Bu kitapta anlatılanları sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz."

Transkript

1

2 Katipos cihazının montajı 2 Giriş 3 Kullanıcı tanımları ve yetkilendirme 3 Ürün (Stok) işlemleri 3 Stok tanımlama 4 Barkod ve raf etiketi yazdırma 4 Stok uyarı sistemi 5 Cari işlemleri 5 Cari tanımlama 5 Cari arama ve seçme 6 Cari hareketleri inceleme 6 Cari risk limiti 7 Kara listeye ekleme 8 Ayarlar 8 Buton tanımlama 9 Yedek ayarları 9 Lisanslama 11 Sabit tanımlar 11 Satış ekranının tanıtımı 13 Satış işlemi 16 Nakit satış 16 Veresiye satış 16 Kredi kartı ile satış 16 Parça tahsilatlı satış 16 Satış bekletme işlemi 17 Bilgi fişi yazdırma 17 Miktar / birim fiyat değiştirme 17 İskonto uygulama 17 Bonus kullanma 17 Fiyat gör özelliği 18 Tahsilat 18 Ödeme 19 Ürün alış 19 İade alış 20 Raporlar 20 Ürün maliyet satış analizi 20 Kasa raporu 20 Bakiye listesi 20 Stok hareket listesi 21 Kar Zarar analizi 21 Bu kitapta anlatılanları sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz.

3 KATİPOS UN MONTAJI Katipos Satış Noktası 3 ana parçadan oluşur. 1 Katipos Satış noktası kasa 2 Barkod okuyucu (Paketin içerisinde el tipi barkod okuyucu gelmektedir.) İsteğe göre masa üstü barkod okuyucu sistemi kurulabilir. 3 Elektrik kablosu Montaj: Kasa düz bir zemine konulduktan sonra arka paneldeki usb girişlerine takınız. Elektrik kablosunu kasanın arkasında bulunan üç dişli girişe takınız.

4 KATİPOS UN ÇALIŞTIRILMASI Katiposun montajını yaptıktan sonra kasanın arka panelinde bulunan kırmızı düğmeye basınız. Kasanın ön yüzünde yeşil ışık yanacaktır. Monitörün ön sağ alt kısmındaki düğmeye basınız ve monitör üzerindeki ışığın yeşil yandığından emin olunuz. Daha sonra cihazımızın açılması için bekleyiniz. GİRİŞ Cihaz açıldıktan sonra karşınıza aşağıda gördüğünüz kasiyer giriş ekranı (resim 1) gelecektir. Kasiyer Adı yazan kutucuğun sağ tarafındaki aşağı ok işaretine basarak açılan listeden kasiyer seçiniz. Daha sonra Şifre kutucuğuna kasiyer şifresi girin ve Giriş düğmesine dokunun. Eğer şifreniz yanlış ise bir uyarı penceresi açılacak ve şifrenizi yeniden girmeniz istenecektir. Şifreniz doğru ise satış ekranına ulaşmış olacaksınız. Resim 1 KULLANICI TANIMLARI VE YETKİLENDİRME Kullanıcı (Kasiyer) tanımlarını KatipOfis kullanan kullanıcılar kendileri yapabilmektedirler. KatipOfis kullanmayan müşterilerimiz için tanımlar ve yetkilendirme yetkili firma tarafından yapılmaktadır. Aşağıdaki işlemlerde her kasiyere ayrı ayrı yetki verilebilir. Satış da fiyat değiştirebilme Veresiye Satış Yapabilme Cari kartı veya hareketi silebilme Ürün alımı yapabilme Bonus kullandırabilme Ürün fiyatlarını değiştirebilme İskonto uygulayabilme Tahsilat-ödeme işlemleri yapabilme Ayarları değiştirebilme Raporları görebilme

5 STOK (ÜRÜN) İŞLEMLERİ Stok satışını yaptığınız her türlü ürünün takip işlemlerini yaptığınız bölümdür. Stok işlemleri başlığı altında stok kartı tanımlama, barkod ve raf etiketi yazdırma ve stok uyarı sistemi anlatılmaktadır. STOK TANIMLAMA Stok tanımlamak için ana ekranda bulunan STOK düğmesine dokununuz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz (resim 2) Stok ekranı açılacaktır. YENİ STOK düğmesine dokunun. Barkodu yazan alana imleç otomatik olarak gidecektir. Alt kısımda görülen klavye yardımı ile veya Barkod okuyucudan okutarak ürünün barkodunu giriniz. Daha sonra Enter tuşuna dokunarak Stok Adı hanesine ilerleyebilirsiniz. Stok adını da yazdıktan sonra alış ve satış Resim 2 fiyatlarını, birimi, mevcut ve kdv oranı bilgilerini yazıp KAYDET düğmesine dokunun. Stok Kartı kayıt işlemi yapılsın mı? sorusunun bulunduğu ekran görünecektir. Kaydı onaylamak için EVET düğmesine dokunun. Yeni ürün tanımlama işlemi sona ermiş olacaktır. BARKOD VE RAF ETİKETİ YAZDIRMA Stok barkodu veya raf etiketi yazdırmak için öncelikle firmanıza özgü dizayn yetkili servis tarafından yapılmış olmalıdır. KatipOfis kullanıcıları kendi dizaynlarını yapabilmektedir. Barkod veya Raf Etiketi yazdırmak için (Resim 2) stok kartı ekranında yazdıracağınız ürün seçili iken YAZDIR düğmesine dokunun. Ekranın üstünde resim 3 de gördüğünüz şekilde düğmeler belirecektir.

6 Resim 3 Raf Etiketi yazan düğmeye dokunduğunuzda ekrana kaç adet etiket yazdıracağınızı soran pencere açılacaktır. Adeti alt tarafta çıkan nümerik klavye yardımı ile yazdıktan sonra Enter düğmesine dokunun. Önizleme penceresi açılacaktır. Ekranın sol üst tarafında bulunan yazıcı işaretine dokunarak yazdırabilirsiniz. Barkod yazdırmak için Ürün Barkodu yazan düğmeye dokunun. Yazdırılacak barkod adetini girdikten sonra Enter düğmesine dokunun. Önizleme penceresi açılacaktır. Ekranın sol üst tarafında bulunan yazıcı işaretine dokunarak yazdırabilirsiniz. STOK UYARI SİSTEMİ Stok seviye uyarı sisteminin çalışması için bir defaya mahsus AYARLAR bölümünden ayar yapılması gerekmektedir. (Sabit tanımlar başlığı altında anlatılmaktadır.) Stok seviye dışına çıktığında aşağıdaki (Resim 4) gibi bir uyarı alırsınız. CARİ İŞLEMLERİ Resim 4 Cari firmanızın parasal ilişki kurduğu her şahıs, firma, kurum ve kuruluş anlamına gelmektedir. Firmanızın mal veya hizmet aldığı firmalar ve sizin mal sattığınız kişi veya firmaların parasal takibi (Borç Alacak takibi) bu bölümden yapılmaktadır. CARİ KARTI TANIMLAMA Cari Kartı tanımlamak için satış ekranında bulunan CARİ BUL düğmesine dokunun. Aşağıdaki resimde (resim 5) gördüğünüz Cari Kartı ekranı açılacaktır. YENİ CARİ düğmesine dokunun. İmleç Cari Kodu yazan kutucuğa konumlanacaktır. Alt kısımda görülen klavye yardımı ile Cari Kodu, Ad Soyadı, Adres, İl, İlçe, Telefon, Cep Tel, V.Dairesi, V.No, gibi alanları doldurunuz. Alanlar arasında geçiş yapmak için Enter düğmesine dokununuz. Risk Limiti alanı Cari Risk Limiti başlığı altında anlatılmıştır.

7 Resim 5 Tüm alanları doldurduktan sonra KAYDET düğmesine dokunun. Cari Kartı Kayıt İşlemi Yapılsın mı? sorusunun sorulduğu bir ekran karşınıza çıkacaktır. Kaydı onaylamak için EVET düğmesine dokunun. Yeni Cari tanımlama işlemi son ermiş olacaktır. CARİ ARAMA Satışımızın veresiye yapıldığı durumlarda hangi cariye satış yapıldığını belirlemek için cari arama işlemi yapılmaktadır. Cari aramak için satış ekranında CARİ BUL düğmesine dokunun. Açılan pencerede (Resim 5) Ad Soyadına göre veya Cari Koduna göre arama yapabilirsiniz. Sol üst tarafta bulunan kutucuklara alt tarafta bulunan klavye yardımı ile arayacağınız müşterinin adını yazmaya başladığınızda müşteri listenizde süzme işlemi uygulanır ve uyan müşteri listede belirir. Seçmek istediğiniz müşterinin listedeki adına dokunun ve ekranın sağ üst tarafında bulunan SEÇ KAPAT düğmesine dokunun. Carinin adı soyadı satış ekranında gerekli alana geldiğini göreceksiniz. Cari seçme işlemi tamamlanmış olacaktır. CARİ HAREKETLERİ İNCELEME Cari hareketlerini incelemek için satış sayfasındaki CARİ BUL düğmesine dokunun. Hareketi inceleyeceğimiz cari kartını bulun ve seçin. Daha sonra HAREKETLER düğmesine dokunun. Tarih aralığını belirlemeniz gerekmektedir. Bunun için açılan takvim yardımı ile tarihleri seçiniz. SÜZ düğmesine dokunun. Hareketlerin listelendiğini göreceksiniz. Bir satış faturasını seçtiğiniz zaman alt tarafta fatura içeriğini görebilirsiniz.

8 Resim 6 TAHSİLAT düğmesine dokunduğunuzda listede sadece tahsilatları görebilirsiniz. ÖDEMELER düğmesine dokunduğunuzda listede sadece ödemeler listelenecektir. Sadece satışların listelenmesi için SATIŞLAR düğmesine dokunun. HEPSİ düğmesine dokunduğunuzda tüm hareketler listelenecektir. Bir hareketi silmek için SİL düğmesine dokunun. Hareket Silinsin mi? onay penceresinde EVET düğmesine dokunarak silme işlemini tamamlayabilirsiniz. Detaylı hareket raporu yazdırmak için DETAYLI YAZ düğmesine dokunabilirsiniz. Detaylı Cari Ekstre Yazdırılsın mı? sorusunun olduğu ekranda EVET düğmesine dokunarak yazdırma işlemi tamamlanır. Cari ekstre yazdırmak için YAZDIR düğmesine dokunun. Cari Ekstre Yazdırılsın mı? sorusunun bulunduğu pencerede EVET düğmesine dokunun ve yazdırma işlemi tamamlansın. CARİ RİSK LİMİTİ Cari risk limiti veresiye verilen cariler için tanımlanan açık hesap (veresiye) limitidir. Bu limit o anki satış için sınırı geçiyorsa otomatik uyarı alabilir isteğinize göre satışa devam edebilir veya satışı durdurabilirsiniz. Cari risk limiti uyarısını aktif hale getirmek için öncelikle bir defaya mahsus gerekli ayarı yapmanız gerekmektedir. Bunun için satış ekranında iken AYARLAR düğmesine dokunun. Ayarlar ekranından DÜZELT düğmesine dokunun. Cari Risk Limiti Kontrol Edilsin mi? yazan kutucuğa dokunun ve solunda bulunan işaret kutucuğunun işaretlendiğini doğrulayın. Daha sonra KAYDET düğmesine dokunun. KAPAT düğmesine dokunarak ayarlar ekranından çıkın. Cariye risk limiti belirlemek için CARİ BUL düğmesine dokunun. Limit belirleyeceğimiz müşterimizi bulduktan sonra DÜZELT düğmesine dokunun. Risk Limiti alanına veresiye limitini yazın ve sonra

9 KAYDET düğmesine dokunun. Cari Kart Kayıt işlemi yapılsın mı? sorusunun olduğu pencereden EVET düğmesine dokunarak kaydı onaylayın. Risk limiti belirlenen cariye limit üzerinde satış yapıldığında aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi açılacaktır. Resim 7 Satışa devam etmek istiyorsanız EVET düğmesine, satışı durdurmak istiyorsanız HAYIR düğmesine dokunun. KARA LİSTE Veresiye satış yapılmasını uygun bulmadığınız cari kartlarını kara listeye ekleyebilirsiniz. Kara listeye eklenen cari kartına kesinlikle veresiye satış yapılamaz. Daha sonra istenirse cari kartı kara listeden çıkarılabilir. Cariyi kara listeye eklemek için satış ekranında iken CARİ BUL düğmesine dokunun. Cari kartını bulun. DÜZELT düğmesine dokunun. Kara Listeye Eklensin mi sorusunun yazdığı kutucuğa dokunun. Kutucuğun solunda yer alan işaretleme alanı işaretlenecektir. KAYDET düğmesine dokunun ve kaydı onaylayın. Kara listeye eklenmiş cariye veresiye satış yapılmaya çalışıldığında aşağıdaki gibi bir uyarı penceresi açılacaktır. AYARLAR Resim 8 Ayarlar bölümünden sistemin çalışması için gerekli ayarlar yapılamaktadır. Bu bölümde Hızlı Satış Düğmeleri yapılandırmasını yapabilirsiniz. Ayrıca yedekleme ayarları ve lisanslama işlemi de bu bölümden yapılmaktadır.

10 BUTON TANIMLAMA (HIZLI SATIŞ DÜĞMELERİ) Butonlar sık satılan veya barkodu olmayan ürünler için hazırlanmış 30 adetlik 3 gruptan oluşan toplam 90 adet hızlı satış düğmeleridir. Buton tanımlamak için öncelikle satış ekranında AYARLAR düğmesine dokunun. Açılan ekranda bulunan BUTONLAR düğmesine dokunun. Resim 9 Öncelikle tanım yapılacak butona dokunun. Buton ve etiket bölümlerine butonun adı ve numarası gelecektir. Daha sonra sol tarafta bulunan stok listesinde ürünü seçerek STOK SEÇ düğmesine dokunun. Ürünün adı ve barkodu Barkod ve Etiket alanına gelecektir. KAYDET düğmesine dokunun. Buton tanımı kayıt edilsin mi sorusunun olduğu pencerede EVET düğmesine dokunun. Tanımlama işlemi sona ermiştir. Satış ekranında alt tarafta bulunan butonlar yardımı ile tek dokunuşta hızlıca ürünü satış listesine ekleyebilirsiniz. Buton tanımını iptal etmek için AYARLAR ve sonrasında BUTONLAR düğmesine dokunarak resim 9 da gördüğünüz ekrana ulaşın. Tanımlanmış bir butona dokunun ve sonra TEMİZLE düğmesine dokunun. Buton tanımı temizlensin mi? sorusunun olduğu pencerede EVET düğmesine dokunun. Tanımın temizlendiğini göreceksiniz. YEDEK AYARLARI Yedek ayarları sistemin kendisini otomatik yedeklemesini sağlamak için yapmanız gereken ayarladır. Yedek ayarlarına ulaşmak için satış ekranında AYARLAR düğmesine dokunun. Daha sonra YEDEKLE düğmesine dokunun. Açılan ekranda yedek ayarlarını yapabileceğiniz seçenekler vardır.

11 Açılışta otomatik yedek alınsın mı? sorusunun yazdığı kutucuk işaretli ise sistem açılışında otomatik yedek alacaktır. Kutucuğu işaretlemek veya işareti kaldırmak için dokunun. Kapanışta otomatik yedek alınsın mı? sorusunun yazdığı kutucuk işaretli ise sistem kapatılırken otomatik olarak yedek alacaktır. Kutucuğu işaretlemek veya işareti kaldırmak için dokunun. Belirtilen saatlerde yedek alınsın mı? sorusunun yazdığı kutucuk işaretli ise yine aynı ekranda belirlediğiniz saatlerde otomatik yedek alma işlemi yapılacaktır. Resim 10 Ekranda gördüğünüz alana yedek almasını istediğiniz saat dilimini yazarak Ekle düğmesine dokunarak yedek saati ekleyebilirsiniz. Yedek alma saatleri arasında en az 30 dakika olmalıdır. Daha sonra KAYDET düğmesine dokunarak yedek ayarlarınızı kayıt ediniz. Belirtilen saatlerde yedek alma işlemi aşağıdaki gibi yürütülecektir. Belirtilen saatte Katipos kapalı ise yedek alınmayacaktır Belirlenen saat geldiği zaman bir soru ekranı (resim 11) ile sizden onay alınacaktır. Onaylamanız doğrultusunda yedek alınacaktır. Satış esnasında yedekleme saati gelmiş ise yedek alınması satışı etkilemeyecektir. Ancak o an yapılan satış alınan yedek içinde yer almayacaktır.

12 Resim 11 Yedek alarmı belirlediğiniz yedek saati geldiğinde çıkacak uyarı ekranıdır. Bu ekranda herhangi bir cevap verilmez ise 30 saniye içinde yedekleme işlemi başlayacaktır. Herhangi bir işlem yaparken bu uyarıyı almanız ve yedek almanız yaptığınız işlemi etkilemeyecektir. LİSANSLAMA Lisanslama işlemi Katiposu tam sürüm olarak kullanabilmeniz için yapmanız gereken işlemdir. Lisanslama işlemi için AYARLAR düğmesine dokunun. Daha sonra açılan pencerede Lisanslama İşlemi yazan düğmeye dokunun. Eğer daha önce lisanslama işlemi yapmışsanız durum yazan yerde Lisanslı ibaresini görebilirsiniz. Eğer lisanslama yapılmamış ise durum yazan yerde Demo ibaresini göreceksiniz. Lisanslama işlemi için veya nolu telefonlardan birini arayarak Bildirilecek Kodlar başlığı altındaki kodları bildirmeniz ve karşılığında size verilen kodları Gelen Kodlar başlığı altındaki alana girmeniz gerekmektedir. Son olarak LİSANSLA düğmesine dokunun. Lisanslama işleminin başarılı olduğuna dair bir pencere açılacaktır. Katiposu kapatıp yeniden açtığınızda sisteminiz lisanslı ve tam sürüm olarak çalışacaktır. SABİT TANIMLAR Sabit tanımlar AYARLAR düğmesine dokunduğunuzda karşınıza gelen ilk ekrandır. Sabit tanımlarda iş yerinizin unvan, vergi dairesi, vergi numarası, adres, telefon, faks bilgilerini girebileceğiniz alanların yanında sıradaki satış için verilecek olan fatura no alanı da mevcuttur. Bunun haricinde diğer ayarlar aşağıda anlatılmıştır. Stok asgari/azami limit kontrol edilsin mi? Bu kutucuğun yanındaki işaret alanı Stok Uyarı Sistemi (sayfa 5) nin çalışıp çalışmayacağını belirleyecektir. Cari risk limiti kontrol edilsin mi? Bu kutucuğun yanındaki işaret alanı Cari Risk Limiti (sayfa 7) uyarısının çalışıp çalışmayacağını belirler. Satışlar otomatik yazdırılsın mı? Bu kutucuğun yanındaki işaret alanı işaretli ise her satıştan sonra otomatik olarak bilgi fişi mahiyetinde bir çıktı yazıcıya gönderilir. Yazdırırken dizayn seçimi yapılsın mı? Bu kutucuğun yanındaki işaret alanı işaretli ise satış fişi yazdırma işlemi yapılacağında farklı dizaynları yazdırabilmek için dizayn seçim ekranı çıkacaktır.

13 Resim 12 Para üstü ekranı çıksın mı? Bu kutucuk işaretli ise nakit satışlarda para üstü ekranı gösterilecektir. Resim 13 Bonus sistemi kullanılsın mı? Bu kutucuğun yanındaki işaret alanı işaretli ise yapılan ayar doğrultusunda carilerinize bonus kazandırabilirsiniz. Bunun için hemen altında bulunan bonus oranı ayarını yapmalısınız. Bonus oranını iki alan sayesinde girebilirsiniz. Birinci alana satış tutarını ikinci alana bonus tutarını giriniz. Örneğin birinci alana 100 ikinci alana 3 girdiğinizde 100 TL alışverişe 3 TL bonus kazandırmış olacaksınız. Tüm sabit tanımları girdikten sonra KAYDET düğmesine dokunarak ayarları kayıt ediniz.

14 SATIŞ EKRANI TANITIMI Satış ekranı sistemin en çok kullanılan ekranıdır. Diğer tüm işlemlere erişim bu ekran üzerinden gerçekleştirilir. Resim 14 Satış ekranı satış göstergesi, hızlı satış butonları, menü, sayı klavyesi ve cari bilgilerinin yer aldığı 5 alandan oluşur. Şimdi bu alanlara tek tek bakalım. Satış Göstergesi Bu alan satışı yapılan ürünlerin cinsi, miktarı, birim fiyatı ve tutarının listelendiği bir bölüm, toplam satış tutarının gösterildiği bir panel ve satış işleminde kullanılacak bir menüden oluşmaktadır. (Resim 15) Satış menüsünde bulunan SATIR SİL düğmesine dokunduğunuzda üzerinde bulunduğunuz satış kalemini listeden kaldırır. VAZGEÇ düğmesi tüm satışı iptal etmek için kullanılır. BEKLET düğmesi satış bekletme işlemi (sayfa 18) ve İADE ÜRÜN düğmesi ise iade alınan ürünün girişi için kullanılır. Kayıt gezgini yardımı ile satış kalemleri arasında gezinti yapabilirsiniz.

15 Resim 15 Hızlı Satış Butonları Resim 16 Hızlı satış butonları barkodu olmayan ürünler veya sık satılan ürünler için hızlı ulaşım sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Hızlı satış butonlarını buton tanımlama (sayfa 9) bölümünde anlatıldığı gibi tanımlayabilirsiniz. Hızlı satış butonları 30 adetlik 3 gruptan oluşmaktadır.

16 Menü Resim Cari İşlemleri 9. Raporlar Menüsü 2. Stok İşlemleri 10. Veresiye Satış İşlemi 3. Sistemi Kapatma İşlemi 11. Yazdırma İşlemi 4. Tahsilat İşlemi 12. Kredi Kartı ile Satış İşlemi 5. Ödeme İşlemi 13. Fiyat Gör Özelliği 6. Ürün Alış İşlemi 14. Bonus Kullandırma İşlemi 7. İskonto Uygulama İşlemi 15. Nakit Satış İşlemi 8. Ayarlar Menüsü 16. Parça Tahsilât İşlemi

17 Sayı Klavyesi Sayı klavyesi ekranın ortasında görünen (resim 14) sayılardan oluşan düğmelerdir. Sayı klavyesi ile miktar, fiyat bilgilerinin değişikliğinde, iskonto uygulanmasında, okunmayan barkodların el ile girişi gibi işlemlerde kullanılır. SATIŞ İŞLEMİ Satış işlemi sisteme girdiğinizde karşınıza çıkan ekrandan (resim 14) yapılacaktır. Satış işlemi için satılan ürünlerin barkodlarının okutulması ve satış bitirme işlemlerinden oluşmaktadır. NAKİT SATIŞ Satış işlemi sonucunda tutar nakit olarak tahsil edilmiş ise NAKİT SATIŞ düğmesine dokunarak satışı bitirebilirsiniz. Eğer bonus sisteminiz kullanılmıyor ise cari seçmenize gerek yoktur. Satış NAKİT SATIŞ carisine işlenecektir. Eğer bonus sistemi kullanılıyor ise cari seçme işleminden sonra satış bitirilmelidir. VERESİYE SATIŞ Satış işlemi sonucunda tutar veresiye olarak cariye yazılacak ise VERESİYE SATIŞ düğmesine dokunarak satışı bitirebilirsiniz. Satışı bitirmeden önce cari kartınızı seçmiş olmanız gerekmektedir. NAKİT SATIŞ kartına veresiye satış işlemi yapılamaz. KREDİ KARTI İLE SATIŞ Satış işlemi sonunda tutar kredi kartı ile tahsil edilmiş ise KREDİ KARTI İLE SATIŞ düğmesine dokununuz. Eğer bonus sistemi kullanılıyor ise cari seçme işlemi sonrasında satış bitirilmelidir. Bonus sistemi kullanılmıyor ise NAKİT SATIŞ carisi üzerinden satış bitirilebilir. PARÇA TAHSİLATLI SATIŞ Resim 18 Parça tahsilatlı satış tutarın bölünerek tahsil edildiği durumlarda kullanılır. Örneğin tutarın bir kısmını nakit bir kısmını kredi kartı ile ödemek isteyen müşterilerimizin satışını PARÇA TAHSİLAT düğmesine dokunarak bitirebiliriniz. Parça tahsilat bölümünde yukarıdaki her bir satış bitirme işlemi için alan bulunmaktadır. Aynı satışın bir kısmını veresiye, bir kısmını kredi kartı ve bir kısmını nakit satış olarak bitirebilirsiniz. Parça tahsilat işlemine dokunduğunuzda resim 18 de gördüğünüz ekran açılacaktır. En üstte satış tutarını görebilirsiniz. Alt kısımda bulunan sayı klavyesi yardımı ile Nakit alınan, kredi kartı çekilen veya veresiye yazılan tutarları giriniz. Alt bölümde bulunan alanlarda kalan ve toplam tutarları görebilirsiniz. Toplam tutar ile satış tutarı eşit olmadığı sürece satış bitirme işlemini gerçekleştiremezsiniz. Satış bitirmek için Tamam düğmesine dokunun.

18 SATIŞ BEKLETME Bir satış esnasında müşteri ilave ürünler almak için sırada bekleyen müşterileri bekletir. Ancak satış bekletme işlemi ile o anki satışı bekletip sıradaki satış işlemine devam edebilirsiniz. Satış işlemi bittikten sonra diğer satışa geçebilirsiniz. Hatta birden çok satışı bekletebilir, bekletilen satışları listeden seçip satışa devam edebilirsiniz. Satış menüsünde bulunan (resim 15) BEKLET düğmesine dokunarak o anki satışı bekletebilir, hemen yanında bulunan aşağı ok resimli düğmeye dokunarak bekleyen satışları görebilir ve seçebilirsiniz. BİLGİ FİŞİ YAZDIRMA Bilgi fişi satışın içerisindeki ürünlerin listesi, satışın tarih ve zamanı, toplam tutarının yer aldığı dizaynı firmanıza özel yapılabilinen yazıcı çıktısıdır. Bilgi fişi yazdırmak için satış bitirme işlemini bitirmeden önce YAZDIR düğmesine dokununuz. Ayarlar bölümünde Satışlar otomatik yazdırılsın mı? kısmı işaretlenmiş ise satış bitirme işlemine dokunduğunuzda bilgi fişi otomatik olarak yazdırılacaktır. MİKTAR / BİRİM FİYATI DEĞİŞTİRME Satış esnasında barkodunu okuttuğunuz ürün miktarı 1 olarak listelenecektir. Ancak satış adedi birden fazla ise ürün listesindeki Miktar yazan başlığa dokunun. Sayı klavyesinin üzerinde açılan Miktar penceresine sayı klavyesi yardımı ile satış miktarını girin. Sayı klavyesindeki Enter düğmesine dokunduğunuzda ürün adetinin değiştiğini göreceksiniz. Birim fiyatı değiştirmek için ürün listesinde bulunan Birim Fiyat başlığına dokunun. Miktar değiştirme penceresinin açıldığı aynı yerde birim fiyat değiştirme penceresi açılacaktır. Sayı klavyesini kullanarak yeni birim fiyatı girebilir ve sonrasında Enter düğmesine dokunarak fiyatı işleyebilirsiniz. Değiştirilen birim fiyat sadece bu satış için geçerli olup bundan sonraki ürün satışlarını etkilemez. Resim 19 İSKONTO UYGULAMA Satış esnasında toplam tutara iskonto uygulayabilirsiniz. Bunun için İSKONTO düğmesine dokunun. Açılan iskonto kutucuğuna sayı klavyesi yardımı ile iskonto tutarını girin ve Enter düğmesine dokunun. Yazılan tutar kadar toplam tutara iskonto yapıldığını göreceksiniz. Yapılan iskonto tutarı tüm stok kalemlerine eşit oranlarda dağıtılacaktır. BONUS KULLANMA Bonus sistemi kullanılıyor ve müşteri biriktirdiği bonusları harcamak istiyor ise öncelikle müşterimizi CARİ BUL düğmesi yardımı ile bulup seçin. Sonrasında ürünlerimizi normal satışta olduğu gibi okutun ve satış bitirme işlemini yapmadan önce BONUS KULLAN düğmesine dokunun. Ekranda müşterinizin ne kadar kullanılabilir bonus tutarı olduğunu gösteren bir pencere açılacaktır. Hangi

19 tutarda bonus kullanılacağını sayı klavyesi yardımı ile girdiğinizde satış tutarından bonus kullandıktan sonra tahsil edilmesi gerecek tutarı hesaplayıp size gösterecektir. Bonus kullandıktan sonra tahsil edilecek tutarı ne şekilde tahsil edeceğinizi belirten düğmeye dokunarak işlemi bitirebilirsiniz. Tahsil edilecek tutar veresiyeye yazılacak ise Veresiye Satış, kredi kartı ile ödenecek ise K.Kartlı Satış, nakit tahsil edilecek ise Nakit Satış düğmesine dokunun. Eğer bonus kullanma işlemini iptal etmek istiyorsanız İptal düğmesine dokunun. FİYAT GÖR Resim 20 Fiyat gör özelliğini kullanarak herhangi bir ürünü satış listesine eklemeden fiyatını görebilmenizi sağlar. Fiyat göre özelliğini kullanmak için satış ekranında bulunan FİYAT GÖR düğmesine dokunun. Açılan pencerede ürünün barkodunu okutun ve fiyatı ekranda belirecektir. İptal düğmesine dokunarak ekranı kapatabilirsiniz. Fiyat gör özelliğini satış esnasında kullanmanız satışınıza herhangi bir etki etmeyecektir. Fiyat gör özelliği herhangi bir işlem sırasında kullanılabilir. TAHSİLAT Resim 21 Tahsilat işlemi yapmak için öncelikle satış ekranında bulunan TAHSİLAT düğmesine dokunun. Sonrasında açılan tahsilat ekranının sol tarafında bulunan cari listesinden tahsilat yapacağımız cariyi seçin. Cari seçili durumda iken CARİ SEÇ düğmesine dokunun. Ekranın sağ tarafında bulunan Toplam Alacak kutusuna cariye ait bakiye yazılacaktır. Tahsilat tutarı yazan kutucuğa sanal klavye yardımı ile tahsil edilecek tutarı girin. Tahsilatı nakit olarak yapıyorsanız NAKİT düğmesine dokunun. Tahsilatı kredi kartı ile yapıyorsanız KREDİ KARTI düğmesine dokunun. Tahsilat işlemi kayıt edilsin mi yazan bir pencere açılacaktır. Kaydı onaylamak için EVET düğmesine dokunun.

20 Resim 22 ÖDEME Ödeme işlemi için öncelikle satış ekranında bulunan ÖDEME düğmesine dokunun. Tahsilat penceresine benzeyen ödeme ekranı açılacaktır. Sonrasında açılan ödeme ekranının sol tarafında bulunan cari listesinden ödeme yapacağımız cariyi seçin. Cari seçili durumda iken CARİ SEÇ düğmesine dokunun. Ekranın sağ tarafında bulunan Toplam Alacak kutusuna cariye ait bakiye yazılacaktır. Ödeme tutarı yazan kutucuğa sanal klavye yardımı ile ödenecek tutarı girin. Ödeme nakit olarak yapıyorsanız NAKİT düğmesine dokunun. Ödemeyi kredi kartı ile yapıyorsanız KREDİ KARTI düğmesine dokunun. Ödeme işlemi kayıt edilsin mi yazan bir pencere açılacaktır. Kaydı onaylamak için EVET düğmesine dokunun. ÜRÜN ALIŞ Ürün aldığınız firmanın cari kartını satış yapılacak cari kartı gibi seçin ve aldığınız ürünlerin satış yapıyormuş gibi barkodunu okutup satış listesine ekleyin. Eğer ürünleri stok kartında belirtilen alış fiyatlarından farklı fiyatlara satın aldıysanız birim fiyatlarını değiştirerek alış fiyatlarını giriniz. Liste tamamlandığında ÜRÜN ALIŞ düğmesine dokunun. Ürünlerin alış işlemi yapılsın mı? yazan bir pencere açılacaktır. EVET düğmesine dokunarak ilerleyin. Sonrasında Ürünlerin Stok Kartındaki alış fiyatları kullanılsın mı? yazan bir pencere açılacaktır. Eğer fiyatları satış listesine kendiniz girdiniz ise HAYIR düğmesine dokunun. Stok kartlarındaki alış fiyatlarını kullanmak istiyorsanız EVET düğmesine dokunarak ürün alış işlemini bitirebilirsiniz.

21 İADE ALIŞ Öncelikle satış işleminde olduğu gibi iade ürün alacağınız cari kartını seçiniz. İade alış işlemi için ürün barkodu okutularak satış listesine eklenir. Liste tamamlandığında İADE ÜRÜN düğmesine dokunun. Ürünler iade alınsın mı? yazan pencerede EVET düğmesine dokunun ve iade işlemi tamamlansın. İade işlemi sonrasında tutar carinin kartına alacak olarak işlenecektir. İşlem sonunda para iadesi yapılacak ise cariye ödeme işlemi yapılmalıdır. RAPORLAR İşyeriniz hakkında her türlü raporu alabilirsiniz. Ürünlerinizin durumu, nakit veya kredi kartı kasasının durumu, alacaklarınız veya borçlarınız hakkında detaylı bilgi, kar-zarar analizi gibi birçok konuda rapor alabilmeniz mümkün. ÜRÜN MALİYET SATIŞ ANALİZİ Satış ekranında bulunan RAPORLAR düğmesine dokunduğunuzda açılan ilk pencerede yer alan raporda elinizdeki stok kartı adetini yani ürün çeşidini, bu ürünlerin alış fiyatından değerini, satış fiyatından değerini ve alış-satış arasındaki farkı yani kar miktarını gösteren rapordur. KASA RAPORU Resim 23 Kasa raporuna ulaşmak için satış ekranında RAPORLAR düğmesine dokunun. Açılan ekranın sağ tarafında bulunan KASA düğmesine dokunun. Kasa raporu alacağınız tarih aralığını girip Süz düğmesine dokunun. Rapor üç başlık altında hazırlanacaktır. Devir başlığı altında yazdığınız tarih aralığından önceki dönemin hem nakit hem kredi kartı devir tutarlarını gösterecektir. Kasa hareketleri başlığı altında belirtilen tarih aralığında yapılan kasa hareketlerini görebilirsiniz. Genel kasa durumu başlığı altında ise hem devir hem hareket toplamında kasanızın şu anki durumunu göstermektedir. Burada hem nakit hem de kredi kartı durumunu görebilmeniz mümkün. Bu raporun yazıcı çıktısını almak için ekranın altında bulunan YAZDIR düğmesine dokunun. BAKİYE LİSTESİ Bakiye listesi müşterilerinizden alacağınız veya sizin firmalara olan toplam borcunuzun görüntülendiği rapordur. Satış ekranında bulunan RAPORLAR düğmesine dokunun. Açılan ekrandaki BAKİYE LİSTESİ düğmesine dokunun. Tüm carilerinizin listelendiği bir rapor oluşturulacaktır. Rapor ekranının alt kısmında toplam borç, toplam alacak ve bakiye toplamlarını görebilirsiniz.

22 Sadece size borçlu olan müşterilerinizin raporunu almak için Borçlular düğmesine dokunun. Sadece sizden alacağı olan carileri raporlamak için Alacaklılar düğmesine veya sadece bakiyesi sıfır olan müşterilerinizi raporlamak için Bakiyesizler düğmesine dokunun. Bu raporun yazıcı çıktısını almak için ekranın altında bulunan YAZDIR düğmesine dokunun. STOK HAREKET LİSTESİ Stok hareket listesine ulaşmak için satış ekranında bulunan RAPORLAR düğmesine dokunun. Açılan ekranda STOK HAREKETLERİ düğmesine dokunun. Tarih aralığını açılan ekranın üst tarafında bulunan takvimli kutucuklar yardımı ile belirttikten sonra Süz düğmesine dokunun. Bu raporda belirtilen tarih aralığında yapılmış olan ürün giriş ve çıkışları, miktarları, tutarları ve işlem tipi (satış, alış, iade..) listelenecektir. Bu raporun yazıcı çıktısını almak için ekranın altında bulunan YAZDIR düğmesine dokunun. KAR / ZARAR ANALİZİ Kar / Zarar analizi raporuna ulaşmak için satış ekranında bulunan RAPORLAR düğmesine ardından KAR-ZARAR ANALİZİ düğmesine dokunun. Açılan ekranın üst kısmında tarih aralığını girebileceğiniz takvim özellikli kutucuklar bulunmaktadır. Bu alanlara tarih aralığını belirledikten sonra Süz düğmesine dokunun. Rapor hazırlanıp ekranda listelenecektir. Bu raporda tarih, stok adı, miktar, fiyat, toplam tutar, alış fiyatı ve maliyeti alanlarından sonra kar alanında o ürüne ait kar tutarı listelenmiştir. Ayrıca ekranın altında bulunan toplamlar sayesinde belirtilen tarih aralığında yapılan toplam satış tutarı, toplam maliyet tutarı ve kar tutarını görmek mümkün. Bu raporun yazıcı çıktısını almak için ekranın altında bulunan YAZDIR düğmesine dokunun.

23 Katipos Barkodlu Dokunmatik Perakende Satış Noktası

WOLVOX Hızlı Satış. AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası

WOLVOX Hızlı Satış. AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası AKINSOFT WOLVOX 7 Hızlı Satış Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 Copyright 2011 1. İŞLEMLER 1.1. Satış Ekranı AKINSOFT Programı,

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

ETA MUHASEBE PROGRAMI

ETA MUHASEBE PROGRAMI Bilgisayarlı muhasebe, karmaşık zaman alıcı ve yorucu olan muhasebe işlemlerinin bilgisayar ortamında çok daha kolay yapılmasını sağlayan paket programlardır. Günümüz şartlarında elle tutulan muhasebe

Detaylı

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.08.2014 1 1- PROGRAM HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı zirai tarım ilaçları satan firmalara hitap etmektedir. Zirai ilaç kayıtları, formülasyon,

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü Dokunmatik Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara

Detaylı

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 İŞLETME MODÜLÜ 1 İşletme... 4 1.1 Parametreler...4 1.1.1 İşletme Parametreler...5 1.1.2 Kullanım Tarihleri...6 1.1.3 Asgari Kar Grupları...7 1.1.4 Grup Tanımlamaları...7 Önemli Not!... 8 1.1.5 Aktif

Detaylı

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 SATIN ALMA MODÜLÜ 1. SATIN ALMA Modülü... 9 1.1 Kartlar... 10 1.1.1 Satın Alma Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.2 Satıcılar... 13 1.1.2.1 Satıcı Tanıtım Kartı... 13 Adresler:... 17 Yetkililer:... 18

Detaylı

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme...

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme... İçerik Tablosu Radore ID nedir?... 5 1. Giriş Ekranı... 5 1.1 Şifremi Unuttum... 5 1.2 Kayıt Ol... 6 1.2.1 Bireysel Müşteri Kaydı Oluşturmak... 6 1.2.2 Kurumsal Müşteri Kaydı Oluşturmak... 9 1.2.3 Üyelik

Detaylı

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU

İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 1 / 34 İNG MENKUL EBROKER KULLANIM KLAVUZU İNG MENKUL ebroker Sayfa 2 / 34 İNDEKS 1. EBROKER Nedir 2. E-Broker a Giriş 3) ebroker Modülü Temel Bilgiler 3.1 Hızlı Erişim Penceresi

Detaylı

TEBEOS Kullanım Kılavuzu

TEBEOS Kullanım Kılavuzu TEBEOS Kullanım Kılavuzu Türk Eczacıları Birliğinin Meslektaşlarına Ücretsiz Hizmetidir. TeBEoS Sayfa 1 1. Sayım İşlemleri Stok sayım işlemlerinin yapılabilmesi için tebeos programından muhasebe ve stok

Detaylı

HIZLI SATIŞ MODÜLÜ. Kullanıcıya Sunduğu İmkânlar Nelerdir?

HIZLI SATIŞ MODÜLÜ. Kullanıcıya Sunduğu İmkânlar Nelerdir? HIZLI SATIŞ MODÜLÜ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü olan Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara uyumlu olarak tasarlanmıştır. Bakkallar,

Detaylı

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 STOK MODÜLÜ 1. stok modülü... 8 1.1 Kartlar ve Hareket Föyleri...9 1.1.1 Stok Tanıtım Kartları...9 1.1.1.1 Stok Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.1.2 Stok Tanıtım Kartı... 13 1.1.1.3 Kısa Stok Tanıtım

Detaylı

DERSHANE OTOMASYONU KULLANIM KLAVUZU

DERSHANE OTOMASYONU KULLANIM KLAVUZU DERSHANE OTOMASYONU KULLANIM KLAVUZU AkSoft Yazılım www.aksoftyazilim.com aksoft@aksoftyazilim.com DERSHANE OTOMASYON PROGRAMI Dershane Otomasyonu, özel dershane, okul, kurs, akademi ve etüt merkezlerinin

Detaylı

Kooperatif Otomasyonu Kullanım Kılavuzu İçindekiler

Kooperatif Otomasyonu Kullanım Kılavuzu İçindekiler Kooperatif Otomasyonu Kullanım Kılavuzu İçindekiler 1. Genel Bilgiler... 3 1.1. AMAÇ... 3 1.2. KOOPERATĠF OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 3 2. Kooperatif Otomasyonu Programının ÇalıĢtırılması... 3 2.1.

Detaylı

HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ

HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ 1 HİZMET VE MASRAF YÖNETİMİ... 5 1.1 KARTLAR VE REÇETELER... 5 1.1.1 Kartlar Menüsü Yardım Tuşları... 5 1.1.2 Hizmet Tanıtım Kartı (041500)... 8 1.1.3 Hizmet Reçetesi (041700)...

Detaylı

Toplu İşlemler Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Toplu İşlemler Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 TOPLU İŞLEMLER MODÜLÜ 1 TOPLU işlemler... 4 1.1 Firma Seçimi...4 1.2 Personel Bildirimleri...5 1.2.1 Toplu Puantaj...5 Kazanç Tablosu... 6 1.2.2 Ödeme Bordrosu...7 1.2.3 Genel Rapor Tanımlama...8 1.2.4

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım

İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım kartı (041110)... 3 1.1.3 Cari hesap adresleri (41210)...

Detaylı

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Sistem İşlemleri... 5 Firma Tanımları... 6 Firma Detay Bilgileri... 7 Firmanın Genel Bilgileri... 7 Mali Müşavir Bilgileri... 8 Firma

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Platformları Ürün : TradeMasterFX Platformları Değişiklik tarihi: 23.02.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Detaylı

Personel Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Personel Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 PERSONEL MODÜLÜ 1 per9000 NT HAKKINDA... 6 2 Programa GİRİŞ... 8 3 SİSTEM Parametreleri... 10 3.1 Şirket Parametreleri... 10 3.1.1 Şirket Tanımı... 10 3.1.1.1 Firma Parametreleri... 10 3.1.1.2 Firma

Detaylı

YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU

YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU 2 Değerli Üye İşyerimiz, Değerli Üye İşyerimiz, Türkiye'nin en yenilikçi ve yaygın üye işyeri ağı olan Yapı Kredi Üye İşyeri Müşteri Hizmetleri'ni seçtiğiniz için teşekkür

Detaylı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu. Tek Düzen Muhasebe Programı Ver. 1.00a TEMEL KULLANIM KİTABI

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu. Tek Düzen Muhasebe Programı Ver. 1.00a TEMEL KULLANIM KİTABI Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Tek Düzen Muhasebe Programı Ver. 1.00a TEMEL KULLANIM KİTABI Güncelleme Tarihi: 29.01.2007 Yükleme Programa ait CD-ROM u bilgisayarınızın CD-ROM ünitesine takınız.

Detaylı

MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu

MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz MF302 Kullanım ve Kurulumu ile cihaz tanımlamalarına yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir. Daha detaylı bilgiyi http://www.perkotek.com

Detaylı

VVİçindekiler. Kayıt. Başlangıç depoziti. Hükümler ve koşullar. İkili opsiyon gereçlerinin türleri. Geri dönüşler ve geri ödemeler

VVİçindekiler. Kayıt. Başlangıç depoziti. Hükümler ve koşullar. İkili opsiyon gereçlerinin türleri. Geri dönüşler ve geri ödemeler Trader Kılavuzu İkili opsiyon yatırımlarının heyecanlı dünyasına hoş geldiniz! Bu kılavuz size ikili opsiyonların ne olduğunu ve onlarla nasıl yatırım yapabileceğinizi açıklarken, bir yandan da sizi web

Detaylı

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. LOGO Kasım 2012

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. LOGO Kasım 2012 TURKCELL HİZMETLERİ Kullanım Bilgileri LOGO Kasım 2012 İçindekiler TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 8 Mesaj Şablonları... 10 Toplu Mesaj Gönderimleri... 11 İş Akışlarında SMS

Detaylı

OLIVETTI YAZAR KASA KULLANMA KILAVUZU

OLIVETTI YAZAR KASA KULLANMA KILAVUZU OLIVETTI YAZAR KASA KULLANMA KILAVUZU Cihazınızı kullanmadan önce bu rehberi dikkatlice okuyunuz ve ileride kullanabilmek için saklayınız. ÖNSÖZ Bu rehberde, yazar kasanızın genel tanımlamaları yanında

Detaylı

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. Logo

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. Logo TURKCELL HİZMETLERİ Kullanım Bilgileri Logo Mart 2012 İçindekiler TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 10 Mesaj Şablonları... 12 Toplu Mesaj Gönderimleri... 13 İş Akışlarında SMS

Detaylı