KURULUM. OracleVirtualBoxmanagerpragramıile sanal makinemizi kurmaya başlıyoruz.new seçeneğini tıklayarak oluşturmaya başlıyoruz

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KURULUM. OracleVirtualBoxmanagerpragramıile sanal makinemizi kurmaya başlıyoruz.new seçeneğini tıklayarak oluşturmaya başlıyoruz"

Transkript

1 KURULUM OracleVirtualBoxmanagerpragramıile sanal makinemizi kurmaya başlıyoruz.new seçeneğini tıklayarak oluşturmaya başlıyoruz

2 Sanal makinemizin ismini yazıp hangi işletim sisteminin hangi sürümünü kuracağımızı belirtiyoruz.

3 Sanal makinemizin mevcut ram kapasitesinden ne kadar harcayacağını belirtiyoruz.(bu oranı yüksek tutabiliriz ana makinemizin çalışmasını fazla etkilemeyecektir.)

4 Ana makinemizin C sürücüsünde yeni bir hard disk seçip oluştur deriz.

5 Sanal bir hard disk oluşturu seçeriz ve ileri deriz.

6 Dynamicallyseçersek oluşturulan sanal hard diskin boyutu yükleyeceğim bilgilere göre değişir.eğer fixed size seçersek belirlediğim alan kadar kullanabiliriz.

7 Oluşturacağımız hard diskin boyutunu belirliyoruz.

8 Kurulum dosyasının yerini belirtiyoruz.eğer isodosyası ise klasöre tıklayıp dosyayı ekliyoruz.

9 Burada iki seçenek sunuluyor ; Launchsystem:mandriva2011 işletim sistemini açar kullanmamıza olanak sağlar fakat yaptığım işlemler sistemi kapattığımızda kaybolur. Install system :mandriva işletim sistemini kurmamızı sağlar.

10 Dil seçimimizi yapıyoruz.

11 Burada boş alan kullanılsın sekmesini işaretlediğimizde kendi oluşturduğu klasöre kurulumu gerçekleştirir.(c sürücüsünün içerisene) Özel disk bölümlendirmeyi seçtiğimizde ise belirttiğimiz disket boyutunu bölümlere ayırmamızı sağlar.

12 Daha önceki ayarlara göre ayarlandığı için ileri butonuna tıklıyoruz.

13 Ön tanımlamalı olarak çalışmak istediğimiz işletim sistemini belirtiyoruz.

14 Kurulum işlemi gerçekleştiriliyor

15 İşletim sistemi kuruldu.hayırlı uğurlu olsun (ESNAF )

16 MandrivaLinux herkes için kullanımı kolay Linux yapma hedefi ile, Mandrake Linux adı altında 1998 yılında başlatıldı. 2005,Yılında MandrakeSoftParis, Fransa merkezi, MandrivaSA oluşturmak için Brezilya nın Conectiva ile birleşti.şirketin amiral gemisi ürünü Mandriva Linux, hem bireyler hem de profesyonel kullanıcılar kolay kullanımlı Linux sürümü ile günümüze kadar geldi. Lakin son maddi krizi bir türlü atlatamadılar Mandriva2011 yılında sadece KDE masa üstü olarak çıkarılabilindi 2012, yılında sürüm çıkaramadılar hatta sürüm planı dahi sunamadılar.

17 Linux ve UNIX tabanlı sistemlerde çalışan,standartlara uyumlu, özgür ve en popüler Grafiksel Kullanıcı Arayüzüve Masaüstü ortamıdır. Birbiri ile uyumlu görünen ve davranan uygulamalar topluluğudur. Uygulama geliştirme ortamı ve altyapısıdır. Qt kütüphanesi ile yazılmaktadır Qt nesneye dayalı bir programlama dilidir Qtçift lisansa sahiptir ( GPL ve Ticari ) KDE Türkiye'nin resmi web sitesine adresinden ulaşılabilir KDE günümüzdekoffice,kdevelop,amarok,k3b,plasmagibi pek çok özgün yazılım bileşenini birleştiren birşemsiye projeniteliği taşımaktadır. KDE kullanıcılara şunları sağlar; Linux üstünde kullanımı en kolay grafiksel programları geliştirmek. Ayarların hiçbirini saklamadan da çalışır durumda kalmak. E-posta listesi vekde Hata Takip sistemiaracılığıyla gelen tüm destek ve geri bildirimleri almak. Kullanıcılara tüm masaüstü ihtiyaçlarına cevap verir.

18 Mandriva'nindonanım tanıma ve disk bölümleme araçları, çoğu kişi tarafından piyasanın en iyisi olarak görülmekte, ve bu nedenle birçok kullanıcı, diğer dağıtımlardan çok Mandriva'ya yönelmektedir. Her ay kapsamlı olmak üzere devamlı güncelleme paketleri yayınlayarak sistemin güvenli ve güncel kalmasını sağlıyor. MandrivaDenetim Merkezi sayesinde diğer pek çok dağıtımda sorun olan grafik kartı, ses kartı vb. donanım yapılandırmaları ile diğer pek çok ağ, güvenlik ve sistem ayarı tek merkezden çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Linux mandriva tamamen ücretsiz olup adresinden indirebilirsiniz.

19 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ İşlemci: Herhangi bir Intel, AMD veya VIA işlemci. Bellek:En az 256 MB bellek, 1 GB önerilir. Sabit disk:en az 2 GB, tam bir kurulum için 16 GB önerilir. Ekran Kartı: nvidia, ATI, Intel, SiS, Matrox, VIA.(3 boyutlu masaüstü, bir 3B uyumlu kart gerektirir.) Ses Kartı:Herhangi bir SoundBlaster, AC97 veya HDA uyumlu kart. CreativeLabsX- Fi kartları şu anda desteklenmemektedir. Diğer:Bir CD sürücüsü, boş bir CD veya en a z 1GB boyutunda USB disk gereklidir. SATA, IDE, SCSI, SAS:Bir çok denetleyici non-raid kipte, bazılarıysa RAID kipte desteklenmektedir.

20 Mandriva 2011 Alpha: Şubat Mandriva 2011 Alpha 2: Şubat Mandriva2011 Beta 1: Mart Mandriva2011 Beta 2: Nisan Mandriva 2011 RC: Mayıs Mandriva 2011 Final: Haziran

21 fazla yazılım paketleri bulunmaktadır. Yurtiçi, eğitim, profesyonel, iş istasyonları yanı sıra sunucu için, ofis kullanımı, yazılım geliştirme veya oyunlar için paketler bulundurmaktadır. Yedeklemeler Draksnapshot kullanılması veya Mandriva Sync verilerinizi güvenli ve sağlam tutar. MANDRİVA da Paket Yönetimi Nedir? Mandrakeredhattabanlı bir dağıtımdır. Bu yüzden Redhattarafından geliştirilen RPM (RedHatPackageManager) yani rpm'yikullanmaktadır. RPM sayesinde o yazılıma ait bütün program dosyaları, dökümantasyon, veri dosyaları ve konfigürasyon dosyaları sistemimize yüklenebiliriz.

22 Bilgisayarımızın güvenlik ayarlarında güvenlik duvarı ayarlarını değiştirebilir kendi isteğimiz doğrultusunda özel bir güvenlik duvarı oluşturabiliriz.yazılım yükleme kaldırma sistem ayarları Donanım ayarları gibi alanlara kimin ulaşabileceğini belirleyebiliriz.

23 Kişisel bir güvenlik duvarı kurmamızı sağlar.internetten gelebilecek zararlı yazılımlara karşı Ayarlamaları yaptığımız kısımdır.

24 Bu alanda seçilen kullanıcının yapmasını istediğimiz veya istemediğimiz işlemlerin belirtebilir (Girmesini istemediğimiz siteleri belirtim erişimi engelleyebiliriz.)

25

26 LibreOffice Mandriva2011 LibreOffice3.4.2 ile geliyor.mandriva de LibreOffice3.2 ile karşılaştırıldığında birçok vardıryeni özellikler ve geliştirmeler çalışmanızı daha kolay yapılmış olabilir. DataPilotve yeni adı --LibreOffice3.4.2 daha hızlı performans ve Excel tabloları ve Pivot Tablo ile geliştirilmiş uyumluluk, Calciçin birkaç yeni özellik sunmaktadır veri kaynağı olarak alan ve adlandırılmış aralık sınırsız sayıda desteği ile. Writerkullanıcı arayüzü, etkileyin ve Beraberlik birçok yeni özellikler ile geliştirilmiştir ve çeşitli kozmetik değişiklikler daha iyi bir metin işleme motoru ve gelişmiş bir GTK + tema entegrasyonu ile uygulanmıştır.

27 MOZİLLA FİREFOX Varsayılan internet tarayıcısı Mandriva Mozilla Firefox5.0.1 kullanır gibi.büyük ölçüde Mandriva kullanılan sürüm 3.5 beri düzeldi.elbette yeni bir görünüm, yeni özellikler hız ve güvenlik vardır.

28 KNetworkmanager Mandriva 2011 yılında ağ bağlantılarını yönetmek için NetworkManager+ Knetworkmanageruygulaması kullanır.bu Mandriva ve bir bütün olarak sistemin daha iyi tutarlılık net_appletüzerinde birçok avantajı vardır.c

29 Choqok Herkesin bir microblogginghesabı var, bu nedenle, bu sürüm başlayarak, biz choqokbir microblogingistemci gemi.biliyorsunuz KDE entegre edilmiştir, systemtrayplanda sessizce çalışır.sen doğrudan masaüstünden bunu, sizin düşünüyor paylaşmak için bir web tarayıcısı açmaya gerek yok.

30 Başlat menüsü 3 ana bölümden oluşmaktadır.bunlar Hoşgeldiniz, Uygulamalar ve Zaman dilimi bölümüdür.

31 HOŞ GELDİNİZ BÖLÜMÜ Hoş geldiniz bölümünde buluna son kullanılan uygulamalar alanında en son yaptığımız uygulamaları görebilmekteyiz. SİSTEM İZLEYİCİ Bilgisayarımızda çalışan uygulamaların gösterildiği bölümdür.buradan istediğimiz bir uygulamayı sonlandırabiliriz.windows işetim sistemlerindeki görev yöneticisine benzemektedir. Bu kısma araçlardan da ulaşabilmekteyiz

32 HOŞ GELDİNİZ BÖLÜMÜ Bilgisayarınızı Yapılandırın Bu bölümden bilgisayarımızda var olan donanımların özelliklerine ulaşabiliriz.windows işletim sistemlerindeki denetim masasının benzeri bir özellik göstermektedir.bu kısma araçlardan da ulaşabilmekteyiz

33 HOŞ GELDİNİZ BÖLÜMÜ EV KLASÖRÜ:Windows işletim sistemindeki kitaplığa denk gelmektedir.bu bölümün içinde belgelerim,videolarım,downloads vs gibi klasörler bulunmaktadır. AĞ:Windows işletim sistemindeki ağ klasörünün görevini görmektedir.buradan yeni ağ bağlantısı kurabilir mevcut ağ bağlantılarını görebiliriz. KÖK:Sistem klasörünün bulunduğu bölümdür.

34 UYGULAMALAR BÖLÜMÜ İnternet bağlantı ayarlarının, dosya indirme programlarının, uzak masaüstü bağlantısının yapılabileceği bölümlerden oluşmaktadır.

35 UYGULAMALAR BÖLÜMÜ Windows işletim sistemindeki Microsoft Office programının benzerlerinden oluşmaktadır.bunlar LibreOfficeCalc, LibreOffice Draw gibi.

36 UYGULAMALAR BÖLÜMÜ Resim düzenleme işlemlerinin yapıldığı bölümdür.windows işletim sistemindeki Paint Resim düzenleme işlemlerinin yapıldığı bölümdür.windows işletim sistemindeki Paint programının türevi olan Kolour Paint mandrivade bulunmaktadır.

37 UYGULAMALAR BÖLÜMÜ Video oynatıcıların ve ses programlarının olduğu ve ayarlarının yapılacağı bölümden oluşmaktadır.

38 UYGULAMALAR BÖLÜMÜ Sistem yapılandırmasının, ağ yapılandırmalarının, yazıcı ekleyip çıkarma işlemlerinin,bilgisayarın performansının izlenebildiği, dil ayarlamalarının,bilgisayara komut verme işlemlerinin(root terminal)yapılabildiği bölümlerden oluşmaktadır.

39 UYGULAMALAR BÖLÜMÜ Oyunlar alanında Kapmani, Kolsion gibi uygulamalara ulaşabilmekteyiz

40 ZAMAN BÖLÜMÜ Bu bölümde bilgisayarımızda yaptığımız işlemlerin seçimimize göre ay/gün şeklinde akışını göstermektedir.

Resmi Kullanıcı Kılavuzu. Linux Mint 16. Mate Sürümü

Resmi Kullanıcı Kılavuzu. Linux Mint 16. Mate Sürümü www.linuxmint.org.tr Resmi Kullanıcı Kılavuzu Linux Mint 16 Mate Sürümü TÜRKÇE TERCÜME : BAKİ ALPERTÜRK, YUSUF BOLU, İREM HARMANCI KILAVUZ TASARIMI : EREN KOVANCI, YUSUF BOLU, ERDAL DEMİRAY HATA DÜZELTİMİ

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ-1

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ-1 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ-1 ANKARA, 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır.

Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır. GİRİŞ Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır. Neler Öğreneceksiniz: Bu bölümü bitiren kişi: 1.İşletim sistemleriyle ilgili

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ İŞLETİM SİSTEMLERİ GELİŞMİŞ ÖZELLİKLERİ ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

T.C GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ ANA BİLİM DALI

T.C GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ ANA BİLİM DALI T.C GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ ANA BİLİM DALI PARDUS İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA YÜKSEK LİSANS PROJESİ Mehmet Emin AKKAYA Danışman: Öğr.Gör.Dr. Çelebi ULUYOL

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SUNUCU İŞLETİM SİSTEMLERİ Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU

DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU DOCSVAULT KURULUM KILAVUZU İÇİNDEKİLER İstemci ve Sunucunun Yüklenmesi...2 Docsvault Sunucu Yükleme...4 Bölüm 1 Program Dosyalarının Yüklenmesi...4 Bölüm 2 Docsvault Sunucu nun Yapılandırılması:...8 Docsvault

Detaylı

Ersan YILDIRIM. OpenOffice.org

Ersan YILDIRIM. OpenOffice.org OpenOffice.org Başlangıç Kılavuzu Ersan YILDIRIM OpenOffice.org Telif Hakkı Bu belge Ersan YILDIRIM tarafından hazırlanmış olup, CC lisansı (http://www.creativecommons.org) altında kopyalayabilir, türevlerini

Detaylı

Bİ LGİ VE İ LETİ Şİ M TEKNOLOJİ LERİ

Bİ LGİ VE İ LETİ Şİ M TEKNOLOJİ LERİ 1 Bİ LGİ VE İ LETİ Şİ M TEKNOLOJİ LERİ 1 BILGISAYARLAR Bilgisayar ya da dijital aletleri kullanabilmek, belirli bir bilgi ve anlayışı gerektirir. Bilgisayar kullanabilme ile ilgili bilinmesi gerekenler,

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

TEMEL BĠLGĠ TEKNOLOJĠSĠ KULLANIMI DERS ĠÇERĠĞĠ

TEMEL BĠLGĠ TEKNOLOJĠSĠ KULLANIMI DERS ĠÇERĠĞĠ TEMEL BĠLGĠ TEKNOLOJĠSĠ KULLANIMI DERS ĠÇERĠĞĠ 1. BĠLGĠ TEKNOLOJĠLERĠ KAVRAMLARI 1.1. Genel Kavramlar 1.1.1. Donanım, Yazılım ve Bilgi Teknolojisi Bilgisayarlar, kullanıcılar tarafından aldığı ham verileri,

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

BİLGİSAYAR LABORATUVARINDA İNCE İSTEMCİ MİMARİSİ İLE PARALEL KÜME OLUŞTURULMASI

BİLGİSAYAR LABORATUVARINDA İNCE İSTEMCİ MİMARİSİ İLE PARALEL KÜME OLUŞTURULMASI BİLGİSAYAR LABORATUVARINDA İNCE İSTEMCİ MİMARİSİ İLE PARALEL KÜME OLUŞTURULMASI Sami SÖZÜER*, Hakan KUTUCU** (*) İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fizik Bölümü, 35430, İZMİR (**)İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Detaylı

Dell PowerEdge 12 Gbps SAS HBA Kullanım Kılavuzu

Dell PowerEdge 12 Gbps SAS HBA Kullanım Kılavuzu Dell PowerEdge 12 Gbps SAS HBA Kullanım Kılavuzu Resmi Model: UCSE 900 Notlar, Dikkat Edilecek Noktalar ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı daha iyi kullanmanızı sağlayan önemli bilgileri anlatır. DİKKAT:

Detaylı

İşletme Fakültesi Bil. Kullanımı Ders notları 1 1

İşletme Fakültesi Bil. Kullanımı Ders notları 1 1 1 İşletim Sistemi Bilgisayar ile kullanıcı arasında köptü vazifesi gören yazılımlardır. MİB ( CPU ) işlemleri gerçekleştirir ve bulduğu sonuçları yine işletim sistemine gönderir. İşletim sistemi bulunan

Detaylı

Harici Taşınabilir. My Passport Ultra. Taşınabilir Sabit Sürücü. Kullanım Kılavuzu. My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu

Harici Taşınabilir. My Passport Ultra. Taşınabilir Sabit Sürücü. Kullanım Kılavuzu. My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu My Passport Ultra Taşınabilir Sabit Sürücü Kullanım Kılavuzu Harici Taşınabilir My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu WD Servis ve Desteği Bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bu ürünü iade etmeden önce sorunu

Detaylı

Neden mobil iş istasyonu?

Neden mobil iş istasyonu? Neden mobil iş istasyonu? Hareket halindeyken güçlü bir bilgisayar söz konusu olduğunda, mobil iş istasyonları standart mobil bilgisayarların sunduğu özelliklerin çok ötesinde bir performans, güvenilirlik

Detaylı

Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş

Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş Bölüm 2: Bilgisayar Kullanımı ve Dosya Yönetimi / İşletim Sistemi Hazırlayanlar: Levent Emmungil ve Orçun Madran Bu konuyu bitirdiğinizde; Bilgisayarı nasıl kullanacağınızı öğrenebilecek, Dosyaların nasıl

Detaylı

VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI

VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ 1 Bilgisayar ortamında Veri tabanı programını kullanarak, istenilen özelliklere göre dosyalama

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI

TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI EDİTÖR: YRD. DOÇ.DR. HASAN H. BALIK TEMEL BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI Ahmet TEKİN Ayhan AKBAL Bahadır SEVİNÇ Fatih ERTAM Harun H. TUZSUZOĞLU İhsan SERHATLIOĞLU Kemal BALIKÇI M. Fatih TALU Musa ÇIBUK

Detaylı

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU NOT: Almış olduğunuz ürünün modeline bağlı olarak AKILLI TAHTA ürününüzün görüntüsü bu el kitabında görüntülenenlerle aynı olmayabilir. Sistem Özellikleri

Detaylı

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1 Büyüyen İşletmenize Uygun İletişim Çözümleri avaya.com 1 İşinizin hızına yetişebiliyor musunuz? Bu, birçok KOBİ'nin ve şubenin karşılaştığı sorudur. Çalışanlar da müşteriler de dağıtık organizasyona sahiptir.

Detaylı

Editör: Uzm. Dr. Merve AKIN Aziz KÜÇÜK. Hazırlayan: Sefa GÜNGÖR. Görsel Tasarım ve Kapak: Sefa GÜNGÖR

Editör: Uzm. Dr. Merve AKIN Aziz KÜÇÜK. Hazırlayan: Sefa GÜNGÖR. Görsel Tasarım ve Kapak: Sefa GÜNGÖR Editör: Uzm. Dr. Merve AKIN Aziz KÜÇÜK Hazırlayan: Sefa GÜNGÖR Görsel Tasarım ve Kapak: Sefa GÜNGÖR Bu yayın T.C. Sağlık bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Sağlık Bilişimi Daire Başkanlığı tarafından

Detaylı

KURULUM VE YÖNETİM SOLIDWORKS 2015

KURULUM VE YÖNETİM SOLIDWORKS 2015 KURULUM VE YÖNETİM SOLIDWORKS 2015 İçindekiler Yasal Uyarılar...5 1 SOLIDWORKS Kurulum ve Yönetimi...8 Bireysel Kurulum yada Yönetim Resmi...9 SOLIDWORKS Kurulumunu Başlatma...9 SOLIDWORKS Uygulamasını

Detaylı

Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı

Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı 1 İçindekiler Bölüm 1 Conrtibute CS3 Genel Bilgiler... 3 Bölüm 2 Conrtibute CS3 Başlangıç... 7 Bölüm 3 Kullanıcılar... 23 Bölüm 4 Web Sitenizdeki Sayfaları Düzenlemek...

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5443 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

WINDOWS TABANLI İŞLETİM SİSTEMLERİNE GENEL BAKIŞ

WINDOWS TABANLI İŞLETİM SİSTEMLERİNE GENEL BAKIŞ WINDOWS TABANLI İŞLETİM SİSTEMLERİNE GENEL BAKIŞ 10 Kasım 1983'te Microsoft tarafından tanıtımı yapılan Microsoft Windows, MS-DOS işletim sisteminin geliştirilmiş bir şekli olarak PC kullanıcıları için

Detaylı

Version 1.1. Readiris 14 Windows. Kullanım Kılavuzu. 10/29/2012 I.R.I.S. Products & Technologies dgi

Version 1.1. Readiris 14 Windows. Kullanım Kılavuzu. 10/29/2012 I.R.I.S. Products & Technologies dgi Version 1.1 Readiris 14 Windows Kullanım Kılavuzu 10/29/2012 I.R.I.S. Products & Technologies dgi Readiris TM 14 - Kullanım Kılavuzu İçindekiler Readiris'e giriş... 9 Readiris 14'deki yenilikler... 10

Detaylı

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu i ÇiNDEKiLER Ürün Kaydı 2 Önemli Bilgi 2 Temel Bilgisayar Kavramları 4 Güvenlik ve Kullanım Rahatlığı... 4 Güvenlik Önlemleri... 4 Sağlık Önlemleri... 5 Bilgisayarınızı

Detaylı