Temsilcileri, Sayın denetçilerimiz ve siz saygı değer Üyelerimiz! Hepinize, şahsım ve Ynt.Krl.Adına,en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Temsilcileri, Sayın denetçilerimiz ve siz saygı değer Üyelerimiz! Hepinize, şahsım ve Ynt.Krl.Adına,en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Transkript

1 . Sayın Üyelerimiz Sayın Divan Başkanlığı, sayın Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Temsilcileri, Sayın denetçilerimiz ve siz saygı değer Üyelerimiz! Hepinize, şahsım ve Ynt.Krl.Adına,en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kooperatifimizin yıllık olağan genel kurul toplantısına hoş geldiniz. Genel kurulumuzun hepimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Yönetim kurulumuz olarak bizlere inanan veya inanmayan oy veren vermeyen bütün üyelerimizin kararına saygı duyuyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Göreve başladığımız ve tarihleri arası 1 yıllık zaman içerisindeki çalışmalarımız ile tarihi itibariyle gerçekleşen Yönetim kurulu yıllık çalışma raporunun rakamsal değerlerini sunmak istiyoruz.

2 TARİHLERİ ARASI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORUDUR. BİRİNCİ GURUP Kasa,muhasebe,icra dosyaları,bankalar,aidatlar,resmi kurumlar,mahkemeler,lojmanlar,sosyal tesisler. İKİNCİ GURUP Altyapı,arıtma,su,elektrik,gayrimenkül bakım onarım,taş duvarlar,araç gereçler,havuz,ortak alanlar,sahil ve vakıf arazisi, olarak analiz yaparsak, BİRİNCİ GURUP ANALİZİ. KASA Tarihi itibariyle yapılan devir teslim ile kasadan tl nakit mevcuyt teslim alındı.ancak tl ödenmemiş elektrik faturası tl genel kurul ikram giderleri tl ödenecek işçi maaşları,sigorta primleri, stopaj vergisi ile kullanamadığımız tata aracı,lastik ihtiyacı olan bakımı yapılmamış çek çek, yine Lastik alınması gereken diğer traktörü devralarak işe başladı MUHASEBE:Çoğunluğu icralık üyelerimiz olmak üzere tl lık üye aidatı alacakları teslim aldık.18 adet icra dosyalarımızdan9 adedinin borçlarını tahsil ederek sorunlarını çö.borçla başladığımız bir sezonda para sorununu aşmak için kendi kredi kartlarımızı kullanarak site giderlerine kaynak oluşturduk.sizlere gönderdiğimiz 2012 yaz sezonu temmuz,ağustos,eylül,ve ekim aylarına ait gider tablosunu incelerseniz aylık tahsik edilen üye aidat toplamı göz önüne aldığınızda neleri başardığımız daha iyi anlaşılacaktır.. İCRA DOSYALARI:Kooperatif aidat alacaklarımızın tahsil edilebilmesi sebebiyle alacağın tahsili davaları açılmış ancak bu davaların yetkisiz mahkemelerde açılmış olması, bir kısmının da yönetimler arasındaki devir teslim esnasında yeterli bilgilendirilmeme takip edilmeme sebebiyle dosyalar hakkında takipsizlik kararı verilmiş ve bu alacak davalarımız düşmüştür. Bunlar için mahkeme masrafları sitemizden ödenmiş hatta iş bankası çandarlı şubesindeki hesabımıza Avukatlık ve dava giderleri nedeniyle haciz konulmuştur. Bu dosyalar için yeniden davalar açtık.güncelledik yasal süreç

3 devam etmektedir.yurt içi gayrimenkülleride dahil gerekli hacizleri koyduk.bu dosyalarla ilgili olarak detaylı bilgiyi avukatımız Bilge MERİÇ verecektir BANKALAR: Bankalardaki sorunların tamamını çözdükk.hesaplarımız üzerine konulan 4 adet haciz kaldırılarak kullanıma açtık.tata aracımız üzerindeki rehin kaldırıldı.2.icra dairesine verilen teminat mektubu geri alınarak bitmiş bir dava için 1,5 yıldır Dikili İş Bankasına ödenmekte olan teminat mektup komisyonuna son verildi.bankalar ile yönetim arasına hesaplarımızı anında görebileceğimiz bilgisayar ağı kuruldu. Ekstre talep etme sorunu çözüldü.yol parası adı altında toplanan paramızı kullanmadık koruduk hatta üzerine tl ilave yaptık.yeni seçilecek yönetime tl olarak teslim ediyoruz. AİDATLAR:Kooperatifimizin en önemli gelir kaynağı idatlardır.aidat ların düzenli ödenmemesi dolayısiyle yönetimlerin bilhassa kışın çok zor durumda kaldıkları unutulmamalıdır.eğer bundan böylede aidatların ödenmesi konusunda radikal bir çözüm bulunmazsa sitemizi yönetecek yönetici arkadaşlarımız yasal ödemeleri zamanında yapamazlar. Elektriklerimiz kesilebilir.yasal ödemelerimizi yapacağımız her ay bankaya gittiğimizde veya internet yolu ile hesabımıza baktığımızda ayın 20 si gelmiş olmasına rağmen aidatını yatıran kişi sayısı 50 kişiyi bulmamaktadır. Aidatları biriktirerek siteye gelindiğinde toplu ödemek çözüm değildir. Her üye her ay ödemelidir.genel Kurul Kararı alarak ödemeyenlerin, elektriği suyu kesilsin dediniz, yönetim olarak kestik o üyelerde selamı sabahı kesip kulis yapmaya başladılar.ödemeyenlere gecikme Faizi uygulayın dediniz yıllardır uygulanıyor hakarete varan mektuplar alıyoruz.çok açık ve net söylüyoruz ki aidatlarda 10 tl si kıdem tazminat payı da olmak üzere gerekli artırıma gitmez isek gelecek genel kurulda bedelini hep beraber öderiz. Yöneticiler,sizlere dökümü gönderilen yasal giderleri dahi karşılayamazlar kar edeyim derken altından kalkamayacağımız borca sürükleniriz ki sitede yönetime hiçbir iş yapabilme olasılığı da bırakılmamış olunur. Bu konuda takdir sizlerindir.

4 RESMİ KURUMLAR: Tedaş ve Çevre il müdürlüğünde ki tüm problemler kooperatifimiz lehine çözüldü. Çevre il müdürlüğünden 5 yıllık kapsam dışı raporu alındı, Tedaş İzmir il müdürlüğünden trafomuzun elektriğinin kapatılması önlenerek tekrar mesken tarifesi üzerinden elektrik alınması sağlandı.yatırılan enerji farkı geri alındı. MAHKEMELER: İcra takibinde ki üyelerimiz ve devam eden davalarımızla ilgili olarak avukatımız Bilge MERİÇ sizlere gereken açıklamaları sunacaktır. LOJMANLARIMIZ: 9 Adet lojmanımız mevcuttur.4 tanesinde personellerimiz ücret karşılığı oturmaktadır.1 adet lojmanımız 1 yıllığına 200 TL aylık karşılığı kiraya verilmiştir.1 adet lojmanımız 1 hazirandan geçerli olmak üzere 6 aylık bila ücretle vakıf sahibine kiralanmıştır.içinin mobilya mefruşatı kiracı tarafından döşenmiştir.sitemiz ödemesi gereken tl lik vakıf kirasını ödememe konusunda anlaşmıştır..6 ay sonrada lojman kullanılacak olunursa aylık 250 TL kira ödenecektir..bir adet lojmanımız üyelerimizden İsmail ERGÜN e yıllık tl olmak üzere kiralanmıştır 2 adet lojmanımız ise boş bulunmaktadır. SOSYAL TESİSLERİMİZ..Sosyal Tesislerimiz; gün batımı gazino, lokanta disko, havuzlu lokalimiz ve otel odalarımız dır.havuzlu sosyal tesisimiz ve gün batımı gazinomuz lokantamız diskomuz ve 2 adet otel odası olmak üzere tarihli sözleşme ile tl yıllık ücret karşılığı bir önceki yönetim tarafından 3 yıllık olarak kiraya verilmiştir.sadece 1ooo tl alınmış İlk yıl kirasına karşılık gün batımı gazinoya tl karşılığı aşağı gazinomuzda bir adet fırınımız mevcutken bir adet daha pide fırını yaptırılmış masrafı sitemiz tarafından karşılanmıştır yaz sezonu Gün batımı gazino kullanılamadı. Hem gelir getirsin diye kiraya verip, hem de çay, kahve ve her türlü hizmet ucuz olsun, dışarıdan her türlü insan gelmesin, devamlı müzik olmasın şeklinde katı kurallar koyarsak bu tesisleri işletecek işletmeci bulamayız. Haklı olarak burayı kiralayan kişide para kazanmak isteyecektir. Bu güne kadarki şekliyle işletilecekti ise Bu tesisler için milyalarca yatırım yapmanın ne anlamı vardı diye düşünüyoruz. ( Kargas halinden sonraki harcama yaklaşık 600 milyar liradır.)buraların bakım ve onarımlarının yapılması, mobilya mefruşatının döşenmesi bugünkü aidatlarla mümkün değildir.

5 2.GURUP ANALİZİ ALT YAPIMIZ: Üyelerimiz yıllarında taşınmaya başlamış olsa da alt yapımız 15 yıla yakın bir geçmişe sahiptir. Bu gün artık yer yer arızalar tıkanmalar ve patlamalar olmaktadır. Yönetimler bu bütçelerle bu yaraları pansuman bile edemezler Mutlaka kalıcı tedbirler alınarak ada ada çaresine bakılmalıdır.aksi takdirde fazla değil birkaç yıl içerisinde sorunu çözmekte çaresizde kalınabilir. SU ; Suyumuz içme suyu değil kullanma suyudur.sitemizin saniyede 5-6 litre suya ihtiyacı vardır.acil 1 kuyu açılması gerekmektedir suların az akma sebebi budur.bozuk olan ve okunmayan 50 adet su saati değiştirilmiştir.değiştirilmesi gereken saatlerde mevcuttur,gerekli uyarılar yapılmıştır.üyelerimiz Siteden dönerken su vanalarını kapatmamakta dırlar.su vanaları eski ve bozuk olanlar değiştirmelidir.bu nedenle Bina içerisinde su kaçakları oluşmamaktadır.bu sebeple meydana gelen su sarfiyatına itiraz edilmektedir.bu zor coğrafyada su sarfiyatına gereken özen gösterilmelidir.mayıs sonu itibariyle 4 üyenin evinden boşa akan suyumuz 800 tondur bu 266 tanker demektir.çok vahim bir durumdur üyelerimiz gerekli önlemi almalıdırlar. ARITMA: Sitemize ait arıtmamız İzmir il çevre müdürlüğünün kontrolü altındadır. Her ay atık su analizleri yapılmaktadır.5 yıllık uygunluk raporu için hazırlanmakta olan proje tanıtım dosyası yönetimimiz tarafından iptal ettirilmiş genel müdürlük bazında görüşülerek hiçbir ücret ödenmeden kapsam dışı ve 5 yıllık uygunluk raporu alınmıştır.dolayısıyle sitemize 9 bin tele kazandırılmış bu para duvarımızın yapımında kullanılmıştır.

6 ELEKTRİK: ;Sitemiz trafodan süzme saatlerle mesken tarifesinden elektrik almaktadır.kesin,çözüm bekleyen konularımızdan bir tanesidir. TEDAŞ a devri konusunda ki sorunlarımız gündem maddesinde açıklanacaktır. GAYRİMENKÜLLERİMİZ: Sosyal tesisler,havuz, yönetim binaları ve lojmanlar ile oteller bizim ortak gayrimenkül lerimizdir..evlerimize her yıl bakım yapıyor ve gerektiği kadar harcıyoruz. Ama 6 yıldır havuza, lojmanlara, yönetim altı otel odalarına yeterli bakımlar yapılamamıştır. Çünkü 6 yıldır aidatlar aynı kalmış yönetimler çaresiz bırakılmışlardır. Gerekli önlemler alınmazsa sorunlar daha da büyüyecek ve masrafları gittikçe ağırlaşacaktır. TAŞ DUVARLAR :Yollar, altyapı, temiz su, kanalizasyon ve her yıl yıkılan duvarlar. Duvarlarımız şu bir gerçek ki her yıl yıkılacak,ve yıkılmaya devam edecektir. Bu kış yağacak yağmurlarla 939,943 ve 952 adalarda 3 adet duvarın yıkılabileceği endişesindeyiz.yapım hatası, temellerinin yeterli genişlikte yapılmamış oluşu,malzeme eksikliği,eğimlerinin yükseklikle orantısız oluşu, ve bahçe yapmak için duvar arkalarının aşırı toprakla dolması su giderlerinin bulunmayışı yıkılma nedenlerindendir. Metrajları ve hak edişleri aslanlar gibi ama duvarlarımız karton kutu gibi birer birer devriliyorlar.bu konuda asıl açıklama yapacak olanlar bu duvarları yapanlar yaptıranlardır.şu da bir gerçek ki bizler burada olduğumuz müddetçe duvar tamiratları işi için daha çok paralar ödemek zorunda kalacağız.üyelerimizin 939 adadaki yıkılan duvarı görmelerini isteriz.ozaman bazı şeyler daha iyi anlaşılacaktır. ARAÇ GEREÇLER:Gündem maddesinde gereken bilgilendirme yapılacaktır. HAVUZ:Havuzumuzda gerekli onarımları yaptık.sosyal tesisimizde çöken betonları yeniden dökerek seramik kaplamalarını yaptık.havuz içi seramik onarımlarını tamamladık.yönetimlerce her yıl yapılacak bu onarımlar yeterli değildir.bu sosyal tesisimizin ayakta kalabilmesi için iyi bir tadilata ihtiyacı vardır.kargastan sonraki işlere harcanan paraya baktığımızda Ödenecek aidatlarla bu tadilatları yapabilmek sadece hayalcilik olur. ORTAK ALANLARIMIZ: Ortak alanlarımızda gerekli dikimler önceki yönetimlerce de yapılmış olup yönetimimiz tarafından da 100 adet meyve ağacı dikilmiştir.birkaç yerde aşı yapıp kaliteli zeytin yetiştirmeyi düşündük ama aşıları tutturamadık seneye yeniden denenebilir.ortak alanlardaki zeytinlerden sitemiz insanının faydalanması taraftarı olduk ama bu sene istenilen seviyede

7 zeytin meyvesi oluşmadı.olanlarda toplama emeğini karşılayacak nitelikte değildi.2 defa otları biçilerek ilaçlamaları yapıldı. SAHİL VE VAKIF ARAZİSİ: Bu konuda başkanımız gerekli açıklamalarda bulunacaktır.

8 NELERİ YAPAMADIK adada 19 dan 36 ya kadar ki dairelerin bahçelerinin kazılarak 350 metre kanal açılıp pis su borusu döşenmesi işinin yapılabilmesi için üyelerin oluru gerekmektedir. Aksi takdirde konut dokunulmazlığı ihlali ve mala zarar verme nedeniyle yönetim suç işlemiş olacaktır. Yıkılan yerlerin yapımı yüksek maliyet gerekmektedir. Bu nedenle bu adadaki pis su kanalizasyon sorununu kalıcı olarak çözemedik. Ancak tamiratını yapabildik. 2-Yıkılan duvarı öremedik. duvarın çok yüksek oluşu sezon hazırlıklarının başlaması ayrıca taşeron ile fiyatta anlaşmazlık kendi araçlarımızın yetersiz kalması nedeniyle bu işi de gerçekleştiremedik. Diğer kısımlarda yıkılma tehlikesi olabilir endişesiyle taşları temizleyemedik. 3-Israrla istememize rağmen, devamlı kadrolu sigortalı iş, kalacak yer talebi istenmesi ve yıllık 45 milyar gibi yüksek maliyetleri nedeniyle kapılarımızda 24 saat güvenliği sağlayacak 3 adet güvenlik personelini oluşturamadık. Kumanda sistemini hayata geçiremedik. 4-Otel odalarımızın mobilya ve mefruşatını düzenleyemedik. 5-Sitemiz için 2 takım olmak üzere kondisyon aletleri almayı düşündük kuramadık. 6-Sitemize yakışır, çocuklarımız için 2 adet oyun parkı düşündük gerçekleştiremedik. Yeni bütçeye konulan ve yüzbin lira civarında bir maliyeti olan bu eksikliklerin kaynak sorunu çözüldüğünde yeni seçilecek yönetim tarafından giderileceğine İnanıyoruz.

9 NELERİ YAPABİLDİK 1-Gecikmiş ticari alacaklarımızın yeniden takiplerini başlattık.üyelerimizin birikmiş alacaklarını tahsil ettik. 2-Alanı Sitemize ait olmak üzere sınırsız sayfalı web sitesi kurduk m 3 duvar ı ördük şelale ile sitemizin görünümüne renk kattık. 3 adet lojman ve otel odasının tadilatlarını tamamladık kiraya verdik 5-Market ve lojmanların sözleşmelerini 1 yıllık olmak üzere kira artışları yapılmak suretiyle yeniledik 6-Alt yapıda 4 yerde onarıma gidilerek arızalı olan kısımları değiştirdik. 7-Havuzda gerekli tamiratları tamamladık çöken kısımlarına betonlar atarak seramik kaplama işlemlerini tamamladık. 8 -Bankalardaki kooperatifimizin taahhütlerine son verdik, 9- İş bankası dikili şubesindeki T.M.K sonlandırdık 10-Ta ta araç üzerindeki rehini kaldırdık. 11-Hesaplarımız üzerindeki 4 adet haczi kaldırarak, kullanıma açtık 12-Sözleşmelerdeki eksiklikleri gidererek yenilerini yaptık. 13-Araçlarımızın yıl içinde bakım ve onarımlarını yaptık. 14-Yeni arşiv düzenledik,tüm evrakların korunmasını sağladık. 15-TEDAŞ ile Toplu Mesken tarifesi üzerinden yeni sözleşme yapıldı. 16-Yeni ihdas edilen defterler dahil açılış kapanış tasdikleri yapıldı. 17-Arıtma ile ilgili 5yıllık ÇET uygunluk raporu aldık adet meyve fidanı dikimi ve bitki örtüsü çalışması yapıldı. 19-Sitemizin girişi yol üzeri ışıklandırıldı. 20-Elektrik devir konusunda gerekli etütler yaptırıldı adet 400 litrelik ilaçlama makinası alındı, 22-Ortak alanlar ile üyelerimizin bahçelerinin ilaçlanması yapıldı. 23-Çek çek ve havuz un biletli olması sağlandı ile 941 arasında 60 metre korkuluk demiri yapıldı. 25-Sitemize Telefon ve internet hattı getirildi. 26-Üyelerimize ait 50 adet su saati 20 adet elektrik saati değiştirildi. 27-Yangın tehlikesine karşı temizlenmeyen bahçelerin otları biçtirildi. 28-Tüm ödemelerimiz zamanında yapıldı gelecek yönetime borç bırakılmadı kasa ve bankalarda TL. nakit paranın TL. si yol parası olarak vadeli hesaptadır.bırakıldı. Sayın üyelerimiz.yeni seçilecek yönetim kurulumuza başarılar diliyor ve hepinize en derin saygılarımızı sunuyoruz. Gürer OKTAY Eyüp İLDEŞ Fevzi DÜLGE Yön.Kur. Başkanı Yön.Kur. 2.Başkanı Yön.Kur. Muh. Üye

10

Ekler: Ek 1: 2014 Yılı Faaliyet Raporu Ek 2: 2015 Yılı İşletme Projesi (Toplu Yapı Temsilciler Kurulu Tarafından Onaylanan)

Ekler: Ek 1: 2014 Yılı Faaliyet Raporu Ek 2: 2015 Yılı İşletme Projesi (Toplu Yapı Temsilciler Kurulu Tarafından Onaylanan) 03.03.2015 Değerli Kirazlıbahçe Sakinleri, Tüm komşularımızın güzel bir yıl geçirdiğinizi ümit ediyor, aramıza yeni katılan komşularımıza hoşgeldiniz diyoruz. Sitemizde 2014 yılında yürütülen faaliyetlerin

Detaylı

ARIKÖY TOPLU YAPI YÖNETİMİ

ARIKÖY TOPLU YAPI YÖNETİMİ Değerli komşularımız, 17 Nisan 2010 tarihli Arıköy Toplu Yapı Yönetimi Olağan Genel Kurul Toplantısında iki yıl süre ile yönetim kuruluna seçildik. Yönetim Kurulumuzun görev dağılımı aşağıdaki gibidir.

Detaylı

S.S.BALLIKUYUMCU KONUT YAPI KOOPERATİFİ 31 MAYIS 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI

S.S.BALLIKUYUMCU KONUT YAPI KOOPERATİFİ 31 MAYIS 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI S.S.BALLIKUYUMCU KONUT YAPI KOOPERATİFİ 31 MAYIS 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI S.S.BALLIKUYUMCU KONUT YAPI KOOPERATİFİNİN 2014 hesap yılı olağan genel kurul toplantısı yapılmak üzere

Detaylı

T.C. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ŞANLIURFA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARİFELER YÖNETMELİĞİ 2014 Ş U S K İ G E N E L M Ü D Ü R L Ü Ğ Ü YÖNETMELİĞİN TARİFİ 1 Yönetmeliğin

Detaylı

Perpa da kongre mevsimi

Perpa da kongre mevsimi PERPA SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ PERSİAD 1993 www.reklamajansi.org Persiad Gündem Gazetesi Perpa Sanayici ve İş Adamları Derneği yayın organıdır. Yıl 11 Sayı 80 Ağustos 2010 www.perpagazetesi.net

Detaylı

ASKİ TARİFELER YÖNETMELİĞİ.. BÖLÜM Genel Esaslar

ASKİ TARİFELER YÖNETMELİĞİ.. BÖLÜM Genel Esaslar ASKİ TARİFELER YÖNETMELİĞİ. BÖLÜM Genel Esaslar AMAÇ : Madde-1 : 2560 Sayılı İSKİ Kuruluş Yasası na 3305 sayılı Yasa ile eklenen Ek-4 madde uyarınca kurulan Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel

Detaylı

TANITIM VE KULLANIM EL KİTABI

TANITIM VE KULLANIM EL KİTABI 2. BÖLGE TANITIM VE KULLANIM EL KİTABI MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÇAĞRI MERKEZİ 444 0 795 CANLI DESTEK www.soyak.com.tr E-POSTA info@soyak.com.tr SOYAK SİESTA TANITIM VE KULLANIM EL KİTABI Hoş geldiniz, SOYAK

Detaylı

TORBA YASA İLE GETİRİLEN YENİ DÜZENLEMELER SEMİNERİ

TORBA YASA İLE GETİRİLEN YENİ DÜZENLEMELER SEMİNERİ TORBA YASA İLE GETİRİLEN YENİ DÜZENLEMELER SEMİNERİ 8 Şubat 2011 Conrad Oteli / İstanbul TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU 8 Mart 2011 Yayın No: 311 Haberleşme Adresi: Hoşdere Cad. Reşat Nuri

Detaylı

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. 2011 YILI RAPORU

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. 2011 YILI RAPORU ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. 2011 YILI RAPORU Bu rapor, 24.11.1994 tarih ve 4046 sayılı Kanun ile 03.12.2010 tarih ve 6085 sayılı Kanun uyarınca düzenlenmiştir. Kuruluşun adı Merkezi Bağlı olduğu kuruluş

Detaylı

SABİT FAİZLİ TÜKETİCİ KREDİSİ SÖZLEŞMESİ

SABİT FAİZLİ TÜKETİCİ KREDİSİ SÖZLEŞMESİ AKBANK Türk Anonim Şirketi Sözleşme versiyon no : 09/2013-2 Sözleşme (Kredi Başvuru) No: Madde 1-Taraflar SABİT FAİZLİ TÜKETİCİ KREDİSİ SÖZLEŞMESİ Bir taraftan bu sözleşmede kısaca BANKA diye anılacak

Detaylı

FİYAKA SİTESİ TOPLU YAPI TEMSİLCİLER KURULU; FİYAKA SİTESİ YÖNETİM KURULU; FİYAKA SİTESİ DENETLEME KURULU TARAFINDAN SAYIN SİTE SAKİNLERİNE DUYURULUR.

FİYAKA SİTESİ TOPLU YAPI TEMSİLCİLER KURULU; FİYAKA SİTESİ YÖNETİM KURULU; FİYAKA SİTESİ DENETLEME KURULU TARAFINDAN SAYIN SİTE SAKİNLERİNE DUYURULUR. FİYAKA SİTESİ TOPLU YAPI TEMSİLCİLER KURULU; FİYAKA SİTESİ YÖNETİM KURULU; FİYAKA SİTESİ DENETLEME KURULU TARAFINDAN SAYIN SİTE SAKİNLERİNE DUYURULUR. Sayın komşularımız; Öncelikle seçimle oluşturduğumuz

Detaylı

BUCA. 1. ve 2. Etap Konut Projelerinden Artan 138 Konut Projesi

BUCA. 1. ve 2. Etap Konut Projelerinden Artan 138 Konut Projesi BUCA 1. ve 2. Etap Konut Projelerinden Artan 138 Konut Projesi İÇİNDEKİLER 2 3 4 6 7 13 19 20 22 53 Tahsise Kimler Katılabilecek? Tahsise Kimler Katılamayacak? Mahal Listesi Başvuru ve Tahsis Takvimi Ödeme

Detaylı

TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ

TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI Ş. ŞEMSİ BAYRAKTAR IN TZOB 24 ÜNCÜ GENEL KURUL TOPLANTISI AÇIŞ KONUŞMASI TZOB 24 ÜNCÜ GENEL KURUL TOPLANTISI 18-19-20 Mayıs 2007-Ankara

Detaylı

Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu

Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu BURSA KESTEL BELEDİYESİ Kestel İlçesi Bursa merkezinde Osmangazi,Yıldırım,Nilüfer,Gemlik Gürsu,Mudanya ile birlikte 7 merkez ilçe olarak Bursa Büyükşehir

Detaylı

I. HİSSE SENETLERİ SATIŞA SUNULACAK NUROL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. HAKKINDA BİLGİLER

I. HİSSE SENETLERİ SATIŞA SUNULACAK NUROL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. HAKKINDA BİLGİLER NUROL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. NİN SERMAYESİNİN 1.000.000.000.000. TÜRK LİRASINDAN 5.000.000.000.000.- TÜRK LİRASINA ARTIRILMASI VE NAKİT KARŞILIĞI ARTIRILAN 4.000.000.000.000.- TÜRK LİRALIK

Detaylı

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ 2012 YILI RAPOR

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ 2012 YILI RAPOR ARAS ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ 2012 YILI RAPOR Bu rapor, 24.11.1994 tarih ve 4046 sayılı Kanun ile 03.12.2010 tarih ve 6085 sayılı Kanun uyarınca düzenlenmiştir. Kuruluşun adı : Aras Elektrik Dağıtım

Detaylı

ANTALYA SU VE ATIKSU İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARİFELER YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

ANTALYA SU VE ATIKSU İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARİFELER YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ANTALYA SU VE ATIKSU İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARİFELER YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak Amaç MADDE 1-(1) Bu yönetmeliğin amacı, su satışı, kanalizasyon tesisi bulunan yerlerdeki kullanılmış

Detaylı

Rusya da İş Yapma Sanatı 220 Soru 220 Cevap

Rusya da İş Yapma Sanatı 220 Soru 220 Cevap Rusya da İş Yapma Sanatı 220 Soru 220 Cevap 1 - Rusya Federasyonu nda Yabancı Sermayenin Hukuki Yapısı - Şirket Kuruluşları - Şirketlerin Özellikleri - Rus Sermaye Grupları İle Yapılan Ortaklıklar - Yabancı

Detaylı

Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2015 31.03.2015. YEŞİL YAPI ENDÜSTRİSİ A.Ş. Faaliyet Raporu 0

Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2015 31.03.2015. YEŞİL YAPI ENDÜSTRİSİ A.Ş. Faaliyet Raporu 0 Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş. YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01.01.2015 31.03.2015 YEŞİL YAPI ENDÜSTRİSİ A.Ş. Faaliyet Raporu 0 İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 BÖLÜM 2 BÖLÜM 3 BÖLÜM 4 BÖLÜM 5 BÖLÜM 6 BÖLÜM 7 BÖLÜM 8

Detaylı

Perçin Dergisi ne Reklam vermek için; Yayın No: 4053 Yerel Süreli Yayın Aylık ve Türkçe Yayınlanır Sayı: 18. OSİAD Üyeleri İçin Reklam Fiyat Tarifesi

Perçin Dergisi ne Reklam vermek için; Yayın No: 4053 Yerel Süreli Yayın Aylık ve Türkçe Yayınlanır Sayı: 18. OSİAD Üyeleri İçin Reklam Fiyat Tarifesi Yayın No: 4053 Yerel Süreli Yayın Aylık ve Türkçe Yayınlanır Sayı: 18 Yayın Sahibi OSİAD Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği Adına Adnan KESKİN Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şadan AYCAN Yayın Kurulu Ahmet

Detaylı

BUCA. 2. Etap 1. Faz 291 Konut Projesi

BUCA. 2. Etap 1. Faz 291 Konut Projesi 2. Etap 1. Faz 291 Konut Projesi BUCA İÇİNDEKİLER 2 3 4 6 7 14 19 20 22 49 Tahsise Kimler Katılabilecek? Tahsise Kimler Katılamayacak? Mahal Listesi Başvuru ve Tahsis Takvimi Ödeme Koşulları (2. Etap 1.

Detaylı

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ Tarih: 22 Ağustos 2009 Sayı: 27327 Sanayi ve Ticaret Bakanlığından: ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı,

Detaylı

TBMM BÜTÇE BAŞKANLIĞI

TBMM BÜTÇE BAŞKANLIĞI İŞ KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI İLE BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR KANUNA İLİŞKİN BİLGİ NOTU (KANUN NO: 6552) TBMM BÜTÇE BAŞKANLIĞI İÇİNDEKİLER

Detaylı

Hollanda Diyanet Vakfı Islamitische Stichting Nederland ŞUBELER YÖNETMELİĞİ

Hollanda Diyanet Vakfı Islamitische Stichting Nederland ŞUBELER YÖNETMELİĞİ Hollanda Diyanet Vakfı Islamitische Stichting Nederland ŞUBELER YÖNETMELİĞİ Bu Yönetmelik Hollanda Diyanet Vakfı 15. Dönem Yönetim Kurulu tarafından hazırlanmıştır. İçindekiler 1. Amaç ve Kapsam... 3 2.

Detaylı

ebülten Sayı: 35 01 Kasım 15 Kasım 2012

ebülten Sayı: 35 01 Kasım 15 Kasım 2012 ETKİNLİKLER. 1 DUYURULAR.. 7 İHALELER.... 8 FUARLAR.... 9 DIŞ TİCARET TALEPLERİ.. 11 İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. 11 MEVZUAT... 11 Kemal Karakaş: İkinci Üniversite için ileri adımlar atıldı, bir araya gelirsek

Detaylı

Turgut Oğuz Aliağa Belediye Başkanı

Turgut Oğuz Aliağa Belediye Başkanı 2011 yılını Belediyemiz ve Kentimiz için büyük bir heyecan ve çalışma temposu ile tamamladık. 2009 dan beri, Bugünün sorunlarını çözüp, yarınları tasarlayarak hizmet üretiyoruz. Ancak, daha çok işimiz

Detaylı

DiYANET işleri BAŞKANLIGI. Din işleri Yüksek Kurulu Başkanlığı

DiYANET işleri BAŞKANLIGI. Din işleri Yüksek Kurulu Başkanlığı DiYANET işleri BAŞKANLIGI Din işleri Yüksek Kurulu Başkanlığı ANKARA2008 GÜNCEL DiNi MESELELER istişare TOPLANTISI - ll (16-18 Kasım 2007) Yayına Hazırlayan Dr. Mehmet BULUT Türfr..ive Diyanet Vakfı İslaı-n

Detaylı

TF Varlık Kiralama Anonim Şirketi İhraççı Bilgi Dokümanıdır

TF Varlık Kiralama Anonim Şirketi İhraççı Bilgi Dokümanıdır 1 İşbu İhraççı Bilgi Dokümanı henüz Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmamıştır. TF Varlık Kiralama Anonim Şirketi İhraççı Bilgi Dokümanıdır Bu ihraççı bilgi dokümanı Sermaye Piyasası Kurulunca...

Detaylı

YILLARDIR ZARAR EDEN KİAŞ, YENİ YÖNETİM İLE KAR EDER HALE GELDİ, HALKA AÇILMAYA HAZIRLANIYOR İSTANBUL ALTIN BORSASI YILLAR SONRA AİT OLDUĞU YERE GELDİ

YILLARDIR ZARAR EDEN KİAŞ, YENİ YÖNETİM İLE KAR EDER HALE GELDİ, HALKA AÇILMAYA HAZIRLANIYOR İSTANBUL ALTIN BORSASI YILLAR SONRA AİT OLDUĞU YERE GELDİ www.kuyumcukent.com.tr EKİM 2014 Sayfa 06 da Sayfa 20 de KUYUMCUKENT SON 1,5 YILDA ATAĞA GEÇTİ! Geçmişten bugüne gelen sorunları hallederek edindiğimiz sektörel birlik beraberlik ilkesiyle sektörün merkezi

Detaylı

28 30 MAYIS 2013 KAMU HASTANELERİ BİRLİKLERİNDE SATIN ALMA UYGULAMALARI EĞİTİMİ

28 30 MAYIS 2013 KAMU HASTANELERİ BİRLİKLERİNDE SATIN ALMA UYGULAMALARI EĞİTİMİ 28 30 MAYIS 2013 KAMU HASTANELERİ BİRLİKLERİNDE SATIN ALMA UYGULAMALARI EĞİTİMİ MAYIS-2013 AFYONKARAHİSAR Finans Hizmetleri Başkan Yardımcılığı 1 2 Finans Hizmetleri Başkan Yardımcılığı ÖNSÖZ Ülkemiz ekonomisi

Detaylı