26 Mayıs - 30 Mayıs 2014

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "26 Mayıs - 30 Mayıs 2014"

Transkript

1 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global Piyasalarda geçtiğimiz hafta açıklanan verilere baktığımızda öne çıkanlar FED toplantı tutanakları, Öncü PMI lar ve Kredi Derecelendirme Kuruluşlarının açıklamaları oldu. Açıklanan Öncü PMI lar da Çin verisi beklenti üzerinde geldi. Ancak Avrupa dan açıklanan İmalat PMI lar beklenti altında kaldı. Buna rağmen Avrupa Hizmet PMI verileri beklenti üzerinde gelince, verilerin negatif etkisi azalmış oldu. Hafta ortasında açıklanan FED Toplantı tutanakları ise global piyasalar tarafından en çok takip edilen veri oldu. Açıklamalarda FED in parasal genişlemeyi bitirmekte kararlı olduğu ancak faiz oranlarının arttırılması için tarihin belli olmadığı öğrenildi. Yurtiçinde ise Merkez Bankası nın faiz kararı gündeme damgasını vurdu. TCMB 1 haftalık repo faiz oranlarını %10 dan %9.5 seviyesine indirerek piyasa katılımcılarını şaşırttı.

2 ABD Hafta içinde konuşan Newyork FED Başkanı Dudley konuşmasında; normal şartlarda faizlerin FED tarafından 2015 ortalarında artırılabileceğini fakat enflasyonun tahmin edilenden daha hızlı yükselmesi halinde bu tarihin erkene çekilebileceğini belirtti. Plosser ise yaptığı konuşmada; 2.5 trilyon Dolar seviyesine ulaşan banka rezervlerinin tüketici kredisine dönüşmesi halinde enflasyonda daha hızlı bir artış olabileceğinden bahsetti. Plosser ayrıca ABD 2014 büyüme tahminini ise %3 olarak açıkladı. Hafta ortasında açıklanan Nisan FED Toplantı Tutanaklarında; ABD ekonomisinin canlanması için devreye sokulan parasal genişlemenin FED tarafından bitirilmesinde kararlı olunduğu, sıfıra yakın olan faiz oranlarının yukarıya çekilmesi için yapılacak aksiyonun yakın zamanlı olacağı anlamı taşımadığının konuşulduğu ve toplantıda üyeler arasında enflasyon S&P %1, ,53 DOW %0, ,27 NASDAQ %2, ,81 ve istihdam konusunda farklı görüşler olduğu görüldü. Ayrıca Çin ile yapılan ticaretin azalması, Ukrayna krizi ve konut sektöründeki yavaşlama nedeniyle büyümede aşağı yönlü riskler olduğundan bahsedildi. Perşembe günü açıklanan haftalık işsizlik maaşı başvurularında 310 bin kişilik beklenti söz konusuydu. Geçen hafta açıklanan 297 bin kişilik veri senenin en iyi gerçekleşmesi olmuştu. Ancak bu hafta verinin 326 bin kişi olarak açıklanması kafa karıştırıcı bir tablo oluşturdu. Aynı gün açıklanan Mevcut Konut Satışları verisinde ise 4 Milyon 680 bin konutun el değiştirmesi beklenirken 4 Milyon 650 bin konut satışı olduğu açıklandı. Haftanın son günü ise Yeni Konut Satışları verisi takip edildi. Beklenti üzerinde gelen veri de 433 bin yeni konut satışı olduğu açıklandı. Kanada tarafından gelen verilere baktığımızda ise haftanın ikinci günü açıklanan Kanada Toptan Satışlarında aylık bazda %0.4 lük azalış olduğu açıklandı. Beklenti altında kalan bu veri de geçtiğimiz ay %1.1 artış kaydedilmişti. Ayrıca haftanın son günü açıklanan Tüketici Fiyat Endeksinde %0.2 lik gerileme vardı.

3 AVRUPA İngiltere de açıklanan TÜFE de ise beklenti üzerinde artış olduğu açıklandı. Yıllık tüketici enflasyonu %1.7 artış beklentisinin üzerinde %1.8, Nisan ayı tüketici enflasyonu ise %0.3 artış beklentisinin üzerinde %0.4 seviyesinde arttı. İngiltere tarafından gelen Perakende Satışlar verisinde ise %1.3 lük artış olduğu, geçtiğimiz ay açıklanan verinin ise 0.4 puanlık artışla %0.5 seviyesine revize edildiği açıklandı. Haftanın bir diğer verisi ise İngiltere büyüme verisiydi. Öncüsü daha önce açıklanan büyümede herhangi bir değişiklik olmadığı bildirilirken ilk çeyrek büyümesinin % 0.8 seviyesinde olduğu teyit edildi. Sermaye yatırımlarındaki artış seviyesini gösteren öncü iş yatırımı verisinde ise %2.3 seviyesindeki beklentinin üzerinde %2.7 artış olduğu açıklandı. DAX %1, ,01 FTSE %0, ,75 CAC40 %0, ,15 Perşembe günü açıklanan Öncü PMI verilerinde ise beklenti altında rakamlar açıklandı. İmalat PMI lar Fransa da 49.3, Almanya da 52.9, Euro Bölgesinde ise 52.5 seviyesinde açıklanarak beklenti altında kaldı. Ancak aynı saatlerde açıklanan Hizmet PMI larda ise Fransa 49.2 ile 50 seviyesinin altında kalırken, Almanya 56.4 Euro Bölgesi ise 53.5 seviyesinde açıklandı. Almanya IFO İş Dünyası Endeksi beklenti altında kalarak seviyesinde açıklandı. Başta imalat, inşaat, toptan ve perakende satış sektörleri olmak üzere iş dünyasının ekonomiye bakışını yansıtan veri geçtiğimiz dönem düzeyinde açıklanmıştı. Ayrıca Almanya'da açıklanan ilk çeyrek GSYİH ekonominin %0.8 oranında büyüdüğün işaret etti. Haftanın son günü ise uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından ardı ardına ülke kredi notu ve görünümü açıklamaları geldi. S&P İspanya'nın kredi notunu BBB- 'den BBB' ye yükselttiğini açıklarken, Bir diğer kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch ise Yunanistan'ın B- olan notunu B' ye yükseltti. Her iki ülkenin not görünümleri ise "durağan" olarak teyit edildi.

4 ASYA Asya tarafından gelen haftanın ilk verisi Çin de açıklanan yıllık konut fiyatları artışıydı. %6,7 seviyesinde gelen veri de geçen dönem ise %7.7 seviyesinde artış gerçekleşmişti. Arıca pazartesi sabaha karşı açıklanan Japonya Makine Siparişleri siparişlerinde aylık %19.1, yıllık bazda ise %16.1 oranında artış olduğu görüldü. Aylık %6.0, yıllık %4.2 seviyesinde olan beklentilerin çok üzerinde gelen veri yatırımcılara Japonya imalat sanayii için geleceğe dönük umut verdi. Salı sabaha karşı Avustralya Merkez Bankası(RBA) Para Piyasası Kurulu'nun 6 Mayıs'ta yapmış olduğu toplantıya dair açıklanan tutanaklarında, %2.50 seviyesindeki faiz oranlarının sürdürülebilir para politikası için makul seviyede olduğu ancak RBA'nın gerektiğinde faizlere müdahale etmekte çekinmeyeceğinden bahsedildi. Nikkei %2, Hang Seng %1, ,86 Shangai %0, ,57 Çarşamba günü açıklanan Japonya Ticaret Dengesine göre geçtiğimiz dönem 1.63 Trilyon Yen Dış Ticaret Açığı veren Japonya ekonomisi, bu dönemki 600 Milyar Yen'lik açık beklentisinin üzerinde 840 Milyar Yen'lik dış ticaret açığı verdi. Ayrıca BOJ %0,1 düzeyinde olan faiz oranında değişime gitmedi. Perşembe Günü açıklanan Çin Öncü HSBC İmalat PMI ise 48,1 lik beklentinin üzerinde 49,7 seviyesinde gelerek uzun bir zaman sonra Çin imalatında beklenenden daha fazla hareketlilik olduğuna işaret etti.

5 TÜRKİYE Haftanın ilk günü 19 Mayıs Atatürk ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle iç piyasalar kapalıydı. Hafta boyunca açıklanan verilere baktığımızda ise haftanın en önemli gelişmesi Merkez Bankası nın Faiz İndirim Kararıydı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bir haftalık repo faiz oranını %10'dan %9.5'e indirdi. Gecelik borç verme faiz oranını %12'de açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz oranını yüzde 11,5'te ve borçlanma faiz oranını yüzde 8'de sabit tuttu. Piyasada politika faizi olarak bilinen bir haftalık repo faiz oranın da indirime gidilmesi beklenmiyordu. Veri sonrası USDTRY ve EURTRY'de ve Tahvil Faizinde gerileme yaşanırken, BIST100 ve VIOP30 endeksinde yukarı yönde hareketlilik yaşandı. Cuma günü açıklanan Kapasite Kullanım Oranı ise %74,4 seviyesinde açıklandı. Ayrıca hafta boyunca uluslar arası derecelendirme kuruluşlarının Türkiye ye yönelik açıklamaları takip edildi. İlk açıklama haftanın ilk günü Moody s tarafından geldi. Moody's, yayınladığı raporunda aralarında Türkiye'nin de olduğu gelişmekte olan bazı ülkelerde enflasyonun merkez bankalarının hedeflerini veya tahmin aralıklarını aşarak yüksek seviyelere çıktığına işaret etti. Bu tür trendlerin ülkelerin ve şirketlerin kredi notları için negatif olduğunu belirten Moody's yüksek enflasyonun özellikle Rusya ve Türkiye'nin notları için negatif olduğuna vurgu yaptı. Haftanın son günü ise Standard & Poor's ve Fitch ten Türkiye ye yönelik uyarılar vardı. Kredi derecelendirme kuruluşu S&P'nin cuma sabah saatlerinde ''Ekonomideki sert iniş finans ve kamu sektörüne zarar verir, not indirimine yol açar'' açıklamasının ardından bir uyarı da Fitch'ten geldi. Fitch'in açıklamasında faiz indiriminin riskleri ön plana çıkaracağına, TCMB'nin kredibilitesini zedeleyebileceğine değinildi. Türkiye'nin dış şoklara karşı kırılgan olmaya devam ettiğinin belirtildiği açıklamalarda kredilerde büyümenin yeniden başlamasının not indirimi için negatif olabileceğine, enflasyon çift haneye doğru çıkarken faiz indiriminin öngörülebilirliği azalttığına değinildi.

6 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazar günü yapılacak olan Ukrayna seçim sonuçları önümüzdeki hafta için ilk önemli gündem maddesi. Seçim sonuçlarına göre hafta başında parite ve emtialarda yüksek oynaklık oluşabilir. Pazartesiye 01:45 teyeni Zelanda tarafından açıklanacak olan Ticaret Dengesiyle başlayacağız. Veride geçtiğimiz ay 920 milyon Yeni Zelanda Doları fazla açıklanmıştı. 02:50 de ise Japonya Merkez Bankası BOJ un para politikası kurulu toplantı tutanakları açıklanacak. İngiltere ve ABD de piyasaların tatil olacağı günün devamında açıklanması beklenen önemli bir veri bulunmuyor. Salı günü 10:00 da geçtiğimiz ay 85 seviyesinde gelen Türkiye Tüketici Güven Endeksini takip edeceğiz. 11:30 da İngiltere Bankalar Birliği tarafından her ay açıklanan Mortgage Başvuruları izlenecek. 15:30 da ise ABD den Çekirdek Dayanıklı Tüketim Malı Siparişleri ve Dayanıklı Tüketim Malı Siparişleri açıklanacak. Aylık bazda açıklanan verilerde geçtiğimiz ay sırasıyla %2,4 ve %2,9 artış kaydedilmişti. Mal siparişleri verilerinin ardından 17:00 de ABD Tüketici Güven Endeksi ve Richmond İmalat Endeksleri takip edilecek. Çarşamba sabaha karşı 03:00 de BOJ Başkanı Kuroda nın açıklamaları ardından 04:00 de geçtiğimiz ay 64,8 düzeyinde açıklanan Yeni Zelanda İş Dünyası Güven Endeksi açıklanacak. Verinin ardından 04:30 da Avustralya dan Tamamlanmış İnşaatlar verisindeki büyüme oranına bakılacak. 09:00 da Almanya GFK Tüketici Güven Endeksini takiben 10:55 de %6,7 seviyesinde olan Almanya İşsizlik Oranı açıklanacak. 11:00 de açıklanacak Euro Bölgesi Özel Sektör Kredilerinin ardından Avrupa tarafından açıklanması beklenen önemli bir veri bulunmamakta. ABD tarafından ise 14:45 te açıklanacak Haftalık Zincir Mağaza Satışları önem arz edebilecek tek veri. Perşembe gününe 02:50 de geçtiğimiz ay %11 artış açıklanan Japonya Perakende Satışları verisiyle başlayacağız. 04:30 da açıklanacak Avustralya Özel Sektör Sermaye Harcamalarından başka Asya tarafından açıklanması beklenen veri bulunmuyor. Almanya ve Fransa nın tatil olacağı günün devamında ABD tarafından 15:30 da Revize Büyüme verisi ve İşsizlik Maaşı Başvurularını takiben 17:00 de Bekleyen Konut Satışları verisi gelecek. Cuma gününde ise 02:30 da Japonya Tüketici Harcamalarının yanı sıra Tokyo Çekirdek Enflasyonu ve 02:50 de Japonya Aylık Öncü Sanayi Üretimi izlenecek. 10:00 da açıklanacak olan Türkiye Ticaret Dengesinin ardından 15:30 da açıklanacak Kanada Aylık Büyüme Oranına kadar önemli bir veri akışı olması beklenmiyor. ABD tarafından ise 15:30 da gelecek Aylık Tüketici Fiyat Endeksi ve Kişisel Harcamalara ek olarak 16:45 de açıklanacak Chicago PMI ve 16:55 te açıklanacak revize Michigan Tüketici Güven Endeksi izlenebilir. ABD verileri geçtiğimiz dönem sırasıyla %0,2,%0,9, 63 ve 81,8 seviyesinde gelmişti.

7 EURUSD Salı günü Almanya da açıklanan eksi ÜFE verilerinin Euro üzerindeki zayıflatıcı etkisi sınırlı oldu. Akşam saatlerinde FED Para Politikası Kurulu yetkililerinin yapmış olduğu açıklamaların da parite üzerinde etkisi sınırlı oldu. Çarşamba günü Almanya da yapılan 10 yıllık tahvil alım ihalesinde sonuç olumluydu.almanya ekonomisinin son iki aylık süreçte olumsuz sinyaller üretmesine karşın faiz cephesinde sıkıntı olmaması Euro için olumlu bir haberdi.akşam saatlerinde önce FED Başkanı Yellen ın açıklamaları ve daha sonra gelen toplantı tutanaklarının da etkisiyle paritede desteği test edildi. Özellikle toplantı tutanaklarında FOMC üyeleri, aylık tahvil alımını 10 milyar dolar azaltarak 45 milyar dolara düşürme ve işsizlik verilerinde tablo düzelene kadar düşük faizi koruma kararında oybirliğinin olması dolarda güçlenmeye neden oldu. Perşembe günü sabah saatlerinde Almanya da açıklanan hizmet PMI verilerinde gerçekleşme olumluydu..ancak imalat PMI verisindeki olumsuz tablo ilk aşamada piyasada ters fiyatlansa da eurodaki zayıf görünümü destekledi.ancak akşam saatlerinde ABD de açıklanan konut verilerindeki olumsuz tablonun etkisiyle zayıflama sınırlı oldu. Cuma günü ise Almanya da açıklanan olumlu büyüme rakamlarına karşın IFO endeksindeki negatif tablonun da etkisiyle euroda zayıflama meydana geldi.ancak pozitif ABD konut verilerinin pariteye önemli bir etkisi olmadı. Teknik görünüme bakarsak; seviyesindeki dirence dönüşen pozitif algı desteğinin altında satıcılı seyir devam ediyor.satış baskısının artması sonucu 200 günlük üssel hareketli ortalamanın da geçtiği bandı test edildi. Diğer önemli destek seviyesi ise Olası tepki alımlarında ise , ve bandı direnç olarak takip edilebilir.

8 GBPUSD Salı günü açıklanan Büyük Britanya TÜFE verilerindeki olumlu tablo poundda güçlenmeye neden oldu.akşam saatlerinde Para Politikası Kurulu Başkanı Bean in açıklamaları da poundun gücünü destekledi. Çarşamba günü açıklanan perakende satışlar verisindeki olumlu tablo da doların nispeten güçlü olmasına karşın GBPUSD paritesinde hızlı yükselişlere neden oldu. Perşembe günü açıklanan olumlu büyüme rakamları ise büyük fonlarca kar realizasyonu fırsatı olarak değerlendirildi.doların da gücünün etkisiyle GBPUSD paritesinde hızlı geri çekiliş meydana geldi. Ancak konuya makroekonomik açıdan yaklaşırsak 2012 yılı Temmuz ayında başlayan, 2013 yaz aylarında hız kazanan büyüme trendinin gücünü koruduğu söylenebilir. Cuma günü Büyük Britanya da önemli bir veri açıklanmadı.doların yine güçlü olmasının da etkisiyle haftanın son günü büyük fonlarca kar realizasyonu fırsatı olarak değerlendirildi. Teknik görünüme bakarsak; direncinde satış baskısı oluştu desteği üzerinde kalıcılığın sağlanamaması durumunda satış baskısı daha da artabilir.bu senaryoya göre takip edilebilecek diğer önemli destek seviyesinde. Olası tepki alımlarındaysa direncine ek olarak psikolojik direnci yeniden gündeme gelebilir.

9 USDJPY Ocak ayından bu yana kararsız hareketlerin izlendiği paritede tepki alımlarının izlendiği paritede seviyesindeki direncin üzerinde hareketlerin izlenmesi durumunda alım iştahı artabilir. Bu senaryoya göre seviyesi ve bandı diğer önemli dirençler olarak değerlendirilebilir.olası geri çekilişlerde ilk önemli destek konumunda seviyesindeki destek pozitif algının korunması adına önemli.

10 S&P500 FUTURES Mart ayından bu yana üzerinde kalıcı olunamayan Bollinger üst eğrisine yakın seyreden kontratta desteğinin üzerinde kalıcı olunması durumunda alım iştahının devam etmesi beklenebilir. Bu destek üzerinde kalıcılığın sağlanması durumunda ve dirençlerinin test edilmesi beklenebilir. Olası geri çekilişlerde ise desteği sonrasında ve destekleri takip edilebilir.

11 ALTIN Geçtiğimiz haftaya 1292 dolar seviyelerinden başlayan emtiada haftanın ilk günü gelen Ukarayna nın doğusunda tekrar çatışmalar çıktığına yönelik haberler ile 1305 dolar seviyelerine kadar geçici yükseliş gördük. Hafta ortasına gelindiğinde ise Çarşamba günü ABD de açıklanan FOMC tutanakları ile haftalık bazda en düşük 1283 dolar seviyesi görülmüş oldu. Hafta boyunca 1303 direnci ile 1286 desteğinin arasında gel-gitler yaşayan emtiada, yeni haftada fiyatı etkileyebilecek; mal siparişleri, büyüme oranları ve askıdaki ev satışları gibi ABD tarafından gelecek bazı veriler mevcut. Ayrıca Ukrayna seçimleri sonrasında yaşanabilecek gerginliklerde fiyatları doğrudan etkileyebilir. Teknik olarak bakarsak; Nisan ayı başından bu yana kararsız seyreden paritede 1294 desteği üzerinde işlemler izleniyor.bu seviye üzerinde kalıcılık sağlanması halinde 1303/1300 bandındaki kritik direnç takip edilebilir. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1294 desteği altında işlemlerde, takip edilebilecek ilk destekler 1286 ve 1277 destek seviyelerinde.

12 BRENT Kritik direnci üzerinde hareketlerin izlendiği paritede bu seviye üzerinde kalıcılığın korunması durumunda öncelikli olarak ve dirençleri test edilebilir.olası geri çekilişlerde , ve destekleri takip edilebilir.

13 VIOP 30 Son yirmi yıllık süreçte her yıl Nisan ayı kapanışından daha aşağıda Mayıs ayı kapanışı meydana geldi. Ancak Mayıs ayının son haftasına girmemize rağmen dünya endekslerindeki güçlü tablonun da etkisiyle yurt içi borsa endeksleri Nisan ayı kapanışının üzerinde seyretmeye devam ediyor.alım iştahının artmaya devam ettiği söylenebilir seviyesindeki desteğin üzerinde kalıcılık halinde ve dirençleri test edilebilir.

14 USDTRY Geçtiğimiz haftaya Dolar lehine toparlanma devamlılığından bahsedebilmek için önemli destek seviyemiz olan ın hemen üzerinde başlayan kur TCMB faiz kararının öncesindeki gün olan Çarşamba günü ile haftanın en yüksek seviyesine kadar çıktı fakat aynı gün görülen satışlar ile desteğinde kapanış görüldü. TCMB Para Piyasası Kurulu nun Perşembe günkü toplantısında faiz oranlarında sadece politika faizinde 0.50 baz puanlık indirime gitmesinin etkisi fazla olmadı ve açıklama sonrası direncinin test edildiğini ve buradan satışlar desteğine doğru sert satışlar geldiğini gözlemledik. TCMB nin Perşembe günkü hamlesi sonrası bir sonraki PPK toplantısında politika faizinin yanı sıra, uzun vadeli (DİBS) faizinde ve gecelik repo faizinde de indirim yapılmasına artık kesin gözüyle bakılır oldu. Fakat o zamana kadar kurun nasıl bir seyir izleyeceğini şimdiden kestirmek oldukça güç. Açıklanan ABD datalarının çok fazla etkili olmadığı kurda yurtiçinde ise yeni haftada Cuma günü açıklanacak dış ticaret açığı haricinde fiyatlanmayı doğrudan etkileyebilecek çok önemli bir veri olmadığından faiz karar fiyatlanmaya devam edilebileceği gibi Haziran faiz toplantısına ilişkin beklentilerde şimdiden satın alınabilir seviyesindeki pozitif algı desteğinde güçlü tepki alımları meydana geldi seviyesindeki direncin üzerinde kalıcılığın devam etmesi durumunda ve dirençleri takip edilebilir. 200 günlük üssel hareketli ortalamanın üzerinde seyrin devam etmesi durumunda pozitif teknik görünümün korunması beklenebilir.

15 EURTRY Geçtiğimiz haftaya desteği üzerinde başlayan kur tıpkı USDTRY de olduğu gibi TCMB faiz kararının öncesindeki gün olan Çarşamba günü ile haftanın en yüksek seviyesine kadar çıktı fakat aynı gün görülen satışlar ile desteğinin hemen üzerinde kapandı. Perşembe günü TCMB Para Piyasası Kurulu nun sadece politika faizinde 0.50 baz puanlık indirime gitmesinin tatmin edici bulunmaması ile desteğine doğru sert düşüş gördük. Draghi nin değerlenmiş Euro yakınması sonrası diğer dövizler karşısında da değer kaybı yaşayan Euro için, bu bölgeden gelebilecek veriler zaten EURTRY kurumuzu çok fazla etkilememekte. Yeni haftada yurtiçinde ise Cuma günü açıklanacak dış ticaret açığı haricinde kuru doğrudan etkileyebilecek çok önemli bir veri olmadığından, geçtiğimiz haftadaki faiz kararı fiyatlanmaya devam edilebileceği gibi Haziran ayındaki TCMB Para Piyasası Kurulu faiz toplantısına ilişkin beklentilerde şimdiden satın alınmaya başlanılabilir. Satış baskısının arttığı söylenebilir seviyesindeki pozitif algı desteğinde ikili dip oluşma ihtimali söz konusu. Bu desteğin zayıflaması durumunda öncelikli olarak ve destekleri takip edilebilir.satış baskısının gücünü artırması durumundaysa , ve destekleri test edilebilir. HeikenAshiindikatörünün negatif bölgece olduğu görülüyor.

26 Mayıs - 30 Mayıs 2014

26 Mayıs - 30 Mayıs 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global Piyasalarda geçtiğimiz hafta açıklanan verilere baktığımızda öne çıkanlar FED toplantı tutanakları, Öncü PMI lar ve Kredi Derecelendirme Kuruluşlarının

Detaylı

21-25 Nisan 2014 Piyasalarda Geçen Hafta

21-25 Nisan 2014 Piyasalarda Geçen Hafta Piyasalarda Geçen Hafta Pazartesi günü EURO Bölgesi nde açıklanan olumlu sanayi üretimi verilerine karşın ABD de açıklanan perakende satışlar verisinde de olumlu gerçekleşmenin meydana gelmesi nedeniyle

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Mayıs 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Mayıs 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 26 Mayıs 2014 23.05.2014 Açılış Kapanış % EURUSD 1,36555 1,36317 0,17 ALTIN 1293,85 1292,20 0,12 USDTRY 2,08079 2,08021 0,02 EURTRY 2,84136 2,83557 0,20 USDJPY 101,729 101,957 0,22

Detaylı

07 Temmuz - 11 Temmuz 2014

07 Temmuz - 11 Temmuz 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçtiğimiz hafta Tarım Dışı İstihdam ve PMI verileri takip edildi. Tarım Dışı İstihdam da beklentilerin oldukça üzerinde açıklanan

Detaylı

2 Mayıs - 09 Mayıs 2014

2 Mayıs - 09 Mayıs 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalar geçtiğimiz haftaya ABD tarafında Rus yetkili ve şirketlere karşı açıklanan yaptırım kararlarıyla başlandı. Kararların geniş çerçevede

Detaylı

01 Haziran - 05 Haziran 2015

01 Haziran - 05 Haziran 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; 04:00 Çin İmalat ve İmalat Dışı PMI Endeksleri 04:30 Avustralya Konut İzinleri 04:35 Çin HSBC İmalat PMI Endeksi 10:00 Türkiye İmalat PMI Endeksi 11:00

Detaylı

GÜNLÜK BÜLTEN 25 Mart 2014

GÜNLÜK BÜLTEN 25 Mart 2014 GÜNLÜK BÜLTEN 25 Mart 2014 ÖNEMLİ GELİŞMELER ABD de imalat sektörü PMI beklentilerin altında kaldı ABD de imalat sektörü PMI Şubat ayındaki 57,1 seviyesinden Mart ayında 56,5 e gerileme beklentisinin de

Detaylı

10-14 Mart2014 PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA

10-14 Mart2014 PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda bu hafta EURO nun Draghi nin konuşmalarıyla güçlenmesi ve haftanın bekleneni Tarımdışı İstihdam rakamının beklenenden olumlu gelmesiyle oluşan

Detaylı

08 Haziran - 12 Haziran 2015

08 Haziran - 12 Haziran 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; Tüm gün Avustralya Piyasalar Kapalı 02:50 Japonya Cari Denge, GSYİH, 05:10 Çin Ticaret Dengesi, İthalat ve İhracat hacmi 09:00 Almanya Ticaret Dengesi,

Detaylı

18 Mayıs - 22 Mayıs 2015

18 Mayıs - 22 Mayıs 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi günü: *02:30 Avustralya Merkez Bankası Başkan Yardımcısının Konuşması *02:50 Japonya Çekirdek Makine Siparişleri *04:30 Çin Konut Fiyatları *07:30 Japonya

Detaylı

22 Aralık ABD den Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamı Açıklanacak.

22 Aralık ABD den Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamı Açıklanacak. 22 Aralık 2016 22 Aralık 2016 ABD den Üçüncü Çeyrek Büyüme Rakamı Açıklanacak. Yurtdışı gelişmeler, Euro Bölgesinde beklentilerin üzerinde açıklanan Tüketici Güven Endeksi Euro tarafına olumlu yansıdığı

Detaylı

GÜNLÜK BÜLTEN 04 Nisan 2014

GÜNLÜK BÜLTEN 04 Nisan 2014 GÜNLÜK BÜLTEN 04 Nisan 2014 ÖNEMLİ GELİŞMELER Fitch, Türkiye nin kredi notu ve görünümünü korudu Fitch, Türkiye'nin kredi notunu BBB- olarak korurken, kredi notunun Durağan olan görünümü de değiştirmedi.

Detaylı

27-31 Temmuz 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz?

27-31 Temmuz 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; *11:00 Almanya - IFO Ekonomi Güven Endeksi *13:00 İngiltere - İngiltere Sanayi Aktivite Trendi *14:30 Türkiye - Kapasite Kullanım Oranı ve İmalat Güven

Detaylı

11 Mayıs- 15 Mayıs 2015

11 Mayıs- 15 Mayıs 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Yeni haftaya Çin Halk Cumhuriyeti nin parasal gevşemeye yönelik attığı adımlar ile başlıyoruz. Daha önceki bültenlerimizde de belirttiğimiz gibi, Çin den negatif

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 21 Nisan 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 21 Nisan 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 21 Nisan 2014 18.04.2014 Açılış Kapanış % EURUSD 1,38134 1,38132 0,00 ALTIN 1295,05 1295,05 0,00 USDTRY 2,12628 2,12837 0,10 EURTRY 2,93777 2,94027 0,09 USD 102,386 102,417 0,03

Detaylı

TL Üzerindeki TCMB Baskısı Azaldı, ECB Üzerinde ise Spekülasyonlar Devam ediyor

TL Üzerindeki TCMB Baskısı Azaldı, ECB Üzerinde ise Spekülasyonlar Devam ediyor 24-28 Ekim 2016 TL Üzerindeki TCMB Baskısı Azaldı, ECB Üzerinde ise Spekülasyonlar Devam ediyor Veri akışı bakımından yoğun olmayan bir haftayı geride bırakırken, Avrupa Merkez Bankası toplantısı sonrası

Detaylı

02 Ocak Yılın Son Gününde Piyasalara ABD-Rusya Gerginliği Damgasını Vurdu. Haftalık Ekonomik Takvim

02 Ocak Yılın Son Gününde Piyasalara ABD-Rusya Gerginliği Damgasını Vurdu. Haftalık Ekonomik Takvim 2 6 Ocak 2017 Yılın Son Gününde Piyasalara ABD-Rusya Gerginliği Damgasını Vurdu Düşük hacimli bir haftayı geride bırakırken yılın son işlem gününde piyasalarda nabzın arttığı görülmekte. ABD ve Rusya arasında

Detaylı

27 Aralık Noel Tatili Nedeniyle Piyasalarda Durgunluk Sürüyor

27 Aralık Noel Tatili Nedeniyle Piyasalarda Durgunluk Sürüyor 27 Aralık 2016 27 Aralık 2016 Noel Tatili Nedeniyle Piyasalarda Durgunluk Sürüyor Küresel piyasaların Noel tatili nedeniyle kapalı olması haftanın ilk gününde fiyatlamaların oldukça sınırlı olmasına yol

Detaylı

04 Ağustos - 08 Ağustos 2014

04 Ağustos - 08 Ağustos 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçtiğimiz hafta FED Faiz Kararı, ABD Büyüme Oranı, Tarım Dışı İstihdam Raporu ve PMI verileri izlendi. ABD tarafından açıklanan verilere

Detaylı

10-14. /IKONMenkul PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA. www.ikonmenkul.com.tr

10-14. /IKONMenkul PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA. www.ikonmenkul.com.tr PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda bu hafta EURO nun Draghi nin konuşmalarıyla güçlenmesi ve haftanın bekleneni Tarımdışı İstihdam rakamının beklenenden olumlu gelmesiyle oluşan

Detaylı

19 Aralık ABD deki gerilim fiyatlandı, Bu Hafta Gözler TCMB de Olacak

19 Aralık ABD deki gerilim fiyatlandı, Bu Hafta Gözler TCMB de Olacak 19 Aralık 2016 19 Aralık 2016 ABD deki gerilim fiyatlandı, Bu Hafta Gözler TCMB de Olacak Cuma günü akşam saatlerinde Çin in ABD ye ait insansız denizaltı aracına el koymasıyla siyasi gerilim arttı. Bu

Detaylı

7 Kasım Yoğun Veri Akışının Olduğu Bir Haftayı Geride Bırakıyoruz. Haftalık Ekonomik Takvim

7 Kasım Yoğun Veri Akışının Olduğu Bir Haftayı Geride Bırakıyoruz. Haftalık Ekonomik Takvim 7-11 Kasım2016 Yoğun Veri Akışının Olduğu Bir Haftayı Geride Bırakıyoruz Hem veri akışının yoğun olduğu hem de Merkez Bankalarının sahnede olduğu bir hafta geride kaldı. Fed den ve BoE den faiz adımları

Detaylı

24 Kasım Tutanaklar, FOMC Üyelerinin Faiz Artırma İsteğini Öne Çıkarıyor

24 Kasım Tutanaklar, FOMC Üyelerinin Faiz Artırma İsteğini Öne Çıkarıyor 24 Kasım 2016 24 Kasım 2016 Tutanaklar, FOMC Üyelerinin Faiz Artırma İsteğini Öne Çıkarıyor Fed in dün yayımladığı Kasım ayı toplantı tutanakları, FOMC üyelerinin yakın bir dönemde faiz artırma isteğini

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 2 Ocak 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 2 Ocak 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 2 Ocak 2015 31.12.2014 Açılış Kapanış % EUR 1,21574 1,21032 0,44 ALTIN 1199,97 1187,95 1,00 TRY 2,32706 2,33598 0,38 EURTRY 2,81080 2,82963 0,67 JPY 119,465 119,791 0,27 1,55613

Detaylı

06 Temmuz 10 Temmuz 2015

06 Temmuz 10 Temmuz 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; 09:00 Almanya Fabrika Siparişleri 11:30 Euro Bölgesi - Perakende PMI Endeksi, Sentix Yatırımcı Güven Endeksi 16:45 ABD Hizmet PMI Endeksi 17:00 ABD ISM

Detaylı

Gündem 18.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 18.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1291 1,5496 120,578 2,9985 1119,45 Yüksek 1,1441 1,5628 120,990 3,0282 1134,15 Düşük 1,1285 1,5486 119,796 2,9757 1115,56 Kapanış 1,1434 1,559 119,990

Detaylı

1 Eylül - 5 Eylül 2014

1 Eylül - 5 Eylül 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçtiğimiz hafta ABD tarafından açıklanan verilere baktığımızda haftaya beklentilerin altında kalan Yeni Konut Satışları verisiyle

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 9 Haziran 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 9 Haziran 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 9 Haziran 2014 06.06.2014 Açılış Kapanış % USD 1,36601 1,36433 0,12 ALTIN 1253,35 1253,05 0,02 USDTRY 2,09633 2,07559 0,98 TRY 2,86251 2,83273 1,04 USDJPY 102,406 102,488 0,08 GBPUSD

Detaylı

09 Haziran - 13 Haziran 2014

09 Haziran - 13 Haziran 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçtiğimiz haftanın en önemli açıklaması Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi nin açıklamaları ve faiz kararıydı. Bankaların Avrupa

Detaylı

Perşembe günü, ABD den haftalık işsizlik başvuruları açkılanacak,331.000 beklenti var. Geçen hafta beklentiden fazla 20.000 düşerek 331.000 olmuştu.

Perşembe günü, ABD den haftalık işsizlik başvuruları açkılanacak,331.000 beklenti var. Geçen hafta beklentiden fazla 20.000 düşerek 331.000 olmuştu. PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda bu hafta ADP verileriyle oluşan hareketlenme, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi nin konuşmalarıyla EURO da oluşan güçlenme ve diğer paritelere

Detaylı

15 Haziran - 19 Haziran 2015

15 Haziran - 19 Haziran 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; 10:00 Almanya Almanya Merkez Bankası Başkanı Weidmann ın Konuşması 10:00 Türkiye İşsizlik Oranı, Bütçe Dengesi 12:00 Euro Bölgesi Ticaret Dengesi 13:00

Detaylı

24-28 Ağustos 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz?

24-28 Ağustos 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; *10:30 Almanya - İmalat ve Hizmet PMI *11:00 Euro Bölgesi - İmalat ve Hizmet PMI Salı; *09:00 Almanya - GSYİH 2. Çeyrek *14:30 Türkiye - Kapasite Kullanım

Detaylı

Gündem 30.10.2015. Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 30.10.2015. Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Brent Ülke Faiz Ülke Faiz Açılış 1,0979 1,5267 121,094 2,9256 1156,05 49,08 Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Yüksek 1,0986 1,5321 121,190 2,9430 1162,79 49,35 Düşük

Detaylı

Teknik Bülten. 09 Mayıs 2016 Pazartesi

Teknik Bülten. 09 Mayıs 2016 Pazartesi Güne Başlarken Goldman Sachs, Fed'in faiz artırımının zamanlaması için tahminini Haziran'dan Eylül'e öteledi. New York Fed Başkanı William Dudley, 2016 yılı için iki faiz artırımının makul bir beklenti

Detaylı

GÜNLÜK BÜLTEN 23 Mayıs 2014

GÜNLÜK BÜLTEN 23 Mayıs 2014 GÜNLÜK BÜLTEN 23 Mayıs 2014 ÖNEMLİ GELİŞMELER ABD de işsizlik başvuruları ve imalat sektörü PMI beklentilerin üzerinde gelirken, ikinci el konut satışlarında 4 aylık aradan sonra ilk kez artış yaşandı

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN 19 EKİM 2015 23 EKİM 2015

HAFTALIK BÜLTEN 19 EKİM 2015 23 EKİM 2015 19 EKİM 2015 23 EKİM 2015 HAFTANIN ÖZETİ Küresel piyasalar geçtiğimiz haftanın başında Çin den gelen veriler ışığında yön buldu. Çin de açıklanan büyüme, perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri beklenildiği

Detaylı

03 Kasım - 07 Kasım 2014

03 Kasım - 07 Kasım 2014 GLOBAL PİYASALARDA GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA... Global bazda geçtiğimiz haftaki veri trafiği arasında yön belirleyici etkisi yüksek olan ekonomik olaylara baktığımızda Merkez Bankalarının

Detaylı

10-14 Ağustos 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz?

10-14 Ağustos 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; *02:50 Japonya - Cari Denge *11:30 Euro Bölgesi - Sentix Yatırımcı Güven Endeksi *17:00 ABD - İstihdam Trend Endeksi *19:25 ABD - FOMC Üyesi Lockart'ın

Detaylı

22 Eylül - 26 Eylül 2014

22 Eylül - 26 Eylül 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda bu hafta açıklanan verilere baktığımızda FED in 2 gün süren FOMC Toplantı Sonuçları, İskoçya da yapılan Bağımsızlık Referandumu ve

Detaylı

20 Aralık TCMB Faiz Oranı Kararı Yakından Takip Edilecek

20 Aralık TCMB Faiz Oranı Kararı Yakından Takip Edilecek 20 Aralık 2016 20 Aralık 2016 TCMB Faiz Oranı Kararı Yakından Takip Edilecek Yurtdışında dün veri açısından sakin bir gündem takip edildi. Almanya dan beklentilerin üzerinde açıklanan IFO iş güven endeksi

Detaylı

Gündem 30.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 30.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1245 1,5174 119,920 3,0580 1132,15 Yüksek 1,1281 1,5204 120,160 3,0687 1134,78 Düşük 1,1194 1,5129 119,252 3,0336 1124,56 Kapanış 1,1253 1,5151 119,741

Detaylı

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum. Piyasalarda Öne Çıkanlar USDTRY GBPUSD ALTIN EURUSD USDJPY BRENT PETROL

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum. Piyasalarda Öne Çıkanlar USDTRY GBPUSD ALTIN EURUSD USDJPY BRENT PETROL IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum Piyasalarda Öne Çıkanlar USDTRY GBPUSD ALTIN EURUSD USDJPY BRENT PETROL Geçtiğimiz günlerde açıklamlarda bulunan Fed üyeleri piyasalardaki faiz artışı

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 04 Haziran 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 04 Haziran 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 04 Haziran 2014 03.06.2014 Açılış Kapanış % 1,35964 1,36272 0,22 ALTIN 1243,65 1244,75 0,08 TRY 2,10783 2,11674 0,42 TRY 2,86377 2,88445 0,72 JPY 102,375 102,504 0,12 GBP 1,67452

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 01 Eylül 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 01 Eylül 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 01 Eylül 2014 29.08.2014 Açılış Kapanış % USD 1,31817 1,31366 0,34 ALTIN 1289,23 1286,80 0,18 USDTRY 2,15692 2,16230 0,24 TRY 2,84328 2,84043 0,10 USDJPY 103,715 104,050 0,32 GBPUSD

Detaylı

Gündem 01.10.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 01.10.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1248 1,5152 119,714 3,0374 1127,25 Yüksek 1,1262 1,5214 120,349 3,0417 1128,29 Düşük 1,1158 1,5108 119,559 3,0182 1111,83 Kapanış 1,1178 1,5123 119,897

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN 26 EKİM 2015 30 EKİM 2015

HAFTALIK BÜLTEN 26 EKİM 2015 30 EKİM 2015 26 EKİM 2015 30 EKİM 2015 HAFTANIN ÖZETİ Küresel piyasalar geçtiğimiz hafta Merkez Bankalarının aldığı kararlar ile yön buldu. Hafta başında Japonya Merkez Bankası ndan gelecek verilere odaklanan piyasalar

Detaylı

10 Kasım - 14 Kasım 2014

10 Kasım - 14 Kasım 2014 GLOBAL PİYASALARDA GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA... ABD tarafından açıklanan haftanın ilk önemli verisi beklentilerin üzerinde gelen ekim ayına ait ISM İmalat Endeksiydi. Ticaret Dengesi ve

Detaylı

Ekonomi Bülteni. 24 Ağustos 2015, Sayı: 24. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı

Ekonomi Bülteni. 24 Ağustos 2015, Sayı: 24. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomi Bülteni, Sayı: 24 Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomik Araştırma ve Strateji Dr. Saruhan Özel Ezgi Gülbaş Orhan Kaya İnci Şengül 1 DenizBank

Detaylı

22 Haziran - 26 Haziran 2015

22 Haziran - 26 Haziran 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; Tüm Gün Çin Tatil Tüm Gün Euro Bölgesi Eurogroup Toplantısı 01:00 Yeni Zelanda Westpack Tüketici Güven Endeksi 10:00 Türkiye Tükketici Güven Endeksi 17:00

Detaylı

12 Aralık Haftalık Ekonomik Takvim

12 Aralık Haftalık Ekonomik Takvim 12 16 Aralık 2016 FED Faiz Oranı Kararı ve 2017 yılı Mesajları Ön Planda Olacak Hafta genelinde, dolar endeksinde yaşanan karmaşık seyrin etkileri görülmeye devam etti. ABD den açıklanan olumsuz makro

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Eylül 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Eylül 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Eylül 2014 09.09.2014 Açılış Kapanış % EURUSD 1,28942 1,29373 0,33 ALTIN 1255,13 1255,18 0,01 USDTRY 2,17318 2,19586 1,04 EURTRY 2,80327 2,84144 1,36 USDJPY 106,022 106,194 0,16

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Aralık 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Aralık 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 23 Aralık 2014 22.12.2014 Açılış Kapanış % EUR 1,22239 1,22287 0,04 ALTIN 1194,05 1176,59 1,46 TRY 2,30950 2,31385 0,18 EURTRY 2,81272 2,83050 0,63 JPY 119,530 120,048 0,43 GBP 1,56271

Detaylı

Ekonomi Bülteni. 14 Aralık 2015, Sayı: 39. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı

Ekonomi Bülteni. 14 Aralık 2015, Sayı: 39. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomi Bülteni 14 Aralık 2015, Sayı: 39 Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomik Araştırma ve Strateji Dr. Saruhan Özel Ezgi Gülbaş Orhan Kaya İnci Şengül

Detaylı

Gündem 11.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 11.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1209 1,5369 120,519 3,0358 1107,65 Yüksek 1,1296 1,5475 121,330 3,0631 1115,09 Düşük 1,1172 1,5338 119,981 3,0149 1103,94 Kapanış 1,1280 1,5446 120,625

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Nisan 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Nisan 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Nisan 2014 09.04.2014 Açılış Kapanış % EURUSD 1,37969 1,38550 0,42 ALTIN 1308,45 1311,65 0,24 USDTRY 2,09558 2,10241 0,32 EURTRY 2,89117 2,91312 0,75 USDJPY 101,811 101,991 0,17

Detaylı

Gündem 23.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10%

Gündem 23.09.2015. Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Amerika 0,25% İsviçre -0,75% Euro Bölgesi 0,05% Japonya < 0.10% Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Açılış 1,1189 1,5511 120,560 3,0068 1133,45 Yüksek 1,1207 1,5529 120,620 3,0396 1136,68 Düşük 1,1113 1,5341 119,697 2,9909 1121,35 Kapanış 1,1131 1,5369 120,133

Detaylı

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum USDTRY EURUSD USDJPY GBPUSD ALTIN

IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum USDTRY EURUSD USDJPY GBPUSD ALTIN IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı Günlük Yorum USDTRY EURUSD USDJPY GBPUSD ALTIN Dün açıklanan TÜFE rakamları beklentinin altında gelse de yükseliş dev ediyor. Çekirdek TÜFE yüzde 7 den 7.5 e yükselirken,

Detaylı

GÜNLÜK YATIRIM BÜLTENİ

GÜNLÜK YATIRIM BÜLTENİ GÜNLÜK BÜLTEN Araştırma 15 Kasım 2013 GÜNLÜK YATIRIM BÜLTENİ Piyasalara Bakış 100,000 90,000 80,000 70,000 60,000 50,000 40,000 30,000 20,000 10,000 0 11/12 12/12 02/13 03/13 06/13 08/13 09/13 11/13 Önümüzdeki

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 08 Temmuz 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 08 Temmuz 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 08 Temmuz 2014 07.07.2014 Açılış Kapanış % EURUSD 1,35957 1,36043 0,06 ALTIN 1319,73 1319,60 0,01 USDTRY 2,13241 2,12844 0,18 EURTRY 2,89974 2,89612 0,12 USDJPY 102,062 101,856 0,20

Detaylı

25 Mayıs - 29 Mayıs 2015

25 Mayıs - 29 Mayıs 2015 Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; *Tatil ABD Anma Günü *Tatil İngiltere *02:50 Japonya Ticaret Dengesi, İhracat ve İtlahat Hacmi Salı; *01:45 Yeni Zelanda Ticaret Dengesi, İhracat ve İthalat

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 05 Mayıs 2015 Salı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 05 Mayıs 2015 Salı G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Küresel piyasalar gün içinde açıklanan yoğun veri

Detaylı

29 Aralık - 02 Ocak 2015

29 Aralık - 02 Ocak 2015 GLOBAL PİYASALARDA GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA... Geçtiğimiz hafta global piyasalarda Noel tatilinin ağır basması nedeniyle düşük hacimli işlemlerin gerçekleştiği, genel anlamda volatilitenin

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 5 Ocak 2015

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 5 Ocak 2015 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 5 Ocak 2015 02.01.2015 Açılış Kapanış % USD 1,21038 1,20017 0,84 ALTIN 1184,45 1188,79 0,36 USD 2,32527 2,34237 0,73 2,81609 2,81213 0,14 USDJPY 119,705 120,458 0,62 GBPUSD 1,55857

Detaylı

EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY

EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Brent Ülke Faiz Ülke Faiz Açılış 1,0992 1,5313 121,490 2,9119 1164,71 47,99 Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Yüksek 1,1068 1,5382 121,511 2,9215 1169,71 48,29 Düşük

Detaylı

Teknik Bülten. 26 Şubat 2016 Cuma

Teknik Bülten. 26 Şubat 2016 Cuma Güne Başlarken... ABD hisse senetleri, banka ve teknoloji hisselerine gelen alımların öncülüğünde yedi haftanın en yüksek seviyesine çıktı. San Francisco Fed Başkanı John Williams faiz artışını ağırdan

Detaylı

Günlük Yorum. IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı ALTIN GBPUSD EURUSD USDTRY USDJPY

Günlük Yorum. IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı ALTIN GBPUSD EURUSD USDTRY USDJPY Günlük Yorum IŞIKFX Uluslararası Piyasalar Departmanı ALTIN GBPUSD EURUSD USDTRY USDJPY Yunanistan endişeleriyle yükselen altın, kazançlarını geri vermeye deva ediyor. Dün de altındaki bu satış baskısı

Detaylı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 23 Temmuz 2015 Perşembe

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 23 Temmuz 2015 Perşembe Günlük Bülten 23 Temmuz 2015 Perşembe Piyasa Gündemi Yunanistan üçüncü kurtarma paketinin ön koşul olarak kreditörler tarafından sunulan reform paketini kabul etti. Böylece yeni yardım ve müzakerelerin

Detaylı

GÜNE BAŞLARKEN 31 Ağustos 2009

GÜNE BAŞLARKEN 31 Ağustos 2009 GÜNE BAŞLARKEN 31 Ağustos 2009...ekonomikarastirma@halkbank.com.tr... YURTİÇİ GELİŞMELER Yurtiçi Piyasalar-Döviz B ankalararası döviz piyasasında dolar kuru bugün açılışta, euro dolar paritesine odaklı

Detaylı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 3 Ağustos 2015 Pazartesi

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 3 Ağustos 2015 Pazartesi Günlük Bülten 3 Ağustos 2015 Pazartesi Piyasa Gündemi Gedik Forex Günlük Bülten Günlük Bülten Yurt içinde ve yurt dışında açıklanacak ekonomik verilere odaklandığımız haftanın ilk işlem gününde yurt içinde

Detaylı

03-07. /IKONMenkul PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA. www.ikonmenkul.com.tr

03-07. /IKONMenkul PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA. www.ikonmenkul.com.tr PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda bu hafta da olumsuz gelişmelerin olduğu bir hafta daha yaşadık. Hafta yine gelişmekte olan piyasaları etkileyen Ukrayna ve Kırım da yaşanan

Detaylı

Ekonomi Bülteni. 25 Nisan 2016, Sayı: 17. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı

Ekonomi Bülteni. 25 Nisan 2016, Sayı: 17. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomi Bülteni, Sayı: 17 Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomik Araştırma ve Strateji Dr. Saruhan Özel Ezgi Gülbaş Orhan Kaya İnci Şengül 1 DenizBank

Detaylı

Aşağı Yukarı Yukarı 1.1342 1.0820 1.0940 1.1017 1.1200 1.1250 1.1300. 200 Günlük

Aşağı Yukarı Yukarı 1.1342 1.0820 1.0940 1.1017 1.1200 1.1250 1.1300. 200 Günlük teknik.bülten 20 Ağustos 2015 Perşembe EURUSD Dünkü enflasyon verisine tepkilerin zayıf olduğu EURUSD de akşam açıklanan FED tutanaklarıyla beraber yukarı yönlü hareketler dikkat çekti. FED üyeleri para

Detaylı

Ekonomi Bülteni. 27 Temmuz 2015, Sayı: 20. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı

Ekonomi Bülteni. 27 Temmuz 2015, Sayı: 20. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomi Bülteni, Sayı: 20 Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomik Araştırma ve Strateji Dr. Saruhan Özel Ezgi Gülbaş Orhan Kaya İnci Şengül 1 DenizBank

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 4 Ağustos 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 4 Ağustos 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 4 Ağustos 2014 01.08.2014 Açılış Kapanış % USD 1,33903 1,34273 0,27 ALTIN 1282,41 1293,01 0,82 USD 2,14111 2,13180 0,43 2,86718 2,86319 0,13 USDJPY 102,792 102,566 0,21 GBPUSD 1,68849

Detaylı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı Ekonomik Gündem Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) dün repo ihalesini açmadığını duyurması ve daha yüksek bir faizle (Geç likidite penceresi faiz oranı %10) ile piyasaları fonlayacağı beklentisinin

Detaylı

EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY

EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Parite EURUSD GBPUSD USDJPY USDTRY Altın Brent Ülke Faiz Ülke Faiz Açılış 1,1346 1,5445 119,844 2,9005 1175,60 48,48 Türkiye 7,50% İngiltere 0,50% Yüksek 1,1378 1,5477 120,093 2,9137 1179,70 48,62 Düşük

Detaylı

Teknik Bülten 21 Aralık 2016 Çarşamba

Teknik Bülten 21 Aralık 2016 Çarşamba Güne Başlarken Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 8'de, gecelik marjinal fonlama oranını (faiz koridorunun üst bandı) yüzde 8,50'de ve gecelik borçlanma faiz

Detaylı

ŞUBAT 03-07. /IKONMenkul PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA. www.ikonmenkul.com.tr

ŞUBAT 03-07. /IKONMenkul PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA. www.ikonmenkul.com.tr PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda gündemde bu hafta da FED başköşedeydi. Varlık azaltımlarının devamının açıklandığı toplantı tutanaklarındaki sonuca göre FED, aylık tahvil

Detaylı

TL Üzerindeki TCMB Baskısı Azaldı, ECB Üzerinde ise Spekülasyonlar Devam ediyor. 24 Ekim 2016

TL Üzerindeki TCMB Baskısı Azaldı, ECB Üzerinde ise Spekülasyonlar Devam ediyor. 24 Ekim 2016 24 Ekim 2016 TL Üzerindeki TCMB Baskısı Azaldı, ECB Üzerinde ise Spekülasyonlar Devam ediyor Veri akışı bakımından yoğun olmayan bir haftayı geride bırakırken, Avrupa Merkez Bankası toplantısı sonrası

Detaylı

HAFTALIK BÜLTEN EUR/USD ANALİZİ. Destek FX Piyasa Gözlemi. 05 Haziran 2015 19:00

HAFTALIK BÜLTEN EUR/USD ANALİZİ. Destek FX Piyasa Gözlemi. 05 Haziran 2015 19:00 HAFTALIK BÜLTEN Destek FX Piyasa Gözlemi 05 Haziran 2015 19:00 EUR/USD ANALİZİ Parite bu haftaya satıcılı başladı. Özellikle haftanın ilk işlem gününde sabah saatlerinde yoğun bir veri takvimini takip

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 22 Nisan 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 22 Nisan 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 22 Nisan 2014 21.04.2014 Açılış Kapanış % EUR 1,38132 1,37923 0,15 ALTIN 1293,65 1289,65 0,06 TRY 2,12837 2,13297 0,22 EURTRY 2,94027 2,94011 0,01 JPY 102,417 102,607 0,19 GBP 1,68015

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 27 Haziran 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 27 Haziran 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 27 Haziran 2014 26.06.2014 Açılış Kapanış % USD 1,36282 1,36095 0,13 ALTIN 1319,01 1316,37 0,20 USDTRY 2,13066 2,12497 0,26 TRY 2,90446 2,89413 0,35 USDJPY 101,861 101,728 0,13 USD

Detaylı

12 Ocak - 16 Ocak 2015

12 Ocak - 16 Ocak 2015 GLOBAL PİYASALARDA GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA... Global piyasalara geçtiğimiz hafta ABD den beklenti üzerinde açıklanan ancak saatlik kazançların gölgesinde kalan Tarım Dışı İstihdam verisi

Detaylı

26 Ekim Veri Akışı Sakin, Piyasalar Hareketli

26 Ekim Veri Akışı Sakin, Piyasalar Hareketli 26 Ekim 2016 26 Ekim 2016 Veri Akışı Sakin, Piyasalar Hareketli Dün Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi nin açıklamaları Euro nun ECB toplantısı sonrası kayıp sürecini bir miktar azaltmış olsa da parite

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 04 Kasım 2014 Salı. İçindekiler

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 04 Kasım 2014 Salı. İçindekiler G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R i İçindekiler Piyasa Gündemi Piyasa Gündemi Kritik gelişmelerin yaşandığı geçen haftada canlanan küresel piyasalarda dikkatler Cuma günü açıklanacak

Detaylı

Teknik Bülten. 21 Aralık 2015 Pazartesi

Teknik Bülten. 21 Aralık 2015 Pazartesi GÜNE BAŞLARKEN FED den beklenen faiz hamlesi gerçekleşti. Salı günü başlayan FOMC toplantısının Çarşamba akşamı sona ermesiyle yapılan bildiriyle federal fon oranlarının piyasanın beklentisine paralel

Detaylı

05 Ocak - 09 Ocak 2015

05 Ocak - 09 Ocak 2015 GLOBAL PİYASALARDA GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA... Global piyasalarda geçtiğimiz hafta noel ertesi ve yılbaşı olduğu için hacmin düşük olduğunu gördük. Veri akışı açısından ise çok önemli

Detaylı

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 27 Mart 2015 Cuma

Günlük Forex Bülteni. Piyasa Gündemi G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R. 27 Mart 2015 Cuma G E D İ K Y A T I R I M K A L D I R A Ç L I İ Ş L E M L E R İçindekiler i Piyasa Gündemi Euro Dolar Teknik Analiz Dolar Yen Teknik Analiz Piyasa Gündemi Pound Dolar Teknik Analiz Haftanın son işlem gününde

Detaylı

17 Kasım - 21 Kasım 2014

17 Kasım - 21 Kasım 2014 GLOBAL PİYASALARDA GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA... Geçtiğimiz hafta global bazda ekonomik veri trafiğinin yoğun olmadığı bir hafta geçirdik. Açıklanan veriler arasında ABD den açıklanan verilere

Detaylı

Ekonomi Bülteni. 29 Ağustos 2016, Sayı: 34. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı

Ekonomi Bülteni. 29 Ağustos 2016, Sayı: 34. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomi Bülteni, Sayı: 34 Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomik Araştırma ve Strateji Dr. Saruhan Özel Ezgi Gülbaş Orhan Kaya 1 DenizBank Ekonomi Bülteni

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 8 Ekim 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 8 Ekim 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 8 Ekim 2014 07.10.2014 Açılış Kapanış % EURUSD 1,26546 1,26686 0,11 ALTIN 1206,93 1208,83 0,15 USDTRY 2,26684 2,27354 0,29 EURTRY 2,86950 2,88141 0,41 USDJPY 108,772 108,018 0,69

Detaylı

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 31 Temmuz 2015 Cuma

Günlük Bülten. Günlük Bülten. Gedik Forex Günlük Bülten. Piyasa Gündemi. 31 Temmuz 2015 Cuma Günlük Bülten 31 Temmuz 2015 Cuma Piyasa Gündemi Gedik Forex Günlük Bülten Günlük Bülten Dün ABD ve Avrupa tarafında açıklanan veri akışının etkisiyle hareketli geçen günün ardından yeni günde Euro Bölgesi

Detaylı

17-21 Ağustos 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz?

17-21 Ağustos 2015. Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Önümüzdeki Hafta Neleri Takip Edeceğiz? Pazartesi; *02:50 Japonya - GSYİH *10:00 Türkiye - İşsizlik Oranı *12:00 Euro Bölgesi - Ticaret Dengesi *17:00 ABD - Empire State İmalat Endeksi Salı; *04:30 Avustralya

Detaylı

01 Aralık - 05 Aralık 2014

01 Aralık - 05 Aralık 2014 İSVİÇRE ALTIN'A ''HAYIR'' DEDİ!!! Geçtiğimiz hafta yaşanan ekonomik olayları değerlendirmeden önce İsviçre'de bugün yapılan Altın referandurmuna değinmek isterim. İsviçre'deki Altın Referandumunda sandıklar

Detaylı

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Kasım 2014

GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Kasım 2014 GÜNLÜK FOREX BÜLTENİ - 10 Kasım 2014 07.11.2014 Açılış Kapanış % USD 1,23739 1,24545 0,65 ALTIN 1141,30 1176,54 3,08 USDTRY 2,26267 2,25703 0,25 TRY 2,80311 2,81181 0,31 USDJPY 115,203 114,619 0,50 GBPUSD

Detaylı

28 Temmuz 01 Ağustos 2014

28 Temmuz 01 Ağustos 2014 GLOBAL PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçtiğimiz hafta ABD den açıklanan verilere göz attığımızda Tüketici Fiyat Endeksinin beklenti üzerinde ve son 2 yılın en yüksek seviyesinde

Detaylı

Ekonomi Bülteni. 29 Haziran 2015, Sayı: 17. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı

Ekonomi Bülteni. 29 Haziran 2015, Sayı: 17. Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomi Bülteni, Sayı: 17 Yurt Dışı Gelişmeler Yurt İçi Gelişmeler Finansal Göstergeler Haftalık Veri Akışı Ekonomik Araştırma ve Strateji Dr. Saruhan Özel Ezgi Gülbaş Orhan Kaya İnci Şengül 1 DenizBank

Detaylı

SABAH BÜLTENİ. Destek FX Piyasa Gözlemi. 4 Eylül 2015 09:00 GENEL GÜN ÖZETİ. AMB politika faizini açıkladı

SABAH BÜLTENİ. Destek FX Piyasa Gözlemi. 4 Eylül 2015 09:00 GENEL GÜN ÖZETİ. AMB politika faizini açıkladı SABAH BÜLTENİ Destek FX Piyasa Gözlemi 4 Eylül 2015 09:00 GENEL GÜN ÖZETİ AMB politika faizini açıkladı Avrupa Merkez Bankası (AMB) politika faizini değiştirmeme kararı aldı. AMB, faizi yüzde 0.05 ile

Detaylı

28 Nisan - 2 Mayıs 2014

28 Nisan - 2 Mayıs 2014 PİYASALARDA HAFTANIN ÖZETİ VE GELECEK HAFTA Global piyasalarda geçen hafta ABD den açıklanan bilançolar ve ekonomik veriler takip edildi. Apple, Facebook ve Amazon.com un açıkladıkları bilançolar beklentileri

Detaylı

Teknik Bülten. 09 Haziran 2016 Perşembe

Teknik Bülten. 09 Haziran 2016 Perşembe Güne Başlarken Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, faizlerde 50'şer baz puanlık indirimlerin devamının 'makul' olacağını söyledi. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre, büyümenin öncü

Detaylı