26 Mayıs - 30 Mayıs 2014

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "26 Mayıs - 30 Mayıs 2014"

Transkript

1 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global Piyasalarda geçtiğimiz hafta açıklanan verilere baktığımızda öne çıkanlar FED toplantı tutanakları, Öncü PMI lar ve Kredi Derecelendirme Kuruluşlarının açıklamaları oldu. Açıklanan Öncü PMI lar da Çin verisi beklenti üzerinde geldi. Ancak Avrupa dan açıklanan İmalat PMI lar beklenti altında kaldı. Buna rağmen Avrupa Hizmet PMI verileri beklenti üzerinde gelince, verilerin negatif etkisi azalmış oldu. Hafta ortasında açıklanan FED Toplantı tutanakları ise global piyasalar tarafından en çok takip edilen veri oldu. Açıklamalarda FED in parasal genişlemeyi bitirmekte kararlı olduğu ancak faiz oranlarının arttırılması için tarihin belli olmadığı öğrenildi. Yurtiçinde ise Merkez Bankası nın faiz kararı gündeme damgasını vurdu. TCMB 1 haftalık repo faiz oranlarını %10 dan %9.5 seviyesine indirerek piyasa katılımcılarını şaşırttı.

2 ABD Hafta içinde konuşan Newyork FED Başkanı Dudley konuşmasında; normal şartlarda faizlerin FED tarafından 2015 ortalarında artırılabileceğini fakat enflasyonun tahmin edilenden daha hızlı yükselmesi halinde bu tarihin erkene çekilebileceğini belirtti. Plosser ise yaptığı konuşmada; 2.5 trilyon Dolar seviyesine ulaşan banka rezervlerinin tüketici kredisine dönüşmesi halinde enflasyonda daha hızlı bir artış olabileceğinden bahsetti. Plosser ayrıca ABD 2014 büyüme tahminini ise %3 olarak açıkladı. Hafta ortasında açıklanan Nisan FED Toplantı Tutanaklarında; ABD ekonomisinin canlanması için devreye sokulan parasal genişlemenin FED tarafından bitirilmesinde kararlı olunduğu, sıfıra yakın olan faiz oranlarının yukarıya çekilmesi için yapılacak aksiyonun yakın zamanlı olacağı anlamı taşımadığının konuşulduğu ve toplantıda üyeler arasında enflasyon S&P %1, ,53 DOW %0, ,27 NASDAQ %2, ,81 ve istihdam konusunda farklı görüşler olduğu görüldü. Ayrıca Çin ile yapılan ticaretin azalması, Ukrayna krizi ve konut sektöründeki yavaşlama nedeniyle büyümede aşağı yönlü riskler olduğundan bahsedildi. Perşembe günü açıklanan haftalık işsizlik maaşı başvurularında 310 bin kişilik beklenti söz konusuydu. Geçen hafta açıklanan 297 bin kişilik veri senenin en iyi gerçekleşmesi olmuştu. Ancak bu hafta verinin 326 bin kişi olarak açıklanması kafa karıştırıcı bir tablo oluşturdu. Aynı gün açıklanan Mevcut Konut Satışları verisinde ise 4 Milyon 680 bin konutun el değiştirmesi beklenirken 4 Milyon 650 bin konut satışı olduğu açıklandı. Haftanın son günü ise Yeni Konut Satışları verisi takip edildi. Beklenti üzerinde gelen veri de 433 bin yeni konut satışı olduğu açıklandı. Kanada tarafından gelen verilere baktığımızda ise haftanın ikinci günü açıklanan Kanada Toptan Satışlarında aylık bazda %0.4 lük azalış olduğu açıklandı. Beklenti altında kalan bu veri de geçtiğimiz ay %1.1 artış kaydedilmişti. Ayrıca haftanın son günü açıklanan Tüketici Fiyat Endeksinde %0.2 lik gerileme vardı.

3 AVRUPA İngiltere de açıklanan TÜFE de ise beklenti üzerinde artış olduğu açıklandı. Yıllık tüketici enflasyonu %1.7 artış beklentisinin üzerinde %1.8, Nisan ayı tüketici enflasyonu ise %0.3 artış beklentisinin üzerinde %0.4 seviyesinde arttı. İngiltere tarafından gelen Perakende Satışlar verisinde ise %1.3 lük artış olduğu, geçtiğimiz ay açıklanan verinin ise 0.4 puanlık artışla %0.5 seviyesine revize edildiği açıklandı. Haftanın bir diğer verisi ise İngiltere büyüme verisiydi. Öncüsü daha önce açıklanan büyümede herhangi bir değişiklik olmadığı bildirilirken ilk çeyrek büyümesinin % 0.8 seviyesinde olduğu teyit edildi. Sermaye yatırımlarındaki artış seviyesini gösteren öncü iş yatırımı verisinde ise %2.3 seviyesindeki beklentinin üzerinde %2.7 artış olduğu açıklandı. DAX %1, ,01 FTSE %0, ,75 CAC40 %0, ,15 Perşembe günü açıklanan Öncü PMI verilerinde ise beklenti altında rakamlar açıklandı. İmalat PMI lar Fransa da 49.3, Almanya da 52.9, Euro Bölgesinde ise 52.5 seviyesinde açıklanarak beklenti altında kaldı. Ancak aynı saatlerde açıklanan Hizmet PMI larda ise Fransa 49.2 ile 50 seviyesinin altında kalırken, Almanya 56.4 Euro Bölgesi ise 53.5 seviyesinde açıklandı. Almanya IFO İş Dünyası Endeksi beklenti altında kalarak seviyesinde açıklandı. Başta imalat, inşaat, toptan ve perakende satış sektörleri olmak üzere iş dünyasının ekonomiye bakışını yansıtan veri geçtiğimiz dönem düzeyinde açıklanmıştı. Ayrıca Almanya'da açıklanan ilk çeyrek GSYİH ekonominin %0.8 oranında büyüdüğün işaret etti. Haftanın son günü ise uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından ardı ardına ülke kredi notu ve görünümü açıklamaları geldi. S&P İspanya'nın kredi notunu BBB- 'den BBB' ye yükselttiğini açıklarken, Bir diğer kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch ise Yunanistan'ın B- olan notunu B' ye yükseltti. Her iki ülkenin not görünümleri ise "durağan" olarak teyit edildi.

4 ASYA Asya tarafından gelen haftanın ilk verisi Çin de açıklanan yıllık konut fiyatları artışıydı. %6,7 seviyesinde gelen veri de geçen dönem ise %7.7 seviyesinde artış gerçekleşmişti. Arıca pazartesi sabaha karşı açıklanan Japonya Makine Siparişleri siparişlerinde aylık %19.1, yıllık bazda ise %16.1 oranında artış olduğu görüldü. Aylık %6.0, yıllık %4.2 seviyesinde olan beklentilerin çok üzerinde gelen veri yatırımcılara Japonya imalat sanayii için geleceğe dönük umut verdi. Salı sabaha karşı Avustralya Merkez Bankası(RBA) Para Piyasası Kurulu'nun 6 Mayıs'ta yapmış olduğu toplantıya dair açıklanan tutanaklarında, %2.50 seviyesindeki faiz oranlarının sürdürülebilir para politikası için makul seviyede olduğu ancak RBA'nın gerektiğinde faizlere müdahale etmekte çekinmeyeceğinden bahsedildi. Nikkei %2, Hang Seng %1, ,86 Shangai %0, ,57 Çarşamba günü açıklanan Japonya Ticaret Dengesine göre geçtiğimiz dönem 1.63 Trilyon Yen Dış Ticaret Açığı veren Japonya ekonomisi, bu dönemki 600 Milyar Yen'lik açık beklentisinin üzerinde 840 Milyar Yen'lik dış ticaret açığı verdi. Ayrıca BOJ %0,1 düzeyinde olan faiz oranında değişime gitmedi. Perşembe Günü açıklanan Çin Öncü HSBC İmalat PMI ise 48,1 lik beklentinin üzerinde 49,7 seviyesinde gelerek uzun bir zaman sonra Çin imalatında beklenenden daha fazla hareketlilik olduğuna işaret etti.

5 TÜRKİYE Haftanın ilk günü 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle iç piyasalar kapalıydı. Hafta boyunca açıklanan verilere baktığımızda ise haftanın en önemli gelişmesi Merkez Bankası nın Faiz İndirim Kararıydı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bir haftalık repo faiz oranını %10'dan %9.5'e indirdi. Gecelik borç verme faiz oranını %12'de açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz oranını yüzde 11,5'te ve borçlanma faiz oranını yüzde 8'de sabit tuttu. Piyasada politika faizi olarak bilinen bir haftalık repo faiz oranın da indirime gidilmesi beklenmiyordu. Veri sonrası USDTRY ve EURTRY'de ve Tahvil Faizinde gerileme yaşanırken, BIST100 ve VIOP30 endeksinde yukarı yönde hareketlilik yaşandı. Cuma günü açıklanan Kapasite Kullanım Oranı ise %74,4 seviyesinde açıklandı. Ayrıca hafta boyunca uluslar arası derecelendirme kuruluşlarının Türkiye ye yönelik açıklamaları takip edildi. İlk açıklama haftanın ilk günü Moody s tarafından geldi. Moody's, yayınladığı raporunda aralarında Türkiye'nin de olduğu gelişmekte olan bazı ülkelerde enflasyonun merkez bankalarının hedeflerini veya tahmin aralıklarını aşarak yüksek seviyelere çıktığına işaret etti. Bu tür trendlerin ülkelerin ve şirketlerin kredi notları için negatif olduğunu belirten Moody's yüksek enflasyonun özellikle Rusya ve Türkiye'nin notları için negatif olduğuna vurgu yaptı. Haftanın son günü ise Standard & Poor's ve Fitch ten Türkiye ye yönelik uyarılar vardı. Kredi derecelendirme kuruluşu S&P'nin cuma sabah saatlerinde ''Ekonomideki sert iniş finans ve kamu sektörüne zarar verir, not indirimine yol açar'' açıklamasının ardından bir uyarı da Fitch'ten geldi. Fitch'in açıklamasında faiz indiriminin riskleri ön plana çıkaracağına, TCMB'nin kredibilitesini zedeleyebileceğine değinildi. Türkiye'nin dış şoklara karşı kırılgan olmaya devam ettiğinin belirtildiği açıklamalarda kredilerde büyümenin yeniden başlamasının not indirimi için negatif olabileceğine, enflasyon çift haneye doğru çıkarken faiz indiriminin öngörülebilirliği azalttığına değinildi.

6 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazar günü yapılacak olan Ukrayna seçim sonuçları önümüzdeki hafta için ilk önemli gündem maddesi. Seçim sonuçlarına göre hafta başında parite ve emtialarda yüksek oynaklık oluşabilir. Pazartesiye 01:45 teyeni Zelanda tarafından açıklanacak olan Ticaret Dengesiyle başlayacağız. Veride geçtiğimiz ay 920 milyon Yeni Zelanda Doları fazla açıklanmıştı. 02:50 de ise Japonya Merkez Bankası BOJ un para politikası kurulu toplantı tutanakları açıklanacak. İngiltere ve ABD de piyasaların tatil olacağı günün devamında açıklanması beklenen önemli bir veri bulunmuyor. Salı günü 10:00 da geçtiğimiz ay 85 seviyesinde gelen Türkiye Tüketici Güven Endeksini takip edeceğiz. 11:30 da İngiltere Bankalar Birliği tarafından her ay açıklanan Mortgage Başvuruları izlenecek. 15:30 da ise ABD den Çekirdek Dayanıklı Tüketim Malı Siparişleri ve Dayanıklı Tüketim Malı Siparişleri açıklanacak. Aylık bazda açıklanan verilerde geçtiğimiz ay sırasıyla %2,4 ve %2,9 artış kaydedilmişti. Mal siparişleri verilerinin ardından 17:00 de ABD Tüketici Güven Endeksi ve Richmond İmalat Endeksleri takip edilecek. Çarşamba sabaha karşı 03:00 de BOJ Başkanı Kuroda nın açıklamaları ardından 04:00 de geçtiğimiz ay 64,8 düzeyinde açıklanan Yeni Zelanda İş Dünyası Güven Endeksi açıklanacak. Verinin ardından 04:30 da Avustralya dan Tamamlanmış İnşaatlar verisindeki büyüme oranına bakılacak. 09:00 da Almanya GFK Tüketici Güven Endeksini takiben 10:55 de %6,7 seviyesinde olan Almanya İşsizlik Oranı açıklanacak. 11:00 de açıklanacak Euro Bölgesi Özel Sektör Kredilerinin ardından Avrupa tarafından açıklanması beklenen önemli bir veri bulunmamakta. ABD tarafından ise 14:45 te açıklanacak Haftalık Zincir Mağaza Satışları önem arz edebilecek tek veri. Perşembe gününe 02:50 de geçtiğimiz ay %11 artış açıklanan Japonya Perakende Satışları verisiyle başlayacağız. 04:30 da açıklanacak Avustralya Özel Sektör Sermaye Harcamalarından başka Asya tarafından açıklanması beklenen veri bulunmuyor. Almanya ve Fransa nın tatil olacağı günün devamında ABD tarafından 15:30 da Revize Büyüme verisi ve İşsizlik Maaşı Başvurularını takiben 17:00 de Bekleyen Konut Satışları verisi gelecek. Cuma gününde ise 02:30 da Japonya Tüketici Harcamalarının yanı sıra Tokyo Çekirdek Enflasyonu ve 02:50 de Japonya Aylık Öncü Sanayi Üretimi izlenecek. 10:00 da açıklanacak olan Türkiye Ticaret Dengesinin ardından 15:30 da açıklanacak Kanada Aylık Büyüme Oranına kadar önemli bir veri akışı olması beklenmiyor. ABD tarafından ise 15:30 da gelecek Aylık Tüketici Fiyat Endeksi ve Kişisel Harcamalara ek olarak 16:45 de açıklanacak Chicago PMI ve 16:55 te açıklanacak revize Michigan Tüketici Güven Endeksi izlenebilir. ABD verileri geçtiğimiz dönem sırasıyla %0,2,%0,9, 63 ve 81,8 seviyesinde gelmişti.

7 EURUSD Salı günü Almanya da açıklanan eksi ÜFE verilerinin Euro üzerindeki zayıflatıcı etkisi sınırlı oldu. Akşam saatlerinde FED Para Politikası Kurulu yetkililerinin yapmış olduğu açıklamaların da parite üzerinde etkisi sınırlı oldu. Çarşamba günü Almanya da yapılan 10 yıllık tahvil alım ihalesinde sonuç olumluydu.almanya ekonomisinin son iki aylık süreçte olumsuz sinyaller üretmesine karşın faiz cephesinde sıkıntı olmaması Euro için olumlu bir haberdi.akşam saatlerinde önce FED Başkanı Yellen ın açıklamaları ve daha sonra gelen toplantı tutanaklarının da etkisiyle paritede desteği test edildi. Özellikle toplantı tutanaklarında FOMC üyeleri, aylık tahvil alımını 10 milyar dolar azaltarak 45 milyar dolara düşürme ve işsizlik verilerinde tablo düzelene kadar düşük faizi koruma kararında oybirliğinin olması dolarda güçlenmeye neden oldu. Perşembe günü sabah saatlerinde Almanya da açıklanan hizmet PMI verilerinde gerçekleşme olumluydu..ancak imalat PMI verisindeki olumsuz tablo ilk aşamada piyasada ters fiyatlansa da eurodaki zayıf görünümü destekledi.ancak akşam saatlerinde ABD de açıklanan konut verilerindeki olumsuz tablonun etkisiyle zayıflama sınırlı oldu. Cuma günü ise Almanya da açıklanan olumlu büyüme rakamlarına karşın IFO endeksindeki negatif tablonun da etkisiyle euroda zayıflama meydana geldi.ancak pozitif ABD konut verilerinin pariteye önemli bir etkisi olmadı. Teknik görünüme bakarsak; seviyesindeki dirence dönüşen pozitif algı desteğinin altında satıcılı seyir devam ediyor.satış baskısının artması sonucu 200 günlük üssel hareketli ortalamanın da geçtiği bandı test edildi. Diğer önemli destek seviyesi ise Olası tepki alımlarında ise , ve bandı direnç olarak takip edilebilir.

8 GBPUSD Salı günü açıklanan Büyük Britanya TÜFE verilerindeki olumlu tablo poundda güçlenmeye neden oldu.akşam saatlerinde Para Politikası Kurulu Başkanı Bean in açıklamaları da poundun gücünü destekledi. Çarşamba günü açıklanan perakende satışlar verisindeki olumlu tablo da doların nispeten güçlü olmasına karşın GBPUSD paritesinde hızlı yükselişlere neden oldu. Perşembe günü açıklanan olumlu büyüme rakamları ise büyük fonlarca kar realizasyonu fırsatı olarak değerlendirildi.doların da gücünün etkisiyle GBPUSD paritesinde hızlı geri çekiliş meydana geldi. Ancak konuya makroekonomik açıdan yaklaşırsak 2012 yılı Temmuz ayında başlayan, 2013 yaz aylarında hız kazanan büyüme trendinin gücünü koruduğu söylenebilir. Cuma günü Büyük Britanya da önemli bir veri açıklanmadı.doların yine güçlü olmasının da etkisiyle haftanın son günü büyük fonlarca kar realizasyonu fırsatı olarak değerlendirildi. Teknik görünüme bakarsak; direncinde satış baskısı oluştu desteği üzerinde kalıcılığın sağlanamaması durumunda satış baskısı daha da artabilir.bu senaryoya göre takip edilebilecek diğer önemli destek seviyesinde. Olası tepki alımlarındaysa direncine ek olarak psikolojik direnci yeniden gündeme gelebilir.

9 USDJPY Ocak ayından bu yana kararsız hareketlerin izlendiği paritede tepki alımlarının izlendiği paritede seviyesindeki direncin üzerinde hareketlerin izlenmesi durumunda alım iştahı artabilir. Bu senaryoya göre seviyesi ve bandı diğer önemli dirençler olarak değerlendirilebilir.olası geri çekilişlerde ilk önemli destek konumunda seviyesindeki destek pozitif algının korunması adına önemli.

10 S&P500 FUTURES Mart ayından bu yana üzerinde kalıcı olunamayan Bollinger üst eğrisine yakın seyreden kontratta desteğinin üzerinde kalıcı olunması durumunda alım iştahının devam etmesi beklenebilir. Bu destek üzerinde kalıcılığın sağlanması durumunda ve dirençlerinin test edilmesi beklenebilir. Olası geri çekilişlerde ise desteği sonrasında ve destekleri takip edilebilir.

11 ALTIN Geçtiğimiz haftaya 1292 dolar seviyelerinden başlayan emtiada haftanın ilk günü gelen Ukarayna nın doğusunda tekrar çatışmalar çıktığına yönelik haberler ile 1305 dolar seviyelerine kadar geçici yükseliş gördük. Hafta ortasına gelindiğinde ise Çarşamba günü ABD de açıklanan FOMC tutanakları ile haftalık bazda en düşük 1283 dolar seviyesi görülmüş oldu. Hafta boyunca 1303 direnci ile 1286 desteğinin arasında gel-gitler yaşayan emtiada, yeni haftada fiyatı etkileyebilecek; mal siparişleri, büyüme oranları ve askıdaki ev satışları gibi ABD tarafından gelecek bazı veriler mevcut. Ayrıca Ukrayna seçimleri sonrasında yaşanabilecek gerginliklerde fiyatları doğrudan etkileyebilir. Teknik olarak bakarsak; Nisan ayı başından bu yana kararsız seyreden paritede 1294 desteği üzerinde işlemler izleniyor.bu seviye üzerinde kalıcılık sağlanması halinde 1303/1300 bandındaki kritik direnç takip edilebilir. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1294 desteği altında işlemlerde, takip edilebilecek ilk destekler 1286 ve 1277 destek seviyelerinde.

12 BRENT Kritik direnci üzerinde hareketlerin izlendiği paritede bu seviye üzerinde kalıcılığın korunması durumunda öncelikli olarak ve dirençleri test edilebilir.olası geri çekilişlerde , ve destekleri takip edilebilir.

13 VIOP 30 Son yirmi yıllık süreçte her yıl Nisan ayı kapanışından daha aşağıda Mayıs ayı kapanışı meydana geldi. Ancak Mayıs ayının son haftasına girmemize rağmen dünya endekslerindeki güçlü tablonun da etkisiyle yurt içi borsa endeksleri Nisan ayı kapanışının üzerinde seyretmeye devam ediyor.alım iştahının artmaya devam ettiği söylenebilir seviyesindeki desteğin üzerinde kalıcılık halinde ve dirençleri test edilebilir.

14 USDTRY Geçtiğimiz haftaya Dolar lehine toparlanma devamlılığından bahsedebilmek için önemli destek seviyemiz olan ın hemen üzerinde başlayan kur TCMB faiz kararının öncesindeki gün olan Çarşamba günü ile haftanın en yüksek seviyesine kadar çıktı fakat aynı gün görülen satışlar ile desteğinde kapanış görüldü. TCMB Para Piyasası Kurulu nun Perşembe günkü toplantısında faiz oranlarında sadece politika faizinde 0.50 baz puanlık indirime gitmesinin etkisi fazla olmadı ve açıklama sonrası direncinin test edildiğini ve buradan satışlar desteğine doğru sert satışlar geldiğini gözlemledik. TCMB nin Perşembe günkü hamlesi sonrası bir sonraki PPK toplantısında politika faizinin yanı sıra, uzun vadeli (DİBS) faizinde ve gecelik repo faizinde de indirim yapılmasına artık kesin gözüyle bakılır oldu. Fakat o zamana kadar kurun nasıl bir seyir izleyeceğini şimdiden kestirmek oldukça güç. Açıklanan ABD datalarının çok fazla etkili olmadığı kurda yurtiçinde ise yeni haftada Cuma günü açıklanacak dış ticaret açığı haricinde fiyatlanmayı doğrudan etkileyebilecek çok önemli bir veri olmadığından faiz karar fiyatlanmaya devam edilebileceği gibi Haziran faiz toplantısına ilişkin beklentilerde şimdiden satın alınabilir seviyesindeki pozitif algı desteğinde güçlü tepki alımları meydana geldi seviyesindeki direncin üzerinde kalıcılığın devam etmesi durumunda ve dirençleri takip edilebilir. 200 günlük üssel hareketli ortalamanın üzerinde seyrin devam etmesi durumunda pozitif teknik görünümün korunması beklenebilir.

15 EURTRY Geçtiğimiz haftaya desteği üzerinde başlayan kur tıpkı USDTRY de olduğu gibi TCMB faiz kararının öncesindeki gün olan Çarşamba günü ile haftanın en yüksek seviyesine kadar çıktı fakat aynı gün görülen satışlar ile desteğinin hemen üzerinde kapandı. Perşembe günü TCMB Para Piyasası Kurulu nun sadece politika faizinde 0.50 baz puanlık indirime gitmesinin tatmin edici bulunmaması ile desteğine doğru sert düşüş gördük. Draghi nin değerlenmiş Euro yakınması sonrası diğer dövizler karşısında da değer kaybı yaşayan Euro için, bu bölgeden gelebilecek veriler zaten EURTRY kurumuzu çok fazla etkilememekte. Yeni haftada yurtiçinde ise Cuma günü açıklanacak dış ticaret açığı haricinde kuru doğrudan etkileyebilecek çok önemli bir veri olmadığından, geçtiğimiz haftadaki faiz kararı fiyatlanmaya devam edilebileceği gibi Haziran ayındaki TCMB Para Piyasası Kurulu faiz toplantısına ilişkin beklentilerde şimdiden satın alınmaya başlanılabilir. Satış baskısının arttığı söylenebilir seviyesindeki pozitif algı desteğinde ikili dip oluşma ihtimali söz konusu. Bu desteğin zayıflaması durumunda öncelikli olarak ve destekleri takip edilebilir.satış baskısının gücünü artırması durumundaysa , ve destekleri test edilebilir. HeikenAshiindikatörünün negatif bölgece olduğu görülüyor.

26 Mayıs - 30 Mayıs 2014

26 Mayıs - 30 Mayıs 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global Piyasalarda geçtiğimiz hafta açıklanan verilere baktığımızda öne çıkanlar FED toplantı tutanakları, Öncü PMI lar ve Kredi Derecelendirme Kuruluşlarının

Detaylı

21-25 Nisan 2014 Piyasalarda Geçen Hafta

21-25 Nisan 2014 Piyasalarda Geçen Hafta Piyasalarda Geçen Hafta Pazartesi günü EURO Bölgesi nde açıklanan olumlu sanayi üretimi verilerine karşın ABD de açıklanan perakende satışlar verisinde de olumlu gerçekleşmenin meydana gelmesi nedeniyle

Detaylı

24-28 Mart2014 PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA

24-28 Mart2014 PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçen haftanın en önemli olayı FOMC kararlarıydı. FED beklendiği gibi Varlık alımlarında 10 milyar USD daha azaltım yaparak, 55 milyar dolara

Detaylı

Bayram Öncesi Piyasalarda Sakin Seyir Korunuyor

Bayram Öncesi Piyasalarda Sakin Seyir Korunuyor 26-30 Haziran 2017 Bayram Öncesi Piyasalarda Sakin Seyir Korunuyor Hafta genelinde FOMC üyelerinden gelen açıklamaları takip ettik. Üyelerin geneli ABD piyasalarında dair güven arttırıcı nitelikte konuşma

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Mayıs 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Mayıs 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Mayıs 2014 23.05.2014 Açılış Kapanış % EURUSD 1,36555 1,36317 0,17 ALTIN 1293,85 1292,20 0,12 USDTRY 2,08079 2,08021 0,02 EURTRY 2,84136 2,83557 0,20 USDJPY 101,729 101,957 0,22

Detaylı

2 Mayıs - 09 Mayıs 2014

2 Mayıs - 09 Mayıs 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalar geçtiğimiz haftaya ABD tarafında Rus yetkili ve şirketlere karşı açıklanan yaptırım kararlarıyla başlandı. Kararların geniş çerçevede

Detaylı

07 Temmuz - 11 Temmuz 2014

07 Temmuz - 11 Temmuz 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçtiğimiz hafta Tarım Dışı İstihdam ve PMI verileri takip edildi. Tarım Dışı İstihdam da beklentilerin oldukça üzerinde açıklanan

Detaylı

24-28 Mart2014 PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA

24-28 Mart2014 PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçen haftanın en önemli olayı FOMC kararlarıydı. FED beklendiği gibi Varlık alımlarında 10 milyar USD daha azaltım yaparak, 55 milyar dolara

Detaylı

01 Haziran - 05 Haziran 2015

01 Haziran - 05 Haziran 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; 04:00 Çin İmalat ve İmalat Dışı PMI Endeksleri 04:30 Avustralya Konut İzinleri 04:35 Çin HSBC İmalat PMI Endeksi 10:00 Türkiye İmalat PMI Endeksi 11:00

Detaylı

GÜNLÜK BÜLTEN 25 Mart 2014

GÜNLÜK BÜLTEN 25 Mart 2014 GÜNLÜK BÜLTEN 25 Mart 2014 ÖNEMLİ GELİŞMELER ABD de imalat sektörü PMI beklentilerin altında kaldı ABD de imalat sektörü PMI Şubat ayındaki 57,1 seviyesinden Mart ayında 56,5 e gerileme beklentisinin de

Detaylı

22 Mayıs Yoğun Bir Haftayı Geride Bıraktık. Haftalık Ekonomik Takvim

22 Mayıs Yoğun Bir Haftayı Geride Bıraktık. Haftalık Ekonomik Takvim 22-26 Mayıs 2017 Yoğun Bir Haftayı Geride Bıraktık Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, İngiltere de beklentinin üzerinde açıklanan TÜFE ve ÜFE rakamları sonrasında Sterlin de değer kazanımlarının yaşandığı

Detaylı

08 Haziran - 12 Haziran 2015

08 Haziran - 12 Haziran 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; Tüm gün Avustralya Piyasalar Kapalı 02:50 Japonya Cari Denge, GSYİH, 05:10 Çin Ticaret Dengesi, İthalat ve İhracat hacmi 09:00 Almanya Ticaret Dengesi,

Detaylı

Haftalık Ekonomik Takvim. Tarih TSİ Veri/Gelişme Dönem Beklenti Önceki Değişim Önem. 11:30 İngiltere Sanayi Üretimi Mart -0,2% -0,7% Aylık **

Haftalık Ekonomik Takvim. Tarih TSİ Veri/Gelişme Dönem Beklenti Önceki Değişim Önem. 11:30 İngiltere Sanayi Üretimi Mart -0,2% -0,7% Aylık ** 08-12 Mayıs 2017 Yoğun Bir Haftayı Geride Bırakıyoruz Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, Euro Bölgesi ve bazı üye ülkelerden açıklanan İmalat PMI rakamı beklentileri karşılarken Euro da sınırlı değer

Detaylı

10-14 Mart2014 PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA

10-14 Mart2014 PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda bu hafta EURO nun Draghi nin konuşmalarıyla güçlenmesi ve haftanın bekleneni Tarımdışı İstihdam rakamının beklenenden olumlu gelmesiyle oluşan

Detaylı

18 Mayıs - 22 Mayıs 2015

18 Mayıs - 22 Mayıs 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi günü: *02:30 Avustralya Merkez Bankası Başkan Yardımcısının Konuşması *02:50 Japonya Çekirdek Makine Siparişleri *04:30 Çin Konut Fiyatları *07:30 Japonya

Detaylı

Bugün, Euro Bölgesi nde Açıklanacak Olan 2.Çeyrek Öncü Büyüme Verisi Takip Edilecek.

Bugün, Euro Bölgesi nde Açıklanacak Olan 2.Çeyrek Öncü Büyüme Verisi Takip Edilecek. 01 Ağustos 2017 Bugün, Euro Bölgesi nde Açıklanacak Olan 2.Çeyrek Öncü Büyüme Verisi Takip Edilecek. Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, Almanya da açıklanan Haziran ayı perakende Satışlar verisi aylık

Detaylı

Yerel Fed Başkanlarının Açıklamaları ve ABD TÜFE Verisi Fiyatlamalar Açısında Önemli Olabilir

Yerel Fed Başkanlarının Açıklamaları ve ABD TÜFE Verisi Fiyatlamalar Açısında Önemli Olabilir Yerel Fed Başkanlarının Açıklamaları ve ABD TÜFE Verisi Fiyatlamalar Açısında Önemli Olabilir Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, İngiltere Merkez Bankası (BoE) Ağustos ayı toplantısı sonrasında faiz

Detaylı

Bugün, Yurtiçinde Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlanacak

Bugün, Yurtiçinde Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlanacak 19 Mayıs 2017 19 Mayıs 2017 Bugün, Yurtiçinde Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlanacak Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, İngiltere de açıklanan Nisan ayı Perakende Satışlar beklentinin üzerinde

Detaylı

16 Mart Baz Puan Faiz Artırım Kararı Alan Fed, Ekonominin Güçlendiğine İşaret Ediyor

16 Mart Baz Puan Faiz Artırım Kararı Alan Fed, Ekonominin Güçlendiğine İşaret Ediyor 16 Mart 2017 16 Mart 2017 25 Baz Puan Faiz Artırım Kararı Alan Fed, Ekonominin Güçlendiğine İşaret Ediyor Dün Fed, piyasaların beklentisine paralel 25 baz puan faiz artırım kararına gitti. Ayrıca 2017

Detaylı

15 Mayıs Dolar Kazançlarını Geri Veriyor

15 Mayıs Dolar Kazançlarını Geri Veriyor 15 Mayıs 2017 15 Mayıs 2017 Dolar Kazançlarını Geri Veriyor Geçtiğimiz haftayı genel olarak değer kazanarak geçiren Dolar endeksinde haftanın son günü meydana gelen değer kaybı 99,15 seviyelerini gündeme

Detaylı

Bugün Piyasalar tarafından ABD Fed Başkanı Yellen ve Fischer ın Açıklamaları Bekleniyor

Bugün Piyasalar tarafından ABD Fed Başkanı Yellen ve Fischer ın Açıklamaları Bekleniyor 03 Mart 2017 Bugün Piyasalar tarafından ABD Fed Başkanı Yellen ve Fischer ın Açıklamaları Bekleniyor Dün diğer günlere oranla nispeten sakin bir veri akışını takip ettik. Trump sonrası güçlenen Dolar ABD

Detaylı

GÜNLÜK BÜLTEN 04 Nisan 2014

GÜNLÜK BÜLTEN 04 Nisan 2014 GÜNLÜK BÜLTEN 04 Nisan 2014 ÖNEMLİ GELİŞMELER Fitch, Türkiye nin kredi notu ve görünümünü korudu Fitch, Türkiye'nin kredi notunu BBB- olarak korurken, kredi notunun Durağan olan görünümü de değiştirmedi.

Detaylı

Bugün, ABD de Açıklanacak Olan Özel Sektör İstihdam Değişim Raporu Takip Edilecek. 01 Haziran 2017

Bugün, ABD de Açıklanacak Olan Özel Sektör İstihdam Değişim Raporu Takip Edilecek. 01 Haziran 2017 01 Haziran 2017 01 Haziran 2017 Bugün, ABD de Açıklanacak Olan Özel Sektör İstihdam Değişim Raporu Takip Edilecek. Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, Almanya da açıklanan Perakende satışlar verisi Nisan

Detaylı

27-31 Temmuz 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz?

27-31 Temmuz 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; *11:00 Almanya - IFO Ekonomi Güven Endeksi *13:00 İngiltere - İngiltere Sanayi Aktivite Trendi *14:30 Türkiye - Kapasite Kullanım Oranı ve İmalat Güven

Detaylı

22 Aralık ABD den Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamı Açıklanacak.

22 Aralık ABD den Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamı Açıklanacak. 22 Aralık 2016 22 Aralık 2016 ABD den Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamı Açıklanacak. Yurtdışı gelişmeler, Euro Bölgesinde beklentilerin üzerinde açıklanan Tüketici Güven Endeksi Euro tarafına olumlu yansıdığı

Detaylı

24 Temmuz Haftaya Piyasalar Merkez Bankaları Toplantılarına Odaklanacak. Haftalık Ekonomik Takvim

24 Temmuz Haftaya Piyasalar Merkez Bankaları Toplantılarına Odaklanacak. Haftalık Ekonomik Takvim 24-28 Temmuz 2017 Haftaya Piyasalar Merkez Bankaları Toplantılarına Odaklanacak Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, hafta içerisinde BoJ ve ECB nin Temmuz ayı toplantıları yakından takip edildi. BOJ

Detaylı

ABD de Açıklanacak Olan Veriler Dolar Fiyatlamalarında Volatilitenin Artmasına Neden Olabilir

ABD de Açıklanacak Olan Veriler Dolar Fiyatlamalarında Volatilitenin Artmasına Neden Olabilir ABD de Açıklanacak Olan Veriler Dolar Fiyatlamalarında Volatilitenin Artmasına Neden Olabilir Cuma günü, Jackson Hole Sempozyumunda Fed Başkanı Janet Yellen ın yaptığı açıklamalar sonrasında dolar ve dolar

Detaylı

Haftalık Ekonomik Takvim

Haftalık Ekonomik Takvim 19-23 Aralık 2016 FED Haftası Geride Kaldı Şimdi Gözler TCMB ve BOJ da Olacak 14 Aralık FOMC toplantısında Fed politika faizini 25 baz puan arttırdı ve FOMC üyeleri 2017 yılı 3 faiz öngörüsünde bulundu.

Detaylı

11 Mayıs- 15 Mayıs 2015

11 Mayıs- 15 Mayıs 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Yeni haftaya Çin Halk Cumhuriyeti nin parasal gevşemeye yönelik attığı adımlar ile başlıyoruz. Daha önceki bültenlerimizde de belirttiğimiz gibi, Çin den negatif

Detaylı

Teknik Bülten. 29 Temmuz 2016 Cuma

Teknik Bülten. 29 Temmuz 2016 Cuma Güne Başlarken Japonya Merkez Bankası (BOJ), bugünkü politika toplantısında, exchange traded fonları (ETF) alımlarını 6 trilyon yene yükseltirken, devlet tahvili alımları için hedefini değiştirmedi ve

Detaylı

Piyasalar Euro Bölgesi Büyüme Verisine Odaklandı

Piyasalar Euro Bölgesi Büyüme Verisine Odaklandı 07 Haziran 2017 07 Haziran 2017 Piyasalar Euro Bölgesi Büyüme Verisine Odaklandı Dün sakin veri akışı olması nedeniyle sınırlı fiyat hareketliliği içerisinde olan piyasalarda Dolar ın günü sınırlı da olsa

Detaylı

Dolar Küresel Para Birimlerine Karşı Değer Kazanıyor, Dolar/TL ise Rekor Tazeliyor

Dolar Küresel Para Birimlerine Karşı Değer Kazanıyor, Dolar/TL ise Rekor Tazeliyor 31 Ekim 4 Kasım2016 Dolar Küresel Para Birimlerine Karşı Değer Kazanıyor, Dolar/TL ise Rekor Tazeliyor Hem İngiltere den hem de ABD den gelen büyüme rakamları ekonomilere yönelik endişeleri azaltmış vaziyette.

Detaylı

02 Mart Fed in Mart Ayı Faiz Artırım İhtimalleri Yüzde 84 Seviyesine Yükseldi. 02 Mart 2017

02 Mart Fed in Mart Ayı Faiz Artırım İhtimalleri Yüzde 84 Seviyesine Yükseldi. 02 Mart 2017 02 Mart 2017 02 Mart 2017 Fed in Mart Ayı Faiz Artırım İhtimalleri Yüzde 84 Seviyesine Yükseldi Dün ABD Başkanı Donald Trump ın kongrede yaptığı açıklamalar sonrası Dolar endeksi kazançlarını genişletti.

Detaylı

19 Aralık ABD deki gerilim fiyatlandı, Bu Hafta Gözler TCMB de Olacak

19 Aralık ABD deki gerilim fiyatlandı, Bu Hafta Gözler TCMB de Olacak 19 Aralık 2016 19 Aralık 2016 ABD deki gerilim fiyatlandı, Bu Hafta Gözler TCMB de Olacak Cuma günü akşam saatlerinde Çin in ABD ye ait insansız denizaltı aracına el koymasıyla siyasi gerilim arttı. Bu

Detaylı

31 Mayıs Bugün, Euro Bölgesi ve ABD de Yoğun Veri Akışı Takip Edilecek. 31 Mayıs 2017

31 Mayıs Bugün, Euro Bölgesi ve ABD de Yoğun Veri Akışı Takip Edilecek. 31 Mayıs 2017 31 Mayıs 2017 31 Mayıs 2017 Bugün, Euro Bölgesi ve ABD de Yoğun Veri Akışı Takip Edilecek. Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, Almanya da Nisan ayı İthalat fiyat endeksi aylık bazda yüzde 0,1 azalırken

Detaylı

10-14. /IKONMenkul PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA. www.ikonmenkul.com.tr

10-14. /IKONMenkul PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA. www.ikonmenkul.com.tr PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda bu hafta EURO nun Draghi nin konuşmalarıyla güçlenmesi ve haftanın bekleneni Tarımdışı İstihdam rakamının beklenenden olumlu gelmesiyle oluşan

Detaylı

27 Aralık Noel Tatili Nedeniyle Piyasalarda Durgunluk Sürüyor

27 Aralık Noel Tatili Nedeniyle Piyasalarda Durgunluk Sürüyor 27 Aralık 2016 27 Aralık 2016 Noel Tatili Nedeniyle Piyasalarda Durgunluk Sürüyor Küresel piyasaların Noel tatili nedeniyle kapalı olması haftanın ilk gününde fiyatlamaların oldukça sınırlı olmasına yol

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 2 Ocak 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 2 Ocak 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 2 Ocak 2015 31.12.2014 Açılış Kapanış % EUR 1,21574 1,21032 0,44 ALTIN 1199,97 1187,95 1,00 TRY 2,32706 2,33598 0,38 EURTRY 2,81080 2,82963 0,67 JPY 119,465 119,791 0,27 1,55613

Detaylı

ABD DE AÇIKLANAN MAKRO VERİLER KARMAŞIK BİR TABLO ÇİZMEYE DEVAM EDİYOR

ABD DE AÇIKLANAN MAKRO VERİLER KARMAŞIK BİR TABLO ÇİZMEYE DEVAM EDİYOR 06-10 Şubat 2017 ABD DE AÇIKLANAN MAKRO VERİLER KARMAŞIK BİR TABLO ÇİZMEYE DEVAM EDİYOR Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, BOJ, FED ve BoE nin yılın ilk toplantıları yakından takip edildi. Ülke Merkez

Detaylı

04 Ağustos - 08 Ağustos 2014

04 Ağustos - 08 Ağustos 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçtiğimiz hafta FED Faiz Kararı, ABD Büyüme Oranı, Tarım Dışı İstihdam Raporu ve PMI verileri izlendi. ABD tarafından açıklanan verilere

Detaylı

Küresel Piyasalarda Dolar Aleyhine Hareketler Devam Ediyor. 1 Şubat 2017

Küresel Piyasalarda Dolar Aleyhine Hareketler Devam Ediyor. 1 Şubat 2017 01 Şubat 2017 01 Şubat 2017 Küresel Piyasalarda Dolar Aleyhine Hareketler Devam Ediyor Trump ın ABD de göçmen krizine ilişkin imzaladığı kararname piyasalarda Dolar aleyhine hareketler yaratmaya devam

Detaylı

7 Kasım Yoğun Veri Akışının Olduğu Bir Haftayı Geride Bırakıyoruz. Haftalık Ekonomik Takvim

7 Kasım Yoğun Veri Akışının Olduğu Bir Haftayı Geride Bırakıyoruz. Haftalık Ekonomik Takvim 7-11 Kasım2016 Yoğun Veri Akışının Olduğu Bir Haftayı Geride Bırakıyoruz Hem veri akışının yoğun olduğu hem de Merkez Bankalarının sahnede olduğu bir hafta geride kaldı. Fed den ve BoE den faiz adımları

Detaylı

02 Ocak Yılın Son Gününde Piyasalara ABD-Rusya Gerginliği Damgasını Vurdu. Haftalık Ekonomik Takvim

02 Ocak Yılın Son Gününde Piyasalara ABD-Rusya Gerginliği Damgasını Vurdu. Haftalık Ekonomik Takvim 2 6 Ocak 2017 Yılın Son Gününde Piyasalara ABD-Rusya Gerginliği Damgasını Vurdu Düşük hacimli bir haftayı geride bırakırken yılın son işlem gününde piyasalarda nabzın arttığı görülmekte. ABD ve Rusya arasında

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 21 Nisan 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 21 Nisan 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 21 Nisan 2014 18.04.2014 Açılış Kapanış % EURUSD 1,38134 1,38132 0,00 ALTIN 1295,05 1295,05 0,00 USDTRY 2,12628 2,12837 0,10 EURTRY 2,93777 2,94027 0,09 USD 102,386 102,417 0,03

Detaylı

Ham Petrol de Artan Üretim Baskısı

Ham Petrol de Artan Üretim Baskısı 22 Haziran 2017 22 Haziran 2017 Ham Petrol de Artan Üretim Baskısı Dün ABD de Mevcut Ev Satışları verisinin beklentilerin üzerinde artış gösterdiğini gördük. Gün içerisinde Dolar da yükseliş isteği artsa

Detaylı

24 Kasım Tutanaklar, FOMC Üyelerinin Faiz Artırma İsteğini Öne Çıkarıyor

24 Kasım Tutanaklar, FOMC Üyelerinin Faiz Artırma İsteğini Öne Çıkarıyor 24 Kasım 2016 24 Kasım 2016 Tutanaklar, FOMC Üyelerinin Faiz Artırma İsteğini Öne Çıkarıyor Fed in dün yayımladığı Kasım ayı toplantı tutanakları, FOMC üyelerinin yakın bir dönemde faiz artırma isteğini

Detaylı

FOMC Toplantısı Öncesi Zayıf Dolar Dikkat Çekiyor

FOMC Toplantısı Öncesi Zayıf Dolar Dikkat Çekiyor 14 Haziran 2017 14 Haziran 2017 FOMC Toplantısı Öncesi Zayıf Dolar Dikkat Çekiyor Dün piyasalara baktığımızda öncelikli olarak İngiltere enflasyon verisinin beklentilerin üzerinde artış kaydettiğini gördük.

Detaylı

TL Üzerindeki TCMB Baskısı Azaldı, ECB Üzerinde ise Spekülasyonlar Devam ediyor

TL Üzerindeki TCMB Baskısı Azaldı, ECB Üzerinde ise Spekülasyonlar Devam ediyor 24-28 Ekim 2016 TL Üzerindeki TCMB Baskısı Azaldı, ECB Üzerinde ise Spekülasyonlar Devam ediyor Veri akışı bakımından yoğun olmayan bir haftayı geride bırakırken, Avrupa Merkez Bankası toplantısı sonrası

Detaylı

09 Haziran - 13 Haziran 2014

09 Haziran - 13 Haziran 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçtiğimiz haftanın en önemli açıklaması Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi nin açıklamaları ve faiz kararıydı. Bankaların Avrupa

Detaylı

12 Haziran Kritik Bir Haftayı Geride Bıraktık. Haftalık Ekonomik Takvim

12 Haziran Kritik Bir Haftayı Geride Bıraktık. Haftalık Ekonomik Takvim 12-16 Haziran 2017 Kritik Bir Haftayı Geride Bıraktık Geride bıraktığımız bu hafta İngiltere seçimleri başta olmak üzere, Avrupa Merkez Bankası Toplantısı ve ABD de eski FBI Direktörü Comey in senato daki

Detaylı

Gündem 18.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 18.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1291 1,5496 120,578 2,9985 1119,45 Yüksek 1,1441 1,5628 120,990 3,0282 1134,15 Düşük 1,1285 1,5486 119,796 2,9757 1115,56 Kapanış 1,1434 1,559 119,990

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN İnfo Yatırım A.Ş. Adres: Büyükdere Cad. No:156 Levent/İstanbul Tel: Faks: Web:

HAFTALIK BÜLTEN İnfo Yatırım A.Ş. Adres: Büyükdere Cad. No:156 Levent/İstanbul Tel: Faks: Web: BİST100 HAFTALIK Yeni Haftada Kur Riskine Dikkat Geçtiğimiz hafta BİST100 endeksi 81.894 ve 83.786 seviyeleri arasında işlem gördü ve 82.645 seviyesinden kapanış gerçekleştirdi. Bankacılık endeksi önderliğinde

Detaylı

11 Mayıs Draghi ECB Politikalarını Etkili Buluyor. 11 Mayıs 2017

11 Mayıs Draghi ECB Politikalarını Etkili Buluyor. 11 Mayıs 2017 11 Mayıs 2017 11 Mayıs 2017 Draghi ECB Politikalarını Etkili Buluyor Yurtdışı piyasalara baktığımızda dün ilk olarak ECB Başkanı Draghi nin açıklamaları takip edildi. Aşağı yönlü risklerin azaldığına değinen

Detaylı

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum ALTIN USDJPY EURUSD USDTRY GBPUSD Küresel piyasalarda dün ABD den gelen veriler takip edildi. ABD den gelen çekirdek dayanıklı mal siparişleri yüzde

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 9 Haziran 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 9 Haziran 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 9 Haziran 2014 06.06.2014 Açılış Kapanış % USD 1,36601 1,36433 0,12 ALTIN 1253,35 1253,05 0,02 USDTRY 2,09633 2,07559 0,98 TRY 2,86251 2,83273 1,04 USDJPY 102,406 102,488 0,08 GBPUSD

Detaylı

06 Temmuz 10 Temmuz 2015

06 Temmuz 10 Temmuz 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; 09:00 Almanya Fabrika Siparişleri 11:30 Euro Bölgesi - Perakende PMI Endeksi, Sentix Yatırımcı Güven Endeksi 16:45 ABD Hizmet PMI Endeksi 17:00 ABD ISM

Detaylı

Haftalık Ekonomik Takvim

Haftalık Ekonomik Takvim 9 13 Ocak 2017 FOMC Toplantı Tutanakları, Dolar Kanadında Hareketliliği Artırdı Yurtdışı gelişmeler, 2017 yılının ilk haftasında Çin tarafında açıklanan PMI rakamları takip edildi. PMI rakamları karmaşık

Detaylı

13 Mart Haftalık Ekonomik Takvim. Hafta Genelinde, FED, TCMB, BOJ ve BoE Toplantıları ile birlikte Piyasalarda Volatilite Artabilir

13 Mart Haftalık Ekonomik Takvim. Hafta Genelinde, FED, TCMB, BOJ ve BoE Toplantıları ile birlikte Piyasalarda Volatilite Artabilir 13-17 Mart 2017 Hafta Genelinde, FED, TCMB, BOJ ve BoE Toplantıları ile birlikte Piyasalarda Volatilite Artabilir Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde; ABD de ADP verisi Şubat ayında beklentinin üzerinde

Detaylı

24-28 Ağustos 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz?

24-28 Ağustos 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; *10:30 Almanya - İmalat ve Hizmet PMI *11:00 Euro Bölgesi - İmalat ve Hizmet PMI Salı; *09:00 Almanya - GSYİH 2. Çeyrek *14:30 Türkiye - Kapasite Kullanım

Detaylı

Teknik Bülten. 09 Mayıs 2016 Pazartesi

Teknik Bülten. 09 Mayıs 2016 Pazartesi Güne Başlarken Goldman Sachs, Fed'in faiz artırımının zamanlaması için tahminini Haziran'dan Eylül'e öteledi. New York Fed Başkanı William Dudley, 2016 yılı için iki faiz artırımının makul bir beklenti

Detaylı

Bu Hafta Açıklanacak Olan FOMC Toplantı Tutanakları Sonrasında Piyasada Volatilite Artabilir

Bu Hafta Açıklanacak Olan FOMC Toplantı Tutanakları Sonrasında Piyasada Volatilite Artabilir Bu Hafta Açıklanacak Olan FOMC Toplantı Tutanakları Sonrasında Piyasada Volatilite Artabilir Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, ABD ve K.Kore arasında yaşanan gerilim sonrasında dolar kanadında değer

Detaylı

13 Şubat 2017 TÜRK LİRASI POZİTİF BİR HAFTAYI GERİDE BIRAKIYOR. Haftalık Ekonomik Takvim

13 Şubat 2017 TÜRK LİRASI POZİTİF BİR HAFTAYI GERİDE BIRAKIYOR. Haftalık Ekonomik Takvim 13-17 Şubat 2017 TÜRK LİRASI POZİTİF BİR HAFTAYI GERİDE BIRAKIYOR Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, Euro Bölgesi nin en büyük ekonomisi olan Almanya da açıklanan fabrika siparişleri verisi beklentileri

Detaylı

23 Şubat 2017 FOMC TOPLANTI TUTANAKLARI BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI. 23 Şubat 2017

23 Şubat 2017 FOMC TOPLANTI TUTANAKLARI BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI. 23 Şubat 2017 23 Şubat 2017 23 Şubat 2017 FOMC TOPLANTI TUTANAKLARI BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI Yurtdışı gelişmeler; İtalya da Ocak ayında TÜFE aylık bazda yüzde 0,3 yıllık bazda yüzde 1 artış gösterdi. Almanya da açıklanan

Detaylı

Teknik Bülten 24 Mart 2017 Cuma

Teknik Bülten 24 Mart 2017 Cuma Güne Başlarken San Francisco Fed Başkanı John Williams, yaptığı açıklamasında 2017 yılı içerisinde 3 veya daha fazla faiz artışı beklediğini belirtti. Williams, faiz artışlarının ekonomik veriye bağlı

Detaylı

Gündem 30.10.2015. Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 30.10.2015. Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Brent Ülke Faiz Ülke Faiz Açılış 1,0979 1,5267 121,094 2,9256 1156,05 49,08 Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Yüksek 1,0986 1,5321 121,190 2,9430 1162,79 49,35 Düşük

Detaylı

1 Eylül - 5 Eylül 2014

1 Eylül - 5 Eylül 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçtiğimiz hafta ABD tarafından açıklanan verilere baktığımızda haftaya beklentilerin altında kalan Yeni Konut Satışları verisiyle

Detaylı

Gündem 01.10.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 01.10.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1248 1,5152 119,714 3,0374 1127,25 Yüksek 1,1262 1,5214 120,349 3,0417 1128,29 Düşük 1,1158 1,5108 119,559 3,0182 1111,83 Kapanış 1,1178 1,5123 119,897

Detaylı

Haftalık Ekonomik Takvim

Haftalık Ekonomik Takvim 5 9 Aralık 2016 OPEC Kararı ile Güçlü Petrol, TL de ise Negatif Ayrışma Şiddetleniyor Hafta genelinde açıklanan olumlu ABD makroekonomik datalar ile Dolar daki güçlü duruşun devam ediyor. Euro Bölgesinden

Detaylı

Perşembe günü, ABD den haftalık işsizlik başvuruları açkılanacak,331.000 beklenti var. Geçen hafta beklentiden fazla 20.000 düşerek 331.000 olmuştu.

Perşembe günü, ABD den haftalık işsizlik başvuruları açkılanacak,331.000 beklenti var. Geçen hafta beklentiden fazla 20.000 düşerek 331.000 olmuştu. PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda bu hafta ADP verileriyle oluşan hareketlenme, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi nin konuşmalarıyla EURO da oluşan güçlenme ve diğer paritelere

Detaylı

15 Haziran - 19 Haziran 2015

15 Haziran - 19 Haziran 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; 10:00 Almanya Almanya Merkez Bankası Başkanı Weidmann ın Konuşması 10:00 Türkiye İşsizlik Oranı, Bütçe Dengesi 12:00 Euro Bölgesi Ticaret Dengesi 13:00

Detaylı

22 Haziran - 26 Haziran 2015

22 Haziran - 26 Haziran 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; Tüm Gün Çin Tatil Tüm Gün Euro Bölgesi Eurogroup Toplantısı 01:00 Yeni Zelanda Westpack Tüketici Güven Endeksi 10:00 Türkiye Tükketici Güven Endeksi 17:00

Detaylı

10-14 Ağustos 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz?

10-14 Ağustos 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; *02:50 Japonya - Cari Denge *11:30 Euro Bölgesi - Sentix Yatırımcı Güven Endeksi *17:00 ABD - İstihdam Trend Endeksi *19:25 ABD - FOMC Üyesi Lockart'ın

Detaylı

Piyasalar için Kritik Gün. 08 Haziran 2017

Piyasalar için Kritik Gün. 08 Haziran 2017 08 Haziran 2017 08 Haziran 2017 Piyasalar için Kritik Gün Dün Dolar varlıklarında meydana gelen değer kazanımı piyasalarda sert fiyatlamalara neden oldu. EURUSD paritesi 1,1200 seviyesine dek geri çekilse

Detaylı

ABD BAŞKANI TRUMP IN YAPACAĞI KONUŞMA FİYATLAMALAR AÇISINDAN YAKINDAN TAKİP EDİLECEK

ABD BAŞKANI TRUMP IN YAPACAĞI KONUŞMA FİYATLAMALAR AÇISINDAN YAKINDAN TAKİP EDİLECEK 27-03 Mart 2017 ABD BAŞKANI TRUMP IN YAPACAĞI KONUŞMA FİYATLAMALAR AÇISINDAN YAKINDAN TAKİP EDİLECEK Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, Euro Bölgesi ve üye ülkelerden açıklanan PMI rakamları beklentileri

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN 19 EKİM 2015 23 EKİM 2015

HAFTALIK BÜLTEN 19 EKİM 2015 23 EKİM 2015 19 EKİM 2015 23 EKİM 2015 HAFTANIN ÖZETİ Küresel piyasalar geçtiğimiz haftanın başında Çin den gelen veriler ışığında yön buldu. Çin de açıklanan büyüme, perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri beklenildiği

Detaylı

GÜNLÜK BÜLTEN 23 Mayıs 2014

GÜNLÜK BÜLTEN 23 Mayıs 2014 GÜNLÜK BÜLTEN 23 Mayıs 2014 ÖNEMLİ GELİŞMELER ABD de işsizlik başvuruları ve imalat sektörü PMI beklentilerin üzerinde gelirken, ikinci el konut satışlarında 4 aylık aradan sonra ilk kez artış yaşandı

Detaylı

Teknik Bülten. 27 Nisan 2016 Çarşamba

Teknik Bülten. 27 Nisan 2016 Çarşamba Güne Başlarken Amerikalı tüketicilerin eğilimlerini ölçen Conference Board'un verilerine göre, tüketici güveni Nisan'da 94.2 olarak beklentinin altında kaldı. ABD Ticaret Bakanlığı tarafından Salı günü

Detaylı

04 Ocak OHAL Süresi 3 Ay Daha Uzatıldı. 04 Ocak 2017

04 Ocak OHAL Süresi 3 Ay Daha Uzatıldı. 04 Ocak 2017 04 Ocak 2017 04 Ocak 2017 OHAL Süresi 3 Ay Daha Uzatıldı Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, Çin de Caixin İmalat PMI verisi beklentinin üzerinde 51,9 olarak açıklandı. Fransa TÜFE öncü rakamı beklentinin

Detaylı

03 Kasım - 07 Kasım 2014

03 Kasım - 07 Kasım 2014 GLOBAL PİYASALARDA GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA... Global bazda geçtiğimiz haftaki veri trafiği arasında yön belirleyici etkisi yüksek olan ekonomik olaylara baktığımızda Merkez Bankalarının

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Aralık 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Aralık 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Aralık 2014 22.12.2014 Açılış Kapanış % EUR 1,22239 1,22287 0,04 ALTIN 1194,05 1176,59 1,46 TRY 2,30950 2,31385 0,18 EURTRY 2,81272 2,83050 0,63 JPY 119,530 120,048 0,43 GBP 1,56271

Detaylı

02 Haziran - 06 Haziran 2014

02 Haziran - 06 Haziran 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global Piyasalarda geçtiğimiz hafta gündem oluşturacak bir veri trafiği yoktu. ABD tarafından açıklanan Dayanıklı Mal Siparişleri beklenti üzerinde gelirken,

Detaylı

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum. Piyasalarda Öne Çıkanlar USDTRY GBPUSD ALTIN EURUSD USDJPY BRENT PETROL

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum. Piyasalarda Öne Çıkanlar USDTRY GBPUSD ALTIN EURUSD USDJPY BRENT PETROL IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum Piyasalarda Öne Çıkanlar USDTRY GBPUSD ALTIN EURUSD USDJPY BRENT PETROL Geçtiğimiz günlerde açıklamlarda bulunan Fed üyeleri piyasalardaki faiz artışı

Detaylı

6 Mart Bu Haftaya Damgasını ABD Başkanı Trump ın Açıklamaları Vurdu. Haftalık Ekonomik Takvim

6 Mart Bu Haftaya Damgasını ABD Başkanı Trump ın Açıklamaları Vurdu. Haftalık Ekonomik Takvim 06-10 Mart 2017 Bu Haftaya Damgasını ABD Başkanı Trump ın Açıklamaları Vurdu ABD Başkanı Trump ın ilk kongrede gerçekleştirdiği açıklamalar vergi reformları ve alt yapı harcamalarının destekleneceği yönünde

Detaylı

20 Aralık TCMB Faiz Oranı Kararı Yakından Takip Edilecek

20 Aralık TCMB Faiz Oranı Kararı Yakından Takip Edilecek 20 Aralık 2016 20 Aralık 2016 TCMB Faiz Oranı Kararı Yakından Takip Edilecek Yurtdışında dün veri açısından sakin bir gündem takip edildi. Almanya dan beklentilerin üzerinde açıklanan IFO iş güven endeksi

Detaylı

Haftalık Ekonomik Takvim

Haftalık Ekonomik Takvim 20-24 Şubat 2017 Haftaya dikkatler FOMC Toplantı Tutanaklarında olacak Hafta genelinde ABD de tarafında Yellen ve Fischer tarafından yapılan açıklamaları takip ettik. Yellen 2017 yılında faiz artırım miktarının

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 04 Haziran 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 04 Haziran 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 04 Haziran 2014 03.06.2014 Açılış Kapanış % 1,35964 1,36272 0,22 ALTIN 1243,65 1244,75 0,08 TRY 2,10783 2,11674 0,42 TRY 2,86377 2,88445 0,72 JPY 102,375 102,504 0,12 GBP 1,67452

Detaylı

22 Eylül - 26 Eylül 2014

22 Eylül - 26 Eylül 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda bu hafta açıklanan verilere baktığımızda FED in 2 gün süren FOMC Toplantı Sonuçları, İskoçya da yapılan Bağımsızlık Referandumu ve

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 01 Eylül 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 01 Eylül 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 01 Eylül 2014 29.08.2014 Açılış Kapanış % USD 1,31817 1,31366 0,34 ALTIN 1289,23 1286,80 0,18 USDTRY 2,15692 2,16230 0,24 TRY 2,84328 2,84043 0,10 USDJPY 103,715 104,050 0,32 GBPUSD

Detaylı

Teknik Bülten. 17 Mayıs 2016 Salı

Teknik Bülten. 17 Mayıs 2016 Salı Güne Başlarken Fed/Lacker: Haziran'da faiz artırımı ihtimali oldukça güçlü Türkiye de şubat'ta işsizlik %10,9 olarak gerçekleşti, beklenti %11,1 olması yönündeydi. JP Morgan Baş Ekonomisti Bruce Kasman

Detaylı

Gündem 30.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 30.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1245 1,5174 119,920 3,0580 1132,15 Yüksek 1,1281 1,5204 120,160 3,0687 1134,78 Düşük 1,1194 1,5129 119,252 3,0336 1124,56 Kapanış 1,1253 1,5151 119,741

Detaylı

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum Piyasalarda Öne Çıkanlar EURUSD USDJPY USDTRY EURTRY GBPUSD ABD den son çeyrek büyüme rakamının 3.revizesini takip ettik. Beklentilerin üzerinde gelen

Detaylı

29 Mayıs Piyasalar Tarım Dışı istihdam Haftasına Giriş Yapıyor

29 Mayıs Piyasalar Tarım Dışı istihdam Haftasına Giriş Yapıyor 29 Mayıs 2017 29 Mayıs 2017 Piyasalar Tarım Dışı istihdam Haftasına Giriş Yapıyor Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde ABD ilk çeyrek büyüme verisi ile beraber değer kazanan Dolar endeksi bugün ABD piyasalarının

Detaylı

03 Ocak Yeni Yılın İlk Haftasında Çin Verileri Ön Planda. 03 Ocak 2017

03 Ocak Yeni Yılın İlk Haftasında Çin Verileri Ön Planda. 03 Ocak 2017 03 Ocak 2017 03 Ocak 2017 Yeni Yılın İlk Haftasında Çin Verileri Ön Planda Çin tarafında İmalat PMI ve İmalat Dışı PMI rakamları yakından takip edildi. İmalat PMI 51.4, İmalat Dışı PMI 54,5 olarak beklentilerin

Detaylı

EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY

EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Brent Ülke Faiz Ülke Faiz Açılış 1,0992 1,5313 121,490 2,9119 1164,71 47,99 Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Yüksek 1,1068 1,5382 121,511 2,9215 1169,71 48,29 Düşük

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN 26 EKİM 2015 30 EKİM 2015

HAFTALIK BÜLTEN 26 EKİM 2015 30 EKİM 2015 26 EKİM 2015 30 EKİM 2015 HAFTANIN ÖZETİ Küresel piyasalar geçtiğimiz hafta Merkez Bankalarının aldığı kararlar ile yön buldu. Hafta başında Japonya Merkez Bankası ndan gelecek verilere odaklanan piyasalar

Detaylı

Ekonomi Bülteni. 24 Ağustos 2015, Sayı: 24. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı

Ekonomi Bülteni. 24 Ağustos 2015, Sayı: 24. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomi Bülteni, Sayı: 24 Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomik Araştırma ve Strateji Dr. Saruhan Özel Ezgi Gülbaş Orhan Kaya İnci Şengül 1 DenizBank

Detaylı

10 Kasım - 14 Kasım 2014

10 Kasım - 14 Kasım 2014 GLOBAL PİYASALARDA GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA... ABD tarafından açıklanan haftanın ilk önemli verisi beklentilerin üzerinde gelen ekim ayına ait ISM İmalat Endeksiydi. Ticaret Dengesi ve

Detaylı

FOMC TOPLANTI TUTANAKLARI SONRASINDA GÖZLER ECB TOPLANTI TUTANAKLARINDA

FOMC TOPLANTI TUTANAKLARI SONRASINDA GÖZLER ECB TOPLANTI TUTANAKLARINDA 17 Ağustos 2017 FOMC TOPLANTI TUTANAKLARI SONRASINDA GÖZLER ECB TOPLANTI TUTANAKLARINDA Yurtdışı gelişmeleri incelediğimizde, İngiltere de açıklanan Haziran ayı İşsizlik oranı yüzde 4,4 e gerilerken ikramiye

Detaylı

25 Mayıs - 29 Mayıs 2015

25 Mayıs - 29 Mayıs 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; *Tatil ABD Anma Günü *Tatil İngiltere *02:50 Japonya Ticaret Dengesi, İhracat ve İtlahat Hacmi Salı; *01:45 Yeni Zelanda Ticaret Dengesi, İhracat ve İthalat

Detaylı

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum ALTIN USDJPY EURUSD GBPUSD USDTRY ABD nin gündeminde dün ikinci el konut satışları vardı. İkinci el konut satışları Mayıs ayında yüzde 5,1 artışla

Detaylı