BORSACEPTE ANDROID UYGULAMASI KULLANIM KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BORSACEPTE ANDROID UYGULAMASI KULLANIM KILAVUZU"

Transkript

1

2 BORSACEPTE ANDROID UYGULAMASI KULLANIM KILAVUZU BorsaCepte ile portföyünüze mobil erişiminizin olduğu her yerden 7 gün 24 saat ulaşıp gerçek zamanlı olarak işlem yapabilir; hisse senedi ve VOB verilerini, piyasalardaki son gelişmelerle birlikte takip edebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip cihazlarda Borsacepte kullanımıyla ilgili detayları ve merak ettiğiniz soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. Borsacepte Kurulumu Android marketlerde Borsacepte anahtar kelimesiyle arama yaptığınızda karşınıza çıkan uygulamayı cihazınıza yüklemeniz; yüklediğiniz uygulamanın üzerine gelerek çalıştırmanız gerekmektedir. Uygulama ilk açıldığında 15 dakika gecikmeli veri yayını sağlamakta olup Online Analist şifresi* ile giriş yaptığınızda hisse senedi verileri anlık olarak gelmeye başlayacaktır. Borsacepte ücretsiz bir uygulama olup, sadece kullanımda olduğu sürece operatörünüz internet bağlantı ücreti uygulamasına tabi olursunuz.

3 Borsacepte Kullanımı Widget Kurulumu Borsacepte yi cihazınıza yükledikten sonra, ana ekranınızda istediğiniz menkul kıymetleri sürekli takip etmek için widget özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Ana ekranda boş bir alan üzerine tıkladığınızda gelen menüde widget ı açıp, Borsacepte yi seçtiğinizde Borsacepte widgetınız ekrana gelecektir. Widget üzerinde yer alan sembollerden Borsacepte uygulamasının açılmasını Verilerin güncellenmesini Widget da görüntülenecek sembolleri ve güncelleme periyodunu seçebileceğiniz ayarlar ekranının açılmasını sağlar. Widget da yaptığınız değişiklikler kaydet butonuna bastığınızda ekranınızda güncellenecektir.

4 Widget ı ekranınızdan kaldırmak istediğinizde; widget üzerinde ekranın alt tarafında çöp kutusu ikonu çıkana kadar bekleyip, sonra çöp kutusuna sürüklemeniz gerekmektedir. Sayfam Kendi tercihleriniz doğrultusunda oluşturabileceğiniz menkul kıymet takip ekranıdır. butonuyla sayfanızdaki menkul kıymet kodlarında ekleme, çıkarma ve sıralama değişikliği yapabilirsiniz.

5 butonuyla, sembol listesine eklemek istediğiniz kıymeti hazır listelerden seçebilir yada tüm semboller tablosunda ismini girmeye başladıkça seçenekler daralarak karşınıza gelen listenin sağındaki kutucuğu işaretleyerek seçiminizi yapabilirsiniz. butonuyla, artık listenizde olmasını istemediğiniz kıymeti kaldırabilirsiniz. butonuna basılı tutarak, tuttuğunuz menkul kıymeti istediğiniz sıraya sürükleyebilirsiniz. İstediğiniz düzenlemeleri yaptıktan sonra Geri butonuyla sayfanıza döndüğünüzde, düzenlemelerinizi görebilirsiniz. Menkul kodunun yanında yer alan + işaretine bastığınızda açılan küçük aralıkta hisse grafiğini görüntüleyebilirsiniz. Grafiğe yada + konumundayken menkul koduna tıkladığınızda detay sayfaya erişerek ilişkili haber, haftalık grafik, sermaye, temettü bilgilerine erişebilirsiniz.

6 Bu sayfayı yatay olarak çevirdiğinizde grafik, detayını sizin belirleyeceğiniz özelliklerde görüntülenir. Grafik tipi olarak Line, OHLC, Candlestick Süre olarak 1 dk, 5 dk, 60 dk, Gün seçebilir, bar sayısını arttırıp azaltabilirsiniz. Cihazı dikey konuma getirdiğinizde yeniden detay sayfasına dönebilirsiniz. Detay sayfasında yer alan

7 butonuyla alış satış emri verebileceğiniz bölüme geçiş yapabilirsiniz. butonuyla fiyat veya haber alarmı kurabilirsiniz. Alarm tanımladığınız menkule ait haber veya fiyat koşulu gerçekleştiğinde uygulama kapalı dahi olsa cihaz internete bağlı ise sizi uyaracaktır. Alarm listenizi Sayfam daki butonuyla görüntüleyebilir, kaldırmak istediğiniz alarmı yanında yer alan butonuyla silebilirsiniz.

8 Piyasalar Piyasalar ekranında IMKB, IMKB Yükselenler, IMKB Düşenler, IMKB Varantlar, VOB, Pariteler, Dünya Borsa Endeksleri, Serbest Piyasa, Tahvil, Tahvil İleri Valörlü, Eurobond, Vadeli Piyasalar, Libor, Merkez Bankası Kurları ve Ekonomik Takvim takip edilebilmektedir. Bu bölümde üzerine tıklayarak detay sayfasına eriştiğiniz menkul kıymetin Sayfam listenizde yer almasını istiyorsanız sağ üst köşede yer alan sembolü işaretlemeniz yeterli. menkulun Sayfam listenizde yer aldığını gösterir.

9 Ekonomik Takvim Ekonomik Takvim ile dünyadaki günün finansal etkinliklerine ulaşabilirsiniz. Daha önceki veriler ve beklenen değerleri takip edilebilmekte olup veri açıklandığında ilgili veri güncellenmektedir. butonuyla veri açıklandığında sizi uyarmak üzere cihazınızın takvimine alarm kurabilirsiniz. Alarmı silmek istediğinizde cihazınızın takviminden silmeniz yeterli olacaktır.

10 Haberler Bu sayfada Haber Kategorilerini, Yapı Kredi Yatırım uzman ve analistleri tarafından hazırlanan araştırma raporlarını okuyabilir, Türkiye ve dünyada açıklanacak günün verilerini görebilir, alarm kurabilirsiniz. Haber Kategorileri nde ilgilendiğiniz başlığa tıklayarak haberlere ulaşabilir, haberlerde arama yapabilir ve detaylarını okuyabilirsiniz.

11 Ekonomik Takvim ile dünyadaki günün finansal etkinliklerine ulaşabilirsiniz. Daha önceki veriler ve beklenen değerleri takip edilebilmekte olup veri açıklandığında ilgili veri güncellenmektedir. butonuyla veri açıklandığında sizi uyarmak üzere cihazınızın takvimine alarm kurabilirsiniz. Alarmı silmek istediğinizde cihazınızın takviminden silmeniz yeterli olacaktır.

12 BorsaCepte Portföyünüze erişip bakiye stok bilgisi görüntüleyebileceğiniz, alım,satım, emir değişikliği ve iptal işlemleri yapabileceğiniz sayfaya girişte kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanız, Risk Bildirimi Onaylıyorum kutucuğunu işaretledikten sonra da Giriş butonuna basabilirsiniz.. internet bankacılığına girişte kullandığınız müşteri numaranız olup başında harf ve 0 olmadan yazmanız gerekmektedir. Örnek: RB olan müşteri numarası olarak yazılır Online Analist şifre işlemleri menüsünden oluşturduğunuz şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Şifreniz; - En az 6 en fazla 9 karakterden oluşabilir. - Alfabetik ve numerik karakterlerden oluşabilir. - En az bir alfabetik veya numerik karakter içermelidir. - Aynı karakter ikiden fazla kez yanyana kullanılamaz. - Türkçe karakterler(ı,ş,ç,ü,ö,ğ) ve noktalama işareti içeremez. - Adınızdan, soyadınızdan ve kullanıcı adından farklı olmalıdır. Doğru kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptığınızda portföyünüzü görüntüleyebileceğiniz ve işlem yapabileceğiniz menüler açılacaktır. Eğer birden fazla portföyünüz varsa, karşınıza çıkan portföy numaralarından işlem yapmak istediğinizi seçmeniz gerekmektedir.

13 butonuyla, Borsacepte uygulamasından çıkmadan sadece portföy ve alım satım ekranlarını kapatabilirsiniz. butonuyla, daha hızlı emir oluşturabilmek için her girişte otomatik gelmek üzere fiyat (piyasa taban tavan), miktar ve geçerlilik süresini (seans gün) belirleyebilirsiniz. Hisse Portföy Portföyünüzde bulunan tüm hisse senetlerini lot, satılabilir adet, fiyat, tutar, maliyet ve kar/zarar kolon başlıklarında görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca portföy değeri, işlem limiti, cari, T1 ve T2 bakiyelerinize ulaşabilirsiniz.

14 butonuyla, hisse stok ve bakiye bilgilenirinizin güncellenmesini sağlayabilirsiniz. butonuyla, hisse senetlerinize ait lot, satılabilir adet, fiyat, tutar, maliyet ve kar/zarar kolon başlıklarına ilerleyebilirsin iz. Hisse satırı üzerinde tıkladığınızda ilgili hisse senedi için alış satış emri verebileceğiniz sayfayı açabilirsiniz

15 Hisse Alış/Satış Alım satım emirlerinizi oluşturarak borsaya iletilmek üzere gönderebileceğiniz ekrandır. İşlem yapmak istediğiniz hissenin kodunu satırın sağında yer alan butonuyla açılan arama penceresinden seçebilirsiniz. Hisse kodunu seçtikten sonra üst tarafa son alış ve satış fiyatları otomatik olarak gelecektir. Fiyat satırı daha önce yaptığınız ayarlara uygun olarak kendiliğinden gelecek olup değiştirmek istediğinizde butonuyla açılan fiyat kademelerinden belirleyebilirsiniz. butonuna bastığınızda seçtiğiniz fiyat ne olursa olsun, piyasadaki aktif fiyattan gönderilecek şekilde emriniz kaydedilir. Emrinizin geçerlilik süresini de Seans satırından seçtikten sonra yapmak istediğiniz işleme göre veya butonuna basabilirsiniz.

16 Hazırladığınız emir onayınız için bir kez daha size gösterilecek olup, Tamam dediğiniz takdirde emriniz borsaya gönderilecektir. Emri değiştirmek yada göndermek istemezseniz Vazgeç butonuna basabilirsiniz. Hisse Günlük İşlemler Vermiş olduğunuz hisse senedi emirlerini bu ekranda Gerçekleşen, Bekleyen, İptal başlıkları altında görüntüleyebilirsiniz. Gerçekleşen; alım yada satım emriniz sonucu aldığınız (portföyünüze yansıyan) yada sattığınız (artık portföyünüzde olmayan T2 de bakiyesi dönecek olan) emirlerinizin gösterildiği bölümdür. Buradaki emirlerde iptal ya da değişiklik yapılamaz. Bekleyen; verdiğiniz emrin henüz gerçekleşmediği borsaya iletildiği ya da iletilmek üzere beklediği bölümdür. Buradaki emirlerde değişiklik ya da iptal işlemi yapılabilir. İptal; tarafınızca iptal edilen ya da borsa tarafından iptal edilen emirleri görüntüleyebileceğiniz bölümdür.

17 Emir Değişikliği/İptali Bekleyen bölümünde görüntülediğiniz emrinizin üzerine tıkladığınızda yapmak istediğiniz değişikliğe ilişkin seçenekleri görüntüleyebilirsiniz.

18 Bölmek istediğiniz emir için, yeni fiyat ve miktar bilgisini yazarak butonuna basmanız gerekmektedir. Borsa kuralı gereği orijinal emrin en az bir lotunun ilk fiyatında kalması gerekmektedir. Bölme işleminde emrin yeni fiyatı alışta daha yüksek, satışta daha düşük fiyat kademelerinde olabilir. Emirlerinizde bu kurallara dikkat etmenizi öneririz.

19 Emriniz için yeni fiyat bilgisini yazarak gerekmektedir. butonuna basmanız Borsa kuralı gereği alış emirlerinin daha düşük, satış emirlerinin daha yüksek fiyata değiştirilmesi emir tutarı üzerinden hesaplanan cezai ücrete tabidir.

20 Emrinizin kalmasını istediğiniz miktarını lot satırına yazarak basmanız gerekmektedir. butonuna Yazdığınız adet emrinizin borsadaki yeni miktarı olacağından, kalan kısmı iptal edilecektir. İptal edilen kısım için borsa kuralları gereği uygulanan iptal ücreti tahsil edilecektir.

21 Emrinizin yeni geçerlilik süresini seçerek gerekmektedir. butonuna basmanız Borsa kuralı gereği geçerlilik süresi orijinal emirden daha kısa süreye çekilebilir, uzatılamaz.

22 butonuna bastığınızda emriniz iptal edilecektir. Borsa kuralı gereği emir iptallerinde, emir tutarı üzerinden iptal ücreti alınmaktadır.

23 Emriniz gerçekleştiğinde borsaya iletilmesi için ona bağlı bir emir hazırlayacağınız ekranda emrinizi oluşturarak, vermek istediğiniz işleme göre veya butonuna basabilirsiniz. Zincir emir bağladığınız emrin iptal olması durumunda zincir emir de otomatik olarak iptal edilecektir

24 Vob Portföy Vob pozisyonunuzu ve teminat bilgilerinizi görebileceğiniz, pozisyon üzerinden alım satım işlemi yapabileceğiniz ekrandır. butonuyla, pozisyon ve teminat bilgilenirinizin güncellenmesini sağlayabilirsiniz. butonuyla, kolon başlıkları arasında ilerleyebilirsin iz. Pozisyon üzerinde tıkladığınızda alış satış emri verebileceğiniz sayfayı açabilirsiniz

25 Vob Alış/Satış Vob emirlerinizi hazırlayıp gönderebileceğiniz ekrandır

26 Vob Günlük İşlemler Vermiş olduğunuz VOB emirlerini bu ekranda Gerçekleşen, Bekleyen, İptal başlıkları altında görüntüleyebilirsiniz Gerçekleşen; alım yada satım emriniz sonucu aldığınız yada sattığınız emirlerinizin gösterildiği bölümdür. Buradaki emirlerde iptal ya da değişiklik yapılamaz. Bekleyen; verdiğiniz emrin henüz gerçekleşmediği borsaya iletildiği ya da iletilmek üzere beklediği bölümdür. Buradaki emirlerde değişiklik ya da iptal işlemi yapılabilir. İptal; tarafınızca iptal edilen ya da borsa tarafından iptal edilen emirleri görüntüleyebileceğiniz bölümdür.

27 Emir Değişikliği/İptali Bekleyen bölümünde görüntülediğiniz emrinizin üzerine tıkladığınızda yapmak istediğiniz değişikliğe ilişkin seçenekleri görüntüleyebilirsiniz. butonuyla emrinizde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. yapabilirsiniz. butonuyla emir iptali Emir iptallerinde borsa kuralı gereği emir tutarı üzerinden iptal cezası uygulanmaktadır.

28 TradeBox Uluslararası birçok borsada; hisse senedi ve vadeli işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçek zamanlı piyasa yapabileceğiniz TradeBox, dünya piyasalarına tek bir platform üzerinden ulaşarak korunma, arbitraj ya da trade amaçlı işlem yapmak isteyen bireysel ve kurumsal tüm yatırımcıların kullanabileceği işlem kanalıdır. Tradebox'a giriş için gerçek TradeBox şifrenizi yatırım uzmanınızdan talep edebilirsiniz. Online Analist şifresi ile TradeBox'a giriş yapılamamaktadır.

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın.

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın. KURULUM YÜKLEME VE SİSTEM GİRİŞ TradeAll ile Forex, Futures, CFD, Hisse Senedi ve EFT gibi tüm yatırım işlemlerinizi tek bir platform üzerinden hızlı, güvenli ve kesintisiz olarak gerçekleştirmek mümkün!

Detaylı

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU

MATRİKS VERİ TERMİNALİ KULLANIM KILAVUZU MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik smatriksmatriksmatriksmatriks MatriksMatriksMatriksMatriksM atriksmatriksmatriksmatriksmat riksmatriksmatriksmatriksmatrik

Detaylı

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 2 / 34 İNDEKS 1. EBROKER Nedir 2. E-Broker a Giriş 3) ebroker Modülü Temel Bilgiler 3.1 Hızlı Erişim Penceresi

Detaylı

ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU

ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş İNTERNET ŞUBESİ KULLANIM KILAVUZU Değerli internet şube müşterimiz, internet şubemize giriş yaptığınızda otomatik olarak hesabınıza ait portföy durumunun görüntülendiği

Detaylı

DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması

DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması DirectFN ideal CEP Akıllı Telefon Uygulaması Apple IOS kullanıcıları AppStore üzerinden, Android işletim sistemli cihaz kullanıcıları Google Play üzerinden Directfn ideal Cep uygulamasını cihazlarına indirip

Detaylı

ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU

ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU ONLINE BORSA (WEBFX+) KULLANIM KILAVUZU 1. Şifre Oluşturma İşlemi 2. Online Borsa Erişim 3. Online Borsa Uygulamasında Portföy e Bağlantı 4. Portföy Bilgileri Görüntüleme 5. Emir İletimi 6. Hazır Emirler

Detaylı

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ

OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ OTOMATİK EMİR İLETİM MODÜLÜ UYARILAR : Uygulama esnasında dikkat etmeniz gereken ama gözünüzden kaçabilecek / farkına varmayabileceğiniz bazı detayları öncelikle sıralamayı tercih ediyoruz. Bu uyarılar

Detaylı

FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS

FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS FXPLUS SIKÇA SORULAN SORULAR ( İçerik ) BÖLÜM 1 YAYIN SORUNLARI PROGRAM DATA ALMIYOR DATA AKIŞIM SÜREKLİ KESİLİYOR BÖLÜM 2 - PROGRAM SORUNLARI FXPLUS HİÇ AÇILMIYOR PROGRAMIM ÇOK AĞIR ÇALIŞIYOR PROGRAMIMIN

Detaylı

METATRADER Kullanım Kılavuzu

METATRADER Kullanım Kılavuzu METATRADER Kullanım Kılavuzu 1/99 İÇERİK Yeni Hesap Kaydı (Demo hesabına ilk giriş).4 Program Kurulumu.7 Mevcut Hesaba Giriş..11 MetaTrader Çalışma Alanı.14 Piyasa Gözlemi..16 Sembol Pencereleri 17 İzleme

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL

BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ İNTEGRAL MENKUL BİST E-ŞUBE GİRİŞ İŞLEMLERİ 1 İnternet Explorer web tarayıcısı kullanılarak www.integralmenkul.com.tr adresinden GİRİŞ sekmesinden giriş yapılır 2 Açılan Pencerelerden, BİST Seçilir. 3 E- Şube kullanımı

Detaylı

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu

Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Ata Foreks Trader Kullanım Kılavuzu Page 1 of 13 İçindekiler 1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulumu ve Platforma Giriş... 3 1.1.) Ata Foreks Trader Programının Kurulması...3 1.2.) Ata Foreks Trader

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU

KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU KURUMSAL YÖNETİM VE YATIRIMCI İLİŞKİLERİ PORTALI YATIRIMCI-GEZGİN ÜYE KULLANIM KILAVUZU İçindekiler BENİM SAYFAM... 4 İHRAÇÇI SAYFALARI... 5 YATIRIMCI BİLGİLENDİRME VE UYARI SİSTEMİ... 6 PORTFÖY/BAKİYE...

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ

PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ PİYASA İZLEME EKRANI, EBROKER UYGULAMASI İLE EMİR İLETİMİ 1. Artık alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmeye hazırsınız. Sizlere ücretsiz olarak sunduğumuz piyasa izleme ekranına ulaşmak için İnternet

Detaylı

Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır.

Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Nasıl Đşlem Yapılır? Vadeli Đşlem Alım-Satımı Giriş Bireysel tercih ve işlem stillerine cevap verebilmek adına işlem yapmanın ya da emir girmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Đlgili işlem fonksiyonları

Detaylı

ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş. Revizyon Tarihi : KONU : İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar Onay Tarihi :

ANADOLU YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş. Revizyon Tarihi : KONU : İnternet Sitesinin Güncellenmesine İlişkin Esaslar Onay Tarihi : Aşağıdaki dokümanda bahis konusu olan Şirket / Kurum, Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. yi, Şube ise Anadolu Yatırım Şubeleri ni ifade etmektedir. 1. AMAÇ Bu doküman, Kurumun internet sitesinde gerçekleştirilecek

Detaylı

Finansonline FX Kullanım Klavuzu

Finansonline FX Kullanım Klavuzu Finansonline FX - Bize Ulaşın 0212 336 72 72 Forex piyasalarda işlem ve her türlü sorularınız için: fx@finansinvest.com Finansonline FX Kullanım Klavuzu 1. Finansonline FX Kurulumu Finansonline FX setup

Detaylı

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ

FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Kullanıcı Kılavuzu FOREKS PİYASASININ ÖZELLİKLERİ Foreks (forex), döviz değişimi anlamına gelen foreign exchange kelimelerinin kısaltmasıdır. Foreks piyasası, bir ülke para birimini satıp; başka bir ülke

Detaylı

İçindekiler. - Pozisyon açma 14. - Emir türleri 15. - Stop ve Limit emri yerleştirme 16. - Hareketli Stop Loss 17. - Emir değiştirme 17

İçindekiler. - Pozisyon açma 14. - Emir türleri 15. - Stop ve Limit emri yerleştirme 16. - Hareketli Stop Loss 17. - Emir değiştirme 17 İçindekiler 1. Platform hakkında 3 2. Platformu yükleme 4 3. Platforma giriş 5 - Sıkça öne gelen sorunlar 5 4. Güvenlik şifresi değişimi 6 5. Çalışma alanını özelleştirme 7 -Araçlar penceresi 8 - Grafikler

Detaylı

1 KARAR DESTEK SİSTEMİ... 2 1.1 STOK - HİZMET - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ ANALİZ KÜBÜ (030200)... 3 1.2 STOK - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ - KARLILIK

1 KARAR DESTEK SİSTEMİ... 2 1.1 STOK - HİZMET - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ ANALİZ KÜBÜ (030200)... 3 1.2 STOK - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ - KARLILIK 1 KARAR DESTEK SİSTEMİ... 2 1.1 STOK - HİZMET - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ ANALİZ KÜBÜ (030200)... 3 1.2 STOK - CARİ HESAP GRUPLARI SATIŞ - KARLILIK ANALİZ KÜBÜ (030202)... 5 1.3 STOK DEVİR HIZI SATIŞ ANALİZ

Detaylı

Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı

Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı Webdepo Uygulaması Son Kullanıcı Dokümanı Meryem Yavaş Boyut Ltd. Şti Temmuz 2008 Özet : Bu doküman, Selçuk Ecza Deposu web depo uygulaması hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Web depo uygulamasının

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5443 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular VİOP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ekim 2014 Önemli Uyarı: Bu doküman Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) tarafından sadece bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu dokümanda yer alan

Detaylı

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 STOK MODÜLÜ 1. stok modülü... 8 1.1 Kartlar ve Hareket Föyleri...9 1.1.1 Stok Tanıtım Kartları...9 1.1.1.1 Stok Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.1.2 Stok Tanıtım Kartı... 13 1.1.1.3 Kısa Stok Tanıtım

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

T A N I T I M K I L A V U Z U

T A N I T I M K I L A V U Z U T A N I T I M K I L A V U Z U İçindekiler Güvenli kullanım uyarı ve tavsiyeleri...02 Arka panel açıklaması...03 Uzaktan kumandanın tanıtımı...04 Hızlı Erişim Menüsü...05 Ana Menü...06 Tivibu da Ara...06

Detaylı

Fideltus İleri Teknoloji Ürünleri A.Ş., 2009 İÇİNDEKİLER

Fideltus İleri Teknoloji Ürünleri A.Ş., 2009 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER GİRİŞ 3 Menüler 3 Sık Kullanılan Iconlar 5 Kullanıcı Girişi 5 Kullanıcı Girişi Nasıl Yapılır? 5 Şifre Değiştirme 5 Şifremi Unuttum 5 Anasayfa İşlemleri 6 Giriş Sayfası (Adresli Gösterim) 6

Detaylı

İMKB Hisse Senetleri Piyasası İşlem Yöntemleri ve Piyasa Yapıcılık Sistemi

İMKB Hisse Senetleri Piyasası İşlem Yöntemleri ve Piyasa Yapıcılık Sistemi İMKB Hisse Senetleri Piyasası İşlem Yöntemleri ve Piyasa Yapıcılık Sistemi www.imkb.gov.tr İçindekiler Önsöz 1 İMKB Hisse Senetleri Piyasası nda Uygulanan İşlem Yöntemleri 2 Öncelik Kuralları 3 Sürekli

Detaylı