Microsoft Apps for Symbian Kullanım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Microsoft Apps for Symbian Kullanım Kılavuzu"

Transkript

1 Microsoft Apps for Symbian Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0

2 2 Microsoft Apps Hakkında Microsoft Apps Hakkında Microsoft Apps, veya daha üstü yazılım sürümü çalıştıran Nokia Belle telefonunuza Microsoft iş uygulamalarını getirir. Yazılım sürümünüzü kontrol etmek için *#0000# tuşlarına basın. Aşağıdaki uygulamalar dahildir: Symbian için Microsoft Lync 2010 Mobile Symbian için Microsoft OneNote Microsoft Office Mobile Microsoft PowerPoint Broadcast Microsoft Apps, toplantı isteklerine ve konferans araması davetlerine entegre edilen Nokia Konferans Araması UI özelliğini de içerir. Takviminizden tek bir dokunuşla telefon konferanslarına kolayca katılabilirsiniz. Çoğu durumda, Microsoft Apps'i kullanmak için veri bağlantınızın olması gerekir. Servisi kullanmak veya içerik indirmek büyük miktarda veri aktarımını gerektirebilir ve bunun sonucunda veri trafiği ücreti ödemeniz gerekebilir. Microsoft Apps, bir işletme tarafından barındırılabilir veya Office 365'ten bir servis olarak satın alınabilir. Microsoft Office 365 servislerinin uygunluğu bölgeye göre değişebilir. Microsoft Apps'i indirme ve yükleme Şunu kullanarak indirin: Telefonunuzdaki yazılım güncelleme uygulaması Bilgisayarınızdaki Nokia Suite uygulaması Yükleme işleminden sonra, sorulursa telefonunuzun yeniden başlatılmasına izin vermeniz veya telefonu el ile yeniden başlatmanız gerekir. Yazılım güncelleme istemcisi kullanarak yükleme 1 > öğelerini seçin. 2 > Güncellemeleri işaretle öğesini seçin. 3 Listeden Microsoft Apps'i seçin. 4 Güncellemeyi tamamlamak ve telefonunuzu yeniden başlatmak için Ynd. bşlt. öğesini seçin. Nokia Suite'i kullanarak yükleme 1 USB kablosu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın, ardından bilgisayarınızda Nokia Suite'i açın.

3 Başlarken 3 2 öğesini seçin. 3 Telefonunuz için kullanılabilen güncellemeleri görmek üzere Open (Aç) öğesini seçin. 4 Microsoft Apps > Install (Yükle) öğesini seçin. 5 Nokia hesabınıza giriş yapın, ardından bilgisayarınızda gösterilen yönergeleri izleyin. Başlarken Microsoft Apps'i Yapılandırma 1 Giriş ekranında, öğesini seçin. 2 Kurumsal veya Office 365 hesabınız için e-posta adresini ve şifreyi girin. 3 Varsa kurumsal etki alanı adınızı ve kullanıcı adınızı girin. 4 Giriş seçeneğini belirleyin. Uygulamaları yapılandırdıktan sonra, bu widget'ı giriş ekranından kaldırabilirsiniz. Microsoft Apps'e bağlanma Microsoft Apps ayarları Microsoft arka uç ortamı gerektirir. Aşağıdaki ayarlarla, Exchange ActiveSync, Lync ve SharePoint'i yapılandırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için BT departmanınıza başvurun. Microsoft Apps hesabınızı yapılandırdıktan sonra, Yapılandırılan servisler görünümünde bir uygulama seçip, ardından Başlat seçeneğini belirleyin. Uygulama başarıyla yapılandırılmadıysa, Servisler Kurulmadı görünümünde uygulamayı seçebilir, ayarları tanımlayabilir, ardından Bağlan öğesini seçebilirsiniz. OneNote 'u SkyDrive ile eşitlemek isterseniz, Windows Live hesabınızı OneNote uygulamasından ayrı olarak telefonla eşleştirmeniz gerekir. Exchange ActiveSync ayarları Sunucu Kurumsal veya Office 365 Exchange ActiveSync sunucunuzun web adresi. Etki alanı Şirketiniz tarafından size atanan etki alanı adı. Kullanıcı adı Kurumsal kullanıcı adınız. Şirket arka ucunuza bağlı olarak, aşağıdaki Lync ayarlarının bazılarını veya tümünü tanımlamanız gerekir. Lync ayarları Lync Giriş Adresi Lync 'e özel oturum açma adresiniz.

4 4 Microsoft Lync 2010 Mobile Etki alanı Şirketiniz tarafından size atanan etki alanı adı. Kullanıcı adı Kurumsal kullanıcı adınız. İç keşif sunucusu Kurumsal veya Office 365 dahili Lync bulma sunucunuzun web adresi. Harici keşif sunucusu Kurumsal veya Office 365 harici Lync bulma sunucunuzun web adresi. SharePoint ayarları SharePoint UAG URL Kurumsal Unified Access Gateway sunucunuzun web adresi. SharePoint Sitesi Birincil kurumsal veya Office 365 SharePoint sitenizin web adresi. Etki alanı Şirketiniz tarafından size atanan etki alanı adı. Kullanıcı adı Kurumsal kullanıcı adınız. Microsoft Lync 2010 Mobile Microsoft Lync 2010 Mobile hakkında > öğesini seçin. Microsoft Lync 2010 Mobile, Nokia Belle telefonlarına temel Microsoft iş uygulamalarını sunan Microsoft Apps'in bir parçasıdır. Lync, durum bilgisi, sohbet (IM), sesli aramalar ve çevrimiçi toplantılar için tek bir arabirimdir. Lync Mobile istemcisi, Microsoft Lync Server 2010 (şirket içi) veya Microsoft Office 365 servisinin (Lync Online) geçerli bir lisansa sahip kopyasıyla kullanılacak şekilde sağlanır. Lync Mobile'ın şirket içi sürümünü kullanmak için Lync Server 2010 Mobility Service Update'i yüklemeniz gerekir. Lync Server 2010 veya Lync Online lisansı normalde işletme kullanıcıları için sağlanır. Servisi kullanmak veya içerik indirmek büyük miktarda veri aktarımını gerektirebilir ve sonuç olarak veri trafiği ücrete tabi olabilir. Lync 'te oturum açma 1 > öğesini seçin. 2 Oturum adresi ve Şifre alanlarını doldurun. Giriş yapma adresiniz normalde tam e-posta adresinizdir. 3 Lync'in şirket içi sürümünü kullanıyorsanız, Kullanıcı adı ve Etki alanı alanlarını doldurun. Daha fazla bilgi için BT departmanınıza başvurun. 4 Oturum Aç öğesini seçin.

5 Microsoft Lync 2010 Mobile 5 Oturum açma girişimi ağ hatası gibi geçici bir hata nedeniyle başarısız olursa, Lync yeniden oturum açmayı dener. Yanlış kullanıcı adı gibi kalıcı bir hata varsa, Lync bir bildirim görüntüler. Bu bildirimi kabul edin, oturum açma bilgilerini düzenleyin ve yeniden oturum açın. 5 Toplantılara katılmak için cep numaranızı kullanmak istiyorsanız, telefon numaranızı ülke kodu ile birlikte girin ve Sonraki öğesini seçin. 6 Bitti öğesini seçin. İlk kez oturum açtığınızda, hesap bilgileriniz kaydedilir ve her oturum açışınızda bunları girmenize gerek kalmaz. Çıkış yapma > Oturumu Kapat seçin. Lync 'teki kişileriniz ve durumunuz > ve öğelerini seçin. Tüm kişileriniz Kişileri Göster sekmesinde görüntülenir ve kişi grupları adı verilen farklı kategoriler şeklinde gruplandırılır. Kartvizit arama öğesini seçin ve kişinin adını girin. Bir elektronik kartviziti görüntüleme Kişi grubunu genişletin ve kişiyi seçin. Durumunuzu ayarlama veya not yazma Durumunuzun görüntülendiği alanda, bir durum seçin veya not yazın. Kartvizit ekleme 1 öğesini seçin ve kişinin adını girin. 2 Kişiyi ve > Kişiyi Ekle... öğesini seçin ve kişiyi eklemek istediğiniz grubu belirleyin. Kartviziti kaldırma 1 Kişi grubunu genişletin ve kaldırmak istediğiniz kişiyi seçin. 2 > Kişiyi Kaldır... seçin. Kartvizite e-posta veya kısa mesaj gönderme Kişi grubunu genişletip, kişi ve E-posta Gönder veya Metin Gönder öğesini seçin.

6 6 Microsoft Lync 2010 Mobile Lync ile anlık ileti gönderme > ve öğelerini seçin. 1 Kişi grubunu genişletin ve kişiyi seçin. 2 Anlık ileti gönder bölümünde, kişinin Lync kimliğini seçin. 3 Mesajınızı yazın ve öğesini seçin. 4 Kişiyle sohbet oturumunu sonlandırmak için > Konuşmayı Bitir öğesini seçin. İpucu: Oturum sonlandırılınca, Konuşmaları Görüntüle listesinden silinir. Oturumu sonlandıran siz değilseniz, Konuşmaları Görüntüle listesinde saklanır. Daha sonra listeden silebilirsiniz. Konumunuzu gönderme 1 Oturum penceresinde, > Konum Gönder öğesini seçin. 2 Haritadaki geçerli konumunuzu doğrulayın ve Gönder öğesini seçin. Lync, konumunuzu ve harita bağlantısını içeren bir anlık ileti gönderir. İpucu: Kartvizitinizin konumunuzu belirlemesine yardım etmek için işletmenin adı veya sokak adresi gibi özel bir başlık ekleyebilirsiniz. Oturuma kartvizit ekleme Oturum penceresinde, öğesini ve kartviziti seçin. Devam eden bir sohbet oturumuna bir seferde yalnızca bir kişi ekleyebilirsiniz. Devam eden oturumlar arasında geçiş yapma Oturum penceresinde, > Konuşmaları Görüntüle öğesini ve geçiş yapmak istediğiniz oturumu seçin. Oturumu e-posta ile gönderme Oturum penceresinde, > E-posta olarak Gönder öğesini seçin. Lync ile arama yapma > öğesini seçin. Lync hesabınızda Kurumsal Ses özelliği etkinleştirilmiş ve İş ile Ara seçeneği yapılandırılmışsa, Lync Server kullanarak yerel ve uluslararası telefon numaralarını aramak için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. İş ile Ara seçeneğine, elektronik kartvizitten, sohbet oturumu penceresinden veya numara çeviriciden erişebilirsiniz. Lync Server, sizi ve alıcının numarasını arayarak iki aramayı birleştirir. Elektronik kartvizitten Lync araması yapma 1 öğesini seçin.

7 Microsoft Lync 2010 Mobile 7 2 Kartvizit grubunu genişletin ve aramak istediğiniz kartviziti seçin. 3 İş ile Ara bölümünde, kartvizitin Lync kimliğini veya telefon numarasını seçin. 4 Lync Server'dan gelen aramayı kabul edin. Sohbet oturum penceresinden Lync araması yapma 1 öğesini seçin. 2 Lync Server'dan gelen aramayı kabul edin. Numara çeviriciden Lync araması yapma 1 öğesini seçin. 2 Telefon numarasını girin. 3 öğesini seçin. 4 Lync Server'dan gelen aramayı kabul edin. Lync hesabınızda Kurumsal Ses özelliği etkinleştirilmemişse, kartvizit listenizdeki bir kartviziti telefonunuzun kullanım planını kullanarak cep telefonundan arayabilirsiniz. Cep telefonu araması yapma 1 öğesini seçin. 2 Kartvizit grubunu genişletin ve aramak istediğiniz kartviziti seçin. 3 Kartvizitin telefon numarasını seçin. Kurumsal telesekreter varsa ve şirketiniz tarafından destekleniyorsa, kurumsal telefon numaranıza yapılacak aramalarda telesekreter mesajlarınıza erişmek için Lync'i kullanabilirsiniz. Kurumsal telesekreter özelliğine erişme > öğesini seçin. Lync ile toplantıya katılma 1 Ajandanızda bir Lync toplantı isteği açın ve Lync toplantısına katıl seçeneğini belirleyin. Toplantı düzenleyicinin toplantıyı ayarlama şekline bağlı olarak, kabul edilene kadar toplantı lobisinde beklemeniz gerekebilir veya toplantıya hemen girebilirsiniz. 2 Toplantıya katılmak için Lync Server'dan gelen aramayı kabul edin. Konuşabilir, sesi dinleyebilir ve toplantı sohbet oturumlarına katılabilirsiniz, ancak toplantıda paylaşılabilecek içeriği göremezsiniz. 3 Toplantıyı bitirmek için > Toplantıyı Bitir seçeneğini belirleyin.

8 8 Microsoft OneNote Lync hesabınız Kurumsal Ses için etkinleştirilmemiş olsa bile, telefonunuzdan toplantılara katılabilirsiniz. Daha fazla bilgi için BT departmanınıza başvurun. Lync ayarları > ve > Ayarlar öğesini seçin. Giriş adresinizi ve şifrenizi değiştirme öğesini seçin, ardından giriş yapma adresinizi ve şifrenizi düzenleyin. Toplantılara katılış numaranızı ekleme Lync hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun, öğesini seçin, ardından Mobil Numaram alanında ülke kodu dahil telefon numaranızı yazın. İş ile Ara özelliğini açma veya kapatma 1 Lync hesabınıza giriş yaptığınızdan ve hesabınızda Kurumsal Ses ve İş ile Ara özelliklerinin yapılandırıldığından emin olun. 2 öğesini seçin. 3 İş ile Ara kaydırıcısını uygun konuma getirin. Arama Yönlendirme ayarlarını değiştirme 1 Lync hesabınıza giriş yaptığınızdan ve hesabınızda Kurumsal Ses ve Arama Yönlendirme özelliklerinin yapılandırıldığından emin olun. 2 öğesini seçin, ardından aşağıdaki ayarları değiştirin: Arama Yönlendirme özelliğini açmak veya kapatmak için, Arama Yönlendirme kaydırıcısını uygun konuma getirin. Aramalarınızın iletildiği numarayı ayarlamak için Arama Yönlendirme seçeneğinin açık olduğundan emin olun, ardından Aramalarımı buraya yönlendir listesinden uygun seçeneği belirleyin. Bu ayarın değiştirilebilmesi için Arama Yönlendirme seçeneğinin açık olması gerekir. Gelen tüm Lync aramalarının aynı anda başka bir numarada çalması için Arama Yönlendirme seçeneğinin açık olduğundan emin olun, ardından Aynı anda çal listesinden bir seçenek belirleyin. Bu ayarın değiştirilebilmesi için Arama Yönlendirme seçeneğinin açık olması gerekir. Microsoft OneNote Microsoft OneNote Hakkında > öğelerini seçin.

9 Microsoft OneNote 9 Microsoft OneNote ile Nokia Belle telefonunuzda notlar oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Resimler ekleyebilir ve notlarınızdaki metni biçimlendirebilirsiniz. Notları telefonunuzda yerel olarak saklamanın yanı sıra, OneNote not defterlerinizi Windows Live SkyDrive'da açabilir, görüntüleyebilir veya düzenleyebilirsiniz. Defterleriniz otomatik olarak senkronize edilir. Notlarınızı SkyDrive'da açmak ve paylaşmak için ücretsiz Windows Live ID ile giriş yapmanız gerekir. Not defterleri ve bölümler belgelerinizi düzenlemenize yardım eder. Her not defteri bir veya daha fazla bölümden oluşur. Bölümler, gerçek OneNote belgeleri olan sayfaları saklamak için kullanılır. Windows Live ID oluşturma Windows Live SkyDrive gibi Microsoft servislerine telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan Windows Live ID ve bir parola ile erişebilirsiniz. signup.live.com adresine gidin, ardından görüntülenen yönergeleri izleyin. OneNote ile not oluşturma OneNote'u açtığınızda, Windows Live SkyDrive'da bulunan not defterleriniz telefonunuzdaki OneNote'da görüntülenir. SkyDrive'da not defteriniz yoksa, sizin için Kişisel (Web) adlı yeni bir not defteri otomatik olarak oluşturulur. SkyDrive'da not oluşturma 1 > öğelerini seçin. 2 Windows Live ID'nizi ve parolanızı girin ve Oturum Aç öğesini seçin. OneNote açılır ve Windows Live SkyDrive'ınıza bağlanır. Oturum açmak istemiyorsanız, telefonunuzda otomatik olarak oluşturulan Kişisel adlı yeni bir not defterini kullanarak notlar oluşturabilirsiniz. Not almaya hemen başlayabilirsiniz. Telefonunuzda not oluşturma 1 > öğelerini seçin. 2 bu adımı atla öğesini seçin. OneNote açılır ve Kişisel adlı bir not defteri oluşturur. Oluşturduğunuz tüm notlar telefonunuzda yer alacaktır. Hızlı bir not oluşturma öğesini seçin.

10 10 Microsoft OneNote Varolan not defterinde bir not oluşturma Not defterindeki bir bölümü açın ve öğesini seçin. OneNote, notlarınızı SkyDrive ile eşitlemek için hem Kişisel (Web) not defteri hem de Dosyalanmamış Notlar bölümünü kullanır. Kişisel (Web) not defterini veya Dosyalanmamış Notlar bölümünü silmeyin ya da yeni bir isim vermeyin. OneNote ile not silme 1 > öğelerini seçin. 2 Notu seçili tutun ve Sayfayı sil öğesini seçin. Bir not defterini veya bölümü silmek için, Windows bilgisayarınızdan OneNote'u ya da PC veya Mac'inizdeki web tarayıcınızdan ücretsiz OneNote Web Uygulamasını kullanarak Windows Live SkyDrive'daki notlarınızı açın. OneNote 'da paylaşılan not defterlerini gizleme Başkalarının SkyDrive'da sizinle paylaştığı not defterleri otomatik olarak görünür. Görünmesini istemediğiniz takdirde bu not defterlerini telefonunuzda gizleyebilirsiniz. 1 > Ayarlar seçin. 2 SkyDrive Not Defteri bölümünde, istediğiniz not defterini Kapalı durumuna getirin. OneNote ile notları düzenleme Windows Live SkyDrive'daki notlarınızı düzenlemek için Windows bilgisayarınızdan OneNote'u ya da PC veya Mac'inizdeki web tarayıcınızdan ücretsiz OneNote Web Uygulamasını kullanabilirsiniz. Örneğin şunları yapabilirsiniz: Notlarınızı dosyalama veya taşıma Not gönderme Not defterleri ve bölümler oluşturma veya silme Not defterlerinizin rengini değiştirme OneNote ile notları eşitleme Telefonunuzda açmak istediğiniz tüm not defterlerinin Windows Live SkyDrive'da bulunması gerekir. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz: OneNote Web Uygulamasını kullanarak SkyDrive'da not defterlerinizi oluşturun. Bilgisayarınızdan OneNote'u kullanarak not defterlerinizi SkyDrive'da paylaşın.

11 Microsoft Office Mobile 11 SkyDrive'daki notlarınızı telefonunuzla senkronize etme Not defterlerinizi SkyDrive'da açmak için telefonunuzdan OneNote uygulamasında oturum açın. Telefonunuzdaki notlarınızı SkyDrive ile senkronize etme OneNote'u ilk kez açtığınızda giriş yapmazsanız, notlarınız telefonunuzda yer alır ve SkyDrive ile senkronize edilmez. > SkyDrive'a Senk. et öğesini seçin. Microsoft Office Mobile Microsoft Office Mobile Hakkında Office Mobile, telefonunuzdaki belgeleri yönetmenizi sağlar. Telefonunuzda yerel olarak ve e-posta ekleri olarak saklanan tüm dosyaları görüntüleyebilirsiniz. Office Mobile ile şirket ağınızdaki veya Microsoft Office 365'teki şirketinizin Microsoft SharePoint 2010 sitelerine de erişebilir ve burada saklanan tüm belgeleri görüntüleyebilir ve paylaşabilirsiniz. SharePoint'e erişmek için Nokia Belle VPN veya Unified Access Gateway gibi güvenli mobil erişime ihtiyacınız vardır. Tüm dosyalar SharePoint sitesinde gösterilir, ancak yalnızca aşağıdaki dosya türleri Favoriler görünümünde gösterilir: PowerPoint Word Excel PDF 1 > öğelerini seçin. 2 Şimdi SharePoint sitesi açmak istiyorsanız, Evet öğesini seçin. Bu adımı geçmek ve daha sonra SharePoint sitesi açmak istiyorsanız, Hayır öğesini seçin. Alttaki araç çubuğunda, Favori Belgeler ve Yerler adında iki sekme vardır. SharePoint sitesinde nelerin yer aldığını keşfetmek için Yerler sekmesinde SharePoint sitesini seçin. Yerler öğesinde, favori SharePoint sitelerini, telefon hafızasındaki (Yerel) kayıtlı belgelerinizin konumunu, e-posta eklerini ve son görüntülenen SharePoint sitelerini görebilirsiniz. Favori Belgeler öğesinde, favoriler olarak işaretlenen yerlerden tüm belgeleri görebilirsiniz.

12 12 Microsoft Office Mobile SharePoint Explorer görünümünde, klasörler, belgeler ve diğer içerikleri görebilirsiniz. Microsoft Office 365 servislerinin uygunluğu bölgeye göre değişebilir. Belgeleri Office Mobile ile sıralama ve filtreleme Belgeleri, hem Favori Belgeler hem de Yerler bölümünde sıralayabilir ve filtreleyebilirsiniz. Belgeleri sıralama > > Tarihe göre Sırala, Başlığa göre Sırala veya Yerlere göre Sırala seçeneğini belirleyin. Belgeleri filtreleme >, veya öğesini seçin. İpucu: Uygulanan filtreleri silmek için öğesini seçin. Belgeyi Office Mobile ile açma 1 > > öğelerini seçin. Belgeyi SharePoint Explorer görünümünden de seçebilirsiniz. 2 Açmak istediğiniz belgeyi seçin. 3 Belge listesi boşsa, bir SharePoint sitesi açın ve belgeleri listeye eklemek için favori olarak işaretleyin. SharePoint sitesi açma ve favori olarak işaretleme SharePoint sitesi açtığınızda, Yerler öğesine eklenir. Bir yeri favori olarak işaretleyebilirsiniz, böylece o yerdeki tüm belgeler Favori Belgeler listesine eklenir. SharePoint sitesi açma > öğelerini seçin. > Siteyi aç öğesini seçin ve SharePoint sitesinin web adresini girin. Bir yeri favori olarak işaretleme > öğelerini seçin. Bir yeri favori olarak işaretlediğinizde, pil gücünden ve veri maliyetlerinden tasarruf etmek için belge özellikleri Favori Belgeler listesine kaydedilir. Belge açıldığında telefonunuza indirilir.

13 Microsoft Office Mobile 13 SharePoint sitesindeki belgeler her zaman güncellenebilir. Belgenin en son sürümüne sahip olduğunuzu onaylamak için belgelerinizi telefonunuzla senkronize edebilirsiniz. En son belgeyi telefonunuzla senkronize etme > Senk. seçin. Belgeleri Office Mobile ile paylaşma Bir belgeyi paylaşmak için, belgenin SharePoint sitesinde bulunması durumunda belgeyle ilgili bağlantıyı veya yerel olarak kaydedilmiş olması durumunda belgeyi ek olarak gönderebilirsiniz. Bağlantı gönderme Öğeyi seçili tutun ve Bağlantı gönderin seçeneğini belirleyin. Belgeyi ek olarak gönderme Belgeyi basılı tutun ve Ek olarak gönderin seçeneğini belirleyin. Microsoft Word Word belgesi oluşturma ve kaydetme Word belgelerini doğrudan telefonunuzda oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz. Yeni bir belge oluşturma 1 > öğelerini seçin. 2 > Word Belgesi seçin. Belge kaydetme 1 > Kaydet seçin. 2 Belgeniz için bir ad yazıp, Tamam seçeneğini belirleyin. Word belgesi düzenleme > öğesini ve Word dosyasını seçin. Metin seçme Bir sözcüğe çift dokunun ve her bir ucundaki tutma yerlerinden sürükleyerek seçmek istediğiniz metni vurgulayın. Metin biçimlendirme 1 Biçimlendirmek istediğiniz sözcüğü veya metni seçin. 2 Metni seçili tutun ve öğesini seçin. 3 Kullanmak istediğiniz biçimlendirme şeklini seçin.

14 14 Microsoft Office Mobile Metni kopyalama ve yapıştırma 1 Kopyalamak için, metni seçili tutun ve öğesini seçin. 2 Yapıştırmak için, metni yapıştırmak istediğiniz yeri seçili tutun ve öğesini seçin. Yorum ekleme 1 Metni seçili tutun ve öğesini seçin. 2 Yorumunuzu yazın. 3 Yorumunuzu eklemek için yorum kutusunun dışındaki bir yere dokunun. Word belgesinde metin bulma > öğesini ve Word dosyasını seçin. Anahat görünümünü kullanma 1 öğesini seçin. 2 Belgenin belirli bir bölümüne gitmek için, bölümün adını seçin. Metin bulma 1 öğesini seçin. 2 Aradığınız sözcüğü veya ifadeyi yazın ve öğesini seçin. 3 Aramayı durdurmak için öğesini seçin. Word belgesini e-posta ile gönderme 1 > öğesini ve Word dosyasını seçin. 2 > Gönder seçin. 3 E-postanıza alıcıları ve diğer bilgileri ekleyin ve Gönder seçeneğini belirleyin. Microsoft Excel Excel çalışma kitabı oluşturma ve kaydetme Excel çalışma kitaplarını doğrudan telefonunuzda oluşturabilir ve kaydedebilirsiniz. Yeni çalışma kitabı oluşturma 1 > öğelerini seçin. 2 > Excel Çalışma Kitabı seçin. Çalışma kitabını kaydetme 1 > Dosya > Kaydet seçin. 2 Çalışma kitabınız için bir ad yazın ve Tamam seçeneğini belirleyin. Excel çalışma kitabını düzenleme > öğesini ve Excel dosyasını seçin.

15 Microsoft Office Mobile 15 1 Sayı veya metin eklemek için bir hücreyi seçip, sayı veya metni yazın ve > Bitti öğesini seçin. 2 Bir hücrenin içeriğini silmek için > Temizle > İçeriği temizle seçeneğini belirleyin. 3 Yaptığınız değişiklikleri geri almak ya da yinelemek için Geri al ve yinele > Geri al veya Yinele seçeneğini belirleyin. Yorum ekleme 1 Bir hücreyi seçin ve > Açıklama ekle seçeneğini belirleyin. 2 Yorumunuzu yazın. 3 Yorumunuzu eklemek için yorum kutusunun dışındaki bir yere dokunun. Excel çalışma kitabında metin bulma > öğesini ve Excel dosyasını seçin. Anahat görünümünü kullanma 1 öğesini seçin. 2 Çalışma kitabında görüntülemek istediğiniz çalışma sayfasını veya grafiği seçin. Metin bulma 1 öğesini seçin. 2 Aradığınız sözcüğü veya sayıyı yazın ve öğesini seçin. 3 Aramayı durdurmak için öğesini seçin. Excel çalışma kitabını e-posta ile gönderme 1 > öğesini ve Excel dosyasını seçin. 2 > Dosya > Gönder seçin. 3 E-postanıza alıcıları ve diğer bilgileri ekleyin ve Gönder seçeneğini belirleyin. Microsoft PowerPoint PowerPoint sunumunu düzenleme PowerPoint sunumlarını telefonunuzu kullanarak doğrudan açıp görüntüleyebilir, değişiklikler yapabilir ve notlar ekleyebilirsiniz. 1 > öğesini ve PowerPoint dosyasını seçin. 2 Bir slayt seçin ve öğesini seçin. 3 Düzenlemek istediğiniz metni seçin ve öğesini seçin. 4 Metninizi yazıp, ardından Bitti seçeneğini belirleyin.

16 16 Microsoft PowerPoint Yayınını görüntüleme İpucu: Yeni bir PowerPoint dosyası oluşturmak istiyorsanız, dahili örnek PPT dosyasını açıp, düzenledikten sonra yeni bir isim ile kaydedin. Not ekleme 1 Bir slayt seçin ve öğesini seçin. 2 Notunuzu yazıp, ardından Bitti seçeneğini belirleyin. PowerPoint sunumunu kaydetme 1 > öğesini ve PowerPoint dosyasını seçin. 2 > Kaydet seçeneğini belirleyin. PowerPoint sunumunu e-posta ile gönderme 1 > öğesini ve PowerPoint dosyasını seçin. 2 > Gönder seçeneğini belirleyin. 3 E-postanıza alıcı ve diğer bilgileri ekleyin ve Gönder öğesini seçin. Microsoft PowerPoint Yayınını görüntüleme Microsoft PowerPoint Broadcast ile, sunum yapan kişi SharePoint veya Windows Live'da Yayın Servisi'ni kullanarak bilgisayardaki slayt gösterisini uzaktan yürütürken telefonunuzda PowerPoint sunumunu görüntüleyebilirsiniz. Sunumu görüntülemek için telefonunuzda PowerPoint'e ihtiyacınız yoktur. 1 Sunumu görüntülemeye başlamak için e-posta veya Lync sohbet oturumundaki PowerPoint sunumuna giden bağlantıyı seçin. 2 Denetimlere erişmek için ekrana dokunun. Sesli konferansa katılma Telefon takviminize sesli konferans bilgileri içeren bir toplantı talebi geldiğinde, toplantıya bilgileri ayrı ayrı girmek zorunda kalmadan katılabilirsiniz. 1 Takviminizdeki toplantı isteğini açın. 2 Konferans aramasına katıl öğesini seçin. 3 Konferans kodlarını kontrol edin ve açılan listeden doğru kodu seçerek veya gerekirse kendiniz yazarak bilgileri düzenleyin. 4 öğesini seçin. Toplantıya bağlanırken, Lync araması herhangi bir nedenle başarısız olursa Nokia Konferans Araması UI özelliğini de kullanabilirsiniz.

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Ayrıntılı bilgi için satıcınıza danışın. Facebook, Facebook, Inc. firmasının ticari markasıdır. Google, Android, YouTube ve diğer markalar

Detaylı

Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu. Baskı 2.0

Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu. Baskı 2.0 Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 6 Cihazınız hakkında 6 Şebeke servisleri 8 Dijital Hak Yönetimi Hakkında 8 Bataryayı çıkarma 9 Başlarken 10 Tuşlar ve parçalar

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

Nokia Lumia 710 Kullanım Kılavuzu

Nokia Lumia 710 Kullanım Kılavuzu Nokia Lumia 710 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Türkçe Dil Desteği 6 Başlarken 6 Tuşlar ve parçalar 6 Geri, başlat ve bul tuşları 7 SIM kartı takma 8 Telefonunuzu şarj

Detaylı

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Bold Series BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-24 SWD-20120924113016361 İçindekiler Hızlı Yardım... 9 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 9 Popüler

Detaylı

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Vodafone Group 2015. 2015. Vodafone Vodafone and ve the Vodafone Vodafone logoları logos Vodafone are trade marks Group un of Vodafone ticari markasıdır. Group. Any Burada

Detaylı

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutu İçeriği 8 HTC Sensation XL with Beats Audio 8 Arka kapak 10 SIM kartı 11 Pil 12 Gücü açma veya kapama 14 PIN'inizi

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 520

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 520 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 520 Baskı 5.0 TR Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 İçindekiler Güvenliğiniz için 4 Bașlarken 5 Tuşlar ve parçalar 5 SIM kartı takma 5 Depolama kartını takma 7 SIM ve depolama

Detaylı

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Curve 9220 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-19 SWD-20120919104111921 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler başlıklar... 28 Popüler ipuçları...

Detaylı

Nokia N97 Kullanım Kılavuzu. Baskı 5

Nokia N97 Kullanım Kılavuzu. Baskı 5 Nokia N97 Kullanım Kılavuzu Baskı 5 İçindekiler Güvenlik 6 Cihazınız hakkında 6 Şebeke servisleri 7 Paylaşılan hafıza 8 Mail for Exchange 8 Yardım bulma 9 Destek 9 Cihazdaki yardım 9 Cihazınızla daha fazla

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320 Baskı 2.0 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Telefonunuzda, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir

Detaylı

BlackBerry Pearl Series

BlackBerry Pearl Series BlackBerry Pearl Series BlackBerry Pearl 9100/9105 Smartphones Kullanıcı Kılavuzu Sürüm: 6.0 En www.blackberry.com/docs/smartphones son kullanıcı kılavuzları için adresini ziyaret edin. SWDT643442-941426-0203024234-018

Detaylı

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5830 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994 Baskı 1.0 TR 1320 Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Telefonunuzda, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503 Kullanım kılavuzu Xperia Z2 D6502/D6503 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu

HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC One 7 SIM kartı 8 Pili şarj etme 9 Gücü açma veya kapama 10 Telefonunuz ile ilgili hızlı bir kılavuz mu istiyorsunuz? 10 Telefonunuzu

Detaylı

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir.

Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. - İnternet: http://www.samsung.com/tr - Faks: + 90 212 211 48 51 - Adres Samsung Electronics

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia S LT26i

Kullanım kılavuzu. Xperia S LT26i Kullanım kılavuzu Xperia S LT26i İçindekiler Xperia S Kullanım kılavuzu...6 Bașlarken...7 Nedenleri ve niçinleriyle Android...7 Genel bakıș...7 Montaj...8 Cihazı açma ve kapatma...9 Ekran kilidi...10 Kurulum

Detaylı

Huawei'ye Hoş Geldiniz

Huawei'ye Hoş Geldiniz Huawei'ye Hoş Geldiniz HUAWEI U8655-1 Kullanım Kılavuzu İçindekiler 1 Devam Etmeden Önce Okuyun...1 1.1 Güvenlik Önlemleri... 1 1.2 Kişisel Bilgiler ve Veri Güvenliği... 2 1.3 Yetkili Servis Adresleri:...

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu SM-N915F Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 12/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 S Pen 13 SIM veya USIM kartı ve pili kullanma

Detaylı

SM-N910CQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. Turkish. 09/2014. Rev.1.0. www.samsung.com

SM-N910CQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. Turkish. 09/2014. Rev.1.0. www.samsung.com SM-N910CQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 09/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 S Pen 13 SIM veya USIM kartı ve pili kullanma

Detaylı

HTC. Cep Telefonu. ONE V Serisi Tüm Modeller Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

HTC. Cep Telefonu. ONE V Serisi Tüm Modeller Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu HTC Cep Telefonu ONE V Serisi Tüm Modeller Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC One V 8 Alt kapak 9 SIM kartı 11 Bellek kartı 13 Pili şarj etme 15 Gücü açma veya

Detaylı

Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı

Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı 1 İçindekiler Bölüm 1 Conrtibute CS3 Genel Bilgiler... 3 Bölüm 2 Conrtibute CS3 Başlangıç... 7 Bölüm 3 Kullanıcılar... 23 Bölüm 4 Web Sitenizdeki Sayfaları Düzenlemek...

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Samsung Çağrı Merkezi : 444 77

Detaylı

GT-N8005. Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu

GT-N8005. Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu GT-N8005 Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung mobil cihazı satın aldığınız için tebrikler. Bu güçlü, her yere git cihaz, aktif yaşam stilinize uyan çok yönlü ve hafif yapısı

Detaylı

ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu

ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu TR7360 TF300T/ TF300TG/ TF300TL Pilleri Şarj Etme Pil kullanmayı düşünüyorsanız, uzun seyahatlere çıkmadan önce pil takımınızı ve isteğe bağlı pil takımlarınızı tamamen

Detaylı

Nokia 7230 Kullanım Kılavuzu

Nokia 7230 Kullanım Kılavuzu Nokia 7230 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Genel bilgiler 5 Cihazınız hakkında 5 Şebeke modu 5 Şebeke servisleri 5 Paylaşılan hafıza 6 Erişim kodları 6 PC'nizi kullanarak

Detaylı