C mon! Ne için bekliyorsunuz?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "C mon! Ne için bekliyorsunuz?"

Transkript

1 Opel Corsa

2

3 Motorlar ve Şanzımanlar 15 Sürüş Dinamiği 17 C mon! Ne için bekliyorsunuz? Güvenlik Konfor Akıllı Çözümler Eğlenceyi sürüş keyfine çevirin. Opel Corsa nın mükemmel görünüşü heyecan veren motorları ve usta işi mühendisliği ile birleşir. C mon! Yakalamanız gereken birçok heyecan var. Cüretkar ve dinamik tasarım, benzersiz çok yönlülük ve heyecan veren bir sürüşün mükemmel birleşimini keşfedin. Her zaman önde olacaksınız. Müzik ve Bilgi Sistemi Modeller OPC Line Jantlar Aksesuarlar 37 Renkler ve Döşemeler 39

4 C MON HAYDİ SEYAHATE Nereye gittiğiniz ve ne yaptığınız gerçekten önemli değil. Opel Corsa ve sevdiğiniz insanlarla, yaşam sizin için büyük bir eğlenceye dönüşebilir!

5

6 C MON

7 HİSSEDİN Doğru yer. Doğru zaman. Doğru atmosfer. İlk görüşte aşka inanır mısınız? Biz inanıyoruz!

8

9 C MON OYUNA KATIL Hangi sporu severseniz sevin, Opel Corsa daki Flex-Fix sizi heyecanın olduğu yere taşır.

10

11 Opel in 111. yılını hep birlikte kutluyoruz. 111 yıl ve 60 milyon araçtan sonra, Opel ismi; etkileyici tasarımlar, çok yönlü yenilikler, güvenlik ve sürüş keyfi ile eş anlamlı hale geldi. Gelin şimdi, özel Corsa Enjoy modeli ile Opel in 111. yılını hep beraber kutlayalım. Turkiye de Enjoy 111. Yıl modelleri sadece 5 kapı olarak sunulmaktadır.

12

13 DÜNYAMIZA Saygı GÖSTERMEK Hepimiz aynı dünyayı paylaşıyoruz, bu yüzden her birimiz ona iyi bakmakla yükümlüyüz. Opel de sadece mevcut modellerimizi sürekli geliştirerek sera gazlarını azaltmaya çalışmıyoruz, aynı zamanda daha temiz ve daha verimli alternatif güç kaynakları üzerinde de çalışıyoruz. Örneğin, son zamanlarda gelişmiş yakıt hücresi teknolojisi ile sıfır emisyon düzeyini hedefliyoruz. Ancak çevreyi korumaya adanmışlığımız bununla da sınırlı kalmıyor. Avrupa nın çeşitli yerlerinde oluşturduğumuz kolay ulaşılabilir geri dönüşüm merkezleri ile üretimden kaynaklanan kirliliği önemli ölçüde azalttık. Böylece çevremize duyduğumuz saygıyı, her bir ürünümüzün yaşam döngüsünün farklı aşamalarında göstermiş oluyoruz. Çünkü sizin dünyanız aynı zamanda bizim de dünyamızdır. Olağanüstü tasarruf sağlayan ve çevre dostu bir çözüm olarak sayfa te Motorlar ve Şanzımanlar başlığı altındaki ecoflex önerimize bakınız.

14 Güçlü ve heyecan veren motorlar. Motorların gizli dünyasında neler olup bittiğiyle ilgilenmeyebilirsiniz, ancak Opel Corsa nın yeni teknoloji motorlarının neler yapabileceğini öğrendiğinizde şaşıracaksınız! Opel Corsa nın motorları mükemmel yakıt ekonomisi ile bir araya getirilmiş sürprizler ile dolu. Daha ne istenebilir ki? Opel Corsa ecoflex.bir otomobil hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Opel yapılan çalışmalar sonucunda son derece düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerine (94 95 g/km) sahip ekonomik bir otomobil yarattı. Çevre dostu 95 hp güç ve 190 Nm torka sahip 1.3 DTE dizel motor ve yeni turbo sistemi ile ekonomik sürüş, performans ile buluştu. Tüm manuel şanzımanlı Euro 5 motorlu ve 1.3 DTE 95 hp EcoFlex Opel Corsa modellerinin gösterge panellerinde bulunan vites değiştirme uyarı sistemi ile yakıt ekonomisini maksimize ederek ekonominize katkıda bulunuyor. Motor Yelpazesi. Opel in ECOTEC motorları, hem isteklerinizi yerine getirirler, hem de çevre sorumluluğuna sahiptirler Euro 5 motorlar, verimlilik için yüksek tork değerleri ve kolayca güç elde etmeyi, geliştirilmiş yakıt tasarrufu ve düşük emisyon özellikleriyle bir araya getirirler. Corsa nın 1.4 litreye kadar ulaşan benzinli motor seçenekleri, yakıt tüketimini azaltan, performansı arttıran ve mükemmel emisyon düzeyleri sunan, Opel in eşsiz değişken supap etkinleştirilmeli TWINPORT teknolojisine sahiptir. 1.2 TWINPORT (62 kw/85 hp) motoru veya 4 ileri otomatik şanzımanla birlikte de sunulan 1.4 TWINPORT (73 kw/ 100 hp) motorlar arasından seçiminizi yapın. Tümünde 5 ileri vites kutusu standarttır, 1.2 modeli ise opsiyonel Easytronic şanzıman ile birlikte sipariş edilebilir. Yelpazenin en üstünü oluşturan yeni 1,6 Turbo motor 110 kw (150 hp) güç seçeneğiyle Opel Corsa GSi ve 141 kw (192 hp) güç seçeneğiyle Opel Corsa OPC için mevcuttur.

15 Vites göstergesi. Ekonomik sürüş için vites değiştirme zamanlamalarının önemi bilinmektedir. Bu özellik vites değişikliğinin en uygun zamanda yapılmasını göstermektedir. Tüm manuel şanzımanlı benzinli modellerde standart olarak sunulmaktadır. Start/Stop Sistem. Bu sistem özellikle şehir içi kullanımlarında düşük emisyon değerleri ve ekonomi sağlamaktadır. Opel Corsa 1.3 DTE 95 hp ecoflex Euro 5 motor seçeneği ile standart olarak sunulmaktadır. 15 Easytronic. Verimli ve kullanımı kolay Easytronic şanzıman, manuel şanzımanın avantajlarını, debriyajsız vites değiştirme fonksiyonuna sahip otomatik modda kullanım kolaylığı ile birleştirmektedir. Yakıt tüketimi (veriler 3 kapılı model temelindedir) Motorlar 1.3 DTE ECOFlex Start/Stop Sistem ile birlikte (70 kw/95 hp) 1.3 CDTI ECOTEC (55 kw/75 hp) 1.2 TWINPORT ECOTEC (63 kw/85 hp) 1.4 TWINPORT ECOTEC (74 kw/100 hp) 1.6 Turbo ECOTEC (110 kw/150 hp) Emisyon standardı Euro 5 Euro 4 Euro 5 Euro 5 Euro 5 Şanzıman MT-5 MT-5 MT-5/MTA-5 MT-5/AT-4 MT-6 Şehir içi 1 4,4 4,5 5,4 6,9/6,5 7,0/7,5 7,7 9,8 Şehir dışı 3,1 3,7 4,4/4,2 4,6/4,7 4,8 5,9 Ortalama 3,6 4,3 5,3/5,1 5,5/5,7 5,9 7,3 CO 2 emisyonu (g/km) / / l/100 km de 2008/692/EC ve 2004/3/EC. MT-5 = 5 ileri düz şanzıman MT-6 = 6-ileri düz şanzıman MTA-5 = 5 ileri Easytronic şanzıman MTA-6 = 6 ileri Easytronic şanzıman AT-4 = 4 ileri otomatik şanzıman Motorlar ve Şanzımanlar Belirtilen tüm rakamlar, standart donanıma sahip AB modeliyle ilgilidir. 2008/692/EC ve 2004/3/EC Tüzüğüne dayalı yakıt tüketimi hesaplaması, tüzükte belirtildiği gibi, aracın boş olduğu zamanki ağırlığını göz önüne almaktadır. Ek donanım, belirtilenden biraz daha fazla yakıt ve CO 2 tüketim rakamlarına yol açabilir. Ek olarak, aracın boş halindeki ağırlığı ile bazı durumlarda izin verilebilir dingil ağırlıkları kadar, aracın izin verilebilir toplam ağırlığını da artırabilir ve izin verilebilir çeki ağırlıklarını azaltabilir. Bu durum, aracın maksimum hızında bir azalmaya ve hızlanma zamanında bir artışa neden olabilir. Belirtilen sürüş performansı rakamlarına araç boş olduğunda (sürücüsüz) ve buna ek olarak 200 kilogramlık bir ağırlıkla ulaşılabilir.

16 Sürüş keyfinde yeni bir boyut. Şimdi size Opel Corsa nın şasinin sürüş konforundan hiçbir ödün vermeden dinamik sürüş heyecanını arttıracak şekilde tümüyle yeniden tasarlandığını söylesek? Opel Corsa nın direksiyonuna geçin ve bu keyfi kendiniz keşfedin!

17 Elektro-Hidrolik Direksiyon (EPS). Hıza duyarlı hidrolik destekli direksiyon park esnasında manevra kabiliyetini artırdığı gibi, iyi bir yol tutuşuna ve direksiyon hassasiyetine de yardımcı olur. Doğrudan yüksek tepkili bir sistem opsiyonel olarak sunulmaktadır. Opel Corsa da, ABS sadece bir ABS olmanın çok ötesinde birçok ek güvenlik özelliğini içermektedir: Elektronik Fren Kuvveti Dağılımı (EBD). Aracın yüküne göre fren performansını optimize etmektedir. Virajda Fren Kontrolü (CBC). Ön iç tekerleklerdeki fren basıncını düşürerek, virajlarda frenleme sırasında dengeyi arttırmaktadır. Ön dingil. Ekstra güçlendirilmiş kompakt alt gövde, hassas bir direksiyon hissi ve mükemmel bir kontrol sağlamaktadır. Düz Hat Denge Kontrolü (SLS). Düz bir hat üzerinde giderken yapılan ani frenlerde, ilgili tekerleklerin fren basıncını düşürerek dengesizlik eğilimini saptamakta ve gidermektedir. Opel Corsa nın performans özellikleri aşağıdaki fonksiyonları içeren opsiyonel IDS (İnteraktif Sürüş Sistemi) şasisi ile yükseltilebilir: Çekiş Kontrolü (TC Plus ) ve Gelişmiş Manevra Kontrolü (EUC) özelliklerine sahip Elektronik Stabilite Programı (ESP Plus ). EUC, standart ESP sistemine ek olarak manevra kabiliyetini arttırır. ESP müdahalesi durumunda, en etkili frenleme için dört tekerleğe kadar fren basıncı uygulanmaktadır. Deneyimli sürücüler için ESP Plus devre dışı bırakılabilir (Opel Corsa GSi ve OPC de). Spor şasi: Opel Corsa GSi ve OPC de yenilenen şasi yüksekliği, süspansiyon, amortisör ve direksiyon özellikleri sportif açıdan bir sürücünün isteklerini karşılayacak şekilde yeniden tasarlanarak geliştirilmiştir. 17 Sürüş Dinamiği İnteraktif Sürüş Sistemi (IDS). Şasiyi, Gelişmiş Manevra Kontrolü (EUC) sistemine sahip Elektronik Stabilite Programı Plus (ESP Plus ) sistemini içeren, opsiyonel IDS sistemi ile geliştirebilirsiniz. Elektronik Stabilite Programı (ESP Plus ). Aracın kontrolünü sağlamak için, ani manevralar ve son derece kritik durumlarda dört tekerleğe kadar kontrollü fren müdahalesi uygulanabilmektedir.

18 Opel Corsa sadece içindeki yolcular için değil, aynı zamanda yayalar için de yüksek bir güvenlik seviyesi sunmaktadır. Aracın tasarımı, optimize edilmiş ön tampon tasarımı ve darbe emici özel gövde malzemeleri ile akıllı bir biçimde yaratılmıştır. Sürüşe Duyarlı Halojen Ön Farlar (AFL). Sinyal lambası etkinleştirildiğinde kavşaklarda sağda ve soldaki fazladan lambalar da yanar. Bu lambalar aynı zamanda geri viteste hereket ederken park alanını da aydınlatır. Daha yüksek hızlarda farlar, önceki hıza göre sürüş yönünde 15 dışarı veya 8 içeri dönebilirler. Sürüşe Duyarlı Halojen Ön Farlar (AFL). AFL gece sürüşlerinde aktif güvenliği artırarak son derece güvenli ve rahat bir sürüş sunmaktadır. 18 Güvenlik Yokuşta Kalkış Desteği (HSA). Frenin bırakılmasından sonra, kalkış sırasında veya bir eğime park ederken aracın istenmeyen şekilde geriye kaymasını otomatik olarak önler (Easytronic şanzımana sahip modellerde opsiyonel ve Opel Corsa OPC de standart). Yaya Koruması. Opel Corsa bir çarpışma durumunda yayaların mümkün olan en fazla yaya korumasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Katlanabilir Pedal Sistemi (PRS). Opel Corsa nın Katlanabilir Pedal Sistemi/PRS) ciddi bir ön çarpışma durumunda, fren ve debriyaj pedallarının bağlantılarını serbest bırakır. Bu sayede ayak ve bacak yaralanma riskinin azaltılması sağlanmaktadır. Hava Yastığı Sistemleri. Opel Corsa da bir çarpışma durumunda maksimum güvenlik sağlamak amacı ile sürücü ve yolcu için güvenli ve dikkatli bir koruma sağlayan ikikademeli ön hava yastıkları ile donatılmıştır. Lastik Patlaması Tespit Sistemi (DDS). Opel Corsa OPC için standarttır ve easytronic şanzımanla sunulan ESP paketine sahip modellerde mevcuttur. Lastik basıncındaki eksiklik tekerlek hızlarının sürekli olarak ölçülmesiyle belirlenir, sonra da gösterge panelinde görüntülenir. Hava yastığı sistemi. İki kademeli açılan sürücü ve yolcu hava yastıkları optimum koruma için, yan ve perde hava yastıkları ile desteklenmektedir (Opel Corsa Cosmo, GSi ve OPC için standarttır). Sürüşe Duyarlı Fren Lambası. 30 km/saatin üzerindeki hızlarda ABS müdahalesi olduğunda arkadan gelen araçları uyarmak için yanık durumdaki fren lambaları saniyede beş kez yanıp söner. Yolcu hava yastığının devreden çıkarılması. Ön yolcu koltuğunda çocuk koltuklarının kullanılabilmesi için, ön yolcu hava yastığı devreden çıkarılabilir. Sistemin devrede veya devre dışında olduğu kontrol düğmesi ve gösterge paneli üzerinde görüntülenmektedir.

19 Akıllı güvenlik özellikleri. Opel Corsa nın kapsamlı aktif ve pasif güvenlik sistemleri maksimum korumayı ve sürüş keyfini sağlamak amacıyla akılcı bir şekilde senkronize edilmiştir. Başka bir ifadeyle, rahatlayın! Keyfinize bakın. Güvenilir ellerdesiniz.

20 Kapıdan kapıya aydınlatma. Yeni Opel Corsa nızı park ettikten sonra karanlıkta yolunuzu kolaylıkla bulursunuz. Kapıları kilitlemeden önce sistemi aktive ettiğiniz de, farlar ve geri vites lambaları 30 saniye süreyle yolunuzu aydınlatacaktır. 20 Konfor Yağmur ve ışık sensörleri. Bu sensörler sayesinde, ön cam sileceklerinin gerektiği şekilde otomatik olarak çalıştırılması, ışığa duyarlı dikiz aynasının otomatik olarak karartılması ve koşullar gerektirdiğinde farların otomatik olarak devreye girmesi sağlanır. Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC). Opel Corsa nın elektronik iklim kontrollü klima sistemi, patentli bir kontrol sistemiyle çalışır. Bu sistem, araç içindeki ısı geliş melerini önceden hesaplayan sabit ve rahat bir iklimleme ünitesidir.

21 Cruise Control (Hız sabitleyici). Daha rahat ve ekonomik bir sürüş için uzun mesafelerde aracın hızını sabitlemeye izin vermektedir. Mevcut trafik koşullarına uyum sağlamak için parmak ucuyla aracın hızı kolaylıkla ayarlanabilir. Hız limit uyarısı. İstediğiniz hız limitini ayarlayın ve yasal sınırlar içinde yolculuk edin. Ayarlanan hız limiti aşıldığında sesli bir ikaz verilmektedir. Ayarlar otomobilin anahtar hafızasında saklanabilir ve buradan etkinleştirilebilir. Kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayan konfor. Opel Corsa nın yenilikçi konfor ekipmanları, kontrolü ele almanıza, kendi bireysel sürücü kabininizi yaratmanıza ve bunu korumanıza izin vermektedir. Böylece nereye giderseniz gidin her zaman kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

22 Panorama sunroof. Opel Corsa da sunulan elektrikli panorama sunroof araç içinde açık hava duygusu yaratmaktadır. Entegre rüzgar deflektörüne ve çift kademeli ses yalıtımına sahiptir. Yaşamı kolaylaştıran akıllıca fikirler. Opel Corsa nızla geçireceğiniz zamanın her dakikasının keyfini çıkarmanıza yardımcı olmak için, bu parlak fikirleri tasarladık. Yarı saydam kumanda düğmeleri. Radyo, iklim kontrolü ve aydınlatma için bulunan kumanda düğmelerinde, gece ortamında kabinde iyi bir görüş alanı sağlamak için arka plan aydınlatması bulunur.

23 Akıllı bagaj rafı. Daha büyük yüklerin taşınabilmesi için arka bagaj rafı çıkarılabilir. Sonra da arka koltuk arkalıklarının arkasına düzgünce yerleştirilebilir. 23 Düz yükleme tabanı. Çift katlı fonksiyonel bagaj sayesinde arka koltukları katladığınızda düz bir yük tabanı oluşmaktadır. Çift katlı fonksiyonel bagaj. İki seviyede ayarlanabilen, sabitlenebilen veya düzenlenebilen taban, bagajın yatay olarak ikiye ayrılabilmesini sağlar. Akıllı Çözümler FlexFix entegre bisiklet taşıyıcı sistemi. Dünyada bir ilk! Her zaman araca takılı olan, ama kullanılmadığında neredeyse görünmez olan bu yenilikçi özellik, arka tampona gizlenmiştir. Alçak olması sayesinde iki bisiklet hızlı ve kolay bir şekilde takılabilir. Park Pilotu. Geri vitese geçildiğinde otomatik olarak çalışan Park Pilotu sürücünün görüş alanında olmayan çok alçak cisimlerde bile sesli bir ikaz vermektedir.

24 CD 30. Stereo CD radyo, önceden seçilen 4 x 9 istasyon ayarı, 4 x 17 W, 4 hoparlör, hıza duyarlı ses ve bas kontrolü, üçlü bilgi ekranı. CD 30 MP3. Stereo CD radyo, standart olarak MP3 özellikli ve direksiyon simidi üzerinden çalıştırma. AUX girişi, önceden seçilen 4 x 9 istasyon ayarı, 4 x 20 W, 7 hoparlör. Üçlü Bilgi Ekranı ya da araçta Elektronik İklim Kontrolü takılı olduğunda Grafik Bilgi Ekranı ile görüntüleme. 24 Müzik ve Bilgi Sistemi Yol bilgisayarı. Önemli yakıt tüketimi ve yolculuk verilerini izler. Gösterge panelinden veya Grafik Bilgi Ekranından (araç üzerindeki donanıma bağlı olarak) okunabilir. Aux girişi. Örneğin MP3 çalar gibi bütün taşınabilir cihazları kulaklık çıkışıyla bağlamak için ek giriş (aux-in). CD 30 MP3 ile standart.

25 Hep şık kalın. Keyfiniz hiç bozulmasın. Opel müzik ve bilgi sistemleri mükemmel performansları, kolay kullanılmaları ve ön panele şık bir şekilde entegre olmaları ile tanınırlar. Opel Corsa da, ana kontrol düğmeleri dahil her eleman iç mekan tasarımı ile büyük bir uyum içindedir. Nasıl, şık değil mi?

26

27 Kendi stilinizi mi yaratmak istiyorsunuz? C MON!

28 Opel Corsa Essentia Pratiktir. Kaliteden ödün vermeyen Corsa Essentia tüm beklentilerinize uymakta ve daha da fazlasını sunmaktadır. 28 Essentia Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları ABS Klima CD 30 radyo/cd çalar Uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi Elektrikli ön camlar ve yan aynalar Kapıdan kapıya aydınlatma Sürüşe duyarlı fren lambası Renkli camlar Üçlü bilgi ekranı Ön koltuk sırtlarında cepler ISOFIX dış arka koltukları Saten taş desenli orta konsol 14 jant kapakları 185/70 R 14 lastikler Yolcu tarafında makyaj aynalı güneşlik Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon C mon Paketi. 15 alaşımlı jantlar, direksiyondan kumandalı Radyo CD MP3 çalar ve 7 adet hoparlör, aux-in girişi. Resimler opsiyonel donanımı gösterebilir.

29 Opel Corsa Enjoy 111. Yıl Opel Corsa ya özgü canlı yaşam tarzı için sıcak ve kucaklayan renk kombinasyonları. Essentia özelliklerine ek olarak: Yan hava yastıkları Çift katlı fonksiyonel bagaj Direksiyon Kumandalı Radyo CD MP3 çalar, 7 hoparlör ve aux-in girişi Isıtmalı yan aynalar Gövde rengi kapı kolları Hız sabitleyici Yol bilgisayarı Deri kaplı direksiyon simidi Koyu zeminli ön farlar Koyulaştırılmış arka camlar 111. yıl paspaslar 15 alaşımlı jantlar Ön sis farları Piyano lake ön konsol 29 Enjoy 111. Yıl Turkiye de Enjoy 111. Yıl modelleri sadece 5 kapı olarak sunulmaktadır. Resimler opsiyonel donanımı gösterebilir.

30 Opel Corsa Cosmo Farklı ve yüksek kaliteli bir stilin yansıması. 30 Enjoy 111. Yıl özelliklerine ek olarak: Perde hava yastıkları Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC) Parlak siyah renkli orta konsol 16 hafif alaşımlı jantlar ve 195/55 R 16 lastikler Grafik Bilgi Ekranı Park Pilotu Cosmo Resimler opsiyonel donanımı gösterebilir.

31 Opel Corsa Sport Geliştirilmiş sürüş dinamikleri ve performansı ile arzuladığınız dinamizmi Opel Corsa Sport ta bulacaksınız. Enjoy 111. Yıl özelliklerine ek olarak: Piyano Lake ön konsol Spor egzoz borusu, krom 16 hafif alaşımlı jantlar ve 195/55 R 16 lastikler Koyulaştırılmış arka camlar Twist/Elba siyah döşeme 31 OPC Line Paketi. Opel inizin öne çıkması için uygun stil parçalarını garanti eder. OPC Line ön tampon alt eteği OPC Line arka tampon alt eteği OPC Line yan marşbiyeller OPC Line arka tavan spoyleri OPC Line yazısı OPC Line spor tasarım egzos borusu Sport Resimler opsiyonel donanımı gösterebilir.

32 Opel Corsa GSi 1.6 Turbo motorun çarpıcı performansına eşlik eden yol tutuşu ve belirgin sportif çizgiler taşıyan tasarım vurguları. 32 GSi Opel Corsa Sport un özelliklerine ek olarak: 5 kollu yıldız tasarım 17 hafif alaşımlı jantlar, 215/45 R 17 lastikler Elektronik Stabilite Programı (ESP Plus devre dışı bırakılabilme özelliği) Koyulaştırılmış arka camlar Oksijen döşeme, Siyah/Lego Kırmızısı OPC Line Paketi Spor tasarım vites topuzu Krom kaplamalı kapı eşiği koruması ve krom far yuvası Alaşımlı spor pedallar Spor görünümlü gösterge kadranları Resimler opsiyonel donanımı gösterebilir.

33 Opel Corsa OPC Çarpıcı tasarım. Güç ve kontrolün nefes kesici bir sentezi. Gerçek keyif için OPC formülü. Opel Corsa GSi modelinin özelliklerine ek olarak aşağıdakileri içermektedir: 1.6 Turbo 192 hp motor OPC yazan kapı eşik kaplamaları Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) Lastik Patlaması Tespit Sistemi (DDS) 5 kollu 17 hafif alaşımlı jantlar, 215/45 R 17 lastikler Recaro spor koltuklar Yükseklik ayarlı ön koltuklar Piyano Lakesi orta konsol Spor tasarım dış aynalar Krom çerçeveli ön sis farları Gösterge kadranlarında kırmızı ibre Gövde renginde ısıtmalı, elektrikli aynalar Yağmur sensörü Işığa duyarlı otomatik yanan ön farlar Isı yalıtımlı ön cam OPC tasarım spor dikişli deri kaplı direksiyon simidi Elektronik iklim kontrollü klima Grafik bilgi ekranı Hız sabitleyici Yol bilgisayarı 33 OPC Resimler opsiyonel donanımı gösterebilir.

34 Jant kapağı, 5,5 J x 14, 14 kollu tasarım, 185/70 R 14 lastikler Alaşım jantlar, 6 J x 15, 5 çift kollu tasarım, 185/65 R 15 lastikler 34 Jantlar Alaşım jantlar, 6 J x 16, 7 çift kollu tasarım, 195/55 R 16 lastikler Alaşım jantlar, 7 J x 17, 5 kollu tasarım, 215/45 R 17 lastikler Alaşım jantlar, 7 J x 17, 5 kollu Y tasarım, 215/45 R 17 lastikler Jantlar ve lastikler PA8 QV5 QV4 Q9E PNJ Essentia Enjoy 111. Yıl Cosmo GSi OPC = standard = opsiyonel = mevcut değil

35 Kendi tarzınızı ifade edin. Jantlar aracınız hakkında ve dolayısıyla sizin hakkınızda çok şey söyler. Öyleyse en iyi şekilde sizi yansıtmalılar, değil mi? Opel Corsa bu amaçla son derece geniş jant ve lastik seçenekleri sunmaktadır.

36 Hayattan daha fazla keyif alın. Yaşam tarzınıza göre Corsa nızı kişiselleştirin. Kim olduğunuzu tam olarak yansıtacak bir otomobil tasarlamanıza yardımcı olması için, şık ve kullanışlı aksesuar yelpazesinden seçiminizi yapın. Hatta belki kim olduğunuzu bile Gölge ve karartma için güneşlik kitleri. Arka yan camlar ve bagaj camı için özel olarak tasarlanmışlardır ve kolayca takılırlar. Çıkarılabilir çeki demiri. Opel Corsa nıza son derece düzgün ve kolay bir biçimde entegre olmakta ve maksimum çekilebilir ağırlık aracın motor hacmine bağlı olarak kilograma kadar çıkmaktadır. Çocuk Koltuğu. Opel farklı yaşlar için birkaç çocuk koltuğu önermektedir. Kolay kurulum ve daha iyi bir güvenlik için ISOFIX donanımı ile kolaylıkla monte edilmektedir. Üç noktalı emniyet kemeri standarttır. Koltuklar son AB güvenlik standartlarına göre yandan darbelere dayanıklıdır. Çok fonksiyonlu soğutucu/ısıtıcı kutu. 15 lt hacimli, iki bardak tutucusu bulunan (biri soğuk, diğeri ısıtılmış) çok fonksiyonlu kutu. 12-V-bağlantıdan sağlanan güç. Boyutlar: 560 x 290 x 340 mm. Herhangi bir üç noktalı emniyet kemeri ile kolaylıkla sabitlenebilir.

37 Alüminyum taşıma sistemi. Güvenli taşıma sistemi kilitlenebilir ve yüklenmesi gayet kolaydır. Kayak ve bisiklet taşıma, Opel kutuları gibi Opel taşıma sistemlerinin hepsine uyumludur. Yan Koruma çıtaları. Opel Corsanızı ufak çarpışmalardan ve ufak hasarlardan korur. Siyah olarak üretilmektedir. İstenilmesi halinde gövde renginde boyanabilir hafif alaşımlı jantlar. Göz kamaştıran 5 kollu dizayn. Alüminyum görünüm ve parlak siyah arasında seçiminizi yapın. 215/45 R lastikler. OPC Line deri vites kolu. 6 ileri manuel şanzıman için. OPC tasarım alaşım jantlar. Sportif görünümü ve sıkı tutuşu sayesinde sürüş keyfinizi arttırır. Aksesuarlar & OPC Line Thule tavan taşıyıcı Ranger 90 8 farklı modeli bulunmaktadır. Büyüklük ölçüleri x 800 x 400 mm ve x 940 x 400 mm. Tavan taşıma sistemi ile kullanılabilir. OPC Line spor egzos kapağı. Remus tarafından tasarlanmış OPC Line krom kapak, gerçek bir spor sesi çıkarıyor.

38 Harika görünüm. Muhteşem renkler. Opel Corsa nızla geçirdiğiniz her anın tadını çıkarın. Kendi tarzınıza uygun kumaş ve renkleri seçin. Punch Siyahı/Elba Siyahı. Orta Konsol: Saten Taş. Cable Indian Kırmızısı/Elba Indian Kırmızısı. Orta Konsol:Piano Lake.

39 39 Fuse Siyah/Morrocana Siyahı. Orta Konsol: Piano Lake. Oksijen Siyah/Elba Lego Kırmızısı. Orta Konsol: Mat Krom. Cable Siyah/Elba Siyahı. Orta Konsol: Piyano Lake Siyah. Cable Asya Mavisi/Elba Asya Mavisi. Orta Konsol: Mat Krom. OPC Recaro koltuk: Splice Gümüş/Morrocana Siyah. Orta Konsol: Piyano Lake Siyah. OPC Recaro koltuk: Splice Mavi/Morrocana Kömür Siyahı. Orta Konsol: Piyano Lake Siyah. Döşemeler Twist Siyah/Elba Siyah. Orta Konsol: Saten Taş.

40 40 Beyaz Royal Mavi Kavun Sarısı Magma Kırmızısı Renkler Gümüş Gri Metro Mavisi Teknik Gri Kayın Ağacı Yeşili Nehir Gri Pepperdust Kahverengi Su Mavisi Oryantal Mavi Arden Mavi Siyah

41 Renkler ve döşemeler Model Essentia Enjoy 111. Yıl Sport Cosmo GSi OPC Döşeme adı Punch/Elba Cable/Elba Twist/Elba Fuse/ Morrocana 2 Döşeme rengi Siyah Siyah Asya Mavisi Indıan Kırmızı Siyah Siyah Siyah/ Lego Kırmızı Opak gövde renkleri Oksijen/ Elba Splice/ Morrocana 2 Gümüş/ Siyah Splice/ Morrocana 2 Mavi/ Siyah Beyaz Royal Mavi Kavun Sarısı Magma Kırmızısı 41 Metalik gövde renkleri 1 Gümüş Gri Metro Mavi Teknik Gri 4 Kayın Ağacı Yeşili Nehir Gri Pepperdust Kahverengi Su Mavisi Oryantal Mavi Arden Mavi Siyah Orta Konsol Saten Taş Piyano Lake Siyah Mat Krom = mevcut = mevcut değil 1 Ekstra ücrete tabidir. 2 Suni deri. Renkler ve Döşemeler Son dokunuş. Aralarında seçim yapabileceğiniz tam 14 farklı dış gövde rengi. Her renk Opel Corsa nıza mükemmel şekilde uyması için seçilmiştir. Öyleyse yaratıcı olun. Keyfini çıkarın!

42 opel-collection.com Büyüleyici Opel koleksiyonundan seçiminizi yapın.

43

44 Opel Servisi. Opel de kalite üstün mühendislik eseri otomobillerin çok ötesinde bir anlam ifade etmektedir. Kapsamlı servis programımızla müşterilerimize, otomobillerini satın aldıktan sonra da yüksek kalite standartlarımızı sürdürmeyi garanti etmekteyiz. Yeni araç garantisi. 2-yıllık yeni araç garantisi. Bu garanti, ilk tescil tarihinden veya bayi tarafından müşteriye teslim edildiği tarihten (hangi tarih önce geliyorsa) itibaren ve herhangi bir kilometre sınırlaması olmaksızın 24 ay süreyle tüm yeni Opel otomobillerine uygulanmaktadır. Yedek parça ve aksesuar servisi. Opel yedek parçalarını ve aksesuarlarını, aracınızı daha konforlu hale getirecek ya da bireysel gereksinimlerinizi karşılayarak uzman önerilerini sağlayacak olan yetkili Opel Bayilerinde bulabilirsiniz. Paslanmaya karşı 12-yıllık garanti! Opel size, aracınızın servis gereksinimlerini yerine getirmeniz ve servis kitapçığında belirtilen tüm bakımları yaptırmanız koşuluyla, paslanmaya karşı uzun vadeli güvenilir bir garanti sunmaktadır. İnternet te Opel. OpelAcil bilgi mi gerekli? Tüm Opel otomobil leri, servisleri ve aksesuarları konusunda kapsamlı bilgileri adresinde bulabilirsiniz. Bağlanın ve Opel haberleri ile ürün güncellemelerini izleyin. Bilgiler yayımlandıkları tarihler için geçerlidir. Muhtemel model değişiklikleri için Opel bayiinize başvurun. Tüm veriler sadece sizi bilgilendirmeye yöneliktir ve bilgilerin doğruluğu konusunda sorumlu tutulamayız. Basılı renkler gerçek renklerden farklılık gösterebilir. Gösterilen opsiyonel donanım ayrıca fiyatlandırmaya tabidir. Sipariş sırasında, istediğiniz modelin stok durumu için Opel bayiinizi arayınız. General Motors Güneydoğu Avrupa Ltd. Çevre dostu klorsuz kağıda basılmıştır. Eylül 2010 McCann momentum TR/MY11

Verso kendinize bir aile macerası yaratın.

Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Verso Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Tasarım Yeni dinamik tasarımımız aile dostu fonksiyonellikle buluştu. İç mekân Dışarıdan kompakt, içi ise oldukça geniş olan Verso ayrıca çok sayıda eşya

Detaylı

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik.

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik. IBIZA SEAT Ibiza nın genç ruhu, performansıyla birleşti. Tasarımı, eğlenceye ortak oldu. Hep kendi çizgisinde ilerledi. Ve klasik bir model olduğunu kanıtladı. MÜKEMMEL UYUM Ibiza her zamankinden daha

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK.

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. Yeni i20. ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. O artık tepeden tırnağa yeni... İlk görüşte kalbini yerinden çıkaracak kadar nefes kesici... Yeni i20, heyecan verici bir

Detaylı

SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ

SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ SIMPLY CLEVER yeni ŠKODA Yetİ Hangi yolu seçerseniz seçin, Yeni ŠKODA Yeti size ilham vermeye devam edecek. İster değişen mimarisi, ışıkları ve kesintisiz temposu ile şehirde, ister yolun bittiği ve sırlarla

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Basım tarihi: Eylül 2013

Basım tarihi: Eylül 2013 Fiat ın en yeni modellerini, otomobilinizle ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir, kısa sürede

Detaylı

Basım tarihi: Nisan 2013

Basım tarihi: Nisan 2013 Basım tarihi: Nisan 2013 Şehrin gezgini Panda, ilk kez 30 yıl önce çıktı şehrin sokaklarına. Ve bugün, geçmişinden aldığı mirasla yeniden şehre dönüyor. Bu kadar sade olup bu kadar fonksiyonel ve yenilikçi

Detaylı

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK.

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. Yeni i20. ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. O artık tepeden tırnağa yeni... İlk görüşte kalbini yerinden çıkaracak kadar nefes kesici... Yeni i20, heyecan verici bir

Detaylı

Basım tarihi: Ocak 2014

Basım tarihi: Ocak 2014 Basım tarihi: Ocak 2014 Şehrin gezgini Panda, ilk kez 30 yıl önce çıktı şehrin sokaklarına. Ve bugün, geçmişinden aldığı mirasla yeniden şehre dönüyor. Bu kadar sade olup bu kadar fonksiyonel ve yenilikçi

Detaylı

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri YENİ DUCATO KAMYONET Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir,

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

Orijinal Araç Aksesuarları. C-Serisi.

Orijinal Araç Aksesuarları. C-Serisi. Orijinal Araç Aksesuarları C-Serisi. TELEMATiK DIŞ DONANIM Mercedes-Benz sport iç donanım BAGAJ & TAŞIMA amg indeks TELEMATik 01 01 Garmin MAP PILOT 09 Yorulmanıza gerek yok. Mercedes ile hayatınızı

Detaylı

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye RENAULT KANGOO 120ZG00131 Ağustos 2014 RENAULT KANGOO RENAULT KANGOO /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye www.renault.com.tr Broşürün içeriğinin baskı tarihi itibariyle doğru

Detaylı

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız.

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Yeni Dacia Duster Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Algılanan değerin reel değer ile hiçbir ilgisinin olmadığı, bir gün moda olanın ertesi gün hemen demode olduğu bir dünyada, Yeni Duster

Detaylı

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER BAKIŞ Profesyonel performans s. 06 MASTER İŞ BAŞINDA Her ihtiyaca yönelik çözümler s. 10 YAKIN PLAN Motor ve yükleme seçenekleri s. 16 GÜVENLİK

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION VOLVO Kullanici el kıtabi WEB EDITION S40 2006 Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

Volvo FH ınızı özelleştirin.

Volvo FH ınızı özelleştirin. TEKNİK ÖZELLİKLER Volvo FH ınızı özelleştirin. Sunduğu sonsuz sayıda olasılık ile Volvo FH serisi araçlar, her türlü taşımacılık işine uygun hale getirilebiliyor. Esnek şasi düzeni ve VBI (Volvo Üstyapı

Detaylı

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 2 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 3 HEYECAN VERİCİ En iyi

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI Web Edition DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

Volkswagen Orijinal Aksesuarlar. Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları.

Volkswagen Orijinal Aksesuarlar. Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları. Volkswagen Orijinal Aksesuarlar Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları. Sportif ve estetik tasarım 4 Aerodinamik eklemeler, krom görünümlü parçalar, pedal kaplama seti Alaşımlı jantlar

Detaylı

OTO AKTÜEL AUTO SHOW İSTANBUL 37. YEŞİL BURSA RALLİSİ SSANGYONG TAN 2 YENİ MODEL HAFTALIK DİJİTAL DERGİ

OTO AKTÜEL AUTO SHOW İSTANBUL 37. YEŞİL BURSA RALLİSİ SSANGYONG TAN 2 YENİ MODEL HAFTALIK DİJİTAL DERGİ HYUNDAI SKODA FORD PEUGEOT HAFTALIK DİJİTAL DERGİ OTO AKTÜEL Sayı: 4 13 Kasım 2012 AUTO SHOW İSTANBUL KIA DAN TOP MODEL FARKI! 2012 YENİ ASTRA SEDAN YENİ SYMBOL YENİ FLUENCE VOLVO V40 JUKE NISMO OPEL MOKKA

Detaylı