VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe"

Transkript

1 w w w. v a r o l m a k i n a. c o m VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu süreçte daima yüksek kalite ve hizmet anlayışını kendine görev ve ilke edinmiştir. İçinde bulunduğu sektörün değişen tüm koşullarına uyum sağlayan ve kendini yenileyen bir anlayışa sahiptir. Yurt içi ve yurt dışı satış ekibi ile birlikte, müşterilerinin üretim koşullarına uygun ürünler sunarak hizmet verme çabasındadır. Yurt içi üstün satış ve hizmet kabiliyetiyle beraber 30 u aşkın ülkeye aynı kalite ve hizmet anlayışıyla ihracat yapmaktadır. Satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı farklı çözümler sunan VAROL MAKİNA, yerli-ithal, sıfır - ikinci el ve takas seçenekleriyle de nihai tüketicilerin ve aracı firmaların bütçelerine uygun makina alternatifleri sunmaktadır. Anahtar teslim projelendirme konularında çözüm ortağı olarak çalışabileceğiniz VAROL MAKİNA uzman ve yetkin ekibiyle sizlerin yanında yer almaktadır. VAROL MAKİNA servis birimi genç dinamik ve konusunda uzman kadrosuyla, stoklu yedek parça hizmet desteğiyle siz değerli müşterilerimizin her zaman yanındadır. VAROL MAKİNA bulunduğu lider konumun farkında olup bünyesine kattığı yeni firmalarla gelişimin devamlılığı için var gücüyle çalışmaktadır.

2 BIESSE SK4 PANEL EBATLAMA MAKİNASI > Ana Şase Makine şase yapısı, mükemmel istikrarın sağlanması için, monoblok ağır tip şase yapısı ve güçlü destek ayakları ile oluşur. Testere taşıyıcı raylarda monoblok gövde üzerinde konumlandırılmıştır. Böylece mükemmel bir paralellik ve doğrusallık sağlanır. > SELCO SK4 Yeni SEKTOR 4 serisi 1989 yılından bugüne BIESSE markası panel kesme makinalarının üreticisi SELCO tarafından dizayn edilip üretilmektedir. Bilgisayar kontrollü panel ebatlama serisinde teknolojik çözümleri kullanarak kullanım kolaylığı sunulmuştur. Bu özellikler seriyi orta ölçekli şirketlerin yanı sıra, büyük şirketler içinde uygun hale getirir. Seri, SEKTOR 450 ve 470 olarak iki farklı modelden oluşur. Bu iki modeldeki fark maksimum kesim yükseliğidir. Her iki modelde ihtiyaca uygun olarak donanım ve yazılım bakımından yapılandırılabilir. > Testere Arabası Özel testere araba yapısı ve taşıyıcı ray ve kızakların özel konumları sayesinde en uygun ağırlık dengesi sağlanmıştır. Testerenin hemen sağ tarafına konumlandırılmış kızak sayesinde testere arabası titreşimi minimuma indirilmiştir. > SELCO SK4 Orta ölçekli işletmelerde sıkça karşılaşılan iş gücü problemine farklı opsiyonlar sunarak çözüm bulan Sektor serisi ayrıca Türkiye üretim koşullarına özel konfigre edilmiş modelleriyle ön plana çıkıyor. > Kremiyer Dişli Testere arabası hareketini hızlandırmak ve hassaslaştırmak için testere arabasına ilave edilmiş brushless motor ve bunun monte edildiği işlenmiş helisel kramiyer mil kullanılmıştır. > Bıçak Değiştirme Patentli Quick change sistemi ile bıçaklar hızla değiştirilebilmektedir. > Yan Dayama Yan dayama, testere taşıyıcı arabaya entegre edilmiştir. 2 3 > TESTERE YÜKSEKLİĞİ Ana testere projeksiyonu, kesilecek parça kalınlığı ile ilgili olarak otomatik olarak ayarlanır, böylece herhangi bir çalışma koşulu altında en iyi kesim kalitesi ve hızı elde edilir. SECTOR 450 K1 modelde testere projeksiyonu otomatik olarak iki adımda ayarlanır. > OPSİYONLAR > Model 450 K1 / 450 K2 470 K1 / 470 K2 > Testere Projeksiyon Yüksekliği 75 mm 90 mm > Ana Testere Motor 7,5 kw (10 Hp) 11 kw (15 Hp) > Çizici Motoru 2,2 kw (3 Hp) 2,2 kw (3 Hp) > Testere Arabası Hızı m/dk m/dk > Tutucu Hızı 60 m/dk 60 m/dk Kanal Açma Özel kanal açma programı sayesinde kanalın yeri genişlikleri belirlenir. Barkod Yazıcı Kullanıcıya özel programlanabilir barkod yazılımı ve yazıcısı. Twin Pusher Birbirinden bağımsız Tutucular sayesinde 88 cm e kadar farklı iki ölçüyü aynı anda kesme imkanı. Elektronik Çizici Ayarı Bilgisayar üzerinden çizici ayarının yapılabilmesi ve ayarların kaydedilmesi.

3 BIESSE AKRON 1400 KENAR BANTLAMA MAKİNASI > Ön Freze Ünitesi > Infrared Isıtıcı 3,5 kw lık birbirinden bağımsız 2 Tutkallama öncesi ön ısıtma freze motoru. > Tutkallama Ünitesi Otomatik sürücülü besleme rulosu. > AKRON 1440 Akron 1400 serisi bir çok uygulama için yüksek esneklik sunar. Yenilikçi çözümler sunan Akron, stabil çalışma üniteleri ve ağır şasesi ile size uzun süreli çalışmalarda farklı bant ve malzeme kalınlıklarda dahi yüksek kaliteli bantlama sağlar. Yüksek çözünürlüklü ekranı sayesinde kolay anlaşılır bir kontrol ünitesine sahiptir. > Baş-Son Kesme Ünitesi Kontrol ünitesinden ayarlanabilir açılı frezeler (0-15 ). > Alt-Üst Freze 0,65 kw lık birbirinden bağımsız 2 motor. > Köşe Yuvarlama Ünitesi Çok fonkisiyonlu kafa yuvarlama ünitesi > PVC Kazıma Ünitesi Yatay ve dikey silindir kopyalı profil kazıma ünitesi. > TUTKALLAMADA FARKLI ÇÖZÜMLER > Tutkal Kazıma Ünitesi Disk kopyalı tutkal kazıma ünitesi > Kanal Açma Ünitesi 3,5 kw lık yüksek frekans motoru. > Polisaj Ünitesi Açı ayarlı polisaj ünitesi. > Sıcak Hava Ünitesi Opsiyonel olarak eklenen sıcak hava ünitesi. 4 > OPSİYONLAR 5 Üsten Tutkal Potası Yüksek kapasiteli üretimler için tutkal ünitesi. PUr Tutkal Ünitesi Özel işler için PUr tutkal kazanı ve tutkallama ünitesi. > Panel Kalınlığı mm > Minimum Panel Uzunluğu 140 mm Air Force Tutkalsız Yapıştırma Özel işler için PUr tutkal kazanı ve tutkallama ünitesi. > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Minimum Panel Genişliği (L >140 mm) 85 mm > Masif Kalınlığı 0,4-10 (12) mm > Minimum Panel Genişliği (L >250 mm) 50 mm > Palet Hızı m/dk > Elektrik 380/400 V - 50/60 Hz > Hava Basıncı 7 bar 3 Adet Sprey Ünitesi - Önfreze öncesi anti-adtiadhesive sıvı -Köşe-Yuvarlama öncesi sıvı -Polisaj öncesi temizleme sıvısı Servo Kontrol Sistemi Ayarlar için Servo Kontrol Sistemi. Pronest Nesting ile üretim için en uygun çözüm. > NOT: Üniteler modele göre farklılık gösterir.

4 BIESSE AKRON 1300 KENAR BANTLAMA MAKİNASI BIESSE EKO902 CNC DELİK MAKİNASI > AKRON 1300 Akron 1300 atölyeler ya da şirketlerin özel bölümleri için ideal çözümler ve kompakt alanlarda kullanım kolaylığı sağlar. > Max. Panel Uzunluğu 3200 mm > Min. Panel Uzunluğu 200 mm > Max. Panel Kalınlığı 80 mm > Min. Panel Genişliği 35 mm > Max. Panel Derinliği 70 mm > Min. Panel Derinliği 10 mm > Dikey Delik Adedi 13 > Eksen Hızları X25 - Y50 - Z25 m/dk. > Yatay Delik Adedi 8 > Toplam Güç 12.2 kw BIESSE SKIPPER V31 CNC DELİK MAKİNASI > Ön Freze Ünitesi Çift motorlu ön freze ünitesi. > Tutkallama Ünitesi Otomatik sürücülü besleme rulosu. > Baş-Son Kesme Ünitesi Kontrol ünitesinden ayarlanabilir açılı frezeler (0-15 ). > Alt-Üst Freze Ünitesi 0,65 kw lık birbirinden bağımsız 2 motor. > SKIPPER V31 Yeni kompakt ve çok yönlü delik makinesi küçük bir alanda esneklik ve performansı birleştirir. > Kontrol Ünitesi 6 Makine yeni nesil kumanda ile PC sistemi tarafından kontrol edilir modern yazılım ara birimi makinelerin programlansını doğrudan yapar. 7 > Köşe Yuvarlama Ünitesi Çok fonkisiyonlu köşe yuvarlama ünitesi > PVC Kazıma Ünitesi Yatay ve dikey silindir kopyalı pvc kazıma ünitesi. > Kanal Açma Ünitesi Yüksek frekanslı kanal açma ünitesi. > Polisaj ve Tutkal Kazıma Ünitesi Açıyla ayarı polisaj ve tutkal sürme ünitesi. > Panel Kalınlığı mm > Minimum Panel Uzunluğu 140 mm > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Minimum Panel Genişliği (L >140 mm) 85 mm > Palet Hızı 12 m/dk > Minimum Panel Genişliği (L >250 mm) 50 mm > Hava Basıncı 7 bar > Elektrik 380/400 V - 50/60 Hz > Delik Ünitesi 10 dikey + 6 yatay ve 1 testere ünitesi ile panelin 5 farklı tarafından işlem yapılabilir. HSD marka freze motoru (opsiyonel). > Max. Panel Uzunluğu 2500 (3200 opsiyonel) mm > Min. Panel Uzunluğu 200 mm > Max. Panel Genişliği 900 mm > Min. Panel Genişliği 70 mm > Max. Panel Derinliği 70 mm > Min. Panel Derinliği 10 mm > Dikey Delik Adedi 10 > Eksen Hızları X25 - Y50 - Z25 m/dk. > Yatay Delik Adedi 6 > Toplam Güç 12.2 kw

5 BIESSE ROVER K CNC İŞLEME MERKEZİ Yeni BIESSE ROVER K serisi sizlere farklı konfigrasyon çeşitleri sunar. > BH30 2L Delik Ünitesi 20 dikey 8 yatay ve 2 adet testere ünitesi > BH17 L Delik Ünitesi 10 dikey ve 6 yatay 1 adet testere ünitesi > Freze ve Delik Ünitesi Tek veya Çift yatay freze ve BH17 delik ünitesi Yeni Nesil Cekseni Yeni nesil cekseni sayesinde daha hassas, daha hızlı ve daha rijit. > ROVER K G 8 BIESSE teknoloji ve yenilikçiliğinin üst değer seviyesi: yeni ROVER K CNC işleme merkezi en zorlu ihtiyaçlar için uygundur. ROVER K makine boyutları çeşitliliği sayesinde faklı boyutlarda panelleri işleyebilir ve daha güçlü elektrospindle sayesinde pencere ve kapıları işleme performansını arttırır. Esnaf, küçük işletmeler ve orta ölçekli işletmeler için uygundur. > Çalışma Uzunluğu 3260 mm (X) > Vektörel Hız 100 m/dk > Çalışma Genişliği 1260 / 1560 mm (Y) > Freze Motor Gücü 13,2 kw > Z Ekseni Çalışma Mesafesi 165 mm > Dikey Delik Sayısı 10 > Ekseni Hızı (K1232) 60 / 60 / 20 m/dk > Yatay Delik Sayısı 6 > Ekseni Hızı (K1532) 85 / 60 / 20 m/dk > Testere 1 9 > Flexiglass Yeni ön kapak sayesinde daha iyi görüş ve daha kolay > Takım Değiştirme 16 lı dönerli tip takım değiştirme > Talaş Boşaltma Konveyörü İşlenen parçalardan çıkan talaşları makina dışarısında biriktirmek için tasarlanmış bu sistem sayesinde temizlik zamanları minimuma iner. (Opsiyondur)

6 BIESSE ROVER A-S CNC İŞLEME MERKEZİ BIESSE ROVER SKILL 2243 CNC İŞLEME MERKEZİ > ROVER A-S 1325 BIESSE teknoloji ve yenilikçiliğinin üst değer seviyesi: yeni ROVER A-S CNC işleme merkezi en zorlu ihtiyaçlar için uygundur. > ROVER SKILL 2243 GFT BIESSE teknoloji ve yenilikçiliğinin üst değer seviyesi: yeni ROVER A-S CNC işleme merkezi en zorlu ihtiyaçlar için uygundur. ROVER A-S makine boyutları çeşitliliği sayesinde faklı boyutlarda panelleri işleyebilir ve daha güçlü elektrospindle sayesinde pencere ve kapıları işleme performansını arttırır. Esnaf, küçük işletmeler ve orta ölçekli işletmeler için uygundur. 10 > Sabit Bıçak Değiştirme 10 lu sabit bıçak değiştirme ünitesi de çok geniş bıçak ve agregaları kullanabilmenize olanak sağlar. > Delik Ünitesi BH 17 L delik Ünitesi (10 adet dikey / 6 adet yatay / 1 adet testere) > ATS Konsol Sistemi ATS sistem güvenli ve hassas kilitleme sistemi ile birlikte esnek kullanım sağlar. > Rotary Bıçak Değiştirme 12 adet bıçak uçu veya agrega takmaya imkan veren rotary takım değiştirme, bıçak değiştime sürelerini kısaltır. > Çalışma Uzunluğu 2520 mm > Çalışma Genişliği 1320 mm > Z Ekseni Çalışma Mesafesi 170 mmk > X Ekseni Hızı 80 m/dk > Freze Motoru HSD 13.2 kw veya HSK F63 freze motoru > Delik Ünitesi BH17 L delik ünitesi > Takım Değiştirme Otomatik yükleme ve boşaltma > Çalışma Ölçüsü 2205 x 4300 mm > Elektrik Kabini Klimalı > Takım Değiştirme 8 Lı ve 16 lı 2 farklı takım değiştirme ünitesi 11 > 5 Eksen 13,2 kw lık HSD motor sayesinde çok kompleks şekilleri dahi kolaylıkla yapabilirsiniz. > Led Gösterge Makinanın çalışma durumu ile ilgili bilgilendirici led ışıklar. > Y Ekseni Hızı 60 m/dk > Vektörel Hız 100 m/dk > Freze Motor Gücü 13,2 kw > Dikey Delik Sayısı 10 > Yatay Delik Sayısı 6 > Testere 1 > Motor Gücü 13,2 kw > Opsiyon-1 Yükleme Asansörü > Eksen Hızları 80 / 60 / 20 m/dk > Opsiyon-2 Otomatik Boşaltma > Çalışma Alanı Çift Bölge

7 OTT SHARK QUATTROLINE KENAR BANTLAMA MAKİNASI OTT STRONG EDGE KENAR BANTLAMA MAKİNASI > OTT STRONG EDGE Daha uzun şase ile farklı üniteleri makina üzerine uygulama imkanı verir. > SHARK QUATTROLINE Endüstriyel tip kenar bantlama makinası ağır tip gövdesi ile ott her zaman kaliteli çalışmayı taahhüt eder. Makina bütün fonksiyonlarına ekrandan kumanda edilebilmektedir. Tamamen motorize kontrollü makina teknolojisi mevcuttur. > 4 lü Kazıma Ünitesi > PUR Station Ünitesi > MAKİNA ÜNİTELERİ OTT STORM KENAR BANTLAMA MAKİNASI > Kontrol Ünitesi > Magezin > Baş-Son Kesme > Alt-Üst Freze Grubu > Köşe Yuvarlama > Temizlik Grubu > Çalışma Kalınlığı 8-60 mm > Bant Kalınlığı 0,3-15 mm > Çalışma Hızı m/dk

8 BACCI BACCI TSG2T - MOD ZIVANA MAKİNALARI > BACCI MASTER 6 EKSEN CNC İŞLEM MERKEZİ Özellikle sandalye imalatında kullanılmaktadır. Yekpare gövdesi ile her zaman hassasiyeti ön planda tutar. Çok farklı tabla ve ölçü seçenekleri mevcuttur. > TSG2T Bacci döküm gövdesi ile her zaman kalite ve hassasiyeti garanti eder. Erkek ve dişi zıvana açma makinaları Çift tablalı, kolay ayarlanabilir makinalardır. > Örnek Çalışma Parçaları > Zıvana Numeneleri > Mod > İşlem Kafası Tipleri > UYGULAMA DETAYLARI > Çalışma Ölçüsü 2205 x 4300 mm > Elektrik Kabini Klimalı > Motor Gücü 13,2 kw > Opsiyon-1 Yükleme Asansörü > Eksen Hızları 80 / 60 / 20 m/dk > Opsiyon-2 Otomatik Boşaltma > Çalışma Alanı Çift Bölge BACCI FC ŞABLON FREZE BACCI MASTERCUT CNC MAKİNASI 14 > BACCI MASTERCUT CNC MAKİNASI Cnc freze ve şerit makinası koltuk, kanape ve nesting uygulamaları için çok katlı kesim seçeneği sunar. > FC ŞABLON FREZE Döküm gövdesi ile her zaman kalite ve hassasiyeti garanti eder Ünite kopyalı veya cnc kontrollü seçenekler mevcuttur. 15 > Maks. Çalışma Uzunluğu 2500 mm > Freze Motor gücü 10 hp > Maks. Çalışma Yüksekliği 180 mm > Zımpara Motor Gücü 4 Hp > Maks. Çalışma Genişliği 500 mm > Motor Deviri 8600 d/dk > İlerleme hızı Çift Bölge > Mil Çapı 40 mm

9 WEINIG UNIMAT 200 PROFIL MAKİNASI WEINIG UNIMAT 500 PROFİL MAKİNASI > UNIMAT 217 / 218 / 219 > Ağır döküm gövde Bilgisayar tarafından tasarlanmış sabit ağır döküm gövde titreşimlerin yüksek emişi, ağırlık ve kütlenin mükemmel dağılımı düzgün yüzey kalitesi > Ayarlanabilir tablalar Dikey milde bıçak uçuş çapına göre ayarlanabilen tabla küçük parçaların güvenli bir şekilde ileri sürülmesi ve işlenmesi > Frekans ayarlı ileri sürme Tam olarak ayarlanabilir ileri sürme hızı Kademesiz ayar 5-30 m/dk > İleri sürme merdaneleri için pnömatik baskı Farklı parça kalınlıklarında bile eşit baskı, Pnömatikler besleme silindirlerine sürekli basıncı sayesinde, aralıksız beslemeyi garanti ediyor. > Birinci alt milden önce çekici merdane Yukarı aşağı kademe hareketi panodan kumanda edilebilir. Aralıksız parça akışı, Güçlü besleme > Profil millerinin max. uçuş çapı 200 mm 35 mm ye kadar profil derinliği > Yüksek Kaliteli Frenli Motorlar IE2 normlarında %30 enerji tasarrufu sağlayan motorlar > WEINIG memory system / Opsiyon Bir kez üretin tek tuşla tekrar çağırın. Bir kez üretilip hafızaya alınan profili her zaman tek tuşla tekrar çağıra bilirsiniz. > UNIMAT 518 > Ağır döküm gövde Bilgisayar tarafından tasarlanmış sabit ağır döküm gövde titreşimlerin yüksek emişi, ağırlık ve kütlenin mükemmel dağılımı düzgün yüzey kalitesi > Ayarlanabilir tablalar Dikey milde bıçak uçuş çapına göre ayarlanabilen tabla küçük parçaların güvenli bir şekilde ileri sürülmesi ve işlenmesi > Frekans ayarlı ileri sürme Tam olarak ayarlanabilir ileri sürme hızı Kademesiz ayar 5-30 m/dk > İleri sürme merdaneleri için pnömatik baskı Farklı parça kalınlıklarında bile eşit baskı, Pnömatikler besleme silindirlerine sürekli basıncı sayesinde, aralıksız beslemeyi garanti ediyor. > Birinci alt milden önce çekici merdane Yukarı aşağı kademe hareketi panodan kumanda edilebilir. Aralıksız parça akışı, Güçlü besleme > Profil millerinin max. uçuş çapı 200 mm 35 mm ye kadar profil derinliği > Yüksek Kaliteli Frenli Motorlar IE2 normlarında %30 enerji tasarrufu sağlayan motorlar > WEINIG memory system / Opsiyon Bir kez üretin tek tuşla tekrar çağırın. Bir kez üretilip hafızaya alınan profili her zaman tek tuşla tekrar çağıra bilirsiniz. > Çalışma Genişliği mm > Mil Çapı 40 mm > Çalışma Yüksekliği mm > Besleme Hızı 5-30 m/dk > Mil Sayısı 5-8 > Giriş Tabla Uzunluğu 2000 mm > Mil Dönüş Hızı 8000 devir/dk WEINIG POWERMAT 600 PROFİL MAKİNASI > DETAYLAR > POWERMAT Besleme Hızı Tam olarak ayarlanabilir ileri sürme hızı. Mil Dizilimi Çekilecek profile göre 5-8 adet mil dizilimi Uçuş Çapı Sağ ve sol frezelerde 200 mm ye kadar uçuş çapı. Yüksek Kaliteli Frenli Motor Sistemi IE2 normlarında %30 enerji tasarrufu sağlayan motorlar. Profil çekme işlemi mühendislik gereksinimlerini arttırmaktadır. Kompleks şekiller, çalışma parçasının makinede güvenli ve düzgün ilerlemesini sağlayacak üst seviye makine kusursuzluğuna ihtiyaç duyarlar. Sert ağaç, yumuşak ağaç, MDF ya da üretilen herhangi bir kompozit malzeme dahil Weinig in çalışamayacağı iş parçası yoktur. Weinig döküm tablaları, bıçaklardan çalışma parçasına mükemmel bir köprü oluşturur. 17 > Çalışma Genişliği mm > Mil Çapı 40 mm > Çalışma Yüksekliği mm > Besleme Hızı 5-30 m/dk > Mil Sayısı 5-8 > Giriş Tabla Uzunluğu 2000 mm > Mil Dönüş Hızı 6000 devir/dk > Çalışma Genişliği mm > Mil Çapı 40 mm > Çalışma Yüksekliği mm > Besleme Hızı 5-30 m/dk > Mil Sayısı 5-8 > Giriş Tabla Uzunluğu 2000 mm > Mil Dönüş Hızı 6000 devir/dk

10 WEINIG UNIRIP 310 ÇOKLU DİLİMLEME MAKİNASI WEINIG OPTICUT S50 OPTIK BOYLAMA MAKİNASI > WEINIG UNIRIP 310 > Prizmatik paralel yataklar > Quickfix > 22 kw Motor (37 kw Ops.) > Elektronik Kesim yükseklik ayarı > Elektronik Baskı elemanlarının yükseklik ayarı > Kesim yüksekliği max. 120 mm > Kesim genişliği 310 mm > İleri sürme hızı 5-35 m/dk. > SafetyPlus > Lazer (Opsiyonel) > Siper (Opsiyonel) > Kesim Genişliği: 310 mm > Maksimum Parça Genişliği: 650 mm > Palet Genişliği: 450 mm > OPTICUT S50 > Otomatik Boy kesimi için en iyi argüman > Komple çözüm : tek kişi ile otomatik kesim > Manuel boy kesimlerine nazaran 4 misline ulaşan fazla üretim > Optimizasyon sayesinde ağaçtan maksimum kazanç > Yüksek kesim hassasiyeti ve mükemmel kesim kalitesi > Kolay kullanım > Tek kesim için yüksek esneklik > Uzun vardiya çalışmalarına dayanıklı > Optimizasyon basamağı kadar donanım eklenebilir > Yüksek çalışma güvenliği > CUBE WEINIG CUBE PROFİL MAKİNASI Yeniliklerin firması Weinig den yeni bir makina. Planyalama ve kalınlık işlemlerini tek bir seferde,çok hızlı şekilde yapmak isteyenler için ideal çözüm. Ölçü değişikliklerini makina çalışırken yapabilme imkanı sağlar. %60 lara kadar performans artışı. WEINIG OPTICUT S90 OPTIK BOYLAMA MAKİNASI > Çalışma Genişliği mm > Çalışma Yüksekliği mm > Besleme Hızı 6-12 m/dk > Mil Sayısı 4 > Toplam Güç 18 kw > Toplam Güç (Ops.) 24 kw > OPTICUT S90 DIMTER optimizasyonlu boy kesim ve budak ayırma işlemlerinde uzman kadrosu ile sizlere çözüm üretiyor. Tek kişi ile otomatik kesim yapabilme özelliğiyle manuel kesimlere nazaran 4 misline ulaşan fazla üretim,optimizasyon sayesinde ağaçtan max. kazanç, m/dk ileri sürme hızlarında çalışabilme,yüksek kesim hassasiyeti ve mükemmel kesim kalitesi,kolay kullanım,tek kesim için yüksek esneklik,uzun vardiye çalışmalarında dayanıklı,yüksek çalışma güvenliği makinemizi diğer makinelerden farklı kılıyor.!

11 WEINIG PROFIJOINT FINGERJOINT MAKİNASI WEINIG PROFIJOINT COMBINATION FINGERJOINT MAK. > PROFIJOINT Yeni geliştirilmiş ProfiJoint modeli, modüler yapıda makine sistemi ile çift freze kombinasyonuna kadar geliştirilebilir.150 mm ye kadar genişlikteki, 50 mm ye kadar kalınlıktaki ahşaplar ve en az 150 mm lık ahşap giriş uzunlukları sorunsuz olarak işlenebilir. Dökümden imal edilmiş gövde, birleştirme hassasiyetinin önem kazandığı bölgede sarsıntıları engeller. Grecon un yüksek performans modellerinde kullanılan aynı takım teknolojisine sahip ProfiJoint ekleme hattında dikey veya ön çiziciler ile yatay birleştirme yapmak mümkündür. > DETAYLAR > PROFIJOINT COMBINATION 20 Otomatik Ara Transfer Ünitesi Üst sınıf otomasyon çözümleri ile finger-joint işlemlerindeki zaman kayıplarını azaltır. Otomatik ara transfer ünitesi sayesinde kafa ünitesinden çıkan ürünler çok hızlı şekilde pres ünitesine geçer. Güçlü Testere ve Freze Grubu Üst ve alt çizme testereli, parçalama üniteli ve ekleme frezeli kusursuz bıçak standardı, kusursuz ekleme profili acmanın temelini oluşturur. Stabil ve Hızlı Taşıyıcı Araba Güçlü besleme frekans ayarlı freze tablası motorları sayesinde, makinenin bütün paket genişliği boyunca eşit oranda ve hassas kesim yapmasını garanti etmektedir. Yüksek Kapasite ve Pres Ünitesi Frezelenmiş ve tutkallanmış parçalar, münferit olarak prese aktarılır ve istenen uzunluklarda preslenir. 2 freze kombinasyonu ile performans iki katına çıkmaktadır. Her iki taraftaki freze işlem akışı tam otomatik olarak gerçekleşmektedir. 2 Millî sistem özel profillerin üretilmesini mümkün kılmaktadır. Profijoint tekli freze her zaman profijoint kombinasyonuna geliştirilebilir. Paket ve yatay ekleme hatlarında kusursuz teknik ve komple tasarımlar. Mobilya ve iç mekan yapılar, lamine ahşap levhalar, pencere pervazları, ahşap merdivenler, parkeler, ahşap zemin döşemeler, yapı kerestesi ve yapıştırılmış lamine kereste ve diğer işlenebilir ahşap malzemelerde, Grecon un ekleme hatları hassaslık ve kalite konusunda çıtayı yukarı çıkarmaktadırlar. Ayrıca, bütün pazarlarda yükselen işlenmiş masif ağaç malzemelerin popüleritesinden faydalanmaktasınız. 21 > Giriş Uzunluğu mm > 10/11 mm de Agaç Kesiti 75 (120) cm 2 (Yumuşak Ağaç) > Ağaç Genişliği mm > 10/11 mm de Agaç Kesiti 75 (90) cm 2 (Sert Ağaç) > Ağaç Kalınlığı (80) mm > 30x90x400 de Performans 12,2-12,8 m/dk > Çıkış Uzunluğu mm > 22x50x350 de Performans 5,04 m/dk > Pres Kuvveti 105 (120) kn > Aktarım Maunel / Yarı Otomatik > Giriş Uzunluğu mm > 10/11 mm de Agaç Kesiti 120 cm 2 (Yumuşak Ağaç) > Ağaç Genişliği mm > 10/11 mm de Agaç Kesiti 90 cm 2 (Sert Ağaç) > Ağaç Kalınlığı mm > 30x90x400 de Performans 24,4 m/dk > Çıkış Uzunluğu mm > 22x50x350 de Performans 10,08 m/dk > Pres Kuvveti 120 kn > Aktarım Yarı Otomatik / Tam Otomatik

12 VIET S1 KALİBRE ZIMPARA MAKİNASI VIET S2 KALİBRE ZIMPARA MAKİNASI 01 Fırça temizleme ünitesi 02 Döner kafalı üfleyici ünitesi 03 Doğrusal üfleyici ünitesi 04 Anti statik çubuk > VIET S1 SERİSİ 05 Rulo 06 Ped > VIET S2 SERİSİ 07 Kombi KRT 08 Kombi KRR 09 Vakum tabla ünitesi 01 Fırça temizleme ünitesi 02 Döner kafalı üfleyici ünitesi 03 Doğrusal üfleyici ünitesi 04 Anti statik çubuk 05 Rulo 06 Ped 07 Kombi KRT 08 Cross belt 09 Vakum tabla ünitesi > ANA GÖVDE > ANA GÖVDE Monolitik kaynaklı çelik şasedir. Monolitik kaynaklı çelik şasedir. Çeliğin kalınlığı şasenin gücünü ve Çeliğin kalınlığı şasenin gücünü ve stabilitesini garanti eder. stabilitesini garanti eder > TAŞIYICI BANT > TAŞIYICI BANT Çelik çalışma yatağı herhangi bir iş için hassaslık ve sağlamlık konusunda garantilidir. Çelik çalışma yatağı dayanıklılık ve sağlamlığı garanti eder.

13 MAGGI BORING SYSTEM 323 DELİK MAKİNASI MAGGI BORING SYSTEM 240 > BORING SYSTEM 323 > 2 yatay ve 1 dikey delik ünitesine sahip makinanın bu ünitelerinde 23 adet matkap uçu takma olanağı vardır. > 80x40x3000 mm uzunluğunda üzerinde 4 adet pnomatik dayama bulunan aliminyum siper. > Güçlü şase sayesinde hassas delik işlemlerini kolaylıkla yapar. > Çalışma parçasının kolay hareket ettirilebilmesi için payanda yapısı mengene grubu manivelalı yapıdadır. > Makina, CE standartları uyarınca kilitlenebilir elektrik tahrikli ve pnömatik pedal hareketliliğine sahip bir biçimde üretilmiştir. > Delik Ünitesi Sayısı 1 Yatay / 2 Dikey > Alüminyum Siper Dayamaları 2 dijital / 2 manuel göstergeli > Delik Ünitesi Matkah Sayısı 23 > Motor Güçleri 2 Hp > Üst Baskılar 2 Adet > Motor Devirleri 2800 rpm > Max. Çalışma Parçası 850x3000 mm > Makina Ağırlığı 850 kg > Alüminyum Siper Uzunluğu 3000 mm > Makina Boyutları 1790x1000x1350 mm MAGGI BORING SYSTEM 21 DELİK MAKİNASI > MAGGI BORING SYSTEM Otomatik yüklemeli çoklu delik makinesi. 2 yatay, 4 veya 5 dikey kafalı. > Matkaplar Arası Mesafe 32 mm > Panel Besleme Hızı 30 m/dk > Çalışma Eksenleri X-Y-Z eksenleri > Motor Devri 3200 dev/dk > Max. Panel Genişliği 1000 mm > Yatay Kafalar Arası Min. Mesafe 250 mm > Panel Kalınlığı 10/60 mm > Makina Ebatları 3000x1800x1600 mm > Max. Delik Genişliği 35 mm > Makina Ağırlığı 1350 kg MAGGI BORING SYSTEM EVO > MAGGI BORING SYSTEM EVO 24 > MAGGI BORING SYSTEM Maggi çoklu delik makinaları, hızlı ve hassas ayar, kaliteli üretim ve kullanıcı güvenliği ne odaklı olarak dizayn edilip üretilmiştir. Maggi makinalarındaki kaliteyi emniyet pabuçları ve spiral sistemli derinlik ayarı gibi Patentli özelliklerle fark edebilirsiniz. Çok sık parça ölçülerinin değiştiği, yüksek hassaslık da delik işlemleri için dizayn edilmiş bir delik makinasıdır. CNC kontrol sayesinde esnek bir üretim sağlayan makina özellikle dekorasyon firmalarının vazgeçilmezi olmuştur. > ÇALIŞMA DETAYLARI 25 > Delik Delme Sayısı 21 > Delik Aralığı 32 mm > Max. Derinlik 65 mm > Delik Çapı 10 mm > Max. Yükseklik 70 mm > Motor Gücü 2 (1,5) hp (kw) > Motor Hızı (50 Hz) 2800 rpm > Hava Basıncı 6-8 bar > Ses 76,1 db > Boyutlar 1030 x 1030 x 1285 > Dikey Delik İşlemi > Y ekseninde Yatay Delik İşlemi > X Eksende Yatay Delik İşlemi > Menteşe Delik İşlemi > Matkaplar Arası Mesafe 32 mm > Panel Besleme Hızı 30 m/dk > Çalışma Eksenleri X-Y-Z eksenleri > Motor Devri 3200 dev/dk > Kanal Açma İşlemi > Max. Panel Genişliği 1000 mm > Motor Gücü 3 kw > Panel Kalınlığı 10/60 mm > Makina Ebatları 2200x1800x1600 mm > Max. Delik Genişliği 35 mm > Makina Ağırlığı 1350 kg

14 FAM CFI250BD DELİK MAKİNASI BROTHER MEMBRAN MAKİNASI > FAM CFI250BD > BROTHER MEMBRAN MAKİNASI Makine bir elektro kaynaklı çelik kutudan oluşmaktadır. Makinanın yapısı 2 yan dayanaklar ve 4 adet elektrik kaynaklı krişlerden oluşmaktadır.2 adet yan dayanaklar ve 4 adet elektrik kaynaklı krişlerden topun sirkülasyon ile hareket etmesini, üzerindeki ve altındaki delik ünitelerini bulunmaktadır. Bütün elektrik ve pnömatik kablolar kablo tutucu zincirlerinde yer almaktadır. Pano, dişli çeken çubuk ile beraber iki adet kemerle taşınmaktadır. Panoların taşıyıcısı sevk bir motor ve bir adaptörün CN sistemi ile kontrol edilmektedir. İki arabalılar birbirinden bağımsız şekilde alttan geçerek hareket edebilirler. Kilitleme pnömatikdir. BR 2600 Otomatik ve Manuel Çalışabilme, Vakumla Presleme, Membran ile Presleme ve Beraber Çalışma İmkanı. Özel Isıtma Sistemi. Ağır Tip Şase Kg., Parlak ( High Gloss) Çalışabilme, Parça ve Komple PVC ile çalışabilme, Kaplama ile Çalışabilme, Transfer Folyo ile Çalışabilme, Çalışma Tablası Ölçüleri : 2 Adet 1400 x 2700 mm. > DETAYLAR > DETAYLAR Güvenlik Sensörü İki Çalışma Yolu Turbo Kalorifer Hava Çıkış Sistemi 26 > Panel uzunluğu: > Panel uzunluğu: > Yatay delik üniteleri ikinci istasyonu > Üst dikey delme üniteleri birinci ya da ikinci istasyon > Alt dikey delme üniteleri birinci ya da ikinci istasyon > Üçüncü delici istasyonu > Panelin dışarıya alınmasıyla, dübel yerleştirme sonrasında, delme istasyonunda üst pres ve ön raflar sayesinde ayarlanır ve pano üzerinde marjı (beşinci tarafı) da delinebilmektedir. > Eklenen dübellerin üniteleri > Pnömatik dübel eklemler mekanik pozisyonların konum belirleyici ile çalışmaktadır. Z ve Y aks ortama simultan yatay ünitesi ile beraber. Yüksek basınçlı tutkal montajı. > Dübel selektör > Her ek dübel seçimi dübel itici ve yüksek basınçlı tutkal enjektörden oluşur, el ile konumlandırılabilir. Her 32 mm yuvarlak bir çubuk üzerinde kayan bir sirkülasyonda tarafından yardım edilir. 6, 8, 10 dübeller gibi müşterinin istediğine göre eklenebilmektedir. > Motor besleme konveyörü > Otomatik geri istifleme > İstiflemeler açık panolarda istifleme için çeşitli profesyonel avantajlar sağlamaktadır. > Manuel geri istifleme > Kelepçeleme opsiyonları > Üst baskı > Üst kiriş üzerinde konumlandırılmış, topların devridaim parçaları ile panellerin yüksek hızlı pozisyon almasını sağlar. > Alt destekler > Üst son destekler > Delme opsiyonları > Dikey delme kafaları > 5 Millî kafa > 7 Millî kafa > 9 Millî kafa > 5. kısımda delme kafası > 5. kısımda 2 Millî delme kafası > 5. kısımda 3 Millî delme kafası > Hızlı tutucu ekleri > Çalışma alanında güvenlik tedbirleri > Talaş konveyörü Cips taşıyan konveyör halısı plastik hareketli halıdan oluşmaktadır, dişli motorlar aracılığıyla bir emme bölümüne odun atığı taşıma konusunda temiz bir çalışma alanı olmasını sağlamaktadır. Otomatik İki Çalışma Tablosu Tablo Hareket Sistemi > Boyut (UxGxY) 5850 x 2050 x 1950 mm > Geçiş Montajı 4 adet > Tablo İç Uzunluk x 2, 600 mm > Motor Devri 0.4kW x 2 adet > Tablo Dış Uzunluk x 2, 680 mm > Çalışma Masasının Motorları 37kw Kontrol Paneli > Çalışma Yüksekliği 80 mm > Isıtıcının Kapasitesi 2200x1800x1600 mm > Çalışma Masası Otomatik iki tablo > Toplam Ağırlık 10.5 ton 27

15 FAST BAND BELT 720 PVC KENAR YAPIŞTIRMA FAST BAND 720/ 620 PVC KENAR YAPIŞTIRMA > FAST BAND 720 > Kayışlı Palet > Voltaj - Voltage / Frekans V / 50-60Hz > Baş Son Motoru 2 x 0,45 kw d/dak > Akım 50 A > Freze Motoru 2 x 0,60 kw d/dak > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Köşe Dönme Motoru 2 x 0,45 kw d/dak > İş Parçası Kalınlığı 8-50 mm > Makinenin Boyu 7100 mm > Çalışma Hızı 15m/dk - 20m/dk - 25m/dk > Çalışma Yüksekliği 880 mm > Güç 16 kw > Eni 850 mm > Hava Basıncı 4-6 bar > Yüksekliği 1700 mm > Tutkal Haznesi Kapasitesi 4 lt > Ağırlğı 2860 kg > Tutkal Isınma Süresi dak > Ön Freze Motoru 2 x 2.2 kw d/dak > FAST BAND620 FAST BAND BELT 430 PVC KENAR YAPIŞTIRMA > DETAYLAR Klavuzlu Palet Kontrol Ünitesi Baskı Topları > Voltaj - Voltage / Frekans V / 50-60Hz > Baş Son Motoru 2 x 0,45 kw d/dak > Akım 50 A > Freze Motoru 2 x 0,60 kw d/dak > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Kanal Açma Motoru 2 x 0,45 kw d/dak > İş Parçası Kalınlığı 8-50 mm > Makinenin Boyu 6100 mm Baş-Son Kesme Alt-Üst Freze Kanal Açma > Voltaj 380/400 V Hz > Baş Son Motoru 2 x 0,45 kw d/dak > Akım 40 A > Freze Motoru 2 x 0,60 kw d/dak > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Köşe Dönme Motoru 2 x 0,45 kw d/dak > İş Parçası Kalınlığı 8-50 mm > Makinenin Boyu 6175 mm > Çalışma Hızı 15m/dk - 20m/dk - 25m/dk > Çalışma Yüksekliği 880 mm > Güç 15 kw > Eni 850 mm > Hava Basıncı 4-6 bar > Yüksekliği 1700 mm > Tutkal Haznesi Kapasitesi 4 lt > Ağırlğı 2000 kg > Tutkal Isınma Süresi dak > Ön Freze Motoru 2 x 2.2 kw d/dak > Çalışma Hızı 14 m/dak - 20 m/dak > Çalışma Yüksekliği 880 mm > Güç 12 kw > Eni 850 mm > Hava Basıncı 4-6 bar > Yüksekliği 1700 mm > Tutkal Haznesi Kapasitesi 4 lt > Ağırlğı 2350 kg > Tutkal Isınma Süresi dak > Ön Freze Motoru 2 x 2.2 kw d/dak

16 FAST BAND 520 PVC KENAR YAPIŞTIRMA AYZABAND 4 PVC KENAR YAPIŞTIRMA > Voltaj 380/400 V Hz > Baş Son Motoru 2 x 0,45 kw d/dak > Akım 32 A > Freze Motoru 2 x 0,60 kw d/dak > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Köşe Dönme Motoru 2 x 0,45 kw d/dak > İş Parçası Kalınlığı 8-50 mm > Makinenin Boyu 5878 mm > Çalışma Hızı 14 m/dak - 20 m/dak > Çalışma Yüksekliği 880 mm > Güç 8 kw > Eni 850 mm > Hava Basıncı 4-6 bar > Yüksekliği 1700 mm > Tutkal Haznesi Kapasitesi 4 lt > Ağırlğı 2100 kg > Tutkal Isınma Süresi dak > İş Parçası Kalınlığı 8-45 mm > Şebeke Gerilim 380/400 V - 50/60 Hz > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Nominal Akım 14 A > Çalışma Yüksekliği 900 > Toplam Elektrik 7 kw > Tutkal Isınma Süresi dak. > Hava Basıncı 4-6 Bar > Tutkal Haznesi Kapasitesi 3 lt. > Makinenin Ağırlığı kg > Çalışma Hızı 11 m/dk > Boy x Genişlik x Yükseklik 4000 x 700 x 1600 mm FAST BAND 420 PVC KENAR YAPIŞTIRMA AYZABAND 3 PVC KENAR YAPIŞTIRMA > Voltaj 380/400 V Hz > Tutkal Isınma Süresi dak > Akım 32 A > Baş Son Motoru 2 x 0,45 kw d/dak > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Freze Motoru 2 x 0,60 kw d/dak > İş Parçası Kalınlığı 8-45 mm > Şebeke Gerilim 380/400 V - 50/60 Hz > İş Parçası Kalınlığı 8-50 mm > Makinenin Boyu 4767 mm > Çalışma Hızı 14 m/dak - 20 m/dak > Çalışma Yüksekliği 880 mm > Güç 8 kw > Eni 850 mm > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Nominal Akım 10 A > Çalışma Yüksekliği 900 > Toplam Elektrik 4,5 kw > Tutkal Isınma Süresi dak. > Hava Basıncı 4-6 Bar > Hava Basıncı 4-6 bar > Yüksekliği 1700 mm > Tutkal Haznesi Kapasitesi 3 lt. > Makinenin Ağırlığı 760 kg > Tutkal Haznesi Kapasitesi 4 lt > Ağırlğı 1780 kg > Çalışma Hızı 11 m/dk > Boy x Genişlik x Yükseklik 2900 x 700 x 1600 mm

17 ASSEBAND 7 KENAR YAPIŞTIRMA MAKİNASI ASSEBAND 4 KENAR YAPIŞTIRMA MAKİNASI > ASSEBAND 7 > İş Parçası Kalınlığı 8-45 mm > Şebeke Gerilim 380/400 V - 50/60 Hz > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Nominal Akım 14 A > Çalışma Yüksekliği 900 > Toplam Elektrik 7 kw > Tutkal Isınma Süresi dak. > Hava Basıncı 4-6 Bar > Tutkal Haznesi Kapasitesi 3 lt. > Makinenin Ağırlığı kg > Çalışma Hızı 11 m/dk > Boy x Genişlik x Yükseklik 4000 x 700 x 1600 mm ASSEBAND 3 KENAR YAPIŞTIRMA MAKİNASI > DETAYLAR Detay Polisaj ve Kanal Ünitesi Makas Sistemi Baş-Son Kesme Ön Freze Köşe Yuvarlama > Tutkal Isınma Süresi (Takriben) 25 d/dak. > Kazıma Gücü 1 mm > Sıkma Kalınlığı 0.40 x 3 mm > Polisaj Motor Devri d/dak. > Sıkma Yüksekliği 50 mm > Kanal Açma Motor devri d/dak. > Sıkılacak Parça Ebatları 120x150 mm > Kanal Açma Testeresi 8 mm > Çalışma Mızı (Dakikada) 8mt > Elektirik Gücü 11 kw > On Freze Motor Devri d/dak. > Redüktör Devri (Dakikada) 14 d/dak. > On Freze Bıçağı 4 ağız jilet top. > Pinomatik Bar Basıncı 4ATU > Baş Son Kesme Motor Devri d/dak. > Tutkal Kazan Macmi 3.5 kg. > Baş Son Kesme Testereleri 100 çap 24 diş. > Boy 5700 mm > Freze Motor Devri (Dakikada) d/dak. > Genişlik 800 mm > Freze Bıçağı 6 ağız R 3 > Yükseklik 1400 mm > Köşe Yuvarlama Motor Devri d/dk. > Ağırlık (Takriben) 1450 kg > Köşe Yuvarlama Bıçağı 6 ağız R 3 > İş Parçası Kalınlığı 8-45 mm > Şebeke Gerilim 380/400 V - 50/60 Hz > Bant Kalınlığı 0,4-3 mm > Nominal Akım 10 A > Çalışma Yüksekliği 900 > Toplam Elektrik 4,5 kw > Tutkal Isınma Süresi dak. > Hava Basıncı 4-6 Bar > Tutkal Haznesi Kapasitesi 3 lt. > Makinenin Ağırlığı 760 kg > Çalışma Hızı 11 m/dk > Boy x Genişlik x Yükseklik 2900 x 700 x 1600 mm

18 ASSE EĞRİ KENAR YAPIŞTIRMA VE TEMİZLEME TRIPTONIC 3800 ÇİZİCİLİ YATAR DAİRE > Voltaj 380 > Akım 11 Am > Güç 2 kw > Frekans 50 Hz > Boy x Genişlik x Yükseklik 1000 x 900 x 1000 mm > Ağırlık 150 kg. > Hava Basıncı 6 bar > Voltaj 220 V AC > Akım 4.4 Am > Güç 1.1 kw > Frekans 50 Hz > Boy x Genişlik x Yükseklik 1000 x 1370 x 840 mm > Aliminyum Kızak Boyu 3200 mm > Standart Daire Testere Çapı 300 mm > Daire Testere Mil Çapı 30 mm > Max. Kesme Yüksekliği (ø300) 78 mm > Max. Kesme Yüksekliği (45 ) 55 mm > Max. Kesme Genişliği 1300 mm > Max. Aliminyum Tabla Haraketi 3200 mm > Tabla Ölçüsü 950 x 600 mm > İlaveli Tabla (Arka Tabla Ölçüsü) 950 x 750 mm > İlaveli Tabla (Yan Tabla Ölçüsü) 800 x 500 mm > Profil Araba Ölçüsü 1530 x 650 mm > Daire Testere Yatma Açısı 0-45 der. deg. > Toz Emme Bağlantısı 120 mm > Motor 7,5 /5,5) HP kw > Daire Testere Hızı d/dak > Net Ağırlık 680 kg. > ÇİZİCİ TEKNİK ÖZELLİKLER > Daire Testere Çapı 125 mm > Daire Testere Mil Çapı 20 mm > Daire Testere Hızı 7250 d/dak > Kesme Uzunluğu 3200 mm > Motor 1 (0,75) HP kw > Ağırlık 105 kg. TRIPTONIC 3200 ÇİZİCİLİ YATAR DAİRE ASSE EĞRİ KENAR YAPIŞTIRMA VE TEMİZLEME > HH-B > HH-T > İş Parçası Kalınlığı mm > İş Parçası Kalınlığı mm > Bant Kalınlığı 0,4-2 mm > Bant Kalınlığı 0,4-2 mm > Isı 175 C > Isı 175 C > Toplam Güç 3 kw > Toplam Güç 0,75 kw > Ağırlık 200 kg > Ağırlık 150 kg > Boy x Genişlik x Yükseklik 900 x 1000 x 1100 mm > Boy x Genişlik x Yükseklik 620 x 700 x 1100 mm > Aliminyum Kızak Boyu 3200 mm > Standart Daire Testere Çapı 300 mm > Daire Testere Mil Çapı 30 mm > Max. Kesme Yüksekliği (ø300) 78 mm > Max. Kesme Yüksekliği (45 ) 55 mm > Max. Kesme Genişliği 1300 mm > Max. Aliminyum Tabla Haraketi 3200 mm > Tabla Ölçüsü 950 x 600 mm > İlaveli Tabla (Arka Tabla Ölçüsü) 950 x 750 mm > İlaveli Tabla (Yan Tabla Ölçüsü) 800 x 500 mm > Profil Araba Ölçüsü 1530 x 650 mm > Daire Testere Yatma Açısı 0-45 der. deg. > Toz Emme Bağlantısı 120 mm > Motor 7,5 /5,5) HP kw > Daire Testere Hızı d/dak > Net Ağırlık 720 kg. > ÇİZİCİ TEKNİK ÖZELLİKLER > Daire Testere Çapı 125 mm > Daire Testere Mil Çapı 20 mm > Daire Testere Hızı 7250 d/dak > Kesme Uzunluğu 3200 mm > Motor 1 (0,75) HP kw

19 GOLD 3800 ÇİZİCİLİ YATAR DAİRE CLASSIC 3800 ÇİZİCİLİ YATAR DAİRE > Aliminyum Kızak Boyu 3800 mm > Standart Daire Testere Çapı 300 mm > Daire Testere Mil Çapı 30 mm > Max. Kesme Yüksekliği (ø300) 78 mm > Max. Kesme Yüksekliği (45 ) 55 mm > Max. Kesme Genişliği 1300 mm > Max. Aliminyum Tabla Haraketi 3800 mm > Tabla Ölçüsü 950 x 600 mm > İlaveli Tabla (Arka Tabla Ölçüsü) 950 x 750 mm > İlaveli Tabla (Yan Tabla Ölçüsü) 800 x 500 mm > Profil Araba Ölçüsü 1530 x 650 mm > Daire Testere Yatma Açısı 0-45 der. deg. > Toz Emme Bağlantısı 120 mm > Motor 5,5 (4) HP kw > Daire Testere Hızı d/dak > Net Ağırlık 720 kg. > ÇİZİCİ TEKNİK ÖZELLİKLER > Daire Testere Çapı 125 mm > Daire Testere Mil Çapı 20 mm > Daire Testere Hızı 7250 d/dak > Kesme Uzunluğu 3800 mm > Motor 1 (0,75) HP kw GOLD 3200 ÇİZİCİLİ YATAR DAİRE > Aliminyum Kızak Boyu 3800 mm > Daire Testere Yatma Açısı 0-45 der. deg. > Standart Daire Testere Çapı 300 mm > Toz Emme Bağlantısı 120 mm > Daire Testere Mil Çapı 30 mm > Motor 5,5 (4) HP kw > Max. Kesme Yüksekliği (ø300) 78 mm > Daire Testere Hızı d/dak > Max. Kesme Yüksekliği (45 ) 55 mm > Net Ağırlık 720 kg. > Max. Kesme Genişliği 1300 mm > ÇİZİCİ TEKNİK ÖZELLİKLER > Max. Aliminyum Tabla Haraketi 3800 mm > Daire Testere Çapı 125 mm > Tabla Ölçüsü 950 x 600 mm > Daire Testere Mil Çapı 20 mm > İlaveli Tabla (Arka Tabla Ölçüsü) 950 x 750 mm > Daire Testere Hızı 7250 d/dak > İlaveli Tabla (Yan Tabla Ölçüsü) 800 x 500 mm > Kesme Uzunluğu 3800 mm > Profil Araba Ölçüsü 1530 x 650 mm > Motor 1 (0,75) HP kw CLASSIC 3200 ÇİZİCİLİ YATAR DAİRE > Aliminyum Kızak Boyu 3200 mm > Standart Daire Testere Çapı 300 mm > Daire Testere Mil Çapı 30 mm > Max. Kesme Yüksekliği (ø300) 78 mm > Max. Kesme Yüksekliği (45 ) 55 mm > Max. Kesme Genişliği 1300 mm > Max. Aliminyum Tabla Haraketi 3200 mm > Tabla Ölçüsü 950 x 600 mm > İlaveli Tabla (Arka Tabla Ölçüsü) 950 x 750 mm > İlaveli Tabla (Yan Tabla Ölçüsü) 800 x 500 mm > Profil Araba Ölçüsü 1530 x 650 mm > Daire Testere Yatma Açısı 0-45 der. deg. > Toz Emme Bağlantısı 120 mm > Motor 5,5 (4) HP kw > Daire Testere Hızı d/dak > Net Ağırlık 680 kg. > ÇİZİCİ TEKNİK ÖZELLİKLER > Daire Testere Çapı 125 mm > Daire Testere Mil Çapı 20 mm > Daire Testere Hızı 7250 d/dak > Kesme Uzunluğu 3200 mm > Motor 1 (0,75) HP kw > Aliminyum Kızak Boyu 3200 mm > Daire Testere Yatma Açısı 0-45 der. deg. > Standart Daire Testere Çapı 300 mm > Toz Emme Bağlantısı 120 mm > Daire Testere Mil Çapı 30 mm > Motor 5,5 (4) HP kw > Max. Kesme Yüksekliği (ø300) 78 mm > Daire Testere Hızı d/dak > Max. Kesme Yüksekliği (45 ) 55 mm > Net Ağırlık 680 kg. > Max. Kesme Genişliği 1300 mm > ÇİZİCİ TEKNİK ÖZELLİKLER > Max. Aliminyum Tabla Haraketi 3200 mm > Daire Testere Çapı 125 mm > Tabla Ölçüsü 950 x 600 mm > Daire Testere Mil Çapı 20 mm > İlaveli Tabla (Arka Tabla Ölçüsü) 950 x 750 mm > Daire Testere Hızı 7250 d/dak > İlaveli Tabla (Yan Tabla Ölçüsü) 800 x 500 mm > Kesme Uzunluğu 3200 mm > Profil Araba Ölçüsü 1530 x 650 mm > Motor 1 (0,75) HP kw

20 CLASSIC 2800 ÇİZİCİLİ YATAR DAİRE ASSE U 300 YATAR DAİRE > Sabit Tabla 950 x 600 mm > Sabit Tabla İş Kesme Kapasitesi 1300 mm > Alüminyum Kızak Boyu 2800 mm > Gezer Tabla İşleme Kapasitesi 2800 mm > Motor Gücü 5.5 Hp > Max. Kesme Yüksekliği 100 mm > Testere Devri rpm > Max. Kesme Yüksekliği 45 den 70 mm > Testere Çapı 350 mm > Toz Emme Bağlantısı 120 mm > Çizici Motor Gücü 1 Hp > Kesme Açısı 0-45 > Çizici Devri 7250 rpm > Taşıyıcı Araba 1400 x 650 mm > Çizici Testere Çapı 125 mm > Ağırlık 660 kg. > Standart Daire Testere Çapı 300 mm > Enine Max. Kesme Derinliği 650 mm > Daire Testere Mil Çapı 30 mm > Gezer Tablanın Ölçüsü 490 x 660 mm > Max. Kesme Derinliği (300) 95 mm > Max. Gezer Tabla Haraketi 1300 mm > Max. Kesme Derinliği (45) 65 mm > Siper Ölçüsü 790 x 890 mm > Testere Mil Hızı 3000/6000 d/d > Net Ağırlık 430 kg (yaklaşık) > Motor Gücü 5.5 Hp > Brüt Ağırlık 610 kg (yaklaşık) > Daire Testere Yatma Açısı 0-45 > Ambajlı Ölçüler 1800 x 2150 x 1050 mm > Tabla Ölçüsü 780 x 890 MM CLASSIC 2200 ÇİZİCİLİ YATAR DAİRE ASSE U-1000 YATAR DAİRE > Sabit Tabla 950 x 600 mm > Sabit Tabla İş Kesme Kapasitesi 1300 mm > Alüminyum Kızak Boyu 2000 mm > Gezer Tabla İşleme Kapasitesi 2200 mm > Motor Gücü 4 Hp > Max. Kesme Yüksekliği 100 mm > Testere Devri rpm > Max. Kesme Yüksekliği 45 den 70 mm > Testere Çapı 350 mm > Toz Emme Bağlantısı 120 mm > Çizici Motor Gücü 1 Hp > Kesme Açısı 0-45 > Çizici Devri 7250 rpm > Taşıyıcı Araba 1400 x 650 mm > Çizici Testere Çapı 125 mm > Ağırlık 620 kg. > Standart Daire Testere Çapı 300 mm > Enine Max. Kesme Derinliği 1650 mm > Daire Testere Mil Çapı 30 mm > Gezer Tablanın Ölçüsü 490 x 660 mm > Max. Kesme Derinliği (300) 95 mm > Max. Gezer Tabla Haraketi 1300 mm > Max. Kesme Derinliği (45) 65 mm > Siper Ölçüsü 790 x 890 mm > Testere Mil Hızı 3000/6000 d/d > Net Ağırlık 430 kg (yaklaşık) > Motor Gücü 5.5 Hp > Brüt Ağırlık 610 kg (yaklaşık) > Daire Testere Yatma Açısı 0-45 > Ambajlı Ölçüler 1800 x 2150 x 1050 mm > Tabla Ölçüsü 780 x 890

Ürün Kataloğu 2011/2012

Ürün Kataloğu 2011/2012 Ürün Kataloğu 2011/2012 Doku Takip Cihazları Doku Gömme Cihazları Mikrotomlar Kriyostatlar Su Banyosu & Lam Isıtıcı Boyama Sistemleri Kapama Cihazı Sitosantrifüj biçimli tasarım. dinamik gelenek. SLEE

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor.

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. BUGÜN YARIN DAİMA Yönetim Merkezi & Ataevler Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. Üretim teknolojileri sektöründe dünyanın en modern üretim tesislerinden birine sahip olması, 3

Detaylı

Sanatlar & El becerileri

Sanatlar & El becerileri Sanatlar & El becerileri Fırınlar ve Aksesuar Çömlekçilik Porselen desenciliği Vitray Cam eritme Süsleme Emaye Raku www.nabertherm.com Made in Germany Made in Germany Nabertherm, dünya çapındaki 400 çalışanıyla

Detaylı

Kablo Yönetim Sistemleri

Kablo Yönetim Sistemleri Kablo Yönetim Sistemleri 444 30 30 www.schneider-electric.com 1 Çevreye karşı duyarlı RoHS (Zararlı madde kullanımının sınırlandırılması) metni, elektrikli - elektronik ekipmanlarda kurşun gibi, zararlı

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

KATALOG 2015/2016. www.dimsandental.com

KATALOG 2015/2016. www.dimsandental.com KATALOG 2015/2016 www.dimsandental.com Dimsan Diş Deposu, 1996 yılında Ankara da kurulmuştur. On yılı aşkın süre içinde önce Ankara merkez, sonra İstanbul şubesini açarak siz değerli diş hekimlerimize,

Detaylı

Harman hallaç. Teknik uygulamalar

Harman hallaç. Teknik uygulamalar Harman hallaç Teknik uygulamalar 16 Harman hallaç teknolojisi Mükemmel bir pamuk işleme tesisi gerektiği kadar büyük, mümkün olduğunca kısa Şerit telefleri Temizlenmiş telefler Telef-Açıcı BO-R Elektronik

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

Yeni 8R Serisi Traktörler 326 409 hp (240 301 kw) Akıllı Güç Yönetimi IPM ile (97/68 EC)

Yeni 8R Serisi Traktörler 326 409 hp (240 301 kw) Akıllı Güç Yönetimi IPM ile (97/68 EC) Yeni 8R Serisi Traktörler 326 409 hp (240 301 kw) Akıllı Güç Yönetimi IPM ile (97/68 EC) 2 8R Serisi Traktörler Giriş Geleceğe Doğru Yol Alın Uçsuz bucaksız gibi görünen çok büyük arazileri işlemek için

Detaylı

Yeşil Alanlarda Çalışma İçin TP Ağaç Yonga Makineleri. D e N m ARk. ReLIAb L e

Yeşil Alanlarda Çalışma İçin TP Ağaç Yonga Makineleri. D e N m ARk. ReLIAb L e Yeşil Alanlarda Çalışma İçin TP Ağaç Yonga Makineleri D esigne D m ANufACtuR e D D e N m ARk ReLIAb L e ChI pping Get the Job LINDDANA Basiteç söylemek gerekirse, Linddana ağaç yonga makinelerinde uzmandır.

Detaylı

Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme

Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme Miele Yıkama, Kurutma, Ütüleme Verimli ve geniş kapsamlı çamaşır bakımını garanti eder Daima Daha İyi Miele kalite demektir. Daima Daha İyi sloganı 110

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

BALCIOĞLU. BALCIOĞLU HAKKIMIZDA Balcıoğlu şirketler grubu, 1985 yılında, bugün Balko Felsefesi BALCIOĞLU. www.balcioglu.com.tr

BALCIOĞLU. BALCIOĞLU HAKKIMIZDA Balcıoğlu şirketler grubu, 1985 yılında, bugün Balko Felsefesi BALCIOĞLU. www.balcioglu.com.tr BALCIOĞLU Bugün Plywood ürün grubunun üretiminde dünyada söz sahibi olan Rusya, Finlandiya, Brezilya, Endonezya, Malezya, Çin ve daha birçok ülke ile Balko Plywood Ürün Standardı altında dünyanın hemen

Detaylı

TÜRKİYE KALKINMA BANKASI A.Ş. OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ ÜRÜNLERİ Hazırlayan M. Oğuzhan ÖNEN SA-02-2-5 ARAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ NİSAN 2002 ANKARA İÇİNDEKİLER TABLO LİSTESİ GİRİŞ 1 1. AMBALAJ 3 1.1 AMBALAJ NEDİR

Detaylı

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu

Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen otomasyon ve hareket kontrol çözümleri kataloğu Kollmorgen Automation Suite Micron Redüktör AKC Endüstriyel PC ler AKM Servo motorlar S700 Servo Sürücüler Delik milli Servo motorlar Cartridge

Detaylı

Dekorasyonda Kullanılan Paslanmaz Çelik Yüzeylerinin Mekanik İşlemleri

Dekorasyonda Kullanılan Paslanmaz Çelik Yüzeylerinin Mekanik İşlemleri Dekorasyonda Kullanılan Paslanmaz Çelik Yüzeylerinin Mekanik İşlemleri Malzemeler ve Kullanımları Serisi, 6. Cilt Euro Inox Euro Inox, Paslanmaz Çelik için Avrupa pazarını geliştirme birliğidir. Euro Inox

Detaylı

YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... www.teknotherm.com.tr www.teknometal.com.tr

YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... www.teknotherm.com.tr www.teknometal.com.tr YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... YÜKSEK ISI TEKNOLOJİLERİNDE TEK ADRES... www.teknotherm.com.tr www.teknometal.com.tr İndeks 02 Yüksek sıcaklık izolasyon malzemeleri ve refrakterler. 10 Elektrikli

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ MONTAJI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

LFS Katalog 2010/2011. Kablo Döşeme Sistemleri

LFS Katalog 2010/2011. Kablo Döşeme Sistemleri Katalog 2010/2011 Kablo Döşeme Sistemleri Müşteri Hizmetlerine Hoş Geldiniz Servis telefonu: 0 23 73 / 89-1500 Başvurular için faks numarası: 0 23 73 / 89-77 77 Siparişler için faks numarası: 0 23 73 /

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Dolgulu çukur yüzeyler tek adımda. be the first. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi.

Dolgulu çukur yüzeyler tek adımda. be the first. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi. Eylül 2014 İlk çıraklar Shangai'de eğitime başlıyor ENGEL ikili mesleki eğitim ihracat ediyor Sayfa 7 Fakuma 2014'deki ENGEL standına hoş geldiniz Yenilikçi uygulamalar,

Detaylı

UNIDRIVE M Genel Bakış

UNIDRIVE M Genel Bakış UNIDRIVE M Genel Bakış Üretim Otomasyonuna Yönelik AC ve Servo Sürücü Ailesi Unidrive M100 Unidrive M200 Unidrive M300 Unidrive M400 Unidrive M600 Unidrive M700 Unidrive M800 0,25 kw - 1,2 MW Ağır Çalışma

Detaylı

Teknik makale. Kesme ve Kanal Açma: 21. yüzyılda daha yüksek performans, kalite ve takım ömrü nasıl sağlanır. Mayıs 2015. 40 yıl önce başladı

Teknik makale. Kesme ve Kanal Açma: 21. yüzyılda daha yüksek performans, kalite ve takım ömrü nasıl sağlanır. Mayıs 2015. 40 yıl önce başladı Teknik makale Mayıs 2015 Kesme ve Kanal Açma: 21. yüzyılda daha yüksek performans, kalite ve takım ömrü nasıl sağlanır Kesme ve kanal açma zorluklarının üstesinden gelmek isteyen üretim mühendisleri üretkenlik,

Detaylı

Ürünlere Genel Bakış 2010 / 2011

Ürünlere Genel Bakış 2010 / 2011 Ürünlere Genel Bakış 2010 / 2011 ÜRÜNLERE AİT BİLGİLER Endüstriyel Sensörler 6 Kübik ürün serileri 8 Silindirik sensörler, mini fotoelektrik sensörler, ışık güçlendirici 12 Endüktif sensörler 14 Ölçüm

Detaylı

ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ

ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ ANKASTRE / SOLO ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ 2014/15 GELECEĞE YÖNELİK BİR VİZYON. GEÇMİŞTEN GELEN DENEYİM. BUGÜNÜN YARATICI ÇÖZÜMLERİ. Yenilik demek sınırların aşılması demek. Ama gerçek değeri bunun da ötesinde:

Detaylı

Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler

Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler DÖKME REÇİNELİ KURU TİP TRANSFORMATÖRLER 2011 2011 KATALOĞU Zucchini, 15 yılı aşkın süredir kuru tip trafolar tasarlamakta ve üretmektedir. Genel merkez - Brescia

Detaylı

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Sizi Özgür Kılan Makine Sistemi. ENGEL victory. be the first.

Sizi Özgür Kılan Makine Sistemi. ENGEL victory. be the first. Sizi Özgür Kılan Makine Sistemi ENGEL victory be the first. Çok Renkli Uygulamalar I Sayfa 24 Müşteriye Özel Çözümler I Sayfa 26 Robot/Otomasyon I Sayfa 22 Kolonsuz Tasarım I Sayfa 4 Kontrol Ünitesi I

Detaylı