Buluta Taşının, Yeni Güvenlik ve Verimlilik Anlayışı ile Tanışın

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Buluta Taşının, Yeni Güvenlik ve Verimlilik Anlayışı ile Tanışın"

Transkript

1 Buluta Taşının, Yeni Güvenlik ve Verimlilik Anlayışı ile Tanışın

2 Bulut Bilişim Çözümlerimiz Altyapının daha verimli kullanılması ve etkin yönetimi bilişim sektörü ve özellikle veri merkezlerinin vazgeçilmezlerini oluşturuyor. Hizmet ve operasyonel maliyetlerin azaltılması ile çevreye daha duyarlı BT sistemlerinin kullanımı, şirketlerin en önemli konuları arasında yer alıyor. Teknolojinin bu ihtiyaca cevabı bulut bilişim olarak ortaya çıkıyor. Servis Sağlayıcılara Yönelik Hizmetlerimiz Bulut Servis Altyapılarının Sağlanması Bulut Servis Altyapılarının İşletilmesi ve Desteği Bulut Uygulama Sağlama ve Hayat Döngüsü Yönetimi Bulut Servisleri Entegrasyon Hizmeti Servis Sağlayıcılar için Bulut Servis Sağlayıcılığı Kamu Kuruluşlarına Yönelik Hizmetlerimiz Özel Bulut (Private) Altyapısı sağlama, işletim ve desteği Büyük Ölçekli Şirketlere Yönelik Hizmetlerimiz Özel Bulut (Private) / Hibrit Bulut (Hybrid Community) Altyapısı sağlama, işletim ve desteği

3 Bulut Bilişim ile Daha Basit Altyapı, Verimli ve Etkin BT Yönetimi Kullanıcılarınıza daha verimli bir çalışma ortamı sunmak, veriyi güvence altına almak, kullanıcıların yeni ihtiyaçlarını karşılamak ve büyümeyi destekleyen esnek bir altyapı sağlamak, uçtan uca sanallaştırma çözümü ile mümkün oluyor. Masaüstü Sanallaştırma Kullanıcılara verinin, uygulamaların ve masaüstü işletim sistemlerinin, en verimli şekilde sunulmasını sağlayan teknolojiler bütünü olarak tanımladığımız masaüstü sanallaştırma çözümünde, işletim sistemleri, veriler, uygulamalar, merkezi olarak yönetilen ve güvenli veri merkezlerinde bulunduruluyor. Sistem yöneticileri, birbirlerinden farklı yüzlerce fiziksel istemci ve onlarca işletim sistemi imajı ile uğraşmak yerine, işletim sistemi ve uygulamalarını tek bir merkezden yönetebilme, tüm imajlar için tek bir güncelleme yapabilme, kullanıcılara kişiselleştirilmiş çalışma ortamı sunabilme ve en önemlisi beklenen çalışma performansını sunabilme imkanına sahip oluyorlar. Kullanıcılar, artık sanal masaüstü ve uygulamalarına herhangi bir lokasyondan ve herhangi bir cihazdan erişerek, mümkün olan en düşük bant genişliğiyle, yüksek hız ve kalitede veri, ses ve video iletişimi yapmayı hedefliyorlar. Uygulama Sanallaştırma İhtiyacınız olan uygulamalara erişmenin en hızlı, en güvenilir yolu olan Uygulama Sanallaştırma Çözümü ile yönetim, bakım, işletim, yazılım ve donanım maliyetlerinde yüksek oranda tasarruf sağlanıyor. Bu çözüm ile kaynaklar ve altyapı çok daha verimli olarak kullanılabiliyor. Altyapının belirli bir standarda sahip olması ile operasyonel maliyetler, hatalar ve güvenlik problemleri azalıyor ve büyüme çok daha kolay ve sıkıntısız olabiliyor. Uygulama sanallaştırma çözümü ile kullanıcılar istedikleri masaüstü veya mobil cihazdan istedikleri programları kullanabilme özgürlüğüne güvenle sahip oluyorlar. Sistem Yönetimi ve Orkestrasyon Özellikle bilişim yapılarının günden güne büyümesi ve sunulan bilişim servislerinin sayılarının, çeşitliliğinin ve karmaşıklığının artması, bilişim yöneticileri için sistem yönetim araçlarının kullanımını vazgeçilmez kılıyor. Sistem yönetim araçlarıyla tüm bilişim varlık ve hizmetlerinizin envanteri oluşturulabiliyor, verilen hizmetlerin sağlık durumları ve servis seviyeleri ölçümlenebiliyor, birbirlerinden bağımsız BT teknolojilerinin eş güdümlü ve bütünleşik çalışmaları sağlanabiliyor.

4 Çözümün Müşteriye Faydaları: Maliyet Düşük Yatırım Maliyeti Yatırımın Hızlı Geri Dönüşü Kullandıkça Ödeme Kolay ve yönetilebilir Raporlama Esneklik İhtiyaca Göre Kapasite Temini İhtiyaca Göre Performans Erişilebilirlik Veri Yedeklemesi SLA Bazlı Servis İş Sürekliliği Çözümün Kazanımları Atıl donanım kaynaklarının devreye alınması ve yatırımın geri dönüş süresinin kısaltılması, Yönetilebilen çoklu platform ve çoklu üretici mimarisiyle farklı çözümlerin en güçlü yanlarının tek bir amaç için birleşmesi, İhtiyaç duyulan bilişim servislerinin (Sunucu, Uygulama, Veri tabanı sistemleri, güvenlik vb.) kurumsal onay ve takip mekanizmalarından geçerek iç veya dış müşterilere tamamen otomatik olarak sunulması, Sunulan bilişim servislerinin kullanım sürelerinin sonuna gelmesi ile otomatik olarak askıya alınması ve istenilen zamanda kaldırılarak performans kazanımı, Tüm bilişim hizmetlerinin sağlık durumlarının takibi, hizmet seviyelerinin belirlenmesi ve takibi, ihtiyaç duyulacak durumlarda BT Destek hizmetlerine otomatik olarak kayıt açılması, Birbirlerinden bağımsız bilişim hizmetlerinin (Farklı üreticiler, Farklı donanımlar, Farklı teknolojiler vb.) birbirleriyle bütünleştirilerek, çözümlerin orkestrasyonu, Tüm bilişim hizmetlerinin gerek ana veri merkezinde gerekse de farklı bir veri merkezinde belirlenen servis seviyesinde sürekli çalışabilirliği, Son kullanıcının ihtiyaç duyacağı en güncel işletim sistemlerinin ve uygulamaların self servis olarak bilişim teknoloji grubuna ek iş gücü yoğunluğu yaratmadan dağıtılması, Uygulamaların merkezi yönetilmesi ile işletim ve operasyonel maliyetlerden tasarruf, Altyapının belirli bir standarda sahip olması ile hata ve güvenlik problemlerinde azalma, Masaüstü veya mobil cihazlardan istenilen uygulamaya lokasyon bağımsız erişim.

5 Bulut Yönetimi Bulut Bilişim pazarında başarının anahtarı yönetimdir. Üretici ve altyapıdan bağımsız olarak gerçekleştirilen, sistem yönetim, konfigürasyon ve faturalama hizmetleri konusunda esneklik sağlar. Son kullanıcının kendi ihtiyaçlarına göre talepte bulunup kullanım bazında ödeyebileceği bir platform, farklı altyapılarda otomasyonu sağlayacak şekilde her boyuttaki şirkete uygulanabilir. Bulut bilişimde değişik yaklaşımlarla oluşturulan birçok farklı yönetim aracı mevcut olmakla birlikte, Netaş olarak, uçtan uca güvenlik çözümleriyle yönetim, konfigürasyon ve faturalama ihtiyaçları için tek bir birleşik, merkezi platform sağlıyoruz. Bu yapı, sanallaştırılmış altyapılardan fiziksel sunuculara, saklama alan ağlarından, ağ altyapısına, masaüstü yönetiminden uygulama konfigürasyonuna kadar işin her yönünü kapsar. Sunulan Birleşik Yönetim, BT ihtiyaçlarına uçtan uca çözüm getirir ve altyapının daha güvenilir olmasını sağlar. Netaş; Cisco Bulut Çözümlerinin Türkiye deki İlk Sağlayıcısı Netaş, bulut hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla oluşturulan Cisco Bulut İş Ortağı Programı kapsamında, Türkiye deki ilk Cisco Bulut Altyapı Sağlayıcısı dır. Diğer bulut altyapı sağlayıcıları veya kurumlara, Cisco nun bulut çözümleri tabanlı bulut - hazır altyapı hizmetlerini satma ve uygulama yetkinliğine sahip olan Netaş, Cisco nun ve teknoloji ortaklarının güvenlik, ağ oluşturma, programlama, depolama ve sanallaştırma gibi çözümlerini sunar.

6 Cisco Akıllı Otomasyon Çözümleri Cisco Akıllı Otomasyon Çözümleri, sektörün öncü self servis BT portalı, hizmet kataloğu ve yaşam döngüsü yönetim yazılımını kapsamaktadır. Bu yazılım BT organizasyonlarına fiziksel, sanal ve bulut ortamları arasında hem veri merkezi hem de işyeri hizmetlerini self servis olarak verebilmelerine yardımcı olur. Bu çözüm ile BT organizasyonlarına aşağıdaki imkanlar sağlanıyor: Online katalog içerisinde standartlaştırılmış hizmet teklifleri menüsünü yayınlama, Kolay kullanımlı e-ticaret sipariş verme deneyimi ile self servis hizmetleri teklifi sunma, Rol tabanlı erişimleri, onayları ve politika tabanlı kontrolleri uygulamaya sağlar, BT hizmetleri için uçtan uca tedarik sürecini ve yaşam döngüsünü yönetme, Kullandığın kadar öde ve kaynak tüketimi yönetimi. Sunucu, network, depolama ve diğer veri merkezi kaynaklarını bütünleşik self-servis portali üzerinden sipariş etmek için kullanılabilecek bu newscale çözümü, istenirse ayrıca Cisco Cloud Portal olarak da alınabilir. Cisco Workplace Portal inde de kullanılan teknoloji, çalışanlar için hazırlanmış hizmet kataloğundan, masaüstü, haberleşme ve diğer son kullanıcı servis isteklerini yönetmek için de kullanılabilir. Bu çözüm diğer Cisco ürünleri, hizmetleri ve işortağı teknoloji çözümlerinde olduğu gibi Cisco Unified Computing System i de tamamlar. Cisco, teknoloji ortaklarının geniş ekosistemi aracılığıyla yönetimde esnekliği taahhüt etmektedir. Sonuç olarak Cisco; müşterilerine daha fazla çeviklik, hız ve verimlilik katacaktır. BT döngü sürelerini haftadan dakikaya kısaltarak, yüzde 30 veya daha fazla oranda maliyetlerin düşürülmesini sağlayacak BT çalışanları ve kullanıcı memnuniyetini arttıracaktır.

7 Cisco Akıllı Otomasyon Çözümleri ile kazançlarımız; Sadelik: Cisco nun kolay kullanımlı portalı, politika bazlı kontroller ve yönetimi uygulayarak, kompleks veri merkezi kaynaklarının tedariğini kolaylaştırır ve self servis hizmetlerini tüm kullanıcılara sunar. Esneklik: Bu çözüm Cisco mimarileri için optimize edilmiştir. Ancak kuruluşunuzun mevcut sistemleri, servis yönetim araçları, işletim süreçleri ve altyapısı ile entegre edilebilir. Daha hızlı bulut yayılımı: Önceden hazırlanmış otomasyon paketleri, servisleri hazırlamak için kolay kullanımlı arayüzü ve orkestrasyon iş akışları, devreye alma sürecini hızlandırmaya yardımcı oluyor. Toplam sahip olma maliyeti: Şirketinizin para ve zaman tasarrufu yapabilmesi için Bulut Altyapınızın da değişen iş ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilecek şekilde esnetilebilmesi ve güncellenebilir olması gerekiyor.

8 Yeni Nesil Masaüstü - VDI/VXI v İletişim cihazlarının %50 sini tablet ve akıllı telefonlar oluşturuyor. İşletmelerin %40 ı bulut temelli çalışma ortamlarında olacak. İnternet trafiğinin %90 ını video hizmetleri oluşturacak. Unified Computing, Bulut bilişim, Video Konferans gibi teknolojiler son döneme damgasını vurdu. Mobilite ağırlıklı bilişim hızla gelişiyor. Sunucu sanallaştırması olmayan bir bilişim altyapısı artık hayal edilemiyor. Atıl kaynakları değerlendirmek bilişim sektörü ve özellikle veri merkezlerinin vazgeçilmezlerini oluşturuyor. Merkezi yönetim ve merkezileştirilmiş envanter oluşturabilmek için bilgi işlem birimleri yoğun bir biçimde çözüm arıyorlar. Masaüstlerine ve masaüstü uygulamalarına güvenlik açısından bakıldığında şirket bilgi kaynaklarının çalınmasının %83 ü ve tüm bilişim ağını etkileyen virüs ve malware girişlerinin %97 si son kullanıcı bilgisayarlarından kaynaklanıyor.bu bilgilerin ışığında masaüstlerini merkezileştirmeyi ek ağ yükü yaratmadan sağlama girişimleri VXI teknolojisi ile karşımıza çıkıyor. Netaş, VXI çözümleri ile bu ihtiyacı karşılıyor. Genel olarak VXI teknolojisi masaüstlerini veri merkezlerine taşımak ve son kullanıcı karşısına Zeroclient lar vermek olarak özetlenebilir. Zeroclient ların artık bir tablet veya bir telefon şeklinde karşımıza çıkması çalışma masalarının daha düzenli olmasını da beraberinde getiriyor.

9 Videokonferans cihazları ile sanal masaüstleri birbirine bağlanıyor ve son kullanıcılar tek cihazdan ofisteki tüm işlerini yapabiliyor. Tüm uygulamalar merkezde çalıştırılarak ve sadece ekran görüntüleri son kullanıcıya aktarılarak bilgi kaynaklarının güvenliği de merkezden sağlanabiliyor. Gelişen teknolojiyle birlikte masaüstlerinin güvenliği artıp, zararlı yazılım tehditleri azaldı; uygulama güncelleme süreçleri kolaylaştı; akıllı telefonlar platform bağımsız uygulama çalıştırma imkânına kavuştu ve böylece mobilitemizi arttırdı. Günümüzde kişisel bilgisayarların satış oranları tablet ve akıllı telefonların gerisinde kalıyor. Bu gelişimin devam edeceği öngörülüyor ve yeni nesil masaüstlerinin önümüzdeki dönemin gelişen teknolojilerinin başında olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Kişisel Bilgisayar Mobil Cihazlar Masaüstü Dizüstü Küçük Dizüstü Yılı Kişisel ve Kişisel Olmayan Bilgisayar Satışları (Milyon) 375 Tabletler Akıllı Telefonlar 150

10 Netaş Hakkında Bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılar ve kurumlara uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunan Netaş, sahip olduğu yetkinlik, geniş bilgi ve güçlü deneyimle iş verimliliğinin artışı için çalışıyor. 45 yıllık deneyime sahip Netaş, bilişim teknolojileri alanındaki faaliyetlerini, güçlü bir birikime sahip yeni nesil ArGe biriminin katkılarıyla sürdürüyor. Netaş, aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri nin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, savunma iletişim ağının modernizasyonunda da önemli bir rol oynuyor. Netaş, Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında yenilikçi çözümler ile müşterilerine iş fırsatları yaratan danışılacak ilk şirket olma vizyonu doğrultusunda kamu, telekomünikasyon, finans ve genel sektörden önde gelen şirketlere geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Netaş, müşterilerinin bilişim sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmesi ve teknolojiyi daha verimli kullanma ihtiyacı doğrultusunda, küresel teknoloji devleriyle stratejik iş ortaklıkları yapıyor. Türkiye deki 500 bilişim şirketi arasında, son 5 yılda 3 kez Yazılım İhracatı Şampiyonu olan Netaş, 160 tan fazla küresel operatör için yazılım çözümleri geliştiriyor. Netaş müşterilerine network, güvenlik, tümleşik iletişim, sanallaştırma, bulut bilişim, geniş bant erişim, savunma teknolojileri, optik ve taşıyıcı Ethernet, GSM-R, IT entegrasyonu, stratejik dış kaynak kullanımı ve özgün yazılım geliştirme konularında çözüm sunuyor. Netaş, teknoloji danışmanlığından satış sonrası desteğe kadar, Türkiye nin yanı sıra Asya-Pasifik ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu ile Afrika daki kurumlara, kamu ve savunma sanayisine hizmet veriyor. netas.com.tr

www.netas.com.tr 45.YIL

www.netas.com.tr 45.YIL www.netas.com.tr 45.YIL Başarılarla dolu 45 yıl... Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunan, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılar ve kurumlara uçtan

Detaylı

Bulut Bilişim. Dosyası. İşbirliğiyle. katkılarıyla

Bulut Bilişim. Dosyası. İşbirliğiyle. katkılarıyla Bulut Bilişim İşbirliğiyle Dosyası Bulut Bilişim, ortak kullanılan kaynaklar üzerinde, ihtiyaca göre ölçeklenebilen, anında kullanıma hazır, kaynak ataması ve yönetimi kolay yapılabilen BHT-Bilişim ve

Detaylı

Haydar Erdem Yılmaz Sistemler & Teknoloji Grubu Teknik Mimarlar Müdürü

Haydar Erdem Yılmaz Sistemler & Teknoloji Grubu Teknik Mimarlar Müdürü Haydar Erdem Yılmaz Sistemler & Teknoloji Grubu Teknik Mimarlar Müdürü Gündem Bilgi Teknolojileri Eğilimleri Bulut BT Nedir Bulut a Uygun İşyükleri Bulut BT İş Modelleri IBM Açık Standart ları Destekliyor

Detaylı

Windows Server 2008 R2 BT'yi En İyi Duruma Getirmenize ve Tasarruf Sağlamanıza Nasıl Yardımcı Olur. Temmuz 2009 Microsoft Corporation

Windows Server 2008 R2 BT'yi En İyi Duruma Getirmenize ve Tasarruf Sağlamanıza Nasıl Yardımcı Olur. Temmuz 2009 Microsoft Corporation Windows Server 2008 R2 BT'yi En İyi Duruma Getirmenize ve Tasarruf Sağlamanıza Nasıl Yardımcı Olur Temmuz 2009 Microsoft Corporation 1 Sorumluluk Reddi Bu belgenin içerdiği bilgiler, Microsoft Corporation'ın

Detaylı

M E V C U T B T O R T A M I N D A O R T A Y A Ç I K A N D E S T E K Z O R L U K L AR I

M E V C U T B T O R T A M I N D A O R T A Y A Ç I K A N D E S T E K Z O R L U K L AR I A R A Ş T I R M A R A P O R U B T D ö n ü ş ü m ü i ç i n H e r Z a m a n A ç ı k D e s t e k D e n e y i m i n d e n Y a r a r l a n m a Sponsor: HP Rob Brothers Mart 2012 B U AR AŞ T I R M A R AP O R

Detaylı

SAP ERP. Verİmlİ, sağlıklı, zinde bir organizasyon İÇİN. MetaboLİzma. hareket kabiliyeti MOBİL YAŞAM

SAP ERP. Verİmlİ, sağlıklı, zinde bir organizasyon İÇİN. MetaboLİzma. hareket kabiliyeti MOBİL YAŞAM Verİmlİ, sağlıklı, zinde bir organizasyon İÇİN Fazlalıklardan kurtulun BULUTLAR KADAR HAFİF İŞ SÜREÇLERİ SINIRLI KAYNAKLARLA SINIRSIZ POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARIN SAP ERP MetaboLİzma Hızlandırıcı SAP HANA

Detaylı

Türk Telekom ve Yönetilen Hizmetler. Esat Sönmezer

Türk Telekom ve Yönetilen Hizmetler. Esat Sönmezer Türk Telekom ve Yönetilen Hizmetler Esat Sönmezer 1 Gündem Yönetilen Hizmetler Nedir? Yönetilen Hizmetler in Kurumlara Faydaları Dünyadaki Yönetilen Hizmet Trendleri Türk Telekom Türk Telekom Yönetilen

Detaylı

İŞ ZEKASI NIN YENİ FORMÜLÜ. Bütünleşik Sistemlerin Gücü Yarının Fırsatlarının Bugünden Keşfi Strateji Belirleme ve Karar Yönetimi Big Data Analizi

İŞ ZEKASI NIN YENİ FORMÜLÜ. Bütünleşik Sistemlerin Gücü Yarının Fırsatlarının Bugünden Keşfi Strateji Belirleme ve Karar Yönetimi Big Data Analizi Ü Ç A Y D A B İ R Y A Y I M L A N I R M A R T - N İ S A N 2 0 1 3 S A Y I 5 4 İŞ ZEKASI NIN YENİ FORMÜLÜ Bütünleşik Sistemlerin Gücü Yarının Fırsatlarının Bugünden Keşfi Strateji Belirleme ve Karar Yönetimi

Detaylı

Yenilikçi bulut mimarimiz ve güçlü altyapımız bizi farklı kılıyor

Yenilikçi bulut mimarimiz ve güçlü altyapımız bizi farklı kılıyor KAPAK KONUSU RÖPORTAJI Yenilikçi bulut mimarimiz ve güçlü altyapımız bizi farklı kılıyor Türkiye de DorukCloud markasıyla, Microsoft Hyper-V platformu üzerinde, bulut bilişim hizmetini veren ilk firma

Detaylı

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENFORMATİK ANA BİLİM DALI YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ NURAY AKMAN 2601090217 DOÇ.DR. ZUHAL TANRIKULU İSTANBUL,2010 İçindekiler İçindekiler...

Detaylı

İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ

İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ Websense TrITon İLK VE TEK BİRLEŞİK İÇERİK GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMÜ Şimdi yeni bir çözüm zamanı. Bilgi ve içerik her kuruluşun can damarıdır. Üretim, tüketim ve iletişim

Detaylı

Horizons. BYOD (Kendi Cihazını Getir): Küresel Bir Perspektif. Çalışanların Yön Verdiği Yenilikten Faydalanmak. Yönetici Özeti

Horizons. BYOD (Kendi Cihazını Getir): Küresel Bir Perspektif. Çalışanların Yön Verdiği Yenilikten Faydalanmak. Yönetici Özeti BYOD (Kendi Cihazını Getir): Küresel Bir Perspektif Çalışanların Yön Verdiği Yenilikten Faydalanmak Joseph Bradley Jeff Loucks James Macaulay Richard Medcalf Lauren Buckalew Yönetici Özeti BYOD'nin (Kendi

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Büyük Veri Casper

Detaylı

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1 Büyüyen İşletmenize Uygun İletişim Çözümleri avaya.com 1 İşinizin hızına yetişebiliyor musunuz? Bu, birçok KOBİ'nin ve şubenin karşılaştığı sorudur. Çalışanlar da müşteriler de dağıtık organizasyona sahiptir.

Detaylı

Her şey tarayıcı ile sağlanıyor Hiçbir masaüstü uygulamasına veya ekstra tarayıcı plug-in'ine gerek yok

Her şey tarayıcı ile sağlanıyor Hiçbir masaüstü uygulamasına veya ekstra tarayıcı plug-in'ine gerek yok BULUT BİLİŞİM NEDİR? Uygulama ve servislerin internetteki sunucular üzerinde bulundurulması, internete bağlı herhangi bir cihaz ile uygulama ve servislerin çalıştırılmasıdır. Bulut Bilişim ile bilgisayarınızda

Detaylı

Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz.

Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz. Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz. İletişiminiz ne kadar iyi? Bu, günümüzün mobil ve sanal iş alanı ortamında çalışanları iş ortakları ve müşterileri arasında kesintisiz iletişim

Detaylı

Teknolojiye yat r m, geleceğe yat r m...

Teknolojiye yat r m, geleceğe yat r m... Teknolojiye yat r m, geleceğe yat r m... 2008 Faaliyet Raporu İçindekiler 2 Kısaca Türk Telekom 4 Başlıca Göstergeler 5 Türk Telekom un Halka Arzı 8 Türk Telekom Şirketler Grubu 14 Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

Alcatel-Lucent OpenTouch. Birleşik multimedia iletişim platformu

Alcatel-Lucent OpenTouch. Birleşik multimedia iletişim platformu Alcatel-Lucent OpenTouch Birleşik multimedia iletişim platformu Akıllı telefonlar artık her yerde. Çalışanlar daha genç, daha fazla bağlantıda. İşgücü tüm lokasyonlara dağıtılmış durumda. İş döngüleri

Detaylı

IBM Global Technology Services Ağustos 2011 Düşünce Liderliği Teknik Belgesi

IBM Global Technology Services Ağustos 2011 Düşünce Liderliği Teknik Belgesi IBM Global Technology Services Ağustos 2011 Düşünce Liderliği Teknik Belgesi BT altyapınızın daha iyi yönetilmesiyle verimlilik ve iş değeri elde etme Hizmetlerin etkin bir biçimde sağlanması ve maliyet

Detaylı

DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN

DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN KAPAK_EKO_girisim_HAZIRAN.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 6/5/15 6:39 PM Page 1 DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN 17 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI... EKONOMİST DERGİSİNİN PARASIZ EKİDİR. DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN Dijital

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor.

İŞNET GROUP. Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İŞNET GROUP Teknolojiye Sahiplenip MİMARİ VE SOSYAL Çözünürlüğün Yarattığı HUZURU VE GÜVENİ Vaat Ediyor. İçindekiler Hakkımızda 1 Hakkımızda 2 Çözüm Ortaklarımız 3 Kalite Anlayışımız ve Çevre Politikamız

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

TBD Kamu-BĐB Bilişim Platformu V

TBD Kamu-BĐB Bilişim Platformu V TBD Kamu-BĐB Bilişim Platformu V e-kurum MODELĐ OLUŞTURULMASI Özet Bu çalışmada e-kurum dönüşüm modeli tartışılmış, ve bunun için gerekli alt-yapı gereksinimleri belirlenmiştir. Hedef Kitle Bu belge TBD

Detaylı

TANSU YEĞEN. Consumer liderleri kurumsal pazardan artık uzak durmuyorlar.

TANSU YEĞEN. Consumer liderleri kurumsal pazardan artık uzak durmuyorlar. TANSU YEĞEN Samsung Kurumsal Çözümler Direktörü Consumer liderleri kurumsal pazardan artık uzak durmuyorlar. Hatta burunlarını tıkayıp kurumsal pazara direkt atladılar demek yanlış olmaz. Samasung geliştirdiği

Detaylı

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ Contents İçindekiler 02 04 _ Kurumsal Enterprise İşletmeler Business 06 08 _ Small Küçük and ve Ev Home OfisOffice 10 11 _ ipecs Ethernet Anahtarı Switch 12 13

Detaylı

Vizyonları Finanse Etmek

Vizyonları Finanse Etmek Commercial Finance Vizyonları Finanse Etmek Daha iyi, daha sağlam ve daha sağlıklı bir dünya için ihtiyaç duyduğunuz finansman Financial Services Siemens, dünya çapında faaliyet gösterdiği 190 ülke ile

Detaylı

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ GARANTIBANK INTERNATIONAL N.V. 220 1 yıl vadeli Sendikasyon Kredisi MİLYON 220 MİLYON 54,6 Net KÂr MİLYON 54,6 MİLYON 1990 yılında Amsterdam da kurulan, Garanti Bankası

Detaylı

ERP deneyimi - Kullanıcı memnuniyeti, yararları, beklentiler 2014/2015

ERP deneyimi - Kullanıcı memnuniyeti, yararları, beklentiler 2014/2015 Anket soruları ERP deneyimi - Kullanıcı memnuniyeti, yararları, beklentiler 2014/2015 Sadece örnek olarak verilmiştir. Anket çalışmasına katılım için, lütfen tıklayınız. Legende Zorunlu alan Çoklu seçim

Detaylı