SAMSUNG GECE/GÜNDÜZ RENKLİ KAMERA SCC-B2303(P)/B2003P SCC-B2307P/B2007P. Kullanma Kılavuzu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SAMSUNG GECE/GÜNDÜZ RENKLİ KAMERA SCC-B2303(P)/B2003P SCC-B2307P/B2007P. Kullanma Kılavuzu"

Transkript

1 SAMSUNG GECE/GÜNDÜZ RENKLİ KAMERA SCC-B2303(P)/B2003P SCC-B2307P/B2007P Kullanma Kılavuzu

2 DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ, AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞINI (VEYA ARKA KISMINI) AÇMAYIN. İÇİNDE KULLANICI TARAFINDAN KULLANILABİLECEK PARÇA YOKTUR. SERVİS İÇİN KALİFİYE SERVİS PERSONELİNE BAŞVURUN. Bu sembol ürünün içinde yüksek voltaj olduğunu gösterir. Bu ürünün içindeki herhangi bir parça ile temas etmek tehlikelidir Bu sembol bu ürünle birlikte çalışma ve bakımla ilgili önemli belgelerin bulunduğunu göstermektedir. Yangın veya elektrik çarpması ile sonuçlanabilecek herhangi bir hasarı önlemek için bu ürünü yağmur veya neme maruz bırakmayın. Bu cihaz FCC Kurallarının 15. bölümüne uymaktadır. Çalışma aşağıdaki şartlara tabidir. 1) Bu cihaz zararlı parazit yapabilir; ve 2) Bu cihaz istenmeyen çalışmaya neden olabilecek her türlü paraziti kabul etmelidir. DİKKAT: 1. Bu talimatları okuyun. 2. Bu talimatları saklayın. 3. Tüm uyarılara uyun. 4. Tüm talimatlara uyun. 5. Bu cihazı suyun yakınında kullanmayın. 6. Yalnız kuru bezle temizleyin. 7. Herhangi bir havalandırma deliğini kapatmayın. Üreticinin talimatlarına uygun olarak monte edin. 8. Radyatörler, ısı aletleri, veya ısı üreten diğer cihazların yanında (amplifikatörler dahil) bu ürünü monte etmeyin. 9. Kutuplu veya topraklı dip fişin güvenlik amacını bozmayın. Kutuplu bir fiş biri diğerinden daha geniş iki uca sahiptir. Topraklı tip fişin iki ucu ve bir toprak hatı vardır. Geniş uç veya üçüncü kablo sizin güvenliğiniz için verilmiştir. Eğer verilen fiş prizinize uymuyorsa, eski prizin değiştirilmesi için bir elektrikçiye danışın. 10. Elektrik kablosunu üzerinde yürümeye veya özellikle fişlerde, cereyan prizlerinde ve cihazdan çıktıkları yerde delinmeye karşı koruyun. 11. Yalnız üretici tarafından belirlenen ekler/aksesuarlar kullanın. 12. Yalnız üretici tarafından belirtilen veya cihazla birlikte satılan el arabası, stand, tripod, destek veya masayla birlikte kullanın. Kullanılırken, devrilmeden kaynaklanan yaralanmaları önlemek için el arabası ve cihazı hareket ettirirken dikkat edin. 13. Bu cihazın fişini çekin. El arabası kullanıldığında, devrilmeden kaynaklanan yaralanmaları önlemek için el arabası ve cihazı hareket ettirirken dikkat edin. 14. Her türlü servisi kalifiye servis personeline yaptırın. Elektrik kablosu veya fişin zarar görmesi, cihaza su sıçraması veya nesnelerin düşmesi, cihazın yağmur veya neme maruz kalması, normal çalışmaması veya düşürülmesi gibi bu cihazın zarar gördüğü durumlarda servis gereklidir. Pilin yanlış takılması halinde patlama tehlikesi. Yalnız üretici tarafından tavsiye edilen aynı veya benzer tip ürünlerle değiştirin. Kullanılmış pilleri üreticinin talimatlarına göre atın.

3 İçindekiler Bölüm 1 Giriş 5 Bölüm 2 Spesifikasyonları 6 Bölüm 3 Parça İsimleri ve Fonksiyonları 7 Bölüm 4 Montaj 12 Montaj ve Kullanımla İlgili Önlemler 13 Otomatik Obturatör Lens Bağlantısının Bağlanması 14 Lensin Takılması ve Lens Seçim Düğmesinin Ayarlanması 15 Arka Odakın Ayarlanması 16 Kabloların Bağlanması 18 Bölüm 5 Kamera Set-up ı (Kurulumu) 20 Ek Ürün Spesifikasyonları 39 NOT: Bu, CCD görüntü sensörünün zarar görmesine neden olabileceğinden güneş gibi çok parlak nesnelere kamerayı çevirmekten kaçının. Bölüm 1 Giriş GECE/GÜNDÜZ Kamerası standart değer üstü aydınlatmada renkli modda çalışır aksi taktirde IR Kesme fonksiyonunu durdurarak B/W (siyah/beyaz) modda çalışır, IR Kesme fonksiyonu durdurulduğunda hassaslık artar ve karanlıkta nesneleri daha iyi belirleyebilen düşük aydınlatmalı kameraya dönüşür. Bu arada, Sense Up (Hassaslık Artışı) fonksiyonuna sahiptir böylece düşük hızlı obturatör ve alan birikim yöntemi sayesinde düşük aydınlatmalı özelliği sürekli hale gelir. [DAY/NIGHT] (Gece/Gündüz) Bu, standart değer altındaki aydınlatmada IR Kesme fonksiyonu ile filtreyi iptal eden bir renkli kamera fonksiyonudur böylece daha iyi bir hassaslık elde edilmiş olur. GECE/GÜNDÜZ Kamerası çoğunlukla göreceli olarak daha düşük aydınlatmaya sahip bodrum kat araç park yerleri gibi karanlık yerlerde kullanılmaktadır. Gündüz, 480 yatay çözünürlüğe sahip yüksek yoğunluğa sahip bir renkli ekrana sahiptir, gece ise nesneleri belirlemek için GECE/GÜNDÜZ ve Sense Up fonksiyonunu kullanır. Aynı durumlarda, bu kamerayı ayrıca enfraruj ışık yayma ekipmanı olarak da kullanabilirsiniz.

4 Bölüm 2 Spesifikasyonlar Bölüm 3 Parça İsimleri ve Fonksiyonları Yüksek Hassasiyet Yüksek hassasiyete sahip bir görüntü için en yeni 1/3 Super (EXview)-HAD IT CCD ye sahiptir. Yandan Görünüş Düşük Aydınlatma Fonksiyonu Işık olmaksızın en kötü ortam şartlarında bile çalışmak için düşük aydınlatma fonksiyonuna ve GECE/GÜNDÜZ fonksiyonuna sahiptir. Dijital Zoom Fonksiyonu Maksimum 10 misli büyütme yapabilecek bir dijital zoom fonksiyonuna sahiptir. (PIP fonksiyonunu Dijital Zoom moduna getirirseniz, tüm ekran bir PIP ekranı olarak görünecektir). Üstün Arka Işık Dengeleme Fonksiyonu Nesnenin arkasında parlak ışık veya güneş ışığı varsa, bu kamera daha net görüntü elde etmek için arka ışık tarafından gölgelenen görüntüyü ayarlar. Dijital Güç Kaynağı Senkronizasyon Modu Ful Dijital Metod Hat Kilidi bu kamerada mevcuttur ve bu sistem kameranın kontrol edilebilirliğini ve güvenirliğini direk olarak geliştirmek için dikey kamera senkronizasyonunu ayarlar. Çözünürlük Sanat eseri dijital sinyal teknolojisi tarafından desteklenen ful dijital görüntü işleme sayesinde yüksek çözünürlüğe sahiptir. Çıkış Sinyali Ayarı Video çıkış sinyallerini tersine çevirebilmektedir ve hem dikey hem de yatay profile ayarlanabilmektedir. Montaj Adaptörü Takma Yuvası Bu yuva, kameranın monte edileceği desteğin bir parçası olan montaj adaptörünün vidalanması için kullanılmaktadır. Kamera Lensi (Opsiyon) Bu lens kameraya takılmıştır. * Yüzeyi kirlenen bir kamera lensi lens bezi veya etanol boyalı pamuk bez ile yumuşak bir şekilde temizlenmelidir. Auto İris Lens Konektörü Bu konektör otomatik obtüratör lensine lens obtüratörünün kontrolü için gerekli olan güç kaynağı, kontrol sinyali, video sinyali veya DC sinyalini sağlar.

5 Auto İris Lens Kontrol Kablosu Bu kablo kameradan gelen kontrol sinyallerini kontrol lens obtüratörüne gönderir. Arka Odak Kontrol Çubuğu Arka odağı kontrol eder. ALC Lens Ayarlama Düğmesi Bu düğme kullanılacak Auto İris lens tipini belirler. (1) Elektrik Gösterge LED i Kameraya elektrik geldiğinde LED yanar. (2) Video Çıkış Terminali Monitör video giriş terminali bu terminale bağlıdır ve bu terminal aracılığı ile kamera video sinyalleri çıkar. (3) Uzaktan Giriş Terminali (RS-232) Bu terminal üretim tesisinde kamera kontrolü için kullanılmaktadır. * DC: DC kontrol sinyali gerektiren bir Auto İris lensi taktığınızda, lütfen DC pozisyonuna getirin. * VIDEO: Video kontrol sinyali gerektiren bir Auto İris lensi taktığınızda, lütfen VIDEO pozisyonuna getirin. Arka Görünüş

6 (4) GÜNDÜZ/GECE Dış Sinyal Girişi & Alarm Sinyal Çıkışı Bu, sensörden (opsiyon) dış GECE/GÜNDÜZ sinyalini alan ve sinyali BW ye çeviren fonksiyondur. Bir hareket tespit edildiğinde MOTION DET (HAREKET TESPİT) fonksiyonu bir alarm sinyali oluşturur. (5) Kamera Çalışma Düğmesi (Setup Düğmesi) Kameranın halihazırda normal çalışma modunda olmasına (Ekranda bir setup menüsü görünmez) veya setup menu modunda olmasına bağlı olarak kamera çalışma düğmesinin fonksiyonu değişir. Bir dış sensörü (1) de gösterildiği gibi GECE/GÜNDÜZ terminaline bağlayın ve sonra sinyal veya lamba gibi herhangi bir dış cihazı (2) de gösterildiği gibi ALARM terminaline bağlayın. ALARM çıkış terminali aşağıdaki kapasiteye sahip bir açık kolektördür: DC 16V ve 100mA OFF: Açık temas ON: 100mA aşağısı GÜNDÜZ/GECE giriş terminali DC 5V çekme ve 0.2mA üstü girişine sahiptir. OFF: Açık temas ON: kapalı temas Normal çalışma modunda * [SOL/SAĞ] tuşu :tuşa yaklaşık 2 saniye basın ve DC IRIS düzeyini kontrol edecek menü ortaya çıkar. [SOL] tuş düzeyi arttırır ve [SAĞ] düzeyi düşürür. * [ENTER] tuşu :Setup menüsüne girmek için kullanılır (Yaklaşık 2 saniye basın) Setup menüsü modunda * [YUKARI/AŞAĞI] tuşu :Bu tuşlar imleci yukarı veya aşağı hareket ettirir. * [SOL/SAĞ] tuşu :Bu tuşlar imleci sola veya sağa hareket ettirir veya her setup menüsünde belirlenebilen değerleri sırası ile belirler. * [ENTER] tuşu :Alt menü tıklanarak setup menüsünün alt menüsüne girmek veya mevcut değeri ayarlamak için kullanılır. (6) Elektrik Bağlantı Portu Bu port elektrik (adaptör) kablosuna bağlıdır.

7 Bölüm 4 Montaj Bu bölüm, montajdan önce nelerin kontrol edilmesi gerektiğini, montaj ortamının nasıl düzenleneceğini ve montaj sırasında nelerin yapılması gerektiğini açıklamaktadır. Sonra kameranın nasıl monte edileceğini ve mevcut durumlarda kablonun nasıl bağlanacağını açıklamaktadır. Montajdan Önce Ambalajın İçeriğinin Kontrol Edilmesi Aşağıdaki ürünlerin ambalajın içinde olup olmadığını kontrol edin. Montaj ve kullanım sırasında nelerin yapılması gerektir (1) Kamerayı kendiniz sökmeye çalışmayın. (2) Kamerayı kullanırken her zaman dikkatli olun. Elinizle kameraya çarpmayın veya sallamayın. Herhangi bir hasarı önlemek için kameranın dikkatli bir şekilde saklanması ve kullanılması gerekir. (3) Kamerayı yağmurlu veya yaş ortamlara koymayın veya bu ortamlarda çalıştırmayın. (4) Kirlendiğinde kamera gövdesini sert zımpara ile temizlemeyin. Lütfen her zaman kuru bez kullanın. (5) Kamerayı direk ışıktan uzak serin bir yere koyun. Aksi taktirde, kamera hasar görebilir.

8 Auto İris Lens Konektörünün Bağlanması Bir kamera yardımcı parçası olan Auto İris lens konektörünü aşağıdaki gibi hazırlayın: Montaj Lenslerin Takılması Aşağıda gösterildiği gibi takılana kadar CS lensini saat yönünde çevirin. C Lensleri olması halinde Açık obturatör kontrol kablosunu Auto İris lens konektörüne aşağıdaki gibi bağlayın. Takmak için C-montaj adaptörünü saat yönünde çevirin. Sonra aşağıdaki gibi takılana kadar C lensini saat yönünde çevirin. Pim No. DC Kontrol Tipi VIDEO Kontrol Tipi 1 Damp (-) Elektrik (+12V) 2 Damp (+) Geçerli Değil 3 Sürücü (+) VIDEO Sinyal 4 Sürücü (-) TOPRAK

9 Düğme Kontrollerinin Ayarlanması Kameranın bir tarafı üzerindeki lens ayar düğmesinin pozisyonunu lens tipine göre değiştirmeniz gerekir. DC kontrol tip Auto İris lensini veya video kontrol otomatik obtüratör lensini takmanıza bağlı olarak, buna göre düğmeyi DC veya VIDEO pozisyonuna getirmeniz gerekir. Zoom fonksiyonuna sahip lensler (1) Görüntüsü net olan bir nesneyi 3 ile 5 m arası mesafede görüntüleyin ve lensi mümkün olduğunca TELE ye zoomlayın. Sonra nesne en iyi görünene kadar lens odak çubuğunu ayarlayın. (2) Mümkün olduğunca WIDE a zoom in yapın ve nesne en iyi görünene kadar ARKA ODAK ayarlama çubuğunu ayarlayın. (3) ZOOM TELE tarafındaki odak ZOOM WIDE tarafındaki odak ile aynı olana kadar (1) ve (2) maddelerdeki işlemi 2 veya 3 kez tekrarlayın. Arka Odak Ayarı Kameranın arka odağı teslimattan önce fabrikada ayarlanmıştır, fakat tipine göre sayının değişmesine rağmen, bazı lenslerin odağı değişir. Durumun böyle olması halinde, arka odak ayarını aşağıdaki gibi yapmanız gerekir. Birincisi, bu sabit odaklı lenslerle ilgili arka odak ayarlama işlemidir. Zoom fonksiyonu olmayan lensler (1) Görüntüsü net olan bir nesneyi 10 m den fazla bir uzaklıkta görüntüleyin ve lens odaklama halkasını sonsuz ( ) a getirin. (2) Nesne en iyi şekilde görünene kadar ARKA ODAK kontrol çubuğunu çevirin. (3) ARKA ODAK kontrol çubuğu sabitleme vidasını sıkın.

10 Kabloların Bağlanması ve Çalışmanın Kontrol Edilmesi 1. Birinci olarak, BNC kablosunun konektörünü Video Çıkış terminaline bağlayın. 2. İkinci olarak, BNC kablosunun konektörünü Video Giriş terminaline bağlayın. 3. Sonra, Elektrik adaptörünü bağlayın. 2 hattan oluşan elektrik adaptörünün bir kısmını düz başlı tornavida ile aşağıdaki gibi Kamera Elektrik Giriş terminaline bağlayın (GND: beyaz hat ile işaretlenmiş) * Kutuplamaya bakılmaksızın güç kaynağı AC24V veya DC12V olabilir.

11 Bölüm 5 Kamera Setup ı (Kurulumu) Bu bölüm kameranın nasıl kurulacağını açıklamaktadır. Birinci kısım tüm setup menüsü ve bileşenleri ve ikinci bölüm her menünün fonksiyonlarını SETUP MENÜSÜ açıklamaktadır. CAMERAID (KAMERA KİMLİĞİ) ON /OFF İRİS ALC /ELC BLC OFF/ALT / ÜST /SOL/ SAĞ / ORTA / KULLANICI RENK/BW RENK /BW / AUTO /EXT OBTURATÖR OFF/1/100~1/10K OFF/AUTO X2~ X128 OFF/FIX X2~X128 AGC OFF/DÜŞÜK YÜKSEK HAREKET S. YAVAŞ ~ F. HIZLI BEYAZ BALANSI ATW/AWC/MANU SYNC INT/HAT ÖZEL. ÇIKIŞ ÇIK/SAKLA/ÖN AYAR ON ALC ELC KULLANICI MANU BW EXT AUTO CAMERA ID VE YER SETUP I DC İRİS SETUP I DÜZEY SETUP I ALAN SETUP I KAZANIM, AGC RENK SETUP I SERİ ÇEKİM SETUP7I SERİ ÇEKİM, DÜZEY, SÜRE SETUP I 3200 /5600K/KULLANICI KIRMIZI, MAVİ SETUP I FAZ SETUP I HAT BAU DRATE-D-ZOOM, PIP, MIRROR, POSI/NEGA, AYRINTI, HAREKET TESPİT HAREKET TESPİTİ ON ALAN SETUP I HASSASLIK SETUP I CAMERA ID (KAMERA KİMLİĞİ) CAMERA ID menüsü kameraya bağlanan monitör ekranı üzerinde bir KAMERA KİMLİĞİ oluşturur. Eğer CAMERA ID menüsünü açar ve [Enter] tuşuna basarsanız, bir KAMERA KİMLİĞİ oluşturmak üzere alt ekran görünecektir. KAMERA KİMLİĞİ harflerden, sayılardan, özel metinlerden veya bunların hepsinden 20 haneye kadar belirlenebilir. Alt menü kullanılarak Belirlenen KAMERA KİMLİĞİ istenen yerde saklanabilir.

12 İRİS Bu KAMERA, yayılım yoğunluğu aracılığı ile parlaklık düzeyini otomatik olarak kontrol etmek için İRİS fonksiyonuna sahiptir. ALC DC İRİS düzey ayarlaması SETUP MENÜSÜNDE ve aynı zamanda çalışma modunda mevcuttur. Yaklaşık 2 saniye boyunca SOL veya SAĞ tuşa basarsanız, DC İRİS Parlaklık Düzeyi ayarlama menüsü görünecektir. Modu EXIT (ÇIKIŞ) tan SAVE (SAKLA) a değiştirmek için SOL veya SAĞ tuşuna basın ve dosyayı kaydetmek için [Enter] a basın. Eğer ALC menüsünü seçer ve [Enter] a basarsanız, parlaklık düzeyini ayarlayacak olan alt ekran görünecektir. Burada, LEVEL (DÜZEY) menüsünde SOL veya SAĞ tuşlarına basarak parlaklı düzeyini ayarlayabilirsiniz. Düzey ayarı yalnız DC İRİS lensi kullanılarak yapılabilir. ELC Manual Lensi kullanırken dışarıdan çok yoğun yayılım olması halinde, bu menü belirlenen mesafe içinde Yüksek Hız Obtüratör Düzeyini kontrol eder. Eğer İRİS menüsü içinde ELC yi seçer ve [Enter] a basarsanız, aşağıdaki ekran görünecektir. Burada, SOL veya SAĞ tuşlarına basarak düzeyi belirleyebilirsiniz.

13 EXIT (ÇIKIŞ) EXIT menüsü CAMERA SETUP menüsünün sonlandırılması için kullanılır. ÇIK Yapılan hiçbir değişikliği dikkate almaz ve daha önce saklanan SETUP menüsüne döner SAKLA O ana kadar menüde yapılan tüm değişiklikleri kaydeder. FABRİKA AYARI Yapılan hiçbir değişikliği dikkate almaz ve ürün sevkedilmeden ayarlanan CAMERA SETUP değerlerine geri döner. SCC-B2303 Spesifikasyonları Özellik Açıklama Tanım CCTV Kamera (GÜNDÜZ/GECE) Güç Kaynağı AC 24V ± %10 (NTSC:60Hz ± 0.1Hz), DC12V +%10 ~%5 Elektrik Tüketimi Yaklaşık 4.5W Yayın Sistemi NTSC Standart Renkli Sistem Görüntüleme Cihazı 1/3 inç IT CCD Etkin Piksel 768(Y) X 494(D) Tarama Yöntemi 525 Hat, 2:1 Karışık Hat Frekansı Yatay: 15,734 Hz(INT)/15,750Hz(L/L) Dikey: Hz(INT) / 60 Hz (L/L) Senkonizasyon Yöntemi INT/Hat Kilidi Çözünürlük 500/530 TV Hattı (RENKLİ/SB) S/N Oranı 52dB (AGC OFF) Minimum Yer Aydınlatması RENKLİ: 0.3 Lüks (F1.2) (0.002 Lüks) S/B: 0.06 Lüks (F1.2) ( Lüks) Gündüz/Gece RENKLİ/SB/AUTO/EXT Renk Sıcaklığı ATW/AWC/MANUAL MOD (3200 o K, 5600 o K, R/B Kazanım Ayarı) Elektronik Obtüratör Hızı ALC:OFF ~1/10K san (7 kademe) ELC: Maks 1/100K san. Arka Işık Dengelemesi OFF/ALT/ÜST/SOL/SAĞ/ORTA/KULLANICI Sense Up (Yüksek Hassasiyet) OFF/AUTO2X ~128X/FIX2X ~128X Dijital Zoom OFF/ON(X10), PIP Hareket Tespit OFF/ON (ALAN/HASSASİYET Ayarı)

14 Özellik Açıklama Dijital Zoom OFF/ON(X10), PIP Hareket Tespit OFF/ON (ALAN/HASSASİYET Ayarı) Video Kontrol POSI/NEGA, Mirror(Sol/Sağ), Ayrıntılı Ayar Sinyal Çıkışı Kompozit Video Çıkışı: 1.0 Vp-p 75 ohm/bnc AI Lensi VIDEO/DC Lens Montajı CS/C (Montaj Adaptörü) Çalışma Isısı -10 o C ~ +50 o C Çalışma Nemi ~ %90 Fiziksel Ebatları 68 (E) x 55 (Y) x (B) mm Ağırlık SCC-B2303: Yakl. 450 g SCC-B2303P/B2003P/b2307P/B2007P Spesifikasyonları Özellik Açıklama Tanım CCTV Kamera (GÜNDÜZ/GECE) Güç Kaynağı SCC-B2303P/B2307P:AC 24V ± %10 50Hz ± 0.1Hz), DC12V +%10 ~%5 SCC-B2303P/B2307P: AC220V~AC240V (50Hz ± 0.1Hz) Elektrik Tüketimi SCC-B2303P/B2307P: Yaklaşık 4.5W SCC-B2303P/B2307P: Yaklaşık 5W Yayın Sistemi PAL Standart Renkli Sistem Görüntüleme Cihazı SCC-B2303P/B2307P: 1/3 inç Super HAD CCD SCC-B2303P/B2307P: 1/3 inç EXview HAD CCD Etkin Piksel 752(Y) X 582(D) Tarama Yöntemi 625 Hat, 2:1 Karışık Hat Frekansı Yatay: 15,625 Hz(INT)/15,625Hz(L/L) Dikey: 50 Hz(INT) / 50 Hz (L/L) Senkonizasyon Yöntemi INT/Hat Kilidi Çözünürlük 500/530 TV Hattı (RENKLİ/SB) S/N Oranı 52dB (AGC OFF) Minimum Yer Aydınlatması SCC-B2303P/B2307P: RENKLİ: 0.3 Lüks (F1.2) (0.002 Lüks) S/B: 0.06 Lüks (F1.2) ( Lüks) SCC-B2303P/B2307P: RENKLİ: 0.2 Lüks (F1.2) (0.001 Lüks) S/B: 0.03 Lüks (F1.2) ( Lüks) Gündüz/Gece RENKLİ/SB/AUTO/EXT Renk Sıcaklığı ATW/AWC/MANUAL MOD (3200 o K, 5600 o K, R/B Kazanım Ayarı) Elektronik Obtüratör Hızı ALC:OFF ~1/10K san (7 kademe) ELC: Maks 1/100K san. Arka Işık Dengelemesi OFF/ALT/ÜST/SOL/SAĞ/ORTA/KULLANICI Sense Up (Yüksek Hassasiyet) OFF/AUTO2X ~128X/FIX2X ~128X Dijital Zoom OFF/ON(X10), PIP Hareket Tespit OFF/ON (ALAN/HASSASİYET Ayarı)

15 Özellik Açıklama Gündüz/Gece RENKLİ/SB/AUTO/EXT Renk Sıcaklığı ATW/AWC/MANUAL MOD (3200 o K, 5600 o K, R/B Kazanım Ayarı) Elektronik Obtüratör Hızı ALC:OFF ~1/10K san (7 kademe) ELC: Maks 1/100K san. Arka Işık Dengelemesi OFF/ALT/ÜST/SOL/SAĞ/ORTA/KULLANICI Sense Up (Yüksek Hassasiyet) OFF/AUTO2X ~128X/FIX2X ~128X Dijital Zoom OFF/ON(X10), PIP Hareket Tespit OFF/ON (ALAN/HASSASİYET Ayarı) Dijital Zoom OFF/ON(X10), PIP Hareket Tespit OFF/ON (ALAN/HASSASİYET Ayarı) Video Kontrol POSI/NEGA, Mirror(Sol/Sağ), Ayrıntılı Ayar Sinyal Çıkışı Kompozit Video Çıkışı: 1.0 Vp-p 75 ohm/bnc AI Lensi VIDEO/DC Lens Montajı CS/C (Montaj Adaptörü) Çalışma Isısı -10 o C ~ +50 o C Çalışma Nemi ~ %90 Fiziksel Ebatları 68 (E) x 55 (Y) x (B) mm Ağırlık SCC-B2303P/B2307P: Yakl. 450 g SCC-B2303P/B2307P: Yakl. 550 g

Parça No: AB68-0047A(01) Kore de Basılmıştır. Kullanma Kılavuzu

Parça No: AB68-0047A(01) Kore de Basılmıştır. Kullanma Kılavuzu Parça No: AB68-0047A(01) Kore de Basılmıştır Kullanma Kılavuzu DİKKAT: DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ, AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞINI (VEYA ARKA KISMINI) AÇMAYIN. İÇİNDE KULLANICI

Detaylı

SAMSUNG ANTİ-VANDAL DOME KAMERA SCC-931T(P) Kullanma Kılavuzu

SAMSUNG ANTİ-VANDAL DOME KAMERA SCC-931T(P) Kullanma Kılavuzu SAMSUNG ANTİ-VANDAL DOME KAMERA SCC-931T(P) Kullanma Kılavuzu DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ, AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞINI (VEYA ARKA KISMINI) AÇMAYIN. İÇİNDE KULLANICI

Detaylı

diğer cihazlarla bağlanti

diğer cihazlarla bağlanti diğer cihazlarla bağlanti GÖRÜNTÜ/SES/MONITÖR BAĞLANTILARI M UTP kamerası ve BNC kamerasını aynı anda bağlı tutmayın. (KNL1, KNL2) NETWORK USB 1 5 2 6 3 7 4 8 9 13 10 14 11 15 12 16 VIDEO IN 1 VIDEO IN

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU TALİMATNAMESİ KULLANIM ÖMRÜ 7(YEDİ) YILDIR

KULLANIM KILAVUZU TALİMATNAMESİ KULLANIM ÖMRÜ 7(YEDİ) YILDIR KULLANIM KILAVUZU TALİMATNAMESİ KULLANIM ÖMRÜ 7(YEDİ) YILDIR RENKLİ S/B UYARI Yangın ve çarpma tehlikesi. Birimi yağmur ve neme maruz bırakmayınız. Bu işaret önemli işletim ve bakim talimatlarının cihaz

Detaylı

2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi

2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi 2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi 2K701 / 7 MİTÖR KULLANIM KILAVUZU Monitör Kapı Aç Dahili Arama Hakkında Ayarlar 2K701 / 7 Daire İçi Monitör (Dokunmatik Buton) Lütfen Ürünü Kullanmadan Önce Bu Kılavuzu

Detaylı

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1070300-TR REV B ISS 17NOV10 Telif Hakkı 2010 UTC Fire & Security. Tüm hakları saklıdır. Ticari markalar ve patentler UltraView adı

Detaylı

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MODELLER BLW 550DSS-DN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği,

Detaylı

SCC-B2311 SCC-B2310 SCC-B2311P SCC-B2011P

SCC-B2311 SCC-B2310 SCC-B2311P SCC-B2011P Bu ürünü doğru kullanmak ve işletmek için bu el kitabındaki Emniyet Önlemlerini mutlaka okuyun. SAYISAL RENKLI KAMERA SCC-B2311 SCC-B2310 SCC-B2311P SCC-B2011P Kullanıcı El Kitabı Manuel d'utilisation

Detaylı

Analog Kamera Menüleri

Analog Kamera Menüleri Analog Kamera Menüleri DINION 4000 AN tr Hızlı Kullanım Kılavuzu Analog Kamera Menüleri Kurulum menüsü tr 3 1 Kurulum menüsü SETUP menüsüne erişmek için kontrol kumandasının ortasındaki düğmeye basın.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre PCE-DC 1

Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre PCE-DC 1 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER BLW-IR421D TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma

Detaylı

SCC-B5201(S)P SCC-B5203(S)P SCC-B5205(S)P

SCC-B5201(S)P SCC-B5203(S)P SCC-B5205(S)P SCC-B5201(S)P SCC-B5203(S)P SCC-B5205(S)P Sayısal Renkli Kubbe Kamera Kullanıcı El Kitabı Caméra de dôme colorée digitale Manuel de l utilisateur Digitale Farb-Kuppelkamera Benutzerhandbuch Cámara Digital

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER BLW-IR1091-AHD, BLW-IR1092-AHD BLW-IR1081-AHD, BLW-IR1082-AHD, BLW-IR1083-AHD, BLW-IR1084-AHD UYARI! Kurulum işlemine geçmeden

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER BLW-IR700D-DIS, BLW-IR700-DIS, BLW-IR701D-DIS UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Network Kameradan duman çıkıyor ya da anormal bir koku geliyorsa derhal kamerayı kapatın. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. Böyle bir durumda

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Dijital Pens Ampermetre

Kullanım Kılavuzu Dijital Pens Ampermetre PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Dijital

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar. Ambalajın İçindekileri Kontrol Edin TR - 82. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın.

Kurulum Öncesi Uyarılar. Ambalajın İçindekileri Kontrol Edin TR - 82. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. 510000211G Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Network Kamerayı televizyon ya da fırın gibi

Detaylı

SCC-B2391(P) SCC-B2091P SCC-B2300

SCC-B2391(P) SCC-B2091P SCC-B2300 (AB68-00511B)SCC-B2391-01Eng 2005.6.17 3:44 PM 1 Dijital renkli kamera SCC-B2391(P) SCC-B2091P SCC-B2300 User's Manual Önemli güvenlik bilgileri DİKKAT ELEKTRİK ŞOKU TEHLİKESİ AÇMAYINIZ Bu sembol iç kısımda

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Dijital Mini Pens PCE-DC 1

Kullanım Kılavuzu Dijital Mini Pens PCE-DC 1 Dijital Mini Pens PCE-DC 1 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 01/07/2016 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Teknik özellikler... 4 3 Fonksiyonlar... 5 4 Ölçüme hazırlık / Ölçüm... 5 4.1 AC Akım ölçümü... 5 4.2 DC

Detaylı

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Modeller: LD300N-B/C/D/E/F LD300P-B/C/D/E/F Bu ürünü kurmadan, çalıştırmadan veya ayarlamadan önce, lütfen bu kullanım kitapçığını dikkatli bir biçimde okuyun. 300P-C_B_ATURALB_TUR_MFL.indd

Detaylı

WDR GÜNDÜZ /GECE RENKLİ KAMERA. SCC-B2315(P)/SCC-B2015P Kullanım Kılavuzu

WDR GÜNDÜZ /GECE RENKLİ KAMERA. SCC-B2315(P)/SCC-B2015P Kullanım Kılavuzu WDR GÜNDÜZ /GECE RENKLİ KAMERA SCC-B2315(P)/SCC-B2015P Kullanım Kılavuzu DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ VARDIR AÇMAYIN DIKKAT: ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN ARKA KAPAĞI ÇIKARMAYIN. İÇİNDE KULLANICININ

Detaylı

NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası

NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU & GARANTİ BELGESİ EEE Yönetmeliğine Uygundur. MULTITEK NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası KULLANMA

Detaylı

ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu

ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu 87231 Araç kamerasının tüm fonksiyonlarının daha iyi kullanımı için cihazı kullanmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatli şekilde okuyun. Dikkat 1. Lütfen hafıza kartını

Detaylı

MIC400 Sualtı PTZ Kamera

MIC400 Sualtı PTZ Kamera Kapalı Devre TV MIC400 Sualtı PTZ Kamera MIC400 Sualtı PTZ Kamera 25 metreye kadar tamamen suya batırılabilir Fırçasız motor teknolojisi Birçok montaj ve görüntüleme seçeneği Çoklu protokol çalıştırma

Detaylı

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Modeller: LV300P-C LV300P-B Bu ürünü kurmadan, çalıştırmadan veya ayarlamadan önce, lütfen bu kullanım kitapçığını dikkatli bir biçimde okuyun. 300P-B_C.ATURALI_B_TUR.indd

Detaylı

EVERTECH. EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi. Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu

EVERTECH. EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi. Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu EVERTECH EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu Uyarılar ve Ana Fonksiyonlar Güç Kaynağı DC12V güç kaynağı kullanılabilir.cihazı bağlamadan önce şehir elektrik şebekenizin

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Çubuk Termometre PCE-ST

Kullanım Kılavuzu Çubuk Termometre PCE-ST PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Çubuk Termometre

Detaylı

İÇİNDEKİLER Güvenlik Paket içeriği Telsiz Şeması Telsiz şeması açıklamaları Bataryanın takılması Antenin takılması Cihazın şarj edilmesi Temel işlemler Göstergeler ve anlamları Temizlik ve Bakım Uyarılar

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

Quick Installation Guide. SD8111/SD8121 H.264 12x Zoom Day&Night 3D Noise Reduction

Quick Installation Guide. SD8111/SD8121 H.264 12x Zoom Day&Night 3D Noise Reduction Quick Installation Guide English 繁 中 簡 中 日 本 語 Français Español Deutsch Português Italiano Türkçe Polski Русский Česky Svenska SD8111/SD8121 H.264 12x Zoom Day&Night 3D Noise Reduction Kurulum Öncesi Uyarılar

Detaylı

KAMERA GÜVENL TÜRK KILAVUZU MODELLER. önce dikkatlice okuyunuz. geçmeden BLW-IR301, BLW-IR302, BLW-IR300V, BLW-IR301V, BLW-IR302V BLW IR300,

KAMERA GÜVENL TÜRK KILAVUZU MODELLER. önce dikkatlice okuyunuz. geçmeden BLW-IR301, BLW-IR302, BLW-IR300V, BLW-IR301V, BLW-IR302V BLW IR300, GÜVENL VENLİK AMAÇLI KAMERA MODELLER BLW IR300, BLW-IR301, BLW-IR302, BLW-IR300V, BLW-IR301V, BLW-IR302V TÜRK RKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu

Detaylı

CCTV KAMERALAR. www.ipgroup.com.tr info@ipgroup.com.tr

CCTV KAMERALAR. www.ipgroup.com.tr info@ipgroup.com.tr CCTV KAMERALAR IP-K2700 IP-K2701 Sinyal Sistemi 1/3 SONY SUPER HAD CCD DAY&NIGHT Çözünürlük PAL:752(H)*582(V) NTSC:768(H)*492(V) Tarama Alanı 4.9mm-3.7mm Min.İlimünasyon 0.01 Lux / F1.2 Tarama Sistemi

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Çalıştırma sıcaklığı için kullanım kılavuzuna başvurun.

Detaylı

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 Kullanım Kılavuzu 31889 Ürünü kullanmadan önce lütfen bu kullanma kılavuzunu okuyun. Bu uyarıya uymamak ciddi yaralanmalara neden olabilir. Taşınabilir Çok Fonksiyonlu

Detaylı

Verilen Aksesuarlar.

Verilen Aksesuarlar. Önlemler. Güvenlik İpuçları. Lütfen kamerayı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatle okuyunuz. Taşımacılık, depolama veya kurulum sırasında stres, şiddet titreşim veya sıvı saldırılardan zarar kaçının. Kamera

Detaylı

RENKLİ DİJİTAL KAMERA

RENKLİ DİJİTAL KAMERA RENKLİ DİJİTAL KAMERA kullanıcı kılavuzu SCB-2001 Emniyet Bilgileri DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ AÇMAYIN DİKKAT: ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, KAPAĞI (VEYA CİHAZIN ARKASINI) AÇMAYIN. KULLANICI

Detaylı

HDMI Matris Sviç, 4 x 2 Portlu

HDMI Matris Sviç, 4 x 2 Portlu HDMI Matris Sviç, 4 x 2 Portlu KILAVUZ DS-48300 Bu ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. En iyi performans ve emniyet için bu ürünü bağlamadan, kullanmadan veya ayarlamadan önce lütfen bu talimatları

Detaylı

CKB423-A55 KULLANIM KILAVUZU

CKB423-A55 KULLANIM KILAVUZU CKB423-A55 IR Kamera KULLANIM KILAVUZU 1 2 CKB423-A55 IR Kamera KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr ANKARA

Detaylı

RENKLİ DİJİTAL KAMERA

RENKLİ DİJİTAL KAMERA SCC-B2335(P) SCC-B2035P RENKLİ DİJİTAL KAMERA Kullanım Kılavuzu TUR olasılıkları hayal edin Bu Samsung ürününü aldığınız için teşekkürler. Daha ayrıntılı bir hizmet için, lütfen şu web adresinde ürün kaydınızı

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER BLW-420DN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

Mina 960 Kart Basma Saati Kullanım Kılavuzu

Mina 960 Kart Basma Saati Kullanım Kılavuzu Mina 960 Kart Basma Saati Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz kart basma saatinin kullanımına yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir. Daha detaylı bilgiyi http://www.perkotek.com

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 Özellikler: 1/3 Sony EX-view HADⅡ CCD, 700TVL 30 Adet,IR Mesafe:50m 4-9mm Değişken odaklı Lens Kablo Kesilmesini önlemek için 3-eksenli

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER VG-420VDN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

Speed Dome Kamera & DVR 2D Kontrol Ünitesi

Speed Dome Kamera & DVR 2D Kontrol Ünitesi Speed Dome Kamera & DVR 2D Kontrol Ünitesi Kullanım Kılavuzu IRIS+ FOCUS+ ZOOM+ IRIS- FOCUS- ZOOM- EXIT PRESET AUTO PRE VIEW F1/ON F2/OFF FUN ACK Kurulum ve kullanımdan önce kılavuzu dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

Bu klavuz beş modeli (SFR-322 SFR-331 SFR-332 SFR-605 SFR-705) kapsar. EVEREST 420 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-322

Bu klavuz beş modeli (SFR-322 SFR-331 SFR-332 SFR-605 SFR-705) kapsar. EVEREST 420 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-322 : SFR-322 1/3 Renkli Sharp CCD, 420TVL CDS Işık Kontrol Tasarımı. IR Parça Değiştirme ve Parlaklığın Kontrolü için Otomatik Işık Test. 30 adet Φ5,IR Mesafesi:30M. Video İşlevsel Görüntü Sensörü Tarama

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER BLW-425N TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W

10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W 10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W This guide describes the basic functions of PZ8111/21/11W/21W. All detailed information is described in the user s manual. Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları. NORDMENDE LE82N8HM İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme Giriş LED ürünümüzü satın

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353

KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353 KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 13/02/2017 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Güvenlik notları... 3 3 Özellikler... 4 3.1 Teslimat İçeriği... 4 3.2 Opsiyonel aksesuarlar...

Detaylı

Genel Bilgiler Aksesuarlar Genel Bilgiler Dış Görünüş Üst Yan Buton fonksiyonları MENU Arka Mod Düğmesi(Çalışma modu)

Genel Bilgiler Aksesuarlar Genel Bilgiler Dış Görünüş Üst Yan Buton fonksiyonları MENU Arka Mod Düğmesi(Çalışma modu) mm+- Aksesuarlar Dijital Fotoğraf Makinası Driver CD & Ulead Yazılımı Hızlı Kullanım Kılavuzu x AA Pil USB Kablo Kılıf El Kayışı Kullanma Kılavuzu Video Kablosu Dış Görünüş Üst Kayıt Butonu Power Butonu

Detaylı

KAMERA GÜVENL. Güvenli MODELLER BLW-420P, BLW-420S TÜRK KILAVUZU. dikkatlice okuyunuz. geçmeden. önce. iklikler önceden. içeri.

KAMERA GÜVENL. Güvenli MODELLER BLW-420P, BLW-420S TÜRK KILAVUZU. dikkatlice okuyunuz. geçmeden. önce. iklikler önceden. içeri. GÜVENL VENLİK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER BLW-420P, BLW-420S TÜRK RKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

Türkçe. Giriş. Özelliklere Genel Bakış

Türkçe. Giriş. Özelliklere Genel Bakış Özelliklere Genel Bakış Giriş 7-inç TFT LCD Görüntü çözünürlüğü: 480(En) x 234(Boy) Görüntü modu: 4:3 ve 16:9 Desteklenen dosya biçimleri: JPEG & Hareketli-JPEG (320x240 QVGA 15 fps; 640x480 VGA 6 fps.)

Detaylı

WL 02 GÖRÜNTÜLÜ-GÖRÜNTÜSÜZ ĐNTERKOM SĐSTEMĐ KULLANMA KILAVUZU

WL 02 GÖRÜNTÜLÜ-GÖRÜNTÜSÜZ ĐNTERKOM SĐSTEMĐ KULLANMA KILAVUZU WL 02 GÖRÜNTÜLÜ-GÖRÜNTÜSÜZ ĐNTERKOM SĐSTEMĐ KULLANMA KILAVUZU SĐSTEMĐ ÖZELLĐKLERĐ Sistem görüntülüyse kapı panelinden daire arandığında görüntülü telefon ekranı açılır, arayan görülür ve istenirse ahize

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Network Kameradan duman çıkıyor ya da anormal bir koku geliyorsa derhal kamerayı kapatın. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. Böyle bir durumda

Detaylı

DVR Fonksiyonlu Teleskobik Video Denetleme Sistemi Kullanım Kılavuzu

DVR Fonksiyonlu Teleskobik Video Denetleme Sistemi Kullanım Kılavuzu DVR Fonksiyonlu Teleskobik Video Denetleme Sistemi Kullanım Kılavuzu Versiyon 1.0 Oluşturma Tarihi: 15.12.2015 Son Güncelleme: 16.12.2015 İçindekiler 1 Teknik Özellikler...... 3 2 Uyarı... 3 3 Cihazınızı

Detaylı

TR Kurulum Öncesi Uyarılar. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın.

TR Kurulum Öncesi Uyarılar. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER VG-420DN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

MAGIC MOTION UZAKTAN KUMANDA

MAGIC MOTION UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KILAVUZU MAGIC MOTION UZAKTAN KUMANDA Setinizi çalıştırmadan önce bu kılavuzu lütfen dikkatle okuyun ve ileride başvurmak için saklayın. AN-MR200 Magic Motion Uzaktan Kumanda (AKB732955) Dongle

Detaylı

2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi

2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi 2K-390 KULLANIM KILAVUZU 2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi Lütfen Ürünü Kullanmadan Önce Bu Kılavuzu Okuyunuz. Tanıtım Monitör, 3.9 inch olarak tasarlandı. Yüksek görüntü kalitesini 800x480 piksel çözünürlüğüyle

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Nem Ölçer PCE-555

Kullanım Kılavuzu Nem Ölçer PCE-555 Nem Ölçer PCE-555 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Versiyon

Detaylı

Kullanım Kılavuzu SR5-BPR

Kullanım Kılavuzu SR5-BPR Kullanım Kılavuzu SR5-BPR Kablosuz arama sistemi ürünlerimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kullanım öncesi lütfen kullanım kılavuzunu dikkatle okuyunuz, yönergeleri takip ediniz. Özellikler ve

Detaylı

Işık Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen

Işık Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen Işık Ölçer Kullanım Kılavuzu Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz 2243 GİRİŞ Sayaç floresan, metal halojenür, yüksek basınçlı sodyum veya akkor kaynaklardan gelen görünür ışığı ölçer. Bir LUX

Detaylı

Üniversal USB Seyahat Şarj İstasyonu

Üniversal USB Seyahat Şarj İstasyonu Üniversal USB Seyahat Şarj İstasyonu Kullanıcı Kılavuzu DA-10193 Digitus Üniversal USB Seyahat Şarj İstasyonu, tüm cihazlarınızı (dizüstü bilgisayarlar, ultrabook'lar, değiştirilebilir cihazlar, tabletler,

Detaylı

Temassız IR Termometre Kullanma kılavuzu

Temassız IR Termometre Kullanma kılavuzu Temassız IR Termometre Kullanma kılavuzu Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz. Bu kılavuzda önemli bilgiler yer almaktadır. İçindekiler 1.Genel açıklamalar...3 2.Güvenlik bilgileri...3 3.Önemli...5

Detaylı

MODELLER D8210, D8220, D8520

MODELLER D8210, D8220, D8520 IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D8210, D8220, D8520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER VG-420PL TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Network Kameradan duman çıkıyor ya da anormal bir koku geliyorsa derhal kamerayı kapatın. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. Böyle bir durumda

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları. MODEL NO: LE82N8HA İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme Giriş LED TV ürünümüzü

Detaylı

MODEL OP-LP1 MODEL OP-LP2

MODEL OP-LP1 MODEL OP-LP2 MODEL OP-LP1 MODEL OP-LP2 MESAFE / POZİSYON ÖLÇME VE KONTROL CİHAZI Sürüm 2.0 KULLANMA KILAVUZU UYARI! CİHAZI KULLANMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUNUZ 1. Cihazın elektriksel bağlantılarını son sayfada belirtilen

Detaylı

MONITOR LE116N8FM NORDMENDE

MONITOR LE116N8FM NORDMENDE MONITOR LE116N8FM NORDMENDE İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme Giriş LED ürünümüzü

Detaylı

Güç Bankası 10000 mah

Güç Bankası 10000 mah Güç Bankası 10000 mah Kılavuz 31883 I. Giriş Bu ürün, her an her yerde kullanılabilen çoğu taşınabilir cihazlar için hafif, yüksek kapasiteli, şık ve çevre dostu bir taşınabilir güç bankasıdır. Ürün, yüksek

Detaylı

KULLANICI KILAVUZU. PowerMust 400/600/1000 Offline. Kesintisiz Güç Kaynağı

KULLANICI KILAVUZU. PowerMust 400/600/1000 Offline. Kesintisiz Güç Kaynağı TR KULLANICI KILAVUZU PowerMust 400/600/1000 Offline Kesintisiz Güç Kaynağı 1 ÖNEMLİ GÜVENLİK TALİMATLARI BU TALİMATLARI SAKLAYIN Bu el kitabı PowerMust 400 Offline, PowerMust 600 Offline ve PowerMust

Detaylı

X-107 KULLANMA KILAVUZU

X-107 KULLANMA KILAVUZU X-107 KULLANMA KILAVUZU Ekran ölçüsü 7inç Çözünürlülük 480 X ( RGB) X 234 Parlaklık 350cd/m2 Kontrast 300 : 1 Görüntü açısı ( L/R / T / B) : 60/ 60/40/60 Güç kaynağı 8~17V ( tipik DV 12V) Güç sarfiyatı

Detaylı

LE66N8HM - LE66N8HA NORDMENDE

LE66N8HM - LE66N8HA NORDMENDE 26" LED TELEVİZYON VE MONİTÖR LE66N8HM - LE66N8HA NORDMENDE İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları. LC42A15FV İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme 1 Giriş LCD TV ürünümüzü satın aldığınız

Detaylı

SPEED DOME KAMERA KULLANIM KILAVUZU

SPEED DOME KAMERA KULLANIM KILAVUZU SPEED DOME KAMERA KULLANIM KILAVUZU Teknik Veriler Kablo Renkleri Fonksiyon Açıklaması Data Kırmızı Kamera Güç DC +12V Siyah Kamera Güç DC -12V Sarı/Yeşil Toprak Kablosu Toprak Hattına Yeşil RS485 A (

Detaylı

LED Ekranlı Taşınabilir Şarj Cihaz, 7800 mah

LED Ekranlı Taşınabilir Şarj Cihaz, 7800 mah LED Ekranlı Taşınabilir Şarj Cihaz, 7800 mah Kullanma Kılavuzu 31891 ÖZELLİKLER Kapasite: 7,800 mah Pil: lityum-iyon Giriş: 5 V DC 1 A Çıkış 1: 5 V DC 2,1 A Çıkış 2: 5 V DC 1 A Şarj süresi: yaklaşık 8

Detaylı

KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU

KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU KLİMA UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KLAVUZU Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Lütfen cihazı çalıştırmadan önce bu kullanım klavuzunu dikkatlice okuyunuz. İÇİNDEKİLER Uzaktan kumanda tanıtımı

Detaylı

Önlemler. Güvenlik İpuçları.

Önlemler. Güvenlik İpuçları. Önlemler. Güvenlik İpuçları. Lütfen kamerayı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatle okuyunuz. Taşımacılık, depolama veya kurulum sırasında stres, şiddet titreşim veya sıvı saldırılardan zarar kaçının. Kamera

Detaylı

2K-130 KULLANIM KILAVUZU

2K-130 KULLANIM KILAVUZU K- KULLANIM KILAVUZU Kablolu Dijital Zil Paneli Kart Okuyuculu Daire no. gir ve ye bas Kapı açmak için ve şifre gir Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz. . Bölümler ve İşlevleri Kamera Lensi

Detaylı

TruVision Yüksek Tanımlı TVI Kamera Yapılandırma Kılavuzu

TruVision Yüksek Tanımlı TVI Kamera Yapılandırma Kılavuzu TruVision Yüksek Tanımlı TVI Kamera Yapılandırma Kılavuzu TVB-2402/TVB-4402 TVD-2402/TVD-4402 P/N 1072941-TR REV A ISS 10MAR15 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici İletişim bilgileri Müşteri

Detaylı

COOL-US Kullanma Kılavuzu

COOL-US Kullanma Kılavuzu COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Nem ve Sıcaklık ölçer Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve ilerisi için saklayınız. İçindekiler 1. Güvenlik... 1 2. Tanıtım... 2 3. Özellikler...

Detaylı

2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı

2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı 2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı Kullanım Kılavuzu DS-11900 Sürüm 1.0 İçindekiler 1 GİRİŞ... 3 1.1 ÖZELLİKLER... 3 1.2 FİZİKSEL ÇİZİMİ... 3 1.3 PAKET İÇİNDEKİLER... 4 2 TEKNİK ÖZELLİKLER...

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER BLW-424BN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

2 Kablolu Dijital Zil Paneli Kart Okuyuculu

2 Kablolu Dijital Zil Paneli Kart Okuyuculu K- KULLANIM KILAVUZU Kablolu Dijital Zil Paneli Kart Okuyuculu Daire no. gir ve ye bas Kapı açmak için ve şifre gir Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz. . Bölümler ve İşlevleri Kamera Lensi

Detaylı

Mini IR Dome IP Kamera

Mini IR Dome IP Kamera Mini IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D4211, D4320, D4520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu

Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu LogiLight EM0003 Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu a. Güvenlik Uyarısı Premium Enerji Ölçeri sabit ve düzgün bir prize bağlayıp kullanın. Yanlış bir yerde kullandığınızda kırılmasına

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Tek Cihazda 4 Multi-fonksiyonlu Ölçüm Cihazı PCE-EM 882

Kullanım Kılavuzu Tek Cihazda 4 Multi-fonksiyonlu Ölçüm Cihazı PCE-EM 882 Tek Cihazda 4 Multi-fonksiyonlu Ölçüm Cihazı PCE-EM 882 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi 30/06/2016 İçindekiler 1 Genel açıklama... 3 2 Özellikler... 3 3 Teknik özellikler... 4 4 Genel veriler... 5 5 Kullanım...

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu 1 İçindekiler Hoş Geldiniz Arlo'yu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünü kullanmaya kolayca başlayabilirsiniz. Baz İstasyonu güç adaptörü %100 kablosuz kameralar Ethernet Kablosu

Detaylı

KENKOLIGHT Full-spectrum LED desk lamp

KENKOLIGHT Full-spectrum LED desk lamp KENKOLIGHT Full-spectrum LED desk lamp OPERATING MANUAL Günün her saati, yılın her günü doğal ışıktan daha fazla faydalanmanıza yardımcı olacak KenkoLight ürününü satın aldığınız için tebrikler. PARÇALARI

Detaylı

Mıknatıslı Portatif GPS Takip Cihazı

Mıknatıslı Portatif GPS Takip Cihazı Genel Açıklama MTK7 BOYUTU KÜÇÜK, TAŞINABİLİR GPS İZLEME/ TAKİP CİHAZIDIR. ÖZEL NEODMİUM MIKNATISLARI İLE HER TÜRLÜ METAL AKSAMIN ÜSTÜNE KOLAYCA VE SANİYELER İÇİNDE MONTAJ YAPILABİLİR. ÜSTÜN GPS MODÜLÜ

Detaylı

* Kabloya asılarak,çekerek fişi prizden çıkarmayınız. Aksi taktirde kabloya zarar verebilir, yangın ve cihazın bozulmasına neden olabilirsiniz.

* Kabloya asılarak,çekerek fişi prizden çıkarmayınız. Aksi taktirde kabloya zarar verebilir, yangın ve cihazın bozulmasına neden olabilirsiniz. STP-131 MİNİ PRİNTER GÜVENLİK UYARILARI STP-131 termal yazıcıyı kullanırken aşağıdaki güvenlik talimatlarına uymanız gerekmektedir. Aşağıdaki kurallara uyulmaması ciddi yaralanmalara, hasarlara ve ölümlere

Detaylı

Kameralý Aydýnlatma Sistemi

Kameralý Aydýnlatma Sistemi Us e r M an ual Smartguard M otion Li ght wit h Video Ca mera Kameralý Aydýnlatma Sistemi AEC-939AD Paket Ýçeriði Kameralý Aydýnlatma Sistemi Kullanma kýlavuzu 1 Adet alyan anahtar 1 Adet 300w halojen

Detaylı

PlazmaLift. IC SERİSİ Motorlu Kapak Mekanizmalı Tv Lift Kullanma ve Kurulum Kılavuzu.

PlazmaLift. IC SERİSİ Motorlu Kapak Mekanizmalı Tv Lift Kullanma ve Kurulum Kılavuzu. PlazmaLift IC SERİSİ Motorlu Kapak Mekanizmalı Tv Lift Kullanma ve Kurulum Kılavuzu www.plazmalift.com Güvenlik Uyarısı! Dikkat Uyarı Çalışan Dişliler Yüksek Enerji 220 V El Sıkışması Su ile Temas Ettirmeyiniz

Detaylı

HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU

HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU MERKEZ SERVİS: 0216 435 70 48 www.merihvideo.com.tr DİKKAT EDİNİZ Bu talimatları okuyun ve saklayın.. Cihazı sudan ve ısıdan uzak yerde kullanın. Cihazı sadece kuru bir

Detaylı

Teknik Katalog [Pirometre]

Teknik Katalog [Pirometre] Teknik Katalog [Pirometre] [PCE-TC 32] PCE Teknik Cihazlar Paz. Tic. Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah. Pehlivan Sok. No 6/C 34303 Küçükçekmece/ İstanbul Türkiye Mail: info@pce-cihazlari.com.tr Telefon: +90

Detaylı

MODELLER B8220, B8520

MODELLER B8220, B8520 IR Bullet IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER B8220, B8520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden

Detaylı

Kullanım Kılavuzu PCE-DC 2

Kullanım Kılavuzu PCE-DC 2 PCE-DC 2 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 01/07/2016 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Teknik özellikler... 4 3 Fonksiyonlar... 5 4 Ölçüme hazırlık / Ölçüm... 5 4.1 AC Akım ölçümü... 5 4.2 DC Akım ölçümü... 6 4.3

Detaylı