SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ"

Transkript

1 SIMPLY CLEVER yeni ŠKODA Yetİ

2

3 Hangi yolu seçerseniz seçin, Yeni ŠKODA Yeti size ilham vermeye devam edecek. İster değişen mimarisi, ışıkları ve kesintisiz temposu ile şehirde, ister yolun bittiği ve sırlarla dolu bir dünyanın başladığı kırsal bölgelerde olsun... Yeni Yeti ile şehrinizin sokaklarında dolaşabilir ve sokakları farklı bir bakış açısından görebilir ya da kimsenin gitmediği yerlerde macera arayabilirsiniz. Ayrıca, çeşitli motor seçenekleri, önden veya 4 tekerlekten çekiş ve ayrıca aksesuar yelpazesi ile aracınızın karakterini şekillendirebilirsiniz. Doğal olarak, her Yeti öncelikle ve en önemlisi birer ŠKODA otomobilidir. Bu da geniş hacminin, işçilik kalitesinin ve emniyetinin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına geliyor. Aynı zamanda en güncel trendleri yansıtan en son teknolojilere sahip ve Green Line versiyonuyla fazlasıyla çevre dostu. Son olarak, Simply Clever çözümleriyle dolu. Yeni ŠKODA Yeti ile yeni maceralar sizi bekliyor.

4 Her iki versiyonun da kendine güvenen görünümleri, şeritleri lambanın alt kısmına konumlandırılan LED gündüz sürüş lambaları ile donatılmış Bi-Xenon farlarla güçlendirildi. LED'ler (Işık Yayan Diyotlar), ön kısmın kristali andıran tasarımına çok iyi uyum sağlıyor ve aynı zamanda enerji tasarrufu ile uzun kullanım ömrü sunuyor. Sis lambalarının şekli ve konumu, ŠKODA'nın mevcut tasarım dilini yansıtıyor ve köşe dönüş işleviyle sunuyor. Çift C biçiminde aydınlatma sağlayan arka lambalar, park ve fren lambası işlevini yerine getirebilen yüksek güçlü LED diyotlarıyla donatılabilir. Ön koltukların üzerinde geniş bir açık alan yaratmanıza olanak sağlayan elektrikli olarak ayarlanabilen panoramik cam tavan* ile yeni maceralar aramaktan daha da fazla keyif alacaksınız. * Opsiyonel olarak sunulmaktadır. Yeti, dev tamponu ve siyah parçaların içerisinde mükemmel bir şekilde öne çıkması nedeniyle gözden kaçırmanızın mümkün olmadığı gümüş koruyucu kaplama ile sizi cezbedecek.

5 Yeni ŠKODA Yeti'de önden çekiş ile dört tekerlekten çekiş arasında seçim yapabilirsiniz. Off-Road sistemi ile birlikte dört tekerlekten çekişi tercih ederseniz, zorlu arazilerde kolayca yol alabilirsiniz. Arazi seçeneği, yokuş iniş yardımı, ABS (Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi), ASR (Patinaj Önleme Sistemi) ve EDS (Elektronik Diferansiyel Sistemi) gibi sürüş koşullarına uyum sağlayan elektronik sistemleri ve daha hassas bir gaz pedalı konfigürasyonunu kapsıyor. Harika bir yardımcı olduğunu kanıtlayacak bir başka sistem ise, aracı yokuş yukarı harekete geçirmenize yardımcı olan kalkış yardımcısı. 4 tekerlekten çekiş ve motora bağlı olarak 6 veya 7 ileri versiyonları bulunan otomatik DSG (Doğrudan Geçişli Şanzıman) ile donatılmış olan araçlar, en son teknolojilerden ikisinin kombinasyonunu sunuyor. DSG, size harika ivmelenme sunuyor ve motoru en uygun devirde tutmanıza olanak sağlıyor. Ekonomik bir sürüş stilini benimsemeniz halinde, daha düşük yakıt tüketimi ve buna bağlı olarak daha düşük CO2 emisyonları elde edebilirsiniz. Off-Road düğmesine bastığınızda, zorlu arazileri emniyetli bir şekilde aşmanıza olanak sağlayan işlevler etkinleşir. Dört tekerlekten çekiş, bir akslar arası Haldex kavrama aracılığıyla sağlanır. Arka aks kaplini otomatiktir, bu sayede normal koşullarda araç önden çekişin avantajlarından ve ekstrem koşullarda dört tekerlekten çekişin mükemmel yol tutuşundan yararlanabilir. Yeni deneyimler yaşamak için çıktığınız heyecan verici bir yolculukta, panoramik cam tavan* size sınırsız alan ve özgürlük hissi veriyor. Açılır tavanın ön kısmı kaldırılarak geriye kaydırılabiliyor. Arka kısmı sağlam bir şekilde tavana sabitlenmiş durumda. Her iki parça için de renklendirilmiş cam kullanılması, ışık ve ısı geçişini azaltıyor ve aracın içinde optimum iklimin ve konforun yaratılmasına yardımcı oluyor. Gerekli ise, tüm cam tavanı elektrikli olarak ayarlanabilen stor perde ile örtebilirsiniz.

6 Standart olarak sunulan VarioFlex arka koltuk sistemi, kabini mevcut durumunuza ve gereksinimlerinize uyarlamanıza olanak sağlar. Üç adet bağımsız arka koltuktan oluşur ve sadece her birini ayrı olarak yatırmanıza değil, aynı zamanda bunları kolayca sökmenize de olanak sağlar.

7 Tüm kabin konsepti Simply Clever olduğundan, daha yakından incelediğinizde pek çok saklama alanı ve bölmesi bulabilirsiniz. Anahtarlar, cep telefonları, gözlükler, otopark fişleri, haritalar, içecekler ve aracınızda taşıdığınız diğer gerekli şeyler dahil olmak üzere, gereksinim duyduğunuz her şeyin kabinde bir yeri var. En önemlisi de her zaman bunları nerede bulacağınızı biliyorsunuz. Gözlük bölmesi, tavan panelinde, dikiz aynasının üzerinde bulunuyor, bu şekilde sürücü her zaman güneş gözlüklerine veya araç kullanırken taktığı gözlüklere kolaylıkla erişebiliyor. Ön camın kenarındaki otopark fişi tutucusu, otopark fişinizin her zaman fazlasıyla görünür bir konumda olmasını sağlayacak pratik bir ayrıntı. Yolculuğunuzda yanınıza içecek almak isterseniz, orta konsoldaki ikili içecek tutucu mutlaka hoşunuza gidecek. Ön göğsün üst kısmında yer alan ve küçük nesnelerin saklanması için kullanılabilen saklama bölmesi, kapağa hafifçe dokunularak kolaylıkla açılabiliyor. Ön yolcunun önünde bulunan torpido gözü, klima tarafından soğutulabilir ve yolculuğunuz sırasında içecekleriniz soğuk tutulabilir. Arka koltukta oturan yolcuların konforu, çakmak ve küllükler gibi diğer aksesuarlarla birlikte işlev paketinin parçası olan içecek tutucu ile daha da artırıldı.

8 GreenLine araçları, CO2 emisyonlarını düşürmeye yönelik kesintisiz çabalarımızı yansıtıyor. Çok gelişmiş teknik çözümler, sizin için çevre ile sürüş konforu arasında olağanüstü bir denge oluşturmamıza olanak sağlıyor. Yeti GreenLine, diğer değişikliklerin yanı sıra, Çalıştırma-Durdurma sistemine, fren enerjisi geri kazanma sistemine, düşük dönüş dirençli lastiklere ve daha alçak bir şasiye sahip. Gücünü, 4,6 l/100 km ortalama tüketime ve 119 g/km CO2 emisyonuna sahip 1,6 TDI CR DPF/105 PS dizel motordan alıyor. GreenLine versiyonu, ön ızgarada bulunan özgün logosu ile anında ayırt edilebiliyor. Yeti GreenLine versiyonunda, 16" Forest veya Nevis* alaşım jantlar ile düşük dönüş direncine sahip lastikler (205/55 R16) sunulmaktadır. GreenLine logosu, aynı zamanda aracın arkasında da bulunuyor. Çalıştırma-durdurma sistemi, trafik ışıklarında beklerken veya bir araç kuyruğunda ağır hareket ederken motoru otomatik olarak durduruyor. Kavrama pedalına basıldığında motor otomatik olarak yeniden çalışıyor. Sürücü, orta konsolda yer alan bir düğme aracılığıyla sistemi devre dışı bırakabiliyor. Enerji geri kazanma işlevi, motorun yükünü azaltıyor ve daha ekonomik kullanıma olanak sağlıyor. İşlev, aküyü şarj etmek için otomobilin kinetik enerjisini etkin biçimde kullanıyor. * Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

9 Geleceğimizi düşünüyoruz. Doğa dostu ŠKODA Yeti GreenLine.

10 İster her gün işe giderken, ister macera ararken olsun, Yeti size azami emniyeti sağlıyor. Yeti, ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) gibi gelişmiş sistemlere bağlanabilecek mükemmel yol tutuşuna ek olarak, ekstrem koşullarda yolcuları korumakla görevli olan çok sayıda pasif emniyet özelliğine sahip.

11 Etkinleştiğinde yan camlar boyunca bir "duvar" oluşturan perde hava yastıkları, önde ve arkada oturan yolcuların başlarını koruyor. Sürücü hava yastığı direksiyon simidinde gizli ve yolcu hava yastığı da ön göğüste bulunuyor. Ön yan hava yastıkları, bir yandan çarpışma durumunda, sürücü ile yolcunun kalça ve göğüs bölgelerini koruyor. Yükseklik ayarlı WOKS ön kafalıklar, arkadan çarpışma durumunda boynu korumak üzere tasarlandı. Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, 65 km/s'nin üzerindeki hızlarda güç destekli direksiyon sensörlerinden alınan verileri değerlendiriyor. Sistem, sürücünün yorgun olabileceğine işaret eden davranışlar (örneğin, direksiyon simidi ile daha yoğun sürüş yönü düzeltmeleri gibi) saptadığında, mola verilmesini öneriyor. * Opsiyonel olarak sunulmaktadır. Sürücü diz hava yastığı,* çarpışma anında ön göğsün alt kısmıyla teması önlüyor. Yandan çarpışma durumunda etkinleşen arka yan hava yastıkları,* arka yan koltuklarda oturan yolcuların kalça ve göğüs bölgelerini koruyor. Çift gölgelik,* sürücüyü ve önde oturan yolcuyu hem önden hem de yandan gözlerini kamaştıran güneş ışınlarından koruyor. Arka koltuktaki üçüncü kafalık, yükseklik ayarlı ve orta koltukta oturan yolcunun emniyetini artırıyor.

12 - Görsel Türkiye donanım paketiyle farklılık göstermektedir.

13 Aracı park etmenin stresini önemli ölçüde azaltmak istiyorsanız, Otomatik Park Yardımcısı* harika bir özellik. Uygun bir park yeri seçebilir, dikine ve paralel olarak park edilmiş araçların arasına park edebilir ve hatta bir sıra paralel park edilmiş aracın arasından çıkabilir. Paralel park sırasında, aracın kendisinden sadece 60 cm daha uzun bir alana gereksinim duyuyor (resimde Maxi DOT ekrandaki Otomatik Park Yardımcısı görülüyor). Önerilen vites değişimi işlevi, Maxi DOT ekranın sağ üst köşesinde veya yol bilgisayarı ekranında görüntüleniyor. Gelişmiş teknoloji, sürücünün aracı kontrol etmesini kolaylaştırıyor ve yolcu konforunu artırıyor. İşte bu nedenle yeni Yeti model serisi, radyolar, navigasyon ve park sistemleri ile direksiyon simitleri gibi geniş bir opsiyon yelpazesi sunuyor. Yeti'yi sadece birkaç farklı versiyonu bulunan 3 kollu direksiyon simidi ile kullanabilirsiniz. Deri kaplamalı ve radyo ile telefon kumandalarını içeren çok işlevli direksiyon simidi, en üst seçeneği oluşturuyor. * Opsiyonel olarak sunulmaktadır. Yeti model serisinin yeni özelliklerinden biri, aracı anahtarsız olarak kullanmanıza olanak sağlayan KESSY sistemi* (Anahtarsız Giriş, Çalıştırma ve Çıkış Sistemi). Motoru çalıştırmak ve durdurmak için tek yapmanız gereken, Çalıştırma/ Durdurma düğmesini kullanmak. Otoyoldaki uzun yolculuklarda, sabit bir hızı otomatik olarak koruyabilen hız sabitleyicinin avantajlarından mutlaka tam anlamıyla yararlanmak isteyeceksiniz. Ayrıca, pedalları kullanmadan hızı artırma veya azaltma olanağına da sahipsiniz. Bu işlev, sabit hız kontrolü kolunun yanındaki bir düğme aracılığıyla kontrol ediliyor.

14 Yan aynalara entegre edilen kaldırım aydınlatması tarafından biniş alanının aydınlatılması, tam karanlıkta bile araca binerken ve araçtan inerken emniyetinizi sağlıyor. Elektrikli olarak ısıtılan ön cam,* buzu veya buharı hızla gideriyor ve her hava koşulunda size açık bir görüş alanı sağlıyor. Aracınızı şehrin sokaklarında park ederken, aracı kilitlediğinizde otomatik olarak katlanan yan aynalar sizin için özellikle çok kullanışlı olacak. Elektronik olarak kontrol edilen ve otomatik hava sirkülasyonu gerçekleştiren çift bölgeli Climatronic klima sistemi, size kabinin sol ve sağ kısımları için farklı sıcaklıklar ayarlama seçeneğini sunuyor. Elektrikli olarak ayarlanan sürücü koltuğu,* bellek özelliğine sahip ve koltuk ile yan aynalar için üç farklı konumu kaydedebiliyor. Bolero radyo; 6 lı CD değiştirici gibi pek çok özelliğe sahip modern bir müzik sistemidir. 12 hoparlörü ve bir dijital ekolayzırı bulunan Ses Sistemi*, benzersiz bir müzik deneyimi yaşatmaktadır. Özgün çelik pedal kaplamaları,* hissettiğiniz konforu artırıyor. * Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

15 Şeker Beyazı (Opak) Lazer Beyazı (Opak)* Corrida Kırmızısı (Opak) Pasifik Mavisi (Opak) Ay Beyazı (Metalik) Gümüş (Metalik) Kil Turuncusu (Metalik) Tropik Yeşil (Metalik) Kapuçino Bej (Metalik) Mato Kahverengi (Metalik) Metal Grisi (Metalik) Lav Mavisi (Metalik) Rosso Kırmızısı (Metalik) Manyetik Kahverengi (Metalik)** Büyülü Siyah (Metalik) Yeti renkli tavan kombinasyonu örnekleri Büyülü Siyah Tavan ve Gümüş Yan Aynalar ile Kil Turuncusu (Metalik) Gümüş Tavan ve Gümüş Yan Aynalar ile Lav Mavisi (Metalik) Metal Grisi Tavan ve Gümüş Yan Aynalar ile Büyülü Siyah (Metalik) * Mayıs 2014'den itibaren mevcut olacaktır. ** Sadece L&K versiyonunda mevcuttur.

16 Elegance ekipman seviyesi, siyah kumaş döşeme ve siyah/siyah renk kombinasyonuna sahip ön göğüsle veya Gobi Sand kumaş döşeme ve siyah/gobi Sand renk kombinasyonuna sahip ön göğüsle sunuluyor. Ön göğüste Elegance dekoratif kaplamaları bulunuyor. Ayrıca, bu ekipman seviyesinde aşağıdaki kabin seçeneklerini sunuyoruz: siyah veya Gobi Sand renginde deri/suni deri veya siyah veya Gobi Sand renginde Alcantara/deri/suni deri. Her ikisinde de kabin rengi seçeneğine bağlı olarak siyah/siyah veya siyah/gobi Sand renk kombinasyonuna sahip ön göğüs bulunuyor. Ayrıca, kırmızı veya gümüş kumaş döşemeli Sport kabini tercih edebilirsiniz. Ambition ekipman seviyesi, siyah veya Terracotta kumaş döşeme ile sunuluyor. Siyah/siyah renk kombinasyonuna sahip olan ön göğüste Ambition dekoratif kaplamaları bulunuyor. Ayrıca, bu ekipman seviyesinde aşağıdaki kabin seçeneklerini sunuyoruz: siyah veya Terracotta renginde deri/suni deri veya siyah renkli Alcantara/deri/suni deri, her ikisinde de siyah/siyah renk kombinasyonuna sahip ön göğüs. Ayrıca, kırmızı veya gümüş kumaş döşemeli Sport kabini tercih edebilirsiniz. Temel Active ekipman seviyesi için iç mekan detayları siyah kumaş döşeme, siyah/siyah ön göğüs ve Active dekoratif kaplamalarından oluşur.

17 225/50 R17 lastikler için 7.0J x 17" Matterhorn* alaşım jantlar 225/50 R17 lastikler için cilalı yüzeye sahip 7.0J x 17" Annapurna* alaşım jantlar 225/50 R17 lastikler için 7.0J x 17" Origami alaşım jantlar 215/60 R16 lastikler için 7.0J x 16" Forest alaşım jantlar (1.6 TDI motor için lastik ebadı 205/55 R16) 215/60 R16 lastikler için 7.0J x 16" Nevis* alaşım jantlar (1.6 TDI motor için lastik ebadı 205/55 R16) 215/60 R16 lastikler için Satellite kapaklı 7.0J x 16" çelik jantlar (1.6 TDI motor için lastik ebadı 205/55 R16) * Opsiyonel olarak sunulmaktadır.

18 Teknik özellikler Motor Silindir sayısı/hacmi (cc) Azami performans/devir (PS/dak-1) Azami tork/devir (Nm/dak-1) Emisyon standardı Yakıt Performans Azami hız (km/s) km/s hızlanma (sn) Yakıt tüketimi 99/100 (l/100 km) şehir içi şehir dışı ortalama CO2 emisyonları (g/km) Dönüş çapı (m) Güç Aktarımı Tip Kavrama Şanzıman Ağırlık Boş ağırlık - sürücü için 75 kg dahil standart versiyon (kg) Yük kapasitesi - sürücü ve ekstra ekipman dahil (kg) Toplam ağırlık (kg) Frensiz römork yükü (azami kg) Frenli römork yükü - %12 (azami kg) Gövde Hava sürtünme katsayısı Cw 1.2 TSI/105 PS 4x2 1.4 TSI/122 PS 4x2 1.6 TDI CR DPF/105 PS 4x2 GreenLine Turboşarjlı dizel motor, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon common rail sistemi 4/1, /4, /1,500 2,500 EU5 Dizel 1.6 TDI CR DPF/105 PS 4x2 Green tec Turboşarjlı dizel motor, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon common rail sistemi 4/1, /4, /1,500 2,500 EU5 Dizel Turboşarjlı benzinli motor, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon sistemi 4/1, /5, /1,550 4,100 EU5 Kurşunsuz benzin, 95/91* oktan Turboşarjlı benzinli motor, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon sistemi 4/1, /5, /1,500 4,000 EU5 Kurşunsuz benzin, asgari 95 oktan 175 (173) 11.8 (12.0) Turboşarjlı dizel motor, yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon common rail sistemi 4/1, /4, /1,750 2,500 EU5 Dizel (197) 8.4 (8.6) 7.1 (7.2) 5.4 (5.5) 6.0 (6.1) 140 (142) (7.7) 4.9 (5.4) 5.7 (6.3) 149 (164) 10.3 Önden çekiş Hidrolik tek disk kavrama (Çift eş eksenli kavrama, elektro-hidrolik işletim) Manuel 6 ileri (Otomatik 7 ileri DSG) Önden çekiş Çift eş eksenli kavrama, elektro-hidrolik işletim Önden çekiş Hidrolik tek disk kavrama Önden çekiş Çift eş eksenli kavrama, elektro-hidrolik işletim Dört tekerlekten çekiş Haldex kavrama Otomatik 7 ileri DSG Manuel 5 ileri Otomatik 7 ileri DSG Manuel 6 ileri (Otomatik 6 ileri DSG) 1,340 (1,365) 620 1,885 (1,910) 670 (680) 1,200 1, , ,300 1, , ,400 1, , ,400 1,540 (1,565) 645 2,110 (2,135) 750 2,100 Dış Ölçüler Uzunluk (mm) Genişlik (mm) Yükseklik (mm) motor versiyonuna bağlı olarak Dingil mesafesi (mm) - motor versiyonuna bağlı olarak Ön/arka aks açıklığı (mm) Yerden yükseklik (mm) motor versiyonuna bağlı olarak 5 koltuk, 5 kapı, iki hacimli Motor versiyonuna bağlı olarak Şasi Ön aks Arka aks Fren sistemi ön frenler arka frenler Direksiyon Jantlar Lastikler Altta üçgen salıncaklı ve torsiyon viraj demirli McPherson süspansiyon Çok bileşenli aks, uzunlamasına ve yanlamasına salıncaklar, torsiyon viraj demiri Çift Oranlı sistem ile vakum destekli hidrolik çift diyagonal devreli fren sistemi İçten soğutmalı disk frenler, tek pistonlu yüzer tip kaliper Disk frenler Elektro-mekanik güç destekli doğrudan kremayer direksiyon 7.0J x 16" Motor versiyonuna bağlı olarak 215/60 R16; 205/55 R16 Depo Kapasitesi (l) 2.0 TDI CR DPF/170 PS 4x4 4,222 1,793 1,671; 1,691 2,578 1,541/1, ; 155 Kabin Ölçüleri Ön/arka genişlik (mm) Ön/arka etkin baş mesafesi (mm) Bagaj hacmi (azami l) stepne olmadan, arka koltuk sırtlıkları dik/yatırılmış/sökülmüş stepne mevcut ise değerler 95 l daha düşüktür Motor versiyonuna bağlı olarak 55; 60 1,446/1,437 1,034/1, /1,580/1, ,541 1,537 1,793 1, ,578 4, ,027 1,437 1, l 32 1,027 1,691 1,034 * Düşük oktanlı yakıt kullanılması motor performansını etkileyebilir. ( ) Otomatik şanzıman için geçerlidir. Yakıt tüketimine ve CO2 emisyonlarına ilişkin değerler, ekstra ekipmanın ağırlığına bağlıdır.

19 Çift taraflı halı, bagaj bölmesinin tabanı için evrensel bir çözüm sağlıyor. Kadife tarafı kirlenmeye karşı standart koruma sağlarken, diğer tarafındaki kaydırmaz plastik, kirli ve ıslak nesnelerin taşınmasına olanak sağlıyor. Yüksek kenarlı plastik bagaj havuzu, aracın döşemesinin kirlenmesini veya zarar görmesini önlüyor. Havuz kolaylıkla çıkarılarak boşaltılabiliyor veya silinerek temizlenebiliyor. Şapkalığın altındaki file, sadece bir şemsiye için değil, diğer bagajlardan ayrı tutmak istediğiniz her şey için uygun bir saklama alanı sağlıyor. Folyo arka tampon örtüsü, arka tamponu ve aynı zamanda yükleme eşiğini korurken, üçgen şeritler aracınızın görünürlüğünü artırıyor. Alüminyum plakalı dekoratif kapı eşiği kaplamaları, kapı eşiklerini araca binerken ve araçtan inerken oluşan mekanik hasara karşı etkin biçimde koruyor. Paçalıklar, şasiyi çamurdan ve sıçrayan taşlardan koruyor. Koruyucu arka tampon örtüsü, nesnelerin yüklenmesi veya boşaltılması sırasında çizilmeyi önlüyor. Zarif ve sportif tarza sahip 17" Blossom alaşım jantlar, Yeti modelinin her iki versiyonunun da tasarımını mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Elbise askısı, özellikle işe giderken takım elbise giyenler için fazlasıyla pratik bir aksesuar. Sökülebilen çekme demiri, motor versiyonuna bağlı olarak, kiloya kadar frenli bir römorku çekmenize olanak sağlıyor.

20 Škoda Auto nun en önemli amaçlarından biri, geri dönüşümlü malzemelerin seçimine büyük önem vererek, kullanım evreleri boyunca mümkün olduğu kadar çevre dostu olan ürünlerin gelişimi ve üretimidir. Škoda otomobillerimiz, en sıkı kriterleri karşılayan modern üretim tesislerinde gelişmiş teknolojiler kullanılarak üretilir. Araçların boyalı kısımlarının paslanmazlık özellikleri, kurşun içermeyen katoforez (KTL) ve su bazlı boyalar ile sağlanmaktadır. Şirket stratejimiz, yakıt tüketimini ve emisyonları sınırlandırmayı içerir. Bunun sonucunda, Škoda Auto nun motorları mevcut emisyon düzenlemelerini karşılar. Ayrıca, Dizel Partikül Filtreli (DPF) dizel motorlar da sunmaktayız. Škoda Auto tarafından üretilen tüm ürünler, toprağın ve suyun korunması ile ilgili yasalara ve düzenlemelere uygundur. Bu faaliyetlerin sonucunda, Škoda otomobilleri teknik, güvenlik, kalite ve çevre gereksinimlerini karşılar. Škoda Auto, temiz çevrenin korunmasına katkıda bulunur ve müşterilerine mobilite ve konfor sağlar. Bu katalogda yer alan araç modellerine ilişkin belirtilen özellikler hiçbir taahhüt teşkil etmez. Bazı modeller, standart donanımda bulunmayan bazı ilave opsiyonel ekipmanlarla donatılabilir veya standart donanımda gösterilen bir takım donanımlar çıkarılabilir. Ayrıca, ürünlerin aynı tip olmaları halinde bile farklı versiyon ve modeller arasında farklılık olabilir. Üretici firma ve Yüce Auto, önceden haber vermeksizin, bireysel model donanımlar veya teknik parametrelerdeki değişiklikler dâhil olmak üzere aracın tip ve spesifikasyonlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Standart ve ilave donanımlar, mevcut fiyatlar ve teslimat koşulları bağlayıcı olmayıp ayrıntılı bilgi almak için lütfen Skoda Yetkili Satıcısına başvurunuz. facebook.com/skodaturkiye ŠKODA Yetkili Satıcınız: Y /14 Doğa dostu logo, Škoda Auto nun sorumluluk bilincini, hayata ve doğaya olan dostça yaklaşımını ve firmanın sürdürülebilir kalkınma teşebbüsünü ifade eder.

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne

Detaylı

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER BAKIŞ Profesyonel performans s. 06 MASTER İŞ BAŞINDA Her ihtiyaca yönelik çözümler s. 10 YAKIN PLAN Motor ve yükleme seçenekleri s. 16 GÜVENLİK

Detaylı

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri YENİ DUCATO KAMYONET Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir,

Detaylı

Verso kendinize bir aile macerası yaratın.

Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Verso Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Tasarım Yeni dinamik tasarımımız aile dostu fonksiyonellikle buluştu. İç mekân Dışarıdan kompakt, içi ise oldukça geniş olan Verso ayrıca çok sayıda eşya

Detaylı

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik.

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik. IBIZA SEAT Ibiza nın genç ruhu, performansıyla birleşti. Tasarımı, eğlenceye ortak oldu. Hep kendi çizgisinde ilerledi. Ve klasik bir model olduğunu kanıtladı. MÜKEMMEL UYUM Ibiza her zamankinden daha

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Basım tarihi: Eylül 2013

Basım tarihi: Eylül 2013 Fiat ın en yeni modellerini, otomobilinizle ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir, kısa sürede

Detaylı

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK.

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. Yeni i20. ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. O artık tepeden tırnağa yeni... İlk görüşte kalbini yerinden çıkaracak kadar nefes kesici... Yeni i20, heyecan verici bir

Detaylı

Volkswagen Orijinal Aksesuarlar. Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları.

Volkswagen Orijinal Aksesuarlar. Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları. Volkswagen Orijinal Aksesuarlar Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları. Sportif ve estetik tasarım 4 Aerodinamik eklemeler, krom görünümlü parçalar, pedal kaplama seti Alaşımlı jantlar

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu SIMPLY CLEVER ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu Bu kullanma kılavuzunun yapısı (açıklamalar) Elinizdeki bu kılavuz, gerekli bilgileri bulmanızı ve okuyarak anlamanızı kolaylaştırmak için, tamamen sistematik

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 2 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 3 HEYECAN VERİCİ En iyi

Detaylı

Volvo FH ınızı özelleştirin.

Volvo FH ınızı özelleştirin. TEKNİK ÖZELLİKLER Volvo FH ınızı özelleştirin. Sunduğu sonsuz sayıda olasılık ile Volvo FH serisi araçlar, her türlü taşımacılık işine uygun hale getirilebiliyor. Esnek şasi düzeni ve VBI (Volvo Üstyapı

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION VOLVO Kullanici el kıtabi WEB EDITION S40 2006 Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı

Türkiye Genel Distribütörü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

Türkiye Genel Distribütörü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Ocak 2015 Tüm ürün çizimleri ve özellikleri, dosyanın hazırlandığı tarihlerdeki mevcut bilgilere dayandırılmıștır. Katalogdaki ürünler ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. TOFAȘ Türk Otomobil Fabrikası

Detaylı

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI Web Edition DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

YÜK TAŞIMA HİZMETİ ARAÇLARI

YÜK TAŞIMA HİZMETİ ARAÇLARI YÜK TAŞIMA HİZMETİ ARAÇLARI Dışarıda işler zorlaşabilir. Ekipler gidip gelir. Bütçeler inip çıkar. orumluluklar artar ancak bir tek Carryall sabit kalır. Gün içinde ve dışında çalışmaya devam eder; yük

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle.

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Hidrodinamik tahrikli Dizel ve LPG forkliftler (Tork konvertörü) 1.600 ile 3.500 kg arası taşıma kapasitesi sunar. 1 Neden bir Jungheinrich

Detaylı

224 kw. 45,5 t. Mobil materyal elleçleme makinesi 18 m. Kademe IV

224 kw. 45,5 t. Mobil materyal elleçleme makinesi 18 m. Kademe IV 224 kw 45,5 t Mobil materyal elleçleme makinesi 18 m Kademe IV Her türlü ayrıntı düşünülmüş. E Serisi. E serisi makineyi avantajlı kılan özellikler Hidrolik elleçleme makinelerinin tasarımı ve yapımı konusunda

Detaylı

Peugeot 308'in hatlarına baktığınızda tekerlekleri üzerine güvenle oturmuş olduğunu ve bu özellikleriyle yola hükmettiğini keşfedersiniz.

Peugeot 308'in hatlarına baktığınızda tekerlekleri üzerine güvenle oturmuş olduğunu ve bu özellikleriyle yola hükmettiğini keşfedersiniz. SOLUK KESEN HATLAR Yeni Peugeot 308'de her şey tam anlamıyla uyum içerisinde. Hem şehir içi hem de uzun yol için tasarlanan aerodinamik gövdesi, kompakt yapısı ve boyutları arasında mükemmel bir oranı

Detaylı

Teknik kılavuz. Sürüm 02/2014

Teknik kılavuz. Sürüm 02/2014 1 Teknik kılavuz Sürüm 02/2014 2 Nokian Lastikleri Teknik kılavuz İçindekiler Önsöz... 3 Lastik üretim süreci... 5 Lastik yapımı... 6 Lastik markalama... 8 Yük ve hız belirleme...11 Patlak halde yol alabilen

Detaylı

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin D-26615-2009 D-27753-2009 D-26530-2009 Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin 02 ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ 03 Çalışma Alanı Bileşenleri* Göz alıcı şekilde tasarlanan

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir.

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. ON ROAD Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. Bu kılavuz ATV150U On Road modelini içermektedir.

Detaylı