WEBINAR NE FAYDA SAĞLAR?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "WEBINAR NE FAYDA SAĞLAR?"

Transkript

1

2 WEBINAR NEDİR? Webinar; internet erişimi olan bir bilgisayar, görüntü aktarımı için bir webcam ve ses aktarımı için bir hoparlör ile kullanabileceğiniz bir web tabanlı seminer uygulamasıdır. Webinar sistemlerinde konuşmacının sesi ve görüntüsü, kullandığı sunum dosyası ile katılımcılara aktarılır. Katılımcılar da ses ve görüntülerini konuşmacıya ve diğer katılımcılara aktarabilirler. İnternet bağlantısındaki sorunları göz önüne alarak webinar seminerlerimizi konuşmacının görüntüsünü vermeden yapmaktayız.

3 WEBINAR NE FAYDA SAĞLAR? Zaman ve nakit tasarrufu sağlar. Katılımcı bilgi edinmek istediği bir konuyu bulunduğu yerdeki bilgisayarından izler. Katılımcı, soruları online olarak sorabilir ve yanıt alabilir. Katılımcı, sadece bilgilenmek istediği alana yönelik konuları seçer. Uzman, bilgiyi sentez şeklinde aktarır. Verimli bir internet bağlantısı olması kaydıyla dünyanın her yerinden erişilebilir.

4 WEBINARA NASIL KAYIT OLUR ve KATILIRIM? Web sitemizde ilginizi çeken konuya yönelik kayıt formu doldurmanız ve kredi kartıyla ödemeniz yeterli olacaktır. Webinar dan 2 gün önce adresinize bir link gelecek. Bu e-postadaki linke tıklayıp size verilen giriş bilgilerini karşınıza çıkan sayfadaki kutulara yazıp Toplantıya Katıl seçeneğini tıkladığınızda otomatik olarak webinar sınıfına gireceksiniz. Bilgisayarınızda Adobe Flash Player olması yeterli olacaktır. Seçtiğiniz webinar ın tarih ve saatinde bu linke tıklayarak online olmanız yeterli olacaktır. Bilgisayarınızda açılan bu pencerede webinar ı dinlemeye ve seyretmeye başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için:

5 PROGRAM AKIŞI Webinar süremiz 1 saat olup, konuşmacı dakika boyunca slayt gösterimleriyle birlikte konuyu anlatacaktır. Bu süre içerisinde aklınıza gelen soruları uzmana gönderebilirsiniz. Konu anlatımının bitiminde ve/veya aralarda konuşmacı gelen soruları cevaplayacaktır. Söz hakkı isteyebilir soruları sesli olarak sorabilirsiniz.

6

7 KURUMİÇİ WEBINAR HAKKINDA Her bir programı modüler yapıda satın alabileceğiniz gibi bazı konuları paket olarak da kurumunuz için satın alabilirsiniz. Bu durumda mevcut programlardan bir seçim yapabilir veya size özel dizayn etmemizi talep edebilirsiniz. Kurumiçi satın almalarda özel fiyatlandırma yapılacaktır. Her bir sınıf için katılımcı adeti max 25 kişidir. Bilgi almak için:

8

9 AVUKAT ALPER YILMAZ 2001 senesinde Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Türkiye nin önde gelen bağımsız denetim şirketleri olan Arthur Andersen ve Ernst Young da hukukçu olarak çalıştıktan sonra, mesleki faaliyetlerine serbest olarak devam etti. Halen serbest çalışmakta olup İş Hukuku ve Endüstriyel İlişkiler Danışmanlığının yanı sıra Peryön bünyesinde seminer, konferans, hizmet içi eğitim gibi eğitim etkinlikleri de yapmakta. Bunun yanı sıra sektöre ilişkin çeşitli internet sitelerinde iş hukuku üzerine makale ve bilgilendirme çalışmalarında da bulunuyor. Galatasaray Üniversitesi nde Yüksek Lisans çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Barosu İş Hukuku Komisyonu ve Türkiye Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN) üyesi. Legal İş ve Sosyal Güvenlik Dergisi Yayın Kurulunda görev alıyor.

10 BAŞAK TECER Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ni bitirdi. Merkezi Londra da bulunan ILM Enstitütü sünden Eğitmenlik, Paul Mc Kenna dan NLP Master Practioner ve Ericksonn Collegue den koçluk sertifikalarını aldı. İş hayatına Boyner Grupta mağazacılık yaparak başladı.25 yılı bulan iş hayatının 18 yılı Sabah Gazetesi, Star TV, Habertürk TV ve Milliyet Gazetesi nde geçti. 1 yıl Güney Afrika da Damat&Tween mağaza müdürlüğü 1 yıl da Mısır da Boston Hotel de müşteri İlişkileri yöneticiliği yaptı. Sabah Gazetesi Genel Müdür yardımcılığı görevinden ayrıldıktan sonra kendi işini kurdu yılından bu yana kendi şirketinde algı psikolojisi, iletişim ve ikna ile performans yönetimi konusunda eğitimler ve danışmanlık hizmetleri veriyor. Sosyal ve duygusal zeka ve kurumsal aidiyet konusunda seminerler vermektedir.

11 BURÇAK BAŞKAN Robert Koleji den 1988 de ve Boğaziçi Endüstri Mühendisliği nden 1992 de mezun oldu. Aynı yıl Koç Grubu nda Yetenek Yönetimi programında işe başladı. Mako Elektrik te yatırım ve satış destek süreçlerinde aktif olarak rol aldı de Beko Elektronik e TV ürün yöneticisi olarak geçti.1998 de Sabancı Grubu nda Sharp ürünlerinin Türkiye dağıtımı operasyonuna elektronik ürün grup müdürü olarak katıldı. Teknosa zincirinin kurulmasına öncülük etti de UPS Kargo da, yurtiçi operasyonlarının kurulması ve geliştirilmesinde görev aldı ve sorumlusu olduğu ofisin büyük bir bölge operasyonu haline gelmesini sağladı da elektronik ticaret ile ilgili fırsatları değerlendirmek amacıyla ortaklarıyla birlikte internet ticaret sitesini kurdu ve yönetti. Kıraca Grubu ndan gelen teklifi değerlendirmek üzere alisveris.com hisselerini satarak 2007 de Karland da Stratejik Planlama Yöneticisi olarak görev aldı. Karland daki değişim yönetiminde ve perakende operasyonunun kurulmasında rol aldı yılından bu yana Başak Tecer Eğitim ve Danışmanlık ta stratejik ortak olarak iş yapmaktadır.

12 ÇİĞDEM TAŞ YERLİ İnsan kaynakları, değişim, kişisel ve organizasyonel gelişim alanlarında danışman, eğitmen ve koç olarak çalışmaktadır. Uluslararası Koçluk Federasyonu ve Adler Koçluk Okulu sertifikalı koçlarındandır (ACC, ACPC). Bireylerin yanı sıra ikili ilişkilerde, takımlarda ve organizasyonlarda değişim ve çatışma yönetimini desteklemek için Organizasyonel ve İlişkisel Sistem Koçluğu (ORSC) ve Deep Democracy The Lewis Metod eğitimlerini tamamlamış, sistem koçluğu, grup fasilitasyonu ve diyalog artırma konularına odaklanmıştır. 16 yıllık kariyeri boyunca hem saha hem de danışmanlık deneyimi edinerek insan kaynaklarının farklı süreçlerinde uzman, danışman, eğitmen ve yönetici olarak çalışmıştır. İş hayatının ilk yıllarında İ.d.e.a. Danışmanlık ve Eğitim, Arthur Andersen ve Ernst&Young gibi şirketlerde danışman olarak çalışmıştır. İlerleyen dönemde, Koç Holding de uzman ve Koçtaş ta insan kaynakları yöneticisi olarak görev almıştır yılında kendisiyle aynı vizyona ve hayallere sahip iş ortaklarıyla birlikte kurduğu Tribe markası altında, ilişkiler ve kurumlar içinde diyalog geliştirme, çatışma yönetimi, değişimi kolaylaştırma, liderlik güçlendirmeye yönelik çalışmalar yürütmektedir. Özellikle aile sistemlerinde değişim yaratma ve aile içi demokrasi geliştirme hayali ile aynı zamanda Parent Effectiveness Training eğitimini vermektedir.

13 HÜLYA GÜRDAMAR 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü nde Lisans, yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme MBA programında ise yüksek lisans yaptı.1999 yılında İstanbul Üniversitesi nde Pedagojik Formasyon ve 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi nde İnsan Kaynakları Yöneticiliği programlarını tamamladı yılında profesyonel iş hayatına atıldı yılından itibaren ise İnsan Kaynakları nda kariyerine başladı. 18 yıllık iş hayatında telekomünikasyon, ilaç, çimento sanayi, basın, lojistik, gıda, kimya ve kuyumculuk olmak üzere hizmet, üretim ve perakende sektörlerinde görev yaptı.telsim, Eczacıbaşı Baxter, Ceta Makine ve Merkez Yayın Holding te İnsan Kaynaklarının çeşitli pozisyonlarında görev yaptıktan sonra yılları arasında DHL Global Forwarding, Freight de İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı. Bu tarihten sonra özellikle kurumsallaşma sürecinde olan işletmelerde çeşitli projelerde yer alarak proje bazlı yöneticilik yaptı ve bu çalışmaları halen danışman statüsünde devam ediyor. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi nde yarı zamanlı akademisyen olarak İnsan Kaynakları Yönetimi dersleri veriyor.

14

15 NİSAN 2014 WEBINAR ADI NİSAN UZMAN2014 TARİH SAAT ARALIĞI İş hukuku1: İşveren feshinde dikkat edilmesi gerekenler Avukat Alper Yılmaz 9 Nisan İK Yönetimi 1: İK yönetimine giriş Hülya Gürdamar 11 Nisan Demokratik karar alma nedir? Çiğdem Taş Yerli 13 Nisan Kurumsal aidiyet ve performansa etkisi Memnun Müşteri Yaratma 1: Müşteri odaklı yaklaşım Memnun Müşteri Yaratma 2: Mutlu müşteri yaratmanın sırları Başak Tecer 16 Nisan Burçak Başkan 19 Nisan Burçak Başkan 22 Nisan İK yönetimi 2: Yetkinlik seti nasıl hazırlanır? Hülya Gürdamar 24 Nisan

16 NİSAN 2014 İŞ HUKUKU 1: İŞVEREN FESHİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER: 9 NİSAN 2014 SAAT AVUKAT ALPER YILMAZ: İşveren tarafından sağlıklı bir fesih süreci nasıl yönetilebilir? Haklı neden geçerli nedenle fesih kavramları Savunma alma yükümlülüğü İşe iade davası şartları İK YÖNETİMİ 1: İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNE GİRİŞ 11 NİSAN 2014 SAAT HÜLYA GÜRDAMAR İnsan Kaynakları Yönetimi ne giriş Stratejik önemi İç ve dış faktörlerin etkisi

17 NİSAN 2014 DEMOKRATİK KARAR ALMA NEDİR? 13 NİSAN 2014 SAAT ÇİĞDEM TAŞ YERLİ: Buzdağı modeli Direnç çizgisi ve ortaya çıkışı Demokratik karar almanın 4 adımı Örnek bir uygulamanın paylaşılması KURUMSAL AİDİYET VE PERFORMANSA ETKİSİ 16 NİSAN 2014 SAAT BAŞAK TECER Aidiyet kavramı ve bağlılık türleri Kurumlarda sessizlik girdabı Tükenmişlik ve yıpranma Liderlik tarzının performansa etkisi

18 NİSAN 2014 MEMNUN MÜŞTERİ YARATMA 1: MÜŞTERİ ODAKLI YAKLAŞIM 19 NİSAN 2014 SAAT BURÇAK BAŞKAN Müşteriyi Tanımak Ürün Odaklılıktan Müşteri Odaklılığa Geçiş Müşteri Deneyimi Kavramı MEMNUN MÜŞTERİ YARATMA 2:MUTLU MÜŞTERİ YARATMANIN SIRLARI 22 NİSAN 2014 SAAT BURÇAK BAŞKAN Müşteri istekleri ile ticari beklentileri uyumlandırmak Müşteri gözüyle süreç işleyişi Müşteri güveninin temel taşları

19 NİSAN 2014 İK YÖNETİMİ 2 : YETKİNLİK SETİ NASIL HAZIRLANIR? 24 NİSAN 2014 SAAT: HÜLYA GÜRDAMAR İş analizi Görev tanımları Yetkinlikler ve davranış tanımları

20 MAYIS 2014 WEBINAR ADI NİSAN UZMAN 2014 TARİH SAAT ARALIĞI Sosyal zeka 1: Genel bakış Başak Tecer 8 Mayıs Fasilitasyon becerileri nedir? İş hukuku 2: İşe iade davasının dinamikleri İK Yönetimi 3: İnsan kaynakları planlaması ve işe alım Memnun Müşteri Yaratma 3: Müşteri odaklı organizasyon İK Yönetimi 4: Eğitim ve geliştirme Balanced Score Card nedir ve ne işe yarar? Çiğdem Taş Yerli 13 Mayıs Avukat Alper Yılmaz 14 Mayıs Hülya Gürdamar 16 Mayıs Burçak Başkan 21 Mayıs Hülya Gürdamar 23 Mayıs Burçak Başkan 28 Mayıs

21 MAYIS 2014 SOSYAL ZEKAYA GİRİŞ 8 MAYIS BAŞAK TECER Sosyal zeka ve temel dinamikleri Duygusal ekonomimiz Sosyal farkındalık ve sosyal beceriler Sağlıklı bir ilişkinin tanımı FASİLİTASYON BECERİLERİ NEDİR? 13 MAYIS ÇİĞDEM TAŞ YERLİ Grup içinde güven ortamı yaratmak Konuşul(a)mayanın dile getirilmesini sağlamak Grup katılımını artırmak ve farklı sesleri dahil etmek Zorlayıcı grup dinamiklerini yönetebilmek

22 MAYIS 2014 İŞ HUKUKU 2: İŞE İADE DAVASININ DİNAMİKLERİ 14 MAYIS AVUKAT ALPER YILMAZ İşe iade davasındaki talepler Fesih nedenleri Mahkemeler tarafından yapılan inceleme esasları ve dava sonuçları İK YÖNETİMİ 3: İNSAN KAYNAKLARI PLANLAMASI VE İŞE ALIM 16 MAYIS HÜLYA GÜRDAMAR Plan ve planlama kavramları, İK Planlaması ve süreci Aday bilgi havuzu oluşturma Mülakat öncesi hazırlıklar, süreç ve uygulama esasları

23 MAYIS 2014 MUTLU MÜŞTERİ YARATMA 3: MÜŞTERİ ODAKLI ORGANİZASYON 21 MAYIS BURÇAK BAŞKAN Müşteri odaklılığı ölçümlemek Hizmet seviyeleri Müşteri memnuniyeti araştırmaları CRM hakkında kısa kısa Hizmet Karlılık Zinciri İK YÖNETİMİ 4: İK DA EĞİTİM VE GELİŞTİRME 23 MAYIS HÜLYA GÜRDAMAR Eğitim ve öğrenme şekilleri Geliştirme ve süreci Eğitim içeriğinin tasarlanması Eğitimin gerçekleştirilmesi ve etkinliğinin değerlendirilmesi

24 MAYIS 2014 BALANCED SCORED CARD NEDİR VE NE İŞE YARAR? 28 MAYIS BURÇAK BAŞKAN Misyon ve Vizyonun Ötesi Stratejiyi Yazmak Strateji Haritası Karne Oluşturma Ölçüm ve Takip Sistemi

25 HAZİRAN 2014 NİSAN 2014 WEBINAR ADI UZMAN TARİH SAAT ARALIĞI Sosyal zeka 2: Kendini tanımak İş hukuku 3: Mobbingin Hukuksal boyutu Başak Tecer 4 Haziran Avukat Alper Yılmaz 6 Haziran İlişkilerde pozitif diyalog Çiğdem Taş Yerli 10 Haziran İK yönetimi 5: Performans yönetimi Değişim Yönetimi 1: Değişimi planlama Sosyal zeka 3: Davranış tarzlarımız ve nedenleri İK yönetimi 6: Kariyer yönetimi Değişim Yönetimi 2: Değişimi benimsemek Hülya Gürdamar 13 Haziran Burçak Başkan 18 Haziran Başak Tecer 20 haziran Hülya Gürdamar 25 Haziran Burçak Başkan 27 Haziran

26 HAZİRAN 2014 SOSYAL ZEKA 2: KENDİNİ TANIMA 4 HAZİRAN 2014 SAAT BAŞAK TECER İnanç mekaniğimiz Benliğimiz Benlik durumlarımız: Egolarımız İŞ HUKUKU 3: MOBBING İN HUKUKSAL BOYUTU 6 HAZİRAN 2014 SAAT AVUKAT ALPER YILMAZ Mobbing in tanımı Yasal dayanakları Yaptırımları ve işverenlerin alması gereken önlemler

27 HAZİRAN 2014 İLİŞKİLERDE POZİTİF DİYALOG 10 HAZİRAN 2014 ÇİĞDEM TAŞ YERLİ İlişkilerde olumluluk ve ilişki zedeleyicileri modelinin paylaşılması Biz hangilerini kullanıyoruz ve etkileri neler? İlişki güçlendirici panzehirlerin paylaşılması İK YÖNETİMİ 3: PERFORMANS YÖNETİMİ 13 HAZİRAN 2014 SAAT HÜLYA GÜRDAMAR Performans yönetimine genel bakış, performans farklılıkları Sistemlere ilişkin pozitif/ negatif ön yargılar ve nedenleri Değerleme yöntemleri Değerlendirme hataları

28 HAZİRAN 2014 DEĞİŞİM YÖNETİMİ 1: DEĞİŞİMİ PLANLAMAK 18 HAZİRAN 2014 SAAT BURÇAK BAŞKAN Değişim Gereksinimini Tanımak Değişim Yönetimi Yöntemleri Planlama, Hazırlık ve Risk Analizleri SOSYAL ZEKA 3: DAVRANIŞ TARZLARIMIZ VE NEDENLERİ 20 HAZİRAN 2014 SAAT BAŞAK TECER Benlik sunumlarımız ve dışa vurum Davranış tarzlarımız ve nedenleri Öfke nedir ve nasıl yönetilir?

29 HAZİRAN 2014 İK YÖNETİMİ 5: KARİYER YÖNETİMİ 25 HAZİRAN 2014 SAAT HÜLYA GÜRDAMAR Kariyer kavramı ve ilişkili kavramlar Kariyer yolu ve kalıpları Bireysel yaşam ve kariyer evreleri Kariyere ilişkin güncel sorunlar DEĞİŞİM YÖNETİMİ 2: DEĞİŞİMİ BENİMSEME 27 HAZİRAN 2014 SAAT BURÇAK BAŞKAN Değişimin Önündeki Engelleri Tanımak Kendi Direncimizi Tanımak Çalışanların Ruhunu Kazanmak

30

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ Gündem -- Eğitim ihtiyaç analizi - Eğitim bütçesi hazırlanması - Eğitim araştırması konu ve içerik belirlenmesi - Kurum içi eğitimci tespiti ve dış

Detaylı

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER Insta Ö Z Y E Ğ İ N Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 0 1 4-2 0 1 5 İçindekiler Türkiye nin En Yenilikçi Üniversitesi 2-3 Hüsnü M. Özyeğin, Mütevelli Heyeti Başkanı 4 Prof. Dr. Esra Gençtürk, Rektör 5 Mütevelli

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Genel Müdür ün Mesajı Yapı Kredi ve Bankacılık Sektörü Yapı Kredi ve Kurumsal Yönetim Yapı Kredi ve Sürdürülebilirlik Çalışanlarımız Müşterilerimiz

Detaylı

Önümüzdeki dönemde de ilkelere uyum için mevzuattaki gelişmeler ve uygulamalar dikkate alınarak gerekli çalışmalar sürdürülecektir.

Önümüzdeki dönemde de ilkelere uyum için mevzuattaki gelişmeler ve uygulamalar dikkate alınarak gerekli çalışmalar sürdürülecektir. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU BÖLÜM I-KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Şirket tarafından, II-17.1, sayılı Kurumsal Yönetim Tebliğ ekinde yer alan Kurumsal Yönetim İlkeleri nde uyulması

Detaylı

Gedik Yatırım Kurum Profili 2015

Gedik Yatırım Kurum Profili 2015 PB / 1 Gedik Yatırım Hisse senetleri, fonlar, kaldıraçlı işlemler, sabit ve değişken getiriler, endeksler, opsiyonlar ve daha nicesi... Hakkımızda 04 Kısaca Gedik Yatırım 05 Rakamlarla Gedik 06 Hizmet

Detaylı

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01 OCAK 2013 30 EYLÜL 2013 FAALİYET RAPORU

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU 01 OCAK 2013 30 EYLÜL 2013 FAALİYET RAPORU 01 OCAK 2013 30 EYLÜL 2013 FAALİYET RAPORU AFYON ÇİMENTO SAN. T.A.Ş. Sayfa No: 1 1-GENEL BİLGİLER: 1.1-Rapor Dönemi :01 Ocak 2013 30 Eylül 2013 1.2-Ortaklığın Unvanı 1.3-Ortaklığın Ticaret Sicili :Afyon

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş.

2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU. geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. 2014 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU geleceğe hazırız BOYNER PERAKENDE VE TEKSTİL YATIRIMLARI A.Ş. İçindekiler 05 148 SUNUŞ KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM 06 RAPORU YÖNETİMDEN 06 Yönetim Kurulu

Detaylı

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik.

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik. Doğtaş Mobilya 1972 yılında Hacı Ali Doğan ın Doğan Mobilya yı kurması ile Doğan ailesi mobilyacılık sektörüne ilk adımını atmıştır.1987 yılında Hacı Ali Doğan altı oğlu ile birlikte Biga da Doğtaş A.Ş.

Detaylı

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Nisan 2010

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Nisan 2010 Önsöz Bu sayımıza; Yıldız Teknik Üniversite sinde düzenlenen İltek Günleri ve Doğuş Üniversitesinin düzenlediği Kariyer Günleri 2010 etkiliğine derneğimizin katılımı ile ilgili hakkındaki yazılarımız ile

Detaylı

AIG SİGORTA A.Ş. FAALİYET RAPORU 2014

AIG SİGORTA A.Ş. FAALİYET RAPORU 2014 AIG SİGORTA A.Ş. FAALİYET RAPORU 2014 İÇİNDEKİLER Kurumsal Profil 3 AIG Sigorta nın Tarihsel Gelişimi 5 AIG Sigorta nın Ortaklık Yapısı 6 Başlıca Finansal Göstergeler 7 AIG Sigorta 2014 Yılı Teknik Sonuçları

Detaylı

AKSİGORTA ANONİM ŞİRKETİ 31 MART 2014 TARİHİNDE SONA EREN HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

AKSİGORTA ANONİM ŞİRKETİ 31 MART 2014 TARİHİNDE SONA EREN HESAP DÖNEMİNE AİT YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 31 Mart 2014 YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 1 1960 DAN BUGÜNE: AKSİGORTA DA SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMENİN KİLOMETRE TAŞLARI İlk poliçe 1961 yılında Aksigorta çalışanları tarafından ilk poliçe hazırlanmıştır.

Detaylı

Türkiye nin Sabancı sı...

Türkiye nin Sabancı sı... Türkiye nin Sabancı sı... 1 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Değer Yaratan... Sorumlu... 3 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Aktif Katılımcı... 5 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Yaratıcı...

Detaylı

6. e-öğrenme. Zirvesi. 26 Mart 2014, Marriott Hotel Asia. Resmi Sponsorlar

6. e-öğrenme. Zirvesi. 26 Mart 2014, Marriott Hotel Asia. Resmi Sponsorlar 6. e-öğrenme Zirvesi 26 Mart 2014, Marriott Hotel Asia Resmi Sponsorlar 6. e-öğrenme Zirvesi Programı 26 Mart 2014, Çarşamba - Marriott Hotel Asia 09.15-09.30 Hoşgeldiniz Alper Toper - HRdergi Genel Müdürü

Detaylı

Yeni Mezunun İş Rehberi

Yeni Mezunun İş Rehberi Yeni Mezunun İş Rehberi Genel Yayın Yönetmeni Didem Tekin Yazı İşleri Asuman Korugan Eda Çapa Görsel Koordinatör Alper Ergenekon Reklam Rezervasyon Yeliz Yamak Baykal mezunrezervasyon@yenibiris.com Ofset

Detaylı

Doğan Şiṙketler Grubu Holdiṅg A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU

Doğan Şiṙketler Grubu Holdiṅg A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU Doğan Şiṙketler Grubu Holdiṅg A.Ş. 2010 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Vizyon ve Misyon 02 Kurum Profili 04 YÖNETİM Onursal Başkan Mesajı 08 Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 10 Yönetim Kurulu 12 2010 YILI FAALİYETLERİ

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

Satış & Pazarlama Satış & Pazarlama MAAŞ ANALIZ ANKETI 2013

Satış & Pazarlama Satış & Pazarlama MAAŞ ANALIZ ANKETI 2013 Satış & Pazarlama Satış & Pazarlama MAAŞ ANALIZ ANKETI 2013 1 Michael Page Maaş Analiz Anketi 2013 -Satış & Pazarlama 2 MICHAEL PAGE CEO nun Mektubu Değerli müşterilerimiz; Michael Page olarak; 2013 yılı

Detaylı

HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU

HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU HÜRRİYET GAZETECİLİK VE MATBAACILIK A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 2012 KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 2012... 1 1. Kurumsal Yönetim İlkeleri ne Uyum Beyanı... 1 BÖLÜM I - PAY SAHİPLERİ...

Detaylı

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı

Migros Ticaret A.Ş. Eğitim ve Gelişim Politikası

Migros Ticaret A.Ş. Eğitim ve Gelişim Politikası Migros Ticaret A.Ş. Eğitim ve Gelişim Politikası Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları nı bir değer olarak ele alır. Başarılı şirket değil, başarılı, yaratıcı insanların içinde bulunduğu başarılı organizasyonlar

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü. Toplam Kalite Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı.

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü. Toplam Kalite Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı. Ders Kodları AKTS AKTS AKTS T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilimler Enstitüsü Toplam Kalite Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı Öğretim Planı Tablo 1. Dersler ve Kredi Sayıları I. Yarıyıl Ders Kodları

Detaylı

Migros 2013 Faaliyet Raporu

Migros 2013 Faaliyet Raporu MİGROS TİCARET A.Ş. FAALİYET RAPORU 2013 1 Migros 2013 Faaliyet Raporu Konu: Perakende Matematiği Büyüme Verimlilik Penetrasyon Alışveriş Deneyimi İçindekiler Luctus tincidun exerionet ulluptur Etuta nosaperis.

Detaylı

01 2010 Faaliyet Raporu

01 2010 Faaliyet Raporu 01 2010 Faaliyet Raporu 1 2010 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER KURUMSAL PROFİL 4 CARDIF SİGORTA NIN STRATEJİSİ 5 ORTAKLIK YAPISI 5 YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI 6 ÜST YÖNETİMİN MESAJI 7 YÖNETİME İLİŞKİN

Detaylı

CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE

CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE Rezzan Metan / KalDer Eğitmeni Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Rezzan Metan çalışma hayatına 1981-1985 yılları arasında

Detaylı

Paydaşlarımızla birlikte Yürüyoruz

Paydaşlarımızla birlikte Yürüyoruz Paydaşlarımızla birlikte Yürüyoruz ING Emeklilik A.Ş. 2011 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER BÖLÜM I - SUNUŞ 2 Misyonumuz, Vizyonumuz ve İlkelerimiz 4 Kısaca ING Emeklilik 6 Ortaklık Yapısı 8 Finansal Göstergeler

Detaylı

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013 ZAMANIN RUHUNU OKUMAK Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2013 RAPOR İÇERİĞİ Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk şirketlerinden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet,

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ

TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 TÜRKİYE NİN EN İYİ İŞVERENLERİ 2014 1 İçindekiler En İyi İşveren Olarak Farkınızı Ortaya Çıkarın Avrupanın En İyi İşverenleri Hoşgeldiniz 4-5 Türkiye nin En İyi İşverenleri 50-500 Kategorisi Metodoloji

Detaylı