AVAKOZA ERP K u r u m s a l P e r f o r m a n s Y ö n e t i m i

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AVAKOZA ERP K u r u m s a l P e r f o r m a n s Y ö n e t i m i"

Transkript

1 AVAKOZA ERP K u r u m s a l P e r f o r m a n s Y ö n e t i m i K u r u m u n u z a r e n k k a t ı y o r u z

2 Değişim için hazır mısınız? Biz hazırız Dünya hızla değişiyor. İş yapma biçimleri hızla değişiyor. Sadece işletmenizin içyapısı değil, aynı zamanda tedarikçi, müşteri ve iş ortaklarınızla olan ilişkileriniz de değişiyor. Geleneksel yönetim araçları yerini web tabanlı, mobil cihazların da içinde bulunduğu yeni yönetim araçlarına bırakıyor. * * * Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) projeleri, birer değişim projeleridir. Aynı zamanda ERP projeleri değişen yeni yöntemleri yakalama fırsatlarıdır. AVAKOZA ERP çözümü de, yeni iş modellerini bir bütünlük içinde sunan bir değişim projesidir. AVAKOZA ERP güçlü bir disiplindir. İşletmenizin tüm iş süreçlerini aynı çatı altında yönetir. AVAKOZA ERP sadece bir yazılım çözümü değil, aynı zamanda etkin ve sade çözüm yollarını içinde barındıran bir yönetim sistemidir. Hata yapmanızı engellediği gibi size yol göstericidir. İçinde barındırdığı iş yapma kültürünü işletmenize aktarır. * * * 1995 yılından bu yana bilgi teknolojilerini en etkin şekliyle kullanarak, hem Türkiye deki, hem dünyadaki müşterilerimize kurumsal iş çözümleri sunuyoruz. Yenilikçi, rekabetçi ve yalın çözümler üretiyoruz. Biz müşterilerimizle büyüyoruz, müşterilerimiz bizim çözümlerimizle güçleniyor Size, daha iyi yönetebileceğiniz sistemler kuruyoruz. Performansımızı her geçen gün sizlerle birlikte arttırıyoruz. Bugün dünden daha iyiysek, bunu çok çalışmamıza ve düzgün hizmetimize borçluyuz. Derdinizi iyi biliyoruz, birlikte tarif ediyoruz. Bizim derdimiz size işinizi doğru yöntemlerle yaptırarak işinizi hatasız yönetmenizi sağlamak. Değişim için hazırız

3 Yönetim tek kaynaktan! AVAKOZA ERP iş süreçlerinizi etkin şekilde kontrol etmenize, yönetmenize, izlemenize ve maliyetlerinizi düşürmenize yarayan Kurumsal Kaynak Planlaması çözümüdür. Finans operasyonlarınızdan sevkiyatınıza, üretim operasyonlarınızdan maliyet hesaplamanıza kadar tüm süreçlerinizi tek çözüm altında topladık. Tek kaynaktan yönetmenin rahatlığını yaşayın Küreselleşme, yeni teknoloji ve buna bağlı olarak müşteri beklentilerinin değişmesi etkin planlama ve müşteri memnuniyeti alanlarında yeni ihtiyaçları doğurmuştur. Artık kurumlardan daha yenilikçi, hızlı ve esnek tepkiler beklenmektedir. Maksimum esneklik, daha yüksek kalite standartları ve artan etkinlik ortak kriterler haline gelmiştir. Hammadde maliyetlerindeki artış, müşteri taleplerindeki hız ve güvenilir teslimat beklentileri operasyon sürelerinin azalmasına neden olmuştur. Tüm iş süreçlerinin entegrasyonu ve anahtar bilgilere hızlı ulaşım, kurumun hedeflerine ulaşması için olmazsa olmaz ihtiyaçlardır. Tüm iş süreçlerinde şeffaflık ve yapılan işin çapraz kontrolü ancak Kurumsal Bilgi Yönetim Sistemleri ile sağlanabilir. Üretim, planlama, kalite kontrol, satış, satınalma, stok ve finans gibi iş süreçlerindeki bilgi akışının yönetimi kuruma önemli rekabet avantajları sağlar. Siz de müşterilerinize daha iyi hizmet vermek ve yakaladığınız fırsatları hızlı bir şekilde avantaja dönüştürmek için, kurumunuzun iç ve dış faaliyetlerini tek kaynaktan yönetin! Değişimi Başarıyla Yönetmek Artık değişim kaçınılmaz. Zira dün mükemmel olarak bilinen bir ürün veya hizmet, ona alışınca normal ve daha iyisini bulunca yetersiz görülebiliyor. Dolayısıyla müşterilerinizin yükselen beklentilerine cevap verebilmek için kurumların da sürekli olarak kendilerini yenilemeleri ve başarı için değişmeleri gerekiyor. O halde değişimi doğru biçimde yönetmek gerekiyor. Değişimi yönetmenin en önemli aşaması, iş süreçlerinizin tıkandığı noktaları ve yavaşlayan reflekslerinizi yeniden modellemektir. Bunun için de kurumunuzun tamamını kuşatan kurumsal bir çözüme ihtiyacınız var. AVAKOZA ile değişimi başarıyla yönetebilirsiniz.

4 ERP, B2B, CRM, İş Zekâsı, Faaliyet Yönetimi Artık İş sadece kurum içinde kalmıyor. Kurum dışı operasyonlar da işinizin önemli bir parçası haline geldi. Tedarikçilerinizin yönetimi, müşterilerinizin istekleri, personel faaliyetlerinizin daha etkin yönetimi ve verilerinizin kurum dışına online olarak açılması Tüm bunlar yeni iş yapma modelinin gerekleri. AVAKOZA ERP iş yapma modelindeki değişimi ayağınıza getiriyor. İşimiz Çözüm! AVAKOZA size ve kurumunuza etkin yönetme becerisi sağlar. Gözden kaçırmanız muhtemel bir sorunu gerektiği anda bloke eder. Siz bir kere düşünürsünüz, AVAKOZA her seferinde kontrol eder. Kurumunuzda yaşadığınız binlerce soruna tek bir çözüm ile cevap verebilirsiniz. Çözümünüz akıllı, içiniz rahat olsun. Mutlu Ve Sadık Müşteri Aslında en temel değeriniz müşterileriniz. Onların mutlu ve sadık kalması için sizden beklentilerini iyi bilmeli ve ürünlerinizi müşterinizin beklediği fiyat, kalitede ve tarihte sunabilmelisiniz. Onlara değer verdiğinizi hizmetinizle hissettirmelisiniz. Bunun için müşterinizi çok iyi ve yakından tanımalısınız. Çözüm bulmak, sorunu bloke etmenin kendisidir. Hatalı veri sorun üretir. Entegre bir yapı hatayı engellemenize yardım eder. ERP, B2B, CRM, İş Zekâsı ve Faaliyet Yönetiminin tüm süreçlerini aynı çatı altında birleştirdik. Tümünü birden yenidünyanın yeni yüzünü sizinle buluşturuyoruz. Kurumunuzun iç ve dış kaynaklarını etkin şekilde yönetebilmeniz için, yeni fırsatları avantaja çevirebilmeniz için size ortak iş mantığı altında tek çözüm öneriyoruz. YazEvi, sizi geleceğe taşıyacak, üretim, satış ve hizmet sektöründe yer alan dev firmaların da kullandığı kurumsal iş yönetim aracı AVAKOZA yı sunarak müşteri yönetim biçiminize zenginlik katar. Kurumunuzun tüm süreçlerini, satınalma operasyonlarınızdan satış operasyonlarınıza kadar sipariş, planlama, üretim, kalite kontrol, sevkiyat ve finansal operasyonlarınızı detaylı ve etkin olarak yönetir. Müşteri memnuniyeti için kaliteyi uygun fiyata vermek de yetmiyor; artık daha fazlası gerekiyor. AVAKOZA Müşteri İlişkileri Yönetimi, müşterilerinizin önerilerini, şikâyetlerini, performansınızı, kısacası tüm tarihçesini izlemenizi sağlar. B2B fonksiyonelliğini ayağınıza getirir.

5 Sınırları birlikte aşalım! Başarı için yalın ve etkin yönetime ihtiyacınız var. Kurumunuzu yalın ve etkin yönetmek için size hayatı kolaylaştıracak bir çözüm sunuyoruz. AVAKOZA, hızla değişen küresel pazarda atak ve rekabetçi kalmayı hedefleyen yenilikçi işletmeler için en iyi kurumsal uygulama çözümü seçeneğidir. Sorunların farkındayız ve her biri için çözümümüz var. Yeni sınırları görmeden şimdiki sınırlarınızın farkında olamayabilirsiniz. Gelin sahip olduğunuz sınırları birlikte aşalım! Maksimum Verimlilik Verimlilik verimsizliğin tespitiyle artar. Yazılım aracının kullanıcıyı yönlendirmesi ve kurumunuzdaki verimsiz noktaları belirlemesi önemlidir. AVAKOZA, kurum içindeki faaliyetlerinizin süre, sonuç, kalite ve daha birçok değişkeninin fiili ve standart değerlerini sağlıklı olarak ölçmenize yardım eder. Faaliyet kapasite doluluklarınızı belirler, yaptığınız işler ile ulaştığınız sonuçları birebir karşılaştırır. Kurumsal Ve Pratik AVAKOZA, sisteme girilen tüm verileri çoklu kontrol algoritmaları ile süzen, hata riskini en aza indiren, her verinin ancak tek bir noktadan girilmesine izin veren, güçlü ve kurumsal bir yapıya sahiptir. Kurumsal yapı kurumunuza kontrollü ve güvenli bir çalışma ortamı sağlar. Aynı zamanda pratiktir. Kurumsal model, tüm müşteri ve tedarikçi faaliyetlerini, üretim bilgilerini ve stok bilgilerini izlemede kolaylık sağlar. Zengin İçerik Toplam 30 un üzerinde modül ile üretim, satış ve hizmet tabanlı tüm işletmelere zengin, yalın ve ölçeklenebilir bir yapı sunar. Dahası, AVAKOZA ile verimlilik yönetilebilir bir kavramdır. Yönetilebilir verimlilik başarınızın artmasını sağlayacaktır. AVAKOZA ile ulaşacağınız maksimum verimlilik, geçici zorluklarla sarsılmayan üretme gücü demektir. AVAKOZA nın yapısında, kurumunuzda üretilen her türlü verinin girilebileceği bir altyapı vardır. PLC kontrollerinden El Terminallerine kadar işinizi kolaylaştıracak araçları destekler. İş akışlarının parametrelerle yönlenmesi size zengin olduğu kadar esnek bir yapı da sunar. AVAKOZA daki zenginlik işletmenize değer katar.

6 Üretim Sanattır Üretim cesaret ve maharet işidir. Üretiminizi yönetmek ise AVAKOZA nın işi. Akıllı İş modeli sayesinde, henüz daha sipariş aşamasındayken, siparişinizin seyredeceği yol tüm detaylarıyla planlanır. Etkin kuyruk yönetimi sağlanır. Olası yol kazaları için gerekli hallerde uyarılar yapılır. Siparişin sağ salim stoklanmasına kadar geçen tüm üretim süreçleri birebir yönetilir. Akıllı Ürün Stok kodlamada kullanılan esnek varyant yapısı, belirli kurallara göre ister sipariş aşamasında, ister üretim aşamasında yeni ürünlerin oluşmasını sağlar. Oluşan her ürün için versiyon kavramı kullanılır. Versiyon kavramı ile birlikte ürünün işletmedeki seyrinin tarihçesi de kolayca izlenebilir. Üretimde PLC Üretim araçlarını PLC ler aracılığıyla yönetmek işinizi kolaylaştırır, riskinizi azaltır. PLC leri bir OPC sunucusu aracılığıyla ERP ile yönetmek ise hem riskinizi azaltır hem de üretimdeki veri doğruluğunu arttırır. PLC ve OPC, üretim miktarlarını, duruş sürelerini ve ürün hatalarını anında izleme avantajı getirir. PLC sayesinde üretim süreçlerinizi eş zamanlı kontrol edebilirsiniz. Olası hataları kaynağında ayıklayabilir, sonraki süreç verimsizliğini engelleyebilirsiniz. Üretim sizin, verimliliğini ölçmek ise AVAKOZA nın işidir. Palet Palet Üretim Üretimde Verimlilik Proses bazında veri toplama sayesinde hem kaynak tüketimleri hem de hata, duruş ve tüm ürün özellikleri sisteme girilebilir. Böylece faaliyet birimi ve ürün bazında üretim kayıplarını miktar, süre ve işemri adedi cinsinden izlemenize yardımcı olur. Kapasite doluluk oranları ve fire oranları gibi performans endeksleri kurumunuza ait pilot kabininin sadece birkaç göstergesidir. Bir işemri ile üretim seyrine başlayan ürün palet palet sevk edilir. Her şarjda üretilen ürünün özellikleri ilgili lot üzerinde bulunur. Üretim sürecinde, işemri bazında hammadde tüketimleri otomatik veya manuel olarak lot bazında girilebilir. Her işemrinin yeni bir lot oluşturmasıyla tüm kurum süreci geriye doğru izlenebilir. Kullanıcı, sevke hazır bir ürünün geçirdiği tüm evreleri geriye dönük izleyebilir ve hatta tükettiği hammaddenin alış irsaliyesine kadar tüm verilere ulaşabilir.

7 Deponuzdaki kontrolü arttırın! Gereksiz bir sayım maliyetinin ve stoktaki bakiyelere olan güvensizliğin kurumunuzu yönetmedeki negatif etkisini bir düşünün! Stok Kontrol yönetimi stok hareketlerinizi depo, raf ve lot bazında yapmanıza imkan tanır. El Terminali ve RFID yapılarını destekler. Stoklarınızın nerede, hangi miktarda ve hangi maliyette olduğunu izlemeniz artık hayal değil! Stok Yönetimi Sağlıklı bir stok yönetimi işletmede doğabilecek birçok sorunu engeller. AVAKOZA da stok yönetimi lot, ambar ve raf bazında yönetilir. Her bir malzeme için detaylı stok kodu üretilir. Bu sayede tüm malzemelerin işletme serüvenleri kontrollü ve güvenli olarak seyreder. Etkin Sipariş Yönetimi ve Rezervasyon Müşteri memnuniyeti için siparişler iyi planlanmalı ve tüm üretim aşamaları detaylıca izlenebilmelidir. Zira tüm işletme süreçleri stok ve siparişlerle başlar. İşletmedeki tüm aşamaların hızlı, noksansız ve istenilen kalitede sonuçlanması için öncelikle müşteri siparişlerinin etkin olarak yönetilmesi gerekir. AVAKOZA da Sipariş Yönetimi kontrollü ve esnek bir yapıya sahiptir. Böyle bir yapı siparişlerin her aşamasının kolayca izlenmesini sağlar. Bu avantaj müşteri ile aranızda gerçek bir konfor ortamı oluşturur. Akıllı Satınalma Siparişi Stokların çıkış ve giriş hareketlerinin işemirlerine bağlı yapılabilmesi sipariş hikâyesinin kolay izlenebilmesini sağlar. Satınalma operasyonunda malzemelerin kalite kontrol değerlerini ölçmek için otomatik işemri oluşturulur. Satınalma siparişleri ile stoklardaki lotlar arasında güçlü bir ilişki vardır. Sadece stok kodu, miktar ve talep tarihi girilerek belirli ve esnek kurallar sayesinde otomatik alış siparişi oluşturmak mümkündür. Anlaşma havuzu sayesinde satınalma biriminde olası hataların önüne geçilmesi, daha güvenli ve hızlı proses akışına sahip olabilmek bu modülün sunduğu önemli avantajlardır. Ayrıca satınalma iş süreçlerini kısaltması hammaddenin teslimat oranlarını doğrudan etkiler. Satınalma Yönetimi modülü insan kaynaklarını da daha verimli kullanmanıza yardımcı olur.

8 Maliyetlerinizi kontrol altına alın! Kaynak Tabanlı Maliyetleme modeli sayesinde hızlı ve hassas ön maliyetleme yapabilirsiniz. Fiili maliyet modeli, üretimden bütçenize kadar tüm yapılarınızın doğruluğunu kontrol eder. Ürün bazında maliyetlerinizi sabit ve değişken olarak iki ana başlık altında toplar, katkı payını görmenizi sağlar. Ürün ve müşteri bazında gelir tabloları alabilir, karlılık analizleri yapabilirsiniz. Stratejik Maliyetleme Kaynak Tabanlı Maliyetleme modelinin en önemli avantajı istenilen hassasiyette uygulanabilir olmasıdır. Ölçülen ve fiili değerleri içeren karma bir modele sahip olması size maliyetteki doğruluk yüzdesini görmenizi sağlar. Böylece hesapladığınız maliyetin güvenirliliğini görebilirsiniz. Her işemri için sabit ve değişken maliyet değerlerini hesaplar. İşemri bazında hesaplanan maliyetler ile kesilen faturalar eşleştirilerek ürün bazında karlılığı görmenizi sağlar. Her siparişin, işletmenizden ne kadar sabit maliyet emdiğini görmeniz ve böylece sağladığı katkıya bakarak stratejik karar vermenize yardımcı olur. Kalite Kontrol Yönetimi Müşterilerinizin size verdiği veya sizin geliştirdiğiniz kalite standartlarını (metot ve nitelik grupları) bu modülde oluşturabileceğiniz gibi, satış siparişlerinde istenen kalite standartlarının fiili sonuçlarını da bu modülde girebilirisiniz. Bu modül, istenen özelliklerde ürün üretebilmenin önemli bir aracıdır. Kaliteli ürün için AVAKOZA hep yanınızda. Planlama; Çizelgeleme ve KANBAN Malzeme ihtiyaçlarınız sağlam stok altyapısı üzerinde hassas olarak hesaplanır. Planlama AVAKOZA nın üretimi kolaylaştıran ve verimi arttıran önemli bir modülüdür. Planlama modelindeki sürükle ve bırak özelliği gibi bir çok kolay kullanım avantajı kullanıcıya sürat ve pratiklik sağlar. Performans endeksi olarak, EDD, kuyruk yoğunluğu, öncelik katsayısı gibi birden fazla modeli destekler. KANBAN modeli ile üretime işemri oluşturur. Görsel çizelgeleme formu kuyruk boylarını zaman dilimleri içinde görmenizi sağlar. Ayrıca kuyrukların fiili statüleri faaliyet birimlerini etkin yönetmenize yardım eder. Size Bir Mesaj Var! Kritik stok seviyesinin altına düşen stoklar, gecikmiş işemirleri veya ilgili bölüme açılmış bir iş için AVAKOZA ilgili kişilere otomatik olarak mesaj gönderir. Güçlü bir modele sahip mesaj modülü sisteme dahil tüm kullanıcıları esnek ve bir o kadar da sağlam bir yapıyla yönlendirir. Hem sistem tarafından açılan otomatik işemirleri, hem de otomatik mesajlar kullanıcı hatalarını önemli oranda engeller.

9 İyiler bizimle çalışıyor Orta ve büyük ölçekli üretim, satış ve hizmet firmaları AVAKOZA kullanıyor. AVAKOZA ile sayısız ürün ağacı tasarlandı. Milyonlarca ürün AVAKOZA ile şekillendi; üretildi. Koli koli, palet palet ürün stoklandı, barkodlandı. Üretime işemirleri açıldı, başarıyla bitirildi ve kapandı. Ön siparişler maliyetlendirildi. Binlerce ton hammadde satınalındı, binlerce ürün sevk edildi. Faturalar kesildi, faturalar girildi. Gelir tabloları alındı. Yapılan işler analiz edildi, raporlandı. Artık üretim işletmelerinde AVAKOZA çalışıyor. Sade ve Kolay Kullanım AVAKOZA sade ve kolay bir model üstüne kurulmuştur. Tüm formlar tek görev çubuğu tarafından yönetilir. Böylece yeni kayıt, kaydet, sil, ekle, çıkar, kopyala gibi temel eylemler için görev çubuğunuöğrenmek yeterlidir. Listelerin açılacağı alanların renkli olması kullanıcı için önemli bir kolaylıktır. Kullanıcı her alanın anlamını, ilgili alanın üzerindeyken alttaki durum çubuğundan görebilir. Sağlam Teknolojik Alt Yapı AVAKOZA, YazEvi tarafından geliştirilen XB+ uygulama geliştirme aracı kullanılarak üretilmiştir. Tüm nesnelerin özellikleri veritabanında tutulur. Bu özellik, tüm nesneler üzerinde yerelleştirme imkânı sağlar. Böylece yeni bir ülke dili ekleyebilir veya kelimeleri değiştirebilirsiniz. Güçlü Raporlama AVAKOZA, hem operasyonel hem de analitik raporlarla, sisteme girilen verilerden önünüzü görmenize yardımcı olacak sonuçlar üretir. Kontrol raporları siparişlerin seyrinde oluşan veya oluşması muhtemel tüm detayları yakalar, kullanıcıyı bilgilendirir. Analitik raporlar için veri tarihçesi önemlidir. Yöneticinin stratejik kararlar almasına yardımcı olur. Kıyaslama modeli ile işletmenin gidişatı hakkında fikir verir. AVAKOZA da toplam 700 rapor vardır. Bu raporların önemli bir bölümü kontrol ve analiz raporlarıdır. Ek raporlar için YazEvi Yazılım ın geliştirdiği XB+ aracı kullanılabilir. Ayrıca AVAKOZA 3.parti raporlama araçlarıyla da kolayca entegre olur. Veritabanı modeli kolay rapor üretmek için oldukça elverişlidir. XB+ teknolojisi sayesinde AVAKOZA geliştirilebilir bir üründür. Ağdaki veri dolaşımını mükemmel bir modelle yönetir ve ağda gereksiz veri dolaşımını engeller. Ayrıca veritabanı nesnelerinin isimlendirilmesi ve kodlaması kolayca anlaşılabilir. Nesneler arasındaki ilişki haritaları da kolayca çıkarılabilir. 3 katmanlı bir altyapıya sahip olan AVAKOZA, istemci, uygulama ve veritabanı sunucusu arasında koşturan yükün esnek ve bir o kadar da optimal dağılımına sahiptir.

10 Neden AVAKOZA? Alış ve satış sipariş süreçlerini kolaylaştırır. Gereksiz teslimat ve sevk kontrollerini ortadan kaldırır. Bununla birlikte alış siparişi / teslimat ilişkisinde ve satış siparişi / sevk ilişkisinde tam kontrol sağlar. Ön maliyet çalışmasında fiili değerlere yakın sonuçlar üretir. Ürün ve proses bazında hassas maliyetleme yapar. Maliyetleri sabit ve değişken olmak üzere iki temel grup üzerinden hesaplar. Satış tutarı, fiili değişken maliyet, fiili sabit maliyet, satış miktarı ve birim bazında karlılık bilgilerini ürün bazında gelir tablosu formatıyla verir. Katkı payı üzerinden fiyat vermenize yardım eder. Satış ve üretim siparişlerinde kullanılan rezervasyon sistemi sayesinde size, ürünün ve hammadde ihtiyacının gerçek miktarlarını önerir. Dış kaynak kullanım süreçlerinizi kolaylaştırır. Alış sihirbazı yardımıyla doğru hammaddeyi doğru tedarikçiden almanıza yardım eder. Alış siparişleri ile teslim irsaliyeleri arasındaki ilişki, teslim irsaliyeleri ile alış faturaları arasındaki ilişki satınalma süreçlerinizi birbirine bağlar. Sevk / Termin / Miktar analizlerine olanak sağlar. Zamanında sevk ve gecikme puanlarını değerlendirir. Fiili ve Standart Maliyetleri karşılaştırır. Ürün, Makine, Müşteri, ve hatta proses bazında fiili/standart sapmalarınızı görmenize yardım eder. Henüz sipariş yeni girilmişken, hangi kalite değerlerinin ölçüleceği ve toleransları bir işemri vasıtasıyla kalite kontrol bölümüne otomatik olarak gönderilir. Böylece kalite ölçümlerini yapısal hale getirir. Mesaj Sistemi; Sipariş için onay verildiğinde, silindiğinde, işemri oluşturulduğunda, stok bakiyeleri güncellendiğinde, otomatik mesaj oluşturarak kurumsal iş akışlarını düzenler. Ayrıca oluşan her çalışma için ilgili kişilere otomatik mesaj gönderilir. Stok seviyesi minimum seviyenin altına düşer düşmez ilgili kişiye otomatik mesaj gider. Dilediğiniz kadar mesajı, dilediğiniz kadar kişiye, dilediğiniz koşullarla ulaştırabilirsiniz. Dönemlik üretim analizleri, sevk analizleri, maliyet analizleri, karlılık... Ve yönetime fayda sağlayacak daha birçok çıktı verir. Üretim kapasite kullanım oranları, operatör performans değerlendirme gibi analitik çıktılar sağlar. Satış Faturası otomatik olarak irsaliyeden oluşturulabilir. Anlaşma konsepti; Tarih ve miktar kısıtlarında, ürün, ürün cinsi bazında birim fiyat belirleme ve bu fiyat listelerine koşul ekleme imkânı sağlar. Sevkiyatlarınızın, teslimatlarınızın ve üretim için stok hareketlerinizin sisteme girilmesinde el terminallerini etkin olarak kullanmanıza yardım eder. Alış siparişlerinizi izleyebileceğiniz haftalık çizelge sayesinde önünüzü görebilirsiniz. Ayrıca tedarikçi bazında ödeme çizelgesi sayesinde de ödeme planınızı yönetebilirsiniz. LOT bilgisi hammadde ve/veya ürünün firmaya girişinden çıkışına kadar tüm aşamalarda izlenir. EDI, elektronik veri transferi müşterinizden gelen siparişlerin daha hızlı ve daha güvenilir girilmesini sağlar. Akıllı Ürün modeli ile doğru ürünü yakalamada etkili bir araçtır. Çoklu kurallar kümesi sayesinde aynı ürünü farklı müşteriler için kullanmanıza imkân verir. Çizelgeleme; Kuyruk yönetimi sayesinde makine yükünü dengeler. Tüm siparişler Dengeli Dağıtım Algoritması (DDA) ile kuyruklara dağıtılır. KANBAN kartları sayesinde üretim işemri ve alış sipariş önerisi çıkarmanızı sağlar. Ürünlerin KANBAN seviyelerini hesaplar. PLC, El Terminali ve PC araçlarıyla üretimden veri toplamanızı sağlar. Müşteri, tedarikçi, banka ve kasa nakit hareketlerini yönetir, faturalarla eşleştirir. Modülerdir. Birbirine bağlı modüllerden oluşur. Ölçeklenebilir. Veri tekrarına izin vermez. Tüm raporlar HTML tabanlıdır. Bir raporu kolayca mail atabilirsiniz. Raporun görüntülenmesi için sadece web browser yeterlidir. Çok ülke dil desteği vardır. Ayrıca size istediğiniz dili ekleme ve kelimeleri değiştirme imkânı tanır.

11 AVAKOZA ERP Kurumsal İş Yönetimi Uygulama ve Modül Listesi FİNANSAL YÖNETİM LOJİSTİK ÜRETİM Nakit Yönetimi (Kasa, Banka, Çek/Senet, Ekstre) Genel Muhasebe (Mali Mevzuat) Alış Faturalama ve Giderler Satış Faturalama ve Gelirler Stok Kontrol Ve Depo Yönetimi Alış Siparişleri ve Teslimat Yönetimi Satış Siparişleri ve Sevkiyat Yönetimi Malzeme Barkod Yönetimi Tedarikçi Yönetimi Üretim Yönetimi Planlama (Kapasite ve Malzeme İhtiyaç) Maliyet Muhasebesi (Faaliyet Tabanlı) Kalite Kontrol Yönetimi Bakım Onarım Yönetimi PROJE YÖNETİMİ Proje Süreç Yönetimi (Fizibilite & APQP) Değişiklik Yönetimi (Change Review) Faaliyet Yönetimi CRM VE B2B DİĞER KURUMSAL MODÜLLER MOBİL ÇÖZÜMLER VE ENTEGRASYON Müşteri İlişkileri Yönetimi B2B Web Tabanlı Tedarik Portalı B2B Web Tabanlı Müşteri Portalı B2B Web Tabanlı Kurum İzleme Portalı İnsan Kaynakları ve Bordro Bütçe Yönetimi Sabit Kıymetler Talep Yönetimi Çözüm Havuzu Mobil El Terminalleri Çözümü EDI Elektronik Veri Transferi PLC Veri Toplama SCADA Sanal Fabrika SİSTEM Sistem Yönetimi Mesaj Yönetimi XB+ Yazılım Geliştirme Aracı TEMEL ÖZELLİKLER Çok ülke dil desteği Çoklu para birimi desteği T.C. mevzuatına uygun muhasebe, maliyetleme ve bordro UYARLAMA YAPISI Kuruma göre modellenebilir esnek iş akışı Ölçeklenebilir yapı Üçüncü parti yazılımlar ile entegrasyon arayüzü Genel yapıya kod ekleme altyapısı YazEvi Yazılım, Otakçılar Caddesi, Kar İş Merkezi, No:80, Eyüp/İstanbul/Türkiye, PK:34050 Tel: , Fax: URL:

12 Otakçılar Caddesi, Kar İş Merkezi, No:80, PK:34050, Eyüp/İstanbul/Türkiye Tel : , , Fax :

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ 30 yılı aşan bilgi birikimi Etkinliği artırma Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan liderlere özel! Türkiye Uygulama

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ SCM ROI TCO PLM OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI TCO PLM OBA ALM CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform Hedefiṁiż Kurumsal Dönüşüm Rekabetçiliğin ve sürdürülebilir ekonomik büyümenin en önemli sağlayıcılarından olan verimlilik artışının yaratılmasında anahtar rol oynayan, bilgi ve iletişim teknolojileridir.

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan geleceğin liderlerine özel! Türkiye uygulama yazılımları pazarı

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan geleceğin liderlerine özel! Dünyanın 41 den

Detaylı

Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! LOGO dan İşletmelerin Büyüme Sürecini Destekleyen Yazılımlar Yazılımlarımızla Türkiye ekonomisine can

Detaylı

Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case

Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case Kurumsal Enformasyon Sistemlerinde Satın Alma Döngüsü: Bir Kobi Örneği Purchasing Order to Pay Cycle in Enterprise Information Systems: A SME Case Batuhan KOCAOĞLU Okan Üniversitesi Lojistik Bölümü, İstanbul,

Detaylı

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 9/3/2011 LKS2 - GO PLUS Ürün Özellik Farkları Genel Özellikler 1. Yönetici Konsolu Yönetici konsolu, firma ile ilgili genel bilgilere kolay erişim sağlar. O anki

Detaylı

EN AKILLI KARAR En Kolay İş Uygulaması

EN AKILLI KARAR En Kolay İş Uygulaması EN AKILLI KARAR En Kolay İş Uygulaması Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatı kolaylaştıran çözümler sunmak! LOGO, KOBİ lere ve Ar-Ge ye yaptığı büyük yatırımlarla büyüyor. Yazılımlarımızla Türkiye ekonomisine

Detaylı

CPM MASTER ERP Kimya Üretim Modülü Dikey Çözüm Broşürü www.cpm.com.tr

CPM MASTER ERP Kimya Üretim Modülü Dikey Çözüm Broşürü www.cpm.com.tr CPM MASTER ERP Kimya Üretim Modülü, kimya sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm çözümleri tek bir platform da topluyor. CPM MASTER ERP Kimya Üretim Modülü ile seçiminizi yenilikten yana yaparak, tıkır tıkır işleyen

Detaylı

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul www.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr

İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr , İÇİNDEKİLER Standart Özellikler... 3 Yönetici Konsolu... 3 Kullanım Kolaylıkları... 3 Sihirbazlar...5 Alternatifli Anamenü... 5 Arayüz Uyarlama... 5 Grup Şirketi... 5 Tedarikçi Performans İzleme... 6

Detaylı

SAP ERP. Verİmlİ, sağlıklı, zinde bir organizasyon İÇİN. MetaboLİzma. hareket kabiliyeti MOBİL YAŞAM

SAP ERP. Verİmlİ, sağlıklı, zinde bir organizasyon İÇİN. MetaboLİzma. hareket kabiliyeti MOBİL YAŞAM Verİmlİ, sağlıklı, zinde bir organizasyon İÇİN Fazlalıklardan kurtulun BULUTLAR KADAR HAFİF İŞ SÜREÇLERİ SINIRLI KAYNAKLARLA SINIRSIZ POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARIN SAP ERP MetaboLİzma Hızlandırıcı SAP HANA

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

Kurumsal Kaynak Planlaması ERP Nedir?

Kurumsal Kaynak Planlaması ERP Nedir? Kurumsal Kaynak Planlaması ERP Nedir? Plantumweb Satınalma Sözleşmeleri fonksiyonalitesi, yapılan anlaşmaların tüm detay bilgilerini sisteme girilebilmesini, takibini, bu anlaşmalara ait satınalma süreçlerini

Detaylı

Netsis 7.0 Sürümü Yenilikleri. Değerli Müşterilerimiz,

Netsis 7.0 Sürümü Yenilikleri. Değerli Müşterilerimiz, Değerli Müşterilerimiz, Netsis ürün ailesinin gelişimindeki en yeni kilometre taşımız olan Netsis 7.0 sürümünü sizlere tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Bu sürümde sizlerden aldığımız binlerce geri bildirim

Detaylı

Özel. Top 20 Raporu. Top 20 Report - Lisans # 49369 1

Özel. Top 20 Raporu. Top 20 Report - Lisans # 49369 1 Özel Top 20 Raporu Top 20 Report - Lisans # 49369 1 Sayın Bay İlgili, Lisans # 49369 Bu rapor isteğiniz üzerine size özel hazırlanmıştır. Raporun içerdiği bilgiler, tamamı ile tedarikçi tarafından sağlanan

Detaylı

Uygulama yazılımları pazarının lideri. iş uygulaması

Uygulama yazılımları pazarının lideri. iş uygulaması EN AKILLI KARAR! En Kolay Đş Uygulaması Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan hayatınızı kolaylaştıracak iş uygulaması Yeni iş kuranlar ve işlerinde yeni bir başlangıç yapmak

Detaylı

ĠÇĠNDEKĠLER. BÖLÜM 1. GĠRĠġ 3

ĠÇĠNDEKĠLER. BÖLÜM 1. GĠRĠġ 3 1 ĠÇĠNDEKĠLER BÖLÜM 1. GĠRĠġ 3 BÖLÜM 2. MALZEME ĠHTĠYAÇ PLANLAMASI (MRP) 4 2.1 Giriş 4 2.2 MRP ye Genel Bir Bakış 4 2.3 MRP nin Amaçları ve Felsefesi 5 2.4 MRP nin Girdileri 5 2.4.1 Ana Üretim Planı 6

Detaylı

KURUM KAYNAK PLANLAMASI (ERP) Özet. Abstract

KURUM KAYNAK PLANLAMASI (ERP) Özet. Abstract Düzakın ve Sevinç, Kurum Kaynak Planlaması (ERP) 189 Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi Cilt XXI, Sayı 1, 2002, s. 189-218 KURUM KAYNAK PLANLAMASI (ERP) Erkut DÜZAKIN * Selma

Detaylı

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENFORMATİK ANA BİLİM DALI YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ NURAY AKMAN 2601090217 DOÇ.DR. ZUHAL TANRIKULU İSTANBUL,2010 İçindekiler İçindekiler...

Detaylı

Sağlık bilişiminde mobil devrim ve dijital hastaneler

Sağlık bilişiminde mobil devrim ve dijital hastaneler editörden Yasin Keleş Saðlýk Biliþim Yöneticileri Açýlýmý Platformu Baþkaný Sağlık bilişiminde mobil devrim ve dijital hastaneler Değerli dostlar, Geride bıraktığımız dopdolu bir yıl ve önümüzde büyük

Detaylı

ERP BI CRM HCM MES PLM. Türkiye Kurumsal Çözümler Rehberi. Kurumsal Kaynak Planlama. İş Zekası Müşteri İlişkileri Yönetimi İnsan Kaynakları Yönetimi

ERP BI CRM HCM MES PLM. Türkiye Kurumsal Çözümler Rehberi. Kurumsal Kaynak Planlama. İş Zekası Müşteri İlişkileri Yönetimi İnsan Kaynakları Yönetimi Türkiye Kurumsal Çözümler Rehberi 2013 ERP BI CRM HCM MES PLM Kurumsal Kaynak Planlama İş Zekası Müşteri İlişkileri Yönetimi İnsan Kaynakları Yönetimi Üretim Yönetim Sistemleri Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ www.microsoft.com/turkiye/dynamics CRM: İçindekiler Giriş... 3 PAZARIN PERDE ARKASI... 3 BAŞARI İÇİN PLANLAMA... 3 Zorlu Bir Ekonomide CRM'nin Rolü... 4 CRM: KOLAYLAŞTIRICI

Detaylı

Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün.

Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün. Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün. İşinizi geliştirin ve büyütün. Daha hızlı, kolay ve esnek kurumsal kaynak planlaması (ERP) çözümü ile verimliliği arttırın ve kârlı büyümeyi yeniden hayata geçirin.

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

T.C. ULUDAĞ ÜNĐVERSĐTESĐ SAĞLIK HĐZMETLERĐ MESLEK YÜKSEKOKULU

T.C. ULUDAĞ ÜNĐVERSĐTESĐ SAĞLIK HĐZMETLERĐ MESLEK YÜKSEKOKULU T.C. ULUDAĞ ÜNĐVERSĐTESĐ SAĞLIK HĐZMETLERĐ MESLEK YÜKSEKOKULU Bursa - 2015 Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı öğrencilerimin bir HBYS programını (AviCenna) öğrenmeleri ve başarıyla kullanabilmeleri

Detaylı