17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında PayPal Nakit Kart ın iş ortakları arasında ininal ve MasterCard ile birlikte TEB de bulunuyor. Yapılan lansmanla birlikte PayPal Nakit Kart a başvuru işlemini gerçekleştirerek internet dışı alışverişlerde kullanabilir ve ATM lerden para çekimi yapabilirsiniz. PayPal Nakit Kart ın detaylarına baktığımızda kartın ilk satış ücreti 5 TL olarak belirlenmiş. Karta nakit para yükleme yüklenen noktaya göre değişse de 1 TL ile yüzde 1 arasında değişen ücretlere sahip. PayPal dan karta para transfer ücreti 1 TL, kartın aylık ücretiyse yine 1 TL olarak belirlenmiş. Özellikle kredi kartlarına aidat ödemek istemeyenler için alternatif olan nakit kartlar düşük limitleriyle kartın çalınması karşısında doğabilecek riskleri de minimize ediyor. ATM lerden günlük para çekme limiti 300 TL, aylık 1000 TL olarak belirlenmiş. Para çekme limiti PayPal hesabından para aktarıp çekmek isteyenler için düşük görünse de alışverişte limitin bulunmadığını belirtelim.

3 Web Ve Mobil Ödeme Altyapısı Sunan Stripe, Türk Lirası Da Dahil 135 Yeni Para Birimiyle Tüm Dünyaya Açılıyor Online ve mobil ödeme sistemleri yöneten yazılımlar geliştiren, Amerika merkezli Stripe, tüm dünyaya açılıyor. Şirket aralarında Türk lirasının da bulunduğu 135 yeni para birimini ödeme çözümlerine eklediğini duyurdu. Stripe mühendislerinden Timothy Thairu, şirketin resmi blogunda yayınladığı haberde şirketin müşterilerinin küresel yayılımından bahsediyor. Paris teki DailyMotion, Boston daki HubSpot, Ottova daki Shopify gibi şirketler, sadece kendi evlerinde değil, dünyanın her yerinde popüler olan ürünler geliştiriyorlar diyor. Geliştirmeyle artık Stripe kullanan bir şirketten, şimdilik yalnızca Birleşik Krallık, ABD, Kanada ve İrlanda merkezli şirketlerden, online ya da mobil alışveriş yapan müşteriler, alışverişlerini yerel para birimlerine dönüştürülmüş biçimde yapabilecek. Yenilik, son kullanıcı için olduğu kadar, Stripe la çalışan şirketler için de kolaylık sağlıyor. Böylelikle şirketlerin birden fazla para birimiyle çalışmak için, yerel iş ortakları bulmak yerine, sadece Stripe hizmeti kullanmaları yetiyor. Son kullanıcılarsa yabancı para biriminde alışveriş yaptıklarında (eğer varsa) ödedikleri ek ücretlerden kurtuluyor. Stripe para birimi çevirme hizmeti için ekstra yüzde 2 lik bir ücret belirlemiş.

4 Marc Jacobs dan Tweet le Ödeme Kabul Eden Mağaza New York moda haftasının başlamasıyla birlikte ünlü moda markaları da harekete geçti. Marc Jacobs da, yeni parfümü Daisy serisinin tanıtımı için yaratıcı bir kampanya başlatmış. Marc Jacobs, 9 Şubat a kadar açık kalacak olan konsept mağazasında sadece sosyal para birimi kabul ediyor. Mağazaya gelen ziyaretçiler, #MJDaisyChain etiketiyle birlikte tweet atarak ödeme yapabiliyor ve ürünlerini temin edebiliyorlar. Açılan konsept mağazada ziyaretçiler için içerik üretebilecekleri alanlar oluşturulmuş ve katılımcılar sadece tweet ile değil, Instagram da ve Facebook ta da içerik üreterek mağazadan ürün temin edebiliyorlar. Marc Jacobs, yaptığı bu kampanya ile birlikte yeni ürününü de ciddi bir hedef kitleyi çekerek tanıtmış oluyor. Mağazanın New York ta SoHo bölgesinde ve New York moda haftası ile aynı tarihlerde açılması da tabii ki Marc Jacobs ın hedef kitlesine yoğunlaşmasını, yeni ürünlerini tanıtma anlamında oldukça başarılı.

5 İyzico, Kredi Kartı Saklama Özelliğini Duyurdu İyzico Türkiye de kurulan bir ödeme sistemleri yönetim platformu. Sayılarının artmasıyla daha karmaşık hale gelen ödeme sistemlerini tek bir platformda birleştirip, tek bir bağlantı üzerinden (API) e-ticaret şirketlerine sunuyor yılında 2 bin 500 den fazla üye işyerine ulaşan iyzico, online alışveriş yapmayı Facebook un Beğen butonuna basmak kadar kolay olması gerektiğini düşünerek kredi kartı saklama özelliğini duyurdu. Güvenlik, kolaylık ve verimlilik hedefleriyle çalışan iyzico nun en yeni hizmetlerinden biri kredi kartı saklama hizmeti. Vaadi, iyzico altyapısı kullanan e-ticaret şirketleri, son kullanıcılarına tek tuşla ödeme kolaylığı sağlaması. PCI-DSS güvenceli sistem token oluşturma mantığıyla çalışıyor. Yani iyzico üye iş yeri kullanıcılarının kişisel ve kredi kartı bilgilerini saklayarak, müşterilerin her alışverişinde bilgilerini yeniden ve yeniden girmesini engellemiş oluyor. Abonelik sistemiyle entegre çalışan iyzico, kullanıcıların birden fazla kredi kartı tanımlayabilmesine izin veriyor. Böylelikle üye iş yerleri için, online alışverişlerde müşterilerin en çok karar değiştirdiği, kişisel bilgilerini girmekten vazgeçme ve alışverişi iptal etme (drop out) sorunu ortadan kalkmış oluyor.

6 Alibaba nın Ödeme Sistemi Alipay, PayPal ve Square i Geride Bıraktı 153 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan ve önümüzdeki günlerde ABD de ebay e rakip bir pazaryeri girişimini hayata geçirmeyi planlayan Alibaba, ödeme sistemleri konusunda da ciddi adımlar atıyor. Alibaba nın ödeme sistemi Alipay in 2013 yılındaki işlem hacmi dünyanın en bilindik ödeme sistemlerinden olan PayPal ı ve Square geride bırakmayı başardı. Alipay dün Weibo hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla 2013 yılında Alipay üzerinden 150 milyar dolarlık işlem yapıldığını duyurdu. 150 milyar dolarlık işlem hacmiyle Alipay, PayPal ve Square in toplam işlem hacimlerinin üstünde bir rakama ulaştı. PayPal üzerinden 2013 yılında 27 milyar dolarlık bir işlem yapıldı; Square in düzenli olarak rakam paylaşmamasından dolayı sağlıklı bir veri ortaya konmasa da Square in işlem hacminin PayPal dan daha az olduğu belirtiliyor. Alipay in şu an için 300 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor ve bu kullanıcıların 100 milyonunu mobil kullanıcılar oluşturuyor. PayPal ın dünya genelinde 143 milyon aktif kullanıcısı bulunmakta ve bu kullanıcıların 2 milyonu ise Türkiye de bulunmakta. Alipay in üye sayısının 2013 ün ilk yarısında PayPal ı geçtiği de belirtiliyor.

7 Gittigidiyor 2013 te %69 Büyüdü 2011 yılının 2. çeyreğinde ebay bünyesine dahil olan ve ebay in Türkiye iştiraki olarak yoluna devam eden Gittigidiyor, 2012 yılından sonra 2013 yılını da oldukça yüksek büyüme rakamlarıyla kapattığını açıkladı. Bununla birlikte şirketin açıkladığı son önemli bilgilerden başka bir tanesi ise üye sayısının 10 milyondan fazla olduğu bilgisi yılını %46 büyüme ile kapatan Gittigidiyor için 2013 yılının özellikle 2013 ün ikinci yarısının çok hareketli geçtiği söylenebilir Kasım ayının başında yeni logosunu tanıtan şirket bununla birlikte Kasım ayı sonunda yeni CEO larının Gülfem Toygar olduğunu açıklayarak, sektörde büyük yankı uyandırmıştı. Tüm bu gelişmelerle birlikte şirket 2012 yılında yakaladığı %46 lık büyümeden sonra 2013 yılında %69 büyüme sağlayarak sağlam temellerle ilerlediğini bir kez daha göstermiş oldu. Şirketin aktardığı diğer önemli ve ilgi çekici veriler ise Gittigidiyor üzerinden her 3 saniyede 1 ürünün satıldığı ve aylık ortalama 750 bin ürün satışının gerçekleştiği. Şirketin mevcut durumda 5 milyondan fazla ürünü listelediğide bir diğer ilgi çekici bilgi.

8 Ülkelere Göre Günde Sosyal Medyada Harcanan Ortalama Süre We Are Social ın yayınladığı Global Digital Statics 2014 raporunda geçen ve 2013 yılının son çeyreğine ait olan istatistiğe göre Türkiye sosyal medya kullanıcılarının günlük olarak sosyal medyada harcadığı süre 2 buçuk saat. Listede birinciliği 4,3 saat ile Arjantin üstleniyor. Arjantin in ardından ikinci sırada 3,8 saatle Meksika, üçüncü sıradaysa 3,7 ile Tayland yer alıyor. İnternetin yine yoğun olarak kullanıldığı ve ilgi çeken pazarlardan biri olan Brezilya ise 3,1 saat ile beşinci sırada. Bir diğer muhtemelen merak uyandıracak ülke olan Amerika Birleşik Devletleri yse 2,3 saatlik bir ortalamaya sahip. Listenin sonundaysa 0,8 saat ile Japonya yer alıyor. Ayrıca listede Fransa ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinin son sıralarda yer aldığı söylenebilir.

9 Socialbakers Ocak 2014 Türkiye Sosyal Medya Raporu Socialbakers her ay düzenli olarak paylaştığı Türkiye sosyal medya raporunu paylaştı. Ocak ayının raporuna detaylı baktığımızda ilk 5 markanın Facebook ta sıralaması yönüyle değişiklik olmadığını gözlemliyoruz. Turkcell aylardır süren birinciliğini korurken, Volkswagen ikinci, Avea üçüncü sırada yer almış. YouTube da Turkish Airlines hem izlenmede hem de etkileşimde ilk sırayı korumayı sürdürürken, geçen ay olduğu gibi ikinci sırada Cornetto yer almış. YouTube listesinde ilk 5 teki markalar arasında listeye yeni eklenen veya listeden çıkan marka bulunmamasına karşın sıralamada değişiklikler olmuş. Twitter da en çok takip edilen markalarda ilk 5 te tek değişiklik Vodafone un listeye beşinci sıradan girmesi olmuş. Etkileşim konusunda Starbucks, Twigyistanbul ve Trendyol geçen ay olduğu gibi ilk 5 te yer alırken listeye BankAsya ve ProfosyonellerKulübü dahil olmuş. İnfografiğin tamamı için tıklayınız.

10 Mozilla, Firefox ta Reklam Göstermeye Başlıyor Mozilla, web tarayıcısı Firefox üzerinden reklam satmaya başlıyor. Mozilla nın duyurduğu üzere, Firefox yeni sekme sayfasında yer alacak olan sponsored content (sponsorlu içerikler) bölümü üzerinden kullanıcılara reklam gösterecek. Firefox, Google Chrome da olduğu gibi sekmelerden oluşan bir ana sayfa görünüme bürünmeye başlıyor. Mozilla nın Directory Tiles adını verdiği bu yeni özellikle birlikte her kutucukta farklı türden içerikler yer alacak. Bazılarında kullanıcının bulunduğu konuma göre popüler siteler yer alırken bazılarında da Mozilla nın iş ortaklarının sponsorlu içerikleri yer alacak. Zira Firefox, Google Chrome gibi rakiplerinin aksine online reklam sektöründen kasıtlı şekilde uzak duruyordu. Hatta geçen sene tarayıcıya gelen son güncellemeyle üçüncü parti reklam teknolojilerini Firefox engellemeye başlamıştı. Şimdi bu yeni duyurusuyla reklamları direkt olarak sekmeler aracılığıyla kullanıcılara sunacağını söyleyen şirket, reklamlara olan düşmanlığını bir kenara bırakmış gözüküyor.

11 Facebook İlk TV Veri Analiz Raporunu Yayınladı Facebook, sosyal ağ üzerinden elde ettiği TV programlarına ait konuşmalarına ait ilk raporu ilk kez kamuoyuyla paylaştı. Sosyal TV alanında Twitter ın izinden giden Facebook, sosyal TV analitik şirketi SecondSync ile yaptığı işbirliği sonucu elde ettiği verilerle TV sektörüne ne kadar detaylı analiz sunabildiğini kanıtlamaya çalışıyor. Facebook un raporunda televizyon programlarına ait verileri etkileşim türü, demografikler, cihaz türü (mobil/web) ve türe göre sıralandırdığı dikkat çekiyor. Facebook böylelikle elindeki TV verileriyle hedeflendirilmiş reklamlara ve bunla doğru orantılı olarak da reklamverenlere yol gösterici olmak istiyor. Facebook platformu üzerinden iş ortaklarına ayrı bir arayüz sunuyor ve buradan sitedeki herkese açık profillere ulaşma imkanı veriyor. Facebook un Watching With Friends adını taşıyan bu raporu ise tüm sosyal ağ üzerindeki TV verilerine ulaşma adına büyük önem taşıyor.

12 Virgin Atlantic in Yer Hostesleri Google Glass Kullanmaya Başladı Virgin Atlantic in yer hostesleri Google Glass ile yolculara hizmet vermeye başladı. Virgin Atlantic le Upper Class uçan yolcular, bundan böyle Google Glass kullanan yer hostelerinden yardım alacak. Londra daki Heathrow havalimanında, 6 hafta boyunca pilot uygulama olarak denenecek çalışma sonucunda, Virgin Atlantic bu hizmetini yaygınlaştırma kararı da alabilir. Google Glass kullanan yer hizmetleri ekibi, Heathrow dan Virgin Atlantic ile üst kabinde uçan yolculara seyahatleri ile ilgili bilgileri Glass üzerinden okuyarak aktaracak. Google Glass kullanan personel, yolculara yardım ederken, yolcu ile ilgili bilgiler, uçacağı lokasyonla ilgili bilgiler, ya da uçacağı yerdeki hava durumu ile ilgili destekleyici bilgiler de yine personelin gözü önünde olacak. Böylece yolculara uçuşları ile ilgili bilgileri Virgin personeli tarafından direkt olarak aktarılacak. Personel Google Glass uygulaması aracılığıyla yolcunun uçuştaki kişisel tercihlerini ve yeme-içme tercihlerini de görebilecek.

13 İnternette Gerçekleşen İlk 9 İlk E-Posta: Bugün yüzlercesi okunmadan silinen e-postanın ilki 1971 de gönderilmiş. Daha önce internet üzerinde mesaj gönderecek başka çözümler olmasına sembolüyle bilgisayarlar arası e-postanın temeli atılmış. İlk Alan Adı: İnternette kaydedilen ilk alan adı nordu.net, 1 Ocak 1985 te kayıt edilmiş..com uzantılı ilk alan adı ise symbolics.com da 15 Mart 1985 te kaydedilen alan adı şu an hala açık ve sloganıysa: herşey burada başladı. İnternete Bağlantı Yapabilen İlk Mobil Telefon: Mobilde büyüme beklentileri bir yana internete ilk defa giren mobil cihaz Nokia nın 9000 Communicator modeli. 18 yıl önce Finlandiya da üretildi. İlk E-ticaret: Günümüzde artan e-ticaret rakamlarını konuşuyor olsak da internetten satılan ilk ürün uyuşturucu de Stanford Üniversitesi nin Massachussetts Institute of Technology le var olan internet bağlantısı üzerinden öğrenciler marjiuna alışverişinde bulunmuşlar. Amazon da satılan ilk ürün 1995 te Douglas Hofstadter in kitabı olurken önceki adıyla AuctionWeb yani ebay de satılan ilk ürünse kırık bir lazer ışık cihazı olmuş.

14 İnternette Gerçekleşen İlk 9 İlk İnternet Bankacılığı: Günümüzde Google Glass üzerinden bankacılık faaliyetlerine kadar ilerleyen teknoloji, ilk 1994 yılında hizmete sunulmuş. Stanford Federal Credit Union müşterilerine internet bankacılığını sunan ilk banka olmuş. İlk Arama Motoru: WebCrawler 1994 te sitelerde tamamen yazı temelinde arama yapan ilk arama motoruydu. İnternete Yüklenen İlk Fotoğraf: Günümüzde Snapchat e günde 400 milyon fotoğrafın sadece mobilden yüklendiği rakamlar, selfie fotoğraflar derken yoğun bir gündem olsa da internete yüklenen ilk fotoğraf bir albüm kapağı. İnternete yüklenen ilk fotoğraf Tim Berners-Lee tarafından gerçekleşmiş. World Wide Web in kurucusu olan Tim, Les Horrible Cernettes albümünün fotoğrafını yüklemiş. İnternet in ilk bloğu: Justin Hall 1994 te günlük olarak başlattığı bloğunun ismini Justin s Links from the Underground olarak belirlemiş. İlk Banner Reklam:İnternette gezinirken görmeye alışık olduğumuz ilk Banner reklamı AT&T vermiş. Şimdi Wired olarak tanıdığımız derginin o zamanlar web üzerinden yayın yapan Hotwired için verilen ilk banner reklam aksiyona çağırmasıyla dikkat çekiyor: Buraya hiç tıkladın mı?

15 İyi Çalışmalar

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor teknoloji dünyasının kalbi ıfa 2014 te attı ÖZEL DOSYA MüştEri ve FirMA ArASınDAki köprü: ÇAğrı MErkEZLEri Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor Kamu alanı Dijitalleşiyor bulut hizmetlerinde GüvenliK

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI Ödeme Sistemlerindeki Trendler: Dijital Cüzdan 3 Dijital Cüzdan Nedir? 5 Türkiye deki Dijital Cüzdanlar m-cüzdan ve e-cüzdan Olarak Hizmet Veren Ödeme

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Büyük Veri Casper

Detaylı

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU The Boston Consulting Group (BCG) küresel bir danışmanlık şirketi ve dünyanın yönetim stratejileri konusunda önde gelen fikir liderlerinden biridir. BCG,

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

Melek yatırımcıyı etkilemenin yolları...

Melek yatırımcıyı etkilemenin yolları... KAPAK_EKO_girisim_MART.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 3/6/15 4:54 PM Page 1 Melek yatırımcıyı etkilemenin yolları... Melek yatırımcılar hangi sektörleri gözlüyor? Melek yatırımcılar bir girişimde neleri arıyor?

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

Haziran 2015 Sayı:16

Haziran 2015 Sayı:16 Haziran 2015 Sayı:16 Nebim V3 ERP ile gerçek verimliliği keşfeden lider kurumların sayısı giderek artıyor. Satın almadan üretime, planlama ve bütçelemeden satışa, finans yönetiminden mağaza yönetimine,

Detaylı

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL (ESD) ENERJİ TASARRUFU ve SIFIR KİREÇ cihazlarının sağladığı tasarruf sayesinde, her çevrimde sadece 2 litre temiz su tüketimi ve %40 daha düşük işletme gideri.

Detaylı

TÜRKİYE YABANCI YATIRIMCILARIN ÇEKİM ALANINDA

TÜRKİYE YABANCI YATIRIMCILARIN ÇEKİM ALANINDA Koç Topluluğu Yayını Ekim 2012 Sayı 394 BizdenHaberler TÜRKİYE YABANCI YATIRIMCILARIN ÇEKİM ALANINDA Global ekonomiye ilişkin belirsizlikler sürerken Türkiye yabancı yatırımcılar için cazip ülke olma özelliğini

Detaylı

Yasanabilir bir dünya icin...

Yasanabilir bir dünya icin... 2012 Faaliyet Raporu Yasanabilir bir dünya icin... Değişen dünyanın sigortası ...sürdürülebilirlik inisiyatifini hayata geçiren ve fark yaratan global bir oyuncuyuz. Sigortacılık ve bireysel emekliliğin

Detaylı

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi Perakendede mobil etkinin yükselişi Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi 2 İçindekiler Yönetici özeti 1 Mobil etki 2 Gelecek öngörüleri 7 Akıllı telefonların perakendede kullanımı 9 Mobil yolculuğa

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000 Petrol fiyatı aşağı, Türkiye ekonomisi yukarı? ISSN: 1309-0054 Sayfa 3 Sayfa 9 Sayfa 11 The Şubat - Mart 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Healthcare and Life Sciences Predictions 2020 A bold future?

Detaylı

TNT HOLDİNG BV 2008 SAYI: 40 - Mart 2011 TNT Ekspres in armağanıdır. Para ile satılmaz. iş dünyasında kurallar baştan yazılıyor;

TNT HOLDİNG BV 2008 SAYI: 40 - Mart 2011 TNT Ekspres in armağanıdır. Para ile satılmaz. iş dünyasında kurallar baştan yazılıyor; TNT HOLDİNG BV 2008 SAYI: 40 - Mart 2011 TNT Ekspres in armağanıdır. Para ile satılmaz. ARtık kararları iş dünyasında kurallar baştan yazılıyor; kadınlar İçindekiler Editörden 12 Türkiye ekonomisinin lokomotifi:

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. 2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. İçindekiler 05 148 SUNUŞ KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM 06 RAPORU YÖNETİMDEN 06 Yönetim Kurulu

Detaylı

Tüketici odaklı olmak...

Tüketici odaklı olmak... AYIN RÖPORTAJI a 6 ISSN: 1309-0054 Sayfa 5 Sayfa Sayfa 5 65 Sayfa 9 OCAK-ŞUBAT 2014 www.deloitte.com.tr Tüketici odaklı olmak... Tüketiciyi merkeze alma odaklı bir dönüşüm sürecini, Deloitte işbirliğiyle

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık 2013 Faalİyet Raporu Kapılarımız size hep açık Kapılarımız size hep açık 1996 yılında, Türkiye de bankacılık anlayışına yepyeni bir boyut getirmek için yola çıktığımız günden bugüne 17 yıl geçti. O günden

Detaylı

Adwords Başvurusu yapmak

Adwords Başvurusu yapmak Google internete giren herkesin çok yakından tanıdığı bir sitedir. Ancak insanların çok büyük bir çoğunluğu Google ın sadece arama motoru özelliğini kullanır, çoğu ücretsiz olan diğer hizmetlerinden haberleri

Detaylı

REFORM BIZDEN BüYüME DüNYADAN

REFORM BIZDEN BüYüME DüNYADAN REFORM BIZDEN BüYüME DüNYADAN G20 dönem başkanlığımızda Türkiye'nin yapısal reformlar için özel bir gündemi olacağını açıklayan Ali Babacan, sözlerin tutulması halinde 5 yılda dünya ekonomisinin yaklaşık

Detaylı

DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN

DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN KAPAK_EKO_girisim_HAZIRAN.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 6/5/15 6:39 PM Page 1 DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN 17 İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI... EKONOMİST DERGİSİNİN PARASIZ EKİDİR. DİJİTAL DÖNÜŞÜM FIRSATINI KAÇIRMAYIN Dijital

Detaylı