1433 KAMPANYA KLAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1433 KAMPANYA KLAVUZU"

Transkript

1 1433 KAMPANYA KLAVUZU SLOGAN : BU RAMAZAN KUR ÂN-I KERÎM İ ANLAMIYLA OKUYORUM Genel Not: 1- Bu klavuz, üye dernek veya kişilerin kampanyamıza katılımı için faydalanılacak tanıtım materyallerinin doğru ve verimli kullanılmasına yardımcı olmak için hazırlanmıştır. 2- Kampanyamıza üye derneklerimiz bulundukları bölgelerde kendi logolarıyla katılarak destek verebilirler, böylece kampanya tanıtımıyla beraber kendilerinin ve platformumuzun tanıtımına katkı sağlamış olurlar. 3- Yerel dernek logosu yerleştirilirken logonun/ logoların doğru konmasına, KAB logosundan daha büyük olmamasına dikkat edilmelidir. Mümkünse zemin olduğu için konacak logoların dişi hali kullanılmalı. 4- Tüm reklam çalışmalarında izinli olmaya, çevreyi kirletmemeye azami dikkat edilmelidir. 5- Sunulan çalışmalarda genelde yatay ve dikey versiyonlarıyla 3 ayrı alternatif vardır. Bir tanesi genel ilan, diğer ikisi yerel noktalardaki dernek ve kurumların da ilanda logosuyla yer alacağı ilanlardır. Çalışmalardaki Zinde logosu yerel kullanılacak logoların kullanımına örnek olarak konmuştur. Bu şekilde kullanılacak logolar varsa ve üçten fazla ise logoların altta olduğu versiyon kullanılacaktır. Dernek dışı ( şirket gibi ) logolar kullanılacaksa bölge iletişim koordinatörlüğü ile istişare edilmeden logo konulmamasına özen gösterilmelidir. Çalışmalarımızda destek amaçlı logosunu koyacağımız firma ve kişilerin faaliyetlerinin helal dairesi içinde olmasına azami özen göstermeliyiz. 6- Burada bahsedilen tanıtım materyalleri yardımcı olmak amacıyladır. Buradaki kullanımların dışında bir kullanım ihtiyacı- fırsatı çıkarsa, veya burada olmayan bir tanıtım mecrası olacaksa bilgilendirme amacıyla- mutlaka proje koordinatörü Mehmet Elmaz la iletişime geçilmelidir. Mehmet Elmaz cep: e- mail: 7- Baskılı materyallerde siyah dışındaki rengimiz pantone 328 c dir.

2 Materyaller ve Kullanımı Hakkında 1- A3 Kağıt Afiş: ( Yatay ve dikey versiyonlarıyla ) a. Daha çok araba camlarında, dükkan camlarında yapılacak reklam çalışmalarında kullanılacaktır. 115 gr veya 170 gr parlak kuşe kağıda basılabilir. Veya digital çıkış alınarak da kullanılabilir. 170 gr tavsiyemizdir. b. Ayrıca sanki seçim kampanyası gibi seçim zamanı insanlar mensup olduğu parti ilanlarını ev camlarına astığı gibi evlerimizin camlarına da asılarak tanıtım ve destek sağlanabilir. c. Yatay versiyonu daha kullanışlı olacaktır. d. Her yerde digital çıkış alınarak çoğaltılabilir. 2-50*70 Kâğıt Afiş: ( Yatay ve dikey versiyonlarıyla ) a. B u ebat daha çok açık alanlar, dış mekanlar veya otobüs arkalarında kullanmak için idealdir. b. Özellikle Ramazan etkinlikleri alanlarında uygun noktalar varsa kullanılabilir. c. Yatay versiyonu daha kullanışlı olacaktır. d. 170 gr parlak kuşeye basılmalıdır. 3- Gazete Dergi İlanı: ( Renkli ve Siyah Beyaz Olarak tam sayfa, yarım sayfa, çeyrek sayfa ve A4 ebat hazırlanacaktır. ) a. Gazete ilanlarında: i. Yerel gazete ve dergilerde kullanılacak ilanlar yapılabilir. İlanlar siyah beyaz olabileceği gibi renkli olması güzel olur. İlanların Ramazan sayfalarında olması hem etkili hem de daha ekonomik olabilir. ii. Gazete ilanlarında sadece KAB logosu ve web sitesi olabileceği gibi yerel derneklerimizin logoları da yer alabilir. iii. Baskıya gidecek formatın doğru alındığı, bozulmadan kullanıldığına dikkat etmek lazım. Bazen gazetelerde çalışma basılırken dpi farkından dolayı sorunlu olabilir. Düzgün olduğundan emin olmakta fayda vardır. iv. Yerel gazetelere temsilci derneğimiz ilanlar karşılığında sayfa yapma teklifinde bulunarak gazetenin Ramazan sayfası hazırlanmasını da üstlenebilirler. v. Genel merkezin izni alınmak kaydıyla kampanya sloganı altına firma logoları alınarak da reklam yapılabilir. Böylece maliyeti karşılanmış olabilir. 4- Bilboard Belediyelerin kendi özel billboard alanları vardır. Veya ilgili firmadan aldıkları kontenjanları vardır. Ziyaret esnasında veya daha önce ilgili kişilerle temasa geçerek billboard alanı ücretsiz olarak tahsis edilerek sadece baskı ile güzel bir reklam çalışması olabilir. Mümkünse Ramazan ın ilk haftası, değilse 2. Haftası billboardları asmak lazım. Etkili bir alandır, kullanmaya gayret etmekte fayda vardır. 5- Raketler: Raket ilanları da billboard gibi kullanılabilir. Daha çok ışıklı ve şehir merkezinde olan alanlardır. Yine belediyelerle özel ilişki ile uygun bir şekilde kiralanırsa güzel olur.

3 6- A5 insört: 135 gr veya 170 gr kuşe kağıda 4+0 baskı yapılacak, dükkanlarda, esnaf müşterilerine verebileceği bir materyal olarak düşünülebilir. Esnafa müşterilerine dağıtmak üzere bırakılabilir. 7- Kitap Ayracı: Karton veya kalın kuşe kağıda baskı yapılarak parlak kuşe olacaktır. Hem hatıra olması hem de gençler arasında kolay yaygınlaşması için etkili bir yöntem olabilir. 8- İftar Davetiyesi: Ramazanın vazgeçilmezlerinden biri de iftar davetiyeleridir. ( Yatay A5 formatında düşünülebilir) İftar davetiyelerinin iç yaprağı veya arka kısmına tasarımın tamamı veya davetiye zarfına pul gibi tasarımı logo şeklinde kullanabiliriz. 9- Balon baskıları: Gökyüzü balonu olarak merkezi noktalarda etkili bir mecra olarak kullanılabilir. Dikkat çeker. Işıklı, ışıksız alternatifleri vardır. 10- Açık Hava İlanları: ( Yatay ve Dikey versiyonlar ) a. Açık hava ilanları açık hava alanları, bina cepheleri gibi alanlarda kullanılacak ilanlardır. Açık hava ilanları renkli olmak zorundadır. Vinil veya meş üzerine baskıları yapılabilir. Özellikle şehrin etkili noktalarında binaların kaplanması çok etkili olabilir. Şehir giriş çıkışları da bu konuda iyi noktalar olarak görünmektedir. b. Ayrıca bu ilanlar şöyle de kullanılabilir: Hani bir takım üst lige çıkınca çarşı esnafı takımına ligde başarılar dileriz. çarşı esnafı şeklinde ilanlar asıyorlar. İşte bu esnaflardan birilerinin öncülüğüyle çarşılarda böyle bir çalışma yapılabilir. Spotun altında genel olarak çarşı esnafı yazabilir veya her esnafın adı da yazılabilir. Kesinlikle ilişkisi olanların yapmasında fayda var. 11- Sticker: Yatay olarak, İçten yapıştırmalı yapılması iyi olur. Çeşitli ebatlarda yapılabilir. İftar davetleri, toplantı gibi organizasyonlarda hediye materyali gibi de değerlendirilebilir. Arabaların ve işyerlerinin camlarına içten yapıştırılıp dıştan okunacak şekilde olmasında fayda vardır. Renkli olacaktır. Yerel logo kullanılacaksa en fazla 3 logo yer alacaktır. 12- Magnet : İftar davetlerinin güzel bir hediye malzemesidir. Evlerde Buzdolabı üzerine yapıştırılarak genel tanıtım sağlayacaktır. Ayrıca özellikle hanımlar arasında tanıtım için iyi bir materyallerdir. Mukabelelerde dağıtılabilir. Ramazan sonrası da Kuranın anlamıyla buluşmaya iyi bir hatırlatıcıdır. 13- Teneke Rozet: (Yuvarlak, iğneli rozetler) Bu kampanyada etkili kullanılabilecek bir materyaldir. Rozeti takan herkese mutlaka çevresi bunun ne olduğunu soracaktır. Bu da kampanyayı anlatmaya iyi bir fırsat hazırlayacaktır. BU da ramazan hediyesi, iftar hediyesi adıyla dağıtılması güzel olacak bir malzemedir.

4 14- Oto kokusu: Çok iyi bir tanıtım materyalidir. Ramazan hediyesi, iftar hediyesi olarak kullanılabilir. Çift taraflı, renkli baskı yapılacaktır. 15- Vinil Afiş : (1 x 3 m, 1,5 x 5 metre boyutlarında alternatifli) Belediyelerden izinli olarak şehrin çeşitli etkili noktalarına asılmak üzere bastırılabilir. Özellikle merkezi noktalar, yaya geçişleri veya araç geçişlerinin çok olduğu noktaları seçmekte fayda vardır. 16- Tişört: Beyaz, yuvarlak yaka, kısa kollu tişörtler olacaktır. Sadece ön tarafa baskılı olacaktır. Göğse ortalanacaktır. Yerel kullanımlarda en fazla 3 logo ilave olabilir. Tişörtler özellikle gençlerle iyi ve etkili bir tanıtım materyali olacaktır. Bu tişörtler gündelik hayatta da kullanılırsa çok daha etkili ve faydalı olacaktır. Yine gençlerden oluşturulan küçük gruplar şehrin değişik camilerinde teravih namazlarına bu tişörtlerle katılırlarsa inşallah güzel bir hizmete vesile olunabilir. Bu esnada grubun yanında KAB la ilgili broşür, tanıtımı afiş gibi materyallerin olması da iyi olur. 17- Kupa: Bu da güzel bir ramazan ve iftar hediyesi olabilecek bir çalışmadır. 18- Kalem: Kalemler bembeyaz olacaktır. Bu da güzel bir ramazan ve iftar hediyesi olabilecek bir çalışmadır. 19- Tv Alt Yazı: Yerel TV lerde özellikle tanıtım amaçlı kullanılacak bir materyaldir. Web sitesinden indirilebilir. 20- TV Normal Reklam: Televizyonda normal reklam kuşaklarında yayınlanacak reklamdır. Web sitemizden indirilebilir. Seslendirilmiş haliyle siteye konacaktır. 21- Radyo Spotu: Yerel radyolarla ilişki kurarak spotumuzun yayınlanması istenebilir. Kısmi de olsa bütçe belirlenerek radyoya nakdi destek de olursa çok daha verimli ve etkili çalışma olur. 22- Web Banner: Web sitelerinde yayınlanmak üzere bannerlar hazır edildi. Genel standartlarda olan bu bannerlar ın uygun sitelerde yayınlatılmasında fayda vardır. 23- Sosyal Medyada paylaşılmak üzere logo type: Sosyal medyada logo type olarak herkesin birbiriyle, paylaşacağı pratik, maliyetsiz ve etkili bir araç.

5 24- Kırlangıç Bayrak: (Belki belediyelerin etkinlik alanlarında kullanılabilir) Yatay olarak hazır edilecek. Yerel noktalarda bayrak şeklinde bastırılarak kullanılabilir. 25- Araç Giydirme: Dileyen Araç Giydirebilir. Araçların ön kapılarına sticker şeklinde genel tasarım yapıştırılabilir. 26- Otobüs Arkası İlan: Özellikle küçük şehirlerde dikkat çeker. 27- Otobüs Yanları İlan: Özellikle küçük şehirlerde dikkat çeker. 28- Tanıtım Standı ( AVM ler için Bu uygulama gerçekleşirse iyi sonuçlar verebilir. Tanıtım standları işlek cadde veya AVM lerde kurularak kampanyaya destek istenebilir. Standlarda kampanya insörtlerini bulundurmakta fayda vardır. Ayrıca bu standlarda bulundurulacak bir bilgisayar aracılığıyla dileyen herkesin cep telefonuna Feyzül Furkan yüklenebilir. ( Server İletişim den gerekli izinler alınmak şartıyla ) Bu standların etrafında KAB Roll Up ları olursa daha da iyi olur. Standa görevli arkadaşların kampanya logolu tişörtlerle olması gerekir. 29- SMS mesajları: Bu Ramazan Kur ân-ı Kerîmi Anlamıyla Okuyoruz KAB Platformu. Sms listeleri olan, dernek, şirket ve şahıslar kendi aralarında sms lerle bu mesajın yayılmasına katkıda bulunabilirler. Çevremizdeki her tanıdığımızdan bu mesajı en az 5 kişiye ulaştırmasını isteyerek çok farklı sayıda insana ulaşabiliriz. 30- Radyo ve TV lere konuk olmak: Yerel noktalardaki radyo, tv programlarına konuk olarak kampanyamız ve KAB çalışmaları anlatılabilir. Bu programlarda dernekten biri ile bizim o bölgede KAB seminerleri veren bir seminerci de olsa çok daha iyi olabilir. Konuk olunan radyo ise radyo spotumuz, tv ise tv spotumuz programdan önce yapımcıya sunulursa en azından program esnasında reklamlarımız da yapılmış olur. 31- Mailing Gönderimi: Kampanya sloganımız listemizdeki dostlarımıza, derneğimizdeki izinli listeye mail atılabilir. Ayrıca tanıdığımız kişi, dernek ve şirketleri de kendi listelerine böyle bir gönderim için teşvik edebiliriz. KUR AN IN ANLAMIYLA BULUŞMAK (KAB) PLATFORMU

TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ REKLAM ÇÖZÜMLERİ

TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ REKLAM ÇÖZÜMLERİ TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ REKLAM ÇÖZÜMLERİ TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ REKLAM ÇÖZÜMLERİ 09 Ocak 2012 9 1 GİRİŞ TÜYAP FUARLARI REKLAM VERENLER İLE FUAR ZİYARETÇİLERİ ARASINDA GÜÇLÜ BİR ETKİLEŞİM YARATARAK,

Detaylı

Ahmet DAVUTOĞLU GENEL BAŞKAN ve BAŞBAKAN

Ahmet DAVUTOĞLU GENEL BAŞKAN ve BAŞBAKAN Saygıdeğer Ak Parti Milletvekili Adayları, Türkiye, 7 Haziran 2015 tarihinde genel seçimlere gidecek ve önümüzdeki dönem milletimizi temsil edecek olan milletvekillerini seçecektir. Partimiz, devletimize

Detaylı

Ülker Çikolatalı Gofret e bir yenilik katarak fark yaratmaya var mısın?

Ülker Çikolatalı Gofret e bir yenilik katarak fark yaratmaya var mısın? Ülker Çikolatalı Gofret e bir yenilik katarak fark yaratmaya var mısın? Ülker Çikolatalı Gofret için yepyeni bir ürün tasarla, fikirlerinle fark yarat! Bu çalışmada sizlerden Ülker Çikolatalı Gofret için

Detaylı

5metre. Ecosol SOYUT. Maxima. Maxima. inno. HP Scitex. Victor UV. Taimes LATEX XL 1200. HP Designjet. HP Designjet 5500 PS

5metre. Ecosol SOYUT. Maxima. Maxima. inno. HP Scitex. Victor UV. Taimes LATEX XL 1200. HP Designjet. HP Designjet 5500 PS MOTTO, 2009 yılında firmalara, iletişim ve reklam ihtiyaçlarına maksimum yarar sağlayabilecekleri projeler yapmak, geliştirmek, yönetmek ve sürekliliği sağlamak amacıyla kuruldu. Hakkımızda...1 Makine

Detaylı

Bugün yeni bir yürüyüşün arifesindeyiz

Bugün yeni bir yürüyüşün arifesindeyiz Ak Parti olarak kurulduğumuz günden bu yana geçmişin siyasi alışkanlıklarından uzak durduk. Biz hep bütünleştirici, yapıcı siyasetten yana olduk. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın anlayışı ile 12 yıl boyunca

Detaylı

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI

OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI TÜRKİYE OTOMOBİL SPORLARI FEDERASYONU [Tarih] OTOMOBİL SPORLARI ORGANİZATÖR EL KİTABI OTOMOBİL SPORLARI FAALİYETLERİNİN DÜZENLENMESİNE DAİR EK DÜZENLEMELER İÇERİK BİRİNCİ BÖLÜM TOSFED Organizasyon Şeması

Detaylı

BİRİNCİ KISIM. Amaç, Kapsam ve Hukuki Dayanak AMAÇ

BİRİNCİ KISIM. Amaç, Kapsam ve Hukuki Dayanak AMAÇ ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNİN 18.07.2008 TARİH ve 111 SAYILI, DEĞİŞİK 12.09.2012 TARİH VE 59 SAYILI KARARI İLE KABUL EDİLEN KENT ESTETİĞİ VE İLAN, REKLAM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam ve

Detaylı

www.modelajans.com Tam Hizmet Ajansı

www.modelajans.com Tam Hizmet Ajansı www.modelajans.com Tam Hizmet Ajansı İÇİNDEKİLER 02 Public Relation Hizmeti 04 Medya Planlama ve Satın Alma 06 Tasarım- Modelleme Matbaa-Baskı 08 Sistemleri Dijital Baskı 10 Sistemleri Fuar Ekipmanları-Teşhir

Detaylı

T.C. İSTANBUL KALKINMA AJANSI GÖRÜNÜRLÜK USUL VE ESASLARI REHBERİ

T.C. İSTANBUL KALKINMA AJANSI GÖRÜNÜRLÜK USUL VE ESASLARI REHBERİ T.C. İSTANBUL KALKINMA AJANSI GÖRÜNÜRLÜK USUL VE ESASLARI REHBERİ İÇİNDEKİLER I II III A A1 A2 A3 A4a A4b A5 A6 A7 A8 A9 A10 A11 A12 IV V V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 GİRİŞ GENEL GÖRÜNÜRLÜK KURALLARI İLETİŞİM

Detaylı

27. KATILIM KOŞULLARI

27. KATILIM KOŞULLARI 27. KATILIM KOŞULLARI 2014-2015 27. GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI 27. Genç İletişimciler Yarışması, üniversitelerin iletişim fakültelerinde lisans öğrenimi gören öğrencilerine açıktır. Öğrenciler yarışmaya

Detaylı

1/1 Ç NDEK LER TÜRK YE BEYAZAY DERNE HAKKINDA. Baflkandan Hedeflerimiz Kurumsal Yap lanma. BASILI filer

1/1 Ç NDEK LER TÜRK YE BEYAZAY DERNE HAKKINDA. Baflkandan Hedeflerimiz Kurumsal Yap lanma. BASILI filer Ç NDEK LER TÜRK YE BEYAZAY DERNE HAKKINDA Baflkandan Hedeflerimiz Kurumsal Yap lanma BASILI filer Logonun Hikayesi Logonun Simgeledi i De erler Logo Logo / Yanl fl Kullan mlar / Renkli Logo / Siyah-Beyaz

Detaylı

Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız.

Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız. - 1 - Değerli Katılımcımız, Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız. Kitapçığımızda fuar kurulum, fuar esnası ve fuar sökümündeki çalışmalar,

Detaylı

istanbul Tüyap Fuar Merkezi - Ziyaret saatleri : 09:30-19:00 Büyükçekmece - İstanbul / Türkiye

istanbul Tüyap Fuar Merkezi - Ziyaret saatleri : 09:30-19:00 Büyükçekmece - İstanbul / Türkiye 02 05 2015 2-5 NİSAN nisan istanbul Tüyap Fuar Merkezi - Ziyaret saatleri : 09:30-19:00 Büyükçekmece - İstanbul / Türkiye Ticaretin Yenilikçi Adresi Züccaciye Sofra ve Mutfak Eşyaları Cam, Porselen, Seramik

Detaylı

Eğitici Materyal. Kılavuzu. Yusuf ALPAYDIN

Eğitici Materyal. Kılavuzu. Yusuf ALPAYDIN Eğitici Materyal Kılavuzu Yusuf ALPAYDIN Yusuf Alpaydın İktisat Alanı Eğitici Materyal Kılavuzu Proje T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmeleri Genel Müdürlüğü Proje İzleme ve

Detaylı

Tasarım, bir ürünü dokusu formu üzerinde detaylandırma kullanım amacına uygun bir şekilde zihinde şekillendirilme ve mevcut varlığı diğer yapılardan

Tasarım, bir ürünü dokusu formu üzerinde detaylandırma kullanım amacına uygun bir şekilde zihinde şekillendirilme ve mevcut varlığı diğer yapılardan Tasarım, bir ürünü dokusu formu üzerinde detaylandırma kullanım amacına uygun bir şekilde zihinde şekillendirilme ve mevcut varlığı diğer yapılardan ayırarak ona bir karakter kazandırma işidir. ajans imim

Detaylı

ULUSLARARASI FUARLARA KATILIM REHBERİ

ULUSLARARASI FUARLARA KATILIM REHBERİ İSTANBUL TİCARET ODASI YAYIN NO: 2002-38 ULUSLARARASI FUARLARA KATILIM REHBERİ MÜŞTAK ÇAĞLAR MERT ÖZCÖMERT İSTANBUL- 2002 Bu eserin tüm haklan İstanbul Ticaret Odası'na (İTO) aittir. İTO'nm ve yazarının

Detaylı

Aral Pazarlama İnşaat Petrol İç ve Dış Ticaret A.Ş. ARALMARKETING. Şirket İlkeleri

Aral Pazarlama İnşaat Petrol İç ve Dış Ticaret A.Ş. ARALMARKETING. Şirket İlkeleri ARALMARKETING Şirket İlkeleri ARAL PAZARLAMA İNŞAAT PETROL İÇ VE DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ Marmara Mah. Önder Cad. No: 6/90 Beylikdüzü/İSTANBUL Vergi Dairesi : Beylikdüzü, Ver. No: 0710435324 1 ŞİRKET

Detaylı

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER Turizm Sektörüne Özel Mobil Çözümler Turizm Turizm sektöründe zamanı en verimli şekilde kullanmak, tur organizasyonlarını müşteriler için maksimum memnuniyete dönüştürmek

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

IFLA/UNESCO OKUL KÜTÜPHANESİ REHBERİ

IFLA/UNESCO OKUL KÜTÜPHANESİ REHBERİ IFLA/UNESCO OKUL KÜTÜPHANESİ REHBERİ 1 İçindekiler İçindekiler... 2 GİRİŞ... 4 BÖLÜM 1. MİSYON VE POLİTİKA... 5 1.1. Misyon... 5 1.2. Politika... 5 1.3. Gözlem ve Değerlendirme... 6 BÖLÜM 2. KAYNAKLAR...

Detaylı

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015. Sponsorluk Teklif Dosyası

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015. Sponsorluk Teklif Dosyası 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015 Sponsorluk Teklif Dosyası İÇİNDEKİLER BİZ KİMİZ? 2 NEDEN BİR FİLM FESTİVALİ YAPIYORUZ? 2 NASIL BİR FESTİVAL YAPIYORUZ? 3 HEDEF GRUPLARIMIZ

Detaylı

İSTANBUL TİCARET ODASI YAYIN NO: 2002/37 SORULARLA INTERNET E-TİCARET REHBERİ. Hazırlayan Nuray KORKMAZ

İSTANBUL TİCARET ODASI YAYIN NO: 2002/37 SORULARLA INTERNET E-TİCARET REHBERİ. Hazırlayan Nuray KORKMAZ İSTANBUL TİCARET ODASI YAYIN NO: 2002/37 SORULARLA INTERNET VE E-TİCARET REHBERİ Hazırlayan Nuray KORKMAZ İstanbul, 2002 Bu kitabın tüm hakları İstanbul Ticaret Odası'na (İTO) aittir. İTO'nun ve yazarının

Detaylı

AKILLI KİŞİSEL ASİSTAN (AKA)

AKILLI KİŞİSEL ASİSTAN (AKA) AKILLI KİŞİSEL ASİSTAN (AKA) Etem Deniz Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği etem.deniz@cs.deu.edu.tr Elton Hoxha Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği elton.hoxha@cs.deu.edu.tr

Detaylı

Sosyal Dahil Etme Programı

Sosyal Dahil Etme Programı 2013 Sosyal Dahil Etme Programı Uygulama Kılavuzu [2] Sosyal Dahil Etme Programı 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 PROGRAMIN AMACI... 5 3 PROGRAM HEDEFLERİ... 5 4 HEDEF KİTLE... 6 5 SOSYAL DAHİL ETME NEDİR?...

Detaylı

Sosyal Dahil Etme Programı

Sosyal Dahil Etme Programı 2013 Sosyal Dahil Etme Programı Uygulama Kılavuzu [2] Sosyal Dahil Etme Programı 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 PROGRAMIN AMACI... 5 3 PROGRAM HEDEFLERİ... 5 4 HEDEF KİTLE... 6 5 SOSYAL DAHİL ETME NEDİR?...

Detaylı

MÜŞTERİLERİN DOĞRU BİLGİLENDİRİLMESİ

MÜŞTERİLERİN DOĞRU BİLGİLENDİRİLMESİ MÜŞTERİLERİN DOĞRU BİLGİLENDİRİLMESİ VOLKSWAGEN BİNEK ARAÇ Volkswagen Binek Araç ürün ve fiyat bilgilendirmelerinde, müşterileriyle her türlü iletişiminde, müşteri tarafından en anlaşılabilir ve kolay

Detaylı

EK II: SONUÇLARIN YAYGINLAŞTIRILMASI VE KULLANILMASI

EK II: SONUÇLARIN YAYGINLAŞTIRILMASI VE KULLANILMASI Ek II Sonuçların yaygınlaştırılması ve kullanılması EK II: SONUÇLARIN YAYGINLAŞTIRILMASI VE KULLANILMASI YARARLANICILARA YÖNELİK UYGULAMA REHBERİ GİRİŞ Sonuçları yaygınlaştırma ve kullanmaya yönelik faaliyetler,

Detaylı

KONGRE/KONFERANS/KURS/SEMPOZYUM VS. ORGANİZASYON HİZMET ALIMI VE GELİR SAĞLAMA TEKLİFİ VE SÖZLEŞMESİ TASLAĞIDIR 1 / 2 / 3

KONGRE/KONFERANS/KURS/SEMPOZYUM VS. ORGANİZASYON HİZMET ALIMI VE GELİR SAĞLAMA TEKLİFİ VE SÖZLEŞMESİ TASLAĞIDIR 1 / 2 / 3 KONGRE/KONFERANS/KURS/SEMPOZYUM VS. ORGANİZASYON HİZMET ALIMI VE GELİR SAĞLAMA TEKLİFİ VE SÖZLEŞMESİ TASLAĞIDIR 1 / 2 / 3 Madde 1. Taraflar 1.1Türk Nöroşirürji Derneği Taşkent Caddesi 13/4Bahçelievler-06500

Detaylı

1. WEB TASARIMINDA TEMEL İLKELER

1. WEB TASARIMINDA TEMEL İLKELER Sevgili Öğrenci, İyi bir web sitesi hazırlamak uzmanlık gerektiren bir iştir. Uzmanlık gerektiren her iş gibi web sitesi hazırlamak için de bazı özel bilgileri öğrenmemiz gereklidir. Web sitesi hazırlamaya

Detaylı

İÇİNDEKİLER A- EĞİTİM VE VELİ HAKLARI KOMİSYONU. a- MODERATÖR VE KATILIMCI LİSTESİ. b- KOMİSYON SONUÇ RAPORU

İÇİNDEKİLER A- EĞİTİM VE VELİ HAKLARI KOMİSYONU. a- MODERATÖR VE KATILIMCI LİSTESİ. b- KOMİSYON SONUÇ RAPORU KARARLAR İÇİNDEKİLER 1- SUNUŞ 2- DÜZENLEME KOMİTESİ VE YÜRÜTME KURULU 3- ÇALIŞTAY AMAÇ VE USULÜ 4- YÖNETİCİ ÖZETİ 5- SONUÇ BİLDİRİSİ 6- KOMİSYON RAPORLARI A- EĞİTİM VE VELİ HAKLARI KOMİSYONU a- MODERATÖR

Detaylı