Yeni Dünyanın Büyük Kumbarası

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yeni Dünyanın Büyük Kumbarası"

Transkript

1 Yeni Dünyanın Büyük Kumbarası

2 Hiç şüphesiz Twitter dünyanın en güçlü sosyal iletişim platformu. Bu platformu her gün milyonlarca insan çeşitli nedenlerle kullanıyor. Büyük ve küçük işletmeler, ulusal ve uluslararası birçok firma sosyal medyada boy göstermek için adeta bir yarış içindeler. İster şahıs olsun ister şirket, bu geniş yelpaze içinde seslerini duyurmak, varlıklarını hissettirmek için mücadele ediyorlar Bu sunumda Twitter üzerinde en güçlü olarak nasıl yer alabileceğinizi bulacaksınız. Küçük olun ya da büyük, hatta devasa hiç fark etmez, bu sistem içinde mutlaka kendinize bir yer bulacaksınız.

3 1.TWITTER NE? Twitter, bir sosyal ağ ve mikro-blog sitesidir. Kullanıcılarına tivît (tweet, İng. cıvıldama) adı verilen 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır. Kullanıcılar tarafından atılan tweet'ler herkes tarafından görülebilir. Ancak kullanıcılar attıkları tweet'leri sadece kendi arkadaşları olarak da görülmelerini sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweet'lerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter'ın websitesi aracılığıyla tweet'lerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter'ın web sitesine uyumlu harici uygulamalar( akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.

4 Twitter, sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olarak gösterilmektedir yılında Jack Dorsey tarafından geliştirilmesinden bu yana Twitter, dünya çapındaki popülaritesini gün geçtikçe arttırmış ve içerdiği uygulamaların programlama ara yüzünün kısa mesaj gönderim ve alımı konusundaki olanaklarıyla internet dünyasının SMS'i olarak anılmaya başlamıştır. 25 Nisan 2011 tarihinden itibaren Türkçe olarak kullanılabilir. Twitter üzerindeki kullanıcıların etkisinin takipçi sayısından ziyade kullanıcının tweetlerine gelen retweetlere bağlı olduğu ortaya konmuştur.

5 2. NEDEN TWITTER? Müşterileriniz zaten Twitter'da! Sizde bu mecranın bir parçası olma fırsatını kaçırmayın. İş hedeflerinize ulaşmak için etkili bir platformu nasıl kullanacağınızı öğrenin. Siz bir marka olarak Twitter da olsanız da olmasanız da sosyal medyada kişiler sizden bahsetmektedirler, bu mecrayı görmezden gelemezsiniz. 3. NİÇİN SOSYAL MEDYA Çünkü sosyal medya yaşıyor. Twitter'da yeni nesille birlikte kaliteli bir müşteri portföyü de sizi bekliyor. İşinizi bu platformda konuşmak, daha fazla insan, daha fazla etkileşim ve daha fazla müşteri demek. Sadece dinlemek yerine aktif olarak Twitter platformunu markanız için kullanabilirsiniz. Böylelikle anlık olarak sosyal medyada markanız hakkında neler yazıldığını takip edebilir, bazı sorunlar ve eleştiriler büyümeden konuyu çözebildiğiniz gibi olumlu yorumlardan da haberdar olabilirsiniz.

6 4. NASIL BİR ETKİLEŞİM? Günümüzde müşterilerinizi, sanal dünya şekillendiriyor emin olun. Sizde online kimliğinizle sanal dünya da yerinizi alarak fikirlerinizi, ilkelerinizi ve iş değerlerinizi müşterilerinizle paylaşmaya başlayın. Attığınız her Tweet, yollayacağınız her resim sizin için artı olarak geri dönecek. Twitter sayesinde; Fayda #1: Gündemi Takip Et Fayda #2: Katkıda Bulun Fayda #3: Haberdar Ol Fayda #4: Markanı Yönet Fayda #5: Hayata Entegre Ol

7 BİR TWEET İN ANATOMİSİ LİNK Tweet leriniz içinde linklere yer verebilirsiniz. Twitter'ın bağlantı kısaltma özelliği herhangi bir uzunlukta bir bağlantıyı yapıştırmak için izin verir ve otomatik olarak 19 karaktere kadar kısaltır. Böylece 140 karakter sınırı içine uzun URL'ler uygun hale getirir. 2. YANITLAMAK Yazılmış bir Tweet e yanıtla tuşuna basarak yanıt verilir. Siz bu Tweet e yanıt verdiğinizde, bu Tweet i sizin takipçilerinizin yanı sıra bu Tweet i inceleyen zaman çizelgesindeki diğer takipçilerde görür. 3. RETWEET (YENİDEN YOLLAMAK) Sizin takip ettiğiniz biri tarafından yazılmış bir Tweet i beğendiğiniz de bunu sizi takip edenlerinde görmesini sağlamak için retweetleyebilirsiniz. Böylece sizin takipçileriniz de yazılanı görecektir. 4. MENTION (BAHSETMEK) Yazdığınız Tweet in özellikle birileri tarafından görülmesini istiyorsanız, ya da bir kişiden bahsediyorsanız onun kullanıcı adının işareti konulur. Böylece o kişi Tweet inizi kaçırmaz. 5. HASHTAG Belirli bir konu etrafında konuşmak istendiğinde Hashtag # işareti kullanılır. Bir hashtag tıkladığında bu terim için arama sonuçlarını alır.

8 TWEETTER PROFİLİ TAKİPÇİ SAYISI Hiç şüphesiz Tweet in en büyük amacı yazdıklarınızın başkaları tarafından okunması. İşte bu noktada takipçi sayısı büyük önem kazanıyor. Ne kadar takipçi o kadar ulaşılabilirlik. Bütün uğraş takipçi sayısını arttırmak için! 2. TAKİP ETTİKLERİNİZ Twitter da yazılanları çizilenleri okumak için takip ettiğiniz insanlar olması gerekiyor. İlgi alanınıza göre takip edeceklerinize siz karar veriyorsunuz. Bu insanların yazdıkları sizin zaman tünelinizde gözüküyor ve olan bitenden haberdar oluyorsunuz. 3. TWEET O ana kadar kaç Tweet attığınızı buradan görüyorsunuz. 4. TAKİP DURUMU Eğer incelediğiniz profil sizi takip ediyorsa burada sizi takip ettiğine dair bir uyarı bulunuyor. 5. KULLANICI ADI Twitter da kullanıcı şeklinde başlıyor. Görünen isim kullanıcı adından farklı olabiliyor 6. ve 7. ÖZET TANITIM ve ADRES Kendiniz veya şirketiniz hakkındaki tanıtımı buraya yazıyorsunuz. Aynı şekilde internet sitenizin adresi de burada link olarak bulunuyor

9 RAKAMLAR VE TWİTTER

10 RAKAMLAR VE TWİTTER

11 RAKAMLAR VE TWİTTER Türkiye nin internet popülasyonunun yüzde 31,10 u Twitter kullanıyor ve bu rakam da Türkiye yi dünyada birinci yapıyor. Türkiye nin Twitter kullanıcı sayısı ise 11 milyon 337 bin 505. Ülkemizin toplam Twitter kullanıcıları arasındaki oranı ise yüzde 6.

12 RAKAMLAR VE TWİTTER Semiocast in gerçekleştirdiği araştırmaya göre dünyada 517 milyon kullanıcıya ulaşan Twitter da, Türkiye Twitter kullanıcı sayısı bakımından yaklaşık 12 milyon kullanıcıyla dünyada 5. sıraya yükselmiş durumda. Bu rakamın dünyada 241 milyonu aktifken Türkiye de 9.3 milyonu aktif. Türkiye deki sayı dünyadaki toplam Twitter kullanıcı sayısının yüzde 2.1 denk geliyor. Günlük 3.2 milyon Türkçe Tweet atılıyor. Uzmanlar kullanıcı başına 8.9 USD değer biçiyorlar. Türk kullanıcılarının değerini ise 95 milyon USD olarak hesaplıyorlar.

13 RAKAMLAR VE TWİTTER Webrazzi Analitik verisine göre, dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul, en fazla tweet atılan 12. şehir olarak listede bulunuyor. Haziran-Temmuz 2012 arasında İstanbullular ın kullanıcı başına ortalama 0.7 Tweet attığı araştırma sonuçlarında görülüyor.

14 RAKAMLAR VE TWİTTER Twitter da aktif kullanıcılar, aylık ortalama olarak yaklaşık 20 tweet atıyor dan 2012 ye kadar hızlı bir artış yaşansa da bu tarihten itibaren atılan tweet sayısında aşağı doğru bir eğilim var. RT ler yükseliyor, yanıtlama (Reply) özelliğiyse düşüşte ün sonlarına doğru kullanıcıların tweet lere yanıt vermektense, bunları Retweet etme eğiliminde oldukları göze çarpıyor.

15 RAKAMLAR VE TWİTTER Twitter ı domine eden dil İngilizce ancak penetrasyonu düşüyor yılında tüm tweetlerin yüzde 80 i İngilice atılırken, bugün bu oran yüzde 50 lerde. Diğer en popüler diller, Portekizce, Japonca, Türkçe ve Arapça. Türkçe tweet lerin oranında özellikle Temmuz 2011 den sonra tutarlı bir yükseliş var.

16

17 Nedir bu? tweetad.net sistemi hedef kitlenize çok ucuza ulaşabileceğiniz belki de tek mecra! Bu sistem üzerinde bir Twitter kullanıcısına ulaşmanın bedeli sadece 0,002 TL den başlıyor ve seçilecek reklam kampanyası fırsatlarına göre 0,0002 TL lere kadar düşebiliyor. Bir başka deyişle 4 milyon takipçiye günde sadece 400 TL ye ulaşabilmeniz mümkün.

18 YUMURTA KIRILDI, İÇİNDEN FIRSAT ÇIKTI! Dünyanın en büyük mikro blog sitesi olan Twitter üzerinde, tam anlamıyla reklam ve gelir modeli diye tanımlayabileceğimiz tweetad.net sistemi, 7 Mayıs 2012 tarihinde sosyal medya kullanıcılarına fırsat kapılarını açıtı. Tweetad.net Twitter platformunu kullanarak, sosyal medyada profesyonelce yer almak için oluşturulmuş ve bu sayede Twitter kullanıcılarının reklam yapmasına olanak tanıyan benzersiz bir sistem. Yeni Dünyanın Büyük Kumbarası sloganı ile yola çıkan ve logosunda da Twitter in yumurtasından esinlenerek kırık yumurtanın içinden para çıkaran Tweetad.net bir anlamda siteye üye olan herkese bir anlamda sponsor oluyor.

19 nasıl çalışır? tweetad.net sitesine giren bir Twitter kullanıcısı öncelikle bir Tweetinin bedelini öğreniyor. Bu bedel giren kullanıcının takipçi sayısına göre hesaplanıyor. Ne kadar çok kullanıcısı varsa Tweet bedeli o kadar artıyor. Bir takipçi için Twitter kullanıcısına ilk aşamada ödenecek bedel 0,001 TL. Kullanıcı hesabında 50 TL ve üzerinde bir rakam topladığında, kayıt olurken vermiş olduğu banka bilgilerine biriktirdiği para yatırılıyor.

20 nasıl çalışır? İLANLARI GÖRMEK VE TWEETLEMEK Twitter kullanıcısı sisteme bir kez kayıt olduktan sonra, sistemdeki ilanları görebilir. Reklam verenin belirlemiş olduğu takipçi sayısı ve zaman kriterlerine uygun olan her ilanı dilediği gibi tweetleyebilir.

21 nasıl çalışır?

22 İŞLEYİŞ Twitter kullanıcısı tweetlediği her ilan başına, tweet bedeli kadar kazanırken, reklam verenin açmış olduğu krediden de reklam fiyatı kadar kredi eksilir. İLAN ÜCRETİ Reklam veren kaç kişiye ulaşmak istiyorsa rakamını kendi belirleyip sistemin içinde yer alabilir. Reklam verenin açtığı kredi bittiğinde reklam kendiliğinden sistemden kaldırılır. Günlük, haftalık, aylık 3 aylık ve yıllık olmak üzere ekonomik ve oldukça uygun tarifelerle fiyatlandırılır. İLAN KRİTERLERİ İlanın yayın kriterleri tamamıyla reklam veren tarafından belirlenmektedir. Yayın zamanı, günlük limit, saatlik limit, aynı kişi tarafından yeniden tweetlenme vb. gibi konular, önceden belirlenebilmektedir.

23 İLAN TÜRLERİ Tweetad siteminde 4 tür ilan şekli vardır. Reklamverenin ihtiyacına göre seçeceği bu reklam türleri, üyeye farklı ücretler kazandırabilir. TWEETAD Sistemin temel ilan türüdür. Viral reklam denen tarzdır. Üye bu türü kullandığında kendi twitter kullanıcı hesabından kendi ismi ve resmi ile reklam verenin reklamını yapar. RETWEET Twitter ın kullandığı, atılan tweetin kullanıcı tarafından atıldığı şekli ile diğer kullanıcılara ulaştırılmasıdır. Reklam verenin logosu ve mesajı ile üyenin kullanıcılarına ulaşır. HASTAG Bu uygulamada reklam verenin sorduğu soru üye tarafından yanıtlanır. Yanıtın başında ya da sonunda reklam veren tarafından belirlenmiş #hastag bulunmaktadır. TAKİP ET Bu ilan türünde üyeler reklamverenin twitter hesabını belli bir ücret karşılığında takip ederler.

24 KATAGORİZE ETME Twitter kullanıcıları sisteme üye olurken, yaşları, ilgi alanları, tuttukları takım ve yaşadıkları şehir gibi belli başlı bilgileri bizimle paylaştıkları için reklam verene ilgi alanına göre ilan gösterme kolaylığı da sağlıyoruz. TWEET PERİYODU Twitter kullanıcılarının tweetad.net sistemi içinde aynı ilanı belirli bir zaman periyod geçmeden tekrar yollamalarına reklam veren tarafından aksi bir kriter belirlenmediyse müsaade edilmez. Böylelikle ilanların daha farklı kişiler ve geniş kitleler tarafından görünmesi sağlanır. RAPORLAMA Reklam verenin ilanı, twitter kullanıcısı tarafından tweetlendiğinde, o ilanın kaç kişi tarafından görüntülendiği reklam verene anında raporlanır. Böylece reklam veren reklam için harcadığı her kuruşu takip edebilir

25 Müşterilerine ile ulaşanlar

26 Yeni Dünyanın Büyük Kumbarası Sentez Prodüksiyon İletişim ve Reklamcılık Ethemefendi Cad. Nimet Ekşioğlu Sok. No:3/ Erenköy- Kadıköy / İstanbul T: +90 (216) GSM: +90 (555) M: W:

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Mehmet Nuri Çankaya

Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Mehmet Nuri Çankaya Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Mehmet Nuri Çankaya Twitter Nedir? Twitter; 140 karakterden oluşan tweet adı verilen internet kısa mesajlarının gönderildiği ve başkalarının mesajlarının okunabildiği bir

Detaylı

Siyasal İletişim Sürecinde Sosyal Medya ve Türkiye de 2011 Genel Seçimlerinde Twitter Kullanımı

Siyasal İletişim Sürecinde Sosyal Medya ve Türkiye de 2011 Genel Seçimlerinde Twitter Kullanımı 59-96 Siyasal İletişim Sürecinde Sosyal Medya ve Türkiye de 2011 Genel Seçimlerinde Twitter Kullanımı Günseli Bayraktutan Mutlu Binark Tuğrul Çomu Burak Doğu Gözde İslamoğlu Aslı Telli Aydemir Öz Yeni

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

Adwords Başvurusu yapmak

Adwords Başvurusu yapmak Google internete giren herkesin çok yakından tanıdığı bir sitedir. Ancak insanların çok büyük bir çoğunluğu Google ın sadece arama motoru özelliğini kullanır, çoğu ücretsiz olan diğer hizmetlerinden haberleri

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

Türkiye de Sosyal Ağların Yeri ve Sosyal Medyaya Bakış

Türkiye de Sosyal Ağların Yeri ve Sosyal Medyaya Bakış Türkiye de Sosyal Ağların Yeri ve Sosyal Medyaya Bakış Hayal Akademisi Kurucu Ortağı, Dijital Pazarlama İletişimi Uzmanı http://www.hayalakademisi.com, http://www.ercument.org ercumentbuyuksener@gmail.com

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi EO Sayfa 1-1 Bu rehber kimlere hitap etmektedir? Bu rehberde Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili dünden bugüne gelen tüm bilgileri sizlere sunacağız. Eğer

Detaylı

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI i T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI HASTANE VE HEKİM TERCİHİNDE SOSYAL MEDYA KULLANIMININ ETKİSİ: ANKARA İLİ ÖRNEĞİ YÜKSEK LİSANS TEZİ Hazırlayan Emre TENGİLİMOĞLU

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

A) ALT HESAP RAPORLAMA

A) ALT HESAP RAPORLAMA A) ALT HESAP RAPORLAMA MM ile yönettiğiniz alt hesaplardan birine girin; - Sayfanın sağ üst tarafında bulunan tarih aralığını Tüm zamanlar olarak değiştirin - Kampanyalar sekmesine girin - Anahtar kelimeler

Detaylı

Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri

Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri Muhammet Altındal 1 1 Marmara Üniversitesi, Gazetecilik Bölümü, Bilişim Yüksek Lisans, İstanbul muhammetaltindal@gmail.com Özet: Ekonomi,

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

DİJİTAL MEDYA OKULU 2012

DİJİTAL MEDYA OKULU 2012 17 Kasım - 22 Aralık 2012 DİJİTAL MEDYA OKULU 2012 Medya Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile MEDYA OKULU 2012 07 17 Kasım - 22 Aralık 2012 Medya Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER Turizm Sektörüne Özel Mobil Çözümler Turizm Turizm sektöründe zamanı en verimli şekilde kullanmak, tur organizasyonlarını müşteriler için maksimum memnuniyete dönüştürmek

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi Perakendede mobil etkinin yükselişi Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi 2 İçindekiler Yönetici özeti 1 Mobil etki 2 Gelecek öngörüleri 7 Akıllı telefonların perakendede kullanımı 9 Mobil yolculuğa

Detaylı

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak Google reklam veren firma veya şahıslardan aldığı reklamların bir bölümünü web sitelerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmek isteyen site sahipleriyle paylaşır. AdSense reklamları web sitesinden kolay

Detaylı

Teknoloji 101 - Sayı 6

Teknoloji 101 - Sayı 6 17 Kasım 2010 Teknoloji 101 - Sayı 6 http://www.teknoloji101.com/ 2 Bu sayımızda neler var? Sayfa -4 Sayfa -10 Sayfa -13 Kendimiz Yapalım -6 Sayfa 46 Sayfa 16 İnternetden Para Kazanmak Sayfa 19 3 Twitter

Detaylı

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER Bekleyen üyeleriyle telefondan iletişim kurmak isteyenlere bu örnekler yol gösterecektir (yüz yüze görüşmeler için de düzenlenebilir). ÖNEMLİ! Bu çalışmaya

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ PAZARLAMA VE PERAKENDE ELEKTRONİK BANKACILIK

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ PAZARLAMA VE PERAKENDE ELEKTRONİK BANKACILIK T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ PAZARLAMA VE PERAKENDE ELEKTRONİK BANKACILIK ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

ANKET BANK EĞİTİM PAKETİ

ANKET BANK EĞİTİM PAKETİ ANKET BANK EĞİTİM PAKETİ 1 Satış Sözleşmesi Sözleşme içerisinde www.anketbank.com web sayfası SİTE(Kısaca "SİTE" olarak anılacaktır) ismi ile, www.anketbank.com web sayfası üzerinden satılan Anket Bank

Detaylı

444 79 53 TANITIM DOSYASI

444 79 53 TANITIM DOSYASI TANITIM DOSYASI 444 79 53 FSB TEKNOLOJİ A.Ş. HAKKINDA Fsb Teknoloji A.Ş. 2006 yılından beri hizmet vermektedir. Bünyesinde birçok hizmeti sunan firmamız anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Rakamlarla

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

Yeni Halkla İlişkiler Teknolojileri ve Politik İletişim Üzerindeki Etkileri

Yeni Halkla İlişkiler Teknolojileri ve Politik İletişim Üzerindeki Etkileri Yeni Halkla İlişkiler Teknolojileri ve Politik İletişim Üzerindeki Etkileri *Can TUTULMAZAY **Görkem CÖMERT Özet: Halkla İlişkilerde çağdaş teknolojilerin kullanımı ve gösterdiği sonuçlar günümüzde halkla

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BİLGİSAYARLA İLETİŞİM ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Web Analiz. Rehberi. www

Web Analiz. Rehberi. www Web Analiz Rehberi www 1 İçindekiler Önsöz 2 Yazarlar Hakkında 3 Anahtar Performans Göstergeleri 4 Anahtar Performans Göstergelerin (APG) İzlenmesi 5 Değişimlerin (Anomalilerin) Belirlenmesi 6 Ziyaretçiler

Detaylı