Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı"

Transkript

1

2 Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Batı Avustralya daki Perth kenti, canlı ve kültürel olarak gelişmiş bir kent olup, Avustralya nın en büyük eyalet başkentleri arasında Asya, Afrika ve Avrupa daki birçok kente en yakın olanıdır. Hint Okyanusu kıyısında kurulu enerji dolu bir refah kenti olan bu güzel kent, Avustralya kentleri arasında en yüksek yaşam standardına sahip olanlardan biridir. Perth kentindeki hizmetler ve tesisler dünya standartlarında olup, insanları, sanayisi ve kurumları dinamik ve küresel bir bakış açısına sahiptir. Hakkımızda Edith Cowan Üniversitesi, tutkulu ve potansiyeli olan kişileri fark edip, gerçek dünyaya hazır mezunlar veren, pratik bilgi ile akademik mükemmellik arasındaki o doğru dengeyi sunmaktadır. Destekleyici, esnek ve amaca uygun olmamızla övünüyoruz. Teori ve işyerindeki modern uygulamalar arasındaki bağlantının sağlanmasından oluşan kuvvetli bir dünya görüşünü destekliyor ve öğrencilere mesleki uygulama ve yerinde işe yerleştirme olanakları gibi fırsatlar sunuyoruz. Üniversite, bünyesinde verilecek dersleri tasarlarken kamu, sanayi ve mesleki kurumlar ile dünya genelinde işverenlere danışmaktadır. Derslerimizin bazıları, Batı Avustralya ya ve Avustralya ya özgüdür. Üniversite, birbirlerine kablosuz ağ aracılığıyla bağlı kampüsleriyle, yenilikçi ders tasarımında ve gelişmiş öğretim ve öğrenim sonuçları elde edebilmeye yönelik teknoloji kullanımında ülkenin lider kurumlarından biridir. Öğretim kadrosu, dünyanın dört bir yanından seçilmektedir ve son derece niteliklidir. ECU kendini; güçlü sosyal, ekonomik, çevresel ve kültürel etkilere sahip yüksek kalitede araştırmalara, yani fark yaratan araştırmalar üstlenmeye vakfetmiştir.

3 Perth her yıl, dünyanın dört bir yanından gelen in üzerinde yabancı öğrenci de dahil olmak üzere, binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Perth hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki web sitelerini ziyaret ediniz: Perth Yakın Tarihte Alınan Ödüller 2006 yılında iki adet ulusal İşletme Yüksek Öğrenimi Yuvarlak Masa (BHERT) ödülü sahibi Avustralya Üniversite Öğretimi için toplam dört adet prestijli Carrick Ödülü sahibi: 2006 yılında iki ve 2007 yılında iki ödül Eğitim Alanında Bilgi İşlemin Geliştirilmesi Derneği nin (AACE) İlk Avustralyalı Üyesi. Küresel çapta sadece dört ödül verilmiştir (Prof. Ron Oliver) Avustralya Yabancı Öğrenci Danışmanları Ağı (ISANA) 2006 Üstün Bireysel Başarı Ödülü. (Cassandra Colvin ECU Yabancı Öğrenci Destek Koordinatörü) 2007 yılında Gazetecilik Eğitimi Derneği Ulusal Ödülleri nde beş kategoride birincilik ödülü IAA Dentsu XI Küresel Öğrenci Reklamları Yarışması dünya birincisi.

4 Joondalup Kampüsü ECU nun Joondalup Kampüsü, Üniversitenin genel merkezidir. Hızlı tren ulaşım ağına ve Perth kentinin ana otobanına yakın konumdadır. Kampüs, en son teknoloji ürünü tesislere sahiptir ve Batı Kıyısı Teknik ve Mesleki Eğitim Koleji ni (TAFE) ve Batı Avustralya Polis Akademisi ni de içine alan Joondalup Öğrenim Bölgesi nin de bir kısmını oluşturmaktadır. ECU, kariyer rehberliğinden akademik desteğe kadar çeşitli hizmetler ve tesisler vasıtasıyla destekleyici bir öğrenim ortamı sağlamaktadır.

5 Claudine Au Bilgisayar Bilimi Yüksek Lisans Malezya Bilgisayar ve Bilgi Bilimi Fakültesindeki tüm ünitelerin ve kursların Avustralya Bilgi İşlem Kurumu tarafından en yüksek seviyede onaylanmış olması gerçeğinden ötürü ECU yu seçtim. Ayrıca, Fakülte; aralarında seçim yapabileceğimiz birçok ünite sunarak, bizim için ilgi alanlarımıza ve ihtiyaçlarımıza uyan çok daha esnek bir kurs sağlıyor. Michael Lim Felsefe alanında Doktora derecesi (spor bilimi), Singapur [ECU Fen Fak. mezunu Spor Bilimi (Hons)]] Spor, şu anda çok hızlı büyümekte olan, çok heyecan verici bir dal. Sadece geçtiğimiz yıllardaki büyümesi bile, bu programdan mezun olan kişilerin çok çeşitli dallarda/alanlarda çalışabilmelerine olanak tanıyan fırsatlar sağladı. Bazı örnekler arasında şunları sayabiliriz:- Seçkin atletler eğitim/rehabilitasyon normal nüfus fiziksel aktivite ve sağlık klinik nüfus kardiyopulmoner/müsküloskeletal rehabilitasyon

6 Mount Lawley Kampüsü Perth kentinin merkezi iş bölgesinden sadece birkaç dakika uzaklıkta yer alan ECU Mount Lawley Kampüsü, ister geceleri ister gündüzleri, öğrenim görmek için mükemmel bir seçimdir. Mount Lawley Kampüsü, Avustralya nın en başarılı güzel sanatlar eğitim kurumlarından biri olan Batı Avustralya Gösteri Sanatları Akademisi ni (WAAPA) içerisinde barındırmaktadır. Edith Cowan Üniversitesi nin Perth kentindeki stratejik konumu, uluslararası faaliyetlere ve dünya üzerindeki üniversitelerle stratejik bağlantıların geliştirilmesine kuvvetli bir biçimde odaklanılmasını da beraberinde getirmiştir.

7 Fabiana Dos Santos İletişim Lisansüstü Diploması (İnteraktif Multimedya Teknolojileri) Brezilya ECU da öğrenim görmeyi seçtim çünkü kurs programını, kampüs donanımını ve ortamını beğendim. Bunların dışında, ECU nun öğrencilerden gelen geribildirimleri temel alarak her zaman ciddi olarak kalite iyileştirmeleri yapmakta olduğunu bilmek çok önemliydi. Sikuo Yang Yönetim Bilgi Sistemi Yüksek Lisans - Çin ECU da öğrenim görmeyi seçtim çünkü Batı Avustralya da iyi gözle bakılan bir üniversite ve Avustralya ya ilk geldiğimde hakkında iyi şeyler duydum. Bazı ünitelerim için birtakım muafiyetler de alabildim. Öğrenim gördüğüm kurs ile ilgili en iyi şey, bu amaca uygun dallarda pratik yapabilmem. Bu kurstan çok şey öğrendim ve gerçek hayattaki vaka örnekleriyle ve araştırmalarla ilgisi olan birçok ödev ve alıştırma verildi.

8 Güneybatı Kampüsü (Bunbury) Perth kentinin güneyine otomobille iki saatlik mesafede ve Batı Avustralya nın en büyük ikinci kentinde yer alan ECU Güneybatı Kampüsü (Bunbury), metropol alanının dışında bulunan en büyük üniversite kampüsüdür. Kampüste; modern tesisler, az öğrencili sınıflar, çok çeşitli dersler ve kampüs içi konaklama olanakları mevcuttur. Kampüs Dışı Eğitim Öğrenim görmek istiyor fakat derslere katılmak için Batı Avustralya ya gelemiyorsanız, yaşadığınız ülkeden kampüs dışı eğitime katılmak size göre olabilir. Bu seçenek; ev içi sorumluluklar, iş yükümlülükleri veya bedensel engeller gibi sebeplerden ötürü dışarıdan eğitim almayı tercih eden yabancı öğrencilere yönelik bir seçenek olarak mevcuttur.

9 Sascha Thierchen Yurtdışı Eğitim Öğrencisi Almanya Sörf Bilimi ve Teknolojisi, Banbury Kampüsü Benzersiz bir deneyim yaşamak istediğim için bu programı seçtim. Sörf Bilimi bir parça farklıydı ve Almanya da bulabileceğiniz bir şey değil. Yabancı Öğrenciler Bürosu gerçekten de çok yardımcı oldu ve bu süreç boyunca bana yardımcı olmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Rina Rahmawati Bilgi Sistemleri Diploması Endonezya Merkezi Teknik ve Mesleki Eğitim Koleji nden (TAFE) bir İleri Diploma programını tamamlamıştım ve yüksek tahsilime devam etmek istiyordum. Diğer üniversiteler hakkında yaptığım araştırmaya ve karşılaştırma sonucuna göre, ECU, gerek yönetim üniteleri gerekse teknik üniteler bakımından daha iyi ve daha fazla değer e sahip e-ticaret/bilgi sistemleri üniteleri sunuyordu. Artı; ECU da farklı ırklardan, kültürlerden, öz geçmişlerden vb. gelen birçok insan olduğundan dolayı ECU çok çeşitliliğe sahip. Karşılıklı iletişim ve kalıcı dostluklar kurmak için harika bir yer olacağını düşündüm.

10 Öğrenciye Destek ve Konaklama ECU, kendini kaliteli hizmete adamıştır ve tüm yabancı öğrencilerin kendilerine özgü geçiş sürecinin olduğunun farkındadır. Öğrencilere yardımcı olmak amacıyla Yabancı Öğrenci Destek ekibi mevcuttur ve bu ekip birtakım olağanüstü destek programları yürütmektedir. Oryantasyon Programları ECU, Karşılama Haftası boyunca, Perth kentinde yaşama ve ECU de öğrenim görme hakkında bilmeniz gerekecek her şeyi içine alan, kapsamlı ve ödül kazanma fırsatı olan bir oryantasyon programı sunmaktadır. Ücretsiz sosyal etkinlikler ve akademik destek programları da buna dahildir ve yeni öğrencilere kendi geçiş yolculuklarının her adımında yardımcı olmaya hazır müthiş gönüllülerden oluşan dev bir ekip bu programa destek vermektedir. Danışman Hizmeti Öğrencilere ECU da bulundukları süre boyunca Perth kentindeki öğrenimleri veya refahı ile ilgili her konuda destek, yardım, yönlendirme veya yandaşlık sağlamak üzere her bir metropol kampüsünde güler yüzlü danışmanlar mevcuttur. Eve Dönüş Programı ECU International, her sömestr sonunda evine dönecek olan tüm öğrenciler için kapsamlı bir program da sunmaktadır. Öğrenci Grupları ECU, kendini tüm Yabancı Öğrencilere, her şeyden önemlisi de Üniversitenin Öğrenci Gruplarına vakfetmiştir. Öğrenci Grupları çoğunlukla ulusal bazdadır ve ECU daki tüm öğrencilere destek, dostluk, bir ses ve bir sosyal gündem sağlamaktadır. Bu hizmetlerin herhangi bir tanesi hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki adresi ziyaret edebilir: Mali Yardım ECU, dünya üzerindeki birçok ülke ve kurum tarafından geçerliliği kabul edilmiş bir Yüksek Öğrenim sağlayıcısıdır. ECU, kredi başvurusu sürecini basitleştirmeye yardımcı olmak amacıyla bir Mali Yardım ekibine sahiptir. Bu konuda daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki e-posta adresindeki ECU Mali Yardım ekibi ile temasa geçiniz:

11 Geçim Masrafları İster kampüs içinde ister kampüs dışında yaşıyor olun, haftalık olarak 300 Avustralya Doları civarında bir bütçe ayırmanız gerekir. Kira için haftalık Avustralya Doları Ulaşım için haftalık 25 Avustralya Doları Elektrik ve Gaz için haftalık 25 Avustralya Doları Çamaşırhane için haftalık 10 Avustralya Doları Gıda için haftalık 60 Avustralya Doları Telefon için haftalık 10 Avustralya Doları Tıbbi bakım için haftalık 5 Avustralya Doları Diğer masraflar için haftalık 55 Avustralya Doları Okul ücretleri, ders kitapları, otomobil kullanımı veya tatil yolculukları bu tutara dahil değildir. İkinci el kitap satın alma bir miktar tasarruf sağlayabilecek olsa da, öğrenciler yine de kitaplar ve kırtasiye için de her sömestr 400 Avustralya Doları bütçe ayırmalıdır. Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası Avustralya da öğrenim gören tüm Yabancı Öğrencilerin, Avustralya Devleti nin Yurtdışı Sağlık Sigortasını (tıbbi tedavi sigortasını) ödemeleri şarttır. Geçim masrafları hakkında daha ayrıntılı bilgi için, lütfen aşağıdaki adrese göz atınız: about/aboutperth/livingcosts.html Konaklama Havaalanında karşılanmaya ilişkin olarak doldurulacak talep formunun alınmasından sonra, ECU International, Perth kentine ilk defa gelen yabancı öğrenciler için geçici konaklama ayarlamaktadır. Devam eden konaklama hizmetine, hem kampüs içi kiralama hem de kampüs dışı özel kiralama seçenekleri dahildir. Konaklama hakkında ayrıntılı bilgi için, lütfen aşağıdaki adrese göz atınız: Ailelerin ise; okul ücretlerini ve gerekirse çocuk bakım masraflarını içine alacak şekilde, haftalık olarak bu tutarın çok daha fazlasına ihtiyaçları olacaktır. Mastır ve Doktora öğrencilerinin bakmakla yükümlü olduğu şahıslara Batı Avustralya Hükümeti tarafından ücretsiz Eyalet Öğretim olanağı sunulmakla beraber, böyle bir durumda bir yerleştirme ücreti ile bazı kitap ve geziler için cüzi bir maliyet söz konusu olabilmektedir.

12 Ders Bilgileri İşletme, Turizm ve Boş Vakitler ECU nun İşletme Diploması ile İşletme Avantajı elde edin... gerçek hayata ait verileri kullanarak, etik, siyasi ve güncel olaylara ilişkin konuları araştırarak ve girişimcilik, müzakere ve profesyonel iletişim becerileri geliştirerek... İşletme mezunlarımız, işverenlerin istediği becerilere sahip olacaktır! Muhasebe İşletme İş Hukuku Ekonomi Elektronik Ticaret Müsabaka, Spor ve Eğlence Yönetici Finans Otel İşletmeciliği İnsan Kaynakları Yönetimi Endüstriyel ilişkiler Bilgi Sistemleri Uluslararası İşletme Yönetim Pazarlama Planlama Spor Yönetimi Turizm Yönetimi Şehir ve Bölgesel Planlama Hemşirelik, Sağlık ve Psikoloji Hemşirelik, Ebelik ve Lisansüstü Tıp Fakültesi, Batı Avustralya nın en geniş hemşirelik lisans programını sunmaktadır Fakülte, 2008 yılında, Joodalup Kampüsü nde bu amaçla inşa edilen, en son teknoloji ürünü Sağlık Binası na taşınmıştır. Bağımlılık Çalışmaları Biyolojik Bilimleri Biyomedikal Bilimler Maluliyet Çalışmaları Egzersiz & Spor Bilimleri Egzersiz Bilimleri & Rehabilitasyon Adli & Biyomoleküler Bilimleri Jerontoloji Toplum sağlığı faaliyetleri Sağlık bilimi İnsan Biyolojisi Hemşirelik Beslenme İş Sağlığı ve Güvenliği İş Terapisi Psikoloji Psikoloji & Danışmanlık Spor Bilimleri Sosyal Hizmet Kadın Çalışmaları Gençlik, Sağlık & Fiziksel Aktiviteler

13 Yaratıcı ve Gösteri Sanatları Yaratıcı çabalarınızı kafa dengi insanlarla paylaştığınız, zihninizin ve bedeninizin açıldığı ve hayal gücünüzün harekete geçtiği bir yer hayal edin Daha fazla hayal etmenize gerek yok; böyle yerler, Perth kentindeki Batı Avustralya Gösteri Sanatları Akademisi nde (WAAPA) ve İletişim ve Güzel Sanatlar (SCA) okulunda var. Yerli tiyatro Oyunculuk Sanat Yönetimi Klasik Performans Kompozisyon Yakınçağ Modası Yakınçağ Müziği Yakınçağ Performansı Kostüm Yaratıcı Sanatlar Yaratıcı Endüstriler Dans Dijital Medya Film & Video Oyun Tasarımı & Kültür Grafik Tasarım İnteraktif Medya Gelişimi İç & Mekansal Tasarım Aydınlatma Müzik Çalışmaları Müzikal Tiyatro Müzik Teknolojisi Sahne Sanatları Fotomedya Üretim & Tasarım Sahne Donanımı & Dekor Yapımı Sahne Çalışmaları Ses & Reji Görsel Sanatlar Redaksiyon Bilgi İşlem & BilişimTeknolojileri Batı Avustralya nın yüksek öğrenim gören bilgi işlem öğrencilerinin hemen hemen yarısı, en geniş bilgisayar ve bilişim teknolojileri programına sahip olmasından dolayı ECU da öğrenim görmektedir. ECU Bilgi İşlem derslerinin tümü, Avustralya Bilgi İşlem Kurumu tarafından birinci seviye olarak değerlendirilmektedir. Öğrenci başına öğretim üyesi sayısı yüksektir; bu da, öğrencilerle bireysel olarak bolca ilgilenilmekte olduğu anlamına gelmektedir. Bilgisayar Bilimleri Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Teknolojileri Bilgisayar ve Ağ Güvenliği Oyun Programlama Bilgi Teknolojileri Kitaplık Teknolojileri Mobil Programlama Ağ Teknolojileri Kayıt Yönetimi Yazılım Mühendisliği

14 Ders Bilgileri Mühendislik, Teknoloji & Havacılık ECU Mühendislik Okulu, Joondalup Kampüsü ndeki en son teknoloji ürünü tesislerde ağırlıklı olarak pratik öğrenim etrafında yapılandırılmış dersler sunmaktadır Tüm derslerimizde; teorik temellerin ve geniş kapsamlı pratik ve ekip bazlı proje çalışmalarının titizlikle ele alınmasının yanı sıra, gerçek dünyada sorun çözme konusuna özel önem verilmektedir. Havacılık İletişim & Bilgi Teknolojileri Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği Bilgisayar Teknolojileri Elektronik & Bilgisayar Sistemleri Elektronik ve İletişim Mühendislik Çevre Mühendisliği Bilgi Teknolojileri Enstrümentasyon Kontrolü & Otomasyon İnteraktif Medya Gelişimi Mekatronik Motor sporları Ağ Teknolojisi Yazılım Mühendisliği Sörf Bilimleri & Teknolojileri Öğretim Öğretmenlerin en iyileri, sonsuza dek hatırlanırlar Öğretmen eğitimi programlarını mükemmelleştirmekle geçen 100 yılı aşkın bir sürenin ardından, ECU bunun idrakindedir. Eğitim Diploması, pratik deneyime odaklanmakta ve erken çocukluk dönemi eğitimlerini, yuvadan ilköğretime kadarki dönemi, ilköğretim dönemini veya orta öğretim dönemini ve çeşitli uzmanlıkları kapsamaktadır; dolayısıyla, tam olarak gereken ne ise, onu aldığınızdan emin olabilirsiniz. Erken Çocukluk İlkokul öncesi ana okulu İlkokul İlkokuldan Ortaokula İkinci Sınıf Uzmanlıklar: İşletme Tasarım & Teknoloji Dijital Medya (IT) Tiyatro ve Performans İngilizce Sağlık & Beden Eğitimi Ev Ekonomisi Matematik Müzik Fen Bilimleri Sosyal Bilimler Görsel Sanatlar

15 Hukuk & Adalet ECU, bağımsız adli inceleme yönünde dünya genelinde giderek artan bir eğilim olduğunu farketmiş bulunmaktadır. Adli İnceleme Diploması, uygulamalı bilimi bu konuyla ilgili hukuk ve adalet birimleri ile birleştirmesinden dolayı, diğer Adli Tıp Derslerinden farklıdır. Mezunlar; adli incelemelerle ilgili olmasından ötürü, kriminoloji, adalet, hukuk ve adli tıp konularına hakim olan geniş kapsamlı bir donanıma sahip olmaktadırlar. Bağımlılık Çalışmaları İş Hukuku Çocuk & Aile Çalışmaları Kriminoloji & Adalet Kriminoloji & Çocuk hukuku Adli Tahkikat Hukuk Politika Politika & Devlet Güvenlik & Adalet Çalışmaları Sosyal Adalet & Kamu Avukatlığı Bilim, Çevre & Güvenlik ECU nun Çevre Sağlığı Diploması, öğrencileri, yerel hükümet bünyesindeki geleneksel alanların yanı sıra, madencilik ve tabii kaynaklar sektöründe de heyecan verici çeşitli kariyerlere hazırlamaktadır Dört yıllık ECU eğitimi; madencilikte, sanayide, kamu kurumlarında ve yerel hükümet bünyesinde profesyonellere olan talebin karşılanması amacıyla, ulusal bazda onaylı Çevre Sağlığı Görevlileri sağlamaktadır. Uygulamalı ve Analitik Kimya Uygulamaları Matematik & İstatistik Biyolojik Bilimleri Biyomedikal Bilimleri Terörle mücadele, Güvenlik & Zeka Çevresel Münazaralar Çevre Sağlığı Çevre Yönetimi Çevre Bilimleri Adli & Biyomoleküler Bilimleri İnsan Biyolojisi Deniz & Taze Su Biyolojisi Matematik Fizik Planlama Güvenlik Güvenlik & Adalet Çalışmaları Güvenlik Yönetimi Sosyoloji & Antropoloji Spor Bilimleri Sörf Bilimleri & Teknoloji Bölgesel & Şehir Planlama

16 Ders Bilgileri Toplum & Kültür ECU da Edebiyat Fakültesi öğrenimi görmek; bir güzel sanatlar eğitiminin klasik dallarını bir araya getirebilmekte, toplum ve çevre, kültür ve diller, beşeri ve sosyal bilimler dahilinde çok sayıda geniş kapsamlı seçenekler içermektedir. Bu öğrenim alanı, içerisinde yaşadığımız bu hızla değişen dünyayı kavrama gücünüzü genişletebilir. Sanat Çocuk & Aile Çalışmaları Toplumsal Çalışmalar Danışmanlık Yaratıcı Sanatlar Sakatlık Çalışmaları İngilizce Fransızca Coğrafya Tarih Yerli Hizmetler Japonca Dil Çalışmaları Politika & Devlet Sosyal Adalet & Kamu Avukatlığı Sosyal Bilimleri Sosyal Hizmetler Sosyal Yardımlaşma & Topluluk Hizmetleri Kadın Çalışmaları Redaksiyon Gençlik Çalışmaları Medya & İletişim Bu zamana kadar İnternet ve elektronik posta, dijital video, televizyon ve fotoğraf olmadan nasıl idare etmişiz? ECU nun Fen Diploması (Dijital Medya); İnternet, dijital video ve dijital televizyonlar gibi gelişmiş geniş bant iletişim kanallarının vaat ettiği, teknolojilerin yakınlaşması şeklindeki devrimden öğrencilerin yararlanabilmelerini mümkün kılmak üzere tasarlanmıştır. Reklamcılık İletişim İletişim & Kültür İletişim & IT/Kitaplık Teknolojisi Dijital Medya İngilizce Film & Video İnteraktif Medya Gelişimi Gazetecilik Pazarlama Kitlesel İletişim Medya & Kültürel Çalışmalar Fotomedya Halkla İlişkiler Sahne Çalışmaları Redaksiyon

17 ECU ya Giriş Yolları ECU, üniversitenin doğrudan giriş için belirlediği koşulları karşılamayan kişilere yardımcı olmak amacıyla bir dizi esnek yol sunmaktadır. Perth İşletme ve Teknoloji Enstitüsü (PIBT) ECU ile bağlantılı olarak PIBT, bir Üniversite diploması programına girmeden önce akademik hazırlığa ihtiyacı olan öğrenciler için Üniversite Yolu programları sunmaktadır. ECU ile PIBT arasındaki bağlantı, ECU giriş koşullarını karşılamayan öğrencilere ECU diploma programlarına giriş için uygun bir alternatif giriş yolu sunmak üzere tasarlanmıştır. PIBT; İşletme, Ticaret, Hemşirelik, İletişim, Bilgi İşlem ve IT (Bilişim), Fen ve Hukuk alanlarında, hem Üniversite Öncesi seviyelerinde hem de Üniversite seviyelerinde dersler sunmaktadır. PIBT Diplomaları, Yüksek Öğrenim Diplomaları olarak tümüyle onaylıdır ve ECU tarafından ileri statü olarak tanınmaktadır. Diploma sahiplerinin ilgili ECU Lisans diploması programının ikinci yılında yer almaları garanti edilmektedir. Başka bir giriş sınavı gerekmemektedir. Şu ana dek çok sayıda PIBT öğrencisi bu yolu seçmiş ve ECU da bir diploma programını başarıyla tamamlama aşamasına gelmiş durumdadır. PIBT nin Avantajları Daha fazla bilgi için, Edith Cowan Üniversitesi ndeki PIBT ile temasa geçiniz: Telefon: (61 8) Faks: (61 8) E-posta: Web sitesi: CRICOS IPC: 01312J Diploma kursları, ilk yılın Lisans programına denktir Diplomanın başarıyla tamamlanması durumunda ECU ya ikinci yıldan giriş garantidir Üç sömestrli sistem ve hızlandırılmış program seçeneği Küçük gruplar halinde öğretim ve tek tek ilgilenme Özel olarak tahsis edilmiş üniversite dersleri Ek öğrenim desteği İleri Diploma 3 Yıl Diploma 2 Yıl Sertifika 1 Yıl Lisansüstüne Yükselme Programı Lisansüstüne Yükselme Programı (PQP); İşletme, Bilgi İşlem & Bilgi Teknolojileri ve İletişim dallarında ECU Yüksek Lisans diploma programlarına geçişi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Programlar, yüksek öğrenime ait vasıflara sahip olan veya yaşadıkları ülkede onaylı 3-4 yıllık Diploma dersleri almış olan, ancak ECU Lisansüstü derslerine doğrudan giriş için belirlenen koşulları karşılamayan öğrencilere yöneliktir. 1½ - 2 Yıllık Yüksek Lisans 1 Sömestrlik Standart PQP 2 3 Sömestrlik Genişletilmiş PQP Onaylı 3 4 Yıllık Diploma Onaylı Lisans İlgili iş deneyimi ile birlikte, onaylı 2 yıllık Diploma Batı Avustralya Üniversiteleri Vakfı Programı Batı Avustralya Üniversiteleri Vakfı Programı (WAUFP), Batı Avustralya daki 4 devlet üniversitesine ait bir programdır ve bu programın başarıyla tamamlanması öğrencilerin ECU ya girişini garantilemektedir. Program, İngilizce kendileri için ikinci dil olan ve yaşadıkları ülkede sahip oldukları akademik başarı seviyeleri bir Batı Avustralya Üniversitesine giriş için yeterli olmayan yabancı öğrencilere yönelik olarak tasarlanmıştır. Tuart Koleji (CRICOS IPC:00465M), WAUFP programını sunmaktadır ve ECU nun metropol kampüslerinin yakınında bulunan uygun bir konuma sahiptir: WAUFP programına eksiksiz bir genel bakış için, aşağıdaki web sitesini ziyaret ediniz:

18 İngilizce ye Giriş Yolları PIBT Uluslararası İngilizce Merkezi (IEC) ECU bünyesindeki IEC; üniversite öğrenimi görmek isteyen yabancı öğrenciler için doğrudan giriş yolları sağlamak da dahil olmak üzere, İngilizce konuşulmayan ülkelerden gelen öğrencilere yönelik İngilizce kurslar sunmak amacıyla 1986 yılında kurulmuştur. IEC; mükemmel öğretim kadrosu, yüksek kalitedeki İngilizce dil programları ve üstün nitelikli tesisleri ile ünlüdür. IEC, artık, ECU nun kampüs dahilindeki yol sağlayıcısı olan PIBT tarafından işletilmektedir. İngilizce Dil Kursları IEC; genel amaçlı öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, uluslararası bazda tanınan nitelikler arayanların veya akademik öğrenimlerini ilerletmeyi düşünenlerin ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli İngilizce kursları sunmaktadır. Yabancı öğrenciler için mevcut programlar şunlardır: Genel İngilizce** (1 ila 40 hafta arası) Akademik İngilizce** (1 ila 40 hafta arası) Cambridge Üniversitesi İngilizce Dil Programları (10 ila 12 hafta arası) Uzmanlaşma amaçlı / isteğe göre Kısa Dönemli Kurslar (kursuna göre 2 ila 4 hafta arası) ** Başlangıç tarihleri her aydır Üniversite Yolu Programları: UEBC ve DEP Kurs özellikleri: Kurslar, değerlendirme bazlıdır; dolayısıyla, ECU ya giriş için kurs bitiminde IELTS, TOEFL veya başka dil sınavları yoktur Özel olarak atanan deneyimli öğretmenlerle özel sınıflar Akademik okuma, yazma, dinleme ve konuşmaya uygun dil ve organizasyon yapıları ECU kütüphane kaynaklarından yararlanarak araştırma becerilerinin geliştirilmesi

19 Üniversite İngilizce sine Köprü Kursu (UEBC) UEBC, lisans öğrencisi adaylarına yönelik bir akademik dil ve öğrenim becerileri geliştirme programıdır. UEBC de öğrenim görmek isteyen öğrenciler, ECU nun akademik giriş koşullarını çoktan sağlamış fakat ECU İngilizce ye giriş koşullarını sağlamamış durumda olacaklardır. UEBC öğrencilerinin, ECU International dan bir Teklif mektubu almaları şarttır UEBC de 2 seviye mevcuttur UEBC 1 ve UEBC 2 Her seviye 10 hafta sürelidir UEBC 1 için giriş koşulları: Alınan hiçbir puanın 5.0 ın altında olmaması kaydıyla, 5.0 lık genel bir IELTS puanı* UEBC 2 için giriş koşulları: UEBC1 in başarıyla tamamlanmış olması ya da alınan hiçbir puanın 5.0 ın altında olmaması kaydıyla 5.5 lik genel bir IELTS puanı* Her seviyeye yılda 2 giriş yapılır *Not: Puanların, en fazla 12 ay önce alınmış olmaları şarttır. Çok az bir farkla bu puanların altında kalan öğrenciler, UEBC kursuna başlamadan önce ek Akademik İngilizce öğrenimini tamamlamak suretiyle, giriş hakkını elde etmeyi başarabilirler. Daha ayrıntılı bilgi için, PIBT-IEC ile temasa geçiniz. Doğrudan Giriş Programı (DEP) Doğrudan Giriş Programı (DEP); akademik giriş kriterlerini karşılayarak ECU dan teklif almış fakat lisansüstü derslerine giriş için İngilizce Koşullarını karşılamayan öğrencilere yönelik olup, yılda iki giriş yapılan, on altı haftalık bir kurstur. DEP için giriş koşulları: Alınan hiçbir puanın 5.5 in altında olmaması kaydıyla, 5.5 lik genel bir IELTS puanı *Not: Avustralya dışında alınan puanların, en fazla 6 ay önce alınmış olmaları şarttır. Çok az bir farkla bu puanların altında kalan öğrenciler, DEP e başlamadan önce yaklaşık 10 haftalık bir Akademik İngilizce Programını tamamlamak suretiyle, giriş hakkını elde etmeyi başarabilirler. PIBT Uluslararası İngilizce Merkezi ile nasıl temasa geçebilirsiniz: Telefon: (61 8) Faks: (61 8) e-posta: Web sitesi:

20 Başvuru sahipleri; ECU ya doğrudan online olarak, e-posta, faks, posta veya uluslararası temsilcilik bürolarımızdan biri vasıtasıyla başvurabilirler. ECU temsilciliklerinin tam bir listesi için, aşağıdaki adresi ziyaret ediniz: İlk önce aşağıdaki adresten bir kurs seçip, başvurunuzu online olarak hemen yapabilirsiniz: international/index.php ECU da herhangi bir başvuru ücreti alınmaz. Bu yayındaki bilgilerin yayın tarihi itibariyle doğru olmasını sağlamak için her tür çaba gösterilmiştir. Bilgiler zaman içinde değişebilir, Üniversite ders ekleme, değiştirme veya ders kaldırma ve herhangi bir ders için kayıt sınırlaması koyma hakkını saklı tutar. Yayın niyet ifadesi anlamı taşımaktadır ve tam bir teklif ya da anlayış olarak kabul edilmemelidir. Bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz: ECU ana sayfasını ziyaret ediniz: Avustralya dışından aramalar için telefon: (61 3) CRICOS IPC 00279B Nov 2008

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI http://oidb.marmara.edu.tr/ Sevgili Öğrenciler, Üniversite yaşamına ilk adımınızı attığınız bu

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

KÜNYE : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi : Uluslararası Özerk, ortak Devlet Üniversitesi

KÜNYE : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi : Uluslararası Özerk, ortak Devlet Üniversitesi Dil, bir köprüdür; tarih, bir köprüdür; inanç, bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz M. Kemal ATATÜRK KÜNYE Resmî adı : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Gençler; umudumuz sizsiniz. Sizler, almakta olduğunuz eğitim ve kültür ile insanlık niteliğinin, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli savunucusu olacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk 2 REKTÖRÜMÜZÜN

Detaylı

Almanca öğrenmek. Sprache. Kultur. Deutschland.

Almanca öğrenmek. Sprache. Kultur. Deutschland. TR 2014 Almanya DA Almanca öğrenmek Sprache. Kultur. Deutschland. İÇİNDEKİLER Sizlere sunduğumuz hizmetler Ders, kurs sistemi, etüt merkezi, sınavlar, konaklama, kültür ve boş zamanları değerlendirme programı

Detaylı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı 1 Öğrenci Elkitabı 2014-2015 1. Hoşgeldiniz 2. Yabancı Diller Yüksekokulu Hakkında 2.1. Okulumuzun Tarihçesi 2.2. Misyon ve Vizyon 2.3. Okulumuz Nasıl İşler? 3. İYTE Hakkında

Detaylı

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 1 İÇİNDEKİLER 5 Rektörümüzden 6 Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi 17 Yönetmelikler & Yönergeler 18 Akademik Takvim 19 Ders Kaydı 19 Derse Devam Zorunluluğu 19 Not Sistemi

Detaylı

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİNDEKİLER Giriş Yüksek lisans (master) Doktora Yüksek lisans hakkında merak ettikleriniz Yurtdışı lisans üstü öğrenimle ilgili genel bilgiler ABD de lisans üstü

Detaylı

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için)

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) 1- Feyziye Mektepleri Vakfının tarihçesi nedir? Feyziye Mektepleri Vakfı nasıl kurulmuştur? Işık Okullarının

Detaylı

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM Konuralp Yerleşkesi, 81620 DÜZCE Tel: (0 380)

Detaylı

Singapur eğitim sisteminin başarısına etki eden faktörlerin incelenmesi*

Singapur eğitim sisteminin başarısına etki eden faktörlerin incelenmesi* Eğitim Bilimleri Dergisi / Journal of Educational Sciences Yıl / Year: Ocak / January 2014 Cilt-Sayı / Volume-Issue: 39 ss/pp: 121-143 ISSN: 1300-8889 DOI: 10.15285/EBD.2014397401 Singapur eğitim sisteminin

Detaylı

Avusturya daki Eğitim Yolları

Avusturya daki Eğitim Yolları Avusturya daki Eğitim Yolları 2014 Avusturya Eğitim Sistemi Özel eğitim / kapsayıcı eğitim Sonderpädagogik / Inklusive Bildung Okul öncesi Vorschulstufe Ortaokul** Genel Hauptschule** General ISCED 2 Yeni

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI Haziran 2012 ÖNSÖZ Sevgili Marmaralılar, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik kurumlarından

Detaylı

MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR?

MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR? MESLEK EĞİTİMİNDE KALİTE İÇİN İŞBİRLİĞİ MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR? OKUL-İŞLETME İŞBİRLİKLERİNE DAİR POLİTİKA ÖNERİLERİ YAYINA HAZIRLAYAN IŞIL ORAL Yapım Myra Koordinasyon Rauf Kösemen,

Detaylı

FİNLANDİYA, ALMANYA, SİNGAPUR VE TÜRKİYE NİN EĞİTİM SİSTEMLERİ AÇISINDAN KADEMELER ARASI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ÖZET

FİNLANDİYA, ALMANYA, SİNGAPUR VE TÜRKİYE NİN EĞİTİM SİSTEMLERİ AÇISINDAN KADEMELER ARASI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ÖZET FİNLANDİYA, ALMANYA, SİNGAPUR VE TÜRKİYE NİN EĞİTİM SİSTEMLERİ AÇISINDAN KADEMELER ARASI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ÖZET Belgin BAL*, Erdoğan BAŞAR** Günümüz dünyasında hemen hemen tüm ülkelerin

Detaylı

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA EDİTÖRDEN Sevgili EduLife Canada Okuyucuları, Türkiye de eğitim adına yeni ufuklar açacak EduLife Canada dergimizin ilk sayısıyla sizlerleyiz. EduLife

Detaylı

Alberta'da Eğitim. Anaokulu - 12. Sınıf Arası Uluslararası Öğrenci Programları Katalogu. www.studyinalberta.ca

Alberta'da Eğitim. Anaokulu - 12. Sınıf Arası Uluslararası Öğrenci Programları Katalogu. www.studyinalberta.ca Alberta'da Eğitim Anaokulu - 12. Sınıf Arası Uluslararası Öğrenci Programları Katalogu www.studyinalberta.ca Alberta lise diploması dünyanın en iyi üniversiteleri ve lise sonrası eğitim kurumlarınca kabul

Detaylı

2015/2016 iibf.ksu.edu.tr

2015/2016 iibf.ksu.edu.tr Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adi ve İdari Bilimler Fakültesi 2015/2016 iibf.ksu.edu.tr Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi adi ve İdari Bilimler Fakültesi 2015/2016 adi ve İdari Bilimler Fakültesi

Detaylı

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi Türkiye genelinde devlet okullarında İngilizce eğitimi ihtiyaçlarını belirlemeyi ve politika önerileri

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Tıp Eğitimi Çalışma Kolu 2013 Değerli TurkMSIC Gönüllüleri, TurkMSIC olarak bir tıp öğrencisinden daha fazlası olmak

Detaylı

Eğitim Fakültesi 2006-2010 Stratejik Planı 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı b. Dokümanın Kapsamı c. Tanımlar ve Kavramlar Eylem Planları: ç De

Eğitim Fakültesi 2006-2010 Stratejik Planı 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı b. Dokümanın Kapsamı c. Tanımlar ve Kavramlar Eylem Planları: ç De 0 1 2 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı Eğitim Fakültesi Stratejik Planının amacı, fakültenin güçlü ve zayıf yönlerinin, fakülte için fırsat ve tehdit oluşturan unsurların nesnel bir şekilde tespit edilerek

Detaylı

MESLEK SEÇĠMĠ. Meslek seçimiyle ilgili sağlıklı bir karar verebilmek için bireyin şu evrelerden geçmesi gerekir:

MESLEK SEÇĠMĠ. Meslek seçimiyle ilgili sağlıklı bir karar verebilmek için bireyin şu evrelerden geçmesi gerekir: MESLEKLER REHBERİ MESLEK SEÇĠMĠ Meslek : Meslek en genel anlamda yaşam boyu yapılan faaliyetler bütünüdür. Yaşam boyu yapılan bir faaliyetten insanın mutlu olabilmesi için seçtiği mesleği severek ve isteyerek

Detaylı

STRATEJİK PLANI 2014-2018

STRATEJİK PLANI 2014-2018 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU STRATEJİK PLANI 2014-2018 ARALIK -2012 TRABZON BİRİM YÖNETİCİ SUNUŞU Çağımız uluslararası toplumun birbiriyle çok daha sıkı ilişkiler içinde olmasını gerektirmektedir. Bu nedenle

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

TOKAT TAKİ MESLEKİ EĞİTİMİN DURUMU VE İHTİYAÇ ANALİZİ

TOKAT TAKİ MESLEKİ EĞİTİMİN DURUMU VE İHTİYAÇ ANALİZİ TOKAT TAKİ MESLEKİ EĞİTİMİN DURUMU VE İHTİYAÇ ANALİZİ i Prof.Dr. Mustafa BALOĞLU Yrd.Doç.Dr. Nail YILDIRIM Esra KARABAĞ KÖSE Ali UÇAR Tokat-2012 ii Bu rapor, T.C. Kalkınma Bakanlığı nın genel koordinasyonunda

Detaylı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkçe versiyon Altındağ Nilüfer Osmangazi Tepebaşı Umeå Yıldırım Elif Karadenizli Bostancıoğlu Süleyman Yavuz Yiğit Bağdaş Ali Gülbay Süleyman

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI Kariyeriniz yaşamınızdır ANKARA, 2011 KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

Detaylı