YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE"

Transkript

1 YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

2

3

4 BAKIŞ ARZUNUN ANATOMİSİ YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER IN SHOOTING BRAKE OLARAK ADLANDIRILAN ÜST SINIF COUPÉ STATION ARAÇLARDAN ESİNLENEN GÜÇLÜ KİŞİLİĞİ, ONA BAŞTAN ÇIKARICI BİR GÜÇ VERİYOR. DUYGULARI HAREKETE GEÇİREN KIVRIMLARI, DIŞA VURUMCU ÖN YÜZÜ VE KASLI OMUZLARI ONA DİNAMİZM VE ÇEVİKLİK KATIYOR. IZGARA ÜZERİNDE YER ALAN RENAULT LOGOSU İSE ODAK NOKTASINI OLUŞTURUYOR. ARZU, HER DETAYINDA KENDİNİ GÖSTERİYOR.

5 1. CAZİBENİN YENİ FORMU Siyah arka plan üzerinde vurgulanan logo. 2. LED gündüz farları, ön yüze çekici bir aydınlatma. 3. Kelebek camı yanında bulunan bütünleşmiş arka kapı kolları, zarifçe uzatılmış profil ve parlak yüzeyler yoluyla ifade edilen kavisli ve yuvarlak hatlı bir tasarım. 4. Sportif doğasını ifade eden kaslı ve dengeli bir siluet.

6 BAKIŞ 21. YÜZYILIN DONANIMLARI BAZI DONANIMLARIN YALNIZCA ÜST SINIFTAKİ OTOMOBİLLERE ÖZEL OLDUĞUNU MU DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YENİ CLIO SPORT TOURER IN CÖMERTLİĞİ, SINIFINDA BİR AYRICALIK YARATIYOR; MULTIMEDYA, NAVİGASYON, YEPYENİ SES SİSTEMİ RENAULT BASS REFLEX, ÖZEL AKUSTİK HOPARLÖRLER, ELLER SERBEST RENAULT KARTI, YOKUŞTA KALKIŞ DESTEK SİSTEMİ (HILLHOLDER), EKO SÜRÜŞ MODU... VE DAHA PEK ÇOK ÖZELLİK. KİM BU DONANIM ZENGİNLİĞİNE KARŞI KOYABİLİR Kİ?

7 YAŞAMINIZI KOLAYLAŞTIRIN Renault R-Link. 7 dokunmatik ekran ve ses TomTom 4 x 35 W audio-streaming ve serbest USB ve jack araç ve internet 2. Partikül Filtreli Elektronik Klima. 3. Destek Sistemi (Hill Holder). manevra süresi için otomatik 2 4. Renault Bass Reflex, Özel Akustik Hoparlörler. veren ses 5. Ayar ve 6. ECO Modu*. Sadece bir butona ve CO 2 %10 a kadar 7. Ön Konsola Entegre 7 Dokunmatik Ekran Renault R-NAV Multimedya Sistemi: 4x20W USB ipod Audio ve serbest ve müzik 8. Geri Kamera- Kamera resmi ekrana gönderir ve dinamik 9. Eller Serbest Renault * Ekipman seviyesine bağlı olarak değişiklik gösterir. ECO modu V 75 bg motorda bulunmamaktadır. ** Renault R-Link olan versiyonlarda opsiyon olarak bulunmaktadır.

8 i i i %100 Dokunmatik

9 1. EKRANA SADECE B R DOKUN LE TÜRK YE HAR TASI EL N N ALTINDA. Ü. 2. NAV N GO NAV GASYON BLUETOOTH. 4. USB IPOD UYUMLU AUDIO BA LANTI G R BLUETOOTH.

10 RENAULT R-LINK İLE İNTERNET BAĞLANTILI YOLCULUKLAR ENTEGRE VE İNTERNET BAĞLANTILI TABLET RENAULT R-LINK DOKUNMATİK EKRANI, SESLİ KUMANDASI VE DİREKSİYONDAN KUMANDALARI İLE YENİLİKÇİ VE PRATİK FONKSİYONLARA KOLAYCA ERİŞMENİZİ SAĞLAR: TOMTOM NAVİGASYON, MULTİMEDYA, TELEFON, ARAÇ VERİLERİ VE R-LINK STORE ÜZERİNDEN İNDİRİLEBİLEN UYGULAMALAR KATALOĞU. RENAULT R-LINK OTOMOBİL İLE DİJİTAL DÜNYA ARASINDAKİ BİRLİKTELİĞİN ALYANSI.

11 Yenilikler yapan Renault otomobili gündelik yaşamınıza sokuyor Renault R-Link ile gündelik yaşantınızla bağınızı koparmadan yolculuklar yaparsınız: Telefon rehberiniz, müzik içerikleriniz, yararlı internet uygulamalarınız Bunların hepsine dokunmatik ekran üzerinde parmaklarınızın ucuyla veya direksiyondan kumandalarla kolayca erişmeniz artık mümkün. R-Link sesli kumanda ile örneğin bir adresi kayıt edersiniz, telefon rehberinizden bir numarayı ararsınız, telefon edersiniz veya herhangi bir uygulamayı başlatabilirsiniz. 1. Yenilikler yaparak, otomobilleri daha da çekici kılıyoruz Renault, sosyal medya, ulaşım, en uygun rota hesaplanması, pratik yaşam ve oyunlar gibi değişik alanlarda otomobilde kullanım için tasarlanmış olan uygulamalar kataloğu sunuyor. Yenilikler yaparak, beklentilerinizin önüne geçmek için geleceği inşa ediyoruz R-sound effect ile Renault sesli kişiselleştirmeyi keşfetti. Bu uygulama ivmelenme, ara hızlanma ve vites geçiş fazlarıyla tam uyum içerisinde 6 farklı karakteristik ve çekici motor sesi ambiyansı sunuyor. Yepyeni bir duyumsal keyif ve heyecan deneyimi için! Kişiselleştirilebilen başlangıç sayfalı dokunmatik ekran. Bir tıkla tercih ettiğiniz fonksiyonlara erişmek için kısa yollarınızı seçin ikonlu ana menü. Mevcut 6 farklı dünyaya ulaşın: Navigasyon, multimedya, telefon, araç, hizmetler ve uygulamalar, sistem ayarları. 3. Mobil müzik. Bluetooth ile veya Renault R-Link USB portundan favori müziğinizi dinlemek için bağlanın. 4. Telefon. Daha fazla güvenlik için, Bluetooth sayesinde eller serbest telefon edin veya bir numarayı çevirmek veya telefon rehberinizden* bir numara aramak için sesli kumandayı kullanın. 5. Araç verileri. Eğlenceli «Driving eco2» uygulaması ile yakıt tüketiminizi düşürün, yolculuklarınızın değerlendirmesini yapın ve kişisel pratik tavsiyelerden yararlanın. 6. Hizmetler. Keşif Paketi ile 4 farklı uygulamaya ( , R-Link Tweet, Renault Yardım, Hava Durumu) ve R-Link store kataloğuna ulaşın. R-Link store ve Renault R-Link rehber uygulamalarından yararlanmak için Renault sitesinde kendi hesabınızı yaratın. 7. Sistem. Renault R-Link ayarlarını tercihlerinize göre kolayca uyarlayın (dil, saat, sesler, vs.). * mobil telefonun uyumluluk durumuna göre.

12 YAKIN PLAN Tutumlu Motorlar ile SÜRÜŞ KEYFİ

13 YENİ RENAULT MOTORLARINDA, DOĞRUDAN OTOMOBİL YARIȘLARINDA KULLANILAN YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER KULLANILIYOR. BU MOTORLAR STANDARTLARI DEĞİŞTİRİYOR, EKSİKSİZ BİR SÜRÜŞ KEYFİYLE BİRLİKTE, YENİ CLIO SPORT TOURER IN TÜKETİM VE DÜŞÜK CO 2 EMİSYONLARINDA REKOR KIRMASINI SAĞLIYORLAR. Yeni Renault Clio Sport Tourer ilk kez Clio Hatchback ile lanse edilen ve ekonomiyle sürüş keyfini mükemmel bir şekilde buluşturan, Yeni Turbo 90 bg Stop & Start benzinli motora sahip. 898 cm 3 hacminde, 3 silindirli 90 beygirlik turbo benzinli motor, bütün devirlerde etkin ivmelenme ve seri hızlanmalar sağlıyor. Şehir içinde, maksimum torkun % 90 ı 1,650 devir/dakikadan başlayarak (135 Nm) mevcut olduğundan sürüş keyfinizi en yüksek seviyeye çıkarıyor. Bu çok sık vites değiştirmeye ihtiyaç duymayacağınız anlamına gelir. Bundan böyle, Turbo 90 bg Stop & Start motoru overboost fonksiyonuna da sahip. Bu özellik sürüş keyfini arttırmakla kalmayıp artan bir dinamizm ve daha etkin hızlanmalar getiriyor. Stop & Start bulunan araç, 4.5 l/ 100 km* düzeyine düşürülmüş bir tüketim sunuyor ve CO 2 emisyonu sadece 105g/km*. Dizele gelince, Yeni 1.5 dci 90 bg motor tek kelimeyle en iyisi! 3.6 l/100 km* karma devir yakıt tüketimi ve 95 g/km* CO2 emisyonları ile, Yeni Clio Sport Tourer, hem binek hem de profesyonel müşteriler için ekonomik bir sürüş sağlıyor. Ayrıca sürüş keyfini de unutmayalım: 90 beygir gücü ve 220 Nm tork ile, motor her durumda rahat sürüş için düşük hızlarda bile hızlı tepkiler veriyor. 1.2 Turbo EDC 120 bg motor güç ve yakıt ekonomisini bir araya getirmeyi başarıyor. Bu motor, atak, canlı, tepkisel, güçlü ve sessizdir. Onun 120 beygir gücü, 2,000 devir/dakikada 190 Nm tork sağlıyor. İlk defa Yeni Renault Clio Sport Tourer da, daha fazla sürüş keyfi için EDC çift kavramalı 6-kademeli otomatik şanzıman ile bir araya geliyor. Bu vites kutusu manuel bir vites kutusu ile karşılaştırılabilir bir yakıt tüketimi ile sarsıntısız vites geçişleri, tepki verme ve canlılık sunuyor. 1.5 dci EDC 90 bg motor ise dizel motoru EDC çift kavramalı otomatik vites performansı ile birleștiriyor. Bu motor karma parkurda 3.7 l/100 km* gibi çok iddialı bir yakıt tüketimine sahip. *Tüm tüketimler karma parkur tüketimleridir. EN İLERİ TEKNOLOJİ OVERBOOST Overboost sistemiyle donatılan Turbo 90 bg Stop & Start daha canlı ve tepkisel. Onun yeni ayarları mevcut turboyu daha hızlı ve sürekli kılıyor. İvmelenme sırasında sınırlı bir süre boyunca daha fazla güç (+5 bg) ve daha fazla tork (+15 Nm) üretiyor. STOP & START Araç durduğunda ve boştayken motoru otomatik olarak durdurur. AKILLI ENERJİ YÖNETİMİ (ESM) Elektrik tüketimini optimize eder, ayrıca fren ve yavaşlamada kazanılan kinetik enerjiyi kullanarak aküyü şarj eder. HAVALANDIRMA KONTROLÜ Radyatör yoluyla, hava akışını motorun soğuma ihtiyaçlarına göre otomatik olarak adapte ederek, yakıt tüketimini azaltır ve aracın aerodinamiğini optimize eder.

14 YAKIN PLAN Çok Havalı BİR O KADAR DA PRATİK YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER, HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK TEKNOLOJİ İLE DONATILMIŞ, İYİ TASARLANMIŞ, FONKSİYONEL BİR İÇ MEKÂNA SAHİP. YÜKSEK KALİTELİ KONFORUN DETAYLARI, BİR BAKIŞTA HER ŞEYİ ANLATIYOR. Bir uçak kanadını çağrıştıran ön paneli, kolayca erişilebilen orta konsolu, daha iyi bir görüş için dijital hız sayacı, 70 mm gibi sıra dışı bir mesafede yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, renk seçenekleri, kromajlı ve parlak siyah malzemeler: Modernlik ve ergonomiyi bir araya getiren tüm unsurlar bir arada. Fonksiyonel ve güvenli, Yeni Renault Clio Sport Tourer Otoyol modu göstergelerine sahiptir. Sollamada son derece pratik. Üç kere sinyal vermek için sadece bir kez dokunmanız yeterli. Pratikliğe gelince, çok sayıda eşya saklama gözü bulunuyor: Vites kolu önünde saklama bölümü, 7 litrelik torpido gözü, ön yolcu tarafında cep, bardak taşıyıcı, ön kol dayama ve kapı panolarında gözler. Yeni Renault Clio Sport Tourer, ayrıca önemli bir bagaj hacmi sunuyor: Rakam vermek gerekirse, tam 443 dm 3. 1/3-2/3 oranında arka koltuk ve yolcu koltuğunun aşağı katlanması seçeneği sayesinde, iç hacim daha da genişletilebiliyor. Bu uzunluk, 2.48 metreye kadar olan eşyaları yerleştirebilmek amacıyla dikkat çekici bir hacim sunuyor. 604 mm. olan düşük yükleme eşiği ile yükleme kolay yapılıyor. Gündelik hayat güzel ve pratik bir hale dönüştürüldü. Görev tamam!

15

16 KİŞİSELLEŞTİRME YENİ RENAULT CLIO NUZU EN KÜÇÜK DETAYINA KADAR EŞSİZ HİSSETMENİZ İÇİN 3 FARKLI KİŞİSELLEŞTİRME TEMASI BULUNUYOR: CHANCE, DOTS VE SPORT. ARAÇ İÇİNDE VE DIŞINDA KİŞİSELLEŞTİREBİLECEKLERİNİZ HAKKINDA DAHA FAZLASINI KEŞFEDİN. CLIO NUZU GERÇEKTEN SİZE ÖZEL HALE GETİRMENİZ İÇİN, YALNIZCA RENGİNİZİ VE KİŞİSELLEŞTİRME SEVİYELERİNİ SEÇMENİZ YETERLİ. DIŞ GÖRÜNÜM 1 Look Paket D K lle tirme: D dikiz aynalar, kap alt koruma, arka tampon ete i, bagaj alt ç ta, ön yüz ç talar, yan kap alt ç talar " veya 17" kişiselleştirilebilir alüminyum jantlar ALÜMİNYUM JANTLAR 16" Passion Tipi Alüminyum Jant 16" Siyah Renk Alüminyum Jant 16" Fildişi Renk Alüminyum Jant 17" Mavi Renk Alüminyum Jant 17" Kırmızı Renk Alüminyum Jant 17" Siyah Renk Alüminyum Jant 17" Fildişi Renk Alüminyum Jant LOOK PAKET DIŞ KİŞİSELLEŞTİRME Krom çıtalar Mavi lake çıtalar Kırmızı lake çıtalar Siyah lake çıtalar Fildişi lake çıtalar

17 İÇ GÖRÜNÜM 1 ç Ambiyans: Ön konsol ve kap panolar, koltuk kuma renkleri 2 ç K tirme: Hava kanal çerçeveleri, direksiyon simidi çevresi, vites kolu çevresi, kap panelleri iç ç tas ÖN KONSOL KİŞİSELLEŞTİRME Mavi Ön Konsol ve Kapı Panoları Kırmızı Ön Konsol ve Kapı Panoları Siyah Ön Konsol ve Kapı Panoları Havana Ön Konsol ve Kapı Panoları İÇ KİŞİSELLEŞTİRME Mavi lake Kırmızı lake Siyah lake Fildişi lake Chance lake Sport lake Dots lake

18 AKSESUARLAR D AKSESUARLAR KARBON& TANYUM GÖRÜNÜMLÜ ÖN SPOI LER : Clio Sport Tourer arac n z b u s p o r t i f ö n spoiler ile aksesuarland r n. (Ref : ) 3. ÇAMURLUK KORUMALAR : (Ref : ) (ön) & (arka) )

19 KROM AKSESUARLAR FAR ALT ÇITASI: Far bu krom aksesuar bir (Ref : ) 2. CAM ÇITASI: 3. ÖN KAPI KOLU (Ref : )

20 KARBON GÖRÜNÜMLÜ AKSESUARLAR KARBON GÖRÜNÜMLÜ YAN MAR P YE : Bu karbon görünümlü mar piye arac n za çok sportif bir çizgi kazand r r. (Ref : ) 2. AYNA KOLU KAPLAMASI : Karbon görünümlü bu aksesuar sportif çizgiyi tamamlar. (Ref: ) 3. S S FARI KARBON SÜSLEMES : Bu aksesuar arac n n sportif çizgisini güçlendirir. (Ref: )

21 AKSESUARLAR BAGAJ HAVUZU : Bu kauçuk bagaj koruma arac n z kir ve a nmaya kar korur. (Ref : ) 2. HALI PASPASLAR içi ile mükemmel uyum bu paspaslar korur. 4 rengi mevcut olan bu paspaslar iç ile mükemmel uyum (Gri Ref: / Mavi Ref: Sigara içenler için sunulan bu kitte çakmak ve küllük yer Küllük, sayesinde zamanda çöp )

22 TEMANIZI SEÇİN Chance, Sport ya da Dots? Kendi Clio Sport Tourer ınızı tasarlama keyfini yaşamak için adresine tıklayın. CHANCE MAVİ Mavi ön konsol ve kapı panoları ve chance iç kişiselleştirme Gösterilen model: Mistral Mavi 17" Siyah renk alüminyum jantlar, krom çıtalar CHANCE KIRMIZI Kırmızı ön konsol ve kapı panoları ve chance iç kişiselleştirme Gösterilen model: Alev Kırmızı 17 Kırmızı renk alüminyum jantlar, krom çıtalar.

23 SPORT Siyah ön konsol ve kapı panoları ve sport iç kişiselleştirme Gösterilen model: Kehribar Sarı 17" Siyah renk alüminyum jantlar, krom çıtalar. DOTS Havana ön konsol ve kapı panoları ve dots iç kişiselleştirme Gösterilen model: Bakır Kahve 17" Fildişi rengi alüminyum jantlar, Fildişi lake çıtalar

24 YARATICI ATÖLYE DONANIM SEVİYESİ, RENKLER, OPSİYONLAR... SİZ SEÇİYORSUNUZ! JOY STANDART DONANIMLAR EURO NCAP 5* Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) Acil Fren Destek Sistemi (AFU) Elektronik Denge Program (ESC) Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR) Sürücü ve Yolcu Hava Yast ar Ba, Gö üs Yan Hava Yast ar Yükseklik Ayarl Sürücü Ön Emniyet Kemerleri 3 Noktal Arka Emniyet Kemerleri Çocuk Kol u Sabitleyici (ISOFIX) LED Gündüz Farlar Ani Durumlarda 4'lü örlerin Otomatik Yanmas Direksiyondan Lastik Tamir Kiti Manuel Klima Yoku ta K Destek Sistemi (Hill Holder) Yükseklik ve Derinlik Ayarl Direksiyon Renault Kart Sistemi Arka Koltuk S rtl 1/3-2/3 Katlanma Özelli i Sabitlenebilir Ön Koltuk Ba l Yükseklik Ayarl 2 Arka Koltuk Ba l Türkçe Uyar Ekran Radyo MP3-2x20 W Özel Akustik Hoparlörler, Renault Bass Reflex Sistemi USB ipod Uyumlu Audio Ba lant Giri i Bluetooth Müzik ve Telefon Ba lant s Yol Bilgisayar Siyah Tavan Barlar Gövde Rengi Kap Kollar Çift Optikli Siyah Maskeli Farlar Gövde Rengi Yan Aynalar Elektrikli Bu u Çözücülü Yan Aynalar Sinyalli Yan Aynalar Arka Spoiler OPSİYONLAR Sis Far ve Kademeli Silecek Stepne 185/65 R15 Metalik Renk Joy Siyah/K rm Dö eme 15" Paradise Tipi Çelik Jant Kapaklar

25 ICON ICON STANDART DONANIMLARI = JOY + Elektronik Klima Arka Park Sensörü Ön Sis Farları Otomatik Yanan Farlar ve Yağmur Sensörü Ön Kol Dayama Deri Direksiyon Eller Serbest Renault Kart Sistemi Sürücü Tarafı Tek Dokunuşla Açılıp Kapanabilen Elektrikli Ön Camlar Elektrikli Arka Camlar Yükseklik Ayarlı 3 Arka Koltuk Başlığı Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu Katlanır Ön Yolcu Koltuğu Radyo MP3-4x20 W Renault R-NAV Navigasyon Multimedya Sistemi Türkiye Haritası 7" Dokunmatik Ekran Krom Tavan Barları Çift Optikli Krom Çerçeveli Siyah Maskeli Farlar Buğu Çözücülü Elektrikli Katlanır Yan Aynalar Look Paketi ve Krom Çıtalar Siyah Lake İç Dekor Paketi OPSİYONLAR Stepne 185/65 R15 Bagaj Filesi ve Çengeli R-Link İnternet Bağlantılı Entegre Navigasyon Multimedya Sistemi Geri Görüş Kamerası 16" Siyah Renk Alüminyum Jantlar 16" Fildişi Rengi Alüminyum Jantlar 17" Siyah Renk Alüminyum Jantlar 17" Fildişi Rengi Alüminyum Jantlar 17" Mavi Renk Alüminyum Jantlar 17" Kırmızı Renk Alüminyum Jantlar Karartılmış Arka Camlar Sabit Cam Tavan İç Kişiselleştirme (Farklı renk ve desende iç dekor seçenekleri) Look Paket Dış Kişiselleştirme (Farklı renkte dış dekor seçenekleri) Metalik Renk Icon Siyah / Gri Döşeme Opsiyonlar 16" Passion Tipi Alüminyum Jantlar

26 CHROMO ZONE OPAK, METALİK RENK PALETİ ORTAYA ÇIKTI. BEYAZ (OPAK) MİSTRAL MAVİ (OPAK) KEHRİBAR SARI (OPAK) BULUT GRİ (METALİK) BAKIR KAHVE (METALİK) YILDIZ SİYAH (METALİK) ALEV KIRMIZI (METALİK)* PLATİN GRİ (METALİK) * Özel vernikli metalik boya. BOYUTLAR YÜKSEKLİK, GENİŞLİK, BAGAJ HACMİ... HER İHTİYACINIZI KARŞILAMAK AMACIYLA TASARLANMIŞ BİR ARAÇ. BAGAJ HACMİ (dm 3 ) VDA hacim (Iso 3832 standardı) (raf altı) 443 Çıkarılabilir bagaj zemini altındaki hacim dahil 85 Arka koltuklar katlanmış olarak maksimum hacim (tavana kadar) 1380 BOYUTLAR (mm) A Aks mesafesi 2589 B Toplam uzunluk 4267 C Ön dingil çıkıntısı 853 D Arka dingil çıkıntısı 825 E Ön iz mesafesi 1506 / 1498* F Arka iz mesafesi 1506 / 1498* G Yan aynalı /aynasız toplam genişlik 1732 / 1945 H Yüksüz yükseklik 1445 H1 Yükseklik, açık bagaj kapağı ile yüksüz 1920 J Yüksüz bagaj eşiği yüksekliği 604 K Yerden yükseklik (laden) 120 L 2. Sıra diz mesafesi 140 M Ön dirsek mesafesi 1363 M1 Arka dirsek mesafesi 1378 N Ön omuz genişliği 1370 N1 Arka omuz genişliği 1307 P 1. Sırada 14 de tavan boşluğu (ön koltuklar) 880 P1 2. Sırada 14 de tavan boşluğu (arka koltuklar) 862 Y - Üst bagaj girişi genişliği Maksimum bagaj genişliği 1038 Y1 Alt bagaj girişi genişliği 994 Y2 Çamurluklar arasındaki iç genişlik 1011 Z Bagaj girişi yüksekliği 685 Maksimum yükleme uzunluğu (bagaj kapağı arkasından arka koltuklara Z1 kadar, aşağı katlanmış olarak) 1616 Z2 Arka koltuklar arkasındaki yükleme uzunluğu 830 Z3 Arka tavan altı yüksekliği / hareketli zeminle 575 / 396 Z4 Maksimum yükleme uzunluğu (arka koltuk ile ve yolcu koltuğu katlanmış olarak) 2480 *15" ve 16" / 17" lastikler

27 TEKNİK ÖZELLİKLER E MOTOR - KUTUSU v 75 bg Turbo 90 bg Stop & Start (overboost) 1.2 Turbo EDC 120 bg 1.5 dci 75 bg 1.5 dci 90 bg Euro Em syon normu EURO5 EURO5 1.5 dci EDC 90 bg S nd r hacm (cm 3 ) ve (mm) 69x76,8 72,2x73,1 72,2x73,1 76 x 80,5 76 x 80,5 76 x 80,5 9,8 : 1 9,5 : 1 9,8 : 1 15,5 : 1 15,5 : 1 15,5 : 1 / 4 / 16 3 / 12 4 / 16 4 / 8 4 / 8 4 / 8 güç kw (bg/din) 54 (75) 66 (90) (+4Kw/5bg 88 (120) 55 (75) 66 (90) 66 (90) güç (dev/dak) Nm CEE (+15Nm (dev/dak) var var var & - var AKTARMA Ön: hava (DV) (mm) PERFORMANS (km/sa) km/sa (sn) 14"5 12"2 9"4 14"3 12" 12"9 Tüketimler 2004/CE AET (lt/100 km) CO 2 (g/km) ,6 6,6 4,3 4,3 4,3 4,7 3,9 4,4 3,2 3,2 3,3 Karma 5,5 4,5 5,2 3,6 3,6 3, ve yürür (kg) * güç ** C o S or Tourer a a dak üç k s asa uymak ad r: Çevreye o an e k er n m n m e eden ISO onay b r fabr kada üre mek ed r. CO 2 sa m ar 120 g/km'den dü ük ür. Ger dönü ümden ge en %7' n ü er nde as k çermek ed r ve ömrünün sonunda %95' n ü er nde yen den de er end r eb r ö e k ed r. e, markam arac n üm ekonom k ömrü boyunca aahhüde g rmek ed r.

28 EKİPMAN ÖZELLİKLERİ JOY ICON GÜVENL EURO NCAP 5* S S Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) S S Acil Fren Destek Sistemi (AFU) S S S S Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR) S S Sürücü ve Yolcu H S S H S S S S S S S S S S ISOFIX) S S L F S S 3. Stop L S S S S F * S S S Lastik T S S Stepne 185/65 R15 O*** O*** S - - S Hill H S S - S Ön Sis F * S Otomatik Yanan F - S - S Deri Direksiyon - S S S S S S - - S Elektrikli Ön Camlar S - Sürücü T T - S Elektrikli Arka Camlar - S S S S S S - - S - S - S S S S S Bagaj Filesi ve Çengeli - O MEDYA T S S S - - S H S S S S Bluetooth T S S - S - O - O**** Türkiye H - S

29 JOY ICON 7" Dokunmatik Ekran - S S S D L Siyah Renk T S - Krom T - S 15" Paradise Tipi Çelik J S - 16" Passion Tipi Alüminyum Jantlar - S 16" Siyah Renk Alüminyum Jantlar - O 16" F - O 17" Siyah Renk Alüminyum Jantlar - O 17" F - O 17" Mavi Renk Alüminyum Jantlar - O Jantlar - O S S Çift Optikli Siyah Maskeli Farlar S - Çift Optikli Krom Çerçeveli Siyah Maskeli Farlar - S Gövde Rengi Yan Aynalar S - S - - S Sinyalli Yan Aynalar S S Arka Spoiler S S - O** Tavan - O** L T D LLE L - S Look Paketi ve Siyah L - O L L - O Look Paketi ve F L - O Look Paketi ve Mavi L - O ÇE TL LLE L Siyah L - S L - O F L - O Mavi L - O Sport L - O L - O Dots L - O J S - I - S I - O I H - O I M - O L LLE - S - O H - O M - O Opak S S Metalik O O S: Standart; O: Opsiyon; * Sis Farları ve Fasılalı Ön Cam Silecekleri Paketi, ** Sabit Cam Tavan & Karartılmıș Arka Camlar Paketi: Bu paket seçildiğinde araçta tavan barları bulunmayacaktır. *** Stepne opsiyonu alındığında araçlarda lastik tamir kiti bulunmayacaktır. 1.2 Turbo EDC 120 bg motorda Stepne standart olarak sunulmaktadır. **** L M

30 HERȘEY UNUTULUR, İLKLER KALIR!

31

32 12OZG Ağustos 2014 /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye Bro ürün içeri inin bask tarihi itibariyle do ru ve güncel olmas için gereken tüm önlemler al nm t r. Bu bro ür ön seri veya prototiplerden haz rlanm t r. Sürekli ürün geli tirme politikas çerçevesinde, Renault bro ürde tan t lan ve görüntülenen araç ve aksesuarlar n özelliklerini her an de i tirme hakk n sakl tutar. Bu de klikler Renault Yetkili Sat c lar na en k sa sürede bildirilir. Ticarile tirildikleri ülkelere göre, versiyonlar aras nda farkl l klar olabilir, baz donan mlar mevcut olmayabilir (standart, opsiyon ve aksesuar olarak). En yeni bilgileri almak için en yak n Renault Yetkili Sat c s na ba vurunuz. Bask tekniklerindeki s n rlar nedeniyle, bro ürde yer alan renkler araçlar n gerçek boya veya iç dö eme renklerinden az da olsa farkl olabilir. Her hakk mahfuzdur. Bro ürün, hangi ekilde ve ne amaçla olursa olsun, Renault nun ön onay olmaks z n, tamamen veya k smen ço alt lmas yasakt r.

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye RENAULT KANGOO 120ZG00131 Ağustos 2014 RENAULT KANGOO RENAULT KANGOO /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye www.renault.com.tr Broşürün içeriğinin baskı tarihi itibariyle doğru

Detaylı

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız.

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Yeni Dacia Duster Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Algılanan değerin reel değer ile hiçbir ilgisinin olmadığı, bir gün moda olanın ertesi gün hemen demode olduğu bir dünyada, Yeni Duster

Detaylı

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER BAKIŞ Profesyonel performans s. 06 MASTER İŞ BAŞINDA Her ihtiyaca yönelik çözümler s. 10 YAKIN PLAN Motor ve yükleme seçenekleri s. 16 GÜVENLİK

Detaylı

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK.

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. Yeni i20. ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. O artık tepeden tırnağa yeni... İlk görüşte kalbini yerinden çıkaracak kadar nefes kesici... Yeni i20, heyecan verici bir

Detaylı

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK.

ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. Yeni i20. ONU GÖRDÜĞÜNDE KALBİNİN SESİNİ DİNLE. SANA ANLATACAK ÇOK ŞEYİ OLACAK. O artık tepeden tırnağa yeni... İlk görüşte kalbini yerinden çıkaracak kadar nefes kesici... Yeni i20, heyecan verici bir

Detaylı

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik.

MÜKEMMELİYETÇİ OLANLAR İÇİN TASARLANDI Her zaman bir klasik. IBIZA SEAT Ibiza nın genç ruhu, performansıyla birleşti. Tasarımı, eğlenceye ortak oldu. Hep kendi çizgisinde ilerledi. Ve klasik bir model olduğunu kanıtladı. MÜKEMMEL UYUM Ibiza her zamankinden daha

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne

Detaylı

Verso kendinize bir aile macerası yaratın.

Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Verso Verso kendinize bir aile macerası yaratın. Tasarım Yeni dinamik tasarımımız aile dostu fonksiyonellikle buluştu. İç mekân Dışarıdan kompakt, içi ise oldukça geniş olan Verso ayrıca çok sayıda eşya

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri

YENİ DUCATO KAMYONET. Basım tarihi: Ağustos 2014. Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri YENİ DUCATO KAMYONET Fiat ın en yeni modellerini, aracınızla ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir,

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

Basım tarihi: Eylül 2013

Basım tarihi: Eylül 2013 Fiat ın en yeni modellerini, otomobilinizle ilgili en son bilgileri ve güncel haberleri web sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sorularınızı, istek ve önerilerinizi bize ulaştırabilir, kısa sürede

Detaylı

Basım tarihi: Nisan 2013

Basım tarihi: Nisan 2013 Basım tarihi: Nisan 2013 Şehrin gezgini Panda, ilk kez 30 yıl önce çıktı şehrin sokaklarına. Ve bugün, geçmişinden aldığı mirasla yeniden şehre dönüyor. Bu kadar sade olup bu kadar fonksiyonel ve yenilikçi

Detaylı

Basım tarihi: Ocak 2014

Basım tarihi: Ocak 2014 Basım tarihi: Ocak 2014 Şehrin gezgini Panda, ilk kez 30 yıl önce çıktı şehrin sokaklarına. Ve bugün, geçmişinden aldığı mirasla yeniden şehre dönüyor. Bu kadar sade olup bu kadar fonksiyonel ve yenilikçi

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ

SIMPLY CLEVER. yeni ŠKODA Yetİ SIMPLY CLEVER yeni ŠKODA Yetİ Hangi yolu seçerseniz seçin, Yeni ŠKODA Yeti size ilham vermeye devam edecek. İster değişen mimarisi, ışıkları ve kesintisiz temposu ile şehirde, ister yolun bittiği ve sırlarla

Detaylı

OTO AKTÜEL AUTO SHOW İSTANBUL 37. YEŞİL BURSA RALLİSİ SSANGYONG TAN 2 YENİ MODEL HAFTALIK DİJİTAL DERGİ

OTO AKTÜEL AUTO SHOW İSTANBUL 37. YEŞİL BURSA RALLİSİ SSANGYONG TAN 2 YENİ MODEL HAFTALIK DİJİTAL DERGİ HYUNDAI SKODA FORD PEUGEOT HAFTALIK DİJİTAL DERGİ OTO AKTÜEL Sayı: 4 13 Kasım 2012 AUTO SHOW İSTANBUL KIA DAN TOP MODEL FARKI! 2012 YENİ ASTRA SEDAN YENİ SYMBOL YENİ FLUENCE VOLVO V40 JUKE NISMO OPEL MOKKA

Detaylı

Orijinal Araç Aksesuarları. C-Serisi.

Orijinal Araç Aksesuarları. C-Serisi. Orijinal Araç Aksesuarları C-Serisi. TELEMATiK DIŞ DONANIM Mercedes-Benz sport iç donanım BAGAJ & TAŞIMA amg indeks TELEMATik 01 01 Garmin MAP PILOT 09 Yorulmanıza gerek yok. Mercedes ile hayatınızı

Detaylı

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 2 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 3 HEYECAN VERİCİ En iyi

Detaylı

Türkiye Genel Distribütörü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

Türkiye Genel Distribütörü TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. Ocak 2015 Tüm ürün çizimleri ve özellikleri, dosyanın hazırlandığı tarihlerdeki mevcut bilgilere dayandırılmıștır. Katalogdaki ürünler ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. TOFAȘ Türk Otomobil Fabrikası

Detaylı

Peugeot 308'in hatlarına baktığınızda tekerlekleri üzerine güvenle oturmuş olduğunu ve bu özellikleriyle yola hükmettiğini keşfedersiniz.

Peugeot 308'in hatlarına baktığınızda tekerlekleri üzerine güvenle oturmuş olduğunu ve bu özellikleriyle yola hükmettiğini keşfedersiniz. SOLUK KESEN HATLAR Yeni Peugeot 308'de her şey tam anlamıyla uyum içerisinde. Hem şehir içi hem de uzun yol için tasarlanan aerodinamik gövdesi, kompakt yapısı ve boyutları arasında mükemmel bir oranı

Detaylı

Alçak tabanlı modern iç tasarım. İdeal toplu taşıma aracı

Alçak tabanlı modern iç tasarım. İdeal toplu taşıma aracı TR Alçak tabanlı modern iç tasarım ATAK, binişleri ve inişleri kolay hale getiren Alçak Taban özelliği ile yolculara büyük kolaylık sunuyor. Aracın giriş ve çıkış kapıları arasındaki koridorda herhangi

Detaylı

Volvo FH ınızı özelleştirin.

Volvo FH ınızı özelleştirin. TEKNİK ÖZELLİKLER Volvo FH ınızı özelleştirin. Sunduğu sonsuz sayıda olasılık ile Volvo FH serisi araçlar, her türlü taşımacılık işine uygun hale getirilebiliyor. Esnek şasi düzeni ve VBI (Volvo Üstyapı

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION VOLVO Kullanici el kıtabi WEB EDITION S40 2006 Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı