Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı."

Transkript

1 Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı Klima Ürün Kataloğu siemens-home.com/tr Siemens. Gelecek evinizde.

2 Do ay tüketmemek için ak ll fikirler üretiyoruz. Siemens i bir dünya devi yapan, sadece yüksek teknolojiyle ürettiğimiz ürünler değil, aynı zamanda ürettiğimiz her şeyin içinde doğayı ve dünyanın geleceğini gözeten bir fikir olmasıdır. Tüm klima modellerimiz, hem elektrikli ve elektronik ürünlerde belli zararlı elementlerin kullanımını kısıtlayan Avrupa Konseyi RoHs Yönergesi ne hem de elektrikli ve elektronik ekipman atıklarının ayrı ayrı toplanmasını ve geri kazanımını zorunlu kılan WEEE Yönetmeliği ne uygun olarak üretilmektedir. 145 yılı aşkın bir geçmişe sahip Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu TÜV tarafından test edilerek gerçek değerleri onaylanan ve A enerji sınıfları için verilen TÜV Sertifikası almaya hak kazanan modellerimizde, verimliliğin yanı sıra enerji tasarrufunu da en üst düzeyde koruyabilmek için 2007 yılından itibaren yüksek oranda enerji tasarrufu sağlayan ve ozon tabakasına zarar vermeyen gazların öncüsü R410A gazı kullanılmaya başlanmıştır. Bugün olduğu gibi gelecekte de bu anlayışla çalışmaya ve doğayı tüketmemek için akıllı fikirler üretmeye devam edeceğiz. TÜV Sertifikası TUV

3 Klimaya fişteyken de enerji tasarrufu yapt racak Standby teknolojisi... yi fikir. Standby teknolojisi... Hayatınızı kolaylaştırırken geleceğinizi de koruyan her iyi fikir gibi, 1 W Standby teknolojisi tüm klima modellerimizin temel özellikleri arasında yerini aldı. Tüm elektrikli ev aletleri kullanım dışı olduklarında dahi fişleri prizden çekilmediği sürece elektrik tüketmeye devam ederler. Yılda ortalama saat (90 gün) fişte bırakıldığı tahmin edilen elektrikli aletlerin boşa harcadığı bu enerjiyle 1 çamaşır makinesi 4 gün aralıksız çalıştırılabilir ya da bir lamba 14 gün aralıksız yakılabilir. Tüm Siemens klimalarda kullanımınıza sunulan yeni açma-kapama teknolojisiyle klima standby konumundayken otomatikman enerji tasarruf moduna geçilir ve normalde 4-5 Watt olan harcama 1 Watt a indirilerek %80 enerji tasarrufu sağlar.

4 Çevreyi korumak aklımıza gelen en güzel fikirdi. Split Klimalar: Kullanım kolaylıkları, öneriler ve verimli enerji tüketimi İç ünitede yer alan hava kanatçıklarının soğutma konumunda yatay, ısıtma konumunda dikey olmalarına dikkat ediniz. Dikey menfez kanatlarını sağ ve sola ayarlayarak havanın odaya eşit şekilde dağıtılmasına özen gösteriniz. Klima çalışırken direkt hava çıkışına maruz kalmaktan sakınınız. Klimanızı uzun süre kullanacaksanız zaman zaman pencere veya kapıyı açarak odanızı havalandırınız. Cihaz çalıştırıldıktan sonra soğutma, ısıtma, nem alma konumlarından birinde devreye girmesi için 3 dakika beklemeniz gerekebilir. Soğutma ya da nem alma konumunda odanın neminin %80 in altında olmasına dikkat ediniz. Yüksek nemde uzun süre cihazın çalıştırılması yoğuşmaya yol açar ve hava çıkış kanallarından su damlayabilir. İç ünite üzerinde bulunan kontrol panelinin direkt güneş ışığına ya da ışığa maruz kalmamasına dikkat ediniz. Işığa maruz kalırsa uzaktan kumanda sinyallerini algılayamayacağından, kumanda üzerinden verdiğiniz komutlar devreye girmeyebilir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için güneş ışığı ya da ışıklardan kontrol panelini koruyun ya da ışığı azaltın. Uzaktan kumandanızın iç üniteye komut verme mesafesi, modeline göre 7-8 metredir. 7-8 metrenin dışında kalan durumlarda iç ünite kontrol paneli vermiş olduğunuz komutları algılayamayabilir. Cihazınızı elektrik fişi veya sigortadan açıp kapatmamanızı tavsiye ederiz. Bu işlemleri kumanda cihazıyla yapmanızı öneririz. İç ünite hava kanatçıklarının hava verme çıkışını engellemeyin. Herhangi bir nedenden dolayı kapatmamanızı öneririz. Klimanızın elektrik bağlantı hattı ve sigorta donanımını elektrikçi ehliyetine sahip kişilere yaptırınız. Klima, elektrik kaçaklarına karşı mutlaka topraklandırılmalıdır. Klimanızı çalıştırırken uygun bir oda sıcaklığı seçmeniz önerilmektedir. Çok düşük sıcaklık seçimi yapmanız odayı çok soğutacağı gibi gereksiz enerji tüketimine yol açacaktır. Ayrıca sık sık derece değiştirmemenizi öneririz.

5 Ev ve işyerlerinde 23 C sıcaklığın ve %50 nemin ideal iklimlendirme koşulları olduğu bilinmektedir. Bu konumları seçmenizi öneririz. Soğutma konumunda, ortamda ısı yayan cihazların kullanılmamasına özen gösteriniz. Bilgisayar, TV, müzik seti gibi elektronik cihazlarla ampul, avize ve abajurlar ortama ısı yayarlar ve klimanın enerji sarfiyatını artırırlar. Ev ve işyerinizin ısı yalıtımı konforunuzu artırır ve enerji sarfiyatınızı düşürür. Bu nedenle ortamın ısı kayıp-kazanç noktalarının iyi izolasyonu önemlidir. Dış ünitenin direkt güneş altında olduğu yerlerde, bir gölgelikle direkt güneşten korunması enerji sarfiyatının artmasını engeller. Her yaz ve kış sezonu öncesi klima cihazınızın bakım, temizlik ve kontrolleri çok önemlidir. Isı değişim parçalarının kirlenmesi veya tıkanması, klimanızın istediği soğutmaısıtmayı gerçekleştirmek için daha çok çalışmasına, dolayısıyla enerji sarfiyatının artmasına sebep olur. Bu nedenle, klimanızı yılda en az bir veya iki defa firmamızın yetkili servislerine bakım yaptırmanız klimanın fazla enerji tüketmesini engeller. Bakım işlemleri cihazınızın iç ve dış ortam kirliliğiyle orantılı olduğundan garanti kapsamı dışındadır. Klimanızda programlama özelliğini kullanarak enerji sarfiyatını düşürmüş olursunuz. Cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda klimanızın kapanmasını ve kullanacağınız zaman yeniden açılmasını bu özellik sayesinde sağlayabilirsiniz. Bu sayede gün içinde gereksiz enerji tüketimini engellemiş olursunuz. Çok sıcak olmayan ama nemli günlerde klimanızı nem alma modunda çalıştırmanızı öneririz.

6 TUV Klimalarda enerji verimliliği yeniden tanımlanıyor. Klima sistemlerinin verimlilikleri son kullanıcıların elektrik faturalarını ve bulundukları bölgelerdeki enerji tüketimini doğrudan etkiler. Öyle ki gelişmiş şehir ve bölgelerde enerji tüketiminin büyük bir kısmı klimalara aittir. Verimliliği düşük olan klimalar şehir şebekelerine aşırı derecede yük bindirmektedir. Çok daha verimli çalışan ErP modellerin pazara sunulması sonucunda hem enerji tasarrufu sağlanması hem de klimalardan daha fazla verim alınması amacıyla Avrupa Birliği Standartları, 1 Ocak 2014 tarihinde ülkemizde de yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Satışı halen devam eden on-off modeller, çalışma prensibi itibarıyla şebekeden çok fazla enerji çekerler. İstenilen ortam ısısı belirlenip çalıştırıldığında klima, şebekeden ilk başta çok fazla güç çeker ve ısı istenen değere ulaşınca termostat üzerinden kapanır. Aradan geçen sürede yeniden artan ortam ısısı nedeniyle klima tekrar şebekeden çok fazla güç çekerek çalışmaya başlar ve istenilen ortam ısısına kadar soğutup durur. Bu şekilde her defasında açılıp kapanarak çalışan ve çok enerji harcayan bu modellerin satışı durdurulmaktadır. Eskiden tek bir çalışma noktasındaki hava sıcaklığı göz önüne alınarak geliştirilen klimalar, şimdi yeni sezonsal verimlilik kriterlerine göre farklı hava sıcaklıklarında da tasarruflu ve performanslı çalışacak şekilde teknolojik özelliklerle donatılarak geliştiriliyor. verimliliği yıldan yıla yükseltilecektir. 1 Ocak Ocak Ocak Ocak 2019 A + A + A A A ++ A +++ A ++ B B A B A + A C C C B D D D C E-F-G E-F E D Yeni Yönetmeliği kapsamında çevreye duyarlı, daha az enerji harcayan ürünlerin kullanımı hedeflenmektedir. Buna ek olarak, yönetmelik yayınlandığında kesinleşecek tarihler dahilinde minimum enerji sınıflarını karşılayamayan ürünlerin piyasaya arzı kısıtlanacaktır TÜV Sertifikası Siemens klimalar, Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu TÜV tarafından test edilerek enerji değerleri onaylanmıştır.

7 Her bölgenin ihtiyacına uygun klimalar Siemens te. verimliliğine uygun Inverter Plus klimalar. Türkiye nin üç farklı iklim bölgesine özel olarak üretilen Siemens klimalar, şimdi yüksek performansı çok daha tasarruflu sunuyor. Siz de yaşadığınız bölgenin iklim şartlarına en uygun özellikteki Siemens klimayı alın, maksimum verime minimum enerji tüketimiyle sahip olun. E Y IE IJA IA S1ZMI18901 S1ZMA18901 SEER SCOP A ++ + A ++ A + A B C D A + + A ++ + A ++ A +++ A + A B C D A kw SEER kwh/annum 5,1 6,1 293 kw 5,2 SCOP 5,1 kwh/annum ,8 3, X X X 56dB Daha sıcak Ortalama Daha soğuk 626/ dB Klimaların enerji verimliliği standartları değişiyor! Yeni verimlilik katsayıları oluşturulurken Türkiye genelinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü ne ait 374 istasyonda ölçülen saatlik dış atmosfer sıcaklığı göz önüne alınarak veritabanı hazırlanmıştır. Gerçekçi bir zaman periyodu olması için son 20 yıllık verilerden yararlanılmıştır. Avrupa da, ısıtma amacıyla kullanılması için 31/2002/EC direktifine dayanarak 3 ayrı ilkim bölgesi belirlenmiştir. Yapılan hesaplamalarda şehir istasyonlarına ait özellikler, aylık ortalama sıcaklık değerleri, aylık maksimum ve minimum sıcaklık ortalama değerleri alınmıştır. SEER A ++ + A ++ A + A B C D E A + + SCOP A ++ + A ++ A +++ A + A B C D Y IE IJA IA S1ZMI18901 S1ZMA18901 A Türkiye iklim haritası, etiketlerde yer almaya başlıyor. kw 5,1 SEER 6,1 kwh/annum 293 kw 5,2 SCOP 5,1 kwh/annum ,8 3, X X X Yeni verimlilik katsayıları, mevcut soğutma/ısıtma verimlilik katsayılarının başına sezonsal kelimesinin ilk harfinin eklenmesiyle SEER & SCOP oluyor. 56 db Sezonsal Performans Katsayıları SEER & SCOP, Türkiye için üç farklı iklim bölgesiyle değerlendirilecek, her klimanın üç farklı bölge için enerji performans katsayıları belirlenecektir. Tüketiciler klima alırken bulundukları bölgenin iklim şartlarına uygun özellikteki klimaları tercih ettikleri zaman maksimum verim ve minimum enerji tüketimi elde edeceklerdir. 626/ db

8 Siemens Inverter klimalarla devir değişiyor. Yeni enerji verimliliğine uygun klimalarla tanışın.

9

10 Daha çok verim, Daha çok verim, Daha çok verim, TÜV Sertifikası Siemens klimalar, Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu TÜV tarafından test edilerek enerji değerleri onaylanmıştır. DC Inverter Klimalar Teknik Tablosu A + Soğutma Isıtma Sezonsal soğutma Ortalama ısıtma S1ZMA/I12901 S1ZMA/I18901 S1ZMA/I22901 Btu kapasitesi Btu/h Frekans/Voltaj Ph-V-Hz V ~ 50 Hz, 1 Ph V~50 Hz, 1 Ph V~50 Hz, 1 Ph Nominal kapasite Btu/h (4820~14640) (6500~20120) (7700~26410) W 1095 (313~1547) 1595 (457~2256) 2000 (807~4555) Nominal akım A 5,01 (1,36~6,73) 7,3 (1,98~9,81) 9,15 (2,50~12,33) Nominal kapasite Btu/h (3350~15500) (6315~21600) (8750~30000) W 1014 (254~1433) 1460 (365~2063) 2030 (507~2865) Nominal akım A 4,64 (1,10~6,23) 6,68 (1,59~8,97) 9,29 (2,21~12,46) verimlilik sınıfı A+ A++ A+ SEER W/W 5,6 6,1 5,9 verimlilik sınıfı A A A SCOP W/W 3,8 3,8 3,8 Nem alma kapasitesi L/h 1,2 1,8 2,3 Çekilen maks. akım A 11,5 12,5 13,5 İç ünite hava debisi (yüksek/orta/düşük hız) m 3 / h 650/560/ /550/ /970/800 İç ünite ses seviyesi (yüksek/orta/düşük hız/sessiz) db (A) 43/39/31 44/34/32 50/47/40 İç ünite Boyutlar GxDxY mm 800x188x x205x x235x315 Net ağırlık kg Dış ünite hava akışı m 3 / h Dış ünite ses seviyesi db (A) Dış ünite Boyutlar GxDxY mm 780x250x x285x x320x700 Net ağırlık kg Gaz cinsi R410A R410A R410A Kompresör tipi Rotary Rotary Rotary Isıtma tipi Heat-Pump (ısıtma/soğutma) A ++ Heat-Pump (ısıtma/soğutma) TUV Sertifikası A + Heat-Pump (ısıtma/soğutma) Ortak özellikler 1 W standby özelliği Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre Cold catalyst filter Timer (Zaman ayarı) 0-24 saat arası Sleep (Uyku) konumu Self-diagnosis and auto-protection (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu) Auto restart function (Elektrik kesilmelerinde otomatik yeniden başlatma özelliği) Temp. compensation (Isı eşitleme sistemi) Refrigerant leak detector (Soğutucu gaz kaçağı tespiti) 12 grades indoor fan speeds (12 farklı iç ünite fan hızı) Turbo çalışma (soğutmada) 5 grades outdoor speeds (5 farklı dış ünite fan hızı) Louver position memory function (Üfleme konum ayarı) Bio filtre High density filter (Yüksek yoğunluklu, çok gözenekli toz filtre) Low ambient cooling (Düşük ortam ısısında soğutma) DC Inverter Model Klimalar Wide operation range (Geniş operasyon alanı) Intelligent anti cold air function (Akıllı anti-soğuk üfleme fonksiyonu) Emergency using function (Acil kullanım fonksiyonu) Uzaktan kumanda Kapalı mekân sıcaklık ayar aralığı 17~30 C Kompresörü koruyan 3 dakikalık gecikmeli çalışma Buz çözme özelliği Two-direction air vane tech. (İki yönlü üfleme tekniği) Otomatik dikey hava salınımı Otomatik ya da manuel hava dağıtımı Fan hızı ayarı Isıtma/Soğutma/Nem alma/fan/auto konumları Çalışma değerleri İç ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) 17 ~32 / 0~30 C, Dış ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) -15 ~50 / -15~30 C

11 Daha çok verim, Daha çok verim, TÜV Sertifikası Siemens klimalar, Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu TÜV tarafından test edilerek enerji değerleri onaylanmıştır. TUV comfort DC Inverter Klimalar Teknik Tablosu A + Sertifikası S1ZMA/I09603 A + S1ZMA/I12603 Btu kapasitesi Btu/h Frekans/Voltaj Ph-V-Hz V~ 50 Hz, 1Ph V~ 50 Hz, 1Ph Nominal kapasite Btu/h 9000(4430~10980) (4820~14640) Soğutma W 820 (234~1158) 1095 (313~1547) Nominal akım A 3,75 (1,02~5,03) 5,01 (1,36~6,73) Nominal kapasite Btu/h 9500 (3450~11780) (3350~15500) Isıtma W 770 (193~1089) 1014 (254~1433) Nominal akım A 3,52 (1,84~4,73) 4,64 (1,10~6,23) Sezonsal soğutma verimlilik sınıfı A+ A+ SEER W/W 5,6 5,6 Ortalama ısıtma verimlilik sınıfı A A SCOP W/W 3,8 3,8 Nem alma kapasitesi L/h 1 1,2 Çekilen maks. akım A 9 11,5 İç ünite hava debisi (yüksek/orta/düşük hız) m 3 / h 650/560/ /560/450 İç ünite ses seviyesi (yüksek/orta/düşük hız/sessiz) db (A) 40/38/31 43/39/31 İç ünite Boyutlar GxDxY mm 800x188x x188x275 Net ağırlık kg Dış ünite hava akışı m 3 / h Dış ünite ses seviyesi db (A) Dış ünite Boyutlar GxDxY mm 780x250x x250x540 Net ağırlık kg Gaz cinsi R410A R410A Kompresör tipi Rotary Rotary Isıtma tipi Heat-Pump (ısıtma/soğutma) Heat-Pump (ısıtma/soğutma) Ortak özellikler 1 W standby özelliği Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre Cold catalyst filter Timer (Zaman ayarı) 0-24 saat arası Sleep (Uyku) konumu Self-diagnosis and auto-protection (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu) Auto restart function (Elektrik kesilmelerinde otomatik yeniden başlatma özelliği) Temp. compensation (Isı eşitleme sistemi) Refrigerant leak detector (Soğutucu gaz kaçağı tespiti) 12 grades indoor fan speeds (12 farklı iç ünite fan hızı) Turbo çalışma (Soğutmada) 5 grades outdoor speeds (5 farklı dış ünite fan hızı) Louver position memory function (Üfleme konum ayarı) Bio filtre High density filter (Yüksek yoğunluklu, çok gözenekli toz filtre) Low ambient cooling (Düşük ortam ısısında soğutma) Wide operation range (Geniş operasyon alanı) comfort DC Inverter Model Klimalar Intelligent anti cold air function (Akıllı anti-soğuk üfleme fonksiyonu) Emergency using function (Acil kullanım fonksiyonu) Uzaktan kumanda Kapalı mekân sıcaklık ayar aralığı 17~30 C Kompresörü koruyan 3 dakikalık gecikmeli çalışma Buz çözme özelliği Two-direction air vane tech. (İki yönlü üfleme tekniği) Otomatik dikey hava salınımı Otomatik ya da manuel hava dağıtımı Fan hızı ayarı Isıtma/Soğutma/Nem alma/fan/auto konumları Çalışma değerleri İç ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) 17 ~32 / 0~30 C, Dış ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) -15 ~50 / -15~30 C

12 Daha çok verim, Daha çok verim, TÜV Sertifikası Siemens klimalar, Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu TÜV tarafından test edilerek enerji değerleri onaylanmıştır. comfort DC Inverter Klimalar Teknik Tablosu A ++ S1ZMA/I18603 A + Sertifikası S1ZMA/I22603 Btu kapasitesi Btu/h Frekans/Voltaj Ph-V-Hz V~ 50 Hz, 1Ph V~ 50 Hz, 1Ph Nominal kapasite Btu/h (5425~20825) (7700~26410) Soğutma W 1581 (351~2216) 2000 (807~4555) Nominal akım A 7,23 (1,52~9,64) 9,15 (2,50~12,33) Nominal kapasite Btu/h (4860~21960) (8750~30000) Isıtma W 1507 (290~2157) 2030 (507~2865) Nominal akım A 6,89 (1,26~9,38) 9,29 (2,21~12,46) Sezonsal soğutma verimlilik sınıfı A++ A+ SEER W/W 6,4 5,9 Ortalama ısıtma verimlilik sınıfı A+ A SCOP W/W 4 4 Nem alma kapasitesi L/h 1,7 2,3 Çekilen maks. akım A 12,5 13,5 İç ünite hava debisi (yüksek/orta/düşük hız) m 3 / h 850/620/ /970/800 İç ünite ses seviyesi (yüksek/orta/düşük hız/sessiz) db (A) 44/34/30 50/47/40 İç ünite Boyutlar GxDxY mm 940x205x x235x315 Net ağırlık kg Dış ünite hava akışı m 3 / h Dış ünite ses seviyesi db (A) Dış ünite Boyutlar GxDxY mm 810x310x x320x700 Net ağırlık kg Gaz cinsi R410A R410A Kompresör tipi Rotary Rotary Isıtma tipi Heat-Pump (ısıtma/soğutma) Heat-Pump (ısıtma/soğutma) TUV Ortak özellikler 1 W standby özelliği Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre Cold catalyst filter Timer (Zaman ayarı) 0-24 saat arası Sleep (Uyku) konumu Self-diagnosis and auto-protection (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu) Auto restart function (Elektrik kesilmelerinde otomatik yeniden başlatma özelliği) Temp. compensation (Isı eşitleme sistemi) Refrigerant leak detector (Soğutucu gaz kaçağı tespiti) 12 grades indoor fan speeds (12 farklı iç ünite fan hızı) Turbo çalışma (Soğutmada) 5 grades outdoor speeds (5 farklı dış ünite fan hızı) Louver position memory function (Üfleme konum ayarı) Bio filtre High density filter (Yüksek yoğunluklu, çok gözenekli toz filtre) Low ambient cooling (Düşük ortam ısısında soğutma) Wide operation range (Geniş operasyon alanı) comfort DC Inverter Model Klimalar Intelligent anti cold air function (Akıllı anti-soğuk üfleme fonksiyonu) Emergency using function (Acil kullanım fonksiyonu) Uzaktan kumanda Kapalı mekân sıcaklık ayar aralığı 17~30 C Kompresörü koruyan 3 dakikalık gecikmeli çalışma Buz çözme özelliği Two-direction air vane tech. (İki yönlü üfleme tekniği) Otomatik dikey hava salınımı Otomatik ya da manuel hava dağıtımı Fan hızı ayarı Isıtma/Soğutma/Nem alma/fan/auto konumları Çalışma değerleri İç ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) 17 ~32 / 0~30 C, Dış ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) -15 ~50 / -15~30 C

13 Daha çok verim, Daha çok verim, TÜV Sertifikası Siemens klimalar, Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu TÜV tarafından test edilerek enerji değerleri onaylanmıştır. TUV Silent DC Inverter Klimalar Teknik Tablosu A ++ Sertifikası S1ZMA/I09908 S1ZMA/I12908 Btu kapasitesi Btu/h Frekans/Voltaj Ph-V-Hz V~ 50 Hz, 1Ph V~ 50 Hz, 1Ph Nominal kapasite Btu/h (2400~11000) (2500~14000) Soğutma W 860 (105~1240) 1080 (100~1580) Nominal akım A 3,80 (0,5~5,7) 4,80 (0,5~7,2) Nominal kapasite Btu/h (2400~12000) (2500~16000) Isıtma W 785 (160~1260) 1025 (180~1675) Nominal akım A 3,40 (0,7~5,7) 4,60 (0,8~7,7) Sezonsal soğutma verimlilik sınıfı A++ A++ SEER W/W 7,0 7,0 Ortalama ısıtma verimlilik sınıfı A+ A+ SCOP W/W 4,0 4,0 Nem alma kapasitesi L/h 1 1,2 Çekilen maks. akım A 9,5 9,5 İç ünite hava debisi (yüksek/orta/düşük hız) m 3 / h 495/420/ /480/335 İç ünite ses seviyesi (yüksek/orta/düşük hız/sessiz) db (A) 41,5x34x26,5 38,5x32x25,5 İç ünite Boyutlar GxDxY mm 722x187x x189x297 Net ağırlık kg 7.2 8,1 Dış ünite hava akışı m 3 / h Dış ünite ses seviyesi db (A) 54 54,5 Dış ünite Boyutlar GxDxY mm 810x310x x310x558 Net ağırlık kg Gaz cinsi R410A R410A Kompresör tipi Rotary Rotary Isıtma tipi Heat-Pump (ısıtma/soğutma) Heat-Pump (ısıtma/soğutma) A ++ Ortak özellikler 1 W standby özelliği Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre Cold catalyst filter Timer (Zaman ayarı) 0-24 saat arası Sleep (Uyku) konumu Self-diagnosis and auto-protection (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu) Auto restart function (Elektrik kesilmelerinde otomatik yeniden başlatma özelliği) Temp. compensation (Isı eşitleme sistemi) Refrigerant leak detector (Soğutucu gaz kaçağı tespiti) 12 grades indoor fan speeds (12 farklı iç ünite fan hızı) Turbo çalışma (soğutmada) 5 grades outdoor speeds (5 farklı dış ünite fan hızı) Louver position memory function (Üfleme konum ayarı) Folow-me (Takip et tuşu) Short cut function (Kısa yol özelliği) High density filter (Yüksek yoğunluklu, çok gözenekli toz filtre) Low ambient cooling (Düşük ortam ısısında Silent DC Inverter Model Klimalar soğutma) Wide operation range (Geniş operasyon alanı) Intelligent anti cold air function (Akıllı anti-soğuk üfleme fonksiyonu) Emergency using function (Acil kullanım fonksiyonu) İntegrated vertical louver (Entegre düşey klapeler) Self cleaning (Otomatik iç ünite temizleme özelliği) Uzaktan kumanda Kapalı mekân sıcaklık ayar aralığı 17~30 C Eco mod (Ekonomik mod) Mute operation (Sessiz çalışma) Kompresörü koruyan 3 dakikalık gecikmeli çalışma Buz çözme özelliği Two-direction air vane tech. (İki yönlü üfleme tekniği) Otomatik dikey hava salınımı Otomatik ya da manuel hava dağıtımı Fan hızı ayarı Isıtma/Soğutma/Nem alma/fan/auto konumları Çalışma değerleri İç ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi ) 17 ~32 / 0~30 C, Dış ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) -15 ~50 / -15~30 C

14 Daha çok verim, Daha çok verim, TÜV Sertifikası Siemens klimalar, Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu TÜV tarafından test edilerek enerji değerleri onaylanmıştır. Silent DC Inverter Klimalar Teknik Tablosu A ++ S1ZMA/I18908 A ++ Sertifikası S1ZMA/I24908 Btu kapasitesi Btu/h Frekans/Voltaj Ph-V-Hz V~ 50 Hz, 1Ph V~ 50 Hz, 1Ph Nominal kapasite Btu/h (3000~20500) (4800~26500) Soğutma W 1550 (130~2310) 2675 (230~2990) Nominal akım A 6,90 (0,6~10,6) 11,3 (1,1~13,7) Nominal kapasite Btu/h (3000~21500) (5500~28000) Isıtma W 1500 (205~2250) 2455 (330~2930) Nominal akım A 6,7 (0,9~10,3) 10,4 (1,5~13,4) Sezonsal soğutma verimlilik sınıfı A++ A++ SEER W/W 7,2 6,1 Ortalama ısıtma verimlilik sınıfı A+ A+ SCOP W/W 4,0 4,0 Nem alma kapasitesi L/h 1,8 1,8 Çekilen maks. akım A 11,5 16,5 İç ünite hava debisi (yüksek/orta/düşük hız) m 3 / h 705/515/ /790/620 İç ünite ses seviyesi (yüksek/orta/düşük hız/sessiz) db (A) 42,5x34,5x26,5 48x40x32,5 İç ünite Boyutlar GxDxY mm 965x215x x226x335 Net ağırlık kg 10,4 12,9 Dış ünite hava akışı m 3 / h Dış ünite ses seviyesi db (A) 55,5 60 Dış ünite Boyutlar GxDxY mm 810x310x x320x770 Net ağırlık kg Gaz cinsi R410A R410A Kompresör tipi Rotary Rotary Isıtma tipi Heat-Pump (ısıtma/soğutma) Heat-Pump (ısıtma/soğutma) TUV Ortak özellikler 1 W standby özelliği Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre Cold catalyst filter Timer (Zaman ayarı) 0-24 saat arası Sleep (Uyku) konumu Self-diagnosis and auto-protection (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu) Auto restart function (Elektrik kesilmelerinde otomatik yeniden başlatma özelliği) Temp. compensation (Isı eşitleme sistemi) Refrigerant leak detector (Soğutucu gaz kaçağı tespiti) 12 grades indoor fan speeds (12 farklı iç ünite fan hızı) Turbo çalışma (soğutmada) 5 grades outdoor speeds (5 farklı dış ünite fan hızı) Louver position memory function (Üfleme konum ayarı) Folow-me (Takip et tuşu) Short cut function (Kısa yol özelliği) High density filter (Yüksek yoğunluklu, çok gözenekli toz filtre) Low ambient cooling (Düşük ortam ısısında soğutma) Wide operation range (Geniş operasyon alanı) Intelligent anti cold air Silent DC Inverter Model Klimalar function (Akıllı anti-soğuk üfleme fonksiyonu) Emergency using function (Acil kullanım fonksiyonu) İntegrated vertical louver (Entegre düşey klapeler) Self cleaning (Otomatik iç ünite temizleme özelliği) Uzaktan kumanda Kapalı mekân sıcaklık ayar aralığı 17~30 C Eco mod (Ekonomik mod) Mute operation (Sessiz çalışma) Kompresörü koruyan 3 dakikalık gecikmeli çalışma Buz çözme özelliği Two-direction air vane tech. (İki yönlü üfleme tekniği) Otomatik dikey hava salınımı Otomatik ya da manuel hava dağıtımı Fan hızı ayarı Isıtma/Soğutma/Nem alma/fan/auto konumları Çalışma değerleri İç ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi ) 17 ~32 / 0~30 C, Dış ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) -15 ~50 / -15~30 C

15 Daha çok verim, Daha çok verim, Daha çok verim, TÜV Sertifikası Siemens klimalar, Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu TÜV tarafından test edilerek enerji değerleri onaylanmıştır. TUV Cool Inverter Klimalar Teknik Tablosu A ++ Sertifikası Soğutma Isıtma Sezonsal soğutma Ortalama ısıtma S1ZMA/I09911 S1ZMA/I12911 S1ZMA/I18911 Btu kapasitesi Btu/h Frekans/Voltaj Ph-V-Hz V~ 50 Hz, 1Ph V~ 50 Hz, 1Ph V~ 50 Hz, 1Ph Nominal kapasite Btu/h 9500 (2500~12000) (2500~14000) (3000~20500) W 867 (130~1355) 1095 (130~1580) 1461 (130~2310) Nominal akım A 3,77 (0,6~8,2) 4,76 (0,6~7,2) 6,68 (0,6~10,6) Nominal kapasite Btu/h (2500~13500) (2500~16000) (3000~21500) W 808 (150~1415) 1114 (160~1675) 1698 (210~2250) Nominal akım A 3,51 (0,7~6,5) 4,84 (0,7~7,7) 7,76 (1,0~10,3) verimlilik sınıfı A++ A++ A++ SEER W/W 6,5 6,4 7,4 verimlilik sınıfı A+ A+ A+ SCOP W/W 4,0 4,0 4,0 Nem alma kapasitesi L/h 1 1,2 1,8 Çekilen maks. akım A ,5 İç ünite hava debisi (yüksek/orta/düşük hız) m 3 / h 490/430/ /440/ /610/510 İç ünite ses seviyesi (yüksek/orta/düşük hız/sessiz) db (A) 39x31x24x21 39x31x24x21 44x39x34x23 İç ünite Boyutlar GxDxY mm 770x200x x204x x230x326 Net ağırlık kg 7.2 8,5 11,4 Dış ünite hava akışı m 3 / h Dış ünite ses seviyesi db (A) ,5 Dış ünite Boyutlar GxDxY mm 810x310x x310x x310x558 Net ağırlık kg 30 30,5 36 Gaz cinsi R410A R410A R410A Kompresör tipi Rotary Rotary Rotary Isıtma tipi Heat-Pump (ısıtma/soğutma) A ++ Heat-Pump (ısıtma/soğutma) A ++ Heat-Pump (ısıtma/soğutma) Ortak özellikler 1 W standby özelliği Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre Cold catalyst filter Timer (Zaman ayarı) 0-24 saat arası Sleep (Uyku) konumu Self-diagnosis and auto-protection (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu) Auto restart function (Elektrik kesilmelerinde otomatik yeniden başlatma özelliği) Temp. compensation (Isı eşitleme sistemi) Refrigerant leak detector (Soğutucu gaz kaçağı tespiti) 12 grades indoor fan speeds (12 farklı iç ünite fan hızı) WI-FI kontrol Turbo çalışma (Soğutmada) Louver position memory function (Üfleme konum ayarı) 5 grades outdoor speeds (5 farklı dış ünite fan hızı) Folow-me (Takip et tuşu) Low ambient cooling (Düşük ortam ısısında soğutma) Wide operation range (Geniş operasyon alanı) Cool Inverter Model Klimalar Intelligent anti cold air function (Akıllı anti-soğuk üfleme fonksiyonu) High density filter (Yüksek yoğunluklu, çok gözenekli toz filtre) Self cleaning (Otomatik iç ünite temizleme özelliği) Uzaktan kumanda Kapalı mekân sıcaklık ayar aralığı 17~30 C Short cut function (Kısa yol özelliği) Eco mod (Ekonomik mod) İntegrated vertical louver (Entegre düşey klapeler) Mute operation (Sessiz çalışma) Kompresörü koruyan 3 dakikalık gecikmeli çalışma Buz çözme özelliği Two-direction air vane tech. (İki yönlü üfleme tekniği) Otomatik dikey hava salınımı Otomatik ya da manuel hava dağıtımı Fan hızı ayarı Isıtma/Soğutma/Nem alma/fan/auto konumları Çalışma değerleri İç ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) 17 ~32 / 0~30 C Dış ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) -15 ~50 / -20~30 C

16 Daha çok verim, Daha çok verim, TÜV Sertifikası Siemens klimalar, Almanya merkezli bağımsız test kuruluşu TÜV tarafından test edilerek enerji değerleri onaylanmıştır. Legend DC Inverter Klimalar Teknik Tablosu A +++ S1ZMA/I09912 A +++ Sertifikası S1ZMA/I12912 Btu kapasitesi Btu/h Frekans/Voltaj Ph-V-Hz V~ 50 Hz, 1Ph V~ 50 Hz, 1Ph Nominal kapasite Btu/h 9000 (4700~12600) (4633~13757) Soğutma W 586 (95~1840) 879 (96~1955) Nominal akım A 2,5 (0,41~8) 3,8 (0,44~8,5 ) Nominal kapasite Btu/h (3100~13775) (3111~14715) Isıtma W 610 (154~2050) 977 (159~2050) Nominal akım A 2,7 (0,67~9) 4,2 (0,73~9) Sezonsal soğutma verimlilik sınıfı A+++ A+++ SEER W/W 9,0 8,5 Ortalama ısıtma verimlilik sınıfı A++ A++ SCOP W/W 4,6 4,6 Nem alma kapasitesi L/h 1 1,2 Çekilen maks. akım A 9,5 9,5 İç ünite hava debisi (yüksek/orta/düşük hız) m 3 / h 650x580x x600x530 İç ünite ses seviyesi (yüksek/orta/düşük hız/sessiz) db (A) 40/34/28/22 40/36/29/23 İç ünite Boyutlar GxDxY mm 1045x158x x158x305 Net ağırlık kg Dış ünite hava akışı m 3 / h Dış ünite ses seviyesi db (A) Dış ünite Boyutlar GxDxY mm 810x310x x310x558 Net ağırlık kg Gaz cinsi R410A R410A Kompresör tipi Rotary Rotary Isıtma tipi Heat-Pump (ısıtma/soğutma) Heat-Pump (ısıtma/soğutma) TUV Ortak özellikler 1 W standby özelliği Çıkarılıp yıkanabilir ön filtre Cold catalyst filter Timer (Zaman ayarı) 0-24 saat arası Sleep (Uyku) konumu Self-diagnosis and autoprotection (Hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu) Auto restart function (Elektrik kesilmelerinde otomatik yeniden başlatma özelliği) Temp. compensation (Isı eşitleme sistemi) Refrigerant leak detector (Soğutucu gaz kaçağı tespiti) 12 grades indoor fan speeds (12 farklı iç ünite fan hızı) Louver position memory function (Üfleme konum ayarı) Turbo çalışma (Soğutmada) 5 grades outdoor speeds (5 farklı dış ünite fan hızı) Silence (Sessiz) 3D Airlow (3D hava akışı) İyonizer Low ambient cooling (Düşük ortam ısısında soğutma) Wide operation range (Geniş operasyon alanı) Legend DC Inverter Model Klimalar Intelligent anti cold air function (Akıllı anti-soğuk üfleme fonksiyonu) Emergency using function (Acil kullanım fonksiyonu) Folow-me (Takip et tuşu) Self cleaning (Otomatik iç ünite temizleme özelliği) 8 derece sağlık tuşu Golden fin (İç ve dış ünitede mevcuttur) Intelligent eye detector (Akıllı göz sensörü) Uzaktan kumanda Kapalı mekân sıcaklık ayar aralığı 17~30 C Kompresörü koruyan 3 dakikalık gecikmeli çalışma Buz çözme özelliği Two-direction air vane tech. (İki yönlü üfleme tekniği) Otomatik dikey hava salınımı Otomatik ya da manuel hava dağıtımı Fan hızı ayarı Isıtma/Soğutma/Nem alma/fan/auto konumları Çalışma değerleri İç ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) 17 ~32 / 0~30 C, Dış ünite (soğutma işletimi/ısıtma işletimi) -15 ~50 / -15~30 C

17

18 Siemens klimalarla derin bir nefes al n! Siemens klimalar size stresten ve yo un şehir hayat ndan ar nm ş bir havay soluman n mutlulu unu sunuyor! Split klimalar İngilizce bir kelime olan split in Türkçe karşılığı ayrık tır. İklimlendirme ürünlerinde, özellikle klima modellerinde Türkçe karşılığıysa bir dış ve bir iç üniteden oluşan klima modelleridir. Başka bir deyişle, bir iç ve bir dış üniteden oluşan klima modellerine mono split, bir dış ve birden fazla (çoklu) iç üniteden oluşan modellereyse multi split denir; 1+2, 1+3, 1+4 gibi. Split klimalar çok amaçlı kullanım için tasarlanmıştır: Yazın havayı soğutmak Kışın havayı ısıtmak Yüksek nemli havanın nemini almak Havayı temizlemek Heat-Pump İngilizce bir kelime olan Heat- Pump ın Türkçe karşılığı, ısı pompası dır. Bu özellik sayesinde split klimalar ısıtma konumunda elektrik enerjisi kullanarak ısı üretilmesi yerine, dış ortamda bulunan ısıyı emerek ve iç ortama taşıyarak mekânı ısıtır. Böylece gereksiz enerji harcanmadan ortamın ısınması sağlanır. Heat-Pump özelliği sayesinde yalnızca iç ve dış ünite içinde bulunan fan motorları ve gazın dolaşımını sağlayan kompresör (motor) için elektrik harcanmış olur. Heat-Pump la mükemmel ısıtma Isıtma konumu (Heat) işleyişi: Bu konumda klima, elektrik enerjisini direkt olarak kullanmak yerine, dış üniteden geçen gazı yoğuşturarak ve buharlaştırarak geçirir. Buharlaşan gaz iç üniteye geldiğinde yoğuşarak (sıvı hale gelerek) dış ortamdan emmiş olduğu ısıyı fan ve evaporatör yardımıyla ısıtılması gereken ortama bırakır. Isıtma (Heat) modunu kullanıyorsanız, ısıyı C arasında ayarlamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede hem ortamın aşırı ısınması engellenecek hem de enerji tasarrufu sağlanacaktır. Heat-Pump lı soğutma Soğutma konumu (Cool) işleyişi: Bu çalışma sistemi, yukarıda yazılı olan ısıtma konumunun ters işleyişidir. İç ünite içinden geçen gaz, evaporatör ve fanın çalışma sistemleri sayesinde ortamda bulunan ısıyı emerek buharlaşır ve bakır boru yardımıyla dış üniteye geldiğinde yoğuşarak iç mekândan emilen ısıyı dışarıya atar. Böylece iç mekân soğutulmuş olur. Soğutma konumunu kullanıyorsanız soğutmayı C arasında ayarlamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede hem ortamın aşırı soğuması engellenecek hem de enerji tasarrufu sağlanacaktır.

19 Inverter klima çalışma prensibi Klima evdeki en fazla elektrik tüketen cihazlardan biridir. Evinizde klima kullanmak istediğinizde, haliyle sessiz çalışan ve az elektrik harcayan bir model istersiniz. İşte bu noktada inverter teknolojisi devreye girer. Isı ayar örneğinden hareketle açıklamak gerekirse inverter olmayan bir klimada ısıyı 25 C ye ayarlarsanız klima soğutmaya başlar ve bir süre sonra oda ısısı 25 C nin altına düşer düşmez otomatik olarak kendisini kapar. Oda ısısı 25 C nin üzerine yükselince tekrar çalışmaya başlar. Böylelikle klima, ayarlanan 25 C nin altına düşüp üstüne çıktıkça klima devreye girip çıkmaya devam eder ve ciddi bir elektrik harcaması gerçekleşir. Bunun yanı sıra kompresörün devreye girip çıkması sırasında çıkan sesler rahatsız edici bir hal alır. Inverter model klimalardaysa ayarlanan oda ısısını sabit tutabilmek için kompresörün devamlı devreye girip çıkmasına gerek kalmaz. Dış ünitenin içindeki kompresör, soğutucu gazın sıkıştırılma hızını değiştirerek ayarlanan ısıyı sabit tutabilir. Bu, kompresörün içindeki motorun dönüş hızı değiştirilerek sağlanır. Motorun dönüş hızı kontrolü geniş bir aralıkta gerilimin frekansıyla oynanarak gerçekleştirildiğinden, inverter kontrollü klima modelleri sadece enerjiyi verimli kullanmak ve sessiz çalışmakla kalmaz, çok hassas bir ısı kontrolünü de garantiler. Klasik klimalarla inverter klimalar arasındaki fark Başlang ç s s Düşük enerji tüketimi Düşük ses yi-ayarl s kontrolü Klasik klimalar Önceden ayarlanm ş s Inverter klimalar Super DC Inverter modellerin çalışma prensibi Super DC Inverter modellerde tüm motorlar, İç ünite fan motoru Dış ünite fan motoru ve kompresör motoru Mükemmel performans gösteren ve son derece sessiz çalışan, fırçasız doğru akım motorlarıdır. Soğutma performansı: 4,21 Isıtma performansı: COP 4,38 İç ünite DC fan motor DC Inverter kompresör Dış ünite DC fan motor

20 Inverter prensibi Inverter prensibiyle çalışan klima sistemlerinde, ısıtma ve soğutma performansları, kompresörün rotasyon hızı kontrol edilerek odadaki ısı talebine göre serbestçe ayarlanabilir. Ancak inverter olmayan klima sistemlerinde kompresörün rotasyon hızı şebeke geriliminin frekansıyla sabitlendiğinden böyle bir ayarlama mümkün değildir. Neden Siemens Super DC Inverter? Super DC Inverter lardan birini seçmek için 3 ayrı nedeniniz var: 1. neden: tasarrufu de yüksek verimlilik Siemens Super DC Inverter modelleriyle enerjiden ve paradan ciddi oranlarda tasarruf edersiniz. Tüm DC Inverter modelleri A sınıfı olup 9000/12000 BTU lu Super DC Inverter modeller, A+ enerji performansı şartlarını karşılamaktadır. Siemens Super DC Inverter* A- sınıfı: EER 5,01 A sınıfı: EER 3,20 A+ A 2. neden: Daha fazla konfor Stabil performanslı çalışmada Siemens Super DC Inverter, en kısa sürede kullanıcının kendini konforlu hissedebileceği oda ısısına ulaşır. a. Ayarlanan ısıya en kısa sürede ulaşır. b. Ayarlanan ısıya ulaşıldıktan sonra asgari salınımlarla bu ısı sabit tutulur. oday çok daha k sa sürede so utur/ s t r konforlu serin de il klasik klimalar inverter klimalar çok serin küçük s farkl l so utma s ras nda * S1ZMA/I09910 model için geçerlidir.

Temel ürün bilgileri Klima

Temel ürün bilgileri Klima KLIMALAR Bosch klimalar, bağımsız Alman test kuruluşu TÜV tarafından test edilmiş ve enerji değerleri onaylanmıştır. TÜV sertifikası TÜV SÜD (Technischer Überwachungs Verein) Almanya da teknik muayene,

Detaylı

İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ. Klimalar

İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ. Klimalar Klimalar ELEGNT YENİ NESİL INVERTER Serisi Duvar Tipi Split Klimalar 7 Yıl Garanti Yeni Nesil Inverter Yüksek Verime Sahip R410 Gazlı Yeni Sezonsal Verimlilik Standartlarına Göre Soğutmada ve Isıtmada

Detaylı

İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ. Klimalar

İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ. Klimalar Klimalar ELEGNT YENİ NESİL INVERTER Serisi Duvar Tipi Split Klimalar Yeni Nesil Inverter Yüksek Verime Sahip R410 Gazlı Yeni Sezonsal Verimlilik Standartlarına Göre Soğutmada + ve Isıtmada Enerji Sınıfı

Detaylı

EcoWave DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA

EcoWave DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA EcoWave DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA Doğadan Gelen Esinti... İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ TERMODİNAMİK İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ Doğadan Gelen Esinti... İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ Çevre Dostu Enerji Tasarruflu Akıllı

Detaylı

İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ. Klimalar

İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ. Klimalar İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ Klimalar İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ ELEGNT YENİ NESİL INVERTER Serisi Duvar Tipi Split Klimalar 7 Yıl Garanti Yeni Nesil Inverter Yüksek Verime Sahip R410 Gazlı Yeni Sezonsal Verimlilik

Detaylı

Yeni enerji yönetmeliğine uygun Bosch Inverter klimalar, her mevsim dilediğiniz havayı sunar.

Yeni enerji yönetmeliğine uygun Bosch Inverter klimalar, her mevsim dilediğiniz havayı sunar. Yeni enerji yönetmeliğine uygun Bosch Inverter klimalar, her mevsim dilediğiniz havayı sunar. Bosch Klimalar 2015 www.bosch-home.com/tr Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler.

Detaylı

PROFİLO KLİMALAR İLE EVİNİZİN HAVASI SİZ NASIL İSTERSENİZ ÖYLE!

PROFİLO KLİMALAR İLE EVİNİZİN HAVASI SİZ NASIL İSTERSENİZ ÖYLE! PROFİLO KLİMALAR İLE EVİNİZİN HAVASI SİZ NASIL İSTERSENİZ ÖYLE! KLİMALARDA ENERJİ VERİMLİLİK KRİTERLERİ YENİDEN BELİRLENDİ. Klimalarda enerji verimliliği yeniden tanımlanıyor. Pazarda yer alan on-off çalışma

Detaylı

İÇ ÜNİTE FTXB25A FTXB35A FTXB50A DIŞ ÜNİTE RXB25A RXB35A RXB50A RXB60A

İÇ ÜNİTE FTXB25A FTXB35A FTXB50A DIŞ ÜNİTE RXB25A RXB35A RXB50A RXB60A İÇ ÜNİTE FTXB25 FTXB35 FTXB50 FTXB60 Kapasitesi BTU 1,20 / 2,50 / 3,20 4.000 / 8.500 / 10.900 1,30 / 3,53 / 3,80 4.400 / 12.000 / 12.900 1,88 / 5.45 / 6.20 6.400 / 18.600 / 21.200 2,00 / 6,21 / 6,50 6.800

Detaylı

DemirDöküm A Serisi Duvar Tipi Split Klima

DemirDöküm A Serisi Duvar Tipi Split Klima DemirDöküm A Serisi Duvar Tipi Split Klima Satış Sonrası Hizmetler Yöneticiliği 1 08/2008 Rev 0 İÇİNDEKİLER 1. TEKNİK ÖZELLİK TABLOSU...3 2. ÇALIŞMA FONKSİYONLARI...4 2.1. Otomatik Çalışma Konumu... 4

Detaylı

65% ENERJİ TASARRUFU

65% ENERJİ TASARRUFU SICKLR BEKLEMiYORS, SiZ DE BEKLEMEYiN. 4 8 ST T E S E R i NL i Ğ E K V U Ş U N. Klimanızın montajı için günlerce beklemeyin. Hotpoint Inventer klimalar ile 48 saatte serinliğe kavuşun. 65% ENERJİ TSRRUFU

Detaylı

BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR

BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR TEKNOLOJİ Geniş Üfleme Ağzı Estetik Dizayn Düşük Ses Seviyesi Hava Üfleme Kontrolü Otomatik Yükseklik Ayarı Daha uzak atış mesafesi Ölü hacim bırakmama Homojen ısı dağılımı

Detaylı

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın.

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch Klimalar 2013 www.bosch-home.com/tr BoschHomeTurkiye Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler. Bosch un sürdürülebilir,

Detaylı

AIRFEL TİCARİ KLİMALAR. www.airfel.com.tr

AIRFEL TİCARİ KLİMALAR. www.airfel.com.tr www.airfel.com.tr IRFEL TİRİ KLİMLR Salon Tipi Turbo fonksiyonu ile hızlı ısıtma soğutma rıza teşhis sistemi ile daha hızlı servis hizmeti Uzun üfleme mesafesi Dört yöne otomatik hava yönlendirme Otomatik

Detaylı

KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU

KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Lütfen cihazı çalıştırmadan önce bu kullanım klavuzunu dikkatlice okuyunuz. İÇİNDEKİLER Uzaktan kumanda tanıtımı

Detaylı

VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Çoklu klima sistemleri

VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Çoklu klima sistemleri VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Free Joint DC Inverter Viessmann İle tek dış üniteye 5 adede kadar iç ünite kombinasyonu yapabilir, değişken debili soğutucu akışkan teknolojisi ile bireysel iklimlendirmenin

Detaylı

Evinizde yazlar serin kışlar ılık geçsin istedik.

Evinizde yazlar serin kışlar ılık geçsin istedik. Evinizde yazlar serin kışlar ılık geçsin istedik. Bosch Klimalar 2017 www.bosch-home.com.tr 2 Klimalar TÜV sertifikası 3 Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler. Bosch un

Detaylı

J.1.SPLİT KLİMANIN ANA PARÇALARI VE GÖREVLERİ

J.1.SPLİT KLİMANIN ANA PARÇALARI VE GÖREVLERİ J.KLİMALAR Günümüzde pek çok insanın yaşamının önemli bir bölümü kapalı mekanlarda geçmektedir. Bu mekanlar gerek hacim, gerekse barındırdıkları insan sayısı olarak büyük boyutlara ulaşmışlardır. Fuar,

Detaylı

Siz serinlerken dünya ısınmasın. Bosch Klimalar 2011

Siz serinlerken dünya ısınmasın. Bosch Klimalar 2011 Siz serinlerken dünya ısınmasın. Bosch Klimalar 2011 Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler. Bosch un sürdürülebilir, verimli, estetik, ekonomik ve kullanışlı ev aletleri

Detaylı

YENİ ÜRÜN YÜKSEK TASARRUF ÜSTÜN KONFORLA BULUŞTU; CARRIER XPOWER FRESH DUVAR TİPİ INVERTER KLİMA

YENİ ÜRÜN YÜKSEK TASARRUF ÜSTÜN KONFORLA BULUŞTU; CARRIER XPOWER FRESH DUVAR TİPİ INVERTER KLİMA Hava Koşullandırma Sayı 45 / Eylül 2017 Haber Aralık Bülteni 2016 // Sayı 91 42 YENİ ÜRÜN turn to the experts YÜKSEK TASARRUF ÜSTÜN KONFORLA BULUŞTU; CARRIER XPOWER FRESH DUVAR TİPİ INVERTER KLİMA Alarko

Detaylı

Bosch Multi ve Ticari Split Klimalar

Bosch Multi ve Ticari Split Klimalar Bosch Multi ve Ticari Split Klimalar Bosch Multi Split Klimalar Bosch Ticari Split Klimalar Ticari Split Kaset Tipi Ticari Split Gizli Tavan Tipi Ticari Split Salon Tipi 04 10 12 16 20 Bosch un eşsiz kalite

Detaylı

Bosch Multi ve Ticari Split Klimalar. Bosch_Multi_Klimalar_Katalog_ indd 1

Bosch Multi ve Ticari Split Klimalar. Bosch_Multi_Klimalar_Katalog_ indd 1 Bosch Multi ve Ticari Split Klimalar Bosch_Multi_Klimalar_Katalog_23012017.indd 1 19.6.2017 19:01:05 Bosch Multi Split Klimalar 04 Bosch Ticari Split Klimalar 10 Ticari Split Kaset Tipi 12 Ticari Split

Detaylı

2012 SAMSUNG KLİMALAR

2012 SAMSUNG KLİMALAR 2012 SAMSUNG KLİMALAR Kaliteli Bir Yasam için Akıllı Çözümler samsung.com.tr facebook.com/samsungtürkiye Samsung Smart Klimalar Samsung Beyaz ailesinin yeni smart klimaları farklı mekanlara uygun sık

Detaylı

MİDEA ISI POMPASI-HAVUZ /SPA SU ISITMA

MİDEA ISI POMPASI-HAVUZ /SPA SU ISITMA MİDEA ISI POMPASI-HAVUZ /SPA SU ISITMA Bireysel ve Ticari Tipler üzme Havuzu için Isıtma ve Soğutma Suyu sağlar. Kapasite Durumu 6 kw: 40m³ 8 kw: 50m³ BİREYSEL HAVUZ/SPA ISI POMPASI 12kW: 60~85m³ 14kW:

Detaylı

Siz serinlerken dünya ısınmasın. Bosch Klimalar 2010-2011

Siz serinlerken dünya ısınmasın. Bosch Klimalar 2010-2011 Siz serinlerken dünya ısınmasın. Bosch Klimalar 2010-2011 Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler. Bosch un sürdürülebilir, verimli, estetik, ekonomik ve kullanışlı ev aletleri

Detaylı

Daiseikai SKVR. Bir Klimadan Daha Fazlası. 10 Kat Aktif Temizleme, Çifte Ferahlık

Daiseikai SKVR. Bir Klimadan Daha Fazlası. 10 Kat Aktif Temizleme, Çifte Ferahlık Daiseikai SKVR Bir Klimadan Daha Fazlası 10 Kat Aktif Temizleme, Çifte Ferahlık Toshiba nın üstün filtreleme teknolojisi vsayesinde siz ve sevdikleriniz havadan gelen virüs, bakteri ve diğer kirleticilerden

Detaylı

TermoGreen DUVAR TİPİ İNVERTER SPLİT KLİMA

TermoGreen DUVAR TİPİ İNVERTER SPLİT KLİMA Daha Az Enerji Daha Yüksek Konfor INVERTER... TermoGreen DUVAR TİPİ İNVERTER SPLİT KLİMA İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ Inverter Klima Nedir? Inverter klima, alternatif akımı doğru akıma çeviren bir AC-DC çeviricisi

Detaylı

GENERAL ELECTRIC KLİMA TEKNİK ÖZELLİKLERİ

GENERAL ELECTRIC KLİMA TEKNİK ÖZELLİKLERİ GENERAL ELECTRIC KLİMA TEKNİK ÖZELLİKLERİ Duvar Tipi Klimalar Duvar Tipi Ürün Gamı TİPİ MODEL MODEL NO DUVAR DUVAR DUVAR DUVAR DUVAR DUVAR Tek li Split Tek li Split Tek li Split Tek li Split M ulti Split

Detaylı

Multi Inverter Klimalar

Multi Inverter Klimalar Multi Inverter Klimalar Yeniliği aşkla tasarlar R410A Çevreci gaz Inverter klimalar, kullandıkları R410A gazı sayesinde çevreye duyarlıdır. Multi Inverter Sistem Klimaları Multi Inverter Sistem Klimaları

Detaylı

Özlenen serinlik, keyif veren konfor...

Özlenen serinlik, keyif veren konfor... Özlenen serinlik, keyif veren konfor... Genel Katalog Kaset Tipi Klimalar Kapasite Aralığı Soğutma Kapasitesi : 18.000 48.000 Btu/h Isıtma Kapasitesi : 20.000 52.000 Btu/h İç ünite Dış ünite Özellikleri

Detaylı

Galanz KUDO P15 www.galanzturkiye.com info@galanzturkiye.com

Galanz KUDO P15 www.galanzturkiye.com info@galanzturkiye.com Galanz KLima KUDO P15 www.galanzturkiye.com info@galanzturkiye.com Japon dizayn ve teknolojisi ile üretilmiş çevre dostu klimalar artık Türkiye de KALİTE HER ZAMAN PAHALI DEĞİLDİR Dünyanın 4. Büyük fabrikası

Detaylı

Yüksek Tasarruf Üstün Konforla Buluştu... turn to the experts

Yüksek Tasarruf Üstün Konforla Buluştu... turn to the experts turn to the experts Yüksek Tasarruf Üstün Konforla Buluştu... Etrafınızdaki dünyayı geliştiriyoruz. İç mekanda yaşanılan konforu; ürün ve hizmetlerimizle geliştirirken aynı zamanda insanların yaşam kalitelerini

Detaylı

emura DAIKIN EMURA. FORM. İŞLEV. YENİDEN TANIMLANDI EMURA www.isisan.com 01

emura DAIKIN EMURA. FORM. İŞLEV. YENİDEN TANIMLANDI EMURA www.isisan.com 01 emura DAIKIN EMURA. FORM. İŞLEV. YENİDEN TANIMLANDI EMURA www.isisan.com 01 TÜM YIL BOYUNCA KESİNTİSİZ KONFOR. Yeni Daikin Emura duvar tipi klima ünitesi, mühendislik harikası ileri teknolojinin, simgesel

Detaylı

KABLOLU KUMANDA Kullanıcı Kılavuzu

KABLOLU KUMANDA Kullanıcı Kılavuzu KABLOLU KUMANDA Kullanıcı Kılavuzu 6 720 868 66 (2016/11) TR Klimamızı satın aldığınız için teşekkür ederiz. Klimanızı kullanmadan önce lütfen bu kullanıcı kılavuzunu dikkatlice okuyun. Kablolu Kumandanın

Detaylı

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HAKAN ÇETİNSAYA İYİ KLİNİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HAKAN ÇETİNSAYA İYİ KLİNİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ T.C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ HAKAN ÇETİNSAYA İYİ KLİNİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Sayı : / 013 Konu : Teklif Mektubu Hakkında Merkezimizin ihtiyacı olan aşağıda cins ve miktarları belirtilen malzemelere

Detaylı

DUVAR ve SALON TİPİ KLİMALAR

DUVAR ve SALON TİPİ KLİMALAR DUVAR ve SALON TİPİ KLİMALAR DUVAR VE SALON TİPİ KLİMALAR 1 GÜVENİLİR ve TEKNOLOJİK KOMPONENTLER Estetik ve Şık Tasarım Entegre püskürtme kalıplama yöntemi ile üretilen düz ve pürüzsüz yüzeye sahip panel

Detaylı

DUVAR ve SALON TİPİ KLİMALAR

DUVAR ve SALON TİPİ KLİMALAR DUVAR ve SALON TİPİ KLİMALAR GÜVENİLİR ve TEKNOLOJİK KOMPONENTLER Panel Entegre püskürtme kalıplama yöntemi ile üretilen düz ve pürüzsüz yüzeye sahip panel Yivli Bakır Boru Motor Düzgün başlatma ve hız

Detaylı

E.C.A. Klimalarda Akıllı Klima Kiti I le Uzaktan Erişim I mkanı

E.C.A. Klimalarda Akıllı Klima Kiti I le Uzaktan Erişim I mkanı Duvar Tipi Klimalar E.C.A. Klimalarda Akıllı Klima Kiti I le Uzaktan Erişim I mkanı E.C.A. nın akıllı klima kiti, cep telefonunuz ile uzaktan evinizi istediğiniz dereceye ayarlamanıza ve bu sayede daha

Detaylı

Birebir Ticari Tip Klimalar

Birebir Ticari Tip Klimalar Birebir Ticari Tip Klimalar 1 BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR Birebir Kaset Tipi Klimalar 2 3 Birebir Kaset Tipi Klimalar Birebir Kaset Tipi Klimalar Teknoloji Estetik dizayn Düşük ses seviyesi Hava üfleme

Detaylı

3 Aşamalı Benzersiz Hava Filtreleme Sistemi = + SASA BIO Enzyme COFFEE FİLTRE VITAMIN C. Gingko SUPER ZEOLITE

3 Aşamalı Benzersiz Hava Filtreleme Sistemi = + SASA BIO Enzyme COFFEE FİLTRE VITAMIN C. Gingko SUPER ZEOLITE 3 Aşamalı Benzersiz Hava Filtreleme Sistemi = + COFFEE FİLTRE VITAMIN C SUPER ZEOLITE SASA BIO Enzyme Gingko Gerçek Temiz Hava Ön Filtre DİKKAT! Pazarda bazı firmalar ön filtreleme işlemini BioFiltre olarak

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULGURCU Prof. Dr. Cemal OKUYAN 25-27 MAYIS 2012 ÇANKIRI

Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULGURCU Prof. Dr. Cemal OKUYAN 25-27 MAYIS 2012 ÇANKIRI Yrd. Doç. Dr. Hüseyin BULGURCU Prof. Dr. Cemal OKUYAN 25-27 MAYIS 2012 ÇANKIRI 1 1. Ev tipi soğutma 2. Ticari tip soğutma 3. Endüstriyel soğutma 2 1. Bireysel iklimlendirme (Split, paket, vb.) 2. Ticari

Detaylı

PAM ve PWM, başarılı bir kombinasyon

PAM ve PWM, başarılı bir kombinasyon Konforla Tanışın Etrafınızdaki dünyayı geliştiriyoruz. İç mekanda yaşanılan konforu; ürün ve hizmetlerimizle geliştirirken aynı zamanda insanların yaşam kalitelerini de yükseltiyoruz. Söz konusu çevre

Detaylı

MIDEA TRİ-THERMAL ISI POMPASI TEKNİK KILAVUZ- 2014

MIDEA TRİ-THERMAL ISI POMPASI TEKNİK KILAVUZ- 2014 MIDEA TRİ-THERMAL ISI POMPASI TEKNİK KILAVUZ- 2014 Modern Klima Isı Pompası Teknik Yayınlar 2014/5 MCAC-RTSM-2014-1 Tri-Thermal İçindekiler 1. Bölüm Genel Bilgiler... 1 2. Bölüm Teknik Özellikler ve Performans...

Detaylı

Birebir Ticari Tip Klimalar

Birebir Ticari Tip Klimalar Birebir Ticari Tip Klimalar 1 BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR Birebir Kaset Tipi Klimalar 2 3 Birebir Kaset Tipi Klimalar Birebir Kaset Tipi Klimalar Teknoloji Estetik dizayn Düşük ses seviyesi Hava üfleme

Detaylı

Mitsubishi Klima Özellikleri

Mitsubishi Klima Özellikleri Mitsubishi Klima Özellikleri Mitsubishi klimalar, havayı doğal de kötü enzim kirli Doğal kokulardan bakteriler havayı filtresiyle bir ortadan mekanizma emerek arındıran, kaldırılır, bakterileri sterilize

Detaylı

KOMPLE ÇÖZÜM ÇEVRE DOSTU ESNEK ÇÖZÜM. Tekli Uygulama. İkili Uygulama. Montaj Kolaylığı

KOMPLE ÇÖZÜM ÇEVRE DOSTU ESNEK ÇÖZÜM. Tekli Uygulama. İkili Uygulama. Montaj Kolaylığı KOMPLE ÇÖZÜM Isıtma Soğutma Sıhhi Sıcak Su ÇEVRE DOSTU Dünyanın en yüksek COP=4,5 değerine sahip ekonomik sistemlerdir. Yenilenebilir enerji olan Hava ve Güneşten faydalanma Gaz veya yakıt ile ısıtmaya

Detaylı

turn to the experts Konforun tasarrufla buluştuğu nokta

turn to the experts Konforun tasarrufla buluştuğu nokta turn to the experts Konforun tasarrufla buluştuğu nokta 2 Carrier Ticari Klimalar Konforun ekonomiyle mükemmel uyumu! MÜŞTERİLER İÇİN GÜVENLİK CE damgasına ek olarak Carrier ürünlerinin mutlak güvenliği

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Uzaktan kumandanın Tutulması... Uzaktan Kumandanın Teknik Özellikleri... İşlev Tuşları... LCD Üzerindeki Göstergeler...

İÇİNDEKİLER. Uzaktan kumandanın Tutulması... Uzaktan Kumandanın Teknik Özellikleri... İşlev Tuşları... LCD Üzerindeki Göstergeler... İÇİNDEKİLER Uzaktan kumandanın Tutulması... Uzaktan Kumandanın Teknik Özellikleri... 3 İşlev Tuşları... 4 LCD Üzerindeki Göstergeler... 7 Tuşların kullanılması... 8 AUTO (OTOMATİK) Konumu... 8 Soğutma/Isıtma/Fan

Detaylı

Tegora Seasonal FTXB-B E D-ZH-190214-TR01. Daikin Sezonsal Verimliliğin Öncüsüdür

Tegora Seasonal FTXB-B E D-ZH-190214-TR01. Daikin Sezonsal Verimliliğin Öncüsüdür Tegora Seasonal Daikin in klima, kompresör ve soğutucu akışkan üreticisi Daikin Sezonsal Verimliliğin Öncüsüdür FTXB-B olarak pazardaki eşsiz konumu çevre konularıyla yakından ilgilenmesini sağlamıştır.

Detaylı

turn to the experts Konforun tasarrufla buluştuğu nokta

turn to the experts Konforun tasarrufla buluştuğu nokta turn to the experts Konforun tasarrufla buluştuğu nokta 2 Carrier Ticari Klimalar Konforun ekonomiyle mükemmel uyumu! MÜŞTERİLER İÇİN GÜVENLİK CE damgasına ek olarak Carrier ürünlerinin mutlak güvenliği

Detaylı

KLİMA NEDİR? NASIL ÇALIŞIR? NE YAPAR?

KLİMA NEDİR? NASIL ÇALIŞIR? NE YAPAR? KLİMA NEDİR? NASIL ÇALIŞIR? NE YAPAR? İhtiyaca ve amaca göre bulunduğu ortamı konfor şartlarına getiren veya konfor şartlarında tutan cihazlara klima denir. Klima cihazları genel olarak, her hangi bir

Detaylı

Multi Split Klimalar (H Serisi)

Multi Split Klimalar (H Serisi) Multi Split Klimalar (H Serisi) Son Teknoloji 180 Sinüs Dalgalı DC Sürücüsü 180 sinüs DC sürücü teknolojisinin kullanımı ile yumuşak kavisli bir sinüs dalgası çıkış akımı oluşturulur ve verimi son derece

Detaylı

Siemens klimalarla evinizde canl ve temiz hava

Siemens klimalarla evinizde canl ve temiz hava Siemens klimalarla evinizde canl ve temiz hava 2014 Klima Ürün Katalo u 444 66 88 / www.siemenshome.com/tr Siemens. Gelecek evinizde. Do ay tüketmemek için ak ll fikirler üretiyoruz. Siemens i bir dünya

Detaylı

MAKSİMUM KONFOR. Tek bir dokunuşla istediğiniz konfora kolayca ulaşın. MAKSİMUM PERFORMANS

MAKSİMUM KONFOR. Tek bir dokunuşla istediğiniz konfora kolayca ulaşın. MAKSİMUM PERFORMANS HOTPOINT SMRT INVERTER KLİM Evinizin havasını mükemmelleştirmek için tasarlanan Smart Inverter Teknolojili yeni Hotpoint klimalar, enerji verimliğini ve maksimum performansı bir araya getiriyor. Özel filtreleme

Detaylı

MITSUBISHI ELECTRIC YENİ KİRİGAMİNE MSZ-FH SERİSİ

MITSUBISHI ELECTRIC YENİ KİRİGAMİNE MSZ-FH SERİSİ MITSUBISHI ELECTRIC YENİ KİRİGAMİNE MSZ-FH SERİSİ Sağlıklı nefes alın, sağlıklı ve konforlu yaşayın Yeni Kirigamine ile tanışın Mitsubishi Electric Klimalar tüm dünyada kusursuz konfor sağlayan yüksek

Detaylı

Plasma Filtre. 10X Aktif Temizleme. Plazma hava temizleyici çok sayıda kirleticiyi nasıl temizler?

Plasma Filtre. 10X Aktif Temizleme. Plazma hava temizleyici çok sayıda kirleticiyi nasıl temizler? Plasma Filtre 10X Aktif Temizleme Plazma hava temizleyici çok sayıda kirleticiyi nasıl temizler? ŞARJ TOPLAMA SONUÇ Bakteri, virüs, polen ve kötü koku molekülleri pozitif elektrik yükü ile yüklenir. Plazma

Detaylı

New Artcool Mirror Invertor Inverter Active Plazma Plus ARÇELİK 125410 185410 255410 093410 123410 183410 233410 124410 184410 254410 90044 12044 15040 18040 24040 İç Ünite Adedi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Detaylı

KASIM-ARALIK 2017 arcelik.com.tr ARÇELİK MULTI INVERTER KLİMALAR ŞİMDİ MONTAJ DAHİL FİYATLARLA!

KASIM-ARALIK 2017 arcelik.com.tr ARÇELİK MULTI INVERTER KLİMALAR ŞİMDİ MONTAJ DAHİL FİYATLARLA! KASIM-ARALIK 2017 arcelik.com.tr 444 0 888 ARÇELİK MULTI INVERTER KLİMALAR ŞİMDİ MONTAJ DAHİL FİYATLARLA! 2 Multi Inverter Sistem Klimaları ve Teknik Bilgiler Multi Inverter İç Üniteler 3 Sezonsal Enerji

Detaylı

DemirDöküm A 410 Serisi Duvar Tipi Split Klima

DemirDöküm A 410 Serisi Duvar Tipi Split Klima DemirDöküm A 410 Serisi Duvar Tipi Split Klima Satış Sonrası Hizmetler Yöneticiliği 1 İÇİNDEKİLER 1. Teknik Özellik Tablosu... 3 2. Kullanıcı Arayüzü... 4 2.1. Led Gösterge... 4 2.2. Uzaktan Kumanda...

Detaylı

Isıtma, Soğutma ve Sıcak Su Çözümleri. Isı Pompası

Isıtma, Soğutma ve Sıcak Su Çözümleri. Isı Pompası Isıtma, Soğutma ve Çözümleri Isı Pompası VRS Therma Green Isı Pompası VRS Therma Green Isı pompası; enerji verimliliğini destekleyen ileri teknolojisi ve kolay kullanım imkânı ile kullanıcılara konforlu

Detaylı

350Şimdi ÖTV ye ek. Beklentiniz serinlikten fazlasıysa; aradığınız havayı temizleyen Beko klima! yanındayız. TL ye varan indirimlerle.

350Şimdi ÖTV ye ek. Beklentiniz serinlikten fazlasıysa; aradığınız havayı temizleyen Beko klima! yanındayız. TL ye varan indirimlerle. Beklentiniz serinlikten fazlasıysa; aradığınız havayı temizleyen Beko klima! 350Şimdi ÖTV ye ek Temmuz 2017 TL ye varan indirimlerle Kampanya 1 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında geçerlidir. 350 TL indirim

Detaylı

TEMMUZ-AĞUSTOS 2017 arcelik.com.tr ARÇELİK MULTI INVERTER KLİMALAR ŞİMDİ MONTAJ DAHİL FİYATLARLA!

TEMMUZ-AĞUSTOS 2017 arcelik.com.tr ARÇELİK MULTI INVERTER KLİMALAR ŞİMDİ MONTAJ DAHİL FİYATLARLA! TEMMUZ-AĞUSTOS 2017 arcelik.com.tr 444 0 888 ARÇELİK MULTI INVERTER KLİMALAR ŞİMDİ MONTAJ DAHİL FİYATLARLA! 2 Multi Inverter Sistem Klimaları ve Teknik Bilgiler Multi Inverter İç Üniteler 3 Sezonsal Enerji

Detaylı

220-230V / 50 /1. 280/310/350/400 32/35/37/40 255x730x174 8 340x793x248 10.5. 660 540x712x257 31 595x823x358 34 1/4-3/8 15 10 10 5 20

220-230V / 50 /1. 280/310/350/400 32/35/37/40 255x730x174 8 340x793x248 10.5. 660 540x712x257 31 595x823x358 34 1/4-3/8 15 10 10 5 20 Klialar 3 Serisi Klia 3 Serisi Klia R-4a soğutucu akışkan Jet Cool özelliği nti bakteriyel iç yapı Sıcak kalkış odu LCD display Proa saati uto restart Uyku odu Düşük ses seviyesi ntifriz özelliği Çevre

Detaylı

NEM ALMA CİHAZI TTK 100 E 1500 TL + %16 KDV

NEM ALMA CİHAZI TTK 100 E 1500 TL + %16 KDV NEM ALMA CİHAZI TTK 100 E 1500 TL + %16 KDV Nem alma kapasitesi, 30 C / %80 bağıl nemde: 30 litre / 24saat Uygun olduğu maks. oda büyüklüğü: 90 m² / 225 m³ Çalışma aralığı, sıcaklık: 5 ila 35 C Çalışma

Detaylı

MXZ-2D33VA / 2D42VA / 2D42VA2 / 2D53VA2 MXZ-3D54VA2 / 3E54VA / 3E68VA MXZ-4D72VA / 4E72VA / 4E83VA PAC-MK-31BCB PAC-MK51BCB MXZ-5D102VA / 5E102VA MXZ-6C122VA / 6D122VA PUMY-P112/125/140VKM2(-BS) PUMY-P112/125/140YKM2(-BS)

Detaylı

350Şimdi ÖTV ye ek. Beklentiniz serinlikten fazlasıysa; aradığınız havayı temizleyen Beko klima! yanındayız. TL ye varan indirimlerle.

350Şimdi ÖTV ye ek. Beklentiniz serinlikten fazlasıysa; aradığınız havayı temizleyen Beko klima! yanındayız. TL ye varan indirimlerle. Beklentiniz serinlikten fazlasıysa; aradığınız havayı temizleyen Beko klima! 350Şimdi ÖTV ye ek ğustos 2017 TL ye varan indirimlerle Kampanya 1 31 ğustos 2017 tarihleri arasında geçerlidir. 350 TL indirim

Detaylı

turn to the experts Konforun tasarrufla buluştuğu nokta

turn to the experts Konforun tasarrufla buluştuğu nokta turn to the experts Konforun tasarrufla buluştuğu nokta Carrier Ticari Klimalar Konforun ekonomiyle mükemmel uyumu! 3 MÜŞTERİLER İÇİN GÜVENLİK CE damgasına ek olarak Carrier ürünlerinin mutlak güvenliği

Detaylı

MİDEA MARKA ISI POMPASI- TİCARİ TİPLER YALNIZ SICAK SU ISITMA

MİDEA MARKA ISI POMPASI- TİCARİ TİPLER YALNIZ SICAK SU ISITMA MİDEA MARKA ISI POMPASI- TİCARİ TİPLER YALNIZ SICAK SU ISITMA 1ph/50Hz:10kW 3ph/50Hz:20kW 3ph/50Hz:43kW 1. Kapasite: Monofaze 10kW; trifaze 20/43kW. 2. Yüksek Verim; COP= 4 ( Dış Ortam Sıcaklığı: 20/15⁰C,

Detaylı

Airbox. Klimalar için elektrik tasarruf cihazı

Airbox. Klimalar için elektrik tasarruf cihazı Klimalar için elektrik tasarruf cihazı %20 - %40 arasında enerji tasarrufu 9.000 48.000 btu duvar, pencere, dolap, tavan klimaları ve ufak güç merkezli klimalara uygun Isıtma ve soğutma konumunda etkili

Detaylı

Dış Ünite Boyutları Birim : mm MXZ-6C122VA MXZ-8B140VA/YA DIŞ ÜNİTE DIŞ ÜNİTE Hava Giriş 2-U Şeklinde Açılabilir Delik (Çelik Dübel M10) Montaj Ayakları Hava Giriş Hava Giriş 2-U Şeklinde Açılabilir Delik

Detaylı

Birebir Ticari Tip Klimalar

Birebir Ticari Tip Klimalar Birebir Ticari Tip Klimalar 1 BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR Birebir Kaset Tipi Klimalar 2 3 Birebir Kaset Tipi Klimalar Birebir Kaset Tipi Klimalar Teknoloji Estetik dizayn Düşük ses seviyesi Hava üfleme

Detaylı

Enerji tasarruflu tasarımla çevre dostu olurken, konforlu iç mekanlar sağlar.

Enerji tasarruflu tasarımla çevre dostu olurken, konforlu iç mekanlar sağlar. DUVAR TİPİ KLİMALAR 02 Enerji tasarruflu tasarımla çevre dostu olurken, konforlu iç mekanlar sağlar. İnsan dostu bir klima aynı zamanda çevre dostudur. Fujitsu General büyük oturma odaları, yatak odaları

Detaylı

ÖTV İNDİRİMİNE EK 350 TL YE* VARAN İNDİRİMLİ KLİMALAR ARÇELİK TEN!

ÖTV İNDİRİMİNE EK 350 TL YE* VARAN İNDİRİMLİ KLİMALAR ARÇELİK TEN! AĞUSTOS 2017 arcelik.com.tr 444 0 888 ÖTV İNDİRİMİNE EK 350 TL YE* VARAN İNDİRİMLİ KLİMALAR ARÇELİK TEN! *350 TL indirim 12610 AA modelinde 2 Klimalar ARÇELIK INVERTER KLIMALAR ŞIMDI ÖTV SIZ FIYATLAR VE

Detaylı

TÜRKÇE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ TEHLİKE UYARI

TÜRKÇE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ TEHLİKE UYARI TÜRKÇE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ TEHLİKE Kapağı takmayın, tamir etmeyin, açmayın veya çıkartmayın. Size tehlikeli seviyede voltaj aktarabilir. Bunu yapması için satıcınıza veya bir uzmana danışın. Cihazın kapatılması

Detaylı

Havadan Suya Isı Pompası

Havadan Suya Isı Pompası Havadan Suya Isı sı * Kurulum Esnekliği * Ayrılabilir Boyler * Yüksek Enerji Tasarruflu İnverter Teknolojisi 1. Düşük İşletim Maliyeti 4. Farklılık 2. Düşük CO2 Emisyonu 5. Kolay Kurulum 3. Temiz ve Sessiz

Detaylı

Yılların ısıtma deneyimi ile ile

Yılların ısıtma deneyimi ile ile Yılların ısıtma deneyimi ile ile iklimlendirmeye yeni yeni bir bakış... bir bakış... Buderus... Dünyanın güvenini kazanmış bir ısı uzmanı. Her yönüyle ısı konforu Buderus tan! Kombilerden merkezi sistem

Detaylı

Beko inverter klimalarda Ağustos ayına özel 400 TL ye varan indirim fırsatı!

Beko inverter klimalarda Ağustos ayına özel 400 TL ye varan indirim fırsatı! Beko inverter klimalarda Ağustos ayına özel 400 TL ye varan indirim fırsatı! Ağustos 2016 Ionizer+ otomatik temizleme teknolojisine sahip Beko inverter klimalarla tanışma zamanı! Ağustos ayına özel 400

Detaylı

Miyora Seasonal FTXK-AW. Daikin Sezonsal Verimliliğin Öncüsüdür

Miyora Seasonal FTXK-AW. Daikin Sezonsal Verimliliğin Öncüsüdür Miyora Seasonal Daikin in klima, kompresör ve soğutucu akışkan üreticisi olarak pazardaki eşsiz konumu çevre konularıyla yakından ilgilenmesini sağlamıştır. Yıllar boyunca Daikin çevre Daikin Sezonsal

Detaylı

Tegora Seasonal FTXB-B E D-ZH TR01. Daikin Sezonsal Verimliliğin Öncüsüdür

Tegora Seasonal FTXB-B E D-ZH TR01. Daikin Sezonsal Verimliliğin Öncüsüdür Tegora Seasonal Daikin in klima, kompresör ve soğutucu akışkan üreticisi Daikin Sezonsal Verimliliğin Öncüsüdür FTXB-B olarak pazardaki eşsiz konumu çevre konularıyla yakından ilgilenmesini sağlamıştır.

Detaylı

Ýnverter Serisi Klimalar R10A MONO ÝNVERTER KLÝMALAR Duvar Tipi RS inverter MODELLER ENERJÝ SINIFI A HiCOP:3.86(W/W) Kapasite Aralýðý: 3.100.00 BTU/h Kapasite Aralýðý: 3.100.00 BTU/h RS inverter MODELLER

Detaylı

Mira Seasonal FTXN-L9. Dünyanın 1 numarasından cebinizi serinletecek uyarı

Mira Seasonal FTXN-L9. Dünyanın 1 numarasından cebinizi serinletecek uyarı Dünyanın 1 numarasından cebinizi serinletecek uyarı Sezonsal Verimlilik, klimalarda gerçek enerji kullanım değerlerini gösteren yeni ölçümlendirme sistemidir. Bu sisteme göre yapılan ölçümler, klimanın

Detaylı

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU www.ayteksogutma.com CT SERİSİ SOĞUTMA CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir.

Detaylı

Beko Inverter klimalarda. 7 yıl garanti ve bakım hediye!

Beko Inverter klimalarda. 7 yıl garanti ve bakım hediye! Beko Inverter klimalarda Nisan 2016 7 yıl garanti ve bakım hediye! YIL GARANTİ Bakım* Hediye *Klimanın garanti süresi olan 3 üncü yılın sonunda bir bakım hizmeti verilir. Sıcaklar sizi bunaltmadan klima

Detaylı

turn to the experts CARRIER INVERTER TİCARİ KLİMALAR Yüksek performans ve enerji tasarrufu bir arada

turn to the experts CARRIER INVERTER TİCARİ KLİMALAR Yüksek performans ve enerji tasarrufu bir arada turn to the experts CARRIER INVERTER TİCARİ KLİMALAR Yüksek performans ve enerji tasarrufu bir arada 2 Carrier Inverter Ticari Klimalar Yüksek performansın enerji tasarrufuyla mükemmel uyumu! MÜŞTERİLER

Detaylı

HRV-IP. Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı

HRV-IP. Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-IP Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-IP Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı Tavan tipi ısı pompalı ısı geri kazanım cihazları kapalı mekanlardaki egzoz ve taze hava ihtiyacını

Detaylı

EVHRAC 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Modeller

EVHRAC 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Modeller EVHRAC Fonksiyonu Bilindiği gibi binalarda hava kalitesinin arttırılması için iç ortam havasının egzost edilmesi ve yerine taze hava verilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Her ne kadar ısı geri kazanım cihazları

Detaylı

BİREBİR TİCARİ TİP KLİMALAR

BİREBİR TİCARİ TİP KLİMALAR BİREBİR TİCARİ TİP KLİMALAR BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR TEKNOLOJİ Estetik Dizayn Düşük Ses Seviyesi Hava Üfleme Kontrolü Otomatik Yükseklik Ayarı Geniş Üfleme Ağzı Daha uzak atış mesafesi Ölü hacim bırakmama

Detaylı

Şık ve Sade Tasarımı ile Tüm Mekanlala Mükemmel Uyum

Şık ve Sade Tasarımı ile Tüm Mekanlala Mükemmel Uyum 01 02 Beyaz Gri Siyah 03 04 Şık ve Sade Tasarımı ile Tüm Mekanlala Mükemmel Uyum Modern iç mekan dekorunuzu tamamlamak için geliştirilen Kirigamine Zen, kullanıldığı ortam ile doğal bir uyum sağlayabilmesi

Detaylı

S3KV. Şık. Yeni Tasarım

S3KV. Şık. Yeni Tasarım S3KV Şık Yeni Tasarım Güç Beslemesi Kapasite Güç Tüketimi (min-anma-maks) P tasarımc Enerji Sınıfı SEER Yıllık Elektrik Tüketimi Kapasite Güç Tüketimi (min-anma-maks) P tasarımh Enerji Sınıfı SCOP Yıllık

Detaylı

The Power to Save Energy.

The Power to Save Energy. The Power to Save Energy. SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU CT SERİSİ Soğutma CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir. Dolayısıyla

Detaylı

Beko klimalar şimdi ÖTV indirimine ek 350 TL ye varan indirimlerle evinizin havasını değiştiriyor!

Beko klimalar şimdi ÖTV indirimine ek 350 TL ye varan indirimlerle evinizin havasını değiştiriyor! Haziran 2017 Beko klimalar şimdi ÖTV indirimine ek 350 TL ye varan indirimlerle evinizin havasını değiştiriyor! 350 TL indirim 61210 modelinde geçerlidir. yanındayız yanındayız 1 Beko inverter klimalar

Detaylı

Klima. Teknik Bilgiler. Duvar tipi ünite EEDTR FTX-GV

Klima. Teknik Bilgiler. Duvar tipi ünite EEDTR FTX-GV Klima Teknik Bilgiler Duvar tipi ünite EEDTR3-00 FTX-GV İç Ünite Duvar tipi ünite FTX-GV İÇİNDEKİLER FTX-GV Özellikler................................................2 2 Teknik Özellikler........................................3

Detaylı

Klima. Teknik Bilgiler. Duvar tipi ünite EEDTR13-100 FTXS-G

Klima. Teknik Bilgiler. Duvar tipi ünite EEDTR13-100 FTXS-G Klima Teknik Bilgiler Duvar tipi ünite EEDTR3-00 FTXS-G İç Ünite Duvar tipi ünite FTXS-G İÇİNDEKİLER FTXS-G Özellikler................................................2 2 Teknik Özellikler........................................3

Detaylı

Emura. Daikin Sezonsal Verimliliğin Öncüsüdür

Emura. Daikin Sezonsal Verimliliğin Öncüsüdür Emura Daikin in klima, kompresör ve soğutucu akışkan üreticisi olarak pazardaki eşsiz konumu çevre konularıyla yakından ilgilenmesini sağlamıştır. Yıllar boyunca Daikin çevre FTXG-JB/JW/J üzerinde çok

Detaylı

kw Konvansiyonel Hermetik Kombiler

kw Konvansiyonel Hermetik Kombiler 24-28-31 kw Konvansiyonel Hermetik Kombiler Konvansiyonel Hermetik Kombiler 24-28-31 kw Parametre ayarları Lawa Beyaz dijitli koyu mavi aydınlatmalı LCD ekran Basma butonlu MODE ve RESET Çevirme düğmeli

Detaylı

Kaira. Dünyanın 1 numarasından cebinizi serinletecek uyarı. Seasonal. Şimdiki değerlendirme sistemine göre düşük

Kaira. Dünyanın 1 numarasından cebinizi serinletecek uyarı. Seasonal. Şimdiki değerlendirme sistemine göre düşük Dünyanın 1 numarasından cebinizi serinletecek uyarı Şimdiki değerlendirme sistemine göre düşük Sezonsal Verimlilik, klimalarda gerçek veya F ye değerlerine düşebilir. enerji kullanım değerlerini gösteren

Detaylı

Sezonsal Verimlilik. Comfort Inverter. ErP. Sezonsal verimlilik kriterlerine uyumlu Mitsubishi Electric klimaları ile yüksek enerji verimliliği!

Sezonsal Verimlilik. Comfort Inverter. ErP. Sezonsal verimlilik kriterlerine uyumlu Mitsubishi Electric klimaları ile yüksek enerji verimliliği! MSZ-HJ Serisi KILLI, SESSİZ,... U L R O F KON YENİ Türkiye de 1 Ocak 2014 tarihinde yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe göre klimalar artık sezonsal performansları ile değerlendiriliyor. Comfort Inverter,

Detaylı

MIRA INFRA NANO ENDÜSTRİYEL

MIRA INFRA NANO ENDÜSTRİYEL MIRA INFRA NANO ENDÜSTRİYEL ELEKTRİKLİ RADYANT ISITICI Yanı başınızdaki güneş YENİ NANO TEKNOLOJİ, ÜSTÜN PERFORMANS MİRA INFRA Nano Elektrikli radyant ısıtıcılar, paslanmaz çelik boru içerisindeki yüksek

Detaylı

Özlenen serinlik, keyif veren konfor...

Özlenen serinlik, keyif veren konfor... Özlenen serinlik, keyif veren konfor... Genel Katalog Kaset Tipi Klimalar Soğutma Kapasitesi : 18.000 -.000 Btu/h Isıtma Kapasitesi :.000-52.000 Btu/h Salon Tipi Klimalar Soğutma Kapasitesi : 24.000 -.000

Detaylı

YUTAKI YUTAKI. Eviniz için konforlu ısıtma sistemi

YUTAKI YUTAKI. Eviniz için konforlu ısıtma sistemi YUTAKI Eviniz için konforlu ısıtma sistemi SICAKLIK Isı pompası TÜKETİM GAZLI ISITMA YAKITLI ISITMA ELEKTRİKLİ ISITMA YUTAKI Bilinmesi gerekenler Bir ısı pompası nasıl çalışır? Bir ısıtma pompası, enerjiyi

Detaylı

Isı Geri Kazanım Cihazları

Isı Geri Kazanım Cihazları Klimacı Mert Talatpaşa Bulvarı No:5/A Alsancak İZMİR T. 3 5 39 65 6 F. 3 7 9 www.klimacimert.com.tr info@klimacimert.com.tr VRS3 Vent Isı Geri Kazanımlı Cihazları, sağlıklı iç mekan havalandırması için

Detaylı