Bu kitapta anlatılanları sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz."

Transkript

1

2 Katipos cihazının montajı 2 Giriş 3 Kullanıcı tanımları ve yetkilendirme 3 Ürün (Stok) işlemleri 3 Stok tanımlama 4 Barkod ve raf etiketi yazdırma 4 Stok uyarı sistemi 5 Cari işlemleri 5 Cari tanımlama 5 Cari arama ve seçme 6 Cari hareketleri inceleme 6 Cari risk limiti 7 Kara listeye ekleme 8 Ayarlar 8 Buton tanımlama 9 Yedek ayarları 9 Lisanslama 11 Sabit tanımlar 11 Satış ekranının tanıtımı 13 Satış işlemi 16 Nakit satış 16 Veresiye satış 16 Kredi kartı ile satış 16 Parça tahsilatlı satış 16 Satış bekletme işlemi 17 Bilgi fişi yazdırma 17 Miktar / birim fiyat değiştirme 17 İskonto uygulama 17 Bonus kullanma 17 Fiyat gör özelliği 18 Tahsilat 18 Ödeme 19 Ürün alış 19 İade alış 20 Raporlar 20 Ürün maliyet satış analizi 20 Kasa raporu 20 Bakiye listesi 20 Stok hareket listesi 21 Kar Zarar analizi 21 Bu kitapta anlatılanları sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz.

3 KATİPOS UN MONTAJI Katipos Satış Noktası 3 ana parçadan oluşur. 1 Katipos Satış noktası kasa 2 Barkod okuyucu (Paketin içerisinde el tipi barkod okuyucu gelmektedir.) İsteğe göre masa üstü barkod okuyucu sistemi kurulabilir. 3 Elektrik kablosu Montaj: Kasa düz bir zemine konulduktan sonra arka paneldeki usb girişlerine takınız. Elektrik kablosunu kasanın arkasında bulunan üç dişli girişe takınız.

4 KATİPOS UN ÇALIŞTIRILMASI Katiposun montajını yaptıktan sonra kasanın arka panelinde bulunan kırmızı düğmeye basınız. Kasanın ön yüzünde yeşil ışık yanacaktır. Monitörün ön sağ alt kısmındaki düğmeye basınız ve monitör üzerindeki ışığın yeşil yandığından emin olunuz. Daha sonra cihazımızın açılması için bekleyiniz. GİRİŞ Cihaz açıldıktan sonra karşınıza aşağıda gördüğünüz kasiyer giriş ekranı (resim 1) gelecektir. Kasiyer Adı yazan kutucuğun sağ tarafındaki aşağı ok işaretine basarak açılan listeden kasiyer seçiniz. Daha sonra Şifre kutucuğuna kasiyer şifresi girin ve Giriş düğmesine dokunun. Eğer şifreniz yanlış ise bir uyarı penceresi açılacak ve şifrenizi yeniden girmeniz istenecektir. Şifreniz doğru ise satış ekranına ulaşmış olacaksınız. Resim 1 KULLANICI TANIMLARI VE YETKİLENDİRME Kullanıcı (Kasiyer) tanımlarını KatipOfis kullanan kullanıcılar kendileri yapabilmektedirler. KatipOfis kullanmayan müşterilerimiz için tanımlar ve yetkilendirme yetkili firma tarafından yapılmaktadır. Aşağıdaki işlemlerde her kasiyere ayrı ayrı yetki verilebilir. Satış da fiyat değiştirebilme Veresiye Satış Yapabilme Cari kartı veya hareketi silebilme Ürün alımı yapabilme Bonus kullandırabilme Ürün fiyatlarını değiştirebilme İskonto uygulayabilme Tahsilat-ödeme işlemleri yapabilme Ayarları değiştirebilme Raporları görebilme

5 STOK (ÜRÜN) İŞLEMLERİ Stok satışını yaptığınız her türlü ürünün takip işlemlerini yaptığınız bölümdür. Stok işlemleri başlığı altında stok kartı tanımlama, barkod ve raf etiketi yazdırma ve stok uyarı sistemi anlatılmaktadır. STOK TANIMLAMA Stok tanımlamak için ana ekranda bulunan STOK düğmesine dokununuz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz (resim 2) Stok ekranı açılacaktır. YENİ STOK düğmesine dokunun. Barkodu yazan alana imleç otomatik olarak gidecektir. Alt kısımda görülen klavye yardımı ile veya Barkod okuyucudan okutarak ürünün barkodunu giriniz. Daha sonra Enter tuşuna dokunarak Stok Adı hanesine ilerleyebilirsiniz. Stok adını da yazdıktan sonra alış ve satış Resim 2 fiyatlarını, birimi, mevcut ve kdv oranı bilgilerini yazıp KAYDET düğmesine dokunun. Stok Kartı kayıt işlemi yapılsın mı? sorusunun bulunduğu ekran görünecektir. Kaydı onaylamak için EVET düğmesine dokunun. Yeni ürün tanımlama işlemi sona ermiş olacaktır. BARKOD VE RAF ETİKETİ YAZDIRMA Stok barkodu veya raf etiketi yazdırmak için öncelikle firmanıza özgü dizayn yetkili servis tarafından yapılmış olmalıdır. KatipOfis kullanıcıları kendi dizaynlarını yapabilmektedir. Barkod veya Raf Etiketi yazdırmak için (Resim 2) stok kartı ekranında yazdıracağınız ürün seçili iken YAZDIR düğmesine dokunun. Ekranın üstünde resim 3 de gördüğünüz şekilde düğmeler belirecektir.

6 Resim 3 Raf Etiketi yazan düğmeye dokunduğunuzda ekrana kaç adet etiket yazdıracağınızı soran pencere açılacaktır. Adeti alt tarafta çıkan nümerik klavye yardımı ile yazdıktan sonra Enter düğmesine dokunun. Önizleme penceresi açılacaktır. Ekranın sol üst tarafında bulunan yazıcı işaretine dokunarak yazdırabilirsiniz. Barkod yazdırmak için Ürün Barkodu yazan düğmeye dokunun. Yazdırılacak barkod adetini girdikten sonra Enter düğmesine dokunun. Önizleme penceresi açılacaktır. Ekranın sol üst tarafında bulunan yazıcı işaretine dokunarak yazdırabilirsiniz. STOK UYARI SİSTEMİ Stok seviye uyarı sisteminin çalışması için bir defaya mahsus AYARLAR bölümünden ayar yapılması gerekmektedir. (Sabit tanımlar başlığı altında anlatılmaktadır.) Stok seviye dışına çıktığında aşağıdaki (Resim 4) gibi bir uyarı alırsınız. CARİ İŞLEMLERİ Resim 4 Cari firmanızın parasal ilişki kurduğu her şahıs, firma, kurum ve kuruluş anlamına gelmektedir. Firmanızın mal veya hizmet aldığı firmalar ve sizin mal sattığınız kişi veya firmaların parasal takibi (Borç Alacak takibi) bu bölümden yapılmaktadır. CARİ KARTI TANIMLAMA Cari Kartı tanımlamak için satış ekranında bulunan CARİ BUL düğmesine dokunun. Aşağıdaki resimde (resim 5) gördüğünüz Cari Kartı ekranı açılacaktır. YENİ CARİ düğmesine dokunun. İmleç Cari Kodu yazan kutucuğa konumlanacaktır. Alt kısımda görülen klavye yardımı ile Cari Kodu, Ad Soyadı, Adres, İl, İlçe, Telefon, Cep Tel, V.Dairesi, V.No, gibi alanları doldurunuz. Alanlar arasında geçiş yapmak için Enter düğmesine dokununuz. Risk Limiti alanı Cari Risk Limiti başlığı altında anlatılmıştır.

7 Resim 5 Tüm alanları doldurduktan sonra KAYDET düğmesine dokunun. Cari Kartı Kayıt İşlemi Yapılsın mı? sorusunun sorulduğu bir ekran karşınıza çıkacaktır. Kaydı onaylamak için EVET düğmesine dokunun. Yeni Cari tanımlama işlemi son ermiş olacaktır. CARİ ARAMA Satışımızın veresiye yapıldığı durumlarda hangi cariye satış yapıldığını belirlemek için cari arama işlemi yapılmaktadır. Cari aramak için satış ekranında CARİ BUL düğmesine dokunun. Açılan pencerede (Resim 5) Ad Soyadına göre veya Cari Koduna göre arama yapabilirsiniz. Sol üst tarafta bulunan kutucuklara alt tarafta bulunan klavye yardımı ile arayacağınız müşterinin adını yazmaya başladığınızda müşteri listenizde süzme işlemi uygulanır ve uyan müşteri listede belirir. Seçmek istediğiniz müşterinin listedeki adına dokunun ve ekranın sağ üst tarafında bulunan SEÇ KAPAT düğmesine dokunun. Carinin adı soyadı satış ekranında gerekli alana geldiğini göreceksiniz. Cari seçme işlemi tamamlanmış olacaktır. CARİ HAREKETLERİ İNCELEME Cari hareketlerini incelemek için satış sayfasındaki CARİ BUL düğmesine dokunun. Hareketi inceleyeceğimiz cari kartını bulun ve seçin. Daha sonra HAREKETLER düğmesine dokunun. Tarih aralığını belirlemeniz gerekmektedir. Bunun için açılan takvim yardımı ile tarihleri seçiniz. SÜZ düğmesine dokunun. Hareketlerin listelendiğini göreceksiniz. Bir satış faturasını seçtiğiniz zaman alt tarafta fatura içeriğini görebilirsiniz.

8 Resim 6 TAHSİLAT düğmesine dokunduğunuzda listede sadece tahsilatları görebilirsiniz. ÖDEMELER düğmesine dokunduğunuzda listede sadece ödemeler listelenecektir. Sadece satışların listelenmesi için SATIŞLAR düğmesine dokunun. HEPSİ düğmesine dokunduğunuzda tüm hareketler listelenecektir. Bir hareketi silmek için SİL düğmesine dokunun. Hareket Silinsin mi? onay penceresinde EVET düğmesine dokunarak silme işlemini tamamlayabilirsiniz. Detaylı hareket raporu yazdırmak için DETAYLI YAZ düğmesine dokunabilirsiniz. Detaylı Cari Ekstre Yazdırılsın mı? sorusunun olduğu ekranda EVET düğmesine dokunarak yazdırma işlemi tamamlanır. Cari ekstre yazdırmak için YAZDIR düğmesine dokunun. Cari Ekstre Yazdırılsın mı? sorusunun bulunduğu pencerede EVET düğmesine dokunun ve yazdırma işlemi tamamlansın. CARİ RİSK LİMİTİ Cari risk limiti veresiye verilen cariler için tanımlanan açık hesap (veresiye) limitidir. Bu limit o anki satış için sınırı geçiyorsa otomatik uyarı alabilir isteğinize göre satışa devam edebilir veya satışı durdurabilirsiniz. Cari risk limiti uyarısını aktif hale getirmek için öncelikle bir defaya mahsus gerekli ayarı yapmanız gerekmektedir. Bunun için satış ekranında iken AYARLAR düğmesine dokunun. Ayarlar ekranından DÜZELT düğmesine dokunun. Cari Risk Limiti Kontrol Edilsin mi? yazan kutucuğa dokunun ve solunda bulunan işaret kutucuğunun işaretlendiğini doğrulayın. Daha sonra KAYDET düğmesine dokunun. KAPAT düğmesine dokunarak ayarlar ekranından çıkın. Cariye risk limiti belirlemek için CARİ BUL düğmesine dokunun. Limit belirleyeceğimiz müşterimizi bulduktan sonra DÜZELT düğmesine dokunun. Risk Limiti alanına veresiye limitini yazın ve sonra

9 KAYDET düğmesine dokunun. Cari Kart Kayıt işlemi yapılsın mı? sorusunun olduğu pencereden EVET düğmesine dokunarak kaydı onaylayın. Risk limiti belirlenen cariye limit üzerinde satış yapıldığında aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi açılacaktır. Resim 7 Satışa devam etmek istiyorsanız EVET düğmesine, satışı durdurmak istiyorsanız HAYIR düğmesine dokunun. KARA LİSTE Veresiye satış yapılmasını uygun bulmadığınız cari kartlarını kara listeye ekleyebilirsiniz. Kara listeye eklenen cari kartına kesinlikle veresiye satış yapılamaz. Daha sonra istenirse cari kartı kara listeden çıkarılabilir. Cariyi kara listeye eklemek için satış ekranında iken CARİ BUL düğmesine dokunun. Cari kartını bulun. DÜZELT düğmesine dokunun. Kara Listeye Eklensin mi sorusunun yazdığı kutucuğa dokunun. Kutucuğun solunda yer alan işaretleme alanı işaretlenecektir. KAYDET düğmesine dokunun ve kaydı onaylayın. Kara listeye eklenmiş cariye veresiye satış yapılmaya çalışıldığında aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi açılacaktır. AYARLAR Resim 8 Ayarlar bölümünden sistemin çalışması için gerekli ayarlar yapılamaktadır. Bu bölümde Hızlı Satış Düğmeleri yapılandırmasını yapabilirsiniz. Ayrıca yedekleme ayarları ve lisanslama işlemi de bu bölümden yapılmaktadır.

10 BUTON TANIMLAMA (HIZLI SATIŞ DÜĞMELERİ) Butonlar sık satılan veya barkodu olmayan ürünler için hazırlanmış 30 adetlik 3 gruptan oluşan toplam 90 adet hızlı satış düğmeleridir. Buton tanımlamak için öncelikle satış ekranında AYARLAR düğmesine dokunun. Açılan ekranda bulunan BUTONLAR düğmesine dokunun. Resim 9 Öncelikle tanım yapılacak butona dokunun. Buton ve etiket bölümlerine butonun adı ve numarası gelecektir. Daha sonra sol tarafta bulunan stok listesinde ürünü seçerek STOK SEÇ düğmesine dokunun. Ürünün adı ve barkodu Barkod ve Etiket alanına gelecektir. KAYDET düğmesine dokunun. Buton tanımı kayıt edilsin mi sorusunun olduğu pencerede EVET düğmesine dokunun. Tanımlama işlemi sona ermiştir. Satış ekranında alt tarafta bulunan butonlar yardımı ile tek dokunuşta hızlıca ürünü satış listesine ekleyebilirsiniz. Buton tanımını iptal etmek için AYARLAR ve sonrasında BUTONLAR düğmesine dokunarak resim 9 da gördüğünüz ekrana ulaşın. Tanımlanmış bir butona dokunun ve sonra TEMİZLE düğmesine dokunun. Buton tanımı temizlensin mi? sorusunun olduğu pencerede EVET düğmesine dokunun. Tanımın temizlendiğini göreceksiniz. YEDEK AYARLARI Yedek ayarları sistemin kendisini otomatik yedeklemesini sağlamak için yapmanız gereken ayarladır. Yedek ayarlarına ulaşmak için satış ekranında AYARLAR düğmesine dokunun. Daha sonra YEDEKLE düğmesine dokunun. Açılan ekranda yedek ayarlarını yapabileceğiniz seçenekler vardır.

11 Açılışta otomatik yedek alınsın mı? sorusunun yazdığı kutucuk işaretli ise sistem açılışında otomatik yedek alacaktır. Kutucuğu işaretlemek veya işareti kaldırmak için dokunun. Kapanışta otomatik yedek alınsın mı? sorusunun yazdığı kutucuk işaretli ise sistem kapatılırken otomatik olarak yedek alacaktır. Kutucuğu işaretlemek veya işareti kaldırmak için dokunun. Belirtilen saatlerde yedek alınsın mı? sorusunun yazdığı kutucuk işaretli ise yine aynı ekranda belirlediğiniz saatlerde otomatik yedek alma işlemi yapılacaktır. Resim 10 Ekranda gördüğünüz alana yedek almasını istediğiniz saat dilimini yazarak Ekle düğmesine dokunarak yedek saati ekleyebilirsiniz. Yedek alma saatleri arasında en az 30 dakika olmalıdır. Daha sonra KAYDET düğmesine dokunarak yedek ayarlarınızı kayıt ediniz. Belirtilen saatlerde yedek alma işlemi aşağıdaki gibi yürütülecektir. Belirtilen saatte Katipos kapalı ise yedek alınmayacaktır Belirlenen saat geldiği zaman bir soru ekranı (resim 11) ile sizden onay alınacaktır. Onaylamanız doğrultusunda yedek alınacaktır. Satış esnasında yedekleme saati gelmiş ise yedek alınması satışı etkilemeyecektir. Ancak o an yapılan satış alınan yedek içinde yer almayacaktır.

12 Resim 11 Yedek alarmı belirlediğiniz yedek saati geldiğinde çıkacak uyarı ekranıdır. Bu ekranda herhangi bir cevap verilmez ise 30 saniye içinde yedekleme işlemi başlayacaktır. Herhangi bir işlem yaparken bu uyarıyı almanız ve yedek almanız yaptığınız işlemi etkilemeyecektir. LİSANSLAMA Lisanslama işlemi Katiposu tam sürüm olarak kullanabilmeniz için yapmanız gereken işlemdir. Lisanslama işlemi için AYARLAR düğmesine dokunun. Daha sonra açılan pencerede Lisanslama İşlemi yazan düğmeye dokunun. Eğer daha önce lisanslama işlemi yapmışsanız durum yazan yerde Lisanslı ibaresini görebilirsiniz. Eğer lisanslama yapılmamış ise durum yazan yerde Demo ibaresini göreceksiniz. Lisanslama işlemi için veya nolu telefonlardan birini arayarak Bildirilecek Kodlar başlığı altındaki kodları bildirmeniz ve karşılığında size verilen kodları Gelen Kodlar başlığı altındaki alana girmeniz gerekmektedir. Son olarak LİSANSLA düğmesine dokunun. Lisanslama işleminin başarılı olduğuna dair bir pencere açılacaktır. Katiposu kapatıp yeniden açtığınızda sisteminiz lisanslı ve tam sürüm olarak çalışacaktır. SABİT TANIMLAR Sabit tanımlar AYARLAR düğmesine dokunduğunuzda karşınıza gelen ilk ekrandır. Sabit tanımlarda iş yerinizin unvan, vergi dairesi, vergi numarası, adres, telefon, faks bilgilerini girebileceğiniz alanların yanında sıradaki satış için verilecek olan fatura no alanı da mevcuttur. Bunun haricinde diğer ayarlar aşağıda anlatılmıştır. Stok asgari/azami limit kontrol edilsin mi? Bu kutucuğun yanındaki işaret alanı Stok Uyarı Sistemi (sayfa 5) nin çalışıp çalışmayacağını belirleyecektir. Cari risk limiti kontrol edilsin mi? Bu kutucuğun yanındaki işaret alanı Cari Risk Limiti (sayfa 7) uyarısının çalışıp çalışmayacağını belirler. Satışlar otomatik yazdırılsın mı? Bu kutucuğun yanındaki işaret alanı işaretli ise her satıştan sonra otomatik olarak bilgi fişi mahiyetinde bir çıktı yazıcıya gönderilir. Yazdırırken dizayn seçimi yapılsın mı? Bu kutucuğun yanındaki işaret alanı işaretli ise satış fişi yazdırma işlemi yapılacağında farklı dizaynları yazdırabilmek için dizayn seçim ekranı çıkacaktır.

13 Resim 12 Para üstü ekranı çıksın mı? Bu kutucuk işaretli ise nakit satışlarda para üstü ekranı gösterilecektir. Resim 13 Bonus sistemi kullanılsın mı? Bu kutucuğun yanındaki işaret alanı işaretli ise yapılan ayar doğrultusunda carilerinize bonus kazandırabilirsiniz. Bunun için hemen altında bulunan bonus oranı ayarını yapmalısınız. Bonus oranını iki alan sayesinde girebilirsiniz. Birinci alana satış tutarını ikinci alana bonus tutarını giriniz. Örneğin birinci alana 100 ikinci alana 3 girdiğinizde 100 TL alışverişe 3 TL bonus kazandırmış olacaksınız. Tüm sabit tanımları girdikten sonra KAYDET düğmesine dokunarak ayarları kayıt ediniz.

14 SATIŞ EKRANI TANITIMI Satış ekranı sistemin en çok kullanılan ekranıdır. Diğer tüm işlemlere erişim bu ekran üzerinden gerçekleştirilir. Resim 14 Satış ekranı satış göstergesi, hızlı satış butonları, menü, sayı klavyesi ve cari bilgilerinin yer aldığı 5 alandan oluşur. Şimdi bu alanlara tek tek bakalım. Satış Göstergesi Bu alan satışı yapılan ürünlerin cinsi, miktarı, birim fiyatı ve tutarının listelendiği bir bölüm, toplam satış tutarının gösterildiği bir panel ve satış işleminde kullanılacak bir menüden oluşmaktadır. (Resim 15) Satış menüsünde bulunan SATIR SİL düğmesine dokunduğunuzda üzerinde bulunduğunuz satış kalemini listeden kaldırır. VAZGEÇ düğmesi tüm satışı iptal etmek için kullanılır. BEKLET düğmesi satış bekletme işlemi (sayfa 18) ve İADE ÜRÜN düğmesi ise iade alınan ürünün girişi için kullanılır. Kayıt gezgini yardımı ile satış kalemleri arasında gezinti yapabilirsiniz.

15 Resim 15 Hızlı Satış Butonları Resim 16 Hızlı satış butonları barkodu olmayan ürünler veya sık satılan ürünler için hızlı ulaşım sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Hızlı satış butonlarını buton tanımlama (sayfa 9) bölümünde anlatıldığı gibi tanımlayabilirsiniz. Hızlı satış butonları 30 adetlik 3 gruptan oluşmaktadır.

16 Menü Resim Cari İşlemleri 9. Raporlar Menüsü 2. Stok İşlemleri 10. Veresiye Satış İşlemi 3. Sistemi Kapatma İşlemi 11. Yazdırma İşlemi 4. Tahsilat İşlemi 12. Kredi Kartı ile Satış İşlemi 5. Ödeme İşlemi 13. Fiyat Gör Özelliği 6. Ürün Alış İşlemi 14. Bonus Kullandırma İşlemi 7. İskonto Uygulama İşlemi 15. Nakit Satış İşlemi 8. Ayarlar Menüsü 16. Parça Tahsilât İşlemi

17 Sayı Klavyesi Sayı klavyesi ekranın ortasında görünen (resim 14) sayılardan oluşan düğmelerdir. Sayı klavyesi ile miktar, fiyat bilgilerinin değişikliğinde, iskonto uygulanmasında, okunmayan barkodların el ile girişi gibi işlemlerde kullanılır. SATIŞ İŞLEMİ Satış işlemi sisteme girdiğinizde karşınıza çıkan ekrandan (resim 14) yapılacaktır. Satış işlemi için satılan ürünlerin barkodlarının okutulması ve satış bitirme işlemlerinden oluşmaktadır. NAKİT SATIŞ Satış işlemi sonucunda tutar nakit olarak tahsil edilmiş ise NAKİT SATIŞ düğmesine dokunarak satışı bitirebilirsiniz. Eğer bonus sisteminiz kullanılmıyor ise cari seçmenize gerek yoktur. Satış NAKİT SATIŞ carisine işlenecektir. Eğer bonus sistemi kullanılıyor ise cari seçme işleminden sonra satış bitirilmelidir. VERESİYE SATIŞ Satış işlemi sonucunda tutar veresiye olarak cariye yazılacak ise VERESİYE SATIŞ düğmesine dokunarak satışı bitirebilirsiniz. Satışı bitirmeden önce cari kartınızı seçmiş olmanız gerekmektedir. NAKİT SATIŞ kartına veresiye satış işlemi yapılamaz. KREDİ KARTI İLE SATIŞ Satış işlemi sonunda tutar kredi kartı ile tahsil edilmiş ise KREDİ KARTI İLE SATIŞ düğmesine dokununuz. Eğer bonus sistemi kullanılıyor ise cari seçme işlemi sonrasında satış bitirilmelidir. Bonus sistemi kullanılmıyor ise NAKİT SATIŞ carisi üzerinden satış bitirilebilir. PARÇA TAHSİLATLI SATIŞ Resim 18 Parça tahsilatlı satış tutarın bölünerek tahsil edildiği durumlarda kullanılır. Örneğin tutarın bir kısmını nakit bir kısmını kredi kartı ile ödemek isteyen müşterilerimizin satışını PARÇA TAHSİLAT düğmesine dokunarak bitirebiliriniz. Parça tahsilat bölümünde yukarıdaki her bir satış bitirme işlemi için alan bulunmaktadır. Aynı satışın bir kısmını veresiye, bir kısmını kredi kartı ve bir kısmını nakit satış olarak bitirebilirsiniz. Parça tahsilat işlemine dokunduğunuzda resim 18 de gördüğünüz ekran açılacaktır. En üstte satış tutarını görebilirsiniz. Alt kısımda bulunan sayı klavyesi yardımı ile Nakit alınan, kredi kartı çekilen veya veresiye yazılan tutarları giriniz. Alt bölümde bulunan alanlarda kalan ve toplam tutarları görebilirsiniz. Toplam tutar ile satış tutarı eşit olmadığı sürece satış bitirme işlemini gerçekleştiremezsiniz. Satış bitirmek için Tamam düğmesine dokunun.

18 SATIŞ BEKLETME Bir satış esnasında müşteri ilave ürünler almak için sırada bekleyen müşterileri bekletir. Ancak satış bekletme işlemi ile o anki satışı bekletip sıradaki satış işlemine devam edebilirsiniz. Satış işlemi bittikten sonra diğer satışa geçebilirsiniz. Hatta birden çok satışı bekletebilir, bekletilen satışları listeden seçip satışa devam edebilirsiniz. Satış menüsünde bulunan (resim 15) BEKLET düğmesine dokunarak o anki satışı bekletebilir, hemen yanında bulunan aşağı ok resimli düğmeye dokunarak bekleyen satışları görebilir ve seçebilirsiniz. BİLGİ FİŞİ YAZDIRMA Bilgi fişi satışın içerisindeki ürünlerin listesi, satışın tarih ve zamanı, toplam tutarının yer aldığı dizaynı firmanıza özel yapılabilinen yazıcı çıktısıdır. Bilgi fişi yazdırmak için satış bitirme işlemini bitirmeden önce YAZDIR düğmesine dokununuz. Ayarlar bölümünde Satışlar otomatik yazdırılsın mı? kısmı işaretlenmiş ise satış bitirme işlemine dokunduğunuzda bilgi fişi otomatik olarak yazdırılacaktır. MİKTAR / BİRİM FİYATI DEĞİŞTİRME Satış esnasında barkodunu okuttuğunuz ürün miktarı 1 olarak listelenecektir. Ancak satış adedi birden fazla ise ürün listesindeki Miktar yazan başlığa dokunun. Sayı klavyesinin üzerinde açılan Miktar penceresine sayı klavyesi yardımı ile satış miktarını girin. Sayı klavyesindeki Enter düğmesine dokunduğunuzda ürün adetinin değiştiğini göreceksiniz. Birim fiyatı değiştirmek için ürün listesinde bulunan Birim Fiyat başlığına dokunun. Miktar değiştirme penceresinin açıldığı aynı yerde birim fiyat değiştirme penceresi açılacaktır. Sayı klavyesini kullanarak yeni birim fiyatı girebilir ve sonrasında Enter düğmesine dokunarak fiyatı işleyebilirsiniz. Değiştirilen birim fiyat sadece bu satış için geçerli olup bundan sonraki ürün satışlarını etkilemez. Resim 19 İSKONTO UYGULAMA Satış esnasında toplam tutara iskonto uygulayabilirsiniz. Bunun için İSKONTO düğmesine dokunun. Açılan iskonto kutucuğuna sayı klavyesi yardımı ile iskonto tutarını girin ve Enter düğmesine dokunun. Yazılan tutar kadar toplam tutara iskonto yapıldığını göreceksiniz. Yapılan iskonto tutarı tüm stok kalemlerine eşit oranlarda dağıtılacaktır. BONUS KULLANMA Bonus sistemi kullanılıyor ve müşteri biriktirdiği bonusları harcamak istiyor ise öncelikle müşterimizi CARİ BUL düğmesi yardımı ile bulup seçin. Sonrasında ürünlerimizi normal satışta olduğu gibi okutun ve satış bitirme işlemini yapmadan önce BONUS KULLAN düğmesine dokunun. Ekranda müşterinizin ne kadar kullanılabilir bonus tutarı olduğunu gösteren bir pencere açılacaktır. Hangi

19 tutarda bonus kullanılacağını sayı klavyesi yardımı ile girdiğinizde satış tutarından bonus kullandıktan sonra tahsil edilmesi gerecek tutarı hesaplayıp size gösterecektir. Bonus kullandıktan sonra tahsil edilecek tutarı ne şekilde tahsil edeceğinizi belirten düğmeye dokunarak işlemi bitirebilirsiniz. Tahsil edilecek tutar veresiyeye yazılacak ise Veresiye Satış, kredi kartı ile ödenecek ise K.Kartlı Satış, nakit tahsil edilecek ise Nakit Satış düğmesine dokunun. Eğer bonus kullanma işlemini iptal etmek istiyorsanız İptal düğmesine dokunun. FİYAT GÖR Resim 20 Fiyat gör özelliğini kullanarak herhangi bir ürünü satış listesine eklemeden fiyatını görebilmenizi sağlar. Fiyat göre özelliğini kullanmak için satış ekranında bulunan FİYAT GÖR düğmesine dokunun. Açılan pencerede ürünün barkodunu okutun ve fiyatı ekranda belirecektir. İptal düğmesine dokunarak ekranı kapatabilirsiniz. Fiyat gör özelliğini satış esnasında kullanmanız satışınıza herhangi bir etki etmeyecektir. Fiyat gör özelliği herhangi bir işlem sırasında kullanılabilir. TAHSİLAT Resim 21 Tahsilat işlemi yapmak için öncelikle satış ekranında bulunan TAHSİLAT düğmesine dokunun. Sonrasında açılan tahsilat ekranının sol tarafında bulunan cari listesinden tahsilat yapacağımız cariyi seçin. Cari seçili durumda iken CARİ SEÇ düğmesine dokunun. Ekranın sağ tarafında bulunan Toplam Alacak kutusuna cariye ait bakiye yazılacaktır. Tahsilat tutarı yazan kutucuğa sanal klavye yardımı ile tahsil edilecek tutarı girin. Tahsilatı nakit olarak yapıyorsanız NAKİT düğmesine dokunun. Tahsilatı kredi kartı ile yapıyorsanız KREDİ KARTI düğmesine dokunun. Tahsilat işlemi kayıt edilsin mi yazan bir pencere açılacaktır. Kaydı onaylamak için EVET düğmesine dokunun.

20 Resim 22 ÖDEME Ödeme işlemi için öncelikle satış ekranında bulunan ÖDEME düğmesine dokunun. Tahsilat penceresine benzeyen ödeme ekranı açılacaktır. Sonrasında açılan ödeme ekranının sol tarafında bulunan cari listesinden ödeme yapacağımız cariyi seçin. Cari seçili durumda iken CARİ SEÇ düğmesine dokunun. Ekranın sağ tarafında bulunan Toplam Alacak kutusuna cariye ait bakiye yazılacaktır. Ödeme tutarı yazan kutucuğa sanal klavye yardımı ile ödenecek tutarı girin. Ödeme nakit olarak yapıyorsanız NAKİT düğmesine dokunun. Ödemeyi kredi kartı ile yapıyorsanız KREDİ KARTI düğmesine dokunun. Ödeme işlemi kayıt edilsin mi yazan bir pencere açılacaktır. Kaydı onaylamak için EVET düğmesine dokunun. ÜRÜN ALIŞ Ürün aldığınız firmanın cari kartını satış yapılacak cari kartı gibi seçin ve aldığınız ürünlerin satış yapıyormuş gibi barkodunu okutup satış listesine ekleyin. Eğer ürünleri stok kartında belirtilen alış fiyatlarından farklı fiyatlara satın aldıysanız birim fiyatlarını değiştirerek alış fiyatlarını giriniz. Liste tamamlandığında ÜRÜN ALIŞ düğmesine dokunun. Ürünlerin alış işlemi yapılsın mı? yazan bir pencere açılacaktır. EVET düğmesine dokunarak ilerleyin. Sonrasında Ürünlerin Stok Kartındaki alış fiyatları kullanılsın mı? yazan bir pencere açılacaktır. Eğer fiyatları satış listesine kendiniz girdiniz ise HAYIR düğmesine dokunun. Stok kartlarındaki alış fiyatlarını kullanmak istiyorsanız EVET düğmesine dokunarak ürün alış işlemini bitirebilirsiniz.

21 İADE ALIŞ Öncelikle satış işleminde olduğu gibi iade ürün alacağınız cari kartını seçiniz. İade alış işlemi için ürün barkodu okutularak satış listesine eklenir. Liste tamamlandığında İADE ÜRÜN düğmesine dokunun. Ürünler iade alınsın mı? yazan pencerede EVET düğmesine dokunun ve iade işlemi tamamlansın. İade işlemi sonrasında tutar carinin kartına alacak olarak işlenecektir. İşlem sonunda para iadesi yapılacak ise cariye ödeme işlemi yapılmalıdır. RAPORLAR İşyeriniz hakkında her türlü raporu alabilirsiniz. Ürünlerinizin durumu, nakit veya kredi kartı kasasının durumu, alacaklarınız veya borçlarınız hakkında detaylı bilgi, kar-zarar analizi gibi birçok konuda rapor alabilmeniz mümkün. ÜRÜN MALİYET SATIŞ ANALİZİ Satış ekranında bulunan RAPORLAR düğmesine dokunduğunuzda açılan ilk pencerede yer alan raporda elinizdeki stok kartı adetini yani ürün çeşidini, bu ürünlerin alış fiyatından değerini, satış fiyatından değerini ve alış-satış arasındaki farkı yani kar miktarını gösteren rapordur. KASA RAPORU Resim 23 Kasa raporuna ulaşmak için satış ekranında RAPORLAR düğmesine dokunun. Açılan ekranın sağ tarafında bulunan KASA düğmesine dokunun. Kasa raporu alacağınız tarih aralığını girip Süz düğmesine dokunun. Rapor üç başlık altında hazırlanacaktır. Devir başlığı altında yazdığınız tarih aralığından önceki dönemin hem nakit hem kredi kartı devir tutarlarını gösterecektir. Kasa hareketleri başlığı altında belirtilen tarih aralığında yapılan kasa hareketlerini görebilirsiniz. Genel kasa durumu başlığı altında ise hem devir hem hareket toplamında kasanızın şu anki durumunu göstermektedir. Burada hem nakit hem de kredi kartı durumunu görebilmeniz mümkün. Bu raporun yazıcı çıktısını almak için ekranın altında bulunan YAZDIR düğmesine dokunun. BAKİYE LİSTESİ Bakiye listesi müşterilerinizden alacağınız veya sizin firmalara olan toplam borcunuzun görüntülendiği rapordur. Satış ekranında bulunan RAPORLAR düğmesine dokunun. Açılan ekrandaki BAKİYE LİSTESİ düğmesine dokunun. Tüm carilerinizin listelendiği bir rapor oluşturulacaktır. Rapor ekranının alt kısmında toplam borç, toplam alacak ve bakiye toplamlarını görebilirsiniz.

22 Sadece size borçlu olan müşterilerinizin raporunu almak için Borçlular düğmesine dokunun. Sadece sizden alacağı olan carileri raporlamak için Alacaklılar düğmesine veya sadece bakiyesi sıfır olan müşterilerinizi raporlamak için Bakiyesizler düğmesine dokunun. Bu raporun yazıcı çıktısını almak için ekranın altında bulunan YAZDIR düğmesine dokunun. STOK HAREKET LİSTESİ Stok hareket listesine ulaşmak için satış ekranında bulunan RAPORLAR düğmesine dokunun. Açılan ekranda STOK HAREKETLERİ düğmesine dokunun. Tarih aralığını açılan ekranın üst tarafında bulunan takvimli kutucuklar yardımı ile belirttikten sonra Süz düğmesine dokunun. Bu raporda belirtilen tarih aralığında yapılmış olan ürün giriş ve çıkışları, miktarları, tutarları ve işlem tipi (satış, alış, iade..) listelenecektir. Bu raporun yazıcı çıktısını almak için ekranın altında bulunan YAZDIR düğmesine dokunun. KAR / ZARAR ANALİZİ Kar / Zarar analizi raporuna ulaşmak için satış ekranında bulunan RAPORLAR düğmesine ardından KAR-ZARAR ANALİZİ düğmesine dokunun. Açılan ekranın üst kısmında tarih aralığını girebileceğiniz takvim özellikli kutucuklar bulunmaktadır. Bu alanlara tarih aralığını belirledikten sonra Süz düğmesine dokunun. Rapor hazırlanıp ekranda listelenecektir. Bu raporda tarih, stok adı, miktar, fiyat, toplam tutar, alış fiyatı ve maliyeti alanlarından sonra kar alanında o ürüne ait kar tutarı listelenmiştir. Ayrıca ekranın altında bulunan toplamlar sayesinde belirtilen tarih aralığında yapılan toplam satış tutarı, toplam maliyet tutarı ve kar tutarını görmek mümkün. Bu raporun yazıcı çıktısını almak için ekranın altında bulunan YAZDIR düğmesine dokunun.

23 Katipos Barkodlu Dokunmatik Perakende Satış Noktası

WOLVOX Hızlı Satış. AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası

WOLVOX Hızlı Satış. AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 Copyright 2011 1. İŞLEMLER 1.1. Satış Ekranı AKINSOFT Programı,

Detaylı

DARA PLUS PARAKENDE MODULU

DARA PLUS PARAKENDE MODULU DARA PLUS PARAKENDE MODULU PARAKENDE SATIŞ MÜŞTERİ BİLGİLERİ GİRİŞ VE DEĞİŞİKLİK Peşin satış adında bir tane cari hesap oluşturulur kod 1 adı peşin soyadı satış olan. Yeni bir müşteri açmak için : yeni

Detaylı

AKINSOFT NetFoto. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 27.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT NetFoto. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 27.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 27.12.2010 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı tüm fotoğraf sütüdyolarına hitap etmektedir. A-) Güvenli hızlı ve çok

Detaylı

CARİ KART KAYDI. Cariye Stok Fiyatı Atama; Cari kart kaydı ekranında bulunan. stok fiyat bilgisi bölümünden Alış ve Satış fiyatlarını

CARİ KART KAYDI. Cariye Stok Fiyatı Atama; Cari kart kaydı ekranında bulunan. stok fiyat bilgisi bölümünden Alış ve Satış fiyatlarını CARİ KART KAYDI Bu bölümde Yeni cari kart oluşturabilir veya mevcut cari bilgileri değiştirebilirsiniz. Ana ekrandan CARİ KART KAYDI tuşuna basınız, açılan menüdeki istediğiniz bilgileri doldurunuz Bilgi

Detaylı

Stok Modülü Muhasebeleştirme İşlemleri

Stok Modülü Muhasebeleştirme İşlemleri Stok Modülü leştirme İşlemleri 1- Stok girişlerinin(tesellüm/faturalar) muhasebeleştirilmesi Stoktan muhasebeleştirme işlemi için öncelikle tanımlamaların tam ve doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

Detaylı

FATURA Fatura kayıtları sekmesinden Alış Faturası- Satış Faturası- Alış İade Faturası- Satış İade Faturası ve Hızlı Satış Faturasını girebilirsiniz.

FATURA Fatura kayıtları sekmesinden Alış Faturası- Satış Faturası- Alış İade Faturası- Satış İade Faturası ve Hızlı Satış Faturasını girebilirsiniz. FATURA Fatura kayıtları sekmesinden Alış Faturası- Satış Faturası- Alış İade Faturası- Satış İade Faturası ve Hızlı Satış Faturasını girebilirsiniz. Şimdi Fatura nın içindeki sekmeleri ve sekmelerin içindeki

Detaylı

STOKLAR. Stok Kartları Stok Fişleri Stok Sayım. Stok Kartları. a-stok Kartı Ekleme

STOKLAR. Stok Kartları Stok Fişleri Stok Sayım. Stok Kartları. a-stok Kartı Ekleme STOKLAR Stok Kartları Stok Fişleri Stok Sayım Stok Kartları a-stok Kartı Ekleme Stok kartı eklemek için öncelikle sol taraftaki STOK menüsünden STOK KARTLARI na tıklayınız. Açılan pencerede üst taraftaki

Detaylı

AKINSOFT OtoPark. Yardım Dosyası

AKINSOFT OtoPark. Yardım Dosyası Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 23.07.2012 1 1. ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı bütün kapalı ve açık otoparklar için geliştirdiği, araçların giriş-çıkış işlemleri, plaka tanıma

Detaylı

Bilge Elektronik Ltd. Şti. Eczanem Otomasyon Sistemi. Personel Modülü Kullanım Kılavuzu

Bilge Elektronik Ltd. Şti. Eczanem Otomasyon Sistemi. Personel Modülü Kullanım Kılavuzu Bilge Elektronik Ltd. Şti. Eczanem Otomasyon Sistemi Personel Modülü Kullanım Kılavuzu 1 1. GİRİŞ... 3 2. YÖNETİCİ GİRİŞİ... 4 3. PERSONEL TANIMLARI... 4 3.1 Personel Tanımlarına Erişim... 4 3.2 Personel

Detaylı

Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü

Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü Bilge Elektronik Ltd. Şti. Eczanem Otomasyon Sistemi Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü 1 1. SELÇUK/AS/NEVZAT/DİLEK Ecza Depoları E-Fatura Aktarımı.. 3 2. HEDEF Ecza Deposu E-Fatura Aktarımı..

Detaylı

WOLVOX Mobil Satış PDA

WOLVOX Mobil Satış PDA AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 01.Mart.2011 Sayfa 1 İçindekiler Dizini 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. BAĞLANTISI VE KULLANIMI...3 2.1. Ayarlar...3 2.2. Merkez

Detaylı

1 Barkomatik Barkod Otomasyon Sistemi 2009-2013

1 Barkomatik Barkod Otomasyon Sistemi 2009-2013 1 Barkomatik Barkod Otomasyon Sistemi 2009-2013 BarkomatikPOS Barkomatik Mucizesi olarak bilinen bilgisayarsız sistemlerimizin kolay ve hızlı kullanım özeliği olan yazılımlarına paralel olarak hazırlanan

Detaylı

BİLNEX YAZILIM. Bilnex POS v3 Satış Ekranı Destek Dökümanı

BİLNEX YAZILIM. Bilnex POS v3 Satış Ekranı Destek Dökümanı BİLNEX YAZILIM Bilnex POS v3 Satış Ekranı Destek Dökümanı 2016 BİLNEX QUANTUM V3 PROGRAMLARINDA PERAKANDE SATIŞ Bilnex Pos perakende satış noktalarında (market, mağaza, kırtasiye, kuruyemişçi, hediyelik

Detaylı

SATIŞ EKRANININ KULLANIMI:

SATIŞ EKRANININ KULLANIMI: , Teperes KULLANIM PROGRAMI ÇALIŞTIRMAK: Programı çalıştırmak için masa üstündeki, Teperes Sale simgesine çift tıklayınız. Açılan pencerede işlem yapılacak P.O.S u ( point tof sale) seçiniz ve satış görünümüne

Detaylı

Kullanıcı Giriş Ekranı

Kullanıcı Giriş Ekranı Tarih: 01.12.2010 Mobilteg Saha Satış Otomasyonu Terminal Kullanım Kılavuzu (V.2x) Aşağıda bilgilerini bulacağınız Saha Satış Otomasyonu El Terminali tarafı kullanım bilgileri o günkü sürüme göre hazırlanmıştır.

Detaylı

bayi.obaperdesan.com.tr Kullanıcı Dokumanı

bayi.obaperdesan.com.tr Kullanıcı Dokumanı bayi.obaperdesan.com.tr Kullanıcı Dokumanı Bayi siparişlerinin giriş ve ekstre takibini yapmak üzere geliştirdiğimiz web sitemiz bayi.obaperdesan.com.tr nin kullanımı bu dokumanda açıklanmıştır. Siteye

Detaylı

Barkomatik. Stok Yönetimi. Ürün Yönetimi. Kullanım Kılavuzu

Barkomatik. Stok Yönetimi. Ürün Yönetimi. Kullanım Kılavuzu Barkomatik Stok Yönetimi Ürün Yönetimi Kullanım Kılavuzu A- Ürün Menü İşlemleri... 4 1- Ürün Ekleme... 4 2- Ürün Silme... 6 3- Ürün Değiştirme... 6 4- Azalanlar... 7 5- Hareketler... 7 7- Barkod Yazdırma...

Detaylı

YORKA TİCARİ STARTER EĞİTİM DÖKÜMANI

YORKA TİCARİ STARTER EĞİTİM DÖKÜMANI YORKA TİCARİ STARTER EĞİTİM DÖKÜMANI Yorka Ticari Starter Yazılımı, Temel ön muhasebe ve cari ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanmış bir versiyondur. 5 Ana modülden oluşmaktadır: Cari Hesaplar Stok

Detaylı

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.08.2014 1 1- PROGRAM HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı zirai tarım ilaçları satan firmalara hitap etmektedir. Zirai ilaç kayıtları, formülasyon,

Detaylı

CARİ MODÜL. Cari Kart Nasıl Açılır.

CARİ MODÜL. Cari Kart Nasıl Açılır. 1 CARİ MODÜL Carilerimizi (çalıştığımız müşteri, tedarikçi, satıcı şahıs ya da firmalar) tanımladığımız modüldür.tüm cari işlemlerimizi bu modulde cari cari takip edebilir, firmalara ait işlemleri yapabilir,

Detaylı

TSN Portal. Kullanım Kılavuzu

TSN Portal. Kullanım Kılavuzu TSN Portal Kullanım Kılavuzu KAYAPORT 2012 1 İÇİNDEKİLER: A. TSN PORTAL SİSTEMİNE GİRİŞ 1. Başlarken 2. TSN Ekranına Giriş 3. TSN Portal Ara Yüzü 3.1. Menüler 3.1.1. Yeni Servis Kaydı 3.1.2. Servis Listesi

Detaylı

HIZLI SATIŞ MODÜLÜ. Kullanıcıya Sunduğu İmkânlar Nelerdir?

HIZLI SATIŞ MODÜLÜ. Kullanıcıya Sunduğu İmkânlar Nelerdir? HIZLI SATIŞ MODÜLÜ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü olan Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara uyumlu olarak tasarlanmıştır. Bakkallar,

Detaylı

Demsilver Muhasebe Programı

Demsilver Muhasebe Programı Demsilver Muhasebe Programı Demsilver Muhasebe Programı; Stok,Cari,Fatura, İrsaliye, Kasa, Banka, Çek, Senet ve Raporlama Mödüllerinden Oluşur. CARİ Muhasebe Programında Sınırsız cari kart açabilirsiniz

Detaylı

SysMondPOS Kurulum ve Kullanım Klavuzu

SysMondPOS Kurulum ve Kullanım Klavuzu SysMondPOS Kurulum ve Kullanım Klavuzu Murat YALÇINSOY Ayhan UYSAL www.sysmond.com.tr [30.11.2012] Revizyon No: 0 İçindekiler SYSPCPOS KURULUM KLAVUZU... 3 SysPCPOS Ayarları... 3 SysMOND Ayarları ve Tanımlamaları...

Detaylı

Ana Sayfaya Git. Yukarıdaki adrese tıklayıp, sizlere e-posta ile iletilen, «Kullanıcı adı» ve «Şifre» bilgileriniz ile giriş yapınız.

Ana Sayfaya Git. Yukarıdaki adrese tıklayıp, sizlere e-posta ile iletilen, «Kullanıcı adı» ve «Şifre» bilgileriniz ile giriş yapınız. Yukarıdaki adrese tıklayıp, sizlere e-posta ile iletilen, «Kullanıcı adı» ve «Şifre» bilgileriniz ile giriş yapınız. Sisteme giriş yapıldıktan sonra karşımıza bu ekran gelir. Burada sol üstte bulunan

Detaylı

PERAKENDE SATIŞ PROGRAMI Versiyon 1.0

PERAKENDE SATIŞ PROGRAMI Versiyon 1.0 PERAKENDE SATIŞ PROGRAMI Versiyon 1.0 Doc versiyon 0.1 1 İçindekiler GİRİŞ...3 PARAMETRELER...4 ANA EKRAN...4 SATIŞ EKRANI...6 SATIŞ İADE...7 FATURA SİLME...7 TAHSİLAT...8 STOK REHBERİ...8 ÖDEME TİPİ...9

Detaylı

UZMAN VERGİ KULLANIM KILAVUZU

UZMAN VERGİ KULLANIM KILAVUZU UZMAN VERGİ KULLANIM KILAVUZU HSD KARAS Yazılım Arge Ve Danışmanlık Ticaret A.Ş. YTÜ Teknopark B2 Blok No:124 Esenler / İSTANBUL 0 212 483 74 64 www.uzmanvergi.com www.twitter.com/uzmanvergi www.facebook.com/uzmanvergi

Detaylı

AGSoft Kasa ve Cari Hesap Takip Programı Kullanım Kılavuzu

AGSoft Kasa ve Cari Hesap Takip Programı Kullanım Kılavuzu Giriş Bölümünün Kullanımı: Program ilk açıldığında karşımıza çalışmak istediğimiz Firma Kodu ile firma seçim ve Çalışma Yılı ile firma çalışma yılı seçimi bölümü gelir. Bu bölümde en son giriş yapılan

Detaylı

AKINSOFT NetDental. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.04.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT NetDental. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.04.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.04.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ Laboratuar ile çalışan doktor kayıtları, dişler üzerinde yapılan işlemler, doktorların ödeme bilgileri,

Detaylı

AKINSOFT WOLVOX Mobil Satış PDA

AKINSOFT WOLVOX Mobil Satış PDA AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT WOLVOX Mobil Satış programı sayesinde, aktif saha çalışmalarında pazarlamacılarınız;

Detaylı

HESAP PLANI DEĞİŞİKLİĞİ

HESAP PLANI DEĞİŞİKLİĞİ HESAP PLANI DEĞİŞİKLİĞİ Hesap Planı, önceden fiş içerisinde ve diğer alanlarda (hesap kodu tanımlanması gereken alanlar) ekranın üst tarafına otomatik geliyor veya Alt+3 tuş kombinasyonu ile görüntüleniyordu.

Detaylı

1. Admin kullanıcı ile sisteme giriş yapınız. Ekranın sağ üstünde yer alan defter yaprakları ikonuna tıklayınız.

1. Admin kullanıcı ile sisteme giriş yapınız. Ekranın sağ üstünde yer alan defter yaprakları ikonuna tıklayınız. Luca Koza Ticari Paket ve Kurumsal Çözümler ürününe E-Fatura uygulaması çözümleri eklenmiştir. E-fatura uygulama çözümü 2 aşamada tamamlanmaktadır. 1. Luca Koza Ticari Paket ve Kurumsal Çözümler yazılımında

Detaylı

Seri Numarası Takibi Destek Dökümanı

Seri Numarası Takibi Destek Dökümanı BİLNEX YAZILIM Seri Numarası Takibi Destek Dökümanı Hazırlayan Sinan Karagöz BİLNEX QUANTUM V3 PROGRAMLARINDA SERİ NUMARASI TAKİBİ İŞLEMLERİ Bilnex Yazılım Programlarında bir ürün için tek bir stok kartı

Detaylı

OKÜ ÖĞRENCİ İŞLERİ YAZILIMI TANITIM SUNUSU. OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı http://bidb.osmaniye.edu.

OKÜ ÖĞRENCİ İŞLERİ YAZILIMI TANITIM SUNUSU. OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı http://bidb.osmaniye.edu. OKÜ ÖĞRENCİ İŞLERİ YAZILIMI TANITIM SUNUSU OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı http://bidb.osmaniye.edu.tr Osmaniye 2011 Otomasyona Giriş Otomasyona ilk giriş sırasında standart

Detaylı

AKINSOFT Barkod 4. AKINSOFT Barkod 4 Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT Barkod 4. AKINSOFT Barkod 4 Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT AKINSOFT Barkod 4 Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ Barkod 4 programı, her türlü barkod etiketi, raf etiketi ya da reyon etiketi

Detaylı

AKINSOFT ProKuaför. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT ProKuaför. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.12.2010 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ Müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve kurumsallaşmak isteyen tüm kuaförlere hitap eden programı

Detaylı

NPratik Yazılım Kurulum Kılavuzu. Yedekleme İşlemi

NPratik Yazılım Kurulum Kılavuzu. Yedekleme İşlemi NPratik Yazılım Kurulum Kılavuzu Herhangi bir neden ile bilgisayarınızı formatlamadan önce NPratik Yazılım Verilerinizi yedeklemeniz gerekmektedir. Programı ilk defa kuruyorsanız NPratik Yazılım Kurulum

Detaylı

NOS GARAGE ECOEĞİTİM DÖKÜMAN

NOS GARAGE ECOEĞİTİM DÖKÜMAN NOS GARAGE ECOEĞİTİM DÖKÜMAN 1. Program Açılışı : Masa üstünde yer alan NOS GARAGE simgesine tıklanır. Kullanıcı adı otomatik gelir. Şifre yazılır ve TAMAM Butonuna basılır. 2. Program Menü Yönetimi :

Detaylı

GUSTOLOJİ ÖN MUHASEBE PROGRAMI

GUSTOLOJİ ÖN MUHASEBE PROGRAMI GUSTOLOJİ ÖN MUHASEBE PROGRAMI STOK CARİ BANKA KASA FATURA ÇEK/SENET PERSONEL TOPLU SMS RAPORLAR DÖVİZ KUR HESABI GUSTOLOJİ ÖN MUHASEBE PROGRAMI GENEL ÖZELLİKLERİ Muhasebe Programı istediğiniz para biriminden

Detaylı

SYTP ÜYELİK İŞLEMLERİ

SYTP ÜYELİK İŞLEMLERİ 1-)Kullanıcı,tarayıcının adres çubuğuna, bağlı bulunduğu ilin sytp linkini yazdığı zaman karşısına ilk olarak sağ taraftaki gibi bir ekran gelir. 2-)Sisteme üye olacak olan eczane kullanıcısı sağ taraftaki

Detaylı

START İçindekiler Kasa 2/17

START İçindekiler Kasa 2/17 Kasa LOGO Ocak 2012 İçindekiler Kasalar... 3 Kasa Bilgileri... 4 Kasa Hesap Özeti... 5 Hesap Özeti Grafiği... 5 Kasa Ekstresi... 6 Kasa İşlemleri... 7 Kasa İşlem Türleri... 8 Kasa Cari Hesap İşlemleri...

Detaylı

Ecat 8. Hakbim Bilgi İşlem A.Ş. Versiyon

Ecat 8. Hakbim Bilgi İşlem A.Ş. Versiyon Ecat 8 Hakbim Bilgi İşlem A.Ş. Versiyon 2015 01.01 1 Ecat8 Nedir? Firmaların elektronik yedek parça kataloğu ihtiyacını karşılamak için Hakbim Bilgi İşlem tarafından geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam

Detaylı

KURUMSAL BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ

KURUMSAL BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ KURUMSAL BİLGİ YÖNETİM SİSTEMLERİ SATINALMA SÜREÇLERİ TAŞINIR MAL TAKİP SİSTEMİ ANALİTİK BÜTÇE VE TAHAKKUK ESASLI MUHASEBE UYGULAMALARI YARDIM KILAVUZU ELEMENT BİLGİSAYAR LTD. ŞTİ. 1 İÇİNDEKİLER 0.PROGRAMA

Detaylı

BU CİHAZ BİLGİSAYAR BAĞLANTILI SİSTEM OLMAYIP, BAĞLI OLDUĞU BİLGİSAYAR İLE DEVAMLI İLETİŞİM YAPMAMAKTADIR. Mali Onaylı Yazarkasa

BU CİHAZ BİLGİSAYAR BAĞLANTILI SİSTEM OLMAYIP, BAĞLI OLDUĞU BİLGİSAYAR İLE DEVAMLI İLETİŞİM YAPMAMAKTADIR. Mali Onaylı Yazarkasa Hugin ALPHA Alpha ER-425TX ER-350N BU CİHAZ BİLGİSAYAR BAĞLANTILI SİSTEM OLMAYIP, BAĞLI OLDUĞU BİLGİSAYAR İLE DEVAMLI İLETİŞİM YAPMAMAKTADIR. Mali Onaylı Yazarkasa 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 Bilgisayar

Detaylı

TEFBİS SİSTEMİ KULLANIMI

TEFBİS SİSTEMİ KULLANIMI TEFBİS SİSTEMİ KULLANIMI SİSTEM GİRİŞ: TEFBİS Sistemine http://tefbis.meb.gov.tr adresini kullanarak girebilirsiniz. Giriş için, kullanıcı adı olarak kurumunuzun İLSİS kodunun başına 90000 eklenmiş halini

Detaylı

TEBEOS KULLANICILARIMIZIN DİKKATİNE

TEBEOS KULLANICILARIMIZIN DİKKATİNE Konu : 6.8.2.6 Versiyon Güncellemesi Hakkında Tarih : 22.04.2014 Sayı :00014/22022014 TEBEOS KULLANICILARIMIZIN DİKKATİNE Sayın Meslektaşlarımızdan gelen öneriler doğrultusunda düzenlenmiş TEBEOS Programınızın

Detaylı

Bloglar için en çok tercih edilen düzen 1.düzendir. Yani En son yazılarımın listesi. Sizlerde ödeviniz için bu düzeni seçebilirsiniz.

Bloglar için en çok tercih edilen düzen 1.düzendir. Yani En son yazılarımın listesi. Sizlerde ödeviniz için bu düzeni seçebilirsiniz. BLOG PROJE ÖDEVİ BLOG NASIL AÇILIR? 1.Adım: Kayıt Olma Üst menüde yer alan Kaydol butonuna basarak kayıt işlemini başlatın. Diğer bir seçenek ise Web Sitesi Oluştur butonuna basmak. İki butonda aynı yere

Detaylı

UYGULAMA YARDIM DOKÜMANI

UYGULAMA YARDIM DOKÜMANI ios UYGULAMA YARDIM DOKÜMANI İçerikler Uygulamaya Giriş... 3 Klasörler... 6 Belge Görüntüleme ve İşlemler... 7 Paraf İşlemi... 7 Red İşlemi... 8 Mobil İmza İşlemi... 8 İlgi ve Ek Görüntüleme... 9 Havale

Detaylı

T.C. istanbul ÜNiVERSiTESi ÖĞRENCi BiLGi SiSTEMi. ÖĞRETiM ELEMANI KULLANIM KILAVUZU

T.C. istanbul ÜNiVERSiTESi ÖĞRENCi BiLGi SiSTEMi. ÖĞRETiM ELEMANI KULLANIM KILAVUZU T.C. istanbul ÜNiVERSiTESi ÖĞRENCi BiLGi SiSTEMi ÖĞRETiM ELEMANI KULLANIM KILAVUZU 1 1. Sisteme Giriş Nokta Üniversite Otomasyonu sistemini kullanabilmek için öncelikle Windows işletim sisteminde bulunan

Detaylı

KL Retail D-POS. Kullanıcı El Kitabı

KL Retail D-POS. Kullanıcı El Kitabı KL Retail D-POS Kullanıcı El Kitabı Telif Hakkı Copyright 2007-2013 KALEM YAZILIM Tüm hakları saklıdır. Bu kullanım kılavuzu ve içerisinde açıklanan yazılım, lisans kapsamında sunulmuş olup, sadece söz

Detaylı

BMRD.exe dosyası ile yapılır (BMDE.EXE kurulumunda c:\byte\entegre\bmrd:exe olarak gelir.)

BMRD.exe dosyası ile yapılır (BMDE.EXE kurulumunda c:\byte\entegre\bmrd:exe olarak gelir.) Dizaynlar ; BMRD.exe dosyası ile yapılır (BMDE.EXE kurulumunda c:\byte\entegre\bmrd:exe olarak gelir.) Kurulum dosyasında içerisinde fatura.xml ve tahsilat.xml olarak yer alan dizaynlar BMRD.EXE ile değiştirilir

Detaylı

LUCA YENİ ARAYÜZ UYGULAMASI

LUCA YENİ ARAYÜZ UYGULAMASI LUCA YENİ ARAYÜZ UYGULAMASI İçindekiler LUCA Yeni Arayüz Uygulaması... 1 Fiş Listesi Kullanımı... 3 Yeni Fiş... 7 KDV Hesapları... 16 KDV Hesapları Örnek Uygulamalar... 17 Fiş Ayarları... 21 Kısa Yollar...

Detaylı

TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ

TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ NOTERLİK BİLGİ SİSTEMİ Değişiklik Numarası: 1.2 02/11/2011 İÇİNDEKİLER 1 İÇİNDEKİLER... 2 ŞEKİL LİSTESİ... 3 TANIMLAR LİSTESİ... 4 KISALTMALAR LİSTESİ... 4 1.... 5 2. NA GİRİŞ... 6 3. YENİ DEFTER ONAY

Detaylı

KOLAY SİPARİŞ TAKİBİ v4

KOLAY SİPARİŞ TAKİBİ v4 KOLAY SİPARİŞ TAKİBİ v4 KISA TANITIM DOKÜMANI PROGRAMDA NELER VAR Bu doküman, Kolay Sipariş Takibi programının temel özelliklerini size kısaca tanıtmak ve programı kısa sürede kavramanızı sağlanmak için

Detaylı

NEW LOGO FUAR SİPARİŞ PAKETİ

NEW LOGO FUAR SİPARİŞ PAKETİ NEW LOGO FUAR SİPARİŞ PAKETİ Gerekli Kurulum Dosyaları 1.)Terminalden gelen siparişlerimizin Logo programına entegrasyonu için New Logo Order Transfer programı kullanılacaktır. 2-)Elterminali ile sipariş

Detaylı

HATTAT TARIM. Müşteri HATTAT TARIM 2013

HATTAT TARIM. Müşteri HATTAT TARIM 2013 203 HATTAT TARIM Müşteri Bayi/Müşteri Portali Customer Web Gate: İnternet üzerinden Satınalma işlemi yapabilir, Teslimatlarınıza, Muhasebesel kayıtlarınıza,satınalma Raporlarınıza, (Anket-Duyuru-Uyarı)

Detaylı

TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ

TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ NOTERLİK BİLGİ SİSTEMİ UYGULAMASI KULLANIM Değişiklik Numarası: 1.5 14/11/2011 İÇİNDEKİLER 1 İÇİNDEKİLER... 2 ŞEKİL LİSTESİ... 3 TANIMLAR LİSTESİ... 4 KISALTMALAR LİSTESİ... 4 1. UYGULAMASI... 5 2. UYGULAMASINA

Detaylı

İnternetten Kredi Kartı İle Online Tahsilat

İnternetten Kredi Kartı İle Online Tahsilat İnternetten Kredi Kartı İle Online Tahsilat Bayileriniz kendi müşterilerine yaptıkları satışların tutarını sizin online tahsilat sisteminizden size ödeyecekler ve bayilerinizin satış ciroları direkt olarak

Detaylı

Logo Market Satınalma. Kullanıcı El Kitabı

Logo Market Satınalma. Kullanıcı El Kitabı Logo Market Satınalma Kullanıcı El Kitabı 2013 Logo Market Satınalma 1-Logo Market Modülünde Satınalma Tarafının Kullanılabilirliği İçin Öncelik Taşıyan Bazı Kayıtların Sisteme Girilmiş Olması Gerekmektedir

Detaylı

MATRİKS VERİ TERMİNALİ GELİŞMİŞ ALARM

MATRİKS VERİ TERMİNALİ GELİŞMİŞ ALARM MATRİKS VERİ TERMİNALİ GELİŞMİŞ ALARM Versiyon 7.0.8 1.12.2013 Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. MATRİKS VERİ TERMİNALİ GELİŞMİŞ ALARM İçindekiler 1. İlk Bilgiler... 2 2. Sekmeler (Alarm Tanımlama

Detaylı

MEBİS Kullanım Kılavuzu. Öğretim Elemanı Yeni. 2013-2015 - İstanbul Medipol Üniversitesi

MEBİS Kullanım Kılavuzu. Öğretim Elemanı Yeni. 2013-2015 - İstanbul Medipol Üniversitesi MEBİS Kullanım Kılavuzu Öğretim Elemanı Yeni 2013-2015 - İstanbul Medipol Üniversitesi İçindekiler 1. Uzem 1. Uzem mebis.medipol.edu.tr adresine girdiğinizde sol alt tarafta bulunan seçeneklerden "Muzem

Detaylı

ASTSOFT YARDIM DÖKÜMANI

ASTSOFT YARDIM DÖKÜMANI ASTSOFT YARDIM DÖKÜMANI (MUHASEBE / FİNANS MODÜLÜ) VERSION 1.03 ( 01.09.2013 ) AST MUHASEBE KAYIT İŞLEMLERİ Diğer modüllerden aktarılan bilgiler AST MUHASEBE SİSTEM İNE entegre olarak aktarılır. Bu bilgilere

Detaylı

fastpay Uygulamasına Nasıl Kayıt olur ve Giriş Yapabilirim?

fastpay Uygulamasına Nasıl Kayıt olur ve Giriş Yapabilirim? 1 fastpay nedir? Cep Telefonuma Nasıl Yükleyebilirim? fastpay Uygulamasına Nasıl Kayıt olur ve Giriş Yapabilirim? fastpay den Hangi İşlemleri Yapabilirim? fastpay Kampanyaları Sıkça sorulan sorular 2 Nedir?

Detaylı

AKINSOFT Tahsilex. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT Tahsilex. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA GENEL BİLGİ AKINSOFT programı, fatura tahsilatı yapan tüm işletmelere hitap etmektedir. Program içerisinde

Detaylı

AGSoft Okul Aidat Takip Programı Kullanım Kılavuzu

AGSoft Okul Aidat Takip Programı Kullanım Kılavuzu Giriş: Program ilk açıldığında karşımıza çalışmak istediğimiz İşletme Çalışma Yılı ve Aidat Dönemi seçim bölümü gelir. İşletme Çalışma Yılı: İşletme defterinin yılı bu bölümden seçilir. Eğer kayıt yapılmamış

Detaylı

OKULSPORLARI BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU http://www.okulsportal.gsb.gov.tr

OKULSPORLARI BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU http://www.okulsportal.gsb.gov.tr OKULSPORLARI BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU http://www.okulsportal.gsb.gov.tr 1.AŞAMA : SİSTEME GİRİŞ http://okulsportal.gsb.gov.tr/ adresinden Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemine tıklayarak

Detaylı

Yapılacak Đşlemler: Koşuyolu, Asmadalı Sk No:29 Kadıköy Tel :444-3282 Faks: (216)325-5664 www.datasoft.com.tr

Yapılacak Đşlemler: Koşuyolu, Asmadalı Sk No:29 Kadıköy Tel :444-3282 Faks: (216)325-5664 www.datasoft.com.tr Datasoft Yazılım BBS (Büro Bilgi Sistemi) Programında Müşteri Kira Bilgilerinin Tanımlanması, Muhasebe, Đşletme Defteri ve BBS Programında Entegre Kira Kaydı Oluşturması Datasoft Yazılım BBS (Büro Bilgi

Detaylı

Poly Pad C504. Anafen Uygulamaları İndirme - kullanma

Poly Pad C504. Anafen Uygulamaları İndirme - kullanma Poly Pad C504 Anafen Uygulamaları İndirme - kullanma PolyPad C504 model tabletinizi ilk açtığınızda karşınıza çıkacak ekran görüntüsü yukarıdaki gibi olacaktır. Sistem ilk defa açıldığı için yapmanız gereken

Detaylı

AGSoft Çocuk Gelişim Takip Programı Kullanım Kılavuzu

AGSoft Çocuk Gelişim Takip Programı Kullanım Kılavuzu Giriş Bölümü: Program ilk açıldığında karşımıza Kullanıcı Adı ve Şifre giriş bölümü gelir. Kullanıcı Adı: Programa giriş yapacak kullanıcının kodunu ve şifresini yazdıktan sonra Tamam tuşu ile programa

Detaylı

DUYARRULMAN.COM KULLANIM REHBERİ. Web sitemizi ziyaret eden değerli ziyaretçiler;

DUYARRULMAN.COM KULLANIM REHBERİ. Web sitemizi ziyaret eden değerli ziyaretçiler; DUYARRULMAN.COM KULLANIM REHBERİ Web sitemizi ziyaret eden değerli ziyaretçiler; Müşterilerimizden gelen istekler doğrultusunda web sitemizde yenilikler yaptık. Artık web sitemiz herkese açık değil, sadece

Detaylı

Sigorta Programı. Policede Müşteri bilgilerini detaylı olarak girebilirsiniz. her bir müşteriyi cari kart olarak algılar ve cari işlem yapabilirsiniz.

Sigorta Programı. Policede Müşteri bilgilerini detaylı olarak girebilirsiniz. her bir müşteriyi cari kart olarak algılar ve cari işlem yapabilirsiniz. Sigorta Programı Winpol Police, Cari,Kasa,Banka, Çek,Senet,Ödeme Planı,Fatura, Stok, Sms, İnsan Kaynakları, Kur Takibi, Personel, Uyarı Modüllerinden Oluşur. Police Modülü, Cari Mödül, Kasa Modülü, Banka

Detaylı

LKS2. Kredi Kartı Uygulamaları

LKS2. Kredi Kartı Uygulamaları LKS2 Kredi Kartı Uygulamaları LOGO Kasım 2006 İçindekiler LKS2 Kredi Kartı Uygulamalarında kullanılan parametreler... 3 Banka Hesabı Kayıt Türleri... 3 Geri Ödeme Planları... 4 Geri Ödeme Plan Bilgileri...

Detaylı

SysPOS KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU. www.sysmond.com.tr MERT YAZILIM LTD. ŞTİ. Erkan GÖZEN [10.09.2015] Revizyon No: 0

SysPOS KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU. www.sysmond.com.tr MERT YAZILIM LTD. ŞTİ. Erkan GÖZEN [10.09.2015] Revizyon No: 0 SysPOS KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU MERT YAZILIM LTD. ŞTİ. Erkan GÖZEN www.sysmond.com.tr [10.09.2015] 1 Revizyon No: 0 İçindekiler SysPOS Kurulumu Ve Kullanımı... Kurulum Kılavuzu... SysPOS Ayarları...

Detaylı

YEDEKLEME PROGRAMI KURULUM VE KULLANIMI

YEDEKLEME PROGRAMI KURULUM VE KULLANIMI YEDEKLEME PROGRAMI KURULUM VE KULLANIMI Kurulum 1..zip dosyasını açınız. 2. Açılan dosyanın içindeki Yedekleme klasörünü açınız. 3. Yedekleme.exe dosyasını açınız. 4. Üst pencerede ki ekran gözükecektir.

Detaylı

TekSoft Ajanda Pro yazılımınızı bilgisayarınıza kurmak son derece kolaydır. Tek yapmanız gereken indirdiğiniz kurulum programını çalıştırmaktır.

TekSoft Ajanda Pro yazılımınızı bilgisayarınıza kurmak son derece kolaydır. Tek yapmanız gereken indirdiğiniz kurulum programını çalıştırmaktır. Ajanda Kurulumu TekSoft Ajanda Pro yazılımınızı bilgisayarınıza kurmak son derece kolaydır. Tek yapmanız gereken indirdiğiniz kurulum programını çalıştırmaktır. Kurulum programı çalışınca aşağıdakine benzer

Detaylı

OKUL HABER EKLEME MODÜLÜ TANITIM DOSYASI. Okul haberlerinizi ilçemiz web sitesinde yayınlayabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

OKUL HABER EKLEME MODÜLÜ TANITIM DOSYASI. Okul haberlerinizi ilçemiz web sitesinde yayınlayabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. OKUL HABER EKLEME MODÜLÜ TANITIM DOSYASI Okul haberlerinizi ilçemiz web sitesinde yayınlayabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. http://maltepe.meb.gov.tr/mebpanel adresine giriniz.

Detaylı

ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU

ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU Kullanıcı Girişi: Giriş ekranınd sisteme giriş yapılır. dan kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilip giriş butonuna basılarak Sistem Ekranı: 4 2 1 2 3 Klasörler

Detaylı

1. Daha önce bilgisayarınıza USB bağlantı noktasından hiç kurup kullanmadığınız bir USB yazıcı paylaşacaksanız, lütfen tıklayınız.

1. Daha önce bilgisayarınıza USB bağlantı noktasından hiç kurup kullanmadığınız bir USB yazıcı paylaşacaksanız, lütfen tıklayınız. USB Yazıcı Paylaşımı Windows Vista USB Yazıcı Paylaşımı 1.1 USB bağlantı noktasından hiç kurup kullanmadığınız bir USB yazıcı paylaştırma 1.2 Bilgisayarınıza USB portundan direkt bağlı ve aktif olarak

Detaylı

ZİRVEDRİVEWEB YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU

ZİRVEDRİVEWEB YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU ZİRVEDRİVEWEB YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU Kullanıcı Girişi:Giriş ekranınd dan kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilip giriş butonuna basılaraksisteme giriş yapılır. Sistem Ekranı: 4 2 Klasörler Dosyalar

Detaylı

ANDROID UYGULAMA YARDIM DOKÜMANI

ANDROID UYGULAMA YARDIM DOKÜMANI ANDROID UYGULAMA YARDIM DOKÜMANI İçerikler Uygulamaya Giriş... 3 Klasörler... 4 Belge Görüntüleme ve İşlemler... 5 Paraf İşlemi... 5 Red İşlemi... 6 İmza İşlemi... 6 İlgi ve Ek Görüntüleme... 6 Güvenli

Detaylı

10 ADIMDA KR AKADEMİ DVD İZLEME PROGRAMI KULLANIM KLAVUZU

10 ADIMDA KR AKADEMİ DVD İZLEME PROGRAMI KULLANIM KLAVUZU 10 ADIMDA KR AKADEMİ DVD İZLEME PROGRAMI KULLANIM KLAVUZU 1. Adım (Program Kurulumu Başlatma): KR Akademi KPSS DVD Setiniz içinde yer alan derslerden herhangi birinin 1. DVD sini DVD-ROM a takıp, DVD yi

Detaylı

ÜYE LOGIN. Oda tarafından verilen kullanıcı adı, parola ve şifre ile üyelerin bilgilerini kendilerinin güncellemesini sağlayan bölümdür.

ÜYE LOGIN. Oda tarafından verilen kullanıcı adı, parola ve şifre ile üyelerin bilgilerini kendilerinin güncellemesini sağlayan bölümdür. ÜYE LOGIN Oda tarafından verilen kullanıcı adı, parola ve şifre ile üyelerin bilgilerini kendilerinin güncellemesini sağlayan bölümdür. İnternet tarayıcınızdan http://jfmobis.jfmo.org.tr/uye/ adresine

Detaylı

Yeni Adrese Tebligat Gönderim İşlemleri

Yeni Adrese Tebligat Gönderim İşlemleri Yeni Adrese Tebligat Gönderim İşlemleri Yeni Adrese Tebligat Gönderim İşlemleri İÇİNDEKİLER Yeni Adrese Tebligat Gönderilme Aşamaları (Barkodsuz)... 3 YENİ ADRESE TEBLİGAT GÖNDERİLMESİ... 3 1- Tebliğ Durumu

Detaylı

Resimdeki alandan tarih aralığı belirterek de (testlerin hasta hesabına aktarıldığı tarihi baz alır). İstek yapılan hasta listesine ulaşabilirsiniz.

Resimdeki alandan tarih aralığı belirterek de (testlerin hasta hesabına aktarıldığı tarihi baz alır). İstek yapılan hasta listesine ulaşabilirsiniz. LABORATUAR MODÜLÜ GENEL İŞLEYİŞ Meddata laboratuar modülünde hastalarınızı dosya numarasıyla onaylı işlemleri id numarasıyla kolaylıkla erişebilirsiniz. Bunun için ilgili alanlara numaraları girip enter

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1. E-DEVLET SİSTEMİNE GİRİŞ... 2 2. KULLANICI İŞLEM MENÜSÜ... 6

İÇİNDEKİLER 1. E-DEVLET SİSTEMİNE GİRİŞ... 2 2. KULLANICI İŞLEM MENÜSÜ... 6 İÇİNDEKİLER. E-DEVLET SİSTEMİNE GİRİŞ.... KULLANICI İŞLEM MENÜSÜ... 6.. YENİ DÖNEM AÇMA... 6.. EĞİTİM DÖNEMLERİ LİSTELE... 7.3. DÖNEME DERS EKLEME/SİLME... 8.4. DERS LİSTELEME... 9.5. DÖNEME KURSİYER EKLEME/SİLME...

Detaylı

InnGenius. InnGenius Ana Ekran...2. Rezervasyon İşlemleri...4. Grup Rezervasyon İşlemleri...8. Housekeeping...10

InnGenius. InnGenius Ana Ekran...2. Rezervasyon İşlemleri...4. Grup Rezervasyon İşlemleri...8. Housekeeping...10 InnGenius Vega Yazılım ın en son ürünü InnGenius PMS küçük ve orta ölçekli otel,motel, pansiyon gibi misafir ağırlayan işletmelerin oda kontrolü, satış kanallarının yönetimi ve perakende satışlarını kontrol

Detaylı

HIZLI KULLANMA KLAVUZU

HIZLI KULLANMA KLAVUZU HIZLI KULLANMA KLAVUZU 7, 10 MODELLER : HOMEPRO vivimat PRO3 HOMEPRO vivimat COMFORT HOMEPRO vivimat PRIME HOMEPRO vivimat LITE SİSTEME GİRİŞ / LOGIN Ev içerisinden kullanmak için (LAN) iç IP kutusuna

Detaylı

İÇİNDEKİLER

İÇİNDEKİLER Bageturk Fırıncılar Portalı Kullanım Klavuzu 2013 İÇİNDEKİLER ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Fırıncılar Portalı Web Adresi...2 Fırıncılar

Detaylı

Giriş. Basit Muhasebe Nedir?

Giriş. Basit Muhasebe Nedir? Kullanım Kılavuzu İçindekiler Giriş... 4 Fatura Şablonu Oluşturma... 6 Hesap Ekstresi... 8 Müşteri Raporu... 9 KDV Raporu...10 Gelirler...11 Giderler...12 Fatura...13 Yeni Fatura...14 Yeni Müşteri / Firma

Detaylı

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz;

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

ÖĞRENCİ İNTERNET MODÜLÜ KULLANIM KLAVUZU

ÖĞRENCİ İNTERNET MODÜLÜ KULLANIM KLAVUZU ÖĞRENCİ İNTERNET MODÜLÜ KULLANIM KLAVUZU Otomasyona Giriş Otomasyona ilk giriş sırasında standart olarak; Kullanıcı Adı: Öğrenci Numarası Şifre: T.C. Kimlik numaranızın ilk 5 hanesi olarak belirlenir.

Detaylı

Yüksek Seçim Kurulu. Oy Verme Günü Belirleme (Randevu)Sistemi Kullanım Kılavuzu. Her hakkı saklıdır 2014,T.C. Yüksek Seçim Kurulu

Yüksek Seçim Kurulu. Oy Verme Günü Belirleme (Randevu)Sistemi Kullanım Kılavuzu. Her hakkı saklıdır 2014,T.C. Yüksek Seçim Kurulu Yüksek Seçim Kurulu Oy Verme Günü Belirleme (Randevu)Sistemi Kullanım Kılavuzu Her hakkı saklıdır 2014,T.C. Yüksek Seçim Kurulu İçindekiler Ekranlar ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. Programda veri gireceğiniz yerler beyaz renklidir. Sarı renkli alanlar hesaplama veya otomatik olarak gelen bilgilerdir.

KULLANIM KILAVUZU. Programda veri gireceğiniz yerler beyaz renklidir. Sarı renkli alanlar hesaplama veya otomatik olarak gelen bilgilerdir. Programın Ekran görüntüsü şekildeki gibidir: KULLANIM KILAVUZU Programda veri gireceğiniz yerler beyaz renklidir. Sarı renkli alanlar hesaplama veya otomatik olarak gelen bilgilerdir. Banka: Program kurulduğunda

Detaylı

Hamdi Ayhan www.safranbilisim.com SAFRAN DEPO STOK PROGRAMI YARDIM DOSYASI. Programın kurulumdan sonraki ilk açılış kullanıcı adı TEST şifre TEST dir

Hamdi Ayhan www.safranbilisim.com SAFRAN DEPO STOK PROGRAMI YARDIM DOSYASI. Programın kurulumdan sonraki ilk açılış kullanıcı adı TEST şifre TEST dir SAFRAN DEPO STOK PROGRAMI YARDIM DOSYASI 1-İLK AÇILIŞ Programın kurulumdan sonraki ilk açılış kullanıcı adı TEST şifre TEST dir Kullanıcı Adı ve şifre girildikten sonra aşağıdaki ekran gelir Bundan sonra

Detaylı

Admin. Admin.

Admin. Admin. Admin İçindekiler VeduBox Admin... 3 Ana Sayfa... 3 Ayarlar... 3 Genel... 3 Ödeme... 4 Ders... 4 Sms-Email... 4 Diğer... 5 Şube Yetkilileri... 5 Öğretmenler... 5 Kullanıcı İşlemleri... 5 Şubeler... 5 Şube

Detaylı

DARA PLUS OTEL MODULU

DARA PLUS OTEL MODULU DARA PLUS OTEL MODULU ROOM RACK (ODA KAYIT): REZERVASYON: Otelinizde kalmak için rezervasyon yaptıran müşterilerinizin rezervasyon kaydını açabileceğiniz alandır. Kayıt sekmesinden müşterinizin rezervasyonuna

Detaylı

Bay-t Entegre_PRO ile Rekabet avantajı yakalayın!!!!

Bay-t Entegre_PRO ile Rekabet avantajı yakalayın!!!! Bay-t Entegre_PRO ile Rekabet avantajı yakalayın!!!! - Sektörünüze özel stoklar ile kullanımınıza hazır. - Dokunarak veya mouse ile çok kolay kullanabilirsiniz. - Menü, paket tanımlayarak satış yapabilirsiniz.

Detaylı

Datasoft Yazılım Genel Muhasebe Programı Defter Dökümleri Kılavuzu

Datasoft Yazılım Genel Muhasebe Programı Defter Dökümleri Kılavuzu Datasoft Yazılım Genel Muhasebe Programı Defter Dökümleri Kılavuzu Uygulamanın Đçeriği: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı 19 Aralık 2012 tarih ve 28502 sayılı Resmi gazetede yayınladığı

Detaylı

A - Kurulum; 1 Serkom Restaurant Yönetim Sistemleri 2009-2013. 1) Serkom RYS Program Giriş ekranı,

A - Kurulum; 1 Serkom Restaurant Yönetim Sistemleri 2009-2013. 1) Serkom RYS Program Giriş ekranı, 1 1) Serkom RYS Program Giriş ekranı, Program girişi çalıştırıldıktan sonra aşağıdaki ekran karşımıza gelecektir. Bu ekranda kullanıcı adı ve şifresi sorulmaktadır. Default olarak kullanıcı adı : Admin,

Detaylı

Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri. Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi

Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri. Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Anadolu Üniversitesi Sınav Sistemi Genel Bilgi... 2 Giriş İşlemleri... 2 Sınav Seçme... 4 Bina Bilgileri... 5 Bina Ekleme...

Detaylı