretim görevlileri, bakanlık personelleri tarafından AB yapısı ve proje hazırlanmasıyla ilgili 6 aylık eğitim programı uygulanmıştır.

Kar yer GUNDEM GÜNDEM. Sanal Rehberlik

Kar yer GUNDEM GÜNDEM. Sanal Rehberlik Kar yer GELİŞEN İNSAN KAYNAKLARI GUNDEM GÜNDEM Her İşsize Bir Danışman Türkiye de İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Malatya dan Fransa ya Uzanan Bir Başarı Öyküsü İnşa Edilen Yapıların Kalitesi Sosyal

Detaylı

BECERI 10. UzmanlaşmışMeslekEdindirmeMerkezleriProjesi. UzmanlasmisMeslekEdindirmeMerkezleriProjesi. Her beceri bir altın bilezik...

BECERI 10. UzmanlaşmışMeslekEdindirmeMerkezleriProjesi. UzmanlasmisMeslekEdindirmeMerkezleriProjesi. Her beceri bir altın bilezik... BECERI 10 Beceri Beceri kazandirma kazandırma ve ve meslek ve iş edindirme seferberligi... seferberliği... UzmanlaşmışMeslekEdindirmeMerkezleriProjesi UzmanlasmisMeslekEdindirmeMerkezleriProjesi Her beceri

Detaylı

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu. Interim Report Summary page 155. Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Ajansa ilişkin Bilgiler Kurumsal Kabiliyet ve Kapasite Mali Tablolar Performans Göstergeleri İstatistikler 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Interim Report Summary page 155 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu Doküman

Detaylı

GMKA Çalışma Programı

GMKA Çalışma Programı 2015 GMKA Çalışma Programı 0 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 ŞEKİLLER... 3 TABLOLAR... 3 1 Giriş... 4 2 2015 Yılı Öncelikleri... 13 3 2015 Yılı Faaliyetleri... 18 3.1 Kurumsal Gelişim ve Yönetim Faaliyetleri...

Detaylı

girişimcilik risk kredi iş melekleri işgem teşvik işkur tübitak araştırma-geliştirme sermaye yenilikçilik

girişimcilik risk kredi iş melekleri işgem teşvik işkur tübitak araştırma-geliştirme sermaye yenilikçilik teşvik kredi girişim sermayesi girişimcilik yeni girişimci sermaye yenilikçilik girişimcilik ve Yenilik Programı işgem risk iş melekleri işkur tübitak araştırma-geliştirme rekabet edebilirlik ORTA KARADENİZ

Detaylı

TÜRKİYE DE KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNE ELEŞTİREL BİR YAKLAŞIM

TÜRKİYE DE KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNE ELEŞTİREL BİR YAKLAŞIM TÜRKİYE DE KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNE ELEŞTİREL BİR YAKLAŞIM Yıldız Ecevit Uluslararası Çalışma Ofisi - ANKARA Copyright Uluslararası Çalışma Örgütü 2007 Birinci baskı 2007 Uluslararası Çalışma Ofisi yayınları,

Detaylı

İzmir Kümelenme Stratejisi

İzmir Kümelenme Stratejisi 2 İzmir Kümelenme Stratejisi 2013-2018 Bu Strateji Belgesi, İzmir Kümelenme Stratejisinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında, Zobu Danışmanlık uzmanları M. Hakan ZOBU ve Fevzi DOĞU tarafından hazırlanan

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

TÜRKİYE REHBERİ ORAN ORAN ORAN ORAN ORAN. SiVAS TKDK TKDK. TKDK San-Tez TKDK TKDK TTGV TKDK TKDK İŞKUR İŞKUR İŞKUR KOSGEB. Eureka

TÜRKİYE REHBERİ ORAN ORAN ORAN ORAN ORAN. SiVAS TKDK TKDK. TKDK San-Tez TKDK TKDK TTGV TKDK TKDK İŞKUR İŞKUR İŞKUR KOSGEB. Eureka GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCILAR İÇİN Eureka Yatırım Destek Ofisleri Yatırım Destek Ofisleri KDV İstisnası Teknogirişim Sermaye Desteği İŞKUR Kırsal Kalkınma Destek Programı San-Tez tent Destek Programı Yatırım

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI Haziran 2012 ÖNSÖZ Sevgili Marmaralılar, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik kurumlarından

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI (TASLAK) 2013-2017. MESLEKÎ ve TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI (TASLAK) 2013-2017. MESLEKÎ ve TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI (TASLAK) 2013-2017 MESLEKÎ ve TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SUNUŞ Ülkemizin sürdürülebilir ekonomik ve sosyal gelişmesini

Detaylı

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU AĞUSTOS-2010 SUNUŞ Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında

Detaylı

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu

2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu ii 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu iii Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu (Ocak Haziran) iv 2014 Yılı Ara Faaliyet Raporu SunuĢ 2009 yılından itibaren sorumluluk bölgesi olan Hatay,

Detaylı

ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI TÜRKİYE DE UYGULANAN TEMEL DEVLET DESTEKLERİ RAPORU

ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI TÜRKİYE DE UYGULANAN TEMEL DEVLET DESTEKLERİ RAPORU ÇUKUROVA KALKINMA AJANSI TÜRKİYE DE UYGULANAN TEMEL DEVLET DESTEKLERİ RAPORU EYLÜL 2014 Bu çalışma potansiyel yararlanıcılara devlet desteklerinin içeriği hakkında genel bir bilgi verme amacını taşımaktadır.

Detaylı

TOKAT TAKİ MESLEKİ EĞİTİMİN DURUMU VE İHTİYAÇ ANALİZİ

TOKAT TAKİ MESLEKİ EĞİTİMİN DURUMU VE İHTİYAÇ ANALİZİ TOKAT TAKİ MESLEKİ EĞİTİMİN DURUMU VE İHTİYAÇ ANALİZİ i Prof.Dr. Mustafa BALOĞLU Yrd.Doç.Dr. Nail YILDIRIM Esra KARABAĞ KÖSE Ali UÇAR Tokat-2012 ii Bu rapor, T.C. Kalkınma Bakanlığı nın genel koordinasyonunda

Detaylı

2011-2015 ADANA TİCARET BORSASI STRATEJİK PLAN

2011-2015 ADANA TİCARET BORSASI STRATEJİK PLAN 2011-2015 ADANA TİCARET BORSASI STRATEJİK PLAN BAŞKAN DAN Ticarette başarı, işini iyi yapmanın ötesinde daha iyi yapmaya çalışmayı zaruri kılmaktadır. Bu olgu günümüzde sürekli iyileşme olarak nitelendirilmekte

Detaylı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2014-2018 Dönemi Stratejik Planı Yayın No: 4

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2014-2018 Dönemi Stratejik Planı Yayın No: 4 Strateji Geliştirme Başkanlığı 2013 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2014-2018 Dönemi Stratejik Planı Yayın No: 4 T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnönü Bulvarı No: 42 PK: 06520 Emek / Ankara

Detaylı

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU 2 SUNUŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU 2008 yılının ikinci yarısında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve 2009 yılı ikinci yarısından itibaren aktif

Detaylı

AVRUPA BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ

AVRUPA BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ AVRUPA BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ 2009-2013 STRATEJİK PLAN 3 COUNTRY İÇİNDEKİLER CONTEXT 1- BAKAN SUNUŞU...5 2- GENEL SEKRETER SUNUŞU...7 3- STRATEJİK PLANLAMA EKİBİ SUNUŞU...9 4- STRATEJİK PLAN ÇALIŞMALARINDA

Detaylı

Eğitim Fakültesi 2006-2010 Stratejik Planı 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı b. Dokümanın Kapsamı c. Tanımlar ve Kavramlar Eylem Planları: ç De

Eğitim Fakültesi 2006-2010 Stratejik Planı 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı b. Dokümanın Kapsamı c. Tanımlar ve Kavramlar Eylem Planları: ç De 0 1 2 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı Eğitim Fakültesi Stratejik Planının amacı, fakültenin güçlü ve zayıf yönlerinin, fakülte için fırsat ve tehdit oluşturan unsurların nesnel bir şekilde tespit edilerek

Detaylı

% İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

% İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ^tkno^ T C /MX % İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı IYTE «1W2-2012 Sayı : 14966742 n0 Konu : ÎYTE 2014-2018 Stratejik Planı 02/99/2013 KALKINMA BAKANLIĞINA

Detaylı

Ayın röportajı bölümümüzü ise bu ay, aynı zamanda Samsunlu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar a ayırdık.

Ayın röportajı bölümümüzü ise bu ay, aynı zamanda Samsunlu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar a ayırdık. STSO AÇILIM Ekim - Kasım 2013 Yıl 5 Sayı 33 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Necmi ALIÇ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ Mustafa

Detaylı

112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ

112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ 112 Soruda EKONOMİ BAKANLIĞI LERİ (İhracat Destekleri) Nisan 2013 Kars YDO SUNUŞ Türkiye ekonomisinin temelini oluşturan KOBİ ler yaratmış oldukları istihdam ve katma değer ile Serhat Bölgesi nin ekonomik

Detaylı

Türkiye de Uygulanmakta Olan İhracat Teşvikleri

Türkiye de Uygulanmakta Olan İhracat Teşvikleri Türkiye de Uygulanmakta Olan İhracat Teşvikleri Coşkun ATAYETER* Arzu EROL** ÖZET İhracata yönelik verilen teşvikler, ihracatın teşvik edilmesi, ihraç pazarlarının geliştirilmesi ve dünya ihracatındaki

Detaylı

2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU. Ocak Haziran 2013

2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU. Ocak Haziran 2013 2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU Ocak Haziran 2013 2 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... i TABLOLAR... iii ŞEKİLLER... iii YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU... 1 GENEL SEKRETER SUNUŞU... 3 YÖNETİM KURULU ÜYELERİ...

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı

TR21 TRAKYA BÖLGESİ 2014-2023 BÖLGE PLANI TASLAĞI

TR21 TRAKYA BÖLGESİ 2014-2023 BÖLGE PLANI TASLAĞI TR21 TRAKYA BÖLGESİ 2014-2023 BÖLGE PLANI TASLAĞI TRAKYA 07 Haziran 2013 1 2 - TR 21 Trakya Bölgesi 2014-2023 Bölge Planı Taslağı İÇİNDEKİLER TABLOLAR 11 ŞEKİLLER 14 KISALTMALAR 15 SUNUŞ 17 TR21 TRAKYA

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

Önümüzdeki dönemde de ilkelere uyum için mevzuattaki gelişmeler ve uygulamalar dikkate alınarak gerekli çalışmalar sürdürülecektir.

Önümüzdeki dönemde de ilkelere uyum için mevzuattaki gelişmeler ve uygulamalar dikkate alınarak gerekli çalışmalar sürdürülecektir. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU BÖLÜM I-KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Şirket tarafından, II-17.1, sayılı Kurumsal Yönetim Tebliğ ekinde yer alan Kurumsal Yönetim İlkeleri nde uyulması

Detaylı

Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma

Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma ancak yerelin potansiyelini harekete geçirerek gerçekleşmektedir. Başta AB üyesi ülkeler olmak üzere dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde

Detaylı