KATLANIR AMBULANS ANA SEDYE OR-ASD 01

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KATLANIR AMBULANS ANA SEDYE OR-ASD 01"

Transkript

1 Web:www.oriyon.com Otomotiv Makine Endüstrisi Bak.Mak. ve Ürünleri Ticaret ve Sanayi Ltd.Şti. Ulu mh. Çakmak sok. No:12/B BURSA/TÜRKİYE Tel.( ) Fax: KATLANIR AMBULANS ANA SEDYE OR-ASD 01 OR-ASD 01 *Türk standartlarında uygun olarak özel alaşımlı alüminyum malzemeden üretilmiştir. *Sedye ambulansa tek kişi tarafında indirme ve bindirme yapılabilmektedir. *Sedyenin ambulansa montajında emniyetli bir kilitleme sistemi mevcuttur. *Sedye şiltesi üzeri leke tutmayan, su geçirmeyen vynil malzeme ile kaplıdır.içerisinde yüksek yoğunlukta sünger bulunmaktadır. *CPR uygulamaları için sedyenin üst kısmı özel PVC malzeme ile kaplanmıştır. *Ayarlanabilir baş ve ayak ucu sistemi bulunmaktadır. *Sedyenin üzerinde 1 tk. boyunluk kemeri ve 2 adet hasta emniyet kemeri verilmektedir. *Ana sedye ile birlikte katolagta bulunan SA 01 sedye serum askısı,sa 02 sedye tüp taşıyıcısı ve SA 06 kol desteği gibi aksesuarlar kullanılabilmektedir. Uzunluk max :1935 mm Uzunluk min :1570 mm : 550 mm : 845 mm minimum : 450 mm TaĢıma kapasitesi : 160 kg. Ağırlık : 33 kg.

2 ÜSTÜ AYRILIR AMBULANS ANA SEDYE OR-ASD 002 OR-ASD 002 *Türk Standartlarında uygun olarak özel alaşımlı alüminyum malzemeden üretilmiştir. *Sedyenin üst kısmı ayrı olarak kullanılabilmektedir. *Sedye ambulansa tek kişi tarafında indirme ve bindirme yapılabilmektedir. *Sedyenin ambulansa montajında emniyetli bir kilitleme sistemi mevcuttur. *Sedye şiltesi üzeri leke tutmayan, su geçirmeyen vynil malzeme ile kaplıdır.içerisinde yüksek yoğunlukta sünger bulunmaktadır. *CPR uygulamaları için sedyenin üst kısmı özel PVC malzeme ile kaplanmıştır. *Ayarlanabilir baş ve ayak ucu sistemi bulunmaktadır. *Sedye üzerinde 1 tk. boyunluk kemeri ve 2 adet hasta emniyet kemeri verilmektedir. *Ana sedye ile birlikte katalogta bulunan SA 01 sedye serum askısı, SA 02 sedye tüp taşıyıcı ve SA 06 kol desteği gibi aksesuarlar kullanılabilmektedir Uzunluk max :1935 mm : 550 mm : 930 mm min : 540 mm TaĢıma kapasitesi : 160 kg. Ağırlık : 40 kg.

3 KOMBĠNE SANDALYE / SEDYE OR-ASD 003 OR-ASD 003 Türk Standartlarında uygun olarak özel alaşımlı alüminyum malzemeden üretilmiştir. *Sedyenin yapısal özelliği sayesinde ambulansa kolaylıkla monte edilebilir. *Sedye şiltesi üzeri leke tutmayan, su geçirmeyen sağlam malzemeden üretilmiştir. *Sedye üzerinde 2 adet hasta emniyet kemeri bulunmaktadır. *Sandalye konumunda kilitlenebilmektedir. *Düz sedye olarak ta kullanılabilmektedir. *Katlanarak ambulans dolabında uygun bir şekilde taşınabilir. Uzunluk max :1880 mm Uzunluk min :1350 mm : 500 mm (sedye) : 210 mm (sandalye) : 135 mm TaĢıma kapasitesi : 150 kg Ağırlık : 12 kg

4 KÜREK (FARAġ) SEDYE OR-ASD 004 OR-ASD 004 *Kaza sonrasında hastanın hareket ettirilmeden nakledilmesini sağlayan, iki parçaya ayrılabilen hafif, dayanıklı özel alaşımlı alüminyumdan imal edilen sedyedir. *Katlanarak aracın uygun bölümüne asılabilir. *Taşınması ve kullanımı basittir. *Sedye iki parçaya ayrılarak hastayı bulunduğu yerden oynatmadan, sarsmadan alarak ana sedye üzerine yada yatağına taşımada kullanılır. *Fonksiyonlarını hemen yerine getirmek mümkündür. *Sedyenin boyu isteğe göre değiştirilebilir. *Hastanın emniyet kemer sistemi hastanın rutin taşımalar ve acil durumlarda taşıma sırasında maksimum güvenlik sağlar. Uzunluk max :2000 mm Uzunluk min :1660 mm (baģ kısmı) : 420 mm (ayak kısmı) : 300 mm : 85 mm TaĢıma kapasitesi : 150 kg Ağırlık : 10 kg

5 VAKUM SEDYE OR-ASD 005 OR-ASD 005 Kazalarda hastayı rahat ve güvenli bir şekilde sabitlemek amacıyla kullanılmaktadır. Sedye içerisindeki hava üzerinde bulunan valf ten pompası aracılığı ile vakumlandığında sedye hastanın vücut şeklini alan sert bir kabuk durumuna gelir.hastaya alçıdan bir yatak gibi vücudu sararak kazazedeyi sarsılmadan hastaneye kadar götürülmesine olanak verir.ciddi şekilde yaralanmış veya travma geçirmiş kişilerin taşınmasında kullanılır. ÖZELLĠKLERĠ *Ek bir travmaya neden olmaksızın destek sağlar. *Her hastanın vücuduna uyarak vücudunu sabitler. *X ışınlarını geçirgendir. *4*2 adet taşıma sapı sayesinde istenilen araçta sedye olarak kullanılabilir. *İç dolgu malzemesi polystyrene granüller den oluşmaktadır. *Dış yüzeyi PVC kaplı kumaştır Uzunluk max : mm : mm TaĢıma kapasitesi : 150 kg Ağırlık : 7 kg

6 KATLANABĠLĠR SAHRA SEDYESĠ OR-ASD 006 OR-ASD 006 DÖRDE KATLANIR SEDYE *Türk Standartlarına uygun olarak özel alaşımlı alüminyum malzemeden üretilmiştir. *Alt mekanizması sayesinde sedye önce ikiye sonra dörde katlanarak özel çantasına konulup muhafaza edilebilir. *Sedye şiltesi leke tutmayan, su geçirmeyen sağlam vynil malzemeden üretilmiştir. *Sedye üzerinde iki adet hasta kemeri mevcuttu OR-ASD 006 A ĠKĠYE KATLANIR SEDYE Türk Standartlarına uygun olarak özel alaşımlı alüminyum malzemeden üretilmiştir. *Ortadan ikiye katlanarak binada veya araç içerinde uygun bir yerde muhafaza edilebilir. *Sedye şiltesi leke tutmayan, su geçirmeyen sağlam vynil malzemeden üretilmiştir. *Sedye üzerinde iki adet hasta kemeri mevcuttur. OR-ASD 006 B SAHAR STRETCHER Türk Standartlarına uygun olarak özel alaşımlı alüminyum malzemeden üretilmiştir. *Sabit katlanmayan düz sahra sedyedir. *Sedye şiltesi leke tutmayan, su geçirmeyen sağlam vynil malzemeden üretilmiştir. Uzunluk KS 006,A,B *Sedye üzerinde iki adet hasta kemeri mevcuttur. Uzunluk (katlanmıģ) KS 006,6A :1980 mm : 990 mm : 500 mm : 180 mm KS 006(katlanmıĢ) : 180 mm TaĢıma kapasitesi : 150 mm Ağırlık KS 006-6A : 7 kg. KS 006 B : 4 kg.

7 GENEL AMAÇLI KATLANIR SEDYE OR-ASD 007 OR-ASD 007 **Tekerlekli katlanır sedye fabrika, özel klinikler, sağlık ocakları, itfaiye ve kurtarma amaçlı her türlü birimlerde rahatlıkla kullanılabilir. *Sedye kullanılmadığı zamanlarda katlanarak uygun bir yerde muhafaza edilebilir. *Sedye sisteminde özel alaşımlı alüminyum malzeme kullanılmıştır. *Sedye üst şiltesi leke tutmayan dayanıklı özel PVC kaplamalı kumaştan üretilmektedir. *Sedye üzerinde 360 derece dönebilen 4 adet tekerlek mevcuttur. Uzunluk :1950 mm Uzunluk (katlanmıģ) : 980 mm : 910 mm : 300 mm (katlanmıģ) : 180 mm TaĢıma kapasitesi : 150 kg Ağırlık : 7,5 kg.

8 PLASTĠK OMURGA TAHTASI OR-ASD 008 OR-ASD 008 **Kırılmaya ve çatlamaya karşı yüksek dayanıklılık içeren özel Uzunluk :1830 mm plastik malzemeden imal : 60 mm edilmiştir. : 440 mm *Yüzeyinde leke tutmayan özel kaplama malzemesi mevcuttur. TaĢıma kapasitesi : 170 mm *Spinal Board üzerine yatan hastanın kaymaması için yüzeyine Ağırlık : 9 kg. desen verilmiştir. *Deniz üzerinde ve suya maruz kalan tüm yerlerde kullanılabilmektedir. *Hastayı sabitlemek için 3 adet emniyet kemeri mevcuttur. *X-ray ışınlarını geçirgendir. *Baş sabitleme sistemi için özel bölümler bulunmaktadır. *OR-ASD 008A modelimiz ahşap olarak üretilmektedir.ahşap malzeme olarak su kontraplağı kullanılmaktadır. OR-ASD 009 OR-ASD 009 Boyun bölgesinde zedelenme olan hastalar için kullanılır.hastayı sabitlemek için 2 adet emniyet kemeri mevcuttur. *Kırılmaya ve çatlamaya karşı yüksek dayanıklılık içeren özel plastik malzemeden imal edilmiştir. *Yüzeyinde leke tutmayan özel kaplama malzemesi vardır. *KS 009A modelimiz ahşap olarak üretilmektedir.ahşap malzeme olarak su kontraplağı kullanılmaktadır Uzunluk :900 mm : 50 mm :450 mm TaĢıma kapasitesi : 70 kg. Ağırlık 3 kg.

9 BASKET SEDYE OR-ASD 010 OR-ASD 010 : Dağlık arazide, helikopterlerde, gemilerde, itfaiye birliklerinde ve tüm arama kurtarma mercilerinde kullanılmak üzere üretilmiştir.sedye hafif, sağlam leke tutmayan özel plastik malzemeden üretilmiştir.sedyenin mukavemetini arttırmak için çevresinde alüminyumdan özel iskelet sistemi mevcuttur.gövdenin çevresinde merkeze orantılı askı delikleri mevcuttur, bu sayede helikopterden, yüksek binalardan yada dağlık arazide dik yamaçlardan hasta almak yada taşımak kolaydır. Sedye üzerinde 3 adet emniyet kemer sistemi mevcuttur OR-ASD 010 BASKET HELĠKOPTER TAġIMA KEMERĠ Helikopterden veya yüksek binalarda üst katlardan özel vinçler sayesinde hasta indirilirken veya kurtarma yapılırken kullanılmak üzere tasarlanmıştır.kemer üzerinde 4 adet 2 ton taşıma kapasiteli çelik karabina mevcuttur.ks 010 A taşıma ve kaldırma kemeri basket sedye ile birlikte 2 ton kaldırma kapasitesine sahiptir.opsiyonel olarak sunulmaktadır OR-ASD 010 BASKET SEDYE SU KALDIRMA DESTEĞĠ Denizde, gölde ve akarsularda kurtarma esnasında basket sedyenin batmaması için tasarlanmış poliüretan malzemeden üretilen su kaldırma desteğidir.basket sedye ile birlikte 150 kg. ma kadar suya karşı direnç sağlamaktadır Basket sedye üzerine velcro bantlar ve kemer yardımı ile sabitlenmektedir.. Uzunluk TaĢıma kapasitesi Ağırlık :2170 mm : 185 mm : 620 mm : 175 kg. : 13,5 kg.

10 PORTATĠF VAKUM ASPĠRATÖRÜ OR-ASD 011 OR- ASD 011 *Universal portatif vakum aspiratörü, geniş uygulama alanı olan, kullanılması ve taşınması kolay, çok yönlü acil yardım aspiratörüdür.kolay taşınabilir olması, tam şarjlı iken dakika sürekli vakum sağlaması, 220 V veya 12 V ile şarj edilebilmesi özellikleri ile komplike bir aspiratör cihazıdır. *Vakumlama esnasında 5-10 sn. de 300 mm. HG vakum elde eder. *Otomatik kapama vanalı, 1000 ml. kolay temizlenen toplama kavanozu vardır. *Üzerinde bulunan vakum limitleme sistemi sayesinde yetişkin ve çocuklarda kullanılabilir. *Aspiratör dış kılıfı, yumuşak ama sağlam, su geçirmeyen özel plastik malzemeden tek parça olarak üretilmiştir.. Uzunluk :395 mm :220 mm :160 mm Ağırlık : 7 kg. OR- VA 001 ELEKTRĠKLĠ AMBULANS VAKUM SĠSTEMĠ *Ambulans araçlarında halen kullanılmakta olan OKSİJEN SİSTEMLİ ASPİRE sistemi maliyet açısından yüksek olması ve ambulans içerisinde hayati yeri olan oksijen gazını bitirmesi sebebi ile 12 Volt ile çalışan özel elektrikli motorlu vakum emiş sistemi tasarlanmış ve üretime geçilmiştir. *Araç üzerine montaj edilmesi gayet kolay olan bu ünite ile birlikte 1000 ml. kapasiteli vakum kavanozu ve aspirasyon kateteri verilmektedir. *Vakumlama esnasında 5-10 sn. de 300 mm. HG vakum elde eder.otomatik kapama vanalı, 1000 ml.kolay temizlenen toplama kavanozu vardır.üzerinde bulunan vakum limitleme sistemi sayesinde yetişkin ve çocuklarda kullanılabilir

11 TRAKSĠYON ATEL SETĠ OR-A 001 OR-A 001 *Bacak ve ayaklarda ki uzun kemiklerde kırık şüphesi bulunan hastalarda kullanılmak üzere tasarlanmış olan traksiyon atel ile ağrıları dindirmek, vaküsler ve sinir hasarı olasılığını azaltmak için makanik traksiyon sağlar. Atelin boyu değişik boylarda hastalara uygulanabilecek biçimde, tüp biçiminde ki alüminyum çerçevenin iki yanından kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Bileği kavrayan kısmı yumuşaktır ve hastanın ayak bileğinden nabız alınmasına olanak verir.iskial ped, hastanın bacağının olabildiğince az oynatılarak atelin uygulanmasına olanak verir. Traksiyon atel sistemi son derece kolay kullanılabilir tipte olup tek elle traksiyon uygulamasına olanak verir.mekanizma güvenli biçimde kilitlenir ve taşıma süresince traksiyonu korur. Traksiyon atel seti içinde yetişkin ve çocuk olmak üzere iki atel mevcuttur (YETĠġKĠN) (ÇOCUK) Uzunluk :1440 mm Uzunluk :1240 mm Uzunluk :1000 mm Uzunluk :1000 mm : 185 mm : 185 mm Ağırlık : 3,5 kg. Ağırlık : 3,5 kg

12 ġġġme ATEL SETĠ OR-A 002 OR-A 002 (AĠR SPLĠNT) Dayanıklı vinil PVC malzemeden üretilmiş olan şişme ateller, kırıklarda ilk müdahalenin yapılmasına olanak verir. Aşırı kanama veya şişme durumlarında da ekstremitleri sabitleme de yardımcı olarak kullanılabilir. Şişme atel kiti, diz yada dirsek eklemleriyle bunların alt kısımlarında meydana gelmiş olan kırıkların sabitlenmesi için kullanılabilir. ÖZELLĠKLERĠ *Çabuk takılabilir fermuarlı adaptasyon *Geriye hava vermeyen sibop sistemi *X ışınlarını geçirgendir. *Özel çantası içerisinde 6 adet atel bulunmaktadır.. VAKUM ATEL SETĠ OR-A 003 Tam kol :730 mm Yarım kol :500 mm El-Bilek :375 mm Tam bacak :825 mm Yarım bacak :640 mm Ayak bilek :385 mm OR-A 003 Kol, bacak ve eklem kırıklarında ve omuz çıkıklarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.atellerin içerisindeki hava üzerinde bulunan valf ten pompası aracılığı ile vakumlandığında ateller kullanıldığı uzvun şeklini alarak bu bölgeyi alçıdan bir kabuk gibi sarmakta ve bu bölgeyi geçici bir süre için sabitlemektir. ÖZELLĠKLERĠ *X ışınları geçirgendir. *İç dolgu malzemesi polystyrene granüllerden oluşmaktadır. *Dış yüzeyi PVC kaplı kumaştır. *Set içinde vakum pompası verilmektedir Yarım kol :730 mm Tam kol :500 mm Tam bacak :375 mm

13 LĠGHTBAR&ELEKTRONĠK SĠREN SĠSTEMLERĠ

Kablo Yönetim Sistemleri

Kablo Yönetim Sistemleri Kablo Yönetim Sistemleri 444 30 30 www.schneider-electric.com 1 Çevreye karşı duyarlı RoHS (Zararlı madde kullanımının sınırlandırılması) metni, elektrikli - elektronik ekipmanlarda kurşun gibi, zararlı

Detaylı

2013/TR KAYASAFETY.COM İŞ GÜVENLİĞİ VE KURTARMA EKİPMANLARI

2013/TR KAYASAFETY.COM İŞ GÜVENLİĞİ VE KURTARMA EKİPMANLARI 2013/TR KAYASAFETY.COM İŞ GÜVENLİĞİ VE KURTARMA EKİPMANLARI FSC C004423 İç sayfaların tamamı %100 KAYASAFETY.COM KAYAISGUVENLIGI.COM İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER HAKKIMIZDA KAYA GRUBU AKTİVİTELERİ KALİTE GÜVENCEMİZ

Detaylı

Elvido. Clinic l Care l Assist. Birçok İHTİYAÇ tek cevap

Elvido. Clinic l Care l Assist. Birçok İHTİYAÇ tek cevap Elvido Clinic l Care l Assist Birçok İHTİYAÇ tek cevap Elvido Birçok İHTİYAÇ tek cevap en düşük pozisyon: 37 cm en yüksek pozisyon: 81 cm Ortopedik pozisyon Fowler pozisyonu Anti- Trendelenburg 18 Yeni

Detaylı

Orijinal Araç Aksesuarları. C-Serisi.

Orijinal Araç Aksesuarları. C-Serisi. Orijinal Araç Aksesuarları C-Serisi. TELEMATiK DIŞ DONANIM Mercedes-Benz sport iç donanım BAGAJ & TAŞIMA amg indeks TELEMATik 01 01 Garmin MAP PILOT 09 Yorulmanıza gerek yok. Mercedes ile hayatınızı

Detaylı

Zeyilname Zeyilname No:1

Zeyilname Zeyilname No:1 Zeyilname Zeyilname No:1 Not: Bu Zeyilname bu sayfa dahil olmak üzere toplam 15 sayfadan oluşmaktadır. Zeyilname No:1 1 GİRİŞ TAM EKİPMANLI SUDA KURTARMA ARACI ALIMI (GA4.29) ZEYİLNAME NO: 1 Orijinal ihale

Detaylı

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin D-26615-2009 D-27753-2009 D-26530-2009 Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin 02 ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ 03 Çalışma Alanı Bileşenleri* Göz alıcı şekilde tasarlanan

Detaylı

BSSBORAY. Business Solutions Systems

BSSBORAY. Business Solutions Systems www.bssboray.com GSM KONTEYNER Firma Profili Kalite Referanslar 2 3 4 A B C D E RÖMORK TİPİ MOBİL BTS Standart Konteyner Seperasyon Konteyner BSC Konteyner Multi - Operatör Konteyner Dekoratif Konteyner

Detaylı

Mekanlarda uyarlanabilir bölmeler. Mahremiyeti koruma. Işık geçiren ama görüntü vermeyen sistemler

Mekanlarda uyarlanabilir bölmeler. Mahremiyeti koruma. Işık geçiren ama görüntü vermeyen sistemler Mekanlarda uyarlanabilir bölmeler. Mahremiyeti koruma. Katalog 2011 ropimex -Teleskopları Kullanım örnekleri: 2-7 Teknik veriler: 8-11 ropimex -Kabinleri Kullanım örnekleri: 12-15 Teknik veriler: 16-17

Detaylı

Kayseri de yüksek teknoloji ile Türkiye nin panjur ve penceresini üretiyoruz. CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Kayseri de yüksek teknoloji ile Türkiye nin panjur ve penceresini üretiyoruz. CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Kayseri de yüksek teknoloji ile Türkiye nin panjur ve penceresini üretiyoruz. R CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. R CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 1987 yılında panjur, kepenk

Detaylı

KATALOG 2015/2016. www.dimsandental.com

KATALOG 2015/2016. www.dimsandental.com KATALOG 2015/2016 www.dimsandental.com Dimsan Diş Deposu, 1996 yılında Ankara da kurulmuştur. On yılı aşkın süre içinde önce Ankara merkez, sonra İstanbul şubesini açarak siz değerli diş hekimlerimize,

Detaylı

EK A GENEL HÜKÜMLER İLE TEHLİKELİ MADDE VE NESNELERE İLİŞKİN HÜKÜMLER

EK A GENEL HÜKÜMLER İLE TEHLİKELİ MADDE VE NESNELERE İLİŞKİN HÜKÜMLER EK A GENEL HÜKÜMLER İLE TEHLİKELİ MADDE VE NESNELERE İLİŞKİN HÜKÜMLER 1 2 KISIM 1 GENEL HÜKÜMLER 3 4 BÖLÜM 1.1 1.1.1 Yapı KAPSAM VE UYGULANABİLİRLİK 1.1.2 Kapsam ADR' nin A ve B ekleri dokuz kısımdan oluşmaktadır.

Detaylı

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU

SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU SU YALITIMCISI (SEVİYE 3) DERS NOTU 2012 Hazırlayan Doç. Dr. Tayfun UYGUNOĞLU İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... - 2-2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE ÇEVRE KAZA RİSKLERİ... - 2-2.1. Su Yalıtımı İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu

Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu Tepe Betopan Giydirme Cephe Sistemleri Teknik Bilgi, Detay ve Montaj Kılavuzu İçindekiler 1. Giriş 6 1.1 Dünyada ve Türkiye de Çimentolu Yonga Levhanın Tarihçesi ve Gelişimi 7 1.2 Malzeme Özellikleri

Detaylı

Isı Yalıtım Ürünleri

Isı Yalıtım Ürünleri Isı Yalıtım Ürünleri www.stroton.com STROTON 2000 yılında kurulan STROTON; yüksek kalitede ısı yalıtımı sağlayan ürünlerin yanı sıra ülkemizin ilk ve tek ICF konut sistemi üreten modern tesisidir. Yüksek

Detaylı

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu 12 kv, 24 kv, 36 kv (LSC2B, PM) Standard IEC 62271-200 Doğa En Değerli Ortağımızdır SF6 Gaz Yalıtımlı

Detaylı

Sadece Tchibo dünyasına özel

Sadece Tchibo dünyasına özel www.tchibo.com.tr 12 Haziran da www.tchibo.com.tr de ve tüm Tchibo larda Tchibo nun ücretsiz kataloğudur. 13_24 Her hafta yeni bir dünya keşfedin. Bu hafta: Arabam İçin Her Şey Kendime, Eşime, Babama Sadece

Detaylı

BALCIOĞLU. BALCIOĞLU HAKKIMIZDA Balcıoğlu şirketler grubu, 1985 yılında, bugün Balko Felsefesi BALCIOĞLU. www.balcioglu.com.tr

BALCIOĞLU. BALCIOĞLU HAKKIMIZDA Balcıoğlu şirketler grubu, 1985 yılında, bugün Balko Felsefesi BALCIOĞLU. www.balcioglu.com.tr BALCIOĞLU Bugün Plywood ürün grubunun üretiminde dünyada söz sahibi olan Rusya, Finlandiya, Brezilya, Endonezya, Malezya, Çin ve daha birçok ülke ile Balko Plywood Ürün Standardı altında dünyanın hemen

Detaylı

Volkswagen Orijinal Aksesuarlar. Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları.

Volkswagen Orijinal Aksesuarlar. Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları. Volkswagen Orijinal Aksesuarlar Gözünüz başka bir şey görmeyecek. Passat CC aksesuarları. Sportif ve estetik tasarım 4 Aerodinamik eklemeler, krom görünümlü parçalar, pedal kaplama seti Alaşımlı jantlar

Detaylı

Yangın Söndürme Sistemleri Yangın Algılama Sistemleri Elektronik Güvenlik Sistemleri İ aiye Malzemeleri Proje ve Mühendislik Hizmetleri

Yangın Söndürme Sistemleri Yangın Algılama Sistemleri Elektronik Güvenlik Sistemleri İ aiye Malzemeleri Proje ve Mühendislik Hizmetleri Yangın ve Gazlı Söndürme Sistemleri Değer Verdiklerinizi Koruyoruz! Yangın Söndürme Sistemleri Yangın Algılama Sistemleri Elektronik Güvenlik Sistemleri İ aiye Malzemeleri Proje ve Mühendislik Hizmetleri

Detaylı

Ürün Kataloğu 2011/2012

Ürün Kataloğu 2011/2012 Ürün Kataloğu 2011/2012 Doku Takip Cihazları Doku Gömme Cihazları Mikrotomlar Kriyostatlar Su Banyosu & Lam Isıtıcı Boyama Sistemleri Kapama Cihazı Sitosantrifüj biçimli tasarım. dinamik gelenek. SLEE

Detaylı

YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ

YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI YERALTI VE YERÜSTÜ MADEN İŞLETMELERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ REHBERİ Yayın No: 43 ÖNSÖZ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak

Detaylı

S E K T ÖR. 15.yıl TEK HİJYEN. www.protekhijyen.com.tr ENDÜSTRİYEL HİJYEN EKİPMANLARI

S E K T ÖR. 15.yıl TEK HİJYEN. www.protekhijyen.com.tr ENDÜSTRİYEL HİJYEN EKİPMANLARI S E K T ÖR DE 15.yıl TEK HİJYEN www.protekhijyen.com.tr ENDÜSTRİYEL HİJYEN EKİPMANLARI 2015-2016 15. yıl SEKTÖRDE HAKKIMIZDA Kişisel yaşantımızda olduğu gibi, gıdaların üretimi, ambalajlanması ve depolanması

Detaylı

Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız.

Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız. - 1 - Değerli Katılımcımız, Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız. Kitapçığımızda fuar kurulum, fuar esnası ve fuar sökümündeki çalışmalar,

Detaylı

Laboratuvar Güvenliği

Laboratuvar Güvenliği 1 Laboratuvar Güvenliği Kimya Mühendisliği Bölümü Bilgiler kimyaevi.org sitesinden alınmıştı[metni yazın] Sayfa 1 İçindekiler 1. LABORATUVAR GÜVENLİĞİ...4 2. LABORATUVARDA ÇALIŞMA PRENSİPLERİ...4 3. İNSAN

Detaylı

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ELEMANI (SEVİYE 4) YETERLİLİK KODU: 12UY0052-4

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ELEMANI (SEVİYE 4) YETERLİLİK KODU: 12UY0052-4 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ELEMANI (SEVİYE 4) YETERLİLİK KODU: 12UY0052-4 HAZIRLAYAN SELİN KALIN MAKİNA MÜHENDİSİ- C SINIFI İSG UZMANI 1.İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE GİRİŞ 5 1.1.İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim

Detaylı

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz

Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Lojistik 2015 Depo lojistiğinde tüm ihtiyaçlarınıza komple çözümler sunuyoruz Jungheinrich e hoş geldiniz Ankara Jungheinrich firması malzeme taşıma ekipmanları, depolama ve malzeme akış teknolojisi alanlarında

Detaylı

YÜK KONTEYNERLERİNİN YAPIMI, ONARIMI VE TESTLERİNE AİT ESASLAR

YÜK KONTEYNERLERİNİN YAPIMI, ONARIMI VE TESTLERİNE AİT ESASLAR YÜK KONTEYNERLERİNİN YAPIMI, ONARIMI VE TESTLERİNE AİT ESASLAR Cilt D Kısım 55 Yük Konteynerlerinin Yapımı, Onarımı ve Testlerine Ait Esaslar 2005 Yük Konteynerlerinin Yapımı, Onarımı ve Testlerine Ait

Detaylı

DOĞADA SPOR KEYFİ. Sadece Tchibo dünyasına özel. Her hafta yeni bir dünya keşfedin. Bu hafta: Serin günler için spor kıyafetleri. www.tchibo.com.

DOĞADA SPOR KEYFİ. Sadece Tchibo dünyasına özel. Her hafta yeni bir dünya keşfedin. Bu hafta: Serin günler için spor kıyafetleri. www.tchibo.com. www.tchibo.com.tr 31 Ekim de www.tchibo.com.tr de ve tüm Tchibo larda Tchibo nun ücretsiz kataloğudur. 12_44 DOĞADA SPOR KEYFİ Her hafta yeni bir dünya keşfedin. Bu hafta: Serin günler için spor kıyafetleri

Detaylı