JSB FX6000 SERİSİ INTELLIGENT ADRESLİ TİP YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "JSB FX6000 SERİSİ INTELLIGENT ADRESLİ TİP YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ"

Transkript

1 JSB FX6000 SERİSİ INTELLIGENT ADRESLİ TİP YANGIN ALGILAMA VE ALARM SİSTEMİ

2 FX6000 uygulayıcılar ve bina kullanıcıları tarafından özellikle talep edilen kolay kurulum ve kullanım özellikleri olan ve ayrıca lider olmanın getirdiği geliştirilmiş özelliklere sahip bir Analog adresli yangın alarm sistemidir. Panel sıva altına veya sıva üstüne monte edilebilir şekilde hazırlanmıştır. Uygun ölçülerde hazırlanmış metal arka kutusu ile arkadan veya yukarıdan gelecek olan kablo bağlantıları için rahat ve ferah kurulum sağlar. İstendiğinde dahili yazıcı özelliği de taşıyan tekli, ikili ve dört looplar için tasarlanmış ve sunulmuştur. Buna ilave olarak; hem pasif hem de tamamen operasyonel tekrarlama panelleri mevcuttur. Optik, İyon, foto termal ve sıcaklık detektörleri ile duvar montaj tabanlı veya bağımsız alarm sirenleri ile gücünü looptan alan ledli ışıldaklar gibi bol ve çeşitli yardımcı cihazlara FX6000 ile kumanda edebilir ve onları yönetebilirsiniz. GENİŞ VE ÇOK AMAÇLI DOKUNMATİK EKRAN KONTROLÜ TEK, İKİLİ VE DÖRT LOOP LU UYARLAMA T BAĞLANTI ALGILAMALI YAZILIM BAZLI ADRESLEME GENİŞ YARDIMCI CİHAZ SEÇENEKLERİ TAM NETWORK UYUMLU OPSİYONEL DAHİLİ YAZICI DAHİLİ BATARYA VE GÜÇ KAYNAĞI HER LOOPDA 150 ADRES KAPASİTESİ

3 FX6000 İLE TANIŞMAK Entegre Bir Sistem Olarak Dizayn Edildi. FX6000 parçaları sistemin bir bütün halinde ve tamamen birbirleriyle uyumlu bir şekilde çalışması için özel olarak tasarlanmıştır. Böylelikle panel, detektörler, arabirimler ve yardımcı destek üniteleri ile birbirleri ile tam uyumlu olarak çalışabilmektedir. Geniş Kapasite FX6000 in her bir loop u 150 adrese kadar bağlantı kabul edebilmektedir. Bu şekli ile de EN54 uyumludur. (EN54 Standardı en fazla 512 bağlantısına izin vermektedir.) Paneller bir, iki ve dört loop yaratabilecek şekillerde sunulmaktadır. 63 panele kadar network kurulabilmekte ve bu tek bir sistem olarak bağlı aygıta kumanda edilebilmektedir. FX6000 PANELİ SİSTEMİN KALBİ Kullanımı Kolay Arayüz Çok amaçlı bir klavye olarak da kullanılabilen ve gerekli tüm bilgilere ulaşabilmenizi sağlayan geniş ( 120mm X 90mm ) dokunmatik bir ekran; kullanıcı arabiriminin ana unsurunu oluşturmaktadır. Bu sistemle, diğer sistemlerde olan ve sınırlandırılmış düğmeler yüzünden kullanıcısına dar kapsamlı hizmet verilmesine sebep olan tüm engeller ortadan kalkmış; geniş kapsamlı bir kullanım ve kumanda özellikleri olan dokunmatik ekran hizmete sunulmuştur. Bu ekranda konu ile ilişkilendirilmiş yardım bilgilerine hemen ulaşabilmek, sisteme yabancı olan kullanıcılara anından tam destek sunmaktadır. FX6000 dokunmatik ekranı seçilmiş fonksiyonlara kendini otomatik olarak derhal adapte edebilmektedir. Eğer cihaz değiştirme yazı mönüsü seçilirse, ekran otomatik olarak bir QWERT klavye haline dönüşerek hızlı ve kolay bir şekilde gerekli yazıları sisteme girmenize olanak sağlayan bir hale gelecektir. Dokunmatik ekran çok geniş bir kullanıcı/mühendislik olanaklarını bünyesinde barındırırken aynı zamanda hala çok kolay kullanım yapısını taşımaya devam etmektedir. Örneğin sisteme yeni bir aygıtın eklenmesi veya bir aygıtın sistemden kaldırılması veya bunlarla ilgili bilgilerin değiştirilebilmesi için bir servis elemanının sizi ziyaret etmesine gerek bile olmayacaktır. Geniş LCD (Likit Sıvı Kristal) ekranda tam bir sistem durum bilgisi sunan panel, bunun yanı sıra 96 geleneksel Alan İndikatör Led i ile de yangının durumu hakkında net bir bilgi de sunmaktadır. Bu da sisteme tamamen yabancı kullanıcıların dahi kolayca bilgi almasını ve durumu anlamasını sağlamaktadır. Buna ilaveten de birkaç Sistem Durum İndikatör Led i ile teknik altyapısı olmayan kullanıcıların dahi sistemin durumu hakkından net bilgi alması sağlanmıştır.

4 SİSTEMİN İNCELENMESİ Kullanıcı Konfigürasyonları ve Bakım Olanakları FX6000 ayrıntılı sistem konfigürasyonu olanaklarıyla donatıldığı için kullanıcı bir aygıt ilavesi veya kaldırılması gibi işlemler ile bununla ilgili yazılı bilgilerin değiştirilmesi gibi operasyonları LCD Panelden kolaylıkla ve yardımcı bir teknik eleman veya mühendis olmadan da yapabilir. Başlangıç konfigürasyonları ve daha karmaşık sistemlerin yeniden yapılandırılması işlemleri için JSB tarafından sağlanan ve yetkili elemanlar tarafından kullanılan yazılımları gerektirmektedir. Basitçe Büyüme Olanakları FX6000 gelecekte oluşabilecek sistem genişlemelerinin basitçe yapılabilmesine olanak sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Örneğin FX6000 programlandıktan sonra eklenecek bir ilave cihaz için sistem derhal bir sonraki adresi otomatik olarak atayarak, diğer adreslerin yer değiştirmesini veya herhangi bir karışıklığı engelleyecek, size kolaylıkla cihaz ilave edebilme rahatlığını verecektir. Aynı şekilde bir cihazın sistemden kaldırılması durumunda da FX6000 bu cihazın adresini sonra kullanılmak üzere saklayacak ve yine, diğer adres ve planlarda değişiklik yapmanıza gerek kalmayacaktır. T Bağlantı Algılamalı Yazılım Bazlı Adresleme FX6000 akıllı bir adresleme teknolojisi sunar. Sistem kurulumunun ardından Autolearn (Otomatik Algıla) mönüsü seçildiğinde FX6000 otomatik olarak loopları tarar ve loopdaki pozisyonuna göre adreslemeyi de otomatik olarak yapar. Bu özelliği ile sisteminizi olası adresleme hatalarından korur ve büyük bir zaman kazancını sağlar. FX6000 ile gelen en önemli gelişme ise T bağlantı algılamasıdır. Panel adresleme aşamasında bir T bağlantı cihazı algıladığında onu ve ona bağlı diğer cihazları bağlı bulunduğu loopdan ayırarak teker teker adresler ve tekrar loop adreslemeye geri döner. Böylelikle sisteme eklenen yada eklenecek bütün T bağlantılar için sorunsuz, güvenli ve hızlı bire adresleme sağlanmış olur. FX6000 kısa devre algılama sistemine sahiptir. Cihazlardan herhangi biri kısa devre durumuna geçtiğinde sistem bir uçtan diğer uca kadar loop üzerinde algılama ve kontrol işlevini durdurmadan sürdürebilir. T bağlantı cihazı da aynı özelliğe sahip olduğundan olası bir kısa devre durumunda sistemin sağlamlığı ve çalışma bütünlüğü bozulmadan devam eder.

5 Geliştirilmiş Alarm Kontrol Olanakları FX6000 Geliştirilmiş alarm uyarı ve ses kontrol sistemleri ile donatılmıştır. Çok kademeli programla ile her bir siren farklı ve özel adreslerden gelebilecek uyarılara yanıt verebilmeye programlanabileceği gibi, network üzerinde kurulu bulunan tüm alanlar ve paneller için standart genel alarm çaldırma işlevlerini de yürütebilir. Panel üç aşamalı olarak sirenlerin çalışmasını kontrol edebilme yeteneğine sahiptir. Örneğin; bir detektöre en yakın sirene yönlenip sürekli çalmasını sağlayabileceği gibi diğer sirenleri de hazırda bekleterek genel yangın alarmını çaldırmaya başlamadan evvel durumun araştırılmasını bekleyebilme ve gerekli sinyal geldiğinde ise tüm sirenleri devreye alma şeklinde programlanabilmektedir. Dahili Güç Kaynağı ve Batarya Desteği FX6000 enstalasyonu kolaylaştırmak için dört looplu sistemlerinde dahi dahili güç kaynağı ve batarya ile donatılmıştır. Paneller, standart ve/veya genişletilmiş batarya sistemleri ile dahil edilmiş olarak sunulabilmektedir. Sistemin daha uzun süreli batarya desteği gerektirecek kullanım yerlerinde ilave batarya bağlama sıkıntısı yaşamadan daha derin haznesiyle ve ilave batarya uyumlu şarj ünitesiyle FX6000 size bu olanakları tanımaktadır.

6 Opsiyonel Dahili Yazıcı FX6000 panelleri dahili yazıcı ile donatılabilmektedir. Yazıcı eklendiğinde yazıcı kapağı altıdan kolay ve hızlı bir biçimde ulaşılabilir. Yazıcı kağıdı basitçe kağıt yuvasına oturtulur ve yazıcı otomatik olarak kağıdı çekerek işlemine başlar. Yazıcı otomatik olarak yada istendiğinde bilgileri yazacak şekilde programlanabilmektedir. Opsiyonel Menteşe Kilitli Kapak Tüm fonksiyonlara ulaşmak bir seri şifrenin LCD dokunmatik ekrana girilmesi ile mümkündür. Bu şifreler arzu edildiğinde tarafınızdan yeniden düzenlebilmektedir. Daha yüksek bir güvenlik istendiğinde kilitlenebilen şeffaf bir kapak sisteme ilave edilebilmektedir. Sunulan Renkler Standart FX6000 paneller gri renklidir. Opsiyonel olarak ilave bir bedelle Grafit rengi paneller de mevcuttur. FX6000 paneller networklenebilmektedir. Network panelleri ise fonksiyonel tekrarlama paneli olarak da kullanılabilirler. Buna alternatif olarak düşük maliyetli pasif tekrarlama panellerimiz de mevcuttur. Pasif paneller ya networke yada bir loopun üzeride istenilen yere monte edilebilmektedir.

7 FX6000 tarafından kullanılabilen detektörler geniş bir çeşit yelpazesindedir. Bunlardan bazıları: Optik Detektörler İyon Detektörleri Foto Termal Detektörler Çoklu Termal Detektörler Foto Termal detektör kombine olarak yada sadece termal detektör olarak ayarlanabilir. Isı detektörü ise ısının yükselmesine duyarlı olacak şekilde veya sabit bir ısıya reaksiyon gösterecek biçimde kullanılabilir. Optik ve İyon detektörleri tabanları dahil 47mm yüksekliğindedir. Termal veya Foto Termal detektörlerin ise tabanları dahil yükseklikleri 57mm dir. Tabanlar basit ve hızlı enstalasyonunuza olanak sağlayacak biçimde üretilmiştir. Loop girişi çıkışı ve topraklama terminalleri ile donatılmışlardır. Detektörlerin tümü enstalasyonu kolaylaştırmak ve araştırma kolaylığı sağlamak amacıyla her yönden görülebilen LED lerle donatılmıştır. Bu Led ler de farklı şekillerde sinyal vermeye programlanabilmektedir. Bu detektörlere ilave olarak loop beslemeli ışık detektörü de FX6000 e bağlanabilmektedir.

8 UYUMLU BUTONLAR FX6000 uyumlu butonlar: Sıva üstü buton Sıva altı buton Sıva üstü korumalı buton Led ler de farklı şekillerde (tamamen kapalı veya panelle haberleşme modu gibi.) sinyal vermeye programlanabilmektedir.

9 UYUMLU SİRENLER VE IŞILDAKLAR FX6000 e konvansiyonel sirenler ve ışıldaklara bağlanabildiği gibi loop beslemeli sirenler ve ışıldaklarda FX6000 ile kullanılabilmektedir. Bunlar: Kombine sıva üstü siren ( 95 db(a) maksimum çıkış gücü) Tekli siren ( 100 db(a) maksimum çıkış gücü) Hava şartlarına dayanıklı tekli siren ( 100 db(a) maksimum çıkış gücü) Ana Siren Tabanı FXN538/LBS özellikle en son JSB kendinden adresleme teknolojisine uygun ve destekleyen bir ünite olarak tasarlanmıştır. Bu tabanın üzerine ilave edilen bir bilezik ile sadece basit bir çevirme hareketi ile istendiğinde siren, istendiğinde de detektör takılabileceği gibi üstüne kapatılabilen kapağı ile gizlenmiş bir hale de dönüştürülebilmektedir. Ayrıca kilit sistemi ile istenmeyen veya kasten yerinden çıkartılmaya karşı da önlem alınmıştır.

10 Yalnız başına çalışabilen sirenler yüksek güçte uyarı sesi istenen alanlarda özellikle idealdirler. Bu tür sirenler de iki çeşit halinde sunulmakta olup Standart tip ve IP66 uyumlu çeşitlerdir. Loop Beslemeli Işıldaklar Loop beslemeli ışıldaklar en son LED teknolojisi ile üretilmişlerdir. Besleme gerilimlerini looptan alarak çalışırlar. Bu cihazlar özellikle işitme sorunu olan kişiler ve genel olarak da görsel bir uyarının gerektiği yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. FX6000 için tasarlanmış ve uyumlu çalışan birçok arabirim mevcuttur. Bunlardan bazıları şunlardır: 3 Kanallı I/0 Cihazı FXN510 3 giriş ve 3 de çıkış kanalı mevcuttur. 3 farklı cihazdan gelecek olan sinyalleri izlemek üzere tasarlanmıştır. Bunlara örnek ise yağmurlama sistemleri, anahtarlama devreleri veya VESDA sistemleri olabilir. Ayrıca hava kontrol sistemleri veya kontrol sistemlerine erişim gibi farklı işlemlere yarayacak 3 ayrı (gerilimsiz) bağlantı noktasına sahiptir. Giriş ve çıkışlar birbirlerinden bağımsız olarak çalışırlar. Ayrıca çıkışlar FX6000 ın müdahale etme yeteneklerine erişilebilecek şekilde de programlanabilmektedir. Cihazın girişleri ayrıca açık veya kısa devre izleme veya yağmurlama sistemlerinden yangın ihbarı algılamak gibi geliştirilmiş uygulamalarda da kullanılabilmektedir. Bunların dışında yangın kontrol amaçlı olmayan gündüz-gece modu ayarları gibi farklı amaçlarda da anahtar olarak kullanılabilmektedir. Çıkışlar maksimum. 1A ve 30Volt (DC) kapasitesine sahiptir.

11 1 Kanal I/0 cihazı (Yüksek Voltajların Kontrol için) FXN511 Tek kanallı bir I/0 cihazı olup genellikle otomatik kapıların açılması veya tesisin durdurulması sinyallerini üretmek için kullanılır. Çıkışı ise maksimum. 1A ve 230 Volt (AC) kapasitesine sahiptir. Cihazın girişi ayrıca açık veya kısa devre izleme veya yağmurlama sistemlerinden yangın ihbarı algılamak gibi geliştirilmiş uygulamalarda da kullanılabilmektedir. Bunların dışında yangın kontrol amaçlı olmayan gündüzgece modu ayarları gibi farklı amaçlarda da anahtar olarak kullanılabilmektedir. Alan İzleme Ünitesi FXN512 konvansiyonel detektörlerin ve butonların FX6000 e bağlanmasını sağlar. 20 değişik çeşit JSB detektörü ile uyumludur. Ayrıca limitsiz buton bağlanabilmekte olup bunların sayılarının belirlenmesi konusunda BS5839 / standardına bakılmasında fayda vardır. UYUMLU ARABİRİMLER Lokal İzleme Arabirimi FXN516 bir alanın konvansiyonel detektörleri ve sınırsız sayıda buton bu cihaza bağlanabilir. 24 Volt röle çıkışı ile bir güç kaynağına da hata kontrolü ve izleme amacıyla da bağlanabilmektedir. Ayrıca 2 tur sonlandırılmış konvansiyonel sirene de bağlanabilmektedir. Siren devreleri zaman gecikmeli, sürekli veya kesikli olarak çalışmaya programlanabilir. T Bağlantı Arabirimi FXN513 Analog cihazlardan oluşan bir T bağlantının FX6000 ile kurulmasını sağlar. Adresleme işlemi sırasında panel bir T bağlantı algıladığında adreslemeye bu bağlantı üzerindeki bütün birimleri da dahil eder ve sonra loop üzerinde adreslemeye kaldığı yerden devam eder. Bu arabirimdeki kısa devre koruma özelliği ile de sistemi olası bir kısa devrede iletişim dışı kalmasını engeller.

12 4 Çıkışlı Siren Devre Kontrol Cihazı FXN515 Loopa bağlı olarak çalışan bu arabirim dört adet bağımsız siren devresini kontrol edebilir. Bu ünite sayesinde siren devreleri direk olarak panele bağlanma zorunluluğu olmadan devreye alınabildiğinden enstalasyon çok büyük oranda kolaylaşır. Ünite sadece tek bir adres kullanır ama her siren devresi bağımsız olarak sebep ve sonuç ilişkisine uyumlu olarak programlanabilmektedir. Bu ünite kendisine direk bağlı bir 230 Volt enerji gerektirir. Elektrik kesilmesi olasılığında ise çalışmasını kesintisiz sürdürmesini sağlayan bir de bataryaya sahiptir. Sistemin Networklenmesi Maksimum 63 adet FX6000 paneli ve daha ekonomik olan tekrarlama panelleri ile tek bir operasyonel network kurulabilmektedir. Her panele eklenecek bir network bağlantı kartı ile bu sağlanabilir. Böyle bir network sisteminde olası bir yangın uyarısı bütün panellerden aynı anda izlenebilir. Dolayısıyla uyarı durdurma ve yeniden başlatma gibi işlemler de network üzerindeki herhangi bir panelden yapılabilir. SİSTEM NETWORKLEME Network durumundaki paneller yan tarafta gösterildiği şekilde bir network yapılanması olarak kurulur. Tekrarlama Panel Opsiyonu Networklenmiş paneller birer aktif tekrarlayıcı olarak da kullanılabilinir, ancak daha ekonomik bir çözüm olarak pasif tekrarlama panelleri önerilir. Bu Pasif paneller loop da bir panele yada loopun kendisine bağlanarak çalışabilir. Pasif panellerde 2 satırda 40 karakter kapasiteli bir LCD ekran bulunmakta ve bu ekranda herhangi bir yangın veya hata raporunun detayları okunabilmektedir. Bu tip panellerde ayrıca 5 adet düğme bulunmakta ve bu düğmeler uygun giriş kodlarının girilmesinden sonra sistemin reset edilmesi, alarmın susturulması gibi işlemlerin yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

13 Tekrarlama panel kutularında dahili bir batarya elektrik kesilmesi olasılığında çalışmasını kesintisiz sürdürmesini sağlar. Bu paneller 230 Volt enerji bağlantısı gerektirir. Loop konfigürasyon şeması

14 FX6000 SİSTEM BİLEŞENLERİ TABLOSU SİPARİŞ KODU ÜRÜN TANIMI FX6000/1 1 Loop 150 Adres Kapasiteli Analog adresli Kontrol Paneli FX6000/2 2 Loop 300 Adres Kapasiteli Analog adresli Kontrol Paneli FX6000/4 4 Loop 600 Adres Kapasiteli Analog adresli Kontrol Paneli FX6000/1/P 1 Loop 150 Adres Kapasiteli Analog adresli Dahili Printerli Kontrol Paneli FX6000/2/P 2 Loop 300 Adres Kapasiteli Analog adresli Dahili Printerli Kontrol Paneli FX6000/4/P 4 Loop 600 Adres Kapasiteli Analog adresli Dahili Printerli Kontrol Paneli FX6000/1/NC/P 1 Loop 150 Adres Kapasiteli Analog adresli Dahili Printerli Network Kartlı Kontrol Paneli FX6000/2/NC/P 2 Loop 300 Adres Kapasiteli Analog adresli Network Kartlı Kontrol Paneli FX6000/4/NC/P 4 Loop 600 Adres Kapasiteli Analog adresli Network Kartlı Kontrol Paneli FXRP6000/N Kontrol Paneli,LCD Ekranlı+Network kartı+ Printer ve akü dahil Repeater Panel FXNC6000 Network Kartı FX6000/1/G 1 Loop 150 Ad. Kapasiteli Analog adresli Grafit renkli Kontrol Paneli FX6000/2/G 2 Loop 300 Ad. Kapasiteli Analog adresli Grafit renkli Kontrol Paneli FX6000/4/G 4 Loop 600 Ad. Kapasiteli Analog adresli Grafit renkli Kontrol Paneli FX6000/1/P/G 1 Loop 150 Ad. Kapasiteli Analog adresli Grafit renkli Dahili Printerli Kontrol Paneli FX6000/2/P/G 2 Loop 300 Ad. Kapasiteli Analog adresli Grafit renkli Dahili Printerli Kontrol Paneli FX6000/4/P/G 4 Loop 600 Ad. Kapasiteli Analog adresli Grafit renkli Dahili Printerli Kontrol Paneli FXN721 Intelligent İyonizasyon Duman Dedektörü FXN722 Intelligent Kombine(Optik+Isı) Dedektörü FXN723 Intelligent Optik Duman Dedektörü FXN725 Intelligent Isı - Artış Hızı Dedektörü 55 C FXN720 Intelligent Standart Dedektör Tabanı FXN501 Intelligent Manuel Alarm Butonu - Sıva Üstü Montaj Kasası ve Camı ile komple FXN502 Intelligent Manuel Alarm Butonu - Sıva Altı Montaja Uygun Camı ile komple FXN503 Intelligent Weatherproof Manuel Alarm Butonu Montaj Kasası ve Camı ile komple FXN510 3 Kanal Input/output modülü FXN511 1 Kanal Röle Kontrol Modülü FXN512 Zon monitör Modülü ( Dedektör zonu ve Alarm Buton zonu olarak ayırabilme özellikli) FXN513 Loop Hattı T bağlantı sürücü modülü FXN515 4 Kanal bağımsız programlanabilir sesli alarm kontrol modülü FXN516 Zon Monitör - Sesli Alarm Kontrol Modülü FXN538/LBS Loop hattı beslemeli dedektör tabanına monte edilebilir adresli tip korna FXN538/LPS Loop hattı beslemeli tavan veya duvara monte edilebilir adresli tip korna FXN538/LBSW Loop hattı beslemeli harici tip ( IP66 ) duvar tipi adresli korna FXN338/BCN Loop hattı beslemeli çakar ikaz lambası

EVPU ADRESLİ YANGIN ALARM PANELLERİ

EVPU ADRESLİ YANGIN ALARM PANELLERİ ADRESLİ YANGIN ALARM SİSTEMLERİ EVPU ADRESLİ YANGIN ALARM PANELLERİ EVPU SAYA ADRESLİ YANGIN ALARM PANELİ - 1 Loop 240 Adres 1 looptan başlayarak, 2 loop arttırma kartı ile 9 loopa kadar genişletilebilir.

Detaylı

Intelligent Adresli Yangın Algılama Panelleri

Intelligent Adresli Yangın Algılama Panelleri Marka (ürün) Resim Ürün Açıklama Liste Intelligent Adresli Yangın Algılama Panelleri GST200-2/1 Intelligent adresli Yangın paneli 1 loop 235 adres 30 zon led gösterge paneli dahil LC200 loop arttırma kartı

Detaylı

Yeni bir Elektrik ve Kontrol Dünyasının inşaası

Yeni bir Elektrik ve Kontrol Dünyasının inşaası Building Management Systems Yeni bir Elektrik ve Kontrol Dünyasının inşaası Bina Yönetim Sistemleri SCHNEIDER ELECTRIC TAC Esmi Intellia Elektrik baglanti ve Montaj cizimleri www.schneider-electric.com.tr

Detaylı

2010/3 FĐYAT LĐSTESĐ

2010/3 FĐYAT LĐSTESĐ 2 Çevrime kadar genişleyebilen plastik önyüzlü, adresli yangın alarm santralları ML-1210.N Maxlogic Akıllı Analog Adresli Yangın Alarm Santralı, Çevrimsiz, Network 1.500,00 MaxLogic ML-1211 Maxlogic Akıllı

Detaylı

2010/7 FİYAT LİSTESİ

2010/7 FİYAT LİSTESİ BÖLÜM 1: Maxlogic serisi 2 çevrime kadar genişleyebilen adresli yangın alarm santralları ML-1210.N Maxlogic Akıllı Analog Adresli Yangın Alarm Santralı, Çevrimsiz, Network $1.500,00 MaxLogic ML-1211 Maxlogic

Detaylı

Bosch 1200 Serisi Yangın Paneli Değer verdiklerinizi koruyun

Bosch 1200 Serisi Yangın Paneli Değer verdiklerinizi koruyun Bosch 1200 Serisi Yangın Paneli Değer verdiklerinizi koruyun 2 1200 Serisi Yangın Paneli Rahatlık kurmak İhtiyaçlarınıza göre tasarlanmış eksiksiz koruma 1200 Serisi Yangın Paneli, yangın koruma için esnek,

Detaylı

SATIŞ DESTEK DOKÜMANI

SATIŞ DESTEK DOKÜMANI SATIŞ DESTEK DOKÜMANI ML-136X / ML-136X.SCI MAXLOGİC AKILLI ADRESLİ SİSTEM 2/1 I/O MODÜLÜ (2 GİRİŞ / 1 ÇIKIŞ) / KISA DEVRE İZOLATÖRLÜ MAXLOGİC AKILLI ADRESLİ SİSTEM 4/2 I/O MODÜLÜ (4 GİRİŞ / 2 ÇIKIŞ) /

Detaylı

YangınAlarmSistemleri

YangınAlarmSistemleri YangınAlarmSistemleri ALPHA 2 2 Bölgeli Konvansiyonel Yangın Alarm Paneli 159 ALPHA 4/8/12 4 Bölgeli (12 Bölgeye Kadar Genişleyebilir) Konvansiyonel Yangın Alarm Paneli 159 EX4A4 4 Bölge Yükseltme Kartı

Detaylı

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın Algılama Sistemleri Yangın Algılama Sistemleri Görüntü Sensörü Yatay Çözünürlük Lens Görüş Açısı IR LED Sayısı Resim Pixel Sayısı Shutter Hızı AGC, BLC White Balance S/N Oranı Model Sayfa Besleme Adresli Yangın Çalışma Algılama

Detaylı

1960 tan beri kalitede efsane marka...

1960 tan beri kalitede efsane marka... 1960 tan beri kalitede efsane marka... 1 2 Görüntülü Sistemler 3 NR007 WHITE 4,3 EKRAN : M.U.NRL.00007 : 295,00 TL. BLACK 4,3 EKRAN : M.U. NRL.00008 : 335,00 TL. SILVER 4,3 EKRAN : M.U. NRL.00009 : 335,00

Detaylı

MADE IN TURKEY KOD ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ADRESLENEBİLİR AKILLI YANGIN ALARM SİSTEMİ 2015 FİYAT LİSTESİ

MADE IN TURKEY KOD ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ADRESLENEBİLİR AKILLI YANGIN ALARM SİSTEMİ 2015 FİYAT LİSTESİ Yangın Alarm Panelleri MADE IN TURKEY KOD ELEKTRONİK GÜVENLİK SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ADRESLENEBİLİR AKILLI YANGIN ALARM SİSTEMİ 2015 FİYAT LİSTESİ AA402 Elektronik Adresli Akıllı Yangın Alarm

Detaylı

adres: Tems l Plaza 1201/1 Sok. No:4 - Z27 Yen şeh r - Konak / İZMİR tel: +90 (232) 368 11 61 faks: +90 (232) 368 11 61 e-posta: b lg @d ncerelektron

adres: Tems l Plaza 1201/1 Sok. No:4 - Z27 Yen şeh r - Konak / İZMİR tel: +90 (232) 368 11 61 faks: +90 (232) 368 11 61 e-posta: b lg @d ncerelektron adres: Tems l Plaza 1201/1 Sok. No:4 - Z27 Yen şeh r - Konak / İZMİR tel: +90 (232) 368 11 61 faks: +90 (232) 368 11 61 e-posta: b lg @d ncerelektron k.com web: www.d ncerelektron k.com B a ş a r ı l

Detaylı

Yangın Algılama Sistemleri Uygulama Setleri Hırsız Algılama Sistemleri Uygulama Setleri Bina Otomasyon Sistemleri Uygulama Setleri

Yangın Algılama Sistemleri Uygulama Setleri Hırsız Algılama Sistemleri Uygulama Setleri Bina Otomasyon Sistemleri Uygulama Setleri Güvenlik ve Bina Otomasyon Sistemleri Uygulama Setleri, Güvenlik - Otomasyon sistemlerinin öenilmesi, kullanılması, devre elemanlarının tanınması, projelendirilmesi ve uygulamalı eğitime yardımcı olması

Detaylı

Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi Planlarınız kadar esnek

Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi Planlarınız kadar esnek Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi Planlarınız kadar esnek 2 Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi ile endişelerinizden kurtulun Sistemi ihtiyaçlarınız belirler sadece size gereken için ödeme yaparsınız Uzak

Detaylı

Yangına Karşı Alınan Tedbirler Sonucu Sağlanacak Avantajlar

Yangına Karşı Alınan Tedbirler Sonucu Sağlanacak Avantajlar Yangına Karşı Alınan Tedbirler Sonucu Sağlanacak Avantajlar - Can Güvenliği - Mal Güvenliği Yangın algılama ve alarm sistemleri ile bir yangın alarm durumundan haberdar olunarak, insanların güvenli tahliyesi

Detaylı

FOCUS KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ MODEL : ST-IIIB

FOCUS KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ MODEL : ST-IIIB FOCUS KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ MODEL : ST-IIIB TEKNİK ÖZELLİKLER 8 bölge kablolu, 32 bölge kablosuz toplam 40 bölge Türkçe sesli yönlendirme özelliği, 85 db dahili siren Sökülmelere karşı tamper swich PTSN

Detaylı

EASYLAB çeker ocak kontrolörlerine yönelik

EASYLAB çeker ocak kontrolörlerine yönelik .5 X X testregistrierung Kontrol panelleri Tipi Kontrolör yapılandırmasına ait bağlantı soketi EASYLAB çeker ocak kontrolörlerine yönelik kontrolörleri ile birlikte kullanılacak kontrol panelleri, çalışma

Detaylı

Tepe Güvenlik Ürün Kataloğu

Tepe Güvenlik Ürün Kataloğu Tepe Güvenlik Ürün Kataloğu DSC WLS-4945 KABLOSUZ MANYETİK KONTAK 75 mm x 31 mm x 22 mm Pencere ve kapılarda uygulanan kablosuz bir üründür, 1 adet 3V CR-2 lityum pil ile çalışır ve pil ömrü minimum 2

Detaylı

APOLLO XP95 AKILLI YANGIN ALGILAMA ve ALARM SİSTEMLERİ 2011 BAYİ FİYAT LİSTESİ

APOLLO XP95 AKILLI YANGIN ALGILAMA ve ALARM SİSTEMLERİ 2011 BAYİ FİYAT LİSTESİ APOLLO XP95 AKILLI YANGIN ALGILAMA ve ALARM SİSTEMLERİ 2011 BAYİ LİSTESİ AVEKA Algılama ve Kontrol Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi H.Z. Türkkan Sokak Famas Plaza A6 D 24 Okmeydanı İstanbul

Detaylı

3MK-AFP29 1 Loop 64 Adresli Yangın Algılama Paneli

3MK-AFP29 1 Loop 64 Adresli Yangın Algılama Paneli 3MK-AFP29 1 Loop 64 Adresli Yangın Algılama Paneli 3MK-AFP29 adresli alarm paneli mikroişlemci tabanlı ve SMD teknolojisi ile üretilmiştir. 3MK-AFP29 adresli alarm paneline 64 adet dedektör veya buton

Detaylı

ADRESLENEBİLİR AKILLI YANGIN ALARM SİSTEMİ

ADRESLENEBİLİR AKILLI YANGIN ALARM SİSTEMİ ADRESLENEBİLİR AKILLI YANGIN ALARM SİSTEMİ AA402 Elektronik Adresli Akıllı Yangın Alarm Paneli Yangın Alarm Panelleri AA402 1 Çevrimli Elektronik Adreslenebilir Akıllı Yangın Alarm Paneli 1 Çevrim, 250

Detaylı

Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay

Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay 2 Kurulumu, Konfigürasyonu, Bakımı ve Kullanımı Kolay bir Yangın Paneli. Bütün dedektör alanları için durum göstergeli LCD ekran Kolay konfigürasyon

Detaylı

Hareketli. Sistem. Sistemleri. Hareketli. Sistemi

Hareketli. Sistem. Sistemleri. Hareketli. Sistemi Sistemi tartım sistemleri birçok yapının birbirine entegre edilmesiyle oluşur. kalite kriteri sistemleri direkt olarak etkilemektedir. Bu parçaların çoğunun direkt üretimini gerçekleştirebiirnek kurulacak

Detaylı

CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI

CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI 1 CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI http://www.salimusta.com salim@salimusta.com CAPTAIN-I Alarm paneli Özellikleri 6 programlanabilir bölge 2 bölünme Arayıcı: üç kişisel cep veya ev

Detaylı

YANGIN ALARM Sistemleri ELEKS * Ana Besleme : 230V AC 50 Hz * Max. Akým : 1.7 A @ 230V AC * Besleme Gerilimi : 21V DC - 30V DC * Ana Sigorta : 4A * Max. Akü : 2x 12V DC 2Ah Veya 2x 12V DC 7 Ah * Batarya

Detaylı

Upper. Otomatik Bariyerler

Upper. Otomatik Bariyerler otomatik bariyerler: Yetki kontrolü için en iyi çözüm Özel alanlar, ticari veya sanayi kuruluşları, genellikle yetkisiz kişilerin araç park alanlarına girmelerini engellemek için yetki kontrolüne gerek

Detaylı

Online teknik sayfa VISIC50SF TÜNEL SENSÖRLERI

Online teknik sayfa VISIC50SF TÜNEL SENSÖRLERI Online teknik sayfa VISIC50SF A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VISIC50SF Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

Clever made! Ev otomasyonu için etkin çözüm. Merkezi,taşınabilir ve güvenli. Birlikte daha kolay.

Clever made! Ev otomasyonu için etkin çözüm. Merkezi,taşınabilir ve güvenli. Birlikte daha kolay. Clever made! Ev otomasyonu için etkin çözüm. Merkezi,taşınabilir ve güvenli. Birlikte daha kolay. B-Tronic Motorlar Çift-yönlü alıcı entegreli motorlar B01 Serisi Çift yönlü kablosuz alıcı ve hafıza fonksiyonu

Detaylı

KULLANICI KILAVUZU. Adresli Yangın Algılama Kontrol Panelleri Kullanıcı Kılavuzu

KULLANICI KILAVUZU. Adresli Yangın Algılama Kontrol Panelleri Kullanıcı Kılavuzu KULLANICI KILAVUZU Adresli Yangın Algılama Kontrol Panelleri Kullanıcı Kılavuzu 1- Giriş 1.1- Genel Tanımlar Bu kitapçık, analog panellerin kurulum, devreye alma ve bakımları için açıklamalar ve teknik

Detaylı

Security Geçiş Sistemleri. Döner. Kayar Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kapılar. Kapılar. Otomatik 90 Açılır Kapı

Security Geçiş Sistemleri. Döner. Kayar Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kapılar. Kapılar. Otomatik 90 Açılır Kapı Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri Otomatik 90 Açılır Kapı Tek Kanatlı 90 Dışa Açılır Kapı Tek Kanatlı 90 İçe Açılır Kapı Çift Kanatlı 90 Dışa Açılır

Detaylı

KONVANSĐYONEL TĐP YANGIN ALARM SĐSTEMĐ TEKNĐK ŞARTNAMESĐ

KONVANSĐYONEL TĐP YANGIN ALARM SĐSTEMĐ TEKNĐK ŞARTNAMESĐ KONVANSĐYONEL TĐP YANGIN ALARM SĐSTEMĐ TEKNĐK ŞARTNAMESĐ A. YANGIN KONTROL PANELLERĐ: 1. Yangın Đhbar Panelleri 1.5mm kalınlıkta sacdan mamül, fırın boyalı bir muhafaza içerisinde bulunacaktır. Panelin

Detaylı

SATIŞ DESTEK DOKÜMANI

SATIŞ DESTEK DOKÜMANI SATIŞ DESTEK DOKÜMANI ML-1630 MAXLOGIC SUPERVISOR GRAFİKSEL İZLEME VE YÖNETİM YAZILIMI ML-1630 Supervisor yazılımı; akıllı adresli yangın algılama sistemlerindeki yangın ve hata olaylarının grafiksel olarak

Detaylı

Semboller : :Açma kapama alteri :Ate leme butonu :Yardımcı röle :Merkez kontak :Normalde açık kontak :Normalde kapalı kontak :UV.

Semboller : :Açma kapama alteri :Ate leme butonu :Yardımcı röle :Merkez kontak :Normalde açık kontak :Normalde kapalı kontak :UV. ALEV MONİTÖRÜ 03A1 Uygulama Alev monitörleri, uygun alev elektrodu veya UV. fotosel ile birlikte, alevin belirli bir standardın altında olduğunu, yanmanın iyi olduğunu veya alevin söndüğünü haber verir.

Detaylı

Genişletme modülleri EM-TRF-USV. EASYLAB'in 230 V şebekeye bağlantısı ve kesintisiz güç kaynağı için K /2012 DE/tr

Genişletme modülleri EM-TRF-USV. EASYLAB'in 230 V şebekeye bağlantısı ve kesintisiz güç kaynağı için K /2012 DE/tr .3 X X testregistrierung Genişletme modülleri TAM EASYLAB adaptör modülü EASYLAB'in 30 V şebekeye bağlantısı ve kesintisiz güç kaynağı için TCU3 Tipi EASYLAB kontrolörlerinin ve TAM Tipi adaptör modüllerinin

Detaylı

SafeLine SL1. SafeLine SL1, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar.

SafeLine SL1. SafeLine SL1, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar. Kataloğu - SafeLine 2011, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar. EN81-28 ve EN81-70 koşullarını yerine getirerek, asansörün en gelişmiş teknoloji olduğunu gösterirken ihtiyacınız olan tüm

Detaylı

TEKNİK ÖZELLİKLER. Giriş Beslemesi. Giriş besleme voltajı. Motor Çıkışı. Motor gerilimi. Aşırı yük ve kısa devre korumalı.

TEKNİK ÖZELLİKLER. Giriş Beslemesi. Giriş besleme voltajı. Motor Çıkışı. Motor gerilimi. Aşırı yük ve kısa devre korumalı. 1 TEKNİK ÖZELLİKLER Giriş besleme voltajı Maks. güç harcaması Besleme koruması Motor gerilimi Motor çıkış akımı Motor kontrol şekli Motor koruması Encoder tipi Encoder çözünürlüğü Encoder voltajı Kumanda

Detaylı

L300P GÜÇ BAĞLANTISI BAĞLANTI TERMİNALLERİ

L300P GÜÇ BAĞLANTISI BAĞLANTI TERMİNALLERİ L3P HITACHI HIZ KONTROL ÜNİTESİ KULLANIM KILAVUZU L3P GÜÇ BAĞLANTISI KONTROL DEVRESİ TERMİNAL BAĞLANTISI BAĞLANTI TERMİNALLERİ Terminal Tanımı Açıklama Sembolü L1 L2 L3 Giriş fazları Şebeke gerilimi bağlanacak

Detaylı

Kapı Tipi Metal Arama Dedektörleri

Kapı Tipi Metal Arama Dedektörleri Kapı Tipi Metal Arama Dedektörleri Ürün Teknik Özellikleri Teknoloji : DSP (Dijital Sinyal İşleme Teknolojisi) Zone Sayısı : 8 Bölge (Multizone), Her Bölge için Farklı Hassasiyet Atama özelliği 0-999 arası

Detaylı

MAVIGARD MG-8110 SERİSİ ADRESLENEBİLİR YANGIN ALARM BUTONU

MAVIGARD MG-8110 SERİSİ ADRESLENEBİLİR YANGIN ALARM BUTONU MAVIGARD MG-80 SERİSİ Özellikler Kullanımı kolay ve EN 5- standardına göre dizayn edilmiş yenilikçi test anahtarı, ileri teknoloji resetleme yapısı ve kullanışlı aksesuarlara sahip olan adreslenebilir

Detaylı

"Alarm Paneli Devrede" Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı

Alarm Paneli Devrede Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı "Alarm Paneli Devrede" Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı 2 Önce güvenlik Doğal olarak, ev veya küçük iş yeriniz için mümkün

Detaylı

Smile HERŞEY KONTROL ALTINDA. Hepsi bir arada ısıtma kontrolörü

Smile HERŞEY KONTROL ALTINDA. Hepsi bir arada ısıtma kontrolörü Smile HERŞEY KONTROL ALTINDA Hepsi bir arada ısıtma kontrolörü Hepsi bir arada ısıtma kontrolörü Smile kontrolörler, güneş enerjisi, Özellikler katı yakıt, doğalgaz ve fuel-oil kazanları, n Birden fazla

Detaylı

GLOBAL KONVENSİYONEL DEDEKTORLER LEDLER BORULU KORNALAR TEPE LAMBALARI ZİLLER SEYYAR LAMBALAR SİRENLER KORNALAR. w w w. s e l d a. c o m.

GLOBAL KONVENSİYONEL DEDEKTORLER LEDLER BORULU KORNALAR TEPE LAMBALARI ZİLLER SEYYAR LAMBALAR SİRENLER KORNALAR. w w w. s e l d a. c o m. KORNALAR SİRENLER SEYYAR LAMBALAR ZİLLER TEPE LAMBALARI BORULU KORNALAR LEDLER DEDEKTORLER KONVENSİYONEL GLOBAL w w w. s e l d a. c o m. t r YANGIN ALGILAMA & UYARI SİSTEMLERİ 2 0 1 4 Ü R Ü N K ATA L O

Detaylı

TOU-S02 Akıllı Pompa Kontrol Ünitesi

TOU-S02 Akıllı Pompa Kontrol Ünitesi TOU-S02 Akıllı Pompa Kontrol Ünitesi TOU-S02 Akıllı kontrol ünitesi, 0.75-7.5KW (1-10 HP) güç aralığındaki direk kalkışlı üç fazlı ikili derin kuyu pompalarının, hidrofor pompalarının ve drenaj pompalarının

Detaylı

YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM SETİ

YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM SETİ YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM SETİ Yenilenebilir enerji sistemleri eğitim seti temel olarak rüzgar türbini ve güneş panelleri ile elektrik üretimini uygulamalı eğitime taşımak amacıyla tasarlanmış, kapalı

Detaylı

V4+ DC Inverter Heat Pump Dış Üniteler

V4+ DC Inverter Heat Pump Dış Üniteler Dış Üniteler 15 TEKNOLOJİLER Fan Izgarası Optimize edilmiş fan kanadı şekli ve yeni hava üfleme ızgarası sayesinde gürültü seviyesinde bir değişiklik olmadan debi artırılmıştır. Ayrıca, dış statik basınç

Detaylı

www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com 1

www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com 1 Alarm Sisteminiz Hakkında Bilmeniz Gerekenler Markalı alarm sisteminiz hakkında bilinmesi ve uygulanması gereken Teknik bilgiler asağıda sıralanmıstır. Sistem Kullanıcıları için uyarılar Alarm sisteminizin

Detaylı

V4+ DC Inverter Heat Pump Dış Üniteler

V4+ DC Inverter Heat Pump Dış Üniteler V4+ DC Inverter Heat Pump Dış Üniteler 15 V4+ DC Inverter Heat Pump TEKNOLOJİLER Fan Izgarası Optimize edilmiş fan kanadı şekli ve yeni hava üfleme ızgarası sayesinde gürültü seviyesinde bir değişiklik

Detaylı

INFRARED DETECTOR ER 3C. www.eraltd.eu. ER 3C IR alev dedektörü; yangın tarafından yayılan termal IŞIĞIN DALGA BOYLARI

INFRARED DETECTOR ER 3C. www.eraltd.eu. ER 3C IR alev dedektörü; yangın tarafından yayılan termal IŞIĞIN DALGA BOYLARI INFRARED DETECTOR ER 3C ER 3C IR alev dedektörü; yangın tarafından yayılan termal kızılötesi radyasyona hızlı cevap verebilmesi için elektronik bir devre yardımı ile kontrol edilen optik bir algılayıcıdır.

Detaylı

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kayar Kapılar. Kapılar METAXDOOR MS30. Otomatik Yana Açılır

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kayar Kapılar. Kapılar METAXDOOR MS30. Otomatik Yana Açılır Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri METAXDOOR MS30 Otomatik Yana Açılır Kayar Kapılar METAXDOOR MS30 Otomatİk Kayar Kapılar MS30/SLD Otomatik Kayar

Detaylı

YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİNDEKİ YENİLİKLER

YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİNDEKİ YENİLİKLER YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİNDEKİ YENİLİKLER Serdar ERGİNTÜRK SIEMENS San. ve Tic. A.Ş. Bina Teknolojileri Satış Yöneticisi serdar.erginturk@siemens.com ÖZET Algoritma bazlı çalışan akıllı yangın algılama

Detaylı

DETECTOMAT KİMDİR? detectomat: 30 Yıllık araştırma-geliştirme deneyiminin verdiği güç

DETECTOMAT KİMDİR? detectomat: 30 Yıllık araştırma-geliştirme deneyiminin verdiği güç DETECTOMAT KİMDİR? detectomat: 30 Yıllık araştırma-geliştirme deneyiminin verdiği güç Detectomat firmasının da içinde bulunduğu JOB Group un Yönetim kurulu başkanı Eduard J. Job, 1968 yılında Minimax AG

Detaylı

KULLANIM ALANLARI SERTİFİKALAR AÇIKLAMALAR

KULLANIM ALANLARI SERTİFİKALAR AÇIKLAMALAR MİKROİŞLEMCİLİ BRÜLÖR KONTROL RÖLESİ ESA GENIO SERİSİ ÖZELLİKLERİ Besleme gerilimi 115 / 230 Vac Frekans 45-65 Hz Güç tüketimi (Çıkışlar hariç) 10 VA, maksimum Çalışma sıcaklığı 0-60 C Stoklama sıcaklığı

Detaylı

HT 300 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri

HT 300 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri HT 300 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri HT 300 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik bir ısınma sağlar. Dokunmatik

Detaylı

TRANSPORT KÜVÖZ.

TRANSPORT KÜVÖZ. TRANSPORT KÜVÖZ Kuvözler, prematüre ya da sorunlu olarak doğan bebeklerin izlenmesi ve bakımına olanak verecek şekilde dizayn edilmiş şeffaf, ısıtıcılı, elektronik donanıma sahip kapalı özel yaşam destek

Detaylı

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi arvento Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemleri ile araçlarınızı 7 gün 24 saat on-line ve geçmişe yönelik olarak izleyebilir, hızlarını, izlemiş oldukları güzergahı, duraklama yaptıkları yerleri uzaktan

Detaylı

MEDİKAL LAMBALAR. En zorlu tedavilere ışık tutuyoruz. Birlikte daha iyiyiz. MEDİKAL LAMBALAR

MEDİKAL LAMBALAR. En zorlu tedavilere ışık tutuyoruz. Birlikte daha iyiyiz. MEDİKAL LAMBALAR MEDİKAL LAMBALAR MEDİKAL LAMBALAR Birlikte daha iyiyiz. En zorlu tedavilere ışık tutuyoruz. AMELİYATHANE TAVAN LAMBALARI IP 5 4 < DUO LED CC DUO LED X1 DUO LED X2 DUO LED X3 S.K.: 22.1001 S.K.: 22.1002

Detaylı

Yangın Alarm Sistemleri iki ana gruba ayrılır

Yangın Alarm Sistemleri iki ana gruba ayrılır Yangın Alarm Sistemleri iki ana gruba ayrılır 1. Konvansiyonel Sistemler (Bölgesel Bilgilendirme) 2. Adreslenebilir Sistemler Noktasal Bilgilendirme 1. Konvansiyonel Sistemler (Bölgesel Bilgilendirme)

Detaylı

Seksiyonel ve monoblok kapılar için otomasyon sistemi

Seksiyonel ve monoblok kapılar için otomasyon sistemi Seksiyonel ve monoblok kapılar için otomasyon sistemi Komple güvenirlik için sağlam motor Çalışma güvenliği için ileri teknoloji Çevre ile uyumlu, modern ve zarif tasarım Çok yönlülük Globe otomasyon sistemi,

Detaylı

minova teknoloji elektronik

minova teknoloji elektronik 2015 Telemetri, Uzaktan İzleme ve Kontrol Ürünleri Sistem ve sunucu odası izleme Depo, tesis izleme Soğuk saklama, soğuk zincir takibi Sayaç, tüketim ve ön ödemeli sistemler www.teknoloji.com Telemetri

Detaylı

IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP?

IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP? IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP? IP İnterkom Üretilen tüm elektronik cihazlar, Ethernet çıkışlı olarak üretilmekte ve dış dünyaya bağlanabilmektedir. Bu sebeple İnterkom sistemleri de aynı yapıya uygun

Detaylı

CR24 Oransal sıcaklık kontrol termostatı. Bireysel sıcaklık kontrolü için sistem çözümleri

CR24 Oransal sıcaklık kontrol termostatı. Bireysel sıcaklık kontrolü için sistem çözümleri CR24 Oransal sıcaklık kontrol termostatı Bireysel sıcaklık kontrolü için sistem çözümleri + Havalı, sulu ve karışık ısıtma soğutma sistemlerine uygun bireysel konfor ürünleri Oransal oda sıcaklığı kontrol

Detaylı

Adresli Sistem Özellikleri ve Kablo Türleri

Adresli Sistem Özellikleri ve Kablo Türleri Adresli Sistem Adresli Sistem Özellikleri ve Kablo Türleri Özellikleri: Sınırsız kapasite Girişi görüntüleme Giriş ile konuşma 4 daire içi ünite için bir adet video & ses distribütör kullanılır Protokol

Detaylı

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ ACİL AYDINLATMA VE YÖNLENDİRME ARMATÜRLERİ ACİL SES ANONS SİSTEMLERİ

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ ACİL AYDINLATMA VE YÖNLENDİRME ARMATÜRLERİ ACİL SES ANONS SİSTEMLERİ YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ ACİL AYDINLATMA VE YÖNLENDİRME ARMATÜRLERİ ACİL SES ANONS SİSTEMLERİ 42 Yangın Algılama Sistemleri IP-AF001 Adresli Yangın İhbar Santralleri GST 100 Adresli Tek Loop Yangın Alarm

Detaylı

A K I L L I Y A N G I N A L G I L A M A V E A L A R M S İ S T E M L E R İ

A K I L L I Y A N G I N A L G I L A M A V E A L A R M S İ S T E M L E R İ A K I L L I Y A N G I N A L G I L A M A V E A L A R M S İ S T E M L E R İ DÜNYA ÇAPINDA YANGIN ÇÖZÜMLERİ Çok geniş ve sertifikalı ürün seçenekleri İzolatörlü soket ve arabirim üniteleri Patentli XPERT

Detaylı

Dokunmatik Ekran Kontrollü Hidrolik Basınç Presi. (Instant-Servo Teknolojili)

Dokunmatik Ekran Kontrollü Hidrolik Basınç Presi. (Instant-Servo Teknolojili) Dokunmatik Ekran Kontrollü Hidrolik Basınç Presi (Instant-Servo Teknolojili) Basınç Kapasitesi: Gövde Tipi: Kontrolör: Yük Ölçüm Aralığı: 1000 kn dan 5000 kn a kadar (diğer kapasiteler için bize ulaşın.)

Detaylı

RADYO ZIGBEE teknolojisi ile Duvarlara zarar vermeden kablosuz özgürlük

RADYO ZIGBEE teknolojisi ile Duvarlara zarar vermeden kablosuz özgürlük EV OTOMASYONU RADYO ZIGBEE teknolojisi ile Duvarlara zarar vermeden kablosuz özgürlük Yeni yapılar ve yenileme çalışmaları için kablosuz (RF) çözüm standardı. Duvarlara zarar vermeden kontrol noktaları

Detaylı

OPERATÖRSÜZ OTOMATİK TARTIM

OPERATÖRSÜZ OTOMATİK TARTIM OPERATÖRSÜZ OTOMATİK TARTIM OPERATÖRSÜZ OTOMATİK TARTIM Proximity Kart Okuyuculu Sistem RFID Okuyuculu Sistem Proximity Kart Okuyuculu Sistem Ana Bilgisayar ACT (Otomatik Tartım Terminali) Kamera Trafik

Detaylı

IQ8Wireless. Kablosuz teknik: esnek işlevsellik için IQ8Wireless akıllı, kablosuz yangın alarm sistemi. Yangın algılama teknolojisi

IQ8Wireless. Kablosuz teknik: esnek işlevsellik için IQ8Wireless akıllı, kablosuz yangın alarm sistemi. Yangın algılama teknolojisi IQ8Wireless Kablosuz teknik: esnek işlevsellik için IQ8Wireless akıllı, kablosuz yangın alarm sistemi Yangın algılama teknolojisi Kabloların uygulanamadığı yerde başlar: IQ8Wireless ile geleceğin yangın

Detaylı

Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Her koşulda mesajlarınızı iletin

Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Her koşulda mesajlarınızı iletin Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Her koşulda mesajlarınızı iletin 2 Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi İnsanları bilgilendirmenin ve korumanın en iyi yolu

Detaylı

Özellikleri. Faydaları

Özellikleri. Faydaları Sesli/Görsel Alarm Sensör ve izleme sistemleri ile birlikte kullanım için, birleşik sesli ve görsel alarm sinyalleme Ortamlar: Madencilik Tünel açma Makine izleme Özellikleri Tehlikeli alanlarda sensör

Detaylı

Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü

Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü 2 Modüler Tavan Hoparlörü Kullanıcıyı düşünerek tasarlanmıştır Neredeyse tüm tavan koşulları için mükemmel Yenilikçi modüler mimari Kolay kurulum

Detaylı

RS 232 veya 485 seri port. Kapı manyetiği girişi

RS 232 veya 485 seri port. Kapı manyetiği girişi Everfocus ELA-821 NB Tek Kapı Kontrol Ünitesi 300 kullanıcı ve 1393 olay kapasitesi RS 232 veya 485 seri port 4 dijital, 7 segment LED'li ekran 3 adet LED'li gösterge Tuş takımı ve entegre kart okuyucu

Detaylı

detectomat kimdir? detectomat: 30 Yillik arastirma-gelistirme deneyiminin verdigi güç

detectomat kimdir? detectomat: 30 Yillik arastirma-gelistirme deneyiminin verdigi güç detectomat kimdir? detectomat: 30 Yillik arastirma-gelistirme deneyiminin verdigi güç Detectomat firmasi yaratici mühendis kadrosu yeni jenerasyon elektronik duman dedektörlerini FET transistörler ile

Detaylı

IP55 DİKİLİ TİP KABİNET DİKİLİ TİP KABİNET GENEL ÖZELLİKLER YÜKSEK MUKAVEMET MAKSİMUM SIZDIRMAZLIK

IP55 DİKİLİ TİP KABİNET DİKİLİ TİP KABİNET GENEL ÖZELLİKLER YÜKSEK MUKAVEMET MAKSİMUM SIZDIRMAZLIK 55 DİKİLİ TİP KABİNET GENEL ÖZELLİKLER Dikili tip IP55 endüstriyel kabinetleri; içerisinde her tür 19 cihaz ve ekipmanın toz, su ve dış darbelere karşı tam koruma ile çalışmalarını ve muhafazalarını sağlayan

Detaylı

ART AC2 Standalone Kart Okuyucu

ART AC2 Standalone Kart Okuyucu ART AC2 Standalone Kart Okuyucu ART AC2 Standalone kart okuyucuya ait genel bilgiler, montaj, kablolama, programlama bilgileri ve teknik özellikleri hakkında detaylı açıklama. www.artelektronik.com pazarlama@artelektronik.com

Detaylı

Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği

Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği Evinizi ve ailenizi korumak artık çok kolay. Kullanıcı dostu Ultima güvenlik sistemi ile herşeyi tek bir dokunuşla halledebilirsiniz. Rahatlayabilirsiniz.

Detaylı

LC4 Geniş Açılı Tavan Hoparlörü En kompakt. En etkili.

LC4 Geniş Açılı Tavan Hoparlörü En kompakt. En etkili. LC4 Geniş Açılı Tavan Hoparlörü En kompakt. En etkili. 2 LC4 Geniş Açılı Tavan Hoparlörü Kompakt, kalite ve eşsiz kapsama Sektör lideri geniş yayılma açısıyla, gerekli hoparlör sayısını azaltır Yüksek

Detaylı

AMAX Hırsız Alarm Sistemleri Sistem bilgileri

AMAX Hırsız Alarm Sistemleri Sistem bilgileri Çalıştırma ve Programlama Uzantılar Alarm A-Link Tuş takımları 8 Bölge Giriş Modülü * Çıkış Modülü Kablolu IP/GPRS aktarım IP iletişim cihazı Alarm Haber Alma Merkezi (İletişim Alıcısı/Ağ Geçidi) doğrudan

Detaylı

KEYPAD SLIM TGS-01. Kullanım Kitabı V 1.0. Şubat, 2014 KONTAL ELEKTRONİK :: KEYPAD (TGS-01) 0

KEYPAD SLIM TGS-01.  Kullanım Kitabı V 1.0. Şubat, 2014 KONTAL ELEKTRONİK :: KEYPAD (TGS-01) 0 KEYPAD SLIM TGS-01 Kullanım Kitabı V 1.0 www.kontal.com.tr Şubat, 2014 KONTAL ELEKTRONİK :: KEYPAD (TGS-01) 0 1. KULLANIM ALANI Şifre panelleri, Giriş-Çıkışın kontrollü şekilde yapıldığı her alanda yoğun

Detaylı

CG - G5. GSM Modüllü Alarm Sistemi

CG - G5. GSM Modüllü Alarm Sistemi Yusuf Noyan AYDIN Aydın Dış Ticaret Altınkum Mahallesi 430 Sokak No:2/4 Konyaaltı ANTALYA Telefon : + 90 242 229 96 50 www.aypro.com info@aypro.com CG - G5 GSM Modüllü Alarm Sistemi GSM / SMS / RFID Alarm

Detaylı

BESLEME KARTI RF ALICI KARTI

BESLEME KARTI RF ALICI KARTI BESLEME KARTI Araç üzerinde bulunan ve tüm kartları besleyen ünitedir.doğrudan Lipo batarya ile beslendikten sonra motor kartına 11.1 V diğer kartlara 5 V dağıtır. Özellikleri; Ters gerilim korumalı Isınmaya

Detaylı

Alarm Sistemleri Teknik Eğitim

Alarm Sistemleri Teknik Eğitim Alarm Sistemleri Teknik Eğitim İçerik Teknik Eğitim Sensör yapısı ve kurulumu Kablolama Panel diyagramı PC üzerinden programlama Tuş takımı üzerinden programlama 2 Teknik Eğitim Etkinleştirme Modları Gece

Detaylı

Hızlı Seçim Kılavuzu LSN Çevre Yangın Sistemleri

Hızlı Seçim Kılavuzu LSN Çevre Yangın Sistemleri Yerel Güvenlik Ağı Kolay kablo bağlantısı Otomatik konfigürasyon özelliği (kendi kendine öğrenme modu) Tüm cihaz konfigürasyonlarını panelden merkezi olarak programlama Esnek ağ yapısı (Loop, stub, T-tap

Detaylı

DSC ALARM Sistemleri PC-1616 * Kart üzerinde 6 Kablolu Zone Giriþi * 16 Kablolu Zone a kadar geniþletilebilir. * 32 Kablosuz Zone a kadar geniþletilebilir. * Kart üzerinde 2 PGM Çýkýþý PC 5204 ile 6 ya

Detaylı

ÜRÜN BROŞÜRÜ 7.10.7 SF. Atölye Ortamı Koordinat Ölçüm Cihazı

ÜRÜN BROŞÜRÜ 7.10.7 SF. Atölye Ortamı Koordinat Ölçüm Cihazı ÜRÜN BROŞÜRÜ 7.10.7 SF Atölye Ortamı Koordinat Ölçüm Cihazı Hexagon Metrology 7.10.7 SF Üretim Noktasında Kaliteye Bakış Hexagon Metrology 7.10.7 SF, kalite kontrolü için başka hiçbir CMM in zorlu atölye

Detaylı

MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu. Kullanım Kılavuzu. Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz

MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu. Kullanım Kılavuzu. Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz MW-350 tek kapı için tasarlanmış Stand alone ve Wiegand çıkışlı şifreli kart okuyucudur. IP 68 standartda

Detaylı

EVERTECH. EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi. Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu

EVERTECH. EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi. Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu EVERTECH EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu Uyarılar ve Ana Fonksiyonlar Güç Kaynağı DC12V güç kaynağı kullanılabilir.cihazı bağlamadan önce şehir elektrik şebekenizin

Detaylı

IP Sistem Özellikleri ve Kablo Türleri

IP Sistem Özellikleri ve Kablo Türleri IP AKS Sistemi IP Sistem Özellikleri ve Kablo Türleri Özellikleri: Sınırsız kapasite Daireler arası görüşme Çevre birimi olarak sadece switch kullanılır Bloklar birbiriyle switchler üzerinden bağlanır

Detaylı

HT 500 HT 500 01 HT 500 02 HT 500 03

HT 500 HT 500 01 HT 500 02 HT 500 03 LCD li Kablosuz Ev Otomasyon Kontrolleri Sadece ısıtma ve sadece soğutma ayarı ON/OFF Kontrol Ana Ünite 0 V (AC) A (SPDT) Oda Ünitesi V (DC) (x,v AA Alkaline pil) HT 00 HT 00 0 HT 00 0 HT 00 0 Kullanım

Detaylı

Dolum miktarı optimizasyonu

Dolum miktarı optimizasyonu RS232C Otomatik Kontrol Terazileri %100 kontrol ve veri toplama BAYKON,25 yıllık deneyime sahip mühendislik alt yapısı ile, Otomatik Kontrol Terazileri ve dinamik tartım çözümleri konusunda sağlıklı çözümler

Detaylı

RS232C. Otomatik Kontrol Terazileri %100 Kontrol ve Veri Toplama

RS232C. Otomatik Kontrol Terazileri %100 Kontrol ve Veri Toplama RS232C Otomatik Kontrol Terazileri %100 Kontrol ve Veri Toplama Güvenilirlik İleri teknoloji ürünü BAYKON Otomatik Kontrol Terazileri, en zorlu koşullarda yıllarca sorunsuz hizmet verecek şekilde tasarlanmış,

Detaylı

COK-0240K Otomobil Elektrik Sistemi Deney Seti

COK-0240K Otomobil Elektrik Sistemi Deney Seti COK-0240K Otomobil Elektrik Sistemi Deney Seti Otomobil Elektrik Sistemi Deney Seti, gerçek bir otomobildeki elektrik tesisatını incelemeye, oluşturulacak arızaları gözlemlemeye uygun yapıdadır. Tüm modüller

Detaylı

PLCM 28 OPSİYONEL MODÜL. Modüler PLC Eğitim Seti. PLC Çevre Birimleri PLC Programlama. %100 kendi imalatımız MODELLER. Tek Yönlü Çift Yönlü

PLCM 28 OPSİYONEL MODÜL. Modüler PLC Eğitim Seti. PLC Çevre Birimleri PLC Programlama. %100 kendi imalatımız MODELLER. Tek Yönlü Çift Yönlü PLCM Modüler PLC Eğitim Seti %100 kendi imalatımız PLC Çevre Birimleri PLC Programlama 28 OPSİYONEL MODÜL MODELLER Tek Yönlü Çift Yönlü UYGULAMALI VİDEO EĞİTİMLERİ Her zaman her yerden... Video eğitimleri

Detaylı

EL300 ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, 38240 MEYLAN -FRANCE-

EL300 ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, 38240 MEYLAN -FRANCE- ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, 38240 MEYLAN -FRANCE- TEL : +33 4 76 41 86 39 - FAX : +33 4 76 41 92 27 MAIL : SALES@TETHYS-INSTRUMENTS.COM - WEB : WWW.TETHYS-INSTRUMENTS.COM

Detaylı

Tüm ölçüm verileri herhangi bir cihazla her zaman kullanılabilir. Veri kayıt sistemi testo Saveris 2. Analysis & Reports. Graphical presentation

Tüm ölçüm verileri herhangi bir cihazla her zaman kullanılabilir. Veri kayıt sistemi testo Saveris 2. Analysis & Reports. Graphical presentation Analysis & Reports Coldstore east 14.09.2014 to 16.09.2014 Graphical presentation 14/09/2014 15/09/2014 16/09/2014 Data logger 1 ( C) Data logger 2 ( C) Data logger 3 ( C) Tabular presentation Alarms Tüm

Detaylı

SMS ve Telefon Uzak Kontrol ve İzleme. Paket Sistem Fiyatları. B.Fiyat USD T.Fiyat USD Resim. No ACIKLAMA Adet. GSM Modülü Alternatif-1 ( 4x3 )

SMS ve Telefon Uzak Kontrol ve İzleme. Paket Sistem Fiyatları. B.Fiyat USD T.Fiyat USD Resim. No ACIKLAMA Adet. GSM Modülü Alternatif-1 ( 4x3 ) SMS ve Telefon Uzak Kontrol ve İzleme Paket Sistem Fiyatları Temmuz.0 No ACIKLAMA Adet GSM Modülü Alternatif- ( x ) ( Ekranlı, tuştakımlı, DTMF kontrollü, giriş, çıkışlı ) GSM Modülü -: SMS yada telefon

Detaylı

HT 250 SET. LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri. Kullanım

HT 250 SET. LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri. Kullanım HT 250 SET LCD li Kablosuz Oda Termostatı Kontrolleri HT 250 SET kablosuz oda termostatıdır. Kullanıcı oda termostatını ihtiyacı doğrultusunda ayarlayıp daha konforlu ve ekonomik bir ısınma sağlar. - Hassas

Detaylı

Bosch tan ileri düzey koruma için Yerel Güvenlik Ağı (LSN) teknolojisi ile birlikte kapsamlı, son teknoloji ürünü yangın algılama sistemi.

Bosch tan ileri düzey koruma için Yerel Güvenlik Ağı (LSN) teknolojisi ile birlikte kapsamlı, son teknoloji ürünü yangın algılama sistemi. Lüks oteller için özel yangın koruması. Türkiye de bulunan Kempinski Hotel The Dome Bosch tarafından geliştirilmiş, eksiksiz bir yangın algılama sistemi ile korunuyor. Kempinski 2 Bosch tan ileri düzey

Detaylı

Elektronik Kontrol Paneli

Elektronik Kontrol Paneli Elektronik Kontrol Paneli L-ION-EF21 Mikrokontrolör esaslı dijital teknoloji Gelişmiş kullanıcı arabirimi 2x16 Dijital LCD gösterge Kullanışlı Türkçe menü yapısı Parametre ayarları ile çok çeşitli sistemlere

Detaylı

Bina Teknolojileri. Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı

Bina Teknolojileri. Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı Bina Teknolojileri Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı Yaşam kalitesi İhtiyaçlarımı karşılayacak, evimin tasarımıyla uyumlu, kullanımı kolay ve güvenli bir çözüm istiyorum. İhtiyaç Evinizde yüksek

Detaylı