YAYGIN OLARAK KULLANILAN ADSL MODEMLER VE ROUTER AYARLARI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YAYGIN OLARAK KULLANILAN ADSL MODEMLER VE ROUTER AYARLARI"

Transkript

1 YAYGIN OLARAK KULLANILAN ADSL MODEMLER VE ROUTER AYARLARI D-Link 500G Router Ayarları web arayüzüne ulaşmak için modemin standart IP adresi olan yazıyoruz. o Modeminizin IP adresini web tarayıcınızın adres satırına girdikten sonra aşağıdaki gibi bir kullanıcı giriş penceresi açılacaktır. User Name olarak admin Password olarak admin olarak girip Tamam butonunu tıklıyoruz. NOT: Kullanıcı giriş şifresi modem web arayüzünden giriş yapıldıktan sonra değiştirilebilir. o Kullanıcı girişi yaptıktan sonra modeminizin ayarlarını yapabilmeniz için aşağıdaki gibi web arayüzü karşınıza çıkacaktır.

2 o Router (NAT) ayarlarını yapmak için aşağıda görüldüğü gibi soldaki menüden Services bölümünden NAT bölümüne girilir. o NAT Options bölümünde aşağıdaki gibi NAT Rule Entry seçilir.

3 o NAT Rule Entry bölümündeki Add butonu tıklanır. Aşağıda görüldüğü gibi NAT Giriş Penceresi açılır. o Rule ID bölümüne NAT Rule Entry bölümündeki liste sırasına göre bir numara yazılır. o Local Address From ve Local Address To bölümlerine Networkteki dışarıdan erişim yapılacak bilgisayarın (EV-TECH Sunucu olacak bilgisayarın) network IP adresi yazılır. Örn : o Destination Port From, Destination Port To ve Local Port bölümlerine kullanılacak port yazılır. Örn : 3010 ve Submit butonu tıklanır. Eklenecek tüm portlar için bu işlem gerçekleştirilir ve soldaki menüden Admin bölümüne girilir Commit and Reboot linki tıklanır açılan pencereden Save Settings butonu tıklanır yapılan ayarlamalar kaydedilir. Modem kapatılıp yeniden açılır ve ayarların kaydedilip edilmediği kontrol edilir. Zoom 5551 ve Diğer Modelleri-Modem Router Ayarları web arayüzüne ulaşmak için modemin standart IP adresi olan yazıyoruz. o Modeminizin IP adresini web tarayıcınızın adres satırına girdikten sonra aşağıdaki gibi bir kullanıcı giriş penceresi açılacaktır. User Name olarak admin Password olarak zoomadsl olarak girip Tamam butonunu tıklıyoruz. NOT: Kullanıcı giriş şifresi modem web arayüzünden giriş yapıldıktan sonra değiştirilebilir.

4 o Kullanıcı girişi yaptıktan sonra modeminizin ayarlarını yapabilmeniz için aşağıdaki gibi web arayüzü karşınıza çıkacaktır.

5 o Yukarıdaki ana menüden Advanced Setup Seçilir. Aşağıdaki pencere açılır. o Advanced Setup bölümündeki Virtual Server butonu tıklanır. Aşağıdaki pencere açılır.

6 o Public Port a ekleyeceğimiz portu (48100) Private Port a tekrar ekleyeceğimiz portu (48100) yazıyoruz. Port Type olarak TCP seçiyoruz. Host IP Address bölümüne Networkteki dışarıdan erişim yapılacak bilgisayarın (EV-TECH Sunucu olacak bilgisayarın) network IP adresi yazılır, Örn : gibi. Add This Settings butonu tıklanır. o Tüm eklenecek portlar için bu işlem yapılır ve en son olarak Write Settings to Flash and Reboot butonuna tıklanıp ayarlar kaydedilir. Son olarak ayarların kaydedilip edilmediği kontrol edilir. Aztech DSL305EU Modem Router Ayarları web arayüzüne ulaşmak için modemin standart IP adresi olan yazıyoruz. o Modeminizin IP adresini web tarayıcınızın adres satırına girdikten sonra aşağıdaki gibi bir kullanıcı giriş penceresi açılacaktır. User Name olarak admin Password boş bırakıp Tamam butonunu tıklıyoruz. NOT: Kullanıcı giriş şifresi modem web arayüzünden giriş yapıldıktan sonra değiştirilebilir. o Kullanıcı girişi yaptıktan sonra modeminizin ayarlarını yapabilmeniz için aşağıdaki gibi web arayüzü karşınıza çıkacaktır.

7 o Soldaki ana menüden Advanced Configuration bölümündeki Port Forwarding linki taklanır aşağıdaki pencere açılır. o ID bölümüne listedeki sıralamaya göre bir numara yazılır. Public Port a eklenecek port (48100) Private Port a tekrar eklenecek port (48100), Port Type olarak TCP seçilir. Host IP Address bölümüne Networkteki dışarıdan erişim yapılacak bilgisayarın (EV-TECH Sunucu olacak bilgisayarın) network IP adresi yazılır, Örn : gibi. Tüm eklenecek portlar için bu işlem yapılır ve en son olarak Save Settings linki tıklanır. Alcatel SpeedTouch 510 Modem Router Ayarları web arayüzüne ulaşmak için modemin standart IP adresi olan yazıyoruz. o Giriş yaptıktan sonra modeminizin ayarlarını yapabilmeniz için aşağıdaki gibi web arayüzü karşınıza çıkacaktır.

8 o Soldaki ana menüden Advanced yanındaki + tıklanır açılan linklerden NAT tıklanır ve aşağıdaki pencere açılır. o Yukarıdaki pencerede yeni giriş için New linki tıklanır. Aşağıdaki pencere açılır. o Açılan pencerede Protocol bölümünde tcp seçilir, Inside IP bölümüne Networkteki dışarıdan erişim yapılacak bilgisayarın (EV-TECH Sunucu olacak bilgisayarın) network IP adresi yazılır, Örn : gibi. Inside Port ve Outside Port a eklenecek olan port yazılır Örn : 500 gibi. Outside IP bölümü boş bırakılır olarak. Son olarak Apply butonu tıklanır ve her eklenecek port için bu işlem yapılır. İşlemler sonucunda soldaki menüden Save All linki tıklanır. Tüm ayarları yaptıktan sonra modeminizi kapatıp yeniden açınız. Geek Pro-Max UE1 Modem Router Ayarları web arayüzüne ulaşmak için modemin standart IP adresi olan yazıyoruz. o Modeminizin IP adresini web tarayıcınızın adres satırına girdikten sonra aşağıdaki gibi bir kullanıcı giriş penceresi açılacaktır. User Name olarak admin Password epicrouter yazıp Tamam butonunu tıklıyoruz. NOT: Kullanıcı giriş şifresi modem web arayüzünden giriş yapıldıktan sonra değiştirilebilir.

9 o Kullanıcı girişi yaptıktan sonra modeminizin ayarlarını yapabilmeniz için aşağıdaki gibi web arayüzü karşınıza çıkacaktır. o Soldaki menüden NAT linki tıklanır. Açılan pencereden NAT [Enable] seçilir.

10 o Soldaki menüden Virtual Server seçilir. Aşağıdaki pencere açılır. o Yukarıdaki pencerede ID bölümüne eklenen port sayısına göre bir numara verilir. Public Port Start, Public Port End ve Private Port a eklenecek olan port numarası girilir örn Port Type olarak TCP seçilir, Host IP Address bölümüne Networkteki dışarıdan erişim yapılacak bilgisayarın (EV-TECH Sunucu olacak bilgisayarın) network IP adresi yazılır, Örn: gibi. Add This Settings butonu tıklanır ve tüm eklenecek portlar için bu işlem yapılır. Son olarak soldaki menüden Save Settings / Reboot linki tıklanır. Linksys WRT54G Modem Router Ayarları web arayüzüne ulaşmak için modemin standart IP adresi olan yazıyoruz. o Modeminizin IP adresini web tarayıcınızın adres satırına girdikten sonra aşağıdaki gibi bir kullanıcı giriş penceresi açılacaktır. User Name olarak admin Password admin yazıp Tamam butonunu tıklıyoruz. NOT: Kullanıcı giriş şifresi modem web arayüzünden giriş yapıldıktan sonra değiştirilebilir.

11 o Kullanıcı girişi yaptıktan sonra modeminizin ayarlarını yapabilmeniz için aşağıdaki gibi web arayüzü karşınıza çıkacaktır. o Menüden sağdaki turuncu buton Advanced tıklanır ve yukarıda açılan menüden Port Forwarding seçilir. Aşağıdaki pencere açılır. o Customized Application açtığınız portu kullanacak olan yazılımın adını yazabilirsiniz örn. EvertechXP gibi. External Port bölümündeki iki kutucuğa eklenecek olan port yazılır örn: gibi. TCP Protocol seçeneği seçilir. IP Address bölümüne Networkteki dışarıdan erişim yapılacak bilgisayarın (EV-TECH Sunucu olacak bilgisayarın) network IP adresi yazılır, Örn: gibi. Enable seçeneği işaretlenir. Eklenecek olan tüm portlar bu şekilde eklenir ve aşağıdaki Apply butonu tıklanır. Son olarak yapılan ayarları kayıt için Save Your Changes linki tıklanır. Tüm ayarları yaptıktan sonra modeminizi kapatıp yeniden açınız.

12 ZyXEL Prestige 650H Modem Router Ayarları web arayüzüne ulaşmak için modemin standart IP adresi olan veya yazıyoruz. o Modeminizin IP adresini web tarayıcınızın adres satırına girdikten sonra aşağıdaki gibi bir kullanıcı giriş penceresi açılacaktır. User Name olarak admin Password 1234 yazıp Tamam butonunu tıklıyoruz. NOT: Kullanıcı giriş şifresi modem web arayüzünden giriş yapıldıktan sonra değiştirilebilir. o Kullanıcı girişi yaptıktan sonra modeminizin ayarlarını yapabilmeniz için aşağıdaki gibi web arayüzü karşınıza çıkacaktır. o Modemimizin web arayüzünden Advanced Setup bölümündeki NAT linki tıklanır. Aşağıdaki pencere açılır. Buradan SUA Only seçeneği seçilir ve Edit Details linki tıklanır.

13 o SUA Only seçeneği seçilip Edit Details linki tıklandığında aşağıdaki port yönlendirme penceresi açılır. o Yukarıdaki pencerede 2. sıradaki Start Port No ve End Port No bölümlerine eklenecek olan portun numarası girilir örn:48100 gibi, aynı sıradaki IP Address bölümüne Networkteki dışarıdan erişim yapılacak bilgisayarın (EV-TECH Sunucu olacak bilgisayarın) network IP adresi yazılır, Örn: gibi. Eklenecek olan tüm portlar bu şekilde listeye eklenir. Tüm eklenecek portlar listeye girildikten sonra alttaki Save butonu ve NAT Mode penceresindeki Apply butonu tıklanır. o Güvenlik ayarları için ana menüden Advanced Setup butonu tıklanır açılan menüden Firewall sonra Config linki tıklanır.

14 o Yukarıdaki pencerede Firewall Enabled seçim kutucuğu işaretli ise modem güvenlik duvarınız açıktır kutucuk boş ise güvenlik duvarınız kapalıdır. Eğer güvenlik duvarı kullanacaksanız modeminizin Firewall ayarlarını yapmalısınız. Tüm ayarları yaptıktan sonra modeminizi kapatıp yeniden açınız. U.S. Robotics USR8000A Modem Router Ayarları web arayüzüne ulaşmak için modemin standart IP adresi olan yazıyoruz. o Modeminizin ayarlarını yapabilmeniz için aşağıdaki gibi web arayüzü karşınıza çıkacaktır. o Modeminizin ayarları için Enter System Password bölümünü boş bırakıp Log in butonunu tıklayınız. NOT: Kullanıcı giriş şifresi modem web arayüzünden giriş yapıldıktan sonra değiştirilebilir. o Kullanıcı girişi yapıldıktan sonra aşağıdaki gibi modem arayüzü karşınıza çıkacaktır.

15 o Yukarıdaki pencerede soldaki ana Menüden Virtual Server linki tıklanır. Aşağıdaki pencere açılır. o Service Ports bölümlerine eklenecek olan portun numarası girilir örn:48100 gibi, aynı sıradaki Server IP bölümüne Networkteki dışarıdan erişim yapılacak bilgisayarın (EV- TECH Sunucu olacak bilgisayarın) network IP adresi yazılır, Örn: gibi. ve Enable kutucuğu işaretlenir. Eklenecek tüm portlar listeye girildikten sonra aşağıdaki Save butonu tıklayınız ve modeminizi kapatıp açınız. HAN ELEKTRONIK BIL.GUV. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Merkez Mahallesi Ali Galip Bey Caddesi No:15 D:2 G.O.P - İSTANBUL Tel: Pbx Faks: Web : Dökümanın hazırlanmasında kullanılan arayüz resimleri web sitesinden alınmıştır. Dökümanda yer almayan diğer marka ve model modem ayarları için web sitesini ziyaret ediniz.

IP PBX ve ÇAĞRI MERKEZİ ÜRÜNLERİ SIKÇA SORULAN SORULAR(FAQ) DOKÜMANI

IP PBX ve ÇAĞRI MERKEZİ ÜRÜNLERİ SIKÇA SORULAN SORULAR(FAQ) DOKÜMANI IP PBX ve ÇAĞRI MERKEZİ ÜRÜNLERİ SIKÇA SORULAN SORULAR(FAQ) DOKÜMANI İÇİNDEKİLER Konu Başlığı 1. SSH ile sisteme bağlanmaya çalışıldığında hata alıyorum ve bağlantı kuramıyorum. 3 Sayfa No 2. Telefon üzerinden

Detaylı

LOOPCOMM AL -5011P - AL-5014P Kurulum Rehberi ve Kullanım Kılavuzu

LOOPCOMM AL -5011P - AL-5014P Kurulum Rehberi ve Kullanım Kılavuzu LOOPCOMM AL -5011P - AL-5014P Kurulum Rehberi ve Kullanım Kılavuzu Sürüm 3.0.0.6 TEKNOTEL Copyright 2002-2005 TEKNOTEL. Tüm hakları saklıdır. 1 / 93 Bu ürün veya döküman telif hakları ile korunmaktadır

Detaylı

Denetim Masası/Programlar/Windows özelliklerini Aç/Kapat

Denetim Masası/Programlar/Windows özelliklerini Aç/Kapat Merhaba arkadaşlar, Bu yazımızda yerel ağda veya Ip adresimizle bir web sitesinin paylaşıma açılması, aynı ağdan veya uzaktan bir bilgisayarın web sitemize nasıl erişebileceği konuları üzerinde duracağız.

Detaylı

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar...

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 0 İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 5 Cihaz Yönetim Arayüzü... 6 İnternet Bağlantı Ayarları... 8 Kablosuz

Detaylı

WEB E-POSTA AYARLARI. Outlook 2003 Ayarı ( Resimli Anlatım )

WEB E-POSTA AYARLARI. Outlook 2003 Ayarı ( Resimli Anlatım ) WEB E-POSTA AYARLARI Outlook 2003 Ayarı Outlook 2007 Ayarı Outlook 2010 Ayarı Gmail Ayarı Hotmail Ayarı Tüm Ayarlar İçin Gelen posta sunucusu (POP3) ve giden posta sunucusu (SMTP) ye bnposta.bingol.edu.tr

Detaylı

BATMAN ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VERİTABANLARINA KAMPÜS DIŞINDAN ERİŞİM REHBERİ

BATMAN ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VERİTABANLARINA KAMPÜS DIŞINDAN ERİŞİM REHBERİ BATMAN ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VERİTABANLARINA KAMPÜS DIŞINDAN ERİŞİM REHBERİ Batman Üniversitesi Kütüphanesi veritabanlarına kampüs dışından erişebilmek için Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Detaylı

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU www.islonline.com /islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU 1 İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa Numaraları ISL Online Kullanıcı Kaydı 3 Uzaktan

Detaylı

1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI

1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI 1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI CLIENTLERDE BELLİ BİR SÜRE SONRA KİLİTLENİYOR. Çözüm: Tüm clientler de yapılması gereken ayarlar 1- Eset Nod32 Antivirus programını

Detaylı

Kontrol cihazı konfigürasyon ve görüntüleme yazılımı

Kontrol cihazı konfigürasyon ve görüntüleme yazılımı ServiceCenter Kontrol cihazı konfigürasyon ve görüntüleme yazılımı *11205983* 11205983 Kurulum Çalıştırma RESOL cihazını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazın kullanımından tam verimlilik alabilmek

Detaylı

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 2 DVR CDD123-04 CDD123-08 KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

Model ATC-2000 TCP/IP - RS232/422/485 Çevirici Kullanım Kılavuzu

Model ATC-2000 TCP/IP - RS232/422/485 Çevirici Kullanım Kılavuzu Model ATC-2000 TCP/IP - RS232/422/485 Çevirici Kullanım Kılavuzu 1.1 GiriĢ ATC-2000, 4 Portlu RS232/RS485 arabiriminden TCP/IP formatına çeviricidir. Sanayi gereksinimlerine cevap verebilecek en uygun

Detaylı

OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ. (Sim kart takılabilir, Sadece Turkcell)

OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ. (Sim kart takılabilir, Sadece Turkcell) OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ Web Server OZS164... Sadece 1 adet cihaz kontrolü Web Server OZW672... 1, 4 ya da 16 adet cihaz kontrolü

Detaylı

PORTAL WEB RAPORLAMA SİTEMİ KULLANIM REHBERİ (Rev-07) 1-Kayıt olma ve şifre tanımlama: http://www.lgcpt.com/default.aspx

PORTAL WEB RAPORLAMA SİTEMİ KULLANIM REHBERİ (Rev-07) 1-Kayıt olma ve şifre tanımlama: http://www.lgcpt.com/default.aspx PORTAL WEB RAPORLAMA SİTEMİ KULLANIM REHBERİ (Rev-07) 1-Kayıt olma ve şifre tanımlama: http://www.lgcpt.com/default.aspx web adresine girilir. Ana sayfada LGC tarafından verilen lab ID ile kullanıcı ası

Detaylı

ADSL USB Router Geniş Bantlı Internet Erişimi ADSL Modem NAT Router USB Ağ Portu Hızlı Kurulum Rehberi

ADSL USB Router Geniş Bantlı Internet Erişimi ADSL Modem NAT Router USB Ağ Portu Hızlı Kurulum Rehberi ADSL USB Router Geniş Bantlı Internet Erişimi ADSL Modem NAT Router USB Ağ Portu Hızlı Kurulum Rehberi Bu rehber yalnızca en sık rastlanan durumları kapsamaktadır. Eğer LAN ınızda aşağıdakilerden herhangi

Detaylı

Microsoft SQL Server 2008 R2 Express Edition Kurulum Rehberi

Microsoft SQL Server 2008 R2 Express Edition Kurulum Rehberi Microsoft SQL Server 2008 R2 Express Edition Kurulum Rehberi SQL Server 2008 R2 Express Edition Limitleri SQL Server 2008 R2 Express Edition Limitleri Desteklenen CPU sayısı 1 Desteklenen en fazla bellek

Detaylı

Sentinel Kurulum Kılavuzu

Sentinel Kurulum Kılavuzu Sentinel Kurulum Kılavuzu Smart Printing Solutions Eylül 2007 Tüm hakları saklıdır. Bu belgenin tamamı ve herhangi bir kısmı, Smart Printing Solutions (SPS) LTD nin önceden yazılı izni olmadan kısmen veya

Detaylı

FUJITRON STANDALONE DVR SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU H.264 DVR

FUJITRON STANDALONE DVR SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU H.264 DVR FUJITRON STANDALONE SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler 1. Kurulum 2. Kontrol Seçenekleri a) Ön Panel Kullanımı b) Uzaktan Kumanda Kullanımı c) Mouse Kullanımı

Detaylı

DREAMWEAVER DERS NOTLARI

DREAMWEAVER DERS NOTLARI DREAMWEAVER DERS NOTLARI Yeni sayfa oluşturmak-var olan sayfayı açmak 1- Yeni sayfa oluşturmak için: Create New Seçeneğinin altındaki HTML seçilir 2- Daha önce yaptığımız çalışmalara kısa yollarından erişmek

Detaylı

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Air 5340: 150 Mbps Kablosuz ADSL2+Kablosuz Modem yaşam Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım

Detaylı

Microsoft Outlook 2003 Kurulumu

Microsoft Outlook 2003 Kurulumu Microsoft Outlook 2003 Kurulumu Tools (Araçlar) menüsünden E-mail Accounts (E-posta Hesapları) seçeneğini seçiniz. Buradan Add a new e-mail account (Yeni bir e-posta hesabı ekle) sekmesine tıklayınız,

Detaylı

epolicy Orchestrator 4.6

epolicy Orchestrator 4.6 epolicy Orchestrator 4.6 Genel Kullanım Özellikleri Hazırlayan: Murat KAYA Sistem Mühendisi Komtera Bilişim Teknolojileri Bu doküman epolicy Orchestrator 4.6 için hazırlanmış genel kullanıma yönelik bilgilendirmeler

Detaylı

Programın Tanıtımı 2-4- 1-3- 8-9- 10-11- 12- 13-

Programın Tanıtımı 2-4- 1-3- 8-9- 10-11- 12- 13- ISIS VERİ YÖNETİMİ Programın Tanıtımı 1-3- 2-4- 6-7- 5-8- 9-10- 11-12- 13-1- Bu bölüme aranacak sorgu için 2 tarih arası bilgi gün / ay / yıl / saat / dakika cinsinden girilir. 2- Arama kriterlerinden

Detaylı

INTERNET İŞLEMLERİ ÖZET KONU

INTERNET İŞLEMLERİ ÖZET KONU INTERNET İŞLEMLERİ ÖZET KONU 6.1. E-POSTA İŞLEMLERİ e-mail, dilimizde elektronik posta ya da e-posta olarak ifade edilmektedir. E-posta en temel şekliyle resimli yada resimsiz mesajların internett aracılığıyla

Detaylı

Exchange Server için Blackberry Enterprise Server (5.0.3)

Exchange Server için Blackberry Enterprise Server (5.0.3) Exchange Server için Blackberry Enterprise Server (5.0.3) Giriş ve Hakkında Bu ücretsiz e-kitap Serkan BARK tarafından hazırlanmıştır. Kitabı hazırlamamda ki amaç Blackberry ile ilgili Türkçe kaynak sıkıntısını

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ E - POSTA KULLANIM KILAVUZU Kullanıcı Adı ve Şifrenin Öğrenilmesi E-Posta Hesabına Giriş Ad ve Soyad E-posta Hesaplarını Öğrenme ve Geçiş Hesabına Kolay Erişmek İçin

Detaylı

Oluşturma Tarihi: 15.07.2010. Doküman No: FR.53 Revizyon No : Revizyon Tarihi:

Oluşturma Tarihi: 15.07.2010. Doküman No: FR.53 Revizyon No : Revizyon Tarihi: Revizyon No : KAMUSİS EVRAK ve DOKÜMAN ARŞİV YÖNETİM YAZILIMI TEMEL KULLANICI 2010 Versiyon 1.2 İş Yazılım Donanım Elekt. Danış. Telek. Kırt. Turz. Med. İnş. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti Birlik Mah. 435.Cadde

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5443 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 1.1 Kutu İçeriği... 1 Ön Panel ve Led Göstergeleri:... 2 2. ÜRÜNÜN KURULUMU... 3 3. İNTERNET ERİŞİMİNİN YAPILANDIRILMASI... 4 Ağ Yapılandırması... 4 3.2 AP-Router Arayüzüne

Detaylı

Yedek Almak ve Yedekten Geri Dönmek

Yedek Almak ve Yedekten Geri Dönmek McAfee EPO 4.0 Yedek Yedek Almak ve Yedekten Geri Dönmek Yedek Almak ve Yedekten Geri Dönmek Amaç Mcafee EPO 4.0 kurulum yedeğinin felaket kurtarma senaryonusa uygun şekilde alınması ve yeni bir makinada

Detaylı

Kılavuz içerisinde sisteme ait tüm özellikler anlatılmakta olup, yapacağınız konfigürasyonlar satın aldığınız lisans ile sınırlıdır.

Kılavuz içerisinde sisteme ait tüm özellikler anlatılmakta olup, yapacağınız konfigürasyonlar satın aldığınız lisans ile sınırlıdır. HAKKIMIZDA Aktiftelecom, 1994 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile telekomünikasyon sektöründe hizmet vermektedir. Satış sonrası hizmetler konusunda uzmanlaşmış teknik destek ekibi ve yurt çapında yayılmış

Detaylı