2010 Yılı Genel Kurulu na HoĢgeldiniz

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2010 Yılı Genel Kurulu na HoĢgeldiniz"

Transkript

1 2010 Yılı Genel Kurulu na HoĢgeldiniz 6 Mart Bahariye cad. Adliye Palas No:72 Kat:4 Daire: 8 Kadıköy/Ġstanbul

2 2010 Yönetim Kurulu Halim ÇUN 77 BaĢkan Av. Argun EĞMĠR 86 BaĢkan Yardımcısı Sevil ÖZCĠĞER Genel Sekreter Kemal MĠLANĠ 86 Sayman Av. Fehmi HASANOĞLU 76 Üye Tuğrul DurakbaĢa 77 Üye Burak ÖNER 99 Üye

3 VĠZYONUMUZ Öğrencilerimizin; Cumhuriyet temel ilke ve değerlerine ve çağdaģ Türkiye idealine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düģünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, farklı düģünce ve inançlara saygılı, insan iliģkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen, çağdaģ, iyi eğitimli, geliģime açık, bilgiyi üreten ve kullanabilen bireyler olarak yetiģmelerine katkıda bulunacak Ģartları oluģturmaktır. MĠSYONUMUZ Eğitim seviyesinin ve fiziki olanakların batı standartlarına çıkartılması, çağın gereklerine uygun teknolojik ve bilimsel geliģmeleri takip eden ve uygulayan nitelikli ve sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de desteklenen ve tamamlanan kaliteli bir eğitim hizmetinin sunulabilmesi için kaynaklar ve projeler yaratarak Kadıköy Anadolu Lisesi ndeki gençleri ve eğitim sürecini her anlamda ve her aģamada desteklemektir.

4 Mütevellilerimiz Kalev Mütevelliler Kurulu ndaki mevcut mütevellilerimize, e-bülten ve lerle projelerimiz ve çalıģmalarımızla ilgili bilgi veriliyor ve düzenli olarak bilgileri güncellenerek iletiģimin sürekliliği sağlanıyor. Yeni Mütevelli Kazandırılması ÇalıĢmaları Desteğiniz Fark Yaratacak sloganı ile Kasım 2008 de baģlattığımız çalıģma ile Vakfımıza 35 yeni mütevelli kazandırıldı. Ayrıca 6 mütevellimiz mütevelliliklerini mezunumuz olan çocuklarına devretti. Bu giriģimi ve açılımı mezunların okullarına sahip çıkmalarının yeni ve güçlü bir göstergesi olarak görüyoruz.

5 EĞĠTĠM ÖĞRETĠM FAALĠYETLERĠNE DESTEKLERĠMĠZ Mezunlarımızın okula bakan yüzü; kalev

6 Kadıköy Anadolu da Yabancı Öğretmenler Bir Maarif Geleneği Tekrar Hayata Geçti KALEV ĠN KATKILARI ĠLE YABANCI ÖĞRETMENLERĠMĠZ DERSLERE GĠRMEYE BAġLADI

7 Kadıköy Anadolu da Yabancı Öğretmenler Yabancı öğretmenlerin Ġngilizce derslerinde görevlendirilmesi ile öğrenci kardeģlerimizin yabancı dil eğitiminde asıl amaç olan yabancı kültürleri daha yakından tanımaları ve dil öğrenme sürecinde anadili Ġngilizce olan eğitmenlerle de çalıģma olanağı bulmaları sağlanarak, Kadıköy Maarif geleneğinde önemli bir yeri olan yabancı öğretmen nosyonu tekrar hayata geçirilmiģ olacak. Dünya çapında yabancı dil eğitiminde 132 yıllık geçmiģi ile çok önemli ve saygın bir kurum olan Berlitz ile yaptığımız iģbirliğinin okulumuzun marka değerine ve öğrenci kardeģlerimizin geliģimine önemli katkılar sağlayacağını, fark yaratacağını düģünüyoruz. Asıl meslekleri eğitmenlik olan, gerekli diploma, formasyon, deneyim ve sertifikasyonları bulunan ve Bakanlıkça onaylı yabancı öğretmenlerin, nitelikli ve özverili Türk öğretmenlerimizle birbirlerini tamamlayarak öğrencilerimize daha iyi eğitim ve kültür olanakları sunacaklarına ve Genç kardeģlerimizi Türkiye nin yarınlarında aydınlık yüzler olarak görmek isteyen bizler için bu ve benzer projelere verilecek her türlü desteğin bir vefa borcu olduğu kadar görev olduğuna inanıyoruz. Kadıköy Maarif geleneğinin sürdürülmesi ve ortak camia kültürümüzün geliģimi için, Okulumuzun kuruluģundan beri koruduğu düzeyde ve yönde varlığını sürdürmesinin, hepimizin ortak kaygısı olduğunu düģünüyoruz. Uzun süren ve zor bir bürokratik süreçten sonra Milli Eğitim'den gerekli izinler alınarak, anadili Ġngilizce olan 3 yabancı Ġngilizce eğitmeni ile Hazırlık, 9 ve 10. sınıflarda ve öğrenci kulüplerinde dil kullanımını pekiģtirmek amacıyla edebiyat, sanat ve güncel konularda konuģma sınıfları uygulaması baģlamıģtır.

8 Kadıköy Anadolu da Yabancı Öğretmenler KALEV in katkılarıyla yabancı öğretmenler derslere girmeye başladı Richard CRAWFORD (Ġngiliz VatandaĢı) Oxford Univ.(Modern History), University of London Institude of Education (History, Languages, Business Studies) Mary R.HEALY (Amerikan VatandaĢı) Herbert Lehman Univ. (Bachelor of Arts in Creative Writing) (TEFL, ESL) Erik Scott JOHNSON (Amerikan VatandaĢı) University of Oklahoma (Bachelor of Arts in Sociology/Criminology), Midwest Teacher Training Program (TEFL)

9 KALEV KALĠD Martı Bursları KALEV amaçları doğrultusunda verimli çalıģmalar yapmak ve projeler üreterek kaynak sağlamak üzere, alanlarında belli noktalara gelmiģ, baģarılı, Kadıköy Maarif geleneğine inanan ve eğitime destek vermeye gönüllü mütevelli ve mezunlarımızın katılımı ile ; KALEV, mezunlarımızın okula bakan yüzü, öğrencilerimize sağlanacak desteğin, eğitime ve okula yapılacak yatırımların ve her türlü katkının koordinasyon merkezi ve etkin bir organizasyon olarak konumlandırıldı. Camianın mezunlara yönelik hizmetlerinin KALĠD; okula yönelik hizmetlerinin KALEV üzerinden yürütülmesi Ģeklinde bir görev bölümüyle; her iki kurum da etkin STK lar olarak kendi amaçlarına yönelik projeler üretiyor, belli projeler ise ortaklaģa yürütülüyor. Bu iģbirliğinin sağlıklı ve verimli yürütülmesindeki katkılarından ötürü KALĠD Yönetim Kurulu na teģekkür ediyoruz.

10 KALĠD-KALEV Martı Bursları Programı Martı Bursları Eğitim Bursu öğretim yılında 67 öğrenciye ortaöğrenim bursu verilmiģ, 1 öğrencinin bursu Kalev tarafından karģılanmıģtır öğretim yılında 64 öğrenciye ortaöğretim bursu verilmektedir. Ayrıca öğretim yılında üniversite eğitimini sürdüren 2 okulumuz mezununa yüksek öğrenim bursu verilmektedir. Martı Bursları Sağlık Bursu Revirin ilaç ve sarf malzemesi ihtiyaçları karģılanmakta, revirde görevli okul hemģiremizin aylık ücreti ödenmektedir. Martı Bursları Kütüphane Bursu Kütüphanemizin zenginleģtirilmesi ve güncelliğinin korunması amacıyla 13 süreli yayına abone olunmuģ ve 160 ad kitap satın alınmıģtır. Kütüphanenin yazılım ve donanımı desteklenmektedir. Kütüphane görevlimizin aylık ücreti ödenmektedir. Martı Bursları Eğitmen Bursu öğretim yılında öğretmenlerimizin mesleki geliģimleri, teģvik edilmeleri, eğitim seviyesine destek sağlanması, ek eğitimler verilmesi için toplam TL destek verilmiģ. Bu miktarın TL sı Martı Bursları Eğitmen Bursu ile TL sı KALEV öz kaynaklarından karģılanmıģtır öğretim yılında yabancı dil öğretmenlerinin ek ders ücretleri ödenmekte ayrıca pansiyon binasında görevlendirilen iki öğretmenimizin ek ödemesi yapılmaktadır. Martı Bursları Kulüp Bursu eğitim döneminde 10 kulübün 17 projesine toplam TL destek verilmiģtir. Bu miktarın Tl si Martı Bursları Kulüp Bursu ile TL si KALEV öz kaynaklarından karģılanmıģtır.

11 Kadıköy Maarif Geleneği Mezunlardan Öğrenci Kulüplerine Destek... Martı Bursları Kulüp Bursu ECHO Ġngilizce Kulübü Kadıköy Maarif geleneğinin önemli bir parçası olan ve bu yıl 3. sü yapılan Ġngilizce Münazara Ġstanbul Ġl genelinde 19 okulun katılımıyla 31 Mart-21 Nisan 2010 tarihleri arasında ECHO Ġngilizce Kulübü tarafından organize edildi. Jüri üyeliklerini 5 üniversiteden ana dili Ġngilizce olan yabancı öğretim üyelerinin üstlendiği Ġngilizce Münazara nın 21 Nisan da yapılan finalinde 1.liği Ġstanbul Erkek Lisesi, 2.liği Kadıköy Anadolu Lisesi takımları kazandı. Dereceye giren takımları ve öğretmenlerini kutluyoruz. Martı Bursları kapsamında destek verdiğimiz ECHO Ġngilizce Kulübü öğrencilerine ve danıģman öğretmenleri Yıldız Çıtak, AyĢe Semerci ve Nurten Emirlioğlu na ayrıca Yeter Aydın Bayır a ve okulumuzu baģarıyla temsil eden Ġngilizce Münazara Takımımıza teģekkür ediyoruz. Spor ve Satranç Kulübü Kadıköy Anadolu Lisesi Spor Kulübü Kayak Takımı, 7-11 Ocak 2010 tarihlerinde Uludağ da yapılan Ġstanbul Kayak Ġl ġampiyonasına katıldı. Müdür Yardımcımız Yurdanur Erbasan sorumluluğunda ġampiyonaya katılan, 15 öğrencimiz okulumuzu baģarı ile temsil etmiģtir. Martı Bursları kapsamında Kulüp Destek Bursu çerçevesinde destek verdiğimiz Kayak Takımımızdan 3 öğrencimiz Kayseri'de yapılacak ġampiyonaya katılmaya hak kazanmıģlardır, öğrencilerimize baģarılar dileriz

12 Dans Kulübü 13 Mart 2010 Cumartesi günü düzenlenen, 15 okulun farklı dans dallarında performanslarını sergilediği 2010 KASDAV 2. Liselerarası Dans Maratonu nda Birincilik elde eden kulübümüze kostüm ve dekor için destek verilmiģtir. Tiyatro Kulübü (KALTT) Friedrich Dürrenmatt ın 5.Frank oyununu sahneleyen ve birçok yarıģmada derece alan Kadıköy Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu na, dekor-kostüm için destek verilmiģtir. Ayrıca Kulüp odası yer döģemesi yaptırılmıģ ve için eğitmen desteği sağlanmıģtır. Matematik Kulübü Doğa Sporları Kulübü (DSK) Kulübün ihtiyacı olan çadır ve hedik alımı için destek verilmiģtir Aktif çalıģmalar yapan Doğa Sporları Kulübü nün kampları Martı Bursları Kulüp Bursu kapsamında, kulüp eğitici öğretmeni istihdamı Eğitmen Bursu kapsamında desteklenmektedir. Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını geliģtirerek, sorunlara farklı açılardan çözüm getirmelerini sağlamak amacıyla çalıģmalar yapmaları ve Akıl Oyunları ve Yaratıcı Çözümler yarıģmalarına katılımları için gerekli olan destek sağlanmıģ ayrıca okulumuzda büyük ilgi gören GO Oyunu çalıģma gurupları için takımlar alınmıģ ve eğitmen desteği sağlanmıģtır. Öğrencilerimiz 8-9 Mayıs 2010 tarihlerinde ODTÜ de yapılan Türkiye GO Turnuvası na katılarak, ilk kez katılmalarına rağmen baģarı göstermiģlerdir.

13 MUN (Model United Nations) Kulübü MUN (Model United Nations) yaģ arası öğrencilerin belli bir format çerçevesinde, dünya sorunlarını, resmi bir Ġngilizceyle tartıģtıkları BirleĢmiĢ Milletler simülasyonudur. Kadıköy Anadolu Lisesi, MUN aktivitelerini ciddiyette yürüten Türkiye deki tek devlet okuludur. MUNESCO / Mart 2010 Ankara Bilkent te düzenlenen Konferansa Kulüp Öğretmenleri önderliğinde yirmibeģ öğrencimizin katılımları için destek verilmiģtir RCIMUN / Nisan 2010 Ġstanbul Robert Kolej de düzenlenen konferansa katılım için destek verilmiģtir. IMUNA / Haziran 2010 Avrupa da düzenlenen önemli MUN Konferanslarından biri olan Hollanda IMUNA ya iki öğretmen ve 12 öğrencimizin katılımları için destek verilmiģtir BERMUN / Kasım 2010 Avrupa da düzenlenen en önemli MUN Konferanslarından biri olan Berlin BERMUN a Kulüp Öğretmenleri önderliğinde sekiz öğrencimizin katılımları için destek verilmiģtir.

14 Coğrafya Kulübü Coğrafya Kulübümüzün 9-12 Kasım 2010 tarihlerinde Ayvalık'a "Zeytin Hasadı"nı incelemek amacıyla danıģman öğretmenleri Nevin Alkan ve Serdal Ekmen rehberliğinde düzenledikleri geziye katılan 20 öğrencimiz gezi çerçevesinde zeytinin hasadını, bahçeden toplanmasından yağının ĢiĢelenmesine kadar yerinde incelediler. Ayvalık Yöresi'nin doğal güzelliklerini ve sosyal yaģamını da inceleme imkanı bulan öğrencilerimiz Ayvalık Belediye BaĢkanı Sayın Hasan Bülent TÜRKÖZEN ve Ayvalık Ticaret Odası BaĢkanı Rahmin GENÇER ile röportaj yapıp onlardan bilgi aldılar. Coğrafya Kulübü ne Ayvalık Yöresi Zeytin Hasadı etkinliklerinin belgesel haline getirilerek okul adına proje yarıģmalarına katılmaları için destek verilmiģtir. Proje Kulübü 15 Mayıs 2010 tarihinde Marmara Koleji nde düzenlenen SEMEP Proje yarıģmasına öğrencilerimizin 5 proje ile katılımları için destek verilmiģtir.

15 Atatürkçü DüĢünceyi GeliĢtirme Kulübü Atatürkçü DüĢünceyi GeliĢtirme Kulübü nün 10 Kasım Ata mızı anma etkinlikleri kapsamında okul öğretmenlerimize armağan etmeyi planladıkları 100 adet Atatürk Rozeti temin edilerek kulüp öğrencileri tarafından öğretmenlerimize takdim edilmiģtir. Ayrıca okulumuzdaki tüm büyük boy Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleri yenilenmiģtir. Resim Kulübü Okulumuz Resim Kulübü nün organizasyonunu üstlendiği Kadıköy Ġlçe okulları arasında düzenlenen 10 Kasım Atatürk ve Eğitim konulu yarıģmada lise ve ilköğretim kategorilerinde dereceye giren toplam altı öğrenci Vakfımızca ödüllendirilmiģtir. Kütüphanecilik Kulübü Kütüphanecilik Kulübü nün talebi olan 14 ad süreli yayının abonelikleri gerçekleģtirilmiģ ayrıca 75 adet kitabın her birinden 2 ad olmak üzere toplam 150 ad. kitap alımı yapılmıģtır. Kütüphanemizin ihtiyacı olan dergi sunum rafı alınarak kullanıma sunulmuģtur. Ayrıca Kulübün her ay hazırladığı Kitap Tanıtım Bültenleri nin basımı sağlanmaktadır

16 PROJELERĠMĠZ Mezunlarımızın okula bakan yüzü; kalev

17 KAL Hobi Odası Yatılı öğrencilerimizin etüd saatleri dıģında kalan zamanlarını değerlendirebilecekleri, pansiyon binasında bulunan hobi odasını okulumuz 1975 mezunlarının katkıları ile düzenleyerek 30 Eylül 2010 günü öğrencilerimizin kullanımına açtık. Hobi Odası nda mekanın fiziksel Ģartlarının iyileģtirilmiģ, öğrencilerimizin yararlanabilecekleri internet ve okuma imkanları arttırılarak, bilardo, masa tenisi ve satranç oynayabilecekleri çok amaçlı bir kullanım planlanmıģtır. Uygulaması Vakfımızca yapılan hobi Odasının proje maliyetini karşılayarak gösterdikleri hassasiyet ve verdikleri destek için 1975 mezunlarımıza teşekkür ederiz.

18 KAL Pansiyon Binası TV ve Dinlenme Odaları Yatılı öğrencilerimizin etüd saatleri dıģında kalan zamanlarını değerlendirdikleri TV ve dinlenme odalarının daha konforlu ve fonksiyonel hale getirilerek iyileģtirilmesi için çalıģmalarımızı tamamlayarak, 6 Mayıs 2010 tarihinde yatılı kardeģlerimizin kullanımına sunduk. Proje maliyetini karşılayarak gösterdiği hassasiyet ve verdiği destek için 1986 mezunumuz Sn.Acun ILICALI'ya teşekkür ederiz Eski Durumu Eski Durumu Yeni Durumu Yeni Durumu

19 KAL Kurumsal Kimlik ÇalıĢmaları Kadıköy Anadolu nun farkını ve Fark Yarattığını vurgulayan kurum kimliği çalıģmaları ile öğrencilerimizin, okulumuzun kuruluģunu, tarihçesini öğrenmelerini, geçmiģten ve bugünden yaģayan fotoğraflarla dönemler arası paylaģımı ve kurum kültürünün sürekliliğini sağlamayı amaçladığımız kurum kimliği uygulamalarına yenilerini ilave ederek, yol boyunca görülecek Ģekilde okulumuzun adının ve ambleminin yer aldığı ıģıklandırılmıģ 4 m. yüksekliğinde 1,5m * 3 m. büyüklüğünde bir levha, okul bahçesine ise kalıcı mesajlara yer verdiğimiz büyük boy dıģ mekan panoları yerleģtirdik. Yine Okul bahçesinin çeģitli yerlerindeki kapaklı afiģ panolarında güncel organizasyonları duyuruyoruz. Öğrencilerimizin Maarif ismine ve kültürüne sahip çıkmaları bu yönde istekli ve heyecanlı olmaları da bu çalıģmaların onlar tarafından da sahiplenildiğini gösteriyor. Proje maliyetini karşılayarak gösterdiği hassasiyet ve verdiği destek için 1981 mezunumuz ve mütevellimiz Sn.Cem BOZKURT a teşekkür ederiz.

20 KAL Müzik Stüdyosu Okul orkestralarımızın çalıģma yaptığı okulumuzdaki stüdyonun ekipmanları Martı Bursları kapsamında Vakfımızca tamamen yenilenerek profesyonel stüdyo Ģartları oluģturulmuģtur. Stüdyoya alınan davul, mikrofon, mixer, amfi ve monitörler 27 Aralık 2010 tarihinde yapılan açılıģla öğrencilerimizin kullanımına sunulmuģtur. Ekipmanların temininde profesyonel destek aldığımız Zuhal Müzik ve 1995 mezunumuz Faruk Kavi ye teģekkür ediyoruz.

21 KAL DıĢ Duvar Revizyonu Okulumuzu görünmez kılan yüksek duvarlar yıkılarak yeni yapılan uygulama ile daha Ģeffaf ve dıģarıdan binaların algılanabildiği bir görünüme kavuģtu. Bütçe yetersizliği nedeniyle tamamlanamayan bu uygulamada, gerekli olan kaplama malzemesi için destek arayıģımız sonuçlandı ve okul duvarlarımız tamamlandı. Proje maliyetinin bir bölümünü karşılayarak gösterdiği hassasiyet ve verdiği destek için mütevellimiz Sn.Mehmet YEREBAKAN a ve Önalanlar Yapı A.Ş. Serdar Özer e teşekkür ederiz. Diğer Desteklerimiz Okula tahsis edilmiģ olan Vakıf aracının tüm masrafları karģılanmaktadır. Okulumuzda 7 personel istihdam edilmektedir. 3 öğrenci Kulübünün eğitmen giderleri karģılanmaktadır

22 FAALĠYETLERĠMĠZ Mezunlarımızın okula bakan yüzü; kalev

23 KALEV Kadıköy Anadolu Lisesi 2. Satranç Turnuvası Ocak 2010 Ġstanbul Liselerinin katılımıyla Ocak 2010 tarihlerinde Kadıköy Anadolu Lisesi Spor Salonu nda gerçekleģtirilen turnuvaya toplam 40 liseden, 160 sporcu katıldı. Turnuva 17 Ocak 2010 Pazar günü Maarif Kültür Merkezi nde yapılan ödül töreni ile sona erdi. Turnuvada okul takımlarımızda yer alan öğrencilerimiz Berfu Dinçok, BarıĢ Kumkumoğlu, Nadin Gemrekoğlu, Onur ArkıĢ, Irmak Sipahioğlu, Gözde Dinçok, Utku Özdemir Takım 1.si ve Takım 2. si olurken ayrıca Irmak Sipahioğlu, BarıĢ Kumkumoğlu ve Utku Özdemir masanın birinciliklerini aldılar.

24 KALEV Yurt DıĢı Dil Okulları Programı Yaz tatilinde yabancı dilini yurtdıģında o kültürü yaģayarak geliģtirmek, okulda öğrendiği dil bilgisini pratikle buluģturmak ya da yabancı dil eğitimine yurtdıģında baģlamak isteyen yaģ gençler için KALEV YurtdıĢı Dil Okulları Programı 3-8 haftalık programlar Kanada, Amerika BirleĢik Devletleri, Ġngiltere ve Almanya da özenle seçilmiģ nitelikli dil okulları ve yabancı öğretmenler Kültürel-sosyal gezi ve aktivitelerle hem güzel bir tatil hem eğitim olanağı A.B.D. Kanada Ġngiltere Almanya Ayrıca, tüm yıl boyunca yetiģkinlere yönelik, Kanada, Amerika BirleĢik Devletleri ve Ġngiltere de uzun/kısa süreli, amaca yönelik ve yoğun Ġngilizce dil eğitim programları, Ortaöğrenim, kolej ve Üniversite eğitimi, Sertifika, diploma, master, doktora eğitimi

25 KALEV Kadıköy Anadolu Lisesi 2. Eğitim ve Kariyer Günleri Kadıköy Anadolu Lisesi nde bir ilk: Geleceğinizi Planlamak için Doğru Seçim Kadıköy Anadolu Lisesi KiĢisel GeliĢim Kulübü nün KALEV in koordinasyonu ile düzenlediği 2. Eğitim ve Kariyer Günleri 6-7 Mayıs 2010 tarihlerinde gerek tanıtım amacıyla etkinliğe katılan eğitim kurumlarının sayısı ve nitelikleriyle ve gerekse Kadıköy Anadolu ve diğer liselerin öğrencilerinin gösterdikleri yoğun ilgi ile hedeflenen baģarıya ulaģarak, okulumuz kampüsünde gerçekleģti. AçılıĢını Ġlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın FerĢat Ayar ın yaptığı etkinlikte, ülkemizin önde gelen 28 eğitim kurumunun tanıtım standlarının yanı sıra KAL Kültür Merkezi nde üniversite, meslek tanıtım ve kariyer seminerleri ile baģarılı eğitim ve kariyerleri olan ve toplumda tanınan kiģilerin katılımları ile sunumlar düzenlendi.

26 Türkiye nin En Büyük Lise Festivali Fark Yaratan Spor Yayımcılığı: CNNTürk Fark Yaratan Mizah Dergisi: Penguen Dergisi Fark Yaratan YarıĢma Programı: Yetenek Sizsiniz Türkiye, Show TV, Acun Ilıcalı Fark Yaratan Spor Programı: NBA Stüdyo, NTV Fark Yaratan TartıĢma Programı: Sansürsüz, Habertürk TV, Yiğit Bulut Fark Yaratan Tiyatro Oyuncusu: Emre Kınay Fark Yaratan Talk Show Programcısı: Okan Bayülgen, Kanal D Fark Yaratan Haber Programcısı: Uğur Dündar, Star TV

27 Kadıköy Anadolu Lisesi 47. Dönem Martılar Mezuniyet Töreni ve Balo Organizasyonu eğitim öğretim döneminde okulumuzdan mezun olan 47.Dönem Martılar ın Mezuniyet Töreni ve Çırağan Otel de yapılan Mezuniyet Balosu na organizasyon desteği verdik

28 Yatılılarla AkĢam Yemeği ten bu yana yatılı geleneği önem taģıyan okulumuzda her yıl olduğu gibi bu yıl da yatılılarla birlikte organizasyonlar yapmaya devam ettik. Okulumuz yemekhanesinde düzenlediğimiz akģam yemeklerinde Kalev ve Kalid Yönetimleri, çeģitli dönemlerden mezunlarımız, Okul Yönetimi, Okul Aile Birliği ve yatılı öğrencilerimizle birlikte keyifli saatler geçirdik. Educatürk 10 da Kadıköy Anadolu ġubat 2010 tarihlerinde Türkiye nin en büyük eğitim fuarı olan Educatürk 10 da okulumuzun standında hem Vakfımızın organizasyonlarını duyurduk hem de görevli mezunlarımız aracılığıyla okulumuzun tanıtımını sağladık.

29 TEVDAK ile temaslar geliģtirilerek sürdürülmektedir. TEVDAK ın özellikle Vakıf Destekli Okul modeli üzerindeki çalıģmaları ilgi çekmektedir. TEVDAK ın Ankara da MEB ve diğer resmi makamlar ile olan temasları ve ziyaretleri de izlenmekte ve katkı sağlanmaktadır. 6 Mart 2010 tarihli TEVDAK Genel Kurulu nda Yönetim Kurulu BaĢkanımız Sayın Halim ÇUN Yönetim Kurulu Asil, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Av.Fehmi HASANOĞLU Yönetim Kurulu Yedek, geçmiģ dönem baģkanlarımızdan ve mezunumuz Sayın Özer YELÇE Denetim Kurulu Asil Üyesi olarak görev almıģlardır. Buna bağlı olarak, TEVDAK ile idari ve hukuki daha etkin iģbirliği ve ortak projeler konusunda çalıģmalar yapılması öngörülmektedir. Ġstanbul Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Muammer Yıldız'ı ve Kadıköy Ġlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın FerĢat Ayar ı yıl boyunca çeģitli faaliyet ve projelerimizle ve taleplerimizle ilgili olarak ziyaret ettik Sayın Muammer Yıldız ı ziyaretimizde Eğitim Kariyer Günlerine desteğinden ötürü kendisine teģekkür plaketimizi takdim ettik. Projelerimizi kendileriyle paylaģma fırsatı bularak, özellikle Yabancı Öğretmen projemizle ilgili sürecin her aģamasında Sn.Muammer Yıldız ın ve Sn.FerĢat Ayar ın desteklerini aldık.

30 KALEV - KAL Okul Armalı Ürünler Tüm mezun ve öğrencilerimizin ortak noktası: Okul Armamızı 54 yıldır gururla taģıyoruz Yeni yaptırdığımız okul armalı ürünler Vakıf Merkezimizden veya mağaza bölümünden temin edilebiliyor. Özel Gün Kartları Mutluluk, sağlık, baģarı dilekleri ve taziye mesajlarınızı sevdiklerinize iletebilir, bu kartlar için Vakfımıza yapacağınız bağıģlarla burs fonumuzun geliģmesine ve oluģturulan projelerin finansmanına katkı sağlayabilirsiniz.

31 KURUMSAL KĠMLĠK VE TANITIM ÇALIġMALARI Mezunların okula bakan yüzü; kalev

32 WEB SĠTEMĠZ Ziyaretçi Sayıları

33 Okul Tanıtım Günleri 8-18 Temmuz 2010 Burası Kadıköy Anadolu, Amacımız Fark Yaratmak ilkesiyle eğitim çalıģmalarını sürdüren okulumuzun, en iyi Ģekilde tanıtılması ve en baģarılı öğrencilerin camiamıza kazandırılması için 2007 yılından bu yana düzenlediğimiz Okul Tanıtım Günleri nde, gönüllü öğrencilerimiz ve mezunlarımız ziyaretçilerimize gelenekleri olan köklü bir camia olmanın farkını yaģattı. Kadıköy Maarif i tercih edecek martı adayları için basın, okul ve dershanelerde tanıtım afiģleri ile duyurulan: 8-18 Temmuz 2010 tarihlerinde on gün süreyle gerçekleģtirdiğimiz Okul Tanıtım Günleri ne 300 e yakın aday öğrenci ve aileleri katıldı. Bu 10 günlük süre içerisinde telefon ve ile bilgi isteyen 100 ü aģkın aileye bilgi verildi. KADIKÖY ANADOLU LĠSESĠ OKS VERĠLERĠ Okulumuzun kontenjanı Son sırada yerleģen öğrencinin Türkiye sıralaması GüncellenmiĢ Okul Tanıtım Filmi, okulumuzu ziyarete gelemeyenlere fiziki Ģartlarını inceleme imkanı veren Kadıköy Anadolu Lisesi Sanal Turu, Türkiye genelinde 5000 e yakın ilköğretim okulu ve dershaneye gönderdiğimiz düzenli e-postalar ile tanıtım çalıģmalarımızı sürdürdük. Ayrıca Kadıköy Anadolu Lisesi Tanıtım Filmi, Sanal Turu ve Tanıtım Kitapçığı web sitemizde okulumuzu ziyarete gelemeyen 3000 i aģkın kiģi tarafından incelendi.

34 GERÇEKLEġME BĠLGĠLERĠ

35 2010 Hedefleri 2010 GerçekleĢenler Eğitim Öğretim Faaliyetlerine Destek Okulumuzda yabancı öğretmen projesinin hayata geçirilmesi ve kalıcı hale getirilmesi Avrupa Birliği fonları ve eğitim programlarından yararlanılması Öğrencilerimizin ve kulüplerimizin her anlamda desteklenmesi Eğitim Öğretim Faaliyetlerine Destek Mayıs-Haziran 2010 döneminde yabancı öğretmenler derslere girmiģtir. Aralık 2010 dan itibaren de 3 yabancı öğretmenle Hz, 9 ve 10. sınıflarda uygulama devam etmektedir. Avrupa Birliği Fonları ve Eğitim Programları ile ilgili Vakfımız bünyesinde bir komite oluģturulmuģ, bu konuda uzman mezunlarımızın katılımıyla çalıģmalarına devam etmektedir. Öğrencilerimizin ve kulüplerimizin proje talepleri artarak desteklenmiģtir (10 kulüp 17 proje) Okulun fiziki ihtiyaçları ve yatırımlar Spor alanları ve kulüp odalarını yenilemek ve geliģtirmek Okul idaresinin talep edeceği ve ihtiyaç duyulan diğer fiziki yatırım ve projeleri hayata geçirmek Okulun fiziki ihtiyaçları ve yatırımlar Kız erkek yatılı bölümlerindeki TV odaları ve hobi odası ile kulüplerden gelen talepler doğrultusunda kulüp odalarının ihtiyaçları sağlanarak, yenilenmiģtir. Okulumuzda gerek okul adının yer aldığı pano ve gerekse diğer kurumsal kimlik çalıģmaları çeģitlendirerek uygulanmıģtır

36 2010 Hedefleri 2010 GerçekleĢenler Faaliyetler Velilere, öğrencilere, öğretmenlere ve mütevellilere yönelik çeģitli sosyal organizasyonlar yapmak Okulun kamuoyunda ve Anadolu daki okullarda tanıtımını sağlamak ĠletiĢim, kurumsal kimlik web sitesi, PR çalıģmalarımızı geliģtirmek MEB, yerel yönetimler ve TEVDAK ile iliģkilerimizi geliģtirmek Vakfımıza yeni mütevelliler kazandırmak Okul içinde öğrencilere yönelik kültür ve spor aktivitelerini artırmak KALĠD ile iģbirliğini geliģtirerek sürdürmek Okul Aile Birliği ile iģbirliğini geliģtirerek sürdürmek Faaliyetler Yatılı öğrencilerimiz ile mezunların buluģması amacıyla iki kez akģam yemeği düzenlenmiģtir. Okulda yaptığımız kurumsal kimlik uygulamaları, yurt çapında okul ve dershanelere gönderdiğimiz düzenli e-postalar, organizasyonlarımızla ilgili PR çalıģmaları, okul tanıtım günleri ile okulumuzun tanıtım çalıģmalarını sürdürüyoruz. Okulumuzun sıralama ve giriģ puanındaki yükselme ve web sitemizin izlenme artıģı bu anlamda önemli bir göstergedir MEB ile iliģkilerimiz düzenli olarak sürdürülmekte olup, Tevdak Yönetiminde etkin olarak görev alınmıģtır Vakfımıza yeni mütevelliler kazandırılmıģtır Satranç Turnuvası, Eğitim Kariyer Günleri, Ġngilizce Münazara ve KALfest organizasyonlarına kapsamı geniģletilerek devam edilmiģtir. KALĠD ile iģbirliğimiz sağlıklı ve verimli bir biçimde sürdürülmektedir. Okul Aile Birliği ile ortak toplantılar yapılmıģ ve uyumlu bir iģbirlikteliği sürdürülmüģtür.

37 2010 Hedefleri 2010 GerçekleĢenler Kaynak Yaratma ÇalıĢmaları Kaynak yaratma ve sponsorluk bulma odaklı profesyonel yapımızı geliģtirmek YurtdıĢı ve yurt içi dil okulu programlarını geliģtirerek sürdürmek Okulun ihtiyaçları için dıģ kaynaklardan ve mezunlardan sponsorluk ve bağıģlar sağlamak Kaynak Yaratma ÇalıĢmaları Kaynak yaratma ve sponsorluk bulma odaklı çalıģmalarımız geliģerek devam etmiģtir YurtdıĢı dil okulu programlarına devam edilmiģ, mezunlarımızın çocukları da programa dahil edilerek giden öğrenci sayısında artıģ olmuģtur. Özellikle mezunlardan sponsorluk ve bağıģ sağlanarak, ihtiyaçlara yönelik yatırımlar yapılmıģtır.

38 DA KAL A AKTARILAN KAYNAK KAL GİDERLERİ Genel Giderlere yapılan katkılar ,00 Personel , , , ,00 Kurs Eğitmen Gideri ,00 Fiziki Yatırımlar , , , ,00 Eğitim Destek Giderleri , , , ,00 Öğrenci Kulüpleri Destek Giderleri , ,00 Öğrenci Faaliyetleri Organizasyon Gideri , ,00 Revir/Kütüphane Destek Giderleri 205, , , ,00 Öğrenci Eğitim Yardımı , , , ,00 TOPLAM , , , , yılı faaliyet planında okula aktarılan kaynağın TL nin üzerine çıkartılması hedeflenmiģti

39 2011 FAALĠYET PLANI ÖNERĠSĠ

40 2011 FAALĠYET PLANI ÖNERĠSĠ Vakfımızın kuruluģ gayesi Kadıköy Anadolu Lisesi ne hizmette bulunmak, eğitime, öğrencilerin faaliyetlerine ve geliģimine ve okulun fiziki Ģartlarının iyileģtirilmesine yönelik kaynak sağlamaktır. Bunun için son 3 yıldır yeniden yapılandırılan Vakfımızca, oluģturulan ve geliģtirilen kendi kaynaklarını yaratan, sponsor ve bağıģçıların okula ve Vakfın projelerine katkıda bulunmalarını sağlayan yapının geliģtirilmesi ana hedeftir. Mezunlar Derneği KALĠD, Okul Aile Birliği ve Okul yönetimi ile yakın iģ birliği içerisinde Fark Yaratma ve bu Ģekilde kalıcı üstünlükler sağlama amacı ile çalıģmaların sürdürülmesi Vakfımızı ve okulumuzu çok daha ileri noktalara taģıyacaktır. Orta uzun vadedeki major hedefimiz ise Ġlköğretim Okulu açılmasıdır yılı çalıģmalarında yaratılan kaynağın TL nin ve okula aktarılan kaynağın da TL nin üzerine çıkartılması öngörülmüģtür.

41 HEDEFLER Okulumuzda yabancı öğretmen projesinin geliģtirilmesi, hem yabancı öğretmen sayısının hem de ders sayısının artırılması Yerli ve yabancı STK larla ve kültür organizasyonları ile iģbirliği yapılması, Avrupa Birliği fonları ve eğitim programlarından yararlanılması Öğretmenlerimizin mesleki olarak kendilerini geliģtirmelerinin teģvik edilmesi bu amaçla çeģitli eğitimler organize edilmesi Mezun Akademisyenlerden oluģan bir Eğitim DanıĢma Kurulu oluģturulması Öğrencilerimize Üniversite sınavına yönelik deneme sınavları yapılması Yaz okulu ve spor okulu uygulamaları yapılması Okul içinde ve dıģında, genele açık olarak öğrencilere ve yetiģkinlere yönelik çeģitli kurslar ve eğitimler düzenlenmesi Bir okul müzesi oluģturulması ve kapsamlı bir okul tarihçesi hazırlanması

42 ĠYĠLEġTĠRME, YENĠLENME VE GELĠġTĠRME ÇALIġMALARI Ölçme Değerlendirme Merkezinin geliģtirilerek ve etkin hale getirilmesi Okulun IT alt yapısının yenilenmesi ve geliģtirilmesi Spor alanlarının ve okul açık alanlarının düzenlenmesi Pansiyon binasında fiziki iyileģtirmeler yapılması Amacı ile projelendirmeler yapılması ve bu yatırımların bağıģ ve sponsorluk destekleri ile gerçekleģtirilmesi için çalıģmalar yapılması

43 TEġEKKÜR EDERĠZ 2010 KALEV Yönetim Kurulu Halim ÇUN 77 BaĢkan Av. Argun EĞMĠR 86 BaĢkan Yardımcısı Sevil ÖZCĠĞER Genel Sekreter Kemal MĠLANĠ 86 Sayman Av. Fehmi HASANOĞLU 76 Üye Tuğrul DURAKBAġA 77 Üye Burak ÖNER 99 Üye Bahariye cad. Adliye Palas No:72 Kat:4 Daire: 8 Kadıköy/Ġstanbul

Mezunların okula bakan yüzü; kalev

Mezunların okula bakan yüzü; kalev Burası Kadıköy Anadolu, 1955 ten günümüze, Maarif Koleji geleneğinin çağdaş, öncü ve lider temsilcisi Burası, katılımcı eğitim anlayışını benimsemiş, bilimsel gelişmeleri takip eden ve kendini sürekli

Detaylı

2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz

2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz 2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz 14 Mart 2010 www.kalev.org.tr Bahariye cad. Adliye Palas No:72 Kat:4 Daire: 8 Kadıköy/Đstanbul 0216.338 95 78 bilgi@kalev.org.tr 2009 Yönetim Kurulu Halim ÇUN 77 Başkan

Detaylı

FİZİKİ ŞARTLAR ve OKUL İMKÂNLARI. Laboratuarlar

FİZİKİ ŞARTLAR ve OKUL İMKÂNLARI. Laboratuarlar KAL a Bakış OKULUN TARİHÇESİ Okulumuz 1955 yılında Bakanlığımız tarafından ortaya konan Maarif Kolejleri projesi kapsamında açılmıştır. Türkiye nin dünyaya eğitim alanında kendi tavrını koyduğu en önemli

Detaylı

RESMÎ / ÖZEL TEMEL EĞĠTĠM VE ORTAÖĞRETĠM KURUMLARI DEĞERLER EĞĠTĠMĠ VE SOSYAL KÜLTÜREL ETKĠNLĠKLER USÛL VE UYGULAMA ESASLARI

RESMÎ / ÖZEL TEMEL EĞĠTĠM VE ORTAÖĞRETĠM KURUMLARI DEĞERLER EĞĠTĠMĠ VE SOSYAL KÜLTÜREL ETKĠNLĠKLER USÛL VE UYGULAMA ESASLARI Din Öğretimi Genel Müdürlüğü RESMÎ / ÖZEL TEMEL EĞĠTĠM VE ORTAÖĞRETĠM KURUMLARI DEĞERLER EĞĠTĠMĠ VE SOSYAL KÜLTÜREL ETKĠNLĠKLER USÛL VE UYGULAMA ESASLARI 1. Amaç Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Gençlik

Detaylı

HĠTĠT ÜNĠVERSĠTESĠ. SÜREKLĠ EĞĠTĠM UYGULAMA VE ARAġTIRMA MERKEZĠ FAALĠYET RAPORU

HĠTĠT ÜNĠVERSĠTESĠ. SÜREKLĠ EĞĠTĠM UYGULAMA VE ARAġTIRMA MERKEZĠ FAALĠYET RAPORU HĠTĠT ÜNĠVERSĠTESĠ SÜREKLĠ EĞĠTĠM UYGULAMA VE ARAġTIRMA MERKEZĠ FAALĠYET RAPORU 2012 ĠÇĠNDEKĠLER ÜST YÖNETĠCĠ SUNUġU I- GENEL BĠLGĠLER A- Misyon ve Vizyon.. B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... C- Ġdareye

Detaylı

2008 Yılı Olağan Genel Kurulu na Hoşgeldiniz. 22 Mart 2009

2008 Yılı Olağan Genel Kurulu na Hoşgeldiniz. 22 Mart 2009 2008 Yılı Olağan Genel Kurulu na Hoşgeldiniz 22 Mart 2009 2007 2008 Yönetim Kurulu Halim ÇUN 77 Başkan Av. Argun EĞMĐR 86 Başkan Yardımcısı Sevil ÖZCĐĞER Genel Sekreter Kemal MĐLANĐ 86 Sayman Av. Fehmi

Detaylı

Ġngiltere'de Eğitim Sistemi

Ġngiltere'de Eğitim Sistemi Ġngiltere'de Eğitim Sistemi Ġngiltere, dil okulları, yüksek eğitim programlarının kalitesi, eğitim sistemi, sunduğu birçok programlar ve sürekli denetlenen üst kalitedeki okulları ile yoğun talep gören

Detaylı

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU OCAK 2012 İçindekiler Bölüm 1 : Sağlık Turizminde Türkiye deki Gelişmeler... 2 Bölüm 2 : Kurumsal Kimlik Çalışmaları ve Yazışmalar... 3 Bölüm 3: Basılı Materyaller... 4 Bölüm4

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI BALIKESİR FEN LİSESİ BRİFİNG

T.C. ZİRAAT BANKASI BALIKESİR FEN LİSESİ BRİFİNG T.C. ZİRAAT BANKASI BALIKESİR FEN LİSESİ BRİFİNG 2013-2014 T.C. ZİRAAT BANKASI BALIKESİR FEN LİSESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ Adres E-posta Adresi Web Adresi Paşaalanı M. Cemal Kutay Cd. Karesi - BALIKESİR zbfl@meb.k12.tr

Detaylı

GİRESUN OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ 2013 YILI OKUL GELİŞİM PLANI

GİRESUN OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ 2013 YILI OKUL GELİŞİM PLANI Sıra No Stratejik Amaç No GİRESUN OTELCİLİK VE TURİZM MESLEK LİSESİ 2013 YILI Hedef No 1 1 1 Çalışmanın Adı Faaliyet 1.2.1:12.sınıf öğrencilerine yönelik öğrenci koçluğu uygulaması. OKUL GELİŞİM PLANI

Detaylı

MUSTAFA KEMAL ÜNĠVERSĠTESĠ BĠLGĠSAYAR BĠLĠMLERĠ UYGULAMA VE ARAġTIRMA MERKEZĠ YÖNETMELĠĞĠ

MUSTAFA KEMAL ÜNĠVERSĠTESĠ BĠLGĠSAYAR BĠLĠMLERĠ UYGULAMA VE ARAġTIRMA MERKEZĠ YÖNETMELĠĞĠ MUSTAFA KEMAL ÜNĠVERSĠTESĠ BĠLGĠSAYAR BĠLĠMLERĠ UYGULAMA VE ARAġTIRMA MERKEZĠ YÖNETMELĠĞĠ BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Mustafa Kemal Üniversitesi

Detaylı

Oxford Big Read İç Anadolu Bölge Finalistleri. Yabancı Diller Festivali 2016

Oxford Big Read İç Anadolu Bölge Finalistleri. Yabancı Diller Festivali 2016 Oxford Big Read İç Anadolu Bölge Finalistleri Okulumuzun Ana-B sınıfından Ada SEZGİN, Ana-D sınıfından Nil YÜCESAN ve 2-A. sınıfından Arda Hasan ÖRGÜ Türkiye genelinde düzenlenen Oxford Big Read kitap

Detaylı

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ

KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ Kariyer Günleri kapsamında lise öğrencilerimize 14.05.2014 Salı günü tıp fakültesi tanıtımı yapıldı. Tanıtıma,TED Kayseri Koleji Vakfı yönetim kurulu üyesi Sayın Op. Dr. Suat

Detaylı

T.C. ELAZIĞ VALĠLĠĞĠ ĠL MĠLLĠ EĞĠTĠM MÜDÜRLÜĞÜ. Sıra No Yapılacak Faaliyet Faaliyet Tarihi

T.C. ELAZIĞ VALĠLĠĞĠ ĠL MĠLLĠ EĞĠTĠM MÜDÜRLÜĞÜ. Sıra No Yapılacak Faaliyet Faaliyet Tarihi T.C. ELAZIĞ VALĠLĠĞĠ ĠL MĠLLĠ EĞĠTĠM MÜDÜRLÜĞÜ 2015-2016 EĞĠTĠM - ÖĞRETĠM YILI ÖRGÜN VE YAYGIN EĞĠTĠM KURUMLARI ÇALIġMA TAKVĠMĠ Güncelleme Tarihi: 26/08/2015 Sıra 1. Eğitim Bölgesi DanıĢma Kurulu Toplantısı

Detaylı

ÖZ DEĞERLENDİRME EYLEM PLANI ŞABLONU- KURUM DÜZEYİNDE Öz Değerlendirme Eylem Planı

ÖZ DEĞERLENDİRME EYLEM PLANI ŞABLONU- KURUM DÜZEYİNDE Öz Değerlendirme Eylem Planı ÖZ DEĞERLENDİRME EYLEM PLANI ŞABLONU- KURUM DÜZEYİNDE Öz Değerlendirme Eylem Planı Okul: VAN TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ Eylem Planının Süresi: 6 ay Geliştirilecek Alanlar (ÖD Raporundan Aktarılacak)

Detaylı

STRATEJİK PLAN, AMAÇ, HEDEF VE FAALİYET TABLOSU

STRATEJİK PLAN, AMAÇ, HEDEF VE FAALİYET TABLOSU FAKÜLTE/BÖLÜM ADI: STRATEJİK PLAN, AMAÇ, HEDEF VE FAALİYET TABLOSU Stj. Amaç No Hedef No Faaliyet No Performans no Stratejik Amaç / Hedef / Faaliyet Tanımı 2008 mevcut durum 2009 2010 2011 2012 2013 Faaliyet

Detaylı

HOPA NURİ VATAN ANADOLU LİSESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BRİFİNG DOSYASI

HOPA NURİ VATAN ANADOLU LİSESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BRİFİNG DOSYASI HOPA NURİ VATAN ANADOLU LİSESİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BRİFİNG DOSYASI 1.BÖLÜM Okulun; Adı :Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Adresi :Sundura Mahallesi Lise Caddesi Hopa Telefon ve Faks Numaraları:

Detaylı

TOBB OSMANĠYE FEN LĠSESĠ 2015-2016 EĞĠTĠM ÖĞRETĠM YILI OKUL GELĠġĠM PLANI

TOBB OSMANĠYE FEN LĠSESĠ 2015-2016 EĞĠTĠM ÖĞRETĠM YILI OKUL GELĠġĠM PLANI TOBB OSMANĠYE FEN LĠSESĠ 2015-2016 EĞĠTĠM ÖĞRETĠM YILI OKUL GELĠġĠM PLANI HAZIRLAYAN OGYE Öğretmenleri 2015 1 MĠSYONUMUZ Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğrenime

Detaylı

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Öğrenci Odaklı Üniversite Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi ve FATÜBAT tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Öğrenci Kongresi ni onurlandırmanızı diler, saygılar sunarım. Prof. Dr. M. Ramazan YİĞİTOĞLU

Detaylı

BÜYÜKÇEKMECE ANADOLU LİSESİ

BÜYÜKÇEKMECE ANADOLU LİSESİ BÜYÜKÇEKMECE ANADOLU LİSESİ 2015-2016 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Faaliyetlerimiz Okulumuz 1967 yılında Büyükçekmece Lisesi adı ile açılmıģtır. Ġstanbul un önemli okullarından biri olmakla övünmektedir.

Detaylı

ATATÜRK KIZ TEKNĠK VE MESLEK LĠSESĠ SÜREÇLERĠ ALT SÜREÇLER DETAY SÜREÇLER SÜREÇ SAHĠBĠ

ATATÜRK KIZ TEKNĠK VE MESLEK LĠSESĠ SÜREÇLERĠ ALT SÜREÇLER DETAY SÜREÇLER SÜREÇ SAHĠBĠ Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi Süreç Yönetimi Okulumuzda süreç yönetimi,tky Ödül El Kitabına uygun olarak yönetsel ve iģlevsel süreçler olmak üzere iki baģlıkta değerlendirilir. Öncelikle okul liderlerimiz

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 9. VELİ BÜLTENİ Değerli Velimiz, 10 Kasım Atatürk ü Anma Günü töreni hazırlıkları, ortaokul öğrencilerimizin 1. deneme

Detaylı

TOBB VE MESLEKĠ EĞĠTĠM

TOBB VE MESLEKĠ EĞĠTĠM TOBB VE MESLEKĠ EĞĠTĠM Esin ÖZDEMİR Avrupa Birliği Daire Başkanlığı Uzman 15 Ocak 2010, Ankara 1 ĠÇERĠK Türk Eğitim Sisteminin Genel Yapısı Sorunlar Türkiye de Sanayi/Okul ĠĢbirliği TOBB ve Eğitim Oda

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI OKULLARINDA KARNE HEYECANI

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI OKULLARINDA KARNE HEYECANI TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI OKULLARINDA KARNE HEYECANI 2016-2017 Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne ve Ödül Töreni, 20 Ocak 2017 Cuma günü, okul yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin

Detaylı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Pediatri Bölümü nde Tedavi Gören Çocuklarla HAYAT BĠR ARMAĞANDIR PROJESĠ

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Pediatri Bölümü nde Tedavi Gören Çocuklarla HAYAT BĠR ARMAĞANDIR PROJESĠ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Pediatri Bölümü nde Tedavi Gören Çocuklarla HAYAT BĠR ARMAĞANDIR PROJESĠ Amaç ve Ġçerik Projenin temel amacı hastanede tedavi gören çocuklar ve bu dersi seçen öğrenciler

Detaylı

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ

BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ BİLİM MERKEZİ GEZİMİZ 3.Sınıflar olarak Kayseri Bilim Merkezi ne düzenlediğimiz gezide Dünyamız ve Uzay, Maddenin Halleri gibi konularla ilgili bilgiler edindik. Eğlenceli ve keyifli vakit geçirdiğimiz

Detaylı

Stratejik amaç1: En ileri düzeyde mesleki eğitim ve öğretim hizmeti sunmak.

Stratejik amaç1: En ileri düzeyde mesleki eğitim ve öğretim hizmeti sunmak. B-TEMALAR, STRATEJİK AMAÇLAR,HEDEFLER VE STRATEJİLER 1-TEMALAR TEMA 1-İNSAN KAYNAKLARI TEMA 2-FİZİKİ ORTAM TEMA 3-EĞİTİM ÖĞRETİM TEMA 4-MALİ KAYNAKLAR Stratejik amaç1: En ileri düzeyde mesleki eğitim ve

Detaylı

İMKB SOSYAL BİLİMLER LİSESİ. Adres : Güneşli Mah. Fidanlık Mevkii No:49 Merkez/TOKAT Web : Tel :

İMKB SOSYAL BİLİMLER LİSESİ. Adres : Güneşli Mah. Fidanlık Mevkii No:49 Merkez/TOKAT Web :  Tel : İMKB SOSYAL BİLİMLER LİSESİ Adres : Güneşli Mah. Fidanlık Mevkii No:49 Merkez/TOKAT Web : http://tokatsbl.meb.k12.tr/ Tel : 0356 2280770 Edebiyat ve sosyal bilimler alanlarında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli

Detaylı

SÜLOĞLU ALİ AYAĞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ BRİFİNG DOSYASI

SÜLOĞLU ALİ AYAĞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ BRİFİNG DOSYASI 2015 SÜLOĞLU ALİ AYAĞ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ BRİFİNG DOSYASI Fikret TİRFİL Okul Müdürü 28.09.2015 Sayfa 1 / 8 İçindekiler Tablosu BİRİNCİ BÖLÜM... 3 GENEL BİLGİLER... 3 İKİNCİ BÖLÜM...

Detaylı

TEMA 1 İZLEME VE DEĞERLENDİRME MEVCUT DURUM ÜST POLİTİKA BELGELERİ. Durum (2015) Hedef. Mali Kaynak Sorumlu. Gerçekleşme Durumu

TEMA 1 İZLEME VE DEĞERLENDİRME MEVCUT DURUM ÜST POLİTİKA BELGELERİ. Durum (2015) Hedef. Mali Kaynak Sorumlu. Gerçekleşme Durumu 218 217 216 Durum (215) 911 689 SH1 163 15 21 4 149 25 SH2 İDARE Bkz: Güngören Halk Eğitim Merkezi Stratejik Planı 215-219 Sayfa=23,24 Bkz: Güngören Halk Eğitim Merkezi Stratejik Planı 215-219 Sayfa=3

Detaylı

T.C. KUVEYT BÜYÜKELÇİLİĞİ Kuveyt Türk Okulu

T.C. KUVEYT BÜYÜKELÇİLİĞİ Kuveyt Türk Okulu T.C. KUVEYT BÜYÜKELÇİLİĞİ Kuveyt Türk Okulu KUVEYT TÜRK OKULU WEB SİTESİ Kuveyt Türk Okulu Web: http://www.kuveyt.meb.k12.tr/ Twitter: https://twitter.com/kturkishschool Email: 966583@meb.k12.tr 749581@meb.k12.tr

Detaylı

Neden Modern Pentatlon Faaliyet ve Projelerine Sponsor Olmalısınız? Üstün Yönlerimiz Çünkü ;

Neden Modern Pentatlon Faaliyet ve Projelerine Sponsor Olmalısınız? Üstün Yönlerimiz Çünkü ; Neden Modern Pentatlon Faaliyet ve Projelerine Sponsor Olmalısınız? Üstün Yönlerimiz Çünkü ; YarıĢmalar öncesi, sırası ve sonrasında sponsor olan firmaca hazırlanacak her türlü görsel,müzik veya yayın

Detaylı

Adıyaman Turizmine Dünden Bakmak

Adıyaman Turizmine Dünden Bakmak Bu yıl 40 ıncısı kutlanan Turizm Haftası kapsamında Adıyaman Valiliği tarafından etkili bir turizm programı gerçekleştirildi. Aralarında üniversitemizin de bulunduğu çok sayıda kamu ve özel sektör kurumu

Detaylı

1. Sınıf Öğretmenleri ve Beden Eğitimi Zümresinin Mesleki Gelişim Çalışmalarının Başlaması

1. Sınıf Öğretmenleri ve Beden Eğitimi Zümresinin Mesleki Gelişim Çalışmalarının Başlaması 01.Ağustos.2016 ile 31.Temmuz.2017 arasında yer alan etkinlikler. Toplam :187 adet Tarih Başlama Bitiş Okul Etkinlik Adı Etkinlik Yeri 18 Ağustos 2016 Perşembe 09:00 16:00 İlköğretim 22 Ağustos 2016 Pazartesi

Detaylı

Haftasonu Etütleri Başlıyor..

Haftasonu Etütleri Başlıyor.. Haftasonu Etütleri Başlıyor.. Öğrencilerimizin okul dışında kalan zamanlarını etkinliklerle planlayarak geçirmeleri, onların bedensel ve ruhsal gelişmelerinin sağlıklı sürmesine destek olacaktır. Bu öngörüyle

Detaylı

ÖĞRETMENLİK MESLEK BİLGİSİ DERSLERİ ÖĞRETMENİ

ÖĞRETMENLİK MESLEK BİLGİSİ DERSLERİ ÖĞRETMENİ TANIM ÇalıĢtığı eğitim kurumunda; öğrencilere eğitim ve öğretim teknikleri ile ilgili eğitim veren kiģidir. A- GÖREVLER Öğretmenlik meslek bilgisi dersleri ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranıģların,

Detaylı

Merkezimiz Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında 1986 yılında açılmıģtır yılında yapılan giriģimler sonucunda, Ankara Sanayi Odası

Merkezimiz Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında 1986 yılında açılmıģtır yılında yapılan giriģimler sonucunda, Ankara Sanayi Odası Merkezimiz Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında 1986 yılında açılmıģtır. 1993 yılında yapılan giriģimler sonucunda, Ankara Sanayi Odası tarafından 1. Organize Sanayi Bölgesinde tahsis edilen arazi

Detaylı

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED-MEB İngilizce Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED Genel Merkezimiz ve MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 21 Ekim 2014 tarafından imzalanan protokol kapsamında,

Detaylı

KOCAELİ 1. ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ FİNAL RAPORU

KOCAELİ 1. ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ FİNAL RAPORU KOCAELİ 1. ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ FİNAL RAPORU Bu yıl birincisi düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarı ve Kariyer Günleri organizasyonunun katılımcılar ve ziyaretçiler gözünden etkililiğin

Detaylı

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED Okulları müdürleri arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen TED Okulları Müdürler Toplantıları nın on dördüncüsü,

Detaylı

S. NO İŞBİRLİĞİ YAPILACAK KİŞİ VE KURULUŞLAR

S. NO İŞBİRLİĞİ YAPILACAK KİŞİ VE KURULUŞLAR 1 2 DR.FEVZİ-MÜRÜVET UĞUROĞLU ORTAOKULU 2016-2017 / 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILLARI EĞİTİM ORTAMLARINDA UYUŞTURUCU KULLANIMI VE BAĞIMLILIK İLE MÜCADELE EYLEM PLANI Eğitim ortamında ortamlarında uyuģturucu

Detaylı

Eğitime Doğru Yerden Başlayın... Güçlü Gelenek... Gerçek Eğitim...

Eğitime Doğru Yerden Başlayın... Güçlü Gelenek... Gerçek Eğitim... Eğitime Doğru Yerden Başlayın... Güçlü Gelenek... Gerçek Eğitim... Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (KALEV) 1985 yılından beri eğitimle ilgili çalışmalarına devam ediyor. Bizler, Kadıköy Anadolu Lisesi

Detaylı

MENEMEN HALDUN KOŞAY ANADOLU LİSESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GELİŞİM PLANI

MENEMEN HALDUN KOŞAY ANADOLU LİSESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GELİŞİM PLANI MENEMEN HALDUN KOŞAY ANADOLU LİSESİ 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GELİŞİM PLANI AMAÇ VE HEDEFLER AMAÇ 1: Kaliteli bir eğitim öğretim ortamı için okulun fiziki yapısını, araç - gereç ve donanımını

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ E Y L Ü L HAF 2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ GÜN Y A P I L A C A K E T K İ N L İ K L E R E T K İ N L İ K

Detaylı

OCAK 2011. SEVGĠLĠ HOCAMIZ MAHMEDET ġahġnler Ġ VEFATININ 5. YILINDA SAYGIYLA ANIYO- RUZ.

OCAK 2011. SEVGĠLĠ HOCAMIZ MAHMEDET ġahġnler Ġ VEFATININ 5. YILINDA SAYGIYLA ANIYO- RUZ. ANILARIMIZDAN. Değerli Avusturya Liseliler, Ocak ayından itibaren bu köģeyi anılarımıza ayırıyoruz. Sizlerin de katkılarıyla yayınlayacağımız eski fotoğraflarla anılarımızı tazeleyeceğiz. 1959 yılında

Detaylı

ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ 2013-2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET TAKVİMİ FAALİYETİN ADI FAALİYETİN TANIMI SORUMLU BÖLÜM

ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ 2013-2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET TAKVİMİ FAALİYETİN ADI FAALİYETİN TANIMI SORUMLU BÖLÜM ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ 2013-2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET TAKVİMİ FAALİYETİN ADI FAALİYETİN TANIMI SORUMLU BÖLÜM EYLÜL 3.HAFTA 4.HAFTA Senebaşı okul açılış töreni Tüm okul Anadil Bölümü

Detaylı

T.C KARAKÖPRÜ KAYMAKAMLIĞI ŞANLIURFA FEN LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ BRİFİNG DOSYASI. ŞANLIURFA

T.C KARAKÖPRÜ KAYMAKAMLIĞI ŞANLIURFA FEN LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ BRİFİNG DOSYASI. ŞANLIURFA T.C KARAKÖPRÜ KAYMAKAMLIĞI ŞANLIURFA FEN LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ BRİFİNG DOSYASI ŞANLIURFA 2015 2016 www.sfl.meb.k12.tr I.BÖLÜM a)okulun ADI : ŞANLIURFA FEN LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ b)adresi : ATATÜRK ORMANI YOLU KARAKÖPRÜ/ŞANLIURFA

Detaylı

BİLGİ EVLERİNDE UYGULANAN ÖĞRENCİ KOÇLUĞU ÇALIŞMALARI

BİLGİ EVLERİNDE UYGULANAN ÖĞRENCİ KOÇLUĞU ÇALIŞMALARI BİLGİ EVLERİNDE UYGULANAN ÖĞRENCİ KOÇLUĞU ÇALIŞMALARI BİLGİ EVLERİ ÖĞRENCİ KOÇLUĞU AMAÇ: Öğrencilerin kendilerini tanımalarını, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keģfedebilmelerini, hedef koyabilmelerini

Detaylı

BANDIRMA ANADOLU LĠSESĠ

BANDIRMA ANADOLU LĠSESĠ BANDIRMA ANADOLU LĠSESĠ Biz duygularını değerlerini amaca dönüģtüren hedefte hep bir adım ilerisini öngören bireyler yetiģtirmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz her alanda baģarılı olmak, toplumun gönlündeki güneģ

Detaylı

AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ 1 2 3 4 *AREFE GÜNÜ 20 21 22 23 24 25

AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ 1 2 3 4 *AREFE GÜNÜ 20 21 22 23 24 25 AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 13 14 15 16 17 18 *AREFE GÜNÜ 20 21 22 23 24 25 *RAMAZAN BAYRAMI *RAMAZAN BAYRAMI 27 28 29 30 31 *ZAFER BAYRAMI EYLÜL

Detaylı

T.C. TRABZON VALİLİĞİ EĞİTİM KURUMLARI 2014 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C. TRABZON VALİLİĞİ EĞİTİM KURUMLARI 2014 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ T.C. TRABZON VALİLİĞİ EĞİTİM KURUMLARI 0 0 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ AÇIKLAMALAR : -ÇalıĢma takviminde yapılacak olan değiģiklikler, www.trabzon.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. -Bu çalıģma

Detaylı

oranında arttırmak Diploma notu ortalamasını her yıl % 2 oranında arttırmak (76.069 )

oranında arttırmak Diploma notu ortalamasını her yıl % 2 oranında arttırmak (76.069 ) EĞİTİME DESTEK HİZMETLERİ KURUMSAL YAPININ İYİLEŞTİRİLMESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM EĞİTİM-ÖĞRETİM 1 ÖĞRENCİLERİN AKADEMİK BAŞARILARINI ARTTIRMAK DUMLUPINAR İLKÖĞRETİM OKULU PLAN- HEDEF LUK TABLOSU TEMA AMAÇ HEDEFLER

Detaylı

AMBALAJ AY YILDIZLARI YARIġMASI 5 EYLÜL 2014 ÖDÜL TÖRENĠ SPONSORLUK ÖN BĠLGĠ DOSYASI

AMBALAJ AY YILDIZLARI YARIġMASI 5 EYLÜL 2014 ÖDÜL TÖRENĠ SPONSORLUK ÖN BĠLGĠ DOSYASI AMBALAJ AY YILDIZLARI YARIġMASI 5 EYLÜL 2014 ÖDÜL TÖRENĠ SPONSORLUK ÖN BĠLGĠ DOSYASI Conrad Ġstanbul Ödül Töreni Mekanı SPONSORLUKLAR ANA SPONSOR Gala Yemeği Sponsoru AçılıĢ Kokteyli Sponsoru Platin Sponsor

Detaylı

İKİNCİ BÖLÜM Son Hükümler. Hüküm bulunmayan haller MADDE 224- (1) Bu yönetmelikte hüküm bulunmayan hallerde ilgili mevzuat hükümleri uygulanır.

İKİNCİ BÖLÜM Son Hükümler. Hüküm bulunmayan haller MADDE 224- (1) Bu yönetmelikte hüküm bulunmayan hallerde ilgili mevzuat hükümleri uygulanır. İKİNCİ BÖLÜM Son Hükümler Hüküm bulunmayan haller MADDE 224- (1) Bu yönetmelikte hüküm bulunmayan hallerde ilgili mevzuat hükümleri uygulanır. Yürürlükten kaldırılan yönetmelikler MADDE 225- (1) Bu Yönetmeliğin

Detaylı

ĠZMĠR KENT KONSEYĠ GENÇLĠK MECLĠSĠ BĠLĠġĠM ÇALIġMA GRUBU ETKĠNLĠK VE EĞĠTĠMLERĠ. Simge SavaĢan & Baran Güntan

ĠZMĠR KENT KONSEYĠ GENÇLĠK MECLĠSĠ BĠLĠġĠM ÇALIġMA GRUBU ETKĠNLĠK VE EĞĠTĠMLERĠ. Simge SavaĢan & Baran Güntan ĠZMĠR KENT KONSEYĠ GENÇLĠK MECLĠSĠ BĠLĠġĠM ÇALIġMA GRUBU ETKĠNLĠK VE EĞĠTĠMLERĠ Simge SavaĢan & Baran Güntan AJANDA Kent Konseyi Nedir? Gençlik Meclisi Nedir? Ġzmir Gençlik Meclisi BiliĢim ÇalıĢma Grubu

Detaylı

İstanbul da Kurulan Cumhuriyetin İlk Milli Hemşirelik Okulu Kızılay Hemşirelik Lisesi

İstanbul da Kurulan Cumhuriyetin İlk Milli Hemşirelik Okulu Kızılay Hemşirelik Lisesi İstanbul da Kurulan Cumhuriyetin İlk Milli Hemşirelik Okulu Kızılay Hemşirelik Lisesi Hale TOSUN* Balkan SavaĢları sırasında profesyonel anlamda yetiģmiģ hemģirelere olan ihtiyaç kaçınılmaz olarak kendini

Detaylı

Hakkaniye Köyü No:66 İzmit / Kocaeli

Hakkaniye Köyü No:66 İzmit / Kocaeli O H İ OKULA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER Okul /Kurum Adı Okul Müdürü Müdür Yardımcısı Okul - Aile Birliği Başkanı Okul Adresi Hakkaniye İlkokulu Eyüp ARSLAN Hayriye Sultan TÜRKOĞLU Kemal ÖZER Hakkaniye Köyü

Detaylı

YILDIZLAR GECESI BALOSU SPONSOR DOSYASI. [Pick the date]

YILDIZLAR GECESI BALOSU SPONSOR DOSYASI. [Pick the date] YILDIZLAR GECESI BALOSU SPONSOR DOSYASI [Pick the date] YILDIZLAR GECESİ ÖZEL BALO ORGANİZASYONU NEDİR? Bu etkinlik, gençlerin talepleri doğrultusunda, yıldız motifli süslemeler, ıģıklar, mumlar, kırmızı

Detaylı

KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA ANADOLU LİSESİ PANSİYONU BİLGİLENDİRME DOSYASI

KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA ANADOLU LİSESİ PANSİYONU BİLGİLENDİRME DOSYASI KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA ANADOLU LİSESİ PANSİYONU BİLGİLENDİRME DOSYASI SUNUŞ Bilim ve teknolojinin geliştiği çağımızda ülkemizi ileri ülkeler seviyesine çıkarabilmek için, gelişmeleri yakından takip edecek

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BARTIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ FATİH ORTAOKULU OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESĠ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BARTIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ FATİH ORTAOKULU OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESĠ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BARTIN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ FATİH ORTAOKULU OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESĠ Bartın Fatih Ortaokulu- Okullar Hayat Olsun Projesi Fatih Ortaokulu Kurum Kodu: 721829 Telefon:

Detaylı

TED OKULLARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERİ

TED OKULLARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERİ TED OKULLARI ÖĞRETMENLERİ EĞİTİMLERİ İNGİLİZCE BÖLGESEL 10.01.2015 tarihinde TED okullarında görev yapan İngilizce öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini arttırmak amacıyla TED Samsun Koleji nde Bölgesel

Detaylı

Lise Kısmı 2014-2015 Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Sınav Takvimi için tıklayınız

Lise Kısmı 2014-2015 Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Sınav Takvimi için tıklayınız Lise Kısmı 2014-2015 Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Sınav Takvimi için tıklayınız TED KAYSERİ KOLEJİ 2014 2015 SINAV ADI ÖĞRETİM YILI I.DÖNEM SONU BAŞARISIZ DERSİ OLAN VEYA İSTEKLİ ÖĞRENCİLER İÇİN AÇILAN SINAV

Detaylı

OKULUMUZUN TANITIMI VE TARİHÇESİ

OKULUMUZUN TANITIMI VE TARİHÇESİ OKULUMUZUN TANITIMI VE TARİHÇESİ Okulumuz 26.08.1996 tarihinde eğitim-öğretime başlamıştır. Okulumuz 26.08.1996 yılında Çankaya İlçesi, Yıldız semtinde Yıldız Anadolu Lisesi adı altında eğitimöğretime

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ

2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI LİSE TANITIM VE BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ EYLÜL 2013 Sene Başı Öğrenci Bilgilendirme Programı YGS - LYS

Detaylı

AKDEM 2009 AĠLE EĞĠTĠM VE DANIġMANLIK BĠRĠMĠ. 1 OCAK- 30 Haziran FAALĠYETLERĠ

AKDEM 2009 AĠLE EĞĠTĠM VE DANIġMANLIK BĠRĠMĠ. 1 OCAK- 30 Haziran FAALĠYETLERĠ AKDEM 2009 AĠLE EĞĠTĠM VE DANIġMANLIK BĠRĠMĠ 1 OCAK- 30 Haziran FAALĠYETLERĠ 2009 1 Ocak-30 Haziran BAġVURU Başvuru Psikolog 1060 Hukuk 234 Eğitim 433 Psikiyatri 129 Toplam (BaĢvuru formu dolduran ) 1329

Detaylı

BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE

BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE Başarıyı, Başarının Kahramanları Anlattı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Başarıyı, başarının kahramanları anlatıyor. konulu söyleşiye TED Kayseri Koleji Vakfı Özel Ortaokulundan 13 öğrencimiz

Detaylı

4. Mavi Yakalılarda İK Yönetimi Zirvesi www.hrdergi.com

4. Mavi Yakalılarda İK Yönetimi Zirvesi www.hrdergi.com Örme, boyama, ev tekstili ve hazır giyim konularında üretim yapmaktadır. Birlikte çalıştığı fason firmalarla birlikte yaklaşık 10.000 kişiye istihdam imkanı yaratan Yeşim Tekstil, kendi alanında dünyanın

Detaylı

KKTC. Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı. Ġlköğretim Dairesi Müdürlüğü Öğretim Yılı Akademik Takvimi

KKTC. Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı. Ġlköğretim Dairesi Müdürlüğü Öğretim Yılı Akademik Takvimi KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Ġlköğretim Dairesi Müdürlüğü 2011-2012 Öğretim Yılı Akademik Takvimi 1 Eylül 2011 Perşembe Dünya Barış Günü 5-14 Eylül 2011 Pazartesi - Çarşamba 2011 yılı Hizmet

Detaylı

OSMAN ADĠL DEMĠRCĠOĞLU ĠLE DETAYLI BĠR RÖPORTAJ YAPTIK. BU RÖPORTAJLA ĠLGĠLĠ

OSMAN ADĠL DEMĠRCĠOĞLU ĠLE DETAYLI BĠR RÖPORTAJ YAPTIK. BU RÖPORTAJLA ĠLGĠLĠ HAFTANIN RÖPORTAJI ÇALIġMALARI BAġLATILAN ÖZEL HABERCĠLĠK EKSENLĠ CLUB ÇALIġMALARI HAKKINDA DEMĠRCĠOĞLU MEDYA GRUBU BAġKANI SAYIN OSMAN ADĠL DEMĠRCĠOĞLU ĠLE DETAYLI BĠR RÖPORTAJ YAPTIK. BU RÖPORTAJLA ĠLGĠLĠ

Detaylı

İlkokul-Ortaokul Bölümünde 9 OKULLARINDA KARNE HEYECANI

İlkokul-Ortaokul Bölümünde 9 OKULLARINDA KARNE HEYECANI İlkokul-Ortaokul Bölümünde 9 Şubat 2015 tarihinden itibaren veli-öğretmen görüşmeleri başlamıştır. Sayın Velilerimiz, İlkokul-Ortaokul Bölümünde 09 Şubat 2015 tarihinden itibaren veli-öğretmen görüşmeleri

Detaylı

Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Değerlendirme Puan Bildirim Formu

Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Değerlendirme Puan Bildirim Formu Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Değerlendirme Puan Bildirim Formu Kodu A Puan Grubu ARAŞTIRMA VE YAYIN ETKİNLİKLERİ A1. Makaleler A1.1 SCI (Science Citation Index)- Expanded, SSCI (Social Science

Detaylı

ŞAPHANE ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ VİZYON BELGESİ

ŞAPHANE ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ VİZYON BELGESİ ŞAPHANE ANADOLU LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜ VİZYON BELGESİ MEVCUT DURUM Öğretim Çalışmaları: Destekleme ve yetiştirme kursları düzenlendi. Pansiyon etüt ve kursları düzenlendi Deneme sınavları uygulandı. Sınavlara

Detaylı

2015 yılında düzlenen fuar 20.000 katılımcıyla gerçekleştirilmiştir. Bu yıl fuarımız 100.000 katılımcıyı hedeflemektedir.

2015 yılında düzlenen fuar 20.000 katılımcıyla gerçekleştirilmiştir. Bu yıl fuarımız 100.000 katılımcıyı hedeflemektedir. 2-5 Haziran 2016 tarihlerinde Congresium Ankara da gerçekleşecek fuarımızda elektronik oyun konusunda yaratıcı bir fikri, bir projesi ya da aracı olan ve bunu piyasa içerisinde değerlendirmeyi düşünen

Detaylı

125. YILINDA İZMİR TİCARET ODASI DERİN MAVİ VİTRİN YARIŞMASI SONUÇLANDI

125. YILINDA İZMİR TİCARET ODASI DERİN MAVİ VİTRİN YARIŞMASI SONUÇLANDI 125. YILINDA İZMİR TİCARET ODASI DERİN MAVİ VİTRİN YARIŞMASI SONUÇLANDI Ġzmir Ticaret Odası, 125. kuruluģ yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde vitrin tasarımı yarıģması düzenledi. Ġzmir Ticaret Odası Yönetim

Detaylı

TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları Öğretim Yılında Uygulanacak Akademik Etüt Programı için tıklayınız

TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları Öğretim Yılında Uygulanacak Akademik Etüt Programı için tıklayınız TED Kayseri Koleji Vakfı Okulları 2015-2016 Öğretim Yılında Uygulanacak Akademik Etüt Programı için tıklayınız TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL LİSESİ 9,10,11 ve 12. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN 2015-2016 EĞİTİM

Detaylı

5. Sınıflar Tanışma Toplantısı Eylül-2014

5. Sınıflar Tanışma Toplantısı Eylül-2014 5. Sınıflar Tanışma Toplantısı Eylül-2014 5. Sınıf Haftalık Ders Programı İngilizce: 12+5 +1= 18 saat (3 öğretmen) Türkçe: 6 saat Matematik: 5 saat Fen: 4 saat Sosyal Bilgiler: 3 saat Din Kültürü: 2 saat

Detaylı

FATİH MH. KORDONBOYU CD. NO:7 BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL. Telefon: 0 (212) Faks: 0 (212) E-posta:

FATİH MH. KORDONBOYU CD. NO:7 BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL. Telefon: 0 (212) Faks: 0 (212) E-posta: FATİH MH. KORDONBOYU CD. NO:7 BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL Telefon: 0 (212) 883 10 62 Faks: 0 (212)883 10 62 E-posta: 750885@meb.k12.tr 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı 21 Mart Nevruz Kutlamaları

Detaylı

T.C. GEBZE BELEDİYESİ BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV TANIMLARI. Karar Tarihi: 07 / 03 / 2008 Karar No: 84 Sayfa No: 1/10

T.C. GEBZE BELEDİYESİ BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV TANIMLARI. Karar Tarihi: 07 / 03 / 2008 Karar No: 84 Sayfa No: 1/10 GÖREV TANIMLARI Karar Tarihi: 07 / 03 / 2008 Karar No: 84 Sayfa No: 1/10 AMAÇ: BİRİNCİ BÖLÜM Madde 1) Bu yönetmeliğin amacı 5393 Sayılı Belediye Kanunu nun 48 nci maddesi, ISO 9001-2000 kapsamında, Görev,

Detaylı

BUCAK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ STRATEJİK PLAN EYLEM PLANI

BUCAK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ STRATEJİK PLAN EYLEM PLANI BUCAK MESLEK VE TEKNK ANADOLU LSES PLAN EYLEM PLANI ZAMANLAMA (FAALYETN BAŞLAYIŞBTŞYILI). Okulumuz u ortaokul son sınıf n leri ne daha iyi tanıtarak okula erişimi kolaylaştır mak. Okulumuz u tercih eden

Detaylı

BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE

BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE BASKETBOL GENÇ ERKEKLERDE ADIM ADIM FİNALE 2015-2016 Öğretim yılı Basketbol Liseli Genç Erkekler B Ligi müsabakaları 08.02.2016 Pazartesi günü başladı. Müsabakalara fırtına gibi başlayan takımımız namağlup

Detaylı

Faaliyet Arama Sonucu

Faaliyet Arama Sonucu Faaliyet Arama Sonucu 1 2 3 4 5 6 Kurum Bilgileri Faaliyetin Bilgileri Faaliyeti Veren : Edebiyat Öğretmeni-Kısa Film Çalışması Katılımcı Sayısı : 7 Kurs-Faaliyet Saati : 8 Ay/Dönem : ARALIK / 2012-2013

Detaylı

AĞUSTOS 2016 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR

AĞUSTOS 2016 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR AĞUSTOS 2016 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 *2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Seminer Çalışmalarının Başlangıcı 22 23 24 25 27 28 12.Sınıflar YGS/LYS KURS PROGRAMININ BAŞLAMASI Yabancı

Detaylı

6. Yabancı Dil Festivalimizi Gerçekleştirdik.

6. Yabancı Dil Festivalimizi Gerçekleştirdik. 6. Yabancı Dil Festivalimizi Gerçekleştirdik. Bu yıl 6. düzenlenen İlkokul Yabancı Diller Festivali 26.05.2016 tarihinde saat 17.30 da okulumuz konferans salonunda okulumuz idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerin

Detaylı

CRAZY DESIGNED CLOTHES SHOW

CRAZY DESIGNED CLOTHES SHOW CRAZY DESIGNED CLOTHES SHOW Okul Öncesi öğrencilerimiz, velileriyle birlikte tasarladıkları birbirinden çılgın giysileri sergiledikleri defilede hem çok eğlendiler hem de öğrendikleri İngilizce yapıları

Detaylı

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui Eylem Planı opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop

Detaylı

T.C. MELİKGAZİ KAYMAKAMLIĞI Şeker Lisesi Müdürlüğü

T.C. MELİKGAZİ KAYMAKAMLIĞI Şeker Lisesi Müdürlüğü T.C. MELİKGAZİ KAYMAKAMLIĞI Şeker Lisesi Müdürlüğü EĞİTİM HİZMETLERİ BRİFİNGİ 2012 2013 MELİKGAZİ 1 İdare odası Öğretmenl er odası Sınıflar Laboratuv Rehberlik Servisi Depo BT sınıfı Çok amaçlı Salon Arşiv

Detaylı

KÜÇÜKġAPÇI ĠLKÖĞRETĠM OKULU EĞĠTĠM ÖĞRETĠM YILI STRATEJİK OKUL GELİŞİM PLANI

KÜÇÜKġAPÇI ĠLKÖĞRETĠM OKULU EĞĠTĠM ÖĞRETĠM YILI STRATEJİK OKUL GELİŞİM PLANI KÜÇÜKġAPÇI ĠLKÖĞRETĠM OKULU 2010-2014 EĞĠTĠM ÖĞRETĠM YILI STRATEJİK OKUL GELİŞİM PLANI OKUL KĠMLĠK BĠLGĠSĠ Ġli: BALIKESiR Ġlçesi: HAVRAN Okul Adı: KÜÇÜKġAPÇI ĠLKOKULU-ORTAOKULU OKULA ĠLĠġKĠN GENEL BĠLGĠLER

Detaylı

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN ODTÜ ÜLKEMLİ MATEMATİKÇİ ÖDÜLÜNÜ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ELİNDEN ALDI 21 Mart 2015 tarihinde ODTÜ Ülkem Koleji nin ev sahipliğinde Kanguru Matematik Sınavı yapıldı. Sınavda ilk

Detaylı

Bilişim Teknolojileri Rehber

Bilişim Teknolojileri Rehber Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı toplantı salonunda Fatih Projesi kapsamında etkileşimli tahta kurulumları yapılmış olan,

Detaylı

SEVDAMIZ OKUMAK PROJESĠ

SEVDAMIZ OKUMAK PROJESĠ SEVDAMIZ OKUMAK PROJESĠ VEZĠRKÖPRÜ-2016 PROJENĠN ADI:SEVDAMIZ OKUMAK PROJENĠN AMAÇLARI: Genel Amaç(lar): Projenin temel amacı, ortaokuldaki öğrencilere kitap okuma alıģkanlığı kazandırmak; öğrencilerin

Detaylı

T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERLİĞİ. YURT ĠÇĠ VE DIġI EĞĠTĠM VE TOPLANTI KATILIMLARI ĠÇĠN GÖREV DÖNÜġ RAPORU

T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERLİĞİ. YURT ĠÇĠ VE DIġI EĞĠTĠM VE TOPLANTI KATILIMLARI ĠÇĠN GÖREV DÖNÜġ RAPORU YURT ĠÇĠ VE DIġI EĞĠTĠM VE TOPLANTI KATILIMLARI ĠÇĠN GÖREV DÖNÜġ RAPORU Adı Soyadı : Emre ARSLANBAY Unvanı : Uzman Konu : Hollanda ÇalıĢma Ziyareti Görev Yeri : HOLLANDA Görev Tarihi : 05-10.03.2017 RAPOR

Detaylı

Haftalı NİSAN Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!

Haftalı NİSAN Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! K A Y I O K U L L A R I Haftalı 17-21 NİSAN 2017 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşkuyla kutladık. Yarının aydınlık geleceği olan

Detaylı

MERHABA. Takım ruhuyla çıktığımız bu yolda önceliklerimiz ve hedeflerimiz:

MERHABA. Takım ruhuyla çıktığımız bu yolda önceliklerimiz ve hedeflerimiz: MERHABA 2014 yılının Ekim ayında Elektromobil Takımımızı kurarak bilimsel bir projeyle yola çıktık. ÇalıĢmalarımıza performans modeliyle baģladık. Hedefimize adım adım yaklaģıyoruz. Projemize maddi manevi

Detaylı

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ GÖREV TANIMI

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ GÖREV TANIMI 1 ÜNVANI/GÖREVİ SORUMLULUK ALANI ORGANİZASYONDAKİ YERİ VEKİLİ : Şube Müdürü /Kültür Şube İş ve İşlemleri, (Nilüfer ZENGİN) :Kültür Şube Müdürlüğü(Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı) :, Yardımcıları,

Detaylı

Faaliyet Raporu 01.01.2010-31.12.2010 Dönemi

Faaliyet Raporu 01.01.2010-31.12.2010 Dönemi Faaliyet Raporu 01.01.2010-31.12.2010 Dönemi Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) Bursa ġubesi YÖNETĠM KURULU Şube Başkanı Şube Başkan Yrd. Şube Sekreteri Şube Saymanı Şube Üye Şube Üye Şube Üye : Mesut

Detaylı

1.Sınıflar Tanışma Toplantısı. 17 Eylül -2014

1.Sınıflar Tanışma Toplantısı. 17 Eylül -2014 1.Sınıflar Tanışma Toplantısı 17 Eylül -2014 Ders Saatleri Türkçe 10 İngilizce 8 Matematik 5 Hayat Bilgisi 4 Görsel Sanatlar 2 Beden Eğitimi 2 Jimnastik 1 Satranç 1 Drama 1 Müzik 2 Oyun ve Fiziki Etkinlikler

Detaylı

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri tüm hızıyla devam ediyor!

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri tüm hızıyla devam ediyor! TED-MEB İngilizce Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri tüm hızıyla devam ediyor! Türkiye genelinde 15 TED okulu tarafından gerçekleştirilen MEB İngilizce öğretmenlerine yönelik seminerlerin 3.kademesi

Detaylı

BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ!

BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ! EĞİTİMİN ALTIN MARKASINDA BAŞARI ÖDÜLSÜZ KALMAZ! %100 ÖĞRENİM BURSU FIRSATI ANADOLU LİSESİ TEOG PUANINLA SÜRESİZ BURS KAZAN! GELECEĞE GÜÇLÜ BAŞLA! EN İYİSİNİ SEÇ, DOĞRU KARAR VER ŞANSA İHTİYACIN YOK EĞİTİME

Detaylı

ORTAOKUL VELİ TOPLANTISI YAPILDI

ORTAOKUL VELİ TOPLANTISI YAPILDI ORTAOKUL YAPILDI VELİ TOPLANTISI I.Dönem Veli Toplantımız, tüm sınıflardan yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Velilerimiz ilk olarak sınıf öğretmenleriyle ardından branş öğretmenleriyle görüştüler.

Detaylı