7/24 ONLINE Yabancı Dil Yardımcınız

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "7/24 ONLINE Yabancı Dil Yardımcınız"

Transkript

1 7/24 ONLINE Yabancı Dil Yardımcınız Kısa adı Kki olan Kim Korkar İngilizceden Nedir? Yabancı dil öğrenimi ülkemizde hep başarısızlıkla sonuçlanan süreçler olarak görülmüştür. Kurslar ile her ne kadar yol kat edilse de zaman içerisinde unutma, bildiğini konuşamama veya gereksiz bir sürü gramer bilgisi yüzünden sıkılma ve uzun süreçler sonunda da ümitsizlikle sonuçlanmıştır. Oysaki yabancı dil öğrenimi eğlenceli bir sürece ve lezzete dönüştürülebilir. Dil öğrenmek ve konuşmak adı üstünde İLETİŞİM, insanın doğasında olan ve doğduğu andan itibaren çevresindeki herkes ve her şeyi kapsayan bir bütündür. Dil hayatın kendisidir. Yaşadığınız toplumun kültürü, sosyal bağları ve iletişim üslubu bu süreçte iyi değerlendirilmelidir. Yabancı dil öğrenirken aşağıda değineceğimiz klasik hatalardan kaçınır ve bu eğlenceli dünyanın özündeki kuralları öğrenirseniz, dil öğrenmenin aslında ne kadar eğlenceli ve kolay olduğunu asıl sorunun sizde değil metod ve yaklaşımda olduğunu göreceksiniz. Kki size, binlerce kelimeyi oyunlarla, görerek, duyarak öğretir. Konuşma kalıplarını ve gramer bilgilerini görsel ve basit grafiklerle kullanımınıza sunar, sesli kitaplarla sizi bambaşka dünyalara götürür, videolarla göze ve kulağa hitap eden ilginizi çekecek sahneleri izletir. Kullanım yeri ve üslubunu gösterir. İngilizceden lezzet alır eğlenirsiniz. Önce Grammer Değil, Kelime Öğrenin - Amerikalı - Türk : Ben var acıkmak, istiyor kebap! : Aferin elin Amerikalısına bak ne güzel Türkçe öğrenmiş! Biriyle iletişime geçmenin ilk kuralı kelime bilmektir. Birkaç Türkçe kelime ile yukarıdaki Amerikalı derdini anlatabiliyorsa siz de anlatabilirsiniz. Unutmayın ki siz, dünyanın en zor 2.dilini Ana Dil olarak kullanıyorsunuz. İngilizce mi öğrenemeyeceksiniz? Gramer i bilmek size konuşma sağlamaz. Örneğin herkesin bildiği şimdiki zaman; present continuous tense I am Drinking tea / Çay içiyorum Hadi şimdi sadece şimdiki zamanda sohbet edelim! Ne konuşacaksınız? Kelime bilmiyorsanız konuşamazsınız! Öyleyse her fırsatta Kki ile zaman geçirin. Kelimeleri Görün, Duyun, tekrarlayın. GRAMERSİZ de Olmaz ki! Çok iyi Türkçe biliyorum deyip de ben var istiyor kebap olmaz! Kelime dağarcığınız arttıkça konuşma isteğiniz tetiklenecektir. İşte o zamanlar geldiğinde fırsat buldukça size çok basit ve görsel olarak açıklanan gramer bölümümüze göz atın. Özelliklede konuşma kalıplarına özen ve öncelik gösterin. Why don t you visit us? Neden bizi ziyaret etmiyorsun? Kalıbını öğrendiğinizde bunu; neden kitap okumuyorsun, neden ödevini yapmıyorsun gibi çoğaltmak kolaylaşacaktır. Kalıplar konuşmanın çok önemli bir kısmıdır. Hemen hemen her konuşma kalıplaşmıştır.

2 Kulak Çok Önemli Kelimelerin ve konuşma kalıplarının orijinal dilde nasıl kullanıldığını duymak çok önemlidir. Kulak doymadan dil konuşmaz sözü vardır. Bunun için sizin ilginizi çekecek çok güzel sesli kitaplar sisteme yüklenmiştir. Ayrıca siz de internetten pek çok farklı sesli kitap (AudioBook) bulabilirsiniz. Kulaklığınızı takın günlük hayatınıza devam edin. Bir süre sonra kelimeleri ve kalıpları daha rahat seçebildiğinizi göreceksiniz. İngilizceden lezzet alacaksınız. Video İzleyin Kelime ve kalıpların hangi durum ve olay karşısında nasıl kullanıldığı görmek size başka bir tat verecektir. Eğlenceli videolar ve size dil öğrenim sürecinizde oldukça faydası olacak linkler sisteme yüklenmiş ve kullanımınıza sunulmuştur. Geçmiş deneyim ve hayal kırıklıklarınızı unutun! Grameri işin başlangıcında boş verin! İngilizler de bilmiyor ki. Siz sıfat, edat, zarf, zamir, kip nedir? biliyor musunuz? Ama bakın günlük kalıp ve kelimelerle ne güzel konuşuyorsunuz. Diliniz ilerledikçe Grammar de öğrenirsiniz. İşin başında gerekli değildir. Bir an evvel kelimelere çıkın. Sesli Kitaplar bölümündeki kitapları önce görerek dinleyin, sonra sesleri telefonunuza atın, gün içerisinde hep kulağınızda dönsün. Farkında olmadan çok şey kapacaksınız. Bol bol video izleyin Faydalı Linkler bölümümüzü silip süpürün. Facebook veya iletişim bölümümüzden bize sıkıntı, istek ve önerilerde bulunun. İngilizceyi sevin! Bu bir ders değil eğlence ve aşka dönüşmeli.kki her zaman yeniliklerle ve sizden gelen öneriler doğrultusunda gelişecek ve tüm gelişmeleri size doğrudan ulaştıracaktır. Sadece İNGİLİZCE mi? Hayır, Kki size, ALMANCA, RUSÇA, İSPANYOLCA, İTALYANCA, FRANSIZCA ve Hatta ÇİNCE öğretecek. Üstelik hiçbir EK ÜCRET ödemeyeceksiniz. Uzmanlarımız diğer dilleri aktif hale getirmek için yoğun çaba içerisindeler. Kelimeler sisteme yükleniyor, Native Speaker ile stüdyoda sesler kaydediliyor ve kelimelere iliştiriliyor. İlgili dilin dil bilgisi konuları hazırlanarak sisteme yükleniyor. Yani KKİ sürekli gelişiyor. Siz de sisteme üye olarak tüm olanaklardan yararlanabilirsiniz. Sizden gelen istek ve önerilere kulak veriyoruz. Çekinmeden mail atabilir, önerilerinizi bize iletebilirsiniz. Bireysel ve Kurumsal Kullanım İster İngilizce öğrenmeye meraklı sade bir vatandaş olun, ister öğrenci veya iş adamı KKi size eğlenceli, kolay bir öğrenim içeriğini derli toplu bir şekilde ve her gün güncellenen bir portal ile 7/24 kullanımınıza sunuyor. Size en uygun eğitim paketlerinden birini seçerek bu eğlenceli dünyaya adımınızı atın ve 7/24 İngilizce ile ilgilenin. Yabancı dil eğitimi veren kurumlar, üniversiteler, işletmeler, öğretmenler, yayın evleri; Öğrenci, personel ve müşterilerinize bu sistemi ücretsiz hediye ederek onların eğitimlerinde 7/24 destek alacakları mükemmel bir yardımcıyı kurumsal olarak sunabilirsiniz.

3 NASIL ÜYE OLUNUR? 1-) Sitedeki aşağıda gördüğünüz kısma mail adresinizi yazarak KAYIT OL butonuna basınız 2-) Kayıt Formunu doldurun veya Facebook ile bağlan butonuna basarak Facebook Hesabınızla da sisteme kayıt olabilirsiniz. 3-) Eğer Formu doldurarak üye olduysanız vermiş olduğunuz mail adresinize AKTİVASYON linki yollanacaktır. Mail kutunuzu kontrol ediniz ve gelen maili açarak üyeliğinizi aktif yapınız. Facebook ile üye olduysanız zaten aktif üyeliğiniz tamamlanmış demektir.

4 4-) Sisteme giriş yapınız. Sisteme girdikten sonra SATIN AL bölümünden üyeliğinizin süresine karar veriniz. Şimdi SATIN AL bölümüne giderek istediğiniz üyelik türünü seçebilirsiniz. 1 Hafta üyelik ÜCRETSİZDİR. Daha sonra kullanıma devam edebilmek için satın almanız gerekir. 4-) Satın Alma işlemi yaparken 1,3,6 ve 12 ay seçeneklerinden size en uygun olanı Kredi Kartınızla taksitli olarak vade farksız alabilirsiniz. Kredi Kartınız PAYU ödeme sistemi ile %100 güvendedir. Üyeliğiniz bittiğinde tekrar sistemden uzatma işlemi yapabilirsiniz.

5 Ana sayfadaki Profil ve Hesap Bilgileri kısmından istediğiniz zaman şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bu kısımda ayrıca; Toplam Oyun Sayısı Liste Puanı Sıralama Öğrenilen Kelime Sayısı bilgileriniz bulunur. Ana sayfada sistemi kullanan AKTİF TÜM KULLANICLAR arasında en yüksek puan almış kişiler listelenir. KKİ zaman zaman bu listedeki kişileri ÖDÜLLENDİRİR. Sizde duyurular kısmında yapılan açıklamaları lütfen okuyunuz.

6 SİSTEMİ KULLANMAYA NEREDEN BAŞLAMALIYIM? Ana sayfadaki EĞİTİME BAŞLA butonu ile size 4 seçenek sunulacaktır. A-) KELİME EŞLEŞTİR: Bu kısım sizin yeni kelimeler öğrenmeniz için tasarlanmış kullanışlı bir uygulamadır. Seçtiğiniz dile göre ( İngilizce Türkçe veya Almanca Türkçe gibi.) istediğiniz dil ve seviyeden başlayabilirsiniz. Solda İngilizcesini, sağda Türkçesini görüyorsunuz. İngilizce kelimenin OKUNUŞUNU öğrenmek için kelimenin yanındaki Hoparlör butonuna basabilirsiniz. Sürükleyerek kelimeleri eşleştirin. Eğer bir kelimeyi 1 defa doğru eşleştirirseniz yanında GRİ OK görürsünüz. Eğer iki defa doğru eşleştirirseniz iki adet GRİ OK görürsünüz. 3 defa doğru eşleştirilen kelime Bu kelimeyi öğrendiniz. Mesajıyla kendi kelime hazinenize aktarılır ve bir daha karşınıza çıkmaz. Oyunu sıkça oynayarak kelimelerle sürekli karşılaşınız. Kısa zamanda kelime haznenizin artığını ve zevk aldığınızı göreceksiniz. Arada sırada Kullanıcı Profilinize bakarak şuan kaç kelime öğrendiğinizi kontrol ediniz. Ana sayfadaki TOP 5 listesine girmek için çabalayınız. Öğrendiğiniz kelimenin zorluğu (ilk-orta-ileri seviye gibi) ve oyun sayınıza bağlı olarak özel bir puanlama sistemi ile puanlarınız sürekli artacaktır. Skorlarınızı FACEBOOK'TA PAYLAŞ butonu ile arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

7 B-) GRAMMAR (DİL BİLGİSİ): Bu bölüm size dil bilgisi kuralları, günlük kullanım örnekleri, soru ve konuşma kalıpları konusunda destekleyici dokümanlar içerir ve sürekli geliştirilir ilave edilir. Nasıl Çalışmalıyım? Dokümanını okuyarak bu kısma başlayabilirsiniz. Öğrendiğiniz deyim, kalıp vs. bilgileri 5 KUTU oyunuyla daha akılda kalıcı hale getirebilirsiniz. C-) SESLİ KİTAPLAR (AUDIO BOOKS): Bu kısımı kullanmaya başladığınızda size zor gelebilir. Ancak inatla üzerine gidiniz. Çünkü Dinleme (Listening) eğitiminizin en hayati kısmıdır. Burada Dil seviyenize ve kişisel zevkinize uygun bir kitap seçiniz. Kitaplar PDF formatındadır. Sesleri ise MP3 formatındadır. Her ikisini de tıklayarak ayrı pencerelerde açınız. ÖNCE Kitap önünüzde açık iken, sesi dinleyip gözünüzle takip ediniz. Nasıl telaffuz ettiğine dikkat ediniz. SONRA kitap bitince dinlediğiniz ses dosyalarını kaydedin ( Üzerinde Sağtık Farklı Kaydet) Kaydettiğiniz dosyaları ister cep telefonunuza ister MP3 Çalar cihazınıza kopyalayınız. Gün içerininde sürekli dinleyiniz. Başlarda pek anlayamıyormuşsunuz gibi gelse de zamanla dinlediğiniz kelime, cümle ve kalıpları kulağınız kapacaktır. Hatta gece uyurken dinlemeye devam ediniz. Sabaha kadar kulağınızda kalsın. 15 gün deneyin hayatınızda nelerin değiştiğine siz de şaşıracaksınız.

8 İlgili ses dosyasının üzerine mouse ile gelip, sağtık Farklı Kaydet seçeneği ile bilgisayarınıza ve MP3 cihazınıza kopyalayabilirsiniz. D-) VİDEOLAR ( FAYDALI LİNKLER ): Bu bölümde pek çok ingilizce öğretmeni ve eğitim kurumunun faydalandığı video görsel içerikler bulacaksınız. Sürekli video izlemek hem görsel hem kulak bakımından size oldukça yarar sağlayacaktır.

9 KKİ kurumsal anlaşmalar yaparak kullanıcılarına avantajlar sağlar. Örneğin anlaşmalı olduğumuz Amerikan Kültür Dil Okulları ve Oxford Language Academy dil okullarında bu kurumların öğrencileri sistemimizi ÜCRETSİZ 1 yıl kullanmaktadır. İlgili dil okulları TOP 5 listesine zaman zaman yaptıkları promosyonlarla ÜCRETSİZ EĞİTİM de vermektedirler. Eğer bir yabancı dil kursunda öğrenci iseniz. Kurumunuzun KKİ ile anlaşmasının olup olmadığını sorunuz. Kamu kurumları, Özel şirketler, Fabrikalar, Dil Okulları, Dershaneler, Özel ders veren öğretmenler, Alışveriş Merkezleri, Dernek ve Kulüpler Vs. Kurumsal Üyelik Paketi alarak çalışan veya müşterilerine sistemimizi ÜCRETSİZ hediye etmektedir. Siz de benzer bir çalışma yapmak istediğinizde lütfen Kki ile iletişime geçiniz. Kurumsal üyelerimizin kullanıcıları sisteme girdiklerinde bağlı oldukları kurumun logosu ve onun kullanıcısı oldukları görüntülenmektedir.

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

CALL Ders Kitabı Hakkında 3. Öğretmenler için e-öğrenme 4. CALL ile ilgili malzeme/aktivite türleri 5. Analog malzemeleri dijitale nasıl çeviririz?

CALL Ders Kitabı Hakkında 3. Öğretmenler için e-öğrenme 4. CALL ile ilgili malzeme/aktivite türleri 5. Analog malzemeleri dijitale nasıl çeviririz? CALL Ders Kitabı Bu proje nin bütçesi AB Komisyonu tarafından desteklenmiştir. Bu yayın tamamen yazar ın kendi kişisel görüşlerini yansıtmakta olup AB Komisyonu bu kılavuz içersinde yer alan bilgilerden

Detaylı

ANKET BANK EĞİTİM PAKETİ

ANKET BANK EĞİTİM PAKETİ ANKET BANK EĞİTİM PAKETİ 1 Satış Sözleşmesi Sözleşme içerisinde www.anketbank.com web sayfası SİTE(Kısaca "SİTE" olarak anılacaktır) ismi ile, www.anketbank.com web sayfası üzerinden satılan Anket Bank

Detaylı

Oturum aç butonuna tıklayın.

Oturum aç butonuna tıklayın. Adım 1 Oturum açın. Oturum aç butonuna tıklayın. Adım 1 Oturum açın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın. İpucu: Eğer şifrenizi hatırlayamazsanız, Şifrenizi mi unuttunuz? istemini kullanın. Adım 2 Profilinizi

Detaylı

BİLGİNİN ÖNEMİ. Bill Gates

BİLGİNİN ÖNEMİ. Bill Gates BİLGİNİN ÖNEMİ Basit ama güçlü bir inancım var: Kazanmanız ya da kaybetmeniz bilgiyi nasıl topladığınıza, nasıl yönettiğinize ve nasıl kullandığınıza bağlıdır. Bill Gates Sayın Veli; Günümüz toplumlarının

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Seviye 1 Ünite 1 Çalışma Planı

Seviye 1 Ünite 1 Çalışma Planı Seviye 1 Ünite 1 Çalışma Planı Değerli Öğrencimiz, İşte bu haftanın çalışma planı. Bu planda detaylandırılmış aktiviteler üzerine 5-6 saat çalışmanızı öneriyoruz. Tavsiyemiz bütün aktiviteleri bir defada

Detaylı

Güçlü Bir Takım - Veliler ve Çocukları MEDYAYI BİRLİKTE KEŞFEDİN

Güçlü Bir Takım - Veliler ve Çocukları MEDYAYI BİRLİKTE KEŞFEDİN Güçlü Bir Takım - Veliler ve Çocukları MEDYAYI BİRLİKTE KEŞFEDİN 3 6 Yaş 7 10 Yaş 11 13 Yaş Her yaşa uygun doğru medya kullanım tavsiyeleri SCHAU HIN! nedir? SCHAU HIN! Was Dein Kind mit Medien macht.

Detaylı

Adwords Başvurusu yapmak

Adwords Başvurusu yapmak Google internete giren herkesin çok yakından tanıdığı bir sitedir. Ancak insanların çok büyük bir çoğunluğu Google ın sadece arama motoru özelliğini kullanır, çoğu ücretsiz olan diğer hizmetlerinden haberleri

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

Karşılıklı veya İkili Öğrenim (etandem) Bir ortakla bağımsız dil öğrenimi. Öneriler. Yüzyüze. Ortaklar. Faaliyetler. İpuçları

Karşılıklı veya İkili Öğrenim (etandem) Bir ortakla bağımsız dil öğrenimi. Öneriler. Yüzyüze. Ortaklar. Faaliyetler. İpuçları Karşılıklı veya İkili Öğrenim (etandem) Bir ortakla bağımsız dil öğrenimi Öneriler Yüzyüze İlkeler Ortaklar Faaliyetler İpuçları Bu proje nin bütçesi AB Komisyonu tarafından desteklenmiştir. Bu yayın tamamen

Detaylı

İşinizi Büyütmek İçin 10 Adımda Sosyal Medya. Oya Yaşayan 6 Mayıs 2013

İşinizi Büyütmek İçin 10 Adımda Sosyal Medya. Oya Yaşayan 6 Mayıs 2013 İşinizi Büyütmek İçin 10 Adımda Sosyal Medya Oya Yaşayan 6 Mayıs 2013 Bugünkü Programımız 10:00 13:00 E-İş Fikirleri ve 5 Adımda Kendi İşinizi Kurmak Sosyal Medya ile İşinizi Geliştirin Sorularınız 15

Detaylı

Web Analiz. Rehberi. www

Web Analiz. Rehberi. www Web Analiz Rehberi www 1 İçindekiler Önsöz 2 Yazarlar Hakkında 3 Anahtar Performans Göstergeleri 4 Anahtar Performans Göstergelerin (APG) İzlenmesi 5 Değişimlerin (Anomalilerin) Belirlenmesi 6 Ziyaretçiler

Detaylı

GENÇLER İÇİN MESLEK SEÇİMİ VE 03KARİYER PLANLAMA

GENÇLER İÇİN MESLEK SEÇİMİ VE 03KARİYER PLANLAMA İstanbul Kalkınma Ajansı Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı MESLEKİ EĞİTİM, REHBERLİK VE KARİYER DANIŞMANLIĞI MERKEZİ PROJESİ GENÇLER İÇİN MESLEK

Detaylı

Resmi Kullanıcı Kılavuzu. Linux Mint 16. Mate Sürümü

Resmi Kullanıcı Kılavuzu. Linux Mint 16. Mate Sürümü www.linuxmint.org.tr Resmi Kullanıcı Kılavuzu Linux Mint 16 Mate Sürümü TÜRKÇE TERCÜME : BAKİ ALPERTÜRK, YUSUF BOLU, İREM HARMANCI KILAVUZ TASARIMI : EREN KOVANCI, YUSUF BOLU, ERDAL DEMİRAY HATA DÜZELTİMİ

Detaylı

KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ

KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ KENDİ İŞİNİ KURMA REHBERİ Yayına Hazırlayanlar: Prof. Dr. Tunçdan BALTACIOĞLU Yrd. Doç.Dr. Öznur YURT Öğr. Gör. Taylan DEMĠRKAYA ÖNSÖZ Değerli Okuyucular, Üniversitemiz kısa sürede uluslararası bir üniversite

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KARİYER PLANLAMA UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (KARMER) KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI Kariyeriniz yaşamınızdır ANKARA, 2011 KARİYER PLANLAMA VE GELİŞTİRME EL KİTABI

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ 2011-1-RO1-LEO05-15322

FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ 2011-1-RO1-LEO05-15322 E-LIFE e-learning VIRTUAL CENTER FOR PEOPLE WITH PHYSICAL DISABILITIES FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ e-life e-eğitim El Kitabı - Pedagojik araç ve yöntemlerin kısa bir sunum ile Sanal

Detaylı

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ YABANCI DİL ÖĞRETİMİ 29-30 KASIM 2013 TOBB, ANKARA Sonuç Raporu 13 Aralık 2013 1 TOBB EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ YABANCI

Detaylı

Öncelikle huzurlu, sağlıklı ve

Öncelikle huzurlu, sağlıklı ve 1 PAYLAŞIMDAN Mehmet Ali Gökçe Hoşgeldin 2010, Hoşgeldin Happy Card Öncelikle huzurlu, sağlıklı ve bereketli bir yıl diliyorum... 2009 u geride bıraktık, 2010 dan da gün aldık. Her ne kadar bazı sorunlar

Detaylı

Cazip işler ve sektörler

Cazip işler ve sektörler Yeni Mezunun İş Rehberi Cazip işler ve sektörler Tepe yöneticilerden mektuplar Kariyerine nasıl başlayacaksın? Şirketler Başlangıç ücretleri 2013 Yeni Mezunun İş Rehberi Genel Yayın Yönetmeni Didem Tekin

Detaylı

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir.

İş aramak planlı yapılması gereken ve zaman alan bir iştir. Bu nedenle öncelikle iş arama yönteminizi oluşturmanız gerekir. İŞ ARAMA TEKNİKLERİ REHBERİ İşini severek yaparsan hayatta bir gün dahi çalışmış olmazsın. İş aramak, hayatınızın dönüm noktalarından birine atacağınız ilk adımdır. Bu adımı ne kadar sağlam atarsanız iş

Detaylı

Çeviri: Feride Kurtulmuş

Çeviri: Feride Kurtulmuş KĐTAP NASIL OKUNUR RON FRY TĐMAŞ YAYINLARI / 570 ÇALIŞMA TEKNĐKLERĐ DĐZĐSĐ /4 Eserin Türkçe'ye çeviri hakkı Career Press ile yapılan anlaşma uyarınca Timaş Yayınları'na aittir. Đzinsiz yayınlanamaz. Kaynak

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak Google reklam veren firma veya şahıslardan aldığı reklamların bir bölümünü web sitelerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmek isteyen site sahipleriyle paylaşır. AdSense reklamları web sitesinden kolay

Detaylı

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015

ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014 2015 Değerli Öğrenciler, Öncelikle Işık Üniversitesi ni seçtiğiniz için sizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Birçok bölümünde eğitim dili tamamen veya kısmen İngilizce olan

Detaylı

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 1 İÇİNDEKİLER 5 Rektörümüzden 6 Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi 17 Yönetmelikler & Yönergeler 18 Akademik Takvim 19 Ders Kaydı 19 Derse Devam Zorunluluğu 19 Not Sistemi

Detaylı