Akademi Time English

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Akademi Time English"

Transkript

1

2 FİHRİST English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ne Hoşgeldiniz English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Hakkında Vizyon, Misyon ve Kalite Politikamız English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Programları Öğretmen Kadrosu Sınıflar Eğitsel Aktiviteler Online Eğitimler Genel İngilizce Eğitim Programları 12 Kurluk Eğitim Sistemi Başarı Garantisi Başarı Ortalamasını belirleyen Unsurlar Sınavlara Hazırlık Programları Ulusal Sınavlara Hazırlık Programları YDS Proficiency LYS-5 Uluslararası Sınavlara Hazırlık Programları TOEFL IELTS TOEIC GMAT GRE SAT FCE CAE CPE BEC BULATS 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları Kids Time Junior Time Teenage Time Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları Mesleki İngilizce Dil Eğitim Programları Genel İş İngilizcesi Turizm İngilizcesi Hukuk İngilizcesi Diğer Mesleki İngilizce Eğitim Programları (90 saat) Diğer Mesleki İngilizce Eğitim Programları (30 saat) Skills Workshops Konuşma Sınıfları Kurumlara Yönelik Eğitim Programları In House Eğitimler Şubelerde Verilen Eğitimler Seviye Tespit Sınavı Danışmanlığı

3 English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ne Hoşgeldiniz i Küçülen dünyada, büyüyen haberleşme ihtiyacı herkesin ortak ikinci bir dil bilmesini zorunlu kılıyor. İkinci bir dil bilenler hem iş dünyasındaki gelişmeleri yakından takip edebiliyor, hem de gelecekte farklı ülkelerde de çalışabilme şansını yakalayabiliyor. Onlar için dünya, sadece kendi ülkelerinden ibaret değil! ad em English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi İngilizce eğitiminizin başlangıcından sonuna kadar eksiksiz bir eğitim programı sunar. Yoğun pedagojik programlarla kısa sürede İngilizce dil becerinizi anlayabilir ve konuşabilir bir düzeye getirir. Ti m e Ak English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi nde eğitimler, yetişkinlere İngilizce öğretebilme bilgi ve becerisine sahip, üniversite mezunu, uluslararası sertifikalara sahip tecrübeli Türk ve anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilir. Kelimeleri gerçek telaffuzları ile öğrenirken, uzman yabancı eğitmenlerle birlikte hem farklı kültürleri tanımak hem de gerçek hayatta İngilizce'yi yaşayarak ve kullanarak dil yeteneğinizi geliştirebilme fırsatına sahip olursunuz. En gl ish Yurtdışında bir üniversitede okumayı planlıyorsanız, iş yaşamınızda ya da eğitim hayatınızda İngilizce'ye gereksinim duyuyorsanız, kariyerinizde ilerlemek için ya da sadece İngilizce bilgi düzeyinizi geliştirmek için, English Time Yaşam boyu Eğitim Akademisi; Türkiye'nin en iyi lokasyonlarında bulunan tüm okulları ile amaçlarınıza ulaşmanız için size bu hizmeti sunmaya hazır. Sizleri English Time Yaşam boyu Eğitim Akademisi ne davet ediyor ve eğitiminiz boyunca misafir etmeyi heyecanla bekliyoruz. Gelin, siz de hayatınızın en önemli kararlarından birini verin ve İngilizce bilenlerden olun. şimdi eğitim zamanı!

4 English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Hakkında Şimdi Eğitim Zamanı sloganıyla Türkiye'de 81 ilde hizmet vermeye hazırlanan English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi bünyesinde; öğretmen merkezli yabancı dil eğitimleri, English Time Dil Okulları tarafından; bilgisayar destekli yabancı dil, meslek kazandırma ve kariyer geliştirme eğitimleri ile kurumsal ve kişisel gelişim eğitimleri English Time Blended Learning System tarafından; meslek kazandırma ve kariyer geliştirme eğitimleri Kariyer Time tarafından; kişisel gelişim eğitimleri Kişisel Gelişim Eğitim Merkezi tarafından; 18 yaş altı eğitim programları Teenage Time, Junior Time ve Kids Time Eğitim Merkezleri tarafından; eğitim yayıncılığı TEG Publications tarafından ve yurtdışı eğitim danışmanlığı ise Abroad Time Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından sunulmaktadır. 13 yılı aşkın süredir, Türkiye nin eğitim alanındaki lider kuruluşlarını bünyesinde bulunduran Time Education Group bu kurumları ENGLISH TIME YAŞAM BOYU EĞİTİM AKADEMİSİ çatısı altında birleştirerek sürekli büyüme ilkesi ile globalleşen dünyanın gerektirdiği kalite standartlarında eğitim hizmeti vermeye devam etmektedir. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi, bünyesindeki yaygın şube ağında okuyan binlerce öğrencisi ve alanlarında uzman, Türk ve yabancı eğitmenleri ile sektörünün öncüsü konumundadır. Farklı öğretim, yöntem ve teknikleri, eğitim teknolojileri, kayıt-kabul sistemi, sosyal projeleri, insan kaynakları yönetimi, hizmet içi çalışmaları, güçlü mali yapısı, özgün fiziksel ve teknolojik alt yapısı ve sürekli kendini yenileyen AR-GE çalışmalarının yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı kurumsal çözüm ortakları ile birlikte geliştirdiği projeler sayesinde sürekli büyümektedir.

5 Vizyon, Misyon ve Kalite Politikamız Vizyonumuz Yerel ve küresel açıdan her alanda eğitimi ihtiyaç olarak gören bireyi ve organizasyonları hedef kitlesi içinde düşünen, çağın getirdiği sürekli değişime dinamik organizasyonel yapısıyla cevap veren, her alanda özgün ve inovatif açılımları ile hizmet sağladığı kitlelerin memnuniyetlerini en yüksek seviyelerde tutabilen, kaliteli ve güvenilir dünya markaları üretebilmektir. Misyonumuz Temel etik değerlerimizi, sunduğumuz hizmetlere en iyi şekilde yansıtarak faaliyette bulunduğumuz tüm alanlardaki evrensel kuralları eksiksiz olarak yerine getirmek, bu yaklaşımımız ile toplumun başta eğitim olmak üzere tüm alanlarda ilerlemesine, bilgi oranının yükselmesine öncülük etmektir. Aynı zamanda içinde bulunduğu iş dünyasında faaliyet gösteren tüm markalarını itibarı yüksek kurumlar olarak profesyonel ve dinamik yöneticiler ile geleceğe taşımaktır. Kalite Politikamız Hizmet verdiğimiz tüm bireylerin ihtiyaç ve beklentilerini her zaman en hızlı, en doğru ve en kaliteli şekilde karşılayarak memnuniyetlerini arttırmak, hizmet kalitemizi tüm faaliyetlerimizde sürekli olarak iyileştirmek ve hedeflediğimiz başarıyı sağlamak için tüm imkanlarımızı seferber ederek en yüksek verimliliği sağlamaktır.

6 İlkelerimiz English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi İngilizce dilini uluslararası eğitim standartlarına sadık kalarak, kaliteden ödün vermeden, öğrencilerine mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi kendine görev bilmiştir. Bu amacı gerçekleştirmek ve öğrencilerin sonsuz güvenini kazanabilmek için aşağıdaki ilkeleri değişmez olarak kabul etmiştir. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi; Sadece alanlarında uzman, diplomalı ve sertifikalı öğretmenlerle eğitim verir. Bütün şubelerinde tecrübeli ve uzman eğitim müdürleri bulundurur. Yüksek kalitede ders kitaplarını ve dökümanlarını öğrencilerine ücretsiz sağlar. Öğrencilerini İngilizce seviyelerine en uygun sınıflara yerleştirir. Pedagojik ve uluslararası standartlara uygun bir eğitim verir.

7 Özetle İnsana yatırımı temel almak, Tüm iş planlarını müşteri memnuniyetine dayandırmak, Uzman personel ile çalışmayı ilke edinmek, Başarının paylaştıkça artacağına inanmak, Profesyonel disiplin ve amatör bir ruh ile çalışan kadroya sahip olmak, Yerel ve küresel bakış açısına sahip bir kurum olarak sektördeki öncü rolünü korumak. Bizim İçin En Değerli Referans Başarı İle Mezun Olan Öğrencilerimizdir. Sadece öğretmenlerinin iyi olması tek başına bir dil okulunun iyi olması için yeterli bir kriter değildir. Diğer çalışanların da özenle seçilmiş olması gerekir. Bizim için, öğrencilerimizin mutluluğu ve memnuniyeti en ön sıradadır. Tüm istek ve sorunlarınızla birebir ilgilenilir, kantin görevlisinden şube müdürüne kadar herkes, eğitiminizin sorunsuz ve yüksek kalitede tamamlanması için çalışırlar.

8 Eğitim Sistemimiz English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi tüm eğitim programlarında öğretmen merkezli interaktif bir eğitim modeli uygular. Communicative Approach İletişimsel Yaklaşım ilkesinden hareket ederek hazırlanmış eğitim programlarımızda öğrencilere İngilizce dilinin tüm işlevlerinin etkili ve doğru kullanımı sistemli bir şekilde öğretilir. Tüm eğitim programlarının alanlarında uzman, diplomalı ve sertifikalı Türk ve ana dili İngilizce olan yabancı hocalarla gerçekleştirildiği English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi nde İngilizce eğitim programları 12 kurluk eğitim sistemi baz alınarak gerçekleştirilmektedir. 12 kurluk eğitim sistemi öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçlarına yönelik İngilizce dil eğitim programlarının içeriklerini kapsayan ve öğrencilerin bu içerikler doğrultusundaki tanımlamalara göre en uygun sınıflara yerleştirilmesini sağlayan ilkeler bütünüdür. Eğitim süreleri farklı program seçenekleri ve bu programların yoğunluğuna bağlı olarak 1 ile 11,5 hafta arasında değişir. Hafta içi sabah (ekstra yoğun), hafta içi öğleden sonra (ekonomik program), hafta içi akşam (yoğun), hafta sonu sabah ve hafta sonu öğleden sonra olmak üzere 5 farklı program uygulaması mevcuttur. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi nde uygulanan eğitim programları müfredat, metodoloji ve ölçme - değerlendirme sistemi açısından Avrupa Dil Yeterlilik standartlarına da (CEFR) uyumludur.

9 Eğitim Programlarımız Genel İngilizce Eğitim Programları dışında çeşitli meslek gruplarına yönelik Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları, ulusal ve uluslararası İngilizce dil sınavlarına yönelik hazırlık programları ve 18 Yaş Altı Gruba Yönelik İngilizce Dil Eğitim Programlarının da öğrencilere sunulduğu English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi nde tüm eğitim programlarımız, deneyimli akademik kadromuzun pedagojik bilgi ve tecrübeleri ile öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçları doğrultusunda özenle oluşturulmuştur. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi nde uygulanan eğitim programları aşağıdaki başlıklar altında toplanmıştır; Genel İngilizce Eğitim Programları Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları (ESP English for Specific Purposes) Mesleki İngilizce Dil Eğitim Programları (English for Careers) Skills Workshops Konuşma Sınıfları (Conversation Classes) Sınavlara Hazırlık Programları Ülkemizde Uygulanan Sınavlara Hazırlık Programları Uluslararası Sınavlara Hazırlık Programları 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları (Kids Time, Junior Time, Teenage Time)

10 12 Kurluk Eğitim Sistemi 1 LEVEL BEGINNER ELEMENTARY PRE- INTERMEDI ATE INTERMEDIATE UPPER-INTERMEDIATE ADVANCED Approx. No. of words Mastered Council of Europe Cambridge Exams Breakthrough A1 BASIC USER INDEPENDENT USER PROFICIENT USER Waystage A2 KET Key English Test Threshold B1 PET Preliminar y English Test Vantage B2 FCE First Certificate in English 10 Effective Operational Proficiency C1 CAE Certificate in Advanced English TOEFL (IBT) TOEIC (listening score) Mastery or Proficiency C2 IELTS , ,

11 Fihrist e Dön Genel İngilizce Eğitim Programları

12 Genel İngilizce Eğitim Programları English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi nde Genel İngilizce Eğitim Programları her biri 60 ders saatinden oluşan toplam 12 seviyeden oluşur ve 12 seviye toplamda 720 saatte Tüm seviyelerdeki eğitim programları öğrencilerin pedagojik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. İlk sekiz seviye de Genel İngilizce, son dört seviye de ise akademik ağırlıklı Genel İngilizce eğitimi verilmektedir. Beginner 1-2 (Başlangıç) Elementary 3-4 (Temel) Pre - Intermediate 5-6 (Ön orta) Intermediate 7-8 (Orta) Upper - Intermediate 9-10 (Üst Orta) Advanced (İleri) şeklindedir. Sınıflar ayrıntılı bir seviye tespit sınavı sonucunda aynı seviyedeki öğrencilerden oluşturulur. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi her seviye için sınıfta verdiği 60 saatlik eğitimi English Time HUB isimli dil eğitim laboratuvarlarındaki Online Eğitim Destek Programı (OEDP) ve diğer sınıf dışı aktivitelerle (konuşma, dinleme, yazma, gramer, workshop programları, online eğitimler, sinema vs gibi) desteklemektedir. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi eğitim programları içerisinde yer alan Genel İngilizce eğitimlerini alanlarında uzman Türk ve anadili İngilizce olan yabancı eğitmenlerle vermektedir.

13 Genel İngilizce Eğitim Programlarında Seviyeler A1, Level 1,2, Beginner (Başlangıç) : Öğrenciler basit konular üzerinde, yabancılarla konuşma yapabilir. Basit cümleler kurarak yazabilir ve okuyabilirler. A2, Level 3,4, Elementary (Temel) : İngilizce'yi çok az kullanabilen öğrencilerimiz için oluşturulan bu kurda eğitimini tamamlayanlar basit konular üzerinde, ana dili İngilizce olan yabancılar ile konuşabilecek, basit cümleler ile yazılar yazabilecek ve kolay konu başlıklarını okuyabilecek seviyede İngilizce bilgisine sahip olurlar. B1, Level 5,6, Pre-Intermediate (Ön - orta) : Öğrenciler günlük konular üzerinde yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilir. B2, Level 7,8, Intermediate (Orta) : İngilizce'yi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrencilerimiz için oluşturulan bu kurda eğitimini tamamlayan öğrenciler birçok farklı konu üzerinde ana dili İngilizce olan yabancılarla uzun konuşmalar yapabilecek, okuduğunu kolayca anlayabilecek seviyede İngilizce bilgisine sahip olurlar. C1, Level 9,10, Upper Intermediate (Üst orta) : Öğrenciler birçok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orjinal kitapları okuyup anlayabilir. C2, Level 11,12, Advanced (İleri) : İngilizce'yi iyi derecede okuyan, yazabilen ve konuşabilen öğrencilerimiz için oluşturulan bu kurda eğitimini tamamlayanlar, ana dili İngilizce olan yabancılarla her konu üzerinde konuşabilecek, tartışabilecek, iletişim kurmada problem yaşamayacak seviyede İngilizce bilgisine sahip olurlar. TOEFL, IELTS gibi sınavlarda yüksek skorları hedefleyebilirler..

14 Genel İngilizce Eğitim Programlarının Zamanları 1 kur = 60 saat PROGRAMLAR GÜNLER DERS SAATLERİ HAFTA İÇİ SABAH (EKSTRA YOĞUN) HAFTA İÇİ ÖĞLEDEN SONRA (EKONOMİK PROGRAM) HAFTA İÇİ AKŞAM (YOĞUN) HAFTA SONU SABAH HAFTA SONU ÖĞLEN Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma Cumartesi Pazar Cumartesi Pazar 10:00-10:40 10:50-11:30 11:40-12:20 12:30-13:10 17:30-18:10 18:20-19:00 19:30-20:10 20:20-21:00 21:10-21:50 09:00-09:40 09:50-10:30 10:40-11:20 11:30-12:10 14:30-15:10 15:20-16:06 16:10-16:50 17:00-17:40 GÜNLÜK /HAFTALIK DERS SAATİ 1 KUR SÜRESİ 4 saat / 20 saat 6 hafta 2 saat / 10 saat 12 hafta 3 saat / 15 saat 8 hafta 4 saat / 8 saat 15 hafta 4 saat / 8 saat 15 hafta AÇIKLAMA Hafta içi ekstra yoğunlaştırılmış sabah programlarında 1 kur 6 haftada Hafta içi öğleden sonra programlarda 1 kur 12 haftada Hafta içi akşam yoğun programlarda 1 kur 8 haftada Hafta sonu programlarında 1 kur 15 haftada Hafta sonu programlarında 1 kur 15 haftada

15 Başarı Garantisi i Başarı garantisi öğrencinin kur sonunda başarısız olması durumunda belirli koşulları sağlaması şartıyla ihtiyacı kadar ders saatini ya da kurun tamamını hiçbir ek ücret ödemeden tekrar etmesi anlamına gelmektedir. Ücretsiz tekrar hakkı 6 ay içerisinde kullanılması gerekmektedir. En gl ish Ti m e Ak ad em Başarı Garantisinin Koşulları Öğrencinin derslere devamsızlığının % 10 'u geçmemesi Ev ödevlerinin tamamının yapılmış olması Öğrencinin sınavlara vaktinde girmiş olması Ödemelerin taahhüt edildiği tarihte yapılması (1 aydan fazla gecikmiş olmaması) İyi niyet kuralı

16 Başarı Ortalamasını Belirleyen Unsurlar Derse Katılım (Participation):10 % (Derse devamlılık, sorulara verilen yanıtlar, sınıfta Türkçe konuşulmaması, öğrencinin diğer öğrencilerle uyumu) Ak ad em i Ev Ödevleri (Homework): 10 % Ödevlerin zamanında ve düzgün yapılması başarı ortalamasını belirleyen unsurlardan birisidir. Ders ve aktivite saatleri dışında öğrencilerin öğrendiklerini pekiştirmeleri için kur boyunca farklı içeriklerde ev ödevleri verilmektedir. Verilen ev ödevleri eğitim boyunca alınan bilgilerin kalıcı olmasını sağlar. Yapılan ev ödevleri öğretmenler tarafından kontrol edilerek varsa öğrencinin eksiklikleri doğrultusunda ekstra ödevler verilir. m e Quiz: 20 % Progress Test: 60 % ish Ti Quiz ve Progress Testlerinin sonunda English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Genel İngilizce Eğitim Programlarında hedeflenen başarı ortalaması ve kur geçme notu minimum 70 tir. En gl arasında öğretmenin görüşü alınarak öğrenci bir üst kura geçirilebilinir. 64 ve altı puan alan öğrenci hiçbir koşulla bir üst kura geçirilemez. Sınavlarda kopya çektiği tespit edilen öğrencinin sınav notu 0 olarak değerlendirilecektir. Make Up Test (Telafi Sınavı) : Sınavlara zamanında katılmak öğrencilerin en önemli sorumluluklarından biridir. Sınava zamanında katılmayan öğrenciler mazeretleri kabul edilmesi durumunda her seviyede bir defaya mahsus olmak üzere telafi sınavından yaralanabilirler. Telafi sınavları sınavdan sonraki bir hafta içerisinde, şubenin belirlediği saat ve günlerde yapılmaktadır. Öğrenci bu zaman dilimi içinde sınava katılmazsa sınav notu 0 olarak hesaplanır.

17 Genel İngilizce Eğitim Materyalleri Genel İngilizce Eğitim Programlarında materyal olarak TEG Publication yayınlarının Genel İngilizce serisi kullanılmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçları doğrultusunda İngilizce eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla TEG Publication tarafından hazırlanmış İngilizce hikaye kitapları bulunmaktadır. Basılı eğitim materyalleri dışında öğrencilerine öğrenim düzeyleri ve ihtiyaçlarına göre Speexx, EDO veya Digi English online eğitim paketlerinin birini ya da hepsini ücretsiz olarak sunmaktadır.

18 Genel İngilizce Eğitim Programlarında Sertifikalar English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Genel İngilizce Eğitim Programlarında her kur sonunda başarılı olan öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar. Her seviyede öğrencinin sadece 1 defa sertifika alma hakkı vardır. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi nde Genel İngilizce Eğitim Programlarında verilen sertifikalar 3' e ayrılmaktadır. Katılım Sertifikası (Certificate of Participation): Öğrenci eğitimini tamamlamış ancak başarısız olmuşsa katılım sertifikası almaya hak kazanır. Başarı Sertifikası (Certificate of Completion): Öğrenci eğitimini not ortalaması ile tamamlamış ise başarı sertifikası almaya hak kazanır. Üstün Başarı Sertifikası (Certificate of Completion With Academic Excellence): Öğrenci eğitimini not ortalaması ile tamamlamış ise üstün başarı sertifikası almaya hak kazanır.

19 Fihrist e Dön 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları

20 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi nde 4-17 yaş grubuna dahil öğrencilerin İngilizce eğitimleri alanlarında uzman, pedagojik formasyon sahibi eğitmenler tarafından verilmektedir. Her yaş grubunun öğrenme şekli ve ihtiyaçlarının farklılığı nedeni ile verilen eğitimler 3 ana yaş grubuna göre ayrılarak 3 alt marka dahilinde verilmektedir. Buna göre; 4-6 yaş grubu eğitimleri Kids Time 7-13 yaş grubu eğitimleri Junior Time yaş grubu eğitimleri Teenage Time tarafından sağlanmaktadır.

21 Fihrist e Dön Kids Time Eğitim Programları

22 Kids Time Eğitim Programları Kids Time İngilizce eğitim programlarının amacı 4-6 yaş grubundaki öğrencilerin uluslararası bir standartta İngilizce öğrenmelerini sağlamaktır. Kids Time İngilizce eğitimleri uzman Türk İngiliz eğitmenlerden oluşan eğitmen kadrosu tarafından çocuklarımızın dili en verimli şekilde kullanmalarını sağlamak üzere, tam donanımlı ve modern sınıflarda verilmektedir. Kids Time eğitim programları 3 kurda toplam 240 saat olarak sunulmaktadır. Bir kur süresi 80 ders saatinden oluşmaktadır. Kids Time İngilizce eğitim programlarında tüm eğitim materyalleri öğrencilere ücretsiz olarak verilmekte ve öğrencilerin gelişimleri doğrultusunda ek kaynaklarla da desteklenmektedir. Kids Time eğitimleri özel ders olarak veya kurumlara yönelik uygulanmaktadır.

23 Kids Time Eğitim Materyalleri Kids Time eğitimlerinde Oxford yayınlarının Play Time serisi kullanılmaktadır. (Playtime Starter-A-B) Ayrıca öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçları doğrultusunda İngilizce eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla TEG Publication tarafından hazırlanmış İngilizce hikaye kitapları bulunmaktadır. Basılı eğitim materyalleri dışında öğrencilerine öğrenim düzeyleri ve ihtiyaçlarına göre Speexx, EDO veya Digi English online eğitim paketlerinin birini ya da hepsini ücretsiz olarak sunmaktadır.

24 Fihrist e Dön Junior Time Eğitim Programları

25 Junior Time Eğitim Programları Junior Time İngilizce eğitim programlarının amacı 7-13 yaş grubundaki ilkokul 1. sınıftan orta öğretim 4. sınıflara kadar okuyan öğrencilerin uluslararası bir standartta İngilizce öğrenmelerini sağlamaktır. Junior Time İngilizce eğitimleri, bu yaş grubuna yönelik eğitimlerde uzman Türk ve yabancı İngilizce öğretmenlerden oluşan eğitim kadrosu tarafından çocuklarımızın dili en verimli şekilde kullanmalarını sağlamak üzere, tam donanımlı ve modern sınıflarda verilmektedir. Sınıflar minimum 10, maksimum 14 kişiden oluşmaktadır yaş grubu ilköğretim öğrencileri için özel olarak düzenlenen Junior Time eğitim programlarında her bir kur 120 saatten oluşmakta olup, 4 seviye içermektedir. Tüm öğrenciler eğitime başlamadan önce detaylı bir seviye tespit sınavının ardından seviyelerine ve yaş gruplarına göre sınıflara yerleştirilirler.

26 Junior Time Eğitim Programlarında Seviyeler Junior Time İngilizce eğitimleri Avrupa Dil Standartları çerçevesinde A1 seviyesinden başlayarak dört seviyede verilmektedir. Junior 1 (Seviye 1) Junior 2 (Seviye 2) Junior 3 (Seviye 3) Junior 4 (Seviye 4) Junior 1 grubu daha önce İngilizce ile hiç tanışmamış veya İngilizce düzeyi henüz başlangıç aşamasındaki öğrencilere yönelik hazırlanmıştır. Junior 2 grubu ise okulda veya okul dışında İngilizce ile tanışmış, belirli bir düzeyde İngilizce bilgisine sahip öğrencileri hedeflenmektedir. Junior 3 grubu ortaöğretim 1-2 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip öğrencilere yönelik hazırlanmıştır. Junior 4 grubu ortaöğretim 3-4 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip öğrencilere yönelik hazırlanmıştır.

27 Junior Time Eğitim Programlarının Zamanları Okul Dönemi Eğitim Programları: Eğitimler hafta sonlarında 1 gün, sabah veya öğleden sonra olarak verilmektedir. Cumartesi veya pazar günü iki farklı grupta verilmektedir. Öğrenciler bu günlerden kendileri için uygun olan birini seçebilmekte, sabah veya öğleden sonra gruplarından birine katılabilmektedirler. Program Hafta Sonu Sabah Programı Hafta Sonu Öğleden Sonra Programı Junior Time Okul Dönemi Hafta Sonu İngilizce Eğitim Programları 1 Kur = 120 Saat Günler Cumartesi ya da Pazar Cumartesi ya da Pazar Günlük Ders Saatleri 09:00-09:40 09:50-10:30 10:40-11:20 11 :30-12:10 14:00-14:40 14:50-15:30 15:40-16:20 16:30-17:10 Haftalık Ders Saati 1 Kur Süresi 4 saat 30 hafta 4 saat 30 hafta Yaz Dönemi Eğitim Programları: Sadece hafta içi gruplarında haziran ağustos aylarını kapsayan dönemde yapılır. Toplamda 120 saat süren yaz dönemi İngilizce eğitim programları normal derslerin yanı sıra gezi, yarışma, oyun ve diğer pek çok sürpriz etkinlik ile sosyal aktiviteyi de kapsamaktadır. Program HAFTA İÇİ PROGRAMI (EKSTRA YOĞUN) Junior Time Yaz Dönemi Hafta İçi İngilizce Eğitim Programları Kur = 120 Saat Günler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe Günlük Ders Saatleri 10:00-10:40 10:50-11:30 11: :30-13:10 Haftalık Ders Saati 1 Kur Süresi 4 saat / 16 saat 7,5 hafta

28 Junior Time Eğitim Materyalleri Ak ad em i Junior eğitimlerinde Oxford yayınlarının Magic Time ve English Time serisi okutulmaktadır. En gl ish Ti m e Ayrıca öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçları doğrultusunda İngilizce eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla TEG Publication tarafından hazırlanmış İngilizce hikaye kitapları bulunmaktadır. Basılı eğitim materyalleri dışında öğrencilerine öğrenim düzeyleri ve ihtiyaçlarına göre Speexx, EDO veya Digi English online eğitim paketlerinin birini ya da hepsini ücretsiz olarak sunmaktadır.

29 Fihrist e Dön Teenage Time Eğitim Programları

30 Teenage Time Eğitim Programları Teenage Time İngilizce Eğitim Programlarının amacı yaş grubundaki lise öğrencilerinin uluslararası bir standartta İngilizce öğrenmelerini sağlamaktır. Teenage Time İngilizce eğitimleri, bu yaş grubuna yönelik eğitimlerde uzman Türk ve yabancı İngilizce öğretmenlerinden oluşan eğitim kadrosu tarafından dili en verimli şekilde kullanmalarını sağlamak üzere, tam donanımlı ve modern sınıflarda verilmektedir. Teenage Time İngilizce eğitimleri okul dönemi ve yaz dönemi olmak üzere iki ayrı dönemde sunulur. Okul dönemi programlarında dersler hafta sonu sabah ya da öğleden sonra olmak üzere 1 gün ve 4 saat için gerçekleştirilir. Okul dönemi Teenage Time İngilizce eğitimlerinde 1 kur 120 ders saati olmak üzere 30 haftada Yaz dönemi programlarında dersler sabah olmak üzere 4 günde gerçekleştirilir. Günlük 4 ders saati olmak üzere toplamda haftalık 16 saat eğitim gerçekleştirilir. Okul dönemi Teeanage Time İngilizce eğitimlerinde 1 kur 120 ders saati olmak üzere 7,5 haftada Tüm öğrenciler eğitime başlamadan önce detaylı bir seviye tespit sınavının ardından seviyelerine ve yaş gruplarına göre sınıflara yerleştirilirler. Sınıflar minimum 10, maksimum 14 kişiden oluşmaktadır. Teenage Time İngilizce eğitim programlarında kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyalleri kullanılmaktadır. Tüm eğitim materyalleri öğrenciler eğitime başladıklarında ücretsiz olarak verilmekte ve öğrencilerin gelişimleri doğrultusunda ek kaynaklarla da desteklenmektedir.

31 Teenage Time Eğitim Programlarında Seviyeler yaş grubu lise öğrencileri için özel olarak düzenlenen Teenage Time eğitimleri Avrupa Dil Standartları çerçevesinde A1 seviyesinden başlayarak her bir kur 120 saatten oluşmakta olup, 2 seviye içermektedir; Teenage 1 (Seviye 1) Teenage 2 (Seviye 2)

32 Teenage Time Eğitim Programlarının Zamanları Teenage Time Eğitim Programlarının Zamanları Teenage Time Eğitim Programları okul dönemi ve yaz dönemi olmak üzere iki ayrı dönemde sunulur. Okul Dönemi Eğitim Programları: Eğitimler hafta sonlarında 1 gün, sabah veya öğleden sonra olarak verilmektedir. Cumartesi veya pazar günü iki farklı grupta verilmektedir. Öğrenciler bu günlerden kendileri için uygun olan birini seçebilmekte, sabah veya öğleden sonra gruplarından birine katılabilmektedirler. Program Hafta Sonu Sabah Programı Hafta Sonu Öğleden Sonra Programı Junior Time Okul Dönemi Hafta Sonu İngilizce Eğitim Programları 1 Kur = 120 Saat Günler Cumartesi ya da Pazar Cumartesi ya da Pazar Günlük Ders Saatleri 09:00-09:40 09:50-10:30 10:40-11:20 11 :30-12:10 14:00-14:40 14:50-15:30 15:40-16:20 16:30-17:10 Haftalık Ders Saati 1 Kur Süresi 4 saat 30 hafta 4 saat 30 hafta Yaz Dönemi Eğitim Programları: Sadece hafta içi gruplarında haziran - ağustos aylarını kapsayan dönemde yapılır. Toplamda 120 saat süren yaz dönemi İngilizce eğitim programları normal derslerin yanı sıra gezi, yarışma, oyun ve diğer pek çok sürpriz etkinlik ile sosyal aktiviteyi de kapsamaktadır. Program HAFTA İÇİ PROGRAMI (EKSTRA YOĞUN) Junior Time Yaz Dönemi Hafta İçi İngilizce Eğitim Programları Kur = 120 Saat Günler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe Günlük Ders Saatleri 10:00-10:40 10:50-11:30 11: :30-13:10 Haftalık Ders Saati 1 Kur Süresi 4 saat / 16 saat 7,5 hafta

33 Teenage Time Eğitim Materyalleri Ak ad em i Teenage Time eğitimlerinde Oxford yayınlarının Magic Time ve English Time serisi okutulmaktadır. En gl ish Ti m e Ayrıca öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçları doğrultusunda İngilizce eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla TEG Publication tarafından hazırlanmış İngilizce hikaye kitapları bulunmaktadır. Basılı eğitim materyalleri dışında öğrencilerine öğrenim düzeyleri ve ihtiyaçlarına göre Speexx, EDO veya Digi English online eğitim paketlerinin birini ya da hepsini ücretsiz olarak sunmaktadır.

34 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitimlerde Sertifikalar English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programlarında her kur sonunda başarılı olan öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar. Her seviyede öğrencinin sadece 1 defa sertifika alma hakkı vardır. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programlarında verilen sertifikalar 3'e ayrılmaktadır. Katılım Sertifikası (Certificate of Participation) : Öğrenci eğitimini tamamlamış ancak başarısız olmuşsa katılım sertifikası almaya hak kazanır. Başarı Sertifikası (Certificate of Completion) : Öğrenci eğitimini not ortalaması ile tamamlamış ise başarı sertifikası almaya hak kazanır. Üstün Başarı Sertifikası (Certificate of Completion With Academic Excellence) : Öğrenci eğitimini not ortalaması ile tamamlamış ise üstün başarı sertifikası almaya hak kazanır.

35 Fihrist e Dön Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları

36 Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi nde çeşitli meslek gruplarına ve spesifik ihtiyaçlara yönelik Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları da sunulmaktadır. Bu programlara katılan öğrenciler İngilizce yi bir takım profesyonel becerilerle iletişim kurmak ve mesleki bazı özel fonksiyonları gerçekleştirmek için öğrenmektedirler. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programlarına katılmak isteyen öğrencilerin 12 kurluk eğitim sistemimize göre en az 7. kur seviyesinde İngilizce dil bilgisine sahip olması gerekmektedir. Seviyesi 7. kur dan az olanların, Genel İngilizce Eğitim Programına katılmaları gerekmektedir. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları işletmelerin yada bireylerin ihtiyaçlarını cevaplamaya yönelik 3 ana alanda İngilizce öğrenimini kapsar; Mesleki İngilizce Eğitim Programları (English for Careers) Skills Workshop Konuşma Sınıfları (Conversation Classes) English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programlarında eğitimler modüler sisteme göre verilmekte olup modül sayısı program içeriğine bağlı olarak değişmektedir. Modül bitirme süreleri haftalık ders yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Sınıflar ayrıntılı bir seviye tespit sınavı sonucunda aynı seviyedeki öğrencilerden oluşturulur.

37 Fihrist e Dön Mesleki İngilizce Eğitim Programları

38 Mesleki İngilizce Eğitim Programları Mesleki İngilizce Eğitim Programları (English for Careers) iş alanlarına göre mesleki dil eğitimi almak isteyen bireylere ya da kurumlara uyarlanmış programlardır. Mesleki İngilizce Eğitim Programları ile herhangi bir uzmanlık ya da sektör spesifik dil eğitimi almak isteyen bireylere ya da kurumlara seçtikleri alanlara yönelik İngilizce eğitimi sunulmaktadır. Mesleki İngilizce Eğitim Programları ile bireylere ya da kurumlara meslekleri doğrultusunda en çok ihtiyaç duyacakları kelimeler ve cümle yapıları öğretilir. Mesleki İngilizce Eğitim Programlarında Genel İngilizce eğitimlerinden farklı olarak, sadece mesleklere yönelik İngilizce eğitimlerine odaklanılmaktadır. Mesleki İngilizce Eğitim Programlarına katılmak isteyen öğrencilerin English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi 12 kurluk eğitim sistemine göre en az 7. kur seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olması gerekmektedir. Seviyesi 7. kur dan az olanların, Genel İngilizce Eğitim Programlarına katılmaları gerekmektedir. Sınıflar ayrıntılı bir seviye tespit sınavı sonucunda aynı seviyedeki öğrencilerden oluşturulur. Mesleki İngilizce Eğitim Programlarının modül sayısı program içeriğine bağlı olarak değişmektedir. Bir modül süresi 30 ile 90 ders saati arasında değişmektedir. English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi, Mesleki İngilizce Eğitim Programlarında her modül için sınıfta verdiği eğitimi Skills Workshop dahilinde sunulan workshop programları ve online eğitim paketleri ile de desteklemektedir.

English Time FİHRİST. English Time a Hoşgeldiniz. 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları. Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları

English Time FİHRİST. English Time a Hoşgeldiniz. 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları. Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları FİHRİST a Hoşgeldiniz Hakkında Vizyon, Misyon ve Kalite Politikamız Eğitim Programları Öğretmen Kadrosu Sınıflar Eğitsel Aktiviteler Online Eğitimler Genel İngilizce Eğitim Programları 6 Kurluk Eğitim

Detaylı

Karabük Amerikan Kültür Derneği

Karabük Amerikan Kültür Derneği Karabük Amerikan Kültür Derneği [Yan çubuk çubuk, ana olarak öğedir. Çoğu sağına veya da sayfanın kısmında metin değiştirmek Araçları Yan çubuk çubuk, ana olarak öğedir. Çoğu sağına veya da sayfanın kısmında

Detaylı

LANGUAGE LEARNING CENTER LANGUAGE LEARNING CENTER

LANGUAGE LEARNING CENTER LANGUAGE LEARNING CENTER Manchester Dil Okulları LANGUAGE LEARNING CENTER Manchester Dil Okulları LANGUAGE LEARNING CENTER İstanbul Adana Erzurum Samsun Çorum (yakında) Aksaray Konya G.Antep Sakarya İzmit Tekirdağ Mersin Bursa

Detaylı

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için)

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) 1- Feyziye Mektepleri Vakfının tarihçesi nedir? Feyziye Mektepleri Vakfı nasıl kurulmuştur? Işık Okullarının

Detaylı

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR.

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 7 18 Yaş Altı Öğrenciler İçin Yaz Okulu Programları Kuzey İngiltere de Dil Eğitimi SAYI 7 Yurt dışında Yaz Okulları ve Futbol Kampları

Detaylı

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 Değerli Öğrenciler, Öncelikle Işık Üniversitesi ni seçtiğiniz için sizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Birçok bölümünde eğitim dili tamamen veya kısmen İngilizce olan

Detaylı

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ YABANCI DİL ÖĞRETİMİ 29-30 KASIM 2013 TOBB, ANKARA Sonuç Raporu 13 Aralık 2013 1 TOBB EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ YABANCI

Detaylı

Language Testing Service) ve BEC (Business

Language Testing Service) ve BEC (Business British Side da Kurumsal Kurslar Biz Kimiz? British Side, British Council in Türkiye de kurs bölümünü kapatması sonrasında, British Council in yöneticileri ve eğitmenleri tarafından kurulan, müşteri odaklı

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Genel Müdür ün Mesajı Yapı Kredi ve Bankacılık Sektörü Yapı Kredi ve Kurumsal Yönetim Yapı Kredi ve Sürdürülebilirlik Çalışanlarımız Müşterilerimiz

Detaylı

STRATEJİK PLANI 2014-2018

STRATEJİK PLANI 2014-2018 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU STRATEJİK PLANI 2014-2018 ARALIK -2012 TRABZON BİRİM YÖNETİCİ SUNUŞU Çağımız uluslararası toplumun birbiriyle çok daha sıkı ilişkiler içinde olmasını gerektirmektedir. Bu nedenle

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA EDİTÖRDEN Sevgili EduLife Canada Okuyucuları, Türkiye de eğitim adına yeni ufuklar açacak EduLife Canada dergimizin ilk sayısıyla sizlerleyiz. EduLife

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com. Yüksel GÜNDÜZ. gunduz0735@hotmail.com

Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com. Yüksel GÜNDÜZ. gunduz0735@hotmail.com Gelişmiş Bazı Ülkeler İle Türkiye deki Öğretmenlerin Hizmet İçi Eğitimlerinin Karşılaştırılması 1 Öznur YAZICI Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi yazicioznur@gmail.com Yüksel GÜNDÜZ Artvin Çoruh

Detaylı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı 1 Öğrenci Elkitabı 2014-2015 1. Hoşgeldiniz 2. Yabancı Diller Yüksekokulu Hakkında 2.1. Okulumuzun Tarihçesi 2.2. Misyon ve Vizyon 2.3. Okulumuz Nasıl İşler? 3. İYTE Hakkında

Detaylı

Singapur eğitim sisteminin başarısına etki eden faktörlerin incelenmesi*

Singapur eğitim sisteminin başarısına etki eden faktörlerin incelenmesi* Eğitim Bilimleri Dergisi / Journal of Educational Sciences Yıl / Year: Ocak / January 2014 Cilt-Sayı / Volume-Issue: 39 ss/pp: 121-143 ISSN: 1300-8889 DOI: 10.15285/EBD.2014397401 Singapur eğitim sisteminin

Detaylı

İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR?

İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR? İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR? İNGİLİZCEYİ SİZE GETİRDİK... 1 Global iş yaşamının temeli, uluslararası ticaretin ve diplomasinin ortak dili İngilizcedir. İşinizi büyüterek rakiplerinizle

Detaylı

ogr ABI 2015-2016 www.meliksah.edu.tr

ogr ABI 2015-2016 www.meliksah.edu.tr Y ogr OKULU ABI 2015-2016 www.meliksah.edu.tr İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ... 4 I. HAZIRLIK OKULU HAKKINDA GENEL BİLGİ... 5 II. GENEL ESASLAR... 6 III. HAZIRLIK OKULU UYGULAMALARI... 7 A- ORYANTASYON (TANITIM GÜNÜ)...

Detaylı

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 1 İÇİNDEKİLER 5 Rektörümüzden 6 Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi 17 Yönetmelikler & Yönergeler 18 Akademik Takvim 19 Ders Kaydı 19 Derse Devam Zorunluluğu 19 Not Sistemi

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

FİNLANDİYA, ALMANYA, SİNGAPUR VE TÜRKİYE NİN EĞİTİM SİSTEMLERİ AÇISINDAN KADEMELER ARASI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ÖZET

FİNLANDİYA, ALMANYA, SİNGAPUR VE TÜRKİYE NİN EĞİTİM SİSTEMLERİ AÇISINDAN KADEMELER ARASI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ÖZET FİNLANDİYA, ALMANYA, SİNGAPUR VE TÜRKİYE NİN EĞİTİM SİSTEMLERİ AÇISINDAN KADEMELER ARASI GEÇİŞ SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI ÖZET Belgin BAL*, Erdoğan BAŞAR** Günümüz dünyasında hemen hemen tüm ülkelerin

Detaylı

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM VE 2014 & 2015 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM VE 2014 & 2015 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA 2014 & 2015 İNGİLTERE, MALTA ABD, KANADA İSPANYA KÜBA, MEKSİKA FRANSA ALMANYA İTALYA FAS ÇİN BİR ARAYA GELELİM VE KONUŞALIM! TM 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA BİZİMLE DİL ÖĞRENİN DİLLER

Detaylı

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi Türkiye genelinde devlet okullarında İngilizce eğitimi ihtiyaçlarını belirlemeyi ve politika önerileri

Detaylı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkçe versiyon Altındağ Nilüfer Osmangazi Tepebaşı Umeå Yıldırım Elif Karadenizli Bostancıoğlu Süleyman Yavuz Yiğit Bağdaş Ali Gülbay Süleyman

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

KURUCU REKTÖR DR. SUAT İ. GÜNSEL İN MESAJI

KURUCU REKTÖR DR. SUAT İ. GÜNSEL İN MESAJI 1 KURUCU REKTÖR DR. SUAT İ. GÜNSEL İN MESAJI Halkıyla bütünleşen üniversite sözü, artık, Yakın Doğu Üniversitesi nin hedefini gösteren bir parola olmaktan çıkmış, halkımızın doğrudan kendi ifâdesi, kendi

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI Kariyeriniz yaşamınızdır ANKARA, 2011 KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

Detaylı

MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR?

MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR? MESLEK EĞİTİMİNDE KALİTE İÇİN İŞBİRLİĞİ MESLEK EĞİTİMİNDE NE ÇALIŞIYOR, NEDEN ÇALIŞIYOR? OKUL-İŞLETME İŞBİRLİKLERİNE DAİR POLİTİKA ÖNERİLERİ YAYINA HAZIRLAYAN IŞIL ORAL Yapım Myra Koordinasyon Rauf Kösemen,

Detaylı