ULUSAL GENÇLİK FORUMU (TEKUF 2016) BAŞLADI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ULUSAL GENÇLİK FORUMU (TEKUF 2016) BAŞLADI"

Transkript

1 TED KAYSERİ KOLEJİ III. ULUSAL GENÇLİK FORUMU (TEKUF 2016) BAŞLADI Ekim tarihleri arasında şehrimiz Kayseri de 3.kez düzenlenecek olan, TED Kayseri Koleji Ulusal 3. Gençlik Forumu nun resmi açılış töreni 15 Ekim 2016 Cumartesi günü, okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi. TED İstanbul Koleji, TED Mersin Koleji, TED Hatay Koleji, TED Samsun Koleji, TED Alanya Koleji, Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, Kayseri Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, Özel Uğur Maltepe Anadolu Lisesi, Özel Tarsus Amerikan Lisesi, Kayseri Kilim Sosyal Bilimler Lisesi, Manisa Sosyal Bilimler Lisesi ve Özel Enka Okulları öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen konferansta öğrenciler, ülke sorunlarını parlamento ciddiyetinde tartışacaklardır. Genel Müdürümüz Sayın Arif Sırrı ŞİRİN konferansın açılışında yapmış olduğu konuşmada Okulumuzun büyük bir mutluluk ve onurla ev sahipliği yaptığı, TED Kayseri Koleji 3.Ulusal Gençlik Forumu na hoş geldiniz. Yüce Atatürk ün emaneti Cumhuriyetimize karşı 15 Temmuz 2016 da yapılan alçakça saldırıdan sonra, Cumhuriyetimize, demokrasimize ve milletimizin temel değerlerine bağlı nesiller yetiştirmenin önemi bir kez daha ortaya konulmuş ve anlaşılmıştır. Siz gençler bu formda; karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinde, farklılıkları zenginlik görerek, takım olma, sinerji oluşturma, analiz ve sentez yapabilme, ortak akıl oluşturma gibi becerilerinizi geliştirirken; birbirinizi tanımanız, kuracağınız dostluklar, eğlenirken öğrendikleriniz en büyük kazancınız olacaktır. Tartışacağınız konulara, getireceğiniz çözüm önerilerinizle ülkemize en yararlı hizmeti yapacağınız inancıyla TEKUF un okullarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını gönülden diliyorum. dedi.

2 TED Kayseri Koleji 3. Ulusal Gençlik Forumu Proje Koordinatörü ve Lise Müdür Yardımcımız Sayın Serdar MADEN konuşmasında Şehrimiz Kayseri de üçüncü defa düzenlenecek olan bu forum, takım kurma çalışmaları, komite çalışmaları, genel kurul aşamalarını içerecektir. Her komitenin kendi konusu olup, forumun çalışma dili Türkçe olacaktır. Konferans delegeleri, Eğitim, Çevre, Sağlık, Sanayi, Sanat, Güvenlik, Teknoloji ve Araştırma ve Spor komitelerinde, Türkiye nin ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel sorunlarını tartışarak, bir sonuca varıp genel kurula sunacaklardır. dedi ve öğrencilere konferansta başarılar diledi. Konuşmaların ardından konferansın onur konuğu olarak açılış programımıza katılan, Bilgi Üniversitesinde Medya İşletmeciliği ve Televizyon Kariyerleri dersi veren Sayın Sedat ÖRSEL, konferans katılımcılarına Okul için değil, hayat için öğrenmeliyiz. konulu bir sunumda bulundu. Daha sonra Genel Müdürümüz Sayın Arif Sırrı ŞİRİN kendilerine teşekkürlerimizin bir ifadesi olan çiçeği takdim etti. Lise öğrencilerinin belli komiteler içinde bir araya gelerek güncel konuları tartışıp bir sonuca varmalarını ve vardıkları sonucu bir forum içinde sunmalarını sağlayacak ulusal bir konferans olan, TED Kayseri Koleji Ulusal 3. Gençlik Forumu, Konferans Başkanı Sayın Meral GÜPGÜPOĞLU nun forum zilini çalmasıyla resmi olarak başlamış oldu. Bizde; okulumuz 9, 10, 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin bir projesi ile lise gençleri arasında ülkemiz ve dünyamızdaki güncel konular hakkında farkındalık yaratma ve sorunlara ortak çözümler üretebilme yetilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen konferansta emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyor ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

3

4

5 TED KAYSERİ KOLEJİ NİN 50.YIL KUTLAMALARI GÖRKEMLİ BİR AÇILIŞLA BAŞLADI TED Kayseri Koleji nin 50.kuruluş yılında, yeni ilkokul binamızın açılışı ve spor salonumuzun temel atma törenini gerçekleştirdik. Açılış törenimize ve spor salonumuzun temel atma törenine; Kayseri Valimiz Sayın Süleyman KAMÇI, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa ÇELİK, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, Kocasinan Kaymakamımız Sayın Ali CANDAN, Melikgazi Belediye Başkanımız Sayın Memduh BÜYÜKKILIÇ, Kocasinan Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ÇOLAKBAYRAKDAR, Abdullah GÜL Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü

6 Prof. Dr. Kerim GÜNEY, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Sayın Selçuk PEHLİVANOĞLU, TED Okulları Vakıf Başkanları ve Kurucu Temsilcileri, Okulumuzun yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ömer ÖZBAKIR ın, TED Genel Başkanımız Sayın Selçuk PEHLİVANOĞLU nun, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa ÇELİK in ve Sayın Valimiz Süleyman KAMÇI nın konuşmalarının ardından törenimiz inşaat komisyonu üyelerimize plaket takdimi ile devam etti. Spor salonu temel atma törenimiz gerçekleştirildikten sonra, ilkokul binamızın açılışı yapıldı. Açılış törenimiz; Nostalji Fotoğraf Sergisi ve kokteyl ile sona erdi. Video için tıklayınız.

7

8

9

10

11

12

13

14 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ Ana Sınıfı, İlkokul 1., 2, ve 3. Sınıf öğrencilerimiz, 04 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında, Okulumuz Konferans Salonunda Bee Movie- Arı Filmi ni izlemişlerdir. Böylece, arıların muhteşem tasarlanmış organizasyonla on binlercesinin hep birlikte uyum içinde yaşamalarının dışında, oldukça mucizevi bir özellikleri daha olduğuna tanık olmuşlardır. Ünlü bilim adamı Albert Einstein Arılar yeryüzünden kaybolursa insanın 4 yıl ömrü kalır demiştir.

15

16 NAKİL GELEN ÖĞRENCİLERİMİZE TED ROZETLERİ OKUL İDARECİLERİMİZ TARAFINDAN TAKILDI. İlkokul 2.,3. Ve 4. Sınıflarımıza nakil gelen öğrencilerimize TED rozetleri okul idarecilerimiz tarafından takıldı. Duygu ve düşünceleri hakkında sohbet edien öğrencilerimize TED ailemize hoşgeldiniz der, sağlıklı, başarılı bir eğitim hayatı dileriz. ANASINIFI VE 1.SINIF VELİLERİNE YÖNELİK REHBERLİK SEMİNERİ Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimiz gibi velilerimiz de okula başlama heyecan ve kaygısını yaşıyorlar. Bunun için ilkokul rehberlik servisinden Özge KEBABCIGİL ve Zerrin ÇEKİÇ HACIEMİNOĞLU okulöncesi ve 1.sınıf velilerimize, 2 Ekim 2016 Pazar günü ANNE BABA TUTUMLARI VE OKULA UYUM konulu seminerler düzenlemişlerdir. Bu çalışmayla velilerimizi rahatlatmak ve çocuklarımızın uyum sürecini kolaylaştırmak amaçlanmıştır. Katılımlarından dolayı değerli velilerimize teşekkür ediyoruz.

17

18 İLKOKUL KULÜP TANITIMI İlkokul 2-3 ve 4.sınıflarımızın kulüp seçmeleri yapılmadan önce ilkokul rehber öğretmenleri Zerrin ÇEKİÇ HACIEMİNOĞLU VE Özge KEBABACIGİL belirlenen kulüplerin tanıtımını yapmak için öğrencilerimizi konferans salonunda toplamıştır. İlkokul rehberlik servisi koordinesinde yapılan kulüp çalışmalarına başlamak için kulüplerde görevli öğretmenler katılarak kulüpleriyle ilgili açıklamalar yapmışlardır. Farklı ve eğlenceli kulüplerimizin tanıtımı sırasında hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz keyif alarak eğlenceli bir sunum gerçekleşmiştir. Ardından kulüp seçimleri heyecanlı şekilde gerçekleşmiştir. Öğrencilerimiz kulüp çalışmalarına başlamayı sabırsızlıkla beklemektedir.

19 TEOG VELİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ YAPILDI TED Kayseri Koleji Ortaokul bölümünde tarihinde okulumuz konferans salonunda 8.sınıf velilerimize Temel

20 Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sistemi ile ilgili bilgilendirme semineri yapıldı. Başarının ekip işi olduğuna inanan okulumuz TEOG sürecinde velilerimizin kaygısını azaltmak adına,gerek okul gerekse kurs işleyişi hakkında velilerimize bilgilendirme semineri düzenlendi. Velilerimize TEOG sınav sistemi hakkında okulumuz rehber öğretmeni bilgilendirme yaptıktan sonra, ortaokul zümre başkanlarımız derslerinin işeyişleri hakkında bilgi verdi. Kurs koordinatörümüz Mustafa KOCA tarafından kurs programı hakkında bilgilendirme yapıldı. TEOG sınav süreci hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz için stresli bir süreç olduğu için rehber öğretmenimiz Zeliha AKSOY ATAŞCI tarafından sınav sürecinde çocuklarımıza nasıl yardımcı olmamız gerektiği konusunda yönlendirmelerde bulundu. Velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

21 LİSE ÖĞRENCİLERİMİZ VE VELİLERİMİZE YÖNELİK

22 REHBERLİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ Salı günü saat de, okulumuz konferans salonunda, lise öğrencilerimiz ve velilerimize yönelik Ders Çalışmada Farklı Yöntemler gerçekleştirildi. konulu rehberlik semineri Rehber Öğretmenimiz Dilek ARSLAN GÜLTEKİN tarafından düzenlenen, yeni eğitim öğretim yılına planlı, doğru adımlar atarak girmek, başlangıcı öğrenci-veli-rehberlik üçgeninde belirlemek temel amacıyla yapılan seminerde; Ders nasıl çalışılmalı?, Ders çalışırken yapılan hatalar nelerdir?, Ders çalışmanın farklı teknikleri nelerdir? gibi sorulara yanıtlar verildi. Yıl içinde nasıl bir yol izleneceği ve neden bu yolun seçileceği anlatıldı. Bireysel görüşmelerin önemi belirtilerek seminer sona erdi.

23 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİNİ ANMA

24 ETKİNLİĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri programı çerçevesinde okulumuz ortaokul bölümünde bir anma programı ve şiir dinletisi yapılmıştır. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri konulu belgeselin seyredilmesi ile devam etti. Daha sonra okulumuz Sosyal Bilgiler Öğretmeni Şükran KURBAY günün anlam ve önemini anlatan güzel bir konuşma yaptı. Okulumuz Türkçe Öğretmeni Mehtap BAHADIR ın öğrencileri ile hazırlamış olduğu vatan, millet, bayrak ve Atatürk konulu şiirlerin okunduğu güzel bir şiir dinletisinin ardından vatanımızın ve milletimizin bir daha böyle kötü bir dönem yaşamaması dileğiyle program sona ermiştir.

25

26

27 12. SINIF YÖNELİK YGSDÜZENLENDİ VELİLERİMİZE LYS SEMİNERİ Pazartesi günü saat de, okulumuz konferans salonunda, 12. sınıf velilerimize yönelik, YGS-LYS sürecinde başarımızı arttırmak için yapılan faaliyetler ve yapılacak çalışmalar hakkında okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantımız, Okulumuz Müdürümüz Arif Sırrı ŞİRİN in açış konuşmaları ve başarı dilekleri ile başladı. Ardından, rehberlik servisimiz tarafından, velilerimize 12. sınıflarımıza uygulanan Üniversite Destek Programımız, ölçmedeğerlendirme birimimizin yıllık sınav takvimi ve öğrenci bilgi sistemimiz hakkında bilgiler verildi. Fen Bilimleri, Matematik ve Edebiyat-Sosyal Zümrelerimizin yıllık

28 faaliyetleri hakkında bölüm başkanlarımız paylaşımlarda bulundu. Toplantımız, velilerimizin yönelttiği soruların cevaplanmasının ardından son buldu.

29