ULAŞIM ÇÖZÜMLERİ TEMASSIZ AKILLI KARTLAR MSM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ULAŞIM ÇÖZÜMLERİ TEMASSIZ AKILLI KARTLAR MSM-211-1. www.minovateknoloji.com"

Transkript

1 ULAŞIM ÇÖZÜMLERİ TEMASSIZ AKILLI KARTLAR

2 ULAŞIM ÇÖZÜMÜ Ana Bileşenler Araç Validatörleri Temassız kartlı, Geniş Renkli TFT LCD Grafik Ekran (800*480, 7 inch) Tam online, GPRS/Egde Gerçek ses çıkışı, uyarı melodi ve anonsları Wi-Fi Opsiyonu Temassız Kartlar Mifare Temassız Akıllı Kartlar (Yeniden Doldurulabilir) Ultralight Önyüklemeli Kullan-at Temassız Kartlar ( Binişlik Hazır Yüklenmiş) Kart Dolum Cihazları Gişe ve bayiler için, POS tipi, tam online dolum cihazları İdare satış gişesi veya sözleşmeli bayiler için ödeme ve satış sistemi Satış makbuzu (slip verebilme) Araç Takip Sistemi Harita ve diğer (Hat, rota, yoğunluk, durak, ortalama hız, süre tur vb.) analizleri Sistem Yazılımı ve Sunucusu Tüm biniş ve hakediş mutabakatları, istatistikler, kart dolum, kullanım, araç raporları Bulut bilişimi (cloud computing) modeli sunucu-istemci yapısı Güçlü veritabanı, online veri işleme, Web arayüzleri Ek Özellikler Akıllı Duraklar Durak üzeri online yolcu bilgilendirme ekranları Gelecek araç bilgisi, geliş süresi, hattı vb. Araç İçi Yolcu Bilgi ve Anons Sistemi Araç içi, sonraki durak bilgi ekranı, sonraki durak anonsları (özellikle engelli yolcular için) Araç İçi Kamera Kayıt Sistemi Araç güvenlik sistemi, yolcu koridoru ve/veya sürücü kaydı Mpeg4 kayıt sistemi Mobil tip, titreşim-darbe dayanımlı SolidState Disk Şehir Kartı Entegrasyonları Aynı Temassız akıllı kartlarla, otopark vb.entegre ödeme çözümleri

3 Akıllı Ulaşım Çözümü Temassız Akıllı Kart ulaşım çözümü, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olan toplu taşımayı, modern, güvenli, hızlı bir ödeme sistemi ile buluşturuyor. Temassız kartın üstün özellikleri ile, gelişmiş bir ücret toplama validatörünü, güçlü ve güncel yazılımını ve coğrafi bilgi sistemini birleştiren Minova ulaşım çözümü, şehir hayatını modernleştirmeyi ve kolaylaştırmayı hedefliyor. Temassız kartlı ulaşım sistemi nasıl çalışır? Yolcular, temassız akıllı kartlarına dolum gişeleri veya bayilerden kredi yüklerler. Bir diğer seçenek ise, şehirde geçici süre için bulunan yolcuların, önceden yüklenmiş bikaç binişlik temassız kullan-at biletlerden almalarıdır. Temassız kartlar, validatör cihazına tutularak kullanılır ve bir saniyeden çok daha kısa bir sürede ücret temassız karttan düşülür. Kalan miktar ve diğer bilgiler, validatör ekranından yolcuya gösterilir. Yolcu tipine göre validatör, farklı uyarı sesleri ile işlemi tamamlar. Tüm yükleme ve kullanım verileri, anında merkezi sistem veri tabanına aktarılır. Gün içerisinde veya sonunda, tüm yükleme, tahsilat, kullanım, araç hareketleri vb. raporlar ve istatistikler sistem tarafından üretilir.

4 Temassız Akıllı Kartlar Temassız akıllı kartlar, yolcunun cüzdanından veya çantasında çıkarmasına bile gerek duymadan kolayca kullanabileceği, göster-geç rahatlığında üstün bir teknolojidir. Yolcular sıra beklemeden kolayca araçlara binebilirler. Temassız kartlar, bozuk para veya para üstü problemlerini ortadan kaldırır, toplu taşımayı, modern bir ücretlendirme sistemine taşır. Temassız Kartların Güvenlik Özelliği Temassız kartlar üstün bir güvenlik sistemine sahiptir. Kriptolama ve şifreleme özelliğinin yanında, çeşitli verilerin kaydedilebildiği kalıcı belleği ile, kart içerisinde bakiye ve diğer bilgileri taşımak için uygundur. Araçlarda, nakit para tamamen ortadan kaldırılır. Bu sayede, sistemin tümü kayıt altına alınarak tüm kayıpların önüne geçilerek etkin ve güvenli bir izlenebilirlik sağlanır. Kartta tanımlı her bir uygulama (ulaşım otopark vb.) ayrı ayrı şifrelenir. Verilere ulaşım bu şekilde sınırlanabilir. Ayrıca kart verileri 3DES algoritması ile kriptolanabilmektedir.

5 Validatör Cihazı Validatör cihazı sistemin ana elemanıdır. Toplu taşıma araçlarında ve raylı sistem turnikelerinde bulunan validatör cihazı, GPRS/EDGE veri iletişim teknolojisine sahiptir ve işlemleri anında on-line merkezi sisteme bağlanarak gerçekleştirir. On-line bağlantının yanında, geniş kalıcı belleği ile her işlemi yıllarca hafızasında tutar. Temassız kartları, saniyenin onda biri gibi bir sürede işler, geniş LCD grafik ekranı ile yolcuya bilgi verir. Gerçek ses çıkışı ile, istenildiğinde konuşma tipi uyarılar veya melodik sesler kullanılabilir. Dahili Araç Takip Sistemi Validatör sadece bir ücret toplama sistemi değildir. Sistemimizi Akıllı ulaşım çözümü yapan unsurlardan biri de, entegre GPS-Araç Takip Sistemi ve coğrafi bilgi yazılımımızdır. Araç takip özelliklerinin yanında, durak istatistikleri, hat istatistikleri, kullanım yoğunluğu, sürücü kullanım kalitesi, saatlik trafik hızı, araç turu/yolcu oranlaması gibi birçok veriyi sizin için üretir. Sistem, doğru saatte, doğru sayıda araçla gerektiği kadar sefer yapılarak daha verimli, daha ekonomik, daha çevreci, aynı zamanda konforlu bir taşıma hizmeti sağlanmasına yardımcı olur. Kart Profilleri Farklı yolcu profilleri için temassız kartların esnek çözüm önerileri vardır. Kartını hergün kullanan yolcular, klasik temassız akıllı kartlarını bir defa satın alacak, gişe veya bayilerden doldurarak diledikleri kadar kullanacaklardır. Öğrenci, öğretmen, postacı, polis memuru, gazi ve yaşlılar gibi ayrıcalık sahibi kullanıcılar ise, kişiselleştirilmiş fotoğraflı ve kart üzerinde isimleri yazılı temassız akıllı kartlarını taşıma işletmesinden edineceklerdir. Sistem, bu tip kartların vizeleme haklarını ve zamanlarını, indirim özelliklerini (saat, gün veya hafta özellikli) yönetebilir özelliktedir.

6 Kullan-at Temassız Kartlar Şehre kısa bir süre için gelmiş yolcular ise, gişe veya bayilerden kullan-at tipi temassız bilet alabilirler. Bu biletler, 3,5 veya 10 biniş özellikli olarak önceden yüklenmiştir. Yolcu, biletini doğrudan satın alır ve yüklü kredi kadar kullanır. Kişiselleştirilmiş Kartlar Farklı yolcu profilleri için temassız kartların esnek çözüm önerileri vardır. Kartını hergün kullanan yolcular, klasik temassız akıllı kartlarını bir defa satın alacak, gişe veya bayilerden doldurarak diledikleri kadar kullanacaklardır. Öğrenci, öğretmen, postacı, polis memuru, gazi ve yaşlılar gibi ayrıcalık sahibi kullanıcılar ise, kişiselleştirilmiş fotoğraflı ve kart üzerinde isimleri yazılı temassız akıllı kartlarını taşıma işletmesinden edineceklerdir. Sistem, bu tip kartların vizeleme haklarını ve zamanlarını, indirim özelliklerini (saat, gün veya hafta özellikli) yönetebilir özelliktedir. Sunucu ve Veritabanı Tüm sistemin entegrasyonu, sunucu altyapı yazılımı (GSA) ile sağlanır. Küçük ve orta ölçekli ulaşım sistemlerimiz, bulut bilişimi (Cloud Computing) modeli ile çalışan bir merkezi sunucu üzerinden tüm entegrasyonu ve iletişimi sağlar. MySQL veri tabanı, GSA ücretlendirme analiz yazılımı, Web arayüzü, araç takip ve coğrafi bilgi analiz desteği ile ulaşım sisteminin temassız kart dolumundan tüm kullanımlara, anlık veya geçmişe dönük, kart, araç, bayii, hat veya tüm sistem ölçeğinde raporlamalara kadar destek üretmektedir. İdareler, otomatik raporların yanında, esnek sorgulamalar yapabilirler ve sistemi denetleyebilirler. Merkezi sunucularımız, güçlü internet arayüzü, yedekleme üniteleri ve güvenlik özellikleri (Firewall, VPN vb.) ile sisteminizin hizmetlerindendir.

7 Aktarmalı Seyahat Aktarmalı seyahat, bir diğer kolaylıktır. Toplu taşımada, tek araç ile yolcunun istediği tüm rotaya ulaşmak mümkün olmayabilir. Birden fazla araç kullanımında, belirli bir sürede yolcuya indirimli ikinci biniş hakkı sunulabilir. Bu hak, hatlar veya araç gurupları arasında farklı özelliklerde ve indirim tiplerinde uygulanabilir. Amaç, yolcunun daha fazla toplu taşımaya yönelmesi ile araç kapasitelerinin daha verimli kullanılması ve şehir trafiğinin azaltılmasıdır. Sistem Prensip Şeması GPS Kredi Satış Terminalleri Araçlar Temassız Kart GPRS GPRS GPRS Akıllı Durak Sistem Sunucusu Internet Internet Araç Takip Rapor Terminali

8 Akıllı Duraklar Akıllı duraklar, sistemimizin hayatı kolaylaştıran bir diğer parçasıdır. Yolcuların toplu taşımayı daha verimli ve konforlu kullanabilmesi için geliştirilen akıllı durak sistemi, yolculara bir sonraki aracın yaklaşık geliş saati, rotası, araç geçiş sıkılığı gibi bilgileri sunar. Durak içine yerleştirilen LED yolcu bilgi ekranı ve GPRS/EDGE iletişim sistemi ile kontrol merkezinden ilgili veriler otomatik olarak duraklara aktarılır. Sağlam ve dayanıklı yapısı, gece/gündüz kolay okunurluğu ve uygun kurulum maliyetleri ile LED akıllı duraklar, toplu ulaşımı modern, prestijli ve konforlu olmasına katkıda bulunur. Araç İçi Yolcu Bilgilendirme ve Anons Araç içi bilgi ve anons sistemi, yolculuğu kolaylaştırmanın bir başka yoludur. Yolculara, aracın şehirdeki konumunu, cadde, sokak veya merkezi noktalar olarak söyleyebilir, bir sonraki durak ve o duraktan ulaşılabilecek diğer araçlar hakkında detayları bildirebilirsiniz. Sadece LED veya LCD ekran veya sesli anonsları da ekleyebilirsiniz. Ekranlar ilan ve diğer bilgilendirmeler ve uyarılar için de kullanılabilir. Tüm bu eklentiler, validatör cihazı ile uzaktan yönetilebilir özelliktedir.

9 İleri Geliştirmeler Temassız akıllı kartlar, 16 adede kadar farklı uygulamayı tek kart içerisinde barındırabilirler. Çoklu uygulama desteği ile, temassız kartlı bariyerli otopark çözümleri, yol üzeri mobil POS cihazlı park sistemleri, şehir-belediye vergi (Mükellef kart) vb. tahsilat işlemleri sisteme entegre edilebilir. Kişiselleştirilmiş akıllı kartlar için, kullanıcı talebi ile istenilen uygulamalar karta kolaylıkla eklenilebilir. Sonuç Akıllı ulaşım çözümü, daha birçok yeniliğe ve kolaylığa açıktır. Akıllı kent sisteminin temassız kartlı diğer uygulamaları ile, örneğin kartlı otopark sistemleri, müze park vb. giriş ücret sistemleri gibi birçok kent uygulaması ile entegre çalıştırabilir, tek merkezden kontrol edebilir, hesapları ve istatistikleri elde edebilirsiniz. Akıllı ulaşım çözümü, kentinizin görünümüne modern bir çizgi ekleyecek, prestijinin ve getirilerinin yanında sistem başarısını kullanıcı memnuniyeti ile size kanıtlayacaktır.

10 Ceyhun Atuf Kansu Caddesi 135/9 Balgat ANKARA Tel : Fax :

ANKARA DA AKILLI ULAŞIM EGO Genel Müdürlüğü. 2014 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

ANKARA DA AKILLI ULAŞIM EGO Genel Müdürlüğü. 2014 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı 2014 Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ABB TRAFİK ABB TRAFİK (WEB) TRAFİK YOĞUNLUĞU HARİTASI www.ego.gov.tr/trafik Ankara trafik yoğunluğu haritasına kavuştu. Trafik yoğunluğu haritasıyla herkes Ankara il

Detaylı

YOL KENARI PARK ETME TEKNOLOJİLERİ VE İSTANBUL UYGULAMASI

YOL KENARI PARK ETME TEKNOLOJİLERİ VE İSTANBUL UYGULAMASI OTEKON 08 4. Otomotiv Teknolojileri Kongresi 01 04 Haziran 2008, BURSA YOL KENARI PARK ETME TEKNOLOJİLERİ VE İSTANBUL UYGULAMASI Abdullah DEMİR* Ali ÇAVDAR** *İSPARK A.Ş. Genel Müdürlüğü, Büyükdere Cad.

Detaylı

HAREKETLİ KENTLER İÇİN SİSTEMLER

HAREKETLİ KENTLER İÇİN SİSTEMLER HAREKETLİ KENTLER İÇİN SİSTEMLER IVU YA GENEL BAKIŞ IVU Traffic Technologies AG Kuruluşu 1976 Borsaya Girişi 2000 Merkezi Berlin (Almanya) Şubeleri Aachen (Almanya) Birmingham (İngiltere) Bogota (Kolombiya)

Detaylı

IVU.SUIte toplu ULAŞIM İÇİN

IVU.SUIte toplu ULAŞIM İÇİN IVU.Suite TOPLU ULAŞIM İÇİN IVU YA GENEL BAKIŞ IVU Traffic Technologies AG Kuruluş 1976 Halka arz 2000 Merkez Berlin (DE) Şubeler Aachen (DE) Birmingham (UK) Bogotá (CO) Dubai (AE) Roma (IT) Santiago de

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

Ön Ödemeli Kartlı Sistem

Ön Ödemeli Kartlı Sistem Ön Ödemeli Kartlı Sistem Başlarken Ön ödemeli sistem kullanarak; Ödenmesi unutulmuş faturalaradan ya da son ödeme tarihinin takibinden kurtulursunuz ve sabit fiyat garantisine sahip olursunuz. Satın aldığınız

Detaylı

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul www.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

Bir Daha Kesinti Yaşamayın.

Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Multichannel VPN Router Multichannel VPN Hub Her tür bağlantıya uygun Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme Modüler tasarım sayesinde esneklik Farklı erişim

Detaylı

Cenap Şahabettin Sokak Netser Center No:27 34718 Koşuyolu - Kadıköy / İSTANBUL T: 0216 547 22 00 F: 0216 547 22 01 - www.netser.com.

Cenap Şahabettin Sokak Netser Center No:27 34718 Koşuyolu - Kadıköy / İSTANBUL T: 0216 547 22 00 F: 0216 547 22 01 - www.netser.com. Cenap Şahabettin Sokak Netser Center No:27 34718 Koşuyolu - Kadıköy / İSTANBUL T: 0216 547 22 00 F: 0216 547 22 01 - www.netser.com.tr Güvenlik Çözümleri Kurumsal Haberleşme Çözümleri Data Çözümleri Tamamlayıcı

Detaylı

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Yeni Nesil WiFi Kullanıcı Yönetimi ve 5651 Sayılı Yasa 1 Çözümü Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log

Detaylı

Her şey tarayıcı ile sağlanıyor Hiçbir masaüstü uygulamasına veya ekstra tarayıcı plug-in'ine gerek yok

Her şey tarayıcı ile sağlanıyor Hiçbir masaüstü uygulamasına veya ekstra tarayıcı plug-in'ine gerek yok BULUT BİLİŞİM NEDİR? Uygulama ve servislerin internetteki sunucular üzerinde bulundurulması, internete bağlı herhangi bir cihaz ile uygulama ve servislerin çalıştırılmasıdır. Bulut Bilişim ile bilgisayarınızda

Detaylı

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ 2012 YILI BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ BİRİM FAALİYET RAPORU. Şubat 2013-İSTANBUL

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ 2012 YILI BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ BİRİM FAALİYET RAPORU. Şubat 2013-İSTANBUL ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ 2012 YILI BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ BİRİM FAALİYET RAPORU Şubat 2013-İSTANBUL 1 İÇİNDEKİLER MÜDÜR SUNUŞU....3 I. GENEL BİLGİLER... 4 A. MİSYON VE VİZYON... 4 B. YETKİ, GÖREV ve SORUMLULUKLAR...

Detaylı

Satışa Yönelik Çözüm Kılavuzu

Satışa Yönelik Çözüm Kılavuzu Yalnızca Intel Teknoloji Sağlayıcıları içindir Bu kapsamlı kılavuz, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) Intel tabanlı satış noktası (POS) çözümleri satmanızda size yardımcı olacaktır. Ürün ve/veya

Detaylı

TomTom GO Referans Kılavuzu

TomTom GO Referans Kılavuzu TomTom GO Referans Kılavuzu İçindekiler TomTom ile navigasyona hoş geldiniz 6 Yenilikler 7 Bu sürümdeki yenilikler... 7 Başlayın 8 Arabanıza kurulum... 8 Cihazın konumunu belirleme... 8 Açma ve kapatma...

Detaylı

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde...

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... 2 DCN Kablosuz Kongre Sistemi Kablosuz Kongre Sistemi kolaylık ve esneklikte son nokta Modern, gelecek teknolojisiyle uyumlu çözüm Mekanı hiç etkilemeyen

Detaylı

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ Contents İçindekiler 02 04 _ Kurumsal Enterprise İşletmeler Business 06 08 _ Small Küçük and ve Ev Home OfisOffice 10 11 _ ipecs Ethernet Anahtarı Switch 12 13

Detaylı

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor.

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İŞNET GROUP Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İçindekiler Hakkımızda 1 Hakkımızda 2 Çözüm Ortaklarımız 3 Kalite Anlayışımız ve Çevre Politikamız

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1 Büyüyen İşletmenize Uygun İletişim Çözümleri avaya.com 1 İşinizin hızına yetişebiliyor musunuz? Bu, birçok KOBİ'nin ve şubenin karşılaştığı sorudur. Çalışanlar da müşteriler de dağıtık organizasyona sahiptir.

Detaylı

Editör: Uzm. Dr. Merve AKIN Aziz KÜÇÜK. Hazırlayan: Sefa GÜNGÖR. Görsel Tasarım ve Kapak: Sefa GÜNGÖR

Editör: Uzm. Dr. Merve AKIN Aziz KÜÇÜK. Hazırlayan: Sefa GÜNGÖR. Görsel Tasarım ve Kapak: Sefa GÜNGÖR Editör: Uzm. Dr. Merve AKIN Aziz KÜÇÜK Hazırlayan: Sefa GÜNGÖR Görsel Tasarım ve Kapak: Sefa GÜNGÖR Bu yayın T.C. Sağlık bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Sağlık Bilişimi Daire Başkanlığı tarafından

Detaylı

Ödemeler ve Nakit Yönetimi. www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424

Ödemeler ve Nakit Yönetimi. www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424 www.hsbc.com.tr 0 850 211 0 424 HSBC Bank A.Ş. Sicil No: İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü - 268376 Ticaret Unvanı: HSBC Bank A.Ş. Şirket Merkezi: Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No: 128 Şişli 34394/İstanbul

Detaylı

Windows Server 2008 R2 BT'yi En İyi Duruma Getirmenize ve Tasarruf Sağlamanıza Nasıl Yardımcı Olur. Temmuz 2009 Microsoft Corporation

Windows Server 2008 R2 BT'yi En İyi Duruma Getirmenize ve Tasarruf Sağlamanıza Nasıl Yardımcı Olur. Temmuz 2009 Microsoft Corporation Windows Server 2008 R2 BT'yi En İyi Duruma Getirmenize ve Tasarruf Sağlamanıza Nasıl Yardımcı Olur Temmuz 2009 Microsoft Corporation 1 Sorumluluk Reddi Bu belgenin içerdiği bilgiler, Microsoft Corporation'ın

Detaylı

2013 YILI e-devlet KAPISI 160 İLETİŞİM MERKEZİ HİZMETİ ALIMI

2013 YILI e-devlet KAPISI 160 İLETİŞİM MERKEZİ HİZMETİ ALIMI TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. 2013 YILI e-devlet KAPISI 160 İLETİŞİM MERKEZİ HİZMETİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ e-devlet Kapısı 160 İletişim Merkezi Hizmeti İhalesi Teknik Şartnamesi 2

Detaylı

Hangi POS? POS ürünlerimiz, bağlantı şekilleri göre ve yetkilendirmelerine göre 2 ayrı katogoride hizmete sunulmaktadır.

Hangi POS? POS ürünlerimiz, bağlantı şekilleri göre ve yetkilendirmelerine göre 2 ayrı katogoride hizmete sunulmaktadır. Hangi POS? Denizbank, siz müşterilerimize geniş bir yelpazede POS ürün ve hizmetleri sunmaktadır. Seçeneklerimizi inceleyecek ve size en uygun POS ürününü belirleyebileceksiniz POS ürünlerimiz, bağlantı

Detaylı

BİRLİK BİLGİ YÖNETİM PLATFORMU

BİRLİK BİLGİ YÖNETİM PLATFORMU BİRLİK BİLGİ YÖNETİM PLATFORMU Hastaneler için HBYS, Birlikler için BBYP... Hastaneler için HBYS, Birlikler için BBYP... Birlik Bilgi Yönetim Platformu (BBYP) Nedir? Genel Sekreterliğin birlik hastaneleri

Detaylı

Portal içinde gerçek zamanlı yönetişim. ERP, CRM, HR, Project Management, Digital Assets, Physical Assets, SCM, CMS, LMS, B2B, B2C ve daha fazlası...

Portal içinde gerçek zamanlı yönetişim. ERP, CRM, HR, Project Management, Digital Assets, Physical Assets, SCM, CMS, LMS, B2B, B2C ve daha fazlası... Portal içinde gerçek zamanlı yönetişim ERP, CRM, HR, Project Management, Digital Assets, Physical Assets, SCM, CMS, LMS, B2B, B2C ve daha fazlası... Workcube, Web in gücünü kurumsal performansa dönüştürür.

Detaylı

Xerox ConnectKey Bugünün talepleri ve geleceğin görevleri için doğru teknoloji.

Xerox ConnectKey Bugünün talepleri ve geleceğin görevleri için doğru teknoloji. Xerox ConnectKey Xerox ConnectKey Bugünün talepleri ve geleceğin görevleri için doğru teknoloji. En acil sorunlarınızı düzeltmeyi vaat eden sayısız çözüm karşısında şaşkına dönmek işten değil. Çalışanlarınız

Detaylı

Sürdürülebilir Ulaşım İçin Çözüm Önerisi: Taksiye Yönelik Araç Platformu

Sürdürülebilir Ulaşım İçin Çözüm Önerisi: Taksiye Yönelik Araç Platformu Sürdürülebilir Ulaşım İçin Çözüm Önerisi: Taksiye Yönelik Araç Platformu Caner Sevginer, Egemen Bilge Heksagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş. Taysad Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) 1. Yol 15. Cad. No: 7 Çayırova/Kocaeli

Detaylı

Encore un yenilikçi ve öncü yaklaşımıyla NCR ile birlikte Türkiye de ilk defa gerçekleştirilen bazı uygulamalar ENCORE BİLİŞİM SİSTEMLERİ NCR

Encore un yenilikçi ve öncü yaklaşımıyla NCR ile birlikte Türkiye de ilk defa gerçekleştirilen bazı uygulamalar ENCORE BİLİŞİM SİSTEMLERİ NCR ENCORE BİLİŞİM SİSTEMLERİ İşimiz her gün kullandığımız otomasyon işlemlerini kolaylaştıran teknolojileri hayata geçirmek. Ülkemizin önde gelen firmalarına bilişim çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Detaylı

ETA:V.8-SQL onların ihtiyaçlarına ve mali imkanlarına uygun seçenekler sunacaktır.

ETA:V.8-SQL onların ihtiyaçlarına ve mali imkanlarına uygun seçenekler sunacaktır. Türkiye'nin en popüler muhasebe programı olan ETA Versiyon 7, üstün özellikleri baz alınarak ve geliştirilerek veritabanı platformuna ETA:V.8-SQL olarak taşındı. Muhasebeciler, Mali Müşavirler, Serbest

Detaylı