«Kütüphaneler, işletmeler ve okullar için bilgi çözümlerinde dünya lideri»

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "«Kütüphaneler, işletmeler ve okullar için bilgi çözümlerinde dünya lideri»"

Transkript

1 «Kütüphaneler, işletmeler ve okullar için bilgi çözümlerinde dünya lideri»

2 İş Ortaklarımız Kütüphaneler The British Library The Library of Congress New York Public Library Boston Public Library National Libraries of Scotland, Wales, Ireland Yayıncılar Times of London The Guardian The Economist The New York Times Washington Post Le Monde Üniversiteler Harvard CIC Big 10 Yale Oxford Cambridge Arşivler ve Müzeler National Archives and Records Administration National Archives UK Public Record Office, NI Imperial War Museum Katkıda Bulunanlar 100,000 across all product lines ~ global scholarexperts active at any given time

3 Seçkin yayıncılardan den fazla başlık Ödüllü yüzlerce kitap 80 yayıncı GALE platformunda Library Journal: 2012 yılının en iyi veri tabanı Eş zamanlı sınırsız kullanıcı, sınırsız kullanım (DRM, Adobe ID vb. olmaksızın)

4 GVRL Koleksiyonu Özellikleri Makalelere yer işaretleri koyarak daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz Arama sonuçlarını arkadaşlarınıza e-posta olarak gönderebilirsiniz Arama sonuçlarınız kırmızı ile ön plana çıkarılır Kitap görsellerini ayrıca görüntüleyebilme Eş zamanlı sınırsız kullanıcı Üstün GALE web eğitimleri Arayüz üzerinden atıf verebilme imkânı Referanslara yönlendirme

5 Konular Sanat Biyografi İş Dünyası Eğitim Çevre Genel Referans Tarih Bilgi ve Yayıncılık Hukuk Kütüphanecilik Edebiyat Tıp Çok Kültürlü Çalışmalar Ulus ve Dünya Din Bilim Sosyal Bilimler Teknoloji

6 Seçim yapabilmenin özgürlüğü: Dilediğiniz konularda dilediğiniz dergileri seçerek kendi koleksiyonunuzu oluşturun GALE Custom Journal Collection veri tabanı size 100, 150, 200, 250, 1000, 1500, 2000 ya da 2500 dergilik koleksiyonlar oluşturabilme imkanı verir. Bu şekilde yalnıza ihtiyacınız olan dergilere para ödeyin Aylık olarak dilediğiniz dergileri ekleyip çıkarın Oluşturduğunuz koleksiyona dilediğiniz ismi verin GVRL kitap listelerinden tek tek ekitap seçerek dergi koleksiyonunuzu kitaplarla destekleyin InfoTrac ara yüzünün avantajlarını kütüphanenize taşıyın Engelsiz kütüphaneleri GALE veri tabanları ile destekleyin

7 17th and 18th Century Burney Collection Newspapers Charles Burney tarafından oluşturulan bu koleksiyon 17. Ve 18. YY İngiliz medyasında yayımlanan 1270 gazete ve 1 milyondan fazla sayfanın taranması ile oluşturulmuştur. Araştırmacıların 17. Ve 18. YY İngilteresinin politika, eğitim, ekonomi ve sosyal hayat konusunda faydalanabileceği geniş bir kaynaktır. 19th Century U.S. Newspapers 19.YY ABD sinin kentsel ve kırsal yaşamını kapsamlı olarak incelendiği geniş kapsamlı, full text içerikli gazete koleksiyonudur. 19th Century UK Periodicals Series 1: New Readerships 19. YY Birleşik Krallığının İngiliz yaşam tarzının ve Viktorya döneminin derinlemesine incelendiği online dergi ve gazete koleksiyonudur.

8 19th Century UK Periodicals Series 2: Empire koleksiyonunun ikinci serisi olan bu koleksiyon 19.yy Birleşik Krallığının seyahat ve antropoloji, ekonomi, misyonerlik ve kolonicilik gibi başlıkları ele alan dergi ve gazete koleksiyonlarından oluşmaktadır. Archives Unbound Gale Cengage tarafindan düzenlenmiş en geniş Dijital Arşiv koleksiyonlarındandır. III. Alexander dan Türkiye de Demokrasi konularına kadar başlıksal olarak düzenlenmiş benzersiz bir online arşiv paketidir. Akademisyenlerinizin ve öğrencileriniz tarihsel araştırmalarında kullanacağı temel kaynak olacaktır. British Literary Manuscripts Online, c İngiliz Edebiyatı koleksiyonunun ilk serisidir. Viktorian dönemi edebi eserlerinin önce restore edilmesi sonrasında dijitalleştirilmesi ile oluşturulmuş bu koleksiyon şiir, oyun, günlük, deneme, roman, dergi, mektup, ve el yazmalarından oluşan benzersiz bir koleksiyondur.

9 British Literary Manuscripts Online, Medieval and Renaissance British Literary Manuscripts Online koleksiyonunun ikinci serisidir yılları arasında Ortaçağ ve Rönesans dönemi İngiliz Edebiyatına ait el yazmalarınının dijital kopyalarını içermektedir. British Newspapers, Victoria İngilteresinin en kapsamlı ulusal, bölgesel ve yerel gazetelerinin tek bir dijital koleksiyon altında toplanması ile oluşturulmuştur yılları arasında manşetlerde yeralan sosyal, siyasal ve kültürel olayları sizlere sunmaktadır. Chatham House Online Archive: the publications and archives of the Royal Institute of International Affairs Kraliyet Enstitüsü Uluslararası İlişkiler yayın ve arşiv merkezi. Gale Cengage ve Chatham House işbirliği ile hazırlanan bu koleksiyon uluslararası ilişkiler ve politika konularında 20. Ve 21. yy kapsayan, küresel eğilimler, önemli olaylar, bu olayların analiz ve araştırmaları ortaya koyan online bir koleksiyondur. Uluslararası ilişkiler,siyaset ve tarih alanlarında araştırma yapan akademisyenleriniz için hazırlanmıştır.

10 Conditions and Politics in Occupied Western Europe, İngiliz Dışişleri Bakanlığı bilgi dosyalarından oluşturulmuş olan bu koleksiyon işgal altındaki Batı Avrupa nın yılları arasında ki durumunu anlatmaktadır. İçerisin de siyaset ve barış diplomasisinin çökmesinin ardından Alman işgali altındaki topraklar ve tarafsız kalan ülkeler hakkında oluşturulan bilgi dosyalarını kapsamaktadır. Daily Mail Historical Archive, Newyorker tarafından Britanya ya hükmeden gazete şeklinde tanımlanan Daily Mail gazetesi 1986 yılından beri, hükümet politikalarının yönünü belirlemesiyle ve ulusal münazaralar düzenlemesiyle, İngiliz gazeteciliğinin kalbinde yer almaktadır. Günümüzde 2 milyonluk tirajı ile ve dünyada en çok ziyaret edilen internet haber sitesine sahip olmasıyla övünmektedir.

11 Declassified Documents Reference System İkinci Dünya Savaşı sonrası iç politika ve uluslar arası ilişkilerin arkasında yatanları Declassified Documents Reference System ile öğrenin. Bu eşi benzeri görülmemiş araştırma aracı, 1967 de imzalanıp yürürlüğe giren Bilgi Edinme Özgürlüğü yasası uyarınca gizliliği ortadan kaldırılmış Birleşik Devletler devlet belgelerine kullanıcılarının kolaylıkla erişmesini sağlamaktadır. Economist Historical Archive, , The Economist, 1843 te yayınlandığı ilk tarihten bu yana her hafta okuyucularına, küresel haberlerin zamanında bildirimini, özet yorumlarını ve kapsamlı incelemesini sunmaktadır. Eighteenth Century Collections Online, Part I and Part II 18. yüzyıldan beri Birleşik Krallıkta İngilizce ve yabancı dillerde basılmış kayda değer her yayını, ve beraberinde Amerika dan da binlerce önemli çalışmayı içeriğinde barındıran Eighteenth Century Collections Online, gelmiş geçmiş en iddialı akademik dijitalleştirme projesiydi.

12 Financial Times Historical Archive, Online olarak içeriğinin tamamında araştırma yapılabilen bu arşiv, dünyanın en iyi bilinen ve saygıdeğer gazetesi olan Financial Times ın kopya baskısıdır ve, 1888 deki ilk basımından 2007 sonuna kadar olan gazetenin bütün Lonra versiyonuna tam erişim imkanı vermektedir. Gale NewsVault Gale NewsVault, Gale in tarihi gazete ve süreli yayınlarında gezinti için çapraz araştırma deneyimi sunmaktadır. Kullanıcılar, Times Digital Archive , 17 ve 18. Yüzyıl Century Burney Collection Newspapers, Financial Times Historical Archive , 19. yüzyıl Century U.S. Newspapers, ve daha pek çok yayında eş zamanlı olarak araştırma ve görüntüleme yapabilmektedirler.

13 Liberty Magazine Historical Archive, Yayın hayatına 1924 yılında başlayan Liberty, haftalık yayınlanan dergi. İllustrasyonlu dergiler kitlesel eğlencenin en önemli şeklini oluşturduğu dönemlerde adını öne çıkarttı. 3 milyondan fazla dağıtımıyla Orta Amerika nın hayat tarzının, fikirlerinin ve gündeminin tablosunu çizmiştir. Life and Times of Jorge Luis Borges, The Jorge Luis Borges ( ), pek çok akademisyen, eleştirmen ve okuyucu tarafından en iyi modern İspanyol-Amerikan yazar olarak görülmektedir. Bu takdir edilen Arjantinli şair deneme, roman hikaye yazarının çalışmaları dünya genelinde düşüncelere, yazımlara ve yaratıcı çalışmalara esin kaynağı olmuştur.

14 Listener Historical Archive, , The Bu arşiv, BBC nin süreli yayını Listener dergisinin, 1929 dan 1991 ye kadar olan toplam yayın hayatının tamamını içeriğinde barındırmaktadır. Listener, BBC tarafından, Radio Times dergisinin entelektüel alternatifi olarak 1929 yılındahaftalık dergi olarak yayınlanmaya başlamıştır. Making of Modern Law: Foreign, Comparative and International Law, Making of Modern Law, uluslararası hukuk ve tarih çalışmaları için bir gereklilik olan bu kaynak: Yabancı, karşılaştırmalı ve Uluslararası hukuk, , 17. Yüzyıldan 20. Yüzyılın başına kadarki süreçt yapılan hukuki antlaşmaların, tarih kayıtlarının ve çalışmalarının pahabiçilemez bir koleksiyonudur. Geniş kapsamlı bu koleksiyon, hukuk tarihinde bu dönemin halk politikalarından, vergi ve kontrat kanunlarına, sürülebilir gelişim tasarılarından, savaş ve barış konularına kadar pek çok önemli olayda detaylı araştırma ve inceleme yapma imkanı sunmaktadır.

15 GALE Cengage Learning ve National Geographic Dergisi işbirliği ile dijital kullanıma sunulan National Geographic Virtual Library ; insanlar, kültürler, keşifler ve doğa üzerine dünyanın en tanınmış ve en etkili yayınının yılları arasındaki eksiksiz tam metin erişimli arşividir. Güncel sayılarına da tam metin olarak erişiminiz son sayı haricinde mümkündür.

16 National Geographic Virtual Library size ne sunar? National Geographic Virtual Library veritabanının tüm bölümlerine abone olun ve inanılmaz fotografların, tarihi makalelerin, ilgili videoların ve ayrıntılı haritaların arasında özgürce gezinin. National Geographic Archive yılları eksiksiz tam metin arşiv erişimi 1224 sayı den fazla sayfa den fazla görüntü 435 harita desteği Tüm makaleler için tam metin arama

17 National Geographic Magazine Archive, 1995-Güncel Yıl En güncel sayılara sadece 45 günlük ambargo ile anında erişim den bu yana dünyadaki değişimleri adım adım izleyin... Yaklaşık 20 yıllık arşive dijital erişim...sadece bu arşiv size 1990 lardan günümüze National Geographic dergisinde yayınlanan tüm makaleleri sunar. Her ay yeni bir sayı ekranınızda okunmaya hazır! Hem de ekstra bir ücret ödemeden...

18 Çok yakında... Smithsonian Enstitüsü: Smithsonian Dergi Arşivi Havacılık ve Uzay ile İlgili Dergiler Koleksiyon kapsamında tarih, bilim ve kültür ve çok daha fazlası

19 Çok yakında... The Associated Press (AP) Haberleri, gazeteleri, yazışmaları, kurumsal arşiv dokümanlarını ve kişisel dokümanları bir anlaşma kapsamında dijitalleştirir. Bu anlaşma kapsamında notlar ve yaygın olarak bildirilen olaylar, AP gazetecilerinin gözlemleri, deneyimleri ve sağladıkları yeni bakış açısı ile raporlarştırılır. Tüm bunlara ek olarak The Associated Press kapsamında; kurumsal arşiv belgeleri, fotoğraf, el yazmaları, ses kaydı ve sözlü tarih gibi özel koleksiyonlardan kayıtları barındırır.

20 Thank you Elizabeth Mantis

BRITISH SIDE İNGİLTERE de EĞİTİM DANIŞMANLIK SERVİSİ

BRITISH SIDE İNGİLTERE de EĞİTİM DANIŞMANLIK SERVİSİ British Side İngiltere de Eğitim bölümümüzde, İngiltere de eğitim almak isteyen öğrencilere tercihlerine yönelik doğru okul seçiminde bulunmaları konusunda yardımcı oluyor, başvuru işlemlerini takip ediyoruz.

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon.. B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

DİSİPLİNLER ARASI TAM METİN ULAKBİM ABONELİK KİMYA VE İLGLİ ALANLAR BİBLİYOGRAFİK (ABSTRACT) DİSİPLİNLER ARASI İŞLETME TAM METİN ULAKBİM ABONELİK

DİSİPLİNLER ARASI TAM METİN ULAKBİM ABONELİK KİMYA VE İLGLİ ALANLAR BİBLİYOGRAFİK (ABSTRACT) DİSİPLİNLER ARASI İŞLETME TAM METİN ULAKBİM ABONELİK VERİ TABANI HAKKINDA KONU KAPSAMI FORMAT DURUMU Academic Search Complete 8.500'den fazla elektronik süreli yayına tam metin içerik sağlayan çok disiplinli akademik bir veri tabanıdır. Bu veri tabanı 12.500'den

Detaylı

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ NDEN HABERLER

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ NDEN HABERLER EKİM 2002 TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİ NDEN HABERLER MERHABA Bol yağmurlu ve mesleki toplantılarla dolu yoğun bir yazın ardından yeni sayımızla tekrar sizlerleyiz.. Bu sayımızda, Doç. Dr.

Detaylı

Açık Erişim Kavramı ve Gelişmekte Olan Bir Ülke Olarak Türkiye İçin Anlamı

Açık Erişim Kavramı ve Gelişmekte Olan Bir Ülke Olarak Türkiye İçin Anlamı Açık Erişim Kavramı ve Gelişmekte Olan Bir Ülke Olarak Türkiye İçin Anlamı Hülya Dilek-Kayaoğlu Öz Basılı dergiler aracılığı ile gerçekleşen bilimsel iletişim sürecinde yaşanan sorunlar, özellikle dergi

Detaylı

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ. Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ. Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ KİTAP - 2 Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma Bu kitapta bir web sitesinin veya yayımın yer alması, sadece bilgi amaçlı olup A.B.D. Dışişleri

Detaylı

HER KESİMİNE. Toplumun. ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU

HER KESİMİNE. Toplumun. ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU Toplumun HER KESİMİNE ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU Doğan Yayın Holding A.Ş. Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No: 65 Altunizade

Detaylı

DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA

DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi 2012 İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA İrlanda 34 Dublin Kanada 44 Vancouver 45 Toronto ABD 46 Boston 47 Harvard Square 48

Detaylı

T.C. KALKINMA BAKANLIĞI

T.C. KALKINMA BAKANLIĞI T.C. KALKINMA BAKANLIĞI Bilgi Toplumu Stratejisinin Yenilenmesi Projesi Bilgi ve İletişim Teknolojileri Destekli Yenilikçi Çözümler Ekseni Mevcut Durum Raporu 10 Nisan 2013 www.bilgitoplumustratejisi.org

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2008. Türkiye nin. yenilikçi, öncü, sorumlu. güçlü. medya şirketi

FAALİYET RAPORU 2008. Türkiye nin. yenilikçi, öncü, sorumlu. güçlü. medya şirketi FAALİYET RAPORU 2008 Türkiye nin yenilikçi, öncü, sorumlu ve güçlü medya şirketi İÇİNDEKİLER 1 Dünyada ve Türkiye de Doğan Yayın Holding 2 Faaliyet Alanları 4 Güçlü İş Ortaklıkları 6 Hizmet ve Ürünler

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRESİ BAŞKANLIĞI 2011 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU BARTIN 1 ÖNSÖZ İnsanlarla bilgi kaynakları arasında verimli bir ilişkiyi sağlamak amacıyla

Detaylı

Dünya Çapında Dil Eğitimi

Dünya Çapında Dil Eğitimi Dünya Çapında Dil Eğitimi 2013 Boston New York San Diego San Francisco Los Angeles Miami Montreal Toronto Vancouver London Cambridge Oxford Brighton Bristol Malta Cape Town İçindekiler EC Hakkında 4 Gideceğiniz

Detaylı

ODTÜ 2011 Đdare Faaliyet Raporu

ODTÜ 2011 Đdare Faaliyet Raporu YÖNETĐCĐ SUNUMU Lisans eğitiminde örnek alınan kalite düzeyine ek olarak, yüksek lisans ve doktora eğitiminde gerçekleştirdiği atılımlarla ülkemizde öncü üniversite haline gelen Orta Doğu Teknik Üniversitesinin

Detaylı

Kütüphanecilikte Sürekli Eğitim Uygulamaları ve Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Örneği

Kütüphanecilikte Sürekli Eğitim Uygulamaları ve Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Örneği Kütüphanecilikte Sürekli Eğitim Uygulamaları ve Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Örneği İlkay HOLT * ve Duygu KIZILASLAN ** Öz: Enformasyon çağını yaşadığımız bu yıllarda, bireyler formal eğitimin

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ

BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı DPT Yayın No: 2826 BİLGİ TOPLUMU İSTATİSTİKLERİ 2011 Haziran 2011 ISBN: 978-975-19-5171-7 Devlet Planlama

Detaylı

AUTHORS INSTRUCTIONS Medya Kuruluşları Sosyal Paylaşım Ağlarını Neden Kullanır?

AUTHORS INSTRUCTIONS Medya Kuruluşları Sosyal Paylaşım Ağlarını Neden Kullanır? AUTHORS INSTRUCTIONS Medya Kuruluşları Sosyal Paylaşım Ağlarını Neden Kullanır? İhsan Karlı Faculty Of Communication, Kocaeli University, Umuttepe Cympus, Kocaeli, Türkiye ihsankarli@yahoo.com Keywords:

Detaylı

Dünya Çapında Dil Öğrenimi

Dünya Çapında Dil Öğrenimi 2015 eurocentres.com Dünya Çapında Dil Öğrenimi İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Çince, Rusça 140 130 120 110 60 100 90 80 5 80 The world of Eurocentres 40 70 Canada 60 Vancouver

Detaylı

İNTERNETİN ÇEŞİTLİ YÖNLERİYLE TÜRK TOPLUMUNCA BENİMSENMESİ: KARAMAN ÖRNEĞİ

İNTERNETİN ÇEŞİTLİ YÖNLERİYLE TÜRK TOPLUMUNCA BENİMSENMESİ: KARAMAN ÖRNEĞİ T.C. KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İNTERNETİN ÇEŞİTLİ YÖNLERİYLE TÜRK TOPLUMUNCA BENİMSENMESİ: KARAMAN ÖRNEĞİ Hazırlayan Fatih BAŞHAN İşletme Ana Bilim Dalı İşletme Bilim

Detaylı

Üniversite Sıralama Sistemleri; Kriterler ve Yapılan Eleştiriler

Üniversite Sıralama Sistemleri; Kriterler ve Yapılan Eleştiriler DOI:.5961/jhes.2011.012 Üniversite Sıralama Sistemleri; Kriterler ve Yapılan Eleştiriler University Ranking Systems; Criteria and Critiques Yavuz Saka, Süleyman Yaman Öz Bu çalışmada, dünya üniversiteleri

Detaylı

SELÇUK İLETİŞİM JOURNAL OF SELCUK COMMUNICATION JULY 2011 Volume 7 Number 1

SELÇUK İLETİŞİM JOURNAL OF SELCUK COMMUNICATION JULY 2011 Volume 7 Number 1 SELÇUK İLETİŞİM JOURNAL OF SELCUK COMMUNICATION JULY 2011 Volume 7 Number 1 SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ AKADEMİK DERGİSİ TEMMUZ 2011 Cilt 7 Sayı 1 ISSN 1302-2865 Sahibi Prof. Dr. Ahmet KALENDER

Detaylı

Literatür Taraması Nasıl Yapılır?

Literatür Taraması Nasıl Yapılır? GRUP 8 2.Bölüm KONU:Problemi Tanımlama Literatür Taraması Nasıl Yapılır? Prof Dr Ramis ÇOLAK 24.03.2012 SAMSUN Literatür Literatür, edebiyat ya da yazın anlamına gelmektedir. Aynı zamanda yazılmış kitaplar

Detaylı

DŰNYA DA VE TŰRKİYE DE KAMU DİPLOMASİSİ. Emine Akçadağ GİRİŞ

DŰNYA DA VE TŰRKİYE DE KAMU DİPLOMASİSİ. Emine Akçadağ GİRİŞ DŰNYA DA VE TŰRKİYE DE KAMU DİPLOMASİSİ Emine Akçadağ GİRİŞ Günümüz uluslararası ilişkilerinde, ulusal çıkarların savunulması artık bildiri, diplomatik insiyatif ve diplomatik muhtıra gibi klasik diplomasi

Detaylı

Yurt dışında eğitim imkanı

Yurt dışında eğitim imkanı On5yirmi5.com Yurt dışında eğitim imkanı Bugün 60 bine yakın insan yurt dışında eğitim görüyor. Peki yurt dışında eğitim nasıl alınır? İşte tüm ayrıntılarıyla yurt dışında eğitim... Yayın Tarihi : 11 Ağustos

Detaylı

ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA

ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA T.C. BAŞBAKANLIK Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA İHRACATTA İNTERNET ZAMANI: 1 Hazırlayan: Zeynep İYİLER Marmara Bölge Müdür Yardımcısı Aralık 2009ANKARA

Detaylı

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİNDEKİLER Giriş Yüksek lisans (master) Doktora Yüksek lisans hakkında merak ettikleriniz Yurtdışı lisans üstü öğrenimle ilgili genel bilgiler ABD de lisans üstü

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Genel Müdür ün Mesajı Yapı Kredi ve Bankacılık Sektörü Yapı Kredi ve Kurumsal Yönetim Yapı Kredi ve Sürdürülebilirlik Çalışanlarımız Müşterilerimiz

Detaylı

AÇIK ERİŞİM OLGUSU VE ANKARA ÜNİVERSİTESİ. Open Access Fact And University Of Ankara

AÇIK ERİŞİM OLGUSU VE ANKARA ÜNİVERSİTESİ. Open Access Fact And University Of Ankara AÇIK ERİŞİM OLGUSU VE ANKARA ÜNİVERSİTESİ Open Access Fact And University Of Ankara Doğan Atılgan. atilgan@ankara.edu.tr Ankara Üniversitesi DTCF Öğretim üyesi Burcu Keten Burcu.bulut@ankara.edu.tr Ankara

Detaylı