Votec ve iştirakleri; KOSGEB, TIGEM ve Tübitak tarafından desteklenmektedir. Çeşitli şehirlerdeki Teknokent lerde Ar-Ge ofislerine sahiptir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Votec ve iştirakleri; KOSGEB, TIGEM ve Tübitak tarafından desteklenmektedir. Çeşitli şehirlerdeki Teknokent lerde Ar-Ge ofislerine sahiptir."

Transkript

1

2 Akıllı ev nedir nasıl uygulanır? Akıllı ev son yıllarda daha modern, konforlu ve belirli durumlara tepki veren evler için kullanılan bir terimdir. Zaman ve enerji yönetimi yaparak, %30 a varan oranda tasarruf etmenizi sağlayan akıllı evler; aydınlatma, iklimlendirme, perde-panjur vb. konfor ürünleri ile güvenlik sistemleri gibi diğer sistemlerin tek bir çatı altında toplanarak birbiriyle haberleşebildiği ve birbirlerine tepki verebildiği bütünleşik bir sisteme sahip evlerdir. Bu yüzden Votec olarak yaşam alanınızın kontrolünün sizde olmasını önemsiyor ve yaptığımız projelerde sınırı, sizin hayal gücünüz olarak belirliyoruz.

3 Hakkımızda 2010 yılında Bayi Yönetim Sistemi alanında Ar-Ge çalışmalarını başlatan ve 2012 yılında Teknopark bünyesinde kurduğu yeni şirketi VotecLab ile akıllı ev pazarında Türk mühendisliğiyle ilerleyen bir Ar-Ge firmasıdır. Votec, ortağı olduğu iştirakleriyle; aydınlatma teknolojileri, tarım sektörü ve NATO için belirli projelerde çalışmış ve çalışmaktadır. Bunlara ek olarak; kendi sektöründe lider bir firmanın kullandığı bazı modüller de bir Votec iştiraki tarafından üretilmektedir. Votec ve iştirakleri; KOSGEB, TIGEM ve Tübitak tarafından desteklenmektedir. Çeşitli şehirlerdeki Teknokent lerde Ar-Ge ofislerine sahiptir. Türk tasarımı ve üretimi olması sebebiyle oldukça avantajlı fiyatlara sahiptir. Nisan 2014 itibariyle Türkiye genelinde 6000 den fazla daireye ulaşmıştır. Tasarım, üretim, yazılım, ürün dağıtımı, kurulum, vb. tüm süreçler firma kontrolünde ilerlediği için malzeme ve servis kalitesinin üst düzey olması sağlanmıştır. Akıllı ev teknolojileri konusunda deneyimli ve uzman bir kadroya sahip olan Votec, piyasanın eksiklerini ve Türk insanının taleplerini görmüş; ürün ve sistemlerini buna göre tasarlamıştır. Kullanılan altyapı ve teknoloji sayesinde haberleşme hata oranı %0,00001 in(milyonda 1) altına düşürülmüştür.

4 Bizim için, bizden biri Şöyle tadı kıvamında bir Türk kahvesi gibidir Votec Akıllı Ev Sistemleri. Kahvenin çekirdeği yurt dışından gelir ama yapılışı tamamen bize özeldir. Türk Kahvesi adı da buradan gelir. Votec ürünlerinde kullanılan komponentler, dünyanın en büyük teknoloji firmaları ile aynı kaynak ve markalardan tedarik edilmektedir. Yurt dışından gelir ama donanım tasarımı, dizgisi, üretimi ve yazılımı %100 Türk mühendisliğidir. Tamamen bizim için üretilmiştir. Hesaplıdır Türk kahvesi. Bir fincan keyif için dünyaları ödemek gerekmez. Votec marifetleriyle güvenli ve keyifli bir yaşam sürmek için de dünyaları ödemek gerekmez. Türk kahvesini yapmak kolay ve hızlıdır. Sevdiklerinizle kahve keyfi çabucak hazır olur. Tıpkı Votec in kolay kurulumu ve kurulum sonrasında sistemin aktif hale gelmesinin göz açıp kapıncaya kadar olması gibi. Türk kahvesinin her yudumunda aynı hazzı alırsınız. Votec i her kullandığınızda yüzünüzde oluşan aynı gülümseme gibi. Türk kahvesi Türkiye nin her bölgesinde bulunabilir. Tıpkı Votec in yaygın bayi ağı gibi. Türk kahvenizi isterseniz kumda fincanda ya da cezvede pişmiş; isterseniz köpüklü veya köpüğü alınmış; ister 2 orta, ister bi sade; istediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Votec Akıllı Ev Sistemlerine de ister kablolu, ister kablosuz; ister klimanızı, alarm sisteminizi veya panjurlarınızı dahil ederek; isterseniz dokunmatik anahtarlı veya tamamen anahtarsız sahip olabilirsiniz. Bir fincan Türk kahvesinin 40 yıl hatırı vardır. Votec ürünlerinin öngörülen bilgi tutma süresi 70 yıldır. Üstelik, en az açma kapamaya kadar garantilidir. Votec sistem ve ürünleri henüz falınıza bakamayabilir ama şöyle güzel bir Türk kahvesini, yuvanızda sevdiklerinizle tüketebilmeniz için çalışır. Üstelik, fazla tüketmek hem zevkli hem de yararlıdır.

5 Işığı kontrol edin Aydınlatma Otomasyonu Votec Akıllı Ev Sistemleriyle, aydınlatma ürünlerinizden gelen ışık miktarını ayarlayabilir; kullandığımız sensörler sayesinde zamana/duruma/olaya bağlı aydınlatma seçeneklerine sahip olabilir veya hırsızlık gibi istenmeyen durumlarda aydınlatmalarınızı alarm sisteminize dahil edebilirsiniz. Bu sayede hırsızlık veya yangın gibi durumlarda alarm sisteminizin devreye girmesiyle evinizdeki bütün ışıklar açılırken, balkonda bulunan ışıklar yanıp sönebilir ve yetkililere doğru evi gösterebilirler. Ya da sevdiklerinizle evinizde sinema keyfi yaşarken kapı zilini duymadığınızı düşünün. Salonunuzdaki ışıklar açılıp 10 saniye sonra kapanarak size haber verebilirler. Hareket ve ışık sensörleri sayesinde ışıklarınız gündüz kapalıyken, güneş batmaya başladığı anda bulunduğunuz odanın ışığı yavaş yavaş açılabilir. Yatak başucunuzda ve/veya ev kapısının yanında bulunan bir tuşla evdeki bütün ışıkları kolayca söndürebilirsiniz. Renk kontrollü RGB LED ürünlerimizi kullanarak evinizdeki ışığın renginden miktarına kadar her konuda kontrolü tamamen elinizde tutabilirsiniz.

6 İklimlendirme Votec Akıllı Ev Sistemleri yle kombi, kat kaloriferi, kalorifer kazanı ve uyumlu klimalar gibi pek çok iklimlendirme ünitesini tam olarak kontrol edebilirsiniz. İklimlendirme ünitelerinin uyumlu olmayan modellerinde ise modelin imkanları oranında istediğiniz kontrolü sağlayabilirsiniz. Bulunduğunuz odanın sıcaklığını istediğiniz dereceye ayarlayabilir, Siz uyanmadan ve/veya siz eve gelmeden önce önce sistemin otomatik olarak evinizi ısıtmasını ya da soğutmasını sağlayabilir, Kışın uyumadan bir saat önce yatak odanızın kalorifer peteklerini ısıtmaya başlayabilir, Kullanmadığınız odalardaki ısıtma sistemlerini kısa bir sürüde kapatabilirsiniz. Üstelik bütün bunları IOS* ve Android tabanlı cep telefonlarınızdan ve tablet bilgisayarınızdan evde, yerinizden kalkmadan ayarlayabilirsiniz! *IOS desteği 2014 ün son çeyreğinde tamamen aktif hale getirilecektir.

7 Güvenlik Bizler evinizde güven dolu bir yaşam sürmeniz için çalışıyoruz. Votec le hem kafanız hem de içiniz rahat! Votec Akıllı Ev Sistemleri sayesinde evde bulunan alarm ve kamera sistemlerine dünyanın her yerinden 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz. Evde olmadığınız zaman ziliniz çalarsa sistem otomatik olarak cep telefonunuz aracılığıyla size ulaşabilir ve kapıdakilerle internet üzerinden sesli ve/veya görüntülü görüşme yapmanızı sağlayabilir. Votec Akıllı Ev Sistemlerinde kullanılan ışık anahtarlarında 220V elektrik yoktur. Bu sayede sizin ve çocuklarınız için normal bir anahtardan çok daha güvenlidir. Votec, istemeniz durumunda, prizlerdeki elektriği kesebilir ve prizleri bebekleriniz için güvenli hale getirebilir. Siz uyku için hazırlık yaparken, Votec otomatik olarak alarmı kurup, perde ve panjurlarınızı kapatabilir. Size de huzurlu bir şekilde uyumak kalır! İster tatile, ister işe gidin; evden çıkarken tek bir tuşla ışıklarınız, perdeleriniz ve panjurlarınız kapanır, alarm sistemi kendiliğinden devreye girer ve isterseniz buzdolabı vb. sürekli çalışması gereken cihazlar hariç evin kalan bütün elektriğini kesilebilir. Kullandığınız mekanik altyapı destekliyorsa; Votec Akıllı Ev Sistemleri gaz kaçağı ve yangın gibi durumlarda gazı, su baskını gibi durumlardaysa suyu otomatik olarak keser.

8 İklimlendirme Yerinizden kalkmadan istediğiniz odada bulunan uyumlu ısıtma ve soğutma ünitelerini kontrol edebilirsiniz. Interkom Evden çıkarken tek bir dokunuşla evinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Votec Interkom sayesinde siz evde yokken gelen misafirlerinizle cep telefonunuz üzerinden görüntülü konuşabilirsiniz. Mobil Ekranlar IOS ve Android tabanlı tablet ve cep telefonlarınızla evinizin kontrolü parmaklarınızın ucunda. Balkonda güzel bir Türk Kahvesi içerken kapı zili çaldığında balkonun ışıkları yanıp sönebilir. Yangın ve hırsızlık gibi istenmeyen durumlarda balkon ışıkları sürekli olarak yanıp sönerek güvenlik ve sağlık ekiplerine yardımcı olabilir. Güvenlik Votec Akıllı Ev Sistemleri gaz kaçağı ve yangın gibi acil durumlarda otomatik olarak gazı kesebilir. Rahatlık Baş ucunuzda bulunan tek bir tuşa basarak açık kalan ışıklarınızı, perde ve panjurlarınızı kapatabilir, alarmı aktif hale getirebilirsiniz.

9 Evinizi Koruyun Votec, su baskınlarında suyu otomatik olarak kesebilir; evinizin ve eşyalarınızın zarar görmesini engelleyebilir. Enerji Tasarrufu Sistem otomatik olarak geçtiğiniz yerlerdeki ışıkları kısarak, yürüdüğünüz yerdeki ışıkların gücünü arttırabilir. Hem karanlıkta kalmamış, hem de enerji tasarrufu sağlamış olursunuz. Aydınlatma LED ve RGB LED ürünlerimizi kullanarak yaşam alanınızdaki avize, lamba ve tablo ışığı gibi bütün aydınlatma ünitelerinin ışıklarının rengini ve miktarını ayarlayabilirsiniz. Konfor Siz uyanmadan 15 dakika önce duş suyunuz otomatik olarak ısınmaya başlayabilir. Perde ve Panjurlar İstediğiniz odanın perde ve panjurlarını Interkom, tablet bilgisayar ve cep telefonunuzdan açıp kapatabilirsiniz.

10 Enerji Tasarrufu ve Çevre Dostu Amacımız size mümkün olduğunca yüksek konforlu ve hesaplı bir yaşam tarzı sağlayabilmek. Bunu yaparken de bir yandan faturalarınızı azaltmayı hedefliyor, diğer yandan da enerji verimliliğini arttırarak çocuklarımıza daha temiz bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. Türk mühendisler tarafından tasarlanıp geliştirilmesi sebebiyle Votec Akıllı Ev Sistemleri oldukça hesaplıdır. Tasarruf yapmaya satın alırken başlarsınız. Votec; Açık kalan ve gerekli olmayan ışıkları otomatik olarak kapatabilir ve bulunduğunuz odadaki aydınlatma ürünlerinin kontrolünü size vererek %30 a kadar tasarruf sağlayabilir. Kullanmadığınız odada çalışan ısıtma ve soğutma sistemlerini kapatabilir. Bulunduğunuz odada çalışan ısıtma ve soğutma sistemlerini arzu ettiğiniz dereceye göre ayarlar ve sürekli kontrol ederek efektif çalışmasını sağlar. Stand-by modunda kalmış elektronik aletlerinizi kapatabilir. Işık sensörleri sayesinde güneşin konumunu kontrol ederek perde ve panjurlarınızı yönetebilir ve bu sayede enerji verimliliğini en üst düzeyde tutarak tüketimleri azaltır.

11 Konfor Votec marifetleriyle günlük hayatınızı kolaylaştıran keyifli bir yaşam! Votec marifetleriyle günlük hayatınızı kolaylaştıran keyifli bir yaşam! Otomatik olarak çalışabilen perdeler, panjurlar, garaj kapıları ve havuz pompaları sayesinde artık evinizle ilgili bir çok şeyi düşünmek zorunda değilsiniz. Votec, uyandığınızda veya kapıdan içeri girdiğinizde yaşam alanınızın, tercihinize göre, ılık veya serin olmasını sağlar. Başucunuzda bulunan tek bir tuşla evinizin güvenliğini sağlayabilir ve huzurla uyuyabilirsiniz. Evden çıkarken tek bir dokunuşla evinizin güvenliğini sağlayabilir acaba ocağı açık mı unuttum? diye düşünmeden tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Salondan çıkarken tek bir tuşa basarak salonun ışıklarını kapatıp, holün ışıklarını yakabilirsiniz. Böylece önce holün ışığını yakmak için içeri gidip, sonra geriye dönüp salonun ışığını kapatmak veya salonun ışığını kapatınca karanlıkta yönünü bulmaya çalışmak gibi durumları engelleyebilirsiniz. Kanepinizde günün yorgunluğunu atarken kapıdaki misafirlerinizle tablet bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan görüntülü olarak kolayca görüşebilir ve yerinizden kalkmadan kapıyı açabilirsiniz. Siteniz veya binanızdaki komşularınızla tablet bilgisayarlarınızı, IOS* ve Android tabanlı akıllı telefonlarınızı veya dairenizde bulunan interkom panellerinizi kullanarak, yerel ağ üzerinden ücretsiz görüşebilirsiniz. Kısacası konforlu bir ev hayatı sürmekle ilgili hayal ettiğiniz her şeye sahip olabilirsiniz! Söylediğimiz gibi; sınırlarımız hayal gücünüz. Arzu ettiğiniz konfora hesaplı bir şekilde sahip olmanız Votec ürün ve servisleri ile artık mümkün! *IOS desteği 2014 ün son çeyreğinde tamamen aktif hale getirilecektir.

12 Interkom Bir ekrandan çok daha fazlası Votec tarafından özel olarak üretilen interkomlar; zerafetiyle gözünüze, özellikleri ile gönlünüze hitap edecek. Mesaj bırakma özelliğiyle, siz evde yokken gelen misafirlerinize sesli ve/veya görüntülü mesaj bırakabilir ve onların bıraktığı mesajı cep telefonunuzdan veya tablet bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz. Votec interkom, dünyanın neresinde olursanız olun, ziliniz çaldığında cep telefonunuzdan size ulaşabilir ve kapıdakilerle internet üzerinden sesli ve/veya görüntülü görüşme yapmanıza imkan verir. Votec interkomun bir diğer farkı da; arka plan resmini ve ikonları istediğiniz gibi kişiselleştirebilmenizdir. Üstelik bu işlem için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez. Votec interkomla bütün evinizi kontrol edebilir, komşularınızı arayabilir, apartman hizmetlisi veya site içindeki güvenlik görevlileriyle görüşebilirsiniz.

13 Mobil Ekranlar Evinizin kontrolü avcunuzun içinde! Votec Mobil Uygulaması sayesinde yaşam alanınızı Android veya IOS* tabanlı cep telefonlarınızdan ve tablet bilgisayarlarınızdan, küçük dokunuşlarla kontrol edebilir ve yönetebilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için evde olmanız da gerekmez. Dünyanın neresinde olursanız olun, evinizin durumunu öğrenebilmek için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısıdır.** Votec Mobil Uygulaması na sahip olmak ücretsizdir. Dilediğiniz gibi kişiselleştirebildiğiniz bir uygulama! Gazın açılıp kapanması gibi riskli konuları sizin ve eşinizin telefonundan yönetebilirken, çocuklarınızın telefonundan bunun yapılmasını engelleyebilirsiniz. Uygulamanın içindeki bütün arka plan resimlerini ve ikonları sizin için hazırladığımız diğer görsellerle, ailenizin fotoğraflarıyla ya da uygulamaya yükleyeceğiniz size özel görsellerle değiştebilirsiniz. Örneğin, çocuğunuzun odası için onun resmini, oturma odasın için televizyon ikonu ve arka plan içinse aile fotoğrafınızı kullanabilirsiniz. Votec Akıllı Ev Sistemleri, piyasadaki bazı muadillerinin aksine bu işlemlerin hiçbirisi için de ücret talep etmemektedir. *IOS desteği 2014 ün son çeyreğinde tamamen aktif hale getirilecektir. ** Votec Mobil Uygulamasını kullanmak, diğer tüm mobil uygulamalarda olduğu gibi mevcut internet kotanızı azaltabilir. Votec Mobil Uygulamasının kullanılması sonucu internet servis sağlayıcısına ödenebilecek kota aşım ücretleri Votec Ltd. sorumluluğunda değildir.

14 Bina Yönetim Sistemleri ve Büyük Ölçekli Projeler Site, otel ve rezidans gibi büyük ölçekli projeleri küçük dokunuşlarla yönetin! Votec Bina Otomasyon Sistemleri yle sıcak su, elektrik ve doğalgaz gibi pay ölçer sistemlerini çaba sarf etmeden okuyup faturalandırabilir ve bunları da; aidat, duyuru, anket gibi bilgilendirme/bilgi alma enstrümanları arasına ekleyerek daire sahipleriyle paylaşabilirsiniz. Destek verilen market, taksi, doktor ve arıtılmış/hazır su tedariği gibi servisleri evinizden yönetebilirsiniz. Site/rezidans bünyesindeki kuaför, SPA, restauran vb. hizmetler için randevu alabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Votec, binanızdaki elektro-mekanik sistemlerin merkezi kontrole sahip olmasını sağlayabilir. Bu sistemleri tek merkezde toplamak, ilgili birimlerin ve yetkililerin daha kolay takip ve kontrol edebilmesine olanak sağlar. Bu sayede bakım maliyetleri düşer ve hizmet alamama ihtimalini neredeyse ortadan kaldırır. Kısacası; Votec hizmet ve ürünleriyle binanız çevresel etkilere karşı planlı ve bilinçli tepki verir ve size de huzur, süreklilik ve ekonomi olarak dönüş sağlar.

15 Misafirimiz olun! Votec marifetlerinin küçük bir kısmından bahsettik. Projelerinizde kullanabileceğiniz diğer özellikler ve avantajlı fiyatlar hakkında detaylı bilgi için sizi bir Türk kahvesi içmeye ofislerimize bekleriz. Akdeniz Bölgesi Müdürlüğü Tel: (0324) Fax: (0324) Adres: Hamidiye Mah. Atatürk Cd. Yetiker Apt. B Blok, Kat:1, D:1 / Mersin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Müdürlüğü Tel: (0414) Adres: Yenişehir Mah. 229 Sokak Aksoy Apt. No:10/A Merkez / Şanlıurfa Ege Bölgesi Müdürlüğü Tel: (0232) Fax: (0232) Adres: Yenigün Mah Sokak, Ercümet Necipoğlu İş Merkezi, No:2 D: Konak / İzmir İç Anadolu Bölgesi Müdürlüğü Tel: (0312) Fax: (0312) Adres: Cevizdere Cd Sokak No: 3/A Çankaya / Ankara Marmara ve Karadeniz Bölgesi Müdürlüğü Tel: (0216) Fax: (0216) Adres: Emin Ali Paşa Cd. No: 89/4 Bostancı, Kadıköy / İstanbul

16

Ziebers AKILLI EV SISTEMLERI

Ziebers AKILLI EV SISTEMLERI AKILLI EV SISTEMLERI Akıllı Ev Sistemleri ne Hoşgeldiniz Akıllı Ev Sistemleri ile eviniz hiç olmadığı kadar konforlu olacak. Evinizdeki bütün cihazları tek merkezden kontrol etme imkanı sunan Akıllı Ev

Detaylı

Akıllı konforun tadını çıkarın

Akıllı konforun tadını çıkarın Akıllı konforun tadını çıkarın Bina kontrol sistemleri P135658 Üst düzey gereksinimlerinizi karşılayan bir standart var mı? Evinizin her ayrıntısını en yüksek standartlara göre tasarlamak istemeniz doğaldır.

Detaylı

Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde

Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde akıllı ev çözümleri Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde 60 yıldan fazla süredir bizi diğerlerinden farklı kılan değerlerimiz, deneyimimiz, teknolojik kalitemiz

Detaylı

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL AKILLI BINAM Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi l Akıllı Şehirler Zirvesi WICS13 l Turkcell makineleri birbirine bağlıyor l Türkiye 2023 e akıllı şehirlerle

Detaylı

Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır.

Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır. Lüksün en iyisi, her gün sahip olduğunuzdur. İşte digitalstrom böyle çalışır. Baştan aşağı size uygun bir şekilde düzenlendi. Konforlu yaşam alanınız için digitalstrom. Geldiğiniz gibi kendinizi evinizde

Detaylı

Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde

Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde akıllı ev çözümleri Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde 60 yıldan fazla süredir bizi diğerlerinden farklı kılan değerlerimiz, deneyimimiz, teknolojik kalitemiz

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

bülten PARK EVO PARK AVANTAJ PARK İNŞAAT ACRO YAPI Yepyeni Bir Proje TÜRKİYE'DE BİR İLK FOTOĞRAF YARIŞMASI D A H A İ Y İ B İ R Y A Ş A M İ Ç İ N

bülten PARK EVO PARK AVANTAJ PARK İNŞAAT ACRO YAPI Yepyeni Bir Proje TÜRKİYE'DE BİR İLK FOTOĞRAF YARIŞMASI D A H A İ Y İ B İ R Y A Ş A M İ Ç İ N Yepyeni Bir Proje PARK EVO bülten SAYI:3 TÜRKİYE'DE BİR İLK PARK AVANTAJ Geleneksel PARK İNŞAAT FOTOĞRAF YARIŞMASI ACRO YAPI İLE DÜNYAYA AÇILDIK Söyleşi GTO BAŞKANI MEHMET ASLAN ÇALIŞANLARIMIZLA PARK AKADEMİ

Detaylı

TERAS 'TA YAŞAM KILAVUZU

TERAS 'TA YAŞAM KILAVUZU TERAS 'TA YAŞAM KILAVUZU PALMİYE PARK EV SAHİBİ HATTI 0232 462 4191 info@palmiyepark.com 1 Daha rahat bir yaşam için ; Ayakkabılar evin içinde çıkar,kapınızın önünü ferahlık kaplar! Camdan halı silkelenmez,komşunuzla

Detaylı

Akıllı konforu yaşayın

Akıllı konforu yaşayın KNX Akıllı konforu yaşayın Bina kontrol sistemleri P135658 En üst düzey gereksinimler için bir standart var mı? Evinizin her ayrıntısını en yüksek standartlara göre tasarlamayı istemeniz doğaldır. Buna

Detaylı

SANAL AŞKLAR İLİŞKİ DÜŞMANI MUTLU ÇALIŞANIN SIRRI TEKNOLOJİ KRUVAZİYER GEMİLERİ YENİ LİMANLARI KEŞFEDİYOR E-OKUL KARNE STRESİNİ BİTİRDİ

SANAL AŞKLAR İLİŞKİ DÜŞMANI MUTLU ÇALIŞANIN SIRRI TEKNOLOJİ KRUVAZİYER GEMİLERİ YENİ LİMANLARI KEŞFEDİYOR E-OKUL KARNE STRESİNİ BİTİRDİ ŞUBAT 2015 SAYI: 73 AYLIK ULAŞTIRMA VE İLETİŞİM DERGİSİ ÜNLÜLERİN ARABA SEVDASI BİTMİYOR MUTLU ÇALIŞANIN SIRRI TEKNOLOJİ KRUVAZİYER GEMİLERİ YENİ LİMANLARI KEŞFEDİYOR E-OKUL KARNE STRESİNİ BİTİRDİ ÇOCUKLAR

Detaylı

TEMMUZ 2015 PORTRE: SHIGERU BAN YEŞİL TEKNOLOJİ ELDE VAR BİR

TEMMUZ 2015 PORTRE: SHIGERU BAN YEŞİL TEKNOLOJİ ELDE VAR BİR TEMMUZ 2015 PORTRE: SHIGERU BAN YEŞİL TEKNOLOJİ ELDE VAR BİR ÖNSÖZ- Ç NDEK LER Yaz aylarına geçişin hızlandığı şu günlerde, iklim değişikliğini hayatımızın içinde hissetmeye başladık. Her haftaya farklı

Detaylı

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor.

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İŞNET GROUP Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İçindekiler Hakkımızda 1 Hakkımızda 2 Çözüm Ortaklarımız 3 Kalite Anlayışımız ve Çevre Politikamız

Detaylı

Yazı İşleri Özlem Has ozlem.has @turizmyatirimdergisi.com.tr. Yayın Danışmanı Erol Karabulut. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx

Yazı İşleri Özlem Has ozlem.has @turizmyatirimdergisi.com.tr. Yayın Danışmanı Erol Karabulut. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx PROJE ORTAKLARI Beta Sistem City İklim Galeri Kristal Gelişim Elektronik Erbap Kamp Mlz. Ltd. Karşen Soğutma Netsa Kasa N. Büger Asansör Mac Dek. Mim. Müh. Kale Kilit Dış Ticaret Osmanlı Laser Öztiryakiler

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320 Baskı 2.0 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Telefonunuzda, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir

Detaylı

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne

Detaylı

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü.

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü. TR 6/12 Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu The HiRes Video Company 180 Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Tam Panorama görüntüsü hemisferik teknolojisi sayesinde duvardanduvara ve tavandan tabana Sesli

Detaylı

SOYAK ÇATIMIZ 2014 MART 2014 CAMIN BÜYÜSÜ PORTRE: MICHAEL REYNOLDS KARBON AYAK İZİNİ AZALTMAK ELİMİZDE

SOYAK ÇATIMIZ 2014 MART 2014 CAMIN BÜYÜSÜ PORTRE: MICHAEL REYNOLDS KARBON AYAK İZİNİ AZALTMAK ELİMİZDE SOYAK ÇATIMIZ 2014 MART 2014 CAMIN BÜYÜSÜ PORTRE: MICHAEL REYNOLDS KARBON AYAK İZİNİ AZALTMAK ELİMİZDE ÖNSÖZ- Ç NDEK LER Yeşil, çevre, tasarruf, sürdürülebilirlik, karbon salımı, küresel ısınma, iklim

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Dünyada tek bir devlet olsa, başkenti İstanbul olurdu! Napoleon Bonaparte

Dünyada tek bir devlet olsa, başkenti İstanbul olurdu! Napoleon Bonaparte Dünyada tek bir devlet olsa, başkenti İstanbul olurdu! Napoleon Bonaparte İstanbul Tarih boyunca büyük imparatorluklara ev sahipliği yapmış, adına şiirler, romanlar yazılmış, Doğu ile Batı yı buluşturan

Detaylı

Herkes ona hayranlıkla bakacak Alpiş İnşaat güvencesiyle Bursa da konut sektörünü taçlandıracak, simgeleşecek bir proje Foresta Balat. Yanı başınızda Balat Ormanı, önünüzde panaromik Bursa manzarası, kentin

Detaylı

HER ÖZELLİĞİYLE ELİT BİR YAŞAM

HER ÖZELLİĞİYLE ELİT BİR YAŞAM HER ÖZELLİĞİYLE ELİT BİR YAŞAM Ofton İnşaat, 2003 yılında İsmail Hakkı Altun ve Yusuf Şimşek in bir araya gelmesiyle kurulmuş olan Konsept İnşaat Projeleri şirketidir. Her iki eş başkan da 1980 senesinden

Detaylı

Cenap Şahabettin Sokak Netser Center No:27 34718 Koşuyolu - Kadıköy / İSTANBUL T: 0216 547 22 00 F: 0216 547 22 01 - www.netser.com.

Cenap Şahabettin Sokak Netser Center No:27 34718 Koşuyolu - Kadıköy / İSTANBUL T: 0216 547 22 00 F: 0216 547 22 01 - www.netser.com. Cenap Şahabettin Sokak Netser Center No:27 34718 Koşuyolu - Kadıköy / İSTANBUL T: 0216 547 22 00 F: 0216 547 22 01 - www.netser.com.tr Güvenlik Çözümleri Kurumsal Haberleşme Çözümleri Data Çözümleri Tamamlayıcı

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize.

Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize. Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize. HSBC Premier e hoş geldiniz Hoş geldiniz ve HSBC Premier i seçtiğiniz için teşekkür ederiz. HSBC Premier olarak biz, bireysel ekonominizi

Detaylı

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU Öncelikle TRİDENT markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZAN MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. USMART 9 USMART 12 USMART 18 USMART 24 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş.

Detaylı

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu SM-N915F Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 12/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 S Pen 13 SIM veya USIM kartı ve pili kullanma

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994 Baskı 1.0 TR 1320 Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Telefonunuzda, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz

Detaylı