Freedom ERP Barkod Otomasyonu Uygulama Örnekleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Freedom ERP Barkod Otomasyonu Uygulama Örnekleri"

Transkript

1 Freedom ERP Freedom ERP Barkod Otomasyonu Uygulama Örnekleri Freedom ERP Barkod Otomasyonu Uygulama Örnekleri Temel Teknoloji

2 Barkod Otomasyonu ve Kurumsallaşma İlişkisi Kurumsal olmak nedir? Aşağıda okuyacağınız cümlelerin geçerli olduğu bir şirket için kurumsal ifadesi kullanılabilir mi? Firmanın normal işleyişi için özel insanların orada olup her an kişisel kararlar vermesi gerekiyor, onu uzaktan denetleyebilmek veya izleyebilmek uzak bir hayal gibi görünüyor. İş yükü dağılımı dengeli değil, bazı kişiler çok yoğun bazı kişiler ise yapacak iş bulamıyor, iş sahipleri işin başından ayrıldıkları her an endişe duyuyor, kendilerine gelen her rapora şüphe ile bakıyor, hiyerarşik seviyenin en altında olanlar ile doğrulama yapıyorlar. Ortalıkta çok sayıda tercih, parametre, fikir, karar varmış gibi görünüyor, firma yöneticileri kendilerinin çok özgün ve bir başkasına benzemeyen işleyişe sahip olduğunu düşünüyor.. Şirketlerin operasyon ve yönetim alanlarında işleyişlerini yalınlaştırmaları hem maliyet azaltma hem de daha kolay ve hızlı yönetebilmek için önemli, çünkü süreçleriniz ne kadar kısa ise o kadar çabuk ve masrafsız gerçekleşir. İşte barkod kullanımı şirketin operasyon alanında hızlı, yalın ve ama ların olamayacağı bir işleyişin kurulmasını kolaylaştırdığı için kurumsallaşma çalışmanızı da destekleyecektir. Bakın nasıl...

3 Barkod Sistemi doğası gereği daha az bilgi, daha az yorum ile hareket eder. Sistem için ya vardır ya da yoktur. Halbuki klasik bilgisayar yazılımlarında çok daha fazla opsiyon, tercih, erteleme ve ama olabilir. İşte bu özelliği sayesinde Barkod Otomasyonu, iş akışınızda bulunan kırışıklıkları, kurumsallaşma önünde bulunan operasyonel engelleri tıpkı bir ütü gibi düzeltir. Çünkü sistemi çalıştırabilmeniz için : 1. Bir işin nasıl yapılacağı net tanımlanır, yorum yapma ihtiyacı azalır. 2. Bir önceki aşama tamamlanmaz ise akış kendiliğinden durur, kural zinciri engel veya problemi görünür hale getirir, gidermek sizin işinizdir. 3. İşlemler zorunlu olarak küçük parçalara bölünür ve sadeleşir. 4. Yeni katılan kişiler hızlı uyum sağlamak zorundadır aksi halde sistem durur. 5. Operasyonel mükemmellik çalışması yapmaya zorlanırsınız, yapılan iş mantıksız ise bu çok belirgin hale gelir. Barkod Otomasyonunuzu kurarken iş süreçlerinizi de yeniden gözden geçirirseniz bir taşla iki kuş vurmuş olabilirsiniz.

4 Sizin Şirketiniz Barkod Otomasyonundan Kazanç Sağlayabilir mi? Temel Teknoloji Barkod Otomasyonu Yatırım Değerlendirme Tablosu

5 Temel Teknoloji Barkod Otomasyon Yatırımı Değerlendirme Tablosu Hem şirket yönetiminin hem de proje ekibinin barkod yatırımı ve planlanan çalışma düzeni için kısa bir değerlendirmeye ihtiyacı vardır. Tablonun içinde yer alan ayrıntıları çalışırken şirketinize uzun zamandır para kaybettirmekte olan bazı konuları da gündeme getirmiş olacağınızı düşünüyoruz. Nasıl Kullanacaksınız? 1. Tabloda yer alan sorulara cevap ve puan verebilecek bir ekip oluşturun, ekibinizde depo, satınalma, satış ve üretim işlemlerini yürütmekte olan kişiler olmalı. 2. Her barkod uygulaması için (satırlar), örneğin Giriş Kontrol noktasında sağlayabileceği faydalara (sütunlar) 0-10 arası not verin. 3. Bu sayede her uygulamanın ne kadar değer sağlayacağı ve elde edebileceğiniz faydanın (sütun toplamı) ne kadar etkilendiği veya uygulamalar ile ilişkili olduğu ortaya çıkacaktır. Uygulama ve faydaları gözden geçirirken şirketinizin barkod otomasyonundan fayda sağlayıp sağlamayacağını kendiniz görmüş olacaksınız. Bu analizi bizimle beraber yapmak isterseniz... telefonumuz (216) , bizi arayın.

6

7 Freedom ERP Barkod Otomasyonu Uygulama Listesi. Özellikler. Donanım İhtiyacı

8 Temel Teknoloji Barkod Otomasyonu Uygulama Listesi Satınalınanlar için Etiketleme Üretilenler için Etiketleme Satınalma Girişi Üretim Girişi (Paket Tek Okuma) Üretim Girişi (Interactive) Fason Üretime Çıkış İrsaliyesi Fason Üretim Girişi Etiket Sorgulama Paket / Ambalaj Bölme Statü Değiştirme Giriş Kalite Kontrol Depodan Depoya Transfer Sevk İrsaliyesi (Paket Tek Okuma) Sevk İrsaliyesi (Interactive) Dahili Sevk İrsaliyesi Sayım ODETTE Satınalma Girişi ODETTE Fason Üretim Girişi Checkin Etiket Değiştirme Paletleme Yer Değiştirme Sipariş Toplama Operasyon Bildirimi * Uygulamaların tamamı RF temelli el terminalleri için tasarlanmıştır ve her birinin normal PC ekranı büyüklüğünde bir de kardeş programı mevcuttur. Daha net görüş, daha doğru okuma ve daha verimli şirket yönetimi... Sistemin içinde bulunan uygulamalar bir şirketin tedarikçisinden başlayıp müşterisinin ürünü teslim almasına kadar uzayan alanı kapsar. Standart uygulamaların yanısıra kullanıcıya veya projeye özgü geliştirme imkanı, entegrasyon olanakları ile kendi çalışma ortamınızı özgürce tasarlayabileceğinizin altını çizmek isteriz. Freedom ERP Barkod Otomasyonu çok uzun bir ERP uygulama deneyimi üzerine inşa edillmiştir. Klasik barkod uygulamalarının aksine yapılan her işlemin ERP izdüşümünü kusursuz olarak bulacaksınız, aktarma veya adaptasyon çalışması yapmadan elbette... Kullanıcı istediği ekranı kullanıyor olabilir.

9 Freedom ERP Barkod Otomasyon Sisteminin Özellikleri 1. Sistem içinde yer alan uygulamalar tek tek veya bir proje kapsamında toplu olarak kullanılıyor olabilir. 2. Bağımsız Etiket Veri Tabanına sahip olduğu için farklı ERP yazılımları veya firmanızın özel programları ile entegrasyon sağlanabilir. 3. İş ortaklarımız veya şirketinizin yazılım ekibi bu sisteme entegre, özgün modüller hazırlayabilir. Bu sayede benzersiz ve çok verimli bir çalışma ortamı yaratılmış olur. 4. Sistemin içinde etiket detayları ile stok detayları aynı olması gerekmediği için istendiği noktada entegre istendiği noktada ise bağımsız kullanılabilir. 5. Etiket Veri Tabanı devirsiz çalışacak şekilde tasarlanmıştır, yıllık devirlerden etkilenmeyen bu tasarım sayesinde kullanıcılar istedikleri kadar yıl geriye dönüş bilgisi taşıyabilir. 6. Barkod Etiket Veri Tabanı uygulamaları sistem içinde bulunan ve normal PC ekranlarında çalışabilen alternatiflere, kardeş uygulamalara sahiptir. Barkod uygulamaları el terminali uygulaması olduğu için görüntü alanı normal bir ekrana göre oldukça ufaktır, kullanıcıların zaman zaman daha büyük ekranda daha fazla detay ile çalışabilmeleri için bu yol izlenmektedir. 7. Barkod Etiket Veri Tabanı Oracle teknoloji ile yönetilmektedir, raporlama yeteneği ve hızı bu sayede garanti altındadır.

10 Yazılım ve Donanım İhtiyacı Ana Sistem : RF terminallerin kullanımına uygun düzenlenmiş Windows Terminal Server. Kullanıcı Bilgisayarları : Uygulamalarımız PC ve Mobil Terminaller üzerinde çalışabilir. Mobil Terminal kullanmak istediğinde ise bu cihazın özellikleri aşağıdaki gibi önerilir; - kablosuz bağlantıyı destekleyen (RF çalışabilen), - Windows CE veya Pocket PC işletim sistemi kullanan, - Windows Terminal Services Client çalıştırabilen, - en az 240x320 piksel çözünürlülüğe sahip, - dokunmatik ekranlı, - entegre barkod okuma ünitesi bulunan, -okumayı Terminal Services Client ekranına sorunsuz aktarabilen, - bilgi giriş kolaylığı için tercihen alfanümerik klavyeye sahip, - darbelere dayanıklı - endüstriyel tip. Sistemin içinde bulunan RF terminallerin sağlıklı çalışabilmesi için gerekli access point, yayın-anten düzeneğinin bulunması gereklidir. Etiket Yazıcılar Sistem içinde Windows ile uyumlu çalışabilen her türlü yazıcıyı kullanabilirsiniz. Yazıcı seçimi yaparken 3 konu önemlidir : - Endüstriyel dayanıklılık. - Kullanmak istediğiniz etiket malzemesi ile yazıcının uyumluluğu. -Baskı genişliği.

11 Tedarikçi ile Sizin Aranızda ODETTE normunda gelen etiketlerin okunarak sisteme alınabilmesi. Kalite kontrol tarafından giriş onayının verilmesi. Gelen malzemenin parti, seri no gibi alt ayraçlar ile giriş esnasında etiketlenmesi. Paket bölme, lokasyon belirleme ve etiketlerin buna göre üretilebilmesi. Tedarikçinin kendi stok kodlarını tanıyan çapraz kod sistemi ile gelen malzemeyi tanımlama. Tedariknet.com ile entegre çalışarak tedarikçiye sipariş ve elektronik etiket gönderimi. Satınalma Siparişi içinden tedarikçiye elektronik etiket üretilmesi, gönderilmesi.. Fason Giriş noktasında önceden, fason çıkış aşamasında gönderilen etiketler ile giriş imkanı.

12 Müşteriniz ile Sizin Aranızda Çeki Listesi hazırlayabilme. Müşterinin standart ve beklentilerine tam uygun olan etiketlerin hazırlanması. Gönderilmesi gereken ile paketlenmekte olanların kontrolu. Paletleme, Paketleme, Paket Bölme, Kalanın Etiketlenmesi. Müşterinin kod sistemine göre sevkiyat evraklarını, etiketlerini hazırlayabilme. Satış irsaliyesinin Tedariknet.com ile alıcıya elektronik irsaliye olarak gönerilmesi. Sipariş veya irsaliye için ürün toplanması. Ana sanayilerin istediği elektronik irsaliye (ASN), elektronik fatura ve etiketlerin hazırlanması.

13 Fabrikanızın ve Üretimin İçinde Paket, Palet bölme veya birleştirme. Operasyon bildirimi ile üretim aşamalarının izlenmesi. Depo içi yer değiştirme, depolar arası transfer, yol irsaliyesi. Üretimden giriş, Fason Girişi, Yarı Mamül veya Ürün etiketleme. Depolar arasında transfer. Yarımamül, hammadde, mamül sayımı. Etiket bölme, kalan ve bölünen için o anda etiketleme. Sipariş, Garanti Kartı ve Servis entegrasyonu.

14 Barkod Otomasyonu Stok Kayıt Doğruluğu Artışı Planlama, Satınalma Performansı Artar Maliyet Hesaplama Doğruluğunuz Artar Stok Seviyesinin Güvenilir Biçimde Azaltılması Kullanılamaz Duruma Düşenler Azalır Taşıma Azalır Alan Tasarrufu Sağlanır Finansman Yükü Azalır Barkod Otomasyonu bazen müşteri veya tedarik zincirinin baskısı ile bazen stok kayıt doğruluğunu çözebilmek amacı ile bazen de firma içi iyileştirme projesinin bir parçası olarak ortaya çıkar. Gerçekleştirilmesi için hatırı sayılır bir çalışma ve analiz gerekir. Ama buna değer çünkü sonuçta şirketin bilanço değerlerini etkileyecek bir güce sahiptir. Stok Kayıt Doğruluğunuzu arttırdığınız zaman bir dizi iyileştirmenin önünü de açmış olursunuz ERP / MRP içinde planlama ve satınalma modüllerini daha etkin kullanırsınız.. 2. Düzeltmeler ile uğraşmadan, maliyetlerinizi daha doğru hesaplayabilirsiniz 3. Stoklarınızı aşamalı olarak azaltmaya başlayabilirsiniz, bu sayede : - Stok tutmak için ayırdığınız para ve finansman yükü azalır - Stok için ayrılan alan, ısıtma, soğutma, aydınlatma, temizleme azalır. - Depo içi taşıma ve yerleştirme azalır -Kullanılamaz duruma düşme ihtimali azalır - Stok Devir Hızı artar -Stoklarınızın ortalama yaşı azalır

15 Bunlar bir dizi başka sonuç yaratır : - Daha düzenli ve temiz bir ortam -Çalışanların kendilerinden ne beklendiğini tam olarak biliyor olması - Sistemin bir uygunsuzluk halinde kendini durdurması ve düzeltme çağrısı - Daha şeffaf ve izlenebilir iş ortamı - Üretimin malzeme eksikliği problemini daha az yaşaması - Sipariş hazırlama süresinin kısalması - Adam başına yapılan işin artması, fazla mesailerin azalması -Yıllık sayımlara daha kısa süre ayrılması - Paketlerin hatasız yapılabilmesi -Müşteri veya kalite incelemelerinde beğenilecek iş düzeni - En az insan gücü eklenerek büyütülebilen sistem Son olarak, beklenen sonucu alabilmeniz için ERP veya şirketinizin kullandığı program ile gereken noktalarda entegrasyonun önemli olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu konuda Temel Teknoloji Çözüm Ortakları ile beraber çalışabilir ve kendinize en uygun ve ekonomik çözümü özgürce oluşturabilirsiniz. Tekrar görüşmek üzere Saygılarımızla Temel Teknoloji

16 RF Terminaller, Tartı Cihazları, SCADA Sistemleri, Veri Toplama İstasyonları, Tablet Uygulamaları ile çalışırım... Freedom ERP Freedom ERP Barkod Otomasyonu Uygulama Örnekleri Freedom ERP Barkod Yazılımı ile tedarikçinizin deposundan müşterinizin deposuna uzanan bütün zinciri denetim altına alır, hızlandırır ve görünür hale getirirsiniz Cemiltopuzlu Caddesi, İş Bankası Blokları, E Blok, Kat 6 Daire 11 Fenerbahçe Kadıköy İstanbul (216)

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ 30 yılı aşan bilgi birikimi Etkinliği artırma Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan liderlere özel! Türkiye Uygulama

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

Özel. Top 20 Raporu. Top 20 Report - Lisans # 49369 1

Özel. Top 20 Raporu. Top 20 Report - Lisans # 49369 1 Özel Top 20 Raporu Top 20 Report - Lisans # 49369 1 Sayın Bay İlgili, Lisans # 49369 Bu rapor isteğiniz üzerine size özel hazırlanmıştır. Raporun içerdiği bilgiler, tamamı ile tedarikçi tarafından sağlanan

Detaylı

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform Hedefiṁiż Kurumsal Dönüşüm Rekabetçiliğin ve sürdürülebilir ekonomik büyümenin en önemli sağlayıcılarından olan verimlilik artışının yaratılmasında anahtar rol oynayan, bilgi ve iletişim teknolojileridir.

Detaylı

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ SCM ROI TCO PLM OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI TCO PLM OBA ALM CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul www.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case

Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case Batuhan KOCAOĞLU Okan Üniversitesi Lojistik Bölümü, İstanbul,

Detaylı

Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler

Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler ERP Yazılımı Seçim Sürecinizi Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler white papers İçindekiler Değerli Okuyucu, Bu doküman ERP, CRM, İnsan Kaynakları Yönetimi vb. kurumsal bilgi sistemi uygulamalarını

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan geleceğin liderlerine özel! Dünyanın 41 den

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan geleceğin liderlerine özel! Türkiye uygulama yazılımları pazarı

Detaylı

Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! LOGO dan İşletmelerin Büyüme Sürecini Destekleyen Yazılımlar Yazılımlarımızla Türkiye ekonomisine can

Detaylı

KURUM KAYNAK PLANLAMASI (ERP) Özet. Abstract

KURUM KAYNAK PLANLAMASI (ERP) Özet. Abstract Düzakın ve Sevinç, Kurum Kaynak Planlaması (ERP) 189 Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi Cilt XXI, Sayı 1, 2002, s. 189-218 KURUM KAYNAK PLANLAMASI (ERP) Erkut DÜZAKIN * Selma

Detaylı

Uygulama yazılımları pazarının lideri. iş uygulaması

Uygulama yazılımları pazarının lideri. iş uygulaması EN AKILLI KARAR! En Kolay Đş Uygulaması Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan hayatınızı kolaylaştıracak iş uygulaması Yeni iş kuranlar ve işlerinde yeni bir başlangıç yapmak

Detaylı

Kurumsal Kaynak Planlaması ERP Nedir?

Kurumsal Kaynak Planlaması ERP Nedir? Kurumsal Kaynak Planlaması ERP Nedir? Plantumweb Satınalma Sözleşmeleri fonksiyonalitesi, yapılan anlaşmaların tüm detay bilgilerini sisteme girilebilmesini, takibini, bu anlaşmalara ait satınalma süreçlerini

Detaylı

Netsis 7.0 Sürümü Yenilikleri. Değerli Müşterilerimiz,

Netsis 7.0 Sürümü Yenilikleri. Değerli Müşterilerimiz, Değerli Müşterilerimiz, Netsis ürün ailesinin gelişimindeki en yeni kilometre taşımız olan Netsis 7.0 sürümünü sizlere tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Bu sürümde sizlerden aldığımız binlerce geri bildirim

Detaylı

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 STOK MODÜLÜ 1. stok modülü... 8 1.1 Kartlar ve Hareket Föyleri...9 1.1.1 Stok Tanıtım Kartları...9 1.1.1.1 Stok Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.1.2 Stok Tanıtım Kartı... 13 1.1.1.3 Kısa Stok Tanıtım

Detaylı

Satışa Yönelik Çözüm Kılavuzu

Satışa Yönelik Çözüm Kılavuzu Yalnızca Intel Teknoloji Sağlayıcıları içindir Bu kapsamlı kılavuz, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) Intel tabanlı satış noktası (POS) çözümleri satmanızda size yardımcı olacaktır. Ürün ve/veya

Detaylı

ĠÇĠNDEKĠLER. BÖLÜM 1. GĠRĠġ 3

ĠÇĠNDEKĠLER. BÖLÜM 1. GĠRĠġ 3 1 ĠÇĠNDEKĠLER BÖLÜM 1. GĠRĠġ 3 BÖLÜM 2. MALZEME ĠHTĠYAÇ PLANLAMASI (MRP) 4 2.1 Giriş 4 2.2 MRP ye Genel Bir Bakış 4 2.3 MRP nin Amaçları ve Felsefesi 5 2.4 MRP nin Girdileri 5 2.4.1 Ana Üretim Planı 6

Detaylı

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ WEB TABANLI UZAKTAN KONTROL 481BB0008 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

ETA:V.8-SQL onların ihtiyaçlarına ve mali imkanlarına uygun seçenekler sunacaktır.

ETA:V.8-SQL onların ihtiyaçlarına ve mali imkanlarına uygun seçenekler sunacaktır. Türkiye'nin en popüler muhasebe programı olan ETA Versiyon 7, üstün özellikleri baz alınarak ve geliştirilerek veritabanı platformuna ETA:V.8-SQL olarak taşındı. Muhasebeciler, Mali Müşavirler, Serbest

Detaylı

EN AKILLI KARAR En Kolay İş Uygulaması

EN AKILLI KARAR En Kolay İş Uygulaması EN AKILLI KARAR En Kolay İş Uygulaması Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatı kolaylaştıran çözümler sunmak! LOGO, KOBİ lere ve Ar-Ge ye yaptığı büyük yatırımlarla büyüyor. Yazılımlarımızla Türkiye ekonomisine

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ SATIN ALMA YÖNETİMİ 840UH0035

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ SATIN ALMA YÖNETİMİ 840UH0035 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ULAŞTIRMA HİZMETLERİ SATIN ALMA YÖNETİMİ 840UH0035 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

BT SERVİS MASASI YAZILIMI SEÇİMİNDE 6 ÖNEMLİ KRİTER

BT SERVİS MASASI YAZILIMI SEÇİMİNDE 6 ÖNEMLİ KRİTER BT SERVİS MASASI YAZILIMI SEÇİMİNDE 6 ÖNEMLİ KRİTER Piyasadaki onlarca yardım masası yazılımı arasından şirketinize, çalışanlara ve süreçlerinize uygun olanı seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Seçim kriterleri

Detaylı

Nil 7 ERP.NET. Kurumsal Kaynak Planlaması. Bir Yazılım Limited 2004-2010. http://www.biryazilim.com (http://www.help-biryazilim.

Nil 7 ERP.NET. Kurumsal Kaynak Planlaması. Bir Yazılım Limited 2004-2010. http://www.biryazilim.com (http://www.help-biryazilim. Nil 7 ERP.NET Kurumsal Kaynak Planlaması Bir Yazılım Limited 2004-2010 http://www.biryazilim.com (http://www.help-biryazilim.com) Bir Yazılım Ltd. 2010 2 Kurumsal Kaynak Planlaması Kurumsal Kaynak Planlaması

Detaylı

SATINALMA SÜREÇİNDE RİSK YÖNETİMİ. Yrd. Doç. Dr. Ayhan DAĞ Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi SBF Beslenme ve Diyetetik Bölümü

SATINALMA SÜREÇİNDE RİSK YÖNETİMİ. Yrd. Doç. Dr. Ayhan DAĞ Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi SBF Beslenme ve Diyetetik Bölümü SATINALMA SÜREÇİNDE RİSK YÖNETİMİ Yrd. Doç. Dr. Ayhan DAĞ Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi SBF Beslenme ve Diyetetik Bölümü Satınalma Günümüzün rekabet koşulları, Teknolojinin gelişimi, Dünya pazarlarının

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

CPM MASTER ERP Kimya Üretim Modülü Dikey Çözüm Broşürü www.cpm.com.tr

CPM MASTER ERP Kimya Üretim Modülü Dikey Çözüm Broşürü www.cpm.com.tr CPM MASTER ERP Kimya Üretim Modülü, kimya sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm çözümleri tek bir platform da topluyor. CPM MASTER ERP Kimya Üretim Modülü ile seçiminizi yenilikten yana yaparak, tıkır tıkır işleyen

Detaylı

İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr

İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr , İÇİNDEKİLER Standart Özellikler... 3 Yönetici Konsolu... 3 Kullanım Kolaylıkları... 3 Sihirbazlar...5 Alternatifli Anamenü... 5 Arayüz Uyarlama... 5 Grup Şirketi... 5 Tedarikçi Performans İzleme... 6

Detaylı