YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YENİ FORD TRANSIT KAMYONET"

Transkript

1 YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

2 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından başarıyla kalkıyor. 3 Şirketinizin temel taşı Yeni Ford Transit Kamyonet, şirketinize kapsamlı destek sunmak için bir kamyonun dayanıklılığını hafif bir binek otomobilin hareketliliği ile birleştiriyor.

3 4 Emrinize Amade Beş farklı şasi uzunluğu ve kg ile kg arası toplam ağırlıkları ve ayrıca çeşitli çekiş konfigürasyonları ile Yeni Ford Transit Kamyonet, çok sayıda görevin altından ustalıkla kalkabiliyor. 5

4 6 Kullanışlılığı Ayrıntılarla Desteklendi Yeni Ford Transit Kamyonet te tüm ihtiyaçlarınız en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Sadece üstün sürüş konforu ile değil, kullanışlı, yüksek kaliteli malzemeleriyle de herkesi kendine hayran bırakıyor. 7 USB ve Bluetooth Özellikli Müzik Sistemi Trend seviye modellerde sunulan müzik sistemi ile Bluetooth özellikli telefonunuzu sistemle eşleştirerek hem güvenli bir şekilde telefon görüşmelerinizi yapar hem de telefonunuzdaki müziğinizi aracınızda dinleyebilirsiniz. Not: Bluetooth markası ve simgeleri, Bluetooth SIG, Inc. in mülkiyetindedir ve Ford Motor Company Limited ve ilişkili şirketler tarafından lisans altında kullanılır. ipod, Apple Inc. in ticari markasıdır. Diğer ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Not: Karayolları Trafik Yönetmeliği ne göre sürüş halindeyken sürücünün araç kiti olmadan cep telefonunu eliyle kullanması yasaktır.

5 8 Güvenli Römork Kullanımı Pek çok zorlu yol koşulunda kilometrelik bir yol mesafesine eşdeğer altı aylık bir test gerçekleştirdik. Bu sürenin büyük bir bölümünde tam dolu römork kullanıldı. Bu testi, Yeni Ford Transit Kamyonet üstün başarıyla tamamladı. Uzun Ömürlülük İçin Geliştirilmiştir. En Sert Koşullar İçin Test Edilmiştir. 9 Paslanmaya Karşı 12 Yıl Garanti* Titizlikle yapılan çok aşamalı bir boyama işlemiyle Yeni Ford Transit Kamyonet çok sağlam bir dış yapıya sahip hale geldi. Vaks enjeksiyonlu çelik kaporta parçaları, yüksek dayanıklı dış boya katmanı ve ayrıca yeni materyaller ve işleme süreçleri, aracınızın uzun yıllar boyunca iyi görünmesini sağlayacaktır. *Detaylar için lütfen ilgili garanti hükümlerine bakınız. Tüm Ford ticari araçlarda olduğu gibi uzun ömürlülük, Yeni Ford Transit Kamyonet in de genlerinde var. Kamyoneti son derece katı bir test programına tabi tuttuk; ne de olsa uzun süre onun keyfini çıkarmanızı istiyoruz. Aks mesafesi ve üst yapı ölçüleri, karoseri ebatlarına ilişkin endüstriyel normlara uygundur. Entegre montaj noktalarına basit montaj. Büyük üst yapılarını taşıyabilecek şekilde yüksek süspansiyon ağırlık noktası. Gerektiğinde ilave harici aydınlatma için elektrik bağlantılar. Şasi uzunluğunun kaynak işleri yapılmadan uyarlanması için vidalanan kapatma elemanları. Kendini Kanıtlamış TDCi Dizel Motor Teknolojisi Yeni Ford Transit Kamyonet in güvenirliği ve verimliliği için bilinen 2,2 l TDCi Dizel motoru, modellere bağlı olarak iki farklı güç ve tork sınıfında mevcuttur. Sınırlarını Zorladık Kapatma Çevrimi Yorulmadan Testi Geçti Yeni Ford Transit Kamyonet i kapsamlı testlerde en uç koşullara tabi tuttuk: m rakım farklarındaki buzlu ve -40 C sıcaklıktaki sürüşlerden tam yüklü halde uzun rampalarda ve 50 C sıcaklıktaki güneşin altındaki sürüşlere kadar. Ön kapıları kez vurarak kapattık ki, asla yarı yolda kalmayacağınızdan emin olalım. Geliştirme aşamasında Yeni Ford Transit Kamyonet ile, kilometresi müşteri vasıtasıyla olmak üzere 5 milyon kilometreye denk gelen bir mesafe kat ettik.

6 10 Her Türlü İşe Açık Yeni Ford Transit Kamyonet her an işe hazır. Nakliye, yükleme ve boşaltma gibi işler esnekliği sayesinde artık çok kolay. 11 Sabitleme Kancası Alt tabanda monte edilmiş kancalar, yükleme brandalarının sabitlenmesi için hizmet görmektedir. Alın Panelinin Yükseltilmesi Sağlam, toz boya kaplamalı çelik alın paneli hem kabini hem de yolcuları korur. Merdiven ve ağır eşyalar, alın paneline emniyetli bir şekilde sabitlenebilir. Entegre Yan Basamak Sağlam yan basamaklar yükleme alanına kolay erişim sağlar. Antialerjik İç Mekan Sürücü Kabini ve Direksiyon Ayarlama Gerdirme Gözleri Yeni Ford Transit Kamyonet in iç mekanında antialerjk malzemeler kullanılmıştır. Klima sistemi olan modeller, toz ve polenlerin sürücü kabinine girmesini engelleyen güçlü bir polen filtresine sahiptir. Kol destekli ve kişiye göre yüksekliği ve derinliği ayarlanabilen direksiyona sahip ayarlanabilir sürücü koltuğu, mükemmel ve rahat bir oturma pozisyonu sağlamaktadır. Dışa katlanabilir gerdirme gözleri, ihtiyaç duymadığınız taktirde yükleme alanına hızlıca gizlenebilir.

7 12 Az Tüketim, Çok İş Tasarruflu yakıt tüketimi ile düşük C0 2 emisyonundan oluşan bileşim sayesinde, bugün düşük işletim maliyeti yarın ise daha yüksek 2. el değeri ile iki kat kârdasınız. 13 Ford ECOnetic Teknolojileri* Modern Ford Duratorq TDCi dizel motorlar, son derece düşük yakıt tüketimi ve düşük CO 2 salınımı için Start/Stop Sistemi* Akıllı Rejeneratif Şarj Sistemi Vites değiştirme uyarısı Akü yönetim sistemi 6 ileri manuel şanzıman * Standart ve opsiyonel özellikler için teknik özellikler ve donanım tablolarına bakınız. Performans ve Tork Neden Arkadan Çekiş? 2,2 l TDCi Dizel Motoru Ford Transit 2,2 l TDCi Dizel motoru, her seride manuel 6 vitesli şanzıman ile toplam iki farklı performans ve tork konfigürasyonunda mevcuttur. Tüm motorlar, hafif ticari araçlara ilişkin 5b/5+ Avrupa Egzoz Gazı Normuna uygundur. Ağır yüklerde daha iyi çekiş gücü Zorlu kullanım koşulları ve araç çekme için optimal km Neden Dört Tekerlekli Çekiş? Zorlu sürüş koşullarında ek çekiş gücü Normal koşullarda tahrik gücü doğrudan arka tekerleklere aktarılır. Kaygan zeminde sistem, otomatik olarak ön tekerleklere etki eden tahrik gücüne yükseltir. (Lansmandan sonraki bir zamanda satışa çıkacaktır.) İşletme Maliyetleri veya 3 yıl Transit kamyonetin 1 yıl veya km (hangisi daha önce gerçekleşirse) gibi uzun bakım periyotları ve daha az aksama süresine sahip olması, işletme maliyetini düşürerek daha az masraf yapmanızı sağlıyor. 3 yıl / km (hangisi önce gerçekleşirse) garanti ise 2. el değerini hep yukarıda tutuyor.

8 Araç İçi Geniş Alan ve Güvenlik En Üst Sırada Güvenlik, en yüksek önceliğimizdir. Bu nedenle Yeni Ford Transit Kamyonet i geliştirirken sizin, yolcularınızın, yükünüzün ve yoldaki diğer kişilerin tam olarak korunmasına büyük önem verdik 14 Elektronik Stabilite Programı (ESP) En sert koşullarda kontrolden çıkma eğilimi tespitinde ESP otomatik olarak devreye girer. Sistem, seçilen sürüş hattından sapmaları tespit eder, motor ve frene hedefe yönelik müdahalede bulunarak aracı şeridinde tutar. Çekiş Denetim Sistemi (TCS) Acil Fren Destek Sistemi Acil Fren Lambası Elektronik Fren Dağıtım Sistemi Tekerleğin kaymasını önlemek için hem motor gücünü azaltıp hem de gerekirse ilgili tekerleklere fren basıncı uygulayabilir. Frenleme mesafesini kısaltmak amacıyla acil durum frenleme manevralarında ilave fren basıncı sağlar. Ani frenleme esnasında aracın flaşörlerini otomatik olarak yakarak diğer sürücüleri uyarır. Aracın yüklü olma durumuna göre frenlemenin ön ve arka tekerlekler arasında ayarlanmasına yardımcı olur. Entegre Edilmiş Güvenlik Otomatik Kapı Kilitleme Yeni Ford Transit modellerinin tamamında, en modern teknolojiye sahip çok sayıda pasif ve aktif güvenlik donanımı, sizin, yolcularınızın ve yükünüzün güvenliğini sağlamaktadır. Araç, 8 km/s in üzerinde bir hıza ulaşır ulaşmaz, güvenlik nedeniyle tüm kapılar otomatik kilitlenir. Ancak sürücü ve ön yolcu kapı kilitleri içeriden açılabilir. Bu fonksiyon, istek üzerinde devre dışı bırakılabilir. Kaza durumunda kapılar otomatik olarak açılır. Trailer Sway Viraj Kontrolü Sistem, bir viraja fazla hızlı girdiğinizde araç üzerindeki kontrolünüzü tutmanıza yardımcı olur. Bu amaçla sistem, aracın yaklaşık bir saniye içerisinde 16 km/s kadar yavaşlamasını sağlayacak şekilde akıllı dört teker frenini devreye sokar. Devrilme Kontrol Sistemi (ARM) Sürücü ani, aşırı keskin bir kaçınma manevrası yaparsa Roll-over mitigation V363 ön tekerlekler dönüşümlü olarak frenlenir. Aynı zamanda, motor torku sıfıra düşürülür. Frenlere ve motora yapılan bu müdahale, yanal ivmeyi ve dolayısıyla devrilme eğilimini azaltmak için yetersiz dümenleme meydana getirir ve aracın hızını düşürür. Yüke Duyarlı Load Adaptive Control V363 Kontrol (LAC) Bu özellik, aracın değişik yüklü durumlarında optimal denge şartlarını sağlamaya yardımcı olur. Transit Kamyonet araçlar için güncellenmiş ve iyileştirilmiş olan bu sistem, aracın toplam kütlesini gözlemler ve ESP ve ona bağlı sistemlerin aracın yük durumuna göre optimum olarak ayarlanmasını sağlar. Hill Start Assist V363Kalkış Yokuş Destek Sistemi (HLA) Yokuş yukarı kalkışlarda sürücü ayağını fren pedalından gaz pedalı üzerine hareket ettirdiğinde aracın geçici olarak geri hareket etmesini önler. Sistem hem ileri hem geri viteste çalışır ve bu nedenle ilk harekette ve ağır yükleri çekmede sürücüye büyük kolaylık sağlar. 15

9 16 Sağlam Bir Temel Her Ford Transit Kamyonet, üst yapılar için stabil bir temel oluşturan sağlam bir altyapıya sahiptir. Entegre edilmiş montaj noktaları ve alçak boyuna taşıyıcıları ile Yeni Ford Transit Kamyonet, çok çeşitli üst yapılar için uygundur. Sandık yapıları, yan veya arka damperler ve atölye arabalarından karavana kadar; bu temel üzerine inşaat yapabilirsiniz! Sizin Aracınız, Sizin Tercihleriniz Yeni Ford Transit Kamyonet, pek çok konfigürasyon opsiyonu sunar. Hem de farklı şasi uzunlukları ve aks mesafelerinden performans seçeneklerine, tahrik seçeneklerinden kg ile kg arasında azami yüklü ağırlıklara kadar S Kısa Şasi Kamyonet Tek arka lastik (kg) Azami yüklü ağırlık 350M Orta Şasi Kamyonet Tek arka lastik (kg) Azami yüklü ağırlık 350L Uzun Şasi Kamyonet Tek arka lastik (kg) Azami yüklü ağırlık 350E / 350ED / 470ED Jumbo / 470ELD Super Jumbo Tek arka teker / Çift arka teker (kg) Azami yüklü ağırlık

10 18 Donanım Seçenekleri 19 Trend Dış Donanım ABS + EBD (Elektronik Fren Gücü Dağılımı) ESP (Elektronik Stabilite Programı) Dinamik Tork Kontrolü Viraj Fren Kontrolü HLA (Yokuş Kalkış Desteği) TCS (Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Sistemi) ARM (Aktif Devrilme Kontrolü) LAC (Yüke Duyarlı Kontrol Sistemi) AYC (Aktif Savrulma Kontrolü) EBW (Acil fren anında yanan flaşörler) Gündüz farı Gecikmeli sönen ön farlar Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli katlanabilir yan aynalar Geniş yan koruma çıtaları Arka cam, ısıtmalı Tam boy jant kapakları İç Donanım Uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi Elektrikli ön camlar Yol bilgisayarı Vites değiştirme uyarısı USB ve Bluetooth özellikli müzik sistemi Sürücü hava yastığı 2 yönde ayarlanabilir sürücü koltuğu Direksiyon sütunu yatay ve dikey olarak ayarlanabilir Koltuğun altında geniş eşya bölmeli ve dışa doğru katlanan tabletli çiftli ön yolcu koltuğu Muhtelif eşya bölmeleri

11 20 Teknik Özellikler - Transit Kamyonet S 350M 350M 350L 350L 350E 350E 350ED 350ED 470ED 470ELD 470ELD Çift Kabin Trend Çekiş Arka Arka Arka Arka Arka Arka Arka Arka Arka Arka Arka Arka Motor 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq 2.2L Duratorq Motor hacmi (cc) Silindir sayısı ÇapxStrok (mmxmm) 86 x x x x x x x x x x x x 94.6 Emisyon seviyesi Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Vites kutusu 6 ileri 6 ileri 6 ileri 6 ileri 6 ileri 6 ileri 6 ileri 6 ileri 6 ileri 6 ileri 6 ileri 6 ileri Maksimum güç (PS/RPM) Maksimum tork (Nm/RPM) Sıkıştırma oranı 15.5:1 15.5:1 15.5:1 15.5:1 15.5:1 15.5:1 15.5:1 15.5:1 15.5:1 15.5:1 15.5:1 15.5:1 Akü 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah 2x12V 75Ah Diferansiyel oranı 3,55 3,55 3,55 3,55 3,55 3,55 3,55 3,55 3,55 4,10 4,10 4,10 Fren sistemi Ön ve Arka Disk Frenler Ön ve Arka Disk Frenler Park freni Mekanik, arka tekerleklere tesirli Mekanik, arka tekerleklere tesirli Arka teker Tek Tek Tek Tek Tek Tek Tek Çift Çift Çift Çift Çift Lastikler 235/65 R16C 235/65 R16C 235/65 R16C 235/65 R16C 235/65 R16C 235/65 R16C 235/65 R16C 195/75 R16C 195/75 R16C 195/75 R16C 195/75 R16C 195/75 R16C Jantlar 6.5 x x x x x x x 16 6 x 16 6 x 16 6 x 16 6 x 16 6 x 16 Çelik Jant Çelik Jant Çelik Jant Çelik Jant Çelik Jant Çelik Jant Çelik Jant Çelik Jant Çelik Jant Çelik Jant Çelik Jant Çelik Jant Direksiyon Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Hidrolik Direksiyon Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Hidrolik Direksiyon Yolcu Taşıma Kapasitesi (şoför dahil) Azami Yüklü Ağırlık (kg) Boş Ağırlık (kg) * kasasız Boş Ağırlık (kg) * Aluminyum kasalı Boş Ağırlık (kg) * Çelik kasalı İstiap Haddi (kg) * kasasız İstiap Haddi (kg) * Aluminyum kasalı İstiap Haddi (kg) * Çelik kasalı Ön aks kapasitesi (kg) Arka aks kapasitesi (kg) Dönüş dairesi çapı (m) 11,4 12,5 12,5 13,3 13,3 13,3 13,3 13,3 13,3 13,3 13,3 13,3 Yakıt kapasitesi (lt) * istiap haddi değerleri Sürücü hariç (75 kg) sıvılar tam dolu ve yakıt deposu % 90 dolu düzeydeki ağırlığı temsil etmektedir. Üretim toleransları ve araçtaki donanım seçeneklerine göre değişebilir.

12 22 Boyutlar - Transit Kamyonet S 350M 350M 350L 350L 350E 350E 350ED 350ED 470ED 470ELD 470ELD Tavan Tipi Alçak Alçak Alçak Alçak Alçak Alçak Alçak Alçak Alçak Alçak Alçak Alçak A - Toplam Uzunluk (Kasa hariç - dahil) B - Toplam Genişlik (Aynalar hariç) C - Toplam yükseklik sınırları E - Dingil Mesafesi D - Ön uzunluk F - Arka uzunluk N - Şasi çerçeve uzunluğu O - Şasi çerçeve yüksekliği sınırları R - Kabin arkası ile arka tekerlek merkezi arası mesafe Q - Kabin arkası ile ön tekerlek merkezi arası mesafe Ön/Arka İz Genişliği 1732 / / / / / / / / / / / / S kamyonet 350M kamyonet C 350L kamyonet 350E / 350ED / 470ED kamyonet D N Q R E A O B F

13 24 Yakıt Tüketimi 330S 2.2L Duratorq TDCi 125PS (Kasasız - Çelik Kasalı) 2.2L Duratorq TDCi 125PS - Otomatik Start / Stop opsiyonu ile (Kasasız - Çelik Kasalı) 350M Tek / 2.2L Duratorq TDCi 155PS (Kasasız - Çelik Kasalı) 2.2L Duratorq TDCi 155PS - Otomatik Start / Stop opsiyonu ile (Kasasız - Çelik Kasalı) Diferansiyel Oranı 3,55 3,55 3,55 3,55 CO2 Emisyonları (g/km) Yakıt Tüketimi (L/100km) Şehir içi Şehir dışı Karışık Donanım Özellikleri 330S 350M Konfor Ön / Arka park sensörü Sürücü koltuğu kol dayama S S S S S S S S S S Masa olarak kullanılabilen ikili yolcu koltuğu S S S S S S S S S S 350M 350L 350L 350 E / ED 350 E / ED 470ED 470ELD 470ELD L & 350E & 350ED Tek / Bel destekli sürücü koltuğu L Duratorq TDCi 155PS (Kasasız) 2.2L Duratorq TDCi 155PS - Otomatik Start / Stop opsiyonu ile (Kasasız) 470ED 2.2L Duratorq TDCi 155PS (Kasasız) 2.2L Duratorq TDCi 155PS - Otomatik Start / Stop opsiyonu ile (Kasasız) 470ELD Tek / 2.2L Duratorq TDCi 155PS (Kasasız) 2.2L Duratorq TDCi 155PS - Otomatik Start / Stop opsiyonu ile (Kasasız) 3,55 3,55 4,1 4,1 4,1 4, ,1 9,4 11,2 10,4 11,2 10,4 7,6 7,5 8,2 8,2 8,2 8,2 8,5 8,2 9,3 9 9,3 9 Isıtmalı ve bel destekli sürücü koltuğu yöne ayarlı sürücü koltuğu S S S S S S S S S S İkili ön yolcu koltuğu ve koltuk altında saklama alanı S S S S S S S S S S Ekonomik sürüş için vites değiştirme uyarısı S S S S S S S S S S Otomatik Start / Stop** O O O O O O O O O O Direksiyondan kumandalı, USB bağlantılı, Bluetooth destekli radyo S S S S S S S S S S Ford SYNC O O O O O O O O O O Entegre navigasyon sistemi ve geri görüş kamerası Deklare edilen yakıt tüketim ve CO 2 emisyonu değerleri Avrupa Birliğinin (EC) 715/2007 direktifinin güncel seviyesine göre ölçümlenmiştir. Yakıt tüketim ve CO 2 emisyon değerleri münferit bir araç için değil, bir araç tipi için belirtilmiştir. Uygulanan standart test prosedürü farklı araç tipleri ve farklı imalatçılar arasında karşılaştırma yapmaya olanak vermektedir. Bir aracın gerçek yakıt tüketimi ve CO 2 emisyonu değerlerinin belirlenmesinde, aracın test değerleri ve yakıt verimliliğinin yanı sıra araç kullanma alışkanlığı gibi diğer teknik olmayan faktörler de önemli rol oynar. CO 2, küresel ısınmaya neden olan en önemli sera gazıdır. Güvenlik ABS+EBD S S S S S S S S S S ESP - Elektronik Stabilite Programı S S S S S S S S S S TVC (Dinamik Tork Kontrolü) S S S S S S S S S S Donanım Özellikleri Dış Donanım 330S 350M 16 çelik jantlar ve tam boy jant kapakları S S S S S Ön tekerlek çamurlukları S S S S S S S S S S Tekli Arka Teker S S S S S S / - S / Çiftli Arka Teker / S - / S S S S Metalik Boya* O O O O O O O O O O Çelik kasa S S S S S Kasasız şasi O O O O O S S S S S Aluminyum kasa O O O O O O O O O O İç Ekipmanlar Ön konsola entegre vites kolu S S S S S S S S S S İki adet 2lt lik içecek tutucu S S S S S S S S S S Kapı içlerinde cepler S S S S S S S S S S Ön konsol üstünde saklama gözü S S S S S S S S S S 2 adet bardaklık S S S S S S S S S S 12V elektrik soketi S S S S S S S S S S Üç noktalı emniyet kemerli iki kişilik ön yolcu koltuğu S S S S S S S S S S Sürücü kabini taban kaplaması S S S S S S S S S S Kabin aydınlatması S S S S S S S S S S Konfor Önden Üflemeli Klima (Polen Filtreli) O O O O O O O O O O Hız Kontrol Sistemi ve Deri Direksiyon Simidi O O O O O O O O O O Yol bilgisayarı S S S S S S S S S S 350M 350L 350L 350 E / ED 350 E / ED 470ED 470ELD 470ELD Viraj Fren Kontrolü S S S S S S S S S S HLA (Yokuş Kalkış Desteği) S S S S S S S S S S TCS (Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Sistemi) S S S S S S S S S S HBA (Hidrolik Fren Desteği) S S S S S S S S S S ARM (Aktif Devrilme Kontrolü) S S S S S S S S S S LAC (Yüke Duyarlı Kontrol) S S S S S S S S S S AYC (Aktif Savrulma Kontrolü) S S S S S S S S S S Sürücü hava yastığı S S S S S S S S S S Yolcu hava yastığı O O O O O O O O O O Perde ve Yan hava yastıkları Immobilizer S S S S S S S S S S Ön/Arka disk frenler S S S S S S S S S S Uzaktan kumandalı merkezi kilit S S S S S S S S S S Alarm O O O O O O O O O O Anahtarla kilitlenen motor kapağı S S S S S S S S S S Üç noktalı emniyet kemerli ön koltuklar S S S S S S S S S S Gündüz farları S S S S S S S S S S Ani frenlemede yanan dörtlü flaşörler S S S S S S S S S S Lastik basınç takip sistemi O O O O O O O O O O Net Görüş Paketi*** O O O O O O O O O O Isıtmalı ön cam Silecek suyu seviye göstergesi Soğuk İklim Paketi O O O O O O O O O O Yakıt Hattı Isıtıcısı * Beyaz renk ile üretilen modellerde Çelik Kasa beyaz olarak sunulurken diğer tüm renklerde çelik kasa Aytozu Gri olarak üretilmektedir. ** Otomatik Start / Stop seçildiği takdirde aküler 80 Ah olarak sunulmaktadır. ***Net görüş paketi, Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli manuel katlanabilir yan aynalar ile sunulur. Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Direksiyon S S S S S S S S S S 230V / 150W güç dönüştürücü O O O O O O O O O O Direksiyondan kumandalı radyo S S S S S S S S S S Elektrikli ön camlar S S S S S S S S S S Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli katlanabilir yan aynalar*** S S S S S S S S S S Gecikmeli sönen ön farlar S S S S S S S S S S Far yükseklik ayarı S S S S S S S S S S

14 26 Renkler ve Döşemeler Yeni Ford Transit lerde şirketinize en uygun karoseri rengini seçebilirsiniz. 27 Buz Beyazı Opak Spor Kırmızı Opak Blazer Mavi Opak Tektonik Gri Metalik Stratosfer Mavi Metalik Derin Mavi Metalik Manyetik Gri Metalik Kül Kahve Metalik Aytozu Gri Metalik Siyah Metalik Not: Buz beyazı gövde renkli kamyonetlerin çelik kasaları beyaz renklidir. Diğer gövde seçenekleriyle birlikte aytozu gri renkli çelik kasa kullanılır. Trend Kumaş döşeme, siyah

15 28 29 Ford Finans: Sizi hayalinizdeki Ford a ulaştıran ödeme sistemi Ford Finans yepyeni bir Ford sahibi olurken ya da eski aracınızı yenilerken, ihtiyacınız olan en avantajlı kredi seçeneklerini sunan Ford müşterilerine özel taşıt kredisi sistemidir. Ford Finans Taşıt Kredisi almak için, kimliğiniz ve gelir belgenizle, size en yakın Ford yetkili satıcısına başvurmanız yeterlidir. Siz değerli Ford müşterisinin, araç alırken size özel finansman yöntemi sunmak için oluşturulan Ford Finans ile kredinizi avantajlı faiz oranları ve vade seçeneklerinden yararlanarak, bütçenizi zorlamadan geri ödeyebilirsiniz. Tüm taleplerinizi karşılamak üzere oluşturulan çeşitli geri ödeme yöntemlerinden dilediğinizi seçerek kullanabilir, Ford Finans kredinizi bütçenize göre ödeyebilirsiniz. Böylece size en uygun geri ödeme planına sahip olursunuz. Dilerseniz de aldığınız taşıt kredisinin geri ödemesini vadesinden önce ödeyebilirsiniz. Üstelik taşıt kredinizi öderken size sunulan Otomatik Ödeme kolaylığı sayesinde, geri ödemelerinizi bankaya gitmeden, gecikmeden ve kolayca yapabilirsiniz. Ford Finans ödeme sistemiyle ilgili tüm sorularınız için Ford yetkili satıcılarıyla iletişime geçebilir ya da hemen ü arayıp 7 yi tuşlayarak Ford Direkt hattına ulaşabilirsiniz.

16 Ford yetkili servisleri tüm hizmetleriyle sizi bekliyor... Bir Ford sahibi olduğunuzda, sadece bir otomobil sahibi olmakla kalmazsınız. Aynı zamanda, gelişmiş satış sonrası hizmetleriyle dünyanın sayılı otomotiv firmalarından birinin de desteğini alırsınız. Ford yetkili servisleri, aracınızın her türlü servis ve bakım gereksiniminde, yedek parça ihtiyaçlarınızda ve Ford uzmanlığından yararlanmak istediğinizde, gidebileceğiniz en doğru yerdir. İşte Ford yetkili servislerinde yararlanabileceğiniz ürün ve hizmetler... Ford Garanti Ford yetkili servislerinde bakım, onarım, boya-kaporta işlemleri yaptırarak, Ford aksesuar ve orijinal yedek parçaları satın alarak siz de 3 yıl boyunca Ford Garanti nin sunduğu güvenceye sahip olacaksınız. Tüm değişim ve onarımların en yüksek kalite standartlarında yapılacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca eğer Ford aracınızı satmaya karar verirseniz, garantiniz de transfer edilecek ve yeni kullanıcı da bu güvenceden yararlanabilecek. Ford Gövde Paslanmazlık Garantisi Ford Gövde Paslanmazlık Garantisi ile Ford unuzu korozyona karşı koruyun. Yapmanız gereken, düzenli olarak aracınızı herhangi bir yetkili servisimizde kontrol ettirmek. Ford Boya Garantisi Üstün teknoloji ile özel üretilen ve boyanan araç gövdelerimiz, imalattan kaynaklanan boya hatalarına karşı garantilidir. Yapmanız gereken, düzenli olarak aracınızı herhangi bir yetkili servisimizde kontrol ettirmek. Ford Güvence Ford Güvence bir ek garanti programıdır. Ford Güvence satın alarak; mekanik ve/veya elektrikelektronik arızalar sonucu oluşacak yedek parça değişimi, tamiri ve ilgili işçiliklerden doğan maliyetlere karşı aracınızı ve bütçenizi güvence altına alabilirsiniz. Ford Güvence ve kapsamı ile ilgili daha detaylı bilgiyi tüm Ford yetkili satıcılarından temin edebilirsiniz. Ford Yakıt Güvence Sistemi Ford Yakıt Güvence Sistemi, kalitesiz yakıt kullanımından doğan sorunları önlemeyi ve güvenilir yakıt kullanımını yaygınlaştırmayı hedefleyen bir programdır. Bu program sayesinde, sürekli Opet yakıt kullanmanıza rağmen aracınızda oluşacak yakıt kaynaklı bir arıza, yakıt kontrol sonucunuz ne olursa olsun herhangi bir ücret ödemeden giderilir. Ford Yakıt Güvence Sistemi nden aracın garanti süresi boyunca yararlanabilirsiniz. Ford Euro Servis Ford Euro Servis hizmeti yeni araç satın aldığınızda sunulan ve ilk 3 yıl boyunca, 7 gün 24 saat araç çekici, yerinde ufak çaplı onarım, seyahat sırasında alternatif ulaşım ya da konaklama gibi olanaklardan yararlanabileceğiniz bir yol kenarı yardım hizmetidir. Ford Euro Servis Kazalı Araç Çekici Programı Aracınız garanti kapsamında olsun ya da olmasın, kaskonuz olsun-olmasın kaza anında 444 FORD u ( ) arayarak, aracınızın en yakın Ford yetkili servise ücretsiz çekilmesini sağlayabilirsiniz. 8 Ford Karoservis Ford Karoservis, güncel boya teknolojisine sahip boya-kaporta servisleri ve ekipmanları ile aracınızı kaza öncesi durumuna getirecek onarım hizmetlerini sağlıyor. Ford Karoservis te aracınızı eğitimli ve deneyimli Ford uzmanlarının ellerine gönül rahatlığıyla bırakabilirsiniz. Kısa zamanda en iyi onarım hizmetini alacaksınız. Üstelik 3 yıl garantiyle! Ford İnteraktif Servis - 8 Adımda Kontrol İnteraktif servis, Ford yetkili servisiyle güçlü bir iletişim kurarak zaman kaybınızı en aza indiren, beklediğiniz hizmeti güvenle almanızı sağlayan bir servis sistemidir. Ford yetkili servisimizden randevu alarak interaktif servisimizde 8 adımda kontrol işlemiyle ile hem zaman kazanırsınız hem de aracınızla ilgili yapılması gerekenler hakkında detaylı ve güvenilir bilgi alırsınız. Hiçbir sürprizle karşılaşmamak için, belirlenecek bakım ve onarım programına göre, önceden fatura bilgilerinizi alabilir, araç teslim zamanını önceden öğrenebilirsiniz. Bundan sonrasında ise size tüm kontrolleri yapılmış, yenilenmiş aracınızın keyfini sürmek kalıyor. Ford Orijinal Yedek Parçaları Ford yetkili servislerinde yapılan tüm bakım ve onarımlarda, orijinal Ford değişim parçaları kullanılır. Bu parçaların tamamı Ford kalite ve güvenlik standartlarına uygundur. Böylece hem aracınıza tam olarak uyum sağlar hem de aracınızın performansına destek olurlar. F Kasko Sadece Ford markalı araçlar için oluşturulmuş, sizi ve Ford unuzu güvence altına alan, tüm parça değişimlerinde Ford güvenlik standartlarına uygun kaliteli parçaların kullanılmasını sağlayan ve daha birçok detayla donatılmış kapsamlı bir kasko sigortasıdır. Aracınız madem ki Ford marka, kaskonuz da Ford a özel F Kasko olsun. Böylece siz de Ford yetkili servislerinde uzman onarım rahatlığını ve kaliteyi yaşayın. Aracınız ilk günkü değerini korusun, canınız güvende olsun Ford Aksesuarları Aracınız için özel olarak tasarlanmış, yüksek kalite ve emniyet standartlarında üretilmiş pek çok Ford aksesuarı vardır. İçlerinden sizin ihtiyacınıza ve zevkinize uyanları mutlaka bulacaksınız. Ford Servislerinde Aracınıza Uygun Lastikler Ford marka aracınızın, sunduğumuz kalite ve güvenlik standartlarını karşılayan yüksek performanslı lastiklere sahip olması için alanında lider lastik üreticileri ile birlikte çalışıyoruz. Yol ile olan temasınız yalnızca aracınızın lastikleri ile sağlanır. Bu nedenle aracınızda doğru lastiklerin kullanılması son derece önemlidir. Aracınıza uygun yaz ve kış lastik çeşitlerini Ford yetkili servislerimizden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ford İkinci El de Garanti Sizi ikinci el araç almanın tüm zorlukları ve risklerinden kurtarıyor, ikinci el parkımızdaki araçları; ekspertizi yapılmış, geçmişini sorgulayabileceğiniz, Ford Finans ın kampanyalı ve çok cazip faiz oranları ile sizlere sunuyoruz. Satın alacağınız tarihten itibaren 1 yıl/ km (hangisi önce dolarsa) boyunca geçerli olan 8 yaş ya da km ye kadar olan ve gerekli şartları sağlayan ikinci el araçlarda sunulan Ford İkinci El güvencesi farkını fark etmek için sizleri Ford İkinci El yetkili satıcılarına bekliyoruz. Ford Direkt Hattı 365 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmetinizde olan Ford Direkt Hattı ndan, çok çeşitli konularda hizmet alabilirsiniz. Kampanyalar ve satış portföyünde bulunan ürünler hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir, ürünlerle ilgili tanıtım broşürü isteyebilirsiniz. Sadece Ford sahiplerine özel olan bu hattan, her türlü istek ve öneriniz, direkt olarak Ford Otosan a ulaştırılır. Ford un güleryüzlü müşteri temsilcileri size her türlü konuda yardımcı olacaktır.

17 Mart 2015 / Bilgi İçin FordDirekt Hattı Bayi Kaşesi F O R D Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin kendi markalarıyla sundukları ürünleri içermektedir. Onaylı firmalar tarafından sunulan aksesuarlar üreticinin garanti şartlarına tabidir. Mart 2015 te basılmış olan bu broşür, basım tarihinde geçerli olan teknik özellikler ve standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanımlar hakkında bilgi verir. Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., araçların model, teknik özellik, standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanım ve renklerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Broşürde yer alan renklerin ton ve parlaklıkları baskı tekniği nedeniyle gerçek renklere göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenlerle broşürde bulunan donanım, teknik özellik, açıklama ve görseller ile satışa sunulan araçlar arasında farklılıklar bulunabilir. Bu broşür, içinde belirtilen özelliklere ilişkin bir taahhüt teşkil etmez. Satın almak istediğiniz aracın özellikleri hakkında güncel ve doğru bilgiye ulaşmak için Yetkili Satıcılarımıza başvurmanızı rica ederiz.

Verso kendinize bir aile macerası yaratın.

Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Verso Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Tasarım Yeni dinamik tasarımımız aile dostu fonksiyonellikle buluştu. İç mekân Dışarıdan kompakt, içi ise oldukça geniş olan Verso ayrıca çok sayıda eşya

Detaylı

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER BAKIŞ Profesyonel performans s. 06 MASTER İŞ BAŞINDA Her ihtiyaca yönelik çözümler s. 10 YAKIN PLAN Motor ve yükleme seçenekleri s. 16 GÜVENLİK

Detaylı

Basım tarihi: Eylül 2013

Basım tarihi: Eylül 2013 Fiat ın en yeni modellerini, otomobilinizle ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir, kısa sürede

Detaylı

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri YENİ DUCATO KAMYONET Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir,

Detaylı

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik.

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik. IBIZA SEAT Ibiza nın genç ruhu, performansıyla birleşti. Tasarımı, eğlenceye ortak oldu. Hep kendi çizgisinde ilerledi. Ve klasik bir model olduğunu kanıtladı. MÜKEMMEL UYUM Ibiza her zamankinden daha

Detaylı

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK.

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. Yeni i20. ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. O artık tepeden tırnağa yeni... İlk görüşte kalbini yerinden çıkaracak kadar nefes kesici... Yeni i20, heyecan verici bir

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION VOLVO Kullanici el kıtabi WEB EDITION S40 2006 Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle.

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Hidrodinamik tahrikli Dizel ve LPG forkliftler (Tork konvertörü) 1.600 ile 3.500 kg arası taşıma kapasitesi sunar. 1 Neden bir Jungheinrich

Detaylı

Volvo FH ınızı özelleştirin.

Volvo FH ınızı özelleştirin. TEKNİK ÖZELLİKLER Volvo FH ınızı özelleştirin. Sunduğu sonsuz sayıda olasılık ile Volvo FH serisi araçlar, her türlü taşımacılık işine uygun hale getirilebiliyor. Esnek şasi düzeni ve VBI (Volvo Üstyapı

Detaylı

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 2 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 3 HEYECAN VERİCİ En iyi

Detaylı

GARANTİ VE BAKIM KİTABI. 14A_CPE_0220_TU.indd 1 25/02/2014 13:04:35

GARANTİ VE BAKIM KİTABI. 14A_CPE_0220_TU.indd 1 25/02/2014 13:04:35 GARANTİ VE BAKIM KİTABI 14A_CPE_0220_TU.indd 1 25/02/2014 13:04:35 Garanti belgesi Garanti sözleşmesi PEUGEOT garanti sözleşmesinin geçerlilik kazanması için, bu sertifika doldurulmalı ve satış noktasının

Detaylı

Teknik kılavuz. Sürüm 02/2014

Teknik kılavuz. Sürüm 02/2014 1 Teknik kılavuz Sürüm 02/2014 2 Nokian Lastikleri Teknik kılavuz İçindekiler Önsöz... 3 Lastik üretim süreci... 5 Lastik yapımı... 6 Lastik markalama... 8 Yük ve hız belirleme...11 Patlak halde yol alabilen

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu SIMPLY CLEVER ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu Bu kullanma kılavuzunun yapısı (açıklamalar) Elinizdeki bu kılavuz, gerekli bilgileri bulmanızı ve okuyarak anlamanızı kolaylaştırmak için, tamamen sistematik

Detaylı

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI Web Edition DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

DAVRANIŞ PSİKOLOJİSİ DERSİ SORULARI

DAVRANIŞ PSİKOLOJİSİ DERSİ SORULARI DAVRANIŞ PSİKOLOJİSİ DERSİ SORULARI 1. Aşağıdakilerden hangisi sürücü davranış modeli bileşenlerinden değildir? A) Hava koşulları B) Yatkınlıklar C) Hareket belirleyicileri D) Durumsal etkenler 2. Sürücü

Detaylı

Türkiye Genel Distribütörü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

Türkiye Genel Distribütörü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Ocak 2015 Tüm ürün çizimleri ve özellikleri, dosyanın hazırlandığı tarihlerdeki mevcut bilgilere dayandırılmıștır. Katalogdaki ürünler ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. TOFAȘ Türk Otomobil Fabrikası

Detaylı

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri

3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Totally Integrated Power SENTRON 3VA Kompakt Tip Güç Şalterleri Sizin ihtiyaçlarınız dikkate alınarak tasarlanmış, eksiksiz bir sistem. www.siemens.com.tr/3va İçerik 3VA kompakt tip güç şalterleri 04 Güç

Detaylı

224 kw. 45,5 t. Mobil materyal elleçleme makinesi 18 m. Kademe IV

224 kw. 45,5 t. Mobil materyal elleçleme makinesi 18 m. Kademe IV 224 kw 45,5 t Mobil materyal elleçleme makinesi 18 m Kademe IV Her türlü ayrıntı düşünülmüş. E Serisi. E serisi makineyi avantajlı kılan özellikler Hidrolik elleçleme makinelerinin tasarımı ve yapımı konusunda

Detaylı

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir.

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. ON ROAD Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. Bu kılavuz ATV150U On Road modelini içermektedir.

Detaylı

YÜK TAŞIMA HİZMETİ ARAÇLARI

YÜK TAŞIMA HİZMETİ ARAÇLARI YÜK TAŞIMA HİZMETİ ARAÇLARI Dışarıda işler zorlaşabilir. Ekipler gidip gelir. Bütçeler inip çıkar. orumluluklar artar ancak bir tek Carryall sabit kalır. Gün içinde ve dışında çalışmaya devam eder; yük

Detaylı