Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş."

Transkript

1 Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş.

2 Validatörler Sürücü Kontrol Paneli Dolum Cihazları Araç İçi Kamera Araç İçi Medya NFC Akıllı Durak Güzergah Takip Sistemi Referanslar w w w. a k i l l i b i l e t i m. c o m

3 Firmamız Asis Elektronik Bilişim Sistemleri A.Ş yılında kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Asis Elektronik, Akıllı Bilet Sistemleri, Otomasyon Sistemleri, Kartlı Geçiş Sistemleri ve Kişi Sayma Sistemleri üzerine ArGe çalışmaları yürütmekte, yazılım ve donanım geliştirmektedir. Tüm yazılım ve donanım üretimlerini kendi öz kaynaklarıyla yapmaktadır. Hayata geçirdiği özel projelerle günümüze kadar oluşturduğu tecrübe birikimi ve başarıları ile Asis Elektronik otomasyon ve tanımlama sistemleri üreticisi ve anahtar teslim çözümler sunan alanındaki tek Türk firmasıdır. Asis Elektronik; merkezi İstanbul' da olmak üzere, Türkiye'nin her bölgesini kapsayan Bölge Müdürlükleri, konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile müşterilerinin tüm yazılım ve donanım ihtiyaçlarını kaliteli servis ve uygun fiyat politikası ile karşılayan gerçek bir Çözüm Ortağı olarak hizmet vermektedir. Firmamız; Akıllı Kart, Akıllı Durak, Akıllı Bilet, Akıllı Jeton, Personel Devam Kontrol Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Yemekhane Kredilendirme Sistemleri, Kişi Sayma Sistemleri ile ilgili özel projeler geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir. Yapmış olduğu bu projeleri, kurumsal müşterilerle ve bireysel müşterilerle yapılan sözleşme ve satışlar yoluyla hayata geçirmektedir. Firmamız ArGe çalışmalarına büyük önem vermektedir. Bundan dolayı sektörde, sürdürülebilir öncü kimliğiyle kendi oluşturduğu inovatif teknolojiyi sunarak, emin adımlarla ilerlemektedir. İstanbul Teknokent İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi Argem Binası Ofis No: Z Avcılar / İstanbul / TÜRKİYE Tel: (0212) Faks:(0212) w w w. a s i s a k i l l i b i l e t i m. c o m

4 Validatörler Birçoğumuzun hatırasında bir anı olarak kalan kağıt biletli yolculukların akabinde, ulaşım sektörünün hayatına manyetik okuyuculu validatörler girmiştir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile bu alanda öncü atılımlar yapan şirketimiz, ihtiyaca binaen gerek ultralight, gerek mifare, gerek mifare plus kartları hızlı ve güvenli bir şekilde okuyan validatörler geliştirmiştir yılı başından itibaren ülkemizde ilk defa herhangi bir karta ve kart dolum merkezine gitme gereksinimi kalmadan, NFC'li cep telefonu okuyan validatör ve gerekli alt yapıyı geliştirmiş olup büyükşehir düzeyinde hizmete sunmuştur. Bu çağdaş teknoloji ile Asis Elektronik Türkiye'de ilk ve tek olmanın gururunu yaşamakta ve gerek yurtdışında, gerekse yurtiçinde onlarca kentte Asis markasına olan güveni pekiştirmektedir bit Renkli TFT Ekran özelliği. ARM Cortex A Mhz DSP işlemci mimarisi. ISO14443A/B uyumlu tüm akıllı kartlara işlem yapabilmesi, NFC, Banka ve Kredi Kartları kullanım imkanı sunar. Medya Yönetim özelliği ile sınıfında ön sıralarda yer almaktadır. MultiMedia Validator (MMVAL) 7 18 bit Renkli TFT Ekran özelliği. ARM Cortex A8 CPU + Video DSP işlemci mimarisi. ISO14443A/B uyumlu tüm akıllı kartlara işlem yapabilmesi, NFC, Banka ve Kredi Kartları yanı sıra manyetik kağıt biletlere işlem yapmaktadır. Medya Yönetim özelliği ile benzer teknolojik ürünlerin bir adım önündedir. MultiMedia Validator (Val3M) 4,3 18 bit Renkli TFT Ekran özelliği. ARM CORTEX M3 işlemci mimarisi, ISO14443A/B uyumlu tüm akıllı kartlara işlem yapabilmesi, NFC, Banka ve Kredi Kartları yanı sıra Sürücü Kontrol Paneli üzerinde entegre olma özelliği ile tek başına minibüs ve tüm toplu taşıma araçlarında rahat ve hızlı kullanım imkanı sağlar. MultiMedia Validator (Val95)

5 Sürücü Kontrol Paneli Sürücü Kontrol Paneli, sürüş güvenliğini bozmadan kontrolün sağlanabileceği alana monte edilecek şekilde tasarlanmıştır. Yolcu binişlerinin, sürücü paneli ekranı ve sesli uyarıları ile kontrolü sağlanır. Sürücü paneli aynı zamanda filo, personel ve çağrı yönetimi için vazgeçilmez bir araçtır. Sürücü, Ulaşım Kontrol Merkeze tek bir tuş vasıtası ile acil durum mesajı gönderebilir ve Ulaşım Kontrol Merkezinden yazılı yada sesli mesaj alabilir. Panele okutulan sürücü kartı ile görev başlangıç ve bitiş kayıtları tutulmaktadır. Çalışma süreleri, Çalışılan Güzergahlar veya bordro hesaplamaları yapılabilir. Sürücüler hat değişikliğini panel üzerinde yaptıkları an, bu değişiklik güzergah paneline kablosuz olarak aktarılır. Sürücü Kontrol Paneli (SKP) 128 x 64 Pixel LCD ekran özelliği,usart Seri Haberleşme protokolü ile validatör ile haberleşme, Mifare Klasik 1Kbyte; Mifare Klasik 4kByte; Mifare Ultralight kartları ve Mifare Plus Kartlar, Mastercard PayPass, Visa paywave kartları ile çalışabilme özelliği. Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. Dokunmatik Sürücü Kontrol Paneli (SKP) 1GHz Cortex A8 CPU + Video DSP işlemci mimarisi, 7'' TFT renkli dokunmatik grafik LCD ekran, isteğe bağlı olarak 3G/GPRS 7.2/5.7 Mbps, hızlı veri alışverişi, 2 yönlü canlı video akışı, Ses ve video duyuruları yapabilme, ayrı bir VGA monitörden konum tabanlı reklam, acil duyurular (kan talebi vb gibi), harita üzerinde varış bilgileri, haberler, hava raporu sunma özelliği.

6 Dolum Cihazları Kiosk Akıllı kartların dolumları, fatura tahsilatı veya Ö.H.O. işletmelerine yönelik geliştirilen kiosklar; Kağıt para, bozuk para ve para üstü verme özelliğinin yanı sıra, kredi kartı/banka kartı aracılığı ile 7 gün 24 saat ödeme ve akıllıkart dolum olanağı sağlamaktadır. Son teknolojiyle, tamamen Asis mühendisleri tarafından tasarlanan kiosklar, kullanıcı dostu ara yüzü ile kolay kullanım olanağı sunmaktadır. Satış ofisleri, Yükleme noktaları veya Veznelerde gerçekleştirilebilen birçok işlem, bu cihazlarla yapılmakta, zaman kısıtı olmadan ve yüksek işlem hızı ile müşteri memnuniyetini arttırmaktadır. Alternatif dil seçenekleri sayesinde özellikle yabancı uyruklu müşterilerin de akıllı kart edinme ve yükleme yapma gibi self servis uygulamalardan rahatça yararlanabilmelerini sağlanmaktadır. Akıllı Kart Okuyucu Kağıt Para Yükleme Dokunmatik Ekran Madeni Para Yükleme Makbuz Asis Kiosk; Kağıt ve bozuk para kabul mekanizması ve para üstü verme mekanizmasıyla ödeme alma fonksiyonlarını yerine getirmektedir. Kullan At Bilet, Elektronik Kart ve Elektronik Jeton satışı, karta kontör doldurma ve çeşitli opsiyonel işlemler için kullanılabilir. Dokunmatik ekran sayesinde online işlemler daha hızlı yapılmaktadır. Asis Kiosk önden açılabilen kapağı sayesinde bakım ve servis işlemlerini kolaylaştırır, sağlam ve dayanıklı yapısıyla yüksek güvenlik sağlar. Asis KİOSK'lar suya ve toza karşı tam korumalı bir yapıya sahip olup, IP64 standartlarını desteklemektedir. Böylece, hem iç mekân hem de dış mekân uygulamalarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Opsiyonel Özellikler 60mm veya 80mm Termal Printer, Bilet Yazıcısı, Kart Okuyucu, Kredi Kartı Ödeme Sistem,i Kağıt Para Kabul Mekanizması, Kağıt Para Geri Verme, Madeni Para Kabul Mekanizması, Madeni Para Üstü Verme, Elektronik Jeton Verme Ünitesi, Kart Dispenser, GPRS Modem (3G Ops., Wireless.

7 Pos Cihazı Dolum Cihazları Asis Elektronik tarafından üretilen pos terminalleri; bayilerin önceden ödeme yaparak aldıkları kredi tutarını perakende olarak yolcu kartlarına dolum yaptıkları kart yükleme araçlarıdır. Bu dolum makinelerinin, sahtecilik ve benzeri dış kaynaklı risklere karşı dolum ve bilgi güvenliği oldukça yüksektir, bu sayede olası riskler önlenmektedir. Yüksek pil ömrü ve sağladığı farklı bağlantı ara yüzleri ile cihaz açık ve kapalı alanlar, sabit ve mobil mekanlar olmak üzere çok farklı ortamlarda kullanılabilir. Ergonomik tuş takımı ve LCD ekranıyla kolayca kullanılabilen pos cihazı, özel bir kurulum istemeden takçalıştır kolaylığına sahiptir. Uygulama Alanları Elektronik Ücret Toplama sistemleri, Banka ve Kredi Kartı Uygulamaları, Veri Toplama ve Yorumlama Sistemleri. Özellikler Mifare Klasik 1 kbyte 4kByte, Mifare Plus ve Mifare Ultralight kartları Okuma, Mastercard PayPass, Visa paywave kartları ile çalışma özelliği, Entegre ISO14443A/B & ISO18092, okuyucusu, 100 mm kadar işlem aralığı, USART seri iletişim protokolü için kolayca kullanılabilir ikili protokol yeteneği, Encryptable seri haberleşme özelliği, LCD Ekran ve arka ışık ile bilgilendirici ekran, (35 C İle. +85 C). Arası sıcaklık derecesinde çalışabilme özelliği, ARM7 işlemci, Pos cihazı oluşacak hatalara karşı normal çalışma sürekliliğini sağlayacak bir güvenlik mekanizması yazılımı, 300 ms aralığı ile temassız kartları okuyabilme, Üzerinde 1 SAM yuvası vardır. Buna göre çalışır DES3DES ve RSA şifreleme veri güvenliğine sahiptir.

8 Araç İçi Kamera Asis Elektroniğin kendi bünyesinde ürettiği Validatör sistemi ile entegre DVR sistemleri ile toplu ulaşımda karşılaşılan sürücü ve yolcu arasındaki sorunların önüne geçmek, araç içerisinde gerçekleşebilecek hırsızlık gibi adli durumları minimuma indirmek için araçlar 24 saat esasına göre özel kameralar ile takip edilir. Kamera kayıtları sesli ve yüksek kalite görüntü olarak hem SD kartlara hem de taşınabilir hard disklere kayıt edilebilir. 3G, Gprs ve WiFi alt yapısı sayesinde elde edilen görüntüler anlık olarak merkeze gönderilerek birden çok kullanıcının aynı anda izleyebilmesine olanak sağlamaktadır. Elde edilen veriler işletmeciler ve kurumlar için, ulaşımda kalite ve güven tesisi açısından en doğru kaynaktır. Araç İçi Kamera Özellikler Uzun süreli kayıt, Suistimallerin ortadan kalkması, Güvenli yolculuk, Tam Denetim, Sürekli Kayıt imkanı, Sesli Kayıt, 4 Kanal D1 (720x576) Çözünürlüğünde Kayıt, 3G ile Uzaktan Erişim, WİFİ, Kablosuz Görüntü Aktarımı, Gece/ Gündüz durumuna otomatik olarak geçiş yapar, Gelişmiş ve seçilebilir yapıda beyaz renk ayarı( ATW ), OSD Menüsü ile ayarlanabilir Otomatik Kazanç Kontrolü (AGC), OSD Menüsü ile ayarlanabilir BLC özelliği, Arka alandan ışık gelmesi durumunda ön plandaki detayları kaybetmemesi için arka ışık bastırma.

9 Araç İçi Medya Araç içi yolcu bilgilendirme sistemi; hedef kitleye ulaştırılacak reklamların, haberlerin, yol ve hava durumunun anlık duyuruların yayınlanması, bulunulan durak bilgisi ve gelecek durak bilgisinin sesli ve görsel olarak gösterilmesi için kullanılmaktadır. Merkezi yazılımdan, hareket noktalarına gelindiğinde yeni reklamlar, filmler otomatik algılanmakta ve otobüse aktarımı sağlanmaktadır. Hava / yol bilgileri, günlük haberler her an güncellenebilmektedir. Yolcu bilgilendirme ekranlarında oynatılan reklamlar sayesinde sistem, kullanıcısına ek bir gelir de sağlamaktadır. Araç içerisindeki ekranda, hedef kitleye uygun reklamlar, haberler, yol ve hava durumu gibi bilgiler otomatik yayınlanır, Merkezi yazılımdan yeni reklamlar, filmler otomatik algılanır ve araca aktarımı sağlanır, Akıllı Bilet Sistemi ile araca binen yolcuların demografik yapısına uygun olarak reklamlar oynatılabilir, Video, resim, mp3, mp4 formatları ile çalışabilme özelliği, Altyazı, kayan yazı, flash yazı gösterebilme özelliği, Ses kalitesi ve ses ayarının merkezden yapılabilme özelliği, Araç titreşiminden etkilenmeyen antidistorsiyon özelliği.

10 NFC NFC (Near Field Communication) Yakın Alan İletişimi; iki elektronik cihazın kolay, basit ve güvenli haberleşmesi için tasarlanmış kısa mesafe temassız teknoloji standardıdır. Ülkemizde ilk defa ödeme ve toplu taşıma biletleri gibi temassız işlemleri NFC üzerinden yapmak için, Asis Elektronik ile Ülkemizin önde Gelen GSM operatörü Turkcell arasında yapılan ortak çalışma ile büyükşehir ölçeğinde bu yüksek teknoloji ürünü hizmet hayata geçirilmiştir. Türkiye de ilk ve tek olan bu teknoljik gelişmenin Asis Elektronik tarafından hayata geçirilmiş olması, müşterilerimiz için şaşırtıcı olmamış, aksine güvenlerinin haklılığını bir kez daha göstermiştir. Artık, dileyen Asis Elektronik müşterilerinde, herhangi bir ulaşım kartına ve kart dolum merkezine gitme gereksinimi olmadan NFC özellikli cep telefonu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Kolayca indirilecek Asis Akıllı Bilet uygulaması ile biniş ücreti, cep telefonu faturasına, kredi kartına veya önceden sahip olduğu Akıllı Kartına yansımaktadır. NFC Yükleme Adımları

11 NFC NFC teknolojisinin yolculara sağlayacağı avantajlar Ayrı bir bilet yada kart taşımaya gerek yok, Birden fazla ödeme seçeneği sunar, (kredi kartı, banka kartı veya mobil ödeme) Dolum için bayi veya satış noktalarına gitmeye gerek yok, Akıllı etiket cihazlarına NFC teknolojisine sahip cep telefonu yaklaştırılarak duraktan geçecek olan araçlarla ilgili bilgiler ve hat bilgileri edinme, avantajların başlıcalarıdır. NFC teknolojisi Türkiye'nin lider teknoloji ve ArGe şirketi Asis Elektronik, Ulaşım alanında hayatı kolaylaştıran çözümlerine bir yenisini ekledi. Asis tarafından geliştirilen bu yeni sistem sayesinde; Vatandaşlara: Ulaşım kartına gerek kalmadan telefonunu okutarak toplu taşıma aracını kullanabilme, Her zaman ve her yerden bakiye yükleme y a p a b i l m e, Kalan bakiye bilgisini telefonda görebilme, Kart kullanım tarihçesini telefonda görebilme, Azalan bakiye için hatırlatma sms'i alabilme imkanı sağlanıyor. Ulaşım Hizmeti Sağlayıcılarına: Elektronik Ücret Toplama sistemlerinin işlevselliğine katma değer kazandırma, Dağıtım ve satış giderlerini azaltma, Yolcular ile daha kolay iletişim kurma, Mobil ticaret hizmetlerine yönelik reklam ve pazarlama olanakları sağlanmaktadır.

12 Akıllı Durak Akıllı Durak sistemi; seyahat eden yolculara, şehir içinde çalışan toplu taşıma araçları hakkında bilgiler vermek üzere tasarlanmıştır. Akıllı Durak sistemi, hizmet veren araçların güzergâhlarını, konumlarını ve araçların durumları hakkında bilgiyi anlık olarak seyahat eden yolculara bildirir. Bu sistem sayesinde, gerek araçta seyahat eden, gerekse duraklarda bekleme yapan yolcular, seyahat edecekleri araçların güzergâhları ile ilgili birçok bilgiye anlık olarak ulaşabillerir. Akıllı durak; ekranlarında yayınlanan reklamlar sayesinde, işletmecisine ek bir gelir sağlamaktadır. Akıllı Durak sistemleri; hizmet kalitesini en üst düzeye çıkarmak amacı ile son teknolojiyle yapılandırılmış sistemlerdir. BOŞA BEKLEMEK YOK Otobüsüm ne zaman gelecek? Acaba otobüsü kaçırdım mı? Beklediğim otobüs bu duraktan geçer mi? Beklediğim otobüste doluluk oranı nasıl, yer var mı? Gideceğim güzergahta bir gecikme olur mu? Bu sorular artık yolcuların kafasını yormayacak. Akıllı Duraklar sayesinde çağdaş ve tekolojiye uyum sağlayan kent ihtiyaçlarını sizin için geliştiriyoruz.

13 Güzergah Takip Sistemi Validatörler ile entegre çalışan Araç takip ve filo yönetim sistemi ile; araçların 7 gün 24 saat konumları izlenebilir, hızları, güzergahları, duraklama yaptıkları noktaları, yakıt tüketimlerii ve daha birçok bilgi anlık olarak takip edilebilir. Bu bilgiler geçmişe dönük olarak raporlanabilir, alarmlar oluşturulabilinir. GTS Uygulama Alanları ; Otobüs, Dolmuş, Minibüs hatları, Kısa Mesafeli Seyahat Firmaları, Sabit Dağıtım Ağı Olan Firmalar. Sistem sayesinde; Hakkaniyet İlkesi içerisinde, toplu ulaşımdaki haksız rekabet engellenerek, bunun yolcular üzerindeki olumsuz yansımaları giderilmiş olur. Sistemin Sağladığı Faydalar Raporlar Araçlarınız şu an tam olarak neredeler? Sürücüler, gün içinde gitmeleri gereken yerlere gerçekten gittiler mi? Sürücüler araçları hızlı veya tehlikeli mi kullanıyorlar? Uzun duraklamalar ve rölanti süreleri var mı? Sürücüler, araçları mesai saatleri dışında kullanıyor mu? Güzergah için tutulan kilometre kayıtları doğru mu? Akaryakıt sarfiyatınız hesapladığınız gibi mi? Sürücü Sefer Raporu, Araç Sefer Raporu, Hat Sefer Raporu, Araç Hat Güzergah Raporu, DurakHat Güzergah Raporu, Hat Durumu, AraçHat Eksik Durak Raporu, HatAraç Eksik Durak Raporu, Aylık Güzergah Belirleme, Rotasyon Ekleme, Rotasyon Dağılım Formu, Sefer Saati Belirleme v.b.

14 akillibiletim.com Akıllı Bilet Online İşlem Merkezi uygulamasının, tasarım ve geliştirme sürecinde göz önünde bulundurulan en önemli husus, uygulamanın herkes tarafından (ulaşım kartına sahip olsun/olmasın her vatandaş, her araç sahibi, her araç sürücüsü, dolum noktaları, bayiler, şehirdeki ulaşım faaliyetlerinden sorumlu olan belediye ya da dernek/kooperatif yetkilileri) internet bağlantısı bulunan her ortamdan kolayca ulaşılır olmasıdır. Bu amaçla, aynı uygulama üzerinden çalışabilecek farklı kullanıcı profilleri (fonksiyon setleri) oluşturulmuştur. Mobil kullanıcılara kolaylık sağlayan diğer bir opsiyon, Asis Akıllı Bilet Mobil Ulaşım Rehberidir. Bu uygulama ile telefon veya tablet üzerinden, internete erişilebilen her noktada birçok işlem kolaylıkla gerçekleşebilir. Kullanıcılar isteğe bağlı olarak, Akıllı Bilet ile anlaşmalı illerden, kendi bulundukları ili seçerek uygulamadan yararlanabilmektedir. MOBİL ADROİD UYGULAMASI

15 Referanslar Modern şehirciliğin gerektirdiği, toplu taşımda yüksek teknoloji çözümleri sunan Asis, 2007 yılından bu yana bir çok Ülke, Büyükşehir, İl, İlçe ve yerleşim biriminde hizmet vermektedir. Daima kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran ve yeni teknolojiler üretmeyi ön planda tutan Asis; NFC, Banka Kartları, Akıllı Bilet, Manyetik Kağıt Bilet ve Otomatik Dolum Sistemleri ile çalışmalarını sürdürerek üst düzey hizmet kalitesi sunmaya devam etmektedir. Bulunduğu şehirlerde, tüketicilere sağladığı pek çok faydayla ön plana çıkan Akıllı Bilet Sistemleri, geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecektede günün ihtiyaçlarına inovatif çözümleri ile hizmet vermeye devam edecektir. Büyük Şehirler Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Özel Halk Otobüsleri Burhaniye Belediyesi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bursa İnegöl / Yenice Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Erzurum Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Umurbey Belediyesi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çorlu Belediyesi Denizli Büyükşehir Özel Halk Otobüsleri (Turex) Malatya Büyükşehir Belediyesi Motaş Erzincan Üzümlü Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kızıltepe Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Tekirdağ Büyükşehir Özel Halk Otobüsleri (Tetaş) Konya Ilgın Belediyesi Şehirler Afyon Özel Halk Otobüsleri (Turex) Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Batman Belediyesi Bingöl Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Çorum Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Erzincan Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Gümüşhane Belediyesi Tunceli Belediyesi Yalova Belediyesi Zonguldak Özel Halk Otobüsleri İlçe ve Beldeler Amasya Doğantepe Belediyesi Amasya Yenice Belediyesi Ayvalık Belediyesi Burdur Gölhisar Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Şanlıurfa Ceylanpınar Belediyesi Tokat Turhal Belediyesi Tokat Üzümören Belediyesi Tokat Zile Belediyesi Zonguldak Kozlu Özel Halk Otobüsleri Özel Projeler Boğaziçi Üniversitesi Dentur Avrasya Yurt Dışı Projeleri Azerbaycan Bakü Kosova Prizren Kosova İpek (Peja)

16 Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. İstanbul Teknokent İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesi Argem Binası Ofis No: Z Avcılar / İstanbul Tel: (0212) Faks:(0212)

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

ŞİRKET PROFİLİ / ANKARA

ŞİRKET PROFİLİ / ANKARA ŞİRKET PROFİLİ / ANKARA Termikel Grup bünyesinde 1994 yılından bu yana başarıyla hizmet veren ELEKTROMED, her geçen gün sayaç sektöründeki öncü konumunu daha da pekiştiriyor. Sürekli gelişimi kendine ilke

Detaylı

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor.

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İŞNET GROUP Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İçindekiler Hakkımızda 1 Hakkımızda 2 Çözüm Ortaklarımız 3 Kalite Anlayışımız ve Çevre Politikamız

Detaylı

Satışa Yönelik Çözüm Kılavuzu

Satışa Yönelik Çözüm Kılavuzu Yalnızca Intel Teknoloji Sağlayıcıları içindir Bu kapsamlı kılavuz, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) Intel tabanlı satış noktası (POS) çözümleri satmanızda size yardımcı olacaktır. Ürün ve/veya

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık 2013 Faalİyet Raporu Kapılarımız size hep açık Kapılarımız size hep açık 1996 yılında, Türkiye de bankacılık anlayışına yepyeni bir boyut getirmek için yola çıktığımız günden bugüne 17 yıl geçti. O günden

Detaylı

YOL KENARI PARK ETME TEKNOLOJİLERİ VE İSTANBUL UYGULAMASI

YOL KENARI PARK ETME TEKNOLOJİLERİ VE İSTANBUL UYGULAMASI OTEKON 08 4. Otomotiv Teknolojileri Kongresi 01 04 Haziran 2008, BURSA YOL KENARI PARK ETME TEKNOLOJİLERİ VE İSTANBUL UYGULAMASI Abdullah DEMİR* Ali ÇAVDAR** *İSPARK A.Ş. Genel Müdürlüğü, Büyükdere Cad.

Detaylı

2012 Faaliyet RapoRu

2012 Faaliyet RapoRu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER BÖLÜM I: SUNUŞ 8 Özet Finansal Göstergeler 10 Olağan Genel Kurul Toplantısı Gündemi 11 Kısaca Kuveyt Türk 12 Kilometre Taşları 14 Misyon, Vizyon, Kalite Politikası ve Hizmet

Detaylı

Teknolojiye yat r m, geleceğe yat r m...

Teknolojiye yat r m, geleceğe yat r m... Teknolojiye yat r m, geleceğe yat r m... 2008 Faaliyet Raporu İçindekiler 2 Kısaca Türk Telekom 4 Başlıca Göstergeler 5 Türk Telekom un Halka Arzı 8 Türk Telekom Şirketler Grubu 14 Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü.

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü. TR 6/12 Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu The HiRes Video Company 180 Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Tam Panorama görüntüsü hemisferik teknolojisi sayesinde duvardanduvara ve tavandan tabana Sesli

Detaylı

Operasyonel Kiralama Sektör Raporu 2013 Yılı 1. Çeyrek Sonuçları Açıklandı

Operasyonel Kiralama Sektör Raporu 2013 Yılı 1. Çeyrek Sonuçları Açıklandı TÜM OTO KİRALAMA KURULUŞLARI DERNEĞİ YAYIN ORGANI TEMMUZ-AĞUSTOS 2013 SAYI: 69 "Operasyonel ve günlük kiralama firmaları için değer yaratmayı sürdüreceğiz" Ali Haydar BOZKURT Toyota Türkiye Pazarlama ve

Detaylı

Ticari Bankalarda Pazarlama Stratejilerinin Uygulanması ve Türkiye deki Ticari Bankalar Üzerine Bir Alan Çalışması

Ticari Bankalarda Pazarlama Stratejilerinin Uygulanması ve Türkiye deki Ticari Bankalar Üzerine Bir Alan Çalışması 1 Ticari Bankalarda Pazarlama Stratejilerinin Uygulanması ve Türkiye deki Ticari Bankalar Üzerine Bir Alan Çalışması Metehan TOLON * Giriş Para piyasası kurumu olan bankalar kullandıkları pazarlama stratejileri

Detaylı

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL AKILLI BINAM Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi l Akıllı Şehirler Zirvesi WICS13 l Turkcell makineleri birbirine bağlıyor l Türkiye 2023 e akıllı şehirlerle

Detaylı

HAREKETLİ KENTLER İÇİN SİSTEMLER

HAREKETLİ KENTLER İÇİN SİSTEMLER HAREKETLİ KENTLER İÇİN SİSTEMLER IVU YA GENEL BAKIŞ IVU Traffic Technologies AG Kuruluşu 1976 Borsaya Girişi 2000 Merkezi Berlin (Almanya) Şubeleri Aachen (Almanya) Birmingham (İngiltere) Bogota (Kolombiya)

Detaylı

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ Contents İçindekiler 02 04 _ Kurumsal Enterprise İşletmeler Business 06 08 _ Small Küçük and ve Ev Home OfisOffice 10 11 _ ipecs Ethernet Anahtarı Switch 12 13

Detaylı

MİGROS SİZE İYİ GELECEK...

MİGROS SİZE İYİ GELECEK... MİGROS SİZE İYİ GELECEK... İÇİNDEKİLER 2 FORMATLARIMIZ 4 KURUMSAL PROFİL 4 VİZYON-MİSYON-STRATEJİLER- İLKELER 5 BİR BAKIŞTA 2014 YILI 8 BAŞLICA GÖSTERGELER 10 TARİHÇE 12 BAŞKAN MESAJI 14 EKONOMİK DEĞERLENDİRME

Detaylı

www.isbak.com.tr ŞİRKET PROFİLİ

www.isbak.com.tr ŞİRKET PROFİLİ www.isbak.com.tr ŞİRKET PROFİLİ İSBAK İSTANBUL ULAŞIM HABERLEŞME VE GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ A.Ş. İSBAK İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri A.Ş. trafik ve sistem mühendisliği, projelendirme

Detaylı

İSTANBUL TİCARET ODASI YAYIN NO: 2002/37 SORULARLA INTERNET E-TİCARET REHBERİ. Hazırlayan Nuray KORKMAZ

İSTANBUL TİCARET ODASI YAYIN NO: 2002/37 SORULARLA INTERNET E-TİCARET REHBERİ. Hazırlayan Nuray KORKMAZ İSTANBUL TİCARET ODASI YAYIN NO: 2002/37 SORULARLA INTERNET VE E-TİCARET REHBERİ Hazırlayan Nuray KORKMAZ İstanbul, 2002 Bu kitabın tüm hakları İstanbul Ticaret Odası'na (İTO) aittir. İTO'nun ve yazarının

Detaylı

Türkiye nin her yerinde aynı kalitede hizmet alıyoruz. Hilton Worldwide Türkiye: Çukurova Bölge Direktörlüğü: Müşterilerimizin çözüm ortağıyız

Türkiye nin her yerinde aynı kalitede hizmet alıyoruz. Hilton Worldwide Türkiye: Çukurova Bölge Direktörlüğü: Müşterilerimizin çözüm ortağıyız Sayı: 5 Eylül 2014 Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri'nin Kurumsal Yayınıdır ISSN: 2148-4619 Çukurova Bölge Direktörlüğü: Müşterilerimizin çözüm ortağıyız Zaman Yolcusu: "Dinlemenin" kısa tarihi Güvenli

Detaylı

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında!

Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! yapıkredi.com.tr 444 0 448 Benim Projem Destek Rehberi Yapı Kredi KOBİ lerin yanında! İçindekiler Yapı Kredi KOBİ Bankacılığı 1 KOBİ lere hibe ve destek programları Destek programlarından hangi konularda

Detaylı

TÜRKİYE NİN BANKASI 2012 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE NİN BANKASI 2012 FAALİYET RAPORU TÜRKİYE NİN BANKASI CUMHURİYET İN İLK KURUMLARINDAN BİRİ OLAN NIN KURULUŞ MİSYONU TÜRKİYE NİN KALKINMASINA, İNŞASINA VE GELİŞMESİNE HER ALANDA KATKI SAĞLAMAK OLMUŞTUR. 88 YILDIR TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞAN, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİN

Detaylı

Bilgi İşlem ve Teknolojik Altyapı Projeleri

Bilgi İşlem ve Teknolojik Altyapı Projeleri bursa.bel.tr www.bursa.bel.tr Bilgi İşlem ve Teknolojik Altyapı Projeleri Sevgili Hemşehrilerim; Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak, Bursa da yaşamı kolaylaştırmak ve halkımıza daha hızlı hizmet sunabilmek

Detaylı

Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm

Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm: DİVA Yeni dünya düzeni ve yeni rekabet şartları artık yeni iş modelleri geliştirmeyi zorunlu kılarken rekabette öne

Detaylı

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ WEB TABANLI UZAKTAN KONTROL 481BB0008 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER Turizm Sektörüne Özel Mobil Çözümler Turizm Turizm sektöründe zamanı en verimli şekilde kullanmak, tur organizasyonlarını müşteriler için maksimum memnuniyete dönüştürmek

Detaylı

Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU

Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU GİRİŞ 2 ÖZET FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER- DERECELENDİRME NOTLARI 10 VESTEL DE 2014 YILININ SATIR BAŞLARI 16 VESTEL İN 2014 YILI ÖDÜLLERİ

Detaylı

DCS ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ & YAZILIM ve DONANIM MÜHENDİSLİĞİ

DCS ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ & YAZILIM ve DONANIM MÜHENDİSLİĞİ olarak amacımız müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, ihtiyaç duydukları çözümleri azami ölçüde en az maliyetle karşılamak, müşteri ihtiyaçlarını müşteri memnuniyeti temel alınarak en uygun şekilde

Detaylı

Hastaların sağlık kurum ve kuruluşlarında bekleme sürelerini azaltmak için hayatımızı

Hastaların sağlık kurum ve kuruluşlarında bekleme sürelerini azaltmak için hayatımızı Mobil uygulamalar, sağlık sistemini kişiselleştiriyor 21. yüzyılda sağlıkta gerçekleştirilen dönüşümle, sistemin hastane ve doktor odaklı bir yapılan birey odaklı bir sistem haline geleceği ve kişiselleşeceği

Detaylı

İÇİNDEKİLER. I. Sunuş

İÇİNDEKİLER. I. Sunuş İÇİNDEKİLER I. Sunuş 02 Kısaca Anadolubank 03 HABAŞ Grubu 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 06 Genel Müdür ün Mesajı 08 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 10 Üst Yönetim 12 Olağan Genel Kurul Toplantısı Gündemi

Detaylı

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU Faaliyet Raporu 2014 ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU İçindekiler 1. SUNUŞ 4 KISACA ANADOLUBANK HABAŞ GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI SERMAYE

Detaylı