KEP Sistemi Webmail Kullanım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KEP Sistemi Webmail Kullanım Kılavuzu"

Transkript

1 KEP Sistemi Webmail Kullanım Kılavuzu

2 İçindekiler A. Türkkep Webmail e Giriş... 3 B. Webmail Menüleri... 7 C. Kullanıcı İşlemleri Bireysel Rehber Sorgulama Kurumsal Rehber Sorgulama Rehberde Bilgi Yayınlama Hesap Kapatma Delil Sorgulama Adres Defteri Kişisel Ayarlar Oturumu Kapat Yeni KEP İletisi Gönderimi... 18

3 A. Türkkep Webmail e Giriş Türkkep den aldığınız Kayıtlı Elektronik Posta hesabınızla ilgili KEP göndermek, KEP almak, Rehber kayıtlarını sorgulamak, Delilere ulaşabilmek, Adres defteri oluşturmak gibi işlemleri yapabileceğiniz bir ara yüzdür. TÜRKKEP Webmail ara yüzünden KEP hesabınıza daha güvenli ve rahat erişebilmeniz için destekleyen tarayıcıların en güncel sürümünü kullanmanız önerilir. Desteklenen tarayıcılar: Firefox , Internet Explorer 9, Google Chrome m Gerekli ek uygulamalar: E-imza modülünün kullanılabilmesi için sisteminizde JRE 7 Update 13 kurulu olması gerekmektedir. Lütfen tarayıcınızın java uygulamasını desteklediğini kontrol ediniz. Web üzerinden çalışan bu ara yüze adresimizde yer alan KEP Hesabına Giriş kısmından veya https://online.turkkep.com.tr/webmail adresinden ulaşılabilir. Siteye girişte iki seçenek karşınıza çıkmaktadır.

4 Şifre ile giriş seçildiğinde aşağıdaki ekranda yer aldığı gibi Kullanıcı Adı ve Parola girilerek KEP hesabınıza ulaşabilirsiniz. Bireysel Kullanıcılar için kullanıcı Adı bölümüne KEP işaretinden önceki kısmı yazmanız yeterlidir, Parola bölümüne ise hesap aktivasyonu sırasında SMS ile cep telefonunuza gönderilen alfanümerik ibareleri yazmanız gerekmektedir. Kurumsal İşlem Yetkilileri için ise; kendilerine tahsis edilen Kurumsal KEP adresine ek olarak İşlem Yetkilileri için atanmış Kullanıcı Adı ve Parola ile giriş yapılmaktadır. E-İmza ile giriş seçildiğinde ise; Nitelikli Elektronik Sertifikalı (NES) e-imzanızı tanıtarak KEP hesabınıza ulaşabilirsiniz.

5 İlk girişinizde karşınıza Hesap Açılış Onayı ekranı gelerek bu hesabınızı onaylamanız halinde hesap sahibi yada işlem yetkilisine ait hak ve yükümlülükleri onaylamanız beklenir. Onaylama doğrultusunda hesabınız açılacak, KEP iletileri alma ve gönderme aktif hale gelecek ve rehber kaydınız gerçekleşecektir.

6 Onaylama işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınızın açıldığını belirten aşağıdaki ekran karşınıza gelmektedir.

7 Devam butonuna tıkladığınızda size SMS ile gönderilen parolanızın değiştirilmesi için aşağıdaki ekrana yönlendirilirsiniz. Parola belirlerken en az 8 karakter olması ve alfa nümerik bir parola olması istenmektedir. B. Webmail Menüleri İlk giriş sırasında E-Posta bölümü açık olarak gelecektir. Bu bölümden; Yeni KEP iletisi gönderimi, Gelen KEP iletilerin gönderen / tarih ve boyut bilgilerine ulaşılması, Gelen KEP iletilerin alınması / yanıtlanması ve silinmesi, Gelen KEP iletilerin yazdırılması ve bilgisayarınıza indirilmesi, Yeni klasör oluşturulması / silinmesi ve adlandırılması, Gelen KEP iletilerin filtrelenerek gösterimi, Arama bölümünden Gelen KEP in bulunması işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca bu ekranda KEP Hesap Alanı doluluk oranınız da ekranın sol alt köşesinde yüzde (%) olarak gösterilmektedir. Kullanıcının depolama alanı dolduğunda TÜRKKEP hesap

8 sahibini uyararak ilgili KEP hesabından KEP iletisi gönderilmesini engelleyebilir, ancak KEP ile ilgili yasal düzenlemelere uygun şekilde TÜRKKEP tarafından belirlenen süre kadar KEP iletisi almaya devam eder. C. Kullanıcı İşlemleri KEP hesap sayfanızda yukarıda yer alan Kişisel Ayarlar yanında yer alan Kullanıcı İşlemleri bölümüne girerek Bireysel / Kurumsal Rehber Sorgulama, Rehberde Yayınla, Hesap Kapama ve Delil Sorgulama ekranlarına ulaşabilirsiniz.

9 1. Bireysel Rehber Sorgulama Sorgulayacağınız KEP hesabı gerçek bir kişiye ait ise Bireysel Hesaplarda Sorgula, Tüzel kişiye ait ise Kurumsal Hesaplarda Sorgula bölümüne giriş yapılır. Bu bölümden, ulaşmak istediğiniz kişi bilgilerini yazarak sorgulama yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken hususlar;

10 Arama yapılacak bölümlere yazılacak kelimeler ile Bireysel KEP hesap sahibinin bilgileri birebir aynı olmalıdır. Örneğin kelime içerisinde Ö,Ş,Ç,Ü,Ğ gibi karakterleri O,S,C,U,G şekilde yazmanız durumunda, bilgilere ulaşılamaz. Sorgulama sonucu birden fazla kayıt bulunması durumunda, arama kriterlerini değiştirerek, tek kayıta düşürülene kadar kayıt çıkmamaktadır. 2. Kurumsal Rehber Sorgulama Bu bölümden, ulaşmak istediğiniz kurum bilgilerini yazarak sorgulama yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken hususlar; Arama yapılacak bölümlere yazılacak kelimeler ile Kurumsal KEP hesap sahibinin bilgileri birebir aynı olmalıdır. Örneğin kelime içerisinde Ö,Ş,Ç,Ü,Ğ gibi karakterleri O,S,C,U,G şekilde yazmanız durumunda, bilgilere ulaşılamaz. Sorgulama sonucu birden fazla kayıt bulunması durumunda, arama kriterlerini değiştirerek, tek kayıta düşürülene kadar kayıt çıkmamaktadır. 3. Rehberde Bilgi Yayınlama Rehberde Yayınla bölümünde, KEP Rehberinde yer alan bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

11 4. Hesap Kapatma Hesap Kapatma bölümünü kullanarak KEP hesabınızı kapatabilirsiniz.

12 5. Delil Sorgulama Bu bölümde, KEP Delil Mesaj ID Numarasını girerek gönderileriniz ile ilgili delillere ulaşabilirsiniz. 6. Adres Defteri Üst menüde, Kullanıcı İşlemleri menüsünün yanında bulunan bu bölüm sayesinde; Adres Grupları oluşturularak her gruba farklı kişi / kurum bilgileri eklenebilir. KEP gönderimi sırasında bu rehberden kayıtlarınıza kolayca ulaşmanıza ve kişiler / kurumların detaylı bilgilerine ulaşılabilir.

13 Adres defterine ekle bölümünden, Özellikler bölümünden: E-posta, Telefon, Adres bilgileri, web adresi, Kişisel bilgiler bölümünden: Cinsiyet, Doğum günü, Eski soyadı, Yıl dönümü, Yönetici Asistan Eş şeklinde vasıfları, Notlar bölümünden: istediğiniz notu, ekleyebilirsiniz. Adres defterine ekle bölümünün üstündeki menüler yardımıyla; Fotoğraf, Kuruluş, Bölüm, Unvan, Ön ve arka ek, Göbek adı, Takma ad, Görüntülenen isim eklenebilir.

14 İçe Aktar bölümü ile; vcard formatındaki dosyalarda bulunan kayıtları adres defterinize ekleyebilirsiniz. Dışa aktar bölümü ise, adres defterinin vcard formatında bilgisayarınıza ya da Outlook unuza aktarılmasını sağlamaktadır.

15 7. Kişisel Ayarlar Üst menüde, Adres Defteri menüsünün yanında bulunan bu bölüm Tercihler / Klasörler / Kimlikler ve Parola isimli dört ana başlıktan oluşmaktadır. Tercihler / Kullanıcı Arayüzü bölümünden, Dil, Saat dilimi, Zaman ve Tarih biçimi, Tarih kısaltması, arayüz görünümü ve tarayıcı seçenekleri değiştirilebilir. Tercihler / Posta Kutusu Görünümü bölümünden, posta kutusunun görünüm ayarları ve posta denetim süreleri değiştirilebilir.

16 Tercihler / Yeni Posta Oluşturma bölümünden, yazım denetimi, imza seçenekleri ve yeni posta ile ilgili ana seçenekler değiştirilebilir. Tercihler / Posta Görüntüleme bölümünden, yazı karakteri, resim görülebilirliği gibi posta görünümü ile ilgili ana seçenekler değiştirilebilir.

17 Tercihler / Adres Defteri bölümünden, sıralama ölçütü gibi adres defteri ile ilgili ana seçenekler değiştirilebilir. Tercihler / Özel Klasörler bölümünden, Taslak, Giden, İstenmeyen ve Çöp klasörlerinin sent ya da inbox da olup olmamaları seçilebilir. Tercihler / Sunucu Ayarları bölümünden bakım ve silinen postaları okunmuş olarak işaretlemek gibi ana senekleri değiştirebilirsiniz.

18 Klasör menüsünden hangi klasörlerin görüntüleneceği, Kimlik menüsünden tanımlı kimliklerinizi, Parola menüsünden ise hesabınıza giriş parolanızı değiştirebilirsiniz. Parola belirlerken en az 8 karakter olması ve alfa nümerik bir parola olması istenmektedir. 8. Oturumu Kapat Ara yüzün üst sağ köşesinde bulunan bu bölüm sayesinde, oturumunuzu güvenli bir şekilde kapatabilirsiniz. 9. Yeni KEP İletisi Gönderimi E-Posta Yaz butonu ile açılan bu bölüm sayesinde, standart bir e-posta gönderimi gibi KEP iletilerinizi gönderebilirsiniz. E-İmzanızın bilgisayar tarafından algılanması ile sağ bölümde sertifika sahibinin İsim ve Soyisim görüntülenecektir.

19 Bu aşamada elektronik imzanızı çıkarmanız durumunda, tekrar taktığınızda sistem imzanızı tanımayacaktır. Bu sebeple sistemden tekrar çıkıp girmeniz gerekmektedir. İlgili Kopyası bölümüne ekleyeceğiniz adrese de gönderinin bir kopyası ulaştırılacaktır. Bu alan boş geçilebilir. Sol tarafta bulunan Adresler menüsü yardımıyla, kayıt ettiğiniz adreslere hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Çoklu gönderi yapılacak durumlarda adresler virgül (,) ile birbirinden ayrılır. Göndereceğiniz iletiye dosya eklemek için İmzala ve Gönder bölümünün aşağısında yer alan bölümü kullanabilirsiniz. KEP hesabınızla sadece KEP adreslerine ileti gönderebilirsiniz. Standart elektronik posta (SEP) adreslerine ileti gönderilemez. Doğrulama yapılma aşamasında bir uyarı gelerek güvenilir bir uygulama olduğunu teyit etmenizi isteyecektir. Bu ekranda, Show options kısmı tıklanarak Always trust content from this publisher sekmesi tıklanarak, her mail gönderiminde bu uyarı mesajının gelmesi engellenir.

20 Bu aşamadan sonra akıllı kart kontrol edilerek, sertifika sahibinin adı ekrana getirilir. İmzala ve Gönder düğmesine basıldıktan sonra, sizden akıllı kartınız için önceden oluşturduğunuz PIN bilgisinin girilmesi istenecektir. Doğru PIN girişinden sonra, Mesaj gönderime hazırlanıyor uyarı ekranı gelecektir.

21 Ardından gönderim işlemi tamamlanmış olacaktır.

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ E-POSTA YARDIM BELGESİ

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ E-POSTA YARDIM BELGESİ Zimbra Webmail GENEL ÖZELLİKLER Zimbra yüksek performanslı bir e-posta programı olup, e-posta, adres defteri, takvim, görev listeleri ve web dokümanları gibi özelliklere sahip bir uygulamadır. e-posta

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

ROUNDCUBE GİRİŞ ve ÇIKIŞ

ROUNDCUBE GİRİŞ ve ÇIKIŞ ROUNDCUBE Roundcube Nedir? Sunucu üzerinde yer alan e-postalarınıza web üzerinden ulaşarak e-posta işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe menüler ile işlem yapabileceğiniz yeni bir uygulamadır.

Detaylı

Doküman No:KEP01 07.11.2014 Rev No: 00.01 Sayfa No: 1/18

Doküman No:KEP01 07.11.2014 Rev No: 00.01 Sayfa No: 1/18 Rev No: 00.01 Sayfa No: 1/18 Table of Contents 1. GİRİŞ... 3 2. KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 4 3. YÖNETİM... 5 3.1. Kimlik Bilgilerim... 5 3.2. Adres ve iletişim bilgilerim... 6 3.3. Rehber Bilgilerim...

Detaylı

TNB KAYITLI ELEKTRONİK POSTA HİZMET SAĞLAYICILIĞI VE TİCARET A.Ş.

TNB KAYITLI ELEKTRONİK POSTA HİZMET SAĞLAYICILIĞI VE TİCARET A.Ş. İÇİNDEKİLER 1.1. BAŞVURU... 4 1.2. Hesap Oluşturma... 5 1.3. Kurum Bilgileri... 6 1.4. Hesap, Tarife, Paket Seçimi... 7 1.5. Başvuru Sırasında E-Tebligat Hizmeti Seçimi... 9 1.6. Ödeme Ekranı... 10 2.

Detaylı

Zimbra Kullanıcı Rehberi

Zimbra Kullanıcı Rehberi Zimbra Kullanıcı Rehberi Zimbra yüksek performanslı bir e-posta programı olup, e-posta, adres defteri, takvim,görev listeleri ve web dokümanları gibi özelliklere sahip bir uygulamadır. Şekil 1- Zimbra

Detaylı

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme...

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme... İçerik Tablosu Radore ID nedir?... 5 1. Giriş Ekranı... 5 1.1 Şifremi Unuttum... 5 1.2 Kayıt Ol... 6 1.2.1 Bireysel Müşteri Kaydı Oluşturmak... 6 1.2.2 Kurumsal Müşteri Kaydı Oluşturmak... 9 1.2.3 Üyelik

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Kullanıcılarına web üzerinden hizmet veren DavaProWeb, Dava Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi ile hukukçulara dava süreci boyunca her türlü konuda yardım sağlayan

Detaylı

INTERNET İŞLEMLERİ ÖZET KONU

INTERNET İŞLEMLERİ ÖZET KONU INTERNET İŞLEMLERİ ÖZET KONU 6.1. E-POSTA İŞLEMLERİ e-mail, dilimizde elektronik posta ya da e-posta olarak ifade edilmektedir. E-posta en temel şekliyle resimli yada resimsiz mesajların internett aracılığıyla

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Platformları Ürün : TradeMasterFX Platformları Değişiklik tarihi: 23.02.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ E - POSTA KULLANIM KILAVUZU Kullanıcı Adı ve Şifrenin Öğrenilmesi E-Posta Hesabına Giriş Ad ve Soyad E-posta Hesaplarını Öğrenme ve Geçiş Hesabına Kolay Erişmek İçin

Detaylı

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu 1 Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu enocta Profilo İş Merkezi, Cemal Şahir Sok. No:26-28 34394 Mecidiyeköy / İstanbul T 0 212 356 13 00 F 0 212 356 13 09 www.enocta.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) EĞİTİCİ KULLANICI EĞİTİM DOKÜMANI

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) EĞİTİCİ KULLANICI EĞİTİM DOKÜMANI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) EĞİTİCİ KULLANICI EĞİTİM DOKÜMANI İÇİNDEKİLER 1 İÇİNDEKİLER... 2 1.1. KURUM İÇİ GİDEN EVRAK SÜRECİ... 3 1.2. KURUM DIŞI GİDEN EVRAK SÜRECİ... 15 1.3. OLUR EVRAK

Detaylı

Odeabank İnternet Şubesi parolanızı şubelerimizden ve ATM'lerimizden belirleyebilirsiniz.

Odeabank İnternet Şubesi parolanızı şubelerimizden ve ATM'lerimizden belirleyebilirsiniz. Tüm kanallarda aynı menü içeriği ve sıralaması Tüm kanallarda birbiri ile uyumlu, yenilikçi işlem akışı Tüm kanallarda birbiri ile uyumlu tasarım Kişiselleştirme: Yeni iki ara yüzden dilediğini seçebilme

Detaylı

BlackBerry Pearl Series

BlackBerry Pearl Series BlackBerry Pearl Series BlackBerry Pearl 9100/9105 Smartphones Kullanıcı Kılavuzu Sürüm: 6.0 En www.blackberry.com/docs/smartphones son kullanıcı kılavuzları için adresini ziyaret edin. SWDT643442-941426-0203024234-018

Detaylı

Akıllı Rehber Kullanıcı Kılavuzu

Akıllı Rehber Kullanıcı Kılavuzu OfisTelefonu 07 Abakus 360 T-Panel T-CRM Akıllı Rehber Kullanıcı Kılavuzu IPera İletişim Teknolojileri İçindekiler İçindekiler... 2 Abakus 360 Nedir?... 3 Programa Nasıl Girilir?... 3 Akıllı Rehber Nedir?...

Detaylı

MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları

MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları Hazırlayan: H.Hakan Çetinkaya Bu konu bittiğinde; Başkent Üniversitesi web sayfası hakkında bilgi edinebilecek, Başkent Üniversitesi E-posta Servisi

Detaylı

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Bold Series BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-24 SWD-20120924113016361 İçindekiler Hızlı Yardım... 9 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 9 Popüler

Detaylı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Dokümanı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Dokümanı TÜRKSAT A.Ş Belgenet ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (Standart Kullanıcı Yardım Dokümanı) Sürüm: 3.0 Hazırlayan: Kıvanç KASIMOĞLU Nisan 2013 1 İÇİNDEKİLER 1 PROGRAMA GİRİŞ... 4 Şifreli Giriş... 4 Sertifikalı

Detaylı

INTERTECH BİLGİ İŞLEM VE PAZARLAMA TİCARET A.Ş. KAYITLI ELEKTRONİK POSTA UYGULAMA ESASLARI (KEPUE)

INTERTECH BİLGİ İŞLEM VE PAZARLAMA TİCARET A.Ş. KAYITLI ELEKTRONİK POSTA UYGULAMA ESASLARI (KEPUE) INTERTECH BİLGİ İŞLEM VE PAZARLAMA TİCARET A.Ş. KAYITLI ELEKTRONİK POSTA UYGULAMA ESASLARI (KEPUE) Sürüm : 1.1 Yayınlanma Tarihi : 16.10.2014 İÇİNDEKİLER 1. TANIM VE KISALTMALAR... 3 1.1. Kısaltmalar...

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Ayrıntılı bilgi için satıcınıza danışın. Facebook, Facebook, Inc. firmasının ticari markasıdır. Google, Android, YouTube ve diğer markalar

Detaylı

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU www.islonline.com /islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU 1 İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa Numaraları ISL Online Kullanıcı Kaydı 3 Uzaktan

Detaylı

6. HAFTA INTERNET ve E-POSTA YÖNETĠMĠ

6. HAFTA INTERNET ve E-POSTA YÖNETĠMĠ 6. HAFTA INTERNET ve E-POSTA YÖNETĠMĠ INTERNET İnternet, birçok bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu dünya çapında yaygın olan ve sürekli büyüyen bir iletişim ağıdır. İnternet kelime anlamı olarak

Detaylı

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Curve 9220 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-19 SWD-20120919104111921 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler başlıklar... 28 Popüler ipuçları...

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... ŞEKİL LİSTESİ... II İTİCUUEP'E GİRİŞ...1 Ayarlar Menüsüyle Çalışmak...8 İletişim Menüsünü Tanımak...10

Detaylı