7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar çok az kişinin aşina olduğu Bitcoin bugün çok daha geniş kitleler tarafından tanınıyor ve kullanılıyor. Görüşler çeşitli olsa da her geçen gün giderek daha fazla yaygınlaşan Bitcoin e talep de artıyor. Bunun doğal sonucu olarak da Bitcoin işlemlerini gerçekleştirecek daha fazla araç ortaya çıkıyor. Koinim.com, Veriyol tarafından geliştirilmiş, merkezi Türkiye de olan bir Bitcoin cüzdan ve platformu. Dünya genelinde günlük ortalama 300 milyon TL nin üzerinde gerçekleşen Bitcoin transferleri konusunda Türk kullanıcılara bir alternatif olma potansiyeline sahip olan Koinim in önündeki en önemli konuların başında da regülasyon ile ilgili varolan sıkıntılar geliyor. Türkiye merkezli olan ve operasyonunu mevcut yasalar çerçevesinde gerçekleştirerek ülke içerisinde kalma hedefine sahip Koinim için şu anda Bitcoin alım ve satış işlemleri imkanı sunuyor.

3 Paypal Nakit Kart ın Türkiye Lansmanı İçin Geri Sayım Sürerken, Web Sitesi Ortaya Çıktı PayPal yurt dışında sunduğu özelliklerden birisi olan Nakit Kart için Türkiye deki hazırlıklarını tamamlanmış görünüyor. Hem PayPal dan hem de ininal dan şu ana kadar bir açıklama yapılmamasına karşın, PayPal Nakit Kart için hazırlanmış olan web sitesi Webrazzi nin tarafından farkedildi ve PayPal Nakit Kart ın Türkiye de yakında piyasaya sürüleceğine dair resmi işareti bu fırsatla görmüş olduk. İnternette, Sokakta, Alışveriş Tek Kartta sloganıyla tanıtılan kart için hazırlanan sayfada başvuru ve aktivasyon işleminin yanında, işlem ücretlerine dair bilgiler mevcut. Nakit Kart için hazırladığı sayfada iş ortakları arasında ininal ve MasterCard ile birlikte TEB i belirten PayPal bu projeyle Türkiye deki kullanıcılarının hesaplarında var olan nakit paranın internet dışı alışverişlerde kullanılabilmesinin ve ATM lerden çekim yapılabilmesinin de önünü açmış gözüküyor.

4 ABD deki Reklam Harcamalarının %22 sini Mobil Reklamlar Oluşturuyor 2013 yılında mobil reklam harcamaları ABD deki toplam reklam harcamalarının %22 lik bir kısmını oluşturuyor da bu oran %3 seviyelerindeydi ve bu da son 3 yıl içinde mobil reklam harcamalarında %19 luk bir artış olduğunu ortaya koyuyor yılında dijital reklamların sadece %11,9 luk kısmını oluşturan mobil reklam harcamalarının 2013 yılı sonunda ABD de toplam olarak 9,6 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Dünya genelindeki mobil reklam gelirlerine bakıldığında ise bir yılda %105,9 luk bir artışla 2013 yılında 18,15 milyar dolara ulaşacağı belirtiliyor. Mobil reklamlar dünya genelindeki toplam dijital reklamların %15,2 lik bir kısmını oluşturuyor. Dijital reklamlarda birinci sırada gelen şirket ise 2013 yılında yüzde 39,9 luk oranla Google. Google ı takip eden şirket ise yüzde 7,4 ile Facebook olarak öne çıkıyor. Google ın dijital reklamlardaki payının 2015 yılında %42,3 e ulaşması beklenirken, Facebook un ise %9 luk bir pay sahibi olacağının üzerinde duruluyor.

5 Zenithoptimedia dan 2016 Raporu Mobil Her Yıl %50 Büyüyecek Publicis Group a bağlı medya satın alma şirketi ZenithOptimedia 2016 yılına kadar reklam dünyasında yaşanacak gelişmelerle ilgili rapor yayınladı. Yayınladığı raporda mobilde pazarda yaşanan büyümeye dikkat çekerken, mobilin ivmesiyle reklam endüstrisinin sürdürülebilir büyümeyi yakalayacağı da öngörüler arasında yer alıyor. Türkiye nin reklam harcamasında küresel sıralamada ilk 10 a giremediği raporda 2016 da reklam pazarının en büyük payını televizyon reklamları almaya devam ederken, gazete, dergi ve radyo reklamları pazar payı kaybetmeye devam ediyor. Raporda reklam pazarının büyüme beklentisi %5 iken internet reklam pazarının büyümesi %15 olarak belirtilmiş.

6 2013 te ABD de En Fazla Kullanılan Mobil Uygulamalar Nielsen ın yayımladığı son değerlendirme raporu uygulama pazarına odaklanıyor. Yeni yıl için ipuçları taşıyan raporda ABD de en çok kullanılan 10 mobil uygulama sıralanmış. Paylaşılan rakamlar arasında uygulamanın tekil kullanıcısıyla birlikte bir önceki yıla göre kullanımındaki değişimler de yer almakta. Nielsen in raporunda en fazla kullanılan mobil uygulama olarak Facebook ortaya çıkarken onu Google Search izliyor ün mobil yılı olduğunu bir kez daha ispatlayan raporda ilk 10 uygulama 2012 ye kıyasla %66 ile %14 arasında iki haneli büyüme rakamlarına sahip. Facebook un mobil uygulaması 103 milyonun üzerinde tekil ziyaretçi kullanımıyla ilk sırayı alırken bir önceki seneye göre %27 büyüme göstermiş. İkinci sırayı 75 milyon üzerinde kullanımla Google Search alırken ardından yakın bir rakamla Google Play geliyor. Pinterest, LinkedIn gibi sosyal ağların ilk 10 a giremediği listede Instagram 7., Twitter ise 10. sırada yer alıyor.

7 ABD deki Yetişkinlerin %73 ü Sosyal Ağları Kullanıyor, %71 i ise Facebook ta Pew Internet in geçtiğimiz günlerde açıkladığı Social Media Update 2013 raporunda yer alan bilgilere göre, ABD de yaşayan yetişkilerin %73 ü sosyal ağları kullanıyor. Online popülasyonun %42 si ise birden fazla sosyal ağ kullanıyor. ABD deki online neslin büyük çoğunluğunun Facebook ta olması şaşırtıcı olmasa da, Facebook un liderliği ön planda ve geçen yıla göre de artış göstermiş durumda. Geçtiğimiz yıllara nazaran büyümesini sürdüren Facebook olsa da, Instagram ın da ciddi bir sıçrama yaptığı göze çarpıyor. Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte elini güçlendiren Instagram ve ülkemizde çok da sık kullanılmayan sosyal ağ Pinterest dikkat çekici büyüme göstermiş.

8 Facebook un Büyüme Raporunda Türkiye De Var Facebook iş ortakları için nasıl bir hızda ve ne şekilde büyüdüğünü ortaya koyan bir rapor hazırladı. TechCrunch ın kendi kaynaklarından elde ettiği ve yayınladığı raporda Facebook un ülkeler bazında nasıl büyüdüğü detaylı bir şekilde yer alıyor. 68 sayfalık raporda Facebook un reklam gelirlerinin yaklaşık yarısını (%49) mobilden elde ettiği görülüyor. Raporda ayrıca tüm aktif kullanıcılarının %74 ünün ise Facebook a mobil cihazlar üzerinden eriştikleri bilgisi de yer alıyor. Facebook un Avrupa ve Orta Doğu daki bazı ülkelerindeki büyümesini gözler önüne seren Facebook: The Annual adlı raporda ele alınan ülkeler Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, İsrail, İsveç ve Türkiye.

9 Facebook un Büyüme Raporunda Türkiye De Var Facebook un raporunda yer alan bilgilere göre Türkiye de her gün 19 milyon kişi Facebook a giriş yapıyor. Aylık olarak ise bu rakam 33 milyona yükseliyor. Türkiye nin internet kullanıcı sayısının 37 milyon civarında olduğunu düşündüğümüzde Facebook un Türkiye deki internet kullanıcılarının yaklaşık %90 ını her ay ağırladığını söylemek mümkün. Türkiye Facebook kullanıcılarının mobilde günlük ve aylık rakamları arasında ise oldukça ciddi bir fark görünüyor. Her gün akıllı cihazından Facebook a giriş yapan Türkiye kullanıcıların sayısı 9,5 milyon. Aylık rakamlara baktığımızda ise bu sayı 20 milyona yükseliyor. Türkiye nin internet nüfusuna bakıldığında bu 20 milyon tüm internet kullanıcılarının yaklaşık %54 ne denk düşüyor. Raporda yer alan diğer ülkelerle karşılaştırıldığında ise Türkiye, Almanya ile birlikte en büyük DAU oranına sahip, MAU oranında ise ilk sırada yer alıyor. Mobil MAU rakamları da Türkiye nin birinci sırada olduğunu gösteriyor. Mobil DAU da ise sırasıyla Almanya, Fransa ve İtalya nın ardından üçüncü sırada.

10 Twitter da Dünya Çapında 2014 ün Gelişi Nasıl Kutlandı Twitter, yeni yıl mesajlarının nasıl yayıldığını interaktif bir dünya haritasında yer verdi. Twitter, farklı dillerde kutlanan Yeni Yıl mesajlarını bir araya getirerek interaktif bir tasarımda dünyada nasıl yayıldığını ortaya koydu. İnteraktif olarak sunulan görsel çalışma hem bir harita hem de bir grafik niteliğinde. Her dilin zaman içinde ne kadar sıklıkta kullanıldığının görülebildiği interaktif haritada İspanyolca, İngilizce ve Arapça en çok kullanılanlar arasında. İnteraktif haritaya şuradan ulaşabilirsiniz.

11 Mercedes-Benz, Pebble Uygulamasını Duyurdu Çok kısa bir süre önce Pebble ın uygulama mağazasını 2014 yılının hemen başında açmaya hazırlandığı haberini duyurmuştuk. Bu gelişme ile birlikte Pebble uygulamaları da yavaş yavaş gelmeye başlayacağı aslında hiç de sürpriz değildi. Alman otomotiv üreticisi Mercedes-Benz, akıllı saat Pebble ile yaptığı özel bir ortaklıkla beraber, Mercedes-Benz araçlarla konuşacak olan Pebble uygulamasını resmi olarak duyurdu. Böylece akıllı saat Pebble kullanan Mercedes-Benz sahipleri, araçlarının durumlarını akıllı saatleri üzerinden takip edebilecek. Mercedes-Benz in hali hazırda yayında olan Digital DriveStyle uygulamasına gelecek güncelleme ile birlikte Pebble akıllı saatler bu uygulama ile konuşarak, araç hakkında bilgileri sürücüye yansıtacak.

12 Geleceğin Ekranları Nasıl Olacak Ekran kaliteleri günden güne artıyor ve artık çok daha fazla içerik de gündelik hayatımıza yüksek kalitede destek vermeye başlıyor. Bükülebilir ve kırılmayan ekranlar, giyilebilir teknolojiler derken gözümüz gördüğü ekranları sayısı artıyor, ebat ve türleri daha da çeşitleniyor. Bu alandaki liderlerden Samsung yayınladığı video ile geleceğe bir bakış atmış. Samsung Display tarafından hazırlanan video, Samsung un gelecek ön görüsünü ortaya koyuyor, biraz da Samsung un gelecek planlarına ve AR-GE çalışmalarına dair ipuçları veriyor. Video.

13 İyi Çalışmalar

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000 Petrol fiyatı aşağı, Türkiye ekonomisi yukarı? ISSN: 1309-0054 Sayfa 3 Sayfa 9 Sayfa 11 The Şubat - Mart 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Healthcare and Life Sciences Predictions 2020 A bold future?

Detaylı

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU The Boston Consulting Group (BCG) küresel bir danışmanlık şirketi ve dünyanın yönetim stratejileri konusunda önde gelen fikir liderlerinden biridir. BCG,

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi Perakendede mobil etkinin yükselişi Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi 2 İçindekiler Yönetici özeti 1 Mobil etki 2 Gelecek öngörüleri 7 Akıllı telefonların perakendede kullanımı 9 Mobil yolculuğa

Detaylı

PERAKENDE SEKTÖR RAPORU İSTİHDAM ANALİZİ. Kariyer.net verileri ve uzman görüşleri kullanılarak hazırlanmıştır.

PERAKENDE SEKTÖR RAPORU İSTİHDAM ANALİZİ. Kariyer.net verileri ve uzman görüşleri kullanılarak hazırlanmıştır. PERAKENDE SEKTÖR RAPORU İSTİHDAM ANALİZİ Kariyer.net verileri ve uzman görüşleri kullanılarak hazırlanmıştır. bir dönüşüm fotoğrafı! Perakende ülkemiz ekonomisinin en güçlü lokomotif sektörlerinden biri.

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL (ESD) ENERJİ TASARRUFU ve SIFIR KİREÇ cihazlarının sağladığı tasarruf sayesinde, her çevrimde sadece 2 litre temiz su tüketimi ve %40 daha düşük işletme gideri.

Detaylı

HER KESİMİNE. Toplumun. ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU

HER KESİMİNE. Toplumun. ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU Toplumun HER KESİMİNE ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU Doğan Yayın Holding A.Ş. Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No: 65 Altunizade

Detaylı

2015 Türk bankacılık. sektörü için zorlu bir yıl olacak

2015 Türk bankacılık. sektörü için zorlu bir yıl olacak Leasing sektörü 5 senede 2 kat büyüyecek 2015 Türk bankacılık sektörü için zorlu bir yıl olacak ISSN: 1309-0054 Sağlık ve yaşam bilimlerinde dönüşüm şart Sayfa 4 Sayfa 5 Sayfa 8 The Nisan - Mayıs 2015

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Büyük Veri Casper

Detaylı

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 41 SAYI 160 AR ALIK 2013 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ

TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 41 SAYI 160 AR ALIK 2013 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 41 SAYI 160 AR ALIK 2013 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ TÜRKİ Y E BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 41 SAYI 160 ARALIK 2013 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ > TBD YÖNETİM KURULU Turhan Menteş,

Detaylı

Tüketici odaklı olmak...

Tüketici odaklı olmak... AYIN RÖPORTAJI a 6 ISSN: 1309-0054 Sayfa 5 Sayfa Sayfa 5 65 Sayfa 9 OCAK-ŞUBAT 2014 www.deloitte.com.tr Tüketici odaklı olmak... Tüketiciyi merkeze alma odaklı bir dönüşüm sürecini, Deloitte işbirliğiyle

Detaylı

Türkiye nin geleceğini 25 milyonluk kitle belirleyecek

Türkiye nin geleceğini 25 milyonluk kitle belirleyecek Tarih: 19.01.2013 Sayı: 2014/01 İSMMMO dan Türkiye nin Yaratıcı Geleceği / Y Kuşağı Raporu Türkiye nin geleceğini 25 milyonluk kitle belirleyecek İSMMMO nun Türkiye nin Yaratıcı Geleceği / Y Kuşağı adlı

Detaylı

2023 E DOĞRU YENİ SENARYOLAR

2023 E DOĞRU YENİ SENARYOLAR ihracatstratejileri Türkiye 2023 ihracat stratejileri özel dergisi Makine - Savunma - İklimlendirme 2023 E DOĞRU YENİ SENARYOLAR Türkiye nin özel sektörü 2023 stratejileri kapsamında yeni senaryolarla

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

Bilgi ve İletişim Teknolojileri

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Uluslararası Yatırımcılar Derneği International Investors Association Uluslararası Yatırımcılar Derneği International Investors Association 2023 Hedefleri Uluslararası yolunda Yatırımcılar Derneği International

Detaylı

Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu

Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2012 Faaliyet Raporu İçindekiler Kısaca Türk Telekom 02 Türk Telekom Grubu 05 Misyonumuz, Vizyonumuz, Kurumsal Değerlerimiz 06 Tarihçe Bir Bakışta 2012 10 Öne Çıkan Gelişmeler

Detaylı

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI Ödeme Sistemlerindeki Trendler: Dijital Cüzdan 3 Dijital Cüzdan Nedir? 5 Türkiye deki Dijital Cüzdanlar m-cüzdan ve e-cüzdan Olarak Hizmet Veren Ödeme

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu TÜRK EKONOMİ BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 30 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ 1 BÖLÜM 1 - SUNUŞ 2 TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. 2014 YILI YILLIK FAALİYET

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu TÜRK EKONOMİ BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 30 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ 3 BÖLÜM 1 - SUNUŞ 2 TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. 2014 YILI YILLIK FAALİYET

Detaylı

devralmalarda İstanbul un KPMG sürdürülebilirlik projeleri Ferruh Tunç www.tuyid.org

devralmalarda İstanbul un KPMG sürdürülebilirlik projeleri Ferruh Tunç www.tuyid.org Dijital teknolojiler Belirsizlik ve ortamında yatırımcı Yıldız Holding CFO ların ilişkilerinde CFO su görev Dr. yeni Cem perspektifler Karakaş tanımı Birleşme Borsa ve devralmalarda İstanbul un KPMG sürdürülebilirlik

Detaylı

TÜRKİYE NİN BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE NİN BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU TÜRKİYE NİN BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU Cumhuriyet in ilk kurumlarından biri olan İş Bankası nın kuruluş misyonu Türkiye nin kalkınmasına, inşasına ve gelişmesine her alanda katkı sağlamak olmuştur. 90

Detaylı

Yasanabilir bir dünya icin...

Yasanabilir bir dünya icin... 2012 Faaliyet Raporu Yasanabilir bir dünya icin... Değişen dünyanın sigortası ...sürdürülebilirlik inisiyatifini hayata geçiren ve fark yaratan global bir oyuncuyuz. Sigortacılık ve bireysel emekliliğin

Detaylı

Melek yatırımcıyı etkilemenin yolları...

Melek yatırımcıyı etkilemenin yolları... KAPAK_EKO_girisim_MART.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 3/6/15 4:54 PM Page 1 Melek yatırımcıyı etkilemenin yolları... Melek yatırımcılar hangi sektörleri gözlüyor? Melek yatırımcılar bir girişimde neleri arıyor?

Detaylı