Google Apps ten işletme için Office 365 e geçiş

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Google Apps ten işletme için Office 365 e geçiş"

Transkript

1 Google Apps ten işletme için Office 365 e geçiş Geçiş yapma İşletme için Office 365 Google Apps ten farklı görünür, dolayısıyla oturum açtığınızda, başlangıç yapabileceğiniz şu görünümle karşılaşırsınız. İlk birkaç haftanın sonunda, oturum açtığınızda doğrudan e-postanıza gidersiniz. Hızlı Bağlantılar Doğrudan e-postanıza, takviminize, kişilerinize, dosya depolama alanınıza ve web sitelerinize gidin. Ayarlar Office 365 ayarlarınızı yönetin, parolanızı değiştirin ve daha birçok işlem yapın. Çevrimiçi Office 365 le çevrimiçi ortamda neler yapabileceğinizi öğrenin. PC ve Mac Ek işlevsellik ve zengin çevrimiçi düzenleme özellikleri için Office masaüstü uygulamalarının en son sürümlerini yükleyin. Telefon ve tablet Telefonunuzda ve tabletinizde istediğiniz yerde çalışın.

2 İşletme için Office 365 nedir? İşletme için Office 365 Google Apps for Business a benzer, dolayısıyla geçiş sizin için oldukça rahat olacaktır. Office 365 le: Internet bağlantılı herhangi bir cihazdan e-postaya erişebilirsiniz. Dosyalarınızın tümünü çevrimiçi depolayabilir, böylelikle bir sabit sürücüye bağlı kalmazsınız. Çevrimdışı erişim için belgeleri bilgisayarınıza eşitleyebilirsiniz. Çevrimdışı olduğunuzda bile daha zengin bir işlevsellik ve üretkenlik elde etmek için Office masaüstü uygulamalarını yükleyebilirsiniz. Office 365 te nasıl oturum açarım? 1. Web tarayıcınızdan https://login.microsoftonline.com adresine gidin. 2. Kurumsal hesabınızı ve parolanızı girin, ardından Oturum aç.ı Örneğin: veya Office 365 te oturum açtığınızda, aşağıdaki hizmetlere hızlı erişim elde edersiniz: Outlook E-postaları okuyun ve gönderin. Takvim Hem çevrimiçi ortamda hem de yüz yüze yapılan toplantıları ve randevuları zamanlayın. Kişiler İş arkadaşlarınızla bağlantı kurun. Haber Akışı Siteleri ve kişileri takip edin. OneDrive İş İşle ilgili belgelerinizi depolayın. Siteler Ekip sitelerine erişin. Office 365'e başlarken İlk birkaç oturum açışınızda, Office 365 hızla çalışmaya başlamanız için gereken araçların, eğitimin ve bilgilerin tümüne bağlantılar sağlar. İlk dönemden sonra, oturum açtığınızda doğrudan e-postanıza gidersiniz.

3 İşletme için Office 365'te arıyor olabileceğiniz şeyler Belirli hizmetler için Office 365 te gezinmenize yardımcı olması için bu tabloyu kullanın. Hizmet Google Apps for Business ta İşletme için Office 365 te E-posta Gmail Outlook Takvim Takvim Takvim Çevrimiçi adres defteri Contacts Kişiler Sosyal Hangouts Haber Akışı Dosya depolama Siteler Drive Sites OneDrive İş SharePoint Siteleri Belgeler Docs Word Elektronik tablolar Sheets Excel Sunular Slides PowerPoint

4 Başkalarıyla çalışma Belge paylaşma Belgeniz, çalışma sayfanız veya sununuz nerede depolanıyor olursa olsun, bunu kuruluşunuzun içinden veya dışından diğer kişilerle kolayca paylaşabilirsiniz. Paylaştığınızda, gözden geçirmesi veya düzenlemesi gereken kişi, belgenin bağlantısını içeren bir e-posta alır. Hızlı bir tıklatmayla, siz ve gözden geçirenler bunu hemen her yerden ve neredeyse her cihazdan açabilirsiniz. 1. Belgenizi 2. Paylaş ı Office Online Office Online tamamen işbirliğine yöneliktir. Çalışma arkadaşlarınızla birlikte aynı anda aynı belge, çalışma sayfası ve sunu üzerinde temel ortak düzenlemeler yapabilirsiniz. Kimin düzenlemekte olduğunu ve hangi değişiklikleri yaptığını görebilirsiniz. Kaydet düğmesi yok mu? Kaygılanmayın, Office Online uygulamaları siz çalışırken değişikliklerinizi otomatik olarak kaydeder. Başka seçenekler mi gerekiyor? PowerPoint, Word veya Excel in tüm özelliklerine erişmek için masaüstü uygulamasını açın. Paylaş Office Online da diğer kullanıcılarla birlikte aynı anda düzenleyin. 3. Gözden geçirenin adını veya e-posta adresini girin. Kimler düzenliyor? Başkalarının da aynı sunuyu düzenleyip düzenlemediğini görün. 4. Paylaş ı Değişiklikler Tüm gözden geçirenlerin açıklamalarını ve değişikliklerini görün.

5 Office 365 i cihazınızla eşitleme Yolculukta olduğunuzda, Windows Phone unuzda, Android telefonunuzda veya tabletinizde, ipad veya iphone unuzda Office 365 e-postanıza, takviminize veya kişilerinize ulaşın. Ayrıca, birçok akıllı telefonda ve tablette Word belgelerini, Excel çalışma kitaplarını ve PowerPoint sunucularını eşitleyebilir, görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Cihazınızda Office 365 i ayarlama Office 365 hesabınızı cihazınıza eklediğiniz anda, istediğiniz zaman istediğiniz yerde çevrimiçi deneyiminiz başlar. Bunu nasıl yapacağınızı anlatacağız: Mobil cihazlarınızla ilgili daha fazla bilgi için bkz. Mobil cihazlarda Office 365 i kullanma (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=396709). Windows Phone'unuzla ilgili daha fazla bilgi için bkz. Windows Phone unuzda Office 365 i ayarlama (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=396654). iphone veya ipad'inizle ilgili daha fazla bilgi için bkz. iphone veya ipad inizde Office 365 i ayarlama (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=396655). Android telefonunuzla ilgili daha fazla bilgi için bkz. Android telefonunuzda Office 365 i ayarlama (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=396656). Diğer cihazlarla ilgili daha fazla bilgi için bkz. Diğer cihazlarda Office 365 i ayarlama (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=272453).

6 Çevrimdışı çalışma Internet bağlantısı olmayan bir yerde mi çalışmanız gerekiyor? Gitmeden önce belgeleri veya klasörlerin tamamını bilgisayarınıza eşitleyebilirsiniz. Yeniden çevrimiçi olduğunuzda, değişiklikleriniz otomatik olarak eşitlenir. Office 365 ten Office 2013 masaüstü uygulamasını yükleme Eşitleme nasıl çalışır? OneDrive İş inizi veya SharePoint sitenizi ilk kez eşitlediğinizde, cihazınızda OneDrive İş veya SharePoint adlı ilişkili bir klasörünüz olur. Belgeleriniz otomatik olarak bu klasöre indirilir. Artık, değişikliklerinizi kaybetmeden çevrimdışı çalışabilirsiniz. Bilgisayarınızda henüz Office 2013 yüklü değilse, bunu Office 365 ten yükleyin. 1. PC ve Mac i Eşitle Belgelerinizin en son sürümünü elde edin. 2. Yükle yi Neleri eşitliyorsunuz OneDrive İş kitaplığınızdaki belgelerin listesi. 3. Çalıştır ı seçin ve kalan yükleme yönergelerini izleyin. Daha fazla bilgi için bkz. İşletme için Office 365 içeren PC veya Mac bilgisayarınıza Office i yükleme (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=272460). Hızla çalışmaya başlayabilmek için, bkz. Office 2013 Hızlı Başlangıç Kılavuzları (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=272042). Cihazınız OneDrive İş kitaplığınızdaki belgelerin eşitlediğiniz kopyalarını içeren konumu gösterir.

7 Web'de Outlook Outlook Web App i kullanarak e-postanıza, takviminize ve kişilerinize erişin. Internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayarda veya cihazda Office 365 oturumu açın ve ardından Outlook u E-postayı okuma ve yanıtlama Yeni e-posta Gelen Kutunuzun en üstünde gösterilir. Yanıtlar Önizleme Bölmesi nin içinden nasıl yanıtlayacağınızı Diğer kullanıcılarla bağlantı kurun, toplantıları zamanlayın ve daha birçok şey yapın Birinden e-posta aldığınızda, onun kişi bilgilerini hızla ekleyebilir, onunla bir sohbet veya telefon konuşması başlatabilir veya doğrudan onun profil kartından bir e-posta gönderebilirsiniz. Uygunluk durumu Gönderenin geçerli durumunu görüntüleyin. Kişiler Gönderenin kişi bilgilerini eklemek için tek tıklatma yeterli. Takvim Göndere kişiyle bir toplantı zamanlayın. Yeni e-posta oluşturma ve gönderme Yalnızca birkaç tıklatmayla, yeni iletiniz yola çıkar. 1. Yeni yi 2. İletinizi oluşturun. Önizleme Bölmesi Hızla gözden geçirmek ve yanıtlamak için iletileri görüntüleyin. 3.Gönder i Lync anlık iletisi (IM) başlatma İletişim kurmak için bekleyecek zamanınız yoksa, Office 365 için Lync i kullanarak bir sohbet, sesli veya görüntülü anlık ileti başlatın, çevrimiçi bir toplantıya katılın, hatta diğer kişilerle belgenizi veya ekranınızı paylaşın. Anlık ileti sohbeti Anlık iletiyle bir kişiye hemen ulaşın. Lync anlık iletiler hakkında daha fazla bilgi için bkz. Anlık ileti gönderme (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=302231). Sesli anlık ileti Daha kişisel bir iletişim için, anlık iletinizi bir telefon aramasına dönüştürün.

8 Outlook Web App te arıyor olabileceğiniz şeyler E-postanızla en sık kullandığınız araçlardan ve komutlardan bazılarını bulmak için bu tabloyu kullanın. Görev Gmail de Outlook Web App'te Ofis dışında olduğunuzda otomatik yanıtlar gönderme > Ayarlar > Genel sekmesini tıklatın ve sayfayı aşağıya, Otomatik Yanıtlama ya kaydırın. > Otomatik yanıtları ayarla > öğelerini seçin ve seçeneklerinizi belirtin. E-postanızı görüntüleme ve düzenleme biçiminizi değiştirme > Ayarlar > Genel sekmesi, İleti Dizisi Görünümü nü tıklatın. Görünümünüzü doğrudan Gelen Kutunuzun içinden değiştirmek için Sıralama Ölçütü nü E-postanıza bayrak ve etiket ekleme E-postayı tıklatarak yıldız ekleyin veya e-postaya etiket eklemek için Etiketler i tıklatın. İzlemek için doğrudan Gelen Kutunuzun içinden bayrağı seçin veya e-postayı sağ tıklatın ve Kategorilere Ayır ı seçerek e-postayı etiketleyin. İmza oluşturma ve e-postanıza ekleme > Ayarlar > Genel sekmesini tıklatın ve sayfayı aşağıya, İmza ya kaydırın. > Seçenekler > Ayarlar > Posta yı

9 OneDrive İş OneDrive İş, sizin çevrimiçi dosya depolama konumunuzdur. Buraya kaydedilen belgeler, çalışma kitapları ve sunular, siz bunları başkalarıyla paylaşana kadar özel kalır. Artı olarak, Internet bağlantınız olan her yerden bunları açabilir ve düzenleyebilirsiniz. Office 365'te belgeyi açma Office Online da ya da Word, Excel veya PowerPoint masaüstü uygulamanızda belgeyi, çalışma kitabını veya sunuyu hızla açın. OneDrive İş ten belge oluşturma Doğrudan OneDrive İş ten belge oluşturabilirsiniz. Word Online, Excel Online ve PowerPoint Online dan oluşan Office Online paketi temel görevleri yerine getirmenizi ve belgenizi otomatik olarak OneDrive ınıza kaydetmenizi sağlar. 1. OneDrive İş i Masaüstü uygulaması Bir belge seçin ve sonra da Düzenle yi seçerek masaüstü uygulamasını başlatın. OneDrive İş ten belge silme Belgeleri silmek de aynı derecede kolaydır. Çevrimiçi Office Online ı başlatmak için dosya adına tıklatın veya dokunun. 1. Silmek istediğiniz belgeyi 2. Yönet i 2. Yeni yi 3. Dosya türünüzü seçin: belge, çalışma kitabı veya sunu. 3. Sil i

10 OneDrive İş te arıyor olabileceğiniz şeyler OneDrive İş te en sık kullandığınız araçlardan ve komutlardan bazılarını bulmak için bu tabloyu kullanın. Görev Google Drive da OneDrive İş te Yeni belge, sunu veya elektronik tablo oluşturma Oluştur u tıklatın ve ne oluşturma istediğinizi Yeni yi ve ardından ne oluşturmak istediğinizi Dosyayı karşıya yükleme Yükle yi seçin ve sonar dosyalarınızı ekleyin. Karşıya Yükle yi seçin ve sonar dosyalarınızı ekleyin. Dosyalarınızı eşitleme ve çevrimdışı çalışma Dosyalarınızı karşıya yüklemek için Google Drive ı yükleyin. Ancak Chrome web tarayıcısı kullanmıyorsanız, Internet bağlantısı olmadan dosyaları düzenleyemezsiniz. Seçilen dosyalar için Eşitle yi Çevrimdışı ortamda değişiklikleri yapın; Internet e yeniden bağlandığınızda dosyalarınız otomatik olarak güncelleştirilir.

11 SharePoint siteleri ekibinizin bağlantıyı sürdürmesine ve birlikte çalışmasına yardımcı olur Haber akışınızda diğer ekiplerin etkinliklerini izlemek, yeni bir ekip intranet sitesi oluşturmak, grup projelerinde işbirliği yapmak veya yalnızca ekip belgelerini depolamak, paylaşmak ve gözden geçirmek istiyor olabilirsiniz. Bunların tümü için SharePoint sitelerinin gücünden ve çok yönlülüğünden yararlanın. Sık kullanılan bir SharePoint sitesini takip etme veya paylaşma İlginizi çeken bir sitede Paylaş ı seçerek bu siteyi grubunuzdaki diğer kişilerle paylaşın. Takip edilen sitenin etkinlikleri kendi haber akışınızda görüntüleme Sık kullanılan bir sitenin haber akışı varsa, sitedeki önemli güncelleştirmeleri kendi haber akışınızda alabilirsiniz. Sitede Takip Et i tıklatın; haberleri ve etkinlikleri Haber Akışı sayfanızda listelenir. Siteyi haber akışınıza eklemek için Takip Et i Yeni ekip sitesi oluşturma Yalnızca birkaç dokunma veya tıklatmayla yeni siteyi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Profesyonel bir blog veya ekibinizin daha uyumlu çalışmasına yardımcı olacak bir işbirliği sitesi istiyorsanız, bunu sıfırdan oluşturabilir veya bir dizi şablon arasından seçim yapabilirsiniz. Yeni site oluşturmaya başlamak için Yeni yi Belge, çalışma kitabı veya sunu oluşturma Doğrudan ekip sitenizdeki belge kitaplığından yeni belge oluşturabilirsiniz. Word, Excel ve PowerPoint Online uygulamaları tüm temel işlemleri yapar ve çalışmanızı belge kitaplığına otomatik olarak kaydeder. Tüm gözden geçirenler de aynı anda aynı belgeyi düzenleyebilir. 1. Siteler i 2. Yeni yi 3. Word belgesi ni Excel çalışma kitapları, PowerPoint sunuları gibi daha birçok öğe de oluşturabilirsiniz.

12 SharePoint sitelerinde arıyor olabileceğiniz şeyler Aşağıda, Google Sites da çalışırken sık kullanılan yollardan bazıları ve SharePoint sitelerinde bunlara karşılık gelen eylemler gösterilmektedir. Eylem Google Sites da SharePoint sitelerinde Sayfada değişiklik olduğunda size bildirilmesini sağlama Sitede yeni sayfa oluşturma Herhangi bir sayfada Diğer İşlemler öğesini ve ardından Sayfa değişiklikleri abone ol u tıklatın. 1. Giriş sayfanızda tıklatın Yeni sayfa öğesini tıklatın. 2. Sayfanızı oluşturun ve ardından Oluştur u tıklatın. 1. Sitenizde Sayfa sekmesini 2. Beni Uyar ı seçin ve sonra da Bu sayfada uyarı ayarla yı 1. Sitenizde Ayarlar öğesini 2. Sayfa ekle yi 3. Yeni sayfanız için bir ad yazın ve ardından Oluştur u 4. Metni Biçimlendir sekmesinde, sayfayı oluşturun ve Kaydet i Sitenizin temasını, renklerini ve yazı tiplerini değiştirme 1. Herhangi bir sayfada Diğer İşlemler > Siteyi Yönet i tıklatın. 2. Temalar, Renkler ve Yazı Tipleri ni tıklatın. 3. Değişikliklerinizi yapın ve ardından Kaydet i tıklatın. 1. Sitenizde Düzenle yi 2. Metni Biçimlendir sekmesinde değişikliklerinizi yapın ve sonra Kaydet i

13 SharePoint sitelerinde arıyor olabileceğiniz şeyler (devam) Eylem Google Sites da SharePoint sitelerinde Bilgisayarınızdan bir dosya ekleme Herhangi bir sayfada Dosya ekle yi Herhangi bir site kitaplığında Karşıya Yükle yi Sitenizi özel bir site yapma 1. Herhangi bir sayfada Diğer Eylemler menüsü > Siteyi Yönet i tıklatın. 2. Erişim ayarları altında Yalnızca ortak çalışanlar ı tıklatın. 1. Office 365 te Yeni yi 2. Gizlilik altında Özel Yalnızca onaylanan üyeleri içindekileri görebilir i Silinen sayfayı kurtarma 1. Herhangi bir sayfada Diğer Eylemler menüsü > Siteyi Yönet i tıklatın. 2. Silinen öğeler i tıklatın. 3. Kurtarılacak olan sayfayı seçin ve ardından Kurtar ı tıklatın. 1. Ayarlar öğesini 2. Site içeriği ni 3. Geri Dönüşüm Kutusu nu 4. Kurtarılacak olan sayfayı ve sonra da Seçimi Geri Yükle yi

14 Word, Excel ve PowerPoint İster masaüstü uygulamanızdan ister Office 365 le çevrimiçi ortamdan başlayın, her türlü belgeyi oluşturabilir (Word belgesi, Excel çalışma kitabı ve PowerPoint sunusu) ve sonra bunu OneDrive İş inize veya SharePoint belge kitaplığınıza kaydedebilirsiniz. Office 365'te belgeyi açma Masaüstünüzden son kullanılan belgeleri açma Masaüstü uygulamanızda (burada Word 2013 te) belge açarken, tüm depolama konumlarınız arasından seçim yapabilirsiniz: SharePoint siteleri, OneDrive İş ve bilgisayarınız. OneDrive İş teki veya SharePoint ekip sitesindeki bir belgeyi hızla açın. Bu örnekte, çalışma kitabı Excel Online da açılmaktadır. Excel Online Excel Online da otomatik olarak açılması için çalışma kitabının adını OneDrive İş Çevrimiçi depolamanıza erişmek için bu konumu kullanın. SharePoint SharePoint ekip sitenizden bir belgeyi açın. Son Belgeler Varsayılan konumlarındaki belgelere hızlı erişim sağlayın. Office 365'ten belge silme Yalnızca birkaç adımda belgeyi (bu örnekte bir sunu) silebilirsiniz. 1. Silmek istediğiniz sunuyu 2. Yönet i 3. Sil i OneDrive.com Kişisel belgelere erişmek için Microsoft hesabıyla oturum açın.

15 Word Online da arıyor olabileceğiniz şeyler Word Online da en sık kullandığınız araçlardan ve komutlardan bazılarını bulmak için bu tabloyu kullanın. Görev Google Docs ta Word Online da Satır aralığını değiştirme, metne biçimlendirme ve stil uygulama Giriş i Tablo, resim, köprü, üst bilgi, alt bilgi veya sayfa numarası ekleme Ekle'yi ve ardından eklemek istediğiniz öğeyi tıklatın. Ekle yi ve ardından eklemek istediğiniz öğeyi Kenar boşluklarını ayarlama, sayfa yönlendirmesini değiştirme veya aralığını değiştirme Dosya > Sayfa düzeni öğesini tıklatın, açılan pencerede değişiklikleri yapın. Sayfa yapısını ve paragraf aralığını değiştirmek için Sayfa Düzeni ni Yazım denetimi yapma ve açıklamaları gözden geçirme Yazım denetimi yapmak ve açıklamaları görmek için Gözden Geçir i Başkalarıyla paylaşma Paylaş ı

16 Excel Online da arıyor olabileceğiniz şeyler Excel Online da en sık kullanılan araçlardan ve komutlardan bazılarını bulmak için bu tabloyu kullanın. Görev Google Sheets de Excel Online da Hücredeki metni kaydırma Varsayılan olarak kapalıdır, Metni Kaydır ı tıklatın. Metni Kaydır ı Açıklamaları gözden geçirme Ekle'yi tıklatın ve sonra sayfayı aşağıya, Açıklamalar a kaydırın. Gözden Geçir i Grafik, tablo, bağlantı ve açıklama ekleme Ekle'yi tıklatın ve sonra öğeyi eklemek için sayfayı aşağıya kaydırın. Ekle yi Biçimlendirm eyi ve stilleri değiştirme Giriş i

17 PowerPoint Online da arıyor olabileceğiniz şeyler PowerPoint Online da en sık kullanılan araçlardan ve komutlardan bazılarını bulmak için bu tabloyu kullanın. Görev Google Slides da PowerPoint Online da Slayt ekleme, düzen uygulama, yazı tipi değiştirme, şekilleri hizalama veya Hızlı Stil uygulama Giriş i Tablo, resim, şekil, SmartArt, grafik, açıklama, üst bilgi, alt bilgi ve WordArt ekleme Ekle yi tıklatın. Ekle yi Tema uygulama, tema rengini değiştirme, slayt boyutunu değiştirme, slayt arka planını değiştirme Tasarla yı tıklatın ve açılan pencerede değişiklikleri yapın. Tasarla yı Geçişin zamanlamasını uygulama veya ayarlama Slaytlar ı tıklatın ve sayfayı aşağıya, Geçişi değiştir... Öğesine kaydırın. Geçişler i

18 Daha fazla bilgi mi gerekiyor? Ek hızlı başlangıç kılavuzları ve nasıl yapılır videoları için Office 365 eğitim merkezini (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=392570) gözden geçirin. Cihazınızı ayarlama

Microsoft Apps for Symbian Kullanım Kılavuzu

Microsoft Apps for Symbian Kullanım Kılavuzu Microsoft Apps for Symbian Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0 2 Microsoft Apps Hakkında Microsoft Apps Hakkında Microsoft Apps, 111.030.0609 veya daha üstü yazılım sürümü çalıştıran Nokia Belle telefonunuza Microsoft

Detaylı

BlackBerry Q5 Smartphone. Sürüm: 10.2.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Q5 Smartphone. Sürüm: 10.2.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Q5 Smartphone Sürüm: 10.2.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın tarihi: 2014-05-15 SWD-20140515124112570 İçindekiler Kurulum ve temel işlevler... 6 Bu sürümdeki yeni özellikler...6 Bir bakışta cihazınız...

Detaylı

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Bold Series BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-24 SWD-20120924113016361 İçindekiler Hızlı Yardım... 9 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 9 Popüler

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 520

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 520 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 520 Baskı 5.0 TR Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 İçindekiler Güvenliğiniz için 4 Bașlarken 5 Tuşlar ve parçalar 5 SIM kartı takma 5 Depolama kartını takma 7 SIM ve depolama

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206 Kullanım kılavuzu Xperia E3 D2202/D2203/D2206 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 1320 Baskı 2.0 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Telefonunuzda, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir

Detaylı

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Curve 9220 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-19 SWD-20120919104111921 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler başlıklar... 28 Popüler ipuçları...

Detaylı

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutu İçeriği 8 HTC Sensation XL with Beats Audio 8 Arka kapak 10 SIM kartı 11 Pil 12 Gücü açma veya kapama 14 PIN'inizi

Detaylı

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8 Cihazınızı şarj etme...9 Temel konuları öğrenme...10

Detaylı

Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı

Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı 1 İçindekiler Bölüm 1 Conrtibute CS3 Genel Bilgiler... 3 Bölüm 2 Conrtibute CS3 Başlangıç... 7 Bölüm 3 Kullanıcılar... 23 Bölüm 4 Web Sitenizdeki Sayfaları Düzenlemek...

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503 Kullanım kılavuzu Xperia Z2 D6502/D6503 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 Baskı 1.0 TR Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 İçindekiler Güvenlik 4 Başlarken 5 Tuşlar ve parçalar 5 Geri, başlat ve bul tuşu 5 Anten konumları 6 SIM kartı takma 6 Depolama

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 Kullanım kılavuzu Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 İçindekiler Xperia Z Ultra Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gerekli?...11

Detaylı

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Vodafone Group 2015. 2015. Vodafone Vodafone and ve the Vodafone Vodafone logoları logos Vodafone are trade marks Group un of Vodafone ticari markasıdır. Group. Any Burada

Detaylı

VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI

VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ 1 Bilgisayar ortamında Veri tabanı programını kullanarak, istenilen özelliklere göre dosyalama

Detaylı

Windows Phone 8S by HTC Kullanıcı kılavuzu

Windows Phone 8S by HTC Kullanıcı kılavuzu Windows Phone 8S by HTC Kullanıcı kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma Telefonunuz 8 Alt kapak 9 SIM kart 10 Bellek kartı 11 Pil 13 Gücü açma veya kapatma 14 Telefonunuzu kurma PIN numaranızı

Detaylı

Windows için BlackBerry Link. Sürüm: 1.1.1. Kullanıcı Kılavuzu

Windows için BlackBerry Link. Sürüm: 1.1.1. Kullanıcı Kılavuzu Windows için BlackBerry Link Sürüm: 1.1.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın tarihi: 2013-07-22 SWD-20130722150216614 İçindekiler Başlarken... 5 BlackBerry Link Hakkında... 5 BlackBerry Link uygulamasını tanıma...

Detaylı

BlackBerry Pearl Series

BlackBerry Pearl Series BlackBerry Pearl Series BlackBerry Pearl 9100/9105 Smartphones Kullanıcı Kılavuzu Sürüm: 6.0 En www.blackberry.com/docs/smartphones son kullanıcı kılavuzları için adresini ziyaret edin. SWDT643442-941426-0203024234-018

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Nokia Lumia 710 Kullanım Kılavuzu

Nokia Lumia 710 Kullanım Kılavuzu Nokia Lumia 710 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Türkçe Dil Desteği 6 Başlarken 6 Tuşlar ve parçalar 6 Geri, başlat ve bul tuşları 7 SIM kartı takma 8 Telefonunuzu şarj

Detaylı

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Ayrıntılı bilgi için satıcınıza danışın. Facebook, Facebook, Inc. firmasının ticari markasıdır. Google, Android, YouTube ve diğer markalar

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994 Baskı 1.0 TR 1320 Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Telefonunuzda, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz

Detaylı

HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu

HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC One 7 SIM kartı 8 Pili şarj etme 9 Gücü açma veya kapama 10 Telefonunuz ile ilgili hızlı bir kılavuz mu istiyorsunuz? 10 Telefonunuzu

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5830 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

MS WORD 1.BÖLÜM 3.1. MS WORD EKRANI KULLANMAK

MS WORD 1.BÖLÜM 3.1. MS WORD EKRANI KULLANMAK MS WORD 1.BÖLÜM Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. MS Word

Detaylı

MS WORD 1.BÖLÜM. Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak.

MS WORD 1.BÖLÜM. Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. MS WORD 1.BÖLÜM Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. MS Word

Detaylı

Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu

Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 Bir aramanın, şarkının veya videonun ses seviyesini değiştirme 9 Tuşları veya ekranı kilitleme

Detaylı

ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu

ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu ASUS Transformer Pad Kullanım Kılavuzu TR7360 TF300T/ TF300TG/ TF300TL Pilleri Şarj Etme Pil kullanmayı düşünüyorsanız, uzun seyahatlere çıkmadan önce pil takımınızı ve isteğe bağlı pil takımlarınızı tamamen

Detaylı