Odlar Yurdu Universitesi hakqında özet bilgi. - Uluslararası Universiteler Birliğinin üyesidir. - Almanya H+ akkreditasyonuna sahip.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Odlar Yurdu Universitesi hakqında özet bilgi. - Uluslararası Universiteler Birliğinin üyesidir. - Almanya H+ akkreditasyonuna sahip."

Transkript

1 Odlar Yurdu Universitesi hakqında özet bilgi Odlar Yurdu Universitesi aşağıdakı statülere sahip: - Uluslararası Universiteler Birliğinin üyesidir - Almanya H+ akkreditasyonuna sahip. - Türkiye Cumhuriyeti YÖK tarafından tanındı Bu tanınmaya göre universitenin lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesini başa vuran bütün mezunların diploması aynı zamanda başka ülkelerle yanaşı Türkiye Cumhuriyetinde de tanınır. - Azerbaycan Eğitim Bakanlığında ilk özel universite olarak devlet Akkreditasyondan geçmiştir. - Amerika Birleşik Devletlerinin Tıp Eğitim Teşkilatı FAİMER (Foundation for Advancement of İnternational Medical Education and Research) tarafından tanındı. - TEMPUS un iştirakçısı.

2 Odlar Yurdu Universitesinin dahilinde faaliyette olan şubeler ve maddi-teknik bazı: Rektörlük Rektör I Rektör Yardımcısı Eğitim İşleri üzre Rektör Yardımcısı Maliye işleri üzre rektör Yardımcısı İlmi İşler üzre Rektör Yardımcısı Terbiye İşleri üzre Rektör Yardımcısı Uluslararası İlişkiler üzre Rektör Yardımcısı İKT üzre rektör Yardımcısı Rektör Yardımcısı, Rektör aparatının başkanı Biznes, İnnovasyon ve Karyer Merkezi Rektör Müşaviri Rektör özel kalemi Keyfiyet Teminatı merkezi Eğitim ve İlmi İşler üzre müşavirler Uluslararası İlişkiler Bölümü İlmi-metodik araştırmalar Merkezi Tasarrufat işleri müdürü Qıyabi bölüm Hazırlık bölümü Öğrenci bölümü

3 Universitede aşağıdakı fakülteler faaliyet göstermektedir: Matematik, İnformatika ve Teknik Fakülte Matematik ve İnformatika öğretmenliği Bilgisayar Mühendisliği Ekoloji Mühendisliği Petrol-gaz Mühendisliği Biznes ve Menecment Fakültesi Dünya Ekonomisi Mühasibat kontrolü ve audit? Maliye Biznesin Yönetilmesi Hukuk ve Uluslarası İlişkiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Hukukçuluk Tercüme ve Pedaqoji Fakülte Azerbaycanca ve Edebiyat öğretmeliği Yabancı dil öğretmeliği (ingilisce) Tercüme (ingilisce) Basın Tıp ve bioloji Fakültesi: - Oksigen Klinik Hastanesi Kimya ve Bioloji öğretmenliği Bioloji öğretmenliği Müalice Stomotoloji

4 Kayıt şartları Lisans üzere kayıt şartları Universite adayı Öğrenci Kayıt üzere Dövlet Komisyonu (TQDK) geçirdiği sınav imtahanları aracılığı ile universiteye kayıt olurlar. Öğrenci kaydı için gerekli belgeler: 1. Attestat 2. Kimliğin aslı (kopyası ile beraber) 3. Askeri kimlik ve ya çağırılma vesikasının kopyası (erkekler için) 4. Yaşayış yerinden referans 5. Sağlamlık yerinden referans 6. 6 adet 3*4 ölçüsünde foto (son 6 ayda çektirilme) 7. Ödenişli ise eğitim hakkının en az 50%-i 8. TQDK ödeme kartı (iş numarası ve şifre)

5 Lisans ve BBA programı üzre ihtisaslar Lisans seviyesinde kazanılan ihtisastan asılı olmayarak, öğrenciler kendi arzusu ile azeri ve rus bölümlerinde, teknik ve iktisadi bilimler üzere bütün ihtisaslarda ingilisce öğretim göre bilirler. Öğrencilerin ingilisce seviyelerine göre ilaveten ingilisce hazırlık kursları da verilmektedir. I qrup ihtisaslar Matematik ve Bilgisayar öğretmenliği Bilgisayar mühendisliği Ekoloji mühendisliği Petrol-Qaz mühendisliği 2013/2014 öğretim yılı için öğrenci kabulu: II qrup ihtisaslar Uluslararası İlişkiler Dünya Ekonomisi Mühasibat uçotu və audit? Maliye Biznesin yönetilmesi III qrup ihtisaslar Azerbaycanca ve edebiyat öğretmenliği Yabancı dil öğretmenliği (ingilisce) Tercüme (ingilisce) IV qrup üzre ihtisaslar Kimya ve Bioloji öğretmenliği

6 Doktora ve Lisans şubesi Yüksek Lisans: Yüksek Lisans ve MBA programında kayıtlı olduğu ihtisastan asılı olmayarak, Yüksek Lisans öğrencileri kendi arzularına göre azrbaycan, rus ve ingilis bölümlerinde, artı görsel ve ya qıyabi formada eğitim ala bilirler. Yüksek Lisans öğrencilerin ingilisce seviyelerine göre ilaveten ingilisce hazırlık kursları da verilmektedir. Yüksek Lisans ve MBA programında eğitim devlet hesabı ile finanse ve ödeniş esaslarla hayata geçirilmektedir. 2013/2014 eğitim yılı için Yüksek Lisans seviyesinde öğrenci kayıtı üzre ihtisaslar: 1. Yabancı dil öğretmenliği (ingilisce) 2. Uluslararası İlişkiler ve diplomasi 3. Etraf mühit ve petrol senayesi 4. Bilgisayar mühendisliği 5. Dil ve edebiyat öğretmenliği 6. Bioloji öğretmenliği 7. Petrol ve qaz mühendisliği Yüksek Lisans üzre Biznesin yönetilmesi programı MBA: 1. Uluslararası iktisadi ilişkiler 2. Uluslarası maliye ve valyuta kredi işilkileri 3. Biznesin teşkili ve yönetilmesi 4. Maliye kontrolü ve audit 5. Banka işi 6. Pazarlama (eczacılıq) 7. Yönetimde informasyon sistemleri Not: Bitirdiği ihtisastan asılı olmayarak yüksek eğitim almış bütün mezunlar MBA Programı üzre eğitim almak hukukuna sahiptirler.

7 Doktora: 1. Mikrobioloji 2. Sistemli analiz, yönetim ve informasyonun işlenmesi 3. Halk tasarrufatı ekonomisi ve yönetimi 4. Dil teorisi 5. Maye, gaz ve plazma mekaniği 6. Dünya ekonomisi 7. Saha ekonomisi Bölümler: 1. Matematik, İnformatika ve Teknik fenler 2. Yabancı diller ve tercüme 3. İbtidai eğitimin pedoqojisi ve metodolojisi 4. Ekonomi ve yönetim 5. Sosyal ve ictimai fenler 6. Devlet hukuku ve uluslarası ilişkiler 7. Mülkü hukuku, cinayet hukuku ve cinayet prosesi 8. Basın, dil ve edebiyat 9. Biznesin yönetimi, maliye ve pazarlama 10.Fizik-kimyevi tebabet ve reabilitasyon 11.Profilaktik tıp ilmleri 12.Bioloji ve ekoloji fenler Universitenin Oksigen Klinik Hastanesinde bulunan klinik bölümler 1. Cerrahi hastalıklar 2. Dahili hastalıklar 3. Şüa terapisi ve şüa diaqnostiği 4. Aile təbabeti 5. Çocuk hastalıkları 6. Reanimasyon ve yoğun terapisi 7. Çocuk cerrahisi 8. Umumi cerrahisi 9. Travmatoloji ve ortopedik 10. Oftomoloji 11. LOR

8 12. Neyrocerrahi 13. Uroloji 14. Deri-zöhrevi hastalıkları 15. Anne-ginekolojisi 16. Stomotoloji 17. Sinir hastalıkları 18. Müalicevi beden terbiyesi ve doktor nezareti Maddi-teknik baz: o Universite umumi sahası 1 hektar sahanı ihata eden m (on altı min) erazide modern taleplere cevap veren maddi-teknik bazı ile, eğitim prosesinin bütün zaruri taleplerini ödeyen moderm tipli 7 mertebeli binaya sahip. o Oksigen Klinik Hastanesi 6000 (altı min) m sahaya sahip o Tıp müzesi o Hukuk Kliniği o Kriminalistik laboratuarı o Elektronik sınav odaları o Bilgisayarların temiri merkezi o Elektron kütüphanesi o Oku zalı o Büyük akt zalı o Kiçik akt zalı o Yabancı öğrenciler için yurt o Açık havada yemekhane o Kapalı yemekhane o Mikrobioloji, immunoloji ve virusoloji laboratuarı o Histoloji ve sitoloji laboratuarı o Zooloji odası o Fizioloji odası o Anatomi odası o Fizik ve biofizik laboratuarı o AzRENA ictimai internet merkezi

9 Merkezler o İlmi-metodik araştırmalar merkezi o Haydar Aliyev mirasının öğrenilmesi ilmi-tetkikat merkezi o Akdemisyen Zerife Aliyeva adına tıp müzesi o Akdemisyen A. Mahmudov adına ilmi-tetkikat merkezi o İlave eğitim ve kurikulum merkezi o Bank eğitim merkezi o İlmi ve pedaqoji haberler magazin merkezi o Radyo-televiziya yayım merkezi o Microsoft İT Akademisi: sonda Microsoft İT Academy sertifikası alma hukuku o Biznes, innovasyon ve karyer merkezi o Keyfiyet teminat merkezi Şubeler o Distant, qıyabi ve ömürboyu eğitim şubesi o Basın, ictimaiyyetle ilişkiler ve neşrler şubesi o Website işçi qrupu o Dil merkezleri o İnformasyon, yabancı ülkelerde eğitim ve hazırlık kursları ofisi o LİDER Rezidenturaya hazırlık kursları o DSH Yoğun almanca kursları ofisi o İngilisce Merkezi Burslar ve İndirimler o Mevlana Mübadelesi Programı o Maliye desteyi o Burslar Burs, istidadlı ve perspektivli geleceği olan öğrencilere yardım etmek ve heveslendirmeğe yönelmiştir. Odlar Yurdu Universitesi aşağıdakı 9 çeşit burs verilmektedir: Umummilli lider Haydar Aliyev bursu hem profesyonel yönde, hem de universitenin ve ülke öğrencilerin ictimai hayatında hususi naliyetleri olan yüksek lisans öğrencilerine verilmektedir. Ordinarius professör Zerife Aliyeva busu bioloji ve tıp yönünde eğitim gören öğrencilere verilmektedir.

10 Ahmet Seyidov bursu eğitim yönünde ihtisaslaşan öğrencilere verilmektedir. Ordinarius professör Samet Vurğun adına teqaüd filoloji ve dilçilik yönünde eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Ordinarius professör Feremez Maksudov adına teqaüd matematik yönünde eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Ordinarius professör Mir Cəlal Paşayev adına teqaüd edebiyat yönünde eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Ordinarius professör Ahmet Mahmudovun adına teqaüd ekonomi yönünde eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Ordinarius professör adına teqaüd bilgisayar matematiği yönünde eğitim gören öğrencilere verilmektedir. Ordinarius professör Vahid Kahramanov adəna teqaüd hukuk yönünde eğitim gören öğrencilere verilmektedir.

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ BAŞVURU, KABUL VE KAYIT GENEL KOŞULLAR

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ BAŞVURU, KABUL VE KAYIT GENEL KOŞULLAR ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ BAŞVURU, KABUL VE KAYIT GENEL KOŞULLAR 1. Başvurusu Kabul Edilecek Adaylar: Lise son sınıfta olmaları ya da mezun durumda bulunmaları koşuluyla; a)

Detaylı

Yurtdışında İngilizce Eğitim Gürcistan, Size Türkiye nin Bir Bölgesi Kadar Yakın! www.ibsu.edu.ge

Yurtdışında İngilizce Eğitim Gürcistan, Size Türkiye nin Bir Bölgesi Kadar Yakın! www.ibsu.edu.ge Yurtdışında İngilizce Eğitim Gürcistan, Size Türkiye nin Bir Bölgesi Kadar Yakın! MYO Mezunlarına Lisans Tamamlama Fırsatı... 2 GÜRCİSTAN-TİFLİS Gürcistan Karadeniz in doğu kıyısında, Güney Kafkasya da

Detaylı

YURT DIŞI EĞİTİMİNDE KOLAYLIK LİSE MEZUNLARINA UKRAYNA DA İSTEDİĞİ BÖLÜME SINAVSIZ ÜNİVERSİTE BİZE DANIŞMADAN ÜNİVERSİTEYE KAYIT OLMAYIN.

YURT DIŞI EĞİTİMİNDE KOLAYLIK LİSE MEZUNLARINA UKRAYNA DA İSTEDİĞİ BÖLÜME SINAVSIZ ÜNİVERSİTE BİZE DANIŞMADAN ÜNİVERSİTEYE KAYIT OLMAYIN. 1 YURT DIŞI EĞİTİMİNDE KOLAYLIK LİSE MEZUNLARINA UKRAYNA DA İSTEDİĞİ BÖLÜME SINAVSIZ ÜNİVERSİTE BİZE DANIŞMADAN ÜNİVERSİTEYE KAYIT OLMAYIN. AYRINTILI BİLGİ İETİŞİM: www.abaciturizm.com İLETİŞİM: Abacı

Detaylı

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde bulunan Anabilim Dalları'na 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı Güz Yarıyılında

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER İÇİN BAŞVURUVE KAYIT KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE

Detaylı

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu İlk Günden Bugüne Üniversitemiz Kurucusu ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından 1980 yılında Türkiye Organ Nakli Yanık ve Tedavi Vakfı nın kurulması, daha sonra 1982 de ilk Diyaliz Merkezinin

Detaylı

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN,

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında aşağıda belirtilen anabilim dallarına bağlı programlara, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri alınacaktır. A- EĞİTİM

Detaylı

ASEU DANIŞMANLIK VE EĞİTİM Ltd. Şti YABANCI UYRUKLU VE/YA YURTDIŞINDA YAŞAYAN TÜRK KÖKENLİ ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME BAŞVURU VE KAYIT KABUL ŞARTNAMESİ

ASEU DANIŞMANLIK VE EĞİTİM Ltd. Şti YABANCI UYRUKLU VE/YA YURTDIŞINDA YAŞAYAN TÜRK KÖKENLİ ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME BAŞVURU VE KAYIT KABUL ŞARTNAMESİ ASEU DANIŞMANLIK VE EĞİTİM Ltd. Şti YABANCI UYRUKLU VE/YA YURTDIŞINDA YAŞAYAN TÜRK KÖKENLİ ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME BAŞVURU VE KAYIT KABUL ŞARTNAMESİ Amaç ve kapsam Madde I. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak,

Detaylı

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ 14.02.2011 SENATO 2011/2-IV BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönergenin amacı; Bitlis Eren Üniversitesi

Detaylı

KÜNYE : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi : Uluslararası Özerk, ortak Devlet Üniversitesi

KÜNYE : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi : Uluslararası Özerk, ortak Devlet Üniversitesi Dil, bir köprüdür; tarih, bir köprüdür; inanç, bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz M. Kemal ATATÜRK KÜNYE Resmî adı : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI http://oidb.marmara.edu.tr/ Sevgili Öğrenciler, Üniversite yaşamına ilk adımınızı attığınız bu

Detaylı

T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar EK-1 T.C. YAŞAR ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam Madde 1 (1) Bu Yönergenin amacı ve kapsamı Yaşar Üniversitesi

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi:

Detaylı

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU 3020101 12547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu 2 BTÜ Lisans EğitimÖğretim 3BTÜ Yabancı Diller YO Yabancı Dil Eğitim Ve 0500104 12547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu 2 BTÜ Lisans EğitimÖğretim 3BTÜ Lisansüstü Eğitim

Detaylı

T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU TS-EN ISO 9001:2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ a, Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar 2014 Yılı İdare Faaliyet Raporu a ÜST YÖNETİCİ

Detaylı

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULU YÖNERGESİ

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULU YÖNERGESİ T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ YURTDIŞINDAN VEYA YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KABULU YÖNERGESİ Amaç Madde 1 Bu Yönergenin amacı Avrasya Üniversitesi Fakülte ve Yüksekokulları bünyesinde eğitim ve öğretim faaliyeti

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Üniversitemizin 2012 Mali Yılı Performans Programına http://www.stg.yildiz.edu.tr/ adresinden erişilebilir. Hazırlayanlar Arş.Gör.Dr. Hülya

Detaylı

BAŞVURU ŞARTLARI YÜKSEK LİSANS İÇİN; DOKTORA İÇİN;

BAŞVURU ŞARTLARI YÜKSEK LİSANS İÇİN; DOKTORA İÇİN; SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemiz Eğitim Bilimleri Enstitüsü ne 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı nda Tezli-Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına öğrenci alınacaktır. YÜKSEK

Detaylı

2012 İDARE FAALİYET RAPORU

2012 İDARE FAALİYET RAPORU KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2012 İDARE FAALİYET RAPORU Manas ın Vasiyetleri: Birlik ve Beraberlik Anlayışı İçinde Olma, Toplumda Hoşgörü, Uyum, Dostluk ve İşbirliğini Geliştirme, Milli Haysiyet

Detaylı

Lisans eğitimi başvurusunda Lise diplomasının fotokopileri; Lisansüstü eğitiminde ise lise ve lisans diploması fotokopileri.

Lisans eğitimi başvurusunda Lise diplomasının fotokopileri; Lisansüstü eğitiminde ise lise ve lisans diploması fotokopileri. 1. BAŞVURU KOŞULLARI, GEREKLİ BELGELER, KAYIT YAPTIRMA Broşür - bilgi: http://tu-sofia.bg/eng_new/foreign-applications/images/img/2013_listovka_tr.pdf 1.1 Başvuru koşulları Bir yabancı öğrencinin Sofya

Detaylı

Gaziosmanpaşa Üniversitesi 2007 Yılı Faaliyet Raporu

Gaziosmanpaşa Üniversitesi 2007 Yılı Faaliyet Raporu Hazırlayan : GOÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Kampüsü TOKAT www.gop.edu.tr 2 Müspet bilimlerin temellerine dayanan, güzel sanatları seven, fikir

Detaylı

A. B A Ş V U R U L A R D A A R A N A C A K Ş A R T L A R

A. B A Ş V U R U L A R D A A R A N A C A K Ş A R T L A R YALOVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI KONTENJAN VE BAŞVURU ŞARTLARI (2012-2013 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI) TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI ve KONTENJANLARI 1 İnsan

Detaylı

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar YALOVA ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu yönergenin amacı; Yalova si'nin ön lisans ve lisans rına yurt dışından

Detaylı

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar YALOVA ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜNE İLİŞKİN YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- (1) Bu yönergenin amacı; Yalova Üniversitesi'nin ön lisans ve lisans rına

Detaylı

DAÜ dünyanın en iyi ilk 2000 üniversitesi sıralamasında yer almaktadır.

DAÜ dünyanın en iyi ilk 2000 üniversitesi sıralamasında yer almaktadır. Temmuz - Eylül 2015 Akdeniz in kalbinde, Kıbrıs ın Gazimağusa şehrinde yer alan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) eğitim hayatına 1979 yılında başladı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nin (KKTC) en büyük devlet

Detaylı

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Amaç ve Kapsam MADDE 1 Bu Yönergenin amacı; Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS PROGRAMLARINA YURTDIŞINDAN ÖĞRENCİ KABULÜ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç ve Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu yönergenin amacı, Karadeniz Teknik

Detaylı

BRITISH SIDE İNGİLTERE de EĞİTİM DANIŞMANLIK SERVİSİ

BRITISH SIDE İNGİLTERE de EĞİTİM DANIŞMANLIK SERVİSİ British Side İngiltere de Eğitim bölümümüzde, İngiltere de eğitim almak isteyen öğrencilere tercihlerine yönelik doğru okul seçiminde bulunmaları konusunda yardımcı oluyor, başvuru işlemlerini takip ediyoruz.

Detaylı

2006 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2006 YILI İDARE FAALİYET RAPORU I 2006 YILI İDARE FAALİYET RAPORU SUNUŞ......I İÇİNDEKİLER. 1 I- GENEL BİLGİLER. 2 A- Misyon ve Vizyon 4 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar.4 C- İdareye İlişkin Bilgiler 1- Fiziksel Yapı 6 2- Örgüt Yapısı..

Detaylı