Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri"

Transkript

1 Hesap İşlemleri Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Ayrı bir kod ile açılan her hesap için alınır. Hesap İşlemleri ve Raporlama Geliştirilen yazılımlar, arşivleme maliyetleri, onaylı olarak talep edilen raporlar, vb. hizmetler karşılığı alınan komisyon Aylık olarak 100 TL TCMB den alınmayacaktır. Yetkili mercilerin kararı ile açılan hesaplardan alınmayacaktır. Ay sonları itibariyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Fonortaklık hizmet bedeli alınan üyelerden alınmayacaktır. Hesap Açma Ücreti Takasbank nezdinde üyeler tarafından yatırımcıları adına açılacak hesaplardan (BES Katılımcıları, Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası, Kaldıraçlı İşlemler için açılan yatırımcı hesapları) bir defaya mahsus alınacak ücret Hesap Sayısı 0,50 TL Üyeler tarafından açılan her hesap için ücret alınır. Ay içinde açılan hesapların ücretleri izleyen ay içerisinde tahsil edilir. Borsa İstanbul VİOP için 2013 yılında hesap açma ücreti alınmayacaktır. Müşteri Alt Hesap Bakım Ücreti Takasbank nezdinde üyeler tarafından yatırımcıları adına açılacak hesaplardan (Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Yatırımcıları, Kaldıraçlı İşlemler gibi) alınacak ücret Aylık olarak 0,22 TL Foreks ve VİOP müşteri hesaplarından alınır. Her bir müşteri alt hesabından ayrı ayrı alınır. Durumu kapalı olanlar dışındaki hesaplardan alınır. Ay sonları itibariyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Hesap açma ücreti alındığı yıl hesap bakım ücreti alınmayacaktır.

2 Emeklilik şirketleri hesaplarından alınır. Müşteri Alt Hesap Bakım Ücreti (BES) Takasbank nezdinde üyeler tarafından yatırımcıları adına açılacak hesaplardan BES katılımcılarından alınacak ücret Aylık olarak 0,18 TL Her bir müşteri alt hesabından ayrı ayrı alınır. Durumu kapalı olanlar dışındaki hesaplardan alınır. Ay sonları itibariyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Hesap açma ücreti alındığı yıl hesap bakım ücreti alınmayacaktır. Pay İşlemleri a) İşlem Ücretleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Kıymet Transfer Ücretleri (Serbest Virman) Takasbank nezdinde saklama hesapları kullanılarak gerçekleştirilen virman işlemleri için alınan hizmet bedeli İşlem adedi Üye Ekranından: 1,25 TL Yazılı Talimat ile: 2,5 TL İşlem sayısı üzerinden tahakkuk ettirilmektedir. Virmanı yapan kurumdan alınır. Ay sonları itibariyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Şartlı Virman Komisyonu Aracı kuruluşların hesabında bulunan kıymetlerin teslim karşılığı ödeme prensibi çerçevesinde başka bir aracı kuruluşun hesabına transferinden alınan ücret İşlem adedi Üye Ekranından Normal ve Parçalı Şartlı Virman için : 2 TL Takas Tanımlı Şartlı Virman için (takasa tanımlayan taraftan): 4 TL Yazılı Talimat ile : Üye Ekranlarından yapılan işlemlerden alınan ücret x İşlem sayısı üzerinden alınır. Parçalı gerçekleşen işlemlerde, her parça için ayrı komisyon alınır. Kıymet virmanlayan taraf için ay sonlarında tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Nakit virmanlayan taraf için işlem anında komisyon tahsili yapılır. Bakiyesi müsait olmayan kurumların komisyon tahsilatı, hesabın müsait olması ile gerçekleştirilir. Takas Tanımlı Şartlı Virman Komisyonu, takasa tanımlayan taraftan alınır. Yazılı talimat ile yapılan işlemler, üye ekranlarından yapılan işlemlerin 2 katı olarak ücretlendirilir.

3 Kıymetli Maden İşlemleri Borsa İstanbul A.Ş. nezdinde saklanmakta olan kıymetli maden fonlarının kıymetli maden alış ve satış transfer işlemlerinden alınan hizmet bedeli. Alış nedeniyle Borsa İstanbul A.Ş. nezdindeki Fon hesabına aktarılan bakiyenin Takasbank sistemine yansıtılması, satış nedeniyle Fon hesabından yapılacak çıkış işlemleri için Borsa İstanbul A.Ş. ye talimat gönderilmesi ve mutabakat işlemleri nedeniyle alınan hizmet bedeli İşlem adedi 2 TL Alış nedeniyle Fon Hesabına aktarım ve satış nedeniyle Fon Hesabından çıkış işlemlerinden alınır. İşlem sayısı üzerinden alınır. Ay sonları itibariyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Bloke Sıra Değişimi Bloke Nakit Değişimi Aracı kurumların takas borçlarına karşılık blokede tutulan ve Pay Piyasası nda işlem gören menkul kıymetler için, bloke çözülme sırasını değiştirmesinden ya da blokede bulunan payların TL karşılığını bloke ederek payların serbestleşmesini sağlanmasından alınan hizmet bedeli İşlem Adedi 5 TL Aynen Saklama Virman Ücreti Takasbank nezdinde aynen saklamada bulunan hisse senetlerinin başka bir üyenin aynen saklamasına virmanlanması durumunda uygulanan hizmet bedeli Nominal değer % 0,075 (Onbinde yedi buçuk) Min: 1 TL Max: 10 TL

4 Fiziki Teslim Ücreti (Mislen ve Aynen Saklama için) Takasbank nezdinde saklanan hisse senetlerinin fiziken çekilmesi durumunda uygulanan hizmet bedeli Nominal değer % 0,05 (Onbinde beş) Fiziki Kupon Teslim Ücreti (Mislen ve Aynen Saklama için) Takasbank nezdinde saklanan hisse senetlerinin kuponlarının fiziken çekilmesi durumunda uygulanan hizmet bedeli Nominal değer ve kupon adedi % 0,05 (Onbinde beş) min: 0,50 TL ve kupon başına 0,0025 TL Hisse Senedi Değişim Ücreti Takasbank nezdinde saklanan hisse senetlerinin değiştirilmesine aracılık edilmesi halinde uygulanan hizmet bedeli Nominal değer % 0,25 (Binde iki buçuk) Kupon Kesim Ücreti Takasbank'tan kupon kesimi hizmeti alınması halinde uygulanan hizmet bedeli Sertifika Sayısı 0,0025 TL Pay Piyasası Takas Komisyonu Borsa İstanbul bünyesindeki Pay ve Gelişen İşletmeler Piyasalarında gerçekleştirilen işlem hacimleri üzerinden alınır İşlem hacmi Yüzbinde 0, tarih 382 sayılı BİAŞ Genelgesi uyarınca alınmaktadır. Piyasa yapıcı üyeler için BİAŞ Genelgesi çerçevesinde komisyon indirimi uygulanır.

5 b) Saklama Ücretleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Saklama Komisyonu (Fiziki Mislen) Takasbank nezdinde mislen saklamada saklanan hisse senetleri için tahakkuk ettirilen saklama ücreti bedeli Nominal değer Yıllık % 0,15 (Binde bir buçuk) Hisse senetlerinin nominal değerleri üzerinden günlük olarak hesaplanır. Tahakkuk ve tahsilatı aylık yapılır. Saklama Komisyonu (Fiziki Aynen) Takasbank nezdinde Aynen saklamada saklanan hisse senetleri için tahakkuk ettirilen saklama ücreti bedeli Nominal değer ve sertifika sayısı Yıllık % 0,2 (Binde iki) + Sertifika başına 0,001 TL Hisse senetlerinin nominal değerleri ve sertifika sayıları üzerinden günlük olarak hesaplanır. Tahakkuk ve tahsilatı aylık yapılır. Diğer Menkul Kıymetler Fiziki Saklama İşlemleri Hisse senedi, Yatırım Fonu, DIBS dışında Takasbank'ta fiziken saklanan diğer menkul kıymetlerin saklanması işlemleri Nominal değer % 0,05 (Binde yarım) Saklama Ücreti (Fiziki) Takasbank nezdinde fiziken saklanan yatırım Fonu Katılma Belgelerinden alınan saklama ücreti Sertifika Sayısı 0,0015 TL

6 c) Hak Kullandırım Ücretleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Genel Kurul Blokaj Mektubunun Alınması (Fiziki) Takasbank nezdinde saklanan fiziki hisse senetleri için Genel Kurul Blokaj Mektubu verilmesi karşılığında alınan hizmet bedeli Nominal değer Nominal değer üzerinden % 0,05 (Onbinde beş) Min. 0,50 TL Kupon ve Anapara Tahsilat Ücreti (Temettü) (Fiziki) Takasbank ta saklanan fiziki hisse senetleri için müşterinin aldığı toplam temettü üzerinden hesaplanan hizmet bedeli Dağıtılan tutar 0,001 % 0,1 (Binde bir) Müşterinin aldığı toplam temettü tutarı üzerinden işlem tarihinde hesaplanır. Diğer komisyonlarla birlikte aylık olarak tahakkuk ettirilerek tahsil edilir. Sermaye Artırımına Aracılık (Fiziki) Üyenin katıldığı sermaye artırımı için hesaplanan hizmet bedeli Nominal değer (Ana bakiye) 0,001 % 0,1 (Binde bir) Takasbank nezdinde fiziki saklanan pay senetleri için talep olması halinde sermaye artırımına aracılık edilmesi sonucunda, hisse senetlerinin ana bakiyesinin nominal değeri üzerinden işlem anında hesaplanır.

7 Piyasalar a.) Takasbank Para Piyasası (TPP) Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Takasbank Para Piyasası (TPP) İşlem Komisyonu Takasbank Para Piyasası nda gerçekleşen işlemler üzerinden alınan Takasbank komisyonu olup vadesi bir haftaya kadar (7 gün dahil) olan işlemler ve diğer vadeler için farklı oranlar kullanılarak anapara üzerinden hesaplanıp işlem günü tahsil edilir. İşlem tutarı Vadesi 1 haftaya kadar olanlar: Anapara X %0,002 (Yüzbinde 2) Diğer vadeler için: Anapara X %0,00025 X Gün Sayısı (yüzbinde 0,25 x Gün Sayısı) İşlem yapan üyelerden alınır. b.) Ödünç Pay Piyasası (ÖPP) Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Takasbank komisyonu emrin gerçekleşen kısımlarının piyasa değeri üzerinden hem ödünç alan hem ödünç veren taraftan tahsil edilir. Ödünç Pay Piyasası İşlem Komisyonu Takasbank Ödünç Pay Piyasası nda verilen emirlerin gerçekleşen kısımlarının piyasa değeri üzerinden alınır Piyasa değeri İşlemin vadesine göre %0,005 (yüzbinde 5) ile %0,48 (onbinde 48) arasında değişen oranlar uygulanır Vadesi bir haftaya kadar olan işlemlerde %0,005 (yüzbinde 5) Vadesi bir hafta olan işlemlerde %0,01 (onbinde 1 ) Vadesi iki hafta olan işlemlerde %0,02 (onbinde 2) Vadesi üç hafta olan işlemlerde %0,03 (onbinde 3) Vadesi bir ay olan işlemlerde %0,04 (onbinde 4) Vadesi iki ay olan işlemlerde %0,08 (onbinde 8)

8 Vadesi üç ay olan işlemlerde %0,12 (onbinde 12)Vadesi altı ay olan işlemlerde %0,2(onbinde 24) Vadesi dokuz ay olan işlemlerde %0,36 (onbinde 36) Vadesi bir yıl olan işlemlerde %0,48 (onbinde 48) Ödünç Pay Piyasası Nakit TL işlem teminatları nemalandırma komisyonu Üyelerin nakit Türk Lirası işlem teminatlarının nemalandırılmasında n alınan ücret İşlem Teminatı Brüt Nema Tutarı % 3 (yüzde üç) Günlük tahakkuk ve tahsil edilir. Ödünç Pay Piyasası Garanti Fonu nakit TL katkı payları nemalandırma komisyonu Üyelerin garanti fonu nakit Türk Lirası katkı paylarının nemalandırılmasında n alınan ücret Garanti Fonu brüt nema tutarı % 4 (yüzde dört) Günlük tahakkuk ve tahsil edilir. c.) Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu (TEFAS) Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Fon bazında alınır. Üyelik Giriş Aidatı Platforma üye olan Kurucu dan Platforma dahil edilen fonları için alınan ücret TL Üyelik Aidatı Platformda işlem yapan tüm kurumlardan (Fon Dağıtım KuruluşuOperatör Üye Kurucu) alınacak ücret Aylık 100 TL tarihine kadar üye olacak kurumlardan 2014 ve 2015 yılı sonuna kadar alınmayacaktır tarihinden sonra üye olan kurumlardan alınacaktır.

9 TEFAS İşlem Komisyonu Platform üzerinden gerçekleştirilmesi zorunlu olan fon türleri için, katılma payı alımsatım işlem tutarı üzerinden Kurucunun talebi halinde Platform üzerinden fon katılma payları alım satım yapılması mümkün olan para piyasası fonları ( likit fonlar ile kısa vadeli tahvil ve bono fonları) için işlem tutarı üzerinden İşlem Tutarı En az 1 krş olmak üzere onbinde bir (0,0001) oranında En az 1 krş olmak üzere yüzbinde bir (0,00001) oranında Komisyon fon katılma pay satışlarında kurucu hesabından, geri alışlarda ise dağıtım kuruluşu hesabından aylık olarak tahsil edilir tarihine kadar komisyon tarifesinde yer alan oranlar %50 indirimli olarak uygulanacaktır. TEFAS Nakit TL Nemalandırma Komisyonu Nakit Borç Kapatma Hesabında (95 hesap) bulunan nakdin nemalandırılması işlerinden alınan komisyon Brüt nema tutarı üzerinden alınır % 4 (Yüzde 4)

10 Borçlanma Araçları İşlemleri a.) İşlem Ücretleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Kıymet Transfer Ücretleri (Serbest Virman) Takasbank nezdinde saklama hesapları kullanılarak gerçekleştirilen virman işlemleri için alınan hizmet bedeli İşlem adedi Üye Ekranından: 1,25 TL Yazılı Talimat ile: 2,5 TL İşlem sayısı üzerinden alınır. Ay sonları itibariyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay İşlem sayısı üzerinden alınır. Şartlı Virmanlar Aracı kuruluşların hesabında bulunan kıymetlerin teslim karşılığı ödeme prensibi çerçevesinde başka bir aracı kuruluşun hesabına transferinden alınan ücret İşlem adedi Üye Ekranından Normal ve Parçalı Şartlı Virman için: 2 TL Takas Tanımlı Şartlı Virman için (Takasa tanımlayan taraftan): Parçalı gerçekleşen işlemlerde, her parça için ayrı komisyon alınır. Kıymet virmanlayan taraf için ay sonlarında tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Nakit virmanlayan taraf için işlem anında komisyon tahsili yapılır. Bakiyesi müsait olmayan kurumların komisyon tahsilatı, hesabın müsait olması ile gerçekleştirilir. Takas Tanımlı Şartlı Virman Komisyonu, takasa tanımlayan taraftan alınır. 4TL Yazılı Talimat ile; Üye Ekranlarından yapılan işlemlerden alınan ücret x 2 Yazılı talimat ile yapılan işlemler, üye ekranlarından yapılan işlemlerin 2 katı olarak ücretlendirilir. Borçlanma Araçları Takas Komisyonu Borsa İstanbul bünyesindeki borçlanma araçları piyasalarında gerçekleştirilen işlem hacimleri üzerinden alınır İşlem hacmi Kesin Alım Satım Pazarı Yüzbinde 0,075 Repo Ters Repo Pazarı, Menkul Kıymet Tercihli Repo Ters Repo Pazarı tarih 382 sayılı BİAŞ Genelgesi uyarınca alınmaktadır. Saat 14:0017:00 arası aynı gün valörlü işlemlerinden alınmaz.

11 Bankalararası Repo Ters Repo Pazarı Yüzbinde 0,01875 x repo süresi Piyasa Yapıcı Kotasyonlar Üzerinden Gerçekleşen Piyasa Yapıcı Alım Satımlar Yüzbinde 0,05625 Yurt Dışı Sermaye Piyasası Araçları İşlemleri Yüzbinde 0,075 Nitelikli Yatırımcıya İhraç Pazarı Yüzbinde 0,075 b.) Saklama Ücretleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Saklama Ücreti Devlet İç Borçlanma Senedi Takasbank nezdinde bulunan Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ve likidite senedi saklama hizmeti karşılığında alınan ücret Nominal değer (Yıllık) Anapara ve tüm menkul kıymet üzerinden ; % 0,01 (Onbinde bir) Kupon üzerinden; % 0,001 (Yüzbinde bir) DİBS'lerin günlük nominal değerleri üzerinden kıymet bazında ayrı ayrı hesaplanır. Bulunan tutar 365 e bölünerek günlük hizmet bedeli miktarı belirlenir. Ay sonları itibariyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay içersinde yapılır. Döviz ödemeli tahvillere ilişkin komisyonlar TCMB Döviz Alış Kuru kullanılarak TL'ye dönüştürülür.

12 Yatırım Fonu İşlemleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Ayrı bir kod ile açılan her hesap için alınır. Borsa Yatırım Fonu (Temettü) İşlemleri BYF portföyündeki pay senetlerinden doğan temettü alacağını, katılma belgesi sahiplerine Kurucu adına dağıtılması işleminden alınan hizmet bedeli İşlem tutarı İşlem Tutarı üzerinden % 0,01 (Onbinde bir) Min: 10 TL Kar payı dağıtımı yapılan her pay senedi için ayrı ayrı alınır. Fon Hesaplarına aktarılan toplam tutar üzerinden hesaplanır. Tahsilat Fon hesabından yapılır. İşlem anında tahsilat yapılacaktır. Emeklilik Fon Payı Saklama Katılımcı Hesaplarında bulunan Bireysel Emeklilik Fonlarının (BEF) saklanması hizmetinin bedeli Emeklilik Yatırım Fonu toplam değeri Emeklilik Yatırım Fonu Toplam Değeri üzerinden 2013 yılı ve sonraki yıllar için % 0,008 (yüzbinde 8) Müşteri hesaplarında bulunan Emeklilik Yatırım Fonlarının toplam değeri üzerinden alınır. Günlük hesaplama yapılarak aylık tahsil edilir. Fon değerinin hesaplanmasında ilan edilen son fiyat kullanılır. Üst limit ihraç başına TL uygulanır. Emeklilik Fon Payı İhracı Emeklilik fonu paylarının emeklilik şirketlerinin havuz hesaplarında oluşturulması karşılığında alınan hizmet bedeli Oluşturulan fon pay adedi %0,01 (Onbinde bir) Üst Limit: İhraç başına TL İhraççı başına yıllık TL Bir ihraçcının yıllık olarak ödeyeceği toplam ihraç bedeli TL yi geçemez. Emeklilik fon paylarının oluşturulduğu ayı izleyen ay içerisinde fondan tahsil edilir. Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Hesaplararası Kıymet Transferi Emeklilik şirketi havuz hesapları ile BEF katılımcı hesapları arasında transferler üzerinden alınan ücret İşlem adedi 0,010 TL Emeklilik şirketinin müşteri hesapları arasındaki hareketlerden alınır. Hareket başına ve emeklilik şirketine tahakkuk ettirilir. İşlemin olduğu ayı izleyen ay içerisinde tahsil edilir.

13 RehinTeminat Tesisi Emeklilik Fonları karşılığında kredi kullanılması nedeniyle, ilgili fon paylarının rehinteminata alınması işlemleri karşılığında alınan komisyon İşlem adedi 0,10 TL Rehinteminat hesabından serbest hesaba aktarımlardan alınmaz. Ay sonları itibariyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Borsa Yatırım Fonu Pay Oluşturma ve Geri Alım İşlemleri Borsa Yatırım Fonu işlemlerinde fon payı oluşturma ve fon payı geri alım işlemleri için hesaplanan hizmet bedeli İşlem tutarı T+0 işlemleri İleri valörlü işlemler %0,025 (Yüzbinde 25) Min:75.TL Max:150 TL % 0,050 (Yüzbinde 50) Min: 100 TL Max: 250 TL Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) İşlemleri a) Takas Üyeliği Ücretleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Yeni üye olacak kurumlardan alınacaktır. (Mevcut üyelerden alınmayacaktır.) Takas Üyeliği Giriş Ücreti Üyeliğe kabul sırasında alınan ücret TL Takas Üyeliği Yıllık Aidat Takas üyelerinden alınan yıllık ücret TL Doğrudan takas üyeliği için belirlenen ücrettir. Genel takas üyeliği için daha sonra belirlenecektir. Yıl sonu itibarıyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay

14 b) Takas Ücretleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Ay sonları itibarıyla tahakkuk ettirilir. Borsa İstanbul VİOP Takas Komisyonu Borsa İstanbul VİOP ta gerçekleşen vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin işlem ve vade sonu takas hizmetleri için alınan komisyon Sözleşmenin her iki tarafından; Vadeli İşlem Sözleşmeleri (VİS) için: (Hacim) Pay Piyasası Endeksine Dayalı VİS: %0,0008 (Milyonda 8) Diğer VİS: %0,001 (Yüzbinde 1) VİS için asgari tutar uygulanmama ktadır Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Opsiyon Sözleşmeleri (OPS) için: (PrimxBüyük lük) Pay Piyasası Endeksine Dayalı OPS: %0,0020 (Yüzbinde 2) Diğer OPS: %0,0015 (Yüzbinde 1,5) Opsiyon Sözleşmeleri için Asgari Tutar: İşlem başına 0,005 TL Ay sonları itibarıyla tahakkuk ettirilir. Borsa İstanbul VİOP Opsiyon Kullanım Komisyonu Borsa İstanbul VİOP da gerçekleşen opsiyon işlemlerinin (alımsatım) kullanımına konu olması halinde tahsil edilen komisyon Sözleşmenin her iki tarafından; kullanıma konu pozisyon adedi 0,5 TL Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Günlük tahakkuk ve tahsil edilir. İşlem Teminatı Takip ve Nemalandırma Komisyonu Piyasada işlem yapan üyelerin işlem teminatlarının nemalandırılmasından alınan ücret İşlem Teminatı Brüt Nema Tutarı % 4 (yüzde dört)

15 C ) Diğer Ücretler Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Ay sonları itibarıyla tahakkuk ettirilir. Hesap Aktarım Ücreti Üyelerin yazılı talimatı üzerine pozisyonların hesap bazında başka bir üyeye tüm teminat bakiyesi ile aktarımı karşılığında alınan ücret Aktarılan hesabın başlangıç teminatı tutarı % 0,1 (Binde 1) Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Asgari 10 TL, azami 100 TL olarak tahsil edilir. Günlük tahakkuk ve tahsil edilir. Garanti Fonu Nemalandırma Komisyonu Türev Piyasalarda işlem yapan aracı kuruluşların garanti fonu katkı paylarının değerlendirilmesi üzerinden alınan ücret Garanti Fonu Brüt Nema Tutarı % 4 (Yüzde 4) Elektrik Piyasası İşlemleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Nakit Takas Komisyonu Elektrik Piyasası katılımcılarına sunulan nakit takas hizmetleri karşılığında; katılımcının ilgili ay için piyasada işlem yapmış olduğu toplam ticaret hacmi üzerinden alınan komisyon İşlem hacmi % 0,005 (Yüzbinde 5) Aylık olarak tahsil edilir. Aylık olarak tahsil edilir. Teminat Yönetim Komisyonu Katılımcının Piyasa İşletmecisi adına sunmuş olduğu toplam nakit dışı teminatların tutarları üzerinden alınır Teminat Tutarı % 0,1 (Yıllık Binde 1)

16 Nema Komisyonu TL cinsinden nakit teminatların nemalandırılması hizmeti karşılığında tahsil edilir Brüt nema tutarı % 3 (Yüzde 3) Nema komisyonu, nema tutarının katılımcı hesabına bir sonraki işgünü aktarılması esnasında, fon yönetim komisyonu, BSMV ve diğer yasal yükümlülükler ile birlikte tahsil edilir. Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri (KASİ) Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Teminat Saklama Komisyonu Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri ne yetkili kuruluşlar tarafından Bankamıza gönderilen döviz ve TL teminatları toplamı üzerinden alınan teminat saklama komisyonu Toplam teminat tutarı % 0,1 (Binde 1) Döviz cinsinden teminatlar TCMB tarafından saat 15:30 da ilan edilen TCMB döviz satış kuru üzerinden TL ye çevirilir. Döviz ve TL cinsinden mevcut diğer teminatları ile birlikte toplam bakiye üzerinden yıllık olarak binde 1 oranında komisyon hesaplanır. Aylık olarak tahakkuk ve tahsil edilir. Veri Depolama ve Raporlama Hizmet Komisyonu Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri ne yetkili kuruluşlar tarafından Bankamıza yapılacak teminat ve işlem detaylarına ilişkin bildirimlerin saklanması ve raporlanması hizmetleri karşılığında alınan komisyon Aylık sabit TL Her üyeden aylık sabit TL alınmaktadır. Teminat YatırmaÇekme İşlem Komisyonu Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri ne yetkili kuruluşun serbest cari hesabı (TL, Döviz) ile müşteri teminat hesapları arasındaki hareketlerden alınır İşlem adedi 0,2 TL Teminat yatırmaçekme işlemlerinden işlem bazında 0,20 TL alınır. Aylık olarak tahakkuk ve tahsil edilir.

17 Takasbank Bağlantılı Gayrimenkul Alım Satım İşlemleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Ücret gönderildiği anda tahsil edilir. Takasbank Bağlantılı Gayrimenkul Alım Satım İşlemleri Gayrimenkul alımsatımı yapan gerçektüzel kişilere verilen TapuTakas Hizmeti karşılığında alınan ücret İşlem Adedi 70 TL Diğer Ücret ve Komisyonlar Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Her teminat mektubu için ayrı alınır. Teminat Mektubu Saklama Ücreti Sermaye blokajları, Garanti Fonu ve piyasa teminatları nedeniyle aracı kuruluşlar tarafından Bankamıza teslim edilen teminat mektuplarından alınan hizmet bedeli Teminat Mektubu tutarı üzerinden %0,01 (Onbinde bir) Ay sonları itibariyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Döviz üzerinden keşide edilen teminat mektuplarının komisyonu TCMB döviz alış kuru kullanılarak TL ye dönüştürülür. Takasbank tarafından işletilen piyasa teminatları için alınmaz. Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası İşlem Limiti Nakit Türü Karşılıklar Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası işlem limiti karşılığı ve Yurt Dışı Sermaye Piyasası Araçları teminatı olarak alınan vadeli,nakit (TL, EUR, USD) vadesiz altın, altın deposu tutarları üzerinden hesaplanan hizmet bedeli Nakit teminat tutarı % 0,01 (Onbinde bir) Borsa tarafından alınan altın saklama komisyonu aylık % 0,04 (Onbinde dört) ayrıca tahsil edilir BİAŞ mevzuat gereği vadeli hesaplar üzerinden ayrıca tahsil edilir. Altın olarak verilen karşılıklar için komisyona ek olarak saklama komisyonu aylık 0,0004 (Onbinde 4) ayrıca üyelere yansıtılacaktır.

18 Yatırım FonOrtaklıklarından alınır. Fon Ortaklık Hizmet Bedeli alınan hesaplardan, Hesap İşlemleri ve Raporlama ücreti alınmaz. Günlük fon toplam değeri üzerinden hesaplama yapılır. FonOrtaklık Hizmet Bedeli Kurumsal yatırımcılara verilen değerleme, mutabakat ve raporlama hizmeti ile bu hizmetlere ilişkin alt yapı maliyetlerine ait hizmet bedeli Günlük fon toplam değeri (Yıllık) % 0,001 (Onbinde 0,1) Max: TL (2013 yılı için) Üyenin bildirimi baz alınır. İlgili güne ait bildirim bulunamaması halinde en son bildirilen güne ait değer kullanılarak komisyon hesaplanacaktır. Uygulama tarihi = komisyon tarihi olacaktır yılı için fonortaklık başına hizmet bedeli maksimum TL olarak sınırlandırılmıştır. Ay sonları itibariyla tahakkuk ettirilir. Tahsilat, tahakkuk tarihini izleyen ay Ekspertiz Ücreti Takasbank'tan uzman personelin yapacağı ekspertiz ücreti Kişi ve Gün Sayısı USD Zırhlı Araç Kira Ücreti Takasbank'ın mevcut zırhlı araçlarının kiralanması halinde uygulanacak ücret Sefer+İlave saat+günlük Sefer Başına 150 USD; İlave her saat için 40 USD; Günlük USD Kıymetli Evrak Saklama Ücreti Türk Ticaret Kanunu na göre kıymetli evrak niteliğinde olan belgelerin saklanmasından alınan ücret Evrak üzerinde yazılı tutar üzerinden (Yıllık) %0,01 (Onbinde 1)

19 Ödeme içerikli mesajlar TETS üzerinden gönderilenler: Tutar üzerinden % 0,005 (Yüzbinde beş + BSMV) (66, ,000. TL arasındaki tutarlar) İşlem anında tahsil edilir. TCMB tarafından EFT resmi kapanış saatinden sonra (saat 17:30) EFT Sistemine gönderilen tüm mesajlardan tarifede belirtilen ücretlerin 10 katı alınır. Gelen iade mesajları da aynı tarife üzerinden ücretlendirme yapılır. Elektrik Piyasası katılımcılarının işlemlerinde Yazılı ve Elektronik Talimat ile Gönderilenler tarifesi geçerlidir. Asgari: 3,30 TL + BSMV (66,000. TL'den az olan tutarlar için) EFT İşlemleri Takasbank aracılığı ile gönderilen EFT mesajları üzerinden alınan komisyon EFT Tutarı Azami: 33 TL+ BSMV (660,000. TL'yi aşan tutarlar için) Yazılı ve elektronik talimat ile gönderilenler: Tutar üzerinden % 0,010 (Yüzbinde on + BSMV) ( 66, ,000. TL arasındaki tutarlar) Asgari: 6,60 TL + BSMV (66,000. TL'den az olan tutarlar için) Azami: 66 TL + BSMV (660,000. TL'yi aşan tutarlar için) Gelen iade mesajlarında yukarıdaki tarife üzerinden ücretlendirme yapılır.

20 EMKT Mesajları Fon Aktarımları Ödeme İçerikli Mesajlardan alınan ücret tarifesi uygulanacaktır. Kıymet Aktarımları (değişiklik yapılmamıştır) TETS Üzerinden Gönderilenler 1 TL + BSMV EFT İşlemi Başına Yazılı ve Elektronik Talimat ile Gönderilenler 2 TL + BSMV (*) TCMB tarafından EFT resmi kapanış saatinden sonra (saat: 17:30) gönderilen tüm mesajlardan tarifede belirtilen ücretlerin 10 katı alınmaktadır. Gecikmeli EFT Komisyonu EFT işlemlerinde belirlenmiş olan son saatlerden sonra talep edilen EFT işlemlerinden alınan ücret EFT Tutarı Saat 17:00 a kadar: TPP Ort. ON faizinin %25 i Saat 17:00 sonrası: TPP Ort. ON faizinin %50 si İşlem anında tahsil edilir. TETS Üyelik Aidatı Aracı kuruluşların TCMB EFT sistemine Bankamız sistemi üzerinden katılımını sağlayan Takasbank Elektronik Transfer Sistemi (TETS) ne üye olmaları nedeni alınan giriş aidatı ve yıllık aidat Sabit tutar Üyelik Ücreti: TL + BSMV Aidat: TL + BSMV (Yıllık) Üyelik ücreti, TETS e üyelik sırasında alınır. Yıllık aidat, TETS'e üye olan kurumlardan her yıl Ekim ayında tahsil edilir.

21 TahsilTediye İşlemleri Takasbank veznesine teslim edilen ve çekilen nakit tutarlar üzerinden alınan komisyon İşlem tutarı % 0,025 (Onbinde 2,5) Nakit çekme işlemlerinin tamamına uygulanır. Nakit yatırma işlemlerinde saat 14:00 14:30 arası gerçekleştirilen işlemlere uygulanır. Masraf Karşılıkları Komisyon tahakkuk işlemleri nedeni ile her bir üye kodu için alınan sabit ücret Dekont adedi 2 TL Düzenlenen her bir komisyon ekstresi için 2 TL alınmaktadır. Numaralandırma Uzun Vadeli Araçlar için Numaralandırma Hizmeti İhraçta 400 TL + BSMV Hisse Senedi ve bir yıldan uzun vadeli özel sektör araçları Numaralandırma Kısa Vadeli Araçlar için Numaralandırma Hizmeti İhraçta 100 TL + BSMV Bir yıldan kısa vadeli özel sektör araçları (yerliyabancı borçlanma araçları, rüçhan hakkı kuponu, makbuz, yerliyabancı varantsertifika, vb.) Yerli ve yabancı varantsertifika için bir ihraç limiti dâhilindeki ihraçlarda ödenecek azami ücret 300 adetle sınırlıdır. Numaralandırma Elektronik Ürün Sertifikası (ELÜS) Numaralandırma Hizmeti İhraçta 75 TL + BSMV Numaralandırma TCMB, Borsa Istanbul ve Hazine Müsteşarlığı İhraçları Numaralandırma Hizmeti Numaralandırma Raporlama Yeni tahsis edilen ISIN kod listesi bildirimi Haftalık 10 TL + BSMV ISIN kodu başına Numaralandırma Raporlama Yerli Aboneler için Web sitesi üzerinden günlük Türkiye ISIN veri seti aboneliği Aylık TL + BSMV Veri seti abonesi olanlardan alınmaktadır.

22 Numaralandırma Raporlama Yabancı Aboneler için Web sitesi üzerinden günlük Türkiye ISIN veri seti aboneliği Aylık 600 USD Veri seti abonesi olanlardan alınmaktadır. LEI ilk Tahsis Ücreti İlk defa Tüzel Kişi Kimlik Kodu (LEI) almak için Takasbank a yapılan başvuralara uygulanır. Her kod için bir defaya mahsus sabit ücret 350 TL+ BSMV Kodun tahsisinde peşinen LEI Yıllık Bakım Ücreti Tahsis edilen veya başka bir yerel işletim biriminden Takasbank a taşınan kodlara uygulanır. Her kod için yıllık sabit ücret 200 TL+ BSMV Takip eden yıllarda yenileme dönemlerinde peşinen. Ücret ödemesinde aşağıdaki esaslar dikkate alınır; Takasbank tarafından tahsis edilen ve taşınan kodlar için takip eden yıllarda ilk tahsis tarihinden (günay bazında) önceki 10 iş günü Kodun taşınmasında peşinen LEI Kodu Taşıma Ücreti Başka bir kurumdan tahsis edilmiş LEI kodu taşıma başvurularına uygulanır. Her kod için bir defaya mahsus sabit ücret 150 TL + BSMV Üyelerimizin çeşitli amaçlarla tatil günlerinde sistemlerimize erişim sağlamak istemeleri halinde üyeden her gün için Amerikan Doları tahsil edilir. Tatil Günü Sistem Erişim Ücreti Üyelerimizin tatil günlerinde sistemlerimize erişimlerinin sağlanması karşılığı alınan ücret Her gün için USDGün

23 Giriş (talimat adedi başına) USD 6 Dolar Yabancı Para Transferi Hizmeti Citi NY ve Citi Frankfurt üzerinden yapılan işlemlere ilişkin ücret tarifesi Çıkış(talimat adedi başına) USD 7 Dolar Yazılı Talimatla 14 Dolar Giriş (talimat adedi başına) EUR 3 Euro Çıkış(talimat adedi başına) EUR 4 Euro Yazılı Talimatla 8 Euro

Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri

Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Diğer Ücret ve Komisyonlar Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı Ücret/Oran Açıklama -Her teminat mektubu için ayrı alınır. Teminat Mektubu Saklama Sermaye blokajları,

Detaylı

Takasbank Ücret ve KomisyonTarifeleri

Takasbank Ücret ve KomisyonTarifeleri Takasbank Ücret ve KomisyonTarifeleri Hesap İşlemleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran Hesap İşlemleri ve Raporlama Hesap Açma Ücreti Müşteri Alt Hesap Bakım Ücreti Müşteri Alt Hesap Bakım

Detaylı

Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri

Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Hesap İşlemleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran SPK Onay Hesap İşlemleri ve Raporlama Geliştirilen yazılımlar, arşivleme maliyetleri, onaylı olarak

Detaylı

Page 1. Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Hesap İşlemleri. SPK Onay / Yürürlüğe Giriş Tarihi. Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı Ücret/Oran

Page 1. Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Hesap İşlemleri. SPK Onay / Yürürlüğe Giriş Tarihi. Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı Ücret/Oran Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Hesap İşlemleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran Hesap İşlemleri ve Raporlama Geliştirilen yazılımlar, arşivleme maliyetleri, onaylı olarak talep edilen

Detaylı

Page 1. Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Hesap İşlemleri. SPK Onay / Yürürlüğe Giriş Tarihi. Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı Ücret/Oran

Page 1. Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Hesap İşlemleri. SPK Onay / Yürürlüğe Giriş Tarihi. Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı Ücret/Oran Takasbank Ücret ve Komisyon Tarifeleri Hesap İşlemleri Hizmet Adı Hizmet Tanımı Ücret Bazı ÜcretOran Hesap İşlemleri ve Raporlama Hesap Açma Ücreti Müşteri Alt Hesap Bakım Ücreti Müşteri Alt Hesap Bakım

Detaylı

ŞİRKETİMİZ NEZDİNDE UYGULANACAK KOMİSYON, ÜCRET, VERGİ TUTAR VEYA ORANLARI HAKKINDA AÇIKLAMA

ŞİRKETİMİZ NEZDİNDE UYGULANACAK KOMİSYON, ÜCRET, VERGİ TUTAR VEYA ORANLARI HAKKINDA AÇIKLAMA ŞİRKETİMİZ NEZDİNDE UYGULANACAK KOMİSYON, ÜCRET, VERGİ TUTAR VEYA ORANLARI HAKKINDA AÇIKLAMA Pay sı İşlemleri Şirketimiz nezdinde adınıza açılacak hesabınızda, Pay sında yapacağınız, Pay ve Varant işlemleri

Detaylı

TAKASBANK Takas ve Teminat Yönetimi Hizmetleri. Beyhan ARASAN 18 Eylül 2014

TAKASBANK Takas ve Teminat Yönetimi Hizmetleri. Beyhan ARASAN 18 Eylül 2014 TAKASBANK Takas ve Teminat Yönetimi Hizmetleri Beyhan ARASAN 18 Eylül 2014 SUNUM İÇERİĞİ TAKASBANK VE FONKSİYONLARI MERKEZİ KARŞI TARAF ELEKTRİK PİYASASI TEMİNAT YÖNETİMİ VE TAKAS HİZMETLERİ DOĞALGAZ PİYASASINDA

Detaylı

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU MERKEZİ KAYIT KURULUŞU ÜCRET Sİ Sayfa 1 / 21 İÇİNDEKİLER I. GENEL ESASLAR... 3 II. ÜYELİK GİRİŞ ÜCRETLERİ... 5 III. YATIRIMCI HESABI AÇMA VE BAKIM HİZMETLERİ... 6 IV. KAYDİ SERMAYE PİYASASI ARAÇLARI İHRAÇ

Detaylı

DEVLET İÇ BORÇLANMA SENETLERİNİN KAYDİLEŞTİRİLEREK HAK SAHİBİ BAZINDA İZLENMESİNE İLİŞKİN MKK UYGULAMA ESASLARI TASLAĞI (VERSİYON 1) GENEL ESASLAR

DEVLET İÇ BORÇLANMA SENETLERİNİN KAYDİLEŞTİRİLEREK HAK SAHİBİ BAZINDA İZLENMESİNE İLİŞKİN MKK UYGULAMA ESASLARI TASLAĞI (VERSİYON 1) GENEL ESASLAR Ek 2 : Uygulama esasları DEVLET İÇ BORÇLANMA SENETLERİNİN KAYDİLEŞTİRİLEREK HAK SAHİBİ BAZINDA İZLENMESİNE İLİŞKİN MKK UYGULAMA ESASLARI TASLAĞI (VERSİYON 1) GENEL ESASLAR Devlet İç Borçlanma Senetleri

Detaylı

S P K SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ DÜZEY SINAVI GENEL AÇIKLAMA. Bu soru kitapçığındaki testler şunlardır: Modül Adı.

S P K SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ DÜZEY SINAVI GENEL AÇIKLAMA. Bu soru kitapçığındaki testler şunlardır: Modül Adı. S P K SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ DÜZEY 1 2 3 SINAVI GENEL AÇIKLAMA Bu soru kitapçığındaki testler şunlardır: Modül Adı Soru Sayısı 1012 Takas Saklama ve Operasyon İşlemleri 25 Bu kitapçıkta yer alan

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI ENFLASYONA ENDEKSLİ VARLIKLARA YATIRIM YAPAN TAHVİL VE BONO ALT FONU (4.

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI ENFLASYONA ENDEKSLİ VARLIKLARA YATIRIM YAPAN TAHVİL VE BONO ALT FONU (4. T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI ENFLASYONA ENDEKSLİ VARLIKLARA YATIRIM YAPAN TAHVİL VE BONO ALT FONU (4. 7 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU İÇİNDEKİLER

Detaylı

Takas, Saklama ve Operasyon İşlemleri

Takas, Saklama ve Operasyon İşlemleri 1. Merkezi Kayıt Kuruluşu sermayesindeki Borsa İstanbul A.Ş. nin payı en fazla yüzde kaçtır? A) %10 B) %15 C) %25 D) %50 E) %75 2. İhraççı hesabı ile ilgili olarak aşağıdaki bilgilerden hangisi doğrudur?

Detaylı

Takas, Saklama ve Operasyon İşlemleri

Takas, Saklama ve Operasyon İşlemleri Takas, Saklama ve Operasyon İşlemleri Deneme Sınavı 1. Merkezi Kayıt Kuruluşu sermayesindeki Borsa İstanbul A.Ş. nin payı en fazla yüzde kaçtır? A) %10 B) %15 C) %25 D) %50 E) %75 2. İhraççı hesabı ile

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. KORUMA AMAÇLI ŞEMSİYE FONU NA BAĞLI B TİPİ %100 ANAPARA KORUMA AMAÇLI ALTINCI ALT FONU

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. KORUMA AMAÇLI ŞEMSİYE FONU NA BAĞLI B TİPİ %100 ANAPARA KORUMA AMAÇLI ALTINCI ALT FONU T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. KORUMA AMAÇLI ŞEMSİYE FONU NA BAĞLI B 4 MART - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No I- FONU TANITICI BİLGİLER... 1 II- FONUN PERFORMANSINA

Detaylı

Kasım 2014 Aylık Rapor

Kasım 2014 Aylık Rapor Kasım 2014 Aylık Rapor 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: ALTERNATİFBANK A.Ş B TİPİ LİKİT FON B. KURUCUNUN ÜNVANI: ALTERNATIFBANK A.Ş. C. YÖNETİCİ ÜNVANI ALTERNATİF YATIRIM A.Ş. D. FON TUTARI 1000000

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI ALTIN ALT FONU (3. ALT FON) 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI ALTIN ALT FONU (3. ALT FON) 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No I- FONU TANITICI BİLGİLER... 1 II- FONUN PERFORMANSINA İLİŞKİN BİLGİLER... 2 III- FON/ORTAKLIK PORTFÖY DEĞERİ TABLOSU...

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI LİKİT ALT FONU (6. ALT FON)

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI LİKİT ALT FONU (6. ALT FON) T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI LİKİT ALT FONU 15 AĞUSTOS - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU 1 İÇİNDEKİLER Sayfa No I- FONU TANITICI BİLGİLER... 1 II- FONUN

Detaylı

Haziran 2015 Aylık Rapor

Haziran 2015 Aylık Rapor Haziran 2015 Aylık Rapor 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: ALTERNATİFBANK A.Ş B TİPİ DEĞİŞKEN YATIRIM FONU B. KURUCUNUN ÜNVANI: ALTERNATIFBANK A.Ş. C. YÖNETİCİ ÜNVANI ALTERNATİF YATIRIM A.Ş. D. FON

Detaylı

Ekim 2015 Aylık Rapor

Ekim 2015 Aylık Rapor Ekim 2015 Aylık Rapor 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: ALTERNATİFBANK A.Ş B TİPİ DEĞİŞKEN YATIRIM FONU B. KURUCUNUN ÜNVANI: ALTERNATIFBANK A.Ş. C. YÖNETİCİ ÜNVANI ALTERNATİF YATIRIM A.Ş. D. FON

Detaylı

DİBS lerin kesin alım satım işlemlerinde uygulanacak işlem esasları aşağıda yer

DİBS lerin kesin alım satım işlemlerinde uygulanacak işlem esasları aşağıda yer DEVLET İÇ BORÇLANMA SENETLERİNİN MERKEZİ KAYIT KURULUŞU BÜNYESİNDE KAYDİLEŞTİRİLEREK MÜŞTERİ İSMİNE SAKLANMASI VE İZLENMESİ SİSTEMİNDE KESİN ALIM SATIM İŞLEM ESASLARI Devlet İç Borçlanma Senetlerinin (DİBS)

Detaylı

AVIVASA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GELİR AMAÇLI KAMU DIŞ BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU İZAHNAME DEĞİŞİKLİĞİ

AVIVASA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GELİR AMAÇLI KAMU DIŞ BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU İZAHNAME DEĞİŞİKLİĞİ AVIVASA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GELİR AMAÇLI KAMU DIŞ BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU İZAHNAME DEĞİŞİKLİĞİ AVIVASA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GELİR AMAÇLI KAMU DIŞ BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM

Detaylı

31 Aralık 2012 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu

31 Aralık 2012 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu (Euro) 31 Aralık 2012 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu İçindekiler Bağımsız Denetim Raporu

Detaylı

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU EK 1 : Merkezi Kayıt Kuruluşu Ücret Tarifesi MERKEZİ KAYIT KURULUŞU KOMİSYON ESASLARI Sayfa 1 / 15 İÇİNDEKİLER I. GENEL ESASLAR... 3 II. ÜYELİK GİRİŞ ÜCRETLERİ... 5 III. YATIRIMCI HESABI AÇMA VE BAKIM

Detaylı

OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. B TİPİ DEĞİŞKEN FON 01/06/2015-30/06/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU

OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. B TİPİ DEĞİŞKEN FON 01/06/2015-30/06/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. B TİPİ DEĞİŞKEN FON 01/06/2015-30/06/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: OYAK YATIRIM MEN. DEĞ. AŞ. B TİPİ DEĞİŞKEN FON B. KURUCUNUN

Detaylı

BÜYÜYEN ÇOCUK FONU AĞUSTOS - 2015 AYLIK RAPORU 1 - FONU TANITICI BİLGİLER : TCZB BÜYÜYEN ÇOCUK DEĞİŞKEN ALT FONU

BÜYÜYEN ÇOCUK FONU AĞUSTOS - 2015 AYLIK RAPORU 1 - FONU TANITICI BİLGİLER : TCZB BÜYÜYEN ÇOCUK DEĞİŞKEN ALT FONU BÜYÜYEN ÇOCUK FONU AĞUSTOS - 2015 AYLIK RAPORU 1 - FONU TANITICI BİLGİLER A - FONUN ADI B - KURUCUNUN ÜNVANI C - YÖNETİCİNİN ÜNVANI D - FON TUTARI : 3.000.000.000,00 E - FON TOPLAM DEĞERİ : 1.401.577,92

Detaylı

KATILIMCILARA DUYURU ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. EMEKLİLİK YATIRIM FONLARI İÇTÜZÜK VE İZAHNAME DEĞİŞİKLİKLERİ

KATILIMCILARA DUYURU ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. EMEKLİLİK YATIRIM FONLARI İÇTÜZÜK VE İZAHNAME DEĞİŞİKLİKLERİ KATILIMCILARA DUYURU ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. EMEKLİLİK YATIRIM FONLARI İÇTÜZÜK VE İZAHNAME DEĞİŞİKLİKLERİ Fonu nun içtüzük, izahname ve tanıtım formunun ilgili bölümlerinde Sermaye Piyasası Kurulu

Detaylı

KATILIMCILARA DUYURU KURUCUSU OLDUĞUMUZ EMEKLİLİK YATIRIM FONLARI İZAHNAME DEĞİŞİKLİĞİ

KATILIMCILARA DUYURU KURUCUSU OLDUĞUMUZ EMEKLİLİK YATIRIM FONLARI İZAHNAME DEĞİŞİKLİĞİ KATILIMCILARA DUYURU KURUCUSU OLDUĞUMUZ EMEKLİLİK YATIRIM FONLARI İZAHNAME DEĞİŞİKLİĞİ Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. Gelir Amaçlı Kamu Dış Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım, Ziraat Hayat ve Emeklilik

Detaylı

VAKIF PORTFÖY EUROBOND (AMERİKAN DOLARI) BORÇLANMA ARAÇLARI FONU (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Tahvil Bono (Eurobond) Fonu )

VAKIF PORTFÖY EUROBOND (AMERİKAN DOLARI) BORÇLANMA ARAÇLARI FONU (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Tahvil Bono (Eurobond) Fonu ) (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Tahvil Bono (Eurobond) Fonu ) 1 OCAK - 31 ARALIK 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU VE PAY FİYATININ HESAPLANMASINA DAYANAK TEŞKİL EDEN PORTFÖY

Detaylı

Amaç ve Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Amaç ve Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan: BANKALARIN LĐKĐDĐTE YETERLĐLĐĞĐNĐN ÖLÇÜLMESĐNE VE DEĞERLENDĐRĐLMESĐNE ĐLĐŞKĐN YÖNETMELĐK 1 (Resmi Gazete nin 1 Kasım 2006 tarih ve 26333 sayılı nüshasında

Detaylı

SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ DÜZEY SINAVI

SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ DÜZEY SINAVI S P K SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ DÜZEY 1 2 3 SINAVI GENEL AÇIKLAMA Bu soru kitapçığındaki testler şunlardır: Modül Adı Soru Sayısı 1003 Sermaye Piyasası Araçları 1 25 Bu kitapçıkta yer alan testlerin

Detaylı

Finans Portföy Türkiye Yüksek Piyasa Değerli Bankalar Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu

Finans Portföy Türkiye Yüksek Piyasa Değerli Bankalar Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu Nisan 2016 Portföy Dağılım Raporu 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: Finans Portföy Türkiye Yüksek Piyasa Değerli Bankalar Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu B. KURUCUNUN ÜNVANI: FİNANS PORTFÖY

Detaylı

BANKACILIK HİZMET ÜCRET ve MASRAFLARI Tahsilat Ücret Adı

BANKACILIK HİZMET ÜCRET ve MASRAFLARI Tahsilat Ücret Adı ÇEK - SENET İŞLEM ATM BANKA DIŞI ÖDEME VE TAHSİLAT BİLGİLENDİRME VE HABERLEŞME SERVİS ÇEK SENET (1) ATM Bilgi Fişi Ücreti (kredi kartına ilişkin dönem içi işlem,sonraki dönem taksit 0 0 0,90 planı, hesap

Detaylı

OYAK PORTFÖY BİRİNCİ BORÇLANMA ARAÇLARI FONU 01/04/2016-30/04/2016 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU

OYAK PORTFÖY BİRİNCİ BORÇLANMA ARAÇLARI FONU 01/04/2016-30/04/2016 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU OYAK PORTFÖY BİRİNCİ BORÇLANMA ARAÇLARI FONU 01/04/2016-30/04/2016 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: OYAK PORTFÖY BİRİNCİ BORÇLANMA ARAÇLARI FONU B. KURUCUNUN ÜNVANI: OYAK

Detaylı

BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç ve Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç ve Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan: BANKALARIN LĠKĠDĠTE YETERLĠLĠĞĠNĠN ÖLÇÜLMESĠNE VE DEĞERLENDĠRĠLMESĠNE ĠLĠġKĠN YÖNETMELĠK 1 (Resmi Gazete nin 1 Kasım 2006 tarih ve 26333 sayılı nüshasında

Detaylı

Ek 1 - BORSA İSTANBUL Bilgileri Listesi

Ek 1 - BORSA İSTANBUL Bilgileri Listesi (A) BORSA İSTANBUL Bilgilerinin Üzerinden Kullanımı ve Dağıtımı BORSA İSTANBUL Bilgilerinin kullanımı ve dağıtımının yapılabileceği Açık Dağıtım Ortamı ve Kapalı bilgisi aşağıda verilmiştir. Bilgi Eşanlı

Detaylı

Ek 1 - İMKB Bilgileri Listesi

Ek 1 - İMKB Bilgileri Listesi (A) İMKB Bilgilerinin Üzerinden Kullanımı ve Dağıtımı İMKB Bilgilerinin kullanımı ve dağıtımının yapılabileceği Açık ve Kapalı Dağıtım Ortamı bilgisi aşağıda verilmiştir. Bilgi Eşanlı Gecikmeli Gün sonu

Detaylı

31 Aralık 2011 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu

31 Aralık 2011 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu Gruplara Yönelik Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu 31 Aralık 2011 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu İçindekiler Bağımsız Denetim

Detaylı

Ekim 2015 Aylık Rapor

Ekim 2015 Aylık Rapor Ekim 2015 Aylık Rapor 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: ALTERNATİFBANK A.Ş. A TİPİ HİSSE SENEDİ FONU B. KURUCUNUN ÜNVANI: ALTERNATİFBANK A.Ş. C. YÖNETİCİ ÜNVANI ALTERNATİF YATIRIM A.Ş. D. FON TUTARI

Detaylı

TASARRUF SAHİPLERİNE DUYURU

TASARRUF SAHİPLERİNE DUYURU TASARRUF SAHİPLERİNE DUYURU APP fon kodlu Ak Portföy P1 Serbest Özel Fon izahnamesinin 7.1.2. maddesinde belirtilen fon portföyünde yer alan varlıkların alım satımına aracılık eden kuruluşlara Yapı Kredi

Detaylı

FİBA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. KATKI EMEKLİLİK YATIRIM FONU NA AİT PERFORMANS SUNUŞ RAPORU. Fonun Yatırım Amacı

FİBA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. KATKI EMEKLİLİK YATIRIM FONU NA AİT PERFORMANS SUNUŞ RAPORU. Fonun Yatırım Amacı A. TANITICI BİLGİLER PORTFÖYE BAKIŞ YATIRIM VE YÖNETİME İLİŞKİN BİLGİLER Halka arz tarihi: 19 Aralık 2013 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla (Bu raporun hazırlanmasında 1 Ocak 2015 tarihinde geçerli olan

Detaylı

YKB (YTD) YKB A.S. B TIPI SEMSIYE FONUNA BAGLI DUNYA FONLARI FON SEPETI ALT FONU (10.ALT FON) HAZİRAN 2015 AYLIK RAPORUDUR.

YKB (YTD) YKB A.S. B TIPI SEMSIYE FONUNA BAGLI DUNYA FONLARI FON SEPETI ALT FONU (10.ALT FON) HAZİRAN 2015 AYLIK RAPORUDUR. YKB (YTD) YKB A.S. B TIPI SEMSIYE FONUNA BAGLI DUNYA FONLARI FON SEPETI ALT FONU (10.ALT FON) HAZİRAN 2015 AYLIK RAPORUDUR. 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI (YTD) YKB A.S. B TIPI SEMSIYE FONUNA BAGLI

Detaylı

ÜRÜNLER VE GELİR TÜRÜ TAM MÜKELLEF KURUM TAM MÜKELLEF GERÇEK KİŞİ DAR MÜKELLEF** KURUM*** DAR MÜKELLEF GERÇEK KİŞİ***

ÜRÜNLER VE GELİR TÜRÜ TAM MÜKELLEF KURUM TAM MÜKELLEF GERÇEK KİŞİ DAR MÜKELLEF** KURUM*** DAR MÜKELLEF GERÇEK KİŞİ*** Aşağıda yer alan tablo 6009 Sayılı Kanun ve söz konusu Kanun ile ilgili 2010/926 sayı ve 27.09.2010 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca Gelir Vergisi Kanunu Geçici Madde 67 kapsamındaki 1.10.2010 tarihinden

Detaylı

TACİRLER PORTFÖY SERBEST (DÖVİZ) FON

TACİRLER PORTFÖY SERBEST (DÖVİZ) FON 1 OCAK - 31 ARALIK 2016 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU VE PAY FİYATININ HESAPLANMASINA DAYANAK TEŞKİL EDEN PORTFÖY DEĞERİ TABLOSU VE TOPLAM DEĞER/ NET VARLIK DEĞERİ TABLOSUNU İÇEREN FİYAT RAPORLARININ

Detaylı

300 yılı aşkın uzmanlığımızla bugün olduğu gibi yarın da yanınızdayız. SABANCI ÇALIŞANI GÜVENCE PLANI YATIRIM FONLARI TANITIM KILAVUZU - BİREYSEL

300 yılı aşkın uzmanlığımızla bugün olduğu gibi yarın da yanınızdayız. SABANCI ÇALIŞANI GÜVENCE PLANI YATIRIM FONLARI TANITIM KILAVUZU - BİREYSEL 300 yılı aşkın uzmanlığımızla bugün olduğu gibi yarın da yanınızdayız. SABANCI ÇALIŞANI GÜVENCE PLANI YATIRIM LARI TANITIM KILAVUZU - BİREYSEL AVIVASA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK

Detaylı

TÜRKİYE KALKINMA BANKASI A.Ş. B TİPİ LİKİT FONU BAĞIMSIZ DENETİMDEN GEÇMİŞ.2009 TARİHLİ BİLANÇOSU (Birim Aksi belirtilmedikçeb Bir Yeni Türk Lirası (TL)( VARLIKLAR 9 8 I- Hazır Değerler 822 130 A-Kasa

Detaylı

Haziran 2015 Aylık Rapor

Haziran 2015 Aylık Rapor Haziran 2015 Aylık Rapor 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: ALTERNATİFBANK A.Ş. A TİPİ HİSSE SENEDİ FONU B. KURUCUNUN ÜNVANI: ALTERNATİFBANK A.Ş. C. YÖNETİCİ ÜNVANI ALTERNATİF YATIRIM A.Ş. D. FON

Detaylı

KARE YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. B TİPİ KISA VADELİ TAHVİL VE BONO FONU 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU

KARE YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. B TİPİ KISA VADELİ TAHVİL VE BONO FONU 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU KARE YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. B TİPİ KISA VADELİ TAHVİL VE 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No I- FONU TANITICI BİLGİLER... 1 II- FONUN PERFORMANSINA

Detaylı

OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) 01/03/2015-31/03/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU

OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) 01/03/2015-31/03/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) 01/03/2015-31/03/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

Detaylı

OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) 01/04/2015-30/04/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU

OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) 01/04/2015-30/04/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) 01/04/2015-30/04/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

Detaylı

DEVLET İÇ BORÇLANMA SENETLERİNİN KAYDİLEŞTİRİLEREK HAK SAHİBİ BAZINDA İZLENMESİNE İLİŞKİN MKK UYGULAMA ESASLARI GENEL ESASLAR

DEVLET İÇ BORÇLANMA SENETLERİNİN KAYDİLEŞTİRİLEREK HAK SAHİBİ BAZINDA İZLENMESİNE İLİŞKİN MKK UYGULAMA ESASLARI GENEL ESASLAR DEVLET İÇ BORÇLANMA SENETLERİNİN KAYDİLEŞTİRİLEREK HAK SAHİBİ BAZINDA İZLENMESİNE İLİŞKİN MKK UYGULAMA ESASLARI GENEL ESASLAR Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ihracından itfasına kadar TCMB nin EMKT

Detaylı

300 yılı aşkın uzmanlığımızla bugün olduğu gibi yarın da yanınızdayız. MUTLU BİRİKİM PLANI (PLAN 158) YATIRIM FONLARI TANITIM KILAVUZU

300 yılı aşkın uzmanlığımızla bugün olduğu gibi yarın da yanınızdayız. MUTLU BİRİKİM PLANI (PLAN 158) YATIRIM FONLARI TANITIM KILAVUZU 300 yılı aşkın uzmanlığımızla bugün olduğu gibi yarın da yanınızdayız. MUTLU BİRİKİM PLANI (PLAN 158) YATIRIM LARI TANITIM KILAVUZU AVIVASA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM

Detaylı

Mart 2016 Aylık Rapor

Mart 2016 Aylık Rapor Mart 2016 Aylık Rapor 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: Ünlü Portföy İkinci Serbest Fon B. KURUCUNUN ÜNVANI: ÜNLÜ PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. C. YÖNETİCİ ÜNVANI ÜNLÜ PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. D. FON TUTARI

Detaylı

REPO İŞLEMLERİNE İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ (III-45.2) (6/12/2015 tarihli ve sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.)

REPO İŞLEMLERİNE İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ (III-45.2) (6/12/2015 tarihli ve sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.) ARACI KURUMLAR TARAFINDAN YAPILACAK REPO VE TERS REPO İŞLEMLERİNE İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ (III-45.2) (6/12/2015 tarihli ve 29554 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam,

Detaylı

VAKIF PORTFÖY İKİNCİ PARA PİYASASI FONU (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Likit İnternet Fon )

VAKIF PORTFÖY İKİNCİ PARA PİYASASI FONU (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Likit İnternet Fon ) (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Likit İnternet Fon ) 1 OCAK - 31 ARALIK 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU VE PAY FİYATININ HESAPLANMASINA DAYANAK TEŞKİL EDEN PORTFÖY DEĞERİ

Detaylı

VAKIF PORTFÖY ALTIN KATILIM FONU (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Altın Fonu )

VAKIF PORTFÖY ALTIN KATILIM FONU (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Altın Fonu ) (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Altın Fonu ) 1 OCAK - 31 ARALIK 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU VE PAY FİYATININ HESAPLANMASINA DAYANAK TEŞKİL EDEN PORTFÖY DEĞERİ TABLOSU

Detaylı

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU MERKEZİ KAYIT KURULUŞU ÜCRET Sİ Sayfa 1 / 23 İÇİNDEKİLER I. GENEL ESASLAR... 3 II. ÜYELİK GİRİŞ ÜCRETLERİ... 5 III. YATIRIMCI HESABI AÇMA VE BAKIM HİZMETLERİ... 6 IV. KAYDİ SERMAYE PİYASASI ARAÇLARI İHRAÇ

Detaylı

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI ULUSLARARASI KARMA EMEKLİLİK YATIRIM FONU 31 ARALIK 2009 TARİHİ İTİBARİYLE FİNANSAL TABLOLAR

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI ULUSLARARASI KARMA EMEKLİLİK YATIRIM FONU 31 ARALIK 2009 TARİHİ İTİBARİYLE FİNANSAL TABLOLAR BÜYÜME AMAÇLI ULUSLARARASI KARMA EMEKLİLİK YATIRIM FONU FİNANSAL TABLOLAR A. BİLANÇO DİPNOTLARI Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Büyüme Amaçlı Uluslararası Karma Emeklilik Yatırım Fonu ("Fon") finansal tablo

Detaylı

OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) 01/06/2015-30/06/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU

OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) 01/06/2015-30/06/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) 01/06/2015-30/06/2015 TARİHLERİ ARASI FON RAPORU 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

Detaylı

Aegon Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi Para Piyasası Likit Kamu Emeklilik Yatırım Fonu

Aegon Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi Para Piyasası Likit Kamu Emeklilik Yatırım Fonu Aegon Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi Para Piyasası Likit Kamu Emeklilik Yatırım Fonu 1 Ocak 30 Eylül 2010 ara hesap dönemine ait finansal tablolar ve inceleme raporu Ara Dönem Finansal Tablolar Hakkında

Detaylı

GARANTİ EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. KATKI EMEKLİLİK YATIRIM FONU İÇTÜZÜK TADİL METNİ

GARANTİ EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. KATKI EMEKLİLİK YATIRIM FONU İÇTÜZÜK TADİL METNİ GARANTİ EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. KATKI EMEKLİLİK YATIRIM FONU İÇTÜZÜK TADİL METNİ Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Katkı Emeklilik Yatırım Fonu içtüzüğünün (1), (3), (6), (7), (8), (9), (11), (13) ve (15)

Detaylı

KATILIMCILARA DUYURU

KATILIMCILARA DUYURU KATILIMCILARA DUYURU CİGNA FİNANS EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GRUPLARA YÖNELİK GELİR AMAÇLI KAMU BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU, CİGNA FİNANS EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GELİR AMAÇLI KAMU BORÇLANMA

Detaylı

KARE YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. KÜRESEL FIRSATLAR SERBEST YATIRIM FONU 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU

KARE YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. KÜRESEL FIRSATLAR SERBEST YATIRIM FONU 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU KARE YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. KÜRESEL FIRSATLAR SERBEST 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No I- FONU TANITICI BİLGİLER... 1 II- FONUN PERFORMANSINA

Detaylı

VAKIF PORTFÖY ÜÇÜNCÜ PARA PİYASASI FONU (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Havuz Likit Fonu )

VAKIF PORTFÖY ÜÇÜNCÜ PARA PİYASASI FONU (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Havuz Likit Fonu ) (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Havuz Likit Fonu ) 1 OCAK - 31 ARALIK 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU VE PAY FİYATININ HESAPLANMASINA DAYANAK TEŞKİL EDEN PORTFÖY DEĞERİ

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI BÜYÜME AMAÇLI TAHVİL VE BONO ALT FONU (2. ALT FON)

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. B TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI BÜYÜME AMAÇLI TAHVİL VE BONO ALT FONU (2. ALT FON) 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No I- FONU TANITICI BİLGİLER... 1 II- FONUN PERFORMANSINA İLİŞKİN BİLGİLER... 2 III- FON/ORTAKLIK PORTFÖY DEĞERİ TABLOSU...

Detaylı

A) 90.000 B) 80.000 C) 60.000 D) 40.000 E) 30.000

A) 90.000 B) 80.000 C) 60.000 D) 40.000 E) 30.000 1 Aşağıdakilerden hangisi bedelsiz sermaye artırımı için kullanılabilecek kaynaklardan biri değildir? A) Emisyon primi B) İştirakler satış kârı C) Yeniden değerleme değer artışı D) Ortaklardan sermaye

Detaylı

KOTASYON ÜCRET TARĠFESĠ

KOTASYON ÜCRET TARĠFESĠ 1. PAYLAR ĠÇĠN KOTA ALMA ÜCRETĠ Payların ilk kota alınmasından ücret alınmaz. KOTASYON ÜCRET TARĠFESĠ 2. PAYLAR ĠÇĠN ĠLAVE KOTA ALMA ÜCRETĠ Artırılan sermayenin nominal tutarı üzerinden 3 baz puandır.

Detaylı

ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GRUPLARA YÖNELİK ESNEK EMEKLİLİK YATIRIM FONU TANITIM FORMU

ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GRUPLARA YÖNELİK ESNEK EMEKLİLİK YATIRIM FONU TANITIM FORMU ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GRUPLARA YÖNELİK ESNEK EMEKLİLİK YATIRIM FONU TANITIM FORMU ÖNEMLİ BİLGİ BU TANITIM FORMUNDA YER ALAN BİLGİLER, SERMAYE PİYASASI KURULU TARAFINDAN 14.07.2009 TARİH VE EYF.123/478

Detaylı

YATIRIM FONLARI TANITIM KILAVUZU

YATIRIM FONLARI TANITIM KILAVUZU PLAN 160 OTOMATİK BİRİKTİREN EMEKLİLİK PLANI YATIRIM LARI TANITIM KILAVUZU AVIVASA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. BAŞLANGIÇ EMEKLİLİK YATIRIM U Fonun Yatırım Politikasına, Amacına ve Risk Profiline İlişkin Özet

Detaylı

FİBA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GELİR AMAÇLI KAMU BORÇLANMA ARAÇLARI E.Y. FONU NA AİT PERFORMANS SUNUŞ RAPORU

FİBA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GELİR AMAÇLI KAMU BORÇLANMA ARAÇLARI E.Y. FONU NA AİT PERFORMANS SUNUŞ RAPORU FİBA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. GELİR AMAÇLI KAMU BORÇLANMA ARAÇLARI E.Y. FONU NA AİT A. TANITICI BİLGİLER PORTFÖYE BAKIŞ YATIRIM VE YÖNETİME İLİŞKİN BİLGİLER Halka arz tarihi: 19 Aralık 2013 31 Aralık 2014

Detaylı

FİNANS PORTFÖY A.B.D. HAZİNE BONOSU DOLAR YABANCI BORSA YATIRIM FONU

FİNANS PORTFÖY A.B.D. HAZİNE BONOSU DOLAR YABANCI BORSA YATIRIM FONU Nisan 2016 Portföy Dağılım Raporu 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: FİNANS PORTFÖY A.B.D. HAZİNE BONOSU DOLAR YABANCI BORSA YATIRIM FONU B. KURUCUNUN ÜNVANI: FİNANS PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. C. YÖNETİCİ

Detaylı

5. Aşağıdakilerden hangisi varantların avantajlarından biri değildir? 1. Paya dönüştürülebilir tahvilin vadesi kaç günden az olamaz?

5. Aşağıdakilerden hangisi varantların avantajlarından biri değildir? 1. Paya dönüştürülebilir tahvilin vadesi kaç günden az olamaz? 1. Paya dönüştürülebilir tahvilin vadesi kaç günden az olamaz? a. 30 b. 60 c. 90 d. 120 e. 365 2. Paya dönüştürülebilir tahvil sahiplerine sahip oldukları tahviller karşılığında verilecek paylar için esas

Detaylı

OYAK EMEKLİLİK A.Ş. LİKİT EMEKLİLİK YATIRIM FONU 30 EYLÜL 2007 TARİHİ İTİBARİYLE MALİ TABLOLAR

OYAK EMEKLİLİK A.Ş. LİKİT EMEKLİLİK YATIRIM FONU 30 EYLÜL 2007 TARİHİ İTİBARİYLE MALİ TABLOLAR MALİ TABLOLAR Oyak Emeklilik A.Ş. Likit Emeklilik Yatırım Fonu Fon Kurulu na ARA DÖNEM FİNANSAL TABLOLARI HAKKINDA İNCELEME RAPORU Giriş Oyak Emeklilik A.Ş. Likit Emeklilik Yatırım Fonu'nun ( Fon ) ekte

Detaylı

KARE YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. B TİPİ TAHVİL VE BONO FONU 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY RAPORU

KARE YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. B TİPİ TAHVİL VE BONO FONU 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY RAPORU KARE YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. B TİPİ TAHVİL VE BONO FONU 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No I- FONU TANITICI BİLGİLER... 1 II- FONUN PERFORMANSINA İLİŞKİN

Detaylı

Ürün ve Hizmet Ücretleri

Ürün ve Hizmet Ücretleri Birim Birim Asgari Asgari Azami Azami Güncelleme İşlem Grubu işlem Adı Kalem Adı Masraf Tutar Oran Tutar Oran Tutar Oran Açıklama Tarihi Para Aktarma Havale TL Havaleler İsme (Kasadan) TL % 30 0,5 (%5)

Detaylı

FİZİKİ (HESABEN) TESLİMATLI DÖVİZ VADELİ İŞLEM SÖZLEŞMELERİ. İstanbul, 06 Kasım 2009

FİZİKİ (HESABEN) TESLİMATLI DÖVİZ VADELİ İŞLEM SÖZLEŞMELERİ. İstanbul, 06 Kasım 2009 FİZİKİ (HESABEN) TESLİMATLI DÖVİZ VADELİ İŞLEM SÖZLEŞMELERİ İstanbul, 06 Kasım 2009 FİZİKİ TESLİMAT Vade sonunda, son işlem günü seans sonu itibariyle açık olan pozisyonlar için sözleşmede belirtilen esaslar

Detaylı

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. GRUPLARA YÖNELİK GELİR AMAÇLI KARMA BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. GRUPLARA YÖNELİK GELİR AMAÇLI KARMA BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU KARMA BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU MALİ TABLOLAR A. BİLANÇO DİPNOTLARI Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Gruplara Yönelik Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu ("Fon") mali

Detaylı

ÖZEL SEKTÖR BORÇLANMA ARAÇLARINA İLİŞKİN RİSK BİLDİRİM FORMU

ÖZEL SEKTÖR BORÇLANMA ARAÇLARINA İLİŞKİN RİSK BİLDİRİM FORMU ÖZEL SEKTÖR BORÇLANMA ARAÇLARINA İLİŞKİN RİSK BİLDİRİM FORMU ÖNEMLİ AÇIKLAMA Özel sektör borçlanma araçları alım satım işlemleri sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Detaylı

BANKALAR TARAFINDAN YAPILACAK REPO VE TERS REPO İŞLEMLERİNE İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI

BANKALAR TARAFINDAN YAPILACAK REPO VE TERS REPO İŞLEMLERİNE İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI BANKALAR TARAFINDAN YAPILACAK REPO VE TERS REPO İŞLEMLERİNE İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı, bankaların repo ve ters repo işlemleri sırasında uyacakları

Detaylı

FİNANSBANK A.Ş.GEÇİŞ B TİPİ KISA VADELİ TAHVİL VE BONO FONU İÇTÜZÜK TADİL METNİ

FİNANSBANK A.Ş.GEÇİŞ B TİPİ KISA VADELİ TAHVİL VE BONO FONU İÇTÜZÜK TADİL METNİ FİNANSBANK A.Ş.GEÇİŞ B TİPİ KISA VADELİ TAHVİL VE BONO FONU İÇTÜZÜK TADİL METNİ Finansbank A.Ş. Geçiş B Tipi Kısa Vadeli Tahvil ve Bono Fonu İçtüzüğü nün 1.1,1.3,2.1,2.4,5.7.3,5.9.2,6.1,7,8.6,8.9,8.12,9.3.3,10.5,12.1

Detaylı

Konu: İMKB Vadeli İşlemler Piyasası Teminat ve Pozisyon Limitlerine İlişkin Esaslar

Konu: İMKB Vadeli İşlemler Piyasası Teminat ve Pozisyon Limitlerine İlişkin Esaslar Genelee No: 191 İMKB Vadeli İşlemler Piyasası Müdürlüğü İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI www.imkb.gov.tr Emirgan 34467 İstanbul Tel : (0212) 298 21 00. Faks: (0212) 298 25 00 istanbul, 29 Aralık 2003

Detaylı

HAFTALIK MENKUL KIYMET İSTATİSTİKLERİ (23.09.2015 TARİHİ İTİBARIYLA)

HAFTALIK MENKUL KIYMET İSTATİSTİKLERİ (23.09.2015 TARİHİ İTİBARIYLA) HAFTALIK MENKUL KIYMET İSTATİSTİKLERİ (23.09.2015 TARİHİ İTİBARIYLA) İSTATİSTİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PARASAL VE FİNANSAL VERİLER MÜDÜRLÜĞÜ 1 Ekim 2015 TABLO- 1 YURTDIŞINDA YERLEŞİK KİŞİLERİN PORFÖYÜNDEKİ HİSSE

Detaylı

TL bilgisi,puan bilgisi)

TL bilgisi,puan bilgisi) ÇEK - SENET İŞLEM ATM BANKA DIŞI ÖDEME VE TAHSİLAT BİLGİLENDİRME VE HABERLEŞME SERVİS ÇEK SENET (1) ATM Bilgi Fişi Ücreti (kredi kartına ilişkin dönem içi işlem,sonraki dönem taksit planı, hesap ekstresi,

Detaylı

Ağustos 2014 Aylık Rapor

Ağustos 2014 Aylık Rapor Ağustos 2014 Aylık Rapor 1- FONU TANITICI BİLGİLER A. FONUN ADI: EID Ergo Sigorta A.Ş. Dinamik A Tipi YF B. KURUCUNUN ÜNVANI: Ergo Sigorta A.Ş. C. YÖNETİCİ ÜNVANI Ergo Portföy Yönetimi A.Ş. D. FON TUTARI

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. Banka Bonosu İhracı Tanıtım Sunumu. Hazine Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı Finansal Piyasalar Bölüm Başkanlığı

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. Banka Bonosu İhracı Tanıtım Sunumu. Hazine Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı Finansal Piyasalar Bölüm Başkanlığı T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. Banka Bonosu İhracı Tanıtım Sunumu Hazine Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı Finansal Piyasalar Bölüm Başkanlığı İhraç Miktarı Vade İhraç Şekli Bono Bilgileri 500.000.000 TL nominal

Detaylı

ING Emeklilik Anonim Şirketi Esnek Emeklilik Yatırım Fonu (Eski adı Oyak Emeklilik Anonim Şirketi Esnek Emeklilik Yatırım Fonu)

ING Emeklilik Anonim Şirketi Esnek Emeklilik Yatırım Fonu (Eski adı Oyak Emeklilik Anonim Şirketi Esnek Emeklilik Yatırım Fonu) (Eski adı Oyak Emeklilik Anonim Şirketi ) 1 Ocak - 30 Eylül 2009 ara hesap dönemine ait mali tablolar ve bağımsız sınırlı denetim raporu Kurulu na: Giriş ING Emeklilik Anonim Şirketi nun (Eski adı Oyak

Detaylı

31 Aralık 2012 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu

31 Aralık 2012 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu Gelir Amaçlı Esnek Emeklilik Yatırım Fonu 31 Aralık 2012 Tarihinde Sona Eren Hesap Dönemine Ait Finansal Tablolar ve Bağımsız Denetim Raporu İçindekiler Bağımsız Denetim Raporu Ayrıntılı Bilanço Ayrıntılı

Detaylı

Aegon Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi Para Piyasası Likit Kamu Emeklilik Yatırım Fonu

Aegon Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi Para Piyasası Likit Kamu Emeklilik Yatırım Fonu Aegon Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi Para Piyasası Likit Kamu Emeklilik Yatırım Fonu 1 Ocak 30 Eylül 2009 ara hesap dönemine ait finansal tablolar ve bağımsız sınırlı denetim raporu Para Piyasası Likit

Detaylı

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI ESNEK EMEKLİLİK YATIRIM FONU 31 ARALIK 2007 TARİHİ İTİBARİYLE MALİ TABLOLAR

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI ESNEK EMEKLİLİK YATIRIM FONU 31 ARALIK 2007 TARİHİ İTİBARİYLE MALİ TABLOLAR BÜYÜME AMAÇLI ESNEK EMEKLİLİK YATIRIM FONU MALİ TABLOLAR A. BİLANÇO DİPNOTLARI Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Büyüme Amaçlı Esnek Emeklilik Yatırım Fonu ("Fon") mali tablo dipnotları aşağıda sunulmuştur.

Detaylı

A. TANITICI BİLGİLER. PORTFÖYE BAKIŞ Halka arz tarihi: 20 Mayıs 2009 YATIRIM VE YÖNETİME İLİŞKİN BİLGİLER

A. TANITICI BİLGİLER. PORTFÖYE BAKIŞ Halka arz tarihi: 20 Mayıs 2009 YATIRIM VE YÖNETİME İLİŞKİN BİLGİLER ASHMORE PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş. HİSSE SENEDİ ŞEMSİYE FONU NA BAĞLI ASHMORE PORTFÖY HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) NA AİT PERFORMANS SUNUM RAPORU A. TANITICI BİLGİLER PORTFÖYE BAKIŞ Halka arz

Detaylı

TACİRLER PORTFÖY DEĞİŞKEN FON (ESKİ ADIYLA: TACİRLER MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FONU)

TACİRLER PORTFÖY DEĞİŞKEN FON (ESKİ ADIYLA: TACİRLER MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FONU) TACİRLER PORTFÖY DEĞİŞKEN FON (ESKİ ADIYLA: TACİRLER MENKUL DEĞERLER A.Ş. A TİPİ DEĞİŞKEN FONU) 1 OCAK - 31 ARALIK 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU İÇİNDEKİLER Sayfa No I- FONU TANITICI

Detaylı

VAKIFBANK BANKA BONOLARINI HALKA ARZ EDİYOR TALEP TOPLAMA 13-14-15 MAYIS 2013

VAKIFBANK BANKA BONOLARINI HALKA ARZ EDİYOR TALEP TOPLAMA 13-14-15 MAYIS 2013 VAKIFBANK BANKA BONOLARINI HALKA ARZ EDİYOR TALEP TOPLAMA 13-14-15 MAYIS 2013 Yasal Uyarı Bu doküman Yatırımcıya bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olup, kaynak olarak Vakıfbank tarafından kamuya açıklanan

Detaylı

VAKIF PORTFÖY BİRİNCİ PARA PİYASASI FONU (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Likit Fon )

VAKIF PORTFÖY BİRİNCİ PARA PİYASASI FONU (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Likit Fon ) (Eski adıyla Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. B Tipi Likit Fon ) 1 OCAK - 31 ARALIK 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU VE PAY FİYATININ HESAPLANMASINA DAYANAK TEŞKİL EDEN PORTFÖY DEĞERİ TABLOSU

Detaylı

Genelge No : 2005/7. Çıkarıldığı Tarih : 26.01.2005. Yürürlük Tarihi : 26.01.2005. Konusu. : Garanti Fonunun Kuruluş ve İşleyiş Esasları

Genelge No : 2005/7. Çıkarıldığı Tarih : 26.01.2005. Yürürlük Tarihi : 26.01.2005. Konusu. : Garanti Fonunun Kuruluş ve İşleyiş Esasları Genelge No : 2005/7 Çıkarıldığı Tarih : 26.01.2005 Yürürlük Tarihi : 26.01.2005 Konusu : Garanti Fonunun Kuruluş ve İşleyiş Esasları Yapılan Değişiklikler : 01.07.2009 tarihli, 2009/89 No lu Genelge ile

Detaylı

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. GRUPLARA YÖNELİK GELİR AMAÇLI KARMA BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. GRUPLARA YÖNELİK GELİR AMAÇLI KARMA BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU KARMA BORÇLANMA ARAÇLARI EMEKLİLİK YATIRIM FONU MALİ TABLOLAR A. BİLANÇO DİPNOTLARI Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Gruplara Yönelik Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu ("Fon") mali

Detaylı

OYAK EMEKLİLİK A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI KARMA EMEKLİLİK YATIRIM FONU 30 HAZİRAN 2007 TARİHİ İTİBARİYLE MALİ TABLOLAR

OYAK EMEKLİLİK A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI KARMA EMEKLİLİK YATIRIM FONU 30 HAZİRAN 2007 TARİHİ İTİBARİYLE MALİ TABLOLAR BÜYÜME AMAÇLI KARMA EMEKLİLİK YATIRIM FONU MALİ TABLOLAR ARA DÖNEM FİNANSAL TABLOLARI HAKKINDA İNCELEME RAPORU Oyak Emeklilik A.Ş. Büyüme Amaçlı Karma Emeklilik Yatırım Fonu Fon Kurulu na Giriş Oyak Emeklilik

Detaylı

Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri Raporuna İlişkin Yöntemsel Açıklama

Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri Raporuna İlişkin Yöntemsel Açıklama Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri Raporuna İlişkin Yöntemsel Açıklama İstatistik Genel Müdürlüğü Parasal ve Finansal Veriler Müdürlüğü İçindekiler I- Tanım... 3 II- Amaç... 4 III- Yöntem... 4 IV-Yayınlama

Detaylı

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. A TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI İMKB ULUSAL 30 ENDEKSİ ALT FONU (1. ALT FON) (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. A TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI İMKB ULUSAL 30 ENDEKSİ ALT FONU (1. ALT FON) (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. A TİPİ ŞEMSİYE FONU'NA BAĞLI İMKB ULUSAL 30 ENDEKSİ ALT FONU (1. ALT FON) (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON) 1 OCAK - 31 ARALIK 2013 HESAP DÖNEMİNE AİT PORTFÖY DAĞILIM RAPORU İÇİNDEKİLER

Detaylı

A TİPİ KARMA FONU : T.C.ZİRAAT BANKASI A TİPİ KARMA FONU

A TİPİ KARMA FONU : T.C.ZİRAAT BANKASI A TİPİ KARMA FONU A TİPİ KARMA FONU AĞUSTOS - 2015 AYLIK RAPORU 1 - FONU TANITICI BİLGİLER A - FONUN ADI B - KURUCUNUN ÜNVANI C - YÖNETİCİNİN ÜNVANI D - FON TUTARI : 10.000.000,00 E - FON TOPLAM DEĞERİ : 984.806,94 F -

Detaylı

FBIST FTSE İstanbul Bono FBIST B Tipi Borsa Yatırım Fonu

FBIST FTSE İstanbul Bono FBIST B Tipi Borsa Yatırım Fonu FBIST FTSE İstanbul Bono FBIST B Tipi Borsa Yatırım Fonu Mayıs 2015 Hazine ve Türev Ürünler FBIST BYF Vadeli İşlem Sözleşmesi FBIST BYF Vadeli İşlem Sözleşmesi; FTSE Türkiye TL Hazine Bonosu Endeksinde

Detaylı

ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI ESNEK EMEKLİLİK YATIRIM FONU TANITIM FORMU

ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI ESNEK EMEKLİLİK YATIRIM FONU TANITIM FORMU ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. BÜYÜME AMAÇLI ESNEK EMEKLİLİK YATIRIM FONU TANITIM FORMU ÖNEMLİ BİLGİ BU TANITIM FORMUNDA YER ALAN BİLGİLER, SERMAYE PİYASASI KURULU TARAFINDAN 26.09.2008 TARİH VE 26/1043

Detaylı