CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak..."

Transkript

1 Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını sürdürmesi istenen bir marka olmayı hedefliyor. İnsanlığa faydalı olması için geliştirilen dünyanın ilk insansı robotu ASIMO, Honda nın teknolojik gururlarından biri. Hidrojenle çalışan, egzozundan zararlı gazlar yerine sadece su buharı salınan yakıt hücreli otomobil FCX Clarity ise Honda nın doğayı korumaya olan bağlılığını gösteriyor. Yapılan araştırma ve geliştirme faaliyetleri sayesinde geliştirilen Hidrojen Ev Üretim Ünitesi, tek tekerlekli kişisel mobilite aracı, güneş enerjisiyle çalışan araçlar ve HondaJet, Honda nın hayatımıza yaptığı katkıların birkaçını simgeliyor. CR-V Daha fazla bilgi için Honda hakkındaki yenilikleri takip etmek için lütfen üye olunuz:

2 İÇİNDEKİLER 03 DIŞ TASARIM 07 İÇ TASARIM 09 KONFOR 11 SİHİRLİ KOLTUKLAR 13 TEKNOLOJİ 17 PERFORMANS 19 GÜVENLİK 23 SİZİN CR-V niz 25 MODELLER 33 AKSESUAR PAKETLERİ 37 RENKLER 39 TEKNİK ÖZELLİKLER Earth Dreams Technology düşük yakıt tüketimiyle güçlü bir performansın mükemmel kombinasyonunu temsil eden yeni nesil bir motor serisidir. Bu serinin yeni temsilcisi 1.6 i-dtec dizel motoru ile yeni CR-V, ortalamada 4,5 lt/km yakıt tüketimi ve 119 gr/km emisyonu ile şimdi her zamankinden daha ekonomik ve çevreci. Yeni CR-V de tepeden tırnağa yapılan her değişiklik, en ince ayrıntısına kadar düşünüldü, geliştirildi ve mükemmelleştirildi. Sonuç; eskisine göre daha ferah ve geniş iç hacim, daha ileri teknoloji, daha fazla zarafet, daha fazla yakıt tasarrufu ve daha fazla otomobil hissi. Rotanız neresi olursa olsun, CR-V ile keşfetme özgürlüğünü hissedeceksiniz.

3 03 Dış Tasarım Yeni CR-V nin akıcı hatları ve fark yaratan cesur görünümü, tasarımı ve performansı güçlendirecek şekilde titizlikle düşünüldü. Örneğin bagaj rüzgârlığı, zarif ve dinamik bir görünüm sunarken, aynı zamanda hava akışını daha fazla yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde yönlendiriyor. Kapı aynalarının kavisli tasarımı, aracın genel tasarımıyla uyum içerisinde ve dahası aracın etrafındaki kör noktaları önemli ölçüde azaltıyor. Park sensörleri bile, her açıdan düzgün ve zarif bir görünüm sağlayacak, ön ve arka tamponlara mükemmel uyum gösterecek şekilde konumlanıyor.

4 Dış Tasarım 06 CR-V, dinamik ızgarası, LED gündüz farları, göz alıcı jantları ve işlevsel tasarımıyla farklı bir duruş sergiliyor. Etkileyici cam tasarımları; nereye seyahat ederseniz edin, sadece dışarıyı görmeyi kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda içerideki görüşü de keyifli hale getiren mükemmel çok yönlü görüş sağlıyor.

5 İç Tasarım 08 Hareketli bir dünyadan dingin cennetinize hoş geldiniz. CR-V nin yeni iç tasarımı daha ilk andan itibaren sizi cezbedecek bir ambiyansa sahip. Hem sürücüsüne, hem de yolcularına ferahlık ve esneklik sağlayacak şekilde tasarlanan yeni iç mekân, daha fazla alan ve diz mesafesi sunuyor. CR-V nin zarif ve ergonomik kokpitinde ana kumandalar fonksiyonlarına göre gruplandırılarak, sürücünün her özelliği tam ihtiyaç duyduğu yerde bulmasını sağlıyor. Çok yönlü görüş kabiliyetini artırarak sürüş esnasında sürücüsünün daha rahat ve güvenli hissetmesini sağlıyor. Düzgün ve şık bir şekilde yerleştirilmiş gösterge paneli, ileri sürüş teknolojisini en basit şekliyle sunuyor; gösterge panelindeki gerekli bilgiler anında ve rahatlıkla okunabiliyor. Bu kullanışlılık, seyahatiniz süresince yararlı bilgiler veren bir Çok Amaçlı Bilgi Ekranı* (i-mid) ile pekiştiriliyor. * Yol bilgisayarı ve çoklu bilgi ekranında Türkçe menü yoktur.

6 Konfor 10 CR-V nin ferah iç mekânı rahat ve zarif bir atmosfer yaratacak şekilde tasarlandı. Son derece keyifli olan bu iç mekânda kapı ve gösterge panellerindeki yumuşak dokunuşlu malzeme ekstra kalite sağlarken, klasik siyah veya modern fildişi rengi deri koltuk seçenekleri gerçek bir konfor hissi sunuyor. Arkaya yatan koltuk sırtı ve kavisli kapı döşemeleriyle birlikte arka koltuklar, yolcularınıza rahat edebilecekleri daha geniş bir alan yaratıyor. İster uzun ister kısa bir yolculuk yapıyor olun, herkesin rahat bir şekilde seyahat edebileceği geniş ve rahat bir iç mekân sizi bekliyor. Sürücü ve yolcu koltuklarındaki elektrikli bel desteği, sürüş esnasında her açıdan konfor sağlayacak şekilde ayarlanabiliyor, ayrıca elektronik ayarlanabilen hafızalı sürücü koltuğunda iki farklı koltuk ayarı kaydedilebiliyor.

7 Sihirli Koltuklar 12 Tek hareketle katlanabilir koltuklar Tek hareketle katlanabilir yenilikçi koltuklar, tek bir hareketle büyük eşyalar için alan yaratmak anlamına geliyor. Arkadaki kollar veya yolcu koltuğunun kenarındaki halka çekilerek arka koltuklar mükemmel bir şekilde tek hareketle katlanabiliyor, böylece düz bir zemin oluşturularak 1146* litreye kadar çok geniş bir bagaj alanı açılabiliyor. 60:40 parçalı arka koltuklar, çok farklı türdeki eşyaları taşımak için bol bagaj alanı ve esneklik yaratacak şekilde katlanıyor ve yaşam tarzınıza uyum gösteriyor. *Cam seviyesine kadar olan bagaj hacmi.

8 13 Teknoloji PARK SENSÖRLERİ Öndeki ve arkadaki park sensörleri dar alanlara kolayca girebilme imkânı sağlıyor. Herhangi bir cisme yaklaştıkça sürekli çalan bip sesi hızlanmaya başlıyor. Siz hayatı tasarlarken, üstün Honda teknolojisi de hayatınızı kolaylaştırmak için CR-V yi tasarladı. Yeni CR-V deki yenilikçi elektrikli bagaj kapağı hayatı baştan sona kolaylaştıran teknolojinin zeki bir parçası. Anahtarlıktaki düğmeyle veya içeriden tek bir dokunuşla CR-V nin sınıfının lideri iç mekânına anında erişebiliyorsunuz. Düğmeye tekrar bastığınızda ise kapı düzgün ve emniyetli bir şekilde kapanıyor. Geri geri park ederken size yardımcı olmak, arkanızda ne olduğunu net bir şekilde göstermek ve görüş alanınızı en üst düzeye çıkarmak amacıyla bagaj kapağının üst kısmına bir geri görüş kamerası yerleştirildi. ARKA GÖRÜŞ PARK KAMERASI ELEKTRİKLİ BAGAJ KAPAĞI

9 Teknoloji 16 Econ Düğmesi ECON ile çevreci sürüş deneyimi ve yakıt ekonomisi CR-V de buluşuyor. ECON butonuna bastığınızda harekete geçen sürüş sistemi, ışıklandırma sistemiyle size yol gösteriyor. Sistem devreye sokulduğunda, daha fazla yakıt tasarrufu sağlamak için, motor şanzımanını, klimayı ve sabit hız kontrolünü ayarlayarak yakıt ekonomisini artırıyor. Ses sistemi ve i-mid Çok Amaçlı Bilgi Ekranı (i-mid), anlık yakıt tüketimi veya dinlemekte olduğunuz müzik gibi yararlı bilgiler sunuyor. Kolay görülebilecek şekilde gösterge panelinin ortasına yerleştirilmiş 5 inç renkli ekranı ile i-mid sayesinde tüm fonksiyonlar rahatlıkla direksiyondan kontrol edilebiliyor. Kişiselleştirilmiş sürüş deneyimine yeni bir boyut katan i-mid sayesinde sevdiklerinizin resimleri de, herhangi bir taşınabilir belleğe yüklediğiniz favori müzikleriniz de yol boyunca yanınızda! CR-V nin subwoofer lı premium ses sisteminde, radyo, CD ve MP3 çalara 6 adet hoparlör eşlik ediyor. Hands Free Telefon (HFT) sistemi ve ipod bağlantısı dahil tüm ses fonksiyonları da i-mid ekranından izlenebiliyor. hands free telefon i-mid

10 17 Performans Yeni CR-V de birçok akılcı fikir ve yenilikçi teknoloji, düşük emisyon ve yüksek yakıt ekonomisi için çalışır. Örneğin, Yeni CR-V nin Earth Dreams Technology motor serisinin yeni temsilcisi 1.6 i-dtec dizel motoru gibi. Earth Dreams Technology Honda nın sürüş keyfinden ödün vermeden çevreyi koruma isteğinin teknolojiyle birleştirilmiş sonucudur. Honda mühendislerinin motor içindeki mekanik sürtünmeyi azaltarak geliştirdikleri 1.6 i-dtec motor ortalamada 4,5 lt./km* yakıt tüketimi ve 119 gr/km emisyonu ile hem şaşırtıcı bir yakıt ekonomisi hem de 120PS gücü ve 300Nm tork değerleriyle sürüş keyfi sunmaktadır. Yeni CR-V nin bir diğer motor seçeneği 155PS gücündeki 2.0 i-vtec, 192Nm tork ve 7.7 lt. lik yakıt tüketimiyle 4x4 klasmanında yakıt ekonomisi ve performansı bir arada sunar. Tüm bunların yanı sıra CR-V 2.0 i-vtec de otomatik kontrol edilebilen dört tekerlekten çekiş sistemi bulunmaktadır. Ön tekerleklerden çekişin standart olduğu bir yolculukta elektronik kontrol edilebilen dört tekerlekten çekiş sistemi, yol tutuşunda azalma tespit ettiğinde otomatik olarak devreye girer. Bu gelişmiş sistem yol koşullarını düzenli takip ettiği için akılcı bir şekilde gereken tekerleklere güç aktarır, stabilite ve aynı zamanda yakıt ekonomisi sağlar. *Karma yakıt tüketimi

11 19 Güvenlik Güvenlik 20 HAREKETE DUYARLI DİREKSİYON SİSTEMİ (EPS) Elektrikli Direksiyon Sistemi, VSA ile yakın çalışan yeni bir güvenlik sistemidir. Özellikle dönüşlerde, frenleme esnasında ve kaygan yol koşullarında dengesizlikleri tespit eder, sürücünün direksiyonu doğru yöne çevirmesi için uyarıda bulunur ve ilk direksiyon hareketini otomatik olarak başlatır. AKTİF ÖN KOLTUKLAR EVE GELİŞ - EVDEN ÇIKIŞ FONKSİYONU Bu sistem, CR-V nizden çıktıktan 60 saniye sonrasına kadar farları açık tutarak yolunuzu aydınlatır ve evinize güvenli girmenizi sağlar. AKTİF DÖNÜŞ AYDINLATMASI (ACL)** Aktif Dönüş Aydınlatması dönüş yapacağınız yöne doğru direksiyonu çevirdiğiniz andan itibaren daha fazla aydınlatma sağlar. Özellikle az aydınlatılmış veya hiç aydınlatılmamış yollarda görüş açınızı ve güvenliğinizi artırmış olur. Honda mühendisleri sizin ve yolcularınızın güvenliği için her şeyi düşündü. Sürücüye sürekli destek olmak için birlikte uyum içinde çalışan insan odaklı güvenlik teknolojileri Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD), Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA), ABS, Acil Durum Fren Desteği (Brake Assist), Lastik Basınç Uyarı Sistemi (DWS), yağmur sensörlü silecekler, arka görüş kamerası ve daha fazlası Yeni Honda CR-V de güvenliğinizi sağlayabilmek için bir araya geldi. CR-V yle sürüş yaparken akıllı teknoloji sürekli iş başında; öyle ki kullanırken bile onların orada olduğunu hiç fark etmeyeceksiniz. Yeni CR-V üstün güvenlik özellikleriyle üç farklı bağımız çarpışma testinden de en yüksek notu alarak Euro NCAP te 5 yıldıza layık görüldü. Olası bir darbede aktif ön koltuklar hareket eder ve darbenin etkisini olabildiğince sönümlendirerek boynun ileri geri hareketinden kaynaklanan zedelenme riskini azaltır. acil durum fren sinyalleri YOKUŞ İNİŞ KONTROLÜ* Acil Durdurma Sinyali, ani fren yapmanız gerektiğinde dörtlü flaşörleri hızla yakıp söndürerek sürücüleri uyarır ve arkadan çarpışma riskini azaltır. YOKUŞTA KALKIŞ DESTEĞİ (HSA) Yokuşta Kalkış Desteği (HSA), aracı yokuş yukarı konumda kaldırırken geriye kaymasını önler. Sensörler aracılığıyla fren basıncı kontrol edilir ve fren pedalını bıraktıktan sonra 1 buçuk saniye süreyle aracı sabit tutar. ELEKTRONİK KONTROLLÜ 4 TEKERLEKTEN ÇEKİŞ SİSTEMİ * Akıllı Kontrol Sistemli Gerçek Zamanlı 4 Tekerlekten Çekiş Sistemi Yeni CR-V ye yağmurlu, kaygan, buzlu vb. zorlu yol koşullarında yumuşak 4 tekerlekten çekiş imkânını tamamen otomatik olarak sağlar. SRS HAVA YASTIKLARI Maksimum koruma için, ön hava yastıklarında, darbenin şiddetine göre açılma zamanını ve kuvvetini ayarlayan iki kademeli şişirme mekanizması bulunur. Yan perde hava yastıkları, 3 noktalı Acil Kilitleme Gergili (ELR) emniyet kemerleri ile birlikte çalışarak yandan çarpışma durumunda sürücüye, öndeki ve arkadaki yolculara koruma sağlar. Yokuşta İniş Kontrolü Sistemi (HDC) sürücünün fren pedalına basmasına gerek kalmaksızın yalnızca bir düğmeye basarak yumuşak ve kontrollü bir yokuş inişi yapmasını sağlar. Sistem, yokuşu inerken aracın hızını hesaplar ve araç yokuş aşağı inerken hızlandığında, kendi kendine frene basarak hızını ayarlar ve CR-V yi yavaşlatır. * Sadece otomatik şanzımanlı araçlarda mevcuttur. ** Sadece Executive ve Elegance modellerinde mevcuttur.

12 Güvenlik 22 UYARLANABİLİR SABİT HIZ KONTROLÜ (ACC)* Uyarlanabilir Hız Sabitleyici, ön ızgaranın arkasındaki radar sistemi ile öndeki araçla olan mesafenizi belirlemenizi ve korumanızı sağlar. ACC mesafeyi izler ve değiştikçe otomatik olarak gazı veya freni ayarlayarak mesafeyi kontrol eder. Öndeki araç mesafeyi tekrar artırırsa, ACC sistemi hızınızı önceden belirlenmiş hıza geri getirir. ÇARPIŞMA HAFİFLETME FREN SİSTEMİ (CMBS)* CMBS, trafikte önünüzde seyreden araca çarpma riskini önlemek veya en aza indirmek için uygulanacak doğru fren miktarını otomatik ayarlayarak fren yapmanıza yardımcı oluyor. Ön ızgaranın arkasına yerleştirilmiş radar vericisi vasıtasıyla radar sistemi, yaklaşmakta olan olası bir önden çarpışmayı fark etmenizi sağlıyor. CMBS, emniyet kemeriyle birlikte çalışarak sürücüye önlem alması için işitsel ve görsel ikazlar veriyor. Aynı zamanda araç hızını düşürmek için frenleri de devreye sokabiliyor. İleri Sürüş Yardım Sistemi (ADAS) yenilikçi teknolojilerin bir bileşimidir. Şerit Koruma Destek Sistemi (LKAS), Uyarlanabilir Sabit Hız Kontrolü (ACC) ve Çarpışma Hafifletme Fren Sistemi (CMBS). Hepsi de uzun yolcuklarda sürücünün yorgunluğunu azaltmak üzere birlikte uyum içinde çalışıyor ve çarpışma durumunda koruma sağlıyor. Birinci Uyarı: Öndeki araca çarpma riski olduğunda veya iki araç arasındaki mesafe çok kısaysa bir uyarı sesi duyulur ve i-mid ekranında BRAKE yazısı görünür. Römork Denge Kontrol Sİstemİ (TSA) Araç çekerken, Römork Denge Kontrol Sistemi (TSA), CR-V ile römorkun hareketini sürekli olarak izler ve ikisi arasında çok fazla mesafe veya tehlike algılarsa (örneğin, yan rüzgarlarda veya şerit değiştirirken) devreye girer. ŞERİT KORUMA DESTEK SİSTEMİ (LKAS)* LKAS da, yoldaki şerit işaretlerini algılayan dikiz aynasının arkasına yerleştirilmiş bir kamera bulunur. LKAS, araç yolun dışına sürüklendiğinde sesli bir ikaz verir ve direksiyonu otomatik olarak düzelterek tekrar şeritte güvenli bir şekilde kalmanızı sağlar. İkinci Uyarı: İki araç arasındaki mesafe azalmaya devam ediyorsa, CMBS hafif fren uygular ve sürücü tarafındaki emniyet kemeri ön gergileri iki veya üç kere hafifçe çekilir. Üçüncü Uyarı: Bu aşamada, çarpışma ihtimali vardır. CMBS sistemi, acil fren yapmaya başlar ve hızı düşürmek için fren destek sistemini devreye sokar. Aynı zamanda, sürücü ve yolcu tarafındaki çarpışmanın etkisini azaltmak için emniyet kemerleri gerilir. Motor torkunu ayarlayarak ve gereken tekerleklere hassas bir şekilde doğru miktarda fren uygulayarak TSA yükü tekrar hizalar. *Bu ve diğer özeliklerin hangi modellerde mevcut olduğu ile ilgili daha fazla bilgi için, teknik özellikler sayfasına bakınız.

13 23 Sizin CR-V niz Tüm CR-V ler yaşam tarzınıza uyum gösterecek şekilde tasarlandı. Yapmanız gereken, hangisinin size uygun olduğuna karar vermek.

14 25 Modeller Executive 2.0 i-vtec 5 Vitesli Otomatik Şanzıman 4 Çekişli 18" Alaşımlı Jantlar Tavan Rayları Far yıkayıcılı Bi-HD farlar Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi (HSS) Aktif Dönüş Aydınlatması (ACL) Panaroma cam tavan Karartılmış arka camlar Geri görüş kamerası Ön ve arka park sensörleri Anahtarsız giriş sistemi ve motor çalıştırma düğmesi Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi Deri koltuklar Isıtmalı ön koltuklar Elektrik ayarlı hafızalı sürücü koltuğu Elektrikli bel desteği (Sürücü ve yolcular için) Tek dokunuşla kapanabilen 60:40 parçalı arka koltuklar Çift bölgeli otomatik klima kontrolü Çok Amaçlı Bilgi Ekranı (i-mid) Bluetooth Hands Free Telefon (HFT) sistemi* Sub-woofer lı MP3 uyumlu radyo/cd çalar Yardımcı soket / USB bağlantısı Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA) Çekici Denge Kontrol Sistemi (TSA) Yokuşta kalkış desteği (HSA) Yokuş İniş Kontrolü (HDC) Paddle Shift (Direksiyon üzerinde vites değiştirme kulakçıkları) Hız limitleyicili cruise kontrol Elektrikli açılabilen bagaj kapağı Opsiyonel olarak sunulan İleri Sürüş Yardım Sistemi (ADAS) aşağıdaki güvenlik sistemlerini içerir: Çarpışma Hafifletme Frenleme Sistemi (CMBS) Uyarlanabilir Sabit Hız Kontrolü (ACC) Şerit Koruma Destek Sistemi (LKAS) * Uyumlu telefonların listesi için a bakınız. Her zaman önerilen USB flaş bellek aygıtını kullanın. Bazı USB bellek aygıtları bu ses ünitesiyle birlikte çalışmayabilir. PANORAMİK CAM TAVAN Executive modeli, siyah veya fildişi deri renginde mevcuttur.

15 27 Modeller Elegance 1.6 i-dtec 6 Vitesli Düz Şanzıman 18 Alaşımlı Jantlar Tavan Rayları Far yıkayıcılı Bi-HD farlar Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi (HSS) Aktif Dönüş Aydınlatması (ACL) Karartılmış arka camlar Geri görüş kamerası Ön ve arka park sensörleri Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi Yarı alcantara, yarı deri döşeme koltuklar Isıtmalı ön koltuklar Elektrikli bel desteği (Sürücü ve yolcular için) Tek dokunuşla kapanabilen 60:40 parçalı arka koltuklar Çift bölgeli otomatik klima kontrolü Çok Amaçlı Bilgi Ekranı (i-mid) Bluetooth Hands Free Telefon (HFT) sistemi* Sub-woofer lı MP3 uyumlu radyo/cd çalar Yardımcı soket / USB bağlantısı Hız limitleyicili cruise kontrol Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA) Çekici Denge Kontrol Sistemi (TSA) Yokuşta kalkış desteği (HSA) Idle Stop (Start&Stop) * Uyumlu telefonların listesi için a bakınız. Her zaman önerilen USB flaş bellek aygıtını kullanın. Bazı USB bellek aygıtları bu ses ünitesiyle birlikte çalışmayabilir. ARKA PARK KAMERASI ARKA KOLTUK KAPAĞI IMAGE BEING CREATED 2WS KG GÖZLÜK SAKLAMA CEBİ

16 29 Modeller Model shown is 2.2 i-dtec Elegance in Passion Red Pearl with 17" alloy wheels and optional headlight washers. Premium 1.6 i-dtec 6 Vitesli Düz Şanzıman 17 Alaşımlı jantlar Işığa duyarlı otomatik yanan farlar Ön ve arka park sensörleri Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi Tek hareketle açılan 60/40 parçalı katlanabilir arka koltuklar Çift bölgeli otomatik klima kontrolü Çok Amaçlı Bilgi Ekranı (i-mid) Geri görüş kamerası Bluetooth Hands Free Telefon (HFT) sistemi* Yardımcı soket / USB bağlantısı Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA) Çekici Denge Kontrol Sistemi (TSA) Yokuşta kalkış desteği (HSA) Idle Stop (Start&Stop) Hız limitleyicili cruise kontrol * Uyumlu telefonların listesi için a bakınız. Her zaman önerilen USB flaş bellek aygıtını kullanın. Bazı USB bellek aygıtları bu ses ünitesiyle birlikte çalışmayabilir. ÖN PARK SENSÖRÜ Bluetooth HFT

17 31 Modeller Dream 1.6 i-dtec 6 Vitesli Düz Şanzıman 17" alaşımlı jantlar Halojen farlar Köpekbalığı anten Çift bölgeli otomatik klima kontrolü Çok işlevli direksiyon simidi Sürücü elektrikli bel desteği Tek hareketle açılan 60/40 parçalı katlanabilir arka koltuklar Çok Amaçlı Bilgi Ekranı (i-mid) Yardımcı soket / USB bağlantısı Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA) Çekici Denge Kontrol Sistemi (TSA) Yokuşta kalkış desteği (HSA) Idle Stop (Start&Stop) Hız limitleyicili cruise kontrol Her zaman önerilen USB flaş bellek aygıtını kullanın. Bazı USB bellek aygıtları bu ses ünitesiyle birlikte çalışmayabilir. KÖPEK BALIĞI ANTEN ÇİFT BÖLGELİ OTOMATİK KLİMA KONTROLÜ IMAGE BEING CREATED 2WS KG

18 33 Aksesuar Paketleri Paketler 34 Paketler Black Edition Siyah Ön Spor Panjur 02. Siyah Ön ve Arka Tampon Alt Kaplama 03. Yan Basamak 04. Bagaj Spoyleri 05. Alaşımlı Jant Seçenekleri (opsiyonel): 19" Orion ya da 18" Taurus Şehir Paketi CR-V nizi orijinal aksesuarlarla dilediğiniz gibi donatın; o kadar çok seçenek var ki 01 Orijinal aksesuarlarımız mükemmel uyum, güvenlik, emniyet ve dayanıklılıkla CR-V nizi geliştirecek şekilde tasarlanmıştır Ön ve Arka Aero Tamponlar 02. Bagaj Spoyleri 03. Yan Ayna Kaplaması Resimde 19 ORION alaşımlı jantları bulunan model gösterilmektedir. Orion Taurus Nikelaj Paketi Model shown with 19" ORION alloy wheels Ön ve Arka Tampon Alt Kaplama 02. Bagaj Eşiği Koruması 03. Koruyucu Yan Çıtalar 04. Yan Basamak (opsiyonel) Resimde 19 CURSA alaşımlı jantları bulunan model gösterilmektedir

19 35 Aksesuar Paketleri Paketler 36 Paketler 04 Stil Paketi Ön Spor Panjur 02. Sis Farı Kaplaması 03. Yan Çıtalar (Krom) 04. Bagaj Kapağı Kaplaması 05. Oval Egzoz Susturucu 03 Resimde 18 LYRA alaşımlı jantları bulunan model gösterilmektedir. Koruma Paketi Ön Paçalık Bagaj Havuzu Arka Paçalık Ön & Arka Kauçuk Paspaslar Body Paketi Aydınlatma Paketi Kapı Dış Aydınlatması Işıklı Kapı Eşik Nikelajı (Set) Mavi Ambiyans Aydınlatması (Arka) Ön Aero Tampon Bagaj Spoyleri Mavi Ambiyans Aydınlatması (Ön)* (Opsiyonel) Kapı Cep Aydınlatması* (Opsiyonel) *Ön Mavi Ambiyans Aydınlatması ve Kapı Cep Aydınlatması Elegance ve Executive modellerinde standarttır.

20 37 Renkler Renkler 38 Renkler Aracınızın rengi sizin için önemli; bizim için de öyle. Çok çeşitli renk seçenekleri arasında sizin tarzınıza ve karakterinize uygun bir renk mutlaka vardır. Döşeme CR-V niz için hangi rengi seçerseniz seçin, yüksek kaliteli döşemenin bunu mükemmel bir şekilde tamamlayacağından emin olabilirsiniz. SİYAH DERİ FİLDİŞİ DERİ Options Alcantara/Derİ Sİyah FİLDİŞİ KUMAŞ CRYSTAL BLACK PEARL / SİYAH PASSION RED PEARL / KIRMIZI URBAN TITANIUM / BRONZ* SİYAH KUMAŞ POLISHED METAL METALLIC / FÜME WHITE ORCHID PEARL / BEYAZ ALABASTER SILVER / GÜMÜŞ* Siyah Deri Fildişi Deri Siyah Alcantara ve Deri Fildişi Kumaş Siyah Kumaş Executive Elegance - - Premium Dream * Sadece 1.6 lt. dizel modeller için mevcuttur. Mevcut - Mevcut değil

21 39 041???? Teknik Özellikler Teknik Özellikler??? MODEL 1,6 LT DİZEL DREAM 1,6 LT DİZEL PREMIUM 1,6 LT DİZEL ELEGANCE 2.0 LT BENZİN EXECUTIVE Motor 4 silindirli DOHC i-dtec dizel motor Su soğutmalı, 4 zamanlı, SOHC i-vtec, 16 subaplı, enine yerleştirilmiş 4 silindir Yakıt sistemi PGM-FI Çap ve strok (mm) 76 x x 96,9 Hacim (cc) Sıkıştırma oranı 16:1 10.6:1 Maksimum güç 120 PS / 4000 rpm 155 PS / 6500 rpm Maksimum tork 300 Nm / 2000 rpm 192 Nm / 4300 rpm Şanzıman Düz 6 ileri, 1 geri Otomatik 5 ileri, 1 geri, akıllı eğim sistemi (Grade Logic System) Çekiş 4x2 önden çekiş 4X4 Dual Pump sistemi, Gerçek zamanlı 4 tekerlekten çekiş Frenler Ön: Hava soğutmalı disk - Arka: Disk "Ön : Toe kontrol bağlantılı McPherson kol, helezon yay, gazlı amortisör, viraj denge çubuğu Süspansiyon Arka : Reaktif bağlantılı çift salıncak, helezon yay, gazlı amortisör, viraj denge çubuğu" Ebatlar Uzunluk (mm) 4570 Genişlik (mm) 2095,2 Yükseklik (mm) 1685 Aks mesafesi (mm) 2630 Ön tekerlek izi (mm) 1570 Arka tekerlek izi (mm) 1580 Boş Ağırlık (kg) Lastikler 225/65R17 225/60 R18 225/60 R18 Yakıt deposu (lt) 58 Bagaj hacmi (lt) Maksimum sürat (km/s) 182 Hızlanma (km/s) 11,2 12,3 Yakıt Tüketimi (lt/100 km)* Şehir içi (lt) 4,8 5,0 10,1 Şehir dışı (lt) 4,3 4,5 6,2 Birleşik (lt) 4,5 4,7 7,7 CO ² emisyonları (g/km) mm * EC 715/2007 ölçüm metoduna göre, ideal şartlarda elde edilen test değerleridir. Honda, otomobillerin model, donanım, teknik özellik ve renklerinde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Fotoğraflarda görülen özelliklerle, Türkiye de satışa sunulan modeller arasında farklılıklar olabilir. Otomobilin gerçek renkleri baskı nedeniyle broşürde göründüğünden farklı olabilir. Broşürde görülen modellerle Türkiye de satışa sunulan modeller arasında farklılıklar olabilir. Daha fazla bilgi için Honda yeniliklerini takip etmek için mm 2095,2 mm Donanım Dream Premium Elegance Executive Sürücü ve yolcu hava yastıkları Yan hava yastıkları Perde hava yastıkları Yolcu hava yastığı iptal fonksiyonu Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA) Önde aktif kafalıklar Ön ve arkada aktif gergili emniyet kemerleri (ELR) Tüm koltuklarda 3 noktadan bağlantılı emniyet kemerleri ABS fren sistemi Elektronik fren gücü dağıtımı (EBD) Acil durum fren desteği (Brake Assist) Çekici Denge Kontrol Sistemi (TSA) Acil durum fren sinyalleri (ESS) Ön ve arkada disk frenler Yokuşta kalkış desteği (HSA) Lastik Basınç İkaz Sistemi (DWS) ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları Immobiliser Alarm Sistemi - Anahtarsız giriş sistemi ve motor çalıştırma düğmesi Paddle Shift (Direksiyon üzerinde vites değiştirme kulakçıkları) Yokuş İniş Kontrolü (HDC) Elektrik Kontrollü Harekete Duyarlı Direksiyon (EPS) Vites Değiştirme Göstergesi (SIL) Renkli TFT LCD bilgi ekranı i-mid Multiplex Göstergeler Yol bilgisayarı Radyo/CD çalar + MP3 Direksiyondan kumandalı müzik sistemi AUX girişi USB girişi 6 adet hoparlör - Premium Audio w Subwoofer - - Bluetooth HFT (Telefon kiti) - Hız sabitleyici (Cruise Control) Yağmur sensörlü silecekler - Işığa duyarlı otomatik kararan dikiz aynaları - Işığa duyarlı otomatik yanan farlar - Ön - Arka park sensörleri - Geri görüş kamerası - Idle Stop (Start&Stop) - Elektrikli ve tek dokunuşla açılabilen ön camlar Elektrikli ve tek dokunuşla açılabilen arka camlar - Uzaktan kumandalı camlar - Uzaktan kumandalı yan aynalar - Uzaktan kumandalı merkezi kilit * Ekstra Güvenlik Paketi sadece Executive versiyonu için geçerlidir. Donanım Dream Premium Elegance Executive Sustalı kontak anahtarı Çift bölgeli otomatik klima Arka Havalandırma - Ön, orta konsol ve bagajda aksesuar soketi Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon Ön koltuklar arasında gözlü kol dayama Arka koltuk kol dayama Elektrikli açılabilen bagaj kapağı Elektrik ayarlı hafızalı sürücü koltuğu Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu Yükseklik ayarlı ön yolcu koltuğu - - Sürücü koltuğu bel desteği Ön yolcu koltuğu bel desteği - - Sürücü ve ön yolcu koltuğu arkasında cep Isıtmalı ön koltuklar - - Tek dokunuşla 60:40 oranında katlanabilen arka koltuklar Sürücü ve yolcu güneş siperliklerinde aydınlatmalı aynalar - Isıtmalı ve elektrikli yan aynalar Elektrikli katlanabilir yan aynalar - Alüminyum görünümlü ön konsol - Deri direksiyon - Deri vites topuzu - Krom kaplı iç kapı kolları Metalik kapı eşik koruması Alkantara/Deri Koltuklar Deri Koltuklar Düz arka zemin Bi-HID Ön Farlar (Otomatik yükseklik ayarlı) - - Aktif Dönüş Aydınlatması (ACL) - - Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi (HSS) - - Ön Far Yıkama - - Ön Sis farları - Gündüz yanan farlar Eve Geliş/Evden Çıkış Aydınlatma Sistemi Önde harita lambaları İç Ortam Aydınlatması (Tavan) İç Ortam Aydınlatması (Ön Ayak, Kapı) - - Bagaj aydınlatması Tavan rayları - - Krom arka plakalık Gövde rengi kapı kolları Panaroma cam tavan Karartılmış arka camlar inç alüminyum alaşımlı jant inç alüminyum alaşımlı jant - - Ufak boy stepne EKSTRA GÜVENLİK PAKETİ (Opsiyonel)* Çarpışma Hafifletme Fren Sistemi (CMBS) Şerit Koruma Destek Sistemi (LKAS) Uyarlanabilir Sabit Hız Kontrolü (ACC)

22 Exterior Design Geleceğe odaklı Honda da tutkulu hayallere sahip olabiliriz, ancak bunlar her zaman kararlı bir şekilde gerçekliğe odaklıdırlar. Honda nın Earth Dreams Technology serisi düşük yakıt tüketimiyle güçlü bir performansın mükemmel kombinasyonunu sağlayan yeni nesil bir motor ve şanzıman serisidir. Honda nın çığır açan yeni Earth Dreams Technology serisinin ilk motoru, yeni CR-V de bulunan 1.6 i-dtec dizel motordur. Bu yenilikçi motor; kompakt dizaynı ile hızlı tepki ve yumuşak bir ivmelenme sağlar, daha hafif ve sessizdir. T E C H N O L O G Y Gelecek nesil teknolojik gelişmelerimiz sadece tasarruf artışını sağlamıyor, aynı zamanda sürüş performansını da geliştiriyor.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne

Detaylı

Verso kendinize bir aile macerası yaratın.

Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Verso Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Tasarım Yeni dinamik tasarımımız aile dostu fonksiyonellikle buluştu. İç mekân Dışarıdan kompakt, içi ise oldukça geniş olan Verso ayrıca çok sayıda eşya

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik.

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik. IBIZA SEAT Ibiza nın genç ruhu, performansıyla birleşti. Tasarımı, eğlenceye ortak oldu. Hep kendi çizgisinde ilerledi. Ve klasik bir model olduğunu kanıtladı. MÜKEMMEL UYUM Ibiza her zamankinden daha

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK.

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. Yeni i20. ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. O artık tepeden tırnağa yeni... İlk görüşte kalbini yerinden çıkaracak kadar nefes kesici... Yeni i20, heyecan verici bir

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK.

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. Yeni i20. ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. O artık tepeden tırnağa yeni... İlk görüşte kalbini yerinden çıkaracak kadar nefes kesici... Yeni i20, heyecan verici bir

Detaylı

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri YENİ DUCATO KAMYONET Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir,

Detaylı

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye RENAULT KANGOO 120ZG00131 Ağustos 2014 RENAULT KANGOO RENAULT KANGOO /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye www.renault.com.tr Broşürün içeriğinin baskı tarihi itibariyle doğru

Detaylı

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız.

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Yeni Dacia Duster Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Algılanan değerin reel değer ile hiçbir ilgisinin olmadığı, bir gün moda olanın ertesi gün hemen demode olduğu bir dünyada, Yeni Duster

Detaylı

SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ

SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ SIMPLY CLEVER yeni ŠKODA Yetİ Hangi yolu seçerseniz seçin, Yeni ŠKODA Yeti size ilham vermeye devam edecek. İster değişen mimarisi, ışıkları ve kesintisiz temposu ile şehirde, ister yolun bittiği ve sırlarla

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Basım tarihi: Eylül 2013

Basım tarihi: Eylül 2013 Fiat ın en yeni modellerini, otomobilinizle ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir, kısa sürede

Detaylı

Basım tarihi: Ocak 2014

Basım tarihi: Ocak 2014 Basım tarihi: Ocak 2014 Şehrin gezgini Panda, ilk kez 30 yıl önce çıktı şehrin sokaklarına. Ve bugün, geçmişinden aldığı mirasla yeniden şehre dönüyor. Bu kadar sade olup bu kadar fonksiyonel ve yenilikçi

Detaylı

Basım tarihi: Nisan 2013

Basım tarihi: Nisan 2013 Basım tarihi: Nisan 2013 Şehrin gezgini Panda, ilk kez 30 yıl önce çıktı şehrin sokaklarına. Ve bugün, geçmişinden aldığı mirasla yeniden şehre dönüyor. Bu kadar sade olup bu kadar fonksiyonel ve yenilikçi

Detaylı

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER BAKIŞ Profesyonel performans s. 06 MASTER İŞ BAŞINDA Her ihtiyaca yönelik çözümler s. 10 YAKIN PLAN Motor ve yükleme seçenekleri s. 16 GÜVENLİK

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

Orijinal Araç Aksesuarları. C-Serisi.

Orijinal Araç Aksesuarları. C-Serisi. Orijinal Araç Aksesuarları C-Serisi. TELEMATiK DIŞ DONANIM Mercedes-Benz sport iç donanım BAGAJ & TAŞIMA amg indeks TELEMATik 01 01 Garmin MAP PILOT 09 Yorulmanıza gerek yok. Mercedes ile hayatınızı

Detaylı

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 2 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 3 HEYECAN VERİCİ En iyi

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION VOLVO Kullanici el kıtabi WEB EDITION S40 2006 Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı

Volvo FH ınızı özelleştirin.

Volvo FH ınızı özelleştirin. TEKNİK ÖZELLİKLER Volvo FH ınızı özelleştirin. Sunduğu sonsuz sayıda olasılık ile Volvo FH serisi araçlar, her türlü taşımacılık işine uygun hale getirilebiliyor. Esnek şasi düzeni ve VBI (Volvo Üstyapı

Detaylı

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI Web Edition DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

OTO AKTÜEL AUTO SHOW İSTANBUL 37. YEŞİL BURSA RALLİSİ SSANGYONG TAN 2 YENİ MODEL HAFTALIK DİJİTAL DERGİ

OTO AKTÜEL AUTO SHOW İSTANBUL 37. YEŞİL BURSA RALLİSİ SSANGYONG TAN 2 YENİ MODEL HAFTALIK DİJİTAL DERGİ HYUNDAI SKODA FORD PEUGEOT HAFTALIK DİJİTAL DERGİ OTO AKTÜEL Sayı: 4 13 Kasım 2012 AUTO SHOW İSTANBUL KIA DAN TOP MODEL FARKI! 2012 YENİ ASTRA SEDAN YENİ SYMBOL YENİ FLUENCE VOLVO V40 JUKE NISMO OPEL MOKKA

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

Türkiye Genel Distribütörü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

Türkiye Genel Distribütörü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Ocak 2015 Tüm ürün çizimleri ve özellikleri, dosyanın hazırlandığı tarihlerdeki mevcut bilgilere dayandırılmıștır. Katalogdaki ürünler ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. TOFAȘ Türk Otomobil Fabrikası

Detaylı