Çocukların Eğitimine Odaklanan Tek Dil Okulu!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Çocukların Eğitimine Odaklanan Tek Dil Okulu!"

Transkript

1 Okulda Başarı, Hayatta Ayrıcalık! Çocukların Eğitimine Odaklanan Tek Dil Okulu!

2

3 InfoLANG Junior Neden InfoLANG Junior? Sadece çocukların dil eğitimine odaklanan tek dil okulu olan InfoLANG Junior Dil Okulları, ilk ve ortaöğretim dönemindeki öğrencilere İngilizce yi anlayarak, konuşarak ve yaşayarak öğrenme fırsatı veriyor. InfoLANG Junior olarak bizler, ikinci bir dilde sadece öğretimin değil, eğitimin de gücüne inanıyoruz. Çocuklarımızı tüm dünyayı İngilizce ile anlayıp keşfedebilen ve her zaman öne çıkan, farklı ve kültürlü bireyler olarak yetiştiriyoruz. Lise Bitmeden İngilizce Tamam! Eğitim Anlayışımız Söz konusu çocuklarımız olduğunda onların mutlu ve başarılı olmaları bizim en önemli amacımızdır. InfoLANG Junior ile dili yaşayarak ve eğlenerek öğrenmeleri, test edilmiş ve verimliliği bilimsel olarak kanıtlanmış metodumuzla çok kolay ve eğlenceli hale gelmektedir. Yetişkinlerde olduğu gibi, çocukların da dil öğreniminde başarılı olabilmeleri için motivasyona, yani bir amaca ve hedefe ihtiyaçları vardır. Çocuk psikolojisini ve öğrenim eğilimlerini bilen uzmanlarca hazırlanan eğitim metodumuz ile, dili sevdirerek sürekliliğini sağlıyoruz. Ülkemizin dil öğretimindeki isteksizlik, devamsızlık gibi sıkıntıları ortadan kaldırıyoruz. Başarı duygusunu tattırarak kalıcı ve üst seviyede dil kullanımını çocuklarımıza aşılıyoruz.

4 InfoLANG Junior ile Dil Eğitimi Farkı InfoLANG Junior eğitim programı ile çocuklarımız, İngilizceyi daha iyi öğrenerek dil becerilerini okul İngilizcesinden çok daha üst seviyelere taşıyacaklardır. Lise bitmeden dil eğitimi bitecek! 100 (C1) InfoLANG Junior İngilizce Seviyeleri Hedeflenen CEFR Seviyeleri 80 (B2) 60 (B1) 40 (A2) 20 (A1) Seviye* Okul İngilizcesi 0 InfoLANG Junior 1-4. Sınıf 6-9 Yaş 5-8. Sınıf Yaş Sınıf Yaş Eğitim Dönemi / Öğrenci Yaşı Genel Bakış 1-4. Sınıf 6-9 Yaş 5-8. Sınıf Yaş Seviye* Okul İngilizcesi InfoLANG Junior * : Seviye Tespiti yapılarak belirlenecektir Sınıf Yaş InfoLANG Junior Steps C1 CEFR: TOEFL / Cambridge A Movers A KET B PET B FCE IELTS

5

6 1-4. Step (A1) 1-4. Step (A1) döneminde çocuklarımız, İngilizce ye en baştan başlayıp, ilköğretim 4. Step sonunda A1 seviyesinde eğitimlerini tamamlamış olurlar. Bu eğitim süresince Kid s Box, Super Minds, English in Mind gibi kitaplar kullanılır. Bu kitaplar küçük yaştaki çocukların beğenilerine uygun konu ve tasarımla hazırlanmıştır. Çocukların özellikle görsel hafıza gücünden yararlanmak için çok sayıda resim içermektedir. Her bir eğitim yılı ve kullanılacak kitap, 4 Step de tamamlanır. Her bir step 40 ders saatidir. Her stepin sonunda yapılacak ölçme değerlendirme ile çocuklarımız bir üst stepe geçmeye hak kazanırlar. 160 ders saati ile seviye bitirilmektedir. Derslerin önemli bir kısmı, kelime ve telaffuz alıştırmaları, basit cümleler kurarak karşılıklı konuşma, sınıf içerisinde ya da bilgisayar laboratuvarında yapılmaktadır. İngilizce çocuk şarkıları, çizgi filmler ve kelime oyunları gibi aktiviteler ve konuşma alıştırmaları da eğitim süresinin büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. Bu yaş aralığındaki öğrencilerimiz için, günde en fazla 3 saat, haftada 4 saat ders verimli olacaktır. Haftada 4 saat ders yapılarak, bir step 10 haftada (yaklaşık 3 ay) bitirilir. Bir eğitim sezonu içerisinde 4 step bitirilerek o yılın kitabı ve hedefleri bitirilmiş olur. 4. Step sonunda A1 seviyesi İngilizce eğitimi tamamlanmış olur ve çocuklarımız, aşağıda CEFR (Avrupa Ortak Ölçüt Çerçevesi) kriterlerince belirlenmiş maddeleri gerçekleştirebilirler.

7 5-12. Step (A2-B1) Step (A2-B1) döneminde InfoLANG Junior öğrencileri, A1 seviyesi İngilizceyi tamamlamış olarak eğitim sonunda B1 seviyesine ulaşmış olurlar. Bu eğitim süresi boyunca, Kid s Box, Super Minds, English in Mind gibi kitaplar kullanılır. Görselliği ön planda tutan kitap aynı zamanda çok fazla dinleme alıştırması içermektedir. İngilizce de cümle kurma, soru sorma yapılarının da temelini atmaktadır. Her bir eğitim yılı ve kullanılacak kitap, 4 step şeklinde bölünmüştür. Her bir step 40 ders saatidir. Her stepin sonunda yapılacak ölçmedeğerlendirme ile çocuklarımız bir üst stepe geçmeye hak kazanırlar. Yılda 160 ders saati ile bir kitap bitirilmektedir Step (A2-B1) dönemindeki öğrencilerimiz için günde en fazla 3 saat ders önermekteyiz. Bu derslerin son saati özellikle konuşma ya da İngilizce oyun ve aktivitelerden oluşmalıdır. Haftada 4 saat ders yapılarak, bir step 10 haftada (yaklaşık 3 ay) bitirilir. Bir eğitim sezonu içerisinde 4 step bitirilerek o yılın kitabı ve hedefleri bitirilmiş olur Step (A2-B1) dönemi sonunda B1 seviyesi İngilizce eğitimi tamamlanmış olur ve çocuklarımız, aşağıda CEFR (Avrupa Ortak Ölçüt Çerçevesi) kriterlerince belirlenmiş maddeleri gerçekleştirebilirler. Kısa, basit mesajları ve duyuruları anlayabilirim.

8 13-20 Step (B2-C1) Step döneminde InfoLANG Junior öğrencileri, B1 seviyesi İngilizce bilgisiyle başlarlar ve eğitim sonunda C1 seviyesine ulaşırlar. Bu eğitim boyunca, Kid s Box, Super Minds, English in Mind gibi kitaplar kullanılır. Kullanılan kitaplar, içeriği, konuları ve dil seviyesi olarak Teenage (13-17 yaş) kategorisindeki öğrencilerimiz için özel olarak hazırlanmıştır Step (B2-C1) dönemi gruplarımızda gün içerisinde en fazla 3 saat ders öneriyoruz. Bu sürenin en az 1 saatinin konuşma-tartışma saati ya da interaktif uygulama saati (İngilizce film, şarkı, oyun vb) olarak kullanılması eğitimin keyifli olması açısından çok önemlidir. Haftada 4 saat ders yapılarak, bir step 10 haftada (yaklaşık 3 ay) bitirilir. Bir eğitim sezonu içerisinde 4 step bitirilerek o yılın kitabı ve hedefleri bitirilmiş olur. InfoLANG Junior B2-C1 dönemi sonunda, öğrencilerimiz C1 seviyesinde İngilizce konuşabilir hale gelmektedirler ve aşağıda yer alan CEFR (Avrupa Ortak Ölçüt Çerçevesi) kriterlerini yerine getirebilirler.

9 Eğlenceli aktivitelerimiz ile İngilizce daha keyifli..!

10 InfoLANG Dil Okullarında Çocuklar İngilizceyi Nasıl Öğrenir? Konuşma ve Uygulama Junior gruplarımızdaki eğitimler konuşma odaklı ve uygulama ağırlıklıdır. Konuşma odaklı eğitimlerimize o dili konuşan eğitmenler konuşma ve telaffuz gelişimi için eşlik ederler. Çocuklar Eğlenerek Öğreniyor Çocuk eğitimlerinde uzman eğitmenlerimiz, özenle seçilmiş çizgi filmler, animasyonlar, şarkılar ve diyaloglar eşliğinde çocukların derse ilgisini canlı tutuyorlar. İngilizce kelime oyunları ve anlatılan kelimelerin resimlerinin çizilmesi aktiviteleri ile kelime dağarcığı sağlamlaştırılır. Her hafta resimler ve şekiller içeren kelime testleri uygulanır. Neşeli Derslikler Dersliklerimiz çocukların yaşları ve fiziksel özelliklerine uygun eşya ve materyaller ile donatılmıştır. Çocuklara hitap eden posterler, yazılar, resimlerle çocukların ayrılmak Dil Öğrenmek Belirli Bir Zamana Yayılması Gereken Ve Süreklilik Isteyen Bir Süreçtir. Uygun Materyaller Öğrencilerimizin duygusal, kişisel, fiziksel, bilişsel ve dilsel gelişimlerini dikkate alan, onların gerçek yaşamda konuştukları konuları, kullandıkları dili ve oynadıkları oyunları içeren eğitim materyallerimiz, İngilizceyi günlük hayatlarının bir parçası haline getirmek üzere tasarlanmıştır.

11 InfoLANG Junior Bünyesindeki Aktiviteler Nelerdir? InfoLANG Junior bünyesindeki birbirinden eğlenceli aktiviteler ile çocuklar sosyal becerilerini geliştirirken, dil eğitimini daha çok sevecekler. Spor Dalları Doğa Kampları Yüzme Satranç Bilgisayar Teknolojileri Sanat Dalları Müzik Drama! Sunulan aktiviteler, yakın çevredeki olanaklar ve lokasyona göre farklılık gösterebilir.

12 Nasıl Öğretiyoruz? Doğru Eğitmen InfoLANG Junior eğitim metodumuzun en önemli parçalarından biri, en doğru eğitmenlerle çalışmaktır. InfoLANG Junior olarak, çocukların eğitmenleri ile duygusal bir bağ kurmalarının öneminin farkındayız ve doğru eğitmen ile İngilizce eğitiminin sevilerek, keyifli ve kolay bir şekilde gerçekleşeceğine inanıyoruz. Doğru Eğitim Programı InfoLANG Junior, en erken yaşlardan başlayarak, ilk ve ortaöğretim boyunca İngilizce eğitimi vermektedir. Doğru Materyal InfoLANG Junior olarak dil öğrenme yatkınlığının, görsel ve işitsel zekaya bağlı olduğunu biliyoruz. Bu yüzden de hem görerek hem duyarak öğrenmeyi sağlayacak materyaller kullanıyoruz. Çocuklarımıza sunduğumuz kitaplarımız, yaş grubuna uygun, ilgi çekici ve kolay hatırlanabilen resim ve renkler içermektedir. Dersliklerdeki dijital materyallerimiz ise duyarak ve uygulayarak öğrenmeyi sağlamaktadır. Çocuklarımızın yaşı ilerledikçe, onlara uygun eğitim programı oluşturmak ve doğru yaşseviye için doğru eğitimi sunmak başarıya giden en önemli yollardan biridir. Tüm dünyada dil kullanımının standartlarını oluşturan CEFR (Avrupa Ortak Ölçüt Çerçevesi) kriterleri çerçevesinde hazırlanmış eğitim içeriğimiz, her yaş aralığında gelinecek seviyeyi belirlerken, bu seviyede öğrencilerin dili kullanarak neler yapabileceklerini de madde madde açıklamaktadır. Eğitim Programımız InfoLANG Junior Eğitim Programı, ilköğretim 1. sınıftan en geç lise 2. sınıfa kadar devam eder. Çünkü dil öğrenimi ancak sürekli olduğunda kalıcıdır. Başlangıç seviyesi olan A1 den başlayıp, lise bitiminde çocuklarımızı anadile en yakın seviye olan C1 e ulaştıracak şekilde dizayn edilmiştir. Yaş ve seviye kriterlerine göre programımız 3 ana dönemden oluşur: 1-4 Step ( A1 Dönemi) 5-12 Step ( A2-B1 Dönemi) Step (B2-C1 Dönemi) (Lise 2.sınıfta tamamlanması önerilmektedir)

13 JUNIOR EĞİTİMLERİ Çocuklarda Yabancı Dil Öğrenimi Neden Önemlidir? Ağaç Yaşken Eğilir! InfoLANG Dil Okulları olarak yılların tecrübesiyle çocukluk döneminin yabancı dil öğrenmenin en kolay olduğu dönemi olduğunu biliyoruz. Ailelerin de bu dönemleri dil eğitimi için bir fırsat olarak görmelerini tavsiye ediyoruz. Anadilinin yanında yabancı bir dil öğrenmek çocuğunuza kişisel gelişiminde bir dizi farklı yararlar sağlar. Birden fazla dil konuşan çocuklar iletişim becerileri olarak daha girişken becerilere ve daha yüksek akademik potansiyele sahip olurlar. İkinci bir dili öğrenen çocuk, bütün akademik alanlarda daha iyi bir performans gösterebilir. Bunun da çocuğun yetişkinlik dönemindeki iş yaşamı üzerindeki faydaları büyüktür. Dil Öğrenmek Belirli Bir Zamana Yayılması Gereken ve Süreklilik İsteyen Bir Süreçtir! Erken Yaşta Çocuklara İngilizce Öğretiminin Sağlayacağı Faydalar -İngilizceyi hatasız öğrenecektir. -Okul İngilizcesini de kapsadığı için derslerde başarısı artacaktır. -Dil öğreniminde kendine güveni artacak ve psikolojik bariyerleri aşacaktır. -Arkadaş çevresinde prestijli olacaktır. -İletişim kurmakta daha rahat olacaktır. -Dil ile beraber farklı kültürleri de öğrenecektir.

14

15 Bilişim Çocuk Oyuncağı! 7-16 yaş arasında verilen bu eğitimler çocuklarımızın yaş ve altyapı seviyelerine göre hazırlanmıştır. Bu eğitimler 7-8 yaş, 9-12 ve yaş gruplarına göre 3 seviyede verilmektedir. Bu eğitimler, çocukların seveceği içerik ve yaşlarına göre özel geliştirilmiş programlar ile eğitimler verilmektedir. Yetişkin eğitim içeriklerinden farklıdır. Örneğin çocuklarımız özel yazılımlar sayesinde oyun oynayarak kod yazmayı öğreneceklerdir. Bilişim alanında alabilecekleri eğitimler aşağıda listelenmiştir. 1. Teknoloji ve İnternetin Etkin Kullanımı 2. Standart Bilgisayar Eğitimi (Microsoft Office I-II) 3. Bilgisayar Donanımı ve İşletim Sistemi 4. Network ve Sistem Teknolojileri (I-II-III) 5. Grafik Tasarımı (I-II-III) 6. Web Tasarımı (I-II-III) 7. Yazılım ve Veri tabanı (I-II-III) 8. Üç Boyutlu (3D) Modelleme ve Görselleştirme (I-II-III) 9. Minik Hacker 10. Oyun Geliştirme (I-II-III) Powered By

16 ? Okul İngilizcesini de kapsayan eğitim içeriği. Konuşma odaklı, eğlenceli bir dil eğitimi. Çocuk eğitiminde uzmanlaşmış genç ve dinamik eğitmenler. Dil becerilerini geliştirecek sosyal İngilizce aktiviteler. (game club, drama club, music club...) Dil Koçluğu ile İngilizce de tam destek. Görsel ve işitsel beceri odaklı dersler. Verimliliği kanıtlanmış bilgisayar destekli, güncel materyaller. Yaşa ve seviyeye uygun eğitim planı ve sınıflar. Hafta içi, hafta sonu grupları. Çocuklar için özel tasarlanmış U dizayn sınıflar. InfoLANG Junior ÖĞRETME GARANTİSİ. AHEEEHAPOFEALKBPMPAHEEEHA BNFFFNBPFKBPEHJOEPBNFFFNB AGINJBFAMFCMFHCJNNPIDALJM PIJMLDFCKGBPDJMIDOGLNNOJE MFFFFFEHAFCAHHGPAHFHANDPN APBBBPAPOJOCGBJEGCDEGDFLI HHHHHHHPHPPHHPPPHPPPPHPPH

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı

Akademi Time English

Akademi Time English FİHRİST English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ne Hoşgeldiniz English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Hakkında Vizyon, Misyon ve Kalite Politikamız English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Programları

Detaylı

www.english-home.com

www.english-home.com www.english-home.com ARAPÇA BİRE BİR İNGİLİZCE PTE LİSE İNGİLİZCESİ RUSÇA İŞ YAZIŞMALARI TOEFL-iBT ALMANCA İSPANYOLCA İŞ İNGİLİZCESİ ve KONUŞMA SINIFLARI ESNEK DERS SAATLİ İNGİLİZCE IELTS YDS İNGİLTERE

Detaylı

English Time FİHRİST. English Time a Hoşgeldiniz. 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları. Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları

English Time FİHRİST. English Time a Hoşgeldiniz. 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları. Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları FİHRİST a Hoşgeldiniz Hakkında Vizyon, Misyon ve Kalite Politikamız Eğitim Programları Öğretmen Kadrosu Sınıflar Eğitsel Aktiviteler Online Eğitimler Genel İngilizce Eğitim Programları 6 Kurluk Eğitim

Detaylı

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez Yönder Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Kalitesi Kabul

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2012 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu 2 Hoşgeldiniz Welcome Willkommen Bienvenue Bienvenido

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

ÖĞRETMEN EL KİTABI. 8.Doğa Koleji Yönetici Listesi 9. Kampüslerimiz

ÖĞRETMEN EL KİTABI. 8.Doğa Koleji Yönetici Listesi 9. Kampüslerimiz ÖĞRETMEN EL KİTABI 1. Doğa Ailesine Hoş Geldiniz 2. Kısaca Doğa 3. Eğitim Anlayışımız * Anaokulu Eğitim Programı * İlkokul Eğitim Programı * Ortaokul Eğitim Programı * Lise Eğitim Programı 4. Akademik

Detaylı

Dünya Çapında Dil Eğitimi

Dünya Çapında Dil Eğitimi Dünya Çapında Dil Eğitimi 2013 Boston New York San Diego San Francisco Los Angeles Miami Montreal Toronto Vancouver London Cambridge Oxford Brighton Bristol Malta Cape Town İçindekiler EC Hakkında 4 Gideceğiniz

Detaylı

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ TÜRKİYE EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ YABANCI DİL ÖĞRETİMİ 29-30 KASIM 2013 TOBB, ANKARA Sonuç Raporu 13 Aralık 2013 1 TOBB EĞİTİM MECLİSİ 5. EĞİTİM KONGRESİ YABANCI

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

Pın@r da Dil. 7 Temel Kural. Pekİ NEDİR BU. Türkiye mi Turkey mi? OXFORD KALİTE OKULU. Comenius ECOSchools. ITEC Teknoloji

Pın@r da Dil. 7 Temel Kural. Pekİ NEDİR BU. Türkiye mi Turkey mi? OXFORD KALİTE OKULU. Comenius ECOSchools. ITEC Teknoloji Pın@r da Dil SAYI (1) 2013/ 2014 Pekİ NEDİR BU KUR SİSTEMİ DEDİKLERİ? uluslararası standartlar objektif ölçme değerlendirme müfredat programları Türkiye mi Turkey mi? Amerikan kökenli bir kuşun hikayesi

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için)

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) 1- Feyziye Mektepleri Vakfının tarihçesi nedir? Feyziye Mektepleri Vakfı nasıl kurulmuştur? Işık Okullarının

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 İÇİNDEKİLER TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ...2 GİRİŞ...6 FİZİKSEL YAPI-GENEL TANITIM...8 ANAOKULUMUZ...9 İLKÖĞRETİM OKULUMUZ... 16 LİSEMİZ...

Detaylı

Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır.

Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır. Yönder Okulları ve Küçük Şeyler Anaokulları, Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi nin markalarıdır. Biz, aileler ve çocuklar için yola çıktık ve onlar için büyümeye devam ediyoruz. Değerli

Detaylı

Sarıyer Belediyesi ile Her çocuk İngilizce konuşsun

Sarıyer Belediyesi ile Her çocuk İngilizce konuşsun Sarıyer Belediyesi ile Her çocuk İngilizce konuşsun Sarıyer Belediyesi İngilizce yi evinize getiriyor. Sarıyer Belediyesi, Dünya Bankası destekli bilimsel bir proje ile çocuklara evlerinin sıcak ortamında

Detaylı

BİZ KİMİZ? BİZ KİMİZ? AMACIMIZ EĞİTİM SİSTEMİMİZ. www.ingilizkultur.com.tr

BİZ KİMİZ? BİZ KİMİZ? AMACIMIZ EĞİTİM SİSTEMİMİZ. www.ingilizkultur.com.tr BİZ KİMİZ? BİZ KİMİZ? İngiliz Kültür Eğitim Kurumları, ülkemizde uzun yıllardır güvenin odak noktası olmuştur. 2006 yılından itibaren marka tescilini alarak Markalar Birliği tarafından Türkiye çapında

Detaylı

İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR?

İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR? İNGİLİZCE İŞİNİZİ NE KADAR İLERİ GÖTÜREBİLİR? İNGİLİZCEYİ SİZE GETİRDİK... 1 Global iş yaşamının temeli, uluslararası ticaretin ve diplomasinin ortak dili İngilizcedir. İşinizi büyüterek rakiplerinizle

Detaylı

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi

tepav tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi tepav Türkiye deki Devlet Okullarında İngilizce Dilinin Öğretimine İlişkin Ulusal İhtiyaç Analizi Türkiye genelinde devlet okullarında İngilizce eğitimi ihtiyaçlarını belirlemeyi ve politika önerileri

Detaylı

İLKOKUMA YAZMA ÖĞRETİMİNDE ÇOKLU ORTAM UYGULAMALARININ OKUMA BECERİSİ ÜZERİNDE ETKİLİLİĞİ

İLKOKUMA YAZMA ÖĞRETİMİNDE ÇOKLU ORTAM UYGULAMALARININ OKUMA BECERİSİ ÜZERİNDE ETKİLİLİĞİ Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi Journal of Social Sciences Cilt / Volume: 2010-1 Sayı / Issue: 20 İLKOKUMA YAZMA ÖĞRETİMİNDE ÇOKLU ORTAM UYGULAMALARININ OKUMA BECERİSİ

Detaylı

Karabük Amerikan Kültür Derneği

Karabük Amerikan Kültür Derneği Karabük Amerikan Kültür Derneği [Yan çubuk çubuk, ana olarak öğedir. Çoğu sağına veya da sayfanın kısmında metin değiştirmek Araçları Yan çubuk çubuk, ana olarak öğedir. Çoğu sağına veya da sayfanın kısmında

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul İÇİNDEKİLER AVRUPA KOLEJİ 1 BİLİM DANIŞMA KURULU 2 Bilim Danışma Kurulu Üyeleri 2 KAZLIÇEŞME Avrupa Koleji

Detaylı

TED TOKAT KOLEJİ TED li Olmak Ayrıcalıktır.

TED TOKAT KOLEJİ TED li Olmak Ayrıcalıktır. Bedestenlioğlu OSB Bölgesi 2. Kısım 6. Cadde No:3 TOKAT Tel: 0 (356) 212 0 660-0 (356) 213 0 833 info@tedtokat.org www.tedtokat.org TED TOKAT KOLEJİ TED li Olmak Ayrıcalıktır. TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ TARİHÇE

Detaylı

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM 2015 & 2016 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM 2015 & 2016 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA 2015 & 2016 İNGİLTERE, MALTA ABD, KANADA İSPANYA KÜBA, MEKSİKA FRANSA ALMANYA İTALYA FAS ÇİN BİR ARAYA GELELİM VE KONUŞALIM! TM 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA BİZİMLE DİL ÖĞRENİN DİLLER

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International Tanıtım Broşürü 2010 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA ALMANYA MALTA www.lsi.edu Hoş Geldiniz Welcome Willkommen Bienvenue

Detaylı

LANGUAGE LEARNING CENTER LANGUAGE LEARNING CENTER

LANGUAGE LEARNING CENTER LANGUAGE LEARNING CENTER Manchester Dil Okulları LANGUAGE LEARNING CENTER Manchester Dil Okulları LANGUAGE LEARNING CENTER İstanbul Adana Erzurum Samsun Çorum (yakında) Aksaray Konya G.Antep Sakarya İzmit Tekirdağ Mersin Bursa

Detaylı

Language Testing Service) ve BEC (Business

Language Testing Service) ve BEC (Business British Side da Kurumsal Kurslar Biz Kimiz? British Side, British Council in Türkiye de kurs bölümünü kapatması sonrasında, British Council in yöneticileri ve eğitmenleri tarafından kurulan, müşteri odaklı

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

Dünya Çapında Dil Öğrenimi

Dünya Çapında Dil Öğrenimi 2015 eurocentres.com Dünya Çapında Dil Öğrenimi İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Çince, Rusça 140 130 120 110 60 100 90 80 5 80 The world of Eurocentres 40 70 Canada 60 Vancouver

Detaylı